http://kariera.mk

‘Skllevër’ nga Koreja e Veriut dërgohen për punë në Rusi

para 9 muajve - Gazeta Express

New York Times dhe Reuters, raportojnë se punëtorë nga Koreja e Veriut punojnë gati si skllevër në Rusi. Punëtorët përfitojnë vetëm një pjesë të vogël të rrogës së tyre, pasi pjesa tjetër shkon me udhëheqësin...

“Skllevër” nga Koreja e Veriut dërgohen për punë në Rusi

para 9 muajve - Gazeta Tema

New York Times dhe Reuters, raportojnë se punëtorë nga Koreja e Veriut punojnë gati si skllevër në Rusi. Në vendin e tyre, kushtet janë aq dëshpëruese sa do të paguanin para për t’u larguar prej andej....

Testet e raketave me rreze të gjatë veprimi të Phenianit, propozohen bisedime mes dy Koreve

para 9 muajve - BalkanWeb

Koreja e Jugut ka propozuar bisedime ushtarake me Korenë e Veriut pas disa javësh tension në rritje për shkak të testeve të raketave me rreze të gjatë veprimi nga ana e Penianit. Nëse këto bisedime zhvillohen...

Koreja e Jugut propozon dialog ushtarak me Phenianin

para 9 muajve - Zëri i Amerikës

Koreja e Jugut propozoi sot mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut me synim uljen e tensioneve përgjatë kufirit të dy vendeve. Ministria e mbrojtjes e Koresë së Jugut tha se dëshiron që takimi...

Koreanoveriorët dergohen si ‘skllevër’ për punë në Rusi

para 9 muajve - Gazeta e re

New York Times dhe Reuters, raportojnë se punëtorë nga Koreja e Veriut punojnë gati si skllevër në Rusi. Punëtorët përfitojnë vetëm një pjesë të vogël të rrogës së tyre, pasi pjesa tjetër shkon me udhëheqësin...

‘Skllevër’ nga Koreja e Veriut dërgohen për punë në Rusi

para 9 muajve - Bota Press

New York Times dhe Reuters, raportojnë se punëtorë nga Koreja e Veriut punojnë gati si skllevër në Rusi. Punëtorët përfitojnë vetëm një pjesë të vogël të rrogës së tyre, pasi pjesa tjetër shkon me udhëheqësin...

Koreja Jugore me ofertë të rrallë për bisedime ushtarake me Veriun

para 9 muajve - Gazeta Express

Koreja Jugore ka ofruar të mbajë bisedime të rralla ushtarake me Korenë Veriore për t’i ulur tensionet, pas testimit të parë të raketës balistike interkontinentale nga Veriu në fillim të këtij muaji. Oferta...

“Skllevër” nga Koreja e Veriut dërgohen për punë në Rusi

para 9 muajve - Respublica

New York Times dhe Reuters, raportojnë se punëtorë nga Koreja e Veriut punojnë gati si skllevër në Rusi. Në vendin e tyre, kushtet janë aq dëshpëruese sa do të paguanin para për t’u larguar prej andej....

Tensionet në Kore, Jugu propozon bisedime për paqen

para 9 muajve - Top Channel

Koreja e jugut ka propozuar mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Veriun pas një jave tensionesh të larta që pasuan testimin e një rakete me rreze të gjatë veprimi. Nëse bisedimet do të zhvilloheshin, ato...

Korea e Jugut propozon negociata ushtarake

para 9 muajve - ABC News

Negociata të reja në nivel ushtarak, është ky propozimi i Koresë së Jugut për Penianin e Kim Jong UN. Lajmi është konfirmuar nga ministria e mbrojtjes në Seul. Korea e jugut i propozoi Penianit një raund...

“Skllavë” nga Koreja e Veriut dërgohen për punë në Rusi

para 9 muajve - Respublica

New York Times dhe Reuters, raportojnë se punëtorë nga Koreja e Veriut punojnë gati si skllevër në Rusi. Në vendin e tyre, kushtet janë aq dëshpëruese sa do të paguanin para për t’u larguar prej andej....

Bisedime mes dy Koreve

para 9 muajve - Vizion Plus

Koreja e Jugut ka propozuar mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut. Propozimi vjen pas disa javësh tensione mes dy vendeve për shkak të testit të raketave balistike të Penianit. Nëse Koreja...

Korea e Jugut bisedime me atë të Veriut

para 9 muajve - RTSH

Koreja e Jugut propozoi mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut, pas disa javësh të tensioneve të rritura. Nëse bisedimet mbahen, ato do të ishin të parat e nivelit të lartë qe prej vitit 2015....

Koreja e Jugut propozon bisedime ushtarake me Veriun

para 9 muajve - Zhurnal

Koreja e Jugut propozoi mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut, pas disa javësh të tensioneve të rritura. Nëse bisedimet mbahen, ato do të ishin të parat e nivelit të lartë qysh në vitin 2015....

Koreja Jugore me propozim për zvogëlim të tensioneve në kufirin me Korenë Veriore

para 9 muajve - Portalb

Koreja Jugore i ka propozuar Koresë Veriore negociata për ulje të tensioneve në kufi dhe ripërtëritjen e takimeve të familjeve të ndara. Ministria koreanojugore për mbrojtje nacionale propozoi që negociatat...

Koreja e Jugut propozon bisedime ushtarake me Veriun

para 9 muajve - Ina

Koreja e Jugut propozoi mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut, pas disa javësh të tensioneve të rritura. Nëse bisedimet mbahen, ato do të ishin të parat e nivelit të lartë qysh në vitin 2015....

Koreja e Jugut propozon bisedime me Korenë e Veriut

para 9 muajve - Klan Kosova

Koreja e Jugut ka propozuar të mbajë bisedime ushtarake me Korenë e Veriut, javë pas tensioneve të rritura që përcollën testin me predha të rangut të lartë të Pyongyang. Nëse kjo do të ndodhte, do të ishin...

Historike: Koreja e Jugut propozon bisedime të rralla ushtarake me Korenë e Veriut

para 9 muajve - Gazeta Express

Koreja e Jugut ka propozuar mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Veriun, pas disa javësh tensionesh të mëdha  për shkak të testit të raketave me rreze të gjatë të Kim Jong-un. Këto ata do të jenë bisedimet...

Historike: Koreja e Jugut propozon bisedime të rralla ushtarake me Korenë e Veriut

para 9 muajve - Syri

Koreja e Jugut ka propozuar mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Veriun, pas disa javësh tensionesh të mëdha  për shkak të testit të raketave me rreze të gjatë të Kim Jong-un. Këto ata do të jenë bisedimet...

Koreja e Jugut propozon bisedime ushtarake me Veriun

para 9 muajve - Lajmi.net

Koreja e Jugut propozoi mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut, pas disa javësh të tensioneve të rritura. Nëse bisedimet mbahen, ato do të ishin të parat e nivelit të lartë qysh në vitin 2015....

Koreja e Jugut propozon bisedime me Korenë e Veriut

para 9 muajve - RTV 21

Synim i bisedimeve është ndalimi i aktiviteteve armiqësore Koreja e Jugut ka propozuar mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut, pas disa javësh të tensioneve të rritura pas testit të raketave...

Historike: Koreja e Jugut propozon bisedime të rralla ushtarake me Korenë e Veriut

para 9 muajve - Gazeta Liria

Koreja e Jugut ka propozuar mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Veriun, pas disa javësh tensionesh të mëdha  për shkak të testit të raketave me rreze të gjatë të Kim Jong-un. Këto ata do të jenë bisedimet...

Koreja e Jugut propozon bisedime ushtarake me Veriun

para 9 muajve - Ora news

Koreja e Jugut propozoi mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut, pas disa javësh të tensioneve të rritura. Nëse bisedimet mbahen, ato do të ishin të parat e nivelit të lartë qysh në vitin 2015....

Historike: Koreja e Jugut propozon bisedime të rralla ushtarake me Korenë e Veriut

para 9 muajve - Tetova Sot

Koreja e Jugut ka propozuar mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Veriun, pas disa javësh tensionesh të mëdha  për shkak të testit të fundit të raketave të Kim Jong-un. Këto ata do të jenë bisedimet e para...

Koreja e Jugut propozon bisedime ushtarake me Veriun

para 9 muajve - GazetaBlic

Koreja e Jugut propozoi mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut, pas disa javësh të tensioneve të rritura. Nëse bisedimet mbahen, ato do të ishin të parat e nivelit të lartë qysh në vitin 2015....

Koreja e Jugut propozon bisedime ushtarake me Veriun

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Koreja e Jugut propozoi mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut, pas disa javësh të tensioneve të rritura. Nëse bisedimet mbahen, ato do të ishin të parat e nivelit të lartë qysh në vitin 2015....

Koreja e Jugut propozon bisedime ushtarake me Korenë e Veriut

para 9 muajve - Arbresh

Koreja e Jugut ka propozuar mbajtjen e bisedimeve ushtarake me veriun, pas disa javësh të tensionit të rritur pas testit të raketave me rreze të gjatë të Pyongyang, raporton BBC. Nëse do të shkonin përpara,...

Koreja e Jugut propozon bisedime ushtarake me Veriun

para 9 muajve - Lexo

Koreja e Jugut propozoi mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut, pas disa javësh të tensioneve të rritura. Nëse bisedimet mbahen, ato do të ishin të parat e nivelit të lartë qysh në vitin 2015....

Tensionet në Kore, Jugu propozon bisedime për paqen

para 9 muajve - KosovaPress

Nëse bisedimet do të zhvilloheshin, ato do të ishin të parat të nivelit të lartë që prej 2015-s. Një zyrtar i lartë tha se bisedimet do të kenë si qëllim t’i japin fund të gjitha aktiviteteve armiqësore...

Moon kërkon bisedime ushtarake me Veriun

para 9 muajve - Gazeta e re

Koreja e Jugut propozoi mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut, pas disa javësh të tensioneve të rritura. Nëse bisedimet mbahen, ato do të ishin të parat e nivelit të lartë qysh në vitin 2015....

Koreja e Jugut propozon bisedime ushtarake me Veriun

para 9 muajve - Insajderi

Koreja e Jugut propozoi mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut, pas disa javësh të tensioneve të rritura. Nëse bisedimet mbahen, ato do të ishin të parat e nivelit të lartë qysh në vitin 2015....

Koreja e Jugut i propozon bisedime ushtarake Koresë së Veriut

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Koreja e Jugut propozoi mbajtjen e bisedimeve ushtarake me Korenë e Veriut, pas disa javësh të tensioneve të rritura. Nëse bisedimet mbahen, ato do të ishin të parat e nivelit të lartë qysh në vitin 2015....

Seuli do t'i propozojë Koresë së Veriut bisedime ushtarake

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv SEUL (AA) - Autoritetet e Koresë së Jugut në ditët e ardhshme do t'i propozojnë bisedime ushtarake Koresë së Veriut me qëllim të ndërprerjes së armiqësive në zonën kufitare, e që janë në...

Koreja e Veriut paralajmëron Trump: Tërhiqu ose 25,000 trupa amerikane do të vriten

para 9 muajve - Mapo

Koreja e Veriut ka kërcënuar të masakrojë mijëra trupa amerikanë të vendosur në Korenë e Jugut nëse Donald Trump “vazhdon të kërkojë konfrontim ushtarak “. Në një paralajmërim të bujshëm, shteti totalitar...

Seuli do t’i propozojë Koresë së Veriut bisedime ushtarake

para 9 muajve - Almakos

Autoritetet e Koresë së Jugut në ditët e ardhshme do t’i propozojnë bisedime ushtarake Koresë së Veriut me qëllim të ndërprerjes së armiqësive në zonën kufitare, e që janë në përputhje me njoftimet e mëparshme...

Seuli do t’i propozojë Koresë së Veriut bisedime ushtarake

para 9 muajve - Shenja

Autoritetet e Koresë së Jugut në ditët e ardhshme do t’i propozojnë bisedime ushtarake Koresë së Veriut me qëllim të ndërprerjes së armiqësive në zonën kufitare, e që janë në përputhje me njoftimet e mëparshme...

Koreja e Veriut paralajmëron Trump: Mos e zgjat se 25,000 trupa amerikane do të vriten

para 9 muajve - Java News

Koreja e Veriut ka kërcënuar të masakrojë mijëra trupa amerikanë të vendosur në Korenë e Jugut nëse Donald Trump “vazhdon të kërkojë konfrontim ushtarak “. Në një paralajmërim të bujshëm, shteti totalitar...

Koreja e Veriut paralajmëron Trump: Tërhiqu ose 25,000 trupa amerikane do të vriten

para 9 muajve - Zhurnal

Koreja e Veriut ka kërcënuar të masakrojë mijëra trupa amerikanë të vendosur në Korenë e Jugut nëse Donald Trump “vazhdon të kërkojë konfrontim ushtarak “.Në një paralajmërim të bujshëm, shteti totalitar...

Seuli do t’i propozojë Koresë së Veriut bisedime ushtarake

para 9 muajve - AlbPortali

Autoritetet e Koresë së Jugut në ditët e ardhshme do t’i propozojnë bisedime ushtarake Koresë së Veriut me qëllim të ndërprerjes së armiqësive në zonën kufitare, e që janë në përputhje me njoftimet e mëparshme...

Koreja e Veriut paralajmëron Trump: Tërhiqu ose 25,000 trupa amerikane do të vriten

para 9 muajve - GazetaBlic

Koreja e Veriut ka kërcënuar të masakrojë mijëra trupa amerikanë të vendosur në Korenë e Jugut nëse Donald Trump “vazhdon të kërkojë konfrontim ushtarak “. Në një paralajmërim të bujshëm, shteti totalitar...

Koreja e Veriut paralajmëron Trump: Tërhiqu ose 25,000 trupa amerikane do të vriten

para 9 muajve - Indeks online

Koreja e Veriut ka kërcënuar të masakrojë mijëra trupa amerikanë të vendosur në Korenë e Jugut nëse Donald Trump "vazhdon të kërkojë konfrontim ushtarak ". Në një paralajmërim të bujshëm, shteti totalitar...

Koreja e Veriut paralajmëron Trump: Tërhiqu ose 25,000 trupa amerikane do të vriten

para 9 muajve - Gazeta Express

Koreja e Veriut ka kërcënuar të masakrojë mijëra trupa amerikanë të vendosur në Korenë e Jugut nëse Donald Trump "vazhdon të kërkojë konfrontim ushtarak ". Në një paralajmërim të bujshëm, shteti totalitar...

Koreja e Veriut paralajmëron Trump: Tërhiqu ose 25,000 trupa amerikane do të vriten

para 9 muajve - Infokusi

Koreja e Veriut ka kërcënuar të masakrojë mijëra trupa amerikanë të vendosur në Korenë e Jugut nëse Donald Trump “vazhdon të kërkojë konfrontim ushtarak “. Në një paralajmërim të bujshëm, shteti totalitar...

Koreja e Veriut ultimatum Trumpit: Tërhiqu ose 25,000 trupa amerikane do të vriten

para 9 muajve - Gazeta e re

Koreja e Veriut ka kërcënuar të masakrojë mijëra trupa amerikanë të vendosur në Korenë e Jugut nëse Donald Trump “vazhdon të kërkojë konfrontim ushtarak “. Në një paralajmërim të bujshëm, shteti totalitar...

Koreja e Veriut kërcënon Trump: Tërhiqu ose 25,000 trupa amerikane do të vriten

para 9 muajve - Sovrani

Koreja e Veriut ka kërcënuar të masakrojë mijëra trupa amerikanë të vendosur në Korenë e Jugut nëse Donald Trump “vazhdon të kërkojë konfrontim ushtarak “. Në një paralajmërim të bujshëm, shteti totalitar...

Koreja e Veriut paralajmëron Trump: Tërhiqu ose 25,000 trupa amerikane do të vriten

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Koreja e Veriut ka kërcënuar të masakrojë mijëra trupa amerikanë të vendosur në Korenë e Jugut nëse Donald Trump “vazhdon të kërkojë konfrontim ushtarak “. Në një paralajmërim të bujshëm, shteti totalitar...

Koreja e Veriut kërcënon Trumpin: Tërhiqu ose 25 mijë trupa amerikane do të vriten

para 9 muajve - Periskopi

Koreja e Veriut paralajmëron Trump: Tërhiqu ose 25,000 trupa amerikane do të vriten Koreja e Veriut ka kërcënuar të masakrojë mijëra trupa amerikanë të vendosur në Korenë e Jugut nëse Donald Trump “vazhdon...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK