http://kariera.mk

Kina rritet me shpejtësi. Ekonomia tejkalon parashikimet, 6.9%

para 10 muajve - Portalb

Nga prilli deri në qershor, ekonomia kineze u rrit me 6.9%, një ritëm ky që kapërceu edhe parashikimet. Pekini po përpiqet fort të mbajë nën fre borxhin dhe tregun e tij imobiliar përmes masave të ashpra...

Kina rritet me shpejtësi, ekonomia tejkalon parashikimet 6.9 përqind

para 10 muajve - Antpress

Nga prilli deri në qershor, ekonomia kineze u rrit me 6.9%, një ritëm ky që kapërceu edhe parashikimet. Pekini po përpiqet fort të mbajë nën fre borxhin dhe tregun e tij imobiliar përmes masave të ashpra...

Kina rritet me shpejtësi. Ekonomia tejkalon parashikimet, 6.9%

para 10 muajve - Top Channel

Nga prilli deri në qershor, ekonomia kineze u rrit me 6.9%, një ritëm ky që kapërceu edhe parashikimet. Pekini po përpiqet fort të mbajë nën fre borxhin dhe tregun e tij imobiliar përmes masave të ashpra...

Kina rritet me shpejtësi, ekonomia tejkalon parashikimet 6.9 përqind

para 10 muajve - Zhurnal

Nga prilli deri në qershor, ekonomia kineze u rrit me 6.9%, një ritëm ky që kapërceu edhe parashikimet. Pekini po përpiqet fort të mbajë nën fre borxhin dhe tregun e tij imobiliar përmes masave të ashpra...

Kina rritet me shpejtësi, ekonomia tejkalon parashikimet 6.9 përqind

para 10 muajve - RTV 21

Për muajin qershor, edhe prodhimi industrial u rrit me 7.6% Nga prilli deri në qershor, ekonomia kineze u rrit me 6.9%, një ritëm ky që kapërceu edhe parashikimet. Pekini po përpiqet fort të mbajë nën...

Rritja ekonomike e Kinës tejkalon parashikimet, 6.9%

para 10 muajve - Lajmi.net

Nga prilli deri në qershor, ekonomia kineze u rrit me 6.9%, një ritëm ky që kapërceu edhe parashikimet. Pekini po përpiqet fort të mbajë nën fre borxhin dhe tregun e tij imobiliar përmes masave të ashpra...

Kina rritet me shpejtësi, ekonomia tejkalon parashikimet 6.9 përqind

para 10 muajve - Gazeta e re

Nga prilli deri në qershor, ekonomia kineze u rrit me 6.9%, një ritëm ky që kapërceu edhe parashikimet. Pekini po përpiqet fort të mbajë nën fre borxhin dhe tregun e tij imobiliar përmes masave të ashpra...

Kina rritet me shpejtësi, ekonomia tejkalon parashikimet 6.9 përqind

para 10 muajve - KosovaPress

Pekini po përpiqet fort të mbajë nën fre borxhin dhe tregun e tij imobiliar përmes masave të ashpra në sektorin e pronësisë dhe huadhënësit. Nuk ishin të paktë analistët që profetizonin një ngadalësim...

Ekonomia kineze rritet me shifra marramendëse për vitin 2017

para 10 muajve - Gazeta Liria

Ekonomia u rrit me 6, 9 për qind gjatë tremujorit të dytë, me të njëjtin ritëm si në tremujorin e parë, njoftoi sot  zyra kombëtare e statistikave të vendit. Analistët kishin parashikuar një ulje të lehtë...

Fuqizohet ekonomia kineze

para 10 muajve - Telegrafi

Ekonomia e dytë më e madhe në botë është rritur sipër projeksioneve në tremujorin e dytë, nxitur nga prodhimi industrial, konsumi dhe investimet. Analistët presin ende një ngadalësim në pjesën tjetër të...

Kina nuk ndalet, regjistron rritje ekonomike prej 6,9 për qind

para 10 muajve - Albeu

Ekonomia e Kinës u rrit me 6,9 për qind gjatë gjysmës së parë të vitit, e nxitur nga shpenzimet e konsumit dhe tregtisë, njoftoi sot zyra kombëtare e statistikave të vendit. Ekonomia u rrit me 6, 9 për...

Kina nuk ndalet, regjistron rritje ekonomike prej 6,9 për qind

para 10 muajve - Alsat-M

Ekonomia e Kinës u rrit me 6,9 për qind gjatë gjysmës së parë të vitit, e nxitur nga shpenzimet e konsumit dhe tregtisë, njoftoi sot  zyra kombëtare e statistikave të vendit. Ekonomia u rrit me 6, 9 për...

Ekonomia kineze rritet me shifra marramendëse për vitin 2017

para 10 muajve - Syri

Ekonomia e Kinës u rrit me 6,9 për qind gjatë gjysmës së parë të vitit, e nxitur nga shpenzimet e konsumit dhe tregtisë, njoftoi sot  zyra kombëtare e statistikave të vendit. Ekonomia u rrit me 6, 9 për...

Rritje prej 6,9 për qind e ekonomisë kineze

para 10 muajve - Portalb

Ekonomia kineze duke e ruajtur dinamikën nga kuartali i parë edhe në tremujorin e dytë shënon rritje prej 6,9 për qind, që është për 0,1 për qind më shumë nga pritjet e analistëve. Projeksioni i Qeverisë...

Integrimi europian dhe “bosët” tanë

para 10 muajve - Shekulli

Nga Feti Zeneli Integrimi europian i vendit është ëndrra më e bukur, që ka parë vazhdimisht çdo shqiptar për 27 vite me radhë, qysh nga dita e parë e rënies së regjimit komunist, teksa një popull i tërë...

Industria në Eurozonë shënon rritje prej 1.3 për qind

para 10 muajve - Shenja

ë dhënat zyrtare tregojnë se sektori industrial në 19 vende të Eurozonës në muajin maj shënon rritje prej 1.3 për qind, që është progres i cili do të kontribuojë edhe në rritjen e tremujorit të dytë të...

Industria në Eurozonë shënon rritje prej 1.3 për qind

para 10 muajve - Almakos

ë dhënat zyrtare tregojnë se sektori industrial në 19 vende të Eurozonës në muajin maj shënon rritje prej 1.3 për qind, që është progres i cili do të kontribuojë edhe në rritjen e tremujorit të dytë të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK