http://kariera.mk

Zjarret në Kanada, mijëra të zhvendosur

para 10 muajve - GazetaBlic

Dhjetëra mijëra banorë të provincës kanadeze të Kolumbias Britanike u evakuan gjatë fundjavës si pasojë e zjarreve masive. Mijëra zjarrëfikës nga e gjithë Kanadaja i janë bashkuar përpjekjeve për të fikur...

Zjarret në Kanada, mijëra të zhvendosur

para 10 muajve - Gazeta Express

Dhjetëra mijëra banorë të provincës kanadeze të Kolumbias Britanike u evakuan gjatë fundjavës si pasojë e zjarreve masive. Mijëra zjarrëfikës nga e gjithë Kanadaja i janë bashkuar përpjekjeve për të fikur...

Zjarre të shumta në Mal të Zi, digjen disa shtëpi, evakuohen turistët

para 10 muajve - Zeri

Në pjesën jugore dhe qendrore të Malit të Zi, zjarrfikësit po luftojnë me flakët e zjarrit, të cilat, për shkak edhe të erërave të forta po rrezikojnë shtëpitë dhe banorët. Për shkak të situatës së krijuar...

Zjarre të shumta në Mal të Zi, digjen disa shtëpi, evakuohen turistët

para 10 muajve - Gazeta Express

Në pjesën jugore dhe qendrore të Malit të Zi, zjarrfikësit po luftojnë me flakët e zjarrit, të cilat, për shkak edhe të erërave të forta po rrezikojnë shtëpitë dhe banorët. Për shkak të situatës së krijuar...

Zjarret në Kanada, mijëra të zhvendosur

para 10 muajve - Tetova Sot

Dhjetëra mijëra banorë të provincës kanadeze të Kolumbias Britanike u evakuan gjatë fundjavës si pasojë e zjarreve masive. Mijëra zjarrëfikës nga e gjithë Kanadaja i janë bashkuar përpjekjeve për të fikur...

Zjarre të shumta në Mal të Zi, digjen disa shtëpi, evakuohen turistët

para 10 muajve - Lajmi.net

Në pjesën jugore dhe qendrore të Malit të Zi, zjarrfikësit po luftojnë me flakët e zjarrit, të cilat, për shkak edhe të erërave të forta po rrezikojnë shtëpitë dhe banorët. Për shkak të situatës së krijuar...

Zjarre të shumta në Mal të Zi, digjen disa shtëpi, evakuohen turistët

para 10 muajve - Lajm

Në pjesën jugore dhe qendrore të Malit të Zi, zjarrfikësit po luftojnë me flakët e zjarrit, të cilat, për shkak edhe të erërave të forta po rrezikojnë shtëpitë dhe banorët. Për shkak të situatës së krijuar...

Vatra zjarri në Shkodër dhe Mat rrezikohen disa banesa

para 10 muajve - Koha Jone

Zjarret vijojnë të jenë një kërcënim në shumë prej qyteteve të vendit. Këtë pasdite një vatër e madhe zjarri është përhapur në Madhesh të Matit ku në rrezik janë disa banesa Zjarrëfiksja nuk mund të ndërhyjë...

Zjarre të shumta në Mal të Zi, digjen disa shtëpi, evakuohen turistët

para 10 muajve - GazetaBlic

Në pjesën jugore dhe qendrore të Malit të Zi, zjarrfikësit po luftojnë me flakët e zjarrit, të cilat, për shkak edhe të erërave të forta po rrezikojnë shtëpitë dhe banorët. Për shkak të situatës së krijuar...

Zjarre të shumta në Mal të Zi, digjen disa shtëpi, evakuohen turistët

para 10 muajve - Koha.net

Në pjesën jugore dhe qendrore të Malit të Zi, zjarrfikësit po luftojnë me flakët e zjarrit, të cilat, për shkak edhe të erërave të forta po rrezikojnë shtëpitë dhe banorët. Për shkak të situatës së krijuar...

Zjarri kaplon Shkodrën e Matin, rrezikohen banorët

para 10 muajve - GazetaBlic

Në Shkodër dhe në Mat janë rrezikuar sot banesa të qytetarëve, të cilat ndodheshin shumë pranë vatrave të zjarreve që ranë në këto zona. Flakët e zjarreve janë përhapur me shpejtësia nga era ndërsa zonat...

Ushtria shqiptare vazhdon aksionin për të shuar zjarret

para 10 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka postuar në rrjetin social Facebook disa foto nga aksioni i Forcave të Armatosura, të cilat që nga mbrëmë po vijojnë aksionin për të shuar zjarret e rëna në Manati...

Zjarr i madh në Shkodër dhe Mat, rrezikohen banesat e qytetarëve

para 10 muajve - Gazeta Express

Në Shkodër dhe në Mat janë rrezikuar sot banesa të qytetarëve, të cilat ndodheshin shumë pranë vatrave të zjarreve që ranë në këto zona. Flakët e zjarreve janë përhapur me shpejtësia nga era ndërsa zonat...

Zjarret në Kanada, mijëra të zhvendosur

para 10 muajve - Arbresh

Dhjetëra mijëra banorë të provincës kanadeze të Kolumbias Britanike u evakuan gjatë fundjavës si pasojë e zjarreve masive. Mijëra zjarrëfikës nga e gjithë Kanadaja i janë bashkuar përpjekjeve për të fikur...

Mat, zjarri përfshin një sipërfaqe me dushk dhe lisa shumëvjeçarë, rrezikohen disa banesa

para 10 muajve - BalkanWeb

MAT – Një vatër zjarri është krijuar pasditen e sotme në një sipërfaqe me dushk dhe lisa shumëvjeçarë, në zonën në Madhesh të Matit. Flakët e zjarrit, të cilat janë përhapur me shpejtësi të favorizuara...

Falë ndërhyrjes së ushtrisë, zjarri në Manati të Lezhës nën kontroll

para 10 muajve - Ora news

Zjarri në Manati të Lezhës u riaktivizua sërish pasditen e sotme. Era e fortë bëri që flakët të shpërthenin sërish, por pa rrezikuar banesa. Më herët ishte provuar që flakët të shuhen nga ajri, por për...

Shkodër, zjarri i afrohet telave të tensionit të lartë

para 10 muajve - Mapo

Këtë pasdite, një vatër zjarri është përhapur në Madhesh të Matit ku në rrezik janë disa banesa. Zjarrfikësja nuk mund të ndërhyjë për shkak të terrenit të vështirë.  Zjarri ka rënë një sipërfaqe me dushk...

Kodra e Tepes në flakë, në rrezik banesat dhe telat e tensionit të lartë

para 10 muajve - Ora news

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë kodrën e Tepes në Shkodër, flakët e të cilit rrezikojnë edhe disa banesa. Zjarrfikësit, policia dhe banorët janë angazhuar në terren për vënien nën kontroll të flakëve....

Ushtria shqiptare vazhdon aksionin për të shuar zjarret

para 10 muajve - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka postuar në rrjetin social Facebook disa foto nga aksioni i Forcave të Armatosura, të cilat që nga mbrëmë po vijojnë aksionin për të shuar zjarret e rëna në Manati...

Shkodër, zjarri i afrohet telave të tensionit të lartë

para 10 muajve - Syri

Këtë pasdite, një vatër zjarri është përhapur në Madhesh të Matit ku në rrezik janë disa banesa. Zjarrfikësja nuk mund të ndërhyjë për shkak të terrenit të vështirë.  Zjarri ka rënë një sipërfaqe me dushk...

Vatra zjarri në Shkodër dhe Mat rrezikohen disa banesa

para 10 muajve - Shqiptarja

Zjarret vijojnë të jenë një kërcënim në shumë prej qyteteve të vendit. Këtë pasdite një vatër e madhe zjarri është përhapur në Madhesh të Matit ku në rrezik janë disa banesa Zjarrëfiksja nuk mund të ndërhyjë...

Ushtria shqiptare angazhohet për të shuar zjarret

para 10 muajve - Koha.net

Ushtria shqiptare është angazhuar për të shuar zjarret që kanë kapluar vendin. Lajmin e ka dhënë Edi Rama përmes një njoftimi në Facebook. “Që mbrëmë vijon pa pushim aksioni i Forcave të Armatosura për...

Ushtria shqiptare vazhdon aksionin për të shuar zjarret

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka postuar në rrjetin social Facebook disa foto nga aksioni i Forcave të Armatosura, të cilat që nga mbrëmë po vijojnë aksionin për të shuar zjarret e rëna në Manati...

Ushtria shqiptare vazhdon aksionin për të shuar zjarret

para 10 muajve - RTV 21

Ushtria shqiptare nga mbrëmë po vijojnë aksionin për të shuar zjarret Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka postuar në rrjetin social Facebook disa foto nga aksioni i Forcave të Armatosura, të cilat që...

Zjarri në Torovicë, banorët e Lezhës përpiqen ta fikin vetë

para 10 muajve - Sot News

Është riaktivizuar vatra e zjarrit në malin e Torovicës në Lezhë. Mungesa e ndihmës nga institucionet përgjegjëse, ka bërë që banorët, përfshirë dhe murgesha, të ndërhynë me mjete rrethanore për fikjen...

Zjarri në Lezhë, banorët dalin ta fikin të vetëm

para 10 muajve - Mapo

Riaktivizohet vatra e zjarrit në malin e Torovicës në Lezhë. Mungesa e ndihmës nga institucionet përgjegjëse, ka bërë që banorët, përfshirë dhe murgesha, të ndërhynë me mjete rrethanore për fikjen e flakëve....

Sitiuatë e rëndë nga zjarret në Lezhë, Rama poston fotot

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin social Facebook disa foto nga aksioni i Forcave të Armatosura, të cilat që mbrëmë vijojnë pa pushim aksionin për të përmbajtur dhe shuar zjarret e rëna në Manati...

Situatë e rëndë nga zjarret në Lezhë, Rama poston fotot

para 10 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin social Facebook disa foto nga aksioni i Forcave të Armatosura, të cilat që mbrëmë vijojnë pa pushim aksionin për të përmbajtur dhe shuar zjarret e rëna në Manati...

Forcat e Armatosura shuajnë zjarrin me lopata, qytetarët i kthehen keq Ramës

para 10 muajve - Shekulli

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një album me foto nga aksioni i Forcave të Armatosura për të përmbajtur dhe shuar zjarret e rëna në Manati të Lezhës dhe Gajtan të Shkodrës. Por qytetarët...

Zjarre të shumta në Mal të Zi, digjen disa shtëpi, evakuohen turistët

para 10 muajve - Gazeta e re

Në pjesën jugore dhe qendrore të Malit të Zi, zjarrfikësit po luftojnë me flakët e zjarrit, të cilat, për shkak edhe të erërave të forta po rrezikojnë shtëpitë dhe banorët. Për shkak të situatës së krijuar...

Foto/Zjarret, forcat e armatosura në aksion me lopata, Rama i përshëndet

para 10 muajve - Shqiptarja

Gjatë këtij muaji vendi ynë është përballur me një sërë vatrash zjarri të cilat herë pas here kanë vënë në rrezik edhe banesat e shumë prej banorëve. Fatmirësisht deri më tani ka patur vetëm  dëme materiale...

Forcat e Armatosura shuajnë zjarrin me lopata, Rama nxjerr fotot e tyre por qytetarët i kthehen keq

para 10 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një album me foto nga aksioni i Forcave të Armatosura për të përmbajtur dhe shuar zjarret e rëna në Manati të Lezhës dhe Gajtan të Shkodrës. Por qytetarët...

Dhjetëra mijëra të evakuuar nga zjarri

para 10 muajve - RTV 21

Zjarri ka përfshirë një territor pyjor prej 131 mijë e 737 hektarësh Zjarri pyjor që ka përfshirë rajonet Ashcroft, Cache Creek, 100 Mile House dhe 150 Mile House të provincës British Coulmbia të Kanadasë...

Zjarri në Lezhë, banorët dalin të fikin zjarrin të vetëm

para 10 muajve - Lajmi.net

Vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në Torovicë të Lezhës. Mungesa e ndihmës nga institucionet përgjegjëse, ka bërë që banorët, përfshirë dhe murgesha, të ndërhynë me mjete rrethanore për fikjen e flakëve....

Zjarri në Lezhë, banorët dalin ta fikin të vetëm

para 10 muajve - Syri

Vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në Torovicë të Lezhës. Mungesa e ndihmës nga institucionet përgjegjëse, ka bërë që banorët, përfshirë dhe murgesha, të ndërhynë me mjete rrethanore për fikjen e flakëve....

Mali i Zi në zjarr, evakuohen turistët

para 10 muajve - Periskopi

Në pjesën jugore dhe qendrore të Malit të Zi, zjarrfikësit po luftojnë me flakët e zjarrit, të cilat, për shkak edhe të erërave të forta po rrezikojnë shtëpitë dhe banorët. Për shkak të situatës së krijuar...

Në Shkodër dhe në Mat janë rrezikuar disa banesa nga zjarri i madh

para 10 muajve - Opozita

Në Shkodër dhe në Mat janë rrezikuar sot banesa të qytetarëve, të cilat ndodheshin shumë pranë vatrave të zjarreve që ranë në këto zona. Flakët e zjarreve janë përhapur me shpejtësia nga era ndërsa zonat...

FOTOT/ Këta janë heronjtë tanë, Rama përshëndet aksionin e Forcave të Armatosura për të shuajtur zjarret

para 10 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur punën e Forcave të Armatosura për të shuajtur flakët e rëna në Manati të Lezhës dhe Gajtan të Shkodrës. “Që mbrëmë vijon pa pushim aksioni i Forcave të Armatosura...

Ushtria shqiptare vazhdon aksionin për të shuar zjarret

para 10 muajve - Almakos

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka postuar në rrjetin social Facebook disa foto nga aksioni i Forcave të Armatosura, të cilat që nga mbrëmë po vijojnë aksionin për të shuar zjarret e rëna në Manati...

Situata e zjarreve vazhdon të jetë alarmante, shtohen 17 vatra në 24 orët e fundit

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Situata vazhdon të jetë alarmante për sa i përket zjarreve në vendin tonë. Bëhet me dije se janë shtuar 17 vatra zjarri në të gjithë Shqipërinë gjatë 24 orëve të fundit, përkatësisht në Tiranë, Durrës,...

Shkodër, zjarri i afrohet telave të tensionit të lartë

para 10 muajve - Opozita

Këtë pasdite, një vatër zjarri është përhapur në Madhesh të Matit ku në rrezik janë disa banesa. Zjarrfikësja nuk mund të ndërhyjë për shkak të terrenit të vështirë. Zjarri ka rënë një sipërfaqe me dushk...

Vatrat e zjarrit, flakët në Shkodër dhe Mat rrezikojnë disa banesa

para 10 muajve - Lexo

Zjarret vijojnë të jenë një kërcënim në shumë prej qyteteve të vendit. Këtë pasdite një vatër e madhe zjarri është përhapur në Madhesh të Matit ku në rrezik janë disa banesa Zjarrëfiksja nuk mund të ndërhyjë...

Zjarre të shumta në Mal të Zi, digjen disa shtëpi, evakuohen turistët

para 10 muajve - Arbresh

Në pjesën jugore dhe qendrore të Malit të Zi, zjarrfikësit po luftojnë me flakët e zjarrit, të cilat, për shkak edhe të erërave të forta po rrezikojnë shtëpitë dhe banorët. Për shkak të situatës së krijuar...

Vatra zjarrit, flakët në Shkodër dhe Mat rrezikojnë disa banesa

para 10 muajve - Lexo

Zjarret vijojnë të jenë një kërcënim në shumë prej qyteteve të vendit. Këtë pasdite një vatër e madhe zjarri është përhapur në Madhesh të Matit ku në rrezik janë disa banesa Zjarrëfiksja nuk mund të ndërhyjë...

Situatë e vështirë në Mat e Shkodër, zjarret rrezikojnë disa banesa

para 10 muajve - Java News

Situata nga zjarret në vend vijon të jetë e vështirë. Gjatë pasdites të së hënës, një vatër e madhe zjarri është përhapur në Madhesh të Matit ku në rrezik janë disa banesa sipas raportimeve. Ndërkohë bëhet...

Zjarre të shumta në Mal të Zi, digjen disa shtëpi, evakuohen turistët

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Në pjesën jugore dhe qendrore të Malit të Zi, zjarrfikësit po luftojnë me flakët e zjarrit, të cilat, për shkak edhe të erërave të forta po rrezikojnë shtëpitë dhe banorët. Për shkak të situatës së krijuar...

Përfshihet nga zjarri një banesë në Torovicë, në rrezik edhe banesa të tjera

para 10 muajve - BalkanWeb

LEZHE – Një banesë është përfshirë nga flakët në Torovicë të Lezhës, ndërsa nga flakët e mëdha të zjarrit rrezikohen edhe by banesa të tjera aty pranë. Drejt vendngjarjes kanë mbërritur shërbimet zjarrfikëse...

Zjarret, ushtarët në “luftë” me flakët, Rama i përshëndet

para 10 muajve - Lexo

Gjatë këtij muaji vendi ynë është përballur me një sërë vatrash zjarri të cilat herë pas here kanë vënë në rrezik edhe banesat e shumë prej banorëve. Fatmirësisht deri më tani ka patur vetëm  dëme materiale...

Në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit: 17 vatra zjarri

para 10 muajve - Aktuale

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Shqipërinë janë shënuar 17 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 153 zjarrfikës...

Rama mesazh për forcat e angazhuara kundër zjarreve

para 10 muajve - Java News

Temperaturat e larta kanë qenë shkak i shumë vatrave të zjarrit në vend të cilat herë pas here kanë vënë në rrezik edhe banesat e shumë qytetarëve. Fatmirësisht deri më tani ka patur vetëm dëme materiale....

Zjarri në Torovicë, digjet një banesë, në rrezik dy të tjera

para 10 muajve - Mapo

Një banesë është përfshirë nga flakët në Torovicë të Lezhës, ndërsa nga flakët e mëdha të zjarrit rrezikohen edhe by banesa të tjera aty pranë. Drejt vendngjarjes kanë mbërritur shërbimet zjarrfikëse dhe...

Lezhë/ Përfshihet nga zjarri një banesë në Torovicë, të tjera banesa në rrezik

para 10 muajve - Sot News

Një banesë është përfshirë nga flakët në Torovicë të Lezhës, ndërsa nga flakët e mëdha të zjarrit rrezikohen edhe by banesa të tjera aty pranë. Drejt vendngjarjes kanë mbërritur shërbimet zjarrfikëse dhe...

Zjarri kaplon Shkodrën e Matin, rrezikohen banorët

para 10 muajve - Periskopi

Në Shkodër dhe në Mat janë rrezikuar sot banesa të qytetarëve, të cilat ndodheshin shumë pranë vatrave të zjarreve që ranë në këto zona. Flakët e zjarreve janë përhapur me shpejtësia nga era ndërsa zonat...

Shteti braktis banorët në mëshirë të fatit/ Zjarri në Lezhë, banorët dalin ta fikin të vetëm

para 10 muajve - Opozita

Riaktivizohet vatra e zjarrit në malin e Torovicës në Lezhë. Mungesa e ndihmës nga institucionet përgjegjëse, ka bërë që banorët, përfshirë dhe murgesha, të ndërhynë me mjete rrethanore për fikjen e flakëve....

Riaktivizohet vatra e zjarrit në malin e Torovicës, digjet një banesë

para 10 muajve - Ora news

Riaktivizohet vatra e zjarrit në malin e Torovicës në Lezhë. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se flakët kanë djegur dhe një banesë në atë zonë, por fatmirësisht nuk ka të lënduar në njerëz. Zjarri...

17 vatra zjarri, gjatë 24 orëve në Shqipëri

para 10 muajve - Telegrafi

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 153 zjarrfikës...

Kanada, dhjetëra mijëra të evakuuar nga zjarri

para 10 muajve - Shenja

Zjarri pyjor që ka përfshirë rajonet Ashcroft, Cache Creek, 100 Mile House dhe 150 Mile House të provincës British Coulmbia të Kanadasë ka vazhduar të përhapet në mbi 130 mijë hektarë, duke shkaktuar mobilizim...

17 vatra zjarri, gjatë 24 orëve në Shqipëri

para 10 muajve - Lajmi.net

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 153 zjarrfikës...

Ushtria shqiptare vazhdon aksionin për të shuar zjarret

para 10 muajve - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka postuar në rrjetin social Facebook disa foto nga aksioni i Forcave të Armatosura, të cilat që nga mbrëmë po vijojnë aksionin për të shuar zjarret e rëna në Manati...

Në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit: 17 vatra zjarri

para 10 muajve - Koha.net

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Shqipërinë janë shënuar 17 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 153 zjarrfikës...

Banorët dalin të fikin zjarrin të vetëm

para 10 muajve - Arbresh

Vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në Torovicë të Lezhës. Mungesa e ndihmës nga institucionet përgjegjëse, ka bërë që banorët, përfshirë dhe murgesha, të ndërhynë me mjete rrethanore për fikjen e flakëve....

Ushtria shqiptare vazhdon aksionin për të shuar zjarret

para 10 muajve - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka postuar në rrjetin social Facebook disa foto nga aksioni i Forcave të Armatosura, të cilat që nga mbrëmë po vijojnë aksionin për të shuar zjarret e rëna në Manati...

Ushtria shqiptare vazhdon aksionin për të shuar zjarret

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka postuar në rrjetin social Facebook disa foto nga aksioni i Forcave të Armatosura, të cilat që nga mbrëmë po vijojnë aksionin për të shuar zjarret e rëna në Manati...

Zjarri në Lezhë, banorët dalin të fikin zjarrin të vetëm

para 10 muajve - Arbresh

Vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në Torovicë të Lezhës. Mungesa e ndihmës nga institucionet përgjegjëse, ka bërë që banorët, përfshirë dhe murgesha, të ndërhynë me mjete rrethanore për fikjen e flakëve....

Sitiuatë e rëndë nga zjarret në Lezhë, Rama poston fotot

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin social Facebook disa foto nga aksioni i Forcave të Armatosura, të cilat që mbrëmë vijojnë pa pushim aksionin për të përmbajtur dhe shuar zjarret e rëna në Manati...

Durrës/ Digjen tre makina , mister shkaqet e zjarrit

para 10 muajve - Standard

Një automjet tip “Benz” është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin e Durrësit, e si pasojë janë djegur edhe dy mjetet të tjera. Ngjarja ndodhi rreth orës 04:00 në lagjen...

Riaktivizohet zjarri në Torovicë, digjet një banesë, rrezikohen edhe dy të tjera

para 10 muajve - Java News

Një banesë është përfshirë nga flakët në Torovicë të Lezhës, ndërsa nga flakët e mëdha të zjarrit rrezikohen edhe by banesa të tjera aty pranë. Drejt vendngjarjes kanë mbërritur shërbimet zjarrfikëse dhe...

FOTO/ Digjen tre makina në Durrës, mister shkaqet e zjarrit

para 10 muajve - Syri

Një automjet tip “Benz” është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin e Durrësit, e si pasojë janë djegur edhe dy mjetet të tjera. Ngjarja ndodhi rreth orës 04:00 në lagjen...

Merr flakë “Benzi” në Durrës, digjen pjesërisht dhe dy makina pranë tij

para 10 muajve - BalkanWeb

DURRES – Një automjet është përfshirë nga flakët ditën e djeshme në qytetin e Durrësit e si pasojë janë djegur dy të tjera. Ngjarja ndodhi në lagjen nr.6 të Durrësit në rrugën “Bashkimi”, ku një mjet tip...

Durrës, përfshihet nga flakët një makinë, dëmtohen dy të tjera

para 10 muajve - Shekulli

Një makinë e tipit “Benz” është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen numër 5 në Durrës. Mësohet se makina është në pronësi të shtetasit me iniciale S.N 60 vjeç, ndërkohë djegie të pjesshme...

Riaktivizohet vatra e zjarrit në Torovicë, flakët djegin një banesë

para 10 muajve - Lexo

Riaktivizohet vatra e zjarrit në malin e Torovicës në Lezhë. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se flakët kanë djegur dhe një banesë në atë zonë, por fatmirësisht nuk ka të lënduar në njerëz. Zjarri...

Durrës, përfshihet nga flakët makina, dëmtohen 2 të tjera

para 10 muajve - Shqiptarja

Një makinë është përfshirë nga flakët në lagjen nr 5 në durrës gjatë orëve të para të mëngjesit. Bëhet me dije se automjeti tip "Benz" me targa AA035MY në pronësi të shtetasit me iniciale S.N 60 vjeç është...

Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

para 10 muajve - Top Channel

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqendruar fillimisht ne eliminimin e zjarrit...

Digjen tre makina në Durrës

para 10 muajve - Gazeta Express

3 makina janë djegur plotësisht mbrëmjen e djeshme në qytetit e Durrësit. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen Nr.6, ku një mjet tip Benz ka marrë flakë dhe më pas dy të tjera që kanë qenë...

Merr flakë “Benzi” në Durrës, digjen pjesërisht dhe dy makina pranë tij

para 10 muajve - Standard

Një automjet është përfshirë nga flakët ditën e djeshme në qytetin e Durrësit e si pasojë janë djegur dy të tjera. Ngjarja ndodhi në lagjen nr.6 të Durrësit në rrugën “Bashkimi”, ku një mjet tip Benz me...

Digjet një makinë në Durrës, përfshihen nga flakët dhe dy të tjera

para 10 muajve - NOA

Tre automjete në Durrës janë përfshirë nga flakët, duke bërë që njëra prej tyre të shkrumbohet e gjitha. Gjithçka ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen Nr.6 të qytetit bregdetar, Një automjet tip ‘Benz’...

Përfshihen nga flakët tre makina në Durrës

para 10 muajve - Ora news

Një automjet është përfshirë nga flakët në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen 6 të qytetit bregdetar. Policia thotë se makina është djegur pjesërisht, ndërkohë që kanë marrë flakë edhe dy jete të tjera...

EC: Rreziku i zjarreve për shkak të temperaturave të larta është ende evident

para 10 muajve - RTSH

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 153 zjarrfikës...

Lezhë, zjarri pushton malin

para 10 muajve - Vizion Plus

Një zjarr i fuqishëm që rrezikoi djegien e shtatë banesave, është shënuar mbrëmjen e së dielës në malin Manati të Lezhës. Të favorizuara nga era, flakët janë përhapur me shpejtësi madhe. Terreni i thyer...

Zjarr në malin e Torovicës, rrezikohen banesat dhe kisha

para 10 muajve - Gazeta Shqip

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqendruar fillimisht në eliminimin e zjarrit...

17 vatra zjarri, gjatë 24 orëve në Shqipëri

para 10 muajve - Almakos

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 153 zjarrfikës...

Një vatër zjarri në zonën e Torovicës në Lezhë

para 10 muajve - ABC News

Mali i Kakariqit në zonën e Torovicës në Lezhë është përfshirë nga flakët paraditen e sotme. Zjarri u përhap shpejt për shkak të erës së fortë dhe po rrezikon disa banesa. Zjarrfikësit ndodhen në vendngjarje,...

Zjarr në Torovicë të Lezhës, rrezikohet kisha dhe 2-3 banesa

para 10 muajve - BalkanWeb

LEZHË- Pavarësisht uljes së temperaturave, zjarret vijojnë të jenë kërcënim. Kështu, në Torovicë të Lezhës flakët rrezikojnë kishën dhe 2-3 banesa. Sakaq, në vendin e ngjarjes kanë shkuar mjete të zjarrfikëses...

Emergjencat Civile për zjarret

para 10 muajve - ABC News

Por zjarri i rënë në fshatin Manati të Lezhës nuk ka qenë i vetmi i rregjistruar ne vendin tonë gjatë 24 orëve të fundit. Sipas një njoftimi për shtyp të bërë publik nga Drejtoria e Emergjencave Civile...

Zjarri rrezikon banesat në Manati të Lezhës

para 10 muajve - Klan Kosova

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqendruar fillimisht ne eliminimin e zjarrit...

Nuk është nxehtë, por zjarret po “djegin” vendin. Ja vatra tjetër

para 10 muajve - Shekulli

Zjarret vazhdojnë edhe në një ditë me temperatura jo shumë të larta. Një zjarr ka rënë ditën e sotme në Torovicë të Lezhës, nga zjarri rrezikohen 2-3 banesa si edhe një Kishë. Mësohet se zjarri kishte...

Mali i Manatisë në Lezhë në flakë

para 10 muajve - ABC News

Një zjarr i përmasave të mëdha përfshiu malin e Manatisë në Lezhë. Megjithëse era favorizoi flakët, zjarrëfikset dhe forcat e ndërhyrjes së shpejtë arritën të vënë nën kontroll zjarrin masiv.

Zjarri në Manati rrezikoi shtatë banesa

para 10 muajve - Ora news

Një zjarr i fuqishëm ka rrezikuar djegien e shtatë banesave në Manati të Lezhës, ndërsa flakët janë përhapur me shpejtrësi për shkak të erës së madhe dhe dendësisë së bimësisë. Terreni i thyer si dhe errësira...

Zjarri në Manati të Lezhës. Flakët rrezikojnë disa banesa dhe një kishë

para 10 muajve - Gazeta Express

Prej mbrëmjes së djeshme një zjarr i përmasave të mëdha ka prekur pyjet e Mantisë në Lezhë. Më shumë se 60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një zjarrit, ndërsa bëhet me dije se...

Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

para 10 muajve - Mapo

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqendruar fillimisht ne eliminimin e zjarrit...

Situatë alarmante në Lezhë, zjarri rrezikon banesat e fshatit Torovicë

para 10 muajve - Sot News

Vijojnë të shpërthejnë vatra zjarri në rrethin e Lezhës, kësaj here në fshatin Torovicë. Pavarësisht uljes së temperaturave, flakët rrezikojnë kishën dhe 2-3 banesa në këtë fshat. Pas mesnatës së djeshme,...

Zjarr në Torovicë të Lezhës, në rrezik disa banesa e kisha e fshatit

para 10 muajve - Shqiptarja

Pavarësisht uljes së temperaturave, zjarret vazhdojnë të jenë të pranishme  në vendin tonë. Një zjarr ka rënë ditën e sotme në malin e fshatit Torovicë të Lezhës. Flakët po përhapen me shpejtësi të ndihmuara...

Vijojnë zjarret, 15 vatra në 7 qarqe, ja zonat më të rrezikuara

para 10 muajve - Ora news

Situata e zjarreve në vend vijon të jetë problematike. Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione...

Alarmante/ Vatra zjarri dhe në Torovicë të Lezhës, rrezikohet kisha dhe 2-3 banesa

para 10 muajve - Standard

Pavarësisht uljes së temperaturave, zjarret vijojnë të jenë kërcënim. Kështu, në Torovicë të Lezhës flakët rrezikojnë kishën dhe 2-3 banesa. Sakaq, në vendin e ngjarjes kanë shkuar mjete të zjarrfikëses për të shuar zjarrin.

Temperaturat e larta zbresin në terren, zjarrfikës dhe ushtrinë, 15 vatra zjarri

para 10 muajve - NOA

Gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e temperaturave të larta, në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve...

Intensifikohen zjarret në vend, shpëtohen disa shtëpi në fshatrat e Shkodrës

para 10 muajve - Standard

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër, njoftuan Emergjencat Civile sot. Në operacione për shuarjen e zjarreve...

Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

para 10 muajve - Koha Jone

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqëndruar fillimisht ne eleminimin e zjarrit që rrezikonte banesat.

15 vatra zjarri në Shqipëri. Emergjencat Civile: Ja si është situata

para 10 muajve - Gazeta Express

Emergjencat Civile bëjnë një përmbledhje të situatës nga zjarret gjatë ditës së sotme dhe për masat që janë marrë. Kështu gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat,...

Intensifikohen zjarret në vend, shpëtohen disa shtëpi në fshatrat e Shkodrës

para 10 muajve - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër, njoftuan Emergjencat Civile sot. Në operacione për shuarjen e zjarreve...

Digjen tre makina në Durrës

para 10 muajve - Lexo

3 makina janë djegur plotësisht mbrëmjen e djeshme në qytetit e Durrësit. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen Nr.6, ku një mjet tip Benz ka marrë flakë dhe më pas dy të tjera që kanë qenë...

Përfshihet nga flakët ‘benzi’ në Durrës, digjen edhe dy makina të tjera pranë tij

para 10 muajve - Java News

Një automjet është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin e Durrësit e si pasojë janë djegur dy të tjera. Ngjarja ndodhi në lagjen nr.6 të Durrësit në rrugën “Bashkimi”, ku...

Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

para 10 muajve - GazetaBlic

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqëndruar fillimisht ne eleminimin e zjarrit që rrezikonte banesat.

VIDEO/ Pamjet e fundit nga zjarret në Shkodër, ja me se po përballen zjarrfikësit

para 10 muajve - Syri

Për më shumë se 5 ditë trupat e zjarrëfikësve dhe punonjës të Bashkisë Shkodër për Mbrojtjen e Pyjeve janë angazhuar pa ndërprerje në një përballje të lodhshme për mbrojtjen e mjedisit nga zjarret dhe...

Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

para 10 muajve - Indeks online

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqëndruar fillimisht ne eleminimin e zjarrit që rrezikonte banesat.

Kanada, dhjetëra mijëra të evakuuar nga zjarri

para 10 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ASHCROFT (AA) - Zjarri pyjor që ka përfshirë rajonet Ashcroft, Cache Creek, 100 Mile House dhe 150 Mile House të provincës British Coulmbia të Kanadasë ka vazhduar të përhapet në mbi 130...

Zjarret pushtojnë vendin, Emergjencat Civile: 15 vatra vetëm në 24 orët e fundit

para 10 muajve - Infokusi

Vazhdon përhapja e vatrave të zjarrin në vend. Emergjencat Civile bëjnë një përmbledhje të situatës nga zjarret gjatë ditës së sotme dhe për masat që janë marrë. Kështu gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë...

17 vatra zjarri, gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri

para 10 muajve - KosovaPress

Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 153 zjarrfikës me 27 automjete, 138 forca ushtarake dhe helikopterë. Specialistët e Emergjencave Civile janë duke mbajtur situatën në monitorim të vazhdueshëm...

Zjarr në Manati të Lezhës, banorët kërkojnë ndihmë: Flakët po i afrohen banesave

para 10 muajve - Opinion

Një zjarr ka shpërthyer mbrëmjen e djeshme në fshatin Manati të Lezhës dhe është shumë pranë zonës së banuar. Një qytetar shkroi në Opinion.al duke kërkuar ndihmë nga autoritetet që të ndërhyjnë në kohë...

17 vatra zjarri, gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri

para 10 muajve - Gazeta e re

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 153 zjarrfikës...

Zjarri në Manati të Lezhës/ Flakët rrezikojnë disa banesa dhe një kishë

para 10 muajve - Lexo

Prej mbrëmjes së djeshme një zjarr i përmasave të mëdha ka prekur pyjet e Mantisë në Lezhë. Më shumë se 60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një zjarrit, ndërsa bëhet me dije se...

LEZHE/ Zjarri në Manati, flakët rrezikojnë disa banesa dhe një kishë

para 10 muajve - Java News

Prej mbrëmjes së djeshme një zjarr i përmasave të mëdha ka prekur pyjet e Mantisë në Lezhë. Më shumë se 60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një zjarrit, ndërsa bëhet me dije se...

Zjarr në Torovicë të Lezhës, rrezikohet kisha dhe 2-3 banesa

para 10 muajve - Opozita

LEZHË- Pavarësisht uljes së temperaturave, zjarret vijojnë të jenë kërcënim. Kështu, në Torovicë të Lezhës, flakët rrezikojnë kishën dhe 2-3 banesa. Sakaq, në vendin e ngjarjes kanë shkuar mjete të zjarrfikëses...

Zjarret pushtojnë vendin, Emergjencat Civile: 15 vatra vetëm në 24 orët e fundit

para 10 muajve - Opozita

Emergjencat Civile bëjnë një përmbledhje të situatës nga zjarret gjatë ditës së sotme dhe për masat që janë marrë. Kështu gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat,...

Prokuroria heton djegien e tri makinave në Durrës

para 10 muajve - Illyria

Një automjet është përfshirë nga flakët në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen 6 të qytetit bregdetar rreth orës 4 të mëngjesit. Policia thotë se makina është djegur pjesërisht, ndërkohë që kanë marrë...

15 vatra zjarri në Shqipëri. Emergjencat Civile: Ja si është situata

para 10 muajve - Lexo

Emergjencat Civile bëjnë një përmbledhje të situatës nga zjarret gjatë ditës së sotme dhe për masat që janë marrë. Kështu gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat,...

Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

para 10 muajve - 24 ore

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqendruar fillimisht ne eleminimin e zjarrit që rrezikonte banesat.

Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

para 10 muajve - Illyria

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqendruar fillimisht ne eliminimin e zjarrit...

VIDEO/ Pamjet e fundit nga zjarret në Shkodër, ja me se po përballen zjarrfikësit

para 10 muajve - Opozita

Për më shumë se 5 ditë trupat e zjarrëfikësve dhe punonjës të Bashkisë Shkodër për Mbrojtjen e Pyjeve janë angazhuar pa ndërprerje në një përballje të lodhshme për mbrojtjen e mjedisit nga zjarret dhe...

Rrezikohen banesat, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

para 10 muajve - Flaka

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqëndruar fillimisht ne eleminimin e zjarrit...

LEZHE/ Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

para 10 muajve - Java News

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqëndruar fillimisht ne eleminimin e zjarrit që rrezikonte banesat.

Zjarr i madh në Manat të Lezhës, flakët rrezikojnë banesat

para 10 muajve - Sot News

Një zjarr i madh ka përfshirë një pjesë territori të fshatit Manat në Lezhë mbrëmjen e djeshme. Të paktën 10 shtëpi u rrezikuan nga flakët, të cilat u favorizuan për shkak të erës. Në vendngjarje kanë...

Situatë alarmante në Lezhë, zjarri rrezikon kishën dhe disa banesa në Torovicë

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Pavarësisht uljes së temperaturave, zjarret vijojnë të jenë kërcënim. Kështu, në Torovicë të Lezhës, flakët rrezikojnë kishën dhe 2-3 banesa. Sakaq, në vendin e ngjarjes kanë shkuar mjete të zjarrfikëses...

Intensifikohen zjarret në vend, shpëtohen disa shtëpi në fshatrat e Shkodrës

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 15 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Durrës, Lezhë dhe Dibër, njoftuan Emergjencat Civile sot. Në operacione për shuarjen e zjarreve...

VIDEO/ Pamjet e fundit nga zjarret në Shkodër, ja me se po përballen zjarrfikësit

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Për më shumë se 5 ditë trupat e zjarrëfikësve dhe punonjës të Bashkisë Shkodër për Mbrojtjen e Pyjeve janë angazhuar pa ndërprerje në një përballje të lodhshme për mbrojtjen e mjedisit nga zjarret dhe...

Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

para 10 muajve - Sovrani

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqëndruar fillimisht ne eleminimin e zjarrit...

Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

para 10 muajve - Gazeta e re

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqëndruar fillimisht ne eleminimin e zjarrit që rrezikonte banesat./kp/

Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

para 10 muajve - KosovaPress

Operacioni për shuarjen e flakëve është përqëndruar fillimisht ne eleminimin e zjarrit që rrezikonte banesat. Temat: Zjarri

Dalin pamjet e zjarrit të madh në Manati të Lezhës, rrezikohen dhjetëra banesa

para 10 muajve - Syri

Një zjarr i madh ka rënë në zonën e Manatisë së Lezhës. Flakët duket se po përhapen si shkak edhe i erës së fortë që po fryn. Qytetarët kanë raportuar në redaksinë e SYRI.net duke kërkuar ndihmë. Ata kanë...

Zjarr i madh në Manati të Lezhës, rrezikohet fshati

para 10 muajve - Indeks online

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen sotme në Manati të Lezhës. Janë të paktën 10 shtëpi që rrezikohen nga flakët, të cilat janë duke u favorizuar për shkak të erës që po frynë. Në drejtim të vendit të ngjarjes...

VIDEO/ Dalin pamjet e zjarrit të madh në Manati të Lezhës, rrezikohen dhjetëra banesa

para 10 muajve - Syri

Një zjarr i madh ka rënë në zonën e Manatisë së Lezhës. Flakët duket se po përhapen si shkak edhe i erës së fortë që po fryn. Qytetarët kanë raportuar në redaksinë e SYRI.net duke kërkuar ndihmë. Ata kanë...

Zjarr i madh në malin e Manatisë në Lezhë, rrezikohen 10 banesa

para 10 muajve - BalkanWeb

LEZHE- Një zjarr i përmasave të madh ka përfshirë një sipërfaqe pyjore në malin e Manatisë në Lezhë mbrëmjen e sotme. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije për ‘BalkanWeb’ se për shkak të zjarrit rrezikohet...

Zjarr i madh në Manati të Lezhës, rrezikohet fshati

para 10 muajve - Zeri

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen sotme në Manati të Lezhës. Janë të paktën 10 shtëpi që rrezikohen nga flakët, të cilat janë duke u favorizuar për shkak të erës që po frynë. Në drejtim të vendit të ngjarjes...

Zjarr i madh në Manati të Lezhës, rrezikohet fshati

para 10 muajve - Lajmi.net

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen sotme në Manati të Lezhës. Janë të paktën 10 shtëpi që rrezikohen nga flakët, të cilat janë duke u favorizuar për shkak të erës që po frynë. Në drejtim të vendit të ngjarjes...

Zjarr i madh në Manati të Lezhës, rrezikohet fshati

para 10 muajve - Albeu

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen sotme në Manati të Lezhës . Janë të paktën 10 shtëpi që rrezikohen nga flakët , të cilat janë duke u favorizuar për shkak të erës që po frynë. Në drejtim të vendit të...

Përfshihet nga flakët mali i Manatisë në Lezhë, rrezikohen disa banesa

para 10 muajve - Gazeta Express

Pak para mesnatës të së dielës flakët kanë përfshirë malin e Manatisë ën Lezhë duke rrezikuar edhe dhjetëra banesa që gjenden aty pranë. Zjarrfikësit janë duke punuar për shuarjen e zjarrit, por era është...

Lezhë, përfshihet nga flakët mali i Manatisë, në rrezik disa banesa

para 10 muajve - Shqiptarja

LEZHË- Rreth orës 22:50 të së dielës flakët kanë përfshirë malin e Manatisë dhe po rrezikojnë disa banesa që gjenden në atë zonë. Zjarrëfikësit janë duke punuar për shuarjen e zjarrit, por era është duke...

Zjarr i madh në Manati të Lezhës, rrezikohet fshati

para 10 muajve - Syri

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen sotme në Manati të Lezhës. Janë të paktën 10 shtëpi që rrezikohen nga flakët, të cilat janë duke u favorizuar për shkak të erës që po frynë. Në drejtim të vendit të ngjarjes...

Zjarr përfshin disa fshatra në Shkodër, digjen 20 makina, rrezikohen banesat

para 10 muajve - Zhurnal

Shkodër, 16 korrik - Prej ditës së djeshme temperaturat në Shqipëri kanë pësuar një rënie me disa gradë, por zjarret vijojnë të jenë prezentë në territore të ndryshme. Mesditën e së dielës një zjarr i...

Dalin pamjet e zjarrit të madh në Manati të Lezhës, rrezikohen dhjetëra banesa

para 10 muajve - Tetova Sot

Një zjarr i madh ka rënë në zonën e Manatisë së Lezhës. Flakët duket se po përhapen si shkak edhe i erës së fortë që po fryn. Qytetarët kanë raportuar në redaksinë e SYRI.net duke kërkuar ndihmë. Ata kanë...

Zjarr i madh në Manati të Lezhës, rrezikohet fshati

para 10 muajve - Opozita

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen sotme në Manati të Lezhës. Janë të paktën 10 shtëpi që rrezikohen nga flakët, të cilat janë duke u favorizuar për shkak të erës që po frynë. Në drejtim të vendit të ngjarjes...

Zjarr përfshin disa fshatra në Shkodër, digjen 20 makina, rrezikohen banesat

para 10 muajve - Gazeta Express

Prej ditës së djeshme temperaturat në Shqipëri kanë pësuar një rënie me disa gradë, por zjarret vijojnë të jenë prezentë në territore të ndryshme. Mesditën e së dielës një zjarr i fuqishëm ra në fshatin...

Zjarri përfshin fshatrat e Shkodrës, ja si paraqitet situata

para 10 muajve - Shekulli

Një zjarr i fuqishëm ka rënë pasditen e së dielës në fshatin Dobraç të njësisë administrative Rrehina duke rrezikuar disa banesa. Zjarri fillimisht ka rënë në një pikë grumbullimi të automjeteve të përdorura...

Shkodër/ Zjarr i madh në fshatin Shtoj, digjen 20 makina e rrezikohen disa banesa

para 10 muajve - Mapo

Një zjarr i madh ka rënë në Shtoj, pranë kompleksit sportiv ‘Zmijani’. Flakët fillimisht janë dalluar në një pikë grumbullimi të makinave të përdorura ku mësohet se janë djegur rreth 20 prej tyre. Më pas...

Zjarr i madh në Shtoj të Shkodrës, digjen 20 makina e rrezikohen disa banesa

para 10 muajve - Syri

Një zjarr i madh ka rënë në Shtoj, pranë kompleksit sportiv ‘Zmijani’. Flakët fillimisht janë dalluar në një pikë grumbullimi të makinave të përdorura ku mësohet se janë djegur rreth 20 prej tyre. Më pas...

Zjarr i madh në Manati të Lezhës, rrezikohet fshati

para 10 muajve - Sovrani

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen sotme në Manati të Lezhës. Janë të paktën 10 shtëpi që rrezikohen nga flakët, të cilat janë duke u favorizuar për shkak të erës që po frynë. Në drejtim të vendit të ngjarjes...

Zjarr i madh në Manati të Lezhës, rrezikohet fshati

para 10 muajve - Arbresh

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen sotme në Manati të Lezhës. Janë të paktën 10 shtëpi që rrezikohen nga flakët, të cilat janë duke u favorizuar për shkak të erës që po frynë. Në drejtim të vendit të ngjarjes...

Zjarr i madh në Shtoj të Shkodrës, digjen 20 makina e rrezikohen disa banesa

para 10 muajve - Tetova Sot

Një zjarr i madh ka rënë në Shtoj, pranë kompleksit sportiv ‘Zmijani’. Flakët fillimisht janë dalluar në një pikë grumbullimi të makinave të përdorura ku mësohet se janë djegur rreth 20 prej tyre. Më pas...

Emergjencat Civile: 13 vatra zjarri vetëm në 24 orët e fundit, reshjet e shiut ndihmojnë për fikjen

para 10 muajve - Koha Jone

Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. E.C thotë se në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar...

Zjarr i madh në Shtoj të Shkodrës, digjen 20 makina e rrezikohen disa banesa

para 10 muajve - Opozita

Një zjarr i madh ka rënë në Shtoj, pranë kompleksit sportiv ‘Zmijani’. Flakët fillimisht janë dalluar në një pikë grumbullimi të makinave të përdorura ku mësohet se janë djegur rreth 20 prej tyre. Më pas...

Shqipëria përfshihet nga zjarret, 13 vatra në 24 orët e fundit

para 10 muajve - Zhurnal

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Shqipërinë janë shënuar 13 vatra zjarri paraprakisht në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Ministria e Brendshme e Shqipërisë njofton se në operacione...

Zjarret, 13 vatra 24 orët e fundit, reshjet ndihmojnë për fikjen

para 10 muajve - Top Channel

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në vend. Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër,...

Shqipëria përfshihet nga zjarret, 13 vatra në 24 orët e fundit

para 10 muajve - Alsat-M

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Shqipërinë janë shënuar 13 vatra zjarri paraprakisht në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Ministria e Brendshme e Shqipërisë njofton se në operacione...

Zjarr në Durrës, përfshihet nga flakët një shtëpi pranë stadiumit

para 10 muajve - Sot News

Një shtëpi në lagjen nr.18, afër stadiumit “Niko Dovana” në Durrës është përfshirë nga flakët. Afërsia e shtëpisë me repartin e zjarrfikësve bëri të mundur mbërritjen e shpejtë në vendnngjarje të efektivëve...

Zjarret, 13 vatra të reja

para 10 muajve - Vizion Plus

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra te reja zjarri. Ne Berat nga flaket u dogjën rreth 25 ha me shkurre e pisha. Ne Kuçovë u shkrumbua gjithashtu nje sipërfaqe e konsiderueshme...

Durrës/ Vatra zjarri në një shtëpi afër stadiumit

para 10 muajve - Standard

Një shtëpi në lagjen nr.18, afër stadiumit “Niko Dovana” në Durrës është përfshirë nga flakët. Afërsia e shtëpisë me repartin e zjarrfikësve bëri të mundur mbërritjen e shpejtë në vendnngjarje të efektivëve...

FOTO/ Zjarr në një shtëpi afër stadiumit në Durrës

para 10 muajve - Syri

Një shtëpi në lagjen nr.18, afër stadiumit “Niko Dovana” në Durrës është përfshirë nga flakët. Afërsia e shtëpisë me repartin e zjarrfikësve bëri të mundur mbërritjen e shpejtë në vendnngjarje të efektivëve...

E.C: 13 vatra zjarri vetëm në 24 orët e fundit, reshjet e shiut ndihmojnë për fikjen

para 10 muajve - Gazeta Tema

Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. E.C thotë se në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar...

Temperaturat e larta/ Vijon “beteja” me flakët, 13 vatra zjarri në 24 orë

para 10 muajve - Sot News

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 105 zjarrfikës me...

13 vatra zjarri në 24 orë, angazhohen forcat ushtarake dhe helikopterë

para 10 muajve - Albeu

Emergjencat Civile në Ministrine e Brendshme kanë bërë me dije detaje lidhur me situatën dhe masat nga zjarret deri me 16 Korrik. Mësohet se në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër,...

Emergjencat Civile: 13 vatra zjarri në 24 orët e fundit

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në vend. Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër,...

Zjarret në Shqipëri, 13 vatra në 24 orët e fundit

para 10 muajve - Almakos

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në vend. Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër,...

Zjarret në Shqipëri, 13 vatra në 24 orët e fundit

para 10 muajve - Shenja

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në vend. Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër,...

Vijon “beteja” me flakët, 13 vatra zjarri në 24 orë

para 10 muajve - Klan

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 105 zjarrfikës me...

Reshjet ndihmojnë për fikjen e zjarreve

para 10 muajve - RTV 21

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në Shqipëri Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër,...

Digjen dhjetëra hektarë pyje e ullishte, 13 vatra zjarri në gjithë vendin

para 10 muajve - Mapo

Temperaturat e larta në vend kanë sjellë zjarre të shumta gjatë këtyre ditëve. Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe...

Digjen dhjetëra hektarë pyje e ullishte, 13 vatra zjarri në gjithë vendin

para 10 muajve - BalkanWeb

Temperaturat e larta në vend kanë sjellë zjarre të shumta gjatë këtyre ditëve. Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe...

Zjarret, Emergjencat: 13 vatra aktive, digjen dhjetra ha pyje

para 10 muajve - Shqiptarja

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 105 zjarrfikës me...

Zjarret, 13 vatra 24 orët e fundit, reshjet ndihmojnë për fikjen

para 10 muajve - Lajmi.net

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në vend. Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër,...

Reshjet ndihmojnë për fikjen e zjarreve në Shqipëri

para 10 muajve - Koha.net

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në vend. Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër,...

Zjarret, 13 vatra në 24 orët e fundit, reshjet ndihmojnë për fikjen

para 10 muajve - GazetaBlic

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në vend. Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër,...

Lufta me flakët/ 13 vatra zjarri në gjithë vendin

para 10 muajve - Opinion

Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Ne operacionet për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 105 zjarrfikës...

Zjarre në gjithë vendin, luftë me flakët në 13 vatra nga Berati në Dibër

para 10 muajve - Syri

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Ministria e Brendshme njoftoi se në operacione për shuarjen e zjarreve...

13 vatra zjarri vetëm në 24 orët e fundit, reshjet e shiut aleat për shuarjen e tyre

para 10 muajve - Lexo

Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. E.C thotë se në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar...

Në të gjithë vendin janë 13 vatra zjarri

para 10 muajve - Ora news

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 105 zjarrfikës me...

13 vatra zjarri në Shqipëri, ja si është situata në vend

para 10 muajve - Indeks online

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 105 zjarrfikës me...

Temperaturat e larta, shënohen 13 vatra zjarri

para 10 muajve - NOA

Shërbimi i Emergjencave Civile jep informacion lidhur me situatën e zjarreve gjatë 24 orëve të fundit, si pasojë e temperaturave të larta. Në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër,...

13 vatra zjarri në Shqipëri, ja si është situata në vend

para 10 muajve - Gazeta Express

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 105 zjarrfikës me...

Lufta me flakët/ Në të gjithë vendin janë 13 vatra zjarri, angazhohen ushtria e helikopterët

para 10 muajve - Java News

Temperaturat e larta në vend kanë sjellë zjarre të shumta gjatë këtyre ditëve. Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe...

Zjarret shkrumbojnë dhjetëra hektarë pyje e ullishte, shënohen 13 vatra të reja brenda 24 orëve

para 10 muajve - Java News

Temperaturat e larta në vend kanë sjellë zjarre të shumta gjatë këtyre ditëve. Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe...

Digjen dhjetëra hektarë pyje e ullishte, 13 vatra zjarri në gjithë vendin

para 10 muajve - Opozita

Temperaturat e larta në vend kanë sjellë zjarre të shumta gjatë këtyre ditëve. Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe...

Reshjet ndihmojnë për fikjen e zjarreve në Shqipëri

para 10 muajve - Arbresh

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në vend. Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër,...

Zjarret, 13 vatra në 24 orët e fundit, reshjet ndihmojnë për fikjen

para 10 muajve - Gazeta e re

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në vend. Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër,...

13 vatra zjarri në Shqipëri, ja si është situata në vend

para 10 muajve - Sovrani

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 105 zjarrfikës me...

13 vatra zjarri në Shqipëri

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 105 zjarrfikës me...

Zjarret, 13 vatra në 24 orët e fundit, reshjet ndihmojnë për fikjen

para 10 muajve - 10minuta

Reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave pritet të ndikojnë në reduktimin e vatrave të zjarrit në vend. Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër,...

Zjarret, 13 vatra në 24 orët e fundit, reshjet ndihmojnë për fikjen

para 10 muajve - KosovaPress

Emergjencat Civile njoftuan se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 vatra zjarri, në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. E.C thotë se në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar...

13 vatra zjarri në Shqipëri, kjo është situata

para 10 muajve - Periskopi

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 105 zjarrfikës me...

13 vatra zjarri në Shqipëri, ja si është situata në vend

para 10 muajve - AlbPress

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 13 vatra zjarri në Berat, Shkodër, Tiranë, Fier, Durrës, Lezhë dhe Dibër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 105 zjarrfikës me...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK