http://kariera.mk

Haradinaj pret nga Thaçi caktimin e datës për konstituimin e Kuvendit

para 11 muajve - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Hoxhaj: Numrat për krijimin e qeverisë i kemi, presim thirrjen e seancës

para 11 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka theksuar koalicioni PDK – AAK dhe Nisma (PAN), i ka numrat për formimin e Qeverisë. Ai këtë deklaratë e ka bërë pas mbledhjes së...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s'do të ketë stabilitet

para 11 muajve - Zeri

Rënia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej që “Vetëvendosja” do të ketë rritje në vota. Megjithatë, ka qenë e qartë se rezultati zgjedhor...

Hoxhaj: PAN i ka numrat, Veseli, Haradinaj e Thaçi e caktojnë datën e seancës konstituive

para 11 muajve - Koha.net

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj pas mbledhjes se kryesisë së kësaj partie ka thënë se në këtë mbledhje është diskutuar për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës, transmeton KTV. Ai ka shtuar...

Akuza Presidentit – po e zvarrit qëllimshëm seancën e Kuvendit

para 11 muajve - GazetaBlic

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Hoxhaj: Ne në seancë shkojmë me numra

para 11 muajve - RTV 21

Sipas Hoxhes koaliconi PAN i ka numrat për formimin e qeverisë Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës ka përfunduar takimin që sipas tyre ka qenë një takim i zakonshëm. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj...

Akuza Presidentit - po e zvarrit qëllimshëm seancën e Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Express

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Hoxhaj:  Numrat i kemi, por nuk e di se kur do të thirret seanca

para 11 muajve - Lajmi.net

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PDK-së, nënkryetari i kësaj partie, Enver Hoxhaj ka thënë se kjo mbledhje ishte e rregullt, por ka bërë të ditur se temë diskutimi ishte edhe  çështja e konstituimit...

Hoxhaj flet pas përfundimit të mbledhjes urgjente të PDK’së

para 11 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm.“ “Ishte një mbledhje e zakonshme që e mbajmë çdo...

Përfundon mbledhja e kryesisë së PDK

para 11 muajve - Zeri

Ka përfunduar mbledhja urgjente e Partisë Demokratike të Kosovës, raporton GazetaBlic. Pas përfundimit të kësaj mbledhje, nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxha ka bërë me dije se kjo ishte vetëm një mbledhje...

Hoxhaj: I kemi numrat për krijimin e qeverisë!

para 11 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm. “Ishte një mbledhje e zakonshme që e mbajmë çdo të...

Përfundon mbledhja e kryesisë së PDK

para 11 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar mbledhja urgjente e Partisë Demokratike të Kosovës, raporton GazetaBlic. Pas përfundimit të kësaj mbledhje, nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxha ka bërë me dije se kjo ishte vetëm një mbledhje...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Ora news

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Hoxhaj: Numrat për krijimin e qeverisë i kemi, presim thirrjen e seancës

para 11 muajve - Almakos

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka theksuar koalicioni PDK – AAK dhe Nisma (PAN), i ka numrat për formimin e Qeverisë. Ai këtë deklaratë e ka bërë pas mbledhjes së...

Dërguti tregon se kur mblidhet Kryesia e Kuvendit

para 11 muajve - Indeks online

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Dërguti tregon se kur mblidhet Kryesia e Kuvendit

para 11 muajve - Indeks online

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

AAK: Haradinaj s’po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 11 muajve - Lajmi.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një komunikate ka njoftuar se lideri i tyre dhe mandatari për formimin e Qeverisë nga PAN nuk është duke negociuar për numra por për një bazë të gjere qeverisje....

Dështon mbledhja e Kryesisë, seanca konstituive nuk mbahet këtë javë?!

para 11 muajve - GazetaBlic

Ndonëse u paralajmëruar se sot do të mbahet mbledhja e vjetër e Kryesisë ku do të duhej të caktohej mbajtja e seancës për konstituimin e Kuvendit, ajo nuk u mbajt fare. Gazeta Blic merr vesh se anëtarët...

“Haradinaj s’po bën konsultime për numra, por për bazë të gjerë qeverisëse”

para 11 muajve - Klan Kosova

Koalicioni PAN dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj janë në fazën e konsultimeve me partnerët e mundshëm jo për krijimin e numrave por për krijimin e një baze më të gjëre politike qeverisëse....

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 11 muajve - Telegrafi

Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Nitaj: Po punojmë për qeveri me bazë të gjerë, kemi ende kohë

para 11 muajve - Zeri

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor, Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër,...

Nitaj: Po punojmë për qeveri me bazë të gjerë, kemi ende kohë

para 11 muajve - Gazeta Express

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor, Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër,...

Cakolli: Problemi kyç, sigurimi i votave për kryeparlamentarin

para 11 muajve - Zeri

Eugen Cakolli, hulumtues në Institutin Demokratik të Kosovës (KDI), ka thënë se seanca konstituive duhet të thirret më së largu deri më 8 gusht. “Duke marrë parasysh dispozitat aktuale ligjore, presidenti...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjërë qeverisëse

para 11 muajve - Politiko

Muharrem Nitaj, anëtar i Kryesisë dhe Zëdhënës i AAK-së, thotë se koalicioni parazgjedhor „Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma… dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj,...

Hoxhaj: PAN i ka numrat, Veseli, Haradinaj e Thaçi e caktojnë datën e seancës konstituive

para 11 muajve - Sovrani

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj pas mbledhjes se kryesisë së kësaj partie ka thënë se në këtë mbledhje është diskutuar për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës. Ai ka shtuar se ende nuk dihet...

​Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 11 muajve - Indeks online

Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 11 muajve - RTV 21

Partnerët e koalicionit PAN, janë në fazën e konsultimeve me partnerët e mundshëm Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës,...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 11 muajve - Koha.net

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor, Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër,...

A do të zvarritet krijimi i institucioneve? Presidenti ka kohë deri më 8 gusht për caktimin e seancës

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që të ju dërgojë ftesë deputetëve të zgjedhur për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës për legjislacionin e VI-të. Mirëpo, këshilltari politik...

Haradinaj pret nga Thaçi caktimin e datës për konstituimin e Kuvendit

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Dështon mbledhja e Kryesisë, seanca konstituive nuk mbahet këtë javë?!

para 11 muajve - Infokusi

Ndonëse u paralajmëruar se sot do të mbahet mbledhja e vjetër e Kryesisë ku do të duhej të caktohej mbajtja e seancës për konstituimin e Kuvendit, ajo nuk u mbajt fare. Gazeta Blic merr vesh se anëtarët...

Dërguti tregon se kur mblidhet Kryesia e Kuvendit

para 11 muajve - Infokusi

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Viets: Qytetarët votuan në bazë të bindjeve të tyre dhe jo oportunizmit

para 11 muajve - Zeri

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën “Zëri” ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e “Vetëvendosjes” kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 11 muajve - GazetaBlic

Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Akuza Presidentit: Po e zvarrit qëllimshëm seancën e Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Lajmi i cili ka qarkulluar në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit të...

Viets: Votuesit votuan në bazë të bindjeve të tyre dhe jo oportunizmit

para 11 muajve - Zeri

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën “Zëri” ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e “Vetëvendosjes” kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Hoxhaj: PAN i ka numrat, Veseli, Haradinaj e Thaçi e caktojnë datën e seancës konstituive

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj pas mbledhjes se kryesisë së kësaj partie ka thënë se në këtë mbledhje është diskutuar për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës, transmeton KTV. Ai ka shtuar...

Hoxhaj sqaron diskutimin brenda kryesisë së PDK-së

para 11 muajve - Insajderi

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PDK-së, nënkryetari i kësaj partie, Enver Hoxhaj ka thënë se kjo mbledhje ishte e rregullt, por ka bërë të ditur se temë diskutimi ishte edhe  çështja e konstituimit...

Akuza Presidentit – po e zvarrit qëllimshëm seancën e Kuvendit

para 11 muajve - Bota Press

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Presidenti Thaçi akuzohet për zvarritjen e seancës së Kuvendit

para 11 muajve - Insajderi

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Hoxhaj: I kemi numrat e nevojshëm, s’ka datë të saktë se kur do të mbahet seanca

para 11 muajve - Gazeta e re

Nënkryetari i PDK-së Enver Hoxhaj, pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së partisë, ka pohuar se koalicioni PAN i ka votat e nevojshme, që të mbahet seanca për konstituimin e Kuvendit dhe pastaj edhe...

Hoxhaj: I kemi numrat e nevojshëm, s’ka datë të saktë se kur do të mbahet seanca

para 11 muajve - KosovaPress

“ Si koalicion qeverisës, i kemi votat e nevojshme,  ta mbajmë seancën e parë të kuvendit dhe ta votojmë pastaj Qeverinë. Por a do të ndodh këtë javë apo ditët e ardhshme.  Nuk e di se a do të ketë këtë...

Përfundon mbledhja urgjente e PDK-së. Ja se çfarë u diskutua

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm.“ “Ishte një mbledhje e zakonshme që e mbajmë çdo të marte vetëm se në këtë javë e kemi mbajtur në ditën e hënë” tha Enver...

Përveç thirrjes së seancës konstituive, presidenti Thaçi obligohet të sjellë edhe një vendim tjetër

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që të ju dërgojë ftesë deputetëve të zgjedhur për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës për legjislacionin e VI-të. Mirëpo, këshilltari politik...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 11 muajve - Almakos

Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

“Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj nuk do të ketë stabilitet”

para 11 muajve - Lexo

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje.  Në një intervistë për gazetën “Zëri” në Kosovë, ajo...

Presidenti ende s’e ka caktuar datën e seancës konstituive

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ende nuk e ka marrë vendimin se kur do të mbahet seanca për konstituimin e Kuvendit të Kosovës. Kështu ka thënë për Klan Kosovën këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj,...

Hoxhaj: I kemi numrat për krijimin e Qeverisë

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 Korrik 2017 – Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) ka mbajtur sot një mledhje të jashtëzakonshme. Por, nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se kjo ishte një mbledhje “e...

Kosovë, ende nuk ka një datë për konstituimin e Kuvendit

para 11 muajve - Alsat-M

Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, ka thënë se ende nuk është vendosur për seancën konstituive por nuk ka dhënë arsye për vonesën. “Ende nuk është vendosur se kur do të mbahet...

A do të zvarritet krijimi i institucioneve? Presidenti ka kohë deri më 8 gusht për caktimin e seancës

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që të ju dërgojë ftesë deputetëve të zgjedhur për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës për legjislacionin e VI-të. Mirëpo, këshilltari politik...

Hoxhaj tregon pse u thirr mbledhja urgjente e kryesisë së PDK-së

para 11 muajve - Periskopi

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm. “Ishte një mbledhje e rregullt që zakonisht e mbajmë...

Hoxhaj: I kemi numrat për krijimin e Qeverisë

para 11 muajve - Arbresh

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm.“ “Ishte një mbledhje e zakonshme që e mbajmë çdo...

Nitaj: Po punojmë për qeveri me bazë të gjerë, kemi ende kohë

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 korrik 2017 – Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor PAN (Partia Demokratike e kosovës – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës...

Cakolli: Problemi kyç, sigurimi i votave për kryeparlamentarin

para 11 muajve - Infokusi

Eugen Cakolli, hulumtues në Institutin Demokratik të Kosovës (KDI), ka thënë se seanca konstituive duhet të thirret më së largu deri më 8 gusht. “Duke marrë parasysh dispozitat aktuale ligjore, presidenti...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 11 muajve - Infokusi

Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Përfundon mbledhja e kryesisë së PDK, ja çka thotë pas mbledhjes Enver Hoxhaj?

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 17 Korrik – Ka përfunduar mbledhja urgjente e Partisë Demokratike të Kosovës, raporton GazetaBlic. Pas përfundimit të kësaj mbledhje, nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxha ka bërë me dije se kjo...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Ina

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Kosovë, Kuvendi dhe qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 11 muajve - Shekulli

Votimi i qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Qeveria votohet ditën e konstituimit të kuvendit

para 11 muajve - Vizion Plus

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Ende nuk dihet data e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Koha.net

Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, ka thënë se ende nuk është vendosur për seancën konstituive por nuk ka dhënë arsye për vonesën. “Ende nuk është vendosur se kur do të mbahet...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Haxhiu: I kemi votat, do të jetë një Qeveri që do të mbahet mend

para 11 muajve - Lajmi.net

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Dërguti: Thaçi nuk po e thërret seancën, me qëllim po e zvarrit

para 11 muajve - Periskopi

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Deputetja e AAK-së: I kemi votat, do të jetë Qeveri që do të mbahet mend

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Ende nuk dihet kur do të mbahet seanca konstituive

para 11 muajve - Koha.net

Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, ka thënë se ende nuk është vendosur për seancën konstituive por nuk ka dhënë arsye për vonesën. “Ende nuk është vendosur se kur do të mbahet...

Presidenti Thaçi ende s’e ka caktuar datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Deputetja e AAK-së: I kemi votat, do të jetë Qeveri që do të mbahet mend

para 11 muajve - Klan Kosova

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

AAK: Haradinaj i ka 61 vota për ta bërë Qeverinë

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 korrik 2017 – Kandidati i koalicionit PDK-AAK-Nisma për kryeministër, Ramush Haradinaj, tashmë i ka siguruar votat e 61 deputetëve për ta formuar qeverinë. Kështu kanë thënë burime të “Republika24”...

Dërguti tregon se kur mblidhet Kryesia e Kuvendit

para 11 muajve - Sovrani

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 11 muajve - Lajm

Ismet Kryeziu Liderët si Mustafa, Kurti e Haradinaj më shumë se për ta dërguar PDK-në në opozitë, kanë punuar që ta zëvendësojnë Hashimin si kryeministër. S’kanë pasur beteja politike, por kauza personale,...

Dërguti tregon se kur mblidhet Kryesia e Kuvendit

para 11 muajve - Bota Press

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Nuk mblidhet Kryesia, seanca konstituive nuk pritet për këtë javë

para 11 muajve - Periskopi

Ndonëse u paralajmëruar se sot do të mbahet mbledhja e vjetër e Kryesisë ku do të duhej të caktohej mbajtja e seancës për konstituimin e Kuvendit, ajo nuk u mbajt fare. Gazeta Blic merr vesh se anëtarët...

Presidenti Thaçi ende s’e ka caktuar datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Presidenti Thaçi ende s’e ka caktuar datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Presidenti Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Përveç thirrjes së seancës konstituive, presidenti Thaçi obligohet të sjellë edhe një vendim tjetër

para 11 muajve - Almakos

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që të ju dërgojë ftesë deputetëve të zgjedhur për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës për legjislacionin e VI-të. Mirëpo, këshilltari politik...

Deputetja e AAK-së: I kemi votat, do të jetë Qeveri që do të mbahet mend

para 11 muajve - GazetaBlic

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Nitaj: Jemi për krijimin e një baze më të gjerë politike qeverisëse

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor, Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër,...

Haxhiu: I kemi votat, do të jetë një Qeveri që do të mbahet mend

para 11 muajve - Zeri

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Presidenti Thaçi ende s’e ka caktuar datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Lexo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj, tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

(Mos)konstituimi i Kuvendit të Kosvës, peng i PAN-it që s’formon dot qeverinë

para 11 muajve - Te Sheshi

Kosova jo vetëm që ka mbetur “pa qeveri”, duke pritur atë të renë të pas zgjedhjeve të 11 qershorit, por nuk po e mbledh dot as Kuvendin e ri të dalë nga këto zgjedhje për ta konstituuar. Madje nuk ka...

Viets e ka parashikuar rënien e PDK-së

para 11 muajve - Gazeta Express

Rënia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej që “Vetëvendosja” do të ketë rritje në vota. Kështu ka thënë ambasadorja Angelika Viets për...

Nitaj thotë se Haradinaj po bën konsultimet për bazë më të gjerë qeverisëse

para 11 muajve - Periskopi

Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Viets: Rënia e PDK-së dhe rritja e Vetëvendosjes në këto zgjedhje, të pritshme

para 11 muajve - Zeri

Rënia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej që “Vetëvendosja” do të ketë rritje në vota. Megjithatë, ka qenë e qartë se rezultati zgjedhor...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 11 muajve - Fakti Ditor

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë...

AAK heq dilemat për deputetët e përmendur si “votë pro Haradinajt”

para 11 muajve - Insajderi

Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

A do të zvarritet krijimi i institucioneve? Presidenti ka kohë deri më 8 gusht për caktimin e seancës

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që të ju dërgojë ftesë deputetëve të zgjedhur për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës për legjislacionin e VI-të. Mirëpo, këshilltari politik...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 11 muajve - Koha Jone

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

para 11 muajve - Zeri

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

para 11 muajve - GazetaBlic

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim...

Nitaj: Haradinaj s’po bën konsultime për numra

para 11 muajve - Arbresh

Koalicioni parazgjedhor, Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit të tyre kushtetues e ligjor për krijimin e Qeverisë...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 11 muajve - Sovrani

Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

para 11 muajve - Lajmi.net

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim...

Ambasadorja gjermane kujton gazin lotsjellës të Haradinajt: Nëse do të sillet njesoj, nuk ka stabilitet

para 11 muajve - Albeu

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 11 muajve - Politiko

Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca e parë e Kuvendit pritet të mbahet gjatë kësaj jave. Sipas tyre, kandidat për kryekuvendar nga koalicioni...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 11 muajve - Gazeta e re

Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjërë qeverisëse

para 11 muajve - Bota Press

Antari i kryesisë së AAK-së, Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni PAN është brenda afatit kushtetues për krijimin e qeverisë dhe vetëm po presim nga presidenti i vendit të thërras mbledhjen konstituive,...

Seanca konstituive- s’dihet kur mbahet

para 11 muajve - Politiko

Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim edhe në faqen zyrtare të Kuvendit. Kështu ka thënë për Gazetën Express, Ismet Krasniqi, sekretar i përgjithshëm i Kuvendit të Kosovës. Sipas Krasniqit, mbetet vetëm...

Presidenti Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Deputetja e AAK-së: I kemi votat, do të jetë Qeveri që do të mbahet mend

para 11 muajve - Infokusi

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

para 11 muajve - Zhurnal

Administrate e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodh kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim edhe...

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës.

para 11 muajve - Zhurnal

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 11 muajve - KosovaPress

“Pritet që presidenti i vendit në kuadër të kompetencave që ka, brenda këtij afati ta thërrasë mbledhjen konstituive të Kuvendit dhe menjëherë pas kësaj të procedohet edhe me votimin e Qeverisë. Prandaj...

Qeveria sot mban mbledhje

para 11 muajve - Zhurnal

Qeveria e Kosovës në detyrë sot do të mbajë mbledhje. Mbledhja do të udhëhiqet nga kryeministri në detyrë, Isa Mustafa, njofton Klan Kosova. Në ndërkohë që mbledhja e Qeverisë është konfirmuar, akoma nuk...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjërë qeverisëse

para 11 muajve - KosovaLive360

Koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma…” dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit të tyre kushtetues e ligjor për krijimin e qeverisë...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet

para 11 muajve - Politiko

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën “Zëri” ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e “Vetëvendosjes” kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet

para 11 muajve - Zhurnal

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo ka shtuar se Kosovës i duhet një qeveri stabile,...

Fillon mbledhja e Qeverisë, ja rendi i ditës

para 11 muajve - Indeks online

Ka filluar mbledhja e Qeverisë së Kosovës. Në këtë mbledhje janë kryeministri në detyrë Isa Mustafa, dhe ministrat Mimoza Ahmetaj, Hikmete Bajrami, Skender Hyseni, Arsim Bajrami, Hajredin Kuçi,  Enver...

Fillon mbledhja e Qeverisë, ja rendi i ditës

para 11 muajve - Gazeta Express

Ka filluar mbledhja e Qeverisë së Kosovës. Në këtë mbledhje janë kryeministri në detyrë Isa Mustafa, dhe ministrat Mimoza Ahmetaj, Hikmete Bajrami, Skender Hyseni, Arsim Bajrami, Hajredin Kuçi,  Enver...

Kuvendi dhe qeveria e re e Kosovës brenda një dite

para 11 muajve - Opozita

Votimi i Qeverisë së re të Kosovës pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë...

Presidenca e heshtur

para 11 muajve - Gazeta Liria

E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë të cilët do ta japin betimin në Kuvend. Por pavarësisht këtyre burimeve, zyrtarisht ende nuk ka deklaratë nga...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

para 11 muajve - Gazeta Express

Administrate e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodh kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim edhe...

Kuvendi dhe qeveria e re e Kosovës brenda një dite

para 11 muajve - Albeu

Votimi i qeverisë së re të Kosovës pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e kuvendit të Kosovës . Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite!

para 11 muajve - Telegrafi

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Ambasadorja gjermane: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri e qëndrueshme

para 11 muajve - BalkanWeb

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Presidenca e heshtur

para 11 muajve - Zeri

E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë të cilët do ta japin betimin në Kuvend. Por pavarësisht këtyre burimeve, zyrtarisht ende nuk ka deklaratë nga...

Sekretari i Kuvendit të Kosovës, flet për seancën konstituive

para 11 muajve - Tetova Sot

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 11 muajve - GazetaBlic

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Kuvendi dhe qeveria e re e Kosovës brenda një dite

para 11 muajve - Syri

Votimi i Qeverisë së re të Kosovës pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 11 muajve - Klan Kosova

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 11 muajve - Ina

Ismet Kryeziu Liderët si Mustafa, Kurti e Haradinaj më shumë se për ta dërguar PDK-në në opozitë, kanë punuar që ta zëvendësojnë Hashimin si kryeministër. S’kanë pasur beteja politike, por kauza personale,...

Viets: Rënia e PDK-së dhe rritja e Vetëvendosjes e pritshme

para 11 muajve - RTV 21

Angelika Viets thotë se janë të interesuar për një qeveri stabile Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, ka thënë se rënia e PDK-së në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 11 muajve - Gazeta Express

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Fillon mbledhja e Qeverisë

para 11 muajve - GazetaBlic

Ashtu siç është njoftuar, mbledhja e Qeverisë ka filluar në ora 09:00. Gazeta i ‘Gazeta Blic’, raporti nga vendi i ngjarjes se tashmë mbledhja e Qeverisë ka filluar. Në këtë mbledhje janë kryeministri...

Presidenca e heshtur

para 11 muajve - Ina

E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë të cilët do ta japin betimin në Kuvend. Por pavarësisht këtyre burimeve, zyrtarisht ende nuk ka deklaratë nga...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 11 muajve - Ina

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Këta janë ministrat që tashmë kanë arritur në Qeveri!

para 11 muajve - GazetaBlic

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Ndërsa tash në Qeveri kanë arritur disa prej ministrave. Gazetari i ‘Gazeta Blic’, raporton se deri tash kanë arritur,  Mimoza Ahmetaj, Hikmete...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 11 muajve - Indeks online

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Ende nuk dihet kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 korrik 2017 – Këshilltari politik i Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, ka thënë se ende nuk është vendosur se kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, por...

Fillon mbledhja e Qeverisë, ja rendi i ditës

para 11 muajve - Infokusi

Ka filluar mbledhja e Qeverisë së Kosovës. Në këtë mbledhje janë kryeministri në detyrë Isa Mustafa, dhe ministrat Mimoza Ahmetaj, Hikmete Bajrami, Skender Hyseni, Arsim Bajrami, Hajredin Kuçi,  Enver...

Deputetja e AAK’së: Do të jemi Qeveri që do të mbahet mend

para 11 muajve - Periskopi

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Haxhiu: PAN-i i ka votat

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

“Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj nuk do të ketë stabilitet”

para 11 muajve - Ora news

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje.  Në një intervistë për gazetën “Zëri” në Kosovë, ajo...

Ambasadorja gjermane kujton gazin lotsjellës të Haradinajt: Nëse do të sillet njesoj, nuk ka stabilitet

para 11 muajve - Tetova Sot

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 11 muajve - Zeri

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Presidenti ende s’ka caktuar datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha se ende nuk dihet se kur do të mbahet seanca konstitutive....

Kuvendi dhe Qeveria e Kosovës pritet të bëhen brenda një dite!

para 11 muajve - Tetova Sot

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Thaçi ende s’e ka caktuar datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Presidenti Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Presidenca e heshtur

para 11 muajve - Gazeta Express

E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë të cilët do ta japin betimin në Kuvend. Por pavarësisht këtyre burimeve, zyrtarisht ende nuk ka deklaratë nga...

Ramush Haradinaj kryeministër i proceseve të vështira, apo plotësim dëshirës

para 11 muajve - Tetova Sot

Shkruan,Albert Ramadani Koalicioni parazgjedhor tashmë i njohur si PAN,ne fushatën parazgjedhore për zgjedhjet nacionale nominuan Z.Haradinaj për kryeministër ky koalicion tashmë po bëhet gati ta drejtojë ...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Haxhiu: I kemi votat, do të jetë një Qeveri që do të mbahet mend

para 11 muajve - Bota Press

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Qeveria sot mban mbledhje

para 11 muajve - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës në detyrë sot do të mbajë mbledhje. Mbledhja do të udhëhiqet nga kryeministri në detyrë, Isa Mustafa, njofton Klan Kosova. Në ndërkohë që mbledhja e Qeverisë është konfirmuar, akoma nuk...

Deputetja e AAK-së: I kemi votat, do të jetë Qeveri që do të mbahet mend

para 11 muajve - Sovrani

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Presidenca e heshtur

para 11 muajve - Indeks online

Seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës sipas burimeve të Indeksonline do të mbahet këtë javë. E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 11 muajve - Gazeta Liria

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Ambasadorja gjermane kujton gazin lotsjellës të Haradinajt: Nëse do të sillet njesoj, nuk ka stabilitet

para 11 muajve - Syri

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet

para 11 muajve - Klan Kosova

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo ka shtuar se Kosovës i duhet një qeveri stabile,...

Mbledhet qeveria e Kosovës në detyrë

para 11 muajve - Albeu

Qeveria e Kosovës në detyrë do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa . Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet

para 11 muajve - Lajmi.net

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 11 muajve - Gazeta Liria

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Ambasadorja Viets: Rënia e PDK-së dhe rritja e Vetëvendosjes në këto zgjedhje, të pritshme

para 11 muajve - Telegrafi

Rënia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej që ‘Vetëvendosje’ do të ketë rritje në vota. Megjithatë, ka qenë e qartë që rezultati zgjedhor...

Viets e ka parashikuar rënien e PDK-së

para 11 muajve - Bota Press

Rënia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej që “Vetëvendosja” do të ketë rritje në vota. Kështu ka thënë ambasadorja Angelika Viets për...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite!

para 11 muajve - Almakos

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 11 muajve - Infokusi

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Ambasadorja gjermane në Kosovë: Haradinaj kryeministër? Ai ka hedhur gaz lostsjellës!

para 11 muajve - Te Sheshi

Ambasadorja gjermane në Kosovë, Angiela Viets ka gjetur një mënyrë diplomatike për të shprehur mosdakortësinë e saj për Haradinaj-kryeministër. Fillimisht ajo nuk e quan si një qeverisë stabile atë të...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 11 muajve - Indeks online

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Sot mblidhen Qeveria dhe Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - Koha.net

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Sot mblidhet edhe Qeveria edhe Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - Telegrafi

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Të mërkurën seanca për konstituimin e kuvendit

para 11 muajve - Albeu

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës , do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 11 muajve - Gazeta Express

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 11 muajve - Gazeta Express

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Viets: Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet!

para 11 muajve - GazetaBlic

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘ Zëri ’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Flet Sekretari i Kuvendit për seancën konstituive

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 11 muajve - Zeri

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

PAN-i zbulon emrat e deputetëve në ditën e seancës

para 11 muajve - Gazeta Liria

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

Sot mblidhet edhe Qeveria edhe Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - Zeri

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 11 muajve - Infokusi

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet!

para 11 muajve - GazetaBlic

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘ Zëri ’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Mblidhet Qeveria në detyrë

para 11 muajve - 10minuta

Qeveria në detyrë e Kosovës mban sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e qeverisë...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet

para 11 muajve - Zeri

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Agim Veliu: Në rradhët e deputetëve të LDK-së nuk ka “tradhëtarë” që e voton Ramushin!

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 17 Korrik – Agim Veliu, anëtar i Kryesisë së LDK-së i ka deklaruar Botapress-it se në mesin e deputetëve të LDK-së nuk ka asnjë që do ta votojë Ramush Haradinajn për kryeministër. I kontaktuar...

PAN-i zbulon emrat e deputetëve në ditën e seancës

para 11 muajve - GazetaBlic

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

PAN-i zbulon emrat e deputetëve në ditën e seancës

para 11 muajve - Gazeta Express

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

Presidenca e heshtur

para 11 muajve - Infokusi

Seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës sipas burimeve të Indeksonline do të mbahet këtë javë. E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

para 11 muajve - Insajderi

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim...

Kryeministri Mustafa mbledh sot ministrat

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Isa Mustafa do ta mbaj mbledhje sot me ministrat e tij të kabinetit qeveritar në ora 9 të mëngjesit. Kjo mund edhe të konsiderohet si mbledhja e fundit e Mustafës si kryeministër, për shkak...

PAN-i mban sekret emrat e deputetëve deri në ditën e seancës

para 11 muajve - Koha.net

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

Mbledhet Qeveria e Kosovës në detyrë

para 11 muajve - RTV 21

Mbledhja do të fillojë nga ora 09:00 Qeveria e Kosovës në detyrë do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa....

Sot mblidhet edhe Qeveria edhe Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - Infokusi

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Krijimi i qeverisë së re të Kosovës, të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 11 muajve - BalkanWeb

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndaj, presidenti...

PAN-i emrat e deputetëve i zbulon vetëm në ditën e seancës

para 11 muajve - Bota Press

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

Sot mblidhet edhe Qeveria edhe Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - Indeks online

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Ambasadorja Viets: Rënia e PDK-së dhe rritja e Vetëvendosjes në këto zgjedhje, të pritshme

para 11 muajve - Almakos

Rënia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej që ‘Vetëvendosje’ do të ketë rritje në vota. Megjithatë, ka qenë e qartë që rezultati zgjedhor...

Sot mblidhet edhe Qeveria edhe Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Express

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 11 muajve - Infokusi

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Sot mblidhet edhe Qeveria edhe Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - GazetaBlic

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

PAN-i zbulon emrat e deputetëve në ditën e seancës

para 11 muajve - Infokusi

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite!

para 11 muajve - Kurir

Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca e parë e Kuvendit pritet të mbahet gjatë kësaj jave. Sipas tyre, kandidat për kryekuvendar nga koalicioni...

Flet ambasadorja gjermane – “Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj nuk do të ketë stabilitet”

para 11 muajve - AlbPress

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Në një intervistë për gazetën “Zëri” në Kosovë, ajo...

Fillon mbledhja e Qeverisë

para 11 muajve - Sovrani

Ka filluar mbledhja e Qeverisë së Kosovës. Në këtë mbledhje janë kryeministri në detyrë Isa Mustafa, dhe ministrat Mimoza Ahmetaj, Hikmete Bajrami, Skender Hyseni, Arsim Bajrami, Hajredin Kuçi,  Enver...

Ka nisur mbledhja e Qeverisë

para 11 muajve - Periskopi

Qeverisë së Kosovës ka nisur mbledhjen e saj të paralajmëruar për orën 09:00 Në këtë mbledhje janë kryeministri në detyrë Isa Mustafa, dhe ministrat Mimoza Ahmetaj, Hikmete Bajrami, Skender Hyseni, Arsim...

Brenda një dite pritet të formohen Qeveria dhe Kuvendi

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 11 muajve - Lexo

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe Presidenti...

Kuvendi dhe Qeveria brenda një dite?

para 11 muajve - Periskopi

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Sot mblidhet edhe Qeveria edhe Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Liria

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Kuvendi dhe Qeveria për një ditë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Ja cilët ministra tashmë kanë mbërritur në Qeveri

para 11 muajve - Periskopi

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Ndërsa tash në Qeveri kanë arritur disa prej ministrave. Gazetari i ‘Gazeta Blic’, raporton se deri tash kanë arritur,  Mimoza Ahmetaj, Hikmete...

Sot mblidhet edhe Qeveria edhe Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - Almakos

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Hashim Thaçi i heshtur

para 11 muajve - Gazeta e re

Seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës do të mbahet këtë javë. Sipas burimeve të Indeksonline, e mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen deputetët e legjislaturës së gjashtë...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite!

para 11 muajve - Arbresh

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 11 muajve - Sovrani

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 11 muajve - Bota Press

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Viets: Rënie a PDK-së ka qenë e pritshme

para 11 muajve - Insajderi

Ambasadorja gjermane në Kosovë, Angelika Viets, ka folur rreth rezultatit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në vend që u mbajtën më 11 qershor. Në këto zgjedhje PDK-ja që ishte partia më e madhe,...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 11 muajve - Bota Press

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Presidenca hesht për seancën konstituive

para 11 muajve - Periskopi

Seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës sipas burimeve të Indeksonline do të mbahet këtë javë. E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë...

Presidenca ende nuk di se kur do të thërras seancën konstituive të Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës sipas burimeve të Indeksonline do të mbahet këtë javë. E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë...

Qeveria në ikje dhe kryesia e vjetër e kuvendit, sot mblidhen për takimet e radhës

para 11 muajve - Gazeta e re

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Presidenca e heshtur

para 11 muajve - Sovrani

Seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës sipas burimeve të Indeksonline do të mbahet këtë javë. E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë...

Sot mblidhet edhe Qeveria edhe Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - Bota Press

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Ambasadorja gjermane ia kujton Haradinajt kohën kur hidhnin gaz lotsjellës

para 11 muajve - Insajderi

Ambasadorja gjermane në Kosovë, Angelika Viets, duke folur për gjendjen politike dhe formimin e qeverisë së re, nuk ka hezituar t’ia kujtojë kandidatit për kryeministër, Ramush Haradinaj, kohën kur partia...

Sot mblidhet Qeveria dhe kryesia e Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës.  Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Ambasadorja gjermane Vites “flakareshë” Haradinajt: Nëse opizita sillet si ai s’do të ketë stabilitet

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 17 Korrik – Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme...

PAN-i mban sekret emrat e deputetëve deri në ditën e seancës

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 17 korrik – Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht...

PAN-i zbulon emrat e deputetëve në ditën e seancës

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 11 muajve - Sovrani

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Mblidhet Qeveria

para 11 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa sot merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë që do të mbahet prej orës 9:00. Kjo mund të jetë edhe mbledhja e fundit e kësaj qeverie në largim pas rrëzimit të saj më 10 maj...

Viets: Kosovës i duhet një qeveri stabile

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 11 muajve - Arbresh

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Viets: Nëse Haradinaj e merr qeverinë dhe opozita do të sillet si ai, nuk do të ketë stabilitet

para 11 muajve - Periskopi

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘ Zëri ’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Ambasadorja gjermane: Kosovës i duhet një qeveri stabile

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

PAN-i emrat e deputetëve i zbulon vetëm në ditën e seancës

para 11 muajve - Periskopi

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

Po mbahen sekret emrat e deputetëve deri në ditën e seancës konstituive

para 11 muajve - Gazeta e re

Hezitimi i Presidentit Thaçi për ta ftuar kuvendin për seancën konstituive, po ndërlidhet me mungesën e numrave të koalicionit PAN (PDK, AAK, NISMA), për ta formuar qeverinë. Këta të fundit, pavarësisht...

Kosovë, do të mbahet të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 11 muajve - Shqiptarja

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe, Presidenti...

Mblidhet sot Qeveria dhe Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - Periskopi

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Sot mblidhet edhe Qeveria edhe Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

Mustafa mbledh sot Qeverinë

para 11 muajve - Arbresh

Kryeministri Isa Mustafa merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës. Nuk dihet agjenda e kësaj mbledhjeje e cila pritet të mbahet në ora 9:00./ Arbresh.info.

Kosovë, të mërkurën seanca e konstituimit të Kuvendit

para 11 muajve - BalkanWeb

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve përgjithshme në Kosovë të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit. Presidenti i Kosovës...

Nga e hëna nis i nxehti politik në Kosovë

para 11 muajve - Gazeta Express

Të gjithë ata që fituan votat për të qenë pjesë e Kuvendit të Kosovës, po presin edhe ftesën për seancën konstituive të tij. Por, kjo po del se varet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi. Disa prej tyre...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 11 muajve - Telegrafi

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

KTV: Nesër Kryesia e vjetër e Kuvendit cakton seancën konstituive. Veseli kryetar Kuvendi

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK’së i ka thënë KTV’së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV’ja...

KTV: Nesër Kryesia e vjetër e Kuvendit cakton seancën konstituive

para 11 muajve - Gazeta Express

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK’së i ka thënë KTV’së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV’ja...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 11 muajve - GazetaBlic

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 11 muajve - Infokusi

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Nesër mblidhet edhe Qeveria edhe Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - Koha.net

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë nesër mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja...

Rruga drejt formimit të qeverisë nga LAA dhe Vetëvendosje

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 16 korrik - Presidenti i vendit Hashim Thaçi ende nuk e ka caktuar datën për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Seanca konstituive në Kuvendin e Kosovës duhet të thirret...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 11 muajve - Zeri

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe presidenti...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 11 muajve - Indeks online

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe Presidenti...

Nesër mblidhet qeveria në detyrë

para 11 muajve - Lajmi.net

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë nesër mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 11 muajve - Bota Press

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe presidenti...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 11 muajve - Almakos

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Prej sot, nis java “e nxehtë” politike në Kosovë!

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 17 Korrik – Të gjithë ata që fituan votat për të qenë pjesë e Kuvendit të Kosovës, po presin edhe ftesën për seancën konstituive të tij. Por, kjo po del se varet nga presidenti i vendit, Hashim...

Nesër mblidhet qeveria në detyrë

para 11 muajve - Gazeta Express

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë nesër mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja...

Ramush Haradinaj kryeministër i proceseve të vështira, apo plotësim dëshirës së tij personale?!

para 11 muajve - Bota Press

Albert Ramadani Koalicioni parazgjedhor tashmë i njohur si PAN,ne fushatën parazgjedhore për zgjedhjet nacionale nominuan Z.Haradinaj për kryeministër ky koalicion tashmë po bëhet gati ta drejtojë  ekzekutivin...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 11 muajve - Gazeta Liria

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe Presidenti...

Lekaj: PAN-i ka siguruar votat për qeverinë

para 11 muajve - Shekulli

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Nga e hëna nis i nxehti politik në Kosovë

para 11 muajve - Telegrafi

Të gjithë ata që fituan votat për të qenë pjesë ë Kuvendit të Kosovës, presin ftesën për seancën konstituive të tij. Disa prej tyre besojnë se thirrja për fillimin e punimeve të parlamentit do të ndodh...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 11 muajve - Sovrani

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 11 muajve - Arbresh

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe Presidenti...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 11 muajve - Politiko

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Kryesia e kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive

para 11 muajve - Politiko

Një burim brenda PDK-së i ka thënë KTV-së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV-ja ka kontaktuar sekretarin e Kuvendit, Ismet Krasniqi, por ai nuk ka konfirmuar nëse do të ketë...

Nesër mblidhet Qeveria në detyrë

para 11 muajve - GazetaBlic

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë nesër mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja...

Nga e hëna nis i nxehti politik në Kosovë

para 11 muajve - Almakos

Të gjithë ata që fituan votat për të qenë pjesë ë Kuvendit të Kosovës, presin ftesën për seancën konstituive të tij. Disa prej tyre besojnë se thirrja për fillimin e punimeve të parlamentit do të ndodh...

Nesër mblidhet qeveria në detyrë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë nesër mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja...

Nesër mblidhet Qeveria në detyrë

para 11 muajve - Indeks online

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë nesër mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja...

Nesër mblidhet Qeveria në detyrë

para 11 muajve - RTV 21

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë nesër mbledhjen e radhës Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja e...

AAK Kundërshton idenë për prishjen e koalicionit me PDK-në

para 11 muajve - Flaka

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Intervistë ekskluzive me ambasadoren gjermane Angelika Viets

para 11 muajve - Zeri

Nesër në gazetën “Zëri” mund ta lexoni intervistën që do të botohet në dy vazhdime me ambasadoren e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets. Në këtë intervistë dhënë për “Zërin”, ambasadorja Viets flet për...

Nesër pritet të caktohet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 16 korrik 2017 – Kryesia e legjislaturës së kaluar të Kuvendit tKosovës pritet të mblidhet nesër (e hënë) për të caktuar ditën e seancës konstituive të përbërjes së re të Kuvendit. Një burim...

Nesër mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit?

para 11 muajve - GazetaBlic

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK-së i ka thënë KTV-së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV-ja...

Kryesia e kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive

para 11 muajve - Koha.net

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK-së i ka thënë KTV-së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV-ja...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 16 korrik - I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i...

Nesër mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit?

para 11 muajve - Infokusi

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK-së i ka thënë KTV-së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV-ja...

Mustafa, Kurti e Haradinaj s’munden e duket se as që kanë synuar ta çojnë PDK në opozitë

para 11 muajve - Koha.net

Liderët si Mustafa, Kurti e Haradinaj më shumë se për ta dërguar PDK-në në opozitë, kanë punuar që ta zëvendësojnë Hashimin si kryeministër. S’kanë pasur beteja politike, por kauza personale, sikur ajo...

Nesër mblidhet Qeveria në detyrë

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë nesër mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja...

Nesër mblidhet Qeveria në detyrë

para 11 muajve - Gazeta e re

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë nesër mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja...

Nesër mblidhet Qeveria në detyrë

para 11 muajve - Bota Press

Qeveria në detyrë e Kosovës do të mbajë nesër mbledhjen e radhës. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media, nga zyra e kryeministrit në detyrë Isa Mustafa. Në njoftim thuhet se mbledhja...

Kryeziu: Krijimi i qeverisë së spektrit të gjerë proces i komplikuar

para 11 muajve - Koha.net

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, në një bisedë për Radion Evropa e Lirë, thekson që nisur nga kundërshtimet e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës që t’i...

Lekaj: Pas refuzimit nga LAA e VV Haradinajt s’i mbeti tjetër pos marrëveshjes me deputetë

para 11 muajve - Koha.net

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

AAK kundërshton idenë për prishjen e koalicionit me PDK’në

para 11 muajve - Infokusi

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Nesër mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 11 muajve - Sovrani

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK-së i ka thënë KTV-së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV-ja...

AAK kundërshton idenë për prishjen e koalicionit me PDK’në

para 11 muajve - Tetova Sot

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk kanë dashur e as nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë

para 11 muajve - Telegrafi

Ismet Kryeziu nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka thënë se Isa Mustafës, Albin Kurti e Ramush Haradinaj nuk kanë punuar që ta dërgojnë PDK-në në opozitë, e as nuk munden ta bëjnë këtë në këto rrethana....

AAK kundërshton idenë për prishjen e koalicionit me PDK’në

para 11 muajve - Gazeta Express

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

“Haradinaj i siguroi votat në marrëveshje me deputetë autonomë”

para 11 muajve - GazetaBlic

Pal Lekaj, nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë për Radion Evropa e Lirë, se Haradinaj nuk iu ka bishtnuar marrëveshjeve me subjektet tjera politike për krijimin e një koalicioni qeverisës,...

“Haradinaj i siguroi votat në marrëveshje me deputetë autonomë”

para 11 muajve - Klan Kosova

Pal Lekaj, nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thwnw për Radion Evropa e Lirë, se Haradinaj nuk iu ka bishtnuar marrëveshjeve me subjektet tjera politike për krijimin e një koalicioni qeverisës...

Nesër mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit?

para 11 muajve - Periskopi

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK-së i ka thënë KTV-së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV-ja...

Lekaj thotë se PAN-i i ka votat e “deputetëve autonomë që mendojnë për të mirën e vendit”

para 11 muajve - Telegrafi

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën (koalicioni PAN), Ramush Haradinaj,...

Anëtari i shoqërisë civile thotë se Kurti e Mustafa s’e kanë pasur synim dërgimin e PDK’së në opozitë

para 11 muajve - Gazeta Express

Ismet Kryeziu, nga shoqëria civile, thotë se as Albin Kurti e as Isa Mustafa se kanë për synim ta dërgojnë PDK-në në opozitë. Ai thotë se në secilën variant të ndërtimit të qeverisë, PDK-ja nuk do të jetë...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë

para 11 muajve - Zeri

Ismet Kryeziu nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI)ka thënë se përpjekjet e Isa Mustafës, Albin Kurti e Ramush Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë, por sipas Kryeziut duket se ky nuk...

Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 11 muajve - GazetaBlic

Drejtori ekzekutiv i KDI-së, Ismet Kryeziu ka shkruar në rrjetin social facebook ku ka thënë se as Mustafa e Kurti e Haradinaj nuk mund ta dërgojnë PDK-në në oppozitë, raporton Gazeta Blic. Sipas Kryeziut...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 11 muajve - Indeks online

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, thotë se Isa Mustafa, Albin Kurti e as Ramush Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë, madje ata as nuk pasur këtë synim. Përmes një...

'PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë'

para 11 muajve - Zeri

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Kryeziu:  Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë

para 11 muajve - Lajmi.net

Ismet Kryeziu nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI)ka thënë se përpjekjet e Isa Mustafës, Albin Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë, por sipas Kryeziut duket se ky nuk ishte qëllimi...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 11 muajve - Aktuale

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 11 muajve - Indeks online

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 11 muajve - Lajmi.net

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 11 muajve - Evropa e Lirë

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

AAK kundërshton idenë për prishjen e koalicionit me PDK’në

para 11 muajve - Gazeta Fjala

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk kanë dashur e as nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë

para 11 muajve - Almakos

Ismet Kryeziu nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka thënë se Isa Mustafës, Albin Kurti e Ramush Haradinaj nuk kanë punuar që ta dërgojnë PDK-në në opozitë, e as nuk munden ta bëjnë këtë në këto rrethana....

Këta janë dy deputetët e LDK-së që thuhet se do ta votojnë Haradinajn?

para 11 muajve - InfoShqip

Java e ardhshme do të dëshmojë nëse Ramush Haradinaj ka arritur t’i sigurojë 61 vota për ta formuar Qeverinë. Formimin e shpejtë të institucioneve po e kërkojnë edhe shtetet e QUINT-it, derisa drejtues...

Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 11 muajve - Infokusi

Drejtori ekzekutiv i KDI-së, Ismet Kryeziu ka shkruar në rrjetin social facebook ku ka thënë se as Mustafa e Kurti e Haradinaj nuk mund ta dërgojnë PDK-në në oppozitë. Sipas Kryeziut në secilin variant...

Lekaj thotë se PAN-i i ka votat e “deputetëve autonomë që mendojnë për të mirën e vendit”

para 11 muajve - Almakos

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën (koalicioni PAN), Ramush Haradinaj,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 11 muajve - Gazeta Liria

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 11 muajve - Arbresh

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

“Haradinaj i siguroi votat për qeverinë, përmes deputetëve që janë autonom”

para 11 muajve - Insajderi

Pal Lekaj, nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë sot se Ramush Haradinaj nuk iu ka bishtnuar marrëveshjeve me subjektet tjera politike për krijimin e një koalicioni qeverisës, por i...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 11 muajve - Arbresh

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, thotë se Isa Mustafa, Albin Kurti e as Ramush Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë, madje ata as nuk pasur këtë synim. Përmes një...

AAK nuk e ka ndërmend ta prishë koalicionin me PDK’në

para 11 muajve - Gazeta Monitor

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 11 muajve - Gazeta e re

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, thotë se Isa Mustafa, Albin Kurti e as Ramush Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë, madje ata as nuk pasur këtë synim. Përmes një...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 11 muajve - Sovrani

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, thotë se Isa Mustafa, Albin Kurti e as Ramush Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë, madje ata as nuk pasur këtë synim. Përmes një...

Zbulohet se a i siguroj votat PAN-i për qeverinë

para 11 muajve - Bota Press

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

“Kundërshtimi i partive tjera vështirëson krijimin e një qeverie të gjerë”

para 11 muajve - Insajderi

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 16 korrik 2017 – I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën,...

Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë, e siç duket as nuk e kanë pasur këtë synim!

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Shkruan: Ismet Kryeziu Liderët si Mustafa, Kurti e Haradinaj më shumë se për ta dërguar PDK-në në opozitë, kanë punuar që ta zëvendësojnë Hashimin si kryeministër. S’kanë pasur beteja politike, por kauza...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 11 muajve - Sovrani

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 11 muajve - Bota Press

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj e thotë edhe sot: I kemi numrat

para 11 muajve - Periskopi

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Haxhi Avdyli i LDK-së Prizrenit, ja nis politikës dhe si deputet: Ja pse Thaçi mund të shkaktojë tensione

para 11 muajve - Te Sheshi

Shprehet i pakënaqur me rezultatin e partisë së tij në zgjedhjet e 11 qershorit. Thotë se LDK-së i duhen reforma të thella por nuk preferon të flasë me emër se kush duhet ta merr timonin e partisë pas...

Osmani: Koalicioni me VV-në i vështirë, LDK të qëndrojë në opozitë

para 11 muajve - Java News

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Osmani: Unë nuk do të jem shembull i dorëzimit

para 11 muajve - Sovrani

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Vjosa Osmani pro bisedimeve me VV-në

para 11 muajve - Politiko

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se është pro kontaktit dhe bisedave me Vetëvendosjen, përkundër përjetimeve jo të këndshme...

Problemi i fjalës së nderit

para 11 muajve - Ina

Ramush Haradinaj ballafaqohet me një problem objektiv: e tërë struktura e qeverisjes mbështetet vetëm te fjala e tij. Dhe sado e fortë të jetë, fjala e tij tash bëhet pengesë Veton Surroi 1. Pashë hidhërimin...

Teuta Rugova: S’e votoj Haradinajn

para 11 muajve - Politiko

E bija e Ibrahim Rugovës, Teuta, e cila është bërë deputete për herë të dytë ka thënë se nuk do të votojë Ramush Haradinajn për Shef të Qeverisë. Ka thënë se janë të pavërteta dhe propagandë zërat se ajo...

‘Lufta speciale’ e votave për një qeveri të brishtë

para 11 muajve - Insajderi

Koha po kalon, dhe koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN) i zvogëlohet fushëveprimi. Rezultati i zgjedhjeve nuk u dha aspak komoditet për krijimin e një qeverie stabile. Tash janë në kërkim të deputetëve tjerë...

Vjosa Osmani pro bisedimeve me VV-në – “por, më mirë në opozitë”

para 11 muajve - Klan Kosova

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se është pro kontaktit dhe bisedave me Vetëvendosjen, përkundër përjetimeve jo të këndshme...

Vjosa Osmani pro bisedimeve me VV-në

para 11 muajve - Gazeta e re

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se është pro kontaktit dhe bisedave me Vetëvendosjen, përkundër përjetimeve jo të këndshme...

Vjosa Osmani: Unë nuk do të jem shembulli i dorëzimit

para 11 muajve - Gazeta e re

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Osmani e quan të vështirë koalicionin me VV, thotë që LDK më mirë të qëndrojë në opozitë

para 11 muajve - Periskopi

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Osmani: LDK e ka më mirë të jetë në opozitë

para 11 muajve - Ina

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se është pro kontaktit dhe bisedave me Vetëvendosjen, përkundër përjetimeve jo të këndshme...

Osmani: LDK e ka më mirë të jetë në opozitë

para 11 muajve - Telegrafi

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se është pro kontaktit dhe bisedave me Vetëvendosjen, përkundër përjetimeve jo të këndshme...

Osmani: Koalicioni me VV’në i vështirë, LDK më mirë të qëndrojë në opozitë

para 11 muajve - Indeks online

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Osmani është pro bisedave me Vetëvendosjen

para 11 muajve - RTV 21

Vjosa Osmani tha se nuk do të jetë shembulli i dorëzimit Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që...

Osmani: Koalicioni me VV-në i vështirë, LDK më mirë të qëndrojë në opozitë

para 11 muajve - Zeri

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Legjitime cilësohet kërkesa e vendeve të Quintit për formim të qeverisë

para 11 muajve - Koha.net

Fuqitë perëndimore u kanë bërë thirrje ligjvënësve të sapozgjedhur të Kosovës që të lëvizin përpara në formimin e qeverisë. Këto thirrje, sipas shoqërisë civile dhe analistëve, janë legjitime, pasi që...

Osmani: Koalicioni me VV-në i vështirë, LDK më mirë të qëndrojë në opozitë

para 11 muajve - Lajmi.net

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Osmani: Koalicioni me VV’në i vështirë, LDK më mirë të qëndrojë në opozitë

para 11 muajve - Gazeta Express

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Vjosa Osmani: Unë nuk do të jem shembulli i dorëzimit

para 11 muajve - GazetaBlic

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Vjosa Osmani: Unë nuk do të jem shembulli i dorëzimit

para 11 muajve - Indeks online

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Osmani: LDK e ka më mirë të jetë në opozitë

para 11 muajve - Almakos

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se është pro kontaktit dhe bisedave me Vetëvendosjen, përkundër përjetimeve jo të këndshme...

Tash në “Personale” të TV Dukagjinit, rrëfimi i Vjosa Osmanit (Live)

para 11 muajve - Telegrafi

Deputetja më e votuar e LDK-së, Vjosa Osmani, po flet në emisionin “Personale” të TV Dukagjinit. Ajo ka kërkuar unitet gjeneratash rreth LDK-së, me qëllim që qytetarëve të Kosovës t’u kthehet shpresa....

Kosovë, ambasadorët: Do të punojmë me çdo qeveri të formuar ligjërisht

para 11 muajve - RTSH

Ambasadat e pesë vendeve kryesore perëndimore, Shteteve të Bashkuara, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, thanë se do të punojnë me çdo qeveri të formuar ligjërisht dhe që respekton...

Vjosa Osmani: Unë nuk do të jem shembulli i dorëzimit

para 11 muajve - Tetova Sot

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Vjosa Osmani: Unë nuk do të jem shembulli i dorëzimit

para 11 muajve - Infokusi

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Tash në “Personale” të TV Dukagjinit, rrëfimi i Vjosa Osmanit (Live)

para 11 muajve - Almakos

Deputetja më e votuar e LDK-së, Vjosa Osmani, po flet në emisionin “Personale” të TV Dukagjinit. Ajo ka kërkuar unitet gjeneratash rreth LDK-së, me qëllim që qytetarëve të Kosovës t’u kthehet shpresa....

Osmani: Koalicioni me VV’në i vështirë

para 11 muajve - Arbresh

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Osmani: Koalicioni me VV’në i vështirë, LDK më mirë të qëndrojë në opozitë

para 11 muajve - Bota Press

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Insajderi

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve të...

Vjosa Osmani thotë se nuk do të jetë shembull i dorëzimit

para 11 muajve - Periskopi

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Vjosa Osmani: Unë nuk do të jem shembulli i dorëzimit

para 11 muajve - Bota Press

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Vjosa Osmani: Unë nuk do të jem shembulli i dorëzimit

para 11 muajve - Arbresh

Femra më e votuar në Kosovë dhe njëra nga deputetët më të votuar në Kuvendin e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se do të angazhohet maksimalisht që LDK të dal unike, pas kjo është ajo që e kërkon mesë shumti...

Vjosa Osmani: Unë nuk do të jem shembulli i dorëzimit

para 11 muajve - KosovaPress

Në një emision në TV Dukagjini, Osmani ka thënë se vendimmarrja në LDK tash e tutje do të jetë më demokratike dhe ajo do të sigurohet për këtë. Ajo ka dhënë vërejtje për gjendjen e tanishme të LDK-së,...

Rrustemi: PAN-i po synon ti bëj numrat duke i shantazhuar deputetët

para 11 muajve - Lajmi.net

Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në KQZ Adnan Rrustemi përmes një statusi në rrjetin social Facebook e ka komentuar formimin e Qeverisë Rrustemi tha se koalicioni PAN po përpiqet  ti zhantazhoj dhe...

Legjitime cilësohet kërkesa e vendeve të Quintit për formim të qeverisë

para 11 muajve - Koha.net

Fuqitë perëndimore u kanë bërë thirrje ligjvënësve të sapozgjedhur të Kosovës që të lëvizin përpara në formimin e qeverisë. Këto thirrje, sipas shoqërisë civile dhe analistëve, janë legjitime, pasi që...

Teuta Rugova: S’e votoj Haradinajn

para 11 muajve - Tetova Sot

E bija e Ibrahim Rugovës, Teuta, e cila është bërë deputete për herë të dytë ka thënë se nuk do të votojë Ramush Haradinajn për Shef të Qeverisë. Ka thënë se janë të pavërteta dhe propagandë zërat se ajo...

Teuta Rugova thotë se nuk do të votojë një qeveri të PAN-it

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 15 korrik 2017 – Deputetja e LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Teuta Rugova, ka hedhur poshtë spekulimet se ajo do të votojë për qeverinë që do të formohej nga koalicioni parazgjedhor PDK-AAK-NISMA...

“Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme”

para 11 muajve - Sovrani

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

Shpresë për krijim të shpejtë të institucioneve pas thirrjeve të Quint-it

para 11 muajve - Koha.net

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

Deklarata e Kuintit, thirrje për përshpejtimin e proceseve

para 11 muajve - Telegrafi

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve të reja, janë...

Rrustemi: PAN-i po synon t’i bëj numrat duke i shantazhuar deputetët

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në KQZ Adnan Rrustemi përmes një statusi në rrjetin social Facebook e ka komentuar formimin e Qeverisë. Rrustemi tha se koalicioni PAN po përpiqet  ti zhantazhoj dhe...

Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Zeri

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve të...

Kosovë, Haxhiu: Nëse PAN bën 61 deputetë, të veprojë Prokuroria

para 11 muajve - Alsat-M

Në Kosovë deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka kërkuar veprimin e Prokurorisë nëse koalicioni i PDK-së, AAK-së dhe Nismës i njohur si PAN arrin t’i sigurojë 61 deputetë për formimin e Qeverisë. ...

Rrustemi: PAN-i po synon ti bëjë numrat duke i shantazhuar deputetët

para 11 muajve - Arbresh

Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në KQZ Adnan Rrustemi përmes një statusi në rrjetin social Facebook e ka komentuar formimin e Qeverisë, shkruan arbresh.info Rrustemi tha se koalicioni PAN po përpiqet...

Analistët: Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Politiko

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

Dy analistë: Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Gazeta Express

Dy analistë politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

Kosovë, amb.perëndimore, punë me qeverinë e formuar ligjërisht

para 11 muajve - RTSH

Ambasadat e pesë vendeve kryesore perëndimore, Shteteve të Bashkuara, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, thanë se do të punojnë me çdo qeveri të formuar ligjërisht dhe që respekton...

Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Bota Press

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Klan Kosova

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

Analistët: Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Lajmi.net

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

‘Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme’

para 11 muajve - GazetaBlic

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

Analistët: Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

Deklarata e Kuintit, thirrje për përshpejtimin e proceseve

para 11 muajve - Almakos

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve të reja, janë...

Analistët: Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Indeks online

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

Teuta Rugova demanton spekulimet se do ta votojë Haradinajn për kryeministër

para 11 muajve - Telegrafi

Lidhur me spekulimet që kanë qarkulluar ditëve të fundit nëpër media, se Teuta Rugova, e bija e Presidentit historik Ibrahim Rugova, do ta votojë kandidatin e PAN-it për kryeministër Ramush Haradinajn,...

Analistët: Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

Teuta Rugova demanton spekulimet se do ta votojë Haradinajn për kryeministër

para 11 muajve - Almakos

Lidhur me spekulimet që kanë qarkulluar ditëve të fundit nëpër media, se Teuta Rugova, e bija e Presidentit historik Ibrahim Rugova, do ta votojë kandidatin e PAN-it për kryeministër Ramush Haradinajn,...

Analistët: Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve të...

Dy analistë: Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Bota Press

Dy analistë politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

Kosovë, Haxhiu: Nëse PAN bën 61 deputetë, të veprojë Prokuroria

para 11 muajve - Fol

Në Kosovë deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka kërkuar veprimin e Prokurorisë nëse koalicioni i PDK-së, AAK-së dhe Nismës i njohur si PAN arrin t’i sigurojë 61 deputetë për formimin e Qeverisë. ...

Teuta Rugova demanton spekulimet se do ta votojë Haradinajn për kryeministër

para 11 muajve - 24 ore

Lidhur me spekulimet që kanë qarkulluar ditëve të fundit nëpër media, se Teuta Rugova, e bija e Presidentit historik Ibrahim Rugova, do ta votojë kandidatin e PAN-it për kryeministër Ramush Haradinajn,...

Analistët: Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Gazeta e re

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

Analistët: Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme

para 11 muajve - Arbresh

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

‘Thirrjet e Quint-it për krijimin e institucioneve, të rëndësishme’

para 11 muajve - Periskopi

Analistët politikë në Prishtinë, por edhe përfaqësues të organizatave joqeveritare në Kosovës, konsiderojnë se thirrjet e faktorit ndërkombëtar në Kosovë se nuk duhet të ketë vonesa për formimin e institucioneve...

Ekskluzive: Seanca konstituive mbahet më 27 korrik

para 11 muajve - Bota Press

U raportua shumë se seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës do të mbahet javën e ardhshme, por jo. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka disa ditë që po takohet me kandidatin për kryeministër nga radhët...

Teuta Rugova tregon nëse do ta votojë Haradinajn për kryeministër

para 11 muajve - Gazeta e re

Teuta Rugova, e bija e Presidentit historik Ibrahim Rugova, ka reaguar ndaj deklaratave se ajo do ta votojë kandidatin e PAN-it për kryeministër Ramush Haradinajn. Ajo ka deklaruar se të gjitha janë spekulime,...

PAN-i thotë se i ka 62 vota, Pacolli do qeveri të gjerë me afat njëvjeçar

para 11 muajve - Koha.net

Ndonëse Presidenti i vendit Hashim Thaçi ende nuk e ka caktuar datën e seancës konstituive të Kuvendit, në koalicion PAN vazhdojnë të deklarojnë se kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj, i ka numrat...

Delawie: Kosova është në pikën e kthesës, pres që Qeveria të formohet së shpejti

para 11 muajve - Koha.net

“Ka shumë probleme me të cilat Kosova po ballafaqohet dhe ka nevojë që të ketë një Qeveri të plotë të zgjedhur për t’i trajtuar këto probleme. Mund t’ju them që kishte shumë raportime në media se unë,...

Delawie: Ne besojmë që Qeverinë do ta formojnë pa ndihmën tonë

para 11 muajve - Periskopi

“Ka shumë probleme me të cilat Kosova po ballafaqohet dhe ka nevojë që të ketë një Qeveri të plotë të zgjedhur për t’i trajtuar këto probleme. Mund t’ju them që kishte shumë raportime në media se unë,...

Mjerë ajo Qeveri që mbetet peng i dy apo tre deputetëve dhe Listës Serbe

para 11 muajve - Periskopi

Radio Evropa e Lirë: Aktualisht është në vijim e sipër procesi i konstituimit të institucioneve të dala nga zgjedhjet e 11 qershorit. A e shihni mundësinë e një krize eventuale në rast të mosarritjes të...

Problemi i fjalës së nderit

para 11 muajve - Koha.net

Ramush Haradinaj ballafaqohet me një problem objektiv: e tërë struktura e qeverisjes mbështetet vetëm te fjala e tij. Dhe sado e fortë të jetë, fjala e tij tash bëhet pengesë Veton Surroi 1. Pashë hidhërimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK