http://kariera.mk

Maqedonia pas 3 deri 4 muajve do të pranohet në NATO

para 9 muajve - Aktuale

Çështja e anëtarësimit të Maqedonisë në NATO mund të zgjidhet për 3 – 4 muaj. Këtë e ka theksuar një diplomat evropian për RIA Novosti. “Ka përshpejtim të bisedimeve. Për 3 – 4 muaj planifikojmë ti mbarojmë,...

Maqedonia pas 3 deri 4 muajve do të pranohet në NATO

para 9 muajve - Ina

Çështja e anëtarësimit të Maqedonisë në NATO mund të zgjidhet për 3 – 4 muaj. Këtë e ka theksuar një diplomat evropian për RIA Novosti. “Ka përshpejtim të bisedimeve. Për 3 – 4 muaj planifikojmë ti mbarojmë,...

Dimitrov: Qeveria është e orientuar kah e ardhmja

para 9 muajve - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, i cili qëndron për vizitë pune në Bruksel, sot në Qendrën për politika evropiane i prezantoi prioritetet reformuese të Qeverisë së re të Maqedonisë, përcjell...

Maqedonia pas 3 deri 4 muajve do të pranohet në NATO

para 9 muajve - Fakti Ditor

Çështja e anëtarësimit të Maqedonisë në NATO mund të zgjidhet për 3 – 4 muaj. Këtë e ka theksuar një diplomat evropian për RIA Novosti. “Ka përshpejtim të bisedimeve. Për 3 – 4 muaj planifikojmë ti mbarojmë,...

Dimitrov i prezantoi prioritetet reformuese në Qendrën për politika evropiane në Bruksel

para 9 muajve - Portalb

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, i cili qëndron për vizitë pune në Bruksel, sot në Qendrën për politika evropiane i prezantoi prioritetet reformuese të Qeverisë së re të Maqedonisë. Siç kumtoi...

Dimitrov: BE-ja mund të bëjë hap cilësor dhe dallim në rajon

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 17 korrik - Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, i cili qëndron për vizitë pune në Bruksel, sot në Qendrën për politika evropiane i prezantoi prioritetet reformuese të Qeverisë së re të...

Dimitrov i prezantoi prioritetet reformuese në Qendrën për politika evropiane në Bruksel

para 9 muajve - Gazeta Express

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, i cili qëndron për vizitë pune në Bruksel, sot në Qendrën për politika evropiane i prezantoi prioritetet reformuese të Qeverisë së re të Maqedonisë. Siç kumtoi...

Kotzias, takim ?interesant dhe serioz? me Nimetz për çështjen e emrit të Maqedonisë

para 9 muajve - Albeu

Kam pasur një takim shumë interesant dhe serioz me zotëri Niemetz, i cili para ca kohësh qëndroi në Shkup . Ai më informoi për klimën atje, deklaroi ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Kotzias , pas...

Dimitrov prezantoi prioritetet reformuese të qeverisë në Qendrën për politika evropiane në Bruksel

para 9 muajve - Flaka

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, i cili qëndron për vizitë pune në Bruksel, sot në Qendrën për politika evropiane i prezantoi prioritetet reformuese të Qeverisë së re të Maqedonisë. Siç kumtoi...

Koxias ka pasur takim "interesant dhe serioz" me Nimicin

para 9 muajve - Zhurnal

Athinë, 17 korrik - Kam pasur një takim shumë interesant dhe serioz me zotëri Nimicin, i cili para ca kohësh qëndroi në Shkup. Ai më informoi për klimën atje, deklaroi ministri grek i Punëve të Jashtme,...

Kotzias: Kam pasur takim interesant me Nimetz për çështjen e emrit të Maqedonisë

para 9 muajve - Telegrafi

Kam pasur një takim shumë interesant dhe serioz me zotëri Niemetz, i cili para ca kohësh qëndroi në Shkup. Ai më informoi për klimën atje, deklaroi ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Kotzias , pas...

Koxias, takim “interesant dhe serioz” me Nimicin

para 9 muajve - Gazeta Express

“Kam pasur një takim shumë interesant dhe serioz me zotëri Nimicin, i cili para ca kohësh qëndroi në Shkup. Ai më informoi për klimën atje”, deklaroi ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Koxias pas...

Koxias, takim “interesant dhe serioz” me Nimicin

para 9 muajve - Aktuale

“Kam pasur një takim shumë interesant dhe serioz me zotëri Nimicin, i cili para ca kohësh qëndroi në Shkup. Ai më informoi për klimën atje”, deklaroi ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Koxias pas...

Takimi Koxias - Nimic në Bruksel, asnjë propozim i ri për zgjidhjen e emrit

para 9 muajve - MRT

Asnjë propozim i ri për zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë nuk doli nga takimi i realizuar... Asnjë propozim i ri për zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë nuk doli nga takimi i realizuar...

Koxias ka pasur takim “interesant dhe serioz” me Nimicin

para 9 muajve - Tetova Sot

Kam pasur një takim shumë interesant dhe serioz me zotëri Nimicin, i cili para ca kohësh qëndroi në Shkup. Ai më informoi për klimën atje, deklaroi ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Koxias pas takimit...

Ministri grek, Kotzias: U thashë miqve evropianë të mos krijojmë një “Gruevski të dytë”

para 9 muajve - BalkanWeb

GREQI – Gjatë një interviste për “EurActiv”, ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias ka deklaruar se qeveria e re në Maqedoni ka qetësuar retorikën dhe ka një komunikim më korrekt, por asgjë nuk ka...

Kotzias: U thashë miqve evropianë të mos krijojmë një “Gruevski të dytë”

para 9 muajve - Lexo

Qeveria e re ka qetësuar retorikën dh ka një kumunikim më korrekt, por asgjë nuk ka ndryshuar, ka deklaruar shefi i diplomacisë greke Nikos Kotzias në një intervistë pëe “EurActiv” për qeverinë e re maqedonase....

Paralajmërimi i ministrit grek Kotzias: Nuk do lejojmë sjellje të papërshtatshme ndaj nesh, Evropa të edukojë liderat në Shkup

para 9 muajve - Gazeta Tema

Gjatë një interviste për “EurActiv”, ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias ka deklaruar se qeveria e re në Maqedoni ka qetësuar retorikën dhe ka një komunikim më korrekt, por asgjë nuk ka ndryshuar...

Kotzias: U thashë miqve evropianë të mos krijojmë një ?Gruevski të dytë?

para 9 muajve - Albeu

Qeveria e re ka qetësuar retorikën dh ka një kumunikim më korrekt, por asgjë nuk ka ndryshuar, ka deklaruar shefi i diplomacisë greke Nikos Kotzias në një intervistë pëe “EurActiv” për qeverinë e re maqedonase....

U thashë miqve evropianë të mos krijojmë një "Gruevski të dytë", thotë Kotzias

para 9 muajve - Gazeta Express

Qeveria e re ka qetësuar retorikën dh ka një kumunikim më korrekt, por asgjë nuk ka ndryshuar, ka deklaruar shefi i diplomacisë greke Nikos Kotzias në një intervistë pëe "EurActiv" për qeverinë e re maqedonase....

Atmosfera rreth negociatave për emrin po ndryshon, thonë analistët

para 9 muajve - Gazeta Express

Atmosfera rreth negociatave për emrin në mes Maqedonisë dhe Greqisë po ndryshon, thonë analistët. Ata shprehen optimistë rreth ndërtimit të marrëdhënieve të mira fqinjësore, për të cilat, siç thonë, mund...

Kotzias: U thashë miqve në BE të mos krijojmë një "Gruevski të dytë"

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 17 korrik Zhurnal.mk - Qeveria e re ka qetësuar retorikën dh ka një kumunikim më korrekt, por asgjë nuk ka ndryshuar, ka deklaruar shefi i diplomacisë greke Nikos Kotzias në një intervistë pëe "EurActiv"...

Koxias: Është zbutur retorika, por asgjë ska ndryshuar në çështjen me emrin

para 9 muajve - Portalb

Edhe pse ka ndryshuar retorika e Maqedonisë ndaj Greqisë sa i përket çështjes së emrit, në thelb asgjë ska ndryshuar sa i përket këtij problemi ndërmejt Greqisë dhe Maqedonisë. Kështu vlerësoi ministri...

Kotzias: U thashë miqve evropianë të mos krijojmë një “Gruevski të dytë”

para 9 muajve - Tetova Sot

Qeveria e re ka qetësuar retorikën dh ka një kumunikim më korrekt, por asgjë nuk ka ndryshuar, ka deklaruar shefi i diplomacisë greke Nikos Kotzias në një intervistë pëe “EurActiv” për qeverinë e re maqedonase....

Koxias: Është zbutur retorika, por asgjë ska ndryshuar në çështjen me emrin

para 9 muajve - Almakos

Edhe pse ka ndryshuar retorika e Maqedonisë ndaj Greqisë sa i përket çështjes së emrit, në thelb asgjë ska ndryshuar sa i përket këtij problemi ndërmejt Greqisë dhe Maqedonisë. Kështu vlerësoi ministri...

Koxias: Është ndryshuar retorika, por asgjë ska ndryshuar në çështjen me emrin

para 9 muajve - Portalb

Edhe pse ka ndryshuar retorika e Maqedonisë ndaj Greqisë sa i përket çështjes së emrit, në thelb asgjë ska ndryshuar sa i përket këtij problemi ndërmejt Greqisë dhe Maqedonisë. Kështu vlerësoi ministri...

Angazhimi i Nimic, hap përpara në negociata

para 9 muajve - Zhurnal

Shkup, 17 korrik Zhurnal.mk - Atmosfera për negociatat rreth emrit po ndryshon, thonë analistët. Ata shprehen optimistë rreth ndërtimit të marrëdhënieve të mira fqinjësore, për të cilat, siç thonë, mund...

Kotzias: U thashë miqve evropianë të mos krijojmë një “Gruevski të dytë”

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Qeveria e re ka qetësuar retorikën dh ka një kumunikim më korrekt, por asgjë nuk ka ndryshuar, ka deklaruar shefi i diplomacisë greke Nikos Kotzias në një intervistë pëe “EurActiv” për qeverinë e re maqedonase....

Në Bruksel sot diskutohet për emrin e Maqedonisë

para 9 muajve - InfoShqip

Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kocias sot në Bruksel do të takohet me negocatorin  e kontestit me emrin me Maqedoninë, Metju Nimic, transmeton InfoShqip. " Qëllimi i takimit, pas takimit të Nimic me...

Në Bruksel takim Koxias -Nimic

para 9 muajve - MRT

Ministri grek i Punëve të Jashtme Nikos Koxias sot në Bruksel do të takohet me mediatorin Methju Nimic.... Ministri grek i Punëve të Jashtme Nikos Koxias sot në Bruksel do të takohet me mediatorin Methju...

NË BRUKSEL TAKIM KOXIAS – NIMIC

para 9 muajve - TV21

Ministri grek i Punëve të Jashtme Nikos Koxias sot në Bruksel do të takohet me mediatorin Methju Nimic. “Qëllimi i takimit, i cili pason pas vizitë së Nimicit në Maqedoni në fillim të korrikut, ësht që...

Nimic dhe Kocias takohen sot në Bruksel për çështjen e emrit

para 9 muajve - Albeu

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Methju Nimic dhe ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, sot do të takohen në Bruksel . Siç njoftojnë nga kabineti i Nimicit, takimi...

Çështja e emrit, Nimic dhe Kocias takohen sot në Bruksel

para 9 muajve - Gazeta Express

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Methju Nimic  dhe ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, sot do të takohen në Bruksel. Ashtu siç njoftojnë nga kabineti i Nimicit,...

Në Bruksel nis shqyrtimi i çështjes së emrit

para 9 muajve - Ina

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Methju Nimic  dhe ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, sot do të takohen në Bruksel. Ashtu siç njoftojnë nga kabineti i Nimicit,...

Në Bruksel nis shqyrtimi i çështjes së emrit

para 9 muajve - Aktuale

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Methju Nimic  dhe ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, sot do të takohen në Bruksel. Ashtu siç njoftojnë nga kabineti i Nimicit,...

Sot në Bruksel takohen Nimic dhe Kocias, do të bisedohet për emrin

para 9 muajve - Zhurnal

Bruksel, 17 korrik - Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kocias sot në Bruksel do të takohet me mediatorin e kontestit me emrin me Maqedoninë, Metju Nimic, përcjell Zhurnal. "Qëllimi i takimit, pas takimit...

Çështja e emrit, Nimic dhe Kocias takohen sot në Bruksel

para 9 muajve - Tetova Sot

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Methju Nimic  dhe ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, sot do të takohen në Bruksel. Ashtu siç njoftojnë nga kabineti i Nimicit,...

Bruksel, Nimic dhe Koxias takohen sot për çështjen e emrit

para 9 muajve - Almakos

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Methju Nimic dhe ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, sot do të takohen në Bruksel. Ashtu siç njoftojnë nga kabineti i Nimicit,...

Bruksel, Nimic dhe Koxias takohen sot për çështjen e emrit

para 9 muajve - Portalb

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Methju Nimic  dhe ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, sot do të takohen në Bruksel, njofton Portalb.mk . Ashtu siç njoftojnë...

Bruksel, nis shqyrtimi i çështjes së emrit

para 9 muajve - Flaka

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Methju Nimic  dhe ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, sot do të takohen në Bruksel. Ashtu siç njoftojnë nga kabineti i Nimicit,...

Takim Koxias -Nimic në Bruksel

para 9 muajve - Kurir

“Qëllimi i takimit, i cili pason pas vizitë së Nimicit në Maqedoni në fillim të korrikut, ësht që të diskutojë për gjetjen e mundësisë për përparim në negociatat për kontestin për emrin”, deklaroi Stefan...

Nimetz takohet me grekun Kotzias, do të flasin për çështjen e emrit të Maqedonisë

para 9 muajve - Lexo

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë, Matthew Nimetz, do të qëndrojë sot në Bruksel ku do të takohet me ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias....

Kontesti i emrit: Nimic nesër takon Koxiasin në Bruksel

para 9 muajve - Tetova Sot

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Metju Nimic dhe ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Koxias do të takohen nesër në Bruksel. Siç njoftojnë nga kabineti...

Kontesti i emrit: Nimic nesër takon Koxiasin në Bruksel

para 9 muajve - Aktuale

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Metju Nimic dhe ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Koxias do të takohen nesër në Bruksel. Siç njoftojnë nga kabineti...

Zgjidhja e kontestit për emrin, mundësi e vetme për hyrje në NATO dhe BE

para 9 muajve - MRT

Edhe përkundër shumë përpjekjeve që Maqedonia të bëhet pjesë e familjes Evropiane.... Edhe përkundër shumë përpjekjeve që Maqedonia të bëhet pjesë e familjes Evropiane, çështja e emrit vazhdon të jetë...

Nimetz nesër takon grekun Kotzias, do të flasin për çështjen e emrit të Maqedonisë

para 9 muajve - Telegrafi

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë, Matthew Nimetz, do të qëndrojë nesër në Bruksel ku do të takohet me ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias....

Emri, Nimic dhe Koxias nesër takohen në Bruksel

para 9 muajve - Flaka

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Methju Nimic  dhe ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, nesër do të takohen në Bruksel, njofton Portalb.mk . Ashtu siç njoftojnë...

Çështja e emrit, Nimic dhe Koxias nesër takohen në Bruksel

para 9 muajve - Portalb

Ndërmjetësuesi i OKB-së për çështjen e emrit mes Greqisë dhe Maqedonisë, Methju Nimic  dhe ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, nesër do të takohen në Bruksel, njofton Portalb.mk . Ashtu siç njoftojnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK