http://kariera.mk

Peshku redukton sëmundjet e zemrës dhe të kancerit

para 11 muajve - Portalb

Dy të tretat e njerëzve në Britani po e vënë shëndetin e tyre në rrezik duke mos ngrënë mjaftueshëm peshk. Ky është paralajmërimi i ekspertëve që studiojnë sëmundjen e kancerit, teksa sugjeron të gjithë...

Pozitë e re për radioterapi për të mbrojtur zemrën dhe mushkëritë

para 11 muajve - Klan Kosova

Sipas studimeve të fundit në SHBA, pacientëve që vuajnë nga sëmundjet e kancerit të gjirit, po u ofrohet një mënyrë tjetër e trajtimit me radioterapi. Ata pohojnë se ky trajtim  në aparatin e tillë, po...

Peshku redukton sëmundjet e zemrës dhe të kancerit

para 11 muajve - Lajmi.net

Dy të tretat e njerëzve në Britani po e vënë shëndetin e tyre në rrezik duke mos ngrënë mjaftueshëm peshk. Ky është paralajmërimi i ekspertëve që studiojnë sëmundjen e kancerit, teksa sugjeron të gjithë...

Peshku redukton sëmundjet e zemrës dhe të kancerit

para 11 muajve - Klan Kosova

Dy të tretat e njerëzve në Britani po e vënë shëndetin e tyre në rrezik duke mos ngrënë mjaftueshëm peshk. Ky është paralajmërimi i ekspertëve që studiojnë sëmundjen e kancerit, teksa sugjeron të gjithë...

Peshku redukton sëmundjet e zemrës dhe të kancerit

para 11 muajve - Arbresh

Dy të tretat e njerëzve në Britani po e vënë shëndetin e tyre në rrezik duke mos ngrënë mjaftueshëm peshk. Ky është paralajmërimi i ekspertëve që studiojnë sëmundjen e kancerit, teksa sugjeron të gjithë...

Pozitë e re për radioterapi për të mbrojtur zemrën dhe mushkëritë

para 11 muajve - Gazeta e re

Sipas studimeve të fundit në SHBA, pacientëve që vuajnë nga sëmundjet e kancerit të gjirit, po u ofrohet një mënyrë tjetër e trajtimit me radioterapi. Ata pohojnë se ky trajtim në aparatin e tillë, po...

Peshku redukton sëmundjet e zemrës dhe të kancerit

para 11 muajve - Periskopi

Dy të tretat e njerëzve në Britani po e vënë shëndetin e tyre në rrezik duke mos ngrënë mjaftueshëm peshk. Ky është paralajmërimi i ekspertëve që studiojnë sëmundjen e kancerit, teksa sugjeron të gjithë...

“Vrasësit” e heshtur për të cilët duhet të dini

para 11 muajve - Indeks online

Disa sëmundje janë aq të fshehura dhe simptomat e tyre paraqiten fare vonë, gati në fazat përfundimtare. Fatkeqësisht, disa nga to janë edhe vdekjeprurëse, transmeton Indeksonline. Më poshtë po ju paraqesim...

“Vrasësit” e heshtur për të cilët duhet të dini

para 11 muajve - Sovrani

Disa sëmundje janë aq të fshehura dhe simptomat e tyre paraqiten fare vonë, gati në fazat përfundimtare. Fatkeqësisht, disa nga to janë edhe vdekjeprurëse, transmeton Indeksonline. Më poshtë po ju paraqesim...

Si të mbroheni nga diabeti i tipit 2 përmes ushqimit

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Prediabeti paraqet një gjendje të niveleve kronike të larta të sheqerit në gjak, por që nuk është e mjaftueshme që të klasifikohet si diabet i tipit 2. Kjo është mënyra që trupi juaj ju paralajmëron...

Si të mbroheni nga diabeti i tipit 2 përmes ushqimit

para 11 muajve - Te Sheshi

Prediabeti paraqet një gjendje të niveleve kronike të larta të sheqerit në gjak, por që nuk është e mjaftueshme që të klasifikohet si diabet i tipit 2. Kjo është mënyra që trupi juaj ju paralajmëron se...

Ky është mëngjesi ideal që duhet të hajë çdo njeri që vuan nga diabeti

para 11 muajve - Periskopi

Diabeti është një sëmundje një sëmundje kronike e cila mund të avancojë deri në verbëri, probleme të veshkave ose sëmundje koronare të zemrës. Në këto kushte, është shumë e rëndësishme që njerëzit me diabet...

Çfarë hanë për mëngjes njerëzit në vende të ndryshme të botës

para 11 muajve - Standard

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, pasi që na mbanë të shëndetshëm dhe në formë. Por ajo çfarë njerëzit hanë për mëngjes ndryshon nga vendi në vend. Në vendet europiane si Spanja, Franca dhe...

Djathi ju mbron nga diabeti

para 11 muajve - GazetaBlic

Rezultatet kanë treguar se ata të cilët hanë djathë kanë 12% më pak shanse për t’u sëmurur nga diabeti, transmeton “Zeri.info”. Studimet më të reja kanë treguar se djathi zvogëlon rrezikun e shfaqjes së...

E dinit se djathi ju mbronnga diabeti?

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Rezultatet kanë treguar se ata të cilët hanë djathë kanë 12% më pak shanse për t’u sëmurur nga diabeti. Studimet më të reja kanë treguar se djathi zvogëlon rrezikun e shfaqjes së diabetit të...

Ky është mëngjesi perfekt që duhet të hajë çdo njeri që vuan nga diabeti

para 12 muajve - Portalb

Diabeti është një sëmundje një sëmundje kronike e cila mund të avancojë deri në verbëri, probleme të veshkave ose sëmundje koronare të zemrës. Në këto kushte, është shumë e rëndësishme që njerëzit me diabet...

Kujdes/ Shenjat paralajmëruese të dibatetit të tipit 2 që nuk duhen injoruar kurrë

para 12 muajve - Standard

Shumë njerëz që preken nga diabeti i tipit 2 nuk ia kanë idenë që janë të sëmurë derisa analizat e gjakut të tregojnë për nivele jonormale të sheqerit në gjak, apo derisa sëmundja të përparojë dhe të fillojnë...

Kujdes! Anashkalimi i mëngjesit ju rrezikon nga sëmundjet e zemrës dhe diabetit

para 12 muajve - Standard

Një e treta e të rriturve anashkalojnë mëngjesin dhe konsumojnë ushqime të shpejta gjatë ditës, një zakon ky që mund të bëjë kërdinë në shëndet. Shoqata Amerikane e Zemrës ka publikuar të dhëna dhe udhëzime...

Shenjat paralajmëruese të dibatetit të tipit 2 që nuk duhen injoruar kurrë

para 12 muajve - Infokusi

Shumë njerëz që preken nga diabeti i tipit 2 nuk ia kanë idenë që janë të sëmurë derisa analizat e gjakut të tregojnë për nivele jonormale të sheqerit në gjak, apo derisa sëmundja të përparojë dhe të fillojnë...

Shenjat paralajmëruese të dibatetit të tipit 2 që nuk duhen injoruar kurrë

para 12 muajve - Lajmi.net

Shumë njerëz që preken nga diabeti i tipit 2 nuk ia kanë idenë që janë të sëmurë derisa analizat e gjakut të tregojnë për nivele jonormale të sheqerit në gjak, apo derisa sëmundja të përparojë dhe të fillojnë...

Shenjat paralajmëruese të dibatetit që nuk duhen injoruar kurrë

para 12 muajve - Arbresh

Shumë njerëz që preken nga diabeti i tipit 2 nuk ia kanë idenë që janë të sëmurë derisa analizat e gjakut të tregojnë për nivele jonormale të sheqerit në gjak, apo derisa sëmundja të përparojë dhe të fillojnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK