http://kariera.mk

Deputeti i PD: Heshtja e Berishës kthim pas për PD, Selami të mos tregohet naiv

para 10 muajve - Koha Jone

I ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv, ish-deputeti Igli Cara shprehet se zgjedhjet per Kreun e PD janë një farsë, duke vendosur gishtin tek Lulzim Basha për humbjen e PD në zgjedhje....

Humbja në zgjedhje, deputeti i PD: Përgjegjës direkt Basha. Heshtja e Berishës kthim pas për PD, Selami të mos tregohet naiv

para 10 muajve - Gazeta Tema

I ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv, ish-deputeti Igli Cara shprehet se zgjedhjet per Kreun e PD janë një farsë, duke vendosur gishtin tek Lulzim Basha për humbjen e PD në zgjedhje....

Basha-Selami, garë në errësirë

para 10 muajve - Koha Jone

Nga Qamil Xhani. Përballja e dy kandidatëve për kreun e PD-së, Lulzim Basha dhe Eduard Selami dje në Shkodër është shoqëruar me një incident. Në orën 17:30 teksa demokratët prisnin në sallën e kinema “Milenllium”...

Humbja e PD në zgjedhje,Cara: Përgjegjës direkt Lulzim Basha

para 10 muajve - Shqiptarja

I ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv, ish-deputeti Igli Cara shprehet se zgjedhjet per Kreun e PD janë një farsë, duke vendosur gishtin tek Lulzim Basha për humbjen e PD në zgjedhje....

“Basha lider i dështuar”

para 10 muajve - RTV 21

Selami ka deklaruar se Lulzim Basha është një lider i dështuar Në takimet me simpatizantët e Partisë Demokratike në Berat, Kuçovë, Ura Vajguore dhe Poliçan, kandidati për kryetar të PD-së, Eduard Selami...

Selami: Basha lider i dështuar

para 10 muajve - GazetaBlic

Në takimet me simpatizantët e Partisë Demokratike në Berat, Kuçovë, Ura Vajguore dhe Poliçan, kandidati për kryetar të PD-së, Eduard Selami ka deklaruar se Lulzim Basha është një lider i dështuar dhe që...

Deputeti i PD: Humbja në zgjedhje, përgjegjës Basha. Heshtja e Berishës kthim pas. Selami të mos tregohet naiv

para 10 muajve - AlbPress

I ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo” në Report Tv, ish-deputeti Igli Cara shprehet se zgjedhjet per Kreun e PD janë një farsë, duke vendosur gishtin tek Lulzim Basha për humbjen e PD në zgjedhje....

Selami: Basha, lider i dështuar. Basha: PD, përballë krimit dhe drogës

para 10 muajve - Top Channel

Në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Poliçanit, kandidati për kryetar të PD, Eduard Selami ka deklaruar se Lulzim Basha është një lider i dështuar dhe që braktis premtimet. “Diferenca...

Rithemelim, apo ringritje e PD? Ja argumentet e mia!

para 10 muajve - Gazeta Tema

Fran Çukaj Rithemelim , ringritje , humbje zgjedhjesh , rënie , analizë . Këto janë termat që po lakohen më shumë gjatë gjykimit që po i bëhet gjendjes së Pd-së . Para së gjithash do të duhej  që të përcaktohej ...

Basha: Kandidatët i zgjedh anëtarësia. Selami: Basha të ikte

para 10 muajve - Flaka

Lulzim Basha u premtoi demokratëve se do të jenë ata që do të marrin vendimet më të rëndësishme për Partinë Demokratike, përfshirë edhe kandidatët për deputetë në të ardhmen. “Ashtu siç e thashë kur dorëzova...

Selami: Basha modeli i dështuar, nuk mbajti premtimet

para 10 muajve - Klan

Afrimi i zgjedhjeve në Partinë Demokratike ka ashpërsuar tonet e rivalit të Lulzim Bashës në garën për kreun e kësaj force politike. Eduard Selami i cili që në nisje të fushatës e ka akuzuar për pabarazi...

Basha: Për çdo vendimmarrje do pyeten strukturat

para 10 muajve - Klan

Mandatin e tij të dytë në krye të Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se e kërkon për të vijuar betejën me krimin që sipas tij deformoi vullnetin e shqiptarëve në 25 qershor. Ndonëse u vu nën akuzë se...

Selami: Basha, lider i dështuar. Basha: PD, përballë krimit dhe drogës

para 10 muajve - Portalb

Në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Poliçanit, kandidati për kryetar të PD, Eduard Selami ka deklaruar se Lulzim Basha është një lider i dështuar dhe që braktis premtimet, transmeton...

Gara në PD, Basha: Ju tregoj tre kauzat që u vërtetuan më 25 qershor

para 10 muajve - BalkanWeb

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

Basha: Vendimet e rëndësishme në duart e demokratëve

para 10 muajve - Ora news

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor. Basha tha se nga njëra anë qëndronte PD me vlerat dhe programin e saj dhe...

Basha vijon fushatën në Berat

para 10 muajve - ABC News

Duke e konsideruar garën për kreun statore, Lulzim Basha deklaroi në Berat se me fillimin e zbatimit të projektitt të Republikës së re, fillimisht në PD, anëtari do të marrë fuqi për vendimet të rëndësishme....

Basha: Bashkim jo për kolltuqe. Selami: Dorëheqja i shërben PD

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Dy kandidatët në garë, për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe rivali i tij, Eduard Selami janë ndalur në takim me demokratit e qarkut të Beratit. Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit,...

Gara në PD, Basha: Ju tregoj tre akuzat që u vërtetuan më 25 qershor

para 10 muajve - BalkanWeb

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

Selami: Basha të dorëhiqet, po e lë partinë në duar të sigurta

para 10 muajve - Klan Kosova

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 17 korrik - Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 17 korrik - Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta...

Zgjedhjet në PD, Basha e Selami vazhdojnë fushatën

para 10 muajve - RTSH

Pak ditë para zgjedhjeve për kreun e ri të PD, partia më e madhe e opozitës së djathtë në Shqipëri, dy kandidatët Lulzim Basha dhe Eduard Selami kanë intensifikuar takimet. Ata kanë biseduar me anëtarësinë...

Selami: Basha lider i dështuar

para 10 muajve - Gazeta e re

Në takimet me simpatizantët e Partisë Demokratike në Berat, Kuçovë, Ura Vajguore dhe Poliçan, kandidati për kryetar të PD-së, Eduard Selami ka deklaruar se Lulzim Basha është një lider i dështuar dhe që...

Selami dhe Basha vijojnë fushatën

para 10 muajve - Vizion Plus

Kandidati për kryetar të PD-së Eduard Selami, nuk ka kursyer sulmet në adresë të kryetarit në detyrë të partisë. Gjatë një takimi me anëtarësinë e Beratit dhe Kuçovës, Selami tha se Basha, është lider...

Selami: Basha lider i dështuar

para 10 muajve - KosovaPress

“Diferenca më e madhe është mes të thënës dhe të bërës. Kur e dëgjon zotin Basha thua ‘lum si unë’, por kur e sheh në PD thua ‘mjerë si ne’. Nuk mund të qahesh, e njeh nga pikëpamja teorike si funksionon...

Basha: Vendimet e rëndësishme në duart e qytetarëve

para 10 muajve - Lajmi.net

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

Basha: Vendimet e rëndësishme në duart e qytetarëve

para 10 muajve - Sot News

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

E djatha shqiptare, Lulzim Basha dhe kundërshtarët e tij në PD

para 10 muajve - Zhurnal

Lajm i lidhur Portalet e BESË-s, gjahu i shtrigave ndaj Ziadin Selës Benjamin, ty je një hero! Takimi i Triestes dhe pinoku ynë jo transparent! Srebrenica (Diçka përtej ngushëllimeve) Faza e ardhshme fillon...

Selami sfidon Bashën: Dorëheqja do të shërbejë. Partinë do ta lësh në dorë të sigurt

para 10 muajve - BalkanWeb

BERAT- Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë....

Basha rikthehet tek Republika e Re, Selami: Ik, ke ende kohë

para 10 muajve - Mapo

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Poliçanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

Selami në Berat: Vota për mua, akti i parë i bashkimit të PD

para 10 muajve - ABC News

Në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Poliçanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar se pikërisht në këto...

Basha: Bashkë jo për kolltuqe dhe privilegje, por për ndryshim

para 10 muajve - Gazeta Express

Kreu aktual i PD-së dhe kandidati për këtë post, Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Poliçanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me...

Selami: Nuk je vonë për t’u dorëhequr, unë do e bashkoj PD. Basha: Projekti im, forcon qytetarin

para 10 muajve - NOA

Kur vetëm gjashtë ditë ndajnë nga data kur do të zgjidhet kryetari i ri i Partisë Demokratike, dy kandidatët në garë, kreu aktual Lulzim Basha dhe rivali i tij, Eduard Selami janë ndalur në takim me demokratit...

Selami: Dorëhiqu, s'është vonë Basha: Projekti im, të fuqizoj PD

para 10 muajve - Shqiptarja

Në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Poliçanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar se pikërisht në këto...

Selami: Kur e dëgjon Bashën thua lumë si unë, por…

para 10 muajve - Shekulli

Kandidati për kryetar të Partisë demokratike, Eduard Selami, deklaroi gjatë takimit me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Poliçanit, se vota për të është akti i parë i bashkimit të partisë...

Selami thirrje Bashës: Nuk je vonë për dorëheqje

para 10 muajve - Sot News

Në takimet  me demokratët  e  Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Policanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar se pikërisht në këto...

Gara në PD/ Basha: Ju kujtoj se çfarë fola në “çadrën e lirisë” dhe pse humbëm më 25 qershor

para 10 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, duke bërë përgjegjës për humbjen e tij Partinë Socialiste. Basha shprehet...

Basha: Ja pse e dua drejtimin e PD

para 10 muajve - Koha Jone

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

FOTO/ Basha flet sërish për Republikë të re, por edhe për fuqizim të anëtarit të PD

para 10 muajve - Syri

Lulzim Basha me demokratët e Beratit, Kucovës dhe Policanit Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Poliçanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin...

Gara në PD/ Selami sfidë Bashës: Dorëheqja do të shërbejë, kur të shohim në PD themi mjerë ne

para 10 muajve - Gazeta Tema

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

Selami: Ja pse duhet të më votoni mua. Basha lider i dështuar

para 10 muajve - Gazeta Express

Eduard Selami kandidat për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajgurore dhe Poliçanit, tha se në këto momente vota për të është akti i parë i...

Selami sfidon Bashën: Dorëheqja do të shërbejë. Partinë do ta lësh në dorë të sigurt

para 10 muajve - Koha Jone

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

FOTO/ Selami: Basha nuk është vonë të dorëhiqet

para 10 muajve - Syri

Në takimet  me demokratët  e  Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Policanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar se pikërisht në këto...

Selami sfidon Bashën: “Nëse vërtetë doni bashkim, me votoni mua”

para 10 muajve - Standard

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

Selami: Basha nuk është vonë të dorëhiqet. Unë ofroj modelin bashkëkohor

para 10 muajve - Ora news

Në takimet  me demokratët  e  Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Poliçanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar se pikërisht në këto...

“Kur diskutohej nxjerrja jashtë ligjit e Partisë Komuniste”

para 10 muajve - Mapo

Çfarë thanë Fatos Nano i PS-së, Arben Imami i PD-së, Eduard Selami i PD-së dhe Ilir Meta i PS “Për disa ndryshime në ligjin 7502, datë 25.07.1991, “Për partitë politike”, ishte propozimi i 30 deputetëve...

Selami: Basha, lider i dështuar. Basha: PD, përballë krimit dhe drogës

para 10 muajve - Sovrani

>Në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Poliçanit, kandidati për kryetar të PD, Eduard Selami ka deklaruar se Lulzim Basha është një lider i dështuar dhe që braktis premtimet. “Diferenca...

Basha thumbon kritikët: Bashkim jo për kolltuqe e privilegje, do fuqizoj PD-në

para 10 muajve - Java News

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe nga ana tjetër, krimi,...

Gara në PD/ Basha: Ju kujtoj se çfarë fola në “çadrën e lirisë” dhe pse humbëm më 25 qershor

para 10 muajve - Lexo

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, duke bërë përgjegjës për humbjen e tij Partinë Socialiste. Basha shprehet...

Gara në PD/ Selami sfidë Bashës: Dorëheqja do të shërbejë, kur të shohim në PD themi mjerë ne

para 10 muajve - Lexo

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

FOTO/ Basha flet sërish për Republikë të re, por edhe për fuqizim të anëtarit të PD

para 10 muajve - Opozita

Lulzim Basha me demokratët e Beratit, Kucovës dhe Policanit Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Poliçanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin...

Selami: Ja pse duhet të më votoni mua. Basha lider i dështuar

para 10 muajve - Opozita

Eduard Selami kandidat për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajgurore dhe Poliçanit, tha se në këto momente vota për të është akti i parë i bashkimit...

Selami: Kur e dëgjon Bashën thua lum si unë, por kur e sheh në PD thua mjerë si ne

para 10 muajve - Java News

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

Një javë para zgjedhjeve, Selami: Basha nuk është vonë të dorëhiqet

para 10 muajve - AlbPress

Në takimet me demokratët e Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe Policanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar se pikërisht në këto...

Basha: Bashkë jo për kolltuqe dhe privilegje, por për ndryshim

para 10 muajve - AlbPress

Kreu aktual i PD-së dhe kandidati për këtë post, Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kuçovës, Poliçanit ku u ndal në analizën e asaj çfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me...

Selami: Basha nuk është vonë të dorëhiqet

para 10 muajve - Illyria

Në takimet  me demokratët  e  Beratit, Kuçovës, Urës Vajguore dhe kandidat kryetari Policanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar...

Basha: 25 qershori vërtetoi kauzat opozitare

para 10 muajve - Illyria

Kandidati për kryetar Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Beratit, Kucovës, Policanit ku u ndal në analizën e asaj cfarë ndodhi me 25 qershor, ku përballë ishin PD me vlerat e programin e saj dhe...

Selami: Basha, lider i dështuar, dorëheqja do të shërbente atij dhe PD-së

para 10 muajve - 24 ore

Gjatë takimeve me demokratët  e  Beratit, Kuçovës, Urës Vajgurore dhe Poliçanit, Eduard Selami, është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami, ka theksuar se pikërisht...

ANALIZA: PD më mirë në Fier, PS në Kukës e Durrës; Elbasani “gropë” për të dyja…

para 10 muajve - Gazeta Tema

Nga Eduard Zaloshnja Në garën e 25 qershorit, PD-ja i përfshiu kryetarët e partive aleate në listat e saj të deputetëve. Si rezultat, aleatët u bënë thirrje përkrahësve të tyre të votonin për PD-në, si...

Selami: Basha të dorëhiqet, po e lë partinë në duar të sigurta

para 10 muajve - Periskopi

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami e ka ndalur turin e tij të takimeve në Berat, Kuçovë, Urës Vajgurore dhe Poliçan, ku është ndeshur me shqetësimin e strukturave për përçarjen e Partisë. Por Selami,...

Kryesia nuk është kusht për të qenë demorat

para 10 muajve - Opozita

Nga – Pranvera Shehaj Kushdo lufton per qëllimin individual në vetvete dhe të rallë janë ata që konfliktin me ata që i rrethojnë e çojnë përtej interesit vetjak. Forca e bashkëpunimit ka bërë të mundur...

Basha: Do bëjmë realitet qeverinë e qytetarëve, do zhdukim sistemin e korruptuar

para 10 muajve - Gazeta 55

Kreu i opozitës bashkëbisedoi me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit e Përrenjasit, duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Lulzim...

Selami thotë se Basha mendon më shumë për karrigen se për demokratët

para 10 muajve - Koha.net

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Enver Bytyçi:E djatha shqiptare, Lulzim Basha dhe kundërshtarët e tij në PD

para 10 muajve - Bota Press

Prej disa javësh në kampin e demokratëve po zhvillohet një betejë. Duke e vështruar nga larg ajo duket si një betejë për keun e Partisë Demokratike. Në substancë mbetet një luftë gladiatorësh se kush prej...

E djatha shqiptare, Lulzim Basha dhe kundërshtarët e tij në PD

para 10 muajve - Ina

Enver Bytyçi Prej disa javësh në kampin e demokratëve po zhvillohet një betejë. Duke e vështruar nga larg ajo duket si një betejë për keun e Partisë Demokratike. Në substancë mbetet një luftë gladiatorësh...

Selami, akuza për fshehje listash të votuesve demokratë

para 10 muajve - Shekulli

Nga Isuf Kurtaj Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi nga rivali i tij që listat e votuesve të bëhen publike për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente....

Intervista/ “Partnerët e huaj ta ndihmojnë Shqipërinë për zgjedhje të lira”

para 10 muajve - Shekulli

Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima i ftuar në emisionin “Tonight Ilva Tare”, në “Ora News”, ku ishin edhe opinionistët Artur Zheji dhe Afrim Krasniqi, sqaroi arsyet pse partia e tij nuk mori...

Basha: Gati për të vazhduar betejën, maxhoranbca e sotme si ajo e ’91-shit

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Basha me anëtarësinë e Librazhdit, Gramshit, Belshit e Përrenjasit për votën e 22 korrikut. Premton një parti ndryshe dhe shanse të barabarta për të gjithë Kreu i ngrirë i Partisë Demokratike Lulzim Basha...

Kundërshtari për kreun e PD-së akuzon Lulzim Bashën

para 10 muajve - Almakos

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi nga rivali i tij që listat e votuesve të bëhen publike për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente, raporton...

Kundërshtari për kreun e PD-së akuzon Lulzim Bashën

para 10 muajve - Shenja

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi nga rivali i tij që listat e votuesve të bëhen publike për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente, raporton...

Kundërshtari për kreun e PD0së akuzon Lulzim Bashën

para 10 muajve - Shenja

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi nga rivali i tij që listat e votuesve të bëhen publike për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente, raporton...

Kundërshtari për kreun e PD-së akuzon Lulzim Bashën

para 10 muajve - AlbPortali

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi nga rivali i tij që listat e votuesve të bëhen publike për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente, raporton...

Kundërshtari për kreun e PD0së akuzon Lulzim Bashën

para 10 muajve - AlbPortali

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi nga rivali i tij që listat e votuesve të bëhen publike për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente, raporton...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Portalb

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha se...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Flaka

Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve....

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Klan Kosova

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha se...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Indeks online

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha se...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - Top Channel

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Top Channel

Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve....

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - Lajmi.net

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha: Zgjedhjet u vodhën, ekonomia në kolaps

para 10 muajve - Koha Jone

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - Koha Jone

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Gara në PD/ Selami: Basha do karrigen jo partinë

para 10 muajve - Opinion

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët që nuk pyesin ‘kur më vjen radha për t’u bërë deputet’

para 10 muajve - BalkanWeb

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Selami akuzon Bashën se ka interes vetëm karrigen

para 10 muajve - ABC News

Edhe pse Komisioni Zgjedhor në PD publikoi arsyet se pse lista e anëtarësisë është vetëm për përdorim të brendshëm pranë degëve, Eduart Selami këmbëngul në publikimin e saj. Po ashtu ai i bën thirrje Bashës...

Basha e do të dytin si mandat të vazhdimësisë

para 10 muajve - ABC News

Lulzim Basha po kërkon votat e anëtarësisë edhe për katër vite të tjera si kryetar duke e konsideruar atë si një mandat të vazhdimësisë. Ai tha në Elbasan se do të luftojë për kauzat e drejta dhe se anëtarët...

Basha: Partia Demokratike, rruga e vetme për shqiptarët

para 10 muajve - Portalb

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Në fjalën...

Selami akuzon Bashën se ka interes vetëm karrigen

para 10 muajve - ABC News

Edhe pse Komisioni Zgjedhor në PD publikoi arsyet se pse lista e anëtarësisë është vetëm për përdorim të brendshëm pranë degëve, Eduart Selami këmbëngul në publikimin e saj. Po ashtu ai i bën thirrje Bashës...

Basha e do të dytin si mandat të vazhdimësisë

para 10 muajve - ABC News

Lulzim Basha po kërkon votat e anëtarësisë edhe për katër vite të tjera si kryetar duke e konsideruar atë si një mandat të vazhdimësisë. Ai tha në Elbasan se do të luftojë për kauzat e drejta dhe se anëtarët...

Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët, do të bëjmë realitet qeverinë e qytetarëve

para 10 muajve - Tetova Sot

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Lajmi.net

Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve....

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Sovrani

Lulzim Basha bashkëbisedoi me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha se...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - GazetaBlic

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha: Zgjedhjet u vodhën, ekonomia në kolaps

para 10 muajve - GazetaBlic

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Selami: Kundërshtari i iku debatit. Basha: Do vazhdoj betejën

para 10 muajve - Vizion Plus

Eduard Selami ka folur me një gjuhë të ashpër kundër rivalit të tij për postin e kreut të PD-së Lulzim Basha. Sipas tij, interesi kryesor i tij është të mbajë postin e kryetarit dhe jo të rimëkëmbë partinë....

Basha: Partia Demokratike, rruga e vetme për shqiptarët

para 10 muajve - Shekulli

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Në fjalën...

Gara në PD, Selami: Basha mendon më shumë për karrigen se për demokratët

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Gara në PD, Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Koha.net

Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve....

Basha: Zgjedhjet u vodhën, ekonomia në kolaps

para 10 muajve - Lajmi.net

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha: Në 25 qershor nuk foli vullneti i qytetarëve, do bëjmë realitet qeverinë e tyre

para 10 muajve - NOA

Lulzim Basha në vijim të fushatës për zgjedhjet e 22 korrikut ku rikërkon mandatin e kryetarit, bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit dhe Përrenjasit. Ai ndau me ta...

Selami sulmon keq Bashën: Ka hallin e karriges, jo të PD-së

para 10 muajve - Albeu

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët

para 10 muajve - Shqiptarja

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrënjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha nga Elbasani: “Vlerat morale i kemi ne. Rruga tjetër jemi vetëm ne.’

para 10 muajve - Standard

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha: Do të bëjmë realitet qeverisjen që duan shqiptarët

para 10 muajve - Opinion

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Në një...

Basha: Zgjedhjet u vodhen, ekonomia në kolaps

para 10 muajve - Mapo

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët, do të bëjmë realitet qeverinë e qytetarëve

para 10 muajve - Syri

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha: PD rruga e vetme për shqiptarët

para 10 muajve - Ora news

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Selami: Bashës i intereson karrigia më shumë se demokratët

para 10 muajve - Ora news

Në takimet me demokratët e Qarkut të Elbasanit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduart Selami, kërkoi që listat e votuesve të bëhen publike. Selami tha se demokratët janë krenarë që janë...

Gara në PD/ Basha shpjegon sërish planin ekonomik: Ja çfarë do bëj si kryeministër

para 10 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit ku rikujtoi edhe njëherë planin e tij për Republikën e re. Edhe pse gara është për kreun e ri të PD-së,...

Gara për kreun e PD, Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët, do bëjmë realitet qeverinë e qytetarëve

para 10 muajve - Sot News

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha në Elbasan: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët, do të bëjmë realitet qeverinë e qytetarëve

para 10 muajve - Syri

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD-në

para 10 muajve - Illyria

Tiranë, 16 korrik 2017 – Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat...

Basha në fushatë për një mandat të dytë në krye të PD-së, asnjë fjalë për Selamin

para 10 muajve - Gazeta Express

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve Lulzim Basha...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Illyria

Tiranë, 16 korrik 2017 – Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat...

Selami shpërthen ndaj Bashës: Ka hallin e karriges, jo të PD-së. Të dalë në debat

para 10 muajve - BalkanWeb

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

SELAMI “SHPËRTHEN” KUNDËR BASHËS: DIL NË DEBAT! KE HALLIN E KARRIGES JO TË PD-së

para 10 muajve - TV21

Kandidati për kryetar të PD-së Eduard Selami vijoi turin elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit. Selami sfidoi hapur kreun e PD-së Basha duke kërkuar që listat...

Selami: Basha ka frikë nga debati

para 10 muajve - Koha Jone

Eduart Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të hapura për të gjithë në mënyrë që zgjedhjet e 22 korrikut të jenë transparente. Selami i bëri thirrje Lulzim Bashës që të pranojë debatin e hapur për...

Selami “shpërthen” kundër Bashës: Dil në debat! Ke hallin e karriges jo të PD-së

para 10 muajve - Shekulli

Kandidati për kryetar të PD-së Eduard Selami vijoi turin elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit. Selami sfidoi hapur kreun e PD-së Basha duke kërkuar që listat...

Selami: Interesi i vetëm i Bashës të mbajë postin e kryetarit, të dalë në debat

para 10 muajve - NOA

Kandidati në garë përballë Lulzim Bashës, për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, Eduard Selami, në vijim të turit elektoral u ndal me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe...

Selami: Listat të jenë publike. Basha të bëjë debate të hapura

para 10 muajve - Mapo

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Selami: Basha mendon më shumë për karrigen se për demokratët

para 10 muajve - Shqiptarja

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Një lider kaq i vjetër sa Basha

para 10 muajve - Lexo

Gara për kreun e PD po nxjerr në pah qartësisht mungesën e vizionit dhe ideve të kryetarit të saj aktual të ngrirë, Lulzim Basha. Në çdo qytet ku bën fushatë, Lulzim Basha po e shet humbjen si një fitore...

Selami: Interesi kryesor i Bashës është të mbajë postin e kryetarit, jo të rimëkëmbë PD

para 10 muajve - Sot News

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha refuzon debatin publik me kundërshtarin, Selami: Listat e votuesve të jenë publike, dua debat që t’ia them të gjitha në sy

para 10 muajve - Gazeta Tema

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Selmai: Bashës i intereson karrigia më shumë se demokratët

para 10 muajve - Lexo

Në takimet me demokratët e Qarkut të Elbasanit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduart Selami, kërkoi që listat e votuesve të bëhen publike. Selami tha se demokratët janë krenarë që janë...

Selami sulmon Bashën nga Elbasani: Interesi i tij të mbajë postin e kryetarit dhe jo të rimëkëmbë PD-në

para 10 muajve - Gazeta Express

​Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

FOTO/ Selami: Basha nuk mendon për demokratët, por për vete. Lista e votuesve të jetë e hapur

para 10 muajve - Syri

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

“Mazhoranca fiktive”, Basha: 25 qershori provoi kauzat e opozitës

para 10 muajve - Opozita

Lulzim Basha deklaroi se zgjedhjet e 25 qershorit nuk ishin të ndershme. Sipas tij, kauzat e opozitës, si dekriminalizimi, lufta kundër drogës dhe zgjedhjeve të lira e të ndershme, u provuan në këto zgjedhje....

Nuk ka fituar asnjë garë politike i vetëm, por ç’mendon Basha për veten

para 10 muajve - Lexo

Ai nuk ka fituar asnjë betejë por flet për të si fitues. Në një garë më shumë dritëhije, që nga listat e fshehta të anëtarësisë tek çdo detaj, kryetari i ngrirë i PD-së kërkon një mandat tjetër në krye...

Basha u rikthehet zgjedhjeve: Krimi e droga blenë votat, qeveria ilegjitime

para 10 muajve - Java News

Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve....

Basha se ka mendjen te gara brenda PD-së, u tregon demokratëve se çdo bëjë kur të jetë kryeministër

para 10 muajve - Lexo

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit ku rikujtoi edhe njëherë planin e tij për Republikën e re. Edhe pse gara është për kreun e ri të PD-së,...

Basha e Selami përplasen në distancë në Elbasan, ish-kryetari: Nuk respektoi paktin për një fushatë të rregullt

para 10 muajve - Te Sheshi

Lulzim Basha dhe Eduard Selami janë përplasur në degën e Elbasanit, një zonë ku konkurenti për postin e kryetarit të PD-së e ka mbuluar si deputet në legjislaturën e kaluar por edhe në të shkuarën si përfaqësues...

Basha: Rruga e vetme për shqiptarët janë demokratët, do të bëjmë realitet qeverinë e qytetarëve

para 10 muajve - Opozita

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve. Basha tha...

Basha në fushatë për një mandat të dytë në krye të PD-së, asnjë fjalë për Selamin

para 10 muajve - AlbPress

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejen politike për kauzat e drejta të shqiptarëve Lulzim Basha...

Selami sulmon Bashën nga Elbasani: Interesi i tij të mbajë postin e kryetarit dhe jo të rimëkëmbë PD-në

para 10 muajve - AlbPress

​Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha refuzon debatin publik, Selami: Dua debat që t’ia them të gjitha në sy

para 10 muajve - Lexo

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha: Do fuqizoj anëtarësinë, konsultime për vendimmarrjet në PD

para 10 muajve - GazetaBlic

Kandidati për kreun e ri të Partisë Demokratike, në kuadër të fushatës për zgjedhjet brenda PD-së, Lulzim Basha ka vijuar turin e tij të takimeve me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit....

Selami shton kritikat ndaj Bashës dhe e fton në debat: Ka hallin e postit të kryetarit, jo të PD-së

para 10 muajve - Java News

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - Gazeta e re

Lulzim Basha bashkëbisedoi të shtunën me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Gramshit, Belshit, Prrenjasit duke ndarë me ta nevojën për të vazhduar betejën politike për kauzat e drejta të shqiptarëve....

Basha: Do fuqizoj anëtarësinë, konsultime për vendimmarrjet në PD

para 10 muajve - Lajmi.net

Kandidati për kreun e ri të Partisë Demokratike, në kuadër të fushatës për zgjedhjet brenda PD-së, Lulzim Basha ka vijuar turin e tij të takimeve me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit.Gjatë...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - Gazeta e re

Në vijim të turit elektoral me demokratët e Elbasanit, Librazhdit, Belshit, Përrenjasit dhe Gramshit, kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami kërkoi që listat e votuesve të jenë të...

Lulzim Basha: Do fuqizoj anëtarësinë, konsultime për vendimmarrjet në PD

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 16 korrik - Kandidati për kreun e ri të Partisë Demokratike, në kuadër të fushatës për zgjedhjet brenda PD-së, Lulzim Basha ka vijuar turin e tij të takimeve me demokratët e Durrësit, Shijakut,...

Basha: Ne, e vetmja rrugë për shqiptarët

para 10 muajve - KosovaPress

“Vlerat morale i kemi ne. Shqiptarët duan një rrugë tjetër përveç dëshpërtimit që i çon në vetëvrasje, i çon në nënshtrim apo në emigracion. Rruga tjetër jemi vetëm ne. Nuk ka forcë tjetër politike. Ju...

Selami: Basha mendon për karrigen, jo për PD

para 10 muajve - KosovaPress

"Hajde ta bëjmë sa më të mirë garën, që listat tona duhet të jenë transparente. Listat e votuesve të PD duhet të bëhen publike. Nuk janë bërë. Ne duhet t'i lëmë qytetarët, votuesit tanë dhe ata që s'janë...

FOTO/ Ja si i pritën demokratët elbasanas, Bashën dhe Selamin

para 10 muajve - Syri

Në teatrin “Scampa” në Elbasan u zhvillua prezantimi i platformave të kandidatëve të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Eduart Selami dje pasdite. Kishte disa ditë që kryetari i PD-së atje, Aurel Bylykbashi...

Shpërthen konflikti në PD për listat, Basha kërkon fitoren në tavolinë, shton anëtarësinë me emra të rinj në prag të zgjedhjeve

para 10 muajve - Sot News

Thellohen më tej përplasjet brenda Partisë Demokratike. PD ka vendosur të mos shpallë listat e anëtarësisë, çka prite t’i japë Lulzim Bashës fitoren në tavolinë. Kundërshtarët më të mëdhenj të Bashës,...

Lulzim Basha: Do fuqizoj anëtarësinë, konsultime për vendimmarrjet në PD

para 10 muajve - Sot News

Kandidati për kreun e ri të Partisë Demokratike, në kuadër të fushatës për zgjedhjet brenda PD-së, Lulzim Basha ka vijuar turin e tij të takimeve me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit.Gjatë...

Basha: Do fuqizoj anëtarësinë, konsultime për vendimmarrjet në PD

para 10 muajve - Infokusi

Kandidati për kreun e ri të Partisë Demokratike, në kuadër të fushatës për zgjedhjet brenda PD-së, Lulzim Basha ka vijuar turin e tij të takimeve me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit....

Basha: Do fuqizojë anëtarësinë, konsultime për vendimmarrjet në PD

para 10 muajve - Sovrani

Kandidati për kreun e ri të Partisë Demokratike, në kuadër të fushatës për zgjedhjet brenda PD-së, Lulzim Basha ka vijuar turin e tij të takimeve me demokratët e Durrësit, Shijakut, Rrogozhinës dhe Fierit....

PD s’do të publikojë listat e anëtarësisë, Selami kërkon transparencë

para 10 muajve - Shekulli

Erneta Shevroja Partia Demokratike nuk do të bëjë publike listën e anëtarësisë që në datën 22 korrik do të votojë për kryetarin e ri të partisë më të madhe në opozitë. Komisioni përgjegjës për këtë proces...

PD ndahet në 4 klane, ish-ministrat braktisin Patozin

para 10 muajve - Shqiptarja

Disfata dramatike në zgjedhjet parlamentare të 25 Qershorit, më e thella në historinë e përballjeve elektorale, përvijoi me shpejtësi disa grupe në Partinë Demokratike, të cilët janë përfshirë në një betejë...

Zgjedhjet në PD, ja si u pritën Basha e Selami në Elbasan

para 10 muajve - AlbPress

Në teatrin “Scampa” në Elbasan u zhvillua prezantimi i platformave të kandidatëve të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Eduart Selami dje pasdite. Kishte disa ditë që kryetari i PD-së atje, Aurel Bylykbashi...

PD ndahet në 4 klane, ish-ministrat braktisin Patozin

para 10 muajve - Lexo

NGA ADRIATIK DOÇI Disfata dramatike në zgjedhjet parlamentare të 25 Qershorit, më e thella në historinë e përballjeve elektorale, përvijoi me shpejtësi disa grupe në Partinë Demokratike, të cilët janë...

FOTO/ Ja si i pritën demokratët elbasanas, Bashën dhe Selamin

para 10 muajve - Opozita

Në teatrin “Scampa” në Elbasan u zhvillua prezantimi i platformave të kandidatëve të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Eduart Selami dje pasdite. Kishte disa ditë që kryetari i PD-së atje, Aurel Bylykbashi...

Në "garë" vetëm për vulën e kryetarit

para 10 muajve - Respublica

Kërkesa e Eduart Selamit, kandidat në garën për kryetar të PD-së, për publikimin e listave të anëtarësisë së saj, është rrëzuar nga Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale në...

Në qoftë se PD-ja do t’i kishte marrë votat e 2013-ës…

para 10 muajve - Koha Jone

Në qoftë se PD-ja do t’i kishte marrë në 25 qershor 660 mijë votat e djathta të 2013-ës, të shpërndara në qarqe njësoj si atëherë, do të kishte siguruar 54 mandate (e jo 43), PS-ja do të merrte vetëm 65...

“Rama i qartë. LSI, PD dhe PDIU s’dinë ku kanë ‘kokën'”

para 11 muajve - Lexo

PS është e vetmja parti qartësisht fituese. Përveç 74 mandateve nën siglën e vet, ka edhe një mandat nën siglën e PDIU ( të paktën deri tani) me vete. Pra 75 mandate të sigurta, të mjaftueshme për të ngritur...

PAKTI RAMA-BASHA, PASOJAT DHE PRITSHMËRITË

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Afrim KRASNIQI Marrëveshja, marrëveshja! Mesnatën e 17 majit dhe gjatë 18 majit 2017 dy kryetarët e partive të mëdha, Rama e Basha, zhvilluan bisedime, pasojë e të cilave ishte një marrëveshje politike....

Dyert e kafazit mbyllen para se buajt të marrin arratinë!

para 11 muajve - Gazeta Tema

Nga Shpëtim Nazarko Nuk duheshin më shumë se tri minuta pas mbarimit të zgjedhjeve të 25 qershorit, për të kuptuar se PS-ja kishte fituar më shumë se gjysmën e mandateve. Për të nxjerrë këtë përfundim,...

Dyert e kafazit mbyllen para se buajt të marrin arratinë!

para 11 muajve - Java News

Nga Shpëtim Nazarko Nuk duheshin më shumë se tri minuta pas mbarimit të zgjedhjeve të 25 qershorit, për të kuptuar se PS-ja kishte fituar më shumë se gjysmën e mandateve. Për të nxjerrë këtë përfundim,...

Dyert e kafazit mbyllen para se buajt të marrin arratinë!

para 11 muajve - Lexo

Nga Shpëtim Nazarko* Nuk duheshin më shumë se tri minuta pas mbarimit të zgjedhjeve të 25 qershorit, për të kuptuar se PS-ja kishte fituar më shumë se gjysmën e mandateve. Për të nxjerrë këtë përfundim,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK