http://kariera.mk

Ky është zyrtarisht shteti më dembel në botë

para 11 muajve - Gazeta Express

Hong Kongu ka dalë të jetë ‘vendi më aktiv’ në botë, në një hulumtim të ri. Në një publikim të ri të Nature, shkencëtarë nga Universiteti i Stanfordit përdorën disa të dhëna për të matur se në cilin vend...

Ky është zyrtarisht shteti më dembel në botë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Hong Kongu ka dalë të jetë ‘vendi më aktiv’ në botë, në një hulumtim të ri. Në një publikim të ri të Nature, shkencëtarë nga Universiteti i Stanfordit përdorën disa të dhëna për të matur se në cilin vend...

Ky është zyrtarisht vendi më dembel në tokë

para 11 muajve - Portalb

Hong Kong është gjetur të jetë vendi më “aktiv” në tokë. Gjeni se cili është më së paku aktiv. Në një botim në Nature, shkencëtarët nga Stanford University përdorën 68 milionë ditë minuta me vlerë,  për...

Ky është zyrtarisht vendi më dembel në tokë

para 11 muajve - Infokusi

Hong Kong është gjetur të jetë vendi më “aktiv” në tokë. Gjeni se cili është më së paku aktiv. Në një botim në Nature, shkencëtarët nga Stanford University përdorën 68 milionë ditë minuta me vlerë,  për...

Ky është vendi me njerëzit më dembelë në tokë

para 11 muajve - Zeri

Hong Kong është gjetur të jetë vendi më “aktiv” në tokë. Gjeni se cili është më së paku aktiv. Në një botim në Nature, shkencëtarët nga Stanford University përdorën 68 milionë ditë minuta me vlerë,  për...

Ky është zyrtarisht vendi më dembel në tokë

para 11 muajve - Lajmi.net

Hong Kong është gjetur të jetë vendi më “aktiv” në tokë. Gjeni se cili është më së paku aktiv. Në një botim në Nature, shkencëtarët nga Stanford University përdorën 68 milionë ditë minuta me vlerë,  për...

Cili është vendi më dembel në botë?

para 11 muajve - Gazeta e re

Cili është vendi më dembel në botë? Hong Kong është vendi më aktiv, ku qytetarët bëjnë 6,880 hapa në ditë, karahasuar me mesataren 3,513 të Indonezisë. Sipas BBC, studiuesit në Universitetin Stanford në...

Ky është zyrtarisht vendi më dembel në tokë

para 11 muajve - Arbresh

Hong Kong është gjetur të jetë vendi më “aktiv” në tokë. Gjeni se cili është më së paku aktiv. Në një botim në Nature, shkencëtarët nga Stanford University përdorën 68 milionë ditë minuta me vlerë,  për...

Ja cilët janë popujt më përtacë në botë

para 11 muajve - Te Sheshi

Rezultatet e studimit të kryer nga Universiteti Stanford kanë treguar se indonezianët bëjnë më së paku hapa në ditë, raporton BBC. Studimi përfshiu rreth 700.000 persona nga 46 vende të botës, dhe të dhënat...

Zbuluam popullin më dembel në botë, po më ‘të lëvizshmit’ ku jetojnë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Dje treguam vendin më dembel në botë, kurse sot  zbulojmë vendin me popullin me aktiv e më të shkathët, brenda vendeve të BE-së. Spanja është shpallur vendi më aktiv në BE-së, këtë tregon një studim që...

Hong Kongu me njerëzit më të lëvizshëm në botë

para 11 muajve - Sovrani

Nga të dhënat e marra nga telefonat e mençur, shkencëtarët zbuluan se njerëzit të cilët bëjnë më së shumti hapa janë nga Hong Kongu, kurse më së paku nga Indonezia. Të dhënat e marra nga telefonat e mençur,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK