http://kariera.mk

Partia ZGJIDHJA: Komisioni Europian i çjerr maskën qeverisë shqiptare

para 7 muajve - Shekulli

Partia ZGJIDHJA njofton se kishte paralajmëruar dështimin e qeverisë shqiptare në Samitin e Triestes menjëherë pas mbarimit të punimeve të tij. ZGJIDHJA nënvizon se Edi Rama ka mashtruar shqiptarët teksa...

Kina do të “hyjë” në BE. Investime në vendet aspirante për anëtarësim

para 7 muajve - Top Channel

Pekini, thotë “Politico”, po investon fort në vendet që mund të bëhen një ditë pjesë e Bashkimit Europian. Analizen e saj, revista prestigjoze e Brukselit e fokuson tek Serbia, një vend i gjendur në mesin...

Kina do të hyjë në Bashkimin Evropian?

para 7 muajve - GazetaBlic

Pekini, thotë “Politico”, po investon fort në vendet që mund të bëhen një ditë pjesë e Bashkimit Evropian. Analizën e saj, revista prestigjioze e Brukselit e fokuson tek Serbia, një vend i gjendur në mesin...

Kina do të hyjë në Bashkimin Europian?

para 7 muajve - Gazeta Express

Pekini, thotë “Politico”, po investon fort në vendet që mund të bëhen një ditë pjesë e Bashkimit Evropian. Analizën e saj, revista prestigjioze e Brukselit e fokuson tek Serbia, një vend i gjendur në mesin...

Kina do të “hyjë” në BE

para 7 muajve - Koha.net

Pekini, thotë “Politico”, po investon fort në vendet që mund të bëhen një ditë pjesë e Bashkimit Evropian. Analizën e saj, revista prestigjioze e Brukselit e fokuson tek Serbia, një vend i gjendur në mesin...

Kina do të hyjë në Bashkimin Europian?

para 7 muajve - Antpress

Pekini, thotë “Politico”, po investon fort në vendet që mund të bëhen një ditë pjesë e Bashkimit Evropian. Analizën e saj, revista prestigjioze e Brukselit e fokuson tek Serbia, një vend i gjendur në mesin...

Kina do të “hyjë” në BE

para 7 muajve - Portalb

Pekini, thotë “Politico”, po investon fort në vendet që mund të bëhen një ditë pjesë e Bashkimit Europian, njofton TCH , përcjell Portalb.mk . Analizen e saj, revista prestigjoze e Brukselit e fokuson...

The Economist: Disa nga krerët e Ballkanit Perëndimor po dalin jashtë kontrollit

para 7 muajve - Gazeta Express

Pas Samitit të Triestes “The Economist” ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit Perëndimor dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në...

The Economist: Disa krerë të Ballkanit Perëndimor po dalin jashtë kontrollit

para 7 muajve - Aktuale

Pas Samitit të Triestes “The Economist” ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit Perëndimor dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në...

The Economist: Disa nga krerët e Ballkanit Perëndimor po dalin jashtë kontrollit

para 7 muajve - Gazeta e re

Pas Samitit të Triestes “The Economist” ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit Perëndimor dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE/VD

para 7 muajve - Shqiptarja

Vetëm pak ditë më parë komisioneri për zgjerimin Johannes Hahn u shpreh  se Shqipëria dhe Maqedonia  janë ende larg anëtarësimit, ndërsa kryeministri Rama dhe Zaev kërkojnë integrim të shpejtë në BE. Bashkimi...

Aleanca Greqi, Serbi, Bullgari, jashtë kohe

para 7 muajve - Tetova Sot

Nga Shaban MURATI Të nesërmen e samitit të Triestes në 12 korrik të BE me vendet e Ballkanit Perëndimor, që ishte faza e katërt e “Procesit të Berlinit”, i iniciuar nga kancelarja Angela Merkel, Greqia...

The Economist: Disa krerë të Ballkanit Perëndimor po dalin jashtë kontrollit

para 7 muajve - Standard

Pas Samitit të Triestes “The Economist” ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit Perëndimor dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në...

Kina do të hyjë në Bashkimin Europian?

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Pekini, thotë “Politico”, po investon fort në vendet që mund të bëhen një ditë pjesë e Bashkimit Evropian. Analizën e saj, revista prestigjioze e Brukselit e fokuson tek Serbia, një vend i gjendur në mesin...

The Economist: Disa krerë të Ballkanit Perëndimor po dalin jashtë kontrollit

para 7 muajve - Syri

Pas Samitit të Triestes “The Economist” ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit Perëndimor dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në...

Fakte dhe shifra për Samitin e Triestes/ Si ambasadori italian në Tiranë zbuloi mashtrimin e Ramës

para 7 muajve - Shekulli

Ashtu siç tashmë bën pas çdo dështimi, edhe lajmin se Shqipëria doli nga Samiti i Triestes pa asnjë projekt, kryeministri Rama e përgënjeshtroi pa asnjë problem. Më 12 Korrik u zhvillua në Trieste të Italisë...

The Economist: Disa krerë të Ballkanit Perëndimor po dalin jashtë kontrollit

para 7 muajve - Fakti Ditor

Pas Samitit të Triestes “The Economist” ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit Perëndimor dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në...

FOTO/ Fakte dhe shifra për Samitin e Triestes dhe si ambasadori italian në Tiranë zbuloi mashtrimin e Ramës

para 7 muajve - Syri

Ashtu siç tashmë bën pas çdo dështimi, edhe lajmin se Shqipëria doli nga Samiti i Triestes pa asnjë projekt, kryeministri Rama e përgënjeshtroi pa asnjë problem. Më 12 Korrik u zhvillua në Trieste të Italisë...

Kina do të “hyjë” në BE. Investime në vendet e Ballkanit

para 7 muajve - 24 ore

Pekini, thotë “ Politico ”, po investon fort në vendet që mund të bëhen një ditë pjesë e Bashkimit Europian. Analizën e saj, revista prestigjioze e Brukselit e fokuson tek Serbia, një vend i gjendur në...

“The Economist” për samitin e Triestes: Shtetet e Ballkanit partnerë të mërzitshëm, të rrethuar me kokëçarje politike dhe ekonomi të dala mode

para 7 muajve - Shekulli

Pas Samitit të Triestes The Economist ka bërë në shkrim ku analizon gjendjen e Ballkanit dhe marrëdhënien e tij me Bashkimin Evropian. Ballkanit iu dha shpresë se do të anëtarësoheshin në BE por ku jemi...

Aleanca Greqi, Serbi, Bullgari, jashtë kohe

para 7 muajve - BalkanWeb

Nga: Shaban Murati Të nesërmen e samitit të Triestes në 12 korrik të BE me vendet e Ballkanit Perëndimor, që ishte faza e katërt e “Procesit të Berlinit”, i iniciuar nga kancelarja Angela Merkel, Greqia...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 7 muajve - Ina

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 7 muajve - Aktuale

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 7 muajve - GazetaBlic

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

​Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 7 muajve - Indeks online

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Jugosllavia? Rama: Marrëzi. Tregu ballkanik, projekt europian

para 7 muajve - Flaka

Vendimi i samitit të Triestes për të krijuar në Ballkanin Perëndimor një zonë të përbashkët ekonomike u komentua në Tiranë si një përpjekje për të rikthyer ish-Jugosllavinë. Por Kryeministri Edi Rama e...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 7 muajve - Antpress

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 7 muajve - Lajmi.net

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

“The Economist”: BE duhet t’ia dëshmojë Ballkanit se nuk ia ka kthyer shpinën

para 7 muajve - Koha Jone

Oborri i pasëm i Europës po rrëshqet drejt krimit dhe autoratirizmit, shkruan «The Economist» në analizën për zhvillimet e fundit në Ballkan. Mjaftoni t’i bëni sytë katër dhe gjithçka do ta merrni vesh....

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 7 muajve - Zhurnal

Shkup, 16 korrik - Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 7 muajve - Alsat-M

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 7 muajve - Arbresh

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 7 muajve - Gazeta e re

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 7 muajve - KosovaPress

Shpresoj se e kanë kuptuar se nuk duhet të bien në “gropë” në rrugën e quajtur Ballkan, por duhet ta përmirësojnë rrugën. Ne nuk jemi Ballkani Perëndimor, por ne jemi pjesë e Evropës dhe në këtë drejtim...

“The Economist”: BE duhet t’ia dëshmojë Ballkanit se nuk ia ka kthyer shpinën

para 7 muajve - Gazeta Tema

Oborri i pasëm i Europës po rrëshqet drejt krimit dhe autoratirizmit, shkruan «The Economist» në analizën për zhvillimet e fundit në Ballkan. Mjaftoni t’i bëni sytë katër dhe gjithçka do ta merrni vesh....

Zaev e Rama kërkojnë integrim të shpejtë në BE

para 7 muajve - Tetova Sot

Bashkimi Evropian seriozisht të konsiderojë aspiratën e Ballkanit Perëndimor për t’u bërë pjesë e saj, sa nuk është bërë vonë! Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama...

“The Economist”: BE nuk duhet t’ia ka kthejë shpinën Ballkanit

para 7 muajve - Java News

Oborri i pasëm i Europës po rrëshqet drejt krimit dhe autoratirizmit, shkruan «The Economist» në analizën për zhvillimet e fundit në Ballkan. Mjaftoni t’i bëni sytë katër dhe gjithçka do ta merrni vesh....

ASNJË ARSYE T’I RRAHIM SHPATULLAT NJËRI-TJETRIT

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Vërtet Ballkani do t’i jepet më shumë para nga BE, por a do t’i zgjidhin paratë problemet e thella që kanë vendet e Ballkanit mes njëri-tjetrit? Adelheid Feilcke kërkon më pak skrupuj ndaj lidershipit...

"BE dëshiron ta shohë Ballkanin afër tregjeve ekonomike të Unionit"

para 7 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (АА) – Oda Ekonomike e Maqedonisë (OEM) mbajti konferencë për media me temë “Integrimi Ekonomik Rajonal – pritjet e Samitit në Trieste”, në të cilën u theksua konstatimi se të gjitha...

Federata Shqiptare versus Jugosllavia e re

para 7 muajve - Shekulli

Sadri Ramabaja Projekti Serb për një Jugosllavi të Re dhe Shqipëri, duhet të marrë përgjigjen e doktrinës politike shqiptare që duhet të kuptohet si një hendek mbrojtës në funksion të interesave kombëtare....

“The Economist”: BE duhet t’i tregojë Ballkanit se ka ende mundësi të bëhet pjesë e klubit

para 7 muajve - Te Sheshi

Në një analizë të perspektivës europiane të Ballkanit, pas samitit të Triestes,“The Ecomonist” sjell qasje nga gjashtë vendet që duken ende larg anëtarësimit. Artikulli thekson se oborri i brendshëm i...

Federata Shqiptare përballë Jugosllavisë së Re

para 7 muajve - Lajme.al

Dr. Sadri Ramabaja* Projektit serb për Jugosllavinë e re, plus Shqipëria, duhet t’i përgjigjemi me një doktrinë politike shqiptare që do të duhej konceptuar si ledh mbrojtës dhe në funksion të interesit...

Adelheid Feilcke: Asnjë arsye t’i rrahim shpatullat njëri-tjetrit

para 7 muajve - AlbPortali

Loading... Vërtet Ballkani do t’i jepet më shumë para nga BE, por a do t’i zgjidhin paratë problemet e thella që kanë vendet e Ballkanit mes njëri-tjetrit? Adelheid Feilcke Po, vërtet BE ofroi vërtet diçka...

Asnjë arsye t’i rrahim shpatullat njëri-tjetrit

para 7 muajve - Ora news

Vërtet Ballkani do t’i jepet më shumë para nga BE, por a do t’i zgjidhin paratë problemet e thella që kanë vendet e Ballkanit mes njëri-tjetrit? Adelheid Feilcke kërkon më pak skrupuj ndaj lidershipit...

Ballkani: Bashkimi Europian, zhvillim demokratik dhe lëvizje sociale

para 7 muajve - AlbPortali

Loading... Qysh kur procesi i Berlinit ka filluar në vitin 2014, Ballkani është kthyer në qendër të kronikave ndërkombëtare në raport me rrezikun e sigurisë për shkak të flukseve migratore në rrugën ballkanike,...

Gjithcka mbi Samitin e Triestes, milionat që fiton SHqiperia dhe brockullat per “New Jugosllavine”

para 7 muajve - Lexo

Jemi këtu për të thënë disa fjalë lidhur me një moment të rëndësishëm të kësaj periudhe, që ishte Samiti i Triestes dhe për të dhënë disa informacione që, besoj, kanë rëndësi për opinionin publik, edhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK