http://kariera.mk

Agoni për shkarkimin e prokurorit publik

para 11 muajve - RTV 21

Opozita nga foltorja flet për gjithçka, vetëm për Zvrlevskin jo Gjatë gjithë ditës, deputetët e VMRO-DPMNE-së, nga foltorja e Kuvendit diskutonin për qeverinë, për zjarret, për pagat, për emigrantët. Ata...

Kush ka frikë nga shkarkimi i kryeprokurorit Zvërlevski?

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht - Shkarkimi i kryeprokurorit të Maqedonisë, Marko Zvërlevski nga ana e Parlamentit të Maqedonisë është bërë temë ditë për arsye se si asnjëherë më parë të zgjedhurit e popullit nuk mund...

VMRO-DPMNE kërkoi që të mos punojë nesër, Xhaferi ua ktheu: Ju jeni fajtorë

para 11 muajve - Portalb

Kuvendi nesër në ora 11:00 do ta vazhdojë debatin maratonik për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski, njofton Portalb.mk . Ndaj kërkesës së VMRO-DPMNE-së që të mos punojnë të dielën, kryetari...

Vazhdon seanca për shkarkimin e Zvërlevskit nesër

para 11 muajve - Aktuale

Deputetët e VMRO-DPMNE, në pjesën e dytë të diskutimeve të sotme, si pjesë e gjashtë e seancës për shkarkimin e Prokurorit publik Marko Zvërlevski thanë se me pikën për shkarkimin e Prokurorit publik,...

Seanca për shkarkimin e Zvërlevskit vazhdon nesër

para 11 muajve - Telegrafi

Deputetët e OBRM-PDUKM, në pjesën e dytë të diskutimeve të sotme, si pjesë e gjashtë e seancës për shkarkimin e Prokurorit publik Marko Zvërlevski thanë se me pikën për shkarkimin e Prokurorit publik,...

Opozita nga foltorja fletë për gjithçka, vetëm për Zvërlevskin JO!

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup 12 gusht - Gjatë gjithë ditës, deputetët e VMRO-DPMNE-së, nga foltorja e Kuvendit diskutonin për qeverinë, për zjarret, për pagat, për emigrantët. Ata diskutonin për gjithçka, vetëm për shkarkimin...

AGONI PËR SHKARKIMIN E PROKURORIT PUBLIK, OPOZITA NGA FOLTORJA FLET PËR GJITHÇKA, VETËM PËR ZVRLEVSKIN JO

para 11 muajve - TV21

Gjatë gjithë ditës, deputetët e VMRO-DPMNE-së, nga foltorja e Kuvendit diskutonin për qeverinë, për zjarret, për pagat, për emigrantët. Ata diskutonin për gjithçka, vetëm për shkarkimin e prokurorit publik...

Antikorrupsioni ende pa përgjigje për VMRO-në

para 11 muajve - Gazeta Express

VMRO-DPMNE të martën ka kërkuar interpretim urgjent të Kodit Zgjedhor prej Komisionit për Antikorrupsion. Por nga ky Institucion akoma pa përgjigje. “Akoma nuk kemi marrë përgjigje”, tha Ane Lashkovska...

Deputetët e VMRO-së "sulmojnë" mediat

para 11 muajve - Gazeta Express

Deputetët e VMRO-DPMNE-së në vazhdimin e seancës së sotme për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski, sulmuan mediat dhe OJQ-të se punojnë për qeverinë për të kritikuar opozitën se po e bllokon shkarkimin...

VMRO-DPMNE kërkoi që të mos punojë nesër, Xhaferi ua ktheu: Ju jeni fajtorë

para 11 muajve - Flaka

Kuvendi nesër në ora 11:00 do ta vazhdojë debatin maratonik për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski, shkruan Fokus, transmeton FLAKA. Ndaj kërkesës së VMRO-DPMNE-së që të mos punojnë të dielën,...

Seanca për shkarkimin e Zvërlevskit vazhdon nesër

para 11 muajve - Flaka

Deputetët e VMRO-DPMNE, në pjesën e dytë të diskutimeve të sotme, si pjesë e gjashtë e seancës për shkarkimin e Prokurorit publik Marko Zvërlevski thanë se me pikën për shkarkimin e Prokurorit publik,...

Deputetët e VMRO-DPMNE-së ‘sulmojnë’ mediat

para 11 muajve - Aktuale

Deputetët e VMRO-DPMNE-së në vazhdimin e seancës së sotme për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski, sulmuan mediat dhe OJQ-të se punojnë për qeverinë për të kritikuar opozitën se po e bllokon shkarkimin...

VMRO-ja s’ka përgjigje nga antikorrupsioni

para 11 muajve - Alsat-M

VMRO-DPMNE të martën ka kërkuar interpretim urgjent të Kodit Zgjedhor prej Komisionit për Antikorrupsion. Por nga ky Institucion akoma pa përgjigje. “Akoma nuk kemi marrë përgjigje”, tha Ane Lashkovska...

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht - Seria e replikave dhe kundër-replikave midis deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit e shënuan vazhdimin e sotëm të seancës së gjashtë kuvendore në të cilën debatohet për shkarkimin...

Pas pauzës së rregullt, vazhdon seanca për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Gazeta Express

Seria e replikave dhe kundër-replikave midis deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit e shënuan vazhdimin e sotëm të seancës së gjashtë kuvendore në të cilën debatohet për shkarkimin e prokurorit publik...

Debat për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - MRT

Debati kuvendor për shkarkimin e kryeprokurorit, Marko Zvrlevski... Debati kuvendor për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvrlevski vazhdoi edhe këtë të shtunë, ndërsa vazhduan edhe kerkesat e deputewtëve...

Deputetët e VMRO-DPMNE-së ‘sulmojnë’ mediat

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Deputetët e VMRO-DPMNE-së në vazhdimin e seancës së sotme për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski, sulmuan mediat dhe OJQ-të se punojnë për qeverinë për të kritikuar opozitën se po...

Deputetët e VMRO-DPMNE-së ‘sulmojnë’ mediat

para 11 muajve - Fakti Ditor

Deputetët e VMRO-DPMNE-së në vazhdimin e seancës së sotme për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski, sulmuan mediat dhe OJQ-të se punojnë për qeverinë për të kritikuar opozitën se po e bllokon shkarkimin...

VMRO, deputetëve të LSDM-së: Argumentoni përse duhet të shkarkohet Zvërlevski!

para 11 muajve - Almakos

Më shumë se një muaj e gjysmë debat për shkarkimin e Marko Zvërlevskit, por assesi nuk arrihet në pikën e votimit. Deputetët e VMRO DPMNE-së i replikonin njëri tjetrit dhe kritikonin kundërshtarët e tyre...

VMRO, deputetëve të LSDM-së: Argumentoni përse duhet të shkarkohet Zvërlevski!

para 11 muajve - Shenja

Më shumë se një muaj e gjysmë debat për shkarkimin e Marko Zvërlevskit, por assesi nuk arrihet në pikën e votimit. Deputetët e VMRO DPMNE-së i replikonin njëri tjetrit dhe kritikonin kundërshtarët e tyre...

Kuvendi pas pauzës së rregullt do ta vazhdojë debatin për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Almakos

Seria e replikave dhe kundër-replikave midis deputetëve të VMRODPMNE-së dhe koalicionit e shënuan vazhdimin e sotëm të seancës së gjashtë kuvendore në të cilën debatohet për shkarkimin e prokurorit publik...

Shilegov: VMRO të ndalojë mbrojtjen e Zvërlevskit

para 11 muajve - Almakos

Petre Shilegov, deputet i LSDM-së, ka deklaruar se VMRO-DPMNE duhet të ndalojë mbrojtjen e Marko Zvërlevskit dhe krimit në këtë vend. Spas tij, për fat të keq deputetët e kësaj partie janë të instrumentalizuar...

Shilegov: VMRO të ndalojë mbrojtjen e Zvërlevskit

para 11 muajve - Shenja

Petre Shilegov, deputet i LSDM-së, ka deklaruar se VMRO-DPMNE duhet të ndalojë mbrojtjen e Marko Zvërlevskit dhe krimit në këtë vend. Spas tij, për fat të keq deputetët e kësaj partie janë të instrumentalizuar...

Vazhdon debati kuvendor për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë duhet ta mbajë vazhdimin e seancës së gjashtë në të cilën do të debatojë për shkarkimin e prokurorit publik shtetëror Marko Zvërlevski,...

VMRO, deputetëve të LSDM-së: Argumentoni përse duhet të shkarkohet Zvërlevski!

para 11 muajve - AlbPortali

Më shumë se një muaj e gjysmë debat për shkarkimin e Marko Zvërlevskit, por assesi nuk arrihet në pikën e votimit. Deputetët e VMRO DPMNE-së i replikonin njëri tjetrit dhe kritikonin kundërshtarët e tyre...

Shilegov: VMR të ndalojë mbrojtjen e Zverlevskit

para 11 muajve - Gazeta e re

Petre Shilegov, deputet i LSDM-së, ka deklaruar se VMRO-DPMNE duhet të ndalojë mbrojtjen e Marko Zvërlevskit dhe krimit në këtë vend. Spas tij, për fat të keq deputetët e kësaj partie janë të instrumentalizuar...

Ndodh edhe kjo në Maqedoni: Deputeti i ka vjedhur kartelën kryeparlamentarit

para 11 muajve - Almakos

Në seancën e djeshme në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi i...

Shilegov: VMRO të ndalojë mbrojtjen e Zvërlevskit

para 11 muajve - Fol

Petre Shilegov, deputet i LSDM-së, ka deklaruar se VMRO-DPMNE duhet të ndalojë mbrojtjen e Marko Zvërlevskit dhe krimit në këtë vend. Spas tij, për fat të keq deputetët e kësaj partie janë të instrumentalizuar...

Deputeti i ka vjedhur kartelën kryeparlamentarit

para 11 muajve - Aktuale

Në seancën e djeshme në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi i...

Shilegov: VMRO të ndalojë mbrojtjen e Zvërlevskit

para 11 muajve - AlbPortali

Petre Shilegov, deputet i LSDM-së, ka deklaruar se VMRO-DPMNE duhet të ndalojë mbrojtjen e Marko Zvërlevskit dhe krimit në këtë vend. Spas tij, për fat të keq deputetët e kësaj partie janë të instrumentalizuar...

Shkarkimi i Zvërlevskit edhe sot temë diskutimi në Kuvend

para 11 muajve - Portalb

Sot në mesditë në Kuvendin e Maqedonisë do të vazhdojë seanca e gjashtë në të cilin do të debatohet për shkarkimin e e prokurorit publik, Marko Zvërlevski. Propozimi për shkarkimin e Zvërlevskit është...

Deputeti i ka vjedhur kartelën kryeparlamentarit

para 11 muajve - TV Koha

Në seancën e djeshme në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi i...

Kuvendi do vazhdojë debatin për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Alsat-M

Vazhdon edhe sot debati maratonik për shkarkimin e prokurorit publik, MArko Zvërlevski. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në mesditë do të vazhdojë seancën e gjashtë në të cilën diskutohet për shkarkimin...

Ndodh edhe kjo në Maqedoni: Deputeti i ka vjedhur kartelën kryeparlamentarit

para 11 muajve - Ina

Në seancën e djeshme në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi i...

Sot vazhdon seanca për shkarkimin e prokurorit publik

para 11 muajve - Telegrafi

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë do të vazhdojë seancën e gjashtë në të cilën diskutohet për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski, njofton Telegrafi Maqedoni . Propozimi për...

Ndodh edhe kjo në Maqedoni: Deputeti i ka vjedhur kartelën kryeparlamentarit

para 11 muajve - Gazeta Express

Në seancën e djeshme në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi i...

Sot vazhdon seanca për shkarkimin e prokurorit publik

para 11 muajve - TV Koha

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë do të vazhdojë seancën e gjashtë në të cilën diskutohet për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski, njofton Telegrafi Maqedoni . Propozimi për...

Kuvend, vazhdon seanca për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - GazetaBlic

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë do të vazhdojë seancën e gjashtë në të cilën diskutohet për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski. Propozimi për shkarkimin e Zvërlevskit është...

Kuvend, vazhdon seanca për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë do të vazhdojë seancën e gjashtë në të cilën diskutohet për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski. Propozimi për shkarkimin e Zvërlevskit është...

Vazhdon seanca për shkarkimin e prokurorit publik Zvërlevski

para 11 muajve - Aktuale

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë do të vazhdojë seancën e gjashtë në të cilën diskutohet për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski. Propozimi për shkarkimin e Zvërlevskit është...

Skandaloze, një deputet hajdut ia vjedh Xhaferit kartelën

para 11 muajve - Flaka

Në seancën e djeshme në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi i...

Ndodh edhe kjo në Maqedoni: Deputeti i ka vjedhur kartelën kryeparlamentarit

para 11 muajve - InfoShqip

Në seancën e djeshme në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi i...

Ndodh në Maqedoni, deputeti i vjedh kartelën kryeparlamentarit

para 11 muajve - Lajm

Në seancën e djeshme në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi i...

Edhe sot diskutohet për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Almakos

Në Kuvend sot pritet të vazhdojë seanca e gjashtë në të cilin do të debatohet për shkarkimin e e kryprokurorit  Marko Zvërlevski. Propozimi për shkarkimin e Zvërlevskit është dorëzuar nga Qeveria, për...

Edhe sot diskutohet për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Shenja

Në Kuvend sot pritet të vazhdojë seanca e gjashtë në të cilin do të debatohet për shkarkimin e e kryprokurorit  Marko Zvërlevski. Propozimi për shkarkimin e Zvërlevskit është dorëzuar nga Qeveria, për...

Vazhdon seanca për shkarkimin e prokurorit publik Zvërlevski

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë do të vazhdojë seancën e gjashtë në të cilën diskutohet për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski. Propozimi për shkarkimin e Zvërlevskit...

Deputeti i ka vjedhur kartelën kryeparlamentarit

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Në seancën e djeshme në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos...

Vazhdon seanca për shkarkimin e prokurorit publik Zvërlevski

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë do të vazhdojë seancën e gjashtë në të cilën diskutohet për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski. Propozimi për shkarkimin e Zvërlevskit është...

Deputeti i ka vjedhur kartelën kryeparlamentarit

para 11 muajve - Fakti Ditor

Në seancën e djeshme në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi i...

Vazhdimi i debatit kuvendor për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Gazeta Max

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë duhet ta mbajë vazhdimin e seancës së gjashtë në të cilën do të debatojë për shkarkimin e prokurorit publik shtetëror Marko Zvërlevski, Propozimi për shkarkimin...

Kuvendi do vazhdojë debatin për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Almakos

12 August Vazhdon edhe sot debati maratonik për shkarkimin e prokurorit publik, MArko Zvërlevski. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në mesditë do të vazhdojë seancën e gjashtë në të cilën diskutohet për...

Sot vazhdon seanca për shkarkimin e prokurorit publik

para 11 muajve - Almakos

Në Kuvendin e Maqedonisë sot vazhdon seanca ku në rend dite është edhe pika e shkarkimit të kryeprokurorit publik Marko Zvërlevski. Seanca për shkarkim të kryeprokurorit Marko Zvrlevski mban përsëri problemet...

Sot vazhdon seanca për shkarkimin e prokurorit publik

para 11 muajve - Lajm

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë do të vazhdojë seancën e gjashtë në të cilën diskutohet për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski. Propozimi për shkarkimin e Zvërlevskit është...

Përsëri incident në Kuvendin e Maqedonisë

para 11 muajve - InfoShqip

Në vazhdimin e dytë të seancës për diskutimin për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvrlevski, me kërkesë të kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, në seancën plenare u futën punëtorët e sigurimit....

Edhe sot diskutohet për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - AlbPortali

Në Kuvend sot pritet të vazhdojë seanca e gjashtë në të cilin do të debatohet për shkarkimin e e kryprokurorit  Marko Zvërlevski. Propozimi për shkarkimin e Zvërlevskit është dorëzuar nga Qeveria, për...

Ndodh edhe kjo në Maqedoni: Deputeti i ka vjedhur kartelën kryeparlamentarit

para 11 muajve - Periskopi

Në seancën e djeshme në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi i...

Sot seanca e gjashtë për shkarkimin e Zvërleskit

para 11 muajve - Sovrani

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot në mesditë do të vazhdojë seancën e gjashtë në të cilën diskutohet për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevski. Propozimi për shkarkimin e Zvërlevskit është...

Deputeti i ka vjedhur kartelën kryeparlamentarit

para 11 muajve - Gazeta e re

Në seancën e djeshme të Kuvendit të Maqedonisë për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi,...

Kërkesa e VMRO-DPMNE-së zvarrit edhe më shumë shkarkimin Zvërlevskit

para 11 muajve - Portalb

Deputetët e VMRO-DPMNE-së duke kërkuar pauzë njëorëshe gjatë zhvillimit të seancës kuvendore rikthyen mekanizmin e mehershëm të tyre me çka do të zvarrisin edhe më shumë shkarkimin e prokurorit publik,...

Kërkesa e VMRO-DPMNE-së zvarrit edhe më shumë shkarkimi Zvërlevskit

para 11 muajve - Portalb

Deputetët e VMRO-DPMNE-së duke kërkuar pauzë njëorëshe gjatë zhvillimit të seancës kuvendore janë duke përdorur mekanizëm të ri me qëllim të prolongimit të shkarkimit të, Marko Zvërlevski, njofton Portalb.mk....

Përsëri incident në Kuvendin e Maqedonisë

para 11 muajve - Telegrafi

Në vazhdimin e dytë të seancës për diskutimin për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvrlevski, me kërkesë të kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, në seancën plenare u futën punëtorët e sigurimit....

Xhaferi thirri sigurimin gjatë debatit për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 gusht - Në vazhdimin e debatit në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare...

Xhaferi thirri sigurimin gjatë debatit për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Portalb

Në vazhdimin e debatit në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi...

Tensione në Kuvend, Xhaferi thirri sigurimin

para 11 muajve - Ina

Në vazhdimin e debatit në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi...

S’ka pasaportë, s’ka pushim…

para 11 muajve - RTV 21

Dimovski: Inati nuk na lejon të merremi vesh Kështu iu kundërpërgjigj deputeti i LSDM-së akuzave të deputetit të VMRO-DPMNE-së se shumica e deputetëve të koalicionit qeveritarë mungojnë dhe janë në pushime,...

Zvërlevski nuk u shkarkua as sonte

para 11 muajve - Flaka

Kryeparlamentari Talat Xhaferi, e ndërpreu seancën në të cilën diskutoheshte për shkarkim të prokurorit publik Marko Zvërlevski dhe tha se ajo do të vazhdojë nesër në ora 12, transmeton FLAKA. Seanca e...

Xhaferi thirri sigurimin gjatë debatit për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Gazeta Express

Në vazhdimin e debatit në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi...

“Marko Zvrlevski mban peng reformat në gjyqësor”

para 11 muajve - Telegrafi

Pozita e Prokurorit Publik paraqet një hallkë shumë të rëndësishme për funksionimin e shtetit ligjor, dhe politizimi i kësaj figure e bën të pamundur procesin e reformave, theksojnë ekspertët juridikë,...

?Marko Zvrlevski mban peng reformat në gjyqësor?

para 11 muajve - Albeu

Pozita e Prokurorit Publik paraqet një hallkë shumë të rëndësishme për funksionimin e shtetit ligjor, dhe politizimi i kësaj figure e bën të pamundur procesin e reformave, theksojnë ekspertët juridikë,...

Shilegov: Bllokada e VMRO-DPMNE-së në Kuvend nuk do t’a pengojë drejtësinë dhe barazinë para ligjit

para 11 muajve - Aktuale

VMRO-DPMNE duhet të ndalojë me mbrojtjen e Marko Zvërlevskit dhe krimit në këtë vend. Për fat të keq deputetët e kësaj partie janë të instrumentalizuar dhe përmes tentimit që të bëjnë bllokadë totale në...

Ekspertët: Pa prokuror të pavarur nuk ka gjyqësor të pavarur

para 11 muajve - Flaka

Prokuroi publik ka pushtet të gjërë i cili mund të keqpërdoret, thonë ekspertët juridik dhe shtojnë se pa prokurori të pavarur nuk ka reforma në gjyqësor, transmeton FLAKA. Reformat në gjyqësor në Maqedoni...

S’KA PASAPORTË, S’KA PUSHIM, DIMOVSKI: INATI NUK NA LEJON TË MERREMI VESH

para 11 muajve - TV21

Kështu iu kundërpërgjigj deputeti i LSDM-së akuzave të deputetit të VMRO-DPMNE-së se shumica e deputetëve të koalicionit qeveritarë mungojnë dhe janë në pushime, në vend se të debatojnë për shkarkimin...

Tensione në Kuvend, Xhaferi thirri sigurimin

para 11 muajve - Lajm

Në vazhdimin e debatit në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi...

Shkarkimi i Zvërlevskit në udhëkryq

para 11 muajve - Flaka

Me kërkesë të deputetit Zoran Ilieski nga VMRO-DPMNE, spikeri Talat Xhaferi dha pauzë të re prej një ore për seancën për shkarkimin e Marko Zvërlevskit, transmeton FLAKA. Pas kalimit të pauzës paraprake...

Prokurori Publik “mban peng” reformat në gjyqësor

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 gusht - Pozita e Prokurorit Publik paraqet një hallkë shumë të rëndësishme për funksionimin e shtetit ligjor, dhe politizimi i kësaj figure e bën të pamundur procesin e reformave, theksojnë ekspertët...

Xhaferi thirri sigurimin gjatë debatit për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Flaka

Në vazhdimin e debatit në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi...

Zvërlevski pengesë kryesore e reformave në gjyqësorin e Maqedonisë

para 11 muajve - Aktuale

Pozita e Prokurorit Publik paraqet një hallkë shumë e rëndësishme për funksionimin e shtetit ligjor, dhe politizimi i kësaj figure e bën të pamundur procesin e reformave, theksojnë ekspertët juridikë,...

Nxehet debati, VMRO: Shumica provokon incident, LSDM : Zvrlevski ju duhet që të mbuloni krimet

para 11 muajve - MRT

XHAFERI: Derisa ju flisni në kor , nuk do ta merni atë ashtu. DIMOVSKI: Kush jeni ju? XHAFERI : Unë jam kryetar I Kuvendit dhe unë e udhëheq seancën Ilija Dimovski. Nëse të intereson se kush jam unë, unë...

Ligji për gjuhët para deputetëve menjëherë pas pushimeve

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 gusht - Ligji për gjuhët do të votohet para pauzës së deputetëve për zgjedhjet lokale, kështu bëjnë të ditur shërbimet e parlamentit, transmeton Zhurnal.mk Këtë e ka bërë të ditur edhe kryeparlamentari...

Nxehet debati në Kuvend, VMRO: Shumica provokon incident të ri

para 11 muajve - Flaka

XHAFERI: Derisa ju flisni në kor , nuk do ta merni atë ashtu. DIMOVSKI: Kush jeni ju? XHAFERI : Unë jam kryetar i Kuvendit dhe unë e udhëheq seancën Ilija Dimovski. Nëse të intereson se kush jam unë, unë...

Xhaferi thirri sigurimin gjatë debatit për shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Arbresh

Në vazhdimin e debatit në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi...

Shilegov: VMRO-DPMNE-ja përmes përpjekjes për bllokim të Kuvendit e mbron Zvërlevskin

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 gusht - VMRO-DPMNE-ja duhet të ndërpresë me mbrojtjen e Marko Zvërlevskit dhe krimit në këtë vend, tha në konferencën e sotme për shtyp në Kuvendin e Maqedonisë deputeti i LSDM-së Petre Shilegov....

Zvërlevski pengesë kryesore e reformave në gjyqësorin e Maqedonisë

para 11 muajve - Gazeta Express

Pozita e Prokurorit Publik paraqet një hallkë shumë të rëndësishme për funksionimin e shtetit ligjor, dhe politizimi i kësaj figure e bën të pamundur procesin e reformave, theksojnë ekspertët juridikë,...

Shilegov: Deputetët e OBRM-PDUKM janë nervoz për shkak të proceseve gjyqësore që i presin

para 11 muajve - Telegrafi

Deputeti i LSDM-së, Petre Shilegov, gjatë konferencës së sotme në Kuvendin e Maqedonisë ka deklaruar se, deputetët e opozitës OBRM-PDUKM e mrbojnë krimin e Nikolla Gruevskit dhe për këtë shkak duan të...

Dimovski: Ekziston tendencë për incident të ri në Kuvend

para 11 muajve - Telegrafi

Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Ilija Dimovski, sot dërgoi apel tek kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe deri tek shumica parlamentare që të punojnë në pajtueshmëri të Rregullores, pasi siç tha, ekziston tendencë...

Opozita paralajmëron incident të ri në Kuvend

para 11 muajve - Albeu

“Është e qartë se Kuvendi është duke shkuar kah një incident i ri. Vërtetim për këtë paraqet qëndrimi i papërshtatshëm i Kryetarit të Parlamentit , Talat Xhaferi ndaj deputetëve”, deklaroi deputeti nga...

Shilegov: VMRO ta ndryshojë retorikën me të cilën dëshiron të bëjë incident në Kuvend

para 11 muajve - Fakti Ditor

Përmes përpjekjes për ta bllokuar Parlamentin, deputetët nga VMRO-DPMNE dëshirojnë ta ndërpresin procesin e shkarkimit të Prokurorit të Përgjithshëm Marko Zvërlevski, deklaroi deputeti i LSDM-së Petre...

Shilegov: VMRO-DPMNE duhet ta ndërrojë retorikën me të cilën dëshiron të shkaktojë incident në Kuvend

para 11 muajve - Portalb

“Përmes përpjekjes që ta bllokojnë Kuvendin deputetët e VMRO-DPMNE-së dëshirojnë ta ndërpresin procesin e shkarkimit të prokurorit publik Marko Zvërlevski”, tha Petre Shilegov, deputet i LSDM-së, njofton...

Prokurori Publik “mban peng” reformat në gjyqësor

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Pozita e Prokurorit Publik paraqet një hallkë shumë të rëndësishme për funksionimin e shtetit ligjor, dhe politizimi i kësaj figure e bën të pamundur procesin e reformave, theksojnë ekspertët juridikë,...

Kryeparlamentari Xhaferi vendos sigurimin në seancën plenare gjatë debatit mbi shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Gazeta Max

Në vazhdimin e debatit në Kuvend për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm të shtetit Marko Zvërlevski me kërkesë të kryetarit të dhomës ligjvënëse Talat Xhaferit në sallën plenare u vendos sigurimi...

Petre Shilegov: VMRO ta ndryshojë retorikën me të cilën dëshiron të bëjë incident në Kuvend

para 11 muajve - Gazeta Express

Përmes përpjekjes për ta bllokuar Parlamentin, deputetët nga VMRO-DPMNE dëshirojnë ta ndërpresin procesin e shkarkimit të Prokurorit të Përgjithshëm Marko Zvërlevski, deklaroi deputeti i LSDM-së Petre...

Opozita paralajmëron incident të ri në Kuvend

para 11 muajve - Gazeta Express

“Është e qartë se Kuvendi është duke shkuar kah një incident i ri. Vërtetim për këtë paraqet qëndrimi i papërshtatshëm i Kryetarit të Parlamentit, Talat Xhaferi ndaj deputetëve”, deklaroi deputeti nga...

'' Ekziston tendencë për incident të ri në Kuvendin e Maqedonisë''

para 11 muajve - Indeks online

Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Ilija Dimovski, sot dërgoi apel tek kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe deri tek shumica parlamentare që të punojnë në pajtueshmëri të Rregullores, pasi siç tha, ekziston tendencë...

Shilegov: Deputetët e OBRM-PDUKM janë nervoz për shkak të proceseve gjyqësore që i presin

para 11 muajve - InfoShqip

Deputeti i LSDM-së, Petre Shilegov, gjatë konferencës së sotme në Kuvendin e Maqedonisë ka deklaruar se, deputetët e opozitës OBRM-PDUKM e mrbojnë krimin e Nikolla Gruevskit dhe për këtë shkak duan të...

Dimovski: Ekziston mundësia për incident të ri në Kuvend

para 11 muajve - InfoShqip

Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Ilija Dimovski, sot dërgoi apel tek kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe deri tek shumica parlamentare që të punojnë në pajtueshmëri të Rregullores, pasi siç tha, ekziston tendencë...

VMRO-DPMNE flet me vetveten: “ashtu është”, “e saktë”, “keni të drejtë”, “pajtohem me ju”

para 11 muajve - Portalb

“Ashtu është”, “është e saktë”, “keni të drejtë dhe “pajtohem me ju”, ishin frazat të cilat mund të dëgjoheshin në fillimin e çdo kundër-replikës në seancën kuvendore për shkarkimin e prokurorit shtetëror,...

VMRO-DPMNE kërcënon dhe paralajmëron incident të ri në Kuvend

para 11 muajve - Ina

“Është e qartë se Kuvendi është duke shkuar kah një incident i ri. Vërtetim për këtë paraqet qëndrimi i papërshtatshëm i Kryetarit të Parlamentit, Talat Xhaferi ndaj deputetëve”, deklaroi deputeti nga...

Shilegov: VMRO ta ndryshojë retorikën me të cilën dëshiron të bëjë incident në Kuvend

para 11 muajve - Aktuale

Përmes përpjekjes për ta bllokuar Parlamentin, deputetët nga VMRO-DPMNE dëshirojnë ta ndërpresin procesin e shkarkimit të Prokurorit të Përgjithshëm Marko Zvërlevski, deklaroi deputeti i LSDM-së Petre...

Dimovski: Kuvendi po shkon drejt një incidenti të ri

para 11 muajve - Aktuale

“Është e qartë se Kuvendi është duke shkuar kah një incident i ri. Vërtetim për këtë paraqet qëndrimi i papërshtatshëm i Kryetarit të Parlamentit, Talat Xhaferi ndaj deputetëve”, deklaroi deputeti nga...

Dimovski: Kuvendi shkon drejt një incidenti

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 gusht - Është e qartë se Kuvendi është duke shkuar në një incident të ri. Kjo është konfirmuar nga qëndrimi i papërshtatshëm i kryeparlamentit, Xhaferi ndaj deputetëve në javët e fundit, ka thënë...

Prokurori Publik “mban peng” reformat në gjyqësor

para 11 muajve - Flaka

Pozita e Prokurorit Publik paraqet një hallkë shumë të rëndësishme për funksionimin e shtetit ligjor, dhe politizimi i kësaj figure e bën të pamundur procesin e reformave, theksojnë ekspertët juridikë,...

Prokurori Publik “mban peng” reformat në gjyqësor

para 11 muajve - Flaka

Pozita e Prokurorit Publik paraqet një hallkë shumë të rëndësishme për funksionimin e shtetit ligjor, dhe politizimi i kësaj figure e bën të pamundur procesin e reformave, theksojnë ekspertët juridikë,...

Shilegov: VMRO-DPMNE-ja përmes përpjekjes për bllokim të Kuvendit e mbron Zvërlevskin

para 11 muajve - Fol

VMRO-DPMNE-ja duhet të ndërpresë me mbrojtjen e Marko Zvërlevskit dhe krimit në këtë vend, tha në konferencën e sotme për shtyp në Kuvendin e Maqedonisë deputeti i LSDM-së Petre Shilegov. Sipas tij, deputetët...

Talat Xhaferi dhe VMRO grinden për Zvërlevskin

para 11 muajve - Shenja

Kuvendi assesi nuk po arrin ta vendosë në votim shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski. Seanca e sotme nisi me përplasje të Talat Xhaferit dhe Ilija Dimovskit për atë se a ka të drejtë Kuvendi të...

Dimovski: Kuvendi të punojë në pajtueshmëri të Rregullores

para 11 muajve - Arbresh

Deputeti i VMRO-DPMNE-së Ilija Dimovski sot dërgoi apel deri te kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dhe deri te shumica parlamentare që të punojnë në pajtueshmëri të Rregullores për shkak se, siç vlerësoi,...

Kuvendi debaton për shkarkimin e Zvërlevskit, debati do të vazhdojë pas pauzës procedurale

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 gusht - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot e vazhdoi seancën e gjashtë me debat të përgjithshëm për Propozimin për shkarkimin e prokurorit shtetëror publik Marko Zvërlevski. Në kërkesën procedurale...

Akuza dhe fyerje mes deputetëve

para 11 muajve - Antpress

Përplasje, akuza të ndërsjella, por jo edhe debat për shkarkimin e Prokurorit Publik Republikan Marko Zvrlevski. Seanca e re parlamentare nuk ka sjellë asgjë të re. Opozita kritikoi pjesëmarrjen e dobët...

Shilegov: Bllokada e VMRO-DPMNE-së në Kuvend nuk do t’a pengojë drejtësinë dhe barazinë para ligjit

para 11 muajve - Arbresh

VMRO-DPMNE duhet të ndalojë me mbrojtjen e Marko Zvërlevskit dhe krimit në këtë vend. Për fat të keq deputetët e kësaj partie janë të instrumentalizuar dhe përmes tentimit që të bëjnë bllokadë totale në...

Xhaferi drejtuar deputetëve të VMRO-së: Nëse nuk e dini kush jam, unë jam kryetar i Kuvendit

para 11 muajve - Portalb

Në seancën e sotme të Kuvendit përsëri pati debat mes kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferit dhe deputetëve të opozitës së VMRO-DPMNE-së, të cilët vazhdimisht flasin për pakënaqësitë e punës së kryetarit...

Xhaferi nuk e merr parasysh propozimin e Dimovskit që shkarkimi i Zvrlevskit të hiqet nga rendi i ditës

para 11 muajve - Telegrafi

Maratona e seancave për shkarkimin e Prokurorit të Përgjithshëm Marko Zvrlevski ka vazhduar edhe sot, por në seancën parlamentare nuk janë të pranishëm 30 deputetë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Prandaj,...

Antikorrupsioni, ende asnjë përgjigje për VMRO-në

para 11 muajve - TV Koha

Kaluan dy ditë pasi VMRO-DPMNE kërkoi që Komisioni Antikorrupsion ta interpretojë nëse Ligji i zgjedhjeve ndalon shkarkimin e funksionarëve në periudhën kur janë shpallur zgjedhjet. Por, në këto dy ditë...

” Ekziston tendencë për incident të ri në Kuvendin e Maqedonisë”

para 11 muajve - Infokusi

Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Ilija Dimovski, sot dërgoi apel tek kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe deri tek shumica parlamentare që të punojnë në pajtueshmëri të Rregullores, pasi siç tha, ekziston tendencë...

Xhaferi nuk e merr parasysh propozimin e Dimovskit që shkarkimi i Zvrlevskit të hiqet nga rendi i ditës

para 11 muajve - TV Koha

Maratona e seancave për shkarkimin e Prokurorit të Përgjithshëm Marko Zvrlevski ka vazhduar edhe sot, por në seancën parlamentare nuk janë të pranishëm 30 deputetë, Prandaj, deputeti i VMRO-DPMNE, Ilija...

Antikorrupsioni, ende asnjë përgjigje për OBRM-në

para 11 muajve - Telegrafi

Kaluan dy ditë pasi OBRM-PDUKM kërkoi që Komisioni Antikorrupsion ta interpretojë nëse Ligji i zgjedhjeve ndalon shkarkimin e funksionarëve në periudhën kur janë shpallur zgjedhjet. Por, në këto dy ditë...

Kuvend, debati vazhdon pas pauzës procedurale

para 11 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot e vazhdoi seancën e gjashtë me debat të përgjithshëm për Propozimin për shkarkimin e prokurorit shtetëror publik Marko Zvërlevski. Në kërkesën procedurale nga deputetja...

Kafacytet Xhaferi me Dimovskin e VMRO-së, ja sherri kujt?!

para 11 muajve - Ina

Maratona e seancave për shkarkimin e Prokurorit të Përgjithshëm Marko Zvrlevski ka vazhduar edhe sot, por në seancën parlamentare nuk janë të pranishëm 30 deputetë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Prandaj,...

Ligji për gjuhët para deputetëve menjëherë pas pushimeve

para 11 muajve - Arbresh

Ligji për gjuhët do të votohet para pauzës së deputetëve për zgjedhjet lokale, kështu bëjnë të ditur shërbimet e parlamentit, transmeton Zhurnal.mk Këtë e ka bërë të ditur edhe kryeparlamentari Xhaferi...

Xhaferi refuzon propozimin e Dimovskit për shpëtimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Aktuale

Maratona e seancave për shkarkimin e Prokurorit të Përgjithshëm Marko Zvrlevski ka vazhduar edhe sot, por në seancën parlamentare nuk janë të pranishëm 30 deputetë. Prandaj, deputeti i OBRM-PDUKM, Ilija...

Prokurori Publik “mban peng” reformat në gjyqësor

para 11 muajve - Gazeta Max

Pozita e Prokurorit Publik paraqet një hallkë shumë të rëndësishme për funksionimin e shtetit ligjor, dhe politizimi i kësaj figure e bën të pamundur procesin e reformave, theksojnë ekspertët juridikë,...

Alinea 4 e shtuar në Kodin Zgjedhor në Marrëveshjen e Përzhinos e frenon shkarkimin e Zvërlevskit

para 11 muajve - Portalb

Dispozita e nenit 8-të të Kodi Zgjedhor për të cilën VMRO-DPMNE-ja kërkon mendim nga Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit në lidhje me diskutimin kuvendor për shkarkimin e prokurorit publik,...

Dimovski kërkon shtyerjen e debatit për Zvërlevskin, refuzon Xhaferi

para 11 muajve - Gazeta Express

Seanca maratonike për shkarkimin e Prokurorit Publik Marko Zvërlevski ka vazhduar edhe sot, edhe pse në seancën mungojnë 30 deputetë. Mungesa e deputetëve ishte arsyeja që deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija...

Talat Xhaferi dhe VMRO grinden për Zvërlevskin

para 11 muajve - AlbPortali

Kuvendi assesi nuk po arrin ta vendosë në votim shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski. Seanca e sotme nisi me përplasje të Talat Xhaferit dhe Ilija Dimovskit për atë se a ka të drejtë Kuvendi të...

VAZHDON DISKUTIMI PËR SHKARKIMIN E MARKO ZVRLEVSKIT NË KUVEND

para 11 muajve - TV21

Të pranishëm në sallën plenare janë më pak se 20 deputetë të koalicionit qeverisë, përderisa ka rreth 23 deputetë të VMRO-DPMNE-së. Deputeti i VMRO-DPMNE-së kërkoi që të tërhiqen nga debati dhe të votohet...

Dimovski: Kuvendi të punojë në pajtueshmëri të Rregullores

para 11 muajve - Gazeta Max

Deputeti i VMRO-DPMNE-së Ilija Dimovski sot dërgoi apel deri te kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi dhe deri te shumica parlamentare që të punojnë në pajtueshmëri të Rregullores për shkak se, siç vlerësoi,...

Dimovski: Ekziston tendencë për incident të ri në Kuvend

para 11 muajve - Arbresh

Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Ilija Dimovski, sot dërgoi apel tek kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe deri tek shumica parlamentare që të punojnë në pajtueshmëri të Rregullores, pasi siç tha, ekziston tendencë...

”Ekziston tendencë për incident të ri në Kuvendin e Maqedonisë”

para 11 muajve - Gazeta e re

Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Ilija Dimovski, sot dërgoi apel tek kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe deri tek shumica parlamentare që të punojnë në pajtueshmëri të Rregullores, pasi siç tha, ekziston tendencë...

VMRO-DPMNE kërcënon dhe paralajmëron incident të ri në Kuvend

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... “Është e qartë se Kuvendi është duke shkuar kah një incident i ri. Vërtetim për këtë paraqet qëndrimi i papërshtatshëm i Kryetarit të Parlamentit, Talat Xhaferi ndaj deputetëve”, deklaroi deputeti...

Shkarkimi i Zvërlevskit mund të zvarritet deri në fund të shtatorit

para 12 muajve - Portalb

Gjithçka ka fundin e saj, duke përfshirë edhe debatin në Kuvend për shkarkimin e prokurorit Marko Zvërlevski, të cilin Qeveria e re vendosi ta ndërrojë për shkak mosreagimit të tij dhe punës jo-profesionale....

” Ekziston tendencë për incident të ri në Kuvendin e Maqedonisë”

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Ilija Dimovski, sot dërgoi apel tek kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe deri tek shumica parlamentare që të punojnë në pajtueshmëri të Rregullores, pasi siç tha, ekziston tendencë...

VMRO-DPMNE kërcënon dhe paralajmëron incident të ri në Kuvend

para 11 muajve - Fakti Ditor

“Është e qartë se Kuvendi është duke shkuar kah një incident i ri. Vërtetim për këtë paraqet qëndrimi i papërshtatshëm i Kryetarit të Parlamentit, Talat Xhaferi ndaj deputetëve”, deklaroi deputeti nga...

Shkarkimi i Zvrlevskit ia vështirëson punën Qeverisë së re!

para 11 muajve - TV Koha

Si duket shkarkimi i prokurit publik në Maqedoni, Marko Zvrlevski, i ka krijuar vështirësi qeverisë së re, duke mos pasur ndërmend që të tërhiqet vetëvetiu nga funksioni, Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi,...

Kuvendi sot do e vazhdoj debatin për shkarkimin e Zvërlevskit

para 12 muajve - Alsat-M

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë seancën e gjashtë me debat për Propozimin për shkarkimin e Prokurorit publik të Republikës së Maqedonisë, Marko Zvërlevski. Propozimi që Zvërlevski...

Deputetët e VMRO-së do të vazhdojnë të debatojnë me vetveten

para 12 muajve - Aktuale

Edhe sot pritet që deputetët e VMRO-DPMNE-së të bllokojnë seancën kuvendore për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski, përcjell Aktuale.mk. Deputetë e VMRO-së pritet të replikojnë njëri tjetrin...

​Maqedoni, vazhdon debati për shkarkimin e prokurorit publik Zvërlevski

para 12 muajve - Indeks online

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot pritet ta vazhdojë seancën e gjashtë me debat për Propozimin për shkarkimin e Prokurorit publik të Republikës së Maqedonisë, Marko Zvërlevski. Propozimi që Zvërlevski...

Najçevska: Keqpërdorimi i ligjit nuk duhet bërë rregull

para 12 muajve - TV Koha

v Profesoresha universitare e së Drejtës, Mirjana Najçevska në profilin e saj në Facebook, ka shkruar katër pika me të cilën Kuvendi i Maqedonisë, duhet të vazhdojë punën më tutje, duke u bazuar sipas...

Katër pikat e Najçevskës për zhbllokimin e punës së Kuvendit

para 12 muajve - Gazeta Express

Profesoresha universitare e së Drejtës, Mirjana Najçevska në rrjetin social Facebook, ka shkruar katër pika me të cilën Kuvendi i Maqedonisë, duhet të vazhdojë punën më tutje, duke u bazuar sipas ligjit,...

Najçevska: Keqpërdorimi i ligjit nuk duhet bërë rregull

para 12 muajve - Telegrafi

Profesoresha universitare e së Drejtës, Mirjana Najçevska në profilin e saj ka shkruar katër pika me të cilën Kuvendi i Maqedonisë, duhet të vazhdojë punën më tutje, duke u bazuar sipas ligjit, me qëllim...

Kuvend/ Dimovski kërkon të mos diskutohet për Zvërlevskin, refuzon Xhaferi

para 11 muajve - Almakos

Seanca maratonike për shkarkimin e Prokurorit Publik Marko Zvërlevski ka vazhduar edhe sot, edhe pse në seancën mungojnë 30 deputetë. Mungesa e deputetëve ishte arsyeja që deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija...

Kuvend/ Dimovski kërkon të mos diskutohet për Zvërlevskin, refuzon Xhaferi

para 11 muajve - Shenja

Seanca maratonike për shkarkimin e Prokurorit Publik Marko Zvërlevski ka vazhduar edhe sot, edhe pse në seancën mungojnë 30 deputetë. Mungesa e deputetëve ishte arsyeja që deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija...

Kuvendi do të debatojë për shkarkimin e Zvërlevskit

para 12 muajve - Portalb

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë seancën e gjashtë me debat për Propozimin për shkarkimin e Prokurorit publik të Republikës së Maqedonisë, Marko Zvërlevski. Propozimi që Zvërlevski...

Najçevska: Keqpërdorimi i ligjit nuk duhet bërë rregull

para 12 muajve - Indeks online

Profesoresha universitare e së Drejtës, Mirjana Najçevska në profilin e saj në Facebook, ka shkruar katër pika me të cilën Kuvendi i Maqedonisë, duhet të vazhdojë punën më tutje, duke u bazuar sipas ligjit,...

Kafacytet Xhaferi me Dimovskin e VMRO-së, ja sherri kujt?!

para 11 muajve - Fol

Maratona e seancave për shkarkimin e Prokurorit të Përgjithshëm Marko Zvrlevski ka vazhduar edhe sot, por në seancën parlamentare nuk janë të pranishëm 30 deputetë, përcjell FOL. Prandaj, deputeti i VMRO,...

Antikorrupsioni, ende asnjë përgjigje për VMRO-në

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Kaluan dy ditë pasi VMRO-DPMNE kërkoi që Komisioni Antikorrupsion ta interpretojë nëse Ligji i zgjedhjeve ndalon shkarkimin e funksionarëve në periudhën kur janë shpallur zgjedhjet. Por, në...

Antikorrupsioni, ende asnjë përgjigje për VMRO-në

para 11 muajve - Fakti Ditor

Kaluan dy ditë pasi VMRO-DPMNE kërkoi që Komisioni Antikorrupsion ta interpretojë nëse Ligji i zgjedhjeve ndalon shkarkimin e funksionarëve në periudhën kur janë shpallur zgjedhjet. Por, në këto dy ditë...

Shkarkimi i Zvrlevskit ia vështirëson punën Qeverisë së re!

para 12 muajve - Telegrafi

Si duket shkarkimi i prokurit publik në Maqedoni, Marko Zvrlevski, i ka krijuar vështirësi qeverisë së re, duke mos pasur ndërmend që të tërhiqet vetëvetiu nga funksioni, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kryetari...

Vazhdon debati pwr shkarkimin e Zvwrlevskit

para 12 muajve - Aktuale

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë seancën e gjashtë me debat për Propozimin për shkarkimin e Prokurorit publik të Republikës së Maqedonisë, Marko Zvërlevski. Propozimi që Zvërlevski...

Puna e Kuvendit në “vendnumëro”

para 11 muajve - Flaka

Edhe sot pritet që deputetët e VMRO-DPMNE-së të bllokojnë seancën kuvendore për shkarkimin e kryeprokurorit Marko Zvërlevski Deputetë e VMRO-së pritet të replikojnë njëri tjetrin dhe të shfrytëzojnë gjitha...

Kuvendi do të debatojë për shkarkimin e Zvërlevskit

para 12 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë seancën e gjashtë me debat për Propozimin për shkarkimin e Prokurorit publik të Republikës së Maqedonisë, Marko Zvërlevski. Propozimi që Zvërlevski...

Kuvendi i Maqedonisë i rikthehet procedurës për shkarkimin Zvërlevskit

para 12 muajve - Ina

Kuvendi i Maqedonisë  sot do të vazhdoj seancën për shkarkimin e prokurorit të përgjithshëm, Marko Zvërlevski, njofton agjencia e lajmeve INA. Prokurori aktual, Marko Zvërlevski është një nga personalitetet...

Shkarkimi i Zvrlevskit ia vështirëson punën Qeverisë së re!

para 12 muajve - Ina

Si duket shkarkimi i prokurit publik në Maqedoni, Marko Zvrlevski, i ka krijuar vështirësi qeverisë së re, duke mos pasur ndërmend që të tërhiqet vetëvetiu nga funksioni . Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi,...

Xhaferi nuk e merr parasysh propozimin e Dimovskit që shkarkimi i Zvrlevskit të hiqet nga rendi i ditës

para 11 muajve - Arbresh

Maratona e seancave për shkarkimin e Prokurorit të Përgjithshëm Marko Zvrlevski ka vazhduar edhe sot, por në seancën parlamentare nuk janë të pranishëm 30 deputetë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Prandaj,...

Xhaferi nuk e merr parasysh propozimin e Dimovskit që shkarkimi i Zvrlevskit të hiqet nga rendi i ditës

para 11 muajve - Kurir

Prandaj, deputeti i VMRO-DPMNE, Ilija Dimovski, në fillim të seancën ka thënë se Kuvendi nuk është në gjendje për të marrë vendime për shkak se mungon një numër i deputetëve. ”Edhe në qoftë se vihet në...

Shkarkimet në Maqedoni, ia vështirësojnë punën Qeverisë së re

para 12 muajve - Indeks online

Si duket shkarkimi i prokurit publik në Maqedoni, Marko Zvrlevski, i ka krijuar vështirësi qeverisë së re, duke mos pasur ndërmend që të tërhiqet vetëvetiu nga funksioni, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kryetari...

Kuvend/ Dimovski kërkon të mos diskutohet për Zvërlevskin, refuzon Xhaferi

para 11 muajve - AlbPortali

Seanca maratonike për shkarkimin e Prokurorit Publik Marko Zvërlevski ka vazhduar edhe sot, edhe pse në seancën mungojnë 30 deputetë. Mungesa e deputetëve ishte arsyeja që deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija...

Najçevska: Keqpërdorimi i ligjit nuk duhet bërë rregull

para 12 muajve - Almakos

Profesoresha universitare e së Drejtës, Mirjana Najçevska në profilin e saj në Facebook, ka shkruar katër pika me të cilën Kuvendi i Maqedonisë, duhet të vazhdojë punën më tutje, duke u bazuar sipas ligjit,...

Kuvendi sot do e vazhdoj debatin për shkarkimin e Zvërlevskit

para 12 muajve - Almakos

11 August Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë seancën e gjashtë me debat për Propozimin për shkarkimin e Prokurorit publik të Republikës së Maqedonisë, Marko Zvërlevski. Propozimi...

Kuvendi do të debatojë për shkarkimin e Zvërlevskit

para 12 muajve - Almakos

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë seancën e gjashtë me debat për Propozimin për shkarkimin e Prokurorit publik të Republikës së Maqedonisë, Marko Zvërlevski. Propozimi që Zvërlevski...

Najçevska: Keqpërdorimi i ligjit nuk duhet bërë rregull

para 12 muajve - Lajm

Profesoresha universitare e së Drejtës, Mirjana Najçevska në profilin e saj në Facebook, ka shkruar katër pika me të cilën Kuvendi i Maqedonisë, duhet të vazhdojë punën më tutje, duke u bazuar sipas ligjit,...

Shkarkimi i Zvrlevskit ia vështirëson punën Qeverisë së re!

para 12 muajve - Lajm

Si duket shkarkimi i prokurit publik në Maqedoni, Marko Zvrlevski, i ka krijuar vështirësi qeverisë së re, duke mos pasur ndërmend që të tërhiqet vetëvetiu nga funksioni, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kryetari...

Vazhdon debati për shkarkimin e prokurorit publik Zvërlevski

para 11 muajve - Arbresh

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot pritet ta vazhdojë seancën e gjashtë me debat për Propozimin për shkarkimin e Prokurorit publik të Republikës së Maqedonisë, Marko Zvërlevski. Propozimi që Zvërlevski...

Kuvendi do të debatojë për shkarkimin e Zvërlevskit

para 12 muajve - Shenja

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë seancën e gjashtë me debat për Propozimin për shkarkimin e Prokurorit publik të Republikës së Maqedonisë, Marko Zvërlevski. Propozimi që Zvërlevski...

Maqedoni, vazhdon debati për shkarkimin e Zvërlevskit

para 12 muajve - Gazeta e re

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot pritet ta vazhdojë seancën e gjashtë me debat për Propozimin për shkarkimin e Prokurorit publik të Republikës së Maqedonisë, Marko Zvërlevski. Propozimi që Zvërlevski...

Maqedoni, vazhdon debati për shkarkimin e Zvërlevskit

para 12 muajve - KosovaPress

Propozimi që Zvërlevski të shkarkohet prej funksionit prokuror publik është dorëzuar nga Qeveria e RM-së për, siç thekson në sqarim, kryerjen joligjore, jo në kohë dhe joprofesionale të funksionit. Gjithashtu,...

Shkarkimi i Zvërlevskit mund të zvarritet deri në fund të shtatorit

para 12 muajve - Fol

Gjithçka ka fundin e saj, duke përfshirë edhe debatin në Kuvend për shkarkimin e prokurorit Marko Zvërlevski, të cilin Qeveria e re vendosi ta ndërrojë për shkak mosreagimit të tij dhe punës jo-profesionale....

Shkarkimi i Zvrlevskit ia vështirëson punën Qeverisë së re!

para 12 muajve - Fol

Si duket shkarkimi i prokurit publik në Maqedoni, Marko Zvrlevski, i ka krijuar vështirësi qeverisë së re, duke mos pasur ndërmend që të tërhiqet vetëvetiu nga funksioni. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi,...

Najçevska: Keqpërdorimi i ligjit nuk duhet bërë rregull

para 12 muajve - Fol

Profesoresha universitare e së Drejtës, Mirjana Najçevska në profilin e saj në Facebook, ka shkruar katër pika me të cilën Kuvendi i Maqedonisë, duhet të vazhdojë punën më tutje, duke u bazuar sipas ligjit,...

Najçevska: Keqpërdorimi i ligjit nuk duhet bërë rregull

para 12 muajve - Sovrani

Profesoresha universitare e së Drejtës, Mirjana Najçevska në profilin e saj në Facebook, ka shkruar katër pika me të cilën Kuvendi i Maqedonisë, duhet të vazhdojë punën më tutje, duke u bazuar sipas ligjit,...

Shkarkimet në Maqedoni, ia vështirësojnë punën Qeverisë së re

para 12 muajve - Arbresh

Si duket shkarkimi i prokurit publik në Maqedoni, Marko Zvrlevski, i ka krijuar vështirësi qeverisë së re, duke mos pasur ndërmend që të tërhiqet vetëvetiu nga funksioni, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kryetari...

Shkarkimet në Maqedoni, ia vështirësojnë punën Qeverisë së re

para 12 muajve - Gazeta Monitor

Si duket shkarkimi i prokurit publik në Maqedoni, Marko Zvrlevski, i ka krijuar vështirësi qeverisë së re, duke mos pasur ndërmend që të tërhiqet vetëvetiu nga funksioni, përcjell Telegrafi Maqedoni. Kryetari...

Kuvendi do të debatojë për shkarkimin e Zvërlevskit

para 12 muajve - Kurir

Propozimi që Zvërlevski të shkarkohet prej funksionit prokuror publik është dorëzuar nga Qeveria e RM-së për, siç thekson në sqarim, kryerjen joligjore, jo në kohë dhe joprofesionale të funksionit. Gjithashtu,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK