http://kariera.mk

Bale vendos për të ardhmen

para 11 muajve - Telegrafi

Gareth Bale mbylli sezonin më të dobët në radhët e Realit të Madridit, që kur mbërriti në kryeqytetin spanjoll katër vite më parë. Për shkak të problemeve të shumta fizike uellsiani u aktivizua në gjysmën...

Barcelona reagon për Neymarin

para 11 muajve - Gazeta Express

Neymari nuk do të largohet nga “Camp Nou”, kështu thotë Fernandez. Sekretari teknik i Barcelonës, Robert Fernandez, nuk pret që Neymar ta lërë klubin dhe insiston që nuk ka pasur oferta për brazilianin,...

Perisic në United

para 11 muajve - Lajm

Manchester United ka arritur marrëveshjen me Inter për Ivan Perisic. Shifra thuhet të jetë diku rreth 45 milionë euro. Sulmuesi anësor nga Kroacia pritet të jetë blerja e tretë e Jose Mourinhos në merkaton...

⚽ Ylli i Realit vendos për të ardhmen

para 11 muajve - Infokusi

Gareth Bale mbylli sezonin më të dobët në radhët e Realit të Madridit, që kur mbërriti në kryeqytetin spanjoll katër vite më parë. Për shkak të problemeve të shumta fizike uellsiani u aktivizua në gjysmën...

Unitedi nuk dëshiron të largojë Martialin

para 11 muajve - Telegrafi

Një nga emrat që është përmendur në tregun e transferimeve të Manchester Unitedit është Anthony Martial. Francezi është përmendur si pjesë e marrëveshjes me Ivan Perisic, por duhet se kjo nuk do bëhet....

Këshillohet Neymar, largohu nga Barcelona

para 11 muajve - Indeks online

Neymar nuk ndihet rehat në Barcelonë dhe për të dalë nga hija e Leo Messit, është këshilluar të largohet. Neymari po inkurajohet që të largohet nga Barcelona nga njerëzit që e rrethojnë për të dalë nga...

Bale vendos për të ardhmen

para 11 muajve - Almakos

Gareth Bale mbylli sezonin më të dobët në radhët e Realit të Madridit, që kur mbërriti në kryeqytetin spanjoll katër vite më parë. Për shkak të problemeve të shumta fizike uellsiani u aktivizua në gjysmën...

Roma me dy super-transferime nga Premierliga

para 11 muajve - Lajmi.net

Pas largimit të disa futbollistëve, Roma tani do të bëjë përforcime. Mediat italiane kanë zbuluar sot dy ardhjet nga Premierliga në kryeqytetin italian. Drejtori sportiv Monchi është afër marrëveshjeve...

Bale flet për të ardhmen

para 11 muajve - Koha.net

Ylli i Real Madridit ka folur rreth së ardhmes së tij. Gareth Bale është një nga emrat e përmendur në media që gjatë kësaj vere mund të largohet nga Real Madridi, për t’i lënë vend talentit të Monacos,...

Sanchez mesazh Arsenalit: Dua të Luajë në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - RTV 21

E ardhmja e Alexis Sanchezit akoma mbetet e paqartë Arsenali dhe kiliani akoma nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët për rinovimin e kontratës, duke e lënë të hapur mundësinë e largimit te Sanchez nga “Emirates”....

Gareth Bale: Jam i lumtur tek Reali, nuk largohem

para 11 muajve - Syri

Gareth Bale nuk ka ndërmend të largohet nga Real Madrid. Në një intervistë për të përditshmen spanjolle “Marca”, uellsiani konfirmoi se ndihet i lumtur në “Santiago Bernabeu” dhe nuk e dëshiron rikthimin...

“Çmendet” Monaco, e dëshiron këtë super lojtar te Realit në marrëveshjen për Mbappe

para 11 muajve - GazetaBlic

Monaco ia ka kthyer përgjigjen Real Madridit për Kylian Mbappen. Klubi francez ka kërkuar që Reali të futë Marco Asension në marrëveshjen për Mbappen. Sipas “Don Balon”, kjo është kërkesa kryesore e Monacos,...

Unitedi nuk dëshiron të largojë Martialin

para 11 muajve - Almakos

Një nga emrat që është përmendur në tregun e transferimeve të Manchester Unitedit është Anthony Martial. Francezi është përmendur si pjesë e marrëveshjes me Ivan Perisic, por duhet se kjo nuk do bëhet....

Neymari duhet të largohet nga Barcelona

para 11 muajve - Politiko

Neymar nuk ndihet rehat në Barcelonë dhe për të dalë nga hija e Leo Messit, është këshilluar të largohet. Neymari po inkurajohet që të largohet nga Barcelona nga njerëzit që e rrethojnë për të dalë nga...

Monaco merr super-yllin e Realit për Mbappen

para 11 muajve - Lajmi.net

Monaco ia ka kthyer përgjigjen Real Madridit për Kylian Mbappen. Klubi francez ka kërkuar që Reali të futë Marco Asension në marrëveshjen për Mbappen. Sipas “Don Balon”, kjo është kërkesa kryesore e Monacos,...

Milan nuk ndalet, Morata dhe… Renato Sanches

para 11 muajve - Gazeta Tema

Milani i papërmbajtshëm në merkato. Pas nëntë blerjeve në merkaton e verës, kuqezinjtë kërkojnë të realizojnë të tjera goditje të mëdha. Objektivi kryesor i “Djallit” është përforcimi i sulmit, aty ku...

‘Sport’ lëshon 'bombën' e ditës: Neymar kërkon largimin nga Barcelona

para 11 muajve - Syri

Neymar raportohet se ka kërkuar largimin nga Barcelona për arsyen e vetme që të dalë nga hija e Lionel Messit, shkruan “Sport”, raporton SYRI.net. Kujtojmë që braziliani në vitin 2013 nënshkroi me Barcelonën...

Perisic shumë pranë largimit nga Inter

para 11 muajve - Ora news

Sulmuesi kroat Ivan Perisic, brenda 48 orësh mund të quhet lojtar i Manchester Utd. Perisic nuk do të udhëtojë me skuadrën drejt Kinës, sipas mediave britanike United, kërkon të mbyllë marrëveshjen brenda...

Leiva te Lazio

para 11 muajve - Zeri

Mesfushori i Liverpoolit, Lucas Leiva ka arritur në Romë për të kompletuar transferimin e tij te Lazio, transmeton zeri.info 30-vjeçari do t’iu kushtojë italianëve 5.5 milionë euro. Braziliani arriti të...

Milan nuk ndalet, Morata dhe… Renato Sanches

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Milani i papërmbajtshëm në merkato. Pas nëntë blerjeve në merkaton e verës, kuqezinjtë kërkojnë të realizojnë të tjera goditje të mëdha. Objektivi kryesor i “Djallit” është përforcimi i sulmit, aty ku...

Edhe Morata pranë kalimit te Milani, gati 10 milion euro në sezon

para 11 muajve - Ora news

Milani nuk ndalet në merkato dhe kuqezinjtë janë shumë pranë nënshkrimit me sulmuesin spanjoll Alvaro Morata. Ndërkohë që Milani është në turne në Kinë, drejtuesit e klubit po punojnë për të sjellë në...

Keita Balde drejt Interit

para 11 muajve - GazetaBlic

Shtohen zërat për transferimin e Keita Balde te Interi. 22-vjeçari kërkohet me insistim nga zikaltërit dhe nga ana tjetër vet lojtari është larguar nga grumbullimi me skuadrën për të takuar të fejuarën...

Morata “parakalon” Belottin dhe Aubameyang, më afër Milanit

para 11 muajve - Top Channel

Pavarësisht afrimeve të shumta në këtë merkato vere, drejtuesit e Milanit duken të vendosur për të afruar edhe një sulmues dhe në garë është treshja Andrea Belotti, Pierre Emerick Aubameyang dhe Alvaro...

Danilo drejt Chelsea, blutë ofrojnë 25 milionë euro Realit

para 11 muajve - Ora news

Mbrojtësi brazilian i Real Madritit duket se e ka gjetur destinacionin e ri për sezonin e ardhshmën. Ai mendohet të jetë Stamford Bridge në Londër. Duke mos qenë në planin e trajnerit Zinedin Zidane për...

Neymari këshillohet që të largohet nga Barcelona

para 11 muajve - Tetova Sot

Neymar nuk ndihet rehat në Barcelonë dhe për të dalë nga hija e Leo Messit, është këshilluar të largohet. Neymari po inkurajohet që të largohet nga Barcelona nga njerëzit që e rrethojnë për të dalë nga...

Keita Balde drejt Interit, Hristov është i Fiorentinës

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Shtohen zërat për transferimin e Keita Balde te Interi. 22-vjeçari kërkohet me insistim nga zikaltërit dhe nga ana tjetër vet lojtari është larguar nga grumbullimi me skuadrën për të takuar...

Keita Balde drejt Interit, Hristov është i Fiorentinës

para 11 muajve - SuperSport

Shtohen zërat për transferimin e Keita Balde te Interi. 22-vjeçari kërkohet me insistim nga zikaltërit dhe nga ana tjetër vet lojtari është larguar nga grumbullimi me skuadrën për të takuar të fejuarën...

Neymari këshillohet që të largohet nga Barcelona

para 11 muajve - Gazeta Express

Neymar nuk ndihet rehat në Barcelonë dhe për të dalë nga hija e Leo Messit, është këshilluar të largohet. Neymari po inkurajohet që të largohet nga Barcelona nga njerëzit që e rrethojnë për të dalë nga...

Nemanja Matic i thotë ‘PO’ Juventusit

para 11 muajve - Periskopi

Mesfushori serb i Chelsea, Nemanja Matic, do të largohet përfundimisht nga Chelsea. Matic pëfundoi një sezon fantastik me skuadrën londineze me të cilen u shpallë kampion i Anglisë. Serbi është duke u...

Roma ofron 30 milionë për Mahrezin

para 11 muajve - Zeri

Roma ka bërë një ofertë prej 30 milionë eurosh në drejtim të Leicester Cityt për mesfushorin, Riyad Mahrez, raporton “France Football”. Interesimi i romakëve për futbollistin është mjaft i madh dhe marrëveshja...

Perisic te Manchester United, mungon vetëm zyrtarizimi

para 11 muajve - Indeks online

Manchester United janë duke bërë përparim për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Interit, Ivan Perisic, shkruan indeksonline. Sipas asaj çfarë raporton SKY, Djajtë e Kuq dhe Interi janë afër marrëveshjes...

Chelsea arrin marrëveshje me futbollistin e Real Madridit

para 11 muajve - Aktuale

Klubi londinez ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e djathtë të Real Madridit, Danilo. Sipas informacioneve të fundit të “Globesporte”, palët janë dakorduar për kontratën. Tani mbetet që dy klubet të...

Keita Balde drejt Interit, Hristov është i Fiorentinës

para 11 muajve - Fakti Ditor

Shtohen zërat për transferimin e Keita Balde te Interi. 22-vjeçari kërkohet me insistim nga zikaltërit dhe nga ana tjetër vet lojtari është larguar nga grumbullimi me skuadrën për të takuar të fejuarën...

Interi arrin marrëveshje për Keitan

para 11 muajve - Zeri

Interi ka arritur marrëveshje për transferimin e sulmuesit të Lazios, Keita Balde për 22 milionë euro, transmeton zeri.info Reprezentuesi senegalez ka refuzuar rinovimin e kontratës me lazialët dhe marrëveshja...

Morata “parakalon” Belottin dhe Aubameyang, më afër Milanit

para 11 muajve - RTV 21

Nga Spanja vjen lajmi se Morata është pranë Milanit Pavarësisht afrimeve të shumta në këtë merkato vere, drejtuesit e Milanit duken të vendosur për të afruar edhe një sulmues dhe në garë është treshja...

Milan nuk ndalet, Morata dhe… Renato Sanches

para 11 muajve - Lexo

Milani i papërmbajtshëm në merkato. Pas nëntë blerjeve në merkaton e verës, kuqezinjtë kërkojnë të realizojnë të tjera goditje të mëdha. Objektivi kryesor i “Djallit” është përforcimi i sulmit, aty ku...

Bale refuzon Mourinhon

para 11 muajve - Politiko

Bale është i lumtur në Madrid dhe nuk dëshiron tani për tani të rikthehet në Premierligë. Gareth Bale ka thënë se nuk është duke planifikuar që të largohet nga Real Madridi për Mancheter Unitedin, teksa...

Unitedi nuk dëshiron të largojë Martialin

para 11 muajve - Sovrani

Një nga emrat që është përmendur në tregun e transferimeve të Manchester Unitedit është Anthony Martial. Francezi është përmendur si pjesë e marrëveshjes me Ivan Perisic, por duhet se kjo nuk do bëhet....

Gareth Bale: Jam i lumtur te Reali i Madridit

para 11 muajve - SuperSport

Gareth Bale mbylli sezonin më të dobët në radhët e Realit të Madridit, që kur mbërriti në kryeqytetin spanjoll katër vite më parë. Për shkak të problemeve të shumta fizike uellsiani u aktkvizua në gjysmën...

Dortmundi në pritje të ofertave për Aubameyangun

para 11 muajve - Koha.net

Skuadra gjermane, Borussia Dortmund, ka paralajmëruar Milanin dhe Chelsean se do të presë vetëm edhe pak ditë për një ofertë të tyre për sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang. Afati kalimtar në Kinë tash...

Sanchez Arsenalit: Dua të luajë në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - Koha.net

E ardhmja e Alexis Sanchezit akoma mbetet e paqartë. Arsenali dhe kiliani akoma nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët për rinovimin e kontratës, duke e lënë të hapur mundësinë e largimit te Sanchez nga “Emiratës”,...

Unitedi nuk dëshiron të largojë Martialin

para 11 muajve - Periskopi

Një nga emrat që është përmendur në tregun e transferimeve të Manchester Unitedit është Anthony Martial. Francezi është përmendur si pjesë e marrëveshjes me Ivan Perisic, por duhet se kjo nuk do bëhet....

Manchester United afër Perisicit

para 11 muajve - Zeri

Manchester United është pajtuar që të paguajë shumën prej 45.7 milionë eurosh për transferimin e sulmuesit të Interit, Ivan Perisic, transmeton zeri.info Sipas gazetës angleze “The Sun”, reprezentuesi...

Juventusi insiston për talentin e Milanit, dëshiron t’i hakmerret për Bonuccin

para 11 muajve - Gazeta Express

Locatelli ka rënë në radarin e Juventusit, i cili nuk ka vend te klubi nga “San Siro”, pas transferimeve të shumta gjatë verës. Juventusi vazhdon të jetë i lënduar për kalimin e Leonardo Bonuccit te rivali...

Foto/ Dy transferime të bujshme nga Premier League, Roma ndërton ekip pretendent

para 11 muajve - Newsport

Pas largimit të disa futbollistëve, Roma tani do të bëjë përforcime mjaft të mira pothuajse në të gjitha repartet. Mediat italiane kanë zbuluar sot dy ardhjet nga Premier League në kryeqytetin italian....

Chelsea arrin marrëveshje me futbollistin e Real Madridit

para 11 muajve - Lajmi.net

Chelsea është shumë afër zyrtarizimit të përforcimit të radhës. Klubi londinez ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e djathtë të Real Madridit, Danilo. Sipas informacioneve të fundit të “Globesporte”,...

Morata “parakalon” Belottin dhe Aubameyang, më afër Milanit

para 11 muajve - Portalb

Pavarësisht afrimeve të shumta në këtë merkato vere, drejtuesit e Milanit duken të vendosur për të afruar edhe një sulmues dhe në garë është treshja Andrea Belotti, Pierre Emerick Aubameyang dhe Alvaro...

Bale refuzon Mourinhon: “Man United? Jam i lumtur në Madrid”

para 11 muajve - Gazeta Express

Bale është i lumtur në Madrid dhe nuk dëshiron tani për tani të rikthehet në Premierligë. Gareth Bale ka thënë se nuk është duke planifikuar që të largohet nga Real Madridi për Mancheter Unitedin, teksa...

Ky është çmimi që kërkon Leicester City për Mahrez

para 11 muajve - RTV 21

Riyad Mahrez kushton 35 milion euro Ky është çmimi që kërkon Leicester City për yllin e tyre, raportojnë mediet britanike. Mahrez është duke u kërkuar nga disa klube të mëdha evropiane, por raportohet...

​Ky është çmimi që kërkon Leicester City për Mahrez

para 11 muajve - GazetaBlic

Riyad Mahrez kushton 35 milion euro. Ky është çmimi që kërkon Leicester City për yllin e tyre, raportojnë mediet britanike, transmeton KosovaPress. Mahrez është duke u kërkuar nga disa klube të mëdha evropiane,...

Chelsea 30 milionë euro për ‘yllin’ e Real Madridit, vjen përgjigjja e Zidanes

para 11 muajve - Syri

Prej kohësh skuadra e Chelseas është vendosur në ndjekje për të nënshkruar me mbrojtësin anësor të Real Madridit, Danilo. Sipas burimeve të “Globoesporte”, londinezsët ofrojnë 30milionë euro për të blerë...

Milani afër Moratas

para 11 muajve - Zeri

Milani është shumë afër transferimit të sulmuesit të Real Madridit, Alvaro Morata raporton “La Gazzetta dello Sport”. Klubi italian ka ofruar rreth 70 milionë euro për spanjollin, i cili do të ketë një...

Punë e kryer: Interi dhe Man United arrijnë marrëveshje për Perisic

para 11 muajve - Gazeta Express

Ivan Perisic do ta veshë fanellën e Man United sezonin e ardhshëm dhe do t’iu kushtojë 45.7 milionë euro “Djajve të Kuq”, raportojnë mediat britanike e italiane. Sipas The Sun, Manchester United ka arritur...

Bale flet për kalimin te Manchester United

para 11 muajve - Indeks online

Gareth Bale është përfolur për një kalim të mundshëm në Manchester United, shkruan indeksonline. Mirëpo futbollisti më i shtrenjtë i Real Madridit në një intervistë për Marca i ka hedhur poshtë spekulime....

Operacioni ‘fshesa’/ Konfirmohet: Lojtari i Milanit largohet nga ‘San Siro’

para 11 muajve - Syri

Pas 10 përforcimeve të bujshme, Milani nis fushatën e pastrimeve duke larguar nga skuadra lojtarët që i konsideron si të padobishëm. De Sciglio është shumë pranë nënshkrimit me Juventusin e cila raportohet...

Rrëfehet Bale, do të qëndrojë apo do të largohet?

para 11 muajve - KosovaPress

Gareth Bale është një nga emrat e përmendur në media që gjatë kësaj vere mund të largohet nga Real Madridi, për t’i lënë vend talentit të Monacos, Kylian Mbappe. Në një intervistë për të përditshmen madrielene...

Bale refuzon Mourinhon: Man United? Jam i lumtur në Madrid

para 11 muajve - Lexo

Bale është i lumtur në Madrid dhe nuk dëshiron tani për tani të rikthehet në Premierligë. Gareth Bale ka thënë se nuk është duke planifikuar që të largohet nga Real Madridi për Mancheter Unitedin, teksa...

⚽ Punë e kryer: Ylli i Milanit largohet nga skuadra

para 11 muajve - Infokusi

Pas 10 përforcimeve të bujshme, Milani nis fushatën e pastrimeve duke larguar nga skuadra lojtarët që i konsideron si të padobishëm. De Sciglio raportohet se ka arritur marrëveshjen me Juventusin dhe transferimi...

⚽ Manchester zyrtarizon transfertën e madhe

para 11 muajve - Infokusi

Manchester United brenda 48 orëve të ardhshme pritet të zyrtarizojë transferimin e Ivan Perisic. Sipas burimeve të “FC InterNews”, agjenti i lojtarit, Fali Ramadani, ka biseduar intensivisht me drejtuesit...

Milan nuk ndalet, Morata dhe… Renato Sanches

para 11 muajve - SuperSport

Milani i papërmbajtshëm në merkato. Pas nëntë blerjeve në merkaton e verës, kuqezinjtë kërkojnë të realizojnë të tjera goditje të mëdha. Objektivi kryesor i “Djallit” është përforcimi i sulmit, aty ku...

Merr fund dilema, Perisic tek United. Zbulohet vlera e transferimit...

para 11 muajve - Syri

Manchester United raportohet se ka rënë dakord me Interin për të transferuar Ivan Perisic për vlerën 45.7 milionë euro. Sipas tabloidit britanik “The SUN”, Manchester United brenda 48 orëve të ardhshme...

Monaco merr super-yllin e Realit për Mbappen

para 11 muajve - Sovrani

Monaco ia ka kthyer përgjigjen Real Madridit për Kylian Mbappen. Klubi francez ka kërkuar që Reali të futë Marco Asension në marrëveshjen për Mbappen. Sipas “Don Balon”, kjo është kërkesa kryesore e Monacos,...

Foto/ Chelsea arrin marrëveshje me futbollistin e Real Madridit

para 11 muajve - Newsport

Chelsea është shumë afër zyrtarizimit të përforcimit të radhës Klubi londinez ka e arritur marrëveshje me mbrojtësin djathtë të Real Madridit, Danilo. Sipas informacioneve të fundit të “Globesporte”, palët...

Trajneri i Monacos dëshpron klubet tjera, ja çfarë thotë për Mbappe

para 11 muajve - GazetaBlic

“Llogaris në Mbappen për sezonin e ardhshëm”, kështu thotë trajneri i Monacos. Kylian Mbappé është në qendër të vëmendjes nga gjitha mediat botërore, i cili kërkohet nga shumë klube evropiane, pas sezonit...

Morata ‘para’ Belotti’it e Aubameyang’ut te Milani

para 11 muajve - Politiko

Sulmuesi i Realit të Madridit ishte lënë në “hije” ditët e fundit dhe Fassone dukej më i përqendruar te Belotti e Aubameyang, por në mesnatë nga Spanja vjen lajmi se Morata është pranë Milanit. “Marca”...

⚽ Morata pranë kalimit te Milani, lojtari pranon ofertën e kuqezinjve

para 11 muajve - Infokusi

Milani nuk ndalet në merkato dhe kuqezinjtë janë shumë pranë nënshkrimit me sulmuesin spanjoll Alvaro Morata. Ndërkohë që Milani është në turne në Kinë, drejtuesit e klubit po punojnë për të sjellë në...

⚽ Morata, Aubameyang apo Belotti? Cili do të shkoi për San Siro

para 11 muajve - Infokusi

Milan ka vetëm një dëshirë në këtë merkato dhe ai është një sulmues. Edhe pse Belotti duket favoriti, për të cilin Milan pritet të ofrojë 50 milionë euro, nuk përjashtojnë dy sulmuesit e tjerë të mëdhenj:...

Monaco merr super-yllin e Realit për Mbappen

para 11 muajve - Kurir

Klubi francez ka kërkuar që Reali të futë Marco Asension në marrëveshjen për Mbappen. Sipas “Don Balon”, kjo është kërkesa kryesore e Monacos, që të ri-fillojnë negociatat me Realin për yllin francez,...

Barcelona transferon yllin anglez të Tottenham-it

para 11 muajve - Periskopi

Barcelona po planifikon të bëjë lëvizje për mesfushorin e Tottenhamit, Dele Alli. Tashmë ‘pista’ Marco Verrattin konsiderohet një objektiv shumë i vështirë për t’u arritur. Nelson Semedo nga Benfica dhe...

Neymari këshillohet që të largohet nga Barcelona

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Neymar nuk ndihet rehat në Barcelonë dhe për të dalë nga hija e Leo Messit, është këshilluar të largohet. Neymari po inkurajohet që të largohet nga Barcelona nga njerëzit që e rrethojnë për të dalë nga...

Kush mund ta ndalë Milanin? Afër transferimit edhe Alvaro Morata!

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Askush duket se nuk po mund të ndalë hovin e madh të Milanit në këtë afat kalimtar. La Gazzetta dello Sport në edicionin më të ri të saj raporton se Rossonerët janë afër një marrëveshje me Real...

Darmian drejt Juventusit, rikthehet në Serie A?

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Matteo Darmian, ka mirëpritur interesimin e Juventusit. Mediet britanike raportojnë se Darmian do t’i kërkojë Jose Mourinhos që të mos e bllokojë kalimin e tij...

Neymari këshillohet që të largohet nga Barcelona

para 11 muajve - Sovrani

Neymar nuk ndihet rehat në Barcelonë dhe për të dalë nga hija e Leo Messit, është këshilluar të largohet. Neymari po inkurajohet që të largohet nga Barcelona nga njerëzit që e rrethojnë për të dalë nga...

Rakitic e Gomes, “çelësat” e Barçës për të arritur te Verratti

para 11 muajve - SuperSport

Barcelona nuk do të heqë dorë nga objektivi i saj kryesor Marco Verratti deri në mbylljen e merkatos verore më 1 Shtator. Pavarësisht përgjigjjes negative të PSG dhe qëndrimit të presidentit Al Khelaifi...

Brenda 48 orëve, United zyrtarizon transfertën e madhe

para 11 muajve - Syri

Manchester United brenda 48 orëve të ardhshme pritet të zyrtarizojë transferimin e Ivan Perisic. Sipas burimeve të “FC InterNews”, agjenti i lojtarit, Fali Ramadani, ka biseduar intensivisht me drejtuesit...

Morata “parakalon” Belottin dhe Aubameyang, më afër Milanit

para 11 muajve - Flaka

Pavarësisht afrimeve të shumta në këtë merkato vere, drejtuesit e Milanit duken të vendosur për të afruar edhe një sulmues dhe në garë është treshja Andrea Belotti, Pierre Emerick Aubameyang dhe Alvaro...

Trajneri i Monacos flet për të ardhmen e Mbappes

para 11 muajve - Gazeta Express

“Llogaris në Mbappen për sezonin e ardhshëm”, kështu thotë trajneri i Monacos. Kylian Mbappé është në qendër të vëmendjes nga gjitha mediat botërore, i cili kërkohet nga shumë klube evropiane, pas sezonit...

“Na jepni Agueron, ua japim Sançezin”

para 11 muajve - Klan Kosova

Të shtunën, sulmuesi kilian, Alexis Sanchez, e kishte pranuar se dëshiron që të luajë në Ligën e Kampionëve, dhe tha se e ardhmja e tij “varet nga Arsenali”. Tani, Merson, që kishte luajtur mbi dhjetë...

Shkëmbimi më i çmendur që ka nodhur ndonjëherë do të ndodhë në Angli. City- Arsenal ndërrojnë lojtarët

para 11 muajve - GazetaBlic

Të shtunën, sulmuesi kilian, Alexis Sanchez, e kishte pranuar se dëshiron që të luajë në Ligën e Kampionëve, dhe tha se e ardhmja e tij “varet nga Arsenali”. Tani, Merson, që kishte luajtur mbi dhjetë...

Lucas Leiva i Liverpoolit sot zyrtarizohet në Lazio

para 11 muajve - Koha.net

Mesfushori i Liverpoolit, Lucas Leiva ka arritur në Romë dhe sot pritet të kompletohet transferimi i tij në vlerë prej 5 milionë funtesh. Lucas është lojtari më i vjetër i Liverpoolit dhe atë e ka sjellë...

Ky është transferi i “bombë” i Mourinhos, i cili zyrtarizohet brenda 48 orëve

para 11 muajve - GazetaBlic

Manchester United nesër pritet ta konfirmojë transferimin e ri. Sipas “FCInterNeës”, United do të zyrtarizojë transferimin e Ivan Perisic në 48 orët e ardhshme. Agjenti i lojtarit, Fali Ramadani, ka biseduar...

United zyrtarizon brenda 48 orëve transferimin e vitit

para 11 muajve - Lajmi.net

Manchester United nesër pritet ta konfirmojë transferimin e ri. Sipas “FCInterNeës”, United do të zyrtarizojë transferimin e Ivan Perisic në 48 orët e ardhshme. Agjenti i lojtarit, Fali Ramadani, ka biseduar...

Sanchez Arsenalit: Dua të luajë në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - Gazeta Fjala

E ardhmja e Alexis Sanchezit akoma mbetet e paqartë. Arsenali dhe kiliani akoma nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët për rinovimin e kontratës, duke e lënë të hapur mundësinë e largimit te Sanchez nga “Emiratës”,...

Morata “parakalon” Belottin dhe Aubameyang, më afër Milanit

para 11 muajve - Infokusi

Pavarësisht afrimeve të shumta në këtë merkato vere, drejtuesit e Milanit duken të vendosur për të afruar edhe një sulmues dhe në garë është treshja Andrea Belotti, Pierre Emerick Aubameyang dhe Alvaro...

Nuk ndalet Milan, është shumë afër super sulmuesit të La Ligës

para 11 muajve - GazetaBlic

AC Milan po i afrohet nënshkrimit me sulmuesin e Real Madrid, Alvaro Morata, sipas Gazzetta dello Sport. Kalimi te Milan do ta shënonte rikthimin e spanjollit në Serie A, ku kishte shkëlqyer në fanellën...

Darmian drejt Juventusit, rikthehet në Serie A?

para 11 muajve - Telegrafi

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Matteo Darmian, ka mirëpritur interesimin e Juventusit. Mediet britanike raportojnë se Darmian do t’i kërkojë Jose Mourinhos që të mos e bllokojë kalimin e tij të ëndrrës...

Milan afër Moratës

para 11 muajve - Klan Kosova

AC Milan po i afrohet nënshkrimit me sulmuesin e Real Madrid, Alvaro Morata, sipas Gazzetta dello Sport. Kalimi te Milan do ta shënonte rikthimin e spanjollit në Serie A, ku kishte shkëlqyer në fanellënb...

Chelsea arrin marrëveshje për Danilon?

para 11 muajve - Telegrafi

Chelsea besohet se ka arritur marrëveshje me Real Madridin për anësorin, Danilo. Sipas Globoesoprte, Chelsea ka zhvendosur vëmendjen te Danilo pasi dështoi të transferonte Alex Sandron. Bëri 25 paraqitje...

Sanchez mesazh Arsenalit: Dua të Luajë në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - KosovaPress

Arsenali dhe kiliani akoma nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët për rinovimin e kontratës, duke e lënë të hapur mundësinë e largimit te Sanchez nga “Emiratës”, raporton KosovaPress. Së fundmi kiliani është...

Chelsea 30 milionë euro për ‘yllin’ e Real Madridit, vjen përgjigjja e Zidanes

para 11 muajve - Sovrani

Prej kohësh skuadra e Chelseas është vendosur në ndjekje për të nënshkruar me mbrojtësin anësor të Real Madridit, Danilo. Sipas burimeve të “Globoesporte”, londinezsët ofrojnë 30milionë euro për të blerë...

Jardim flet për të ardhmen e Mbappe

para 11 muajve - Indeks online

Trajneri Monacos, Leonardo Jardim ka komentuar interesimin e Real Madrid, PSG dhe Manchester City për të nënshkruar me sulmuesin e ri francez. Sulmuesi francez ka marrë pjesë në ndeshjen miqësore të së...

Kush mund ta ndalë Milanin? Afër transferimit edhe Alvaro Morata!

para 11 muajve - Telegrafi

Askush duket se nuk po mund të ndalë hovin e madh të Milanit në këtë afat kalimtar. La Gazzetta dello Sport në edicionin më të ri të saj raporton se Rossonerët janë afër një marrëveshje me Real Madridni...

Morata “parakalon” Belottin dhe Aubameyang, më afër Milanit

para 11 muajve - KosovaPress

Sulmuesi i Realit të Madridit ishte lënë në “hije” ditët e fundit dhe Fassone dukej më i përqendruar te Belotti e Aubameyang, por në mesnatë nga Spanja vjen lajmi se Morata është pranë Milanit. “Marca”...

Bale flet për kalimin te Manchester United

para 11 muajve - Sovrani

Gareth Bale është përfolur për një kalim të mundshëm në Manchester United, shkruan indeksonline. Mirëpo futbollisti më i shtrenjtë i Real Madridit në një intervistë për Marca i ka hedhur poshtë spekulime....

​Ky është çmimi që kërkon Leicester City për Mahrez

para 11 muajve - Gazeta e re

Riyad Mahrez kushton 35 milion euro. Ky është çmimi që kërkon Leicester City për yllin e tyre, raportojnë mediet britanike, transmeton KosovaPress. Mahrez është duke u kërkuar nga disa klube të mëdha evropiane,...

Ndryshon gjithçka, kjo është skuadra e re e Moratas

para 11 muajve - Lajmi.net

E ardhmja e Alvaro Moratas pritet të jetë Serie A. Sulmuesi spanjoll është afër transferimit te skuadra e Milanit. Sipas “Corriere dello Sport”, kuqezinjtë kanë ofruar 70 milionë euro për sulmuesin e Real...

Morata shumë afër Milanit

para 11 muajve - Indeks online

Alvaro Morata mund të rikthehet në Serie A për një aventurë të re te Milani, shkruan indeksonline. Sipas gazetës italiane, “La Gazzetta dello Sport”, Milani ka bërë ofertë serioze në drejtim të Real Madridit....

Morata shumë afër gjigantit italian

para 11 muajve - Gazeta Express

Milani është në prag të marrëveshjes me Alvaro Moratan, raporton Gazzetta dello Sport. Milani ka ofruar 70 milionë euro për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata dhe është afër nënshkrimit me spanjollin,...

Manchester United zyrtarizon Perisic-in brenda 48 orëve

para 11 muajve - Periskopi

Manchester United do të bëj zyrtare transferimin e kroatit të Inter-it, Ivan Perisic brenda 48 orëve të ardhshme. Sipas “FCInterNews”, tashmë gjithçka ka përfunduar ndërmjetë dy klubeve dhe se marrëveshja...

Morata pranon ofertën e Milanit

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Milani nuk ndalet në merkato dhe kuqezinjtë janë shumë pranë nënshkrimit me sulmuesin spanjoll Alvaro Morata. Ndërkohë që Milani është në turne në Kinë, drejtuesit e klubit po punojnë për të sjellë në...

Darmian drejt Juventusit, rikthehet në Serie A?

para 11 muajve - Almakos

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Matteo Darmian, ka mirëpritur interesimin e Juventusit. Mediet britanike raportojnë se Darmian do t’i kërkojë Jose Mourinhos që të mos e bllokojë kalimin e tij të ëndrrës...

Trajneri i Monacos flet për të ardhmen e Mbappes

para 11 muajve - Insajderi

“Llogaris në Mbappen për sezonin e ardhshëm”, kështu thotë trajneri i Monacos. Kylian Mbappé është në qendër të vëmendjes nga gjitha mediat botërore, i cili kërkohet nga shumë klube evropiane, pas sezonit...

Kush mund ta ndalë Milanin? Afër transferimit edhe Alvaro Morata!

para 11 muajve - Almakos

Askush duket se nuk po mund të ndalë hovin e madh të Milanit në këtë afat kalimtar. La Gazzetta dello Sport në edicionin më të ri të saj raporton se Rossonerët janë afër një marrëveshje me Real Madridni...

Morata shumë afër gjigantit italian

para 11 muajve - Infokusi

Milani është në prag të marrëveshjes me Alvaro Moratan, raporton Gazzetta dello Sport. Milani ka ofruar 70 milionë euro për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata dhe është afër nënshkrimit me spanjollin,...

Trajneri i Monacos flet për të ardhmen e Mbappes

para 11 muajve - Sovrani

“Llogaris në Mbappen për sezonin e ardhshëm”, kështu thotë trajneri i Monacos. Kylian Mbappé është në qendër të vëmendjes nga gjitha mediat botërore, i cili kërkohet nga shumë klube evropiane, pas sezonit...

Ky është transferi “bombë” i Mourinhos

para 11 muajve - Periskopi

Manchester United nesër pritet ta konfirmojë transferimin e ri. Sipas “FCInterNeës”, United do të zyrtarizojë transferimin e Ivan Perisic në 48 orët e ardhshme. Agjenti i lojtarit, Fali Ramadani, ka biseduar...

Ky është çmimi që kërkon Leicester City për Mahrez

para 11 muajve - KosovaPress

Ky është çmimi që kërkon Leicester City për yllin e tyre, raportojnë mediet britanike, transmeton KosovaPress. Mahrez është duke u kërkuar nga disa klube të mëdha evropiane, por raportohet se në garë për...

Kërkon të largohet nga Manchester United, e do Juventusin

para 11 muajve - Arbresh

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Matteo Darmian, ka mirëpritur interesimin e Juventusit. Mediet britanike raportojnë se Darmian do t’i kërkojë Jose Mourinhos që të mos e bllokojë kalimin e tij të ëndrrës...

Ja sa do t’i kushtojë Keita Interit

para 11 muajve - Sovrani

Interi pritet t’i paguajë 22 milionë euro për shërbimet e Lazios. Agjenti i Keita Balde Diao thotë se lojtari do të marrë vetëm një ditë pushimi për Milano, por mediat italiane raportojnë se Interi ka...

​Darmian mirëpret interesimin e Juvës, kërkon rikthimin në Itali

para 11 muajve - Gazeta e re

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Matteo Darmian, ka mirëpritur interesimin e Juventusit. Mediet britanike raportojnë se Darmian do t’i kërkojë Jose Mourinhos që të mos e bllokojë kalimin e tij të ëndrrës...

Lojtari i Realit arrin marrēveshje me Chelsean

para 11 muajve - Sovrani

Danilo ka arritur marrëveshje me Chelsean. Mbrojtësi brazilian i Real Madridit, Danilo, ka arritur marrëveshje ma kampionët e Premierligës. Lajmi e bën të ditur ‘Globoesport’, që shkruan se 26 vjeçari...

Milan po krijon super-skuadër, janë afër lojtarit të Real Madridit

para 11 muajve - Arbresh

Tifozët e Milanit në këtë verë vazhdojnë të marrin lajme shumë të mira, përcjellë Arbresh.info. Milan së fundmi ka shfaqur interesim për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata. Klubi kuq e zi ka ofruar...

Morata i afrohet shumë Milanit

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Alvaro Morata mund të rikthehet në Serie A për një aventurë të re te Milani, shkruan indeksonline. Sipas gazetës italiane, “La Gazzetta dello Sport”, Milani ka bërë ofertë serioze në drejtim të Real Madridit....

Darmian mirëpret interesimin e Juvës, kërkon rikthimin në Itali

para 11 muajve - KosovaPress

Mediet britanike raportojnë se Darmian do t’i kërkojë Jose Mourinhos që të mos e bllokojë kalimin e tij të ëndrrës në Juventus, raporton KosovaPress. Mbrojtësi italian është një nga objektivat e kampionëve...

Morata shumë afër gjigantit italian

para 11 muajve - Sovrani

Milani është në prag të marrëveshjes me Alvaro Moratan, raporton Gazzetta dello Sport. Milani ka ofruar 70 milionë euro për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata dhe është afër nënshkrimit me spanjollin,...

Buffon dedikim Bonuccit pas largimit "Shok i dashur do të më mungosh"

para 11 muajve - Shqiptarja

Gianluigi Bufon, i ka dedikuar disa fjalë prekëse, Bonuccit, i cili dy ditë më parë u transferua tek Milan, transferim I cili bëri bujë në këtë merkato. Në një foto të postuar në Instagram ku shaqet Bonucci...

Ja sa do t’i kushtojë Keita Interit

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Interi pritet t’i paguajë 22 milionë euro për shërbimet e Lazios. Agjenti i Keita Balde Diao thotë se lojtari do të marrë vetëm një ditë pushimi për Milano, por mediat italiane raportojnë se Interi ka...

Inter – Keita Balde, kjo nuk pritej

para 11 muajve - Arbresh

Keita Balde u largua nga grumbullimi i Lazios duke u nisur kështu drejt Milanos. Mjaftoi kjo që mediat të raportojnë menjëherë për një kalim të tij te Interi. Por, agjenti i lojtarit, Roberto Calenda,...

Perisiç përshëndet Interin, niset drejt Mançester United

para 11 muajve - BalkanWeb

Brenda 48 orësh pritet të marrë fund aventura e Perisiç tek Inter për të nisur një të re tek Mançester United. Kroati nuk do të udhëtojë me skuadrën drejt Kinës, por pritet të marrë kthesën për në Mançester....

Agjenti i Keitas mohon se lojtari ka udhëtuar në Milano për të nënshkruar me Interin

para 11 muajve - Telegrafi

Keita Balde u largua nga grumbullimi i Lazios duke u nisur kështu drejt Milanos. Mjaftoi kjo që mediat të raportojnë menjëherë për një kalim të tij te Interi. Lexo po ashtu: Keita niset për Milano, brenda...

Morata largohet nga Reali, bëhet me super-skuadër

para 11 muajve - Syri

Alvaro Morata nuk do që të jetë sërish rezervë te Real Madridit. Sulmuesi spanjoll një javë më parë ishte pranë Manchester Unitedit, por një marrëveshje me Real Madridin nuk u arrit, shkaku i kërkesës...

FOTO / Ky formacion i Milanit të frikëson

para 11 muajve - Syri

Deri tani Milani ka transferuar 10 lojtarë, por sërish drejtuesit e klubit nuk kanë të “ngopur”, pasi janë ende në lëvizje për gjetjen e një lojtari “goli”. Këtë e kanë pohuar vetë ata, duke u shprehur...

Merakato, do të qëndrojë Aubumeyang tek Dortmund?

para 11 muajve - Shqiptarja

Klubi nga Westphalia kufizon hapësirën kohore për lëvizjen e mundshme të lojtarit jashtë Gjermanisë. Shërbimet e Aubameyang kërkohen nga Chelsea dhe ekipi i Milanit. ̏ Djalli ̋ synon rikthimin e 28-vjeçarit...

Ja sa do t’i kushtojë Keita Interit

para 11 muajve - Gazeta Express

Interi pritet t’i paguajë 22 milionë euro për shërbimet e Lazios. Agjenti i Keita Balde Diao thotë se lojtari do të marrë vetëm një ditë pushimi për Milano, por mediat italiane raportojnë se Interi ka...

FOTO / Mbrojtësi i Realit i thotë ‘PO’ klubit anglez

para 11 muajve - Syri

Sipas asaj që raporton e përditshmja spanjolle “AS”, 26-vjeçari Danilo i ka thënë po Antonio Contes dhe mungon vetëm marrëveshja me Realin, që kërkon 30 milionë euro për brazilianin. Për lojtarin interesohej...

Roma rrit ofertën për Mahrezin

para 11 muajve - Koha.net

Roma ka rritur ofertën për yllin e Leicester Cityt, Riyad Mahrez. Sipas “FranceFootball”, klubi romak ka ofruar tani 30 milionë euro për algjerianin. Edhe pse Leicesteri ka kërkuar më shumë, raportohet...

Morata largohet nga Reali, bëhet me super-skuadër

para 11 muajve - Tetova Sot

Alvaro Morata nuk do që të jetë sërish rezervë te Real Madridit. Sulmuesi spanjoll një javë më parë ishte pranë Manchester Unitedit, por një marrëveshje me Real Madridin nuk u arrit, shkaku i kërkesës...

Mbrojtësi i Realit i thotë ‘PO’ klubit anglez

para 11 muajve - Tetova Sot

Sipas asaj që raporton e përditshmja spanjolle “AS”, 26-vjeçari Danilo i ka thënë po Antonio Contes dhe mungon vetëm marrëveshja me Realin, që kërkon 30 milionë euro për brazilianin. Për lojtarin interesohej...

⚽ ZYRTARE: Largohet nga Liverpoolin pas 10 viteve, transferohet në Serie A

para 11 muajve - Infokusi

Epoka e Lucas Leivas te Liverpooli ka përfunduar. Pas 10 viteve qëndrim, mesfushori brazilian ka vendosur të nis një kapitull të ri, duke u transferuar në Serie A te skuadra e Lazios. 30 vjeçari sonte...

Agjenti i Keitas mohon se lojtari ka udhëtuar në Milano për të nënshkruar me Interin

para 11 muajve - Almakos

Keita Balde u largua nga grumbullimi i Lazios duke u nisur kështu drejt Milanos. Mjaftoi kjo që mediat të raportojnë menjëherë për një kalim të tij te Interi. Lexo po ashtu: Por, agjenti i lojtarit, Roberto...

⚽ Morata largohet nga Reali, bëhet me super-skuadër

para 11 muajve - Infokusi

Alvaro Morata nuk dëshiron të kalojë një tjetër sezon në bankinën e rezervistëve te Real Madridit. Sulmuesi spanjoll një javë më parë ishte pranë Manchester Unitedit, por një marrëveshje me Real Madridin...

Barça me ofertë të re për Verratin

para 11 muajve - Klan Kosova

Barcelona është e gatshme t’ia paguajë 65 milionë euro plus t’ia japë Ivan Rakitic nënkampionit francez, Paris Saint-Germain, për mesfushorin Marco Verratti, raporton Calciomercato. Unai Emery, trajneri...

“Çmenduri” për Verrattin, Barça ofron 65 mln euro plus Rakitiç

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Barcelona vështirë se heq dorë nga ylli i Paris Saint-Germain, Marco Verratti. Pasi kanë hasur vështirësi me transferimin e Paulinhos nga klubi kinez i Guangzhoi Evergrande, katalanasit i janë...

ZYRTARE: Leiva në Lazio

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Lucas Leiva ka arritur në Romë. Ai do ta zëvendësojë te Lazio Lucas Biglian, që u transferua te Milani. Lucas Leiva ka arritur në Romë për të kompletuar transferimin e për 5.5 milionë euro te...

Mesfushori i Liverpoolit arrin në Itali te Lazio

para 11 muajve - Indeks online

Mesfushori i Liverpoolit, Lucas Leiva këtë mbrëmje mbërriti në Romë përpara transferimit të tij në Serie A te Lazio. Leiva që luan si mesfushorë mbrojtës dhe si mesfushor qendror vjen si zëvendësues i...

Interi i “kundërpërgjigjet” Milanit me një super-transferim

para 11 muajve - Lajmi.net

Interi ka filluar të punojë për t’iu ‘kundërpërgjigjur’ rivalëve të Milanit me transferime. Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Bëhet fjalë për yllin...

Pas Perisic, zbulohet lojtari tjetër që do Mourinho

para 11 muajve - Gazeta Express

Ivan Perisic pritet bëhet lojtar i Manchester United brenda 48 orëve. Jose Mourinho bëri të ditur se ka nevojë edhe për dy lojtarë për ta kompletuar skuadrën për sezonin e ardhshëm dhe sipas mediave angleze...

Lucas Leiva arrin në Romë, i lumtur për kalimin te Lazio

para 11 muajve - Telegrafi

Lucas Leiva ka arritur në Romë për të kompletuar kalimin për 5.5 milionë euro te Lazio nga Liverpooli. “Jam i lumtur të jem këtu. Forca Lazio!”, ishin fjalët e para të mesfushorit. Braziliani u prit nga...

FOTO / Ylli i Lazios niset drejt Milanos për te klubi i ri

para 11 muajve - Syri

Pas Milan Skrinar dhe Borja Valero, Interi do të transferojë edhe 22-vjeçarin e Lazios, Keita Balde Diao. Sipas “Radio Sei”, lojtari nuk ishte i pranishëm në miqësoren e sotme të Lazios për shkak se ka...

ZYRTARE: E lë Liverpoolin pas 10 viteve, transferohet në Serie A

para 11 muajve - Lajmi.net

Epoka e Lucas Leivas te Liverpooli ka përfunduar. Pas 10 viteve qëndrim, mesfushori brazilian ka vendosur të nis një kapitull të ri, duke u transferuar në Serie A te skuadra e Lazios. 30 vjeçari sonte...

“Çmenduri” për Verrattin, Barça ofron 65 mln euro plus Rakitiç

para 11 muajve - Ora news

Barcelona vështirë se heq dorë nga ylli i Paris Saint-Germain, Marco Verratti. Pasi kanë hasur vështirësi me transferimin e Paulinhos nga klubi kinez i Guangzhoi Evergrande, katalanasit i janë rikthyer...

Zyrtare: Lamtumirë Liverpool

para 11 muajve - GazetaBlic

Lucas Leiva është larguar nga Liverpooli. Mesfushori brazilian Lucas Leiva ka arritur në Romë për të kompletuar transferimin e për 5.5 milionë euro te Lazio nga Liverpooli. “Jam shumë i lumtur që gjendem...

Morata te Arsenal?

para 11 muajve - Klan Kosova

Arsenal e konsideron Alvaro Moratën si zëvendësim të duhur për Alexis Sanchez, sipas Don Balon. Menaxheri i klubit londinez, Arsene Wenger, beson se Morata do ta formonte një partneritet vrastar bashkë...

Lojtari i Real Madridit arrin marrëveshje me Chelsean

para 11 muajve - Zeri

Danilo ka arritur marrëveshje me Chelsean. Mbrojtësi brazilian i Real Madridit, Danilo, ka arritur marrëveshje ma kampionët e Premierligës. Lajmi e bën të ditur ‘Globoesport’, që shkruan se 26 vjeçari...

Chelsea do të transferojë Danilon e Realit

para 11 muajve - Flaka

Danilo ka arritur marrëveshje personale me Chelsean, sezonin e ardhshëm do të luajë në “Stamford Bridge”. Sipas asaj që raporton AS, duke iu referuar mediave braziliane, 26 vjeçari Danilo, i ka thënë po...

Zyrtare: Pas 10 vjetëve largohet nga Liverpooli

para 11 muajve - Gazeta Express

Lucas Leiva ka arritur në Romë për të kompletuar transferimin e për 5.5 milionë euro te Lazio nga Liverpooli. “Jam shumë i lumtur që gjendem këtu. Forza Lazio”, ishin fjalët e para të lojtarit pas arritjes...

Perisiç largohet nga stërvitjet e Interit, drejt Unitedit

para 11 muajve - Flaka

Mesfushori kroat i Interit, Ivan Perisiq duket se është afër transferimit tek Manchester United. Mediet italiane raportojnë se kroati është larguar nga kampi stërvitore i “Nerauzrëve”, raporton KosovaPress....

Keita niset për Milano, brenda javës përfundon transferimi te Interi

para 11 muajve - Telegrafi

Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Sipas Radio Sei (radio nga qyteti i Romës), Keita ka lënë grumbullimin te Lazio dhe për të udhëtar drejt kryeqytetit...

Keita niset për Milano, brenda javës përfundon transferimi te Interi

para 11 muajve - Shenja

Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Sipas ‘Radio Sei’ (radio nga qyteti i Romës), Keita ka lënë grumbullimin te Lazio dhe për të udhëtar drejt kryeqytetit...

Lamtumirë Gareth Bale

para 11 muajve - GazetaBlic

Real Madrid dëshiron ta shesë anësorin Gareth Bale. Kampioni evropian, Real Madrid, dëshiron që ta shesë Gareth Bale në mënyrë që t’i rrisë fondet për transferimin e Kylian Mbappe, raporton Sunday Express....

FOTO / Ylli i Lazios niset drejt Milanos për te klubi i ri

para 11 muajve - Opozita

Pas Milan Skrinar dhe Borja Valero, Interi do të transferojë edhe 22-vjeçarin e Lazios, Keita Balde Diao. Sipas “Radio Sei”, lojtari nuk ishte i pranishëm në miqësoren e sotme të Lazios për shkak se ka...

Perisic të martën te Manchester United

para 11 muajve - Indeks online

Manchester United është në kërkim të yllit të Interit, Ivan Perisic, shkruan indeksonline. Vetë lojtari dëshiron të largohet nga klubi i Serie A dhe djajtë e kuq mund të jetë destinacioni i tij. Sipas...

Real Madrid dëshiron ta shesë Bale

para 11 muajve - Klan Kosova

Kampioni evropian, Real Madrid, dëshiron që ta shesë Gareth Bale në mënyrë që t’i rrisë fondet për transferimin e Kylian Mbappe, raporton Sunday Express. Mbretërit duan që ta bëjnë tinejxherin francez...

Lucas Leiva arrin në Romë, i lumtur për kalimin te Lazio

para 11 muajve - Almakos

Lucas Leiva ka arritur në Romë për të kompletuar kalimin për 5.5 milionë euro te Lazio nga Liverpooli. “Jam i lumtur të jem këtu. Forca Lazio!”, ishin fjalët e para të mesfushorit. Braziliani u prit nga...

Lojtar i Real Madridit arrin marrëveshje me Chelsean

para 11 muajve - Shenja

Danilo ka arritur marrëveshje me Chelsean. Mbrojtësi brazilian i Real Madridit, Danilo, ka arritur marrëveshje ma kampionët e Premierligës. Lajmi e bën të ditur ‘Globoesport’, që shkruan se 26 vjeçari...

Edhe Biglia te Milan

para 11 muajve - Klan Kosova

Milan e ka konfirmuar transferimin e argjentinasit Lucas Biglia. Mesfushori erdhi nga Lazio si pjesë e revolucionit kinez në klubin e lavdishëm italian për një shumë prej 17 milionë eurosh. Kështu, ai...

Barcelona çmendet për Verrattin, i ofron PSG-së 65 milion euro dhe Rakitic

para 11 muajve - Syri

Barcelona nuk heq dorë nga Marco Verratti. Klubi katalanas, që ka zyrtarizuar blerjen e Nelson Semedo nga Benfica, po punon për të rinovuar mesfushën, reparti që ka pasur shumë vështirësi sezonin e kaluar....

Pas Perisic, zbulohet lojtari tjetër që do Mourinho

para 11 muajve - Sovrani

Ivan Perisic pritet bëhet lojtar i Manchester United brenda 48 orëve. Jose Mourinho bëri të ditur se ka nevojë edhe për dy lojtarë për ta kompletuar skuadrën për sezonin e ardhshëm dhe sipas mediave angleze...

Koha për Interin, transferimi i madh niset për Milano?

para 11 muajve - Gazeta Express

Keita Balde Diao ka arritur marrëveshje me Interin dhe është larguar nga qendra stërvitore e Lazios, dëshiron sa më parë të mbyllet transferimi në “Giuseppe Meazza”. Pas Milan Skrinar dhe Borja Valero,...

“Chelsea është klubi më i mirë në Angli“

para 11 muajve - GazetaBlic

Transferimi i ri i Chelseat, Tiemoue Bakayoko, beson se i është bashkuar klubit më të mirë në Angli. Bakayoko kompletoi transferimin nga Monaco të shtunën, duke nënshkruar kontratë pesë vjeçare me “Blutë...

Keita niset për Milano, brenda javës përfundon transferimi te Interi

para 11 muajve - AlbPortali

Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Loading... Sipas ‘Radio Sei’ (radio nga qyteti i Romës), Keita ka lënë grumbullimin te Lazio dhe për të udhëtar...

Barcelona i bën ofertë të “parezistueshme” PSG-së për Veratin

para 11 muajve - Indeks online

Barcelona vazhdon të insistojë për Marco Verrattin, shkruan indeksonline. Skuadra katalane i ka bërë një ofertë të re PSG-së për mesfushorin italian. ‘Calciomercato’ shkruan se Barcelona i ka ofruar 65...

Keita niset për Milano, brenda javës përfundon transferimi te Interi

para 11 muajve - Almakos

Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Sipas Radio Sei (radio nga qyteti i Romës), Keita ka lënë grumbullimin te Lazio dhe për të udhëtar drejt kryeqytetit...

Lazio punon në fshehtësi, i “rrëmben” mesfushorin Liverpool-it

para 11 muajve - Newsport

Ekipet italiane kanë nisur një merkato të fuqishme këtë vit, duke shpenzuar miliona euro dhe sjellë në Itali emra të mëdhenj lojtarësh. Klubet që kanë bërë më shumë blerje janë Milani, Juventusi, Interi...

Largohet nga Reali kalon në Chelsea

para 11 muajve - Arbresh

Mbrojtësi brazilian i Real Madridit, Danilo, ka arritur marrëveshje ma kampionët e Premierligës. Lajmi e bën të ditur ‘Globoesport’, që shkruan se 26 vjeçari ka gjetur akordin me Chelsean, pas një bisede...

Skuadra kineze i cakton ultimatum Barcelonës

para 11 muajve - GazetaBlic

Guangzhou Evergrande thuhet se ka paralajmëruar Barcelonën që të paguajë klauzolën e lirimit të Paulinhos prej 40 milionë eurosh ose të harrojë nënshkrimin e mesfushorit brazilian. Mesfushori brazilian,...

Interi pranë transferimit të tretë, “Radio Sei”, zbulon tratativat e fundit

para 11 muajve - Newsport

Inter deri më tani ka firmosur me dy lojtarë, bëhet fjalë për Milan Skriniar dhe Borja Valeros,ndërkohë që është më afër se kurrë për të afruar pranë ekipit lojtarin e tretë. Bëhet fjalë për lojtarin e...

Mourinho kërkon me ngulm Perishiç

para 11 muajve - Java News

Jose Mourinho e dëshiron transferimin e anësorit të Interit, Ivan Perisiç. Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e ka konfirmuar se skuadra e tij do të transferojë edhe dy lojtarë të mëdhenj gjatë...

Milan, “mbret” i merkatos europiane

para 11 muajve - Flaka

Milani me merkaton e çmendur po tenton t’u bëjë rezistecë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën 200 milionë,...

Edhe Arsenal pas Moratas

para 11 muajve - Sovrani

Arsenal po e kërkon nga Real Madrid sulmuesin Alvaro Morata, njofton Don Balon. Bosi i Revolveristëve, Arsene Wenger, beson se Morata mund ta formojë një partneritet të hatashëm me Alexandre Lacazette...

Guangzhou i jep ultimatum Barçës për Paulinhon

para 11 muajve - Telegrafi

Guangzhou Evergrande thuhet se ka paralajmëruar Barcelonën që të paguajë klauzolën e lirimit të Paulinhos prej 40 milionë eurosh ose të harrojë nënshkrimin e mesfushorit brazilian. Mesfushori brazilian,...

Barcelona me ofertë të re e të parefuzueshme për Verrattin

para 11 muajve - Lajmi.net

Barcelona vazhdon të insistojë për Marco Verrattin. Skuadra katalane i ka bërë një ofertë të re PSG-së për mesfushorin italian. ‘Calciomercato’ shkruan se Barcelona i ka ofruar 65 milionë euro dhe kartonin...

Arrihet marrëveshja mes Chelsea dhe yllit të Real Madridit

para 11 muajve - Sovrani

Danilo ka arritur marrëveshje me Chelsean. Mbrojtësi brazilian i Real Madridit, Danilo, ka arritur marrëveshje ma kampionët e Premierligës. Lajmi e bën të ditur ‘Globoesport’, që shkruan se 26 vjeçari...

Roma ngrit ofertën për Mahrezin

para 11 muajve - Telegrafi

Roma tashmë kanë ngritur ofertën e tyre për sulmuesin anësor të Leicester Cityt, Riyad Mahrez në 30 milionë euro. Interesi i Giallorossëve në reprezentuesin e Algjerisë është duke fituar një moment të...

Bakayoko: Kjo është skuadra më e madhe në Angli

para 11 muajve - Lajmi.net

Tiemoue Bakayoko një ditë më parë kompletoi transferimin te Chelsea nga Monaco. Francezi 22 vjeçar, u deklarua i lumtur për kalimin te skuadra angleze, duke e cilësuar Chelsean si skuadrën më të madhe...

Zyrtare: Largohet nga Liverpool, firmos me Lazion

para 11 muajve - Arbresh

Epoka e Lucas Leivas te Liverpooli ka përfunduar. Pas 10 viteve qëndrim, mesfushori brazilian ka vendosur të nis një kapitull të ri, duke u transferuar në Serie A te skuadra e Lazios. 30 vjeçari sonte...

Milan, “mbret” i merkatos europiane

para 11 muajve - Gazeta Tema

Milani me merkaton e çmendur po tenton t’u bëjë rezistecë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën 200 milionë,...

Ylli i madh i Serie A: Dua të transferohem në Milan

para 11 muajve - GazetaBlic

Ylli i Torinos, Andrea Belotti, i ka thënë AC Milan se dëshiron që t’iu bashkohet atyre, por kuq e zinjtë nuk janë të gatshëm ta paguajnë çmimin që po e kërkon skuadr aktuale e italainit, sipas Calciomercato....

ZYRTARE: Leiva në Lazio

para 11 muajve - Sovrani

Lucas Leiva ka arritur në Romë. Ai do ta zëvendësojë te Lazio Lucas Biglian, që u transferua te Milani. Lucas Leiva ka arritur në Romë për të kompletuar transferimin e për 5.5 milionë euro te Lazio nga...

Nga Bonucci te Silva: Kaq i kushtuan Milanit 10 blerjet këtë sezon

para 11 muajve - Telegrafi

Milani ka befasuar të gjithë këtë verë në tregun e transferimeve. Klubi nga qyteti i modës deri më tani ka nënshkruar me 10 lojtarë. Kështu Milani i është afruar shifrave prej 200 milionë euro, gjithmonë...

Lojtar i Real Madridit arrin marrëveshje me Chelsean

para 11 muajve - AlbPortali

Danilo ka arritur marrëveshje me Chelsean. Loading... Mbrojtësi brazilian i Real Madridit, Danilo, ka arritur marrëveshje ma kampionët e Premierligës. Lajmi e bën të ditur ‘Globoesport’, që shkruan se...

Keita niset për Milano, brenda javës përfundon transferimi te Interi

para 11 muajve - Periskopi

Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Sipas Radio Sei (radio nga qyteti i Romës), Keita ka lënë grumbullimin te Lazio dhe për të udhëtar drejt kryeqytetit...

Juventusi i kundërpërgjigjet Milanit, kërkon yllin e skuadrës

para 11 muajve - Sovrani

Milani nënshkroi me Bonucin nga Juventusin duke shkaktuar jo pak debate nga tifozët e zonjës së vjetër. Mirëpo skuadra nga Torino është hedhur menjëherë në sulm duke dashur të kundërpërgjigjet në të njëjtën...

Zyrtare: Pas 10 vjetëve largohet nga Liverpooli

para 11 muajve - Gazeta Liria

(THE SUN OUT, THE SUN ON SUNDAY OUT) of Liverpool during the Premier League match between Liverpool and Hull City at Anfield on September 24, 2016 in Liverpool, England. Lucas Leiva ka arritur në Romë....

Chelsea bën goditjen e merkatos, nënshkruan me yllin e Realit

para 11 muajve - GazetaBlic

Danilo ka arritur marrëveshje personale me Chelsean, sezonin e ardhshëm do të luajë në “Stamford Bridge”. Sipas asaj që raporton AS, duke iu referuar mediave braziliane, 26 vjeçari Danilo, i ka thënë po...

Danilo arrin akordin me Chelsea, Real kërkon €30 mln

para 11 muajve - Gazeta e re

Sipas asaj që raporton “Globoesporte”, futbollisti i Real Madrid, Danilo ka arritur marrëveshjen me skuadrën e Chelseas. Futbollisti brazilian deklaron se ishte trajneri i Bluve të Londrës, Antonio Conte...

⚽ Formacioni i frikshëm i Milanit për sezonin 2017/18

para 11 muajve - Infokusi

“Duam edhe një sulmues”, këto janë fjalët e drejtorëve të Milanit, që janë duke bërë revolucion. Deri më tani Milani ka transferuar 10 lojtarë, por nuk duan të nisin sezonin edhe pa një tjetër sulmues....

Nga Bonucci te Silva: Kaq i kushtuan Milanit 10 blerjet këtë sezon

para 11 muajve - Infokusi

Milani ka befasuar të gjithë këtë verë në tregun e transferimeve. Klubi nga qyteti i modës deri më tani ka nënshkruar me 10 lojtarë. Kështu Milani i është afruar shifrave prej 200 milionë euro, gjithmonë...

Punë e kryer: Danilo i thotë po Chelseat

para 11 muajve - Gazeta Express

Danilo ka arritur marrëveshje personale me Chelsean, sezonin e ardhshëm do të luajë në “Stamford Bridge”. Sipas asaj që raporton AS, duke iu referuar mediave braziliane, 26 vjeçari Danilo, i ka thënë po...

Gafa e yllit të Milanit “hit” në internet, përshëndet tifozët e skuadrës rivale

para 11 muajve - Lajmi.net

Cilësohet si një nga blerjet më të mira të merkatos së shkëlqyer që ka bërë Milani, por Lukas Bilias duket se nuk i del Lacio nga zemra. Mesfushori nënshkroi dje kontratën me klubin kuqezi dhe është gati...

Interi përforcohet me një lojtar të njohur

para 11 muajve - Arbresh

Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Sipas Radio Sei (radio nga qyteti i Romës), Keita ka lënë grumbullimin te Lazio dhe për të udhëtar drejt kryeqytetit...

“Forca Lazio”, gafa e Biglias pak orë para zyrtarizimit

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Argjentinasi përfundoi me sukseset testet mjekësore dhe kështu u largua nga Lazio për 17 milionë euro, plus tre në formë të bonuseve. Pak orë para zyrtarizimit te klubi nga Milano, lojtari u...

Formacioni i frikshëm i Milanit me transferimin e Aubameyang

para 11 muajve - Gazeta Express

“Duam edhe një sulmues”, këto janë fjalët e drejtorëve të Milanit, që janë duke bërë revolucion. Deri më tani Milani ka transferuar 10 lojtarë, por nuk duam të nisin sezonin edhe pas një tjetër. Bëhet...

⚽ Barcelona me ofertë të re e të parefuzueshme për Verrattin

para 11 muajve - Infokusi

Barcelona vazhdon të insistojë për Marco Verrattin. Skuadra katalane i ka bërë një ofertë të re PSG-së për mesfushorin italian. ‘Calciomercato’ shkruan se Barcelona i ka ofruar 65 milionë euro dhe kartonin...

Belotti zgjedh mes Chelseas dhe Milan

para 11 muajve - Klan Kosova

Ylli i Torinos, Andrea Belotti, i ka thënë AC Milan se dëshiron që t’iu bashkohet atyre, por kuq e zinjtë nuk janë të gatshëm ta paguajnë çmimin që po e kërkon skuadr aktuale e italainit, sipas Calciomercato....

Roma përmirëson ofertën për Mahrez

para 11 muajve - Tetova Sot

Roma ka ofruar 30 milionë euro për Riyad Mahrez dhe pret përgjigje pozitive nga Leicester City. Roma ka përmirësuar ofertën për anësorin e Leicester City, Riyad Mahrez. Sipas France Football, klubi italian...

Bakayoko: “Zgjodha klubin më të mirë në Angli”

para 11 muajve - Tetova Sot

Transferimi i ri i Chelseat, Tiemoue Bakayoko, beson se i është bashkuar klubit më të mirë në Angli. Bakayoko kompletoi transferimin nga Monaco të shtunën, duke nënshkruar kontratë pesë vjeçare me “Blutë...

Te Milani ka ende buxhet, synohet një tjetër blerje e bujshme

para 11 muajve - Syri

Ka ende buxhet te klubi i Milanit për të përfunduar blerjen e një sulmuesi të madh. Kjo u deklarua nga Kina, ku ndodhet momentalisht Drejtori i Përgjithshëm i Milanit, Marco Fassone, shkruan SYRI.net ....

FOTO / Blerja 40 milionëshe flet si kampion: Zgjodha klubin më të mirë

para 11 muajve - Syri

Bakayoko kompletoi transferimin nga Monaco të shtunën, duke nënshkruar kontratë pesëvjeçare me “Blutë e Londrës”, të cilët derdhën 40 milionë paund në arkat e klubit francez. 22-vjeçari fitoi Ligue 1 me...

Formacioni i frikshëm i Milanit për sezonin 2017/18

para 11 muajve - Tetova Sot

“Duam edhe një sulmues”, këto janë fjalët e drejtorëve të Milanit, që janë duke bërë revolucion. Deri më tani Milani ka transferuar 10 lojtarë, por nuk duan të nisin sezonin edhe pa një tjetër sulmues....

Punë e kryer: Danilo i thotë po Chelseat

para 11 muajve - Tetova Sot

Danilo ka arritur marrëveshje personale me Chelsean, sezonin e ardhshëm do të luajë në “Stamford Bridge”. Sipas asaj që raporton AS, duke iu referuar mediave braziliane, 26 vjeçari Danilo, i ka thënë po...

Roma ngrit ofertën për Mahrezin

para 11 muajve - Almakos

Roma tashmë kanë ngritur ofertën e tyre për sulmuesin anësor të Leicester Cityt, Riyad Mahrez në 30 milionë euro. Interesi i Giallorossëve në reprezentuesin e Algjerisë është duke fituar një moment të...

Guangzhou i jep ultimatum Barçës për Paulinhon

para 11 muajve - Almakos

Guangzhou Evergrande thuhet se ka paralajmëruar Barcelonën që të paguajë klauzolën e lirimit të Paulinhos prej 40 milionë eurosh ose të harrojë nënshkrimin e mesfushorit brazilian. Mesfushori brazilian,...

Roma përmirëson ofertën për Mahrez

para 11 muajve - Gazeta Express

Roma ka ofruar 30 milionë euro për Riyad Mahrez dhe pret përgjigje pozitive nga Leicester City. Roma ka përmirësuar ofertën për anësorin e Leicester City, Riyad Mahrez. Sipas France Football, klubi italian...

“Forca Lazio”, gafa e Biglias pak orë para zyrtarizimit

para 11 muajve - Telegrafi

Lucas Biglia tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i Milanit. Argjentinasi përfundoi me sukseset testet mjekësore dhe kështu u largua nga Lazio për 17 milionë euro, plus tre në formë të bonuseve. Pak orë...

Nga Bonucci te Silva: Kaq i kushtuan Milanit 10 blerjet këtë sezon

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Milani ka befasuar të gjithë këtë verë në tregun e transferimeve. Klubi nga qyteti i modës deri më tani ka nënshkruar me 10 lojtarë. Kështu Milani i është afruar shifrave prej 200 milionë euro, gjithmonë...

Formacioni i frikshëm i Milanit për sezonin 2017/18

para 11 muajve - Opozita

“Duam edhe një sulmues”, këto janë fjalët e drejtorëve të Milanit, që janë duke bërë revolucion. Deri më tani Milani ka transferuar 10 lojtarë, por nuk duam të nisin sezonin edhe pas një tjetër. Bëhet...

Nga Bonucci te Silva: Kaq i kushtuan Milanit 10 blerjet këtë sezon

para 11 muajve - Almakos

Milani ka befasuar të gjithë këtë verë në tregun e transferimeve. Klubi nga qyteti i modës deri më tani ka nënshkruar me 10 lojtarë. Kështu Milani i është afruar shifrave prej 200 milionë euro, gjithmonë...

Barcelona i bën ofertë të “parezistueshme” PSG-së për Veratin

para 11 muajve - Periskopi

Barcelona vazhdon të insistojë për Marco Verrattin. Skuadra katalane i ka bërë një ofertë të re PSG-së për mesfushorin italian. ‘Calciomercato’ shkruan se Barcelona i ka ofruar 65 milionë euro dhe kartonin...

VIDEO / Biglia e nis te Milani me një gafë të rëndë, shihni momentin e sikletshëm

para 11 muajve - Syri

Mesfushori Lucas Biglia për tre sezonet e ardhshme do të luajë me Milanin, por nuk mundet dot ta harrojë Lazion. Sot 31-vjeçari zyrtarisht u bashkua me kuqezinjtë, por aventura e tij nis me një gafë. “Forca...

Inter siguron edhe një transferim?

para 11 muajve - Sovrani

Keita Balde Diao ka arritur marrëveshje me Interin dhe është larguar nga qendra stërvitore e Lazios, dëshiron sa më parë të mbyllet transferimi në “Giuseppe Meazza”. Pas Milan Skrinar dhe Borja Valero,...

Biglia e nis te Milani me një gafë të rëndë, shihni momentin e sikletshëm

para 11 muajve - Tetova Sot

Mesfushori Lucas Biglia për tre sezonet e ardhshme do të luajë me Milanin, por nuk mundet dot ta harrojë Lazion. Sot 31-vjeçari zyrtarisht u bashkua me kuqezinjtë, por aventura e tij nis me një gafë, “Forca...

Biglia harron se është lojtar i Milanit: “Forza Lazio”

para 11 muajve - Gazeta Express

“Forza Lazio”, kjo është fraza e parë e Biglias pas kryerjes së testeve mjekësore dhe takimit me tifozët, duke harruar se tani edhe zyrtarisht është lojtar i Milanit. Edhe zyrtarisht Lucas Biglia është...

Milani kompleton transferimin e Biglias

para 11 muajve - Koha.net

Lucas Biglia zyrtarisht është futbollist i ri i Milanit. Mesfushori 31-vjeçar ka kaluar te Milani nga Lazio. Futbollisti ka nënshkruar kontratë trevjeçare me klubin e ri.

Punë e kryer: Danilo i thotë po Chelseat

para 11 muajve - Opozita

Danilo ka arritur marrëveshje personale me Chelsean, sezonin e ardhshëm do të luajë në “Stamford Bridge”. Sipas asaj që raporton AS, duke iu referuar mediave braziliane, 26 vjeçari Danilo, i ka thënë po...

Zyrtare: Biglia i bashkohet Milanit

para 11 muajve - Telegrafi

Lucas Biglia edhe zyrtarisht ka kaluar te Milani nga Lazio. E gjitha kjo erdhi pasi argjentinasi përfundoi me sukses testet mjekësore te klubi nga Milano. Lazio me këtë rast përfitoi 17 milionë euro dhe...

E FUNDIT: FC Barcelona me ofertë shokuese për Verratin

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Barcelona vazhdon të insistojë për Marco Verrattin. Kësaj rradhe oferta është shumë serioze dhe vështirë e refuzueshme. Skuadra katalane i ka bërë një ofertë të re PSG-së për mesfushorin italian. ‘Calciomercato’...

“Bomba” e Fassones, tregon se kush mund t’i bashkohet Milanit

para 11 muajve - Lajmi.net

Marco Fassone, drejtor i përgjithshëm i Milanit, ka bërë të ditur se tregu i transferimeve nuk ka përfunduar për skuadrën e tij. Milani, edhe pse ka qenë skuadra më aktive në tregun e transferimeve këtë...

Koha për Interin, transferimi i madh niset për Milano

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Keita Balde Diao ka arritur marrëveshje me Interin dhe është larguar nga qendra stërvitore e Lazios, dëshiron sa më parë të mbyllet transferimi në “Giuseppe Meazza”. Pas Milan Skrinar dhe Borja Valero,...

Punë e kryer: Danilo i thotë po Chelseat

para 11 muajve - Opozita

Danilo ka arritur marrëveshje personale me Chelsean, sezonin e ardhshëm do të luajë në “Stamford Bridge”. Sipas asaj që raporton AS, duke iu referuar mediave braziliane, 26 vjeçari Danilo, i ka thënë po...

Zyrtare: Milani prezanton përforcimin e radhës

para 11 muajve - GazetaBlic

Lucas Biglia i është bashkuar edhe zyrtarisht Milanit. 31 vjeçari pas kalimit të testeve mjekësore, ka kompletuar transferimin te skuadra nga Milano.‘Rossonerët’ do t’i paguajnë 17 milionë euro Lazios,...

FOTO / Milan 10 në merkato, zyrtarizon transferimin e lojtarit

para 11 muajve - Syri

Lucas Biglia është blerja e radhës e Milanit. Në fakt, ishte arritur gjithçka përsa i përket transferimit të 31-vjeçarit te klubi kuqezi, por tashmë bëhet edhe zyrtar, shkruan SYRI.net. Pas kalimit të...

Askush si Milani këtë afat kalimtar, lë pas të gjithë në Evropë

para 11 muajve - Telegrafi

Milani me tregun e transferimeve po tenton t’u bëjë rezistencë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën...

Mahrez afër transferimit tek gjiganti italian

para 11 muajve - Sovrani

Roma po kryesojnë garën për transferimin e Riyad Mahrez nga Leicester City, sipas Leicester Mercury. Sky raportoi se Leicesteri ka refuzuar ofertën 20 milionë funte të Romës për Mahrez, por italianët po...

Zyrtare: Milani nënshkruan me përforcimin e ri

para 11 muajve - Indeks online

Milani ka nënshkruar kontratën me futbollistin e Lazios, Lucas Biglia, shkruan indeksonline. Mesfushori argjentinas ka nënshkruar një kontratë tre vjeçare me rosonerët, që e mban atë në San Siro deri me...

Nga Bonucci te Silva: Kaq i kushtuan Milanit 10 blerjet këtë sezon

para 11 muajve - Periskopi

Milani ka befasuar të gjithë këtë verë në tregun e transferimeve. Klubi nga qyteti i modës deri më tani ka nënshkruar me 10 lojtarë. Kështu Milani i është afruar shifrave prej 200 milionë euro, gjithmonë...

Milani dëshiron Morattan, Belottin apo Aubameyangun

para 11 muajve - Koha.net

Shefi ekzekutiv i Milanit, Marco Fassone, ka konfirmuar se klubi është i interesuar të transferojë Alvaro Moratan, Pierre-Emerick Aubameyangun ose Andrea Belottin këtë verë. Gjiganti italian ka transferuar...

Te Milani ka ende buxheti, synohet një tjetër blerje e bujshme

para 11 muajve - Syri

Ka ende buxhet te klubi i Milanit për të përfunduar blerjen e një sulmuesi të madh. Kjo u deklarua nga Kina, ku ndodhet momentalisht Drejtori i Përgjithshëm i Milanit, Marco Fassone, shkruan SYRI.net ....

Zyrtare: Biglia i bashkohet Milan-it

para 11 muajve - Gazeta e re

Lucas Biglia është zyrtarisht lojtari i Milan pasi kaloi me sukses vizitat mjekësore, teksa drejt Lazio-s do të shkojnë 17 milionë euro plus 3 milionë bonus. Argjentinasi 31-vjeçar ka që të premten në...

Roma përmirëson ofertën për Mahrez

para 11 muajve - Opozita

Roma ka ofruar 30 milionë euro për Riyad Mahrez dhe pret përgjigje pozitive nga Leicester City. Roma ka përmirësuar ofertën për anësorin e Leicester City, Riyad Mahrez. Sipas France Football, klubi italian...

Skuadra e re, tani del një problem i madh për Aubameyang

para 11 muajve - Gazeta Liria

Në mes të një tregu të madh të transferimeve, Pierre-Emerick Aubameyang ka ende për të vendosur se ku do të jetë e ardhmja e tij. Nuk ishte supozimi Kina, tani ëndrra është Chelsea dhe AC Milan. Borussia Dortmund tani...

Ylli i madh i Serie A: Dua të transferohem në Milan

para 11 muajve - Gazeta Liria

Ylli i Torinos, Andrea Belotti, i ka thënë AC Milan se dëshiron që t’iu bashkohet atyre, por kuq e zinjtë nuk janë të gatshëm ta paguajnë çmimin që po e kërkon skuadra aktuale e italianit, sipas Calciomercato....

Verratti – Barcelona, vjen lajmi i madh

para 11 muajve - Sovrani

Barcelona vazhdon të insistojë për Marco Verrattin. Skuadra katalane i ka bërë një ofertë të re PSG-së për mesfushorin italian. ‘Calciomercato’ shkruan se Barcelona i ka ofruar 65 milionë euro dhe kartonin...

Kroos shokon Realin, kalon te gjiganti italian?

para 11 muajve - GazetaBlic

Toni Kroos ka filluar të kërkohet nga Interi. Tifozët e Interit dhe drejtuesit zikaltër me në krye trajnerin Luciano Spallettin po presin me padurim përforcimin e skuadrës duke parë se edhe “kushërinjt”...

Merkato e çmendur në Europë, ja klubet që kanë shpenzuar më shumë pas Milanit

para 11 muajve - Syri

Milani me merkaton e çmendur po tenton t’u bëjë rezistencë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën 200...

Roma ngrit ofertën për Mahrezin

para 11 muajve - Periskopi

Roma tashmë kanë ngritur ofertën e tyre për sulmuesin anësor të Leicester Cityt, Riyad Mahrez në 30 milionë euro. Interesi i Giallorossëve në reprezentuesin e Algjerisë është duke fituar një moment të...

“Forca Lazio”, gafa e Biglias pak orë para zyrtarizimit

para 11 muajve - Almakos

Lucas Biglia tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i Milanit. Argjentinasi përfundoi me sukseset testet mjekësore dhe kështu u largua nga Lazio për 17 milionë euro, plus tre në formë të bonuseve. Lexo po...

Barcelona me ofertë të re e të parefuzueshme për Verrattin

para 11 muajve - Gazeta Liria

Barcelona vazhdon të insistojë për Marco Verrattin. Skuadra katalane i ka bërë një ofertë të re PSG-së për mesfushorin italian. ‘Calciomercato’ shkruan se Barcelona i ka ofruar 65 milionë euro dhe kartonin...

Ultimatum Barcelonës

para 11 muajve - Arbresh

Guangzhou Evergrande thuhet se ka paralajmëruar Barcelonën që të paguajë klauzolën e lirimit të Paulinhos prej 40 milionë eurosh ose të harrojë nënshkrimin e mesfushorit brazilian. Mesfushori brazilian,...

“Sport Mediaset” publikon formacionin e frikshëm të Milanit, drejtuesit nuk kanë të “ngopur”

para 11 muajve - Newsport

Deri më tani Milani ka transferuar 10 lojtarë, por sërish drejtuesit e klubit nuk kanë të “ngopur”, pasi janë ende në lëvizje për gjetjen e një lojtari “goli”. Këtë e kanë pahuar vetë ata, duke u shprehur,...

Video/ Gafa e yllit të ri të Milanit, përshëndet me “Forca Lazio”

para 11 muajve - Opinion

Cilësohet si një nga blerjet më të mira të merkatos së shkëlqyer që ka bërë Milani, por Lukas Bilias duket se nuk i del Lacio nga zemra. Mesfushori nënshkroi dje kontratën me klubin kuqezi dhe është gati...

FOTO / Milan 10 në merkato, zyrtarizon transferimin e lojtarit

para 11 muajve - Opozita

Lucas Biglia është blerja e radhës e Milanit. Në fakt, ishte arritur gjithçka përsa i përket transferimit të 31-vjeçarit te klubi kuqezi, por tashmë bëhet edhe zyrtar, shkruan SYRI.net. Pas kalimit të...

“Sport Mediaset” publikon formacionin e frikshëm të Milanit, drejtorët nuk kanë të “ngopur”

para 11 muajve - Newsport

Deri më tani Milani ka transferuar 10 lojtarë, por sërish drejtorët teknikë të klubit nuk kanë të “ngopur”, pasi janë ende në lëvizje për gjetjen e një lojtari “goli”. Këtë e kanë pahuar vetë drejtuesit,...

Zyrtare: Biglia i bashkohet Milanit

para 11 muajve - Almakos

Lucas Biglia edhe zyrtarisht ka kaluar te Milani nga Lazio. E gjitha kjo erdhi pasi argjentinasi përfundoi me sukses testet mjekësore te klubi nga Milano. Lazio me këtë rast përfitoi 17 milionë euro dhe...

Belotti, Morata apo Aubameyang ? Njëri do të përfundojë në San Siro

para 11 muajve - Albeu

Milan ka vetëm një dëshirë në këtë merkato dhe ai është një sulmues. Edhe pse Belotti duket favoriti, për të cilin Milan pritet të ofrojë 50 milionë euro, nuk përjashtojnë dy sulmuesit e tjerë të mëdhenj:...

Fassone: Belotti, Morata ose Aubameyang

para 11 muajve - Telegrafi

Drejtori i përgjithshëm, Marco Fassone, i ka bërë të ditur edhe një herë të gjithëve se tregu i transferimeve për ta nuk ka përfunduar. Deri më tani klubi nga Milano ka shpenzuar 211 milionë euro dhe Lucas...

Askush si Milani këtë afat kalimtar, lë pas të gjithë në Evropë

para 11 muajve - Almakos

Milani me tregun e transferimeve po tenton t’u bëjë rezistencë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën...

Milan, 70 mln euro për Moratan

para 11 muajve - Portalb

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. “Që nga dita e parë kisha premtuar...

Bakayoko: “Zgjodha klubin më të mirë në Angli”

para 11 muajve - Gazeta Express

Transferimi i ri i Chelseat, Tiemoue Bakayoko, beson se i është bashkuar klubit më të mirë në Angli. Bakayoko kompletoi transferimin nga Monaco të shtunën, duke nënshkruar kontratë pesë vjeçare me “Blutë...

Milan me super-transfere

para 11 muajve - Arbresh

Milani vazhdon me super-transfere. Klubi kuq e zi ka kompletuar transferimin e Lucas Biglias nga Lazio. Lojtari ka kryer me sukses testet mjekësore. Biglia i ka kushtuar Milanit 17 milionë euro, plus tre të tjera bonuse.

LAJMI I FUNDIT: Belotti zgjedh mes Chelseat dhe Milanit

para 11 muajve - Sovrani

Ylli i Torinos, Andrea Belotti, i ka thënë AC Milan se dëshiron që t’iu bashkohet atyre, por kuq e zinjtë nuk janë të gatshëm ta paguajnë çmimin që po e kërkon skuadr aktuale e italainit, sipas Calciomercato....

Juventusi i kundërpërgjigjet Milanit, kërkon yllin e skuadrës

para 11 muajve - Indeks online

Milani nënshkroi me Bonucin nga Juventusin duke shkaktuar jo pak debate nga tifozët e zonjës së vjetër. Mirëpo skuadra nga Torino është hedhur menjëherë në sulm duke dashur të kundërpërgjigjet në të njëjtën...

Gafa e Lucas Biglia, fjalët e para për tifozët e Milanit: Forca Lacio!

para 11 muajve - BalkanWeb

Lucas Biglia nga drejtuesit e Milanit, por jo vetëm është cilësuar si një nga blerjet më të goditura të “djallit”, pavarësisht se në skuadër janë afruar lojtarë si Bonucci apo Calhanoglu. Argjentinasi...

Top 10 futbollistët mbi 30 vjeç më të kushtueshëm në botën e futbollit

para 11 muajve - Telegrafi

Leonardo Bonucci ka kompletuar para disa ditësh një transferim shokues nga Juventusi tek rivali i madh nga Serie A, Milani. Transferimi i qendërmbrojtësit italian ka bërë bujë të madhe në Evropë, pasi...

Milani “mbret” i Evropës në afatit kalimtar, 200 milionë euro për 10 blerje

para 11 muajve - GazetaBlic

Milani me merkaton e çmendur po tenton t’u bëjë rezistecë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën 200 milionë,...

Zyrtare: Lucas Biglia është lojtar i Milanit

para 11 muajve - Insajderi

Lucas Biglia i është bashkuar zyrtarisht Milanit pasi ka kaluar testet mjekësore, derisa Lazio ka arkëtuar 17 milionë euro nga shitja e tij. Argjentinasi 31 vjeçar fluturoi të premten mbrëma për në Milano....

Verratti edhe mëpranë Barcelonës, katalanasit dërgojnë ofertë lojtar plus miliona

para 11 muajve - Albeu

Barcelona është gati për të bërë blerjën më të madhe të merkatos. Caclciomerkato raporton se Barcelona ka bërë një ofertë zyrtare për Verratin. Barcelona ka trokitur sërish në dyert e PSG dhe ka ofruar...

Milan “mbret” i Evropës në afatit kalimtar, 200 milionë euro për 10 blerje

para 11 muajve - GazetaBlic

Milani me merkaton e çmendur po tenton t’u bëjë rezistecë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën 200 milionë,...

Inter në kërkim të një “top-player-i”, Toni Kroos dëshira e fundit e zikaltërve

para 11 muajve - BalkanWeb

Tifozët e Interit dhe drejtuesit zikaltër me në krye trajnerin Luciano Spalletti-n po presin me padurim përforcimin e skuadrës duke parë se edhe “kushërinjt” e tyre, Milan, janë treguar të papërmbajtshëm...

Dortmund i bën ultimatium Aubameyang

para 11 muajve - Ora news

Emri i Pierre- Emerick Aubameyang është më i lakuari për sa i përket sulmuesëve këtë merkato. Sulmuesi nga gaboni raportohet se kërkohet nga Milan dhe Chelsea por sipas administratorit të Borussia Dortmund,...

Ndodh edhe kjo: “Biglia thotë Forza Lazio”

para 11 muajve - Sovrani

“Forza Lazio”, kështu thotë Biglia pas kryerjes së testeve mjekësore dhe takimit me tifozët, duke harruar se tani edhe zyrtarisht është lojtar i Milanit. Edhe zyrtarisht Lucas Biglia është lojtar i Milanit....

Juventusi i kundërpërgjigjet Milanit, kërkon yllin e skuadrës

para 11 muajve - Infokusi

Milani nënshkroi me Bonucin nga Juventusin duke shkaktuar jo pak debate nga tifozët e zonjës së vjetër. Mirëpo skuadra nga Torino është hedhur menjëherë në sulm duke dashur të kundërpërgjigjet në të njëjtën...

Mesfushori i Manchesterit çudit me deklaratën: Kjo është skuadra më e fortë

para 11 muajve - Syri

Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera, ka folur për takimin kundër Real Madridit në Superkupën e Europës. Ai e pranoi se Real Madrid ka skuadrën më të fortë në botë, sepse ka fituar dy vite radhazi...

Milan, “mbret” i merkatos europiane

para 11 muajve - SuperSport

Milani me merkaton e çmendur po tenton t’u bëjë rezistecë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën 200 milionë,...

“Bomba” e Fassones, tregon se kush mund t’i bashkohet Milanit

para 11 muajve - Gazeta e re

Marco Fassone, drejtor i përgjithshëm i Milanit, ka bërë të ditur se tregu i transferimeve nuk ka përfunduar për skuadrën e tij. Milani, edhe pse ka qenë skuadra më aktive në tregun e transferimeve këtë...

Askush si Milani këtë afat kalimtar, lë pas të gjithë në Evropë

para 11 muajve - Periskopi

Milani me tregun e transferimeve po tenton t’u bëjë rezistencë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën...

Video/ Gafa e Biljas: Forca Lacio!

para 11 muajve - Lexo

Lucas Biglia nga drejtuesit e Milanit, por jo vetëm është cilësuar si një nga blerjet më të goditura të “djallit”, pavarësisht se në skuadër janë afruar lojtarë si Bonucci apo Calhanoglu. Argjentinasi...

“Forca Lazio”, gafa e Biglias pak orë para zyrtarizimit

para 11 muajve - Periskopi

Lucas Biglia tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i Milanit. Argjentinasi përfundoi me sukseset testet mjekësore dhe kështu u largua nga Lazio për 17 milionë euro, plus tre në formë të bonuseve. Pak orë...

ZYRTARE: Milan nuk ndalet, ky është super-transferimi i radhës

para 11 muajve - Sovrani

Më në fund! Lucas Biglia është zyrtarisht kuqezi. Kjo është deklarata zyrtare. “AC Milan me shumë kënaqësi njofton transferimin e Lucas Biglia nga SS Lazio. Lojtari ka nënshkruar kontratë tre-vjeçare deri...

Fassone: Belotti, Morata ose Aubameyang

para 11 muajve - Almakos

Drejtori i përgjithshëm, Marco Fassone, i ka bërë të ditur edhe një herë të gjithëve se tregu i transferimeve për ta nuk ka përfunduar. Deri më tani klubi nga Milano ka shpenzuar 211 milionë euro dhe Lucas...

Arsenali synon transferimin e Moratas

para 11 muajve - Telegrafi

Arsenali ka kthyer vëmendjen e tyre kah sulmuesi i Real Madridit, Alvaro Morata, të cilin e sheh si zëvendësues ideal të Alexis Sanchezit që pritet të largohet këtë verë. Sulmuesi spanjoll i Realit është...

Toni Kros në “radarët” e Interit

para 11 muajve - Lexo

Tifozët e Interit dhe drejtuesit zikaltër me në krye trajnerin Luciano Spalletti-n po presin me padurim përforcimin e skuadrës duke parë se edhe “kushërinjt” e tyre, Milan, janë treguar të papërmbajtshëm...

Barcelona – Verratti, vjen “bomba” e ditës

para 11 muajve - Lajmi.net

Barcelona hidhet edhe një herë në sulm për Marco Verrattin. Katalunasit nuk e kanë ndërmend të heqin dorë nga mesfushori i Paris Saint Germainit. Sipas “Calciomercato.it”, Barca ka dërguar edhe një ofertë...

Milani dëshiron Morattan, Belottin apo Aubameyangun

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Shefi ekzekutiv i Milanit, Marco Fassone, ka konfirmuar se klubi është i interesuar të transferojë Alvaro Moratan, Pierre-Emerick Aubameyangun ose Andrea Belottin këtë verë. Gjiganti italian ka transferuar...

“Bonucci është interist, nuk ka rëndësi nëse luan për Milanin apo Juventusin”

para 11 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti i Interit, Masimo Moratti, ka folur ditën e djeshme në një intervistë për shtypin italian, duke lënë këto deklarata: “Borja Valero është një blerje me të vërtetë e goditur. Gjithmonë kemi...

Fasson tjetër bombë për tifozët e Milanit

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues....

Sanchez kërkon largimin: Dua të luaj në Champions

para 11 muajve - Ora news

Alexis Sanchez është shprehur se dëshiron të luaj në Ligën e Kampioneve, duke i dhënë një sinjal largimi skuadrës së Arsenal. Sulmuesi kilian ka deklaruar për “Radio Sport Chile” se dëshiron ta fitojë...

Skuadra e re, tani del një problem i madh për Aubameyang

para 11 muajve - Lajmi.net

Në mes të një tregu të madh të transferimeve, Pierre-Emerick Aubameyang ka ende për të vendosur se ku do të jetë e ardhmja e tij. Nuk ishte supozimi Kina, tani ëndrra është Chelsea dhe AC Milan. Borussia Dortmund tani...

Askush si Milani këtë afat kalimtar, lë pas të gjithë në Evropë

para 11 muajve - Sovrani

Milani me tregun e transferimeve po tenton t’u bëjë rezistencë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën...

Top 10 futbollistët mbi 30 vjeç më të kushtueshëm në botën e futbollit

para 11 muajve - Almakos

Leonardo Bonucci ka kompletuar para disa ditësh një transferim shokues nga Juventusi tek rivali i madh nga Serie A, Milani. Transferimi i qendërmbrojtësit italian ka bërë bujë të madhe në Evropë, pasi...

Dortmund i bën ultimatium Aubameyang

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Emri i Pierre- Emerick Aubameyang është më i lakuari për sa i përket sulmuesëve këtë merkato. Sulmuesi nga gaboni raportohet se kërkohet nga Milan dhe Chelsea por sipas administratorit të Borussia...

Dortmund i bën ultimatium Aubameyang

para 11 muajve - Fakti Ditor

Emri i Pierre- Emerick Aubameyang është më i lakuari për sa i përket sulmuesëve këtë merkato. Sulmuesi nga gaboni raportohet se kërkohet nga Milan dhe Chelsea por sipas administratorit të Borussia Dortmund,...

Bonucci? Ai është interist, si luajti me Juventusin si me Milanin!

para 11 muajve - Gazeta Liria

Mg Roma 21/05/2016 - finale Coppa Italia / Milan-Juventus / foto Matteo Gribaudi/Image Sport nella foto: Leonardo Bonucci Ish-presidenti i Interit, Masimo Moratti, ka folur ditën e djeshme në një intervistë...

Bonucci? Ai është interist, si luajti me Juventusin si me Milanin!

para 11 muajve - Indeks online

Ish-presidenti i Interit, Masimo Moratti, ka folur ditën e djeshme në një intervistë për shtypin italian, duke lënë këto deklarata: “Borja Valero është një blerje me të vërtetë e goditur. Gjithmonë kemi...

⚽ Tjetër bombë për tifozët e Milanit

para 11 muajve - Infokusi

Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm. CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues. Ai e pranoi...

⚽ Morata harron Chelsean, kalon te rivali i qytetit

para 11 muajve - Infokusi

Arsenal ka hyrë në garë për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata. Pavarësisht se Arsenal ka transferuar sulmuesin Alexandre Lacazette, trajneri Arsene Wenger e dëshiron edhe një sulmues tjetër në skuadër....

Fasson tjetër bombë për tifozët e Milanit

para 11 muajve - Tetova Sot

Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues. Ai e pranoi...

Merkato e Barcelonës drejt “dështimit”, vështirësohen negociatat për këtë lojtar

para 11 muajve - Ora news

Barcelona ndryshe nga rivalët nuk po shkëlqen në këtë merkato. Pas zyrtarizimit të mbrojtësit të Benfikës, Nelso Semedo, katalanasit nuk po arrijnë dot të transferojnë një mesfushor. Marco Veratti duket...

Bakayoko me fjalë të mëdha për Chelsean

para 11 muajve - Sovrani

Transferimi i ri i Chelseat, Tiemoue Bakayoko, beson se i është bashkuar klubit më të mirë në Angli. Bakayoko kompletoi transferimin nga Monaco të shtunën, duke nënshkruar kontratë pesë vjeçare me “Blutë...

Morata harron Chelsean, kalon te rivali i qytetit

para 11 muajve - Tetova Sot

Arsenal ka hyrë në garë për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata Pavarësisht se Arsenal ka transferuar sulmuesin Alexandre Lacazette, trajneri Arsene Wenger e dëshiron edhe një sulmues tjetër në skuadër....

Milan, 70 milion euro për Moratan

para 11 muajve - Aktuale

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. “Që nga dita e parë kisha premtuar...

Herrera tregon skuadrën më të fortë në botë

para 11 muajve - Tetova Sot

Ander Herrera beson se Real Madrid është skuadra më e fortë në botë Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera ka folur për takimin kundër Real Madridit në Superkupën e Evropës. Ai e pranoi se Real...

Barcelona – Verratti, vjen “bomba” e ditës

para 11 muajve - Infokusi

Barcelona hidhet edhe një herë në sulm për Marco Verrattin. Katalunasit nuk e kanë ndërmend të heqin dorë nga mesfushori i Paris Saint Germainit. Sipas “Calciomercato.it”, Barca ka dërguar edhe një ofertë...

Arsenal pas Moratas

para 11 muajve - Klan Kosova

Arsenal po e kërkon nga Real Madrid sulmuesin Alvaro Morata, njofton Don Balon, përcjell Klan Kosova. Bosi i Revolveristëve, Arsene Wenger, beson se Morata mund ta formojë një partneritet të hatashëm me...

Aubameyang në kryqëzim, nuk e di ku do përfundojë

para 11 muajve - Albeu

Në mes të një tregu të madh të transferimeve, Pierre-Emerick Aubameyang ka ende për të vendosur se ku do të jetë e ardhmja e tij. Nuk ishte supozimi Kina, tani ëndrra është Chelsea dhe AC Milan. Borussia...

Barcelona, ofertë e re për të bindur Paris SG të shesë italianin Verratti

para 11 muajve - Lajm

Barcelona nuk i ndahet mesfushorit italian Marco Verratti. Klubi katalanas, pasi ka zyrtarizuar blerjen e Nelson Semedos nga Benfica, po punon për lojtrain e Paris SG. Barça e ka siguruar akordin me lojtarin...

Arsenali synon transferimin e Moratas

para 11 muajve - Almakos

Arsenali ka kthyer vëmendjen e tyre kah sulmuesi i Real Madridit, Alvaro Morata, të cilin e sheh si zëvendësues ideal të Alexis Sanchezit që pritet të largohet këtë verë. Sulmuesi spanjoll i Realit është...

​Herrera tregon skuadrën më të fortë në botë

para 11 muajve - Gazeta Express

Ander Herrera beson se Real Madrid është skuadra më e fortë në botë Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera ka folur për takimin kundër Real Madridit në Superkupën e Evropës. Ai e pranoi se Real...

Merkatoja e Barcelonës drejt katastrofës. Ja çfarë po ndodh

para 11 muajve - Lajm

Vështirësohet në maksimum transferimi i Paulinhos te Barcelona. Klubi kinez Guangzhoi Evergrande, nuk ka pranuar të ulë çmimin e mesfushorit. Sipas gazetës “Sport”, kinezët kërkojnë 40 milionë euro për...

Fassone: Belotti, Morata ose Aubameyang

para 11 muajve - Periskopi

Drejtori i përgjithshëm, Marco Fassone, i ka bërë të ditur edhe një herë të gjithëve se tregu i transferimeve për ta nuk ka përfunduar. Deri më tani klubi nga Milano ka shpenzuar 211 milionë euro dhe Lucas...

Befasi: Kroos në Inter

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Inter e dëshiron me çdo kusht mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos. Një ditë më parë Juventus kishte kërkuar mesfushorin gjerman Toni Kroos, ndërsa tashmë në garë për shërbimet e tij ka hyrë...

DORTMUND JEP ULTIMATUM PËR AUBAMEYANG

para 11 muajve - TV21

Borussia Dortmund ëshët e gatshme që gjatë kësaj vere të shes sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang Presidenti i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke u ka dhënë ultimatum skuadrave të interesuara për...

Befasi: Kroos në Inter

para 11 muajve - Fakti Ditor

Inter e dëshiron me çdo kusht mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos. Një ditë më parë Juventus kishte kërkuar mesfushorin gjerman Toni Kroos, ndërsa tashmë në garë për shërbimet e tij ka hyrë edhe Inter....

Juventus mendon ti marrë hakun e Bonuccit Milanit

para 11 muajve - Albeu

Juventus dhe gjithë tifozët janë të zhgënjyer për faktin se Bonucci zgjodhi Milanin. Por Juventus nuk ka ndërmend ta lërë me kaq këtë. Bardhezinjtë kanë vendosur vëmendjen e tyre mbi Manuel Locatelli,...

​Morata harron Chelsean, kalon te rivali i qytetit

para 11 muajve - Gazeta Express

Arsenal ka hyrë në garë për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata Pavarësisht se Arsenal ka transferuar sulmuesin Alexandre Lacazette, trajneri Arsene Wenger e dëshiron edhe një sulmues tjetër në skuadër....

Torino lë Belottin jashtë prezantimit të fanellës së re [Foto]

para 11 muajve - Indeks online

Torino ka zbuluar fanellën e re për sezonin 2017/18, por Andrea Belotti nuk është pjesë e posterit. Sulmuesi është padyshim ylli i skuadrës, megjithëse me shumë mundësi ai do të largohet pas interesit...

Belotti ka vendosur për skuadën e re

para 11 muajve - Zeri

Andrea Belotti duket se ka vendosur për të ardhmen e tij. Sulmuesi i rrezikshëm italian është bërë objektiv i shumë skuadrave të njohura evropiane falë sezonit fantastik që e kaloi me Torinon, nga e cila...

Barcelona ofron 65 milionë euro dhe Rakitiq-in Për Veratin

para 11 muajve - Shenja

Drejtuesit e Barcelonës nuk heqin dorë nga ideja për të transferuar Marko Veratin, edhe përkundër se drejtuesit e Paris Sen Zhermenit kishin refuzuar shitjen e mesfushorit të tyre. Sipas sajtit Italian,...

Reali vjen me një vendim 'shokues' për Balen!

para 11 muajve - Zeri

Real Madridi është i gatshëm ta shesë Gareth Balen për një ofertë të majme dhe të parezistueshme, përcjellë zeri.info. Në fakt, “Los Blancos” duket se kanë hequr dorë nga ylli uellsian, i cili në dy sezonet...

Inter ndahet me dy mendje Perisic apo dy talentet?

para 11 muajve - Albeu

Inter po punon për të siguruar përforcimet e duhura për Luciano Spalletti. Një nga prioritetet e Interit është talenti i Lacios. Keita dhe Martial janë ndër emrat më të nxehta të ndjekura nga Sabatini,...

Arsenal pas Moratas

para 11 muajve - Gazeta Liria

Arsenal po e kërkon nga Real Madrid sulmuesin Alvaro Morata, njofton Don Balon. Bosi i Revolveristëve, Arsene Wenger, beson se Morata mund ta formojë një partneritet të hatashëm me Alexandre Lacazette...

​Herrera tregon skuadrën më të fortë në botë

para 11 muajve - Infokusi

Ander Herrera beson se Real Madrid është skuadra më e fortë në botë Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera ka folur për takimin kundër Real Madridit në Superkupën e Evropës. Ai e pranoi se Real...

Fasson tjetër bombë për tifozët e Milanit

para 11 muajve - Gazeta Express

Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues. Ai e pranoi...

Gjiganti anglez ia bën me dije Monacos se ka gati 130 milionë për Mbappen

para 11 muajve - Telegrafi

Manchester City po bëhet gati të nis një ofertë rekord botëror për sulmuesin e AS Monacos, Kylian Mbappe, pasi konkurrenca e Real Madridit dhe Arsenali thuhet se është venitur. Ndërsa Real Madridi është...

Presidenti i Dortmundit ultimatum ekipeve që interesohen për Aubameyang

para 11 muajve - Gazeta Tema

Borussia Dortmund është e gatshme që gjatë kësaj merkatoje vere të shes sulmuesin e saj Pierre-Emerick Aubameyang Është vetë presidenti i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Ëatzke që u ka dhënë ultimatum...

Dortmund jep ultimatum për Aubameyang

para 11 muajve - RTV 21

Borussia Dortmund ëshët e gatshme që gjatë kësaj vere të shes sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang Presidenti i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke u ka dhënë ultimatum skuadrave të interesuara për...

​Morata harron Chelsean, kalon te rivali i qytetit

para 11 muajve - Infokusi

Arsenal ka hyrë në garë për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata Pavarësisht se Arsenal ka transferuar sulmuesin Alexandre Lacazette, trajneri Arsene Wenger e dëshiron edhe një sulmues tjetër në skuadër....

Milani ofron 70 milionë euro për Moratan

para 11 muajve - Shenja

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. “Që nga dita e parë kisha premtuar...

Skuadra e re, tani del një problem i madh për Aubameyang

para 11 muajve - Sovrani

Në mes të një tregu të madh të transferimeve, Pierre-Emerick Aubameyang ka ende për të vendosur se ku do të jetë e ardhmja e tij. Nuk ishte supozimi Kina, tani ëndrra është Chelsea dhe AC Milan. Borussia...

BARÇA E DO COUTINHON, ALLI OSE HERRERA-N

para 11 muajve - TV21

Barcelona është hedhur në sulm drejt Premier Leagues për blerje të reja Mediet spanjolle raportojnë se “Blaugranat” synojnë ta blejnë Philippe Coutinho (Liverpool), Dele Alli (Tottenham) ose Ander Herrera...

Milan, 70 mln euro për Moratan

para 11 muajve - Top Channel

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. “Që nga dita e parë kisha premtuar...

Juve kërkon Locatellin…për Sasuolon

para 11 muajve - Top Channel

Milanit dhe Juventusi nuk kanë mbyllur ende “hesapet” mes tyre në këtë merkato. Kalimi i Bonuccit nga bardhezinjtë tek kuqezinjtë, duket se do të jetë akti i parë. Mattia De Sciglio është objektiv i hershëm...

Juventus-United? Kjo është zgjedhja e Matic

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Nemanja Matic dëshiron vetëm kalimin në Manchester United Mesfushori i Chelseat, Nemanja Matic pritet të largohet gjatë kësaj vere nga Stamford Bridge, shkruan The Sunday World newspaper. Ardhja...

Ky është lojtari kryesor që e dëshiron Mourinho

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Jose Mourinho e dëshiron transferimin e anësorit të Interit, Ivan Perisic Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e ka konfirmuar se skuadra e tij do të transferojë edhe dy lojtarë të...

​Mbappe në Real? Kështu mendojnë tifozët (Fotyo)

para 11 muajve - Gazeta Express

Tifozët nuk besojnë se këtë verë Real Madrid do të transferojë francezin, Kylian Mbappe Sulmuesi i Monacos, Kylain Mbappe është një nga lojtarët më të kërkuar gjatë kësaj vere, pas paraqitjeve ffantastike...

Wenger tregon pozicionin ku do të luaj Lacazette

para 11 muajve - Sovrani

Trajneri i Arsenalit Arsene Wenger është ndalur të flas për transferimin më të ri në sulm Alexandre Lacazette. 26-vjeçari përfundoi lëvizjen e tij në stadiumin ‘Emirates’ të mërkurën e kaluar, duke e bërë...

FOTO/ Merkatoja e Barcelonës drejt katastrofës. Ja çfarë po ndodh

para 11 muajve - Syri

Vështirësohet në maksimum transferimi i Paulinhos te Barcelona. Klubi kinez Guangzhoi Evergrande, nuk ka pranuar të ulë çmimin e mesfushorit. Sipas gazetës “Sport”, kinezët kërkojnë 40 milionë euro për...

Merkatoja e Barcelonës drejt katastrofës. Ja çfarë po ndodh

para 11 muajve - Lajm

Vështirësohet në maksimum transferimi i Paulinhos te Barcelona. Klubi kinez Guangzhoi Evergrande, nuk ka pranuar të ulë çmimin e mesfushorit. Sipas gazetës “Sport”, kinezët kërkojnë 40 milionë euro për...

Fasson tjetër bombë për tifozët e Milanit

para 11 muajve - Infokusi

Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues. Ai e pranoi...

Belotti preferon Milanin para Chelseat, por…

para 11 muajve - Sovrani

Andrea Belotti ia ka bërë me dije Milanit se dëshiron t’iu bashkohet atyre, por ‘Rossonerët’ nuk po pajtohen me Torinon për çmimin e kërkuar, raporton ‘Calciomercato’, përcjell Sovrani.info. Reprezentuesi...

Barcelona ofron 65 milionë euro dhe Rakitiq-in Për Veratin

para 11 muajve - AlbPortali

Drejtuesit e Barcelonës nuk heqin dorë nga ideja për të transferuar Marko Veratin, edhe përkundër se drejtuesit e Paris Sen Zhermenit kishin refuzuar shitjen e mesfushorit të tyre. Loading... Sipas sajtit...

Belotti preferon Milanin para Chelseat,por…

para 11 muajve - Sovrani

Andrea Belotti ia ka bërë me dije Milanit se dëshiron t’iu bashkohet atyre, por ‘Rossonerët’ nuk po pajtohen me Torinon për çmimin e kërkuar, raporton ‘Calciomercato’, përcjell Sovrani.info. Reprezentuesi...

Belotti mungon në prezantimin e fanellave të reja të Torinos

para 11 muajve - Lajmi.net

Torino ka prezantuar fanellat e reja për sezonin e ri. Sigurisht, ky lajm nuk është se ju intereson aq shumë, të paktën jo aq sa mungesa e madhe në prezantim. Bëhet fjalë për super-yllin e skuadrës, Andrea...

​Ky është lojtari kryesor që e dëshiron Mourinho

para 11 muajve - Gazeta Express

Jose Mourinho e dëshiron transferimin e anësorit të Interit, Ivan Perisic Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e ka konfirmuar se skuadra e tij do të transferojë edhe dy lojtarë të mëdhenj gjatë...

Sanchez: Dëshiroj të luaj në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv LONDËR (AA) - Sulmuesi kilian Alexis Sanchez ka thënë se ai dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve dhe se e ardhmja e tij në Arsenal varet nga klubi, raporton Anadolu Agency (AA). Fati...

Arsenali e ka gjetur zëvendësuesin e Alexis Sanchez

para 11 muajve - Sovrani

Arsenali ka gati ofertën serioze për sulmuesin e Real Madridit Alvaroo Morata i cili shihet si zëvendësues ideal në rast se Sanchez largohet, raporton ‘Don Balon’, përcjell Sovrani.info. Trajneri Arsene...

Pas Semedos, ky është transferimi i radhës nga Barcelona

para 11 muajve - Indeks online

Yerry Mina mund të quhet lojtari më i ri i Barcelonës. Ardhja e tij është planifikuar për vitin 2018. Këtë gjë e ka pohuar përfaqësuesi i lojtarit Felipe Russo në 'fcinterneës.it'. "Tani ai qëndron në...

Gjiganti anglez ia bën me dije Monacos se ka gati 130 milionë për Mbappen

para 11 muajve - Almakos

Manchester City po bëhet gati të nis një ofertë rekord botëror për sulmuesin e AS Monacos, Kylian Mbappe, pasi konkurrenca e Real Madridit dhe Arsenali thuhet se është venitur. Ndërsa Real Madridi është...

Objektivi i madh i Interit, Toni Kroos

para 11 muajve - Insajderi

Toni Kroos është kthyer në objektivin kryesor të Interit për merkaton e verës, raporton mediumi italian Mediaset. Trajneri i Interit Luciano Spalletti u ka thënë drejtuesve të skuadrës që të tentojnë blerjen...

Reali i gatshëm të heq dorë nga superylli i saj

para 11 muajve - Sovrani

Real Madridi është i gatshëm ta shesë Gareth Balen për një ofertë të majme dhe të parezistueshme, përcjellë zeri.info. Në fakt, “Los Blancos” duket se kanë hequr dorë nga ylli uellsian, i cili në dy sezonet...

Milani intensifikon bisedimet për Belottin

para 11 muajve - Telegrafi

Milani është vënë me të gjitha forcat pas italianit Andre Belotti, për të cilin ka bërë edhe ofertë, por skuadra e Torinos dëshiron që Rossonerët ta ngritin ofertën e tyre për sulmuesin. Sulmuesi italian...

​Foto/ Dortmund jep ultimatum për Aubameyang: Pas pak ditësh nuk ka më negociata

para 11 muajve - Newsport

Borussia Dortmund ëshët e gatshme që gjatë kësaj vere të shes sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang Presidenti i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke u ka dhënë ultimatum skuadrave të interesuara për...

Fotografia që dëshmon më së miri se largimi i Belottit nga Torino ka ndodhur?

para 11 muajve - Telegrafi

Andrea Belotti mund të quhet një lojtarë i larguar nga Torino. Edhe pse klubi italian ka rezistuar nga ofertat e deritashme, duket se në fund është dorëzuar dhe do të mbetet pa yllin e tyre kryesor. Sulmuesi...

Gareth Bale mund të shitet nëse dikush paraqet këtë ofertë

para 11 muajve - Albeu

Formacioni i Realit është i tejmbsuhur. Zidane po mendon për të rinovuar ekipin e tij dhe së fundmi është çuar në mendje shitja e uellsjanit Gareth Bale . Bale mund të shitet këtë verë për 120 million...

"Gjeli" flet haptas: E dua vetëm Milanin!

para 11 muajve - Indeks online

Andre Belotti i ka thënë Ac Milan se ai dëshiron të iu bashkohet, por rossonerët ende nuk janë të gatshëm për paguajnë çmimin e kërkuar të Torinos, raporton Calciomeracto. Italiani ka tërhequr interes...

Edhe Interi futet në garë për Kroosin

para 11 muajve - Koha.net

Raportohet se Interi ka hyrë në garë për mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos, për të cilin ka shprehur interesim edhe Juventusi. Mediaset Premium dhe Corriere della Sera raportojnë se Kroos mund të...

Sanchez: Dëshiroj të luaj në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - Shenja

Sulmuesi kilian Alexis Sanchez ka thënë se ai dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve dhe se e ardhmja e tij në Arsenal varet nga klubi, raporton AA. Fati i sulmuesit 28-vjeçar tashmë disa muaj është në...

Milani ofron 70 milionë euro për Moratan

para 11 muajve - AlbPortali

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. Loading... “Që nga dita e parë...

Milan, 70 mln euro për Moratan

para 11 muajve - Tetova Sot

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. “Që nga dita e parë kisha premtuar...

Bonucci ndihmon Milanin për të bërë një super-transferim nga La Liga

para 11 muajve - Lexo

Dera e Manchester United është mbyllur për Alvaro Moratan, por sulmuesi spanjoll mund të largohet nga Real Madridi këtë verë dhe Leonardo Bonuccishpreson se destinacioni i tij do të jetë Milan. Pas lëvizjes...

​Dortmund jep ultimatum për Aubameyang

para 11 muajve - GazetaBlic

Borussia Dortmund ëshët e gatshme që gjatë kësaj vere të shes sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang Presidenti i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke u ka dhënë ultimatum skuadrave të interesuara për...

Shprehet lojtari: E prita Barcelonën deri kur kuptova se kishte nënshkruar me Semedon

para 11 muajve - Albeu

Nelson Semedo është zgjedhur për të mbushur krahun e djathtë të Barcelonës, por një nga kandidatët e tjerë për këtë punë ishte Djibril Sidibe i Monakos, i cili priti një ofertë që nuk erdhi. 24-vjeçari...

​Barça e do Coutinhon, Alli ose Herrera-n

para 11 muajve - RTV 21

Barcelona është hedhur në sulm drejt Premier Leagues për blerje të reja Mediet spanjolle raportojnë se “Blaugranat” synojnë ta blejnë Philippe Coutinho (Liverpool), Dele Alli (Tottenham) ose Ander Herrera...

​Dortmund jep ultimatum për Aubameyang

para 11 muajve - Gazeta Express

Borussia Dortmund ëshët e gatshme që gjatë kësaj vere të shes sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang Presidenti i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke u ka dhënë ultimatum skuadrave të interesuara për...

Presidenti i Milanit, Li: Do t’ju surprizoj ende

para 11 muajve - Te Sheshi

Shkon nga shkon, në stinë verore, për merkato do të flasësh, përsa i përket sportit. E merkatoja këtë sezon, ka emrin “Milan”. Pronarët e rinj kinezë, kanë ardhur “me thes” me vete në Milano, e menjëherë...

Juve kërkon Locatellin për Sasuolon

para 11 muajve - KosovaPress

Mattia De Sciglio është objektiv i hershëm i “Zonjës”, që kërkon 24-vjeçarin për të mbuluar krahun e djathtë të mbrojtjes, por së fundi qarkullon edhe një tjetër emër. Sipas asaj që shkruan “Corriere Dello...

Juve kërkon Locatellin…për Sasuolon

para 11 muajve - Flaka

Milanit dhe Juventusi nuk kanë mbyllur ende “hesapet” mes tyre në këtë merkato. Kalimi i Bonuccit nga bardhezinjtë tek kuqezinjtë, duket se do të jetë akti i parë. Mattia De Sciglio është objektiv i hershëm...

Dortmundi ultimatum për Aubameyangin, në pritje të ofertave

para 11 muajve - Koha.net

Dortmundi edhe zyrtarisht ka paralajmëruar klubet e interesuar për sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang se “do të pret vetëm edhe disa ditë” që të vijnë ofertat për të. Drejtori sportiv i Dortmundit, Hans-Joachim...

BARCELONA OFERTË TË ÇMËNDUR PËR VERRATI-N

para 11 muajve - TV21

Barcelona nuk dëshiron të heqë dorë nga Marco Verratti 70 milionë euro plus Ivan Rakitic, kjo është oferta që i ka bërë Barcelona Paris Saint Germainit për Marco Verrattin. Pavarësisht deklaratave të detyrueshme...

Borussia Dortmund, ultimatum për Aubameyang dhe e lumtur për Mario Goetze

para 11 muajve - Syri

Pierre-Emerick Aubameyang përflitet vazhdimisht në merkato dhe emri i tij është i lidhur me Milan e Chelsea, por sipas administratorit të Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke, asnjë ofertë nuk ka mbërritur...

Sanchez: Kam marrë një vendim, dua të luaj në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - Indeks online

Alexis Sanchez duket se i ka ditët e numëruara në Arsenal. Sulmuesi kilian ka thënë se 'ëndrra' e tij është për të luajtur në Ligën e Kampionëve, diçka që ai nuk mund ta bëjë me Arsenalin këtë sezon pasi...

​Befasi: Kroos në Inter

para 11 muajve - Gazeta Express

Inter e dëshiron me çdo kusht mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos Një ditë më parë Juventus kishte kërkuar mesfushorin gjerman Toni Kroos, ndërsa tashmë në garë për shërbimet e tij ka hyrë edhe Inter....

Super ndeshjet e Manchester United në parasezon

para 11 muajve - Sovrani

Manchester United ka filluar përgaditjet parasezonale nën urdhërat e trajnerit Jose Mourinho dhe përveq stërvitjeve, ‘Djajtë e Kuq’ do t’i zhvillojnë edhe disa duele mjaftë intetresante për të testuar...

“Aubameyang le ta gjejë klubin që do të na paguajë 70 milionë euro”

para 11 muajve - Telegrafi

Hans-Joachim Watzke ende mban një derë hapur për sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang. Sulmuesi ka kohë që kërkon të kalojë te një skuadër tjetër dhe Borussia Dortmund nuk e pengon, por kërkon 70 milionë...

Milan, 70 mln euro për Moratan

para 11 muajve - Flaka

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. “Që nga dita e parë kisha premtuar...

Gjiganti anglez ia bën me dije Monacos se ka gati 130 milionë për Mbappen

para 11 muajve - Gazeta Liria

Manchester City po bëhet gati të nis një ofertë rekord botëror për sulmuesin e AS Monacos, Kylian Mbappe, pasi konkurrenca e Real Madridit dhe Arsenali thuhet se është venitur. Ndërsa Real Madridi është...

Kjo është oferta e çmendur e Cityt për Mbappe

para 11 muajve - KosovaPress

Francezi kërkohet me ngulm nga Real Madridi, por garës për të tashmë i ka hyrë edhe skuadra e Pep Guardiolas, raporton KosovaPress. Siç raportojnë mediet britanike, “Qytetarët” janë duke bërë gati ofertën...

Shikoni foton e prezantimit të fanellës nga Torino, çfarë vërejnë milanistët?

para 11 muajve - Albeu

Disa muaj kontakte, biseda, përkjekje dhe zhgënjime duket se do të marrin fund në ditët në vazhdim. Torino ditët e djeshme ka bërë prezantimin e fanellës së parë dhe në prezantim Belloti nuk ishte i pranishëm....

Milani arrin marrveshjen personale me Belottin

para 11 muajve - Gazeta Tema

Milani nuk ndalet serish dhe pas afrimit te Leonardo Bonuccit, jane duke tentuar qe te bejne nje tjeter goditje te madhe ne merkato. Emri i ri qe mund te behet pjese e kuqezinjve eshte ai i sulmuesit,...

​Juventus-United? Kjo është zgjedhja e Matic

para 11 muajve - Gazeta Express

Nemanja Matic dëshiron vetëm kalimin në Manchester United Mesfushori i Chelseat, Nemanja Matic pritet të largohet gjatë kësaj vere nga Stamford Bridge, shkruan The Sunday World newspaper. Ardhja e mesfushorit...

Historia e kosovares që u nis për pushime në Turqi e përfundoi në ISIS

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues. Ai e pranoi...

Fasson tjetër bombë për tifozët e Milanit

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues. Ai e pranoi...

​Belotti dëshiron të luajë vetëm për këtë skuadër

para 11 muajve - GazetaBlic

Andrea Belotti dëshiron të transferohet te skuadra e Milanit Pas 10 transferimeve të kësaj vere, shumë futbollistë të tjerë duan të transferohen në Milan. Një nga ta është edhe sulmuesi italian, Andrea...

Torino nuk e përfshinë Belottin në prezantimin e fanellave

para 11 muajve - Koha.net

Torino sot ka prezantuar fanellat e reja për sezonin 2017-18, por pjesë e posterit nuk është ylli kryesor i skuadrës Andrea Belotti. Belotti është një nga sulmuesit më të kërkuar në Itali, ndërsa është...

Bonucci bën punën e parë si milanist, i telefonon Moratas

para 11 muajve - Albeu

Dera e Manchester United është mbyllur për Alvaro Moratan , por sulmuesi spanjoll mund të largohet nga Real Madridi këtë verë dhe Leonardo Bonucci shpreson se destinacioni i tij do të jetë Milan. Pas lëvizjes...

Lajm i keq për tifozët e Arsenalit, vendimi i Sanchesit do iu mërzisë

para 11 muajve - Albeu

Pavarësisht lutjeve të tifozëve, kërkesës së Wenger dhe përpjekjeve të tij duket se Sanches nuk dëshiron t'ia dijë për asgjë në Emirates. Kiliani dëshiron të largohet dhe të luajë në Ligën e Kampionëve...

Bonucci ndihmon Milanin për të bërë një super-transferim nga La Liga

para 11 muajve - Lajmi.net

Dera e Manchester United është mbyllur për Alvaro Moratan, por sulmuesi spanjoll mund të largohet nga Real Madridi këtë verë dhe Leonardo Bonuccishpreson se destinacioni i tij do të jetë Milan. Pas lëvizjes...

FOTO/ Milan-Juventus gati edhe një transferim tjetër lojtarësh. Ja kush është këtë herë

para 11 muajve - Syri

Juventus dhe Milani duket se do të vazhdojnë të bashkëpunojnë në këtë merkato verore. Bardhezinjtë kanë nisur negociatat me kuqezinjtë për mbrojtësin, Mattia De Sciglio. Juve ka ofruar 10 milionë euro...

Fotografia që dëshmon më së miri se largimi i Belottit nga Torino ka ndodhur?

para 11 muajve - Almakos

Andrea Belotti mund të quhet një lojtarë i larguar nga Torino. Edhe pse klubi italian ka rezistuar nga ofertat e deritashme, duket se në fund është dorëzuar dhe do të mbetet pa yllin e tyre kryesor. Sulmuesi...

Milani intensifikon bisedimet për Belottin

para 11 muajve - Almakos

Milani është vënë me të gjitha forcat pas italianit Andre Belotti, për të cilin ka bërë edhe ofertë, por skuadra e Torinos dëshiron që Rossonerët ta ngritin ofertën e tyre për sulmuesin. Sulmuesi italian...

Roma arrin marrëveshje me Mahrez, mbetet vetëm akordi me ekipin

para 11 muajve - Indeks online

Ryad Mahrez mbetet objektivi kryesor i Romës për të zëvendësuar Salah. Sot shumica e mediave italiane kanë shkruar që Roma ka arritur marrëveshje me lojtarin dhe mbetet vetëm akordi me klubin anglez. Monchi...

​Dortmund jep ultimatum për Aubameyang

para 11 muajve - Infokusi

Borussia Dortmund ëshët e gatshme që gjatë kësaj vere të shes sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang Presidenti i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke u ka dhënë ultimatum skuadrave të interesuara për...

Milan, 70 milionë euro për Moratan

para 11 muajve - KosovaPress

“Që nga dita e parë kisha premtuar blerje të mëdha për Milanin dhe këtë po bëjmë. Do të rikthehemi klubi më i mirë në Itali dhe Europë”, deklaroi presidenti i Milanit, Yonghong Li. Li foli nga Guangzhou,...

​Befasi: Kroos në Inter

para 11 muajve - Infokusi

Inter e dëshiron me çdo kusht mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos Një ditë më parë Juventus kishte kërkuar mesfushorin gjerman Toni Kroos, ndërsa tashmë në garë për shërbimet e tij ka hyrë edhe Inter....

​Mbappe në Real? Kështu mendojnë tifozët

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Tifozët nuk besojnë se këtë verë Real Madrid do të transferojë francezin, Kylian Mbappe Sulmuesi i Monacos, Kylain Mbappe është një nga lojtarët më të kërkuar gjatë kësaj vere, pas paraqitjeve ffantastike...

Dortmund jep ultimatum për Aubameyang

para 11 muajve - Periskopi

Borussia Dortmund ëshët e gatshme që gjatë kësaj vere të shes sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang Presidenti i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke u ka dhënë ultimatum skuadrave të interesuara për...

Barcelona, ofertë e re për të bindur Paris SG të shesë italianin Verratti

para 11 muajve - Syri

Barcelona nuk i ndahet mesfushorit italian Marco Verratti. Klubi katalanas, pasi ka zyrtarizuar blerjen e Nelson Semedos nga Benfica, po punon për lojtrain e Paris SG. Barça e ka siguruar akordin me lojtarin...

Sanchez: Dëshiroj të luaj në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - AlbPortali

Sulmuesi kilian Alexis Sanchez ka thënë se ai dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve dhe se e ardhmja e tij në Arsenal varet nga klubi, raporton AA. Loading... Fati i sulmuesit 28-vjeçar tashmë disa muaj...

​Juventus i përgjigjet Milanit, shumë afër t’ia marrë dy yje

para 11 muajve - Gazeta Express

Juventus dëshiron t’i hakmerret Milanit për transferimin e mbrojtësit Leonardo Bonucci Drejtuesit e Juventusit nuk do ta pranojnë shumë lehtë transferimin e Leonardo Bonuccit në Milan. Ata tashmë duan...

Katastrofë e madhe në merkaton e Barcelonës

para 11 muajve - Lajmi.net

Vështirësohet në maksimum transferimi i Paulinhos te Barcelona. Klubi kinez Guangzhoi Evergrande, nuk ka pranuar të ulë çmimin e mesfushorit. Sipas gazetës “Sport”, kinezët kërkojnë 40 milionë euro për...

Belotti ka një lajm të ‘çmendur’ për Milanin

para 11 muajve - Lexo

Pas 10 transferimeve të kësaj vere, shumë futbollistë të tjerë duan të transferohen në Milan. Një nga ta është edhe sulmuesi italian, Andrea Belotti, i cili ka refuzuar transferimin në Stamford Bridge...

Alexis Sanchez vendos largimin nga Arsenal: Dua të luaj në Champions League

para 11 muajve - Syri

Alexis Sanchez i ka komunikuar Arsenalit vendimin për t’u larguar, me dëshirën për të luajtur në Champions League. Ish-lojtari i i Udineses dhe Barcelonës ka deklaruar për Radio Sport Chile se dëshiron...

“Aubameyang le ta gjejë klubin që do të na paguajë 70 milionë euro”

para 11 muajve - Almakos

Hans-Joachim Watzke ende mban një derë hapur për sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang. Sulmuesi ka kohë që kërkon të kalojë te një skuadër tjetër dhe Borussia Dortmund nuk e pengon, por kërkon 70 milionë...

Fassone zbulon emrin e sulmuesit që do t’a transferojë Milani

para 11 muajve - Sovrani

Drejtori i përgjithshëm i Milanit Marco Fassone ka deklaruar se ata do të vazhdojnë të transferojnë emra të mëdhenj. Faza ofanzive është pika ku ‘Rossonerët’ kanë nevojë të përforcohen dhe deri tani emrat...

Milan-Juventus, gati transferimi tjetër i madh

para 11 muajve - Lajmi.net

Juventus dhe Milani vazhdojnë të bashkëpunojnë në afatin kalimtar. Bardhezinjtë kanë nisur negociatat me kuqezinjtë për mbrojtësin Mattia De Sciglio. Juve ka ofruar 10 milionë euro për të marrë anësorin,...

​Ky është lojtari kryesor që e dëshiron Mourinho

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Jose Mourinho e dëshiron transferimin e anësorit të Interit, Ivan Perisic Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e ka konfirmuar se skuadra e tij do të transferojë edhe dy lojtarë të mëdhenj gjatë...

​Belotti dëshiron të luajë vetëm për këtë skuadër

para 11 muajve - Gazeta Express

Andrea Belotti dëshiron të transferohet te skuadra e Milanit Pas 10 transferimeve të kësaj vere, shumë futbollistë të tjerë duan të transferohen në Milan. Një nga ta është edhe sulmuesi italian, Andrea...

Mourinho vazhdon t’a ‘ëndërrojë’ Perisicin

para 11 muajve - Sovrani

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e ka konfirmuar se skuadra e tij do të transferojë edhe dy lojtarë të mëdhenj gjatë kësaj vere. Sipas Sunday Mirror, dëshira kryesore e Mourinhos është anësori...

Befasi: Kroos në Inter

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Inter e dëshiron me çdo kusht mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos Një ditë më parë Juventus kishte kërkuar mesfushorin gjerman Toni Kroos, ndërsa tashmë në garë për shërbimet e tij ka hyrë edhe Inter....

Top-10 transferimet më të shtrenjta të verës

para 11 muajve - Lajmi.net

Klubet evropiane janë duke shpenzuar shuma të çmendura këtë verë. A e dini cilat janë 10 transferimet më të shtrenjta? Sigurisht i pari është Romelu Lukaku, i cili i ka kushtuar Manchester Unitedit në...

Zbuloni arsyen se pse Bonucci zgjodhi rivalin Milan

para 11 muajve - Albeu

La Gazzetta dello Sport pohon se Chelsea dhe Manchester City ofruan 10-15 milion euro më shumë se Milani. Për Zonjën e Vjetër , do të kishte qenë më mirë të shiste një prej lojtarëve të tyre të rëndësishëm...

Barcelona nuk ka hequr dorë nga Verrati por dhe presidenti ndihet i "dorëzuar"

para 11 muajve - Albeu

Tre ishin prioritetet për Barcelonën në merkaton e transferimeve të kësaj vere dhe ata tashmë i kanë zmbrapsur dy nga lista duke nënshkruar me Nelson Semedo dhe Gerard Deulofeu. Tani fokusi i tyre është...

​Juventus i përgjigjet Milanit, shumë afër t’ia marrë dy yje

para 11 muajve - Infokusi

Juventus dëshiron t’i hakmerret Milanit për transferimin e mbrojtësit Leonardo Bonucci Drejtuesit e Juventusit nuk do ta pranojnë shumë lehtë transferimin e Leonardo Bonuccit në Milan. Ata tashmë duan...

Reali me vendim shokues për super-yllin e skuadrës

para 11 muajve - Lajmi.net

Gareth Bale do të largohet nga Real Madridi. Lajmi është konfirmuar nga gazeta britanike “Sunday Express”. Ajo ka bërë të ditur që presidenti Florentino Perez ka vendosur përfundimisht që ta largojë uellsianin,...

​Herrera i përgjigjet Barcelonës

para 11 muajve - Gazeta Express

Ander Herrarea ka thënë se nuk do të largohet nga Manchester United për t’u transferuar në Barcelonë Drejtuesit e Barcelonës janë në kërkim të një mesfushori, me Ander Herreran e Manchester Unitedit si...

Real Madridi sakrifikon Bale-n për Mbappe-n

para 11 muajve - KosovaPress

Sipas medieve spanjolle, “mbretërit” janë ta gatshëm ta shesin Gareth Bale në mënyrë që ta blejnë francezin, raporton KosovaPress. Mbappe mbetet cak kryesor i gjigantit spanjoll. “Los Blancos” janë duke...

​Belotti dëshiron të luajë vetëm për këtë skuadër

para 11 muajve - Infokusi

Andrea Belotti dëshiron të transferohet te skuadra e Milanit Pas 10 transferimeve të kësaj vere, shumë futbollistë të tjerë duan të transferohen në Milan. Një nga ta është edhe sulmuesi italian, Andrea...

⚽ Reali me vendim shokues për super-yllin e skuadrës

para 11 muajve - Infokusi

Gareth Bale do të largohet nga Real Madridi. Lajmi është konfirmuar nga gazeta britanike “Sunday Express”. Ajo ka bërë të ditur që presidenti Florentino Perez ka vendosur përfundimisht që ta largojë uellsianin,...

⚽ Milan-Juventus, gati transferimi tjetër i madh

para 11 muajve - Infokusi

Juventus dhe Milani vazhdojnë të bashkëpunojnë në afatin kalimtar. Bardhezinjtë kanë nisur negociatat me kuqezinjtë për mbrojtësin Mattia De Sciglio. Juve ka ofruar 10 milionë euro për të marrë anësorin,...

Foto/ Milani sytë nga La Liga? Bonucci kërkon Moratën në skuadër

para 11 muajve - Newsport

Dera e Manchester United është mbyllur për Alvaro Moratan, por sulmuesi spanjoll mund të largohet nga Real Madridi këtë verë dhe Leonardo Bonucci shpreson se destinacioni i tij do të jetë Milan. Pas lëvizjes...

Roma afër nënshkrimit me super lojtarin, i cili mund të zëvendësojë Salah

para 11 muajve - Albeu

Sipas Mediaset në Itali, ylli algjerian ka rënë dakord me kushtet personale me gjigandët e Serie A Roma , që po kërkojnë të zëvendësojnë Mohamed Salahun që u bashkua me Liverpulin. Mahrez u lidh me një...

Interi hidhet në sulm për Toni Kroos

para 11 muajve - Sovrani

Në tentim për t’a përforcuar repartin e mesfushës, Interi pas Borja Valeros ka nevojë edhe për një emër tjetër të rëndësishëm. Në bazë të asaj që lexohet në faqet e ‘Corriere della Sera’, ‘Neroazzurrët’...

Milani bën 9 blerje të mëdha, tani është pretendent për titull

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Serie A italiane po rivalizon fort në merkato Premier League dhe klubet e fuqishme në La Liga spanjolle apo Bundesliga gjermane. Ky mund të jetë edhe momenti i kthesës së madhe, ku klubet italiane...

Barcelona dorëzohet për Verrattin

para 11 muajve - Zhurnal

Loading... Barcelona duket se përfundimisht ka hequr dorë nga Marco Verratti Barcelona që një kohë të gjatë është duke u interesuar për mesfushorin italian të PSG-së, Marco Verratti. Por, duket se katalaunasit...

Torino – Belotti, vjen një konfirmim i rëndësishëm

para 11 muajve - Sovrani

Torino sot ka prezantuar fanelat e reja për sezonin 2017/2018. Por, ajo që i ka habitur të gjithë ishte mungesa e lojtarit kryesor Andrea Belotti në ballinën reklamuese, transmeton Sovrani.info. Lojtari...

Juventus i hakmerret Milanit, ia merr dy lojtarë

para 11 muajve - Lexo

Juventus pritet t’i hakmerret Milanit për tranferin e Leonardo Bonuccit në San Siro, Burime nga mediat italiane pretendojnë se Juventusi është shumë pranë nënshkrimit të mesfushorit të Milanit, Manuel...

Drejtori sportiv i Interit, sqaron situatën e Perisiç

para 11 muajve - Albeu

Ivan Perisiç ka lënë kampin e trajnimit të Interit pasi Manchester United filloi bisedimet për të nënshkruar me të. Gjigandët e Serie A këmbëngulin se vetëm një ofertë prej së paku 48 milionë paund do...

“Jemi në pritje të ofertave për Aubameyang”

para 11 muajve - Sovrani

Borussia Dortmund paralajmëroi Milanin dhe Chelsean se ata mund të presin edhe disa ditë të tjera për një ofertë për Pierre-Emerick Aubameyang. Merkato kineze e transferimeve është mbyllur, kështu që besohet...

​Barcelona dorëzohet për Verrattin

para 11 muajve - Gazeta Express

Barcelona duket se përfundimisht ka hequr dorë nga Marco Verratti Barcelona që një kohë të gjatë është duke u interesuar për mesfushorin italian të PSG-së, Marco Verratti. Por, duket se katalaunasit janë...

Barça e do Coutinhon, Alli ose Herrera-n

para 11 muajve - KosovaPress

Mediet spanjolle raportojnë se “Blaugranat” synojnë ta blejnë Philippe Coutinho (Liverpool), Dele Alli (Tottenham) ose Ander Herrera (Manchester United), raporton KosovaPress. Barcelona duket se tashmë...

Katastrofë e madhe në merkaton e Barcelonës

para 11 muajve - Arbresh

Vështirësohet në maksimum transferimi i Paulinhos te Barcelona. Klubi kinez Guangzhoi Evergrande, nuk ka pranuar të ulë çmimin e mesfushorit. Sipas gazetës “Sport”, kinezët kërkojnë 40 milionë euro për...

Fassone: Superyjet po e kërkojnë transferimin në Milan

para 11 muajve - Sovrani

CEO i Milanit Marco Fassone ka deklaruar se ata po arrijnë të nënshkruajnë me emra të mëdhenj pasi ata vetë po kërkojnë t’i bashkohen Milanit. ‘Rossonerët’ po e dominojnë merkaton e verës pasi deri më...

Top-10 transferimet më të shtrenjta të verës

para 11 muajve - Arbresh

Klubet evropiane janë duke shpenzuar shuma të çmendura këtë verë. A e dini cilat janë 10 transferimet më të shtrenjta? Sigurisht i pari është Romelu Lukaku, i cili i ka kushtuar Manchester Unitedit në...

Milani bën 9 blerje të mëdha, tani është pretendent për titull

para 11 muajve - Sot News

Serie A italiane po rivalizon fort në merkato Premier League dhe klubet e fuqishme në La Liga spanjolle apo Bundesliga gjermane. Ky mund të jetë edhe momenti i kthesës së madhe, ku klubet italiane synojnë...

Roma mëson çmimin e Mahrezit

para 11 muajve - Sovrani

Roma vazhdon të jetë në ndjekje të yllit të Leicester Cityt, Ryad Mahrez. ‘Sky Sport Italia’ raporton se oferta e parë e ‘Giallorosëve’ ishte 23 milion euro e cila u hodh poshtë menjëher, por negociatat...

Nuk do t’a besoni se cilin lojtar të Milanit e kërkon Juventusi

para 11 muajve - Sovrani

Burime të shumëfishta pretendojnë se Juventusi është shumë pranë nënshkrimit me mesfushorin e Milanit Manuel Locatelli si dhe brojtësin Mattia De Sciglio. Transferimi i Leonardo Bonucci për 42 milion euro...

Kaq ishte, Barcelona dorëzohet për Verrattin

para 11 muajve - Sovrani

Barcelona që një kohë të gjatë është duke u interesuar për mesfushorin italian të PSG-së, Marco Verratti. Por, duket se katalaunasit janë dorëzuar në garë për shërbimet e tij, sepse skuadra franceze nuk...

​Barcelona dorëzohet për Verrattin

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Barcelona duket se përfundimisht ka hequr dorë nga Marco Verratti Barcelona që një kohë të gjatë është duke u interesuar për mesfushorin italian të PSG-së, Marco Verratti. Por, duket se katalaunasit janë...

Barcelona dorëzohet për Verrattin

para 11 muajve - Insajderi

Barcelona duket se përfundimisht ka hequr dorë nga Marco Verratti. Barcelona që një kohë të gjatë është duke u interesuar për mesfushorin italian të PSG-së, Marco Verratti. Por, duket se katalaunasit janë...

United ofron dy lojtarë dhe para për Perisic

para 11 muajve - Sovrani

Manchester United po provon çdo rrugë për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Interin Ivan Perisic. Oferta prej 45 milion eurove nuk është pranuar nga zikaltërit tani ‘Djajtë e Kuq’ ka dalur me një propozim...

Kryen testet mjekësore, Milani transferon këtë lojtar

para 11 muajve - Ina

Mesfushori Lucas Biglia ndodhet në Milano për të kryer testet mjekësore me klubin e ri. Argjentinasi ka mbërritur në “Casa Milan”, ndërsa klubi kuqezi do të derdhë në arkat e Lazios 17 milionë euro plus...

Sanchez i kthen shpinën Arsenalit: Dua të luaj në Ligën e Kampioneve

para 11 muajve - BalkanWeb

Alexis Sanchez për herë të parë ka thënë se dëshiron të largohet nga Arsenali. Edhe pse ka muaj që spekulohej se ai nuk dëshiron të qëndrojë më te Arsenali, kjo është deklarata e tij e parë publike ku...

Mënyrë origjinale për të falenderuar Juven

para 11 muajve - Klan

Për të falenderuar Juventusitn dhe për gjithçka ka marrë nga klubi bardhezi, Leonardo Bonucci, i cili një ditë më parë kaloi tek Milan, ka paguar gazetën më të madhe sportive Italiane, Gazeta Dello Sport...

30-vjeçarët më të shtrenjtë në futboll

para 11 muajve - Klan

Me kalimin tek Milan, Leonardo Bonucci jo vetëm u bë futbollisti më i paguar i momentit në Itali, por ka hyrë edhe në listën e lojtarëve 30-vjecarë më të shtrenjtë në historinë e futbollit. E mbani mend...

10 transferimet më të shtrenjta në histori të Chelseat

para 11 muajve - Gazeta Express

Tiemoue Bakayoko është transferimi i dytë më i shtrenjtë në histori të Chelseat. Mesfushori i talentuar francez, 22 vjeçari Tiemoue Bakayoko tashmë është lojtar i Chelseat. Ai u transferua te “Blutë e...

Unitedi nuk heq dorë nga Perisic, i ofron para dhe dy lojtarë Interit

para 11 muajve - Lajmi.net

Manchester United vazhdon të insistojë për lojtarin e Interit, Ivan Perisic. ‘Mirror’ shkruan se ‘Djajtë e Kuq’ janë të gatshëm të përfshijnë në ofertën për Perisic edhe mbrojtësit Matteo Darmian dhe Chris...

Montella: Bonucci dhe Ramos qendërmbrojtësit më të mirë në botë

para 11 muajve - Telegrafi

Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella, ka ngritur në qiell edhe një herë blerjen e fundit, Leonardo Bonucci. Tekniku italian e ka cilësuar ish-mbrojtësin e Juventusit së bashku me Sergio Ramosin si më...

ZYRTARE/ Kryen testet mjekësore, Milani transferon këtë lojtar

para 11 muajve - Syri

Mesfushori Lucas Biglia ndodhet në Milano për të kryer testet mjekësore me klubin e ri. Argjentinasi ka mbërritur në “Casa Milan”, ndërsa klubi kuqezi do të derdhë në arkat e Lazios 17 milionë euro plus...

Leiva largohet nga Liverpooli, nesër zyrtarizohet te kjo skuadër

para 11 muajve - Lajmi.net

Koha e Lucas Leivas te Liverpooli ka përfunduar. Mesfushori brazilian nesër do të mbërrijë në Romë për t’iu nënshtruar testeve mjekësore te skuadra e Lazios, pas arritjes së marrëveshjes për 5 milionë...

Danilo i kërkon Realit ta shesë te Chelsea

para 11 muajve - Telegrafi

Mbrojtësi brazilian, Danilo i ka kërkuar Real Madridit ta shesë atë te Chelsea. Sipas mediumit spanjoll Diario Gol , braziliani e sheh një lëvizje te Chelsea si një mundësi të madhe dhe po e ‘lut’ presidentin...

Neymar kërkohej nga Reali dhe Chelsea, por ja pse zgjodhi Barcelonën

para 11 muajve - Lajmi.net

Ish-agjenti i Neymarit, Wagner Ribeiro ka zbuluar se ai donte që braziliani të bënte një transferim në Real Madrid në vitin 2013. Në një intervistë për UOL Esporte ai ka bërë të ditur se lojtari kërkohej...

Montella: Bonucci dhe Ramos qendërmbrojtësit më të mirë në botë

para 11 muajve - Almakos

Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella, ka ngritur në qiell edhe një herë blerjen e fundit, Leonardo Bonucci. Tekniku italian e ka cilësuar ish-mbrojtësin e Juventusit së bashku me Sergio Ramosin si më...

Barcelona insiston për mesfushorin brazilian

para 11 muajve - GazetaBlic

Barcelona vazhdon të jetë në kërim të një mesfushori defanzivë. Objektivi kryesor mbetet italiani i PSG -së Marco Verratti, por klubi francez po i reziston të gjitha ofertave. Tani klubi katalanas po tenton...

Spalletti arsyetohet për largimin e Perisic

para 11 muajve - Gazeta Express

Perisic është larguar nga qendra stërvitore e Interit për shkak të probleme me dhëmbë, kështu thotë Spalletti. Ivan Perisic vazhdon të jetë temë diskutimi në mediat italiane e angleze. Manchester United...

Barcelona insiston për mesfushorin brazilian

para 11 muajve - Tetova Sot

Barcelona vazhdon të jetë në kërim të një mesfushori defanzivë. Objektivi kryesor mbetet italiani i PSG -së Marco Verratti, por klubi francez po i reziston të gjitha ofertave. Tani klubi katalanas po tenton...

Barcelona ofertë të çmëndur për Verrati-n

para 11 muajve - RTV 21

Barcelona nuk dëshiron të heqë dorë nga Marco Verratti 70 milionë euro plus Ivan Rakitic, kjo është oferta që i ka bërë Barcelona Paris Saint Germainit për Marco Verrattin. Pavarësisht deklaratave të detyrueshme...

Alexis Sanchez nuk ka arritur marrëveshje të re me Arsenalin, derisa Alex Oxlade-Chamberlain definitivisht do të qëndrojë në klub, ka bërë të ditur trajneri Arsene Wenger. Futbollisti kilian është përfolur se do të mund të kalojë në radhët e Manches

para 11 muajve - 10minuta

Alexis Sanchez nuk ka arritur marrëveshje të re me Arsenalin, derisa Alex Oxlade-Chamberlain definitivisht do të qëndrojë në klub, ka bërë të ditur trajneri Arsene Wenger .Alexis Sanchez nuk ka arritur...

Chelsea arrin kontratë me Bakayoko në vlerë 40 milionë funta

para 11 muajve - 10minuta

Mesfushori francez është ardhja e parë gjatë kësaj vere në radhët e të kaltërve, derisa trajneri Antonio Conte po tenton të forcojë ekipin e tij për sezonin e ardhshëm. Mesfushori francez është ardhja...

Sanchezi drejt largimit, thotë se dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - Koha.net

Alexis Sanchez ka bërë të qartë se dëshiron largimin nga Arsenali, duke thënë se dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve, shkruan Goal. Arsenali për herë të parë pas 20 vjetësh nuk do të jetë e garës më...

Chelsea zbulon numrin e Bakayoko

para 11 muajve - 10minuta

Chelsea ka zbuluar se futbollisti i tij i ri Tiemoue Bakayoko do të veshë fanellën me numër 14, transmeton KosovaPress. Chelsea ka zbuluar se futbollisti i tij i ri Tiemoue Bakayoko do të veshë fanellën...

FOTO/ Nuk i mjafton Bonucci, Milani gati për të marrë edhe yllin e Barcelonës

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Milan kërkon edhe një tjetër lojtar të madh, këtë herë nga Barcelona. Pas blerjes së Leonardo Bonuccit nga Juventus, klubi milanist është duke menduar të sjellë në ‘San Siro’ edhe një tjetër...

?Neymarin e doja te Reali, por ai donte Barçën?

para 11 muajve - Albeu

Ish-agjenti i Neymarit, Wagner Ribeiro ka zbuluar se ai donte që braziliani të bënte një transferim në Real Madrid në vitin 2013. Ribeiro ka theksuar se Neymar kërkohej nga Reali dhe Chelsea, përveç Barcelonës,...

Neymar mund të kishte shkuar te Real Madridi

para 11 muajve - 10minuta

Ylli brazilian i futbollit mund të kishte shkuar te Real Madridi, nëse do të vepronte sipas kërkesës së agjentit të tij. Ylli brazilian i futbollit mund të kishte shkuar te Real Madridi, nëse do të vepronte...

FOTO/ Nuk i mjafton Bonucci, Milani gati për të marrë edhe yllin e Barcelonës

para 11 muajve - Fakti Ditor

Milan kërkon edhe një tjetër lojtar të madh, këtë herë nga Barcelona. Pas blerjes së Leonardo Bonuccit nga Juventus, klubi milanist është duke menduar të sjellë në ‘San Siro’ edhe një tjetër yll. “Don...

Danilo i kërkon Realit ta shesë te Chelsea

para 11 muajve - Almakos

Mbrojtësi brazilian, Danilo i ka kërkuar Real Madridit ta shesë atë te Chelsea. Sipas mediumit spanjoll Diario Gol , braziliani e sheh një lëvizje te Chelsea si një mundësi të madhe dhe po e ‘lut’ presidentin...

ZYRTARE/ Kryen testet mjekësore, Milani transferon këtë lojtar

para 11 muajve - Fakti Ditor

Mesfushori Lucas Biglia ndodhet në Milano për të kryer testet mjekësore me klubin e ri. Argjentinasi ka mbërritur në “Casa Milan”, ndërsa klubi kuqezi do të derdhë në arkat e Lazios 17 milionë euro plus...

Wenger: Nuk kemi arritur marrëveshje me Sanchezin

para 11 muajve - Klan Kosova

Alexis Sanchez nuk është pajtuar që të nënshkruajë kontratën e re me Arsenalin, ndersa Alex Oxlade-Chamberlain do të qëndrojë përfundimisht në klub, bën të ditur trajneri, Arsene Wenger. Kiliani ka kohë...

Agjenti: Neymarin e doja te Reali, por ai donte Barçën

para 11 muajve - Telegrafi

Ish-agjenti i Neymarit, Wagner Ribeiro ka zbuluar se ai donte që braziliani të bënte një transferim në Real Madrid në vitin 2013. Ribeiro ka theksuar se Neymar kërkohej nga Reali dhe Chelsea, përveç Barcelonës,...

Sanchez Arsenalit: “Dua të luaj në Ligën e Kampionëve”

para 11 muajve - Gazeta Express

Alexis Sanchez ka dhënë sinjalet e para se dëshiron të largohet nga Arsenali. Ish sulmuesi i Barcelonës, Alexis Sanchez, ka dhënë sinjalet e para se dëshiron të largohet këtë verë nga Arsenali. Kështu...

Barcelona nuk dorëzohet për Verratin, ofron 70 mln euro plus Rakitiç

para 11 muajve - Mapo

Barcelona nuk dëshiron të heqë dorë nga Marco Verratti. Pavarësisht deklaratave të detyrueshme të lojtarit se dëshiron të qëndrojë te PSG-ja, katalanasit besojnë se mund të ndryshojnë gjithçka deri në...

Barcelona me ofertë të re për Paulinho-n

para 11 muajve - RTV 21

Barcelona nuk po heqin dorë nga mesfushori brazilian Paulinho Ata janë në gjëndje që të rrisin ofertën e tyre për Paulinho-n në 30 milionë euro, teksa përgatiten për të zhvilluar bisedime tjera me Guangzhou...

“Përleshen” lojtarët e Manchester United

para 11 muajve - Gazeta Express

Atmosfera në kampin e “Djajve të Kuq” është fantastike, pavarësisht se kjo video fillimisht të jep një pasqyrë tjetër. Dy lojtarët e Manchester United, Anthony Martial dhe Jesse Lingard për një moment...

Leicester City refuzon ofertën nga Roma për Riyad Mahrezin

para 11 muajve - Arbresh

Leicester City ka refuzuar një ofertë nga Roma për anësorin e shumëkërkuar, Riyad Mahrez. Roma është shfaqur si favorit për të nënshkruar me reprezentuesi algjerian, i cili ka qenë gjithashtu i lidhur...

Neymar mund të kishte shkuar te Real Madridi

para 11 muajve - RTV 21

Ylli brazilian i futbollit mund të kishte shkuar te Real Madridi, nëse do të vepronte sipas kërkesës së agjentit të tij Ish-agjenti i Neymar, Wagner Ribeiro ka zbuluar se ai donte që braziliani të bënte...

Danilo preferon Chelsean

para 11 muajve - Sovrani

Mbrojtësi brazilian, Danilo i ka kërkuar Real Madridit ta shesë atë te Chelsea. Sipas mediumit spanjoll Diario Gol, braziliani e sheh një lëvizje te Chelsea si një mundësi të madhe dhe po e ‘lut’ presidentin...

Gati goditja tjetër e madhe! Milani shumë pranë sulmuesit më të talentuar të Serisë A

para 11 muajve - Opozita

Vijon telenovela Keita në Itali. Ka zëra se Milani ka kaluar në avantazh në krahasim me skuadrat e tjera kundërshtare. Siç raportojnë meidat sportive italiane, tashmë kuqezinjtë janë një hap përpara Juventusit...

Pas Bonuccit, Milani gati transfertën e bujshme. Arrin marrëveshjen me lojtarin

para 11 muajve - Opozita

Pas përfundimit të negociatave me Bonuccin dhe Biglian, Milani nuk po njeh limite në merkato pasi ditët e fundit po afron në skaudër emra të njohur në arenën ndërkombëtare. Siç është raportuar nga shtypi...

“Përleshen” lojtarët e Manchester United

para 11 muajve - Tetova Sot

Atmosfera në kampin e “Djajve të Kuq” është fantastike, pavarësisht se kjo video fillimisht të jep një pasqyrë tjetër. Dy lojtarët e Manchester United, Anthony Martial dhe Jesse Lingard për një moment...

​Neymar mund të kishte shkuar te Real Madridi

para 11 muajve - GazetaBlic

Ylli brazilian i futbollit mund të kishte shkuar te Real Madridi, nëse do të vepronte sipas kërkesës së agjentit të tij. Ish-agjenti i Neymar Santos, Wagner Ribeiro ka zbuluar se ai donte që braziliani...

Agjenti: Neymarin e doja te Reali, por ai donte Barçën

para 11 muajve - Almakos

Ish-agjenti i Neymarit, Wagner Ribeiro ka zbuluar se ai donte që braziliani të bënte një transferim në Real Madrid në vitin 2013. Ribeiro ka theksuar se Neymar kërkohej nga Reali dhe Chelsea, përveç Barcelonës,...

Biglia, transferimi i 10-të i Milanit

para 11 muajve - Gazeta Express

Biglia tashmë ndodhet në Milano. Lucas Biglia ndodhet në Milano, i cili do të jetë transferimi i 10’të për Kuqezinjtë deri më tani këtë verë. Më poshtë keni një paraqitje të shkurtër të Biglias në Milano,...

Spalletti shpjegon situatën e Perisic

para 11 muajve - Sovrani

Ivan Perisic vazhdon të jetë temë diskutimi në mediat italiane e angleze. Manchester United është duke insistuar për kroatin, por klubi italian do të bëjë përpjekje deri në fund që ta mbajë në “San Siro”....

Agjenti i Neymar: “E doja atë në Real Madrid”

para 11 muajve - Gazeta Express

Wagner Ribeiro, agjenti i Neymarit, ka bërë të ditur se ai dëshironte që braziliani të transferohejë në “Santiago Bernabeu”, por në fund zgjodhi klubin e zemrës. “I dërgova ofertat e Chelseat e Real Madridit...

Ky mund të jetë formacioni i ri i Milanit, pas ardhjes së Bonuccit

para 11 muajve - Aktuale

Me ardhjen e Leonardo Bonuccit te Milani, do të ndryshojë edhe formacioni i Rossonerëve. “Kuqezinjtë” mund të luajnë me tre mbrojtës, në qendër me Bonuccin që do ta luajë edhe rolin e një mesfushori të...

Agjenti i Neymar: “E doja atë në Real Madrid”

para 11 muajve - Tetova Sot

Wagner Ribeiro, agjenti i Neymarit, ka bërë të ditur se ai dëshironte që braziliani të transferohejë në “Santiago Bernabeu”, por në fund zgjodhi klubin e zemrës. Chelsea dhe Real Madridi gjithashtu kanë...

Roma transferon ish lojtarin më të mirë në Premier Ligë

para 11 muajve - GazetaBlic

Riyad Mahrez ka arritur marrëveshje me skuadrën e Romës dhe orët në vijim pritet të kompletojë lëvizjen e tij drejt Serie A. Sulmuesi i Leicester Cityt nuk e ka fshehur kurrë dëshirën për t’iu bashkuar...

Barcelona e ka seriozisht për Paulinhon, rritet oferta…

para 11 muajve - Sovrani

Barcelona vazhdon të jetë në kërim të një mesfushori defanzivë. Objektivi kryesor mbetet italiani i PSG -së Marco Verratti, por klubi francez po i reziston të gjitha ofertave. Tani klubi katalanas po tenton...

Biglia kryen testet mjeksore tek Milani

para 11 muajve - Sovrani

Lucas Biglia është shumë afër zyrtarizimit si lojtar i Milanit. Argjentiasni sapo ka përfunduar testem mjeksore me ‘Rossonerët’ në Casa Milan. Nga ky opracion Lazio ka përfituar 17 milion euro. /Sovrani.info/...

Këto janë transferimet më të mëdha të kësaj vere

para 11 muajve - Lajmi.net

Tiemoue Bakayoko sot kompletoi transferimin nga Monaco te Chelsea, për 40 milionë funte. Transferimi i 22 vjeçarit te kampionët e Premierligës, po cilësohet si njëra nga lëvizjet më të mëdha të kësaj vere....

Marrëveshja, Mahrez pranë gjigantëve italianë

para 11 muajve - Syri

Riyad Mahrez ka arritur marrëveshje me skuadrën e Romës dhe orët në vijim pritet të kompletojë lëvizjen e tij drejt Serie A. Sulmuesi i Leicester Cityt nuk e ka fshehur kurrë dëshirën për t’iu bashkuar...

Barcelona nuk dorëzohet për Verratin, ofron 70 mln euro plus Rakitiç

para 11 muajve - Java News

Barcelona nuk dëshiron të heqë dorë nga Marco Verratti. Pavarësisht deklaratave të detyrueshme të lojtarit se dëshiron të qëndrojë te PSG-ja, katalanasit besojnë se mund të ndryshojnë gjithçka deri në...

Barcelona i jep 70 milionë euro plus Rakiticit për Verrattin

para 11 muajve - Albeu

Barcelona nuk dëshiron të heqë dorë nga Marco Verratti. Pavarësisht deklaratave të detyrueshme të lojtarit se dëshiron të qëndrojë te PSG-ja, katalanasit besojnë se mund të ndryshojnë gjithçka deri në...

Wengeri thotë se Chamberlaini s’do të largohet

para 11 muajve - Koha.net

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger thotë se Alex Oxlade-Chamberlain nuk do të largohet nga klubi në këtë afat kalimtar. Mesfushori anglez është i lidhur me një kalim te Liverpooli, transmeton Koha.net....

Barcelona nuk është normal, ofron 70 milionë euro plus Rakiticin për këtë super lojtar

para 11 muajve - GazetaBlic

70 milionë euro plus Ivan Rakitic, kjo është oferta që i ka bërë Barcelona Paris Saint Germainit për Marco Verrattin. Barcelona nuk dëshiron të heqë dorë nga Marco Verratti. Pavarësisht deklaratave të...

Chelsea prezanton transferimin e shumëpërfolur

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Tiemoue Bakayoko është lojtar i Chelsea. Skuadra kampione e Premierligës, ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit 22 vjeçar nga skuadra e Monacos. Lajmin për transferimin e Bakayokos, Chelsea...

Roma bën ofertën e parë për Mahrezin

para 11 muajve - Telegrafi

Roma thuhet se kanë bërë një ofertë prej 23 milionë euro për Riyad Mahrez, por është shumë e vogël për dallim nga çmimi i kërkuar nga Leicester City. Giallorossët po synojnë transferimin e reprezentuesit...

Riyad Mahrez dakord me transferimin te Roma

para 11 muajve - Arbresh

Anësori i Leicester City, Riyad Mahrez raportohet se ka rënë dakord me kushtet personale me Roman para transferimit të mundshëm këtë verë në Itali. 26-vjeçari nuk e ka mbajtur sekret dëshirën e tij për...

Chelsea prezanton transferimin e shumëpërfolur

para 11 muajve - Aktuale

Tiemoue Bakayoko është lojtar i Chelsea. Skuadra kampione e Premierligës, ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit 22 vjeçar nga skuadra e Monacos. Lajmin për transferimin e Bakayokos, Chelsea e ka bërë...

Biglia arrinë në Milano për testet mjekësore

para 11 muajve - GazetaBlic

Lucas Biglia ka arritur në Casa Milan për të kryer testet mjekësore para zyrtarizimit si futbollist i Milanit. Mesfushori argjentinas pritet të jetë transferimi më i ri i gjigantit italian, Milanit. Kjo...

Biglia arrin në zyrat e Milanit për teste mjekësore, afër zyrtarizimi i tij (Foto/Video)

para 11 muajve - Telegrafi

Lucas Biglia ka arritur në Casa Milan për të kryer testet mjekësore para zyrtarizimit si futbollist i Milanit. Mesfushori argjentinas pritet të jetë transferimi më i ri i gjigantit italian, Milanit. Lexo...

Ky mund të jetë formacioni i ri i Milanit, pas ardhjes së Bonuccit

para 11 muajve - Fakti Ditor

Me ardhjen e Leonardo Bonuccit te Milani, do të ndryshojë edhe formacioni i Rossonerëve. “Kuqezinjtë” mund të luajnë me tre mbrojtës, në qendër me Bonuccin që do ta luajë edhe rolin e një mesfushori të...

Chelsea prezanton transferimin e shumëpërfolur

para 11 muajve - Fakti Ditor

Tiemoue Bakayoko është lojtar i Chelsea. Skuadra kampione e Premierligës, ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit 22 vjeçar nga skuadra e Monacos. Lajmin për transferimin e Bakayokos, Chelsea e ka bërë...

Sanchez konfirmon: Dua të largohem nga Arsenali për ‘ëndrrën’ e Ligës së Kampionëve

para 11 muajve - Periskopi

Alexis Sanchez i ka thënë Arsenalit se dëshiron të largohet nga Emirates, pasi dëshiron të ndjekë ëndrrën për ta fituar Ligën e Kampionëve. Sanchez, i cili ka vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij,...

LISTA/ 10 transferimet më të shtrenjta të futbollistëve mbi 30 vjeç

para 11 muajve - Syri

E përditshmja italiane “Corriere Dello Sport” ka publikuar listën me 10 futbollistët më të shtrenjtë që kanë kaluar të 30-tat. Leonardo Bonucci është transferuar në Milan për një shifër që kap vlerën 40...

Barcelona ofron 70 milionë euro plus Rakiticin për Verrattin

para 11 muajve - Gazeta Express

70 milionë euro plus Ivan Rakitic, kjo është oferta që i ka bërë Barcelona Paris Saint Germainit për Marco Verrattin. Barcelona nuk dëshiron të heqë dorë nga Marco Verratti. Pavarësisht deklaratave të...

Gati goditja tjetër e madhe! Milani shumë pranë sulmuesit më të talentuar të Serisë A

para 11 muajve - Gazeta Liria

Vijon telenovela Keita në Itali. Ka zëra se Milani ka kaluar në avantazh në krahasim me skuadrat e tjera kundërshtare. Siç raportojnë meidat sportive italiane, tashmë kuqezinjtë janë një hap përpara Juventusit...

Wenger: Nuk kemi arritur marrëveshje me Sanchezin

para 11 muajve - Albeu

Alexis Sanchez nuk është pajtuar që të nënshkruajë kontratën e re me Arsenalin, ndersa Alex Oxlade-Chamberlain do të qëndrojë përfundimisht në klub, bën të ditur trajneri i “Topçinjve”, Arsene Wenger ....

Wenger i shuan shpresat tifozëve të Arsenalit për top-sulmuesin

para 11 muajve - Periskopi

Menaxheri i Arsenalit ka pohuar se Topçinjtë nuk kanë bërë ofertë për Kylian Mbappe, pasi ai mendon se francezi do të qëndrojë edhe për një vit në Ligue 1. “Duket ashtu”, tha Wenger për reporterët kur...

Alexis Sanchez pranon përfundimisht dëshirën për largim nga Arsenali

para 11 muajve - Arbresh

Alexis Sanchez ka konfirmuar për herë të parë që dëshiron të largohet nga Arsenali në këtë merkato të transferime pasi dëshiron të luaj në Ligë të Kampionëve. Reprezentuesi i Kili është kërkuar shumë për...

Sanchez paralajmëron largimin

para 11 muajve - Sovrani

Sulmuesi i Arsenalit Alexis Sanchez e ka bërë të qartë se ai mund të largohet nga Arsenali pasi dëshiron të luaj në Ligën e Kampionëve. Reprezentuesi kilian ka edhe një vit kontratë me Arsenali dhe ende...

"Do të jetë e thjeshtë për mua, Bonucci si Sergio Ramos"

para 11 muajve - Indeks online

Trajneri i Milanit, Vincenzo Montela, nuk e ka fshehur lumturinë e tij në lidhje me lëvizjet e shumta që klubi po bën në merkato për të përforcuar skuadrën. Në konferencën e parë për shtyp të dhënë në...

Kjo ishte përgjigja e Buffonit kur u pyet nëse Bonucci mund t’i bashkohej Milanit

para 11 muajve - Tetova Sot

Për shitjen e Leonardo Bonuccit te Milan, është pyetur edhe kapiteni Gianluigi Buffon. Kështu bën të ditur ‘Il Corriere della Sera’, që shkruan se zyrtarët e Juventusit para se të aprovonin ofertën e Milanit...

Ja çfarë numri do të mbajë Bakayoko tek Chelsea

para 11 muajve - Syri

Tiemoue Bakayoko zyrtarisht është lojtar i ri i Chelseas. Në një reagim për mediat ish-mesfushori i Monacos nuk i ka kursyer elozhet për Chelsean e cila sipas tij ka qenë ëndrra e tij që prej fëmijërisë....

Milani mendon edhe për Modricin

para 11 muajve - Sovrani

Milani ka shprehur interesim për të nënshkruar me Luca Modric, por do t’a ketë shumë vështirë t’a bindë Realin që t’a lirojë atë, raporton ‘Calciomercato’, përcjell Sovrani.info. Mesfushori kroat ka qenë...

Fjalët e para të Bakayokos si futbollist i Chelseat

para 11 muajve - Telegrafi

Tiemoue Bakayoko ka folur fjalë të mëdha pas prezantimit si futbollist i Chelseat. Chelsea e ka zyrtarizuar sot (e shtunë) mesfushorin francez, transferimi i të cilit nga Monaco i ka kushtuar plot 40 milionë...

Mahrez arrin marrëveshje me gjigantin nga Serie A

para 11 muajve - Aktuale

Riyad Mahrez ka arritur marrëveshje me skuadrën e Romës, por do të presë për ndonjë ofertë të fundit nga Arsenali, para se të marrë vendimin për të kaluar në Serie A. Sulmuesi i Leicester Cityt nuk e ka...

Milan nuk ndalet, ofertë për Roncaglia

para 11 muajve - Flaka

Milan po konfirmohet si mbreti i kësaj merkatoje verore, me plot 10 futbollistë të afruar, në rreth një muaj nga fillimi i merkatos. Menjëherë pasi kanë zyrtarizuar afrimin e Lucas Biglias dhe veçanërisht...

Prezentohet super transferi i Chelseat

para 11 muajve - GazetaBlic

Chelsea ka kompletuar transferimin e Tiemoue Bakayoko nga Monaco. Tiemoue Bakayoko edhe zyrtarisht tashmë është lojtar i Chelseat. Ai gjatë ditës së sotme ka kryer me sukses testet mjekësore, për t’u prezantuar...

10 transferimet më të shtrenjta të futbollistëve mbi 30 vjeç

para 11 muajve - Antpress

E përditshmja italiane “Corriere Dello Sport” ka publikuar listën me 10 futbollistët më të shtrenjtë që kanë kaluar të 30-tat. Leonardo Bonucci është transferuar në Milan për një shifër që kap vlerën 40...

Inter kërkon Martial

para 11 muajve - Flaka

Në një kohë që në spondin kuqezi të Milanos numërohen blerje cilësore nga java në javë, ana tjetër e futbollit të qytetit vazhdon të vuajë në merkaton e futbollit. Tifozët e Interit ndoshta shpresojnë...

E konfirmon Wenger: “Nuk kemi arritur marrëveshje me Sanchezin”

para 11 muajve - Gazeta Express

Sanchez ka refuzuar rinovimin e kontratës me “Topçinjtë”, këtë e ka konfirmuar Wengeri. Alexis Sanchez nuk është pajtuar që të nënshkruajë kontratën e re me Arsenalin, derisa Alex Oxlade-Chamberlain do...

Fjalët e para të Bakayokos si lojtar i Chelseat

para 11 muajve - Zeri

Chelsea ka kompletuar transferimin e Tiemoue Bakayoko nga Monaco. Tiemoue Bakayoko edhe zyrtarisht tashmë është lojtar i Chelseat. Ai gjatë ditës së sotme ka kryer me sukses testet mjekësore, për t’u prezantuar...

Barcelona prezanton Semedon

para 11 muajve - Flaka

Barcelona prezantoi jo pa krenari përforcimin e tretë të merkatos së kësaj vere, pas rikthimit të Deulofeu dhe firmës me Marlon. Katalanasit shpenzuan 30 milionë euro për mbrojtësin e djathtë të Benfikës,...

10 transferimet më të shtrenjta të futbollistëve mbi 30 vjeç

para 11 muajve - Tetova Sot

E përditshmja italiane “Corriere Dello Sport” ka publikuar listën me 10 futbollistët më të shtrenjtë që kanë kaluar të 30-tat. Leonardo Bonucci është transferuar në Milan për një shifër që kap vlerën 40...

⚽ Çmendet Barcelona, ofertë marramendëse për Verrattin

para 11 muajve - Infokusi

70 milionë euro plus Ivan Rakitic, kjo është oferta që i ka bërë Barcelona Paris Saint Germainit për Marco Verrattin. Barcelona nuk dëshiron të heqë dorë nga Marco Verratti. Pavarësisht deklaratave të...

Arsene Wenger: Nuk ka ofertë për Kylian Mbappen

para 11 muajve - Arbresh

Sipas trajnerit Arsene Wenger, Kylian Mbappe do të qëndrojë në Monaco edhe për një vit. Trajneri i Arsenalit është pjesë e atyre që kanë shfaqur interesim në sensacionin e Francës për të cilin Real Madridi...

Biglia arrin në zyrat e Milanit për teste mjekësore, afër zyrtarizimi i tij (Foto/Video)

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Lucas Biglia ka arritur në Casa Milan për të kryer testet mjekësore para zyrtarizimit si futbollist i Milanit. Mesfushori argjentinas pritet të jetë transferimi më i ri i gjigantit italian, Milanit. Kjo...

Barcelona ofron 70 milionë euro plus Rakiticin për Verrattin

para 11 muajve - Tetova Sot

70 milionë euro plus Ivan Rakitic, kjo është oferta që i ka bërë Barcelona Paris Saint Germainit për Marco Verrattin. Barcelona nuk dëshiron të heqë dorë nga Marco Verratti. Pavarësisht deklaratave të...

Roma bën ofertën e parë për Mahrezin

para 11 muajve - Almakos

Roma thuhet se kanë bërë një ofertë prej 23 milionë euro për Riyad Mahrez, por është shumë e vogël për dallim nga çmimi i kërkuar nga Leicester City. Giallorossët po synojnë transferimin e reprezentuesit...

Chelsea arrin kontratë me Bakayoko, zbuloni vlerën milionëshe të saj

para 11 muajve - RTV 21

Bëhet i ditur edhe numri i fanellës që do ta bartë ai Mesfushori francez është ardhja e parë gjatë kësaj vere në radhët e të kaltërve, derisa trajneri Antonio Conte po tenton të forcojë ekipin e tij për...

Chelsea zyrtarizon Bakayokon

para 11 muajve - Koha.net

Tiemoue Bakayoko është lojtari më i ri i Chelseat, pasi sot ka kompletuar transferimin nga Monaco, ka konfirmuar klubi anglez. Mesfushori 22 vjeçar ishte në një formë të shkëlqyer sezonin e kaluar te Monaco,...

Bakayoko tek Chelsea, francezi befason me fjalët e para

para 11 muajve - Syri

Tiemoue Bakayoko zyrtarisht është lojtar i ri i Chelseas. Në një reagim për mediat ish-mesfushori i Monacos nuk i ka kursyer elozhet për Chelsean e cila sipas tij ka qenë ëndrra e tij që prej fëmijërisë,...

Montella: Objektivi është LK, duhet të rritemi shpejt

para 11 muajve - Telegrafi

Milani ka arritur në Kinë për turneun miqësor dhe menjëherë ka folur Vincenzo Montella. Tekniku italian ka folur për përforcimet e reja dhe objektivin në sezonin 2017/18. “Objektivi ynë është të futemi...

Fjalët e para të Bakayokos si lojtar i Chelseat

para 11 muajve - Gazeta Express

Chelsea ka kompletuar transferimin e Tiemoue Bakayoko nga Monaco. Tiemoue Bakayoko edhe zyrtarisht tashmë është lojtar i Chelseat. Ai gjatë ditës së sotme ka kryer me sukses testet mjekësore, për t’u prezantuar...

ZYRTARE/ Merr fund, Chelsea kryen këtë transfertë të madhe

para 11 muajve - Syri

Negociatat e mbyllura orët e fundit, tashmë janë zyrtare: Tiemoue Bakayoko është lojtari i ri i Chelseas. Lajmi është konfirmuar nga klubi londinez, ndërsa Bakayoko ka nënshkruar një kontratë 5-vjeçare...

Barcelona me ofertë të parefuzueshme për Verrattin

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Barcelona nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga Marco Verratti, pavarësisht deklaratave të të lojtarit se dëshiron të qëndrojë te PSG’ja.  Katalunasit besojnë se mund të ndryshojnë gjithçka deri në fund të...

Neymar mund të kishte shkuar te Real Madridi

para 11 muajve - Gazeta e re

Ylli brazilian i futbollit mund të kishte shkuar te Real Madridi, nëse do të vepronte sipas kërkesës së agjentit të tij. Ish-agjenti i Neymar Santos, Wagner Ribeiro ka zbuluar se ai donte që braziliani...

“Doja që Neymar t’i bashkohet Realit, por ai zgjodhi klubin e zemrës”

para 11 muajve - Sovrani

Wagner Ribeiro, agjenti i Neymarit, ka bërë të ditur se ai dëshironte që braziliani të transferohejë në “Santiago Bernabeu”, por në fund zgjodhi klubin e zemrës. Chelsea dhe Real Madridi gjithashtu kanë...

Zyrtare: Chelsea transferon Bakayokon

para 11 muajve - Telegrafi

Tiemoue Bakayoko është lojtari më i ri i kampionit aktual të Ligës Premier, Chelseat. Chelsea ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje transferimi me Monacon për mesfushorin francez. Lexo po ashtu: Bakayoko...

Biglia arrin në zyrat e Milanit për teste mjekësore, afër zyrtarizimi i tij (Foto/Video)

para 11 muajve - Almakos

Lucas Biglia ka arritur në Casa Milan për të kryer testet mjekësore para zyrtarizimit si futbollist i Milanit. Mesfushori argjentinas pritet të jetë transferimi më i ri i gjigantit italian, Milanit. Lexo...

Zyrtare: Chelsea transferon Bakayokon

para 11 muajve - Indeks online

Mesfushori francez është ardhja e parë gjatë kësaj vere në radhët e të kaltërve, derisa trajneri Antonio Conte po tenton të forcojë ekipin e tij për sezonin e ardhshëm. Tiemoue Bakayoko ka kompletuar transferimin...

Ky mund të jetë formacioni i ri i Milanit, pas ardhjes së Bonuccit

para 11 muajve - Koha.net

Me ardhjen e Leonardo Bonuccit te Milani, do të ndryshojë edhe formacioni i Rossonerëve. “Kuqezinjtë” mund të luajnë me tre mbrojtës, në qendër me Bonuccin që do ta luajë edhe rolin e një mesfushori të...

Neymar mund të kishte shkuar te Real Madridi

para 11 muajve - KosovaPress

Ish-agjenti i Neymar Santos, Wagner Ribeiro ka zbuluar se ai donte që braziliani të bënte një lëvizje drejt Real Madrid në vitin 2013, raporton Goal. Ribeiro tha se Madridi dhe Chelsea e kërkonin Neymar,...

Përveç Martialit, Interit ndjek edhe Keitan e Berardin

para 11 muajve - Telegrafi

Pas raportimeve se në marrëveshjen mes Interit dhe Manchester Unitedit për Ivan Perisic është përfshirë edhe Anthony Martial, tashmë kanë dal edhe emra tjerë. Sipas Sport Mediaset , zikaltrit janë duke...

Barça synon transferimin e njërit nga tri yjet e Ligës Premier

para 11 muajve - Telegrafi

Barcelona po mendon të bëjë pazar në Ligën Premier për të shtuar kualitetet në mesfushën e tyre. Sipas mediumit Don Balon , Barcelona po konsideron seriozisht një transferim këtë verë të njërin nga Philippe...

Zyrtare: Chelsea transferon Bakayokon

para 11 muajve - Gazeta Express

Chelsea ka kompletuar transferimin e Tiemoue Bakayoko nga Monaco. Francezi ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me “Blutë e Londrës” dhe do të veshë fanellën me numrin 14. Pas pak raporti i plote... Bëje...

Arsenal nuk arrin marrëveshje me Sanchez

para 11 muajve - RTV 21

Alex Oxlade-Chamberlain definitivisht do të qëndrojë në klub, ka bërë të ditur trajneri Arsene Wenger Futbollisti kilian është përfolur se do të mund të kalojë në radhët e Manchester City dhe Wenger insiston...

Gati goditja tjetër e madhe! Milani shumë pranë sulmuesit më të talentuar të Serisë A

para 11 muajve - Syri

Vijon telenovela Keita në Itali. Ka zëra se Milani ka kaluar në avantazh në krahasim me skuadrat e tjera kundërshtare. Siç raportojnë meidat sportive italiane, tashmë kuqezinjtë janë një hap përpara Juventusit...

Wenger optimist për rinovimin e Sanchez

para 11 muajve - Gazeta Tema

E ardhmja e Alexis Sanchez është kthyer në një cështje te Arsenali. Sulmuesi kilian është në vitin e tij të fundit të kontratës me topcinjtë e Londrës dhe ende nuk vendosur se cfarë do të bëjë me të ardhmen...

ZYRTARE: Chelsea prezanton transferimin e shumëpërfolur

para 11 muajve - Lajmi.net

Tiemoue Bakayoko është lojtar i Chelsea. Skuadra kampione e Premierligës, ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit 22 vjeçar nga skuadra e Monacos. Lajmin për transferimin e Bakayokos, Chelsea e ka bërë...

Bakayoko tek Chelsea, francezi befason me fjalët e para

para 11 muajve - Tetova Sot

Tiemoue Bakayoko zyrtarisht është lojtar i ri i Chelseas. Në një reagim për mediat ish-mesfushori i Monacos nuk i ka kursyer elozhet për Chelsean e cila sipas tij ka qenë ëndrra e tij që prej fëmijërisë,...

⚽ Manchester United po e kompleton transferimin më të madh deri më tani

para 11 muajve - Infokusi

Janë rritur edhe më shumë spekulimet për largimin e Ivan Perisic nga Interi. Kroati i cili lidhet me një kalim të mundshëm te Manchester United, është larguar nga qendra stërvitore e skuadrës italiane....

Kinezët e Milanit të “çmendur”, kërkojnë mesfushorin e Barcelonës

para 11 muajve - Newsport

Askush nuk e mendoi në fillim se Milani i kinezëve do të ishte ky që po shohim deri më tani në merkato. Me të drejtë mund të quhet skuadra që i ka surprizuar të gjithë me afrimet e merkatos së verës ku...

10 transferimet më të shtrenjta të futbollistëve mbi 30 vjeç [Foto]

para 11 muajve - Indeks online

Leonardo Bonucci është transferuar në Milan për një shifër që kap vlerën 40 milionë euro, por ai nuk mbetet transferimi më i shtrenjtë i lojtarëve që kanë kaluar të 30-tat. 'CorriereDelloSport' ka bërë...

Fjalët e para të Bakayokos si futbollist i Chelseat

para 11 muajve - Almakos

Tiemoue Bakayoko ka folur fjalë të mëdha pas prezantimit si futbollist i Chelseat. Chelsea e ka zyrtarizuar sot (e shtunë) mesfushorin francez, transferimi i të cilit nga Monaco i ka kushtuar plot 40 milionë...

‘Dridhen’ tifozët e Interit, ylli i skuadrës largohet nga qendra stërvitore

para 11 muajve - Zeri

Janë rritur edhe më shumë spekulimet për largimin e Ivan Perisic nga Interi. Kroati i cili lidhet me një kalim të mundshëm te Manchester United, është larguar nga qendra stërvitore e skuadrës italiane....

Mahrez arrin marrëveshje me Romën

para 11 muajve - Koha.net

Ylli i Leicesterit, Riyad Mahrez ka arritur marrëveshje me Romën, raporton Goal. Megjithatë, klubi italian ende nuk ka arritur marrëveshje me Leicesterin, transmeton Koha.net. Ndërsa në garë për të mund...

Mahrez arrin marrëveshje me Romën, pret përgjigje nga Arsenali

para 11 muajve - Gazeta Express

Riyad Mahrez arrin marrëveshje me Romën. Para se të transferohet në Serie A, po pret të dëgjojë fjalën e fundit nga Arsenali. Riyad Mahrez është pajtuar që të transferohet në Roma, konfirmon Goal , megjithëse...

Montella tregon se cili është transferi më i mirë i Milanit

para 11 muajve - GazetaBlic

Vincenzo Montella është shprehur tejet i lumtur për punën që po bën Milani, që deri më tani ka transferuar 10 lojtarë. Milani është duke bërë revolucion, ku deri më tani ka sjell 10 emra të rinj në “San...

‘Dridhen’ tifozët e Interit, ylli i skuadrës largohet nga qendra stërvitore

para 11 muajve - Lajmi.net

Janë rritur edhe më shumë spekulimet për largimin e Ivan Perisic nga Interi. Kroati i cili lidhet me një kalim të mundshëm te Manchester United, është larguar nga qendra stërvitore e skuadrës italiane....

Morata transferohet tek rivali i Juventusit

para 11 muajve - GazetaBlic

Alvaro Morata nuk është objektiv vetëm i Manchester Unitedit. Siç raportojnë mediet italiane, spanjolli është në krye të listës së AC Milanit, raporton KosovaPress. Në fakt, “Rossonerët” prej kohësh janë...

Arsenal nuk arrin marrëveshje me Sanchez

para 11 muajve - Tetova Sot

Alexis Sanchez nuk ka arritur marrëveshje të re me Arsenalin, derisa Alex Oxlade-Chamberlain definitivisht do të qëndrojë në klub, ka bërë të ditur trajneri Arsene Wenger. Futbollisti kilian është përfolur...

Pas Bonuccit, Milani gati transfertën e bujshme. Arrin marrëveshjen me lojtarin

para 11 muajve - Syri

Pas përfundimit të negociatave me Bonuccin dhe Biglian, Milani nuk po njeh limite në merkato pasi ditët e fundit po afron në skaudër emra të njohur në arenën ndërkombëtare. Siç është raportuar nga shtypi...

Mahrez arrin marrëveshje me gjigantin evropian

para 11 muajve - RTV 21

Anësori i Leicester-it nuk e ka fshehur dëshirën për të lëvizur në gjëra më të mira e më të mëdha Më në fund ka ardhur një ofertë e vlefshme për tu pranuar. Përfaqësuesit e Riyad Mahrez kanë arritur marrëveshje...

Montella tregon lojtarin më të mirë prej 10 transferimeve

para 11 muajve - Gazeta Express

Vincenzo Montella është shprehur tejet i lumtur për punën që po bën Milani, që deri më tani ka transferuar 10 lojtarë. Milani është duke bërë revolucion, ku deri më tani ka sjell 10 emra të rinj në “San...

Chelsea zbulon numrin e Bakayoko

para 11 muajve - Tetova Sot

Chelsea ka zbuluar se futbollisti i tij i ri Tiemoue Bakayoko do të veshë fanellën me numër 14. Bakayoko ka kompletuar transferimin e tij prej 40 milionë funtash në Chelsea nga Monaco pas përfundimit të...

⚽ Montella tregon lojtarin më të mirë prej 10 transferimeve te Milan

para 11 muajve - Infokusi

Vincenzo Montella është shprehur tejet i lumtur për punën që po bën Milani, që deri më tani ka transferuar 10 lojtarë. Milani është duke bërë revolucion, ku deri më tani ka sjell 10 emra të rinj në “San...

Pas Bonuccit, Milani po përgatit një befasi edhe më të madhe

para 11 muajve - Insajderi

Tashmë tifozët kuqezi mund të ëndërrojnë pa limite. Pas mbërritjes së Leonardo Bonuçi dhe blerjes së radhës, të parashikuar për një sulmues, mbështetësit milanistë, mund të presin vërtetë gjithçka nga...

Mahrez arrin marrëveshje me gjigantin nga Serie A

para 11 muajve - Lajmi.net

Riyad Mahrez ka arritur marrëveshje me skuadrën e Romës, por do të presë për ndonjë ofertë të fundit nga Arsenali, para se të marrë vendimin për të kaluar në Serie A. Sulmuesi i Leicester Cityt nuk e ka...

Montella: Objektivi është LK, duhet të rritemi shpejt

para 11 muajve - Almakos

Milani ka arritur në Kinë për turneun miqësor dhe menjëherë ka folur Vincenzo Montella. Tekniku italian ka folur për përforcimet e reja dhe objektivin në sezonin 2017/18. “Objektivi ynë është të futemi...

Zyrtare: Chelsea transferon Bakayokon

para 11 muajve - Almakos

Tiemoue Bakayoko është lojtari më i ri i kampionit aktual të Ligës Premier, Chelseat. Chelsea ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje transferimi me Monacon për mesfushorin francez. Lexo po ashtu: Blutë...

Wenger: Ky lojtar vlen 100 milionë euro, por nuk po vjen te Arsenali

para 11 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Arsenalit, Arsen Wenger pas ndeshjes miqësore me Wanderers ka folur për lajmet që po qarkullojnë se Arsenali ka bërë ofertë zyrtare për Kylian Mbappen. Ai ka thënë se kjo gjë është e pavërtetë...

Barcelona me ofertë të re për Verrattin

para 11 muajve - Sovrani

70 milionë euro plus Ivan Rakitic, kjo është oferta që i ka bërë Barcelona Paris Saint Germainit për Marco Verrattin. Pavarësisht deklaratave të detyrueshme të lojtarit se dëshiron të qëndrojë te PSG-ja,...

Befason Montella: “Është ëndërr që të punoj me Bonuccin”

para 11 muajve - Gazeta Express

Montellas nuk po i pritet që të punojë me Bonuccin Vincenzo Montella ka falënderuar Milanin për transferimin e shumë lojtarëve, derisa tha se është ëndërr për të që të punojë me Leonardo Bonuccin, të cilin...

⚽ ‘Dridhen’ tifozët e Interit, ylli i skuadrës largohet nga qendra stërvitore

para 11 muajve - Infokusi

Janë rritur edhe më shumë spekulimet për largimin e Ivan Perisic nga Interi. Kroati i cili lidhet me një kalim të mundshëm te Manchester United, është larguar nga qendra stërvitore e skuadrës italiane....

Montella tregon lojtarin më të mirë prej 10 transferimeve

para 11 muajve - Tetova Sot

Vincenzo Montella është shprehur tejet i lumtur për punën që po bën Milani, që deri më tani ka transferuar 10 lojtarë. Milani është duke bërë revolucion, ku deri më tani ka sjell 10 emra të rinj në “San...

Mahrez arrin marrëveshje me Romën, pret përgjigje nga Arsenali

para 11 muajve - Tetova Sot

Riyad Mahrez arrin marrëveshje me Romën. Para se të transferohet në Serie A, po pret të dëgjojë fjalën e fundit nga Arsenali. Riyad Mahrez është pajtuar që të transferohet në Roma, konfirmon Goal , megjithëse...

Përveç Martialit, Interit ndjek edhe Keitan e Berardin

para 11 muajve - Almakos

Pas raportimeve se në marrëveshjen mes Interit dhe Manchester Unitedit për Ivan Perisic është përfshirë edhe Anthony Martial, tashmë kanë dal edhe emra tjerë. Sipas Sport Mediaset , zikaltrit janë duke...

Barça synon transferimin e njërit nga tri yjet e Ligës Premier

para 11 muajve - Almakos

Barcelona po mendon të bëjë pazar në Ligën Premier për të shtuar kualitetet në mesfushën e tyre. Sipas mediumit Don Balon , Barcelona po konsideron seriozisht një transferim këtë verë të njërin nga Philippe...

Barça insiston për mesfushorin brazilian

para 11 muajve - Klan Kosova

Barcelona është gati të rrisë ofertën për Paulinho në 30 milionë euro, ndërsa përgatitet të vazhdojë bisedimet me Guangzhou Evergrande për mesfushorin. Skuadra kineze ka refuzuar ofertat prej 20 dhe 25...

10 transferimet më të shtrenjta të futbollistëve mbi 30 vjeç [Foto]

para 11 muajve - Gazeta Liria

Leonardo Bonucci është transferuar në Milan për një shifër që kap vlerën 40 milionë euro, por ai nuk mbetet transferimi më i shtrenjtë i lojtarëve që kanë kaluar të 30-tat. ‘CorriereDelloSport’ ka bërë...

Fjalët e para të Bakayokos si futbollist i Chelseat

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Tiemoue Bakayoko ka folur fjalë të mëdha pas prezantimit si futbollist i Chelseat. Chelsea e ka zyrtarizuar sot (e shtunë) mesfushorin francez, transferimi i të cilit nga Monaco i ka kushtuar plot 40 milionë...

Barça synon transferimin e njërit nga tri yjet e Ligës Premier

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Barcelona po mendon të bëjë pazar në Ligën Premier për të shtuar kualitetet në mesfushën e tyre. Sipas mediumit Don Balon , Barcelona po konsideron seriozisht një transferim këtë verë të njërin nga Philippe...

Barcelona akoma nuk ka përfunduar me pagesën e Semedos

para 11 muajve - Albeu

Barcelona dhe Benfica kanë një klauzolë e cila do ti sjellë fitime të tjera klubit portugez . Klauzola kërkon që Barcelona të paguajë 5 milion euro për çdo 50 paraqitje që Nelson Semedo. Kjo bën në klub...

Wenger optimist për rinovimin e Sanchez

para 11 muajve - SuperSport

E ardhmja e Alexis Sanchez është kthyer në një cështje te Arsenali. Sulmuesi kilian është në vitin e tij të fundit të kontratës me topcinjtë e Londrës dhe ende nuk vendosur se cfarë do të bëjë me të ardhmen...

⚽ Milan transferon mesfushorin më të mirë në botë

para 11 muajve - Infokusi

Milani janë të interesuar të nënshkruajnë edhe me mesfushorin e Real Madridit, Luka Modric. Skuadra e Milanit që tani ka pronar të rinj, vazhdon të mbetet aktive në tregun e transferimeve. Rossonerët pas...

Milan transferon mesfushorin më të mirë në botë

para 11 muajve - Lajmi.net

Milani janë të interesuar të nënshkruajnë edhe me mesfushorin e Real Madridit, Luka Modric. Skuadra e Milanit që tani ka pronar të rinj, vazhdon të mbetet aktive në tregun e transferimeve. Rossonerët pas...

Perisic largohet nga qendra stërvitore e Interit

para 11 muajve - Gazeta Express

Ivan Perisic është i vendosur, dëshiron ta veshë fanellën e “Djajve të Kuq” sezonin e ardhshëm. Ivan Perisic, i cili lidhet me një kalim të mundshëm te Manchester United, është larguar nga qendra stërvitore...

Për të ardhmen e Mbappes nuk dihet gjë

para 11 muajve - GazetaBlic

Kylian Mbappe vazhdon të kërkohet nga klube të mëdha evropiane. Monaco ka marrë një vendim interesant në lidhje me sulmuesin Kylian Mbappe. Kampioni i Francës ka vendosur që ylli i ekipit të mos prononcohet...

Wenger: Nuk kemi bërë asnjë ofertë për Mbappen

para 11 muajve - Telegrafi

Arsenal kurrë nuk ka bërë ndonjë ofertë për Kylian Mbappen. Këtë e ka konfirmuar pas ndeshjes së fituar 3-1 kundër WS Wandereres, Arsene Wenger. “Kjo nuk është e vërtetë. Njerëzit kanë një imagjinatë të...

⚽ Mahrez arrin marrëveshje me gjigantin nga Serie A

para 11 muajve - Infokusi

Riyad Mahrez ka arritur marrëveshje me skuadrën e Romës, por do të presë për ndonjë ofertë të fundit nga Arsenali, para se të marrë vendimin për të kaluar në Serie A. Sulmuesi i Leicester Cityt nuk e ka...

Mbappe kërkohet nga Real Madrid e Arsenal, ja vendimi i ri nga Monaco

para 11 muajve - Tetova Sot

Kylian Mbappe vazhdon të kërkohet nga klube të mëdha evropiane. Monaco ka marrë një vendim interesant në lidhje me sulmuesin Kylian Mbappe. Kampioni i Francës ka vendosur që ylli i ekipit të mos prononcohet...

Wenger ‘tronditë’ tifozët e Arsenalit, lajm shumë i hidhur

para 11 muajve - Sovrani

Sanchez ka refuzuar rinovimin e kontratës me “Topçinjtë”, këtë e ka konfirmuar Wengeri. Alexis Sanchez nuk është pajtuar që të nënshkruajë kontratën e re me Arsenalin, derisa Alex Oxlade-Chamberlain do...

Agjenti dëshiroi që Neymar t’i bashkohej Real Madridit

para 11 muajve - Arbresh

Ish agjenti i Neymarit ka konfirmuar se dëshironte që sulmuesi t’i bashkohej më parë Real Madridit sesa Barcelonës. “Neymar? Nuk jam më një agjent i tij. Është babai i tij, por është e vërtetë që ne kemi...

Mahrez do të kalojë në Roma në vend të Arsenalit?

para 11 muajve - KosovaPress

Mahrez është i impresionuar nga vendosmëria e “Giallorossi” për ta sjellë atë në stadiumin “Olimpico”, por do të preferonte më tepër që të kalojë në radhët e “topçinjve”  nëse ata do t’i ofronin një mundësi....

⚽ Kylian Mbappe shokon Realin me këtë gjest

para 11 muajve - Infokusi

Kylian Mbappe nuk është aq afër me Realin. Kështu së paku tregon gjesti i tij i fundit. Sulmuesi francez e ka injoruar një tifoz të Realit i cili kërkoi nënshkrimin e tij në fanelën e skuadrës spanjolle....

Montella: Dua Ligën e Kampionëve

para 11 muajve - Sovrani

Milani ka arritur në Kinë për turneun miqësor dhe menjëherë ka folur Vincenzo Montella. Tekniku italian ka folur për përforcimet e reja dhe objektivin në sezonin 2017/18. “Objektivi ynë është të futemi...

Befason Montella: “Është ëndërr që të punoj me Bonuccin”

para 11 muajve - Gazeta Liria

Montellas nuk po i pritet që të punojë me Bonuccin Vincenzo Montella ka falënderuar Milanin për transferimin e shumë lojtarëve, derisa tha se është ëndërr për të që të punojë me Leonardo Bonuccin, të cilin...

Zyrtare: Chelsea transferon top futbollistin 22 vjeçar të Monacos (Foto/Video)

para 11 muajve - Periskopi

Skuadra e Chelseat ka kompletuar transferimin e shumë pritur të mesfushorit të Monacos, Tiemoue Bakayoko. Ai sot është prezantuar para mediave dhe tifozëve të klubit londinez, shkruan Periskopi. Bakayoko...

Zyrtare: Chelsea nënshkruan me mesfushorin Timeoue Bakayoko

para 11 muajve - Arbresh

Chelsea ka konfirmuar nënshkrimin me mesfushorin Tiemoue Bakayoko nga kampioni francez Monaco për një tarifë prej 40 milionë funta. Reprezentuesi 22-vjeçar i Francës ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare...

Calciomercato: Perisic largohet nga qendra stërvitore e Interit

para 11 muajve - Lajm

Ivan Perisic është i vendosur, dëshiron ta veshë fanellën e “Djajve të Kuq” sezonin e ardhshëm. Ivan Perisic, i cili lidhet me një kalim të mundshëm te Manchester United, është larguar nga qendra stërvitore...

Barcelona nuk heq dorë nga Paulinho

para 11 muajve - Gazeta Express

Barcelona pritet të bëjë ofertë të re për Paulinhon Sipas të përditshmes sportive katalane, Sport, Barcelona është e gatshme të rrisë ofertën për Paulinhon në 30 milionë euro. Klubi nga La Liga pritet...

Wenger optimist për rinovimin e Sanchez

para 11 muajve - Lexo

LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 11: Alexis Sanchez of Arsenal celebrates scoring his side's second goal from the penalty spot during the Premier League match between Arsenal and Hull City at Emirates Stadium...

FOTO/ Nuk i mjafton Bonucci, Milani gati për të marrë edhe yllin e Barcelonës

para 11 muajve - Syri

Milan kërkon edhe një tjetër lojtar të madh, këtë herë nga Barcelona. Pas blerjes së Leonardo Bonuccit nga Juventus, klubi milanist është duke menduar të sjellë në ‘San Siro’ edhe një tjetër yll. “Don...

Vetëm një juventinë deri më tani i tha faleminderit për gjithçka Bonuccit

para 11 muajve - Telegrafi

Gianluigi Buffon ishte i vetmi lojtar që i fliste italianit Leonardo Bonucci te Juventusi gjatë muajve të fundit. Mbrojtësi përfundoi transferimin prej 42 milionë eurove në San Siro ndërsa arsyeja e largimit...

Mbappe bie pre e gazetarit të Marcas, zbuloni si e provokojnë

para 11 muajve - Albeu

Spekulimet mbi të ardhmen e Kylian Mbappe kanë depërtuar në kampin e trajnimit të Monakos në Alpet Zvicerane me sulmuesin duke vendosur një autograf mbi një fanellë të re të tifozëve të Real Madridit....

ZYRTARE: Bakayoko lojtar i Chelseat

para 11 muajve - Sovrani

Chelsea ka siguruar shërbimet e Timoue Bakayoko nga Moncao. Njoftimi është bërë përmes faqes zyrtare të klubit londinez. /Sovrani.info/ Facebook Twitter Google Plus

Bakayoko: Kam ardhur në një klub të mrekullueshëm

para 11 muajve - Sovrani

Chelsea ka kompletuar transferimin e Tiemoue Bakayoko nga Monaco. Tiemoue Bakayoko edhe zyrtarisht tashmë është lojtar i Chelseat. Ai gjatë ditës së sotme ka kryer me sukses testet mjekësore, për t’u prezantuar...

Mbappe kërkohet nga Real Madrid e Arsenal, ja vendimi i ri nga Monaco

para 11 muajve - Lajmi.net

Kylian Mbappe vazhdon të kërkohet nga klube të mëdha evropiane. Monaco ka marrë një vendim interesant në lidhje me sulmuesin Kylian Mbappe. Kampioni i Francës ka vendosur që ylli i ekipit të mos prononcohet...

⚽ Befason Juventus, ka një dhuratë fantastike për Bonuccin

para 11 muajve - Infokusi

Skuadra e Juventusit i ka dhënë lamtumirën Leonardo Bonuccit, i cili u transferuar te Milani, me një video speciale. Leonardo Bonucci kaloi një periudhë të jashtëzakonshme te ‘Zonja e Vjetër’ ku fitoi...

Barcelona prezanton Semedon

para 11 muajve - Telegrafi

Barcelona prezantoi jo pa krenari përforcimin e tretë të kësaj vere, pas rikthimit të Deulofeu dhe firmës me Marlon. Katalanasit shpenzuan 30 milionë euro për mbrojtësin e djathtë të Benfikës, Nelson Semedo,...

Chelsea zbulon numrin e Bakayoko

para 11 muajve - KosovaPress

Bakayoko ka kompletuar transferimin e tij prej 40 milionë funtash në Chelsea nga Monaco pas përfundimit të kontrollit të tij mjekësor dhe nënshkrimit të marrëveshjes së re pesëvjeçare. Bisedimet ndërmjet...

Chelsea arrin kontratë me Bakayoko në vlerë 40 milionë funta

para 11 muajve - Gazeta e re

Mesfushori francez është ardhja e parë gjatë kësaj vere në radhët e të kaltërve, derisa trajneri Antonio Conte po tenton të forcojë ekipin e tij për sezonin e ardhshëm. Tiemoue Bakayoko ka kompletuar transferimin...

Barcelona nuk heq dorë nga Paulinho

para 11 muajve - Lajm

Barcelona pritet të bëjë ofertë të re për Paulinhon. Sipas të përditshmes sportive katalane, Sport, Barcelona është e gatshme të rrisë ofertën për Paulinhon në 30 milionë euro. Klubi nga La Liga pritet...

Paulinho pritet t’i bashkohet Barcelonës javën tjetër

para 11 muajve - Koha.net

Trajnerit të Barcelonës, Ernesto Valverdez i është thënë që të fillojë të planifikojë që t’ia gjejë një vend në skuadër brazilianit Paulinho. Mediet spanjolle raportojnë se teknikut spanjoll në një takim...

Ylli i Barcelonës transferohet në Milan?

para 11 muajve - Tetova Sot

Ivan Rakitic mund t’i bashkohet Milanit gjatë kësaj vere Drejtuesit e skuadrës së Milaniit kanë qenë shumë aktiv gjatë kësaj vere duke transferuar dhjetë lojtarë. Por, Rossonerët nuk do të ndalen me kaq....

Chelsea arrin kontratë me Bakayoko në vlerë 40 milionë funta

para 11 muajve - KosovaPress

Tiemoue Bakayoko ka kompletuar transferimin e tij prej 40 milionë funtash në Chelsea nga Monaco pas përfundimit të kontrollit të tij mjekësor dhe nënshkrimit të marrëveshjes së re pesëvjeçare, transmeton...

Arsenal nuk arrin marrëveshje me Sanchez

para 11 muajve - Gazeta e re

Alexis Sanchez nuk ka arritur marrëveshje të re me Arsenalin, derisa Alex Oxlade-Chamberlain definitivisht do të qëndrojë në klub, ka bërë të ditur trajneri Arsene Wenger. Futbollisti kilian është përfolur...

Juventus: Lamtumirë Bonucci

para 11 muajve - Gazeta Express

Skuadra e Juventusit i ka dhënë lamtumirën Leonardo Bonuccit, i cili u transferuar te Milani, me një video speciale. Bonucci kaloi një periudhë të jashtëzakonshme te ‘Zonja e Vjetër’ ku fitoi gjashtë herë...

Juventus: Faleminderit Bonucci

para 11 muajve - Tetova Sot

Skuadra e Juventusit i ka dhënë lamtumirën Leonardo Bonuccit, i cili u transferuar te Milani, me një video speciale. Leonardo Bonucci kaloi një periudhë të jashtëzakonshme te ‘Zonja e Vjetër’ ku fitoi...

Modric në Milan, Kroos në Juventus

para 11 muajve - Tetova Sot

Serie A mund të jetë destiancioni i radhës i Luka Modricit dhe Toni Kroosit Sipas Calciomercato.com, Milani është i interesuar që ta transferoj mesfushorin e Real Madridit, Luka Modric, përcjell Express....

Mahrez arrin marrëveshje me gjigantin nga Serie A

para 11 muajve - Gazeta Liria

Riyad Mahrez ka arritur marrëveshje me skuadrën e Romës, por do të presë për ndonjë ofertë të fundit nga Arsenali, para se të marrë vendimin për të kaluar në Serie A. Sulmuesi i Leicester Cityt nuk e ka...

⚽ Lamtumirë Barcelona, super ylli transferohet në Milan

para 11 muajve - Infokusi

Drejtuesit e skuadrës së Milaniit kanë qenë shumë aktiv gjatë kësaj vere duke transferuar dhjetë lojtarë. Por, Rossonerët nuk do të ndalen me kaq. Sipas portalit sportiv spanjoll, Don Balon, drejtuesit...

Fassones po i plotësohet dëshira, gati milionat për Moratën

para 11 muajve - Albeu

AC Milan ëndrrën të mëdha nuk e pati Bonuccin si pasojë dhe nuk ndalet me kaq. Rossonerët sipas 'Sportmediaset' do të përpiqen për Alvaro Morata për të dhënë një sulmues të tmerrshëm Montellas dhe të plotësoni...

Barcelona nuk heq dorë nga Paulinho

para 11 muajve - Tetova Sot

Barcelona pritet të bëjë ofertë të re për Paulinhon Sipas të përditshmes sportive katalane, Sport, Barcelona është e gatshme të rrisë ofertën për Paulinhon në 30 milionë euro. Klubi nga La Liga pritet...

Arsenal nuk arrin marrëveshje me Sanchez

para 11 muajve - KosovaPress

Futbollisti kilian është përfolur se do të mund të kalojë në radhët e Manchester City dhe Wenger insiston se spekulimet se ai ka arritur kontratë të re për të qëndruar në stadiumin “Emirates” janë të pasakta....

Mbappe kërkohet nga Real Madrid e Arsenal, ja vendimi i ri nga Monaco

para 11 muajve - Gazeta Liria

Kylian Mbappe vazhdon të kërkohet nga klube të mëdha evropiane. Monaco ka marrë një vendim interesant në lidhje me sulmuesin Kylian Mbappe. Kampioni i Francës ka vendosur që ylli i ekipit të mos prononcohet...

⚽ ‘Bomba’ e ditës, Modric në Milan, Kroos në Juventus

para 11 muajve - Infokusi

Serie A mund të jetë destiancioni i radhës i Luka Modricit dhe Toni Kroosit. Sipas Calciomercato.com, Milani është i interesuar që ta transferoj mesfushorin e Real Madridit, Luka Modric. Por, mos pjesëmarrja...

Wenger: Nuk kemi bërë asnjë ofertë për Mbappen

para 11 muajve - Almakos

Arsenal kurrë nuk ka bërë ndonjë ofertë për Kylian Mbappen. Këtë e ka konfirmuar pas ndeshjes së fituar 3-1 kundër WS Wandereres, Arsene Wenger. “Kjo nuk është e vërtetë. Njerëzit kanë një imagjinatë të...

Montella: Ky është transferi më i mirë që kemi bërë

para 11 muajve - Sovrani

Vincenzo Montella është shprehur tejet i lumtur për punën që po bën Milani, që deri më tani ka transferuar 10 lojtarë. Milani është duke bërë revolucion, ku deri më tani ka sjell 10 emra të rinj në “San...

Morata, në krye të listës së AC Milanit

para 11 muajve - KosovaPress

Siç raportojnë mediet italiane, spanjolli është në krye të listës së AC Milanit, raporton KosovaPress. Në fakt, “Rossonerët” prej kohësh janë duke e monitoruar sulmuesin spanjolli, i cili duket se do të...

Bisedimet rreth Ivan Perisic, Interi kërkon Martialin nga Man Utd

para 11 muajve - Arbresh

Interi ka kërkuar sulmuesin Anthony Martial nga Manchester United si pjesë e marrëveshjes për transferimin e Ivan Perisic në Old Trafford. Manchester United dëshiron të nënshkruaj me sulmuesin kroat këtë...

⚽ Ja dhjetë blerjet më të shtrenjta të verës 2017…

para 11 muajve - Infokusi

Milan me dhjetë blerjet e tij ka shpenzuar më shumë se të gjithë në Europë, mbi 200 milionë euro, por goditjen e verës e ka bërë Mourinho. Në fakt, Manchester United ka paguar 85 milionë euro për të marrë...

Milan transferon mesfushorin më të mirë në botë

para 11 muajve - Gazeta Liria

Milani janë të interesuar të nënshkruajnë edhe me mesfushorin e Real Madridit, Luka Modric. Skuadra e Milanit që tani ka pronar të rinj, vazhdon të mbetet aktive në tregun e transferimeve. Rossonerët pas...

Vetëm një juventin deri më tani i tha faleminderit për gjithçka Bonuccit

para 11 muajve - Almakos

Gianluigi Buffon ishte i vetmi lojtar që i fliste italianit Leonardo Bonucci te Juventusi gjatë muajve të fundit. Mbrojtësi përfundoi transferimin prej 42 milionë eurove në San Siro ndërsa arsyeja e largimit...

Wenger: Nuk kemi bërë ofertë për Mbappe

para 11 muajve - Sovrani

Arsenal kurrë nuk ka bërë ndonjë ofertë për Kylian Mbappen. Këtë e ka konfirmuar pas ndeshjes së fituar 3-1 kundër WS Wandereres, Arsene Wenger. “Kjo nuk është e vërtetë. Njerëzit kanë një imagjinatë të...

Wenger: Mbappe vlen më shumë se 100 milionë euro, flet edhe për Sanchezin

para 11 muajve - Insajderi

Trajneri i Arsenalit, Arsen Wenger pas ndeshjes miqësore me Wanderers ka folur për lajmet që po qarkullojnë se Arsenali ka bërë ofertë zyrtare për Kylian Mbappen. Ai ka thënë se kjo gjë është e pavërtetë...

Perisic ‘dridhë’ Interin, largohet nga stërvitja

para 11 muajve - Sovrani

Ivan Perisic është i vendosur, dëshiron ta veshë fanellën e “Djajve të Kuq” sezonin e ardhshëm. Ivan Perisic, i cili lidhet me një kalim të mundshëm te Manchester United, është larguar nga qendra stërvitore...

Liga e Kampionëve është objektiv i Milanit, thotë Montella

para 11 muajve - KosovaPress

“Rossonerët” kanë bërë blerje të mëdha këtë verë, derisa dy transferimet e fundit janë Bonucci e Biglia, lojtarë këta që rrisin konkurrencën tek milanistët, raporton KosovaPress. “Qëllimi ynë është për...

Perisic largohet nga qendra stërvitore e Interit

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Ivan Perisic është i vendosur, dëshiron ta veshë fanellën e “Djajve të Kuq” sezonin e ardhshëm. Ivan Perisic, i cili lidhet me një kalim të mundshëm te Manchester United, është larguar nga qendra stërvitore...

Barcelona konfirmon dëshirën për të transferuar Paulinhon

para 11 muajve - Arbresh

Barcelona ka konfirmuar dëshirën e tyre për të arritur një marrëveshje me ish mesfushorin e Tottenhamit, Paulinho. “Barcelona duhet të jetë vigjilente dhe kur një lojtar nga një ligë e veçantë vjen dhe...

Roma edhe më afër Mahrezit

para 11 muajve - Sovrani

Roma ka vendosur që të bëjë gjithçka për t’a transferuar anësorin e Leicester Cityt, Ryad Mahrez. Sipas raporteve nga ‘Mediaset Premium’, ‘Giallorossët’ kanë gjetur akordin personal me lojtarin, por nuk...

Mbappe kërkohet nga Real Madrid e Arsenal, ja vendimi i ri nga Monaco

para 11 muajve - Sovrani

Kylian Mbappe vazhdon të kërkohet nga klube të mëdha evropiane. Monaco ka marrë një vendim interesant në lidhje me sulmuesin Kylian Mbappe. Kampioni i Francës ka vendosur që ylli i ekipit të mos prononcohet...

Barcelona ofertë të re prej 30 milionë euro për Paulinhon

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Barcelona pritet të bëjë ofertë të re për Paulinhon Sipas të përditshmes sportive katalane, Sport, Barcelona është e gatshme të rrisë ofertën për Paulinhon në 30 milionë euro. Klubi nga La Liga pritet...

Paulinho javën që i vjen i bashkohet Barcelonës

para 11 muajve - KosovaPress

Mediet spanjolle raportojnë se teknikut spanjoll në një takim me krerët e “Blaugranave”, i është kërkuar që të llogarisë edhe në shërbimet e mesfushorit te Evergrande të Guangzhou, transmeton KosovaPress....

Montella zbulon blerjen e madhe të Milanit: Ky është futbollisti më i mirë në botë

para 11 muajve - Gazeta Liria

Vincenzo Montella ka zbuluar atë që ai e quan si blerjen më të mirë të Milanit. Trajneri i Milanit ka lëshuar vetëm fjalë të mira për përforcimin e ri, Leonardo Bonucci. Montella ka thënë se Bonucci është...

Barcelona prezanton transferin e ri

para 11 muajve - Insajderi

Barcelona prezantoi jo pa krenari përforcimin e tretë të merkatos së kësaj vere, pas rikthimit të Deulofeu dhe firmës me Marlon. Katalanasit shpenzuan 30 milionë euro për mbrojtësin e djathtë të Benfikës,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK