http://kariera.mk

​Vettel merr ofertë prej 120 milionë eurosh

para 10 muajve - Gazeta Express

Drejtuesit e skuadrës së Ferrarit kërkojnë ta mbajnë me çdo kusht pilotin gjerman, Sebastian Vettel. Piloti gjerman i skadon kontrata në fund të këtij sezoni, ndërkohë që emri i tij është përmendur shumë...

FERRARI PËR VETTEL, KONTRATË 120 MILIONË EURO PËR 3 VJET

para 10 muajve - TV21

Ferrari kërkon të mbajë me çdo kusht Sebastian Vettel në radhët e tij Piloti gjerman i skadon kontrata në fund të këtij sezoni, ndërkohë që emri i tij është përmendur shumë kohët e fundit në media për...

Vettel merr ofertë prej 120 milionë eurosh

para 10 muajve - Sovrani

Drejtuesit e skuadrës së Ferrarit kërkojnë ta mbajnë me çdo kusht pilotin gjerman, Sebastian Vettel. Piloti gjerman i skadon kontrata në fund të këtij sezoni, ndërkohë që emri i tij është përmendur shumë...

Ferrari për Vettel, kontratë 120 milionë euro për 3 vjet

para 10 muajve - RTV 21

Ferrari kërkon të mbajë me çdo kusht Sebastian Vettel në radhët e tij Piloti gjerman i skadon kontrata në fund të këtij sezoni, ndërkohë që emri i tij është përmendur shumë kohët e fundit në media për...

Vettel, me kontratë të re me një vlerë prej 120 milionë eurosh

para 10 muajve - Lexo

Ferrari kërkon të mbajë me çdo kusht Sebastian Vettel në radhët e tij. Piloti gjerman i skadon kontrata në fund të këtij sezoni, ndërkohë që emri i tij është përmendur shumë kohët e fundit në media për...

F1, Ferrari për Vettel, kontratë 120 mln euro për 3 vjet

para 10 muajve - Top Channel

Ferrari kërkon të mbajë me çdo kusht Sebastian Vettel në radhët e tij. Piloti gjerman i skadon kontrata në fund të këtij sezoni, ndërkohë që emri i tij është përmendur shumë kohët e fundit në media për...

Formula 1, Ferrari për Vettel, kontratë 120 milionë euro për 3 vjet

para 10 muajve - KosovaPress

Piloti gjerman i skadon kontrata në fund të këtij sezoni, ndërkohë që emri i tij është përmendur shumë kohët e fundit në media për një kalim të mundshëm te Mercedes, zëra që kanë ndezur sinjalet e alarmit...

Ferrari për Vettel, kontratë 120 mln euro për 3 vjet

para 10 muajve - Indeks online

Ferrari kërkon të mbajë me çdo kusht Sebastian Vettel në radhët e tij në Formula 1. Piloti gjerman i skadon kontrata në fund të këtij sezoni, ndërkohë që emri i tij është përmendur shumë kohët e fundit...

F1, Ferrari për Vettel, kontratë 120 mln euro për 3 vjet

para 10 muajve - Infokusi

Ferrari kërkon të mbajë me çdo kusht Sebastian Vettel në radhët e tij. Piloti gjerman i skadon kontrata në fund të këtij sezoni, ndërkohë që emri i tij është përmendur shumë kohët e fundit në media për...

Vettel: I zhgënjyer nga rezultati, gjithçka nis nga e para

para 10 muajve - Gazeta e re

Gara e djeshme në pistën e Silverstone tregoi se si brenda pak sekondash avantazhi perj 20 pikësh që Sebastian Vettel kishte karshi Lewis Hamilton u venit dhe tashmë piloti i Ferrarit ka vetëm 1 pikë epërsi...

Luis Hemilton dominon në Angli, rihapet kreu

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA Formula 1/ Vazhdon “hegjemonia” e pilotëve të Mercedes, në pistën e Silverston fiton i “zoti shtëpisë” Në Çmimin e Madh të Britanisë, piloti i Mercedes, Luis Hemilton, vazhdoi dominimin...

Hamilton në qiellin e shtatë: E dua titullin kampion

para 10 muajve - Lajm

Pas triumfit dje në pistën e Silverstone, piloti britanik Leëis Hamilton është ndjerë në qiellin e shtatë. Piloti i Mercedes përfitoi nga paraqitja e dobët e Sebastian Vettel, që e mbylli garën në vendin...

Hamilton fiton për herë të katërt rresht në Silverstone

para 10 muajve - Koha.net

Piloti britanik, Lewis Hamilton, ka fituar garën e Shpërblimit të Madh të Britanisë në Formula 1 për herë të katërt rresht të dielën, ndërsa një shpërthim i gomës i bolidit të Sebastian Vettelit ka bërë...

Hamilton del hapur: Tani dua titullin kampion

para 10 muajve - Gazeta e re

Pas triumfit dje në pistën e Silverstone, piloti britanik Lewis Hamilton është ndjerë në qiellin e shtatë. Piloti i Mercedes përfitoi nga paraqitja e dobët e Sebastian Vettel, që e mbylli garën në vendin...

Hamilton fiton për herë të katërt rresht në Silverstone

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Piloti britanik, Lewis Hamilton, ka fituar garën e Shpërblimit të Madh të Britanisë në Formula 1 për herë të katërt rresht të dielën, ndërsa një shpërthim i gomës i bolidit të Sebastian Vettelit ka bërë...

Silverstone, Hamilton dominues, Ferrari “amator”

para 10 muajve - Flaka

Mercedes perfekt, Ferrari gabon në finish. Gara e Silverstone ndryshoi gjithçka në hiererkinë e këtij sezoni në Formula 1 me dy makinat gjermane në vendet e para ku Lewis Hamilton dominoi ne çdo metër,...

Hamilton triumfon në shtëpi, dështon Ferrari

para 10 muajve - Aktuale

Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit u kalua nga Valteri Bottas, që zhvilloi një garë mjaft agresive, por i ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit, parakaloi fillimisht Vettel e më pas edhe Raikonen....

Mercedes dominon në Silverstone, Ferrari e katranos në fund

para 10 muajve - Top Channel

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

Formula 1, Hamilton fiton garën në Britani të Madhe

para 10 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv LONDËR (AA) - Piloti i Mercedesit, Lewis Hamilton fitoi Grand Prixin britanik duke regjistruar fitoren e pestë në karrierën e tij në të famshmen Silverstone duke u barazuar me Alain Prost...

Formula 1, Hamilton fiton garën në Britani të Madhe

para 10 muajve - Shenja

Piloti i Mercedesit, Lewis Hamilton fitoi Grand Prixin britanik duke regjistruar fitoren e pestë në karrierën e tij në të famshmen Silverstone duke u barazuar me Alain Prost dhe Jim Clark në krye të listës...

Mercedes dominon në Silverstone, Ferrari e katranos në fund

para 10 muajve - Mapo

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra “Mercedes” dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e “Ferrarit”. Menjëherë pas Hamilton, vija e...

Formula 1 / Mercedesi perfekt, Ferrari gabon në finish

para 10 muajve - Syri

Gara e Silverstone ndryshoi gjithçka në hierarkinë e këtij sezoni në Formula 1, me dy makinat gjermane në vendet e para. Lewis Hamilton dominoi në çdo metër, ndërsa Ferrari u tradhëtua nga gomat dhe strategjia...

Mercedes dominon në Silverstone, Ferrari e katranos në fund

para 10 muajve - Koha Jone

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

Hamilton triumfon në shtëpi, dështon Ferrari

para 10 muajve - Gazeta Express

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

Formula 1, Lewis Hamilton triumfon në shtëpinë e tij

para 10 muajve - GazetaBlic

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

Mercedes dominon në Silverstone, Ferrari e katranos në fund

para 10 muajve - Indeks online

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

Mercedes dominon në Silverstone, Ferrari e katranos në fund

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

Hamilton triumfon në shtëpi

para 10 muajve - Koha.net

Garuesi i Mercedesit, Lewis Hamilton, ka triumfuar në garën në Britani të Madhe për Çmimin e Madh të Anglisë. Pas Hamiltonit, i dyti ishte Valteri Bottas. Kjo ishte fitorja e 57 në karrierë për britanikun...

Hamilton pas vështirësi triumfon në Silverstoun

para 10 muajve - Alsat-M

Luis Hamilton është fitues i garës për Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe në Formula 1, duke regjistruar suksesin e  4-t sezonal. Ky është suksesi i katërt radhazi i Hamiltonit në Silverstoun dhe i pesti...

Mercedes dominon në Silverstone, Ferrari e katranos në fund

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

Garë për rekord e Lewis Hamilton, Ferrari e katranos në Çmimin e madh të Anglisë

para 10 muajve - BalkanWeb

Çmimi i Madh i Silverstone i ka buzëqeshur të zotit të shtëpisë, Lewis Hamilton. Piloti i “Mercedez” së bashku me shokun e skuadrës Valteri Bottas, ndanë vendin e parë dhe të dytë. Hamilton nuk e pati...

Mercedes dominon në Silverstone

para 10 muajve - Telegrafi

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

Hamilton më i miri në Silverstone

para 10 muajve - Tetova Sot

Lewis Hamilton fitoi garën e Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe në Formula 1, suksesi i 4-t sezonal për pilotin britanik, që para fansave të tij, në pistën e Silverstone, nuk zhgënjeu, duke arritur një...

Silverstone, Hamilton dominues, Ferrari “amator”

para 10 muajve - SuperSport

Mercedes perfekt, Ferrari gabon në finish. Gara e Silverstone ndryshoi gjithçka në hiererkinë e këtij sezoni në Formula 1 me dy makinat gjermane në vendet e para ku Lewis Hamilton dominoi ne çdo metër,...

Mercedes dominon në Silverstone, Ferrari e katranos në fund

para 10 muajve - Flaka

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

FORMULA 1: Mbyllet gara e Britanisë, ky është fituesi

para 10 muajve - Zeri

Lewis Hamilton ka triumfuar në garën për shpërblimin e madh të Britanisë, përcjellë zeri.info. Ngasësi i Mercedesit festoi në shtëpi pasi ishte më i shpejti në “British Grand Prix”, duke e mbyllur garën...

Lewis Hamilton fiton çmimin e madh të Anglisë në Formula 1

para 10 muajve - Blitz

Piloti i “Mercedez”, Lewis Hamilton ka fituar çmimin e madh të Silverstone, si dhe vendin e dytë e ka zënë miku i tij i skuadrës Valter Bottas. Italianët pësuan disa probleme pasi Kimi Raikone iu desh...

Ferrari e katranos në finish, Hamilton triumfon në Silverstone

para 10 muajve - Lexo

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

FORMULA 1/ Ferrari e katranos në finish, Mercedes triumfon në Silverstone

para 10 muajve - Java News

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

Mercedes dominon në Silverstone

para 10 muajve - Almakos

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

Lewis Hamilton i pari në Britaninë e Madhe

para 10 muajve - Arbresh

Lewis Hamilton fitoi garën e Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe në Formula 1, suksesi i 4-t sezonal për pilotin britanik, që para fansave të tij, në pistën e Silverstone, nuk zhgënjeu, duke arritur një...

Mercedes dominon në Silverstone, Ferrari e katranos në fund

para 10 muajve - Sovrani

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

Lewis Hamilton i pari nw Britaninë e Madhe

para 10 muajve - Arbresh

Lewis Hamilton fitoi garën e Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe në Formula 1, suksesi i 4-t sezonal për pilotin britanik, që para fansave të tij, në pistën e Silverstone, nuk zhgënjeu, duke arritur një...

Hamilton triumfon në Silvestone, Vettel i shtati, por ruan kreun me 1 pikë

para 10 muajve - Gazeta e re

Lewis Hamilton fitoi sot garën e Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe në Formula 1, suksesi i 4-t sezonal për pilotin britanik, që para fansave të tij, në pistën e Silverstone, nuk zhgënjeu, duke arritur...

Formula 1, Lewis Hamilton triumfon në shtëpinë e tij

para 10 muajve - KosovaPress

Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit u kalua nga Valteri Bottas, që zhvilloi një garë mjaft agresive, por i ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit, parakaloi fillimisht Vettel e më pas edhe Raikonen....

FORMULA 1: Mbyllet gara e Britanisë, ky është fituesi

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Lewis Hamilton ka triumfuar në garën për shpërblimin e madh të Britanisë, përcjellë zeri.info. Ngasësi i Mercedesit festoi në shtëpi pasi ishte më i shpejti në “British Grand Prix”, duke e mbyllur garën...

Mercedes dominon në Silverstone, Ferrari e katranos në fund

para 10 muajve - Insajderi

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Menjëherë pas Hamilton, vija e finishit...

Mercedes dominon në Silverstone, Ferrari e katranos në fund

para 10 muajve - Periskopi

Lewis Hamilton doli triumfues në shtëpinë e tij. Britaniku dhe skuadra Mercedes dominoi në garën për Çmimin e Madh të Anglisë, e ndihmuar edhe nga gabimet e Ferrarit. Në vendin e tretë, u rendit Kimi Raikonen,...

F1, Hamilton pole dhe rekord në Silverstone

para 10 muajve - Flaka

Lewis Hamilton nuk njeh limite dhe e ka bërë më së miri në shtëpinë e tij, Silverstone, në fundjavën e 10 të Botërorit të F1. Britaniku e ndali kohën në 1:26.600 në xhiron më të shpejtë të ditës, duke...

F1, Hamilton pole dhe rekord në Silverstone

para 10 muajve - Koha Jone

Lewis Hamilton nuk njeh limite dhe e ka bërë më së miri në shtëpinë e tij, Silverstone, në fundjavën e 10 të Botërorit të F1. Britaniku e ndali kohën në 1:26.600 në xhiron më të shpejtë të ditës, duke...

Hamilton i papërmbajtshëm në shtëpi, pole në Silverstone

para 10 muajve - SuperSport

Lewis Hamilton dominon provat zyrtare të Cmimit të Madh të Britanisë së Madhe duke regjistruar pole-position e tij të 6-të në këtë sezon. Britaniku i Mercedes-it ishte më i shpejti në pistën e shtëpisë,...

Hamilton me “pole position” dhe rekord në Silverstone

para 10 muajve - Koha.net

Lewis Hamilton nuk njeh limite dhe e ka bërë më së miri në shtëpinë e tij, Silverstone, në fundjavën e 10 të Botërorit të F1. Britaniku e ndali kohën në 1:26.600 në xhiron më të shpejtë të ditës, duke...

Hamilton “pole position” në Silverstone

para 10 muajve - Telegrafi

Lewis Hamilton siguroi sot “pole position” në pistën e Silverstone në përfundim të provave zyrtare, të vlefshme për garën e Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe. Piloti i Mercedes ndali kronometrin në...

Hamilton i trembet Bottas: Kandidat i fortë për titull

para 10 muajve - Telegrafi

Pas paraqitjes së mirë në garën e fundit të fituar në Austri dhe kohës së shpejtë të dhënë sot në dy sesionet e para të provave të lira në Silverstone, piloti finlandez Valtteri Bottas mund të hyjë seriozisht...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK