http://kariera.mk

Kreditë e këqija ulen, kriteret për kreditim nuk lehtësohen

para 10 muajve - Mapo

Kredia e keqe në sistemin bankar shqiptar ka rënë në 15.9 për qind të totalit në maj 2017, nga 19.5 për qind që qe në maj 2016, megjithatë, vrojtimi për aktivitetin kreditues i Bankës së Shqipërisë tregon...

Shqiptarët u rikthehen fajdeve, marrin para jashtë bankave

para 10 muajve - Lexo

Në raportin e fundit të Bankës së Shqipërisë, theksohet se bizneset dhe individët janë të priur për të marrë hua jashtë tregut bankar, madje edhe me interesa më të larta. Kjo praktikë ka rikthyer edhe...

Informaliteti i qarkullimit të parave në vend, rikthehen sërish fajdet

para 10 muajve - Shqiptarja

Në raportin e fundit të Basnkës së Shqipërisë, theksohet se bizneset dhe individët janë të priur për të marrë hua jashtë tregut bankar, madje edhe me interesa më të larta. Kjo praktikë ka rikthyer edhe...

Rikthehen fajdet?! Shqiptarët gjithnjë e më shumë po marrin para jashtë bankave

para 10 muajve - Java News

Në raportin e fundit të Basnkës së Shqipërisë, theksohet se bizneset dhe individët janë të priur për të marrë hua jashtë tregut bankar, madje edhe me interesa më të larta. Kjo praktikë ka rikthyer edhe...

Shok dhe tmerr për taksapaguesit në Greqi

para 10 muajve - Portalb

“Shok dhe tmerr për taksapaguesit në Greqi, sepse urdhrat që i kanë marrë për pagesë tani janë dyfish më të larta nga viti i kaluar”, shkruan gazeta “Katimerini”. Gazeta thekson se kjo ka të bëjë me rritjen...

Kthehen fajdetë, paratë informale përdoren për financim

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Bizneset dhe individët kanë ulur kërkesën për kredi, duke shfrytëzuar burime alternative jashtë bankave Niveli i lartë i eurove që po qarkullojnë jashtë kanaleve bankare, të ardhura kryesisht nga aktivitetet...

Lehtësohen kreditë, BSH: Më e lehtë të marrësh kredinë konsumatore

para 10 muajve - Top Channel

Në tremujorin e dytë të vitit standardet e kredisë mbeten pothuajse të pandryshuara për biznesin dhe u lehtësuan për individët, raporton Banka e Shqipërisë. Faktorët kryesorë që ndikuan në kahun lehtësues...

BSH: Lehtësohet skema për të marrë kredi konsumatore

para 10 muajve - Lexo

Në tremujorin e dytë të vitit standardet e kredisë mbeten pothuajse të pandryshuara për biznesin dhe u lehtësuan për individët, raporton Banka e Shqipërisë. Faktorët kryesorë që ndikuan në kahun lehtësues...

BSH: Lehtësohet skema për të marrë kredi konsumatore

para 10 muajve - Java News

Në tremujorin e dytë të vitit standardet e kredisë mbeten pothuajse të pandryshuara për biznesin dhe u lehtësuan për individët, raporton Banka e Shqipërisë. Faktorët kryesorë që ndikuan në kahun lehtësues...

Lehtësohen kreditë, BSH: Më e lehtë të marrësh kredinë konsumatore

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Në tremujorin e dytë të vitit standardet e kredisë mbeten pothuajse të pandryshuara për biznesin dhe u lehtësuan për individët, raporton Banka e Shqipërisë. Faktorët kryesorë që ndikuan në kahun lehtësues...

BSH: Kreditimi i qëndrueshëm, shqetësim gjetja e burimeve të financimit

para 10 muajve - Ora news

Banka e Shqipërisë raporton një qëndrueshmëri të situatës së kreditimit në Shqipëri. Megjithatë, shqetësim mbetet gjetja e burimeve të tjera të financimit, jashtë sistemit ligjor. Në raportin e tremujorit...

Vrojtimi i BSH: Lehtësohen kushtet e kredisë për konsumatorët

para 10 muajve - ABC News

Invdividët vijojnë ta kenë më të lehtë për të marrë kredi në banka krahasuar me sipërmarrjet. Vrojtimi i Bankës së Shqipërisë tregon se standardet e kredisë u lehtësuan për individët edhe në tremujorin e dytë të vitit.

TABELA/ Kreditë e këqija. Qytetarët korrektë, biznesi nuk shlyen borxhet

para 10 muajve - Syri

Pjesa dërrmuese e kredive të këqija janë borxhe të pashlyera nga bizneset. Banka e Shqipërisë raportoi se qytetarët janë shumë më korrekt me kthimin e borxheve se sa bizneset. Sipas statistikave të bëra...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK