http://kariera.mk

Keita Balde takon agjentin e tij në Milano

para 10 muajve - Telegrafi

Keita Balde Diao njoftohet se ka takuar agjentin e tij në Milano sot, pasi është afër një lëvizjeje nga Lazio tek Interi. Futbollistit i është dhënë ditë e lirë sot, me sa duket për të parë të dashurën...

Spalletti aludon në largimin e Perisicit

para 10 muajve - Telegrafi

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, duket se ka theksuar se tratativave të gjata të Ivan Perisicit në Manchester United është duke iu ardhur fundi. Kroati 28-vjeçar ka qenë një objektiv kryesor i transferimeve...

Spalletti paralajmëron largimin e Perisicit?

para 10 muajve - Albeu

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti , duket se ka theksuar se tratativave të gjata të Ivan Perisicit në Manchester United është duke iu ardhur fundi. Kroati 28-vjeçar ka qenë një objektiv kryesor i transferimeve...

Milani është i lirë të tentojë për Aubameyangun ose Belottin

para 10 muajve - Telegrafi

Milani mund të jetë i lirë të shtyjë përpara për transferimin e njërit nga Pierre-Emerick Aubameyang ose Andrea Belotti pasi Chelsea thuhet se po ndjek Sergio Agueron e Manchester Cityt. Sipas Sky Sports...

Milan jep lajmin e madh për Moratan

para 10 muajve - Aktuale

Drejtori Sportiv i Milanit, Massimiliano Maribelli e ka pranuar se janë duke biseduar për transferimin e sulmuesit të Real Madridit, Alvaro Morata. Por, ai e pranoi se do të jetë e vështirë, pas fjalëve...

ABUZIMET E HOTELEVE PËR SUPER KUPËN – ANULUHEN REZERVIMET PËR T’I SHUMËFISHUAR ÇMIMET

para 10 muajve - TV21

Micki dhe Aleksandri po bëjnë planet për Super-Kupën e 8 gushtit. Ata janë bërë shokë dhe i bashkon ekipi i tyre i zemrës, Mançester Junajtedi. Interesimi i tifozëve anglez për të ardhur në Shkup ka bërë...

Lajm i keq për tifozët e Bayernit

para 10 muajve - GazetaBlic

Shefi ekzekutiv i Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, ka folur për merkaton e klubit. Përveçse konfirmoi bisedimet me Milanin për mesfushorin Renato Sanches, ai dha edhe dy lajme të këqija për tifozët....

ZYRTARE: Ky është vendimi i fundit i Bayernit për Sanchezin

para 10 muajve - Lajmi.net

Bayern Munich është tërhequr nga gara për transferimin e yllit të Arsenalit, Alexis Sanchez. Presidenti Bavarezët Karl-Heinz Rummenigge, ka bërë të ditur se skuadra e tyre më nuk janë të interesuar për...

Lajm i keq për tifozët shqiptarë që do ta ndjekin nga afër finalen Real Madrid – Man Utd

para 10 muajve - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo ka gjasa të mos luajë për Real Madridin në Superkupën e Evropës ndaj ish skuadrës së tij, Manchester United, më 8 gusht në Shkup. Portugezi do të jetë nga të vetmit lojtar që do të ketë...

Rummenigge shtang tifozët e Bayern, jep lajme të hidhura për merkaton

para 10 muajve - Syri

Shefi ekzekutiv i Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge,  ka folur për merkaton e klubit. Përveçse konfirmoi bisedimet me Milanin për mesfushorin Renato Sanches, ai dha edhe dy lajme të këqija për tifozët....

Milan ka një super lajm për Moratan

para 10 muajve - Albeu

Drejtori Sportiv i Milanit, Massimiliano Maribelli e ka pranuar se janë duke biseduar për transferimin e sulmuesit të Real Madridit, Alvaro Morata . Por, ai e pranoi se do të jetë e vështirë, pas fjalëve...

⚽ Alexis Sanchez-Bayern Munchen, ndodh ajo që nuk e ka pritur askush!

para 10 muajve - Infokusi

Bayern Munich është tërhequr nga gara për transferimin e yllit të Arsenalit, Alexis Sanchez. Presidenti Bavarezët Karl-Heinz Rummenigge, ka bërë të ditur se skuadra e tyre më nuk janë të interesuar për...

​Milan jep lajmin e madh për Moratan

para 10 muajve - Gazeta Express

Milan tashmë nuk fshehët, ata e pranojnë se janë duke tentuar transferimin e Alvaro Moratas Drejtori Sportiv i Milanit, Massimiliano Maribelli e ka pranuar se janë duke biseduar për transferimin e sulmuesit...

Keita Balde takon agjentin e tij në Milano

para 10 muajve - Almakos

Keita Balde Diao njoftohet se ka takuar agjentin e tij në Milano sot, pasi është afër një lëvizjeje nga Lazio tek Interi. Futbollistit i është dhënë ditë e lirë sot, me sa duket për të parë të dashurën...

Bale i lumtur te Reali

para 10 muajve - Klan Kosova

Gareth Bale ka thënë që nuk po planifikon që ta lë Real Madridin për Manchester United, duke thënë se nuk e ka bërë asnjë ofertë. Sulmuesi uellsian është lidhur që një kohë të gjatë me një kalim në Premier...

Interi transferon sulmuesin që po e kërkon gjithë Evropa

para 10 muajve - GazetaBlic

Është një ditë e rëndësishme kjo e sotmja në shtëpinë Inter. Drejtori teknik, Walter Sabatini, ndodhet në Milano. Arsyeja: Keita Balde. Sulmuesi është larguar nga grumbullimi i Lazio-s, me lejen e klubit,...

Spalletti aludon në largimin e Perisicit

para 10 muajve - Almakos

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, duket se ka theksuar se tratativave të gjata të Ivan Perisicit në Manchester United është duke iu ardhur fundi. Kroati 28-vjeçar ka qenë një objektiv kryesor i transferimeve...

“RONALDO DO TË PENSIONOHET TE REALI”

para 10 muajve - TV21

Sulmuesi portugez me gjasë nuk do të largohet nga Real Madridi Cristiano Ronaldo mund të pensionohet nga futbolli si futbollist i Realit. Të paktën kështu mendon ish-lojtari i ‘Los Blancos’, Michel Salgado....

Sot takimi i madh, Interi afër lojtarit që e kërkon gjithë Evropa

para 10 muajve - Lajmi.net

Është një ditë e rëndësishme kjo e sotmja në shtëpinë  Inter. Drejtori teknik, Walter Sabatini, ndodhet në Milano. Arsyeja: Keita Balde. Sulmuesi është larguar nga grumbullimi i Lazio-s, me lejen e klubit,...

Bale i lumtur te Reali

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Gareth Bale ka thënë që nuk po planifikon që ta lë Real Madridin për Manchester United, duke thënë se nuk e ka pranuar asnjë ofertë. Sulmuesi uellsian është lidhur që një kohë të gjatë me një kalim në...

Milani është i lirë të tentojë për Aubameyangun ose Belottin

para 10 muajve - Almakos

Milani mund të jetë i lirë të shtyjë përpara për transferimin e njërit nga Pierre-Emerick Aubameyang ose Andrea Belotti pasi Chelsea thuhet se po ndjek Sergio Agueron e Manchester Cityt. Sipas Sky Sports...

Agjenti i Keitas mohon se lojtari ka udhëtuar në Milano për të nënshkruar me Interin

para 10 muajve - Tetova Sot

Keita Balde u largua nga grumbullimi i Lazios duke u nisur kështu drejt Milanos. Mjaftoi kjo që mediat të raportojnë menjëherë për një kalim të tij te Interi. Por, agjenti i lojtarit, Roberto Calenda,...

Kush mund ta ndalë Milanin? Afër transferimit edhe Alvaro Morata!

para 10 muajve - Tetova Sot

Askush duket se nuk po mund të ndalë hovin e madh të Milanit në këtë afat kalimtar. La Gazzetta dello Sport në edicionin më të ri të saj raporton se Rossonerët janë afër një marrëveshje me Real Madridni...

“Ronaldo do të pensionohet te Reali”

para 10 muajve - RTV 21

Sulmuesi portugez me gjasë nuk do të largohet nga Real Madridi Cristiano Ronaldo mund të pensionohet nga futbolli si futbollist i Realit. Të paktën kështu mendon ish-lojtari i ‘Los Blancos’, Michel Salgado....

Bale vendos për të ardhmen

para 10 muajve - Telegrafi

Gareth Bale mbylli sezonin më të dobët në radhët e Realit të Madridit, që kur mbërriti në kryeqytetin spanjoll katër vite më parë. Për shkak të problemeve të shumta fizike uellsiani u aktivizua në gjysmën...

ZYRTARE/ Juventusi i jep këtë numër Douglas Costas

para 10 muajve - Syri

Douglas Costa ditën e sotme është prezantuar si lojtar i Juventusit. Në një deklatarë për mediat, sulmuesi anësor ka zbuluar se do të mbajë mbi shpinë numrin “11”, ashtu si edhe tek Bajerni i Mynihut....

Spalletti dëshpëron tifozët e Interit, lamtumirë Perisic

para 10 muajve - Gazeta Express

Ivan Perisic është afër largimit nga “Giuseppe Meazza” dhe gjatë javë mund të zyrtarizohet te Manchester United. Në mëngjes The Sun raportoi se Manchester United ka arritur marrëveshje me Interin për transferimin...

Objektivi i Bales

para 10 muajve - Tetova Sot

Real Madridi përgatitet me intensitet të shtuar dhe të jetë më i gatshëm sidomos për ndeshjen e Superkupës së Evropës, kundër Mancehster Utd, e cila luhet me 8 gusht në Shkup.  Futbollisti Gareth Bale...

⚽ Milan jep lajmin e madh për Moratan

para 10 muajve - Infokusi

Milan tashmë nuk fshehët, ata e pranojnë se janë duke tentuar transferimin e Alvaro Moratas. Drejtori Sportiv i Milanit, Massimiliano Maribelli e ka pranuar se janë duke biseduar për transferimin e sulmuesit...

“Ronaldo do të pensionohet te Reali”

para 10 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi portugez me gjasë nuk do të largohet nga Real Madridi. Cristiano Ronaldo mund të pensionohet nga futbolli si futbollist i Realit. Të paktën kështu mendon ish-lojtari i ‘Los Blancos’, Michel Salgado....

⚽ Lajm i keq për tifozët shqiptarë që do ta ndjekin nga afër finalen Real Madrid – Man Utd

para 10 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo ka gjasa të mos luajë për Real Madridin në Superkupën e Evropës ndaj ish skuadrës së tij, Manchester United, më 8 gusht në Shkup. Portugezi do të jetë nga të vetmit lojtar që do të ketë...

Konfirmohet: Largohet nga Milani, sulmuesi kryen testet mjekësore me klubin e ri

para 10 muajve - Syri

Pas 10 përforcimeve të bujshme, Milani nis fushatën e pastrimeve duke larguar nga skuadra lojtarët që i konsideron si të padobishëm. “Sky Sport Italia” raporton se sulmuesi i Milanit, Gianluca Lapadula...

Keita Balde takon agjentin e tij në Milano

para 10 muajve - Sovrani

Keita Balde Diao njoftohet se ka takuar agjentin e tij në Milano sot, pasi është afër një lëvizjeje nga Lazio tek Interi. Futbollistit i është dhënë ditë e lirë sot, me sa duket për të parë të dashurën...

⚽ Lajm i madh për Milanin

para 10 muajve - Infokusi

Milani tani do të ketë më lehtë të transferoj sulmuesin e Dortmundit, për Pierre-Emerick Aubameyang ose atë të Torinos, Andrea Belotti, pasi që nuk do të përballet me konkurrencë Kjo për shkak se Chelsea...

Spalletti aludon në largimin e Perisicit

para 10 muajve - Sovrani

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, duket se ka theksuar se tratativave të gjata të Ivan Perisicit në Manchester United është duke iu ardhur fundi. Kroati 28-vjeçar ka qenë një objektiv kryesor i transferimeve...

Reali pa Ronaldon vjen në Shkup

para 10 muajve - Aktuale

Sulmuesi i Real Madridit, Kristiano Ronaldo, me siguri, nuk do të jetë në ekip gjatë ndeshjes nga Super Kupa me Mançester Juntajted të caktuar për më 8 gusht në Shkup, por duhet të luajë kundër Barcelonës...

VIDEO/ Talentin shqiptar Silvio Merkaj në provë tek klubi i njohur

para 10 muajve - Syri

Sulmuesi i talentuar shqiptar, Silvio Merkaj është shumë pranë marrëveshjes me klubin e Catanias. 19-vjeçari është pjesë e Folignos që militon në Serie D, ndërsa shqiptari aktualisht ndodhet një muaj në...

Formacioni i frikshëm i Man United për sezonin 2017/18

para 10 muajve - Gazeta Express

Jose Mourinho është duke krijuar skuadër të fuqishme për sezonin 2017/18, ku deri më tani ka transferuar dy lojtarë: Lukaku dhe Lindelof. Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, synon që të luftojë...

Zyrate/ Bayern Munchen merr vendimin për Sanchez

para 10 muajve - Newsport

Bayern Munchen ka konfirmuar tërheqjen nga gara për afrimnin e ylli të Arsenalit, Alexis Sanchez. Presidenti Bavarezët Karl-Heinz Rummenigge, ka bërë të ditur se skuadra e tyre nuk është më e interesuar...

⚽ Çmenden pronarët e Milanit, 130 milionë euro për dy super lojtarë

para 10 muajve - Infokusi

Klubi italian Milan nuk e ka ndërmend të ndalet. Dhe objektiv kryesor gjatë aftit të transferimit mbetet transferi i sulmuesit të real Madridti, Alvaro Morata dhe mesfushorit Renato Sanches. Drejtori sportiv...

Lajm i keq për tifozët e Bayernit

para 10 muajve - Bota Press

Shefi ekzekutiv i Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, ka folur për merkaton e klubit. Përveçse konfirmoi bisedimet me Milanin për mesfushorin Renato Sanches, ai dha edhe dy lajme të këqija për tifozët....

⚽ Sot takimi i madh, Interi afër lojtarit që e kërkon gjithë Evropa

para 10 muajve - Infokusi

Është një ditë e rëndësishme kjo e sotmja në shtëpinë  Inter. Drejtori teknik, Walter Sabatini, ndodhet në Milano. Arsyeja: Keita Balde. Sulmuesi është larguar nga grumbullimi i Lazio-s, me lejen e klubit,...

Bale flet për të ardhmen

para 10 muajve - Koha.net

Ylli i Real Madridit ka folur rreth së ardhmes së tij. Gareth Bale është një nga emrat e përmendur në media që gjatë kësaj vere mund të largohet nga Real Madridi, për t’i lënë vend talentit të Monacos,...

⚽ Milan e shet super sulmuesin, por paraqitet një problem…

para 10 muajve - Infokusi

Sulmuesi i Milanit, Gianluca Lapadula sot përfundimisht dihet nëse do të kaloj në Genoa. Paqartësitë në transferin e lojtarit janë paraqitur pasi që Genoa dëshriron që edhe njëherë t’ia bëj testet mjekësore...

Gareth Bale: Jam i lumtur tek Reali, nuk largohem

para 10 muajve - Syri

Gareth Bale nuk ka ndërmend të largohet nga Real Madrid. Në një intervistë për të përditshmen spanjolle “Marca”, uellsiani konfirmoi se ndihet i lumtur në “Santiago Bernabeu” dhe nuk e dëshiron rikthimin...

Lajm i keq për tifozët shqiptarë që do ta ndjekin nga afër finalen Real Madrid – Man Utd

para 10 muajve - Bota Press

Cristiano Ronaldo ka gjasa të mos luajë për Real Madridin në Superkupën e Evropës ndaj ish skuadrës së tij, Manchester United, më 8 gusht në Shkup. Portugezi do të jetë nga të vetmit lojtar që do të ketë...

Morata “parakalon” Belottin dhe Aubameyang, më afër Milanit

para 10 muajve - Top Channel

Pavarësisht afrimeve të shumta në këtë merkato vere, drejtuesit e Milanit duken të vendosur për të afruar edhe një sulmues dhe në garë është treshja Andrea Belotti, Pierre Emerick Aubameyang dhe Alvaro...

Lajm i keq për tifozët shqiptarë që do ta ndjekin nga afër finalen Real Madrid – Man Utd

para 10 muajve - Sovrani

Cristiano Ronaldo ka gjasa të mos luajë për Real Madridin në Superkupën e Evropës ndaj ish skuadrës së tij, Manchester United, më 8 gusht në Shkup. Portugezi do të jetë nga të vetmit lojtar që do të ketë...

​Milan jep lajmin e madh për Moratan

para 10 muajve - Gazeta Liria

Milan tashmë nuk fshehët, ata e pranojnë se janë duke tentuar transferimin e Alvaro Moratas Drejtori Sportiv i Milanit, Massimiliano Maribelli e ka pranuar se janë duke biseduar për transferimin e sulmuesit...

Spalletti dëshpëron tifozët e Interit, lamtumirë Perisiç

para 10 muajve - Lexo

Në mëngjes The Sun raportoi se Manchester United ka arritur marrëveshje me Interin për transferimin e Ivan Perisic, që besohet t’i kushtojë “Djajve të Kuq” 45.7 milionë euro. “Ju (gazetarët) tashmë i dini...

Perisic në United

para 10 muajve - Lajm

Manchester United ka arritur marrëveshjen me Inter për Ivan Perisic. Shifra thuhet të jetë diku rreth 45 milionë euro. Sulmuesi anësor nga Kroacia pritet të jetë blerja e tretë e Jose Mourinhos në merkaton...

⚽ Ylli i Realit vendos për të ardhmen

para 10 muajve - Infokusi

Gareth Bale mbylli sezonin më të dobët në radhët e Realit të Madridit, që kur mbërriti në kryeqytetin spanjoll katër vite më parë. Për shkak të problemeve të shumta fizike uellsiani u aktivizua në gjysmën...

Reali pa Ronaldon vjen në Shkup

para 10 muajve - Zhurnal

Loading... Sulmuesi i Real Madridit, Kristiano Ronaldo, me siguri, nuk do të jetë në ekip gjatë ndeshjes nga Super Kupa me Mançester Juntajted të caktuar për më 8 gusht në Shkup, por duhet të luajë kundër...

Merkato e “çmendurirave”, Milan shpenzon 210 milionë euro

para 10 muajve - Shekulli

Kjo merkato ka qenë shumë aktive për ekipin e Milan që tashmë ka ndërruar edhe presidencën, plotë 210 milionë euro ka shpenzuar ai këtë merkato me blerjet e futbollistëve. Kinezi njëherësh edhe Presidenti...

Milan nuk ndalet, Morata dhe… Renato Sanches

para 10 muajve - Gazeta Tema

Milani i papërmbajtshëm në merkato. Pas nëntë blerjeve në merkaton e verës, kuqezinjtë kërkojnë të realizojnë të tjera goditje të mëdha. Objektivi kryesor i “Djallit” është përforcimi i sulmit, aty ku...

Perisic shumë pranë largimit nga Inter

para 10 muajve - Ora news

Sulmuesi kroat Ivan Perisic, brenda 48 orësh mund të quhet lojtar i Manchester Utd. Perisic nuk do të udhëtojë me skuadrën drejt Kinës, sipas mediave britanike United, kërkon të mbyllë marrëveshjen brenda...

Milan nuk ndalet, Morata dhe… Renato Sanches

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Milani i papërmbajtshëm në merkato. Pas nëntë blerjeve në merkaton e verës, kuqezinjtë kërkojnë të realizojnë të tjera goditje të mëdha. Objektivi kryesor i “Djallit” është përforcimi i sulmit, aty ku...

Milan jep lajmin e madh për Moratan

para 10 muajve - Sovrani

Milan tashmë nuk fshehët, ata e pranojnë se janë duke tentuar transferimin e Alvaro Moratas Drejtori Sportiv i Milanit, Massimiliano Maribelli e ka pranuar se janë duke biseduar për transferimin e sulmuesit...

Milan dëshiron transferimin e Moratas( Foto)

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Milan tashmë nuk fshehët, ata e pranojnë se janë duke tentuar transferimin e Alvaro Moratas Drejtori Sportiv i Milanit, Massimiliano Maribelli e ka pranuar se janë duke biseduar për transferimin e sulmuesit...

Edhe Morata pranë kalimit te Milani, gati 10 milion euro në sezon

para 10 muajve - Ora news

Milani nuk ndalet në merkato dhe kuqezinjtë janë shumë pranë nënshkrimit me sulmuesin spanjoll Alvaro Morata. Ndërkohë që Milani është në turne në Kinë, drejtuesit e klubit po punojnë për të sjellë në...

Bale vendos për të ardhmen

para 10 muajve - Almakos

Gareth Bale mbylli sezonin më të dobët në radhët e Realit të Madridit, që kur mbërriti në kryeqytetin spanjoll katër vite më parë. Për shkak të problemeve të shumta fizike uellsiani u aktivizua në gjysmën...

Keita Balde drejt Interit

para 10 muajve - GazetaBlic

Shtohen zërat për transferimin e Keita Balde te Interi. 22-vjeçari kërkohet me insistim nga zikaltërit dhe nga ana tjetër vet lojtari është larguar nga grumbullimi me skuadrën për të takuar të fejuarën...

Ronaldo i lumtur te Real Madridi

para 10 muajve - Zeri

Ish sulmuesi i Real Madridit, Fernando Morientes thotë se nuk e pret largimin e yllit portugez, Cristiano Ronaldo nga klubi mbretëror, transmeton zeri.info Sipas Morientes, Ronaldo është shumë i lumtur...

TRAJANOV: KONVIKTET E STUDENTËVE TË HAPEN PËR TIFOZËT E REALIT DHE MANÇESTERIT

para 10 muajve - TV21

Hapje të konvikteve të studentëve në Shkup për tifozët e Real Madridit dhe Mançester Junajtedit, propozon lideri i Lidhjes Demokratike Pavle Trajanov. Sipas tij, vendosja duhet të jetë falas ose me kompensim...

Sot takimi i madh, Interi afër lojtarit që e kërkon gjithë Evropa

para 10 muajve - Sovrani

Është një ditë e rëndësishme kjo e sotmja në shtëpinë Inter. Drejtori teknik, Walter Sabatini, ndodhet në Milano. Arsyeja: Keita Balde. Sulmuesi është larguar nga grumbullimi i Lazio-s, me lejen e klubit,...

Keita Balde drejt Interit, Hristov është i Fiorentinës

para 10 muajve - SuperSport

Shtohen zërat për transferimin e Keita Balde te Interi. 22-vjeçari kërkohet me insistim nga zikaltërit dhe nga ana tjetër vet lojtari është larguar nga grumbullimi me skuadrën për të takuar të fejuarën...

Perisiç pranë transferimit tek United

para 10 muajve - KosovaPress

Manchester United është shumë afër që ta bind Interin, për ta shitur Ivan Perisiçin në Angli, raporton KosovaPress. Klubi nga Premier Liga, ka rritur ofertën nga 35 milionë që ofronte në fillim në 46 milionë...

⚽ Kështu përgjigjet Bale kur pyetet nëse Cristiano do të largohet nga Reali

para 10 muajve - Infokusi

Bale preferon heshtjen kur bëhet fjalë për të ardhmen e Cristianos. Katër herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, ende nuk e ka konfirmuar nëse do të vazhdojë të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”,...

Perisic te Manchester United, mungon vetëm zyrtarizimi

para 10 muajve - Indeks online

Manchester United janë duke bërë përparim për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Interit, Ivan Perisic, shkruan indeksonline. Sipas asaj çfarë raporton SKY, Djajtë e Kuq dhe Interi janë afër marrëveshjes...

Morata “parakalon” Belottin dhe Aubameyang, më afër Milanit

para 10 muajve - Portalb

Pavarësisht afrimeve të shumta në këtë merkato vere, drejtuesit e Milanit duken të vendosur për të afruar edhe një sulmues dhe në garë është treshja Andrea Belotti, Pierre Emerick Aubameyang dhe Alvaro...

Interi arrin marrëveshje për Keitan

para 10 muajve - Zeri

Interi ka arritur marrëveshje për transferimin e sulmuesit të Lazios, Keita Balde për 22 milionë euro, transmeton zeri.info Reprezentuesi senegalez ka refuzuar rinovimin e kontratës me lazialët dhe marrëveshja...

Morata “parakalon” Belottin dhe Aubameyang, më afër Milanit

para 10 muajve - RTV 21

Nga Spanja vjen lajmi se Morata është pranë Milanit Pavarësisht afrimeve të shumta në këtë merkato vere, drejtuesit e Milanit duken të vendosur për të afruar edhe një sulmues dhe në garë është treshja...

Bale refuzon Mourinhon

para 10 muajve - Politiko

Bale është i lumtur në Madrid dhe nuk dëshiron tani për tani të rikthehet në Premierligë. Gareth Bale ka thënë se nuk është duke planifikuar që të largohet nga Real Madridi për Mancheter Unitedin, teksa...

Gareth Bale: Jam i lumtur te Reali i Madridit

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Gareth Bale mbylli sezonin më të dobët në radhët e Realit të Madridit, që kur mbërriti në kryeqytetin spanjoll katër vite më parë. Për shkak të problemeve të shumta fizike uellsiani u aktkvizua...

Gareth Bale: Jam i lumtur te Reali i Madridit

para 10 muajve - SuperSport

Gareth Bale mbylli sezonin më të dobët në radhët e Realit të Madridit, që kur mbërriti në kryeqytetin spanjoll katër vite më parë. Për shkak të problemeve të shumta fizike uellsiani u aktkvizua në gjysmën...

Sot takimi i madh, Interi afër lojtarit që e kërkon gjithë Evropa

para 10 muajve - Periskopi

Është një ditë e rëndësishme kjo e sotmja në shtëpinë  Inter. Drejtori teknik, Walter Sabatini, ndodhet në Milano. Arsyeja: Keita Balde. Sulmuesi është larguar nga grumbullimi i Lazio-s, me lejen e klubit,...

Milani zyrtarizon Moratën? Kjo është oferta e çmendur e kuqezinjve

para 10 muajve - Vizion Plus

Skuadra e Milanit nuk ka të ndalur. Pasi arriti ti marrë Juventusit shërbimet e mbrojtësit më të mirë të saj, Leonardo Bonuci, kuq e zinjtë duket se janë farë pranë zyrtarizimit më ish sulmuesin e Juventusit,...

Rummenigge jep dy lajme të këqija për tifozët e Bayern-it

para 10 muajve - Lajm

Shefi ekzekutiv i Bayern-it, Karl-Heinz Rummenigge, dje ka folur për merkaton e klubit. Përveçse konfirmoi bisedimet me Milanin për mesfushorin Renato Sanches, ai dha edhe dy lajme të këqija për tifozët....

Juventusi insiston për talentin e Milanit, dëshiron t’i hakmerret për Bonuccin

para 10 muajve - Gazeta Express

Locatelli ka rënë në radarin e Juventusit, i cili nuk ka vend te klubi nga “San Siro”, pas transferimeve të shumta gjatë verës. Juventusi vazhdon të jetë i lënduar për kalimin e Leonardo Bonuccit te rivali...

Manchester United afër Perisicit

para 10 muajve - Zeri

Manchester United është pajtuar që të paguajë shumën prej 45.7 milionë eurosh për transferimin e sulmuesit të Interit, Ivan Perisic, transmeton zeri.info Sipas gazetës angleze “The Sun”, reprezentuesi...

⚽ Formacioni i frikshëm i Man United për sezonin 2017/18

para 10 muajve - Infokusi

Jose Mourinho është duke krijuar skuadër të fuqishme për sezonin 2017/18, ku deri më tani ka transferuar dy lojtarë: Lukaku dhe Lindelof. Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, synon që të luftojë...

Gareth Bale: Jam i lumtur te Reali i Madridit

para 10 muajve - Fakti Ditor

Gareth Bale mbylli sezonin më të dobët në radhët e Realit të Madridit, që kur mbërriti në kryeqytetin spanjoll katër vite më parë. Për shkak të problemeve të shumta fizike uellsiani u aktkvizua në gjysmën...

Ronaldo te Man. Utd është “mision i pamundur”

para 10 muajve - Koha.net

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka hedhur poshtë mundësinë e transferimit të superyllit portugez të Real Madridit, Cristiano Ronaldo. Në qershor është raportuar se Ronaldo është i pakënaqur...

Bale refuzon Mourinhon: “Man United? Jam i lumtur në Madrid”

para 10 muajve - Gazeta Express

Bale është i lumtur në Madrid dhe nuk dëshiron tani për tani të rikthehet në Premierligë. Gareth Bale ka thënë se nuk është duke planifikuar që të largohet nga Real Madridi për Mancheter Unitedin, teksa...

Konfirmohet interesimi i Milanit për Sanchesin

para 10 muajve - Zeri

Presidenti i Bayern Munichit, Karl-Heinz Rummenigge ka konfirmuar interesimin e Milanit për mesfushorin 19-vjeçar, Renato Sanches, transmeton zeri.info Portugezi u transferua në Bundesligë në verën e kaluar...

Trajanov: Tifozët e Real Madrid dhe Manchester United të akomodohen në konvikte studentore

para 10 muajve - Telegrafi

Kryetari i patisë Lidhja Demokratike e Maqedonisë (LDM), Pavle Trajanov, ka reaguar ndaj njoftimeve mediale për rritjen enorme të çmimeve të hoteleve për akomodimin e tifozëve që do të jenë në Shkup për...

Milani afër Moratas

para 10 muajve - Zeri

Milani është shumë afër transferimit të sulmuesit të Real Madridit, Alvaro Morata raporton “La Gazzetta dello Sport”. Klubi italian ka ofruar rreth 70 milionë euro për spanjollin, i cili do të ketë një...

ZYRTARE: Juventusi i jep këtë numër Costas

para 10 muajve - Sovrani

Douglas Costa ditën e sotme është prezantuar si lojtar i Juventusit. Në një deklaratë për mediat, sulmuesi anësor ka zbuluar se do të mbajë mbi shpinë numrin “11”, ashtu si edhe tek Bajerni i Mynihut....

Bale flet për kalimin te Manchester United

para 10 muajve - Indeks online

Gareth Bale është përfolur për një kalim të mundshëm në Manchester United, shkruan indeksonline. Mirëpo futbollisti më i shtrenjtë i Real Madridit në një intervistë për Marca i ka hedhur poshtë spekulime....

Punë e kryer: Interi dhe Man United arrijnë marrëveshje për Perisic

para 10 muajve - Gazeta Express

Ivan Perisic do ta veshë fanellën e Man United sezonin e ardhshëm dhe do t’iu kushtojë 45.7 milionë euro “Djajve të Kuq”, raportojnë mediat britanike e italiane. Sipas The Sun, Manchester United ka arritur...

Operacioni ‘fshesa’/ Konfirmohet: Lojtari i Milanit largohet nga ‘San Siro’

para 10 muajve - Syri

Pas 10 përforcimeve të bujshme, Milani nis fushatën e pastrimeve duke larguar nga skuadra lojtarët që i konsideron si të padobishëm. De Sciglio është shumë pranë nënshkrimit me Juventusin e cila raportohet...

Mata zbulon super-transferimin e ri të Unitedit

para 10 muajve - Lajmi.net

Juan Mata ka folur për të ardhmen e Alvaro Moratas. Mesfushori i Manchester United beson që Morata do të transferohet në “Old Trafford”. “Pas ardhjes së Lukakut, duket e vështirë që edhe Morata të transferohet...

Milan nuk ndalet, Morata dhe… Renato Sanches

para 10 muajve - SuperSport

Milani i papërmbajtshëm në merkato. Pas nëntë blerjeve në merkaton e verës, kuqezinjtë kërkojnë të realizojnë të tjera goditje të mëdha. Objektivi kryesor i “Djallit” është përforcimi i sulmit, aty ku...

Merr fund dilema, Perisic tek United. Zbulohet vlera e transferimit...

para 10 muajve - Syri

Manchester United raportohet se ka rënë dakord me Interin për të transferuar Ivan Perisic për vlerën 45.7 milionë euro. Sipas tabloidit britanik “The SUN”, Manchester United brenda 48 orëve të ardhshme...

Kush mund ta ndalë Milanin? Afër transferimit edhe Alvaro Morata!

para 10 muajve - Zhurnal

Loading... Askush duket se nuk po mund të ndalë hovin e madh të Milanit në këtë afat kalimtar. La Gazzetta dello Sport në edicionin më të ri të saj raporton se Rossonerët janë afër një marrëveshje me Real...

Reali pa Ronaldon vjen në Shkup

para 10 muajve - Portalb

Sulmuesi i Real Madridit, Kristiano Ronaldo, me siguri, nuk do të jetë në ekip gjatë ndeshjes nga Super Kupa me Mançester Juntajted të caktuar për më 8 gusht në Shkup, por duhet të luajë kundër Barcelonës...

Morata ‘para’ Belotti’it e Aubameyang’ut te Milani

para 10 muajve - Politiko

Sulmuesi i Realit të Madridit ishte lënë në “hije” ditët e fundit dhe Fassone dukej më i përqendruar te Belotti e Aubameyang, por në mesnatë nga Spanja vjen lajmi se Morata është pranë Milanit. “Marca”...

Bale nuk e mohon largimin e Ronaldos nga Reali

para 10 muajve - Portalb

Gareth Bale nuk e mohon largimin e Cristiano Ronaldos. Uellsiani ka folur rreth të ardhmes së portugezit, i cili mund të largohet nga Real Madridi. “A do të largohet Ronaldo? Nuk e di. Ai e di më mirë....

Merkato e “çmendur” e Milan, shpenzon 210 milionë euro

para 10 muajve - Java News

Kjo merkato ka qenë shumë aktive për ekipin e Milan që tashmë ka ndërruar edhe presidencën, plot 210 milionë euro ka shpenzuar ai këtë merkato me blerjet e futbollistëve. Kinezi njëherësh edhe Presidenti...

Milan nuk ndalet, Morata dhe… Renato Sanches

para 10 muajve - Lexo

Milani i papërmbajtshëm në merkato. Pas nëntë blerjeve në merkaton e verës, kuqezinjtë kërkojnë të realizojnë të tjera goditje të mëdha. Objektivi kryesor i “Djallit” është përforcimi i sulmit, aty ku...

Keita Balde drejt Interit, Hristov është i Fiorentinës

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Shtohen zërat për transferimin e Keita Balde te Interi. 22-vjeçari kërkohet me insistim nga zikaltërit dhe nga ana tjetër vet lojtari është larguar nga grumbullimi me skuadrën për të takuar...

“Ronaldo do të pensionohet te Reali”

para 10 muajve - KosovaPress

Cristiano Ronaldo mund të pensionohet nga futbolli si futbollist i Realit. Të paktën kështu mendon ish-lojtari i ‘Los Blancos’, Michel Salgado. Sipas ish-mbrojtësit spanjoll, Ronaldo është tejet i rëndësishëm...

Salgado: “Reali është klubi i fundit i Ronaldos në Evropë”

para 10 muajve - Java News

Cristiano Ronaldo nuk do të largohet nga Real Madridi për një tjetër klub Evropian, kështu thotë Michel Salgado.Ish mbrojtësi i Real Madridit, Michel Salgado, tashmë në pension, nuk e sheh Cristiano Ronaldon...

Keita Balde drejt Interit, Hristov është i Fiorentinës

para 10 muajve - Fakti Ditor

Shtohen zërat për transferimin e Keita Balde te Interi. 22-vjeçari kërkohet me insistim nga zikaltërit dhe nga ana tjetër vet lojtari është larguar nga grumbullimi me skuadrën për të takuar të fejuarën...

Brenda 48 orëve, United zyrtarizon transfertën e madhe

para 10 muajve - Syri

Manchester United brenda 48 orëve të ardhshme pritet të zyrtarizojë transferimin e Ivan Perisic. Sipas burimeve të “FC InterNews”, agjenti i lojtarit, Fali Ramadani, ka biseduar intensivisht me drejtuesit...

Trajanov: Konviktet e studentëve të hapen për tifozët e Realit dhe Mançesterit

para 10 muajve - Antpress

Hapje të konvikteve të studentëve në Shkup për tifozët e Real Madridit dhe Mançester Junajtedit, propozon lideri i Lidhjes Demokratike Pavle Trajanov. Sipas tij, vendosja duhet të jetë falas ose me kompensim...

Formacioni i frikshëm i Man United për sezonin 2017/18

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Jose Mourinho është duke krijuar skuadër të fuqishme për sezonin 2017/18, ku deri më tani ka transferuar dy lojtarë: Lukaku dhe Lindelof. Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, synon që të luftojë...

Ronaldo largohet nga Reali? Bale i befason të gjithë me përgjigjen e tij

para 10 muajve - Syri

Greth Bale preferon të heshtë kur pyetet për të ardhmen e Cristiano Ronaldos. “A besoni se Cristiano do të largohet me të vërtetë? Unë nuk di asgjë. Nuk mund ta di se çfarë mund të ndodhë. Shikoni, më...

Milan afër Moratës

para 10 muajve - Klan Kosova

AC Milan po i afrohet nënshkrimit me sulmuesin e Real Madrid, Alvaro Morata, sipas Gazzetta dello Sport. Kalimi te Milan do ta shënonte rikthimin e spanjollit në Serie A, ku kishte shkëlqyer në fanellënb...

Bale refuzon Mourinhon: Man United? Jam i lumtur në Madrid

para 10 muajve - Lexo

Bale është i lumtur në Madrid dhe nuk dëshiron tani për tani të rikthehet në Premierligë. Gareth Bale ka thënë se nuk është duke planifikuar që të largohet nga Real Madridi për Mancheter Unitedin, teksa...

Ky është transferi i “bombë” i Mourinhos, i cili zyrtarizohet brenda 48 orëve

para 10 muajve - GazetaBlic

Manchester United nesër pritet ta konfirmojë transferimin e ri. Sipas “FCInterNeës”, United do të zyrtarizojë transferimin e Ivan Perisic në 48 orët e ardhshme. Agjenti i lojtarit, Fali Ramadani, ka biseduar...

United zyrtarizon brenda 48 orëve transferimin e vitit

para 10 muajve - Lajmi.net

Manchester United nesër pritet ta konfirmojë transferimin e ri. Sipas “FCInterNeës”, United do të zyrtarizojë transferimin e Ivan Perisic në 48 orët e ardhshme. Agjenti i lojtarit, Fali Ramadani, ka biseduar...

⚽ Punë e kryer: Ylli i Milanit largohet nga skuadra

para 10 muajve - Infokusi

Pas 10 përforcimeve të bujshme, Milani nis fushatën e pastrimeve duke larguar nga skuadra lojtarët që i konsideron si të padobishëm. De Sciglio raportohet se ka arritur marrëveshjen me Juventusin dhe transferimi...

Kush mund ta ndalë Milanin? Afër transferimit edhe Alvaro Morata!

para 10 muajve - Telegrafi

Askush duket se nuk po mund të ndalë hovin e madh të Milanit në këtë afat kalimtar. La Gazzetta dello Sport në edicionin më të ri të saj raporton se Rossonerët janë afër një marrëveshje me Real Madridni...

⚽ Manchester zyrtarizon transfertën e madhe

para 10 muajve - Infokusi

Manchester United brenda 48 orëve të ardhshme pritet të zyrtarizojë transferimin e Ivan Perisic. Sipas burimeve të “FC InterNews”, agjenti i lojtarit, Fali Ramadani, ka biseduar intensivisht me drejtuesit...

Trajanov: Konviktet e studentëve të hapen për tifozët e Realit dhe Mançesterit

para 10 muajve - Tetova Sot

Hapje të konvikteve të studentëve në Shkup për tifozët e Real Madridit dhe Mançester Junajtedit, propozon lideri i Lidhjes Demokratike Pavle Trajanov. Sipas tij, vendosja duhet të jetë falas ose me kompensim...

Nuk ndalet Milan, është shumë afër super sulmuesit të La Ligës

para 10 muajve - GazetaBlic

AC Milan po i afrohet nënshkrimit me sulmuesin e Real Madrid, Alvaro Morata, sipas Gazzetta dello Sport. Kalimi te Milan do ta shënonte rikthimin e spanjollit në Serie A, ku kishte shkëlqyer në fanellën...

Rrëfehet Bale, do të qëndrojë apo do të largohet?

para 10 muajve - KosovaPress

Gareth Bale është një nga emrat e përmendur në media që gjatë kësaj vere mund të largohet nga Real Madridi, për t’i lënë vend talentit të Monacos, Kylian Mbappe. Në një intervistë për të përditshmen madrielene...

Bale nuk e mohon largimin e Ronaldos nga Reali

para 10 muajve - Lajmi.net

Gareth Bale nuk e mohon largimin e Cristiano Ronaldos. Uellsiani ka folur rreth të ardhmes së portugezit, i cili mund të largohet nga Real Madridi. “A do të largohet Ronaldo? Nuk e di. Ai e di më mirë....

⚽ Morata pranë kalimit te Milani, lojtari pranon ofertën e kuqezinjve

para 10 muajve - Infokusi

Milani nuk ndalet në merkato dhe kuqezinjtë janë shumë pranë nënshkrimit me sulmuesin spanjoll Alvaro Morata. Ndërkohë që Milani është në turne në Kinë, drejtuesit e klubit po punojnë për të sjellë në...

Kështu përgjigjet Bale kur pyet nëse Cristiano do të largohet nga Reali

para 10 muajve - Gazeta Express

Bale preferon heshtjen kur bëhet fjalë për të ardhmen e Cristianos Katër herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, ende nuk e ka konfirmuar nëse do të vazhdojë të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”,...

⚽ Morata, Aubameyang apo Belotti? Cili do të shkoi për San Siro

para 10 muajve - Infokusi

Milan ka vetëm një dëshirë në këtë merkato dhe ai është një sulmues. Edhe pse Belotti duket favoriti, për të cilin Milan pritet të ofrojë 50 milionë euro, nuk përjashtojnë dy sulmuesit e tjerë të mëdhenj:...

Ndryshon gjithçka, kjo është skuadra e re e Moratas

para 10 muajve - Lajmi.net

E ardhmja e Alvaro Moratas pritet të jetë Serie A. Sulmuesi spanjoll është afër transferimit te skuadra e Milanit. Sipas “Corriere dello Sport”, kuqezinjtë kanë ofruar 70 milionë euro për sulmuesin e Real...

Rummenigge konfirmon interesimin e Milanit për Sanchez

para 10 muajve - Periskopi

Milani është ende duke punuar për të transferuar të tjerë lojtarë. Një ditë më parë, u fol se kuqezinjtë po interesoheshin për Renato Sanches të Bayern Munchen dhe sotme ka ardhur edhe konfirmimi nga Rummenigge....

Morata shumë afër Milanit

para 10 muajve - Indeks online

Alvaro Morata mund të rikthehet në Serie A për një aventurë të re te Milani, shkruan indeksonline. Sipas gazetës italiane, “La Gazzetta dello Sport”, Milani ka bërë ofertë serioze në drejtim të Real Madridit....

Morata shumë afër gjigantit italian

para 10 muajve - Gazeta Express

Milani është në prag të marrëveshjes me Alvaro Moratan, raporton Gazzetta dello Sport. Milani ka ofruar 70 milionë euro për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata dhe është afër nënshkrimit me spanjollin,...

Mata befason: Blemë Lukakun, por mund të vijë edhe Morata

para 10 muajve - Gazeta e re

Manchester United ka tre nga futbollistët spanjollë më të mirë në treg, por Juan Mata shpreson që grupi të shtohet. Mesfushori i “Djajve të kuq” beson se Alvaro Morata ende ka shanse për t’u transferuar...

Morata “parakalon” Belottin dhe Aubameyang, më afër Milanit

para 10 muajve - Flaka

Pavarësisht afrimeve të shumta në këtë merkato vere, drejtuesit e Milanit duken të vendosur për të afruar edhe një sulmues dhe në garë është treshja Andrea Belotti, Pierre Emerick Aubameyang dhe Alvaro...

Trajanov: Tifozët e Real Madrid dhe Manchester United të akomodohen në konvikte studentore

para 10 muajve - Almakos

Kryetari i patisë Lidhja Demokratike e Maqedonisë (LDM), Pavle Trajanov, ka reaguar ndaj njoftimeve mediale për rritjen enorme të çmimeve të hoteleve për akomodimin e tifozëve që do të jenë në Shkup për...

Morata “parakalon” Belottin dhe Aubameyang, më afër Milanit

para 10 muajve - Infokusi

Pavarësisht afrimeve të shumta në këtë merkato vere, drejtuesit e Milanit duken të vendosur për të afruar edhe një sulmues dhe në garë është treshja Andrea Belotti, Pierre Emerick Aubameyang dhe Alvaro...

“Tifozët e Realit dhe Manchesterit të akomodohen në konvikte studentore”

para 10 muajve - Insajderi

Kryetari i partisë Lidhja Demokratike e Maqedonisë (LDM), Pavle Trajanov, ka reaguar ndaj njoftimeve mediale për rritjen enorme të çmimeve të hoteleve për akomodimin e tifozëve që do të jenë në Shkup për...

Konfirmohet interesimi i Milanit për Sanchesin

para 10 muajve - Sovrani

Presidenti i Bayern Munichit, Karl-Heinz Rummenigge ka konfirmuar interesimin e Milanit për mesfushorin 19-vjeçar, Renato Sanches, transmeton zeri. Portugezi u transferua në Bundesligë në verën e kaluar...

Kështu përgjigjet Bale kur pyet nëse Cristiano do të largohet nga Reali

para 10 muajve - Infokusi

Bale preferon heshtjen kur bëhet fjalë për të ardhmen e Cristianos Katër herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, ende nuk e ka konfirmuar nëse do të vazhdojë të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”,...

Morata “parakalon” Belottin dhe Aubameyang, më afër Milanit

para 10 muajve - KosovaPress

Sulmuesi i Realit të Madridit ishte lënë në “hije” ditët e fundit dhe Fassone dukej më i përqendruar te Belotti e Aubameyang, por në mesnatë nga Spanja vjen lajmi se Morata është pranë Milanit. “Marca”...

Bale flet për kalimin te Manchester United

para 10 muajve - Sovrani

Gareth Bale është përfolur për një kalim të mundshëm në Manchester United, shkruan indeksonline. Mirëpo futbollisti më i shtrenjtë i Real Madridit në një intervistë për Marca i ka hedhur poshtë spekulime....

Bale e zbulon një lajm interesant për Cristiano Ronaldon

para 10 muajve - Arbresh

Gareth Bale nuk e mohon largimin e Cristiano Ronaldos. Uellsiani ka folur rreth të ardhmes së portugezit, i cili mund të largohet nga Real Madridi. “A do të largohet Ronaldo? Nuk e di. Ai e di më mirë....

Manchester United zyrtarizon Perisic-in brenda 48 orëve

para 10 muajve - Periskopi

Manchester United do të bëj zyrtare transferimin e kroatit të Inter-it, Ivan Perisic brenda 48 orëve të ardhshme. Sipas “FCInterNews”, tashmë gjithçka ka përfunduar ndërmjetë dy klubeve dhe se marrëveshja...

Kush mund ta ndalë Milanin? Afër transferimit edhe Alvaro Morata!

para 10 muajve - Almakos

Askush duket se nuk po mund të ndalë hovin e madh të Milanit në këtë afat kalimtar. La Gazzetta dello Sport në edicionin më të ri të saj raporton se Rossonerët janë afër një marrëveshje me Real Madridni...

Morata shumë afër gjigantit italian

para 10 muajve - Infokusi

Milani është në prag të marrëveshjes me Alvaro Moratan, raporton Gazzetta dello Sport. Milani ka ofruar 70 milionë euro për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata dhe është afër nënshkrimit me spanjollin,...

Trajanov: Tifozët e Real Madrid dhe Manchester United të akomodohen në konvikte studentore

para 10 muajve - Gazeta Max

Kryetari i patisë Lidhja Demokratike e Maqedonisë (LDM), Pavle Trajanov, ka reaguar ndaj njoftimeve mediale për rritjen enorme të çmimeve të hoteleve për akomodimin e tifozëve që do të jenë në Shkup për...

Morata pranon ofertën e Milanit

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Milani nuk ndalet në merkato dhe kuqezinjtë janë shumë pranë nënshkrimit me sulmuesin spanjoll Alvaro Morata. Ndërkohë që Milani është në turne në Kinë, drejtuesit e klubit po punojnë për të sjellë në...

Ky është transferi “bombë” i Mourinhos

para 10 muajve - Periskopi

Manchester United nesër pritet ta konfirmojë transferimin e ri. Sipas “FCInterNeës”, United do të zyrtarizojë transferimin e Ivan Perisic në 48 orët e ardhshme. Agjenti i lojtarit, Fali Ramadani, ka biseduar...

Milani është në bisedime për Sanchez-in

para 10 muajve - Java News

Milani është në bisedime për të transferuar mesfushorin e Bayernit, Renato Sanches. Sipas burimeve të “SkySports”, marrëveshja thuhet se do të nisë me një huazim me opsion për blerje prej 40 milionë eurosh....

Bale tregon se a do të largohet Ronaldo

para 10 muajve - Gazeta e re

Uellsiani Gareth Bale, ka folur për largimin e mundshëm të Cristiano Ronaldos, shkruan Gazeta e Re. Bale ka thënë se nuk e di kur do të largohet Ronaldo, ku më mirë e di vet portugezi sipas tij. “A do...

Reali pa Ronaldon vjen në Shkup

para 10 muajve - Republika

Sulmuesi i Real Madridit, Kristiano Ronaldo, nuk do të jetë në ekip gjatë ndeshjes nga Super Kupa me Mançester Juntajted të caktuar për më 8 gusht në Shkup, por duhet të luajë kundër Barcelonës në Super...

Bale me deklaratë shokuese për Ronaldon

para 10 muajve - Sovrani

Gareth Bale nuk e mohon largimin e Cristiano Ronaldos. Uellsiani ka folur rreth të ardhmes së portugezit, i cili mund të largohet nga Real Madridi. “A do të largohet Ronaldo? Nuk e di. Ai e di më mirë....

Bale i heshtur kur flitet për të ardhmen e Ronaldos

para 10 muajve - Insajderi

Bale preferon heshtjen kur bëhet fjalë për të ardhmen e Cristianos. Katër herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, ende nuk e ka konfirmuar nëse do të vazhdojë të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”,...

Keita në Milano, Rummenigge konfirmon interesimin e Milanit për Sanchez

para 10 muajve - KosovaPress

Mediat italiane shkruajnë se lojtari ka mirëkuptimin e klubit dhe bëhet fjalë për arsye personale. Megjithatë, nuk mund të mohohet as një takim i mundshëm me drejtuesit e Interit për transferimin e tij...

Ja sa do t’i kushtojë Keita Interit

para 10 muajve - Sovrani

Interi pritet t’i paguajë 22 milionë euro për shërbimet e Lazios. Agjenti i Keita Balde Diao thotë se lojtari do të marrë vetëm një ditë pushimi për Milano, por mediat italiane raportojnë se Interi ka...

Milan po krijon super-skuadër, janë afër lojtarit të Real Madridit

para 10 muajve - Arbresh

Tifozët e Milanit në këtë verë vazhdojnë të marrin lajme shumë të mira, përcjellë Arbresh.info. Milan së fundmi ka shfaqur interesim për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata. Klubi kuq e zi ka ofruar...

Morata i afrohet shumë Milanit

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Alvaro Morata mund të rikthehet në Serie A për një aventurë të re te Milani, shkruan indeksonline. Sipas gazetës italiane, “La Gazzetta dello Sport”, Milani ka bërë ofertë serioze në drejtim të Real Madridit....

Morata shumë afër gjigantit italian

para 10 muajve - Sovrani

Milani është në prag të marrëveshjes me Alvaro Moratan, raporton Gazzetta dello Sport. Milani ka ofruar 70 milionë euro për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata dhe është afër nënshkrimit me spanjollin,...

Ja sa do t’i kushtojë Keita Interit

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Interi pritet t’i paguajë 22 milionë euro për shërbimet e Lazios. Agjenti i Keita Balde Diao thotë se lojtari do të marrë vetëm një ditë pushimi për Milano, por mediat italiane raportojnë se Interi ka...

Inter – Keita Balde, kjo nuk pritej

para 10 muajve - Arbresh

Keita Balde u largua nga grumbullimi i Lazios duke u nisur kështu drejt Milanos. Mjaftoi kjo që mediat të raportojnë menjëherë për një kalim të tij te Interi. Por, agjenti i lojtarit, Roberto Calenda,...

Perisiç përshëndet Interin, niset drejt Mançester United

para 10 muajve - BalkanWeb

Brenda 48 orësh pritet të marrë fund aventura e Perisiç tek Inter për të nisur një të re tek Mançester United. Kroati nuk do të udhëtojë me skuadrën drejt Kinës, por pritet të marrë kthesën për në Mançester....

Keita në Milano. Rummenigge konfirmon interesimin e Milanit për Sanchez

para 10 muajve - Top Channel

Keita Balde është larguar nga grumbullimi me Lazion për të shkuar në Milano. Mediat italiane shkruajnë se lojtari ka mirëkuptimin e klubit dhe bëhet fjalë për arsye personale. Megjithatë, nuk mund të mohohet...

Agjenti i Keitas mohon se lojtari ka udhëtuar në Milano për të nënshkruar me Interin

para 10 muajve - Telegrafi

Keita Balde u largua nga grumbullimi i Lazios duke u nisur kështu drejt Milanos. Mjaftoi kjo që mediat të raportojnë menjëherë për një kalim të tij te Interi. Lexo po ashtu: Keita niset për Milano, brenda...

Morata largohet nga Reali, bëhet me super-skuadër

para 10 muajve - Syri

Alvaro Morata nuk do që të jetë sërish rezervë te Real Madridit. Sulmuesi spanjoll një javë më parë ishte pranë Manchester Unitedit, por një marrëveshje me Real Madridin nuk u arrit, shkaku i kërkesës...

Ja sa do t’i kushtojë Keita Interit

para 10 muajve - Gazeta Express

Interi pritet t’i paguajë 22 milionë euro për shërbimet e Lazios. Agjenti i Keita Balde Diao thotë se lojtari do të marrë vetëm një ditë pushimi për Milano, por mediat italiane raportojnë se Interi ka...

Rummenigge: E konfirmoj se Milani ka shfaq interesim për Sanches

para 10 muajve - Telegrafi

Drejtori i përgjithshëm i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge, ka konfirmuar interesimin e Milnit për Renato Sanches. Por, me këtë rast ka theksuar faktin se ende nuk ka asnjë marrëveshje mes palëve për...

Pas Juventusit, edhe Interi interesohet për Toni Kroos

para 10 muajve - Syri

Pasi një vit më parë u kërkua me ngulm nga Manchester City i Pep Guardiolas, gjermani Toni Kroos këtë verë kërkohet në Itali, nga skuadra e Interit. Pak ditë më parë për mesfushorin u fol se ishte në planet...

Kroos për De Gean

para 10 muajve - Zhurnal

Loading... Manchester United ka kërkuar që Real Madrid ta përfshijë Toni Kroos në marrëveshjen për transferimin e David De Geas në Santiago Bernabeu, raporton Daily Mirror. Gjigantët spanjollë si duket...

Kroos për De Gean

para 10 muajve - Klan Kosova

Manchester United ka kërkuar që Real Madrid ta përfshijë Toni Kroos në marrëveshjen për transferimin e David De Geas në Santiago Bernabeu, raporton Daily Mirror. Gjigantët spanjollë si duket ende janë...

“Reali do të jetë klubi i fundit i Ronaldos në Evropë”

para 10 muajve - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo nuk do të largohet nga Real Madridi për një tjetër klub Evropian, kështu thotë Michel Salgado. “Nuk e shoh Ronaldon me një fanellë tjetër, të paktën në futbollin prefesionit”, tha Salgado....

Keita niset për Milano, brenda javës përfundon transferimi te Interi

para 10 muajve - Telegrafi

Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Sipas Radio Sei (radio nga qyteti i Romës), Keita ka lënë grumbullimin te Lazio dhe për të udhëtar drejt kryeqytetit...

Interi i “kundërpërgjigjet” Milanit me një super-transferim

para 10 muajve - Lajmi.net

Interi ka filluar të punojë për t’iu ‘kundërpërgjigjur’ rivalëve të Milanit me transferime. Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Bëhet fjalë për yllin...

Pas Perisic, zbulohet lojtari tjetër që do Mourinho

para 10 muajve - Gazeta Express

Ivan Perisic pritet bëhet lojtar i Manchester United brenda 48 orëve. Jose Mourinho bëri të ditur se ka nevojë edhe për dy lojtarë për ta kompletuar skuadrën për sezonin e ardhshëm dhe sipas mediave angleze...

Rummenigge e pranon: Sanchez mund t`i bashkohet Milanit

para 10 muajve - Zhurnal

Loading... Ditëve të fundit është përhapur lajmi që drejtuesit e Milanit janë vënë pas mesfushorit të talentuar të Bayern Munchen, Renato Sanchez. Milan janë të gatshëm të ofrojnë rreth 10 milion euro...

FOTO / Ylli i Lazios niset drejt Milanos për te klubi i ri

para 10 muajve - Syri

Pas Milan Skrinar dhe Borja Valero, Interi do të transferojë edhe 22-vjeçarin e Lazios, Keita Balde Diao. Sipas “Radio Sei”, lojtari nuk ishte i pranishëm në miqësoren e sotme të Lazios për shkak se ka...

FOTO / E bujshme, edhe talenti i Bayern Munchen në ‘kthetrat’ e Milanit

para 10 muajve - Syri

Shefi i Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, ka konfirmuar se Milan është i interesuar për Renato Sanches, por që deri tani nuk është arritur ndonjë marrëveshje. Oferta besohet të jetë 7 milionë euro...

Milani në bisedime për Sanchesin

para 10 muajve - Koha.net

Milani është në bisedime për të transferuar mesfushorin e Bayernit, Renato Sanches. Sipas burimeve të “SkySports”, marrëveshja thuhet se do të nisë me një huazim me opsion për blerje prej 40 milionë eurosh....

Morata largohet nga Reali, bëhet me super-skuadër

para 10 muajve - Tetova Sot

Alvaro Morata nuk do që të jetë sërish rezervë te Real Madridit. Sulmuesi spanjoll një javë më parë ishte pranë Manchester Unitedit, por një marrëveshje me Real Madridin nuk u arrit, shkaku i kërkesës...

Real Madrid dëshiron ta shesë Bale

para 10 muajve - Klan Kosova

Kampioni evropian, Real Madrid, dëshiron që ta shesë Gareth Bale në mënyrë që t’i rrisë fondet për transferimin e Kylian Mbappe, raporton Sunday Express. Mbretërit duan që ta bëjnë tinejxherin francez...

Lamtumirë Gareth Bale

para 10 muajve - GazetaBlic

Real Madrid dëshiron ta shesë anësorin Gareth Bale. Kampioni evropian, Real Madrid, dëshiron që ta shesë Gareth Bale në mënyrë që t’i rrisë fondet për transferimin e Kylian Mbappe, raporton Sunday Express....

Edhe Biglia te Milan

para 10 muajve - Klan Kosova

Milan e ka konfirmuar transferimin e argjentinasit Lucas Biglia. Mesfushori erdhi nga Lazio si pjesë e revolucionit kinez në klubin e lavdishëm italian për një shumë prej 17 milionë eurosh. Kështu, ai...

Milani afër yllit të Bayernit: “Jemi duke negociuar me klubin italian për këtë lojtar”

para 10 muajve - Gazeta Express

Renato Sanches mund të transferohet në “San Siro”, këtë e ka konfirmuar Karl-Heinz Rummenigge. Ai ka bërë të ditur se deri më tani nuk është arritur asnjë marrëveshje. Shefi i Bayern Munich, Karl-Heinz...

Agjenti i Keitas mohon se lojtari ka udhëtuar në Milano për të nënshkruar me Interin

para 10 muajve - Almakos

Keita Balde u largua nga grumbullimi i Lazios duke u nisur kështu drejt Milanos. Mjaftoi kjo që mediat të raportojnë menjëherë për një kalim të tij te Interi. Lexo po ashtu: Por, agjenti i lojtarit, Roberto...

⚽ Morata largohet nga Reali, bëhet me super-skuadër

para 10 muajve - Infokusi

Alvaro Morata nuk dëshiron të kalojë një tjetër sezon në bankinën e rezervistëve te Real Madridit. Sulmuesi spanjoll një javë më parë ishte pranë Manchester Unitedit, por një marrëveshje me Real Madridin...

Perisic të martën te Manchester United

para 10 muajve - Indeks online

Manchester United është në kërkim të yllit të Interit, Ivan Perisic, shkruan indeksonline. Vetë lojtari dëshiron të largohet nga klubi i Serie A dhe djajtë e kuq mund të jetë destinacioni i tij. Sipas...

Koha për Interin, transferimi i madh niset për Milano?

para 10 muajve - Gazeta Express

Keita Balde Diao ka arritur marrëveshje me Interin dhe është larguar nga qendra stërvitore e Lazios, dëshiron sa më parë të mbyllet transferimi në “Giuseppe Meazza”. Pas Milan Skrinar dhe Borja Valero,...

Pas Juventusit, edhe Interi interesohet për lojtarin kampion

para 10 muajve - Syri

Pasi një vit më parë u kërkua me ngulm nga Manchester City i Pep Guardiolas, gjermani Toni Kroos këtë verë kërkohet në Itali, nga skuadra e Interit. Pak ditë më parë për mesfushorin u fol se ishte në planet...

Perisiç largohet nga stërvitjet e Interit, drejt Unitedit

para 10 muajve - Flaka

Mesfushori kroat i Interit, Ivan Perisiq duket se është afër transferimit tek Manchester United. Mediet italiane raportojnë se kroati është larguar nga kampi stërvitore i “Nerauzrëve”, raporton KosovaPress....

“Reali do të jetë klubi i fundit i Ronaldos në Evropë”

para 10 muajve - Lajm

Cristiano Ronaldo nuk do të largohet nga Real Madridi për një tjetër klub Evropian, kështu thotë Michel Salgado. “Nuk e shoh Ronaldon me një fanellë tjetër, të paktën në futbollin prefesionit”, tha Salgado....

Rummenigge: E konfirmoj se Milani ka shfaq interesim për Sanches

para 10 muajve - Almakos

Drejtori i përgjithshëm i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge, ka konfirmuar interesimin e Milanit për Renato Sanches. Por, me këtë rast ka theksuar faktin se ende nuk ka asnjë marrëveshje mes palëve...

“Reali do të jetë klubi i fundit i Ronaldos në Evropë”

para 10 muajve - Opozita

Cristiano Ronaldo nuk do të largohet nga Real Madridi për një tjetër klub Evropian, kështu thotë Michel Salgado. “Nuk e shoh Ronaldon me një fanellë tjetër, të paktën në futbollin prefesionit”, tha Salgado....

Keita niset për Milano, brenda javës përfundon transferimi te Interi

para 10 muajve - Shenja

Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Sipas ‘Radio Sei’ (radio nga qyteti i Romës), Keita ka lënë grumbullimin te Lazio dhe për të udhëtar drejt kryeqytetit...

Nga Bonucci te Silva: Kaq i kushtuan Milanit 10 blerjet këtë sezon

para 10 muajve - Telegrafi

Milani ka befasuar të gjithë këtë verë në tregun e transferimeve. Klubi nga qyteti i modës deri më tani ka nënshkruar me 10 lojtarë. Kështu Milani i është afruar shifrave prej 200 milionë euro, gjithmonë...

Ronaldo shuan dyshimet, sfidon Barcelonën në ‘Camp Nou’

para 10 muajve - Syri

Cristiano Ronaldo do të luajë në finalen e Superkupës së Spanjës. Sulmuesi i Realit të Madridit do të jetë titullar në finalen e 13 gushtit në “Camp Nou” përballë Barcelonës. Nisur nga ky fakt shuhen dhe...

FOTO / Ylli i Lazios niset drejt Milanos për te klubi i ri

para 10 muajve - Opozita

Pas Milan Skrinar dhe Borja Valero, Interi do të transferojë edhe 22-vjeçarin e Lazios, Keita Balde Diao. Sipas “Radio Sei”, lojtari nuk ishte i pranishëm në miqësoren e sotme të Lazios për shkak se ka...

Toni Kroos te gjiganti i Serie A

para 10 muajve - Lajmi.net

Toni Kroos edhe këtë verë vazhdon të jetë cak i skuadrave të mëdha evropiane. Pasi një vit më parë u kërkua me ngul nga Manchester City i Pep Guardiolas, gjermani këtë verë kërkohet në Itali, nga skuadra...

Milan, “mbret” i merkatos europiane

para 10 muajve - Gazeta Tema

Milani me merkaton e çmendur po tenton t’u bëjë rezistecë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën 200 milionë,...

Ylli i madh i Serie A: Dua të transferohem në Milan

para 10 muajve - GazetaBlic

Ylli i Torinos, Andrea Belotti, i ka thënë AC Milan se dëshiron që t’iu bashkohet atyre, por kuq e zinjtë nuk janë të gatshëm ta paguajnë çmimin që po e kërkon skuadr aktuale e italainit, sipas Calciomercato....

“Forca Lazio”, gafa e Biglias pak orë para zyrtarizimit

para 10 muajve - Zhurnal

Loading... Argjentinasi përfundoi me sukseset testet mjekësore dhe kështu u largua nga Lazio për 17 milionë euro, plus tre në formë të bonuseve. Pak orë para zyrtarizimit te klubi nga Milano, lojtari u...

Belotti zgjedh mes Chelseas dhe Milan

para 10 muajve - Klan Kosova

Ylli i Torinos, Andrea Belotti, i ka thënë AC Milan se dëshiron që t’iu bashkohet atyre, por kuq e zinjtë nuk janë të gatshëm ta paguajnë çmimin që po e kërkon skuadr aktuale e italainit, sipas Calciomercato....

E bujshme, edhe talenti i Bayern Munchen në ‘kthetrat’ e Milanit

para 10 muajve - Tetova Sot

Shefi i Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, ka konfirmuar se Milan është i interesuar për Renato Sanches, por që deri tani nuk është arritur ndonjë marrëveshje. Oferta besohet të jetë 7 milionë euro...

E bujshme, edhe talenti i Bayern Munchen në ‘kthetrat’ e Milanit

para 10 muajve - Lajm

Shefi i Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, ka konfirmuar se Milan është i interesuar për Renato Sanches, por që deri tani nuk është arritur ndonjë marrëveshje. Oferta besohet të jetë 7 milionë euro...

“Forca Lazio”, gafa e Biglias pak orë para zyrtarizimit

para 10 muajve - Telegrafi

Lucas Biglia tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i Milanit. Argjentinasi përfundoi me sukseset testet mjekësore dhe kështu u largua nga Lazio për 17 milionë euro, plus tre në formë të bonuseve. Pak orë...

Gafa e yllit të Milanit “hit” në internet, përshëndet tifozët e skuadrës rivale

para 10 muajve - Lajmi.net

Cilësohet si një nga blerjet më të mira të merkatos së shkëlqyer që ka bërë Milani, por Lukas Bilias duket se nuk i del Lacio nga zemra. Mesfushori nënshkroi dje kontratën me klubin kuqezi dhe është gati...

Ronaldo, gati për finalen e Camp Nou në kuadër të Super Kupës së Spanjës

para 10 muajve - Flaka

Cristiano Ronaldo do të luajë në finalen e Super Kupës së Spanjës. Sulmuesi i Reali të Madridit do të jetë titullarë në finalen e 13 Gushtit në Camp Nou përballë Barcelonës. Nisur nga ky fakt shuen dhe...

Formacioni i frikshëm i Milanit me transferimin e Aubameyang

para 10 muajve - Gazeta Express

“Duam edhe një sulmues”, këto janë fjalët e drejtorëve të Milanit, që janë duke bërë revolucion. Deri më tani Milani ka transferuar 10 lojtarë, por nuk duam të nisin sezonin edhe pas një tjetër. Bëhet...

Keita niset për Milano, brenda javës përfundon transferimi te Interi

para 10 muajve - Almakos

Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Sipas Radio Sei (radio nga qyteti i Romës), Keita ka lënë grumbullimin te Lazio dhe për të udhëtar drejt kryeqytetit...

Zyrtare: Biglia i bashkohet Milanit

para 10 muajve - Telegrafi

Lucas Biglia edhe zyrtarisht ka kaluar te Milani nga Lazio. E gjitha kjo erdhi pasi argjentinasi përfundoi me sukses testet mjekësore te klubi nga Milano. Lazio me këtë rast përfitoi 17 milionë euro dhe...

Pas Perisic, zbulohet lojtari tjetër që do Mourinho

para 10 muajve - Sovrani

Ivan Perisic pritet bëhet lojtar i Manchester United brenda 48 orëve. Jose Mourinho bëri të ditur se ka nevojë edhe për dy lojtarë për ta kompletuar skuadrën për sezonin e ardhshëm dhe sipas mediave angleze...

Mourinho kërkon me ngulm Perishiç

para 10 muajve - Java News

Jose Mourinho e dëshiron transferimin e anësorit të Interit, Ivan Perisiç. Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e ka konfirmuar se skuadra e tij do të transferojë edhe dy lojtarë të mëdhenj gjatë...

Milan, “mbret” i merkatos europiane

para 10 muajve - Flaka

Milani me merkaton e çmendur po tenton t’u bëjë rezistecë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën 200 milionë,...

Askush si Milani këtë afat kalimtar, lë pas të gjithë në Evropë

para 10 muajve - Telegrafi

Milani me tregun e transferimeve po tenton t’u bëjë rezistencë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën...

Keita niset për Milano, brenda javës përfundon transferimi te Interi

para 10 muajve - AlbPortali

Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Loading... Sipas ‘Radio Sei’ (radio nga qyteti i Romës), Keita ka lënë grumbullimin te Lazio dhe për të udhëtar...

VIDEO / Biglia e nis te Milani me një gafë të rëndë, shihni momentin e sikletshëm

para 10 muajve - Syri

Mesfushori Lucas Biglia për tre sezonet e ardhshme do të luajë me Milanin, por nuk mundet dot ta harrojë Lazion. Sot 31-vjeçari zyrtarisht u bashkua me kuqezinjtë, por aventura e tij nis me një gafë. “Forca...

Biglia harron se është lojtar i Milanit: “Forza Lazio”

para 10 muajve - Gazeta Express

“Forza Lazio”, kjo është fraza e parë e Biglias pas kryerjes së testeve mjekësore dhe takimit me tifozët, duke harruar se tani edhe zyrtarisht është lojtar i Milanit. Edhe zyrtarisht Lucas Biglia është...

Milani kompleton transferimin e Biglias

para 10 muajve - Koha.net

Lucas Biglia zyrtarisht është futbollist i ri i Milanit. Mesfushori 31-vjeçar ka kaluar te Milani nga Lazio. Futbollisti ka nënshkruar kontratë trevjeçare me klubin e ri.

Pas Juventusit, edhe Interi interesohet për lojtarin kampion

para 10 muajve - Opozita

Pasi një vit më parë u kërkua me ngulm nga Manchester City i Pep Guardiolas, gjermani Toni Kroos këtë verë kërkohet në Itali, nga skuadra e Interit. Pak ditë më parë për mesfushorin u fol se ishte në planet...

“Bomba” e Fassones, tregon se kush mund t’i bashkohet Milanit

para 10 muajve - Lajmi.net

Marco Fassone, drejtor i përgjithshëm i Milanit, ka bërë të ditur se tregu i transferimeve nuk ka përfunduar për skuadrën e tij. Milani, edhe pse ka qenë skuadra më aktive në tregun e transferimeve këtë...

Milani në bisedime për Sanchesin

para 10 muajve - Gazeta Liria

Milani është në bisedime për të transferuar mesfushorin e Bayernit, Renato Sanches. Sipas burimeve të “SkySports”, marrëveshja thuhet se do të nisë me një huazim me opsion për blerje prej 40 milionë eurosh....

Rummenigge: E konfirmoj se Milani ka shfaq interesim për Sanches

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Drejtori i përgjithshëm i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge, ka konfirmuar interesimin e Milnit për Renato Sanches. Por, me këtë rast ka theksuar faktin se ende nuk ka asnjë marrëveshje mes palëve për...

Zyrtare: Milani prezanton përforcimin e radhës

para 10 muajve - GazetaBlic

Lucas Biglia i është bashkuar edhe zyrtarisht Milanit. 31 vjeçari pas kalimit të testeve mjekësore, ka kompletuar transferimin te skuadra nga Milano.‘Rossonerët’ do t’i paguajnë 17 milionë euro Lazios,...

Interi pranë transferimit të tretë, “Radio Sei”, zbulon tratativat e fundit

para 10 muajve - Newsport

Inter deri më tani ka firmosur me dy lojtarë, bëhet fjalë për Milan Skriniar dhe Borja Valeros,ndërkohë që është më afër se kurrë për të afruar pranë ekipit lojtarin e tretë. Bëhet fjalë për lojtarin e...

FOTO / Milan 10 në merkato, zyrtarizon transferimin e lojtarit

para 10 muajve - Syri

Lucas Biglia është blerja e radhës e Milanit. Në fakt, ishte arritur gjithçka përsa i përket transferimit të 31-vjeçarit te klubi kuqezi, por tashmë bëhet edhe zyrtar, shkruan SYRI.net. Pas kalimit të...

Zyrtare: Milani nënshkruan me përforcimin e ri

para 10 muajve - Indeks online

Milani ka nënshkruar kontratën me futbollistin e Lazios, Lucas Biglia, shkruan indeksonline. Mesfushori argjentinas ka nënshkruar një kontratë tre vjeçare me rosonerët, që e mban atë në San Siro deri me...

Zyrtare: Milan kompleton transferimin e Biglias

para 10 muajve - Gazeta Express

Milani ka kompletuar transferimin e Lucas Biglias nga Lazio. Lojtari ka kryer me sukses testet mjekësore. Biglia i ka kushtuar Milanit 17 milionë euro, plus tre të tjera bonuse. Lucas Biglia is now a Red...

Milani dëshiron Morattan, Belottin apo Aubameyangun

para 10 muajve - Koha.net

Shefi ekzekutiv i Milanit, Marco Fassone, ka konfirmuar se klubi është i interesuar të transferojë Alvaro Moratan, Pierre-Emerick Aubameyangun ose Andrea Belottin këtë verë. Gjiganti italian ka transferuar...

⚽ Formacioni i frikshëm i Milanit për sezonin 2017/18

para 10 muajve - Infokusi

“Duam edhe një sulmues”, këto janë fjalët e drejtorëve të Milanit, që janë duke bërë revolucion. Deri më tani Milani ka transferuar 10 lojtarë, por nuk duan të nisin sezonin edhe pa një tjetër sulmues....

Nga Bonucci te Silva: Kaq i kushtuan Milanit 10 blerjet këtë sezon

para 10 muajve - Infokusi

Milani ka befasuar të gjithë këtë verë në tregun e transferimeve. Klubi nga qyteti i modës deri më tani ka nënshkruar me 10 lojtarë. Kështu Milani i është afruar shifrave prej 200 milionë euro, gjithmonë...

Ronaldo shuan dyshimet, sfidon Barcelonën në ‘Camp Nou’

para 10 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo do të luajë në finalen e Superkupës së Spanjës. Sulmuesi i Realit të Madridit do të jetë titullar në finalen e 13 gushtit në “Camp Nou” përballë Barcelonës. Nisur nga ky fakt shuhen dhe...

Fassone: Belotti, Morata ose Aubameyang

para 10 muajve - Telegrafi

Drejtori i përgjithshëm, Marco Fassone, i ka bërë të ditur edhe një herë të gjithëve se tregu i transferimeve për ta nuk ka përfunduar. Deri më tani klubi nga Milano ka shpenzuar 211 milionë euro dhe Lucas...

Kroos shokon Realin, kalon te gjiganti italian?

para 10 muajve - GazetaBlic

Toni Kroos ka filluar të kërkohet nga Interi. Tifozët e Interit dhe drejtuesit zikaltër me në krye trajnerin Luciano Spallettin po presin me padurim përforcimin e skuadrës duke parë se edhe “kushërinjt”...

Merkato e çmendur në Europë, ja klubet që kanë shpenzuar më shumë pas Milanit

para 10 muajve - Syri

Milani me merkaton e çmendur po tenton t’u bëjë rezistencë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën 200...

Milan, 70 mln euro për Moratan

para 10 muajve - Portalb

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. “Që nga dita e parë kisha premtuar...

Keita niset për Milano, brenda javës përfundon transferimi te Interi

para 10 muajve - Periskopi

Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Sipas Radio Sei (radio nga qyteti i Romës), Keita ka lënë grumbullimin te Lazio dhe për të udhëtar drejt kryeqytetit...

Juventusi i kundërpërgjigjet Milanit, kërkon yllin e skuadrës

para 10 muajve - Sovrani

Milani nënshkroi me Bonucin nga Juventusin duke shkaktuar jo pak debate nga tifozët e zonjës së vjetër. Mirëpo skuadra nga Torino është hedhur menjëherë në sulm duke dashur të kundërpërgjigjet në të njëjtën...

Video/ Gafa e yllit të ri të Milanit, përshëndet me “Forca Lazio”

para 10 muajve - Opinion

Cilësohet si një nga blerjet më të mira të merkatos së shkëlqyer që ka bërë Milani, por Lukas Bilias duket se nuk i del Lacio nga zemra. Mesfushori nënshkroi dje kontratën me klubin kuqezi dhe është gati...

Gafa e Lucas Biglia, fjalët e para për tifozët e Milanit: Forca Lacio!

para 10 muajve - BalkanWeb

Lucas Biglia nga drejtuesit e Milanit, por jo vetëm është cilësuar si një nga blerjet më të goditura të “djallit”, pavarësisht se në skuadër janë afruar lojtarë si Bonucci apo Calhanoglu. Argjentinasi...

Formacioni i frikshëm i Milanit për sezonin 2017/18

para 10 muajve - Tetova Sot

“Duam edhe një sulmues”, këto janë fjalët e drejtorëve të Milanit, që janë duke bërë revolucion. Deri më tani Milani ka transferuar 10 lojtarë, por nuk duan të nisin sezonin edhe pa një tjetër sulmues....

Belotti, Morata apo Aubameyang ? Njëri do të përfundojë në San Siro

para 10 muajve - Albeu

Milan ka vetëm një dëshirë në këtë merkato dhe ai është një sulmues. Edhe pse Belotti duket favoriti, për të cilin Milan pritet të ofrojë 50 milionë euro, nuk përjashtojnë dy sulmuesit e tjerë të mëdhenj:...

Formacioni i frikshëm i Milanit për sezonin 2017/18

para 10 muajve - Opozita

“Duam edhe një sulmues”, këto janë fjalët e drejtorëve të Milanit, që janë duke bërë revolucion. Deri më tani Milani ka transferuar 10 lojtarë, por nuk duam të nisin sezonin edhe pas një tjetër. Bëhet...

Interi përforcohet me një lojtar të njohur

para 10 muajve - Arbresh

Pas Milan Skriniar dhe Borja Valeros, Interi është afër të bëjë edhe transferimin e tretë. Sipas Radio Sei (radio nga qyteti i Romës), Keita ka lënë grumbullimin te Lazio dhe për të udhëtar drejt kryeqytetit...

Nga Bonucci te Silva: Kaq i kushtuan Milanit 10 blerjet këtë sezon

para 10 muajve - Almakos

Milani ka befasuar të gjithë këtë verë në tregun e transferimeve. Klubi nga qyteti i modës deri më tani ka nënshkruar me 10 lojtarë. Kështu Milani i është afruar shifrave prej 200 milionë euro, gjithmonë...

Inter në kërkim të një “top-player-i”, Toni Kroos dëshira e fundit e zikaltërve

para 10 muajve - BalkanWeb

Tifozët e Interit dhe drejtuesit zikaltër me në krye trajnerin Luciano Spalletti-n po presin me padurim përforcimin e skuadrës duke parë se edhe “kushërinjt” e tyre, Milan, janë treguar të papërmbajtshëm...

Juventusi i kundërpërgjigjet Milanit, kërkon yllin e skuadrës

para 10 muajve - Indeks online

Milani nënshkroi me Bonucin nga Juventusin duke shkaktuar jo pak debate nga tifozët e zonjës së vjetër. Mirëpo skuadra nga Torino është hedhur menjëherë në sulm duke dashur të kundërpërgjigjet në të njëjtën...

Biglia e nis te Milani me një gafë të rëndë, shihni momentin e sikletshëm

para 10 muajve - Tetova Sot

Mesfushori Lucas Biglia për tre sezonet e ardhshme do të luajë me Milanin, por nuk mundet dot ta harrojë Lazion. Sot 31-vjeçari zyrtarisht u bashkua me kuqezinjtë, por aventura e tij nis me një gafë, “Forca...

Milani “mbret” i Evropës në afatit kalimtar, 200 milionë euro për 10 blerje

para 10 muajve - GazetaBlic

Milani me merkaton e çmendur po tenton t’u bëjë rezistecë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën 200 milionë,...

Milan “mbret” i Evropës në afatit kalimtar, 200 milionë euro për 10 blerje

para 10 muajve - GazetaBlic

Milani me merkaton e çmendur po tenton t’u bëjë rezistecë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën 200 milionë,...

Nga Bonucci te Silva: Kaq i kushtuan Milanit 10 blerjet këtë sezon

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Milani ka befasuar të gjithë këtë verë në tregun e transferimeve. Klubi nga qyteti i modës deri më tani ka nënshkruar me 10 lojtarë. Kështu Milani i është afruar shifrave prej 200 milionë euro, gjithmonë...

Inter siguron edhe një transferim?

para 10 muajve - Sovrani

Keita Balde Diao ka arritur marrëveshje me Interin dhe është larguar nga qendra stërvitore e Lazios, dëshiron sa më parë të mbyllet transferimi në “Giuseppe Meazza”. Pas Milan Skrinar dhe Borja Valero,...

Koha për Interin, transferimi i madh niset për Milano

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Keita Balde Diao ka arritur marrëveshje me Interin dhe është larguar nga qendra stërvitore e Lazios, dëshiron sa më parë të mbyllet transferimi në “Giuseppe Meazza”. Pas Milan Skrinar dhe Borja Valero,...

Toni Kroos në Serie A, ja tek cila skuadër

para 10 muajve - Sovrani

Toni Kroos edhe këtë verë vazhdon të jetë cak i skuadrave të mëdha evropiane. Pasi një vit më parë u kërkua me ngul nga Manchester City i Pep Guardiolas, gjermani këtë verë kërkohet në Itali, nga skuadra...

Mesfushori i Manchesterit çudit me deklaratën: Kjo është skuadra më e fortë

para 10 muajve - Syri

Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera, ka folur për takimin kundër Real Madridit në Superkupën e Europës. Ai e pranoi se Real Madrid ka skuadrën më të fortë në botë, sepse ka fituar dy vite radhazi...

Toni Kroos te gjiganti i Serie A

para 10 muajve - Gazeta e re

Toni Kroos edhe këtë verë vazhdon të jetë cak i skuadrave të mëdha evropiane. Pasi një vit më parë u kërkua me ngul nga Manchester City i Pep Guardiolas, gjermani këtë verë kërkohet në Itali, nga skuadra...

Milan, “mbret” i merkatos europiane

para 10 muajve - SuperSport

Milani me merkaton e çmendur po tenton t’u bëjë rezistecë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën 200 milionë,...

Ronaldo nuk vjen në Shkup, gati për “El Clasico”

para 10 muajve - Alsat-M

E përditshmja spanjolle “Marca” zbulon se Kristiano Ronaldo , nuk do të paraqitet në Superkupën e Evropës, më 8 gusht në Shkup, kundër Mançester Junajtedit. Sulmuesi portugez preferon të jetë gati për...

Fasson tjetër bombë për tifozët e Milanit

para 10 muajve - Zhurnal

Loading... Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues....

Nga Bonucci te Silva: Kaq i kushtuan Milanit 10 blerjet këtë sezon

para 10 muajve - Periskopi

Milani ka befasuar të gjithë këtë verë në tregun e transferimeve. Klubi nga qyteti i modës deri më tani ka nënshkruar me 10 lojtarë. Kështu Milani i është afruar shifrave prej 200 milionë euro, gjithmonë...

“Forca Lazio”, gafa e Biglias pak orë para zyrtarizimit

para 10 muajve - Almakos

Lucas Biglia tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i Milanit. Argjentinasi përfundoi me sukseset testet mjekësore dhe kështu u largua nga Lazio për 17 milionë euro, plus tre në formë të bonuseve. Lexo po...

A DO LUAJ RONALDO NË SUPER KUPËN E EVROPËS ?

para 10 muajve - TV21

Cristiano Ronaldo do të luajë në finalen e Superkupës së Spanjës. Sulmuesi i Reali të Madridit do të jetë titullar në finalen e 13 gushtit në Camp Nou përballë Barcelonës. Nisur nga ky fakt shuhen dhe...

FOTO / Milan 10 në merkato, zyrtarizon transferimin e lojtarit

para 10 muajve - Opozita

Lucas Biglia është blerja e radhës e Milanit. Në fakt, ishte arritur gjithçka përsa i përket transferimit të 31-vjeçarit te klubi kuqezi, por tashmë bëhet edhe zyrtar, shkruan SYRI.net. Pas kalimit të...

Zyrtare: Biglia i bashkohet Milan-it

para 10 muajve - Gazeta e re

Lucas Biglia është zyrtarisht lojtari i Milan pasi kaloi me sukses vizitat mjekësore, teksa drejt Lazio-s do të shkojnë 17 milionë euro plus 3 milionë bonus. Argjentinasi 31-vjeçar ka që të premten në...

Zyrtare: Biglia i bashkohet Milanit

para 10 muajve - Almakos

Lucas Biglia edhe zyrtarisht ka kaluar te Milani nga Lazio. E gjitha kjo erdhi pasi argjentinasi përfundoi me sukses testet mjekësore te klubi nga Milano. Lazio me këtë rast përfitoi 17 milionë euro dhe...

Zyrtare: Milan kompleton transferimin e Biglias

para 10 muajve - Opozita

Milani ka kompletuar transferimin e Lucas Biglias nga Lazio. Edhe zyrtarisht Lucas Biglia është lojtar i Milanit. Ai ka kaluar me sukses testet mjekësore dhe ka nënshrkuar kontratë tre vjeçare. Biglia...

MOURINHO KËRKON DY BLERJE

para 10 muajve - TV21

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho thotë se skuadrës së tij i duhen edhe dy blerje “Djajtë e Kuq” tashmë kanë nisur përgatitjet për sezonin e ri. Tekniku portugez me Unitedin synon trofe në...

“Bonucci është interist, nuk ka rëndësi nëse luan për Milanin apo Juventusin”

para 10 muajve - GazetaBlic

Ish-presidenti i Interit, Masimo Moratti, ka folur ditën e djeshme në një intervistë për shtypin italian, duke lënë këto deklarata: “Borja Valero është një blerje me të vërtetë e goditur. Gjithmonë kemi...

Ylli i madh i Serie A: Dua të transferohem në Milan

para 10 muajve - Gazeta Liria

Ylli i Torinos, Andrea Belotti, i ka thënë AC Milan se dëshiron që t’iu bashkohet atyre, por kuq e zinjtë nuk janë të gatshëm ta paguajnë çmimin që po e kërkon skuadra aktuale e italianit, sipas Calciomercato....

Askush si Milani këtë afat kalimtar, lë pas të gjithë në Evropë

para 10 muajve - Almakos

Milani me tregun e transferimeve po tenton t’u bëjë rezistencë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën...

Milan i “pangopur”, kërkon talentin e Bayern

para 10 muajve - Ora news

Milan ka treguar këtë verë se është “mbreti” i merkatos. Kuqezinjtë kanë arritur të transferojnë deri më tani 9 lojtarë, duke përmendur këtu transferimin e bujshëm të Leonardo Bonuccit për 40 milionë euro...

Bonucci? Ai është interist, si luajti me Juventusin si me Milanin!

para 10 muajve - Indeks online

Ish-presidenti i Interit, Masimo Moratti, ka folur ditën e djeshme në një intervistë për shtypin italian, duke lënë këto deklarata: “Borja Valero është një blerje me të vërtetë e goditur. Gjithmonë kemi...

Real Madrid dhe Manchester United realizojnë shkëmbimin e dekadës

para 10 muajve - Lajmi.net

Manchester United do ta lejojë largimin e David De Geas vetëm me një kusht. Drejtuesit e United iu kanë thënë atyre të Real Madridit që nëse e duan De Gean, atëherë në operacion duhet të përfshihet mesfushori...

A do të luajë Ronaldo në finalen e Superkupës së Spanjës?

para 10 muajve - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo do të luajë në finalen e Superkupës së Spanjës. Sulmuesi i Reali të Madridit do të jetë titullar në finalen e 13 gushtit në Camp Nou përballë Barcelonës. Nisur nga ky fakt shuhen dhe...

United pranon ta japë De Gean tek Reali me një kusht

para 10 muajve - Albeu

Pas shumë përkjejesh Manchester United i ka dhënë miratimin kalimit të David De Gea tek Reali i Madridit. Djajt e kuq i kathë Realit se mund ta marrin spanjollin por me një kusht që ata ta këmbejnë me...

Milan, 70 milion euro për Moratan

para 10 muajve - Aktuale

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. “Që nga dita e parë kisha premtuar...

Milan me super-transfere

para 10 muajve - Arbresh

Milani vazhdon me super-transfere. Klubi kuq e zi ka kompletuar transferimin e Lucas Biglias nga Lazio. Lojtari ka kryer me sukses testet mjekësore. Biglia i ka kushtuar Milanit 17 milionë euro, plus tre të tjera bonuse.

LAJMI I FUNDIT: Belotti zgjedh mes Chelseat dhe Milanit

para 10 muajve - Sovrani

Ylli i Torinos, Andrea Belotti, i ka thënë AC Milan se dëshiron që t’iu bashkohet atyre, por kuq e zinjtë nuk janë të gatshëm ta paguajnë çmimin që po e kërkon skuadr aktuale e italainit, sipas Calciomercato....

Mourinho kërkon dy blerje

para 10 muajve - RTV 21

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho thotë se skuadrës së tij i duhen edhe dy blerje “Djajtë e Kuq” tashmë kanë nisur përgatitjet për sezonin e ri. Tekniku portugez me Unitedin synon trofe në...

Mourinho kërkon dy blerje të reja nga Manchester United

para 10 muajve - GazetaBlic

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho thotë se skuadrës së tij i duhen edhe dy blerje. “Djajtë e Kuq” tashmë kanë nisur përgatitjet për sezonin e ri. Tekniku portugez me Unitedin synon trofe në...

Juventusi i kundërpërgjigjet Milanit, kërkon yllin e skuadrës

para 10 muajve - Infokusi

Milani nënshkroi me Bonucin nga Juventusin duke shkaktuar jo pak debate nga tifozët e zonjës së vjetër. Mirëpo skuadra nga Torino është hedhur menjëherë në sulm duke dashur të kundërpërgjigjet në të njëjtën...

Zyrtare: Lucas Biglia është lojtar i Milanit

para 10 muajve - Insajderi

Lucas Biglia i është bashkuar zyrtarisht Milanit pasi ka kaluar testet mjekësore, derisa Lazio ka arkëtuar 17 milionë euro nga shitja e tij. Argjentinasi 31 vjeçar fluturoi të premten mbrëma për në Milano....

​Herrera tregon skuadrën më të fortë në botë

para 10 muajve - Gazeta Express

Ander Herrera beson se Real Madrid është skuadra më e fortë në botë Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera ka folur për takimin kundër Real Madridit në Superkupën e Evropës. Ai e pranoi se Real...

Video/ Gafa e Biljas: Forca Lacio!

para 10 muajve - Lexo

Lucas Biglia nga drejtuesit e Milanit, por jo vetëm është cilësuar si një nga blerjet më të goditura të “djallit”, pavarësisht se në skuadër janë afruar lojtarë si Bonucci apo Calhanoglu. Argjentinasi...

Ronaldo, gati për finalen e Camp Nou

para 10 muajve - SuperSport

Cristiano Ronaldo do të luajë në finalen e Super Kupës së Spanjës. Sulmuesi i Reali të Madridit do të jetë titullarë në finalen e 13 Gushtit në Camp Nou përballë Barcelonës. Nisur nga ky fakt shuen dhe...

Inter shkon në majën e mesfushorëve, ia prejnë shkurt duam 100 milionë

para 10 muajve - Albeu

Rrugë e re, sensacionale ku do të futen në garë, udhëheqësit e Interit. Sipas raporteve të 'sportmediaset.it', në fakt, pas përfshirjes së parë të Juventusit, Interi do të interesohej gjithashtu për Toni...

Fassone: Belotti, Morata ose Aubameyang

para 10 muajve - Almakos

Drejtori i përgjithshëm, Marco Fassone, i ka bërë të ditur edhe një herë të gjithëve se tregu i transferimeve për ta nuk ka përfunduar. Deri më tani klubi nga Milano ka shpenzuar 211 milionë euro dhe Lucas...

Ronaldo nuk do të udhëtojë për në Shkup

para 10 muajve - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen e Super Kupës së Evropës. Real Madrid, si kampion i Ligës së Kampionëve do të takohet me Manchester Unitedin, i cili fitoi trofeun e Ligës Evropës. Por, portugezi...

Zidane nuk do ta merr Ronaldon në Shkup

para 10 muajve - Telegrafi

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen e Super Kupës së Evropës. Real Madrid, si kampion i Ligës së Kampionëve do të takohet me Manchester Unitedin, i cili fitoi trofeun e Ligës Evropës. Por, portugezi...

Presidenti i Milanit nuk ndalet: Surprizat për tifozët nuk kanë përfunduar!

para 10 muajve - Gazeta Tema

Milani po bën një revolucion të vërtetë në skuadër gjatë kësaj vere, teksa deri më tani ka afruar plotë 10 futbollistë, ndërkohë që goditja e madhe ishte Leonardo Bonucci. Presideni i Milanit, Yonghong...

Juventus mendon ti marrë hakun e Bonuccit Milanit

para 10 muajve - Albeu

Juventus dhe gjithë tifozët janë të zhgënjyer për faktin se Bonucci zgjodhi Milanin. Por Juventus nuk ka ndërmend ta lërë me kaq këtë. Bardhezinjtë kanë vendosur vëmendjen e tyre mbi Manuel Locatelli,...

Ndodh edhe kjo: “Biglia thotë Forza Lazio”

para 10 muajve - Sovrani

“Forza Lazio”, kështu thotë Biglia pas kryerjes së testeve mjekësore dhe takimit me tifozët, duke harruar se tani edhe zyrtarisht është lojtar i Milanit. Edhe zyrtarisht Lucas Biglia është lojtar i Milanit....

Toni Kros në “radarët” e Interit

para 10 muajve - Lexo

Tifozët e Interit dhe drejtuesit zikaltër me në krye trajnerin Luciano Spalletti-n po presin me padurim përforcimin e skuadrës duke parë se edhe “kushërinjt” e tyre, Milan, janë treguar të papërmbajtshëm...

Torino lë Belottin jashtë prezantimit të fanellës së re [Foto]

para 10 muajve - Indeks online

Torino ka zbuluar fanellën e re për sezonin 2017/18, por Andrea Belotti nuk është pjesë e posterit. Sulmuesi është padyshim ylli i skuadrës, megjithëse me shumë mundësi ai do të largohet pas interesit...

Reali vjen me një vendim 'shokues' për Balen!

para 10 muajve - Zeri

Real Madridi është i gatshëm ta shesë Gareth Balen për një ofertë të majme dhe të parezistueshme, përcjellë zeri.info. Në fakt, “Los Blancos” duket se kanë hequr dorë nga ylli uellsian, i cili në dy sezonet...

Belotti ka vendosur për skuadën e re

para 10 muajve - Zeri

Andrea Belotti duket se ka vendosur për të ardhmen e tij. Sulmuesi i rrezikshëm italian është bërë objektiv i shumë skuadrave të njohura evropiane falë sezonit fantastik që e kaloi me Torinon, nga e cila...

⚽ A do të luaj Ronaldo në Shkup?

para 10 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen e Super Kupës së Evropës me 8 gusht në Shkup. Real Madrid, si kampion i Ligës së Kampionëve do të takohet me Manchester Unitedin, i cili fitoi trofeun e Ligës...

Juve kërkon Locatellin…për Sasuolon

para 10 muajve - Top Channel

Milanit dhe Juventusi nuk kanë mbyllur ende “hesapet” mes tyre në këtë merkato. Kalimi i Bonuccit nga bardhezinjtë tek kuqezinjtë, duket se do të jetë akti i parë. Mattia De Sciglio është objektiv i hershëm...

Milan, 70 mln euro për Moratan

para 10 muajve - Top Channel

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. “Që nga dita e parë kisha premtuar...

Inter ndahet me dy mendje Perisic apo dy talentet?

para 10 muajve - Albeu

Inter po punon për të siguruar përforcimet e duhura për Luciano Spalletti. Një nga prioritetet e Interit është talenti i Lacios. Keita dhe Martial janë ndër emrat më të nxehta të ndjekura nga Sabatini,...

“Bomba” e Fassones, tregon se kush mund t’i bashkohet Milanit

para 10 muajve - Gazeta e re

Marco Fassone, drejtor i përgjithshëm i Milanit, ka bërë të ditur se tregu i transferimeve nuk ka përfunduar për skuadrën e tij. Milani, edhe pse ka qenë skuadra më aktive në tregun e transferimeve këtë...

Askush si Milani këtë afat kalimtar, lë pas të gjithë në Evropë

para 10 muajve - Periskopi

Milani me tregun e transferimeve po tenton t’u bëjë rezistencë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën...

“Forca Lazio”, gafa e Biglias pak orë para zyrtarizimit

para 10 muajve - Periskopi

Lucas Biglia tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i Milanit. Argjentinasi përfundoi me sukseset testet mjekësore dhe kështu u largua nga Lazio për 17 milionë euro, plus tre në formë të bonuseve. Pak orë...

ZYRTARE: Milan nuk ndalet, ky është super-transferimi i radhës

para 10 muajve - Sovrani

Më në fund! Lucas Biglia është zyrtarisht kuqezi. Kjo është deklarata zyrtare. “AC Milan me shumë kënaqësi njofton transferimin e Lucas Biglia nga SS Lazio. Lojtari ka nënshkruar kontratë tre-vjeçare deri...

⚽ Tjetër bombë për tifozët e Milanit

para 10 muajve - Infokusi

Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm. CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues. Ai e pranoi...

Fasson tjetër bombë për tifozët e Milanit

para 10 muajve - Gazeta Express

Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues. Ai e pranoi...

Fasson tjetër bombë për tifozët e Milanit

para 10 muajve - Tetova Sot

Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues. Ai e pranoi...

Milani dëshiron Morattan, Belottin apo Aubameyangun

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Shefi ekzekutiv i Milanit, Marco Fassone, ka konfirmuar se klubi është i interesuar të transferojë Alvaro Moratan, Pierre-Emerick Aubameyangun ose Andrea Belottin këtë verë. Gjiganti italian ka transferuar...

Ky është lojtari kryesor që e dëshiron Mourinho

para 10 muajve - Zhurnal

Loading... Jose Mourinho e dëshiron transferimin e anësorit të Interit, Ivan Perisic Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e ka konfirmuar se skuadra e tij do të transferojë edhe dy lojtarë të...

Askush si Milani këtë afat kalimtar, lë pas të gjithë në Evropë

para 10 muajve - Sovrani

Milani me tregun e transferimeve po tenton t’u bëjë rezistencë klubeve britanike që gjatë viteve të fundit kanë siguruar përherë vendin e parë në podium. Me 10 blerjet e fundit që llogariten në vlerën...

Herrera tregon skuadrën më të fortë në botë

para 10 muajve - Tetova Sot

Ander Herrera beson se Real Madrid është skuadra më e fortë në botë Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera ka folur për takimin kundër Real Madridit në Superkupën e Evropës. Ai e pranoi se Real...

Bonucci? Ai është interist, si luajti me Juventusin si me Milanin!

para 10 muajve - Gazeta Liria

Mg Roma 21/05/2016 - finale Coppa Italia / Milan-Juventus / foto Matteo Gribaudi/Image Sport nella foto: Leonardo Bonucci Ish-presidenti i Interit, Masimo Moratti, ka folur ditën e djeshme në një intervistë...

Manchester United janë të bindur se De Gea nuk do të shkojë tek Reali

para 10 muajve - Albeu

Djajt e kuq janë të bindur se De Gea nuk do të bashkohet me Realin këtë verë. Udhëheqësit e Old Trafford mendojnë se Los Blancos nuk mund të blejnë portierin pasi nuk kanë mundur të largojnë Moratan. Manchester...

Interi rivalizon Juventusin për Kroosin

para 10 muajve - Telegrafi

Interi do ta pyes Real Madridin për disponueshmërinë e mesfushorit Toni Kroos, i cili gjithashtu është në interes të Juventusit. Sipas mediumeve italiane, Mediaset Premium dhe Corriere della Sera , Kroos...

Mourinho lëshon bombën për Ronaldon

para 10 muajve - Lajm

Jose Mourinho ka thënë nuk është e pamundshme transferimi i Cristiano Roanldos. Lojtari më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo nuk është i lumtur në Real Madrid dhe thuhet se dëshiron të largohet gjatë kësaj...

Milani intensifikon bisedimet për Belottin

para 10 muajve - Telegrafi

Milani është vënë me të gjitha forcat pas italianit Andre Belotti, për të cilin ka bërë edhe ofertë, por skuadra e Torinos dëshiron që Rossonerët ta ngritin ofertën e tyre për sulmuesin. Sulmuesi italian...

Fotografia që dëshmon më së miri se largimi i Belottit nga Torino ka ndodhur?

para 10 muajve - Telegrafi

Andrea Belotti mund të quhet një lojtarë i larguar nga Torino. Edhe pse klubi italian ka rezistuar nga ofertat e deritashme, duket se në fund është dorëzuar dhe do të mbetet pa yllin e tyre kryesor. Sulmuesi...

A do të luajë Ronaldo në finalen e Superkupës së Spanjës?

para 10 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo do të luajë në finalen e Superkupës së Spanjës. Sulmuesi i Reali të Madridit do të jetë titullar në finalen e 13 gushtit në Camp Nou përballë Barcelonës. Nisur nga ky fakt shuhen dhe...

​Ky është lojtari kryesor që e dëshiron Mourinho

para 10 muajve - Gazeta Express

Jose Mourinho e dëshiron transferimin e anësorit të Interit, Ivan Perisic Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e ka konfirmuar se skuadra e tij do të transferojë edhe dy lojtarë të mëdhenj gjatë...

Mourinho lëshon bombën për Ronaldon

para 10 muajve - Tetova Sot

Jose Mourinho ka thënë nuk është e pamundshme transferimi i Cristiano Roanldos Lojtari më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo nuk është i lumtur në Real Madrid dhe thuhet se dëshiron të largohet gjatë kësaj...

Fassone: Belotti, Morata ose Aubameyang

para 10 muajve - Periskopi

Drejtori i përgjithshëm, Marco Fassone, i ka bërë të ditur edhe një herë të gjithëve se tregu i transferimeve për ta nuk ka përfunduar. Deri më tani klubi nga Milano ka shpenzuar 211 milionë euro dhe Lucas...

Befasi: Kroos në Inter

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Inter e dëshiron me çdo kusht mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos. Një ditë më parë Juventus kishte kërkuar mesfushorin gjerman Toni Kroos, ndërsa tashmë në garë për shërbimet e tij ka hyrë...

A do të luajë Ronaldo në finalen e Superkupës së Spanjës?

para 10 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo do të luajë në finalen e Superkupës së Spanjës. Sulmuesi i Reali të Madridit do të jetë titullarë në finalen e 13 gushtit në Camp Nou përballë Barcelonës. Nisur nga ky fakt shuen dhe...

​Herrera tregon skuadrën më të fortë në botë

para 10 muajve - Infokusi

Ander Herrera beson se Real Madrid është skuadra më e fortë në botë Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera ka folur për takimin kundër Real Madridit në Superkupën e Evropës. Ai e pranoi se Real...

Befasi: Kroos në Inter

para 10 muajve - Fakti Ditor

Inter e dëshiron me çdo kusht mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos. Një ditë më parë Juventus kishte kërkuar mesfushorin gjerman Toni Kroos, ndërsa tashmë në garë për shërbimet e tij ka hyrë edhe Inter....

Gareth Bale mund të shitet nëse dikush paraqet këtë ofertë

para 10 muajve - Albeu

Formacioni i Realit është i tejmbsuhur. Zidane po mendon për të rinovuar ekipin e tij dhe së fundmi është çuar në mendje shitja e uellsjanit Gareth Bale . Bale mund të shitet këtë verë për 120 million...

"Gjeli" flet haptas: E dua vetëm Milanin!

para 10 muajve - Indeks online

Andre Belotti i ka thënë Ac Milan se ai dëshiron të iu bashkohet, por rossonerët ende nuk janë të gatshëm për paguajnë çmimin e kërkuar të Torinos, raporton Calciomeracto. Italiani ka tërhequr interes...

Edhe Interi futet në garë për Kroosin

para 10 muajve - Koha.net

Raportohet se Interi ka hyrë në garë për mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos, për të cilin ka shprehur interesim edhe Juventusi. Mediaset Premium dhe Corriere della Sera raportojnë se Kroos mund të...

Milani ofron 70 milionë euro për Moratan

para 10 muajve - Shenja

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. “Që nga dita e parë kisha premtuar...

Presidenti i Milanit Yonghong Li: Suprizat nuk kanë mbaruar

para 10 muajve - SuperSport

Të gjithë duan të bëhen pjesë e Milanit. Kuqezinjtë po pasurojnë organikën e klubit me shumë futbollistë cilësorë dhe fare mirë mund të cilëoshet si një revulucion total. Drejtori Sportiv i Milanit, Marco...

Ronaldo ende në pushime, konfirmohet nëse do të luajë në “Camp Nou” ndaj Barcelonës

para 10 muajve - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo do të luajë në Camp Nou kundër Barcelonës. Përkundër pushimeve të zgjatura, portugezi do të jetë i gatshëm për sfidën e Superkupës së Spanjës më 13 gusht ndaj Barcelonës. Sipas “Marcas”,...

Man Utd kërkon Toni Kross në këmbim të De Gea-s

para 10 muajve - Periskopi

David De Gea mund të largohet në Manchester United vetëm me një kusht. Sipas mediave angleze besohet se drejtuesit e gjigantit anglez iu kanë thënë atyre të Real Madridit që nëse e duan De Gea-n, në drejtim...

​Befasi: Kroos në Inter

para 10 muajve - Gazeta Express

Inter e dëshiron me çdo kusht mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos Një ditë më parë Juventus kishte kërkuar mesfushorin gjerman Toni Kroos, ndërsa tashmë në garë për shërbimet e tij ka hyrë edhe Inter....

Milani arrin marrveshjen personale me Belottin

para 10 muajve - Gazeta Tema

Milani nuk ndalet serish dhe pas afrimit te Leonardo Bonuccit, jane duke tentuar qe te bejne nje tjeter goditje te madhe ne merkato. Emri i ri qe mund te behet pjese e kuqezinjve eshte ai i sulmuesit,...

Real Madrid dhe Manchester United realizojnë shkëmbimin e dekadës

para 10 muajve - Gazeta Liria

Manchester United do ta lejojë largimin e David De Geas vetëm me një kusht. Drejtuesit e United iu kanë thënë atyre të Real Madridit që nëse e duan De Gean, atëherë në operacion duhet të përfshihet mesfushori...

Torino nuk e përfshinë Belottin në prezantimin e fanellave

para 10 muajve - Koha.net

Torino sot ka prezantuar fanellat e reja për sezonin 2017-18, por pjesë e posterit nuk është ylli kryesor i skuadrës Andrea Belotti. Belotti është një nga sulmuesit më të kërkuar në Itali, ndërsa është...

​Belotti dëshiron të luajë vetëm për këtë skuadër

para 10 muajve - GazetaBlic

Andrea Belotti dëshiron të transferohet te skuadra e Milanit Pas 10 transferimeve të kësaj vere, shumë futbollistë të tjerë duan të transferohen në Milan. Një nga ta është edhe sulmuesi italian, Andrea...

Fasson tjetër bombë për tifozët e Milanit

para 10 muajve - Infokusi

Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues. Ai e pranoi...

​United e do yllin e Realit

para 10 muajve - Politiko

Manchester United është i gatshëm të shes portierin spanjoll, David de Gea, por me një kusht. Drejtuesit e Manchester Unitedit do të lejojnë largimin e portierit David de Gea drejt kampionëve të Spanjës...

Bonucci bën punën e parë si milanist, i telefonon Moratas

para 10 muajve - Albeu

Dera e Manchester United është mbyllur për Alvaro Moratan , por sulmuesi spanjoll mund të largohet nga Real Madridi këtë verë dhe Leonardo Bonucci shpreson se destinacioni i tij do të jetë Milan. Pas lëvizjes...

Bonucci ndihmon Milanin për të bërë një super-transferim nga La Liga

para 10 muajve - Lajmi.net

Dera e Manchester United është mbyllur për Alvaro Moratan, por sulmuesi spanjoll mund të largohet nga Real Madridi këtë verë dhe Leonardo Bonuccishpreson se destinacioni i tij do të jetë Milan. Pas lëvizjes...

FOTO/ Milan-Juventus gati edhe një transferim tjetër lojtarësh. Ja kush është këtë herë

para 10 muajve - Syri

Juventus dhe Milani duket se do të vazhdojnë të bashkëpunojnë në këtë merkato verore. Bardhezinjtë kanë nisur negociatat me kuqezinjtë për mbrojtësin, Mattia De Sciglio. Juve ka ofruar 10 milionë euro...

Zidane nuk do ta merr Ronaldon në Shkup

para 10 muajve - Almakos

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen e Super Kupës së Evropës. Real Madrid, si kampion i Ligës së Kampionëve do të takohet me Manchester Unitedin, i cili fitoi trofeun e Ligës Evropës. Por, portugezi...

Ronadlo është me psuhime, por mendjen e ka në Camp Nou

para 10 muajve - Albeu

Si pasojë e angazhimit me Portugalinë në Kupën e Konfederatave ka zgjatur pushimet e tij dhe dita se kur ai do të rikthehet në klub për parasezon nuk është vendosur nga Zidane. Trajneri e ka lënë në duart...

​United dëshiron yllin e Realit si pjesë të marrëveshjes për De Gean

para 10 muajve - Gazeta Express

Manchester United është i gatshëm të shes portierin spanjoll, David de Gea, por me një kusht Drejtuesit e Manchester Unitedit do të lejojnë largimin e portierit David de Gea drejt kampionëve të Spanjës...

Jorge Mendes ia sjellë Milanit përforcimin e vitit

para 10 muajve - Lajmi.net

Milani mund të realizojë edhe një transferim tjetër "bombastik". Sipas informacioneve të “Calciomercato.com”, agjenti portugez, Jorge Mendes, ia ka ofruar klubit kuqezi mesfushorin e Bayernit, Renato Sanches....

Belotti preferon Milanin para Chelseat, por…

para 10 muajve - Sovrani

Andrea Belotti ia ka bërë me dije Milanit se dëshiron t’iu bashkohet atyre, por ‘Rossonerët’ nuk po pajtohen me Torinon për çmimin e kërkuar, raporton ‘Calciomercato’, përcjell Sovrani.info. Reprezentuesi...

​Juventus i përgjigjet Milanit, shumë afër t’ia marrë dy yje

para 10 muajve - Gazeta Express

Juventus dëshiron t’i hakmerret Milanit për transferimin e mbrojtësit Leonardo Bonucci Drejtuesit e Juventusit nuk do ta pranojnë shumë lehtë transferimin e Leonardo Bonuccit në Milan. Ata tashmë duan...

Zidane nuk do ta merr Ronaldon në Shkup

para 10 muajve - Periskopi

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen e Super Kupës së Evropës. Real Madrid, si kampion i Ligës së Kampionëve do të takohet me Manchester Unitedin, i cili fitoi trofeun e Ligës Evropës. Por, portugezi...

Belotti preferon Milanin para Chelseat,por…

para 10 muajve - Sovrani

Andrea Belotti ia ka bërë me dije Milanit se dëshiron t’iu bashkohet atyre, por ‘Rossonerët’ nuk po pajtohen me Torinon për çmimin e kërkuar, raporton ‘Calciomercato’, përcjell Sovrani.info. Reprezentuesi...

Milan, 70 mln euro për Moratan

para 10 muajve - Tetova Sot

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. “Që nga dita e parë kisha premtuar...

Bonucci ndihmon Milanin për të bërë një super-transferim nga La Liga

para 10 muajve - Lexo

Dera e Manchester United është mbyllur për Alvaro Moratan, por sulmuesi spanjoll mund të largohet nga Real Madridi këtë verë dhe Leonardo Bonuccishpreson se destinacioni i tij do të jetë Milan. Pas lëvizjes...

Ronaldo në Manchester është mision i pamundur, thotë Mourinho

para 10 muajve - Klan Kosova

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka folur për transferimin e mundshëm të Cristiano Ronaldos nga Real Madrid, njofton Klan Kosova. BBC Sport kishte raportuar në qershor se Ronaldo ishte i dëshpëruar...

Milan nuk ndalet në merkato, presidenti Li premton surpriza të reja

para 10 muajve - Syri

Skuadra e Milanit është në Kinë aktualisht, ku po përgatitet për turneun që do ta vërë përballë Borussia Dortmund e Bayern Munih. Në pritje të përforcimeve të reja Leonardo Bonucci e Lucas Biglia, të cilët...

Objektivi i madh i Interit, Toni Kroos

para 10 muajve - Insajderi

Toni Kroos është kthyer në objektivin kryesor të Interit për merkaton e verës, raporton mediumi italian Mediaset. Trajneri i Interit Luciano Spalletti u ka thënë drejtuesve të skuadrës që të tentojnë blerjen...

Reali i gatshëm të heq dorë nga superylli i saj

para 10 muajve - Sovrani

Real Madridi është i gatshëm ta shesë Gareth Balen për një ofertë të majme dhe të parezistueshme, përcjellë zeri.info. Në fakt, “Los Blancos” duket se kanë hequr dorë nga ylli uellsian, i cili në dy sezonet...

Murinho komenton situatën e rikthimit të Ronaldos në Old Trafford

para 10 muajve - Albeu

José Mourinho, pas fitores së Manchester United në një ndeshje miqësore kundër Los Angeles Galaxy, ka thënë se të menduarit në lidhje me nënshkrimin e Cristiano Ronaldo është një humbje kohe. "Unë nuk...

Milan-Juventus, gati transferimi tjetër i madh

para 10 muajve - Lajmi.net

Juventus dhe Milani vazhdojnë të bashkëpunojnë në afatin kalimtar. Bardhezinjtë kanë nisur negociatat me kuqezinjtë për mbrojtësin Mattia De Sciglio. Juve ka ofruar 10 milionë euro për të marrë anësorin,...

Ronaldo nuk do të udhëtojë për në Shkup

para 10 muajve - Bota Press

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen e Super Kupës së Evropës. Real Madrid, si kampion i Ligës së Kampionëve do të takohet me Manchester Unitedin, i cili fitoi trofeun e Ligës Evropës. Por, portugezi...

Milan nuk ndalen në merkato, presidenti Li premton surpriza të reja

para 10 muajve - Syri

Skuadra e Milanit është në Kinë aktualisht, ku po përgatitet për turneun që do ta vërë përballë Borussia Dortmund e Bayern Munih. Në pritje të përforcimeve të reja Leonardo Bonucci e Lucas Biglia, të cilët...

​Belotti dëshiron të luajë vetëm për këtë skuadër

para 10 muajve - Gazeta Express

Andrea Belotti dëshiron të transferohet te skuadra e Milanit Pas 10 transferimeve të kësaj vere, shumë futbollistë të tjerë duan të transferohen në Milan. Një nga ta është edhe sulmuesi italian, Andrea...

Ronaldo nuk do të udhëtojë për në Shkup

para 10 muajve - Gazeta Liria

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen e Super Kupës së Evropës. Real Madrid, si kampion i Ligës së Kampionëve do të takohet me Manchester Unitedin, i cili fitoi trofeun e Ligës Evropës. Por, portugezi...

Juve kërkon Locatellin…për Sasuolon

para 10 muajve - Flaka

Milanit dhe Juventusi nuk kanë mbyllur ende “hesapet” mes tyre në këtë merkato. Kalimi i Bonuccit nga bardhezinjtë tek kuqezinjtë, duket se do të jetë akti i parë. Mattia De Sciglio është objektiv i hershëm...

Milani ofron 70 milionë euro për Moratan

para 10 muajve - AlbPortali

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. Loading... “Që nga dita e parë...

Zbuloni arsyen se pse Bonucci zgjodhi rivalin Milan

para 10 muajve - Albeu

La Gazzetta dello Sport pohon se Chelsea dhe Manchester City ofruan 10-15 milion euro më shumë se Milani. Për Zonjën e Vjetër , do të kishte qenë më mirë të shiste një prej lojtarëve të tyre të rëndësishëm...

Milan, 70 mln euro për Moratan

para 10 muajve - Flaka

“Shumë kanë ardhur, të tjerë do të vijnë!” Ky është zotimi i kinezëve të Milanit, që me mbi 200 milionë euro të shpenzuar deri më tani, premtojnë të tjera blerje të mëdha. “Që nga dita e parë kisha premtuar...

Interi rivalizon Juventusin për Kroosin

para 10 muajve - Almakos

Interi do ta pyes Real Madridin për disponueshmërinë e mesfushorit Toni Kroos, i cili gjithashtu është në interes të Juventusit. Sipas mediumeve italiane, Mediaset Premium dhe Corriere della Sera , Kroos...

Mourinho kërkon dy blerje

para 10 muajve - KosovaPress

“Djajtë e Kuq” tashmë kanë nisur përgatitjet për sezonin e ri. Tekniku portugez me Unitedin synon trofe në edicionin e ardhshëm, raporton KosovaPress. “Ne kemi nevojë edhe për dy lojtarë. Nuk do të përmendi...

Mourinho: Rikthimi i Ronaldos në United i pamundur

para 10 muajve - Koha.net

Jose Mourinho insiston se Manchester Unitedi asnjëherë nuk e ka konsideruar transferimin e yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo, duke e cilësuar këtë një “mision të pamundur”, shkruan Goal. 32 vjeçari...

Reali me vendim shokues për super-yllin e skuadrës

para 10 muajve - Lajmi.net

Gareth Bale do të largohet nga Real Madridi. Lajmi është konfirmuar nga gazeta britanike “Sunday Express”. Ajo ka bërë të ditur që presidenti Florentino Perez ka vendosur përfundimisht që ta largojë uellsianin,...

Milani bën 9 blerje të mëdha, tani është pretendent për titull

para 10 muajve - Zhurnal

Loading... Serie A italiane po rivalizon fort në merkato Premier League dhe klubet e fuqishme në La Liga spanjolle apo Bundesliga gjermane. Ky mund të jetë edhe momenti i kthesës së madhe, ku klubet italiane...

Presidenti i Milanit, Li: Do t’ju surprizoj ende

para 10 muajve - Te Sheshi

Shkon nga shkon, në stinë verore, për merkato do të flasësh, përsa i përket sportit. E merkatoja këtë sezon, ka emrin “Milan”. Pronarët e rinj kinezë, kanë ardhur “me thes” me vete në Milano, e menjëherë...

​Herrera i përgjigjet Barcelonës

para 10 muajve - Gazeta Express

Ander Herrarea ka thënë se nuk do të largohet nga Manchester United për t’u transferuar në Barcelonë Drejtuesit e Barcelonës janë në kërkim të një mesfushori, me Ander Herreran e Manchester Unitedit si...

Fotografia që dëshmon më së miri se largimi i Belottit nga Torino ka ndodhur?

para 10 muajve - Almakos

Andrea Belotti mund të quhet një lojtarë i larguar nga Torino. Edhe pse klubi italian ka rezistuar nga ofertat e deritashme, duket se në fund është dorëzuar dhe do të mbetet pa yllin e tyre kryesor. Sulmuesi...

Milani intensifikon bisedimet për Belottin

para 10 muajve - Almakos

Milani është vënë me të gjitha forcat pas italianit Andre Belotti, për të cilin ka bërë edhe ofertë, por skuadra e Torinos dëshiron që Rossonerët ta ngritin ofertën e tyre për sulmuesin. Sulmuesi italian...

Juve kërkon Locatellin për Sasuolon

para 10 muajve - KosovaPress

Mattia De Sciglio është objektiv i hershëm i “Zonjës”, që kërkon 24-vjeçarin për të mbuluar krahun e djathtë të mbrojtjes, por së fundi qarkullon edhe një tjetër emër. Sipas asaj që shkruan “Corriere Dello...

Foto/ E duan Manchester United he Juventus, Kroos me çdo kusht te Inter

para 10 muajve - Newsport

Interi mesa duket do të arrijë Milanin në merkato pasi deri më tani nuk ka bërë ndonjë afrim të bujshëm. Nisur nga kjo zikaltërit kanë nisur listën e dëshirave dhe drejtuesit duan me çdo kusht mesfushorin...

Mourinho lajm të madh për Moratan

para 10 muajve - Zhurnal

Loading... Jose Mourinho ende nuk ka hequr dorë nga sulmuesi Alvaro Morata Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho edhe një herë tjetër ka folur për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata. Portugeze...

Presidenti i Milanit Yonghong Li: Suprizat nuk kanë mbaruar

para 10 muajve - Tetova Sot

Të gjithë duan të bëhen pjesë e Milanit. Kuqezinjtë po pasurojnë organikën e klubit me shumë futbollistë cilësorë dhe fare mirë mund të cilëoshet si një revulucion total. Drejtori Sportiv i Milanit, Marco...

Super ndeshjet e Manchester United në parasezon

para 10 muajve - Sovrani

Manchester United ka filluar përgaditjet parasezonale nën urdhërat e trajnerit Jose Mourinho dhe përveq stërvitjeve, ‘Djajtë e Kuq’ do t’i zhvillojnë edhe disa duele mjaftë intetresante për të testuar...

Historia e kosovares që u nis për pushime në Turqi e përfundoi në ISIS

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues. Ai e pranoi...

Fasson tjetër bombë për tifozët e Milanit

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Marco Fasone ka thënë se Milan do të bëjë edhe një përforcim në sulm CEO i Milanit, Marco Fassone ka dhënë një lajm të madh për tifozët, ku e ka pranuar se do të transferojnë edhe një sulmues. Ai e pranoi...

​Befasi: Kroos në Inter

para 10 muajve - Infokusi

Inter e dëshiron me çdo kusht mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos Një ditë më parë Juventus kishte kërkuar mesfushorin gjerman Toni Kroos, ndërsa tashmë në garë për shërbimet e tij ka hyrë edhe Inter....

Mourinho jep lajmin e madh për Ronaldon

para 10 muajve - Lajmi.net

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Manchester United është i pamundur. Kështu ka deklaruar Jose Mourinho, duke iu shuar shpresat tifozëve të Unitedit. “Transferimi i Ronaldos është i pamundur. Ne nuk...

Ronaldo nuk udhëton për në Shkup

para 10 muajve - Sovrani

Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen e Super Kupës së Evropës. Real Madrid, si kampion i Ligës së Kampionëve do të takohet me Manchester Unitedin, i cili fitoi trofeun e Ligës Evropës. Por, portugezi...

Reali e do De Gean, por nuk e përballon dot

para 10 muajve - Albeu

Manchester United mund ta mbajnë David De Gean nga kthetrat e Real Madridit këtë verë. ESPN pretendon Real nuk ka fondet e nevojshme për të nisur një lëvizje për portierin e yllit të United . Dhe nëse...

Presidenti i Milanit gëzon tifozët: Suprizat nuk kanë mbaruar, do të rikthehemi më të fortë

para 10 muajve - Newsport

Merkatoja e Milanit është padyshim më e mira e viteve të fundit jo vetëm klubin kuqezi por në përgjithësi në Serie A. Me prurjet e reja në ekip synohet të rikthehet Milani i dikurshëm. Gjatë një konference...

Mourinho: Të transferoj Ronaldon? Asgjë nuk më duket e pamundur

para 10 muajve - Telegrafi

Manchester United ka filluar me ndeshjet miqësore të turit parasezonal amerikan. “Djajtë e Kuq” triumfuan kundër Los Angeles Galaxy me rezultat 5-2, ku debutoi edhe Romelu Lukaku. Por, ky i fundit pritet...

Belotti ka një lajm të ‘çmendur’ për Milanin

para 10 muajve - Lexo

Pas 10 transferimeve të kësaj vere, shumë futbollistë të tjerë duan të transferohen në Milan. Një nga ta është edhe sulmuesi italian, Andrea Belotti, i cili ka refuzuar transferimin në Stamford Bridge...

Drejtori sportiv i Interit, sqaron situatën e Perisiç

para 10 muajve - Albeu

Ivan Perisiç ka lënë kampin e trajnimit të Interit pasi Manchester United filloi bisedimet për të nënshkruar me të. Gjigandët e Serie A këmbëngulin se vetëm një ofertë prej së paku 48 milionë paund do...

Milan, 70 milionë euro për Moratan

para 10 muajve - KosovaPress

“Që nga dita e parë kisha premtuar blerje të mëdha për Milanin dhe këtë po bëjmë. Do të rikthehemi klubi më i mirë në Itali dhe Europë”, deklaroi presidenti i Milanit, Yonghong Li. Li foli nga Guangzhou,...

​United dëshiron yllin e Realit si pjesë të marrëveshjes për De Gean

para 10 muajve - Infokusi

Manchester United është i gatshëm të shes portierin spanjoll, David de Gea, por me një kusht Drejtuesit e Manchester Unitedit do të lejojnë largimin e portierit David de Gea drejt kampionëve të Spanjës...

​Mourinho lajm të madh për Moratan

para 10 muajve - Gazeta Express

Jose Mourinho ende nuk ka hequr dorë nga sulmuesi Alvaro Morata Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho edhe një herë tjetër ka folur për sulmuesin e Real Madridit, Alvaro Morata. Portugeze e ka...

​Ky është lojtari kryesor që e dëshiron Mourinho

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Jose Mourinho e dëshiron transferimin e anësorit të Interit, Ivan Perisic Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e ka konfirmuar se skuadra e tij do të transferojë edhe dy lojtarë të mëdhenj gjatë...

​Juventus i përgjigjet Milanit, shumë afër t’ia marrë dy yje

para 10 muajve - Infokusi

Juventus dëshiron t’i hakmerret Milanit për transferimin e mbrojtësit Leonardo Bonucci Drejtuesit e Juventusit nuk do ta pranojnë shumë lehtë transferimin e Leonardo Bonuccit në Milan. Ata tashmë duan...

Mourinho vazhdon t’a ‘ëndërrojë’ Perisicin

para 10 muajve - Sovrani

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e ka konfirmuar se skuadra e tij do të transferojë edhe dy lojtarë të mëdhenj gjatë kësaj vere. Sipas Sunday Mirror, dëshira kryesore e Mourinhos është anësori...

Befasi: Kroos në Inter

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Inter e dëshiron me çdo kusht mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos Një ditë më parë Juventus kishte kërkuar mesfushorin gjerman Toni Kroos, ndërsa tashmë në garë për shërbimet e tij ka hyrë edhe Inter....

⚽ Reali me vendim shokues për super-yllin e skuadrës

para 10 muajve - Infokusi

Gareth Bale do të largohet nga Real Madridi. Lajmi është konfirmuar nga gazeta britanike “Sunday Express”. Ajo ka bërë të ditur që presidenti Florentino Perez ka vendosur përfundimisht që ta largojë uellsianin,...

​Belotti dëshiron të luajë vetëm për këtë skuadër

para 10 muajve - Infokusi

Andrea Belotti dëshiron të transferohet te skuadra e Milanit Pas 10 transferimeve të kësaj vere, shumë futbollistë të tjerë duan të transferohen në Milan. Një nga ta është edhe sulmuesi italian, Andrea...

⚽ Milan-Juventus, gati transferimi tjetër i madh

para 10 muajve - Infokusi

Juventus dhe Milani vazhdojnë të bashkëpunojnë në afatin kalimtar. Bardhezinjtë kanë nisur negociatat me kuqezinjtë për mbrojtësin Mattia De Sciglio. Juve ka ofruar 10 milionë euro për të marrë anësorin,...

​Mourinho lëshon bombën për Ronaldon

para 10 muajve - Gazeta Express

Jose Mourinho ka thënë nuk është e pamundshme transferimi i Cristiano Roanldos Lojtari më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo nuk është i lumtur në Real Madrid dhe thuhet se dëshiron të largohet gjatë kësaj...

Milan ofron 47 milionë euro për Renato Sanches

para 10 muajve - BalkanWeb

Raportimet e mediave portugeze pretendojnë se Milani i është ofruar Renato Sanchesit për ta marrë atë në huazim me opsion blerje nga Bayern Munich për një total prej 47 milionë euro. Sipas gazetës Record,...

Real Madridi sakrifikon Bale-n për Mbappe-n

para 10 muajve - KosovaPress

Sipas medieve spanjolle, “mbretërit” janë ta gatshëm ta shesin Gareth Bale në mënyrë që ta blejnë francezin, raporton KosovaPress. Mbappe mbetet cak kryesor i gjigantit spanjoll. “Los Blancos” janë duke...

Milani bën 9 blerje të mëdha, tani është pretendent për titull

para 10 muajve - Sot News

Serie A italiane po rivalizon fort në merkato Premier League dhe klubet e fuqishme në La Liga spanjolle apo Bundesliga gjermane. Ky mund të jetë edhe momenti i kthesës së madhe, ku klubet italiane synojnë...

Juventus i hakmerret Milanit, ia merr dy lojtarë

para 10 muajve - Lexo

Juventus pritet t’i hakmerret Milanit për tranferin e Leonardo Bonuccit në San Siro, Burime nga mediat italiane pretendojnë se Juventusi është shumë pranë nënshkrimit të mesfushorit të Milanit, Manuel...

Foto/ Milani sytë nga La Liga? Bonucci kërkon Moratën në skuadër

para 10 muajve - Newsport

Dera e Manchester United është mbyllur për Alvaro Moratan, por sulmuesi spanjoll mund të largohet nga Real Madridi këtë verë dhe Leonardo Bonucci shpreson se destinacioni i tij do të jetë Milan. Pas lëvizjes...

Interi hidhet në sulm për Toni Kroos

para 10 muajve - Sovrani

Në tentim për t’a përforcuar repartin e mesfushës, Interi pas Borja Valeros ka nevojë edhe për një emër tjetër të rëndësishëm. Në bazë të asaj që lexohet në faqet e ‘Corriere della Sera’, ‘Neroazzurrët’...

Sot Bonucci mund të ishte zikaltër, zgjodhi Interin dhe u arrit akordi, por çfarë e shtyu te Milan

para 10 muajve - BalkanWeb

Lajmi më i bujshëm i merkatos deri tani pa asnjë dyshim është fakti se mbrojtësi më i fortë në Itali, Bonucci nuk do të luaj më për Juventusin por për Milanin. Për Milanin e ri kinez, është një goditje...

Luhet Superkupa e Spanjës, vendoset për Ronaldon edhe pse akoma me pushime

para 10 muajve - Newsport

Cristiano Ronaldo do të luajë në “Camp Nou” kundër Barcelonës. Edhe pse me pushime të zgjatura, portugezi do të jetë i gatshëm për sfidën e Superkupës së Spanjës më 13 gusht ndaj Barcelonës. Sipas “Marcas”,...

Torino – Belotti, vjen një konfirmim i rëndësishëm

para 10 muajve - Sovrani

Torino sot ka prezantuar fanelat e reja për sezonin 2017/2018. Por, ajo që i ka habitur të gjithë ishte mungesa e lojtarit kryesor Andrea Belotti në ballinën reklamuese, transmeton Sovrani.info. Lojtari...

United dëshiron yllin e Realit si pjesë të marrëveshjes

para 10 muajve - Insajderi

Manchester United është i gatshëm të shes portierin spanjoll, David de Gea, por me një kusht. Drejtuesit e Manchester Unitedit do të lejojnë largimin e portierit David de Gea drejt kampionëve të Spanjës...

Fassone: Superyjet po e kërkojnë transferimin në Milan

para 10 muajve - Sovrani

CEO i Milanit Marco Fassone ka deklaruar se ata po arrijnë të nënshkruajnë me emra të mëdhenj pasi ata vetë po kërkojnë t’i bashkohen Milanit. ‘Rossonerët’ po e dominojnë merkaton e verës pasi deri më...

Mourinho: Të transferoj Ronaldon? Asgjë nuk më duket e pamundur

para 10 muajve - Almakos

Manchester United ka filluar me ndeshjet miqësore të turit parasezonal amerikan. “Djajtë e Kuq” triumfuan kundër Los Angeles Galaxy me rezultat 5-2, ku debutoi edhe Romelu Lukaku. Por, ky i fundit pritet...

Mourinho: Rikthimi i Ronaldos në United i pamundur

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Jose Mourinho insiston se Manchester Unitedi asnjëherë nuk e ka konsideruar transferimin e yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo, duke e cilësuar këtë një “mision të pamundur”, shkruan Goal. 32 vjeçari...

Nuk do t’a besoni se cilin lojtar të Milanit e kërkon Juventusi

para 10 muajve - Sovrani

Burime të shumëfishta pretendojnë se Juventusi është shumë pranë nënshkrimit me mesfushorin e Milanit Manuel Locatelli si dhe brojtësin Mattia De Sciglio. Transferimi i Leonardo Bonucci për 42 milion euro...

Mourinho: Ronaldo? Asgjë nuk është e pamundur

para 10 muajve - Sovrani

Lojtari më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo nuk është i lumtur në Real Madrid dhe thuhet se dëshiron të largohet gjatë kësaj vere. Drejteuesit e Realit janë të bindur se ai do të qëndrojë, por vet lojtari...

United ofron dy lojtarë dhe para për Perisic

para 10 muajve - Sovrani

Manchester United po provon çdo rrugë për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Interin Ivan Perisic. Oferta prej 45 milion eurove nuk është pranuar nga zikaltërit tani ‘Djajtë e Kuq’ ka dalur me një propozim...

Mourinho kërkon edhe dy blerje

para 10 muajve - Sovrani

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka zbuluar se edhe dy blerje së paku do të ndodhin në Old Trafford. Tekniku portugez ka refuzuare të jep emra, por ka premtuar blerje. “Kemi nevojë për dy...

Kryen testet mjekësore, Milani transferon këtë lojtar

para 10 muajve - Ina

Mesfushori Lucas Biglia ndodhet në Milano për të kryer testet mjekësore me klubin e ri. Argjentinasi ka mbërritur në “Casa Milan”, ndërsa klubi kuqezi do të derdhë në arkat e Lazios 17 milionë euro plus...

Mënyrë origjinale për të falenderuar Juven

para 10 muajve - Klan

Për të falenderuar Juventusitn dhe për gjithçka ka marrë nga klubi bardhezi, Leonardo Bonucci, i cili një ditë më parë kaloi tek Milan, ka paguar gazetën më të madhe sportive Italiane, Gazeta Dello Sport...

Mourinho: Nuk jap emra, por dy transferime na nevojiten

para 10 muajve - Telegrafi

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka zbuluar se edhe dy blerje së paku do të ndodhin në Old Trafford. Tekniku portugez ka refuzuare të jep emra, por ka premtuar blerje. “Kemi nevojë për dy...

Unitedi nuk heq dorë nga Perisic, i ofron para dhe dy lojtarë Interit

para 10 muajve - Lajmi.net

Manchester United vazhdon të insistojë për lojtarin e Interit, Ivan Perisic. ‘Mirror’ shkruan se ‘Djajtë e Kuq’ janë të gatshëm të përfshijnë në ofertën për Perisic edhe mbrojtësit Matteo Darmian dhe Chris...

ZYRTARE/ Kryen testet mjekësore, Milani transferon këtë lojtar

para 10 muajve - Syri

Mesfushori Lucas Biglia ndodhet në Milano për të kryer testet mjekësore me klubin e ri. Argjentinasi ka mbërritur në “Casa Milan”, ndërsa klubi kuqezi do të derdhë në arkat e Lazios 17 milionë euro plus...

Milani ofron 47 milionë për Renato Sanchesin

para 10 muajve - Telegrafi

Raportimet e medieve portugeze pretendojnë se Milani i është ofruar Renato Sanchesit për ta marr atë në huazim me opsion blerje nga Bayern Munichu për një total prej 47 milionë eurove. Sipas gazetës Record...

Spalletti arsyetohet për largimin e Perisic

para 10 muajve - Gazeta Express

Perisic është larguar nga qendra stërvitore e Interit për shkak të probleme me dhëmbë, kështu thotë Spalletti. Ivan Perisic vazhdon të jetë temë diskutimi në mediat italiane e angleze. Manchester United...

Mourinho: Nuk jap emra, por dy transferime na nevojiten

para 10 muajve - Almakos

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka zbuluar se edhe dy blerje së paku do të ndodhin në Old Trafford. Tekniku portugez ka refuzuare të jep emra, por ka premtuar blerje. “Kemi nevojë për dy...

ZYRTARE/ Kryen testet mjekësore, Milani transferon këtë lojtar

para 10 muajve - Fakti Ditor

Mesfushori Lucas Biglia ndodhet në Milano për të kryer testet mjekësore me klubin e ri. Argjentinasi ka mbërritur në “Casa Milan”, ndërsa klubi kuqezi do të derdhë në arkat e Lazios 17 milionë euro plus...

Milani ofron 47 milionë për Renato Sanchesin

para 10 muajve - Almakos

Raportimet e medieve portugeze pretendojnë se Milani i është ofruar Renato Sanchesit për ta marr atë në huazim me opsion blerje nga Bayern Munichu për një total prej 47 milionë eurove. Sipas gazetës Record...

Mourinho: Nuk jap emra, por dy transferime na nevojiten

para 10 muajve - Arbresh

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka zbuluar se edhe dy blerje së paku do të ndodhin në Old Trafford. Tekniku portugez ka refuzuare të jep emra, por ka premtuar blerje. “Kemi nevojë për dy...

Gati goditja tjetër e madhe! Milani shumë pranë sulmuesit më të talentuar të Serisë A

para 10 muajve - Opozita

Vijon telenovela Keita në Itali. Ka zëra se Milani ka kaluar në avantazh në krahasim me skuadrat e tjera kundërshtare. Siç raportojnë meidat sportive italiane, tashmë kuqezinjtë janë një hap përpara Juventusit...

Pas Bonuccit, Milani gati transfertën e bujshme. Arrin marrëveshjen me lojtarin

para 10 muajve - Opozita

Pas përfundimit të negociatave me Bonuccin dhe Biglian, Milani nuk po njeh limite në merkato pasi ditët e fundit po afron në skaudër emra të njohur në arenën ndërkombëtare. Siç është raportuar nga shtypi...

Spalletti shpjegon situatën e Perisic

para 10 muajve - Sovrani

Ivan Perisic vazhdon të jetë temë diskutimi në mediat italiane e angleze. Manchester United është duke insistuar për kroatin, por klubi italian do të bëjë përpjekje deri në fund që ta mbajë në “San Siro”....

Milani s’ndalet, afër super transferit tjetër për 50 milionë euro

para 10 muajve - Periskopi

Raportimet e medieve portugeze pretendojnë se Milani i është ofruar Renato Sanchesit për ta marr atë në huazim me opsion blerje nga Bayern Munichu për një total prej 47 milionë eurove. Sipas gazetës Record...

Biglia kryen testet mjeksore tek Milani

para 10 muajve - Sovrani

Lucas Biglia është shumë afër zyrtarizimit si lojtar i Milanit. Argjentiasni sapo ka përfunduar testem mjeksore me ‘Rossonerët’ në Casa Milan. Nga ky opracion Lazio ka përfituar 17 milion euro. /Sovrani.info/...

Ky mund të jetë formacioni i ri i Milanit, pas ardhjes së Bonuccit

para 10 muajve - Fakti Ditor

Me ardhjen e Leonardo Bonuccit te Milani, do të ndryshojë edhe formacioni i Rossonerëve. “Kuqezinjtë” mund të luajnë me tre mbrojtës, në qendër me Bonuccin që do ta luajë edhe rolin e një mesfushori të...

Gati goditja tjetër e madhe! Milani shumë pranë sulmuesit më të talentuar të Serisë A

para 10 muajve - Gazeta Liria

Vijon telenovela Keita në Itali. Ka zëra se Milani ka kaluar në avantazh në krahasim me skuadrat e tjera kundërshtare. Siç raportojnë meidat sportive italiane, tashmë kuqezinjtë janë një hap përpara Juventusit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK