http://kariera.mk

Një hap prapa, Kosova pëson nga Maqedonia

para 10 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka pësuar humbje prej 87-74 nga Maqedonia dhe ka bërë një hap mbrapa në ndeshjet para-kualifikuese për Kampionatin Botëror. Skuadra mysafire e nisi më mirë sfidën...

Hakmerret Maqedonia, Kosova mposhtet në Shkup

para 10 muajve - Klan Kosova

Kosova është mposhtur nga Maqedonia për parakualifikimet e botërorit Kina 2016. Për dallim nga ndeshja në Prishtinë të cilën verdh e kaltrit e fituan pikërisht ndaj maqedonëve, këtë të shtunë nuk u shkoi...

Kosova pëson humbje nga Maqedonia

para 10 muajve - Ina

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll ka humbur në të takimin kthyes ndaj Maqedonisë, i cili u zhvillua pa praninë e publikut shqiptar në Shkup. Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, i vlefshëm për...

Hakmerret Maqedonia, Kosova mposhtet në Shkup

para 10 muajve - Zeri

Kosova është mposhtur nga Maqedonia për parakualifikimet e botërorit Kina 2016. Për dallim nga ndeshja në Prishtinë të cilën verdh e kaltrit e fituan pikërisht ndaj maqedonëve, këtë të shtunë nuk u shkoi...

Kosova humbi ndaj Maqedonisë

para 10 muajve - RTV 21

Takimi u përmbyll me rezultat 87-74 Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll ka humbur në të takimin kthyes ndaj Maqedonisë, i cili u zhvillua pa praninë e publikut shqiptar në Shkup. Takimi u zhvillua në...

Kosova pëson humbjet e dytë, tani nga Maqedonia

para 10 muajve - Lajmi.net

. Kosova e ka pësuar edhe humbjen e dytë në ndeshjet parakualifikeuse për Kampionatin Botëror të vitit 2019. Djelmoshat kosovarë janë mposhtur nga Maqedonia, me rezultat 87:74. Kosova e nisi më mirë takimin,...

Përfundoi ndeshja Kosovë- Maqedoni: Ja kush fitoi

para 10 muajve - GazetaBlic

Kosova ka pësuar humbje 87:74 nga Maqedonia dhe për t’i kaluar parakualifikimet, “Dardanët” tani duhet të fitojnë ndaj Estonisë me 27 pikë dallim. Kosova e nisi mirë çerekun e parë, duke triumfuar 22:19,...

Kosova humb nga Maqedonia

para 10 muajve - Gazeta Express

Kosova ka pësuar humbje 87:74 nga Maqedonia dhe për t’i kaluar parakualifikimet, “Dardanët” tani duhet të fitojnë ndaj Estonisë me 27 pikë dallim. Kosova e nisi mirë çerekun e parë, duke triumfuar 22:19,...

Kosova e pëson në Maqedoni

para 10 muajve - Indeks online

Kosova nuk ka arritur të kualifikohet më tej drejtë rrugës për në Kupën e Botës që do të mbahet në rusi në vitin 2019. Përfaqësuesja jonë u mposht nga Maqedonia me rezultat 87:74. Ky ishte një shans i...

Kosova mposhtet nga Maqedonia

para 10 muajve - Koha.net

Kosova ka pësuar humbje në ndeshjen e kthimit ndaj Maqedonisë në Shkup në parakualifikimet për Botëror “Kina 2019”, raporton Koha.net. Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll sot ishte jashtë forme në palestrën...

Maqedonia – Kosova, rezultat shokues pas çerekut të tretë

para 10 muajve - Zeri

Ka përfunduar edhe çereku i tretë mes Kosovës dhe Maqedonisë, ku “Dardanët” po humbasin 63:54. Kosova e nisi mirë ndeshjen, duke fituar 22:19 çerekun e parë, derisa e mbylli pjesën e parë 41:40. Por gjithçka...

Tensione pas pjesës së parë të ndeshjes Maqedoni-Kosovë

para 10 muajve - GazetaBlic

Kosova e ka fituar 40:41 pjesën e parë të ndeshjes parakualifikuese të basketbollit me Maqedoninë, në Shkup. Në fund të kësaj pjese ka pasur tensione pasi që mysafirët në sallë janë sulur me ofendime ndaj...

Pjesa e parë: Kosova shkon në pushim me një pikë epërsi ndaj Maqedonisë

para 10 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll e ka mbyllurr me epërsi pjesën e parë të takimit kundër Maqedonisë që po e zhvillon në palestrën “Boris Trajkovski” në Shkup. Skuadra mysafire e nisi më mirë sfidën...

Maqedoni – Kosovë, përfundon edhe çereku i tretë

para 10 muajve - Lajmi.net

Maqedonia e ka fituar edhe çerekun e tretë ndaj Kosovës me rezultat 23:13, për rezultatin e përgjithshëm 63:54. Ka mbetur edhe një çerek për t’u luajtur.

Maqedonia – Kosova, rezultat shokues pas çerekut të tretë

para 10 muajve - Gazeta Express

. Ka përfunduar edhe çereku i tretë mes Kosovës dhe Maqedonisë, ku “Dardanët” po humbasin 63:54. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Maqedonia – Kosova, ky është rezultati pas pjesës së parë

para 10 muajve - Zeri

Kosova ka shkuar në pushim me epërsinë e një pike, pasi është duke e mposhtur Maqedoninë 41:40. Ka përfunduar pjesa e parë mes Kosovës dhe Maqedonisë ku janë duke triumfuar “Dardanët” me rezultat të ngushtë...

Tensione pas pjesës së parë të ndeshjes Maqedoni-Kosovë

para 10 muajve - Koha.net

Kosova e ka fituar 40:41 pjesën e parë të ndeshjes parakualifikuese të basketbollit me Maqedoninë, në Shkup. Në fund të kësaj pjese ka pasur tensione pasi që mysafirët në sallë janë sulur me ofendime ndaj...

Kosova triumfon në pjesën e parë

para 10 muajve - RTV 21

Pjesa e parë përfundoi 40-41 Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll e ka fituar pjesën e parë të takimit kthyes ndaj Maqedonisë, i cili po zhvillohet pa praninë e publikut shqiptar në Shkup. Takimi zhvillohet...

Maqedoni – Kosovë, ky është rezultati pas pjesës së parë

para 10 muajve - Lajmi.net

. Kosova ka shkuar me epërsi një pikë në pushimin e pjesës së parë ndaj Maqedonisë. Çereku i dytë i ndeshjes, u takoi maqedonasve me rezultat 21:19. Kujtojmë se Kosova e fitoi 22:19 çerekun e parë./Lajmi.net/

Maqedoni – Kosovë, ky është rezultati pas pjesës së parë

para 10 muajve - Gazeta Express

Kosova ka shkuar në pushim me epërsinë e një pike, pasi duke e mposhtur Maqedoninë 41:40. Ka përfunduar pjesa e parë mes Kosovës dhe Maqedonisë ku janë duke triumfuar “Dardanët” me rezultat të ngushtë...

Kosova e fitoi çerekun e parë

para 10 muajve - RTV 21

Me 3 pikë më shumë Kosova e fitoi çerekun e parë Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll e ka filluar mirë takimin e kthimit ndaj Maqedonisë, i cili po zhvillohet pa praninë e publikut në Shkup. Takimi zhvillohet...

Kosova e fiton çerekun e parë ndaj Maqedonisë

para 10 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll e ka filluar mirë takimin e kthimit ndaj Maqedonisë, i cili po zhvillohet pa praninë e publikut në Shkup. Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, i vlefshëm për parakualifikime...

Fillon përballja Kosovë – Maqedoni

para 10 muajve - RTV 21

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll ka filluar takimin e kthimit ndaj Maqedonisë, i cili po zhvillohet pa praninë e publikut në Shkup. Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, e vlefshme për parakualifikime...

Fillon ndeshja, Maqedoni – Kosovë

para 10 muajve - Koha.net

Ka filluar takimi ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovë në kuadër të parakualifikimeve për Botëror. Ndeshja po zhvillohet në “Boris Trajkovski”, në Shkup. Kosova kishte fituar përballjen e parë në Prishtinë 72-68....

Një hap prapa, Kosova pëson nga Maqedonia

para 10 muajve - Almakos

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka pësuar humbje prej 87-74 nga Maqedonia dhe ka bërë një hap prapa në ndeshjet para-kualifikuese për Kampionatin Botëror. Skuadra mysafire e nisi më mirë sfidën dhe...

Në Shkup, vëmendja në ndeshjen: Maqedonia – Kosova!

para 10 muajve - RTV 21

Kjo ndeshje është e vlefshme për parakualifikimet për Kampionatin Botërorë Në orën 20:30 minuta në palestrën e sportit, Boris Trajkovski në Shkup do të nis ndeshja ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës në basketboll,...

Pjesa e parë: Kosova shkon në pushim me një pikë epërsi ndaj Maqedonisë

para 10 muajve - Almakos

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll e ka mbyllurr me epërsi pjesën e parë të takimit kundër Maqedonisë që po e zhvillon në palestrën “Boris Trajkovski” në Shkup. Skuadra mysafire e nisi më mirë sfidën...

Ekipi i Kosovës mposhtet në Shkup

para 10 muajve - Periskopi

Kosova është mposhtur nga Maqedonia për parakualifikimet e botërorit Kina 2016. Për dallim nga ndeshja në Prishtinë të cilën verdh e kaltrit e fituan pikërisht ndaj maqedonëve, këtë të shtunë nuk u shkoi...

Kosova pëson nga Maqedonia

para 10 muajve - Arbresh

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka pësuar humbje prej 87-74 nga Maqedonia dhe ka bërë një hap prapa në ndeshjet para-kualifikuese për Kampionatin Botëror. Skuadra mysafire e nisi më mirë sfidën dhe...

Kosova humb ndaj Maqedonisë

para 10 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll ka humbur në të takimin kthyes ndaj Maqedonisë, i cili u zhvillua pa praninë e publikut shqiptar në Shkup. Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, i vlefshëm për...

Kosova humb nga Maqedonia

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka pësuar humbje 87:74 nga Maqedonia dhe për t’i kaluar parakualifikimet, “Dardanët” duhet të fitojnë ndaj Estonisë me 27 pikë dallim. Kosova e nisi mirë çerekun e parë, duke triumfuar 22:19, derisa...

Tensione pas pjesës së parë të ndeshjes Maqedoni-Kosovë

para 10 muajve - Sovrani

Kosova e ka fituar 40:41 pjesën e parë të ndeshjes parakualifikuese të basketbollit me Maqedoninë, në Shkup.Në fund të kësaj pjese ka pasur tensione pasi që mysafirët në sallë janë sulur me ofendime ndaj...

Kosova humb nga Maqedonia

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Kosova ka pësuar humbje 87:74 nga Maqedonia dhe për t’i kaluar parakualifikimet, “Dardanët” tani duhet të fitojnë ndaj Estonisë me 27 pikë dallim. Kosova e nisi mirë çerekun e parë, duke triumfuar 22:19,...

Kosova mposhtet nga Maqedonia

para 10 muajve - Insajderi

Kosova ka pësuar humbje në ndeshjen e kthimit ndaj Maqedonisë në Shkup në parakualifikimet për Botëror “Kina 2019”. Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll sot ishte jashtë forme në palestrën “Boris Trajkovski”...

Kosova humb ndaj Maqedonisë

para 10 muajve - KosovaPress

Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, i vlefshëm për parakualifikime për kupën e Botës 2017. Kosova e humbi takimin 87-74. Kosova ishte më e mirë në çerekun e parë, që e fitoi 19-22, kurse pjesa e parë...

Maqedoni – Kosovë, përfundon edhe çereku i tretë

para 10 muajve - Sovrani

Maqedonia e ka fituar edhe çerekun e tretë ndaj Kosovës me rezultat 23:13, për rezultatin e përgjithshëm 63:54. Ka mbetur edhe një çerek për t’u luajtur. Facebook Twitter Google Plus

Pjesa e parë: Kosova shkon në pushim me një pikë epërsi ndaj Maqedonisë

para 10 muajve - Periskopi

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll e ka mbyllurr me epërsi pjesën e parë të takimit kundër Maqedonisë që po e zhvillon në palestrën “Boris Trajkovski” në Shkup. Skuadra mysafire e nisi më mirë sfidën...

Basketboll,Maqedoni – Kosove shume kalkulime ne loje

para 10 muajve - Alsat-M

Sonte në kuadër të eliminatoreve për botërorin e basketbollit i cili në vitin 2019 do zhvillohet në Kinë, në Shkup do të përballen Maqedonia dhe Kosova. Për të dyja këto ekipe përfaqësuese kjo ndeshje...

Maqedonia – Kosova, ky është rezultati pas pjesës së parë

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Kosova ka shkuar në pushim me epërsinë e një pike, pasi është duke e mposhtur Maqedoninë 41:40. Ka përfunduar pjesa e parë mes Kosovës dhe Maqedonisë ku janë duke triumfuar “Dardanët” me rezultat të ngushtë...

Maqedonia – Kosova, ky është rezultati pas pjesës së parë

para 10 muajve - Sovrani

Kosova ka shkuar në pushim me epërsinë e një pike, pasi është duke e mposhtur Maqedoninë 41:40. Ka përfunduar pjesa e parë mes Kosovës dhe Maqedonisë ku janë duke triumfuar “Dardanët” me rezultat të ngushtë...

Pjesa e parë: Kosova shkon në pushim me një pikë epërsi ndaj Maqedonisë

para 10 muajve - Arbresh

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll e ka mbyllurr me epërsi pjesën e parë të takimit kundër Maqedonisë që po e zhvillon në palestrën “Boris Trajkovski” në Shkup. Skuadra mysafire e nisi më mirë sfidën...

Pjesa e parë i takon Kosovës

para 10 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll e ka fituar pjesën e parë të takimit kthyes ndaj Maqedonisë, i cili po zhvillohet pa praninë e publikut shqiptar në Shkup. Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C,...

Pjesa e parë i takon Kosovës

para 10 muajve - KosovaPress

Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, i vlefshëm për parakualifikime për kupën e Botës 2017. Çerekun e parë Kosova e ka fituar 19-22, dhe ky është një fillim i mirë për takimin e sotëm, kurse pjesa...

Me 3 pikë më shumë Kosova e fitoi çerekun e parë

para 10 muajve - Sovrani

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll e ka filluar mirë takimin e kthimit ndaj Maqedonisë, i cili po zhvillohet pa praninë e publikut në Shkup. Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, i vlefshëm për parakualifikime...

Kosova prezanton ekipin për përballjen me Maqedoninë

para 10 muajve - Gazeta Express

. Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Brad Greenberg ka publikuar listën e 12 lojtarëve që do të paraqiten sonte në ndeshjen kundër Maqedonisë. Kosova sot është mysafire e Maqedonisë në kuadër të Grupit...

Kosova e fiton çerekun e parë ndaj Maqedonisë

para 10 muajve - KosovaPress

Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, i vlefshëm për parakualifikime për kupën e Botës 2017. Çerekun e parë Kosova e ka fituar 22-19, dhe ky është një fillim i mirë për takimin e sotëm. Kosova ka zhvilluar...

Kosova e fiton çerekun e parë ndaj Maqedonisë

para 10 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll e ka filluar mirë takimin e kthimit ndaj Maqedonisë, i cili po zhvillohet pa praninë e publikut në Shkup. Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, i vlefshëm për parakualifikime...

Fillon takimi Kosovë – Maqedoni

para 10 muajve - KosovaPress

Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, e vlefshme për parakualifikime për Botërorin 2019. Kosova ka zhvilluar dy takime, duke mundur Maqedoninë në Prishtinë dhe ka humbur ndaj Estonisë në Talin. Kosova...

Fillon takimi Kosovë – Maqedoni

para 10 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll ka filluar takimin e kthimit ndaj Maqedonisë, i cili po zhvillohet pa praninë e publikut në Shkup. Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, e vlefshme për parakualifikime...

Shoshi: Ndeshja më e rëndësishme e Kosovës

para 10 muajve - Telegrafi

Njëri ndër ardhjet e kësaj vere te Kosova, Lis Shoshi, që u dallua me lojën e tij në përballjen e parë ndaj Maqedonisë, pret që Kosova të arrijë fitore sonte ndaj rivalit të njejtë, në ndeshjen e kthimit...

Kosova prezanton ekipin për përballjen me Maqedoninë

para 10 muajve - Koha.net

Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Brad Greenberg ka publikuar listën e 12 lojtarëve që do të paraqiten sonte në ndeshjen kundër Maqedonisë. Kosova sot është mysafire e Maqedonisë në kuadër të Grupit...

Kosova prezanton ekipin për përballjen me Maqedoninë

para 10 muajve - Infokusi

Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Brad Greenberg ka publikuar listën e 12 lojtarëve që do të paraqiten sonte në ndeshjen kundër Maqedonisë. Kosova sot është mysafire e Maqedonisë në kuadër të Grupit...

Kosova me basketbollist amerikan kundër Maqedonisë

para 10 muajve - Telegrafi

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Scott Bamforth, pritet t’i ndihmojë sonte reprezentacionit tonë në përballje ndaj Maqedonisë. Njoftimin e ka bërë të ditur vetë ekipi i tij, Dinamo Sassari, që...

Shoshi: Ndeshja më e rëndësishme e Kosovës

para 10 muajve - Almakos

Njëri ndër ardhjet e kësaj vere te Kosova, Lis Shoshi, që u dallua me lojën e tij në përballjen e parë ndaj Maqedonisë, pret që Kosova të arrijë fitore sonte ndaj rivalit të njejtë, në ndeshjen e kthimit...

Kosova prezanton ekipin për përballjen me Maqedoninë

para 10 muajve - Arbresh

Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Brad Greenberg ka publikuar listën e 12 lojtarëve që do të paraqiten sonte në ndeshjen kundër Maqedonisë. Kosova sot është mysafire e Maqedonisë në kuadër të Grupit...

Maqedoni – Kosovë: Kualifikimi, transmetimi dhe informacione të tjera

para 10 muajve - Insajderi

Në palestrën “Boris Trajkovski” në Shkup zhvillohet sot ndeshja më vendimtare e skuadrës përfaqësuese të Kosovës në basketboll ndaj Maqedonisë. Ndeshja do të fillojë prej orës 20:30. Në kuadër të grupit...

Kosova me basketbollist amerikan kundër Maqedonisë

para 10 muajve - Sovrani

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Scott Bamforth, pritet t’i ndihmojë sonte reprezentacionit tonë në përballje ndaj Maqedonisë. Njoftimin e ka bërë të ditur vetë ekipi i tij, Dinamo Sassari, që...

Maqedoni – Kosovë, ja në sa ora do të fillojë ndeshja

para 10 muajve - Aktuale

Ndeshjen që mund të jetë vendimtare, Kosova e luan të shtunën (sot) nga ora 20:30 në palestrën “Boris Trajkovski” në Shkup. Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll kërkon një fitore të re për ta dërguar...

Kosova me basketbollist amerikan kundër Maqedonisë

para 10 muajve - Almakos

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Scott Bamforth, pritet t’i ndihmojë sonte reprezentacionit tonë në përballje ndaj Maqedonisë. Njoftimin e ka bërë të ditur vetë ekipi i tij, Dinamo Sassari, që...

Kosova kërkon kualifikimin në Maqedoni

para 10 muajve - Insajderi

Maqedonia dhe Kosova do të përballen sonte në Shkup, nga ora 20:30, në kuadër të para-kualifikimeve për Botërorin ‘Kina 2019’. Përfaqësuesja e Kosovës, të shtunën nga ora 20:30, është mysafire e Maqedonisë,...

Kosova kërkon kualifikimin në Maqedoni

para 10 muajve - Gazeta Express

Maqedonia dhe Kosova do të përballen sonte në Shkup, nga ora 20:30, në kuadër të para-kualifikimeve për Botërorin ‘Kina 2019’. Përfaqësuesja e Kosovës, të shtunën me fillim nga ora 20:30, është mysafire...

Maqedoni – Kosovë, ja në sa ora do të fillojë ndeshja

para 10 muajve - Ina

Ndeshjen që mund të jetë vendimtare, Kosova e luan të shtunën (sot) nga ora 20:30 në palestrën “Boris Trajkovski” në Shkup. Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll kërkon një fitore të re për ta dërguar...

Maqedoni – Kosovë, ja në sa ora do të fillojë ndeshja

para 10 muajve - Lajmi.net

Ndeshjen që mund të jetë vendimtare, Kosova e luan të shtunën (sot) nga ora 20:30 në palestrën "Boris Trajkovski" në Shkup. Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll kërkon një fitore të re për ta dërguar...

Kosova për fitore ndaj Maqedonisë

para 10 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja A e Kosovës të shtunën me fillim nga ora 20:30 është mysafire e Maqedonisë, në ndeshjen që i takon Grupit C të parakualifikimeve evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”. Kjo ndeshje do të...

Kosova në Shkup për ndeshjen vendimtare

para 10 muajve - Koha.net

Një fitore e re do të dërgojë Përfaqësuesen e Kosovës në basketboll në raundin tjetër të kualifikimeve për botërorin e vitit 2019, shkruan sot Koha Ditore. Ndeshjen që mund të jetë vendimtare, Kosova e...

Kosova kërkon kualifikimin në Maqedoni

para 10 muajve - Sovrani

Maqedonia dhe Kosova do të përballen sonte në Shkup, nga ora 20:30, në kuadër të para-kualifikimeve për Botërorin ‘Kina 2019’. Përfaqësuesja e Kosovës, të shtunën nga ora 20:30, është mysafire e Maqedonisë,...

Kosova për fitore ndaj Maqedonisë

para 10 muajve - Almakos

Përfaqësuesja A e Kosovës të shtunën me fillim nga ora 20:30 është mysafire e Maqedonisë, në ndeshjen që i takon Grupit C të parakualifikimeve evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”. Kjo ndeshje do të...

Maqedoni – Kosovë, ja në sa ora do të fillojë ndeshja

para 10 muajve - Gazeta e re

Ndeshjen që mund të jetë vendimtare, Kosova e luan të shtunën (sot) nga ora 20:30 në palestrën “Boris Trajkovski” në Shkup. Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll kërkon një fitore të re për ta dërguar...

Maqedoni – Kosovë, sfidë me trysni

para 10 muajve - Ina

Maqedoni – Kosovë, sfidë me trysni, për faktin se si njërës palë po ashtu edhe tjetrës, i duhet fitorja sikur buka. Kombëtarja e Kosovës është e mobilizuar deri në pikën e fundit, sepse në rast të fitores...

Maqedonia nuk i lejon tifozët kosovarë në Shkup

para 10 muajve - Gazeta Express

. Përfaqësuesja A e Kosovës në Baskeboll do të luajë të shtunën ndaj Maqedonisë pa tifozë, pasi kështu kanë vendosur autoritetet maqedonase, bën të ditur FBK-ja. Përfaqësuesja A e Kosovës të shtunën me...

Dardanët: Si çdo betejë tjetër ndaj maqedonëve, edhe këtë do ta fitojmë

para 10 muajve - Zeri

Grupi i tifozëve kosovarë, “Dardanët”, në pamundësi për të qenë prezentë në ndeshjen mes Kosovës dhe Maqedonisë në Shkup, në kuadër të kualifikimeve për kualifikime për kampionatin botëror, përmes një...

Maqedonia nuk i lejon tifozët kosovarë

para 10 muajve - Gazeta Liria

Përfaqësuesja A e Kosovës në Baskeboll do të luajë të shtunën ndaj Maqedonisë pa tifozë, pasi kështu kanë vendosur autoritetet maqedonase, bën të ditur FBK-ja. Përfaqësuesja A e Kosovës të shtunën me fillim...

Kosova përforcohet me një basketbollist amerikan

para 10 muajve - Lajmi.net

.

Kosova nuk dorëzohet

para 10 muajve - Zeri

Pavarësisht humbjes që e pësoi të mërkurën nga Estonia me 26 pikë dallim, Përfaqësuesja e Kosovës nuk ka hequr dorë nga synimi i saj për ta kaluar Grupin C parakualifikuese për Botërorin “Kina 2019”, pjesë...

Kosova përforcohet me një basketbollist amerikan

para 10 muajve - Infokusi

Kosova ka sjell një përforcim para ndeshjes me Maqedoninë. Etiketa: Basketboll

Federata maqedonase i frikësohet fluksit të shqiptarëve, nuk shet bileta për ndeshjen me Kosovën

para 10 muajve - Koha.net

Prishtinë 11 gusht - Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Erolld Belegu, të enjten paradite ka bërë thirrje që sa më shumë tifozë të Kosovës të udhëtojnë për në Shkup për të përkrahur përfaqësuesen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK