http://kariera.mk

Vushtrriasit nuk duan restorant në Kala, Mulaku thotë se është pronë e IKMM-së

para 9 muajve - Telegrafi

Kalaja e Vushtrrisë që është pronë e Institutit të Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve, i është dhënë në shfrytëzim për një periudhë 5 vjeçare një pronari privat, e ku një pjesë e kalas do të shfrytëzohet...

Bajram Mulaku: Nuk do të rikandidoj për kryetar të Vushtrrisë

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku, nëpërmes një komunikate për media k bërë të ditur se nuk do të rikandidoj për kryetar të komunës së Vushtrrisë, si dhe ka thënë se nuk ka ndikuar që djali...

Vushtrriasit nuk duan restorant në Kala, Mulaku thotë se është pronë e IKMM-së

para 9 muajve - Almakos

Kalaja e Vushtrrisë që është pronë e Institutit të Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve, i është dhënë në shfrytëzim për një periudhë 5 vjeçare një pronari privat, e ku një pjesë e kalas do të shfrytëzohet...

Kryetari i Vushtrrisë e pranon se kalaja iu dha në shfrytëzim djalit të dajës së tij

para 9 muajve - Zhurnal

Vushtri, 17 korrik - Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku, ka reaguar lidhur me dhënien në shfrytëzim të Kalasë së Vushtrrisë nga Insituti i Kosovës për Mbrojtje të Monumenteve. “Që nga 14 korriku...

Vushtrriasit nuk duan restorant në Kala, Mulaku thotë se është pronë e IKMM-së

para 9 muajve - Gazeta Liria

Kalaja e Vushtrrisë që është pronë e Institutit të Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve, i është dhënë në shfrytëzim për një periudhë 5 vjeçare një pronari privat, e ku një pjesë e kalas do të shfrytëzohet...

Vushtrriasit nuk duan restorant në Kala, Mulaku thotë se është pronë e IKMM-së

para 9 muajve - Arbresh

Kalaja e Vushtrrisë që është pronë e Institutit të Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve, i është dhënë në shfrytëzim për një periudhë 5 vjeçare një pronari privat, e ku një pjesë e kalas do të shfrytëzohet...

A e diti Kryetari i Vushtrrisë që kalaja po i jepet në shfrytëzim djalit të dajës?

para 9 muajve - Gazeta e re

Kalaja e Vushtrrisë që është pronë e Institutit të Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve, i është dhënë në shfrytëzim për një periudhë 5 vjeçare një pronari privat, e ku një pjesë e kalasë do të shfrytëzohet...

Vushtrriasit nuk duan restorant në Kala, Mulaku thotë se është pronë e IKMM-së

para 9 muajve - KosovaPress

Për qytetarin nga Vushtrria, Ferat Perquku, më mirë është që kalaja të vazhdojë të shfrytëzohet nga të rinjtë për aktivitete kulturore, sesa të bëhet restorant. “Shiko unë çka di për kalanë vetë kështu,...

Daja dhe kalaja

para 9 muajve - GazetaBlic

Kur ishte pyetur nga gazetarët gjenerali serb Božidar Vučurević, i cili ishte përgjegjës për granatimin e qytetit historik Dubrovnikut- se a ndihej fajtor se po shkatërronte një perlë historike të mesdheut,...

OJQ-të e Vushtrrisë kundër restorantit në Kala

para 9 muajve - Lajmi.net

Organizata të shoqërisë civile po e kundërshtojnë ndërtimin e restorantit në Kalanë e Vushtrrisë. Lajmi se një pjesë e kalasë i është dhënë në shfrytëzim një biznesmeni për të ndërtuar aty një restorant,...

OJQ-të e Vushtrrisë Kundër Restorantit në Kala

para 9 muajve - Kallxo

Organizata të shoqërisë civile po e kundërshtojnë ndërtimin e restorantit në Kalanë e Vushtrrisë. Lajmi se një pjesë e kalasë i është dhënë në shfrytëzim një biznesmeni për të ndërtuar aty një restorant,...

Kalaja që do shndërrohet në restorant dhe daja i kryetarit të Vushtrrisë

para 9 muajve - Insajderi

Anëtarë të shoqërisë civile dhe historianë e kanë vlerësuar se për 17 vjet trashëgimia kulturore në këtë qytet është shkatërruar, kanë shtuar se komuna është treguar e paaftë për ta mbrojtur atë. Kur Instituti...

Dhënia për shfrytëzim e Kalasë së Vushtrrisë për restorant, reagon kryetari Bajram Mulaku

para 9 muajve - Telegrafi

Pak ditë pasi mediat e publikuan rastin e dhënies në shfrytëzim për restorant, të një pjese të Kalasë së Vushtrrisë, ka ardhur edhe reagimi i të parit të kësaj komune, Bajram Mulaku. Ai përmes një deklarate...

Mulaku mohon t’ia ketë dhënë kalanë për restorant djalit të dajës

para 9 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku, ka reaguar lidhur me dhënien në shfrytëzim të Kalasë së Vushtrrisë nga Insituti i Kosovës për Mbrojtje të Monumenteve. Që nga 14 korriku media  dhe rrjete...

Kryetari i Vushtrrisë e pranon se kalaja iu dha në shfrytëzim djalit të dajës së tij

para 9 muajve - Gazeta Express

Komuna e Vushtrrisë thotë se nuk ka qenë asnjëherë e njoftuar se Kalaja e këtij qytetit do të jepet në shfrytëzim. Kryetari i kësaj komune, Bajram Mulaku, nëpërmjet një komunikate ka reaguar duke thënë...

Bajram Mulaku: Nuk do të rikandidoj për kryetar të Vushtrrisë

para 9 muajve - Lajmi.net

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku, nëpërmes një komunikate për media k bërë të ditur se nuk do të rikandidoj për kryetar të komunës së Vushtrrisë, si dhe ka thënë se nuk ka ndikuar që djali...

Mulaku mohon t’ia ketë dhënë kalanë për restorant djalit të dajës

para 9 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku, ka reaguar lidhur me dhënien në shfrytëzim të Kalasë së Vushtrrisë nga Insituti i Kosovës për Mbrojtje të Monumenteve. “Që nga 14 korriku media dhe rrjete...

Mulaku i Vushtrrisë: Komuna nuk ka qenë e njoftuar se Kalaja do të jepet në shfrytëzim

para 9 muajve - Koha.net

Komuna e Vushtrrisë thotë se nuk ka qenë asnjëherë e njoftuar se Kalaja e këtij qytetit do të jepet në shfrytëzim transmeton Koha.net. Kryetari i kësaj komune, Bajram Mulaku, nëpërmjet një komunikate ka...

Dhënia për shfrytëzim e Kalasë së Vushtrrisë për restorant, reagon kryetari Bajram Mulaku

para 9 muajve - Gazeta Liria

Pak ditë pasi mediat e publikuan rastin e dhënies në shfrytëzim për restorant, të një pjese të Kalasë së Vushtrrisë, ka ardhur edhe reagimi i të parit të kësaj komune, Bajram Mulaku. Ai përmes një deklarate...

Dhënia për shfrytëzim e Kalasë së Vushtrrisë për restorant, reagon kryetari Bajram Mulaku

para 9 muajve - Almakos

Pak ditë pasi mediat e publikuan rastin e dhënies në shfrytëzim për restorant, të një pjese të Kalasë së Vushtrrisë, ka ardhur edhe reagimi i të parit të kësaj komune, Bajram Mulaku. Ai përmes një deklarate...

OJQ-të e Vushtrrisë kundër ndërtimit të restorantit në Kala

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Organizata të shoqërisë civile po e kundërshtojnë ndërtimin e restorantit në Kalanë e Vushtrrisë. Lajmi se një pjesë e kalasë i është dhënë në shfrytëzim një biznesmeni për të ndërtuar aty një restorant,...

Kryetari i Vushtrrisë tregon nëse ia ka dhënë Kalanë për restorant dajës së tij

para 9 muajve - Bota Press

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku, ka reaguar lidhur me dhënien në shfrytëzim të Kalasë së Vushtrrisë nga Insituti i Kosovës për Mbrojtje të Monumenteve. “Që nga 14 korriku media dhe rrjete...

Kryetari i Vushtrrisë tregon nëse ia ka dhënë Kalanë për restorant dajës së tij

para 9 muajve - Periskopi

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Bajram Mulaku, ka reaguar lidhur me dhënien në shfrytëzim të Kalasë së Vushtrrisë nga Insituti i Kosovës për Mbrojtje të Monumenteve. “Që nga 14 korriku media dhe rrjete...

Kryetari i Vushtrrisë e pranon se kalaja iu dha në shfrytëzim djalit të dajës së tij

para 9 muajve - Bota Press

Komuna e Vushtrrisë thotë se nuk ka qenë asnjëherë e njoftuar se Kalaja e këtij qytetit do të jepet në shfrytëzim. Kryetari i kësaj komune, Bajram Mulaku, nëpërmjet një komunikate ka reaguar duke thënë...

Mulaku: Komuna nuk ka qenë e njoftuar se Kalaja do të jepet në shfrytëzim

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Komuna e Vushtrrisë thotë se nuk ka qenë asnjëherë e njoftuar se Kalaja e këtij qytetit do të jepet në shfrytëzim transmeton Koha.net. Kryetari i kësaj komune, Bajram Mulaku, nëpërmjet një komunikate ka...

Dega e LDK-së në Vushtrri reagon ndaj keqeverisjes së Bajram Mulakut

para 9 muajve - Bota Press

Dega e LDK-së në Vushtrri reagon ashpër për keqëpërdorimet nē vazhdimësi nga Kryetari i Komunës Bajram Mulaku dhe një pjesë e qeverisë komunale e saj. Keqëpërdorimi i fundit është dhënja në shfrytëzim...

Daja i kryetarit Mulaku kthen Kalanë e Vushtrrisë në restorant

para 9 muajve - Koha.net

Vendimi për dhënien në shfrytëzim të Kalasë së Vushtrrisë nga Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve për restorant ka përplasur drejtues këtij institucioni dhe drejtoreshën e kulturës në Komunën...

Kalaja përplas vushtrriasit me IKMM

para 9 muajve - Klan Kosova

Debat po bëhet rreth një objekti të trashigimisë kulturore në Vushtrri, njofton Klan Kosova. Komuna, shoqëria civile e qytetarët po e kundërshtojnë vendimin që kalaja e qytetit të shndërrohet në restorant. Kronikë nga Klan Kosova

Daja i kryetarit Mulaku e bëri Kalanë e Vushtrrisë restorant

para 9 muajve - Tetova Sot

Vendimi për dhënien në shfrytëzim të Kalasë së Vushtrrisë nga Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve për restorant ka përplasur drejtues këtij institucioni dhe drejtoreshën e kulturës në Komunën...

Kalaja përplas vushtrriasit me IKMM

para 9 muajve - Gazeta Liria

Debat po bëhet rreth një objekti të trashigimisë kulturore në Vushtrri, njofton Klan Kosova. Komuna, shoqëria civile e qytetarët po e kundërshtojnë vendimin që kalaja e qytetit të shndërrohet në restorant. Kronikë nga Klan Kosova

Daja i kryetarit Mulaku merr në shfrytëzim Kalanë e Vushtrrisë

para 9 muajve - Bota Press

Një pjesë e Kalasë së Vushtrrisë i është dhënë në shfrytëzim për restorant Mentor Salihut, dajës së kryetarit të Vushtrrisë Bajram Mulaku. Instituti për Mbrojtjen e Monumenteve të Kosovës ia ka dhënë në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK