http://kariera.mk

Aksidentet nga lodhja, drejtuesit e policisë: Mos shpejtoni

para 10 muajve - Top Channel

Parakalimi i gabuar i dy mjeteve është shkaku i aksidentit të rëndë në kryqëzimin e Blinishtit në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, ku një person humbi jetën ndërsa 6 të tjerë mbetën të plagosur. Për të bërë...

Nuk i shpëtoni dot radarit, tani gjobat ju vijnë edhe në shtëpi!

para 10 muajve - Albeu

Drejtuesit e automjeteve që tejkalojnë shpejtësinë e lejuar në akset rrugore të vendit, nuk duhet të habiten nëse në derën e shtëpisë do ti vijë një gjobë nga Policia Rrugore . Policia e Qarkullimit Rrugor...

Shefi i Policisë Rrugore: Ja shkaqet kryesore të aksidenteve. Masa maksimale për shkelësit

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Drejtori i Policisë Rrugore, Mit’hat Tola ka folur për aksidentet rrugore të cilat janë më të shpeshta në sezonin turistik. I ftuar në rubrikën ’Opinion’ në ‘News24’, Tola tha se sezoni turistik...

Shefi i Policisë Rrugore jep alarmin: Ja shkaqet kryesore të aksidenteve dhe disa paralajmërime për shoferët

para 10 muajve - Gazeta Tema

Drejtori i Policisë Rrugore, Mit’hat Tola ka folur për aksidentet rrugore të cilat janë më të shpeshta në sezonin turistik. I ftuar në rubrikën ’Opinion’ në ‘News24’, Tola tha se sezoni turistik mbingarkon...

Kujdes në timon, tani gjobat do t’ju vijnë në shtëpi

para 10 muajve - Bota Press

Drejtuesit e automjeteve që tejkalojnë shpejtësinë e lejuar në akset rrugore të vendit, nuk duhet të habiten nëse në derën e shtëpisë do ti vijë një gjobë nga Policia Rrugore. Policia e Qarkullimit Rrugor...

Kujdes në timon, tani gjobat do t’ju vijnë në shtëpi

para 10 muajve - Shekulli

Drejtuesit e automjeteve që tejkalojnë shpejtësinë e lejuar në akset rrugore të vendit, nuk duhet të habiten nëse në derën e shtëpisë do ti vijë një gjobë nga Policia Rrugore. Policia e Qarkullimit Rrugor...

Kujdes në timon, njihuni me rregullat e reja që duhet të zbatohen nga shoferët

para 10 muajve - Gazeta Tema

Drejtuesit e automjeteve që tejkalojnë shpejtësinë e lejuar në akset rrugore të vendit, nuk duhet të habiten nëse në derën e shtëpisë do ti vijë një gjobë nga Policia Rrugore. Policia e Qarkullimit Rrugor...

Tole: Radarë në të gjitha akset rrugore

para 10 muajve - Klan

Pas aksidenteve të rënda të ndodhura në vend, me disa të vdekur në disa prej akseve me të rëndësishme, Policia Rrugore thotë se ka instaluar radarë, automatikë dhe manualë të kontrolluar nga efektivët...

“Tani gjobat do t’ju vijnë në shtëpi”, shefi i Sigurisë Rrugore: Ç’duhet të keni kujdes për të shmangur aksidentet

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Për të gjithë drejtuesit e mjeteve që tejkalojnë shpejtësinë e lejuar në akset rrugore të vendit, apo kryejnë shkelje të tjera, nuk duhet të habiten nëse në adresën e banesës së tyre iu vjen gjoba...

“Tani gjobat do t’ju vijnë në shtëpi”, shefi i Sigurisë Rrugore jep këshilla për të shmangur aksidentet

para 10 muajve - Sot News

Drejtuesit e automjeteve që tejkalojnë shpejtësinë e lejuar në akset rrugore të vendit, nuk duhet të habiten nëse në derën e shtëpisë do ti vijë një gjobë nga Policia Rrugore. Policia e Qarkullimit Rrugor...

Kujdes në timon, tani gjobat do t’ju vijnë në shtëpi

para 10 muajve - Standard

Drejtuesit e automjeteve që tejkalojnë shpejtësinë e lejuar në akset rrugore të vendit, nuk duhet të habiten nëse në derën e shtëpisë do ti vijë një gjobë nga Policia Rrugore. Policia e Qarkullimit Rrugor...

Aksidentet nga lodhja, drejtuesit e policisë: Mos shpejtoni!

para 10 muajve - Gazeta Express

Parakalimi i gabuar i dy mjeteve është shkaku i aksidentit të rëndë në kryqëzimin e Blinishtit në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, ku një person humbi jetën ndërsa 6 të tjerë mbetën të plagosur. Për të bërë...

Kujdes nga aksidentet, ja segmentet që duhet t?i shmangni

para 10 muajve - Albeu

Akset bregdetare janë shndërruar në alarm për drejtuesit e mjeteve. Shtimi i automjeteve nga emigrantët e rikthyer në Shqipëri dhe fluksi i turistëve ka sjellë këtë periudhë edhe rritjen e aksidenteve...

Policët maqedonas patrullojnë resortet shqiptare

para 10 muajve - Kallxo

Numri i qytetarëve nga Maqedonia që vijnë të pushojnë në Shqipëri gjatë verës është rritur deri në atë pikë saqë Shqipëria i ka kërkuar policisë maqedonase ta ndihmojë të patrullojë vendpushimet. Pas një...

Shefi i Sigurisë Rrugore: Tani gjobat do t’ju vijnë në shtëpi

para 10 muajve - Lexo

Për të gjithë drejtuesit e mjeteve që tejkalojnë shpejtësinë e lejuar në akset rrugore të vendit, apo kryejnë shkelje të tjera, nuk duhet të habiten nëse në adresën e banesës së tyre iu vjen gjoba nga...

Nis aplikimi i gjobave në banesë, 4 radarë të ‘mençur’ në zonat problematike

para 10 muajve - Java News

Shtimi i automjeteve nga emigrantët e rikthyer në Shqipëri dhe fluksi i turistëve ka sjellë këtë periudhë edhe rritjen e aksidenteve të ndodhura. Skënder Ismaili, shefi i sigurisë rrugore në një intervistë...

Aksidentet nga lodhja, drejtuesit e policisë: Mos shpejtoni

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Parakalimi i gabuar i dy mjeteve është shkaku i aksidentit të rëndë në kryqëzimin e Blinishtit në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, ku një person humbi jetën ndërsa 6 të tjerë mbetën të plagosur. Për të bërë...

Kujdes me shpejtësinë dhe ecjen në rrugë! Tani gjobat do t’iu vijnë në shtëpi

para 10 muajve - Blitz

Drejtuesit e automjeteve që tejkalojnë shpejtësinë e lejuar në akset rrugore të vendit, nuk duhet të habiten nëse në derën e shtëpisë do ti vijë një gjobë nga Policia Rrugore. Policia e Qarkullimit Rrugor...

Aksidentet, ja segmentet që duhet të bëni më shumë kujdes

para 10 muajve - Gazeta Express

Akset bregdetare janë shndërruar në alarm për drejtuesit e mjeteve. Shtimi i automjeteve nga emigrantët e rikthyer në Shqipëri dhe fluksi i turistëve ka sjellë këtë periudhë edhe rritjen e aksidenteve...

Drejtori i Policise Rrugore nga Lezha

para 10 muajve - ABC News

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Rrugore Mithat Tola, ka mbërritur ditën e sotme në vendin ku ndodhi aksidenti në Lezhë. Ai deklaroi për mediat se nuk do të këtë asnjë tolerim, për udhëtarët që kryejnë...

Këshilla e drejtorit të qarkullimit për shmangien e aksidenteve gjatë verës: Mos udhëtoni kur jeni ...

para 10 muajve - Syri

Parakalimi i gabuar i dy mjeteve është shkaku i aksidentit të rëndë në kryqëzimin e Blinishtit në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, ku një person humbi jetën ndërsa 6 të tjerë mbetën të plagosur. Për të bërë...

Aksidentet nga lodhja, këshillat nga drejtuesit e policisë: Mos shpejtoni

para 10 muajve - Koha Jone

Në sezonin veror, aksident autombolistike me pasojë vdekjen, janë më të shumta. Mbi këtë rritje të frikshme të aksidente ditëve të fundit, drejtuesit e policisë kanë disa këshilla. Parakalimi i gabuar...

Shtimi i aksidenteve, ja akset problematike në vendin tonë

para 10 muajve - Lexo

Shtimi i automjeteve nga emigrantët e rikthyer në Shqipëri dhe fluksi i turistëve ka sjellë këtë periudhë edhe rritjen e aksidenteve të ndodhura. Skënder Ismaili, shefi i sigurisë rrugore në një intervistë...

Aksidentet, ja akset rrugore më problematike

para 10 muajve - Java News

Shtimi i automjeteve nga emigrantët e rikthyer në Shqipëri dhe fluksi i turistëve ka sjellë këtë periudhë edhe rritjen e aksidenteve të ndodhura. Skënder Ismaili, shefi i sigurisë rrugore në një intervistë...

Aksidentet nga lodhja, drejtuesit e policisë: Mos shpejtoni

para 10 muajve - Zhurnal

Lezhë,17 korrik - Parakalimi i gabuar i dy mjeteve është shkaku i aksidentit të rëndë në kryqëzimin e Blinishtit në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, ku një person humbi jetën ndërsa 6 të tjerë mbetën të plagosur....

Kujdes kur drejtoni makinën! Tani gjobat do t’ju vijnë në shtëpi!

para 10 muajve - RTSH

Drejtuesit e automjeteve që tejkalojnë shpejtësinë e lejuar në akset rrugore të vendit, nuk duhet të habiten nëse në derën e shtëpisë do ti vijë një gjobë nga Policia Rrugore. Policia e Qarkullimit Rrugor...

Këshilla e drejtorit të qarkullimit për shmangien e aksidenteve gjatë verës: Mos udhëtoni kur jeni …

para 10 muajve - Opozita

Parakalimi i gabuar i dy mjeteve është shkaku i aksidentit të rëndë në kryqëzimin e Blinishtit në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, ku një person humbi jetën ndërsa 6 të tjerë mbetën të plagosur. Për të bërë...

Aksidentet e verës në Shqipëri, Policia: Shkak, lodhja

para 10 muajve - Te Sheshi

Muajt e verës në Shqipëri karakterizohen nga aksidente të shumta. Vetëm ditën e dielë aksidentet rrugore përgjakën rrugët duke e çuar në 3 të vdekur dhe 7 të plagosur në Lezhë, Gjirokastër e Fier. Policia...

“Tani gjobat do t’ju vijnë në shtëpi”, shefi i Sigurisë Rrugore paralajmëron kontrolle të rrepta

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Për të gjithë drejtuesit e mjeteve që tejkalojnë shpejtësinë e lejuar në akset rrugore të vendit, apo kryejnë shkelje të tjera, nuk duhet të habiten nëse në adresën e banesës së tyre iu vjen gjoba nga...

Aksidentet/ Jo më patrulla statike, policia riorganizohet në terren

para 10 muajve - Java News

Parakalimi i gabuar i dy mjeteve është shkaku i aksidentit të rëndë në kryqëzimin e Blinishtit në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, ku një person humbi jetën ndërsa 6 të tjerë mbetën të plagosur. Për të bërë...

Aksidentet, ja segmentet që duhet të bëni më shumë kujdes

para 10 muajve - AlbPress

Akset bregdetare janë shndërruar në alarm për drejtuesit e mjeteve. Shtimi i automjeteve nga emigrantët e rikthyer në Shqipëri dhe fluksi i turistëve ka sjellë këtë periudhë edhe rritjen e aksidenteve...

Policia lutet për ecje pa shpejtësi me makina, aksidentet nga lodhja

para 10 muajve - Illyria

Parakalimi i gabuar i dy mjeteve është shkaku i aksidentit të rëndë në kryqëzimin e Blinishtit në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, ku një person humbi jetën ndërsa 6 të tjerë mbetën të plagosur. Për të bërë...

Marrëveshja, policët maqedonas patrullojnë resortet shqiptare

para 10 muajve - BalkanWeb

Numri i qytetarëve nga Maqedonia që vijnë të pushojnë në Shqipëri gjatë verës është rritur deri në atë pikë saqë Shqipëria i ka kërkuar policisë maqedonase ta ndihmojë të patrullojë vendpushimet. Pas një...

Policët maqedonas patrullojnë resortet shqiptare

para 10 muajve - Mapo

srchurch Ndërsa numri i qytetarëve maqedonas që kalojnë pushimet e verës në jug të Shqipërisë rritet, policia maqedonase do të vendoset për herë të parë në qytetin bregdetar jugor të Sarandës. Nga Fatjona...

Policia maqedonase do të patrullojë rrugët e Shqipërisë

para 10 muajve - Albeu

Numri i qytetarëve nga Maqedonia që vijnë të pushojnë në Shqipëri gjatë verës është rritur deri në atë pikë saqë Shqipëria i ka kërkuar policisë maqedonase ta ndihmojë të patrullojë vendpushimet. Pas një...

Policët maqedonas patrullojnë resortet shqiptare

para 10 muajve - Gazeta Tema

Foto nga Kisha Ortodokse në Sarandë Ndërsa numri i qytetarëve maqedonas që kalojnë pushimet e verës në jug të Shqipërisë rritet, policia maqedonase do të vendoset për herë të parë në qytetin bregdetar...

Policët maqedonas patrullojnë resortet shqiptare

para 10 muajve - Koha Jone

Ndërsa numri i qytetarëve maqedonas që kalojnë pushimet e verës në jug të Shqipërisë rritet, policia maqedonase do të vendoset për herë të parë në qytetin bregdetar jugor të Sarandës. Nga Fatjona Mejdini...

Sezonin turistik, aksidente e trafik i rënduar

para 10 muajve - Vizion Plus

Gjatë sezonit turistik, në Shqipëri krahas rritjes së ndjeshme të numrit të aksidenteve rrugore vështirësi krijohen dhe në  lëvizjen e lirë të automjeteve në akset që të çojnë drejt bregdetit. Drejtori...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK