http://kariera.mk

Polakët kundërshtojnë reformat e propozuara në sistemin gjyqësor

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Mijëra njerëz u mblodhën dje në Varshavë dhe në qytete të tjera për të kundërshtuar reformat në sistemin gjyqësor të propozuara nga qeveria polake, të cilat kundërshtarët i shohin si kërcënim për pavarësinë...

Polonia i ngre nervat BE-së me ligjin e emërimit të gjyqtarëve

para 11 muajve - Te Sheshi

Senati i Polonisë ka miratuar dy ligje kontestuese, me të cilat qeveria konservatore shtrin kontrollin mbi autoritetet juridike në këtë vend duke i lejuar qeverisjes të emërojë gjyqtarët. Kjo instancë...

Proteston opozita në Poloni

para 11 muajve - ABC News

Gjithnjë e më e tensionuar situata në Poloni ku me mijëra persina morën pjesë në një manifestim të organizuar nga opozita përpara parlamentit të vendit. Protesta është kundër dy reformave të cilat kufizojnë...

Poloni, protesta kundër reformës në drejtësi

para 11 muajve - Vizion Plus

Mijëra polakë kanë dalë në protesta në kryeqytetin e Varshavës dhe në qytetet e tjera, për të kundërshtuar reformën e diskutueshme në drejtësi. Sipas tyre, ligji i miratuar nga Senati të shtunën do të...

Poloni; Protesta kundër reformës në drejtësi

para 11 muajve - RTSH

Mijëra polakë kanë protestuar në kryeqytetin e Varshavës dhe në qytetet e tjera polake për të dënuar reformën e diskutueshme të gjyqësorit. Protestuesit thonë se ligji, i miratuar nga Senati të shtunën,...

Miratimi i reformës në drejtësi, populli polak shpërthen në protesta

para 11 muajve - Syri

Mijëra polakë kanë protestuar në kryeqytetin e Varshavës dhe në qytetet e tjera polake për të dënuar reformën e diskutueshme të gjyqësorit. Protestuesit thonë se ligji, i miratuar nga Senati të shtunën,...

Polonia ndryshon ligjet që e "varrosin" drejtësinë

para 11 muajve - DW

Edhe Senati ka rënë dakord me ndryshime në drejtësi në Poloni. Të gjitha po shkojnë sipas dëshirës së qeverisë, përveç protestave. Senati i Polonisë ka miratuar dy ligje kontestuese, me të cilat qeveria...

Polonia me kokëfortësi ndryshon ligjet e drejtësisë

para 11 muajve - Syri

Edhe Senati ka rënë dakord me ndryshime në drejtësi në Poloni. Të gjitha po shkojnë sipas dëshirës së qeverisë, përveç protestave. Nga Deutsch Welle Senati i Polonisë ka miratuar dy ligje kontestuese,...

Polonia ndryshon ligjet që e "varrosin" drejtësinëPolonia ndryshon ligjet për drejtësi

para 11 muajve - DW

Edhe Senati ka rënë dakord me ndryshime në drejtësi në Poloni. Të gjitha po shkojnë sipas dëshirës së qeverisë, përveç protestave. Senati i Polonisë ka miratuar dy ligje kontestuese, me të cilat qeveria...

Miratimi i reformës në drejtësi, populli polak shpërthen në protesta

para 11 muajve - Opozita

Mijëra polakë kanë protestuar në kryeqytetin e Varshavës dhe në qytetet e tjera polake për të dënuar reformën e diskutueshme të gjyqësorit. Protestuesit thonë se ligji, i miratuar nga Senati të shtunën,...

Emërimi i gjykatësve nga Qeveria: mijëra polakë marshojnë kundër ligjit të miratuar në Senat

para 11 muajve - Te Sheshi

Me mijëra polakë morën pjesë në marshime proteste në kryeqytetin Varshavë dhe qytete të tjera për të dënuar reformën kontraverse në Gjyqësor. Protestuesit thonë se projektligji kaluar nga Senati, të shtunën,...

Polonia ndryshon ligjet që e “varrosin” drejtësinë

para 11 muajve - Insajderi

Senati i Polonisë ka miratuar dy ligje kontestuese, me të cilat qeveria konservatore shtrinë edhe më shumë kontrollin mbi autoritetet juridike në këtë vend. Pas Sejmit, tani edhe Senati i jep dritën jeshile...

Protesta në Poloni kundër reformës së gjyqësorit

para 11 muajve - Gazeta Express

Mijëra polakë kanë protestuar para godinës së Parlamentit në Varshavë kundër reformës në gjyqësor. Protestuesit thonë se dy projektligjet e miratuara nga senati të shtunën do të dëmtojnë pavarësinë e gjyqtarëve...

Protesta në Poloni kundër reformës së gjyqësorit

para 11 muajve - Indeks online

Mijëra polakë kanë protestuar para godinës së Parlamentit në Varshavë kundër reformës në gjyqësor. Protestuesit thonë se dy projektligjet e miratuara nga senati të shtunën do të dëmtojnë pavarësinë e gjyqtarëve...

Protesta në Poloni kundër reformës së gjyqësorit

para 11 muajve - Ora news

Mijëra polakë kanë protestuar para godinës së Parlamentit në Varshavë kundër reformës në gjyqësor. Protestuesit thonë se dy projektligjet e miratuara nga senati të shtunën do të dëmtojnë pavarësinë e gjyqtarëve...

Poloni, mijëra persona protestojnë kundër reformës në drejtësi

para 11 muajve - Shqiptarja

Mijëra persona në Poloni kanë mbushur rrugët jashtë parlamentit në Warsaw, për të protestuar kundër reformës në drejtësi, e cila i jep të drejtë çdo deputeti dhe ministrit të drejtësisë, të emërojë gjyqtarë...

Drejtësia, në Poloni miratohet ligji kontradiktor

para 11 muajve - Top Channel

Parlamenti polak miratoi një ligj që i jep deputetëve dhe ministrit të drejtësisë, fuqinë për të emëruar gjykatës, pa u konsultuar me organizmat gjyqësore. Partitë opozitare dhe grupet e të drejtave të...

Poloni: Protestohet kundër ndryshimeve në sistemin gjyqësor

para 11 muajve - Portalb

Qindra persona kanë protestuar në Varshavë, pasi Senati i Polonisë ka miratuar dy projektligje për gjyqësorin, të cilat sipas opozitës konsiderohen si tentim nga partia konservatore në pushtet, për minimin...

Protestohet kundër ndryshimeve në sistemin gjyqësor

para 11 muajve - Zhurnal

Varshavë, 16 korrik - Qindra persona kanë protestuar në Varshavë, pasi Senati i Polonisë ka miratuar dy projektligje për gjyqësorin, të cilat sipas opozitës konsiderohen si tentim nga partia konservatore...

Poloni, kundërshtohen ndryshimet në gjyqësor

para 11 muajve - Alsat-M

Qindra persona kanë protestuar në Varshavë, pasi Senati i Polonisë ka miratuar dy projektligje për gjyqësorin, të cilat sipas opozitës konsiderohen si tentim nga partia konservatore në pushtet, për minimin...

Poloni: Protestohet kundër ndryshimeve në sistemin gjyqësor

para 11 muajve - Ina

AppleMark Qindra persona kanë protestuar në Varshavë, pasi Senati i Polonisë ka miratuar dy projektligje për gjyqësorin, të cilat sipas opozitës konsiderohen si tentim nga partia konservatore në pushtet,...

Protestohet kundër ndryshimeve në sistemin gjyqësor

para 11 muajve - RTV 21

Protestat janë organizaur nga partitë opozitare të krahut të majtë dhe disa qytetarë. Qindra persona kanë protestuar në Varshavë, pasi Senati i Polonisë ka miratuar dy projektligje për gjyqësorin, të cilat...

Poloni: Protestohet kundër ndryshimeve në sistemin gjyqësor

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Qindra persona kanë protestuar në Varshavë, pasi Senati i Polonisë ka miratuar dy projektligje për gjyqësorin, të cilat sipas opozitës konsiderohen si tentim nga partia konservatore në pushtet, për minimin...

Poloni: Protestohet kundër ndryshimeve në sistemin gjyqësor

para 11 muajve - Indeks online

Qindra persona kanë protestuar në Varshavë, pasi Senati i Polonisë ka miratuar dy projektligje për gjyqësorin, të cilat sipas opozitës konsiderohen si tentim nga partia konservatore në pushtet, për minimin...

Protesta kundër reformave në gjyqësor në Poloni

para 11 muajve - Gazeta Express

Qindra persona kanë dalë në rrugët e Varshavës për të protestuar kundër reformave në gjyqësor. Senati i Polonisë ka miratuar dy projektligje për gjyqësorin, të cilat opozita i konsideron tentim nga partia...

Protesta në Poloni kundër reformës së gjyqësorit

para 11 muajve - Arbresh

Mijëra polakë kanë protestuar para godinës së Parlamentit në Varshavë kundër reformës në gjyqësor. Protestuesit thonë se dy projektligjet e miratuara nga senati të shtunën do të dëmtojnë pavarësinë e gjyqtarëve...

Polonia aprovon ndryshime ligjore anashkalohen institucionet juridike

para 11 muajve - Shqiptarja

Parlamenti polak miratoi të shtunën në mëngjes ligjin e debatuar për dhënien e të drejtës të emërimit të gjyqtarëve ministrit të drejtësisë dhe anëtarëve të parlamentit pa u konsultuar me institucionet...

Poloni: Protestohet kundër ndryshimeve në sistemin gjyqësor

para 11 muajve - Infokusi

Qindra persona kanë protestuar në Varshavë, pasi Senati i Polonisë ka miratuar dy projektligje për gjyqësorin, të cilat sipas opozitës konsiderohen si tentim nga partia konservatore në pushtet, për minimin...

Poloni: Protestohet kundër ndryshimeve në sistemin gjyqësor

para 11 muajve - Tetova Sot

Qindra persona kanë protestuar në Varshavë, pasi Senati i Polonisë ka miratuar dy projektligje për gjyqësorin, të cilat sipas opozitës konsiderohen si tentim nga partia konservatore në pushtet, për minimin...

Protesta në Poloni kundër reformës së gjyqësorit

para 11 muajve - Sovrani

Mijëra polakë kanë protestuar para godinës së Parlamentit në Varshavë kundër reformës në gjyqësor. Protestuesit thonë se dy projektligjet e miratuara nga senati të shtunën do të dëmtojnë pavarësinë e gjyqtarëve...

Poloni: Protestohet kundër ndryshimeve në sistemin gjyqësor

para 11 muajve - Periskopi

Qindra persona kanë protestuar në Varshavë, pasi Senati i Polonisë ka miratuar dy projektligje për gjyqësorin, të cilat sipas opozitës konsiderohen si tentim nga partia konservatore në pushtet, për minimin...

Poloni: Protestohet kundër ndryshimeve në sistemin gjyqësor

para 11 muajve - Gazeta e re

Qindra persona kanë protestuar në Varshavë, pasi Senati i Polonisë ka miratuar dy projektligje për gjyqësorin, të cilat sipas opozitës konsiderohen si tentim nga partia konservatore në pushtet, për minimin...

Protestohet kundër ndryshimeve në sistemin gjyqësor

para 11 muajve - Insajderi

Qindra persona kanë protestuar në Varshavë, pasi Senati i Polonisë ka miratuar dy projektligje për gjyqësorin, të cilat sipas opozitës konsiderohen si tentim nga partia konservatore në pushtet, për minimin...

Drejtësia, në Poloni miratohet ligji kontradiktor

para 11 muajve - Flaka

Parlamenti polak miratoi një ligj që i jep deputetëve dhe ministrit të drejtësisë, fuqinë për të emëruar gjykatës, pa u konsultuar me organizmat gjyqësore. Partitë opozitare dhe grupet e të drejtave të...

Drejtësia, në Poloni miratohet ligji kontradiktor

para 11 muajve - Arbresh

Parlamenti polak miratoi një ligj që i jep deputetëve dhe ministrit të drejtësisë, fuqinë për të emëruar gjykatës, pa u konsultuar me organizmat gjyqësore. Partitë opozitare dhe grupet e të drejtave të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK