http://kariera.mk

Vetëvendosje dhe LDK vazhdojnë përpjekjet për bashkimin e forcave

para 8 muajve - Telegrafi

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë duke bërë përpjekjet e fundit për një koalicion të përbashkët. Takimet e zyrtarëve të këtyre dy subjekte kanë vazhduar edhe sot, ku temë diskutimi...

Haziri tregon se çfarë u bisedua në takimin mes LDK’së e Vetëvendosjes

para 8 muajve - Gazeta Express

Lidhja Demokratike ka realizuar takimin e dytë me Lëvizjen Vetëvendosje që nga mbajtja e zgjedhjeve më 11 qershor. Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka treguar për Gazetën Express se kush mori pjesë...

Haziri tregon se çfarë u bisedua në takimin mes LDK-së e Vetëvendosjes

para 8 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike ka realizuar takimin e dytë me Lëvizjen Vetëvendosje që nga mbajtja e zgjedhjeve më 11 qershor. Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka treguar për Gazetën Express se kush mori pjesë...

E hëna e qetë, presidenti nuk thërret seancë konstituive

para 8 muajve - Lajmi.net

U llogarit si javë vendimtare kur do të merrnin kah zhvillimet politike në vend. Por, dita e hënë nuk solli një zhvillim konkret. Presidenti i Kosovës, i obliguar ta thërrasë mbledhjen e Kuvendit, nuk...

Takohen zyrtarë të LVV-së e LDK-së – diskutohen çështje programore

para 8 muajve - Klan Kosova

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës janë takuar të hënën në Prishtinë, për të parë mundësinë e rrugëtimit të përbashkët përpara dhe koalicionin e mundshëm mes tyre. Lajmin...

Thirrja e seancës konstituive ‘peng’ i numrave të PAN-it

para 8 muajve - GazetaBlic

Kanë kaluar një muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, ndërkaq koalicioni PDK-AAK-Nisma ende nuk ka arritur të formojë qeverinë e re të vendit, e cila do të duhej të udhëhiqej nga Ramush...

Takohen zyrtarë të LVV-së e LDK-së, ja tema e diskutimit

para 8 muajve - Albeu

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës janë takuar të hënën në Prishtinë, për të parë mundësinë e rrugëtimit të përbashkët përpara dhe koalicionin e mundshëm mes tyre. Lajmin...

Lista Serbe voton kryetarin nga objekti ilegal

para 8 muajve - Klan Kosova

Lista Serbe ka zgjedhur të hënën kryetarin e ri. Votimi u bë në një objekt ilegal, njofton Klan Kosova. Kryetar i Listës, e shndërruar së fundi në parti, e zgjodhi kryetar të parë Goran Rakiqin. Kronikë...

Presidenca pa datë se kur do të thirret seanca konstituive

para 8 muajve - Indeks online

U llogarit si javë vendimtare kur do të merrnin kah zhvillimet politike në vend. Por, dita e hënë nuk solli një zhvillim konkret. Presidenti i Kosovës, i obliguar ta thërrasë mbledhjen e Kuvendit, nuk...

Presidenca pa datë se kur do të thirret seanca konstituive

para 8 muajve - GazetaBlic

U llogarit si javë vendimtare kur do të merrnin kah zhvillimet politike në vend. Por, dita e hënë nuk solli një zhvillim konkret. Presidenti i Kosovës, i obliguar ta thërrasë mbledhjen e Kuvendit, nuk...

Presidenca pa datë se kur do të thirret seanca konstituive

para 8 muajve - GazetaBlic

U llogarit si javë vendimtare kur do të merrnin kah zhvillimet politike në vend. Por, dita e hënë nuk solli një zhvillim konkret. Presidenti i Kosovës, i obliguar ta thërrasë mbledhjen e Kuvendit, nuk...

Presidenca pa datë se kur do të thirret seanca konstituive

para 8 muajve - Gazeta Express

U llogarit si javë vendimtare kur do të merrnin kah zhvillimet politike në vend. Por, dita e hënë nuk solli një zhvillim konkret. Presidenti i Kosovës, i obliguar ta thërrasë mbledhjen e Kuvendit, nuk...

Zbardhen detajet: Ja çka u diskutua në takimin LDK- VV

para 8 muajve - GazetaBlic

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës janë takuar të hënën në Prishtinë, për të parë mundësinë e rrugëtimit të përbashkët përpara dhe koalicionin e mundshëm mes tyre. Lajmin...

Takohen zyrtarë të LVV-së e LDK-së, diskutohen çështjet programore

para 8 muajve - Lajmi.net

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës janë takuar të hënën në Prishtinë, për të parë mundësinë e rrugëtimit të përbashkët përpara dhe koalicionin e mundshëm mes tyre. Lajmin...

Haradinaj pret nga Thaçi caktimin e datës për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Opinion

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Takohen zyrtarë të LVV-së e LDK-së, diskutohen çështje programore

para 8 muajve - Lajmi.net

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës janë takuar të hënën në Prishtinë, për të parë mundësinë e rrugëtimit të përbashkët përpara dhe koalicionin e mundshëm mes tyre. Lajmin...

Thirrja e seancës konstituive “peng” i numrave të PAN-it

para 8 muajve - Telegrafi

Kanë kaluar një muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, ndërkaq koalicioni PDK-AAK-Nisma ende nuk ka arritur të formojë qeverinë e re të vendit, e cila do të duhej të udhëhiqej nga Ramush...

Lista Serbe voton kryetarin nga objekti ilegal

para 8 muajve - GazetaBlic

Lista Serbe ka zgjedhur të hënën kryetarin e ri. Votimi u bë në një objekt ilegal, njofton Klan Kosova. Kryetar i Listës, e shndërruar së fundi në parti, e zgjodhi kryetar të parë Goran Rakiqin.

Thirrja e seancës konstituive 'peng' i numrave të PAN-it

para 8 muajve - Zeri

Kanë kaluar një muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, ndërkaq koalicioni PDK-AAK-Nisma ende nuk ka arritur të formojë qeverinë e re të vendit, e cila do të duhej të udhëhiqej nga Ramush...

LDK e VV takohen sërish

para 8 muajve - Indeks online

Vazhdojnë bisedimet mes LDK'së dhe VV'së. Po vazhdojnë takimet në mes të zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Këto dy subjekte deri më tani kanë zhvilluar disa takime...

”Veseli do bënte veprimin më të mirë të jetës, po t’më lironte postin e Kryeparlamentarit”

para 8 muajve - Klan Kosova

Kadri Veseli do të bënte veprimin më të mirë në jetën e tij, sikur ta linte deputetin e zgjedhur të Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, të bëhej Kryetar i Parlamentit të Kosovës. Kështu po konsideron vet deputeti...

LDK e VV, sërish takim

para 8 muajve - GazetaBlic

Po vazhdojnë takimet në mes të zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Këto dy subjekte deri më tani kanë zhvilluar disa takime me qëllim të përafrimit të qëndrimeve për...

LDK e 'Vetëvendosje' sërish në takim

para 8 muajve - Zeri

Vazhdojnë bisedimet mes LDK-së dhe VV-së. Po vazhdojnë takimet në mes të zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Këto dy subjekte deri më tani kanë zhvilluar disa takime me...

LDK e VV, sërish takim

para 8 muajve - Gazeta Express

Vazhdojnë bisedimet mes LDK'së dhe VV'së. Po vazhdojnë takimet në mes të zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Këto dy subjekte deri më tani kanë zhvilluar disa takime me...

Zeka tregon se kur do mbahet seanca e parë parlamentare

para 8 muajve - Klan Kosova

Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se seanca e parë parlmanetare do të mbahet më 27 korrik. Sipas tij edhe LDK edhe Vetëvendosje do ta votojnë Kadri Veselin për kryetar parlamenti,...

Zeka: Puna e numrave u ba ‘çerkuz’. Nëse Haradinaj i ka numrat, hallall i qoftë, e nëse jo – mandatari të jetë nga VV ose LDK

para 8 muajve - Telegrafi

Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se tema e diskutimit të çështjes së numrave për votimin e Qeverisë së koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN), është bërë “çirkuz”. Zeka beson se...

Milaim Zeka tregon se kur do të mbahet seanca e parë e Kuvendit

para 8 muajve - GazetaBlic

Deputeti i zgjedhur i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Milaim Zeka, ka folur për konsituimin e Kuvendit, duke thënë se seanca e parë parlamentare do të mbahet më 27 korrik. Ai ka treguar se pret nga Vetëvendosje...

Rugova: LDK-ja është si Barcelona e Reali

para 8 muajve - Klan Kosova

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se s’mund të përmendet politika dhe proceset politike në Kosovë pa u përmendur LDK-ja, si partia...

Milaim Zeka thotë se do e votonte Avdullah Hotin për kryeministër

para 8 muajve - Klan Kosova

Milaim Zeka, deputet i zgjedhur i Nisma për Kosovën, ka thënë se nëse i nominuari i tyre Ramush Haradinaj, dështon në formimin e Qeverisë, do ta votonte Avdullah Hotin për kryeministër e jo Albin Kurtin....

Naser Rrugova: LDK-ja pos “JO”-së me PDK-në, s’ka vendim të mos flas me AAK-në e Nismën

para 8 muajve - Telegrafi

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova, ka thënë se ai do të votojë në Parlament ashtu siç vendos Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së. Por,k sipas tij, ky Këshill ende nuk...

Milaim Zeka tregon se kur do të mbahet seanca e parë e Kuvendit

para 8 muajve - Lajmi.net

Deputeti i zgjedhur i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Milaim Zeka, ka folur për konsituimin e Kuvendit, duke thënë se seanca e parë parlamentare do të mbahet më 27 korrik. Ai ka treguar se pret nga Vetëvendosje...

Kosovë, ende nuk ka një datë për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - MRT

Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, ka thënë se ende nuk është vendosur për seancën konstituive... Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, ka thënë se...

Deputeti i LDK-së: Pse mos të bëhet qeveri gjithëpërfshirëse?

para 8 muajve - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka përsëritur vazhdimisht se nuk futet në asnjë formacion politik pjesë përbërëse e të cilit do të ishte edhe Partia Demokratike e Kosovës, por një deputet i LDK-së, pohon...

Zeka: Qeveria të mos mbetet peng, Haradinaj i ka votat

para 8 muajve - Klan Kosova

Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se tema e diskutimit të çështjes së numrave për votimin e Qeverisë së koalicionit PAN, është bërë çirkuz, por, sipas tij Haradinaj i ka votat...

Nuk lëviz presidenti, s’ka datë për seancë

para 8 muajve - Koha.net

Thirrja e seancës konstituive të Kuvendit është në duar të presidentit Hashim Thaçi. Në një përgjigje me shkrim, këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj, ka thënë për KTV-në se ende nuk është vendosur...

Haziri ende nuk e di nëse do të rikandidoj për Gjilanin

para 8 muajve - GazetaBlic

Ndonëse zgjedhjet lokale janë caktuar të mbahen me 22 tetor, ende shumë komuna nuk i kanë zyrtarizuar kandidatët për kryetar. I kontaktuar nga Indeksonline, i pari i Gjilanit, Lutfi Haziri nuk ka dashur...

Simiq: Lista Serbe ende s’ka vendosur më kë të bëjë koalicion

para 8 muajve - Klan Kosova

Lista Serbe ende nuk ka vendosur me cilin koalicion do të bashkohet pas zgjedhjeve të fundit parlamentare të 11 qershorit, ka thënë nënkryetari i kësaj partie, Slavko Simiq. Simiq ka shtuar se nuk beson...

Presidenti Thaçi ende s’ka vendosur për seancën konstituive

para 8 muajve - RTV 21

Nitaj: Jemi brenda afatit ligjor për krijimin e qeverisë Presidenti Hashim Thaci ende s’ka vendosur për seancën konstituive. Nuk epen detaje për mos caktimin e datës. Në AAK shprehin bindjen se kjo seancë...

Milaim Zeka tregon datën e seancës së parë parlamentare dhe dëshirën e tij për kryetar të Kuvendit

para 8 muajve - Gazeta Express

Deputeti i zgjedhur i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Milaim Zeka, ka folur për konsituimin e Kuvendit, duke thënë se seanca e parë parlamentare do të mbahet më 27 korrik. Ai ka treguar se pret nga Vetëvendosje...

Milaim Zeka ka një selam për Kadri Veselin

para 8 muajve - GazetaBlic

Deputeti i zgjedhur Milaim Zeka, ka thënë se Kadri Veseli do të bënte veprimin më të mencur në jetë, nëse do t’ia lëshonte pozitën e kryeparlamentarit. Në momentin kur në InfoMagazine po diskutohej lidhur...

Naser Rugova thotë se LDK-ja s’ka ende vendim final se si do të votojë për qeverinë

para 8 muajve - Klan Kosova

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se ai do të votojë në parlament ashtu siç vendos këshilli i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike...

Blerim Kuçi: Jemi në proces të sigurimit të numrave

para 8 muajve - Telegrafi

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

Rugova: LDK-ja është si Barcelona e Reali

para 8 muajve - Indeks online

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se s’mund të përmendet politika dhe proceset politike në Kosovë pa u përmendur LDK-ja, si partia...

Zeka tregon se kur do mbahet seanca e parë parlamentare

para 8 muajve - Zeri

Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se seanca e parë parlmanetare do të mbahet më 27 korrik. Sipas tij edhe LDK edhe Vetëvendosje do ta votojnë Kadri Veselin për kryetar parlamenti,...

Zeka: Qeveria të mos mbetet peng, Haradinaj i ka votat

para 8 muajve - Lajmi.net

Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se tema e diskutimit të çështjes së numrave për votimin e Qeverisë së koalicionit PAN, është bërë çirkuz, por, sipas tij Haradinaj i ka votat...

Thirrja e seancës konstituive ‘peng’ i numrave të PAN-it

para 8 muajve - Infokusi

Kanë kaluar një muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, ndërkaq koalicioni PDK-AAK-Nisma ende nuk ka arritur të formojë qeverinë e re të vendit, e cila do të duhej të udhëhiqej nga Ramush...

Zeka: Puna e numrave u ba ‘çerkuz’

para 8 muajve - Zeri

Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se tema e diskutimit të çështjes së numrave për votimin e Qeverisë së koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN), është bërë “çirkuz”. Zeka beson se...

Deputeti i LDK-së: Pse mos të bëhet qeveri gjithëpërfshirëse?

para 8 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka përsëritur vazhdimisht se nuk futet në asnjë formacion politik pjesë përbërëse e të cilit do të ishte edhe Partia Demokratike e Kosovës, por një deputet i LDK-së, pohon...

Haziri ende nuk e di nëse do të rikandidoj për Gjilanin

para 8 muajve - Indeks online

Ndonëse zgjedhjet lokale janë caktuar të mbahen me 22 tetor, ende shumë komuna nuk i kanë zyrtarizuar kandidatët për kryetar. I kontaktuar nga Indeksonline, i pari i Gjilanit, Lutfi Haziri nuk ka dashur...

Rugova: LDK-ja s’ka ende vendim final se si do të votojë për qeverinë

para 8 muajve - Zeri

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë se, ai do të votojë në parlament ashtu siç vendos këshilli i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, por, sipas tij,...

Deputeti i LDK-së: Pse mos të bëhet qeveri gjithëpërfshirëse?

para 8 muajve - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka përsëritur vazhdimisht se nuk futet në asnjë formacion politik pjesë përbërëse e të cilit do të ishte edhe Partia Demokratike e Kosovës, por një deputet i LDK-së, pohon...

Pantina: Po presim dështimin e PAN-it që të dalim me një koalicion qeverisës

para 8 muajve - GazetaBlic

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Shqipe Pantina ka thënë se po presin dështimin e PAN-it që të harmonizojnë programin dhe të dalin me një koalicion qeverisës, shkruan GazetaBlic. Ajo për “...

Milaim Zeka thotë se do e votonte Avdullah Hotin për kryeministër

para 8 muajve - GazetaBlic

Milaim Zeka, deputet i zgjedhur i Nisma për Kosovën, ka thënë se nëse i nominuari i tyre Ramush Haradinaj, dështon në formimin e Qeverisë, do ta votonte Avdullah Hotin për kryeministër e jo Albin Kurtin....

Zeka: Qeveria të mos mbetet peng, Haradinaj i ka votat

para 8 muajve - Gazeta Express

Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se tema e diskutimit të çështjes së numrave për votimin e Qeverisë së koalicionit PAN, është bërë cirkuz, por, sipas tij Haradinaj i ka votat...

Zeka: Qeveria të mos mbetet peng, Haradinaj i ka votat

para 8 muajve - Indeks online

Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se tema e diskutimit të çështjes së numrave për votimin e Qeverisë së koalicionit PAN, është bërë çirkuz, por, sipas tij Haradinaj i ka votat...

Rugova: LDK nuk ka ende vendim final se si do të votojë për qeverinë

para 8 muajve - GazetaBlic

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se ai do të votojë në parlament ashtu siç vendos këshilli i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike...

Vetëvendosje dhe LDK vazhdojnë përpjekjet për bashkimin e forcave

para 8 muajve - Almakos

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë duke bërë përpjekjet e fundit për një koalicion të përbashkët. Takimet e zyrtarëve të këtyre dy subjekte kanë vazhduar edhe sot, ku temë diskutimi...

Rugova: LDK s’ka ende vendim final se si do të votojë për qeverinë

para 8 muajve - Gazeta Express

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se ai do të votojë në parlament ashtu siç vendos këshilli i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike...

“Vonesa e konstituimit të institucioneve vetëm sa po e tensionon situatën”

para 8 muajve - Koha.net

Ende nuk dihet nëse edhe këtë javë do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, që do t’i hapte rrugë formimit të Qeverisë. Një gjë të tillë nuk e dinë as përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma,...

Kuçi: Jemi në proces të sigurimit të numrave

para 8 muajve - Lajmi.net

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

Rugova: LDK-ja s’ka ende vendim final se si do të votojë për qeverinë

para 8 muajve - Lajmi.net

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se ai do të votojë në parlament ashtu siç vendos këshilli i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike...

Hoti: Ata që trumpetonin se i kanë numrat janë heshtur

para 8 muajve - Politiko

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK, AKR dhe Alternativa ka folur për faktin që nuk po thirret mbledhja konstituive e Kuvendit. “Ata që trumpetonin me ditë të tëra se e kanë në dorë konstituimin...

Zbardhen detajet: Ja çka u diskutua në takimin LDK- VV

para 8 muajve - Infokusi

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës janë takuar të hënën në Prishtinë, për të parë mundësinë e rrugëtimit të përbashkët përpara dhe koalicionin e mundshëm mes tyre. Lajmin...

Kuçi: Jemi në proces të sigurimit të numrave

para 8 muajve - Zeri

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

Kuçi i AAK'së: Jemi në proces të sigurimit të numrave

para 8 muajve - Gazeta Express

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

Blerim Kuçi: Jemi në proces të sigurimit të numrave

para 8 muajve - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

Shoqëria civile kërkon konstituimin sa me të shpejtë të Kuvendit

para 8 muajve - Telegrafi

Ende nuk dihet nëse edhe këtë javë do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, që do t’i hapte rrugë formimit të Qeverisë. Një gjë të tillë nuk e dinë as përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma,...

Blerim Kuçi: Jemi në proces të sigurimit të numrave

para 8 muajve - Indeks online

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

Kuçi: Jemi në proces të sigurimit të numrave

para 8 muajve - RTV 21

Kuçi ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të koalicionit PAN Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij...

Kuqi: Jemi në proces të sigurimit të votave për Qeverinë Haradinaj

para 8 muajve - Koha.net

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

Lista Srpska ende s’ka vendosur se me kë do të bëjë koalicion

para 8 muajve - GazetaBlic

Lista Serbe ende nuk ka vendosur që t’i bashkohet ndonjë koalicioni pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit. Kështu ka thënë nënkryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq duke shtuar se nuk...

Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe në Kosovë

para 8 muajve - Portalb

Kryetari i Komunës Mitrovicës së veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetar i Listës Serbe. Në mbledhjen e mbajtur, Lista Serbe ndryshoi edhe disa amendamente të statutit si dhe caktoi kryesinë prej 9...

Lista Srpska ende s'ka vendosur se me kë do të bëjë koalicion

para 8 muajve - Gazeta Express

Lista Serbe ende nuk ka vendosur që t’i bashkohet ndonjë koalicioni pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit. Kështu ka thënë nënkryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq duke shtuar se nuk...

Simiq: Ende nuk kemi vendosur me kënd të shkojmë në koalicion

para 8 muajve - Zeri

Lista Serbe ende nuk ka vendosur që t’i bashkohet ndonjë koalicioni pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit. Kështu ka thënë nënkryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq duke shtuar se nuk...

Viets: S’ka stabilitet nëse opozita e re sillet sikur e vjetra

para 8 muajve - GazetaBlic

Aambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste për gazetën “Zëri”, ka thënë se nga bisedat që i kanë pasur me qytetarët e Kosovës e kanë fituar përshtypjen se janë të pakënaqur...

Hoti: Ata që trumpetonin se i kanë numrat janë heshtur

para 8 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 17 korrik - Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK, AKR dhe Alternativa ka folur për faktin që nuk po thirret mbledhja konstituive e Kuvendit. “Ata që trumpetonin me ditë të tëra se e...

Haradinaj pret nga Thaçi caktimin e datës për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 17 korrik - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende...

Viets: S'ka stabilitet nëse opozita e re sillet sikur e vjetra

para 8 muajve - Indeks online

Aambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste për gazetën “Zëri”, ka thënë se nga bisedat që i kanë pasur me qytetarët e Kosovës e kanë fituar përshtypjen se janë të pakënaqur...

Simiq: Ende nuk kemi vendosur me kënd të shkojmë në koalicion

para 8 muajve - Lajmi.net

Lista Serbe ende nuk ka vendosur që t’i bashkohet ndonjë koalicioni pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit. Kështu ka thënë nënkryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq duke shtuar se nuk...

Thirrja e seancës konstituive “peng” i numrave të PAN-it

para 8 muajve - Almakos

Kanë kaluar një muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, ndërkaq koalicioni PDK-AAK-Nisma ende nuk ka arritur të formojë qeverinë e re të vendit, e cila do të duhej të udhëhiqej nga Ramush...

Hoti: Pëshpëritjeve të PAN-it se i kanë numrat më nuk u besojnë as militantët e tyre

para 8 muajve - Koha.net

Kandidati për kryeministër nga LDK-AKR dhe Alternativa, Avdullah Hoti me anë të një postimi në Facebook ka thënë se ata që çdo ditë thoshin se i kanë numrat janë heshtur. “Mbledhja konstituive e Kuvendit...

Shoqëria civile kërkon konstituimin sa me të shpejtë të Kuvendit

para 8 muajve - RTV 21

Shoqëria civile bën thirrje që të mos vonohet shumë mbajtja e seancës konstituive e Kuvendit Ende nuk dihet nëse edhe këtë javë do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, që do t’i hapte rrugë...

Flasin nga Presidenca për seancën konstitutive, ja çfarë thonë!

para 8 muajve - GazetaBlic

Këshilltari i Presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj tha se ende nuk dihet se kur do të mbahet seanca konstitutive. Ai tha për Gazeta Blic se ende nuk është vendosur se kur do të mbahet seanca konstituive....

Shoqëria civile kërkon konstituimin sa me të shpejtë të Kuvendit

para 8 muajve - Indeks online

Ende nuk dihet nëse edhe këtë javë do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, që do t’i hapte rrugë formimit të Qeverisë. Një gjë të tillë nuk e dinë as përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma,...

Shoqëria civile kërkon konstituimin sa me të shpejtë të Kuvendit

para 8 muajve - GazetaBlic

Ende nuk dihet nëse edhe këtë javë do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, që do t’i hapte rrugë formimit të Qeverisë. Një gjë të tillë nuk e dinë as përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma,...

Obligimi kushtetues, s`ka Qeveri pa Listën Serbe

para 8 muajve - Telegrafi

Edhe pse Lëvizja Vetëvendosje thotë që një koalicion ndërmjet kësaj të fundit dhe LAA do ta zbehte fuqinë e Beogradit në Kosovë, prapë se prapë ligjet në fuqi ua garantojnë serbëve pozita kyçe në Qeverinë...

Haziri tregon se çfarë u bisedua në takimin mes LDK’së e Vetëvendosjes

para 8 muajve - Arbresh

Lidhja Demokratike ka realizuar takimin e dytë me Lëvizjen Vetëvendosje që nga mbajtja e zgjedhjeve më 11 qershor. Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka treguar për Gazetën Express se kush mori pjesë...

Obligimi kushtetues, ska Qeveri pa Listën serbe

para 8 muajve - Bota Press

Edhe pse Lëvizja Vetëvendosje thotë që një koalicion ndërmjet kësaj të fundit dhe LAA do ta zbehte fuqinë e Beogradit në Kosovë, prapë se prapë ligjet në fuqi ua garantojnë serbëve pozita kyçe në Qeverinë...

Hoti: Ata që trumpetonin se i kanë numrat janë heshtur

para 8 muajve - Klan Kosova

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK, AKR dhe Alternativa ka folur për faktin që nuk po thirret mbledhja konstituive e Kuvendit. “Ata që trumpetonin me ditë të tëra se e kanë në dorë konstituimin...

Goran Rakiq zgjedhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Portalb

Kryetari i Komunës Mitrovicës së veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetar i Listës Serbe. Në mbledhjen e mbajtur, Lista Serbe ndryshoi edhe disa amendamente të statutit si dhe caktoi kryesinë prej 9...

Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Portalb

Kryetari i Komunës Mitrovicës së veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetar i Listës Serbe. Në mbledhjen e mbajtur, Lista Serbe ndryshoi edhe disa amendamente të statutit si dhe caktoi kryesinë prej 9...

Hoti: Pëshpëritjet e PAN-it se i kanë numrat më nuk i besojnë as militantët e tyre

para 8 muajve - Koha.net

Kandidati për kryeministër nga LDK-AKR dhe Alternativa, Avdullah Hoti me anë të një postimi në Facebook ka thënë se ata që çdo ditë thoshin se i kanë numrat janë heshtur. “Mbledhja konstituive e Kuvendit...

Hoti pyet PAN-in: Ku i keni numrat?

para 8 muajve - Telegrafi

Mandatari për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-AL, Avdullah Hoti ka ironizuar me deklaratat e zyrtarëve të koalicionit PAN se i kanë numrat. Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se numrat nuk...

Haradinaj pret nga Thaçi caktimin e datës për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Milaim Zeka ka një selam për Kadri Veselin

para 8 muajve - Infokusi

Deputeti i zgjedhur Milaim Zeka, ka thënë se Kadri Veseli do të bënte veprimin më të mencur në jetë, nëse do t’ia lëshonte pozitën e kryeparlamentarit. Në momentin kur në InfoMagazine po diskutohej lidhur...

Dy takime asnjë rezultat mes VV-së dhe LDK-së

para 8 muajve - Insajderi

Me gjashtë korrik të këtij viti u mbajt takimi i parë mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Njëmbëdhjet ditë më pas përfaqësues të dy partive u takuan sërish. Të dy këto takime...

Kosovë, Goran Rakiç zgjidhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës të përfshirë në Listën Serbe zgjodhën të hënën për kryetar të tyre Goran Rakiç, njëherësh kryetar i Komunës së Mitrovicës së veriut. Zgjedhja e tij u bë gjatë...

Obligimi kushtetues, s`ka qeveri pa Listën Serbe

para 8 muajve - Albeu

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi pritet ta mandatojë për kryeministër kandidatin e PAN-it, që është Ramush Haradinaj. Megjithatë, deri më tani, PAN nuk ka arritur të lidhë koalicion me asnjë parti...

Presidenca pa datë se kur do të thirret seanca konstituive

para 8 muajve - Sovrani

U llogarit si javë vendimtare kur do të merrnin kah zhvillimet politike në vend. Por, dita e hënë nuk solli një zhvillim konkret. Presidenti i Kosovës, i obliguar ta thërrasë mbledhjen e Kuvendit, nuk...

Thirrja e seancës konstituive “peng” i numrave të PAN-it

para 8 muajve - Gazeta Liria

Kanë kaluar një muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë, ndërkaq koalicioni PDK-AAK-Nisma ende nuk ka arritur të formojë qeverinë e re të vendit, e cila do të duhej të udhëhiqej nga Ramush...

Presidenca pa datë se kur do të thirret seanca konstituive

para 8 muajve - Arbresh

U llogarit si javë vendimtare kur do të merrnin kah zhvillimet politike në vend. Por, dita e hënë nuk solli një zhvillim konkret. Presidenti i Kosovës, i obliguar ta thërrasë mbledhjen e Kuvendit, nuk...

Kosovë, Goran Rakiç zgjidhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiç është zgjedhur kryetar i ri i partisë Lista Serbe, raporton Anadolu Agency (AA). Rakiç ​​u zgjodh kryetar me propozimin e ish-bartësit...

Hoti: Pëshpëritjet se i kanë numrat më nuk i besojnë as militantët e tyre

para 8 muajve - RTV 21

Hoti flet për krijimin e Qeverisë Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-ALTERNATIVA, Avdullah Hoti foli rreth krijimit të Qeverisë duke akuzuar PAN-in se nuk i ka numrat. Hoti përmes një shkrimi...

Obligimi kushtetues, s`ka Qeveri pa Listën Serbe

para 8 muajve - Zeri

Edhe pse Lëvizja Vetëvendosje thotë që një koalicion ndërmjet kësaj të fundit dhe LAA do ta zbehte fuqinë e Beogradit në Kosovë, prapë se prapë ligjet në fuqi ua garantojnë serbëve pozita kyçe në Qeverinë...

Haradinaj pret nga Thaçi caktimin e datës për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Zeka: Puna e numrave u ba ‘çerkuz’. Nëse Haradinaj i ka numrat, hallall i qoftë, nëse jo – mandatari të jetë nga VV ose LDK. Unë e votoj Hotin e jo Kurtin!

para 8 muajve - Almakos

Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se tema e diskutimit të çështjes së numrave për votimin e Qeverisë së koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN), është bërë “çirkuz”. Zeka beson se...

Hoxhaj: Veseli, Haradinaj e Thaçi e caktojnë datën e seancës konstituive

para 8 muajve - Portalb

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj pas mbledhjes se kryesisë së kësaj partie ka thënë se në këtë mbledhje është diskutuar për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës, transmeton KTV. Ai ka shtuar...

Haradinaj po e pret Thaçin

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Detaje nga takimi i sotëm VV-LDK: Ja kush ishte pjesë e tryezës negociuese

para 8 muajve - Periskopi

Tashmë është konfirmuar takimi i dytë mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas zgjedhjeve të 11 qershorit të këtij viti. Periskopi nga burime të vetat ka kuptuar se në takimin...

Takohen zyrtarë të LVV-së e LDK-së, diskutohen çështjet programore

para 8 muajve - Gazeta e re

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës janë takuar të hënën në Prishtinë, për të parë mundësinë e rrugëtimit të përbashkët përpara dhe koalicionin e mundshëm mes tyre. Lajmin...

Hoxhaj pas mbledhjes së PDK-së: I kemi numrat për krijimin e Qeverisë

para 8 muajve - Klan Kosova

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm. “Ishte një mbledhje e rregullt që zakonisht e mbajmë...

Haradinaj pret nga Thaçi caktimin e datës për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Naser Rrugova: LDK-ja pos “JO”-së me PDK-në, s’ka vendim të mos flas me AAK-në e Nismën

para 8 muajve - Almakos

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova, ka thënë se ai do të votojë në Parlament ashtu siç vendos Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së. Por,k sipas tij, ky Këshill ende nuk...

Haradinaj pret nga Thaçi caktimin e datës për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Lexo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Goran Rakiq – kryetari i ri i Listës Serbe

para 8 muajve - Zhurnal

Mitrovicë, 17 korrik - Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të...

Hoti: Pse po heshtin ata që thoshin se i kanë numrat për qeverinë?

para 8 muajve - Zeri

Avdullah Hoti nga koalicioni LDK-AKR-AL, ka ironizuar me deklaratat e zyrtarëve të koalicionit PAN se i kanë numrat për krijimin e qeverisë. Hoti nëpërmjet një statusi në Facebook ka thënë se numrat nuk...

Hoti pyet PAN-in: Ku i keni numrat?

para 8 muajve - Indeks online

Mandatari për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-AL, Avdullah Hoti ka ironizuar me deklaratat e zyrtarëve të koalicionit PAN se i kanë numrat. Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se numrat nuk...

Obligimi kushtetues, s`ka Qeveri pa Listën Serbe

para 8 muajve - Lajmi.net

Edhe pse Lëvizja Vetëvendosje thotë që një koalicion ndërmjet kësaj të fundit dhe LAA do ta zbehte fuqinë e Beogradit në Kosovë, prapë se prapë ligjet në fuqi ua garantojnë serbëve pozita kyçe në Qeverinë...

Avdullah Hoti PAN-it: Ku i keni numrat?

para 8 muajve - GazetaBlic

Kandidati për kryeministër nga LAA, Avdullah Hoti ka ironizuar me deklaratat e zyrtarëve të koalicionit PAN se i kanë numrat për krijimin e qeverisë. Hoti nëpërmjet një statusi në Facebook ka thënë se...

Rugova: LDK nuk ka ende vendim final se si do të votojë për qeverinë

para 8 muajve - Infokusi

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se ai do të votojë në parlament ashtu siç vendos këshilli i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike...

Hoti: Pse po heshtin ata që thoshin se i kanë numrat për qeverinë?

para 8 muajve - Gazeta Express

Avdullah Hoti nga koalicioni LDK-AKR-AL, ka ironizuar me deklaratat e zyrtarëve të koalicionit PAN se i kanë numrat për krijimin e qeverisë. Hoti nëpërmjet një statusi në Facebook ka thënë se numrat nuk...

Detaje nga takimi mes zyrtarëve të VV-së dhe LDK-së

para 8 muajve - Insajderi

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) janë takuar sot për të diskutuar rreth një koalicioni të mundshëm qeverisës. Lajmin për Gazetën Online Insajderi e ka konfirmuar...

Rakiq, Kryetar i Ri i Listës Serbe

para 8 muajve - Kallxo

Kryetari i Mitrovicës së Veriut Goran Rakiq është kryetar i ri i Listës Serbe. Kështu ka vendosur sot Kuvendi i kësaj partie serbe. Kuvendi i Listës Serbe po ashtu ka vendosur që sekretar  i përgjithshëm...

Lista Serbe voton kryetarin nga objekti ilegal

para 8 muajve - Periskopi

Lista Serbe ka zgjedhur të hënën kryetarin e ri. Votimi u bë në një objekt ilegal, njofton Klan Kosova. Kryetar i Listës, e shndërruar së fundi në parti, e zgjodhi kryetar të parë Goran Rakiqin. Kronikë...

“Jemi në proces të sigurimit të numrave”

para 8 muajve - Infokusi

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

Hoti ironizon me PAN-in: Ku i keni numrat, s’janë mbledhje e zbritje, por besim

para 8 muajve - Lajmi.net

I mandatari për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-AL, Avdullah Hoti ka ironizuar me deklaratat e zyrtarëve të koalicionit PAN se i kanë numrat. Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se numrat nuk...

Simiç: Ende nuk kemi vendosur me cilin do të shkojmë në koalicion

para 8 muajve - Lexo

Lista Serbe ende nuk ka vendosur se me cilin subjekt politik do të shkojë në koalicion pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit. Kështu ka thënë nënkryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq...

Përfundimtare: Ramush Haradinajn nuk e votojnë 3 deputetë të PDK-së!

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 17 Korrik – PAN-I ka arritur t’i marrë 39 ulëse në Kuvend por jo të gjithë do ta votojnë Ramush Haradinajn për kryeministër. Kështu I kanë bërë të ditur gazetarit Xhevat Rexhaj burime nga PDK-ja,...

Takimi i dytë mes Vetëvendosjes dhe LDK-së

para 8 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë mbajtur sot takimin e dytë, pas shpalljes së rezultateve zgjedhore të 11 qershorit. Lajmin për Insajderin e ka konfirmuar anëtari i Sekretariatit...

Goran Rakiç zgjidhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Shekulli

Kryetari i Komunës Mitrovicës së veriut, Goran Rakiç është zgjedhur kryetar i Listës Serbe. Në mbledhjen e mbajtur, Lista Serbe ndryshoi edhe disa amendamente të statutit si dhe caktoi kryesinë prej 9...

Blerim Kuçi: Jemi në proces të sigurimit të numrave

para 8 muajve - Almakos

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

Kosovë; Seanca e parë e Kuvendit

para 8 muajve - RTSH

Votimi i qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstitutive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma, të cilët thonë se seanca e...

Zyrtare: Sot u takuan Vetëvendosje e LDK, ja çka u negociua

para 8 muajve - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë mbajtur sot takimin e dytë, pas shpalljes së rezultateve zgjedhore të 11 qershorit. Lajmin për Periskopin e ka konfirmuar anëtari i Sekretariatit...

Hoxhaj: Numrat për krijimin e qeverisë i kemi, presim thirrjen e seancës

para 8 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka theksuar koalicioni PDK – AAK dhe Nisma (PAN), i ka numrat për formimin e Qeverisë. Ai këtë deklaratë e ka bërë pas mbledhjes së...

Goran Rakiç kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Albeu

Kryetari i Mitrovicës së Veriut Goran Rakiç është kryetar i ri i Listës Serbe. Kështu ka vendosur sot kuvendi i kësaj partie serbe. Kuvendi i Listës Serbe po ashtu ka vendosur që sekretar i përgjithshëm...

Viets: S'ka stabilitet nëse opozita e re sillet sikur e vjetra

para 8 muajve - Gazeta Express

Aambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste për gazetën “Zëri”, ka thënë se nga bisedat që i kanë pasur me qytetarët e Kosovës e kanë fituar përshtypjen se janë të pakënaqur...

LDK e VV, sërish takim

para 8 muajve - Arbresh

Vazhdojnë bisedimet mes LDK’së dhe VV’së. Po vazhdojnë takimet në mes të zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Këto dy subjekte deri më tani kanë zhvilluar disa takime me...

Mes Kurtit e Hotit, ja kë zgjedh Milaim Zeka për kryeministër

para 8 muajve - Periskopi

Milaim Zeka, deputet i zgjedhur i Nisma për Kosovën, ka thënë se nëse i nominuari i tyre Ramush Haradinaj, dështon në formimin e Qeverisë, do ta votonte Avdullah Hotin për kryeministër e jo Albin Kurtin....

LDK e VV, sërish takim

para 8 muajve - Bota Press

Vazhdojnë bisedimet mes LDK’së dhe VV’së. Po vazhdojnë takimet në mes të zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Këto dy subjekte deri më tani kanë zhvilluar disa takime...

Haradinaj e Veseli ironizohen nga LDK: Ku i keni numrat e qeverisë?

para 8 muajve - Te Sheshi

Mandatari për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti ka ironizuar me deklaratat e zyrtarëve të koalicionit PAN se i kanë numrat. Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se numrat...

Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Aktuale

Kryetari i Komunës Mitrovicës së veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetar i Listës Serbe. Në mbledhjen e mbajtur, Lista Serbe ndryshoi edhe disa amendamente të statutit si dhe caktoi kryesinë prej 9...

Sërish takm mes LDK-së e VV-së

para 8 muajve - Sovrani

Vazhdojnë bisedimet mes LDK’së dhe VV’së. Po vazhdojnë takimet në mes të zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Këto dy subjekte deri më tani kanë zhvilluar disa takime...

Haradinaj pret nga Thaçi caktimin e datës për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Rakiq kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - RTV 21

Goran Rakiq është kryetar i ri i Listës Serbe Kryetari i Mitrovicës së Veriut Goran Rakiq është kryetar i ri i Listës Serbe. Kështu ka vendosur sot Kuvendi i kësaj partie serbe. Kuvendi i Listës Serbe...

A do të jetë Milaim Zeka kryeparlamentar?

para 8 muajve - Gazeta e re

Kadri Veseli do të bënte veprimin më të mirë në jetën e tij, sikur ta linte deputetin e zgjedhur të Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, të bëhej Kryetar i Parlamentit të Kosovës. Kështu po konsideron vet deputeti...

Goran Rakiq zgjedhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Koha.net

Kryetari i Komunës Mitrovicës së veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetar i Listës Serbe. Në mbledhjen e mbajtur, Lista Serbe ndryshoi edhe disa amendamente të statutit si dhe caktoi kryesinë prej 9...

Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Kryetari i Komunës Mitrovicës së veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetar i Listës Serbe. Në mbledhjen e mbajtur, Lista Serbe ndryshoi edhe disa amendamente të statutit si dhe caktoi kryesinë prej 9...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s'do të ketë stabilitet

para 8 muajve - Zeri

Rënia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej që “Vetëvendosja” do të ketë rritje në vota. Megjithatë, ka qenë e qartë se rezultati zgjedhor...

Goran Rakiç, kryetari i Mitrovicës, zgjidhet kryetari i Listës Srpska

para 8 muajve - Lexo

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiç është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe. Përzgjedhja e Rakiç në këtë post është bërë në mbledhjen e Kryesisë së Listës Serbe.

Zeka tregon se kur do mbahet seanca e parë parlamentare

para 8 muajve - Arbresh

Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se seanca e parë parlmanetare do të mbahet më 27 korrik. Sipas tij edhe LDK edhe Vetëvendosje do ta votojnë Kadri Veselin për kryetar parlamenti,...

Flasin nga Presidenca për seancën konstitutive, ja çfarë thonë!

para 8 muajve - Infokusi

Këshilltari i Presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj tha se ende nuk dihet se kur do të mbahet seanca konstitutive. Ai tha për Gazeta Blic se ende nuk është vendosur se kur do të mbahet seanca konstituive....

Shoqëria civile kërkon konstituimin sa me të shpejtë të Kuvendit

para 8 muajve - Almakos

Ende nuk dihet nëse edhe këtë javë do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, që do t’i hapte rrugë formimit të Qeverisë. Një gjë të tillë nuk e dinë as përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma,...

Hoxhaj: PAN i ka numrat, Veseli, Haradinaj e Thaçi e caktojnë datën e seancës konstituive

para 8 muajve - Koha.net

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj pas mbledhjes se kryesisë së kësaj partie ka thënë se në këtë mbledhje është diskutuar për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës, transmeton KTV. Ai ka shtuar...

Akuza Presidentit – po e zvarrit qëllimshëm seancën e Kuvendit

para 8 muajve - GazetaBlic

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Milaim Zeka tregon datën e seancës së parë parlamentare dhe dëshirën e tij për kryetar të Kuvendit

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 17 Korrik Deputeti i zgjedhur i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Milaim Zeka, ka folur për konsituimin e Kuvendit, duke thënë se seanca e parë parlamentare do të mbahet më 27 korrik. Ai ka treguar...

Rugova: LDK-ja është si Barcelona e Reali

para 8 muajve - Bota Press

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se s’mund të përmendet politika dhe proceset politike në Kosovë pa u përmendur LDK-ja, si partia...

A do të rikandidojë Haziri për kryetar të Gjilanit?

para 8 muajve - Gazeta e re

Ndonëse zgjedhjet lokale janë caktuar të mbahen me 22 tetor, ende shumë komuna nuk i kanë zyrtarizuar kandidatët për kryetar. I kontaktuar nga Indeksonline, i pari i Gjilanit, Lutfi Haziri nuk ka dashur...

Hoxhaj: Ne në seancë shkojmë me numra

para 8 muajve - RTV 21

Sipas Hoxhes koaliconi PAN i ka numrat për formimin e qeverisë Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës ka përfunduar takimin që sipas tyre ka qenë një takim i zakonshëm. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj...

Akuza Presidentit - po e zvarrit qëllimshëm seancën e Kuvendit

para 8 muajve - Gazeta Express

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Goran Rakiç, kryetari i Mitrovicës, zgjidhet kryetari i Listës Srpska

para 8 muajve - Java News

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiç është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiç në këtë post është bërë në mbledhjen e Kryesisë së Listës Serbe. (b.an)

Hoxhaj:  Numrat i kemi, por nuk e di se kur do të thirret seanca

para 8 muajve - Lajmi.net

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PDK-së, nënkryetari i kësaj partie, Enver Hoxhaj ka thënë se kjo mbledhje ishte e rregullt, por ka bërë të ditur se temë diskutimi ishte edhe  çështja e konstituimit...

Rugova: LDK-ja është si Barcelona e Reali

para 8 muajve - Gazeta e re

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se s’mund të përmendet politika dhe proceset politike në Kosovë pa u përmendur LDK-ja, si partia...

Simiq: Lista Serbe ende s’ka vendosur më kë të bëjë koalicion

para 8 muajve - Sovrani

Lista Serbe ende nuk ka vendosur me cilin koalicion do të bashkohet pas zgjedhjeve të fundit parlamentare të 11 qershorit, ka thënë nënkryetari i kësaj partie, Slavko Simiq. Simiq ka shtuar se nuk beson...

Milaim Zeka tregon datën e seancës së parë parlamentare

para 8 muajve - Sovrani

Deputeti i zgjedhur i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Milaim Zeka, ka folur për konsituimin e Kuvendit, duke thënë se seanca e parë parlamentare do të mbahet më 27 korrik. Ai ka treguar se pret nga Vetëvendosje...

Zeka: Qeveria të mos mbetet peng, Haradinaj i ka votat

para 8 muajve - Periskopi

Deputeti i zgjedhur i Nisma për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se tema e diskutimit të çështjes së numrave për votimin e Qeverisë së koalicionit PAN, është bërë çirkuz, por, sipas tij Haradinaj i ka votat...

Hoti pyet PAN-in: Ku i keni numrat?

para 8 muajve - Infokusi

Mandatari për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-AL, Avdullah Hoti ka ironizuar me deklaratat e zyrtarëve të koalicionit PAN se i kanë numrat. Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se numrat nuk...

Deputeti i LDK-së: Pse mos të bëhet qeveri gjithëpërfshirëse?

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 17 Korrik Lidhja Demokratike e Kosovës e ka përsëritur vazhdimisht se nuk futet në asnjë formacion politik pjesë përbërëse e të cilit do të ishte edhe Partia Demokratike e Kosovës, por një deputet...

Milaim Zeka thotë se do e votonte Avdullah Hotin për kryeministër

para 8 muajve - Bota Press

Milaim Zeka, deputet i zgjedhur i Nisma për Kosovën, ka thënë se nëse i nominuari i tyre Ramush Haradinaj, dështon në formimin e Qeverisë, do ta votonte Avdullah Hotin për kryeministër e jo Albin Kurtin....

Deputeti i LDK-së: Pse mos të bëhet qeveri gjithëpërfshirëse?

para 8 muajve - Sovrani

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka përsëritur vazhdimisht se nuk futet në asnjë formacion politik pjesë përbërëse e të cilit do të ishte edhe Partia Demokratike e Kosovës, por një deputet i LDK-së, pohon...

Deputeti i LDK-së: Pse mos të bëhet qeveri gjithëpërfshirëse?

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka përsëritur vazhdimisht se nuk futet në asnjë formacion politik pjesë përbërëse e të cilit do të ishte edhe Partia Demokratike e Kosovës, por një deputet i LDK-së, pohon...

Milaim Zeka ka një selam për Kadri Veselin

para 8 muajve - Periskopi

Deputeti i zgjedhur Milaim Zeka, ka thënë se Kadri Veseli do të bënte veprimin më të mencur në jetë, nëse do t’ia lëshonte pozitën e kryeparlamentarit. Në momentin kur në InfoMagazine po diskutohej lidhur...

“LDK-ja është si Barcelona dhe Reali”

para 8 muajve - Insajderi

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë se s’mund të përmendet politika dhe proceset politike në Kosovë pa u përmendur LDK-ja, si partia më e vjetër dhe më institucionaliste....

Hoxhaj flet pas përfundimit të mbledhjes urgjente të PDK’së

para 8 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm.“ “Ishte një mbledhje e zakonshme që e mbajmë çdo...

Mblidhet PDK, diskutohet për reformën brenda partisë

para 8 muajve - Indeks online

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës është mbledhur sot gjatë ditës ku ka diskutuar për zhvillimet në vend. Burimet e Indeksonline brenda mbledhjes së PDK-së kanë treguar se me theks të veçantë është...

Rugova: LDK-ja s’ka ende vendim final se si do të votojë për qeverinë

para 8 muajve - Arbresh

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se ai do të votojë në parlament ashtu siç vendos këshilli i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike...

Haziri ende nuk e di nëse do të rikandidoj për Gjilanin

para 8 muajve - Arbresh

Ndonëse zgjedhjet lokale janë caktuar të mbahen me 22 tetor, ende shumë komuna nuk i kanë zyrtarizuar kandidatët për kryetar. I kontaktuar nga Indeksonline, i pari i Gjilanit, Lutfi Haziri nuk ka dashur...

Milaim Zeka: Do ta votoja Avdullah Hotin për kryeministër, jo Albin Kurtin

para 8 muajve - Gazeta e re

Milaim Zeka, deputet i zgjedhur i Nisma për Kosovën, ka thënë se nëse i nominuari i tyre Ramush Haradinaj, dështon në formimin e Qeverisë, do ta votonte Avdullah Hotin për kryeministër e jo Albin Kurtin....

Përfundon mbledhja e kryesisë së PDK

para 8 muajve - Zeri

Ka përfunduar mbledhja urgjente e Partisë Demokratike të Kosovës, raporton GazetaBlic. Pas përfundimit të kësaj mbledhje, nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxha ka bërë me dije se kjo ishte vetëm një mbledhje...

Hoxhaj: I kemi numrat për krijimin e qeverisë!

para 8 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm. “Ishte një mbledhje e zakonshme që e mbajmë çdo të...

Rugova tregon a do ta votojë Haradinajn për kryeministër: E kam mik, por…

para 8 muajve - Periskopi

I shumë përfolur se do të votojë Ramush Haradinajn për kryeministër, Naser Rugova ka mohuar kategorikisht një gjë të tillë, shkruan Periskopi. “Unë Ramush Haradinajn e kam mik tash e 15 vite mirëpo tani...

Lista Srpska ende s’ka vendosur se me kë do të bëjë koalicion

para 8 muajve - Bota Press

Lista Serbe ende nuk ka vendosur që t’i bashkohet ndonjë koalicioni pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit. Kështu ka thënë nënkryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq duke shtuar se nuk...

Rugova: LDK s’ka ende vendim final se si do të votojë për qeverinë

para 8 muajve - Sovrani

eputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se ai do të votojë në parlament ashtu siç vendos këshilli i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike...

Naser Rugova: Qeveri gjithëpërfshirëse, megjithëse LDK preferon opozitën

para 8 muajve - Periskopi

Deputeti i zgjedhur i LDK’së, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine se partitë politike do të duhej të uleshin bashkë e të gjenin një zgjidhje për formimin e Qeverisë. Ai ka thënë se madje edhe presidenti...

Kuçi i AAK’së: Jemi në proces të sigurimit të numrave

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

Simiq: Lista Serbe ende s’ka vendosur me kë të bëjë koalicion

para 8 muajve - Gazeta e re

Lista Serbe ende nuk ka vendosur me cilin koalicion do të bashkohet pas zgjedhjeve të fundit parlamentare të 11 qershorit, ka thënë nënkryetari i kësaj partie, Slavko Simiq. Simiq ka shtuar se nuk beson...

Përfundon mbledhja e kryesisë së PDK

para 8 muajve - GazetaBlic

Ka përfunduar mbledhja urgjente e Partisë Demokratike të Kosovës, raporton GazetaBlic. Pas përfundimit të kësaj mbledhje, nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxha ka bërë me dije se kjo ishte vetëm një mbledhje...

Propozimi i Naser Rugovës: Qeveri gjithëpërfshirëse, nuk e përjashton as PDK’në

para 8 muajve - Periskopi

Deputeti i zgjedhur i LDK’së, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine se partitë politike do të duhej të uleshin bashkë e të gjenin një zgjidhje për formimin e Qeverisë. Ai ka thënë se madje edhe presidenti...

Rugova: LDK-ja s’ka ende vendim final se si do të votojë për qeverinë

para 8 muajve - Insajderi

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë se ai do të votojë në parlament ashtu siç vendos këshilli i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, por, sipas tij, ende...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Ora news

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Obligimi kushtetues, s`ka Qeveri pa Listën Serbe

para 8 muajve - Almakos

Edhe pse Lëvizja Vetëvendosje thotë që një koalicion ndërmjet kësaj të fundit dhe LAA do ta zbehte fuqinë e Beogradit në Kosovë, prapë se prapë ligjet në fuqi ua garantojnë serbëve pozita kyçe në Qeverinë...

AAK: Jemi në proces të sigurimit të numrave

para 8 muajve - Arbresh

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

PAN e pranon që s’i ka numrat: Po i mbledhim

para 8 muajve - Bota Press

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

Rugova: LDK-ja s’ka vendim final se si do të votojë për qeverinë

para 8 muajve - Gazeta e re

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se ai do të votojë në parlament ashtu siç vendos Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike...

Rugova: Ende nuk ka një vendim final nga LDK-ja se kë do ta votojë

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se ai do të votojë në parlament ashtu siç vendos këshilli i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike...

Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Telegrafi

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe....

Naser Rugova thotë se LDK-ja s’ka ende vendim final se si do të votojë për qeverinë

para 8 muajve - Bota Press

Deputeti i zgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se ai do të votojë në parlament ashtu siç vendos këshilli i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike...

Kuçi: Jemi në proces të sigurimit të numrave për formimin e Qeverisë

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

“Haradinaj s’po bën konsultime për numra, por për bazë të gjerë qeverisëse”

para 8 muajve - Klan Kosova

Koalicioni PAN dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj janë në fazën e konsultimeve me partnerët e mundshëm jo për krijimin e numrave por për krijimin e një baze më të gjëre politike qeverisëse....

Dërguti tregon se kur mblidhet Kryesia e Kuvendit

para 8 muajve - Indeks online

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Shoqëria civile kërkon konstituimin sa me të shpejtë të Kuvendit

para 8 muajve - Sovrani

Ende nuk dihet nëse edhe këtë javë do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, që do t’i hapte rrugë formimit të Qeverisë. Një gjë të tillë nuk e dinë as përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma,...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 8 muajve - Telegrafi

Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Hoti pyet PAN-in: Ku i keni numrat?

para 8 muajve - Almakos

Mandatari për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-AL, Avdullah Hoti ka ironizuar me deklaratat e zyrtarëve të koalicionit PAN se i kanë numrat. Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se numrat nuk...

“Disa prej miqve të Ramush Haradinajt nga subjektet e tjera politike ta votojnë PAN-in”

para 8 muajve - Insajderi

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

Dërguti tregon se kur mblidhet Kryesia e Kuvendit

para 8 muajve - Indeks online

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

AAK: Haradinaj s’po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 8 muajve - Lajmi.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një komunikate ka njoftuar se lideri i tyre dhe mandatari për formimin e Qeverisë nga PAN nuk është duke negociuar për numra por për një bazë të gjere qeverisje....

Pantina: Në VV s’ka deputetë që e votojnë PAN-in, nuk çuditem nëse ka në LAA

para 8 muajve - Bota Press

Deputetja e ardhshme e Kuvendit të Kosovës, Shqipe Pantina ka shprehur bindjen e saj se koalicioni PAN nuk i ka votat e mjaftueshme për ta formuar Qeverinë, përndryshe siç tha ajo, Kosova do të ishte tashmë...

Sekretari i AAK-së zbulon se PAN nuk i ka siguruar numrat

para 8 muajve - Gazeta e re

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

PAN ndryshon “muhabetin”, e pranon që s’i ka numrat: Po i mbledhim

para 8 muajve - Periskopi

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së Blerim Kuçi, ka hedhur poshtë deklaratat e deritanishme të anëtarëve të partisë së tij dhe partnerëve të koalicionit PAN që ky i fundit tashmë i ka numrat e nevojshëm...

Goran Rakiq – kryetari i ri i Listës Serbe

para 8 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe....

Dështon mbledhja e Kryesisë, seanca konstituive nuk mbahet këtë javë?!

para 8 muajve - GazetaBlic

Ndonëse u paralajmëruar se sot do të mbahet mbledhja e vjetër e Kryesisë ku do të duhej të caktohej mbajtja e seancës për konstituimin e Kuvendit, ajo nuk u mbajt fare. Gazeta Blic merr vesh se anëtarët...

Mbilidhet urgjentisht kryesia e PDK-së

para 8 muajve - GazetaBlic

PDK, është mbledhur në një mbledhje të thirrur nga kryetari i saj, Kadri Veseli. Kryesia e partisë aktualisht ndodhet në një takim ku po diskuton për zhvillimet e fundit politike, raporton Magazina.al...

Lista Serbe zgjedhi kryetarin e ri

para 8 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe....

Pantina: Në VV s’ka deputetë që e votojnë PAN-in, nuk çuditem nëse ka në LAA

para 8 muajve - Periskopi

Deputetja e ardhshme e Kuvendit të Kosovës, Shqipe Pantina ka shprehur bindjen e saj se koalicioni PAN nuk i ka votat e mjaftueshme për ta formuar Qeverinë, përndryshe siç tha ajo, Kosova do të ishte tashmë...

Lista Serbe ende s’ka vendosur me kë të bëjë koalicion

para 8 muajve - Insajderi

Lista Serbe ende nuk ka vendosur që t’i bashkohet ndonjë koalicioni pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit. Nënkryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq për Radio Kim ka thënë se nuk beson...

Blerim Kuçi: Jemi në proces të sigurimit të numrave

para 8 muajve - KosovaPress

Ai në një intervistë në emisionin “imazh’ të RTK-së ka thënë se janë në proces të sigurimit të numrave për formimin e Qeverisë Haradinaj. “Jemi në proces të sigurimit të numrave për formimin e Qeverisë”,...

Lajm i keq për PAN-in, Simiq: Lista Serbe nuk ka vendosur ende

para 8 muajve - Periskopi

Lista Serbe nuk ka vendosur ende se me cilin koalicion do të bashkhet pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit, ka thënë nënkryetari i Listës Serbe Slavko Simiq, i cili nuk beson se këtë...

A ka vendosur Lista Srpska se me kë do të bëjë koalicion? Flet Slavko Simiq

para 8 muajve - Arbresh

Lista Serbe ende nuk ka vendosur që t’i bashkohet ndonjë koalicioni pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit. Kështu ka thënë nënkryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq duke shtuar se nuk...

Shoqëria civile kërkon konstituimin sa me të shpejtë të Kuvendit

para 8 muajve - Arbresh

Ende nuk dihet nëse edhe këtë javë do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, që do t’i hapte rrugë formimit të Qeverisë. Një gjë të tillë nuk e dinë as përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma,...

Nitaj: Po punojmë për qeveri me bazë të gjerë, kemi ende kohë

para 8 muajve - Zeri

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor, Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër,...

Hoti: As militantët e tyre nuk besojnë më se i kanë votat

para 8 muajve - Infokusi

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, ka thënë se mbledhja konstituive nuk po thirret ndërsa përsëritja se i kanë numrat më nuk i besojnë as militantët e tyre. Ai...

Viets: S’ka stabilitet nëse opozita e re sillet sikur e vjetra

para 8 muajve - Periskopi

Aambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste për gazetën “Zëri”, ka thënë se nga bisedat që i kanë pasur me qytetarët e Kosovës e kanë fituar përshtypjen se janë të pakënaqur...

Simiq: Ende nuk kemi vendosur me kënd të shkojmë në koalicion

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Lista Serbe ende nuk ka vendosur që t’i bashkohet ndonjë koalicioni pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 11 qershorit. Kështu ka thënë nënkryetari i Listës Serbe, Slavko Simiq duke shtuar se nuk...

Nis takimi i Kryesisë së Listës Serbe

para 8 muajve - Klan Kosova

Lista Serbe në ambientin e Komunës paralele të Serbisë në Mitrovicë ka nisur takimin e Kryesisë ku do të zgjedhin Kryetarin dhe Kryesinë, njofton Klan Kosova. Nga ky takim, njëri nga kryetarët e komunave...

Hoti: Ata që trumpetonin se i kanë numrat për qeverinë po heshtin

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 korrik 2017 – Kandidati i koalicionit LDK-AKR-AL pr kryeministër të vendit, Avdullah Hoti, ka deklaruar se deklaratave të zyrtarëve të koalicionit PDK-AAK-Nisma se i kanë numrat e nevojshëm...

Viets: S’ka stabilitet në Kosovë, nëse opozita e re sillet si ajo e vjetra

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 korrik 2017 – Aambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste për gazetën “Zëri”, ka thënë se nga bisedat që i kanë pasur me qytetarët e Kosovës e kanë fituar përshtypjen...

Viets: S’ka stabilitet nëse opozita e re sillet sikur e vjetra

para 8 muajve - Sovrani

Aambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste për gazetën “Zëri”, ka thënë se nga bisedat që i kanë pasur me qytetarët e Kosovës e kanë fituar përshtypjen se janë të pakënaqur...

Goran Rakiq zgjidhet kryetari i Listës Srpska

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe.

Nitaj: Po punojmë për qeveri me bazë të gjerë, kemi ende kohë

para 8 muajve - Gazeta Express

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor, Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër,...

Goran Rakiq – kryetari i ri i Listës Serbe

para 8 muajve - Indeks online

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe,Klan Kosova. Kryetari...

Goran Rakiq – kryetari i ri i Listës Serbe

para 8 muajve - Zeri

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe....

Cakolli: Problemi kyç, sigurimi i votave për kryeparlamentarin

para 8 muajve - Zeri

Eugen Cakolli, hulumtues në Institutin Demokratik të Kosovës (KDI), ka thënë se seanca konstituive duhet të thirret më së largu deri më 8 gusht. “Duke marrë parasysh dispozitat aktuale ligjore, presidenti...

Goran Rakiq – kryetari i ri i Listës Serbe

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe....

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjërë qeverisëse

para 8 muajve - Politiko

Muharrem Nitaj, anëtar i Kryesisë dhe Zëdhënës i AAK-së, thotë se koalicioni parazgjedhor „Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma… dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj,...

​Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 8 muajve - Indeks online

Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 8 muajve - RTV 21

Partnerët e koalicionit PAN, janë në fazën e konsultimeve me partnerët e mundshëm Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës,...

A do të zvarritet krijimi i institucioneve? Presidenti ka kohë deri më 8 gusht për caktimin e seancës

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që të ju dërgojë ftesë deputetëve të zgjedhur për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës për legjislacionin e VI-të. Mirëpo, këshilltari politik...

Konstituimi i Kuvendit po kërkohet edhe nga shoqëria civile

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Ende nuk dihet nëse edhe këtë javë do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, që do t’i hapte rrugë formimit të Qeverisë. Një gjë të tillë nuk e dinë as përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma,...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 8 muajve - Koha.net

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor, Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër,...

Shoqëria civile kërkon konstituimin sa me të shpejtë të Kuvendit

para 8 muajve - Sovrani

Ende nuk dihet nëse edhe këtë javë do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, që do t’i hapte rrugë formimit të Qeverisë. Një gjë të tillë nuk e dinë as përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma,...

Përveç thirrjes së seancës konstituive, presidenti Thaçi obligohet të sjellë edhe një vendim tjetër

para 8 muajve - Telegrafi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që të ju dërgojë ftesë deputetëve të zgjedhur për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës për legjislacionin e VI-të. Mirëpo, këshilltari politik...

Viets: Qytetarët votuan në bazë të bindjeve të tyre dhe jo oportunizmit

para 8 muajve - Zeri

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën “Zëri” ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e “Vetëvendosjes” kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Goran Rakiq, kryetar i Listës Serbe: Çdo vendim në konsultim me Boegradin

para 8 muajve - Te Sheshi

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, është zgjedhur kryetar i Listës Serbe. Në mbledhjen e mbajtur, kjo parti e minoritetit serb ndryshoi edhe disa amendamente të statutit si dhe caktoi...

Shoqëria civile kërkon konstituimin sa me të shpejtë të Kuvendit

para 8 muajve - Gazeta e re

Ende nuk dihet nëse edhe këtë javë do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, që do t’i hapte rrugë formimit të Qeverisë. Një gjë të tillë nuk e dinë as përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma,...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 8 muajve - GazetaBlic

Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Presidenti ende s’e ka caktuar datën e seancës konstituive

para 8 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ende nuk e ka marrë vendimin se kur do të mbahet seanca për konstituimin e Kuvendit të Kosovës. Kështu ka thënë për Klan Kosovën këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj,...

Viets: Votuesit votuan në bazë të bindjeve të tyre dhe jo oportunizmit

para 8 muajve - Zeri

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën “Zëri” ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e “Vetëvendosjes” kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Kosovë, Goran Rakiç zgjidhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës të përfshirë në Listën Serbe zgjodhën të hënën për kryetar të tyre Goran Rakiç, njëherësh kryetar i Komunës së Mitrovicës së veriut. Zgjedhja e tij u bë gjatë...

Shoqëria civile kërkon konstituimin sa me të shpejtë të Kuvendit

para 8 muajve - KosovaPress

Një gjë të tillë nuk e dinë as përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma, ani pse shprehen të bindur se i kanë numrat për themelimin e Qeverisë. Mirëpo, shoqëria civile bën thirrje që të mos vonohet shumë...

Kosovë, ende nuk ka një datë për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Alsat-M

Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, ka thënë se ende nuk është vendosur për seancën konstituive por nuk ka dhënë arsye për vonesën. “Ende nuk është vendosur se kur do të mbahet...

Hoxhaj: Numrat për krijimin e qeverisë i kemi, presim thirrjen e seancës

para 8 muajve - Almakos

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka theksuar koalicioni PDK – AAK dhe Nisma (PAN), i ka numrat për formimin e Qeverisë. Ai këtë deklaratë e ka bërë pas mbledhjes së...

Hoti ironizon me PAN-in

para 8 muajve - Arbresh

Mandatari për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-AL, Avdullah Hoti ka ironizuar me deklaratat e zyrtarëve të koalicionit PAN se i kanë numrat. Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se numrat nuk...

Hoti: Ata që trumbetonin se kanë numrat tash po heshtin

para 8 muajve - Gazeta e re

Kandidati për kryeministër nga LDK-AKR dhe Alternativa Avdullah Hoti me anë të një postimi në Facebook ka thënë se ata që çdo ditë thoshin se i kanë numrat janë heshtur. Postimi i Hotit në Facebook: Mbledhja...

Hoti: Ata që trumbetonin se kanë numrat tash po heshtin

para 8 muajve - KosovaPress

Postimi i Hotit në Facebook: Mbledhja konstituive e Kuvendit nuk po thirret. Ata që trumbetonin me ditë të tëra se e kanë në dorë konstituimin e institucioneve të dalura nga zgjedhjet e fundit janë...

Arifaj: Ende nuk dihet se kur do të mbahet seanca konstitutive

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Haradinaj po e pret Thaçin

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Hoxhaj: I kemi numrat për votimin e Qeverisë

para 8 muajve - KosovaPress

Hoxhaj, pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, ku njëra ndër temat ishte edhe krijimi i institucioneve, tha se nuk e di nëse do të mbahet këtë javë seanca konstituive apo jo. Ndërsa,...

Obligimi kushtetues, nuk ka Qeveri pa Listën Serbe

para 8 muajve - Arbresh

Edhe pse Lëvizja Vetëvendosje thotë që një koalicion ndërmjet kësaj të fundit dhe LAA do ta zbehte fuqinë e Beogradit në Kosovë, prapë se prapë ligjet në fuqi ua garantojnë serbëve pozita kyçe në Qeverinë...

Goran Rakiq – kryetari i ri i Listës Serbe

para 8 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe,Klan Kosova. Kryetari...

Hoxhaj: I kemi numrat për votimin e qeverisë

para 8 muajve - Gazeta e re

Nënkryetari i PDK-së Enver Hoxhaj shprehet i bindur se i kanë votat për ta votuar Qeverinë e Kosovës. Por, ai ende nuk e dinë se kur do të ftohet mbajtja e seancës konstituive e Kuvendit, meqë ky është...

Deputetja e AAK-së: I kemi votat, do të jetë Qeveri që do të mbahet mend

para 8 muajve - Klan Kosova

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Haradinaj pret nga Thaçi caktimin e datës për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Hoxhaj: I kemi numrat për votimin e qeverisë

para 8 muajve - KosovaPress

Hoxhaj, pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, ku njëra ndër temat ishte edhe krijimi i institucioneve, tha se nuk e di nëse do të mbahet këtë javë seanca konstituive apo jo. Ndërsa,...

Hoti: Ata që trumpetonin se i kanë numrat janë heshtur

para 8 muajve - Gazeta Liria

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK, AKR dhe Alternativa ka folur për faktin që nuk po thirret mbledhja konstituive e Kuvendit. “Ata që trumpetonin me ditë të tëra se e kanë në dorë konstituimin...

Obligimi kushtetues, s`ka Qeveri pa Listën Serbe

para 8 muajve - Bota Press

Edhe pse Lëvizja Vetëvendosje thotë që një koalicion ndërmjet kësaj të fundit dhe LAA do ta zbehte fuqinë e Beogradit në Kosovë, prapë se prapë ligjet në fuqi ua garantojnë serbëve pozita kyçe në Qeverinë...

Haradinaj pret nga Thaçi caktimin e datës për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha se ende nuk dihet se kur do të mbahet seanca konstitutive....

Hoti: PAN-it më nuk u besojnë as militantët e tyre

para 8 muajve - Periskopi

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti ka shprehur dyshimet e tij në pretendimet e koalicionit PAN se i ka siguruar numrat për ta themeluar Qeverinë. Hoti, në Facebook, shkruan se...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Ina

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Kosovë, Kuvendi dhe qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 8 muajve - Shekulli

Votimi i qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Hoti: Pse po hesht PAN-i?

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Avdullah Hoti nga koalicioni LDK-AKR-AL, ka ironizuar me deklaratat e zyrtarëve të koalicionit PAN se i kanë numrat për krijimin e qeverisë. Hoti nëpërmjet një statusi në Facebook ka thënë se numrat nuk...

Hoti: Ne nuk blejmë e as nuk shesim vota

para 8 muajve - Insajderi

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti ka ironizuar me deklaratat e zyrtarëve të koalicionit PAN se i kanë numrat. Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se numrat...

Qeveria votohet ditën e konstituimit të kuvendit

para 8 muajve - Vizion Plus

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Ende nuk dihet data e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Koha.net

Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, ka thënë se ende nuk është vendosur për seancën konstituive por nuk ka dhënë arsye për vonesën. “Ende nuk është vendosur se kur do të mbahet...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Haxhiu: I kemi votat, do të jetë një Qeveri që do të mbahet mend

para 8 muajve - Lajmi.net

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Hoti akuzon PAN-in për shit-blerje votash

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti ka thënë se partitë në Kosovë po blejnë dhe po shesin vota, duke aluduar kështu në koalicionin që pritet ta marrë mandatin për...

Lista Serbe zgjedh Goran Rakiq për kryetar

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Komunës Mitrovicës së veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetar i Listës Serbe. Në mbledhjen e mbajtur, Lista Serbe ndryshoi edhe disa amendamente të statutit si dhe caktoi kryesinë prej 9...

Deputetja e AAK-së: I kemi votat, do të jetë Qeveri që do të mbahet mend

para 8 muajve - Gazeta Express

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Presidenti Thaçi ende s’e ka caktuar datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Ende nuk dihet kur do të mbahet seanca konstituive

para 8 muajve - Koha.net

Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, ka thënë se ende nuk është vendosur për seancën konstituive por nuk ka dhënë arsye për vonesën. “Ende nuk është vendosur se kur do të mbahet...

Rakiq kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - 10minuta

Kryetari i Mitrovicës së Veriut Goran Rakiq është kryetar i ri I Listës Serbe. Kështu ka vendosur sot Kuvendi i kësaj partie serbe. Kuvendi i Listës Serbe po ashtu ka vendosur që sekretar  i përgjithshëm...

Presidenti Thaçi ende s’e ka caktuar datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Presidenti Thaçi ende s’e ka caktuar datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Politiko

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Dështon mbledhja e Kryesisë, seanca konstituive nuk mbahet këtë javë?!

para 8 muajve - Infokusi

Ndonëse u paralajmëruar se sot do të mbahet mbledhja e vjetër e Kryesisë ku do të duhej të caktohej mbajtja e seancës për konstituimin e Kuvendit, ajo nuk u mbajt fare. Gazeta Blic merr vesh se anëtarët...

Dërguti tregon se kur mblidhet Kryesia e Kuvendit

para 8 muajve - Infokusi

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Deputetja e AAK-së: I kemi votat, do të jetë Qeveri që do të mbahet mend

para 8 muajve - GazetaBlic

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Mbilidhet urgjentisht kryesia e PDK-së

para 8 muajve - Infokusi

PDK, është mbledhur në një mbledhje të thirrur nga kryetari i saj, Kadri Veseli. Kryesia e partisë aktualisht ndodhet në një takim ku po diskuton për zhvillimet e fundit politike, raporton Magazina.al...

Dërguti tregon se kur mblidhet Kryesia e Kuvendit

para 8 muajve - Gazeta e re

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Hoti: Ne nuk blejmë as shesim votën e qytetarit tonë por e mbrojmë atë si gjënë më të shenjtë

para 8 muajve - Bota Press

Kandidati për kryeminstër nga koalicion LAA, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook ka thënë se LDK do nuk blenë dhe nuk shetë votën e qytetarit por e mbrojnë atë si të shenjtë. Ky është postimi...

Haxhiu: I kemi votat, do të jetë një Qeveri që do të mbahet mend

para 8 muajve - Zeri

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Viets e ka parashikuar rënien e PDK-së

para 8 muajve - Gazeta Express

Rënia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej që “Vetëvendosja” do të ketë rritje në vota. Kështu ka thënë ambasadorja Angelika Viets për...

Hoxhaj: PAN i ka numrat, Veseli, Haradinaj e Thaçi e caktojnë datën e seancës konstituive

para 8 muajve - Sovrani

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj pas mbledhjes se kryesisë së kësaj partie ka thënë se në këtë mbledhje është diskutuar për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës. Ai ka shtuar se ende nuk dihet...

Haradinaj pret nga Thaçi caktimin e datës për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

para 8 muajve - Zhurnal

Administrate e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodh kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim edhe...

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës.

para 8 muajve - Zhurnal

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 8 muajve - Almakos

Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Viets: Rënia e PDK-së dhe rritja e Vetëvendosjes në këto zgjedhje, të pritshme

para 8 muajve - Zeri

Rënia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej që “Vetëvendosja” do të ketë rritje në vota. Megjithatë, ka qenë e qartë se rezultati zgjedhor...

Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Almakos

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe....

Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Shenja

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe....

Goran Rakiq zgjidhet kryetari i Listës Srpska

para 8 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe.

“Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj nuk do të ketë stabilitet”

para 8 muajve - Lexo

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje.  Në një intervistë për gazetën “Zëri” në Kosovë, ajo...

Akuza Presidentit: Po e zvarrit qëllimshëm seancën e Kuvendit

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Lajmi i cili ka qarkulluar në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit të...

Lista Serbe do të votojë kryetarin e ri

para 8 muajve - Klan Kosova

Lista Serbe do të mbajë Kuvendin Zgjedhor në Mitrovicë. Siç mëson Klan Kosova aty do të zgjidhet kryetari dhe Kryesia e re e kësaj iniciative qytetare e cila do të shndërrohet në parti politike. Nga ky...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet

para 8 muajve - Zhurnal

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo ka shtuar se Kosovës i duhet një qeveri stabile,...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 8 muajve - Koha Jone

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Hoxhaj: PAN i ka numrat, Veseli, Haradinaj e Thaçi e caktojnë datën e seancës konstituive

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj pas mbledhjes se kryesisë së kësaj partie ka thënë se në këtë mbledhje është diskutuar për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës, transmeton KTV. Ai ka shtuar...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

para 8 muajve - Zeri

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

para 8 muajve - GazetaBlic

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim...

A do të zvarritet krijimi i institucioneve? Presidenti ka kohë deri më 8 gusht për caktimin e seancës

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që të ju dërgojë ftesë deputetëve të zgjedhur për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës për legjislacionin e VI-të. Mirëpo, këshilltari politik...

Goran Rakiq – kryetari i ri i Listës Serbe

para 8 muajve - Infokusi

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe....

Goran Rakiq – kryetari i ri i Listës Serbe

para 8 muajve - Infokusi

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe,Klan Kosova. Kryetari...

Hoxhaj sqaron diskutimin brenda kryesisë së PDK-së

para 8 muajve - Insajderi

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PDK-së, nënkryetari i kësaj partie, Enver Hoxhaj ka thënë se kjo mbledhje ishte e rregullt, por ka bërë të ditur se temë diskutimi ishte edhe  çështja e konstituimit...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

para 8 muajve - Lajmi.net

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim...

Cakolli: Problemi kyç, sigurimi i votave për kryeparlamentarin

para 8 muajve - Infokusi

Eugen Cakolli, hulumtues në Institutin Demokratik të Kosovës (KDI), ka thënë se seanca konstituive duhet të thirret më së largu deri më 8 gusht. “Duke marrë parasysh dispozitat aktuale ligjore, presidenti...

Akuza Presidentit – po e zvarrit qëllimshëm seancën e Kuvendit

para 8 muajve - Bota Press

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Presidenti Thaçi akuzohet për zvarritjen e seancës së Kuvendit

para 8 muajve - Insajderi

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Ambasadorja gjermane kujton gazin lotsjellës të Haradinajt: Nëse do të sillet njesoj, nuk ka stabilitet

para 8 muajve - Albeu

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Rakiq kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - KosovaPress

Kuvendi i Listës Serbe po ashtu ka vendosur që sekretar  i përgjithshëm i kësaj partie është deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Kosovës Zoran Mojsilloviq.

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 8 muajve - Politiko

Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca e parë e Kuvendit pritet të mbahet gjatë kësaj jave. Sipas tyre, kandidat për kryekuvendar nga koalicioni...

Hoxhaj: I kemi numrat e nevojshëm, s’ka datë të saktë se kur do të mbahet seanca

para 8 muajve - Gazeta e re

Nënkryetari i PDK-së Enver Hoxhaj, pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së partisë, ka pohuar se koalicioni PAN i ka votat e nevojshme, që të mbahet seanca për konstituimin e Kuvendit dhe pastaj edhe...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 8 muajve - Infokusi

Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Rakiq kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Mitrovicës së Veriut Goran Rakiq është kryetar i ri I Listës Serbe. Kështu ka vendosur sot Kuvendi i kësaj partie serbe. Kuvendi i Listës Serbe po ashtu ka vendosur që sekretar  i përgjithshëm...

Seanca konstituive- s’dihet kur mbahet

para 8 muajve - Politiko

Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim edhe në faqen zyrtare të Kuvendit. Kështu ka thënë për Gazetën Express, Ismet Krasniqi, sekretar i përgjithshëm i Kuvendit të Kosovës. Sipas Krasniqit, mbetet vetëm...

Goran Rakiq zgjidhet kryetar i ri i Listës Serbe

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 korrik 2017 – Kryetari i komunës së Mitrovicës Veriore, Goran Rakiq, është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe. Zgjedhja e Rakiqit në krye të Listës Serbe është bërë në mbledhjen e sotme...

Hoxhaj: I kemi numrat e nevojshëm, s’ka datë të saktë se kur do të mbahet seanca

para 8 muajve - KosovaPress

“ Si koalicion qeverisës, i kemi votat e nevojshme,  ta mbajmë seancën e parë të kuvendit dhe ta votojmë pastaj Qeverinë. Por a do të ndodh këtë javë apo ditët e ardhshme.  Nuk e di se a do të ketë këtë...

Përfundon mbledhja urgjente e PDK-së. Ja se çfarë u diskutua

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm.“ “Ishte një mbledhje e zakonshme që e mbajmë çdo të marte vetëm se në këtë javë e kemi mbajtur në ditën e hënë” tha Enver...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet

para 8 muajve - Politiko

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën “Zëri” ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e “Vetëvendosjes” kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Rakiq pritet të zgjidhet në krye të Listës serbe, Simiq nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

para 8 muajve - Politiko

Iniciativa qytetare “Lista serbe” sot në konferencën zgjedhore në Mitrovicë do të zgjedhë udhëheqjen dhe organet e partisë, transmeton Kohan.net. Sipas njohurive që thotë t’i ketë gazeta “novosti” e Beogradit,...

Hoxhaj: I kemi numrat për krijimin e Qeverisë

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 Korrik 2017 – Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) ka mbajtur sot një mledhje të jashtëzakonshme. Por, nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se kjo ishte një mbledhje “e...

Mblidhet PDK, çfarë do të diskutohet?!

para 8 muajve - Sovrani

Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës është mbledhur sot gjatë ditës ku ka diskutuar për zhvillimet në vend. Burimet e Indeksonline brenda mbledhjes së PDK-së kanë treguar se me theks të veçantë është...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite!

para 8 muajve - Telegrafi

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Ambasadorja gjermane: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri e qëndrueshme

para 8 muajve - BalkanWeb

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Lista Serbe do të votojë kryetarin e ri

para 8 muajve - GazetaBlic

Lista Serbe do të mbajë Kuvendin Zgjedhor në Mitrovicë. Siç mëson Klan Kosova aty do të zgjidhet kryetari dhe Kryesia e re e kësaj iniciative qytetare e cila do të shndërrohet në parti politike. Nga ky...

Hoxhaj tregon pse u thirr mbledhja urgjente e kryesisë së PDK-së

para 8 muajve - Periskopi

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm. “Ishte një mbledhje e rregullt që zakonisht e mbajmë...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 8 muajve - Klan Kosova

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Hoxhaj: I kemi numrat për krijimin e Qeverisë

para 8 muajve - Arbresh

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës. Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka bërë të ditur se ky takim ishte i zakonshëm.“ “Ishte një mbledhje e zakonshme që e mbajmë çdo...

Nitaj: Po punojmë për qeveri me bazë të gjerë, kemi ende kohë

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 korrik 2017 – Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor PAN (Partia Demokratike e kosovës – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës...

Mediat serbe: Rakiq kryetar i Listës Serbe, Simiq nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

para 8 muajve - GazetaBlic

Iniciativa qytetare ‘Lista Serbe’ pritet që sot të mbajë një takim elektoral në Mitrovicë për të zgjedhur lidershipin udhëheqës të partisë. Sipas raportimit të bërë nga gazeta serbe ‘Novosti’, kryetari...

Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 8 muajve - Lajm

Ismet Kryeziu Liderët si Mustafa, Kurti e Haradinaj më shumë se për ta dërguar PDK-në në opozitë, kanë punuar që ta zëvendësojnë Hashimin si kryeministër. S’kanë pasur beteja politike, por kauza personale,...

Mediat serbe: Rakiq kryetar i Listës Serbe, Simiq nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

para 8 muajve - Gazeta Express

Iniciativa qytetare "Lista Serbe" pritet që sot të mbajë një takim elektoral në Mitrovicë për të zgjedhur lidershipin udhëheqës të partisë. Sipas raportimit të bërë nga gazeta serbe ‘Novosti’, kryetari...

Mediat serbe: Rakiq kryetar i Listës Serbe, Simiq nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

para 8 muajve - GazetaBlic

Iniciativa qytetare ‘Lista Serbe’ pritet që sot të mbajë një takim elektoral në Mitrovicë për të zgjedhur lidershipin udhëheqës të partisë. Sipas raportimit të bërë nga gazeta serbe ‘Novosti’, kryetari...

Përfundon mbledhja e kryesisë së PDK, ja çka thotë pas mbledhjes Enver Hoxhaj?

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 17 Korrik – Ka përfunduar mbledhja urgjente e Partisë Demokratike të Kosovës, raporton GazetaBlic. Pas përfundimit të kësaj mbledhje, nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxha ka bërë me dije se kjo...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

para 8 muajve - Gazeta Express

Administrate e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodh kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim edhe...

Kuvendi dhe qeveria e re e Kosovës brenda një dite

para 8 muajve - Albeu

Votimi i qeverisë së re të Kosovës pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e kuvendit të Kosovës . Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët...

Përveç thirrjes së seancës konstituive, presidenti Thaçi obligohet të sjellë edhe një vendim tjetër

para 8 muajve - Almakos

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që të ju dërgojë ftesë deputetëve të zgjedhur për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës për legjislacionin e VI-të. Mirëpo, këshilltari politik...

Mblidhet kryesia e PDK-së

para 8 muajve - Periskopi

PDK, është mbledhur në një mbledhje të thirrur nga kryetari i saj, Kadri Veseli. Kryesia e partisë aktualisht ndodhet në një takim ku po diskuton për zhvillimet e fundit politike. PDK, dhe partnerët e...

Mediat serbe: Rakiq kryetar i Listës Serbe, Simiq nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

para 8 muajve - Indeks online

Iniciativa  qytetare ‘Lista Serbe’ pritet që sot të mbajë një takim elektoral në Mitrovicë për të zgjedhur lidershipin udhëheqës të partisë. Sipas raportimit të bërë nga gazeta serbe ‘Novosti’, kryetari...

Presidenca e heshtur

para 8 muajve - Zeri

E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë të cilët do ta japin betimin në Kuvend. Por pavarësisht këtyre burimeve, zyrtarisht ende nuk ka deklaratë nga...

Presidenti Thaçi ende s’e ka caktuar datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Lexo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj, tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 8 muajve - GazetaBlic

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Dërguti: Thaçi nuk po e thërret seancën, me qëllim po e zvarrit

para 8 muajve - Periskopi

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Kuvendi dhe qeveria e re e Kosovës brenda një dite

para 8 muajve - Syri

Votimi i Qeverisë së re të Kosovës pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë...

Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 8 muajve - Ina

Ismet Kryeziu Liderët si Mustafa, Kurti e Haradinaj më shumë se për ta dërguar PDK-në në opozitë, kanë punuar që ta zëvendësojnë Hashimin si kryeministër. S’kanë pasur beteja politike, por kauza personale,...

AAK: Haradinaj i ka 61 vota për ta bërë Qeverinë

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 korrik 2017 – Kandidati i koalicionit PDK-AAK-Nisma për kryeministër, Ramush Haradinaj, tashmë i ka siguruar votat e 61 deputetëve për ta formuar qeverinë. Kështu kanë thënë burime të “Republika24”...

“PAN mund të shpërbëhet, AAK dhe Nisma mund të shkëputen nga PDK”

para 8 muajve - Ina

Sipas analistëve, koalicioni PAN është formuar mbi bazën e interesit personal të Ramushit për postin e kryeministrit, dhe nëse VV apo LAA do e nominimin Ramushin për postin e kryeministrit do bënte koalicion...

Dërguti tregon se kur mblidhet Kryesia e Kuvendit

para 8 muajve - Sovrani

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Viets: Rënia e PDK-së dhe rritja e Vetëvendosjes e pritshme

para 8 muajve - RTV 21

Angelika Viets thotë se janë të interesuar për një qeveri stabile Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, ka thënë se rënia e PDK-së në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej...

Dërguti tregon se kur mblidhet Kryesia e Kuvendit

para 8 muajve - Bota Press

Lajmi i cili ka qarkulluar sot në media kinse sot gjatë ditës do të mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit për të caktuar seancën konstituive të Kuvendit, del të jetë i pavërtetë. Nënkryetarja e Kuvendit...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 8 muajve - Gazeta Express

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Rakiq pritet të zgjidhet në krye të Listës serbe, Simiq nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

para 8 muajve - Koha.net

Iniciativa qytetare “Lista serbe” sot në konferencën zgjedhore në Mitrovicë do të zgjedhë udhëheqjen dhe organet e partisë, transmeton Kohan.net. Sipas njohurive që thotë t’i ketë gazeta “novosti” e Beogradit,...

Nuk mblidhet Kryesia, seanca konstituive nuk pritet për këtë javë

para 8 muajve - Periskopi

Ndonëse u paralajmëruar se sot do të mbahet mbledhja e vjetër e Kryesisë ku do të duhej të caktohej mbajtja e seancës për konstituimin e Kuvendit, ajo nuk u mbajt fare. Gazeta Blic merr vesh se anëtarët...

Presidenca e heshtur

para 8 muajve - Ina

E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë të cilët do ta japin betimin në Kuvend. Por pavarësisht këtyre burimeve, zyrtarisht ende nuk ka deklaratë nga...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 8 muajve - Ina

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - Insajderi

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, është zgjedhë kryetari i ri i Listës Serbe. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe. Deri më tani këtë...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 8 muajve - Indeks online

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Mbilidhet urgjentisht kryesia e PDK-së

para 8 muajve - Bota Press

PDK, është mbledhur në një mbledhje të thirrur nga kryetari i saj, Kadri Veseli. Kryesia e partisë aktualisht ndodhet në një takim ku po diskuton për zhvillimet e fundit politike, raporton Magazina.al...

Nitaj: Jemi për krijimin e një baze më të gjerë politike qeverisëse

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor, Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër,...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet

para 8 muajve - Klan Kosova

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo ka shtuar se Kosovës i duhet një qeveri stabile,...

“Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj nuk do të ketë stabilitet”

para 8 muajve - Ora news

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje.  Në një intervistë për gazetën “Zëri” në Kosovë, ajo...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 8 muajve - Zeri

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Ambasadorja Viets: Rënia e PDK-së dhe rritja e Vetëvendosjes në këto zgjedhje, të pritshme

para 8 muajve - Telegrafi

Rënia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej që ‘Vetëvendosje’ do të ketë rritje në vota. Megjithatë, ka qenë e qartë që rezultati zgjedhor...

Goran Rakiq zgjidhet kryetar i Listës Serbe

para 8 muajve - AlbPortali

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe....

Presidenca e heshtur

para 8 muajve - Gazeta Express

E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë të cilët do ta japin betimin në Kuvend. Por pavarësisht këtyre burimeve, zyrtarisht ende nuk ka deklaratë nga...

Presidenca e heshtur

para 8 muajve - Indeks online

Seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës sipas burimeve të Indeksonline do të mbahet këtë javë. E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë...

Presidenti Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Deputetja e AAK-së: I kemi votat, do të jetë Qeveri që do të mbahet mend

para 8 muajve - Infokusi

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Ambasadorja gjermane kujton gazin lotsjellës të Haradinajt: Nëse do të sillet njesoj, nuk ka stabilitet

para 8 muajve - Syri

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Nitaj thotë se Haradinaj po bën konsultimet për bazë më të gjerë qeverisëse

para 8 muajve - Periskopi

Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 8 muajve - Fakti Ditor

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë...

Goran Rakiq, kryetar i ri i Listës Serbe

para 8 muajve - Arbresh

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe,Klan Kosova. Kryetari...

AAK heq dilemat për deputetët e përmendur si “votë pro Haradinajt”

para 8 muajve - Insajderi

Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

A do të zvarritet krijimi i institucioneve? Presidenti ka kohë deri më 8 gusht për caktimin e seancës

para 8 muajve - Bota Press

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që të ju dërgojë ftesë deputetëve të zgjedhur për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës për legjislacionin e VI-të. Mirëpo, këshilltari politik...

Goran Rakiq zgjedhet kryetari i ri i Listës Serbe

para 8 muajve - Periskopi

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe,Klan Kosova. Kryetari...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet

para 8 muajve - Lajmi.net

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Lista Serbe do të votojë kryetarin e ri

para 8 muajve - Infokusi

Lista Serbe do të mbajë Kuvendin Zgjedhor në Mitrovicë. Siç mëson Klan Kosova aty do të zgjidhet kryetari dhe Kryesia e re e kësaj iniciative qytetare e cila do të shndërrohet në parti politike. Nga ky...

Goran Rakiq – kryetari i ri i Listës Serbe

para 8 muajve - Bota Press

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe, njofton Klan Kosova Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe....

Nitaj: Haradinaj s’po bën konsultime për numra

para 8 muajve - Arbresh

Koalicioni parazgjedhor, Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit të tyre kushtetues e ligjor për krijimin e Qeverisë...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 8 muajve - Sovrani

Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Kuvendi dhe qeveria e re e Kosovës brenda një dite

para 8 muajve - Opozita

Votimi i Qeverisë së re të Kosovës pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë...

Goran Rakiq, kryetari i ri i Listës Serbe

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe. Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe. Kryetari aktual i...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 8 muajve - Gazeta e re

Zëdhënësi i AAK-së Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjërë qeverisëse

para 8 muajve - Bota Press

Antari i kryesisë së AAK-së, Muharrem Nitaj ka thënë se koalicioni PAN është brenda afatit kushtetues për krijimin e qeverisë dhe vetëm po presim nga presidenti i vendit të thërras mbledhjen konstituive,...

“PAN mund të shpërbëhet, AAK dhe Nisma mund të shkëputen nga PDK”

para 8 muajve - Lajm

Sipas analistëve, koalicioni PAN është formuar mbi bazën e interesit personal të Ramushit për postin e kryeministrit, dhe nëse VV apo LAA do e nominimin Ramushin për postin e kryeministrit do bënte koalicion...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 8 muajve - Indeks online

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Të mërkurën seanca për konstituimin e kuvendit

para 8 muajve - Albeu

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës , do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjerë qeverisëse

para 8 muajve - KosovaPress

“Pritet që presidenti i vendit në kuadër të kompetencave që ka, brenda këtij afati ta thërrasë mbledhjen konstituive të Kuvendit dhe menjëherë pas kësaj të procedohet edhe me votimin e Qeverisë. Prandaj...

Krijimi i qeverisë së re të Kosovës, të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - BalkanWeb

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndaj, presidenti...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 8 muajve - Gazeta Express

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 8 muajve - Gazeta Express

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Nitaj: Haradinaj nuk po bën konsultime për numra, por për një bazë të gjërë qeverisëse

para 8 muajve - KosovaLive360

Koalicioni parazgjedhor Partia Demokratike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma…” dhe i nominuari për kryeministër, Ramush Haradinaj, janë brenda afatit të tyre kushtetues e ligjor për krijimin e qeverisë...

Viets: Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet!

para 8 muajve - GazetaBlic

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘ Zëri ’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 8 muajve - Zeri

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet!

para 8 muajve - GazetaBlic

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘ Zëri ’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Sekretari i Kuvendit të Kosovës, flet për seancën konstituive

para 8 muajve - Tetova Sot

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim...

Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj s’do të ketë stabilitet

para 8 muajve - Zeri

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

PAN-i zbulon emrat e deputetëve në ditën e seancës

para 8 muajve - GazetaBlic

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

PAN-i zbulon emrat e deputetëve në ditën e seancës

para 8 muajve - Gazeta Express

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

Presidenca e heshtur

para 8 muajve - Gazeta Liria

E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë të cilët do ta japin betimin në Kuvend. Por pavarësisht këtyre burimeve, zyrtarisht ende nuk ka deklaratë nga...

PAN-i mban sekret emrat e deputetëve deri në ditën e seancës

para 8 muajve - Koha.net

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

“PAN mund të shpërbëhet, AAK dhe Nisma mund të shkëputen nga PDK”

para 8 muajve - InfoShqip

Sipas analistëve, koalicioni PAN është formuar mbi bazën e interesit personal të Ramushit për postin e kryeministrit, dhe nëse VV apo LAA do e nominimin Ramushin për postin e kryeministrit do bënte koalicion...

Ambasadorja gjermane kujton gazin lotsjellës të Haradinajt: Nëse do të sillet njesoj, nuk ka stabilitet

para 8 muajve - Tetova Sot

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Kuvendi dhe Qeveria e Kosovës pritet të bëhen brenda një dite!

para 8 muajve - Tetova Sot

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Ende nuk dihet kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 korrik 2017 – Këshilltari politik i Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, ka thënë se ende nuk është vendosur se kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, por...

Haxhiu: PAN-i i ka votat

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Deputetja e AAK’së: Do të jemi Qeveri që do të mbahet mend

para 8 muajve - Periskopi

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Presidenti ende s’ka caktuar datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha se ende nuk dihet se kur do të mbahet seanca konstitutive....

Thaçi ende s’e ka caktuar datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Presidenti Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Rakiq pritet të zgjidhet kryetar i Listës Serbe, Simiq nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 17 korrik 2017 – Iniciativa qytetare “Lista serbe” sot (e hënë), në konferencën zgjedhore që do të mbahet në Mitrovicë, pritet të zgjedhë udhëheqjen dhe organet e reja të partisë. Sipas informacioneve...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite!

para 8 muajve - Almakos

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do të...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 8 muajve - Infokusi

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Haxhiu: I kemi votat, do të jetë një Qeveri që do të mbahet mend

para 8 muajve - Bota Press

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Deputetja e AAK-së: I kemi votat, do të jetë Qeveri që do të mbahet mend

para 8 muajve - Sovrani

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të thirret...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 8 muajve - Gazeta Liria

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 8 muajve - Gazeta Liria

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 8 muajve - Infokusi

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Viets e ka parashikuar rënien e PDK-së

para 8 muajve - Bota Press

Rënia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej që “Vetëvendosja” do të ketë rritje në vota. Kështu ka thënë ambasadorja Angelika Viets për...

Presidenca e heshtur

para 8 muajve - Infokusi

Seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës sipas burimeve të Indeksonline do të mbahet këtë javë. E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë...

Ambasadorja gjermane në Kosovë: Haradinaj kryeministër? Ai ka hedhur gaz lostsjellës!

para 8 muajve - Te Sheshi

Ambasadorja gjermane në Kosovë, Angiela Viets ka gjetur një mënyrë diplomatike për të shprehur mosdakortësinë e saj për Haradinaj-kryeministër. Fillimisht ajo nuk e quan si një qeverisë stabile atë të...

Flet Sekretari i Kuvendit për seancën konstituive

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim...

PAN-i zbulon emrat e deputetëve në ditën e seancës

para 8 muajve - Gazeta Liria

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

Agim Veliu: Në rradhët e deputetëve të LDK-së nuk ka “tradhëtarë” që e voton Ramushin!

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 17 Korrik – Agim Veliu, anëtar i Kryesisë së LDK-së i ka deklaruar Botapress-it se në mesin e deputetëve të LDK-së nuk ka asnjë që do ta votojë Ramush Haradinajn për kryeministër. I kontaktuar...

Lista Serbe voton kryetarin e ri

para 8 muajve - Periskopi

Lista Serbe do të mbajë Kuvendin Zgjedhor në Mitrovicë. Siç mëson Klan Kosova aty do të zgjidhet kryetari dhe Kryesia e re e kësaj iniciative qytetare e cila do të shndërrohet në parti politike. Nga ky...

Ambasadorja Viets: Rënia e PDK-së dhe rritja e Vetëvendosjes në këto zgjedhje, të pritshme

para 8 muajve - Almakos

Rënia e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në zgjedhjet e qershorit ka qenë e pritur, përderisa parashihej që ‘Vetëvendosje’ do të ketë rritje në vota. Megjithatë, ka qenë e qartë që rezultati zgjedhor...

Lista Serbe do të votojë kryetarin e ri

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Lista Serbe do të mbajë Kuvendin Zgjedhor në Mitrovicë. Siç mëson Klan Kosova aty do të zgjidhet kryetari dhe Kryesia e re e kësaj iniciative qytetare e cila do të shndërrohet në parti politike. Nga ky...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

para 8 muajve - Insajderi

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë. Madje ajo do ta bëjë publik këtë veprim...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 8 muajve - Infokusi

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

PAN-i zbulon emrat e deputetëve në ditën e seancës

para 8 muajve - Infokusi

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Lexo

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe Presidenti...

PAN-i emrat e deputetëve i zbulon vetëm në ditën e seancës

para 8 muajve - Bota Press

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

Mediat serbe: Ja kush do të jetë kryetar i Listës Serbe dhe nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

para 8 muajve - Periskopi

Iniciativa  qytetare ‘Lista Serbe’ pritet që sot të mbajë një takim elektoral në Mitrovicë për të zgjedhur lidershipin udhëheqës të partisë. Sipas raportimit të bërë nga gazeta serbe ‘Novosti’, kryetari...

Kosovë, do të mbahet të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Shqiptarja

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe, Presidenti...

Mediat serbe: Simiq nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

para 8 muajve - Gazeta e re

Iniciativa qytetare ‘Lista Serbe’ pritet që sot të mbajë një takim elektoral në Mitrovicë për të zgjedhur lidershipin udhëheqës të partisë. Sipas raportimit të bërë nga gazeta serbe ‘Novosti’, kryetari...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite!

para 8 muajve - Kurir

Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca e parë e Kuvendit pritet të mbahet gjatë kësaj jave. Sipas tyre, kandidat për kryekuvendar nga koalicioni...

Mediat serbe: Rakiq kryetar i Listës Serbe, Simiq nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Iniciativa  qytetare ‘Lista Serbe’ pritet që sot të mbajë një takim elektoral në Mitrovicë për të zgjedhur lidershipin udhëheqës të partisë. Sipas raportimit të bërë nga gazeta serbe ‘Novosti’, kryetari...

Flet ambasadorja gjermane – “Nëse opozita e re do të sillej si Haradinaj nuk do të ketë stabilitet”

para 8 muajve - AlbPress

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Në një intervistë për gazetën “Zëri” në Kosovë, ajo...

Brenda një dite pritet të formohen Qeveria dhe Kuvendi

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Mediat serbe: Rakiq kryetar i Listës Serbe, Simiq nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

para 8 muajve - Bota Press

Iniciativa  qytetare ‘Lista Serbe’ pritet që sot të mbajë një takim elektoral në Mitrovicë për të zgjedhur lidershipin udhëheqës të partisë. Sipas raportimit të bërë nga gazeta serbe ‘Novosti’, kryetari...

Kuvendi dhe Qeveria brenda një dite?

para 8 muajve - Periskopi

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Rakiq pritet të zgjidhet në krye të Listës serbe, Simiq nënkryetar i Kuvendit të Kosovës

para 8 muajve - Sovrani

Iniciativa qytetare “Lista serbe” sot në konferencën zgjedhore në Mitrovicë do të zgjedhë udhëheqjen dhe organet e partisë, transmeton Kohan.net. Sipas njohurive që thotë t’i ketë gazeta “novosti” e Beogradit,...

Kuvendi dhe Qeveria për një ditë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Lista Serbe sot zgjedh udhëheqjen dhe organet e partisë

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Iniciativa qytetare “Lista serbe” sot në konferencën zgjedhore në Mitrovicë do të zgjedhë udhëheqjen dhe organet e partisë, transmeton Kohan.net. Sipas njohurive që thotë t’i ketë gazeta “novosti” e Beogradit,...

Hashim Thaçi i heshtur

para 8 muajve - Gazeta e re

Seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës do të mbahet këtë javë. Sipas burimeve të Indeksonline, e mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen deputetët e legjislaturës së gjashtë...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite!

para 8 muajve - Arbresh

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 8 muajve - Sovrani

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

para 8 muajve - Bota Press

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se seanca...

Viets: Rënie a PDK-së ka qenë e pritshme

para 8 muajve - Insajderi

Ambasadorja gjermane në Kosovë, Angelika Viets, ka folur rreth rezultatit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në vend që u mbajtën më 11 qershor. Në këto zgjedhje PDK-ja që ishte partia më e madhe,...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 8 muajve - Bota Press

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Presidenca hesht për seancën konstituive

para 8 muajve - Periskopi

Seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës sipas burimeve të Indeksonline do të mbahet këtë javë. E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë...

Presidenca ende nuk di se kur do të thërras seancën konstituive të Kuvendit

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës sipas burimeve të Indeksonline do të mbahet këtë javë. E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë...

Presidenca e heshtur

para 8 muajve - Sovrani

Seanca konstituive e Kuvendit të Republikës së Kosovës sipas burimeve të Indeksonline do të mbahet këtë javë. E mërkura pritet të caktohet dita kur do të mblidhen  deputetët e legjislaturës së gjashtë...

Ambasadorja gjermane ia kujton Haradinajt kohën kur hidhnin gaz lotsjellës

para 8 muajve - Insajderi

Ambasadorja gjermane në Kosovë, Angelika Viets, duke folur për gjendjen politike dhe formimin e qeverisë së re, nuk ka hezituar t’ia kujtojë kandidatit për kryeministër, Ramush Haradinaj, kohën kur partia...

Ambasadorja gjermane Vites “flakareshë” Haradinajt: Nëse opizita sillet si ai s’do të ketë stabilitet

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 17 Korrik – Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme...

PAN-i mban sekret emrat e deputetëve deri në ditën e seancës

para 8 muajve - Bota Press

Botapress, 17 korrik – Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht...

PAN-i zbulon emrat e deputetëve në ditën e seancës

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 8 muajve - Sovrani

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Viets: Kosovës i duhet një qeveri stabile

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Viets: Kosovës aktualisht i duhet një qeveri stabile

para 8 muajve - Arbresh

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. Ajo...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Ambasadorja gjermane: Kosovës i duhet një qeveri stabile

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘Zëri’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

Viets: Nëse Haradinaj e merr qeverinë dhe opozita do të sillet si ai, nuk do të ketë stabilitet

para 8 muajve - Periskopi

Ambasadorja e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën ‘ Zëri ’ ka thënë se rënia e PDK-së dhe ngritja e ‘Vetëvendosjes’ kanë qenë të pritshme në këto zgjedhje. ...

PAN-i emrat e deputetëve i zbulon vetëm në ditën e seancës

para 8 muajve - Periskopi

Mungesa e numrave të koalicionit PDK-AAK-Nisma për të krijuar Qeverinë është duke vonuar thirrjen e seancës konstituive të Kuvendit nga presidenti Hashim Thaçi. Edhe pse deklarativisht thonë të kenë arritur...

Po mbahen sekret emrat e deputetëve deri në ditën e seancës konstituive

para 8 muajve - Gazeta e re

Hezitimi i Presidentit Thaçi për ta ftuar kuvendin për seancën konstituive, po ndërlidhet me mungesën e numrave të koalicionit PAN (PDK, AAK, NISMA), për ta formuar qeverinë. Këta të fundit, pavarësisht...

Kosovë, të mërkurën seanca e konstituimit të Kuvendit

para 8 muajve - BalkanWeb

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve përgjithshme në Kosovë të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit. Presidenti i Kosovës...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 8 muajve - Telegrafi

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Rruga drejt formimit të qeverisë nga LAA dhe Vetëvendosje

para 8 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 16 korrik - Presidenti i vendit Hashim Thaçi ende nuk e ka caktuar datën për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Seanca konstituive në Kuvendin e Kosovës duhet të thirret...

KTV: Nesër Kryesia e vjetër e Kuvendit cakton seancën konstituive. Veseli kryetar Kuvendi

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK’së i ka thënë KTV’së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV’ja...

KTV: Nesër Kryesia e vjetër e Kuvendit cakton seancën konstituive

para 8 muajve - Gazeta Express

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK’së i ka thënë KTV’së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV’ja...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 8 muajve - GazetaBlic

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Zeri

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe presidenti...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Indeks online

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe Presidenti...

Lekaj: PAN-i ka siguruar votat për qeverinë

para 8 muajve - Shekulli

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 8 muajve - Infokusi

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 8 muajve - Almakos

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

Kryesia e kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive

para 8 muajve - Politiko

Një burim brenda PDK-së i ka thënë KTV-së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV-ja ka kontaktuar sekretarin e Kuvendit, Ismet Krasniqi, por ai nuk ka konfirmuar nëse do të ketë...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 8 muajve - Politiko

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Bota Press

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe presidenti...

Intervistë ekskluzive me ambasadoren gjermane Angelika Viets

para 8 muajve - Zeri

Nesër në gazetën “Zëri” mund ta lexoni intervistën që do të botohet në dy vazhdime me ambasadoren e Gjermanisë në Kosovë, Angelika Viets. Në këtë intervistë dhënë për “Zërin”, ambasadorja Viets flet për...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 8 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 16 korrik - I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Gazeta Liria

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe Presidenti...

Nesër mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit?

para 8 muajve - GazetaBlic

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK-së i ka thënë KTV-së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV-ja...

Kryesia e kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive

para 8 muajve - Koha.net

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK-së i ka thënë KTV-së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV-ja...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

para 8 muajve - Sovrani

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me liderin...

AAK Kundërshton idenë për prishjen e koalicionit me PDK-në

para 8 muajve - Flaka

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

para 8 muajve - Arbresh

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe Presidenti...

Mustafa, Kurti e Haradinaj s’munden e duket se as që kanë synuar ta çojnë PDK në opozitë

para 8 muajve - Koha.net

Liderët si Mustafa, Kurti e Haradinaj më shumë se për ta dërguar PDK-në në opozitë, kanë punuar që ta zëvendësojnë Hashimin si kryeministër. S’kanë pasur beteja politike, por kauza personale, sikur ajo...

Kryeziu: Krijimi i qeverisë së spektrit të gjerë proces i komplikuar

para 8 muajve - Koha.net

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, në një bisedë për Radion Evropa e Lirë, thekson që nisur nga kundërshtimet e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës që t’i...

Lekaj: Pas refuzimit nga LAA e VV Haradinajt s’i mbeti tjetër pos marrëveshjes me deputetë

para 8 muajve - Koha.net

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk kanë dashur e as nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë

para 8 muajve - Telegrafi

Ismet Kryeziu nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka thënë se Isa Mustafës, Albin Kurti e Ramush Haradinaj nuk kanë punuar që ta dërgojnë PDK-në në opozitë, e as nuk munden ta bëjnë këtë në këto rrethana....

Nesër pritet të caktohet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 16 korrik 2017 – Kryesia e legjislaturës së kaluar të Kuvendit tKosovës pritet të mblidhet nesër (e hënë) për të caktuar ditën e seancës konstituive të përbërjes së re të Kuvendit. Një burim...

“Haradinaj i siguroi votat në marrëveshje me deputetë autonomë”

para 8 muajve - Klan Kosova

Pal Lekaj, nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thwnw për Radion Evropa e Lirë, se Haradinaj nuk iu ka bishtnuar marrëveshjeve me subjektet tjera politike për krijimin e një koalicioni qeverisës...

Lekaj thotë se PAN-i i ka votat e “deputetëve autonomë që mendojnë për të mirën e vendit”

para 8 muajve - Telegrafi

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën (koalicioni PAN), Ramush Haradinaj,...

Nesër mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit?

para 8 muajve - Infokusi

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK-së i ka thënë KTV-së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV-ja...

AAK kundërshton idenë për prishjen e koalicionit me PDK’në

para 8 muajve - Gazeta Express

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

“Haradinaj i siguroi votat në marrëveshje me deputetë autonomë”

para 8 muajve - GazetaBlic

Pal Lekaj, nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë për Radion Evropa e Lirë, se Haradinaj nuk iu ka bishtnuar marrëveshjeve me subjektet tjera politike për krijimin e një koalicioni qeverisës,...

Anëtari i shoqërisë civile thotë se Kurti e Mustafa s’e kanë pasur synim dërgimin e PDK’së në opozitë

para 8 muajve - Gazeta Express

Ismet Kryeziu, nga shoqëria civile, thotë se as Albin Kurti e as Isa Mustafa se kanë për synim ta dërgojnë PDK-në në opozitë. Ai thotë se në secilën variant të ndërtimit të qeverisë, PDK-ja nuk do të jetë...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë

para 8 muajve - Zeri

Ismet Kryeziu nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI)ka thënë se përpjekjet e Isa Mustafës, Albin Kurti e Ramush Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë, por sipas Kryeziut duket se ky nuk...

Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 8 muajve - GazetaBlic

Drejtori ekzekutiv i KDI-së, Ismet Kryeziu ka shkruar në rrjetin social facebook ku ka thënë se as Mustafa e Kurti e Haradinaj nuk mund ta dërgojnë PDK-në në oppozitë, raporton Gazeta Blic. Sipas Kryeziut...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 8 muajve - Indeks online

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, thotë se Isa Mustafa, Albin Kurti e as Ramush Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë, madje ata as nuk pasur këtë synim. Përmes një...

'PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë'

para 8 muajve - Zeri

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Kryeziu:  Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë

para 8 muajve - Lajmi.net

Ismet Kryeziu nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI)ka thënë se përpjekjet e Isa Mustafës, Albin Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë, por sipas Kryeziut duket se ky nuk ishte qëllimi...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 8 muajve - Aktuale

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 8 muajve - Indeks online

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 8 muajve - Lajmi.net

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

AAK kundërshton idenë për prishjen e koalicionit me PDK’në

para 8 muajve - Infokusi

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

AAK kundërshton idenë për prishjen e koalicionit me PDK’në

para 8 muajve - Tetova Sot

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Nesër mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit

para 8 muajve - Sovrani

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK-së i ka thënë KTV-së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV-ja...

Nesër mblidhet Kryesia e vjetër e Kuvendit?

para 8 muajve - Periskopi

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK-së i ka thënë KTV-së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00. KTV-ja...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk kanë dashur e as nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë

para 8 muajve - Almakos

Ismet Kryeziu nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka thënë se Isa Mustafës, Albin Kurti e Ramush Haradinaj nuk kanë punuar që ta dërgojnë PDK-në në opozitë, e as nuk munden ta bëjnë këtë në këto rrethana....

Këta janë dy deputetët e LDK-së që thuhet se do ta votojnë Haradinajn?

para 8 muajve - InfoShqip

Java e ardhshme do të dëshmojë nëse Ramush Haradinaj ka arritur t’i sigurojë 61 vota për ta formuar Qeverinë. Formimin e shpejtë të institucioneve po e kërkojnë edhe shtetet e QUINT-it, derisa drejtues...

Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 8 muajve - Infokusi

Drejtori ekzekutiv i KDI-së, Ismet Kryeziu ka shkruar në rrjetin social facebook ku ka thënë se as Mustafa e Kurti e Haradinaj nuk mund ta dërgojnë PDK-në në oppozitë. Sipas Kryeziut në secilin variant...

Lekaj thotë se PAN-i i ka votat e “deputetëve autonomë që mendojnë për të mirën e vendit”

para 8 muajve - Almakos

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën (koalicioni PAN), Ramush Haradinaj,...

AAK kundërshton idenë për prishjen e koalicionit me PDK’në

para 8 muajve - Gazeta Fjala

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 8 muajve - Gazeta Liria

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 8 muajve - Arbresh

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

“Haradinaj i siguroi votat për qeverinë, përmes deputetëve që janë autonom”

para 8 muajve - Insajderi

Pal Lekaj, nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë sot se Ramush Haradinaj nuk iu ka bishtnuar marrëveshjeve me subjektet tjera politike për krijimin e një koalicioni qeverisës, por i...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 8 muajve - Arbresh

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, thotë se Isa Mustafa, Albin Kurti e as Ramush Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë, madje ata as nuk pasur këtë synim. Përmes një...

AAK nuk e ka ndërmend ta prishë koalicionin me PDK’në

para 8 muajve - Gazeta Monitor

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 8 muajve - Gazeta e re

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, thotë se Isa Mustafa, Albin Kurti e as Ramush Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë, madje ata as nuk pasur këtë synim. Përmes një...

Kryeziu: Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë

para 8 muajve - Sovrani

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, thotë se Isa Mustafa, Albin Kurti e as Ramush Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK-në në opozitë, madje ata as nuk pasur këtë synim. Përmes një...

Zbulohet se a i siguroj votat PAN-i për qeverinë

para 8 muajve - Bota Press

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

“Kundërshtimi i partive tjera vështirëson krijimin e një qeverie të gjerë”

para 8 muajve - Insajderi

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 16 korrik 2017 – I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën,...

Mustafa, Kurti e Haradinaj nuk munden ta dërgojnë PDK në opozitë, e siç duket as nuk e kanë pasur këtë synim!

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Shkruan: Ismet Kryeziu Liderët si Mustafa, Kurti e Haradinaj më shumë se për ta dërguar PDK-në në opozitë, kanë punuar që ta zëvendësojnë Hashimin si kryeministër. S’kanë pasur beteja politike, por kauza...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 8 muajve - Sovrani

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj: PAN-i i ka siguruar votat për qeverinë

para 8 muajve - Bota Press

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Lekaj e thotë edhe sot: I kemi numrat

para 8 muajve - Periskopi

I nominuari për kryeministër nga koalicioni i 12 subjekteve politike, të cilave u prijnë Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Nisma për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Problemi i fjalës së nderit

para 8 muajve - Ina

Ramush Haradinaj ballafaqohet me një problem objektiv: e tërë struktura e qeverisjes mbështetet vetëm te fjala e tij. Dhe sado e fortë të jetë, fjala e tij tash bëhet pengesë Veton Surroi 1. Pashë hidhërimin...

Teuta Rugova: S’e votoj Haradinajn

para 8 muajve - Politiko

E bija e Ibrahim Rugovës, Teuta, e cila është bërë deputete për herë të dytë ka thënë se nuk do të votojë Ramush Haradinajn për Shef të Qeverisë. Ka thënë se janë të pavërteta dhe propagandë zërat se ajo...

Haxhi Avdyli i LDK-së Prizrenit, ja nis politikës dhe si deputet: Ja pse Thaçi mund të shkaktojë tensione

para 8 muajve - Te Sheshi

Shprehet i pakënaqur me rezultatin e partisë së tij në zgjedhjet e 11 qershorit. Thotë se LDK-së i duhen reforma të thella por nuk preferon të flasë me emër se kush duhet ta merr timonin e partisë pas...

‘Lufta speciale’ e votave për një qeveri të brishtë

para 8 muajve - Insajderi

Koha po kalon, dhe koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN) i zvogëlohet fushëveprimi. Rezultati i zgjedhjeve nuk u dha aspak komoditet për krijimin e një qeverie stabile. Tash janë në kërkim të deputetëve tjerë...

Teuta Rugova thotë se nuk do të votojë një qeveri të PAN-it

para 8 muajve - Illyria

Prishtinë, 15 korrik 2017 – Deputetja e LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Teuta Rugova, ka hedhur poshtë spekulimet se ajo do të votojë për qeverinë që do të formohej nga koalicioni parazgjedhor PDK-AAK-NISMA...

Zeka: Nëse dështon Haradinaj, mandati i takon Kurtit

para 8 muajve - Koha.net

Deputeti i Nismës për Kosovën, pjesë e koalicionit PAN, Milaim Zeka, përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se nëse dështon Ramush Haradinaj ta formojë qeverinë, atëherë kjo e drejtë i takon Albin Kurtit....

Mjerë ajo Qeveri që mbetet peng i dy apo tre deputetëve dhe Listës Serbe

para 8 muajve - Periskopi

Radio Evropa e Lirë: Aktualisht është në vijim e sipër procesi i konstituimit të institucioneve të dala nga zgjedhjet e 11 qershorit. A e shihni mundësinë e një krize eventuale në rast të mosarritjes të...

Problemi i fjalës së nderit

para 8 muajve - Koha.net

Ramush Haradinaj ballafaqohet me një problem objektiv: e tërë struktura e qeverisjes mbështetet vetëm te fjala e tij. Dhe sado e fortë të jetë, fjala e tij tash bëhet pengesë Veton Surroi 1. Pashë hidhërimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK