http://kariera.mk

Regjisori i njohur rus arrin në Shqipëri

para 10 muajve - Zeri

"Nuk e njoh fare Shqipërinë (buzëqesh), ende nuk kam aq informacione të mjaftueshme. Këtu ka shumë gjëra të habitshme. Unë po mendoja që kur të vij për herë të parë në Shqipëri, do të shoh një vend të...

Regjizori Rus në Shqipëri, film me skenar të shkrimtarit Ismail Kadare

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Aleksandër Sokurov: “Shqipëria është një vend serioz, një vend i madh me ambicie shumë të forta.” Ai njihet dhe konsiderohet si regjisori më i mirë i kinemasë ruse të ditëve tona. Quhet Aleksandër Sokurov,...

Regjisori rus vjen me film bazuar në skenar të Ismail Kadaresë

para 10 muajve - Zhurnal

Loading... Regjisori i njohur rus, Aleksandër Sokurov, rrëfehet për emisionin “Kapital” të gazetarit Aleksandër Furxhi. Ai është fitues i 20 çmimeve në festivale ndërkombëtare të filmit. Vjen për herë...

Regjisori rus vjen me film bazuar në skenar të Ismail Kadaresë

para 10 muajve - Syri

Regjisori i njohur rus, Aleksandër Sokurov, rrëfehet për emisionin “Kapital” të gazetarit Aleksandër Furxhi. Ai është fitues i 20 çmimeve në festivale ndërkombëtare të filmit. Vjen për herë të parë në...

Rrëfehet regjisori i madh rus, që do bëjë film me skenar të Kadaresë: Shqipëria më ka habitur…

para 10 muajve - Gazeta Tema

Regjisori i njohur rus, Aleksandër Sokurov, rrëfehet për emisionin “Kapital” të gazetarit Aleksandër Furxhi. A.Furxhi: Sot në KAPITAL është ai që njihet dhe konsiderohet si regjisori më i mirë i kinemasë...

Regjisori i njohur rus: Hija e kulturës së Shqipërisë ndjehet në Europë

para 10 muajve - Java News

Regjisori i njohur rus, Aleksandër Sokurov, rrëfehet për emisionin “Kapital” të gazetarit Aleksandër Furxhi. A.Furxhi: Sot në KAPITAL është ai që njihet dhe konsiderohet si regjisori më i mirë i kinemasë...

Rrëfehet regjisori i madh rus, që do bëjë film me skenar të Kadaresë: Shqipëria më ka habitur…

para 10 muajve - Lexo

Regjisori i njohur rus, Aleksandër Sokurov, rrëfehet për emisionin “Kapital” të gazetarit Aleksandër Furxhi. A.Furxhi: Sot në KAPITAL është ai që njihet dhe konsiderohet si regjisori më i mirë i kinemasë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK