http://kariera.mk

Shkencëtarët zbulojnë të vërtetën për Diellin

para 11 muajve - Lexo

Dielli ynë është sikur edhe të gjitha yjet tjera dhe nuk është i pazakonshëm për shkak të fushave të tij magnetike, cikli i të cilëve ndryshon çdo 11 vite, kanë thënë shkencëtarët. Raporti, i cili është...

Shkencëtarët/ Ja e të vërteta për Diellin

para 11 muajve - Standard

Dielli ynë është sikur edhe të gjitha yjet tjera dhe nuk është i pazakonshëm për shkak të fushave të tij magnetike, cikli i të cilëve ndryshon çdo 11 vite, kanë thënë shkencëtarët. Raporti, i cili është...

Shkencëtarët zbulojnë të vërtetën për Diellin

para 11 muajve - Antpress

Dielli ynë është sikur edhe të gjitha yjet tjera dhe nuk është i pazakonshëm për shkak të fushave të tij magnetike, cikli i të cilëve ndryshon çdo 11 vite, kanë thënë shkencëtarët. Raporti, i cili është...

Shkencëtarët zbulojnë të vërtetën për Diellin

para 11 muajve - 10minuta

Dielli ynë është sikur edhe të gjitha yjet tjera dhe nuk është i pazakonshëm për shkak të fushave të tij magnetike, cikli i të cilëve ndryshon çdo 11 vite, kanë thënë shkencëtarët. Dielli ynë është sikur...

Shkencëtarët zbulojnë të vërtetën për Diellin

para 11 muajve - Tetova Sot

Dielli ynë është sikur edhe të gjitha yjet tjera dhe nuk është i pazakonshëm për shkak të fushave të tij magnetike, cikli i të cilëve ndryshon çdo 11 vite, kanë thënë shkencëtarët. Raporti, i cili është...

Shkencëtarët zbulojnë të vërtetën për Diellin

para 11 muajve - Sovrani

Dielli ynë është sikur edhe të gjitha yjet tjera dhe nuk është i pazakonshëm për shkak të fushave të tij magnetike, cikli i të cilëve ndryshon çdo 11 vite, kanë thënë shkencëtarët. Raporti, i cili është...

Shkencëtarët zbulojnë të vërtetën për Diellin

para 11 muajve - RTV 21

Cikli magnetik i Diellit varet nga shpejtësia e rotacionit dhe shkëlqimi Dielli ynë është sikur edhe të gjitha yjet tjera dhe nuk është i pazakonshëm për shkak të fushave të tij magnetike, cikli i të cilëve...

Shkencëtarët zbulojnë të vërtetën për Diellin

para 11 muajve - KosovaPress

Raporti, i cili është publikuar në revistën “Science” zbulon nëse ylli i sistemit tonë solar është ciklik sikur edhe yjet fqinje. “Kemi shpjeguar këtë në bazë të mekanizmit, i cili përcakton gjatësinë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK