http://kariera.mk

Mustafa thotë se Qeveria ka shënuar progres historik në ekonomi

para 8 muajve - Telegrafi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Isa Mustafa, ka komentuar miratimin e pakos fiskale 2.0. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, Mustafa, ka thënë se, me dy pakot fiskale,...

Mustafa thotë se vendimet e tij nuk janë fjalë por veprime konkrete

para 8 muajve - Indeks online

Kreu në detyrë i ekzekutivit, Isa Mustafa, ka treguar për miratimin e Pakos Fiskale 2.0 me mbi 20 masa të reja të politikave fiskale, të cilat, sipas tij, do të kenë ndikim të madh konkret në të bërit...

‘Vendimet e mëdha nuk janë fjalë që thuhen fushatave por veprime konkrete’

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë, Isa Mustafa, ka treguar për miratimin e Pakos Fiskale 2.0 me mbi 20 masa të reja të politikave fiskale, të cilat, sipas tij, do të kenë ndikim të madh konkret në të bërit biznes,...

‘Vendimet e mëdha nuk janë fjalë që thuhen fushatave por veprime konkrete’

para 8 muajve - Gazeta Express

Kreu në detyrë i ekzekutivit, Isa Mustafa, ka treguar për miratimin e Pakos Fiskale 2.0 me mbi 20 masa të reja të politikave fiskale, të cilat, sipas tij, do të kenë ndikim të madh konkret në të bërit...

Mustafa thotë se Qeveria ka shënuar progres historik në ekonomi

para 8 muajve - Zeri

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Isa Mustafa, ka komentuar miratimin e pakos fiskale 2.0. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, Mustafa, ka thënë se, me dy pakot fiskale,...

Mustafa: Vendimet e mëdha nuk janë fjalë që thuhen fushatave por veprime konkrete

para 8 muajve - Koha.net

Kreu në detyrë i ekzekutivit, Isa Mustafa, ka treguar për miratimin e Pakos Fiskale 2.0 me mbi 20 masa të reja të politikave fiskale, të cilat, sipas tij, do të kenë impakt të madh konkret në të bërit...

Bizneset mirëpresin miratimin e pakos së re fiskale

para 8 muajve - Koha.net

Bedri Kasumi nga kompania “Pestova” i është gëzuar tej mase miratimit të pakos së re fiskale. Ai thotë se për kërkesat e përfshira në këtë pako ka 10 vjet që po bën kërkesa të vazhdueshme. Vonesat për...

Mustafa thotë se Qeveria ka shënuar progres historik në ekonomi

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Isa Mustafa nëpërmjet një statusi në rrjetin social facebook ka komentuar miratimin e pakos fiskale 2.0. Ai ka thënë se me dy pakot fiskale, do të fuqizohet sektori privat,...

Miratohet pakoja e dytë fiskale!

para 8 muajve - RTV 21

Hoti: po fuqizohet sektori privat në vend dhe të bërit biznes Qeveria në detyrë miratoi Pakon Fiskale 2.0, me masa të reja të politikave fiskale, të cilat u tha se lehtësojnë ndjeshëm të bërit biznes dhe...

Mustafa thotë se Qeveria ka shënuar progres historik në ekonomi

para 8 muajve - Lexo

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Isa Mustafa nëpërmjet një statusi në rrjetin social facebook ka komentuar miratimin e pakos fiskale 2.0. Ai ka thënë se me dy pakot fiskale, do të fuqizohet sektori privat,...

‘Vendimet e mëdha nuk janë fjalë që thuhen fushatave por veprime konkrete’

para 8 muajve - Opozita

Kreu në detyrë i ekzekutivit, Isa Mustafa, ka treguar për miratimin e Pakos Fiskale 2.0 me mbi 20 masa të reja të politikave fiskale, të cilat, sipas tij, do të kenë ndikim të madh konkret në të bërit...

Qeveria e Kosovës miraton listën e pakos fiskale 2

para 8 muajve - Albeu

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur, ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0 Ministri në largim i Financave, Avdullah Hoti tha se kanë punuar për të fuqizuar sektorin privat ndërkohë kërkoi...

Me pakon e re fiskale lirohen nga dogana produktet për lëndë të parë në prodhim

para 8 muajve - Telegrafi

Ministri i Financave në detyrë, Avdullah Hoti, ka prezantuar, listën e masave të pakos fiskale 2.0 , e cila është miratuar paraprakisht në mbledhjen e Qeverisë. Këto masa sipas tij, do të ndryshojnë komplet...

Qeveria aprovon pakon e re fiskale me 22 masa

para 8 muajve - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës këtë të hënë ka aprovuar pakon e re fiskale me 22 masa, transmeton Klan Kosova. “Si vazhdimësi e reformave fiskale të ndërmarra në vitin 2015, Ministria e Financave gjatë vitit 2016 ka...

Hoti jep sqarim për masat fiskale

para 8 muajve - RTV 21

Disa nga këto masa do të hyjnë në fuqi shumë shpejt Ministri i Financave në detyrë, Avdullah Hoti, në një konferencë për media ka prezantuar, listën e masave të pakos fiskale 2.0 , e cila sot është miratuar...

Isa Mustafa tregon se çka janë “veprimet konkrete”

para 8 muajve - Periskopi

Kreu në detyrë i ekzekutivit, Isa Mustafa, ka treguar për miratimin e Pakos Fiskale 2.0 me mbi 20 masa të reja të politikave fiskale, të cilat, sipas tij, do të kenë ndikim të madh konkret në të bërit...

Hoti jep sqarim për masat fiskale, disa nga to do të hyjnë në fuqi shumë shpejt

para 8 muajve - Indeks online

Ministri i Financave në detyrë, Avdullah Hoti, në një konferencë për media ka prezantuar, listën e masave të pakos fiskale 2.0 , e cila sot është miratuar në mbledhjen e Qeverisë. Këto  masa sipas Hotit...

Mustafa: Vendimet e mëdha nuk janë fjalë që thuhen fushatave por veprime konkrete

para 8 muajve - Sovrani

Kreu në detyrë i ekzekutivit, Isa Mustafa, ka treguar për miratimin e Pakos Fiskale 2.0 me mbi 20 masa të reja të politikave fiskale, të cilat, sipas tij, do të kenë ndikim të madh konkret në të bërit...

Mustafa thotë se Qeveria ka shënuar progres historik në ekonomi

para 8 muajve - Arbresh

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Isa Mustafa nëpërmjet një statusi në rrjetin social facebook ka komentuar miratimin e pakos fiskale 2.0. Ai ka thënë se me dy pakot fiskale, do të fuqizohet sektori privat,...

Mustafa: Vendimet e mëdha nuk janë fjalë që thuhen fushatave paraelektorale

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryemnistri në detyrë i Kosovës Isa Mustafa, ka thënë se me miratimin e pakos fiskale kanë arritur veprime konkrete. Kështu, ai ka shfrytëzuar rastin edhe t’i thumbojë partitë e politikanët tjerë, shkruan...

Ministri Hoti prezanton masat e Pakos Fiskale 2.0

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 korrik 2017 – Ministri i Financave në detyrë, Avdullah Hoti, ka prezantuar Pakon Fiskale 2.0, e cila është aprovuar në mbledhjen e sotme të Qeverisë në detyrë. Në një konferencë pë medie,...

Miratohet lista e pakos fiskale 2

para 8 muajve - RTV 21

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur, ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0 Ministri në largim i Financave, Avdullah Hoti tha se kanë punuar për të fuqizuar sektorin privat ndërkohë kërkoi...

Hoti jep sqarim për masat fiskale që u miratuan sot në mbledhjen e qeverisë

para 8 muajve - Gazeta e re

Ministri i Financave në detyrë, Avdullah Hoti, në një konferencë për media ka prezantuar, listën e masave të pakos fiskale 2.0 , e cila sot është miratuar në mbledhjen e Qeverisë. Këto masa sipas Hotit...

Hoti jep sqarim për masat fiskale, disa nga to do të hyjnë në fuqi shumë shpejt

para 8 muajve - KosovaPress

Këto  masa sipas Hotit do të ndryshojnë komplet ambientin e të bërit biznes në Kosovë.  Hoti ka sqaruar se 5 deri në 6 masa nuk mund të hyjnë në fuqi pasi duhet ndryshime ligjore. Ministri në detyrë i...

Miratohet lista e Pakos Fiskale 2

para 8 muajve - Telegrafi

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot, ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0. Ministri në largim i Financave, Avdullah Hoti, tha se kanë punuar për të fuqizuar sektorin privat ndërkohë...

Qeveria miratoi listën e Pakos Fiskale 2.0

para 8 muajve - Koha.net

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0. Ministri në largim i Financave Avdullah Hoti tha se kanë punuar për të fuqizuar sektorin privat, ndërkohë...

Qeveria në ikje ua vazhdon mandatin disa sekretarëve nëpër Ministri

para 8 muajve - Klan Kosova

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka aprovuar listën e masave për Pakon Fiskale numër 2. Me këtë rast, ministra të ndryshëm në detyrë kanë dhënë propozimet e tyre se çka do të bëhet me këtë Pako Fiskale...

Qeveria miratoi Pakon Fiskale 2.0 e cila fuqizon ndjeshëm sektorin privat në Kosovë

para 8 muajve - KosovaLive360

Qeveria e Kosovës, e udhëhequr nga kryeministri Isa Mustafa, miratoi sot Pakon Fiskale 2.0, me masa të reja të politikave fiskale, të cilat lehtësojnë ndjeshëm të bërit biznes dhe fuqizojnë sektorin privat...

Qeveria Miraton Pakon Fiskale

para 8 muajve - Kallxo

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur, ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0 Ministri në largim i Financave, Avdullah Hoti tha se kanë punuar për të fuqizuar sektorin privat ndërkohë kërkoi...

Qeveria aprovon pakon e re fiskale me 22 masa

para 8 muajve - Bota Press

“Si vazhdimësi e reformave fiskale të ndërmarra në vitin 2015, Ministria e Financave gjatë vitit 2016 ka punuar gjatë në disenjimin e politikave të reja fiskale, bazuar gjithmonë në nevojat për ndryshime,...

Qeveria në ikje ua vazhdon mandatin disa sekretarëve nëpër Ministri

para 8 muajve - Indeks online

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka aprovuar listën e masave për Pakon Fiskale numër 2. Me këtë rast, ministra të ndryshëm në detyrë kanë dhënë propozimet e tyre se çka do të bëhet me këtë Pako Fiskale...

Qeveria ua vazhdon mandatin disa sekretarëve të ministrive

para 8 muajve - Gazeta Express

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka aprovuar listën e masave për Pakon Fiskale numër 2. Me këtë rast, ministra të ndryshëm në detyrë kanë dhënë propozimet e tyre se çka do të bëhet me këtë Pako Fiskale...

Qeveria miraton 22 masa për Pakon Fiskale

para 8 muajve - Zeri

Qeveria ka bërë shqyrtimin e Listës së masave të Pakos Fiskale 2.0 dhe ka miratuar 22 masa të cilat më pas duhet të miratohen një nga një në mbledhjet e ardhshme në mënyrë që të hyjnë në fuqi. Ministri...

Qeveria në ikje ua vazhdon mandatin disa sekretarëve nëpër Ministri

para 8 muajve - Politiko

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka aprovuar listën e masave për Pakon Fiskale numër 2. Me këtë rast, ministra të ndryshëm në detyrë kanë dhënë propozimet e tyre se çka do të bëhet me këtë Pako Fiskale...

Miratohet lista e pakos fiskale 2

para 8 muajve - Gazeta Express

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur, ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0. Ministri në largim i Financave Avdullah Hoti tha se kanë  punuar për të fuqizuar sektorin privat ndërkohë kërkoi...

Miratohet lista e pakos fiskale 2

para 8 muajve - RTV 21

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur, ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0 Ministri në largim i Financave, Avdullah Hoti tha se kanë punuar për të fuqizuar sektorin privat ndërkohë kërkoi...

Miratohet lista e pakos fiskale 2

para 8 muajve - Indeks online

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur, ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0. Ministri në largim i Financave Avdullah Hoti tha se kanë  punuar për të fuqizuar sektorin privat ndërkohë kërkoi...

Qeveria miraton 22 masa për Pakon Fiskale

para 8 muajve - Lajmi.net

Qeveria ka bërë shqyrtimin e Listës së masave të Pakos Fiskale 2.0 dhe ka miratuar 22 masa të cilat më pas duhet të miratohen një nga një në mbledhjet e ardhshme në mënyrë që të hyjnë në fuqi. Ministri...

Qeveria në ikje ua vazhdon mandatin disa sekretarëve nëpër Ministri

para 8 muajve - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka aprovuar listën e masave për Pakon Fiskale numër 2. Me këtë rast, ministra të ndryshëm në detyrë kanë dhënë propozimet e tyre se çka do të bëhet me këtë Pako Fiskale...

Qeveria Miraton Pakon Fiskale

para 8 muajve - Infokusi

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur, ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0 Ministri në largim i Financave, Avdullah Hoti tha se kanë punuar për të fuqizuar sektorin privat ndërkohë kërkoi...

Qeveria miraton listën e masave të Pakos Fiskale 2

para 8 muajve - Gazeta e re

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0. Ministri në largim i Financave Avdullah Hoti tha se kanë  punuar për të fuqizuar sektorin privat. Ndërkohë...

Qeveria miraton listën e masave të Pakos Fiskale 2

para 8 muajve - KosovaPress

Ministri në largim i Financave Avdullah Hoti tha se kanë  punuar për të fuqizuar sektorin privat. Ndërkohë kërkoi nga kabineti qeveritar, që t’i miratojnë këto masa dhe ato një nga një të vijnë në Qeveri....

Qeveria e Kosovë e miratoi listën e masave të Pakos Fiskale 2.0

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 korrik 2017 – Qeveria e Kosovës në detyrë, në mbledhjen e mbajtur sot (e hënë) e ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0. Ministri i Financave në detyrë, Avdullah Hoti, ka thënë...

Qeveria në ikje ua vazhdon mandatin disa sekretarëve nëpër Ministri

para 8 muajve - Sovrani

Eksekutivi i vendit në mbledhjen e sotme të krejtuar nga kryeministri ne ikje Isa Mustafa ka aprovuar listën e masave për Pakon Fiskale numër 2. Me këtë rast, ministra të ndryshëm në detyrë kanë dhënë...

Këto janë disa nga masat e pakos 2.0

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Qeveria e Kosovës sot ka miratuar pakon e re fiskale 2.0. Në këtë pako sipas Qeverisë parashihen 22 masa. Gazeta Fjala sjellë 11 prej tyre. Masa e parë e kësaj pako është zgjerimi i listës se produkteve...

Miratohet lista e pakos fiskale 2

para 8 muajve - 10minuta

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur, ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0. Ministri në largim i Financave Avdullah Hoti tha se kanë  punuar për të fuqizuar sektorin privat ndërkohë kërkoi...

Lajm i madh për biznese: Ministri Hoti “e bind” Qeverinë, miratohet Pakoja fiskale 2!

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 17 Korrik -Ministri në largim i Financave, Avdullah Hoti, tha se kanë punuar për të fuqizuar sektorin privat ndërkohë kërkoi nga kabineti qeveritar që t’i miratojnë këto masa dhe ato një nga...

Qeveria në ikje ua vazhdon mandatin disa sekretarëve nëpër Ministri

para 8 muajve - Bota Press

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka aprovuar listën e masave për Pakon Fiskale numër 2. Me këtë rast, ministra të ndryshëm në detyrë kanë dhënë propozimet e tyre se çka do të bëhet me këtë Pako Fiskale...

Miratohet lista e pakos fiskale 2

para 8 muajve - Sovrani

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur, ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0. Ministri në largim i Financave Avdullah Hoti tha se kanë  punuar për të fuqizuar sektorin privat ndërkohë kërkoi...

Miratohet Pako Fiskale 2.0

para 8 muajve - Arbresh

Në mbledhjen e Qeverisë u miratua shqyrtimi i Listës së masave të Pakos Fiskale 2.0. Ministri i Financave Avdullah Hoti ka thënë se pako e miratuar në vitin e kaluar ka ndryshuar shumë gjëra filluar nga...

Qeveria në ikje ua zgjatë mandatin disa sekretarëve nëpër Ministri

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka aprovuar listën e masave për Pakon Fiskale numër 2. Me këtë rast, ministra të ndryshëm në detyrë kanë dhënë propozimet e tyre se çka do të bëhet me këtë Pako Fiskale...

Qeveria Mustafa ua vazhdon mandatin disa sekretarëve nëpër ministri

para 8 muajve - Periskopi

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka aprovuar listën e masave për Pakon Fiskale numër 2. Me këtë rast, ministra të ndryshëm në detyrë kanë dhënë propozimet e tyre se çka do të bëhet me këtë Pako Fiskale...

Miratohet lista e pakos fiskale 2

para 8 muajve - Gazeta e re

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur, ka miratuar listën e masave të Pakos Fiskale 2.0. Ministri në largim i Financave Avdullah Hoti tha se kanë punuar për të fuqizuar sektorin privat ndërkohë kërkoi...

Qeveria miraton 22 masa për Pakon Fiskale

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Qeveria ka bërë shqyrtimin e Listës së masave të Pakos Fiskale 2.0 dhe ka miratuar 22 masa të cilat më pas duhet të miratohen një nga një në mbledhjet e ardhshme në mënyrë që të hyjnë në fuqi. Ministri...

Qeveria ua vazhdon mandatin disa sekretarëve të ministrive

para 8 muajve - Insajderi

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka aprovuar listën e masave për Pakon Fiskale numër 2. Me këtë rast, ministra të ndryshëm në detyrë kanë dhënë propozimet e tyre se çka do të bëhet me këtë Pako Fiskale...

Miratohet lista e pakos fiskale 2

para 8 muajve - KosovaPress

Ministri në largim i Financave Avdullah Hoti tha se kanë  punuar për të fuqizuar sektorin privat ndërkohë kërkoi nga kabineti qeveritar që t’i miratojnë këto masa dhe ato një nga një të vijnë në Qeveri....

Miratohet Pako Piskale 2.0

para 8 muajve - Arbresh

Në mbledhjen e Qeverisë u miratua shqyrtimi i Listës së masave të Pakos Fiskale 2.0. Ministri i Financave Avdullah Hoti ka thënë se pako e miratuar në vitin e kaluar ka ndryshuar shumë gjëra filluar nga...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK