http://kariera.mk

Kukësi- Sheriffi Tiraspol, “live” në Supersport

para 10 muajve - SuperSport

Jo vetëm Skënderbeu por dhe Kukësi. Për të gjithë ata që nuk do të kenë mundësi të kenë një biletë në “Elbasan Arena” për ndeshjen e kthimit mes Kukësit dhe Sherifit të Tiraspolit ka menduar Supersport,...

Daja: Kundër Kairatit do të synojmë fitoren

para 10 muajve - SuperSport

Në shtëpi bashkë me ngrohtësinë e tifozëve për të synuar kalimin në raundin e 3-të kualifikues të Europa League. Skënderbeu vazhdon përgatitjet për ndeshjen e kthimit me Kairat Almaty në Korcë duke shkelur...

Përcaktohen gjyqtarët për Kukësin e Skënderbeun

para 10 muajve - Klan

UEFA përcaktoi gjyqtarët për takimet e Kukësit dhe Skënderbeut në kupat e Europës. Ata kanë një përvojë të shkurtër, pasi mbajnë stemën e FIFA-s prej 2014. Takimi i Champions League, Kukësi – Sheriff Tiraspol...

Kukësi pret moldavët, ndeshja të mërkurën në “Elbasan Arena”

para 10 muajve - Top Channel

Ditën e mërkurë, skuadra e Kukësit do të zhvillojë ndeshjen e kthimit ne "Elbasan Arena", përball Sheriff Tiraspol, e vlefshme për raundin e dytë të Champions League. Në takimin e parë verilindorët u mundën...

Përcaktohen gjyqtarët për Kukësin e Skënderbeun

para 10 muajve - Standard

EFA përcaktoi gjyqtarët për takimet e Kukësit dhe Skënderbeut në kupat e Europës. Ata kanë një përvojë të shkurtër, pasi mbajnë stemën e FIFA-s prej 2014. Takimi i Champions League, Kukësi – Sheriff Tiraspol...

Lajmi i fundit/ Klubi i Kukësit zbulon axhendën e Champions-it: Biletat mund t’i blini edhe online

para 10 muajve - Newsport

Klubi i Kukësit bën të ditur ndarjen e stadiumit në tribuna dhe çmimet e biletave për ndeshjen ndaj Sheriff Tiraspolit. Në program ditën e mërkurë, ora 19:30, në stadiumin “Elbasan Arena”, klubi verilindor...

Kampionët e Shqipërisë i bëjnë thirrje tifozëve: Me ju ia dalim!

para 10 muajve - Newsport

Kukësi do të luajë të mërkurën kundër Sherif Tiraspolit, ndeshje vlefshme për turin e dytë të Champions League. Takimi i parë ka përfunduar me rezultatin 1-0 në favor të ekipit moldav, ndërsa të mërkurën...

Kukësi pret moldavët, ndeshja të mërkurën në “Elbasan Arena”

para 10 muajve - Gazeta Tema

Ditën e mërkurë, skuadra e Kukësit do të zhvillojë ndeshjen e kthimit ne “Elbasan Arena”, përball Sheriff Tiraspol, e vlefshme për raundin e dytë të Champions League. Në takimin e parë verilindorët u mundën...

Kukësi ka një mesazh për tifozët në prag të ndeshjes kundër Sheriff Tiraspol

para 10 muajve - Syri

Të mërkurën në orën 19:30 në “Elbasan Arena” Kukësi do të presë Sheriff Tiraspol në ndeshjen e kthimit të vlefshme për raundin e dytë kualifikues të Champions Leagues. Kampionët në fuqi i kanë bërë thirrje...

Kukësi thirrje tifozëve: Bashkë, më të fort

para 10 muajve - SuperSport

Në takimin me historinë, Kukësi kërkon ndihmën e tifozëve. Pas debutimit në Champions, me humbjen 1-0 në Moldavi përballë Sheriff Tiraspol, kampionët e Shqipërisë i kanë bërë thirrje mbështetësve që të...

Kualifikimi në raundin tjetër, Presidenti ofron shpërblim të majm për lojtarët e Skënderbeut

para 10 muajve - GazetaBlic

Premio 50 mijë euro në dispozicion të Skënderbeut nëse kalojnë me sukses takimin e radhës ndaj Kairat Almatit, që do të luhet të enjten, në orën 20:00, në stadiumin e Korçës. Kjo është shifra që presidenti...

‘Skënderbeu kap grupet në Europa League’, -Deklarata e bujshme e ish-lojtarit të njohur

para 10 muajve - Syri

Ish-kapiteni i Skënderbeut, Bledi Shkëmbi është i bindur se skuadra korçare do të shkruajë sërish historinë pasi do kualifikohet në fazën e grupeve të Europa Leagues. Në një intervistë për ‘panorama sport’,...

Bordin: E kemi analizuar Kukësin, duam fitoren edhe në Shqipëri

para 10 muajve - SuperSport

I zhgënjyer nga rezultati dhe me kritika për gjykimin, trajneri i Sherifit Roberto Bordin në përfundin të takimit me Dacian u shpreh se skuadra e tij meritonte fitoren. “Jemi pak të zhgënjyer nga rezultati....

Motivim i lartë për të kaluar Kairatin, Takaj: Lojtarëve u premtova 50 mijë euro!

para 10 muajve - BalkanWeb

Premio 50 mijë euro në dispozicion të Skënderbeut nëse kalojnë me sukses takimin e radhës ndaj Kairat Almatit, që do të luhet të enjten, në orën 20:00, në stadiumin e Korçës. Kjo është shifra që presidenti...

Sherifi barazon me Dacian para sfidës me Kukësin

para 10 muajve - SuperSport

Sherifi i Tiraspolit ruan forcat për sfidën e kthimit me Kukësin në raundin e dytë të Champions League që do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. Kampionia në fuqi e Moldavisë barazoi 1-1 në transfertë me...

Kualifikimi në raundin tjetër, Takaj ofron shpërblim të majm për lojtarët

para 10 muajve - Syri

Premio 50 mijë euro në dispozicion të Skënderbeut nëse kalojnë me sukses takimin e radhës ndaj Kairat Almatit, që do të luhet të enjten, në orën 20:00, në stadiumin e Korçës. Kjo është shifra që presidenti...

Lajmi i fundit/ Terr televiziv në javën e shkuar, ja çfarë ndodh në kthim me Kukësin dhe Skënderbeun

para 10 muajve - Newsport

Të mërkurën në orën 19:30 në stadiumin “Elbasan Arena”, Kukësi luan shanset për kualifikim në ndeshjen e kthimit me moldavët e Sherif Tiraspol. Ndeshja e parë ka përfunduar me avantazhin minimal të moldavëve....

Kukësi pret Sherif Tiraspolin, klubi karikon tifozerinë: Bashkë jemi më të fortë

para 10 muajve - Newsport

Ekipi i Kukësit, ditën e mërkurë do të luajë ndeshjen e kthimit me Sherif Tiranspolin, në kuadër të turit të dytë të Champions League-s. Ndeshja do të luhet në orën 19:30 në “Elbasan Arena”. Ndërkohë që...

Zbulohen arbitrat që do të drejtojnë skuadrat shqiptare në Europë

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Ekipet shqiptare kanë mësuar emrat e gjyqtarëve që do t’i drejtojnë në ndeshjet e kthimit të turit të dytë paraeliminator të Ligës së Kampioneve dhe asaj të Europës. I pari zbret në fushë Kukësi, të mërkurën,...

Lajmi i fundit/ Terr televiz në javën e shkuar, ja çfarë ndodh në kthim me Kukësin dhe Skënderbeun

para 10 muajve - Newsport

Të mërkurën në orën 19:30 në stadiumin “Elbasan Arena”, Kukësi luan shanset për kualifikim në ndeshjen e kthimit me moldavët e Sherif Tiraspol. Ndeshja e parë ka përfunduar me avantazhin minimal të moldavëve....

Trajneri i Sheriff Tiraspolit: Kukësi ekip i fortë, por ne meritojmë fitoren, gjyqatarët bënë gabime

para 10 muajve - Newsport

Në përfundim të takimit me Darcian, trajneri i ekipit të Sheriff Tiraspolit Roberto Bordin, ka folur për ndeshjen e radhës që do luajë ndaj Kukësit ditën e mërkurë në orën 19:30 në “Elbasan Arena”. Ai...

Skënderbeu surprizohet në prag të takimit me Kayrat-in, sot vjen dhurata e parë

para 10 muajve - Newsport

Një investim i madh që është bërë për ndërtimin e fushës së re, ka ardhur si dhuratë për ekipin korçar në prag të ndeshjes së kthimit ndaj Kayrat-it. Sot, do të inagurohet fusha e re, ku do të stërvitet...

Lajmi i fundit/ Kukësi nxjerr në shitje biletat dhe ndan tribunat, ja sa kushton t’i ndjekësh në stadium

para 10 muajve - Newsport

Ditën e mërkurë në orën 19:30 në Stadiumin “Elbasan Arena”, Kukësi do të luajë ndeshjen e kthimit ndaj Sherif Tiraspolit . Ky takim do të jetë i vlefshëm për raundin e dytë të Champions Leagues-s. Klubi ...

Ndeshje që vlen 1.2 milionë euro, Kukësi “sfidon” veten ditën e mërkurë

para 10 muajve - Newsport

Ekipi verilindor do të luajë ndeshjen më të rëndësishme të pesë viteve të fundit ndaj Sherif Tiraspolit, që do të zhvillohet ditën e mërkurë në orën 19:30 në “Elbasan Arena”. Fitimet janë të majme, pasi...

Presidenti Takaj zbulon premion e madhe, kalimi i Kayrat Almaty-t detyrim për korçarët

para 10 muajve - Newsport

Presidenti Takaj ka zbuluar për të gjithë premion e madhe që ka vënë në dispozicion të ekipit në rast se mundin Kayrat Almaty-n dhe kalojnë në fazën e tretë në turit të Europa Ligës. Plot 50 mijë euro...

Mesjava europiane mund të flasë shqip

para 10 muajve - Gazeta Tema

Mesjava pritet me interes nga sportdashësit shqiptarë, pasi udhëtimi europian i skuadrave tona mund të vijojë gjatë. Kukësi të mërkurën, Skënderbeu dhe Shkëndija të enjten kanë shanse të mëdha për tia...

Ilir Daja vë në punë të tijtë, korçarët “paralajmërojnë” Kayrat Almaty-n

para 10 muajve - Newsport

Në datën 20 korrik, Skënderbeu do të presë në shtëpi ekipin e Kayrat Almaty-t për ndeshjen e kthimit në kuadër të turit të dytë të eleminatoreve të Europa Ligës. Ekipi korçar mbasditen e sotme ka zhvilluar...

Video/ Sheriff Tiraspoli “tremb” Kukësin, trajneri Gjoka bën lëvizjen e radhës, çfarë po ndodh në kampin verilindor

para 10 muajve - Newsport

Ditën e mërkurë në orën 19:30 verilidoret do të luajnë ndeshjen e kthimit ndaj Sheriff Tiraspolit në kuadër të turit të dytë. Ekipi me në krye trajnerin Ernest Gjoka ka zhvilluar sot stërvitjen e radhës,...

Mesjava europiane mund të flasë shqip

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Mesjava pritet me interes nga sportdashësit shqiptarë, pasi udhëtimi europian i skuadrave tona mund të vijojë gjatë. Kukësi të mërkurën, Skënderbeu dhe Shkëndija të enjten kanë shanse të mëdha për t’ia...

Mesjava europiane mund të flasë shqip

para 10 muajve - SuperSport

Mesjava pritet me interes nga sportdashësit shqiptarë, pasi udhëtimi europian i skuadrave tona mund të vijojë gjatë. Kukësi të mërkurën, Skënderbeu dhe Shkëndija të enjten kanë shanse të mëdha për tia...

Daja: Barazimi, çelësi për të kaluar në turin e tretë të Europa League

para 10 muajve - Shekulli

Tonin Frroku Së bashku me Skënderbeun i kanë munguar Korçës të paktën 10 ditë, ndërkohë që dje skuadra nën drejtimin e Ilir Dajës zbarkoi sërish në juglindje për të filluar përgatitjet anti-Kairat. Të...

Dervishi flet për Kukësin: Besoj te përmbysja, rezultati thikë me dy presa

para 10 muajve - Newsport

Nëse bëhet fjalë për Kukësin apo Partizanin, i pari që do dalë të flasë në media mbetet Dritan Dervishi. Këtë herë ai ka folur për verilindorët dhe fillimisht në një intervistë të dhënë në “Sport Ekspres”...

Kukësi dhe Skënderbeu apel tifozëve: Na mbështesni të kalojmë raundin e dytë në Europë.

para 10 muajve - Sot News

Skënderbeu ka zhvilluar të enjten një nga ndeshjet më të bukura të tij në Europa League, ku barazoi 1-1 ndaj Kairat Almati në fushën e skuadrës kazakistanase, madje në një superndeshje ku korçarët ishin...

Agim Canaj: Mungesa e akademive ka shkaktuar deficit sulmuesish në kampionat

para 10 muajve - Sot News

Superiorja është në fazë pushimi, por klubet janë aktive në merkato, duke dashur të afrojnë lojtarë cilësorë që bëjnë diferencë. Nga ana tjetër, dy skuadrat tona më të mira të momentit, Kukësi kampion...

Skandal te Kukësi, verilindorët i konfsikojnë lojtarit mjetet e komunikimit

para 10 muajve - Newsport

Kuksianët kanë nisur dyshimet e para mbi atë që mund të ketë gisht në ndikimin e rezultatit të ndeshjes. Për ndeshjen e radhës ndaj Sherifit të Tiraspolit verilindorët kanë marrë masa ndaj lojtarit të...

Trajneri Gjoka thur planet, surpriza për verilindorët para takimit me Sheriff-in e Tiraspolit

para 10 muajve - Newsport

Ditën e mërkurë në orën 19:30 në “Elbasan Arena” Kukësi do të luajë ndeshjen e kthimit ndaj ekipit moldav, Sheriff. Ky takim është mjaft i rëndësishëm për ekipin verilindor, pasi në rast se përmbys rezultatin,...

Trajneri Gjoka thur planet, surpriza për verilindorët para takimit me Sherifin e Tiraspolit

para 10 muajve - Newsport

Ditën e mërkurë në orën 19:30 në “Elbasan Arena” Kukësi do të luajë ndeshjen e kthimit ndaj ekipit moldav, Sherif. Ky takim është mjaft i rëndësishëm për ekipin verilindor, pasi në rast se përmbys rezultatin,...

Lajmi i fundit/ Skënderbeu nxjerr në shitje biletat dhe ndan tribunat, ja sa kushton t’i ndjekësh në stadium

para 10 muajve - Newsport

Në datën 20 Korrik do të zhvillohet dhe ndeshja e kthimit mes Skënderbeut dhe Kairat Almati. Ky takim do të luhet në stadiumin “Skënderbeu” dhe do të starotojë prej orës 20:00. Ky takim i vlefshëm për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK