http://kariera.mk

Më 21 korrik, Komuna e Prishtinës diskuton për xhaminë, BIK thotë se nuk kanë pranuar asnjë peticion për ndalimin e ndërtimit të saj!

para 9 muajve - Telegrafi

Peticioni me nënshkrimet e 30 personave të cilët po kërkojnë rishikimin e projektit për dhënien e lejes për Xhaminë e Madhe në Dardani, nuk ka shkuar në adresë të Bashkësisë Islame të Kosovës. Zëdhënësi...

BIK vazhdon presionin – do ta ndërtojmë pa leje xhaminë

para 9 muajve - Lajmi.net

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu, ka thënë se tash e gjashtë...

BIK vazhdon presionin, do ta ndërtojmë pa leje xhaminë

para 9 muajve - Albeu

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu , ka thënë se tash e gjashtë...

Të premten debati për xhaminë

para 9 muajve - Zeri

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për KALLXO.com tha se për...

BIK vazhdon presionin - do ta ndërtojmë pa leje xhaminë

para 9 muajve - Gazeta Express

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu, ka thënë se tash e gjashtë...

Kuvendi i Prishtinës debaton për ndërtimin e xhamisë

para 9 muajve - Gazeta Express

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për kallxo.com tha se për...

Më 21 korrik, Komuna e Prishtinës diskuton për xhaminë, BIK thotë se nuk kanë pranuar asnjë peticion për ndalimin e ndërtimit të saj!

para 9 muajve - Almakos

Peticioni me nënshkrimet e 30 personave të cilët po kërkojnë rishikimin e projektit për dhënien e lejes për Xhaminë e Madhe në Dardani, nuk ka shkuar në adresë të Bashkësisë Islame të Kosovës. Zëdhënësi...

Kuvendi Komunal i Prishtinës të premten debaton për Xhaminë

para 9 muajve - Lajmi.net

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për Kallxo.com tha se për...

Të premten debati për xhaminë

para 9 muajve - GazetaBlic

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për KALLXO.com tha se për...

Kështu ka mundur të duket xhamia qendrore e Prishtinës

para 9 muajve - Infokusi

Në konkursin për ndërtimin e xhamisë qendrore në Prishtine kanë aplikuar një numër i madh i arkitekteve.  Në këtë garë për ndërtim të kësaj xhamie ishte edhe arkitektja me famë botërore Zaha Hadid, e cila...

Kuvendi Komunal i Prishtinës të Premten Debaton për Xhaminë

para 9 muajve - Kallxo

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debaton për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për KALLXO.com tha se për...

BIK-u Ultimatum Komunës së Prishtinës për Xhaminë

para 9 muajve - Kallxo

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës në një prononcim për KALLXO.com kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet...

Reagimi i KMDLNJ-së kundër peticionit për xhaminë në kryeqytet

para 9 muajve - Koha.net

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosovë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

Ky është apeli i Bashkësisë Islame për asambleistët e Komunës së Prishtinës

para 9 muajve - Periskopi

Komuna e Prishtinës ka paralajmëruar debat lidhur me ndërtimin e xhamisë në Dardani, për të cilën është nisur edhe një peticion kundër ndërtimit me projektin aktual. Bashkësia Islame e Kosovës, u bën thirrje...

Komuna e Prishtinës nuk ka marrë ndonjë peticion kundër ndërtimit të Xhamisë

para 9 muajve - Gazeta Liria

Komuna e Prishtinës mohon të ketë marrë ndonjë kerkesë në kundërshtim të ndërtimit të xhamisë. Ndonëse është folur që do të bëhet peticion kundër ndërtimit të Xhamisë në Prishtinë ende asgjë nuk është...

BIK: Nuk kemi pranuar asnjë peticion për ndalimin e xhamisë në Dardani

para 9 muajve - Insajderi

Peticioni me nënshkrimet e 30 personave të cilët po kërkojnë rishikimin e projektit për dhënien e lejes për Xhaminë e Madhe në Dardani, nuk ka shkuar në adresë të Bashkësisë Islame të Kosovës. Zëdhënësi...

KMDLNJ: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë shkel të drejtat e komunitetit mysliman

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 17 korrik - Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë...

“Me peticionin e fundit po bëhen përjashtime në baza fetare”

para 9 muajve - RTV 21

Sipas KMDLNj-së po shkelen të drejtat e një komuniteti fetar KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosovë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare....

KMDLNj deklarohet për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

para 9 muajve - Indeks online

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe të Lirive të Njeriut  me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky...

Komuna e Prishtinës nuk ka marrë ndonjë peticion kundër ndërtimit të Xhamisë

para 9 muajve - Arbresh

Komuna e Prishtinës mohon të ketë marrë ndonjë kerkesë në kundërshtim të ndërtimit të xhamisë. Ndonëse është folur që do të bëhet peticion kundër ndërtimit të Xhamisë në Prishtinë ende asgjë nuk është...

KMDLMj: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë shkel të drejtat e komunitetit mysliman

para 9 muajve - Gazeta Express

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike

para 9 muajve - Telegrafi

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike

para 9 muajve - Indeks online

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe të Lirive të Njeriut  me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky...

KMDLNJ: Peticioni për xhaminë rrezikon raportet ndërfetare

para 9 muajve - Koha.net

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosovë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

Kuvendi i Prishtinës debaton të premten për ndërtimin e xhamisë

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për kallxo.com tha se për...

KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike!

para 9 muajve - GazetaBlic

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

KMDLNJ: Standarde të dyfishta edhe në fushën e të drejtave dhe lirive fetare

para 9 muajve - Indeks online

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

Kuvendi i Prishtinës debaton të premten për xhaminë

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për kallxo.com tha se për...

Të premten mbahet debati për xhaminë

para 9 muajve - Periskopi

Asambleja e Komunës së Prishtinës, të premten do të debatojë për Xhaminë Qendrore që pritet të ndërtohet në Prishtinë. Zëdhënësja e Komunës së Prishtinës, Miranda Mullafazliu, për KALLXO.com tha se për...

Shpend Ahmeti: Xhamia do të ndërtohet, komuna do ta zbatojë ligjin

para 9 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti me anë të një postimi në facebook më në fund e ka komentuar ndërtimin e Xhamisë në lagjen Dardania. Ai ka shkruar se kjo xhami do të ndërtohet dhe se komuna do ta zbatojë...

BIK: Ne do të vazhdojmë edhe pa leje

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Zyrtarë nga Bashkësia Islame e Kosovës në një prononcim për KALLXO.com kanë thënë se Komuna e Prishtinës ende nuk u ka dhënë leje për ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë. Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet...

KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike

para 9 muajve - Almakos

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

KMDLNJ: Standarde të dyfishta edhe në fushën e të drejtave dhe lirive fetare

para 9 muajve - Infokusi

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

Kundër projektit të Xhamisë së re në kryeqytet 900 nënshkrime në peticionin

para 9 muajve - Koha.net

Një kërkesë për ndalimin e procesit të dhënies së lejes për objektin fetar në lagjen Dardania, drejtuar Bashkësisë Islame të Kosovës, Komunës së Prishtinës dhe Këshilltarëve të Kuvendit Komunal në Prishtinë,...

KMDLNj deklarohet për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

para 9 muajve - Sovrani

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe të Lirive të Njeriut  me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky...

KMDLNJ: Peticioni për xhaminë shkel të drejtat e komunitetit mysliman

para 9 muajve - Bota Press

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

KMDLNJ: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë shkel të drejtat e komunitetit mysliman

para 9 muajve - Arbresh

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike

para 9 muajve - Gazeta Max

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

KMDLNj: Peticioni kundër xhamisë s’ka asnjë bazë ligjore

para 9 muajve - Insajderi

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një reagimi ka shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit, gjegjësisht debatit rreth ndërtimit të xhamisë kryesore në Prishtinë....

Reagon KMDLNj për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Peticioni nuk ka asnjë bazë ligjore, njerëzore, morale dhe logjike

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe të Lirive të Njeriut  me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky...

KMDLNJ: Peticioni për xhaminë rrezikon raportet ndërfetare

para 9 muajve - Gazeta Fjala

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosovë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

KMDLNJ: Standarde të dyfishta edhe në fushën e të drejtave dhe lirive fetare

para 9 muajve - Gazeta e re

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

KMDLNJ lidhur me debatin për xhaminë: Standarde të dyfishta edhe në fushën e lirive fetare

para 9 muajve - Periskopi

KMDLNj me anë të një komunikate për media vlerëson se në Kosvë janë duke u zbatuar standarde të dyfishta në lidhje me fushën e lirive fetare. Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që...

KMDLNJ: Standarde të dyfishta edhe në fushën e të drejtave dhe lirive fetare

para 9 muajve - KosovaPress

Ky reagim i KMDLNJ-së vjen pas inicimit të një peticioni që kundërshton ndërtimin e xhamisë së madhe në Prishtinë si dhe mos dhënia e lejes për ndërtim. Kjo pasi që sipas KMDLNj-së u lejua ndërtimi i Katedrales...

Për një projekt bashkëkohor të shekullit 21 për Xhaminë Qendrorë në Prishtinë

para 9 muajve - Infokusi

Shkruan: Arianit Bytyçi Si autor i një projekti arkitektonik pjesëmarrës në Konkursin Ndërkombëtar të Arkitekturës për Xhaminë Qendrore në Prishtinë, bashkë me kolegët Redman Toska, Iliriana Bozo, Arta...

Për një projekt bashkëkohor të shekullit 21 për Xhaminë Qendrorë në Prishtinë

para 9 muajve - Indeks online

Si autor i një projekti arkitektonik pjesëmarrës në Konkursin Ndërkombëtar të Arkitekturës për Xhaminë Qendrore në Prishtinë, bashkë me kolegët Redman Toska, Iliriana Bozo, Arta Januzi, Eridona Rukiqi...

Xhamia kthehet në temë politike, zgjedhjet afër

para 9 muajve - GazetaBlic

5 vite më parë është ndarë lokacioni për të e edhe është vënë gurë-themeli i saj. Ndërtimi i xhamisë së madhe në Prishtinë është kthyer sërish në problem. Partitë që janë pjesë e kuvendit komunal të Prishtinës...

BIK-u nuk sqaroi shumë gjëra: Misteri i zgjedhjes së projektit për Xhaminë e Madhe

para 9 muajve - GazetaBlic

Solemnisht Xhamia e Madhe në Prishtinë, nisi të ndërtohej me 8 tetor 2012. Zyrtarisht ndërtimi i saj ende nuk ka nisur. Por krejt kjo është bërë për shkak të vet Bashkësisë Islame të Kosovës. Një proces...

Detaje që Bashkësia Islame kurrë nuk i sqaroi: Misteri i zgjedhjes së projektit për Xhaminë e Madhe

para 9 muajve - Indeks online

Solemnisht Xhamia e Madhe në Prishtinë, nisi të ndërtohej me 8 tetor 2012. Zyrtarisht ndërtimi i saj ende nuk ka nisur. Por krejt kjo është bërë për shkak të vet Bashkësisë Islame të Kosovës. Një proces...

Kjo është kronologjia e ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë

para 9 muajve - Gazeta Express

Solemnisht Xhamia e Madhe në Prishtinë, nisi të ndërtohej me 8 tetor 2012. Zyrtarisht ndërtimi i saj ende nuk ka nisur. Ja një kronologji përmes datave: 23 shkurt 2012: Asambleja Komunale e Prishtinës...

Kjo është kronologjia e ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë

para 9 muajve - Infokusi

Solemnisht Xhamia e Madhe në Prishtinë, nisi të ndërtohej me 8 tetor 2012. Zyrtarisht ndërtimi i saj ende nuk ka nisur. Ja një kronologji përmes datave: 23 shkurt 2012: Asambleja Komunale e Prishtinës...

Kjo është kronologjia e ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë

para 9 muajve - Opozita

Solemnisht Xhamia e Madhe në Prishtinë, nisi të ndërtohej me 8 tetor 2012. Zyrtarisht ndërtimi i saj ende nuk ka nisur. Ja një kronologji përmes datave: 23 shkurt 2012: Asambleja Komunale e Prishtinës...

BIK-u nuk sqaroi shumë gjëra: Misteri i zgjedhjes së projektit për Xhaminë e Madhe

para 9 muajve - Bota Press

Solemnisht Xhamia e Madhe në Prishtinë, nisi të ndërtohej me 8 tetor 2012. Zyrtarisht ndërtimi i saj ende nuk ka nisur. Por krejt kjo është bërë për shkak të vet Bashkësisë Islame të Kosovës. Një proces...

Kjo është kronologjia e ndërtimit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Solemnisht Xhamia e Madhe në Prishtinë, nisi të ndërtohej me 8 tetor 2012. Zyrtarisht ndërtimi i saj ende nuk ka nisur. Ja një kronologji përmes datave: 23 shkurt 2012: Asambleja Komunale e Prishtinës...

BIK-u nuk sqaroi shumë gjëra: Misteri i zgjedhjes së projektit për Xhaminë e Madhe

para 9 muajve - Periskopi

Solemnisht Xhamia e Madhe në Prishtinë, nisi të ndërtohej me 8 tetor 2012. Zyrtarisht ndërtimi i saj ende nuk ka nisur. Por krejt kjo është bërë për shkak të vet Bashkësisë Islame të Kosovës. Një proces...

Detajet që Bashkësia Islame kurrë nuk i sqaroi: Misteri i zgjedhjes së projektit për Xhaminë e Madhe

para 9 muajve - Insajderi

Solemnisht Xhamia e Madhe në Prishtinë, nisi të ndërtohej me 8 tetor 2012. Ajo ende nuk është as afër nisjes. Por krejt kjo është bërë për shkak të vet Bashkësisë Islame të Kosovës. Një proces i tejzgjatur...

Shpend Ahmeti: Xhamia do të ndërtohet, komuna do ta zbatojë ligjin

para 9 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 16 korrik - Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti me anë të një postimi në facebook më në fund e ka komentuar ndërtimin e Xhamisë në lagjen Dardania. Ai ka shkruar se kjo xhami do të ndërtohet...

Shpend Ahmeti: Xhamia do të ndërtohet, komuna do ta zbatojë ligjin

para 9 muajve - Lexo

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti me anë të një postimi në facebook më në fund e ka komentuar ndërtimin e Xhamisë në lagjen Dardania. Ai ka shkruar se kjo xhami do të ndërtohet dhe se komuna do ta zbatojë...

Shpend Ahmeti: “sabër”, xhamia do të ndërtohet

para 9 muajve - Ina

Më në fund, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, foli për xhaminë që do të ndërtohet në lagjen “Dardania” në Prishtinë. “Per PDK dhe satelitet e saj: Sabër! Qe një muaj shkoni nëpër ambasada...

Për një projket bashkëkohor të shekullit 21 për xhaminë qëndrore në Prishtinë

para 9 muajve - Lajmi.net

Si autor i një projekti arkitektonik pjesëmarrës në Konkursin Ndërkombëtar të  Arkitekturës për Xhaminë Qendrore në Prishtinë, bashkë me kolegët Redman Toska,  Iliriana Bozo, Arta Januzi, Eridona Rukiqi dhe Ardian Uruqi nga Studio...

Shpend Ahmeti: Xhamia do të Ndërtohet

para 9 muajve - Kallxo

Shpend Ahmeti, kryetari i Prishtinës është përfshirë në debatin pas peticionit kundër projektit arkitekturor të xhamisë. Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti në një postim në Facebook ka shkruar se xhamia...

Shpend Ahmeti thotë se Xhamia e Madhe do të ndërtohet, por nuk tregon kur

para 9 muajve - Zeri

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti me anë të një postimi në Facebook më në fund e ka komentuar ndërtimin e Xhamisë në lagjen Dardania. Ai ka shkruar se kjo xhami do të ndërtohet dhe se komuna do ta zbatojë...

Ahmeti: Sabër, xhamia do të ndërtohet!

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar ndaj akuzave që po i bëhen atij në lidhje me cështjen e ndërtimit të xhamisë në Prishtinë. Ai në një postim në rrjetin shoqëror “Facebook” ka shkruar se...

Ahmeti: Sabër, xhamia do të ndërtohet!

para 9 muajve - Indeks online

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar ndaj akuzave që po i bëhen atij në lidhje me cështjen e ndërtimit të xhamisë në Prishtinë. Ai në një postim në rrjetin social Facebook ka shkruar se kjo...

Shpend Ahmeti kërkon “sabër”: Xhamia do të ndërtohet, por duhet të kujdesemi edhe për aspektin estetik

para 9 muajve - Telegrafi

Më në fund, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, foli për xhaminë që do të ndërtohet në lagjen “Dardania” në Prishtinë. “Per PDK dhe satelitet e saj: Sabër! Qe një muaj shkoni nëpër ambasada...

Ahmeti thotë se xhamia do të ndërtohet, fton PAN-in të mos provojë të përfitojë nga kjo temë

para 9 muajve - Koha.net

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar në lidhje me çështjen e fundit që po diskutohet – Xhaminë e Madhe në Prishtinë. Sipas Ahmetit, xhamia në fjalë do të ndërtohet dhe thotë se...

Shpend Ahmeti, PDK-së: Sabër, xhamia do të ndërtohet

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar edhe një herë për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë, këtë herë duke iu kundërpërgjigjur Partisë Demokratike të Kosovës, njofton Klan Kosova. Më poshtë është...

Shpend Ahmeti thotë se Xhamia e Madhe do të ndërtohet, por nuk tregon kur

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti me anë të një postimi në Facebook më në fund e ka komentuar ndërtimin e Xhamisë në lagjen Dardania. Ai ka shkruar se kjo xhami do të ndërtohet dhe se komuna do ta zbatojë...

Shpend Ahmeti: Xhamia do të ndërtohet, komuna do ta zbatojë ligjin

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti me anë të një postimi në facebook më në fund e ka komentuar ndërtimin e Xhamisë në lagjen Dardania. Ai ka shkruar se kjo xhami do të ndërtohet dhe se komuna do ta zbatojë...

Shpend Ahmeti: Xhamia e Madhe do të ndërtohet

para 9 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti me anë të një postimi në Facebook më në fund e ka komentuar ndërtimin e Xhamisë në lagjen Dardania. Ai ka shkruar se kjo xhami do të ndërtohet dhe se komuna do ta zbatojë...

Shpend Ahmeti thotë se Xhamia e Madhe do të ndërtohet, por nuk tregon kur

para 9 muajve - Opozita

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti me anë të një postimi në Facebook më në fund e ka komentuar ndërtimin e Xhamisë në lagjen Dardania. Ai ka shkruar se kjo xhami do të ndërtohet dhe se komuna do ta zbatojë...

Politika “zhbllokon” ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

para 9 muajve - Insajderi

Vënia e gurëthemelit për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë, ishte vënë pesë vite më parë. Që nga ajo kohë, përveç zhurmës nuk ishin ndërmarr hapa konkret. Sot, kryetari i Prishtinës deklaroi se kjo xhami...

Shpend Ahmeti kërkon “sabër”: Xhamia do të ndërtohet, por duhet të kujdesemi edhe për aspektin estetik

para 9 muajve - Almakos

Më në fund, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, foli për xhaminë që do të ndërtohet në lagjen “Dardania” në Prishtinë. “Per PDK dhe satelitet e saj: Sabër! Qe një muaj shkoni nëpër ambasada...

Adriatik Kelmendi ka një propozim për ndërtimin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë

para 9 muajve - Bota Press

Producenti i emisionit Rubikon në KTV, Adriatik Kelmendi, është përfshirë në debatin e fundit në lidhje me ndërtimin e një xhamie të madhe në Prishtinë, gjegjësisht në lagjen “Dardania”. Kundër projektit...

Shumë zhurmë për “asgjë”!

para 9 muajve - Telegrafi

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Ismet Beqiri, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar çështjen e ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania. “Këto ditë është aktualizuar çështja e ndërtimit...

Kelmendi i thotë “Po” ndërtimit të xhamisë në Prishtinë, por sipas projektit të Zaha Hadid

para 9 muajve - Koha.net

Producenti i emisionit Rubikon në KTV, Adriatik Kelmendi, është përfshirë në debatin e fundit në lidhje me ndërtimin e një xhamie të madhe në Prishtinë, gjegjësisht në lagjen "Dardania". Kundër projektit...

Për xhaminë dhe dështimet e tjera arkitektonike

para 9 muajve - DialogPlus

Konkursi për Xhaminë Qendrore të Prishtinës duhet të rishpallet në mënyrë që të mos përsëriten gabimet e deritanishme. Detaj arkitektonik. Foto: Shutterstock I. Kam shkruar kundër ndërtimit të Katedrales...

Ahmeti: Sabër, xhamia do të ndërtohet!

para 9 muajve - Sovrani

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar ndaj akuzave që po i bëhen atij në lidhje me cështjen e ndërtimit të xhamisë në Prishtinë. Ai në një postim në rrjetin social Facebook ka shkruar se kjo...

Shpend Ahmeti thotë se Xhamia e Madhe do të ndërtohet, por nuk tregon kur

para 9 muajve - Bota Press

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti me anë të një postimi në Facebook më në fund e ka komentuar ndërtimin e Xhamisë në lagjen Dardania. Ai ka shkruar se kjo xhami do të ndërtohet dhe se komuna do ta zbatojë...

Xhamia do të ndërtohet

para 9 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Prishtines Shpend Ahmeti ka reaguar me një status në Faebook dhe ka thënë së për PDK dhe satelitët e saj, xhamia në Prishtinë do të ndërtohet, sabër! Postimi i Ahmetit: Per PDK dhe satelitet...

Shpend Ahmeti thotë se Xhamia e Madhe do të ndërtohet

para 9 muajve - Arbresh

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti me anë të një postimi në Facebook më në fund e ka komentuar ndërtimin e Xhamisë në lagjen Dardania. Ai ka shkruar se kjo xhami do të ndërtohet dhe se komuna do ta zbatojë...

Ahmeti: Xhamia e Madhe do të ndërtohet, komuna do ta zbatojë ligjin

para 9 muajve - Periskopi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se xhamia në lagjen ‘Dardania’ do të ndërtohet dhe se komuna do ta zbatojë ligjin, duke shtuar se ajo nuk bëhet as për inati dhe as për hatër të askujt. Ai...

Shpend Ahmeti, PDK-së: Sabër, xhamia do të ndërtohet

para 9 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar edhe një herë për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë, këtë herë duke iu kundërpërgjigjur Partisë Demokratike të Kosovës. Më poshtë është shkrimi i plotë i...

Shpend Ahmeti: Xhamia do të ndërtohet, komuna do ta zbatojë ligjin

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti me anë të një postimi në facebook më në fund e ka komentuar ndërtimin e Xhamisë në lagjen Dardania. Ai ka shkruar se kjo xhami do të ndërtohet dhe se komuna do ta zbatojë...

Shumë zhurmë për “asgjë”!

para 9 muajve - Almakos

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Ismet Beqiri, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar çështjen e ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania. “Këto ditë është aktualizuar çështja e ndërtimit...

Shpend Ahmeti: Xhamia do të ndërtohet

para 9 muajve - Insajderi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti,  pas reagimeve të shumta rreth ndërtimit të Xhamisë së re në Dragodan ka reaguar edhe ai. Ahmeti përmes një postimi në llogarinë e tij Facebook, ka shkruar...

Shpendi PDK-së: Sabër – Xhamia do të ndërtohet, ndërsa detyra e Komunës është që të zbatojë ligjin

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti të shtunën i është kundëpërgjigjur zërave se komuna po e pengon ndërtimin e Xahmisë në Dardani. Ai nëpërmjet një postimi në profilin e tij në rrjetin social Facebook...

LDK në Prishtinë përkrah ndërtimin e xhamisë së re, por me një kusht!

para 9 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratik e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës kanë shprehur qëndrimet e tyre nëse ky subjekt politik do ta mbështes dhënien e lejes për ndërtimin e Xhamisë së Re në Prishtinë. Agim Gashi...

LDK në Prishtinë përkrah ndërtimin e xhamisë së re, por me një kusht!

para 9 muajve - Infokusi

Lidhja Demokratik e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës kanë shprehur qëndrimet e tyre nëse ky subjekt politik do ta mbështes dhënien e lejes për ndërtimin e Xhamisë së Re në Prishtinë. Agim Gashi...

Tërrnava: Nëse dikush duhet të flijohet për xhami, jam unë

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërrnava ka thënë se nëse nuk do jepet leja për ndërtimin e xhamisë së re në lagjen Dardania të Prishtinës, atëherë ai do të jetë i gatshëm të flijohet...

Bashkësia Islame e Turqisë, financuese e xhamisë së re në Prishtinë

para 9 muajve - Insajderi

Bashkësia Islame e Turqisë do ta financojë ndërtimin e xhamisë në lagjen Dardania të Prishtinës, nëse Kuvendi Komunal i Prishtinës jep lejen ndërtimore për këtë xhami. Ndërkaq, Bashkësia Islame e Kosovës...

LDK në Prishtinë përkrah ndërtimin e xhamisë së re, por me një kusht!

para 9 muajve - Infokusi

Lidhja Demokratik e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës kanë shprehur qëndrimet e tyre nëse ky subjekt politik do ta mbështes dhënien e lejes për ndërtimin e Xhamisë së Re në Prishtinë. Agim Gashi...

Koci: Shpend Ahmeti po bën lojëra të fëlliqura me Xhaminë

para 9 muajve - Lajmi.net

Avokati Arianit Koci ka kërkuar nga Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, të sqarojë nëse është pro apo kundër ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania në Kryeqytet. Ai ka thënë se nuk duhet lejuar që satelitët...

Tërrnava: Nëse dikush do të flijohet për xhaminë në Dardani, jam unë

para 9 muajve - Insajderi

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërrnava ka thënë se nëse nuk do jepet leja për ndërtimin e xhamisë së re në lagjen Dardania të Prishtinës, atëherë ai do të jetë i gatshëm të flijohet...

LDK mbështet ndërtimin e xhamisë në ‘Dardani, por ka këtë kusht

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Lidhja Demokratik e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës kanë shprehur qëndrimet e tyre nëse ky subjekt politik do ta mbështes dhënien e lejes për ndërtimin e Xhamisë së Re në Prishtinë. Agim Gashi...

Adriatik Kelmendi mbështet ndërtimin e xhamisë në Prishtinë: Pse të mos e kemi edhe një xhami?

para 9 muajve - GazetaBlic

Publicisti Adriatik Kelmendi, ka kërkuar që të ketë pajtueshmëri ndërmjet një grup personash që po e kundërshtojnë ndërtimin e një xhamie në Prishtinë dhe qytetarëve që janë praktikues të devotshëm të...

Shumë zhurmë për “asgjë”!

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Ismet Beqiri, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar çështjen e ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania. “Këto ditë është aktualizuar çështja e ndërtimit...

Koci: Shpend Ahmeti po bën lojëra të fëlliqura me xhaminë

para 9 muajve - Indeks online

Avokati Arianit Koci ka kërkuar nga Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, të sqarojë nëse është pro apo kundër ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania në Kryeqytet. Koci ka shkruar se është edhe kundër...

Xhabir Hamiti: Thirrjet për ndërtimin e xhamisë pa leje çojnë në anarki dhe dhunë

para 9 muajve - Gazeta Express

Profesori i studimeve islame, Xhabir Hamiti, ka dalë kundër idesë së Kryemyftiut të Kosovës, Naim Tërnava, i cili ka thënë se nëse Komuna s’lëshon leje atëherë Xhamia e Madhe do të ndërtohet pa leje. “Thirrjet...

Xhabir Hamiti: Thirrjet për ndërtimin e xhamisë pa leje çojnë në anarki dhe dhunë

para 9 muajve - Tetova Sot

Profesori i studimeve islame, Xhabir Hamiti, ka dalë kundër idesë së Kryemyftiut të Kosovës, Naim Tërnava, i cili ka thënë se nëse Komuna s’lëshon leje atëherë Xhamia e Madhe do të ndërtohet pa leje. “Thirrjet...

Koci: Loja e fëlliqur politike me Xhaminë

para 9 muajve - Zeri

Avokati Arianit Koci ka reaguar ashpër ndaj peticionit që është bërë kohëve të fundit për mos ndërtimin e Xhamisë në lagjen Dardania në Prishtinë, por edhe ndaj kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti,...

Arianit Koci: Shpend Ahmeti po bën lojëra të fëlliqura me Xhaminë!

para 9 muajve - GazetaBlic

Avokati Arianit Koci ka kërkuar nga Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, të sqarojë nëse është pro apo kundër ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania në Kryeqytet. Ai ka thënë se nuk duhet lejuar që satelitët...

Shpend Ahmeti demanton BIK-un: S’është paraparë ndërtimi i xhamisë në Dardani

para 9 muajve - Bota Press

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në mars të këtij viti, kishte deklaruar se në dy dokumentet mbi të cilat lëshohen lejet për ndërtim – Plani Urban dhe Plani Zhvillimor – nuk është paraparë ndërtimi...

LDK mbështet ndërtimin e xhamisë në ‘Dardani, por ka këtë kusht

para 9 muajve - Periskopi

Lidhja Demokratik e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës kanë shprehur qëndrimet e tyre nëse ky subjekt politik do ta mbështes dhënien e lejes për ndërtimin e Xhamisë së Re në Prishtinë. Agim Gashi...

Arianit Koci: Shpend Ahmeti po bën lojëra të fëlliqura me Xhaminë

para 9 muajve - Gazeta Express

Avokati Arianit Koci ka kërkuar nga Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, të sqarojë nëse është pro apo kundër ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania në Kryeqytet. Ai ka thënë se nuk duhet lejuar që satelitët...

Xhabir Hamiti: Peticioni pa argumente, BIK dhe Komuna të ecin përpara me projektin e xhamisë

para 9 muajve - Tetova Sot

Profesori i studimeve islame, Xhabir Hamiti e konsideron të paargumentuar dhe të paarsyeshëm peticionin e disa personave që kërkojnë të mos ndërtohet Xhamia e Madhe në Dardani për shkak të se objekti nuk...

LDK në Prishtinë përkrah ndërtimin e xhamisë së re, por me një kusht

para 9 muajve - Sovrani

Lidhja Demokratik e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës kanë shprehur qëndrimet e tyre nëse ky subjekt politik do ta mbështes dhënien e lejes për ndërtimin e Xhamisë së Re në Prishtinë. Agim Gashi...

Arianit Koci: Shpend Ahmeti po bën lojëra të fëlliqura me Xhaminë

para 9 muajve - Tetova Sot

Avokati Arianit Koci ka kërkuar nga Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, të sqarojë nëse është pro apo kundër ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania në Kryeqytet. Ai ka thënë se nuk duhet lejuar që satelitët...

Shpend Ahmeti demanton BIK-un: S’është paraparë ndërtimi i xhamisë në Dardani

para 9 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në mars të këtij viti, kishte deklaruar se në dy dokumentet mbi të cilat lëshohen lejet për ndërtim – Plani Urban dhe Plani Zhvillimor – nuk është paraparë ndërtimi...

Arianit Koci: Shpend Ahmeti po bën lojëra të fëlliqura me Xhaminë!

para 9 muajve - Infokusi

Avokati Arianit Koci ka kërkuar nga Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, të sqarojë nëse është pro apo kundër ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania në Kryeqytet. Ai ka thënë se nuk duhet lejuar që satelitët...

Xhabir Hamiti: Shumë zhurmë për asgjë, xhami duhet të ndërtohet

para 9 muajve - Telegrafi

Profesori në Fakultetin e Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, është deklaruar në lidhje me debatin e fundit rreth ndërtimit të xhamisë në Prishtinë. Sipas tij, ndërtimi i xhamisë është nevojë e komunitetit...

Teologu Hamiti: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë, i paarsyeshëm

para 9 muajve - Indeks online

Profesori në Fakultetin e Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, ka thënë se peticioni kundër  ndërtimit ndërtimit të “Xhamisë Qendër” në Prishtinë është i paarsyeshëm dhe pa argumente të bazuara. Ai  në llogarinë...

LDK në Prishtinë përkrah ndërtimin e xhamisë së re, por me një kusht!

para 9 muajve - Bota Press

Lidhja Demokratik e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës kanë shprehur qëndrimet e tyre nëse ky subjekt politik do ta mbështes dhënien e lejes për ndërtimin e Xhamisë së Re në Prishtinë. Agim Gashi...

LDK në Prishtinë përkrah ndërtimin e xhamisë së re, por me një kusht!

para 9 muajve - Arbresh

Lidhja Demokratik e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës kanë shprehur qëndrimet e tyre nëse ky subjekt politik do ta mbështes dhënien e lejes për ndërtimin e Xhamisë së Re në Prishtinë. Agim Gashi...

Adriatik Kelmendi mbështet ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

para 9 muajve - Bota Press

Publicisti Adriatik Kelmendi, ka kërkuar që të ketë pajtueshmëri ndërmjet një grup personash që po e kundërshtojnë ndërtimin e një xhamie në Prishtinë dhe qytetarëve që janë praktikues të devotshëm të...

“Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë, i paarsyeshëm”

para 9 muajve - Klan Kosova

Teologu, Xhabir Hamiti, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se peticioni kundër ndërtimit të “Xhamisë Qendër” në Prishtinë është i paarsyeshëm dhe pa argumente të bazuara, njofton Klan Kosova. Ky...

Hamiti: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë, i paarsyeshëm

para 9 muajve - Lajmi.net

Teologu, Xhabir Hamiti, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se peticioni kundër ndërtimit të “Xhamisë Qendër” në Prishtinë është i paarsyeshëm dhe pa argumente të bazuara, njofton Klan Kosova. Ky...

“Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë, i paarsyeshëm”

para 9 muajve - GazetaBlic

Teologu, Xhabir Hamiti, thotë se peticioni kundër ndërtimit të “Xhamisë Qendër” në Prishtinë është i paarsyeshëm dhe pa argumente të bazuara. “ Xhamitë, si edhe faltoret tjera, nuk bënë të ndërtohen për...

Xhabir Hamiti e Quan Zhurmë Peticionin për Xhaminë

para 9 muajve - Kallxo

Xhabir Hamiti, profesori i Fakultetit të Studimeve Islame, reagoi pas peticionin kundërndërtimit të xhamisë në Prishtinë. Pasi dje nisi një peticion kundër zgjidhjes arkitektonike për xhaminë që do të...

Hamiti: Thirrjet për ndërtimin e xhamisë pa leje çojnë në anarki dhe dhunë

para 9 muajve - Sovrani

Profesori i studimeve islame, Xhabir Hamiti, ka dalë kundër idesë së Kryemyftiut të Kosovës, Naim Tërnava, i cili ka thënë se nëse Komuna s’lëshon leje atëherë Xhamia e Madhe do të ndërtohet pa leje. “Thirrjet...

Shpend Ahmeti demanton BIK'un: S'është paraparë ndërtimi i xhamisë në Dardani

para 9 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në mars të këtij viti, kishte deklaruar se në dy dokumentet mbi të cilat lëshohen lejet për ndërtim - Plani Urban dhe Plani Zhvillimor – nuk është paraparë ndërtimi...

Xhabir Hamiti: Peticioni pa argumente, BIK dhe Komuna të ecin përpara me projektin e xhamisë

para 9 muajve - Zeri

Profesori i studimeve islame, Xhabir Hamiti e konsideron të paargumentuar dhe të paarsyeshëm peticionin e disa personave që kërkojnë të mos ndërtohet Xhamia e Madhe në Dardani për shkak të se objekti nuk...

Kundërshtohet ndërtimi i xhamisë në Prishtinë, tregohen edhe arsyet

para 9 muajve - InfoShqip

Një grup qytetarësh, por edhe pjesëtarë të shoqërisë civile kanë reaguar për ndërtimin e xhamisë në lagjen Dardania në Prishtinë. Sipas tyre kjo xhami po ndërtohet jashtë rregullave urbanistike të kësaj...

LDK në Prishtinë përkrah ndërtimin e Xhamisë së re, por me një kusht

para 9 muajve - Insajderi

Lidhja Demokratik e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës kanë shprehur qëndrimet e tyre nëse ky subjekt politik do ta mbështes dhënien e lejes për ndërtimin e Xhamisë së Re në Prishtinë. Agim Gashi...

Hamiti deklarohet rreth debatit për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

para 9 muajve - Koha.net

Profesori në Fakultetin e Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, është deklaruar në lidhje me debatin e fundit rreth ndërtimit të xhamisë në Prishtinë. Ai ka thënë se ndërtimit i kësaj xhamie është nevojë e...

Adriatik Kelmendi: Pse të mos e kemi edhe një xhami kur prishtinasit e duan?

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Publicisti Adriatik Kelmendi, ka kërkuar që të ketë pajtueshmëri ndërmjet një grup personash që po e kundërshtojnë ndërtimin e një xhamie në Prishtinë dhe qytetarëve që janë praktikues të devotshëm të...

Koci: Shpend Ahmeti po bën lojëra të fëlliqura me xhaminë

para 9 muajve - Sovrani

Avokati Arianit Koci ka kërkuar nga Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, të sqarojë nëse është pro apo kundër ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania në Kryeqytet. Ai ka thënë se nuk duhet lejuar që satelitët...

Xhabir Hamiti: Peticioni pa argumente, BIK dhe Komuna të ecin përpara me projektin e xhamisë

para 9 muajve - Gazeta Express

Profesori i studimeve islame, Xhabir Hamiti e konsideron të paargumentuar dhe të paarsyeshëm peticionin e disa personave që kërkojnë të mos ndërtohet Xhamia e Madhe në Dardani për shkak të se objekti nuk...

Xhabir Hamiti: Shumë zhurmë për asgjë, xhami duhet të ndërtohet

para 9 muajve - Almakos

Profesori në Fakultetin e Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, është deklaruar në lidhje me debatin e fundit rreth ndërtimit të xhamisë në Prishtinë. Sipas tij, ndërtimi i xhamisë është nevojë e komunitetit...

Adriatik Kelmendi mbështet ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

para 9 muajve - Arbresh

Publicisti Adriatik Kelmendi, ka kërkuar që të ketë pajtueshmëri ndërmjet një grup personash që po e kundërshtojnë ndërtimin e një xhamie në Prishtinë dhe qytetarëve që janë praktikues të devotshëm të...

Adriatik Kelmendi: Pse të mos e kemi edhe një xhami kur prishtinasit e duan?

para 9 muajve - Periskopi

Publicisti Adriatik Kelmendi, ka kërkuar që të ketë pajtueshmëri ndërmjet një grup personash që po e kundërshtojnë ndërtimin e një xhamie në Prishtinë dhe qytetarëve që janë praktikues të devotshëm të...

Xhabir Hamiti: Peticioni pa argumente, BIK dhe Komuna të ecin përpara me projektin e xhamisë

para 9 muajve - Infokusi

Profesori i studimeve islame, Xhabir Hamiti e konsideron të paargumentuar dhe të paarsyeshëm peticionin e disa personave që kërkojnë të mos ndërtohet Xhamia e Madhe në Dardani për shkak të se objekti nuk...

Paralajmëron Tërnava: Xhamia ndërtohet me ose pa leje të komunës

para 9 muajve - Lajmi.net

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka thënë se nuk dëshiron të komentojë fare peticionin e disa anëtarëve të shoqërisë civile lidhur me kundërshtimin e tyre për projektin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë....

Myftiu: Qëndroj pas asaj që kam thënë se nëse s’jepet leja, xhamia ndërtohet pa leje

para 9 muajve - Gazeta Express

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka thënë se nuk dëshiron të komentojë fare peticionin e disa anëtarëve të shoqërisë civile lidhur me kundërshtimin e tyre për projektin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë....

Myftiu: Qëndroj pas asaj që kam thënë se nëse nuk jipet leja, xhamia ndërtohet pa leje

para 9 muajve - GazetaBlic

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka thënë se nuk dëshiron të komentojë fare peticionin e disa anëtarëve të shoqërisë civile lidhur me kundërshtimin e tyre për projektin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë....

Arianit Koci: Shpend Ahmeti po bën lojëra të fëlliqura me Xhaminë

para 9 muajve - Bota Press

Avokati Arianit Koci ka kërkuar nga Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, të sqarojë nëse është pro apo kundër ndërtimit të xhamisë në lagjen Dardania në Kryeqytet. Ai ka thënë se nuk duhet lejuar që satelitët...

Ahmeti: Nuk është paraparë ndërtimi i xhamisë në Dardani

para 9 muajve - Insajderi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në mars të këtij viti, kishte deklaruar se në dy dokumentet mbi të cilat lëshohen lejet për ndërtim – Plani Urban dhe Plani Zhvillimor – nuk është paraparë ndërtimi...

Hamiti: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë, i paarsyeshëm

para 9 muajve - Gazeta Liria

Teologu, Xhabir Hamiti, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se peticioni kundër ndërtimit të “Xhamisë Qendër” në Prishtinë është i paarsyeshëm dhe pa argumente të bazuara. Ky është postimi i plotë...

Këto janë arsyet e kundërshtimit për ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

para 9 muajve - Bota Press

Një grup qytetarësh, por edhe pjesëtarë të shoqërisë civile kanë reaguar për ndërtimin e xhamisë në lagjen Dardania në Prishtinë. Sipas tyre kjo xhami po ndërtohet jashtë rregullave urbanistike të kësaj...

Shpend Ahmeti: S’është paraparë ndërtimi i xhamisë në Dardani

para 9 muajve - Arbresh

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në mars të këtij viti, kishte deklaruar se në dy dokumentet mbi të cilat lëshohen lejet për ndërtim – Plani Urban dhe Plani Zhvillimor – nuk është paraparë ndërtimi...

Teologu Hamiti: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë, i paarsyeshëm

para 9 muajve - Arbresh

Profesori në Fakultetin e Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, ka thënë se peticioni kundër  ndërtimit ndërtimit të “Xhamisë Qendër” në Prishtinë është i paarsyeshëm dhe pa argumente të bazuara. Ai  në llogarinë...

Xhabir Hamiti: Shumë zhurmë për asgjë, xhami duhet të ndërtohet

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Profesori në Fakultetin e Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, është deklaruar në lidhje me debatin e fundit rreth ndërtimit të xhamisë në Prishtinë. Sipas tij, ndërtimi i xhamisë është nevojë e komunitetit...

Shpend Ahmeti: S’është paraparë ndërtimi i xhamisë në Dardani

para 9 muajve - Periskopi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në mars të këtij viti, kishte deklaruar se në dy dokumentet mbi të cilat lëshohen lejet për ndërtim – Plani Urban dhe Plani Zhvillimor – nuk është paraparë ndërtimi...

Teologu Hamiti: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë, i parsyeshëm

para 9 muajve - Sovrani

Profesori në Fakultetin e Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, ka thënë se peticioni kundër ndërtimit ndërtimit të “Xhamisë Qendër” në Prishtinë është i paarsyeshëm dhe pa argumente të bazuara. Ai në llogarinë...

Hamiti e quan të paarsyeshëm peticionin lidhur me xhaminë në ‘Dardani’

para 9 muajve - Periskopi

Profesori në Fakultetin e Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, ka thënë se peticioni kundër ndërtimit të “Xhamisë Qendër” në Prishtinë është i paarsyeshëm dhe pa argumente të bazuara. Ai  ka shkruar se kjo...

Myftiu: Ndoshta do të vijë dita kur do ta ndërtojmë xhaminë pa leje

para 9 muajve - Insajderi

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka thënë se nuk dëshiron të komentojë fare peticionin e disa anëtarëve të shoqërisë civile lidhur me kundërshtimin e tyre për projektin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë....

Shpend Ahmeti demanton BIK’un: S’është paraparë ndërtimi i xhamisë në Dardani

para 9 muajve - Bota Press

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në mars të këtij viti, kishte deklaruar se në dy dokumentet mbi të cilat lëshohen lejet për ndërtim – Plani Urban dhe Plani Zhvillimor – nuk është paraparë ndërtimi...

Profesori i Studimeve Islame: Peticioni kundër ndërtimit të xhamisë i pa bazë

para 9 muajve - Insajderi

Profesori në Fakultetin e Studimeve Islame, Xhabir Hamiti, është deklaruar në lidhje me debatin e fundit rreth ndërtimit të xhamisë në Prishtinë. Ai ka thënë se ndërtimit i kësaj xhamie është nevojë e...

Reagon Xhabir Hamiti:  Xhamia është nevojë e komunitetit mysliman të Prishtinës

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Teologu i fesë islame njëherësh  profesor në Fakultetin e Studimeve Islame në Universiteti e Prishtinës, Xhabir Hamiti në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka reaguar pas nisjes së peticionit kundër...

Tërnava: Nëse nuk jepet leja, xhamia ndërtohet pa leje

para 9 muajve - Sovrani

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka thënë se nuk dëshiron të komentojë fare peticionin e disa anëtarëve të shoqërisë civile lidhur me kundërshtimin e tyre për projektin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë....

Xhabir Hamiti: Peticioni pa argumente, BIK dhe Komuna të ecin përpara me projektin e xhamisë

para 9 muajve - Bota Press

Profesori i studimeve islame, Xhabir Hamiti e konsideron të paargumentuar dhe të paarsyeshëm peticionin e disa personave që kërkojnë të mos ndërtohet Xhamia e Madhe në Dardani për shkak të se objekti nuk...

Tërnava: Xhamia ndërtohet me ose pa leje të komunës

para 9 muajve - Arbresh

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka thënë se nuk dëshiron të komentojë fare peticionin e disa anëtarëve të shoqërisë civile lidhur me kundërshtimin e tyre për projektin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë....

Myftiu Tërnava: Nëse s’jepet leja, xhamia ndërtohet pa leje

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka thënë se nuk dëshiron të komentojë fare peticionin e disa anëtarëve të shoqërisë civile lidhur me kundërshtimin e tyre për projektin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë....

Myftiu: Xhamia do të ndërtohet edhe nëse nuk jepet leja

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka thënë se nuk dëshiron të komentojë fare peticionin e disa anëtarëve të shoqërisë civile lidhur me kundërshtimin e tyre për projektin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë....

Myftiu: Qëndroj pas asaj që kam thënë se nëse s’jepet leja, xhamia ndërtohet pa leje

para 9 muajve - Bota Press

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka thënë se nuk dëshiron të komentojë fare peticionin e disa anëtarëve të shoqërisë civile lidhur me kundërshtimin e tyre për projektin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK