http://kariera.mk

16 vjet nga masakra e Lubotenit: a ishte një “Reçak” maqedonas kundrejt shqiptarëve?

para 10 muajve - Ina

Nga Mensur Krasniqi Ajo fare mirë mund të krahasohet dhe me “Reçakun”, masakrën e njohur të serbëve ndaj shqiptarëve në Kosovë, afër Shtimes, prej së cilës më pas ndërkombëtarët i detyruan të ndërhyjnë....

Tarçullovski: Nuk ndjej faj për krimet në Luboten

para 10 muajve - Lajmi.net

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humbën jetën 10 banorë të këtij fshati. Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake. Banorët, megjithatë i nderuan vetë...

Masakra e Lubotenit, s`merr pjesë asnjë politikan

para 10 muajve - Indeks online

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humbën jetën 10 banorë të këtij fshati. Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake. Banorët, megjithatë i nderuan vetë...

Tarçullovski: Nuk ndjej faj për krimet në Luboten

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... ”Kam shkuar tre herë pasi ka filluar kampanja, dhe do të shkoj përsëri, nuk mund ti shohim ashtu punët” U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humben jetën 10 banore të këtij fshati....

Johan Tarçullovski thotë se nuk ndjen faj për krimet në Luboten

para 10 muajve - Gazeta Monitor

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humbën jetën 10 banorë të këtij fshati. Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake. Banorët, megjithatë i nderuan vetë...

Tarçullovski: Nuk ndjej faj për krimet në Luboten

para 10 muajve - Fakti Ditor

”Kam shkuar tre herë pasi ka filluar kampanja, dhe do të shkoj përsëri, nuk mund ti shohim ashtu punët” U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humben jetën 10 banore të këtij fshati. Ata u...

Tarçullovski nuk ndjen faj për masakrën e Lubotenit

para 10 muajve - Portalb

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humben jetën 10 banore të këtij fshati. Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake. Banorët, megjithatë i nderuan vetë...

Tarçullovski: Nuk Ndjej Faj për Krimet në Luboten

para 10 muajve - Kallxo

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humbën jetën 10 banorë të këtij fshati. Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake. Banorët, megjithatë i nderuan vetë...

Tarçullovski nuk ndjen faj për masakrën e Lubotenit

para 10 muajve - Fol

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humben jetën 10 banore të këtij fshati. Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake. Banorët, megjithatë i nderuan vetë...

Tarçullovski: Nuk ndjej faj për krimet në Luboten

para 10 muajve - RTV 21

”Kam shkuar tre herë pasi ka filluar kampanja, dhe do të shkoj përsëri, nuk mund ti shohim ashtu punët” U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humben jetën 10 banore të këtij fshati.  Ata u...

Tarçullovski nuk pranon tu kërkoje falje Lubotenasve: Nuk jam bërë pishman

para 10 muajve - Flaka

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humben jetën 10 banore të këtij fshati. Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake. Banorët, megjithatë i nderuan vetë...

Luboteni, 16 vite nga masakra e vitit 2001

para 10 muajve - MRT

Kështu ishtë mëngjesi i 12 gushtit i vitit 2001 për lubotenasit.... Kështu ishtë mëngjesi i 12 gushtit i vitit 2001 për lubotenasit.  Frika dhe ankthi nga krismat qe zgjuan banoret e Lubotenit edhe sot...

Tarçullovski nuk pranon tu kërkoje falje Lubotenasve: Nuk jam bërë pishman

para 10 muajve - Aktuale

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humben jetën 10 banore të këtij fshati. Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake. Banorët, megjithatë i nderuan vetë...

16 VJET NGA MASAKRA E LUBOTENIT, TARÇULLOVSKI: “NUK NDJEJ FAJ PËR KRIMET NË LUBOTEN”

para 10 muajve - TV21

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humben jetën 10 banore të këtij fshati.  Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake. Banorët, megjithatë i nderuan vetë...

I dënuar për krime lufte, Tarçullovski nuk pranon tu kërkoje falje Lubotenasve: Nuk jam bërë pishman

para 10 muajve - InfoShqip

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humben jetën 10 banore të këtij fshati. Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake. Banorët, megjithatë i nderuan vetë...

Përkujtohet 16 vjetori i masakrës së Lubotenit

para 10 muajve - Gazeta e re

Banorët e Lubetenit përkujtuan sot 16-vjetorin e masakrës së Lubetenit, kur në vitin 2001 u vranë 10 civilë shqiptarë, ndër to edhe fëmijë. Në përkujtim të 12 gushtit, familjarët bënë homazhe dhe vendosën...

16 vjet nga masakra e Lubotenit: a ishte një “Reçak” maqedonas kundrejt shqiptarëve?

para 10 muajve - Te Sheshi

Nga Mensur Krasniqi Ajo fare mirë mund të krahasohet dhe me “Reçakun”, masakrën e njohur të serbëve ndaj shqiptarëve në Kosovë, afër Shtimes, prej së cilës më pas ndërkombëtarët i detyruan të ndërhyjnë....

16 vite nga masakra e Lubotenit, Tarçullovski: Nuk ndihem fajtor

para 10 muajve - Gazeta Max

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humben jetën 10 banore të këtij fshati.  Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake. Banorët, megjithatë i nderuan vetë...

Përkujtohet 16-vjetori i Masakrës së Lubetenit

para 10 muajve - Almakos

Banorët e Lubetenit përkujtuan sot 16-vjetorin e masakrës së Lubetenit, kur në vitin 2001 u vranë 10 civilë shqiptarë, ndër to edhe fëmijë. Në përkujtim të 12 gushtit, familjarët bënë homazhe dhe vendosën...

Përkujtohet 16-vjetori i Masakrës së Lubetenit

para 10 muajve - Shenja

Banorët e Lubetenit përkujtuan sot 16-vjetorin e masakrës së Lubetenit, kur në vitin 2001 u vranë 10 civilë shqiptarë, ndër to edhe fëmijë. Në përkujtim të 12 gushtit, familjarët bënë homazhe dhe vendosën...

Sot, 16 vjet nga masakra e Lubotenit

para 10 muajve - Telegrafi

Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë dhjetë civilë shqiptarë në këtë fshat të Shkupit . Kjo datë, është gjithmonë një përvjetor i dhimbshëm për banorët e këtij...

Përkujtohet me dhimbje 16 vjetori i masakrës së Lubotenit

para 10 muajve - Alsat-M

16 vjet nga masakra e 10 civilëve shqiptarë në Luboten. Banorët edhe sot kujtojnë tmerrin që kishin përjetuar më 12 gusht të vitit 2001. Ata thonë se ky fshat dhe familjarët e të masakruarave janë lënë...

Lëvizja BESA: Pushtetarët shkojnë në Luboten për t’u fotografuar

para 10 muajve - Almakos

Në ditën kur shënohet përvjetori i masakrës së Lubotenit, ka reaguar Lëvizja BESA-Luboten të cilët akuzojnë partitë tjera se vijnë në këtë fshat vetëm për fotografi. Nga BESA thonë se kujdesi për të vdekurit...

Lëvizja BESA: Pushtetarët shkojnë në Luboten për t’u fotografuar

para 10 muajve - Shenja

Në ditën kur shënohet përvjetori i masakrës së Lubotenit, ka reaguar Lëvizja BESA-Luboten të cilët akuzojnë partitë tjera se vijnë në këtë fshat vetëm për fotografi. Nga BESA thonë se kujdesi për të vdekurit...

Përkujtohet 16-vjetori i Masakrës së Lubetenit

para 10 muajve - AlbPortali

Banorët e Lubetenit përkujtuan sot 16-vjetorin e masakrës së Lubetenit, kur në vitin 2001 u vranë 10 civilë shqiptarë, ndër to edhe fëmijë. Në përkujtim të 12 gushtit, familjarët bënë homazhe dhe vendosën...

Përkujtohet me dhimbje 16 vjetori i masakrës së Lubotenit

para 10 muajve - Almakos

12 August 16 vjet nga masakra e 10 civilëve shqiptarë në Luboten. Banorët edhe sot kujtojnë tmerrin që kishin përjetuar më 12 gusht të vitit 2001. Ata thonë se ky fshat dhe familjarët e të masakruarave...

16 vite nga masakra e Lubotenit

para 10 muajve - Aktuale

Dymbëdhjetë gushti çdoherë për lubotenasit e Shkupit përkujtohet si një ditë e dhembshme, sepse u përkujton masakrën e vitit 2001, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë 10 civilë shqiptar. Atë mëngjes...

Lëvizja BESA: Pushtetarët shkojnë në Luboten për t’u fotografuar

para 10 muajve - AlbPortali

Në ditën kur shënohet përvjetori i masakrës së Lubotenit, ka reaguar Lëvizja BESA-Luboten të cilët akuzojnë partitë tjera se vijnë në këtë fshat vetëm për fotografi. Nga BESA thonë se kujdesi për të vdekurit...

16 vjet nga masakra e Lubotenit

para 10 muajve - TV Koha

Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë shtatë civilë shqiptare në këtë fshat të Shkupit. Ky përvjetor gjithmonë është i dhimbshëm për banorët e këtij fshati...

GJASHTËMBËDHJETË VJET NGA MASAKRA E LUBOTENIT

para 10 muajve - TV21

Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë dhjetë civilë shqiptarë në këtë fshat të Shkupit. Ky përvjetor gjithmonë është i dhimbshëm për banorët e këtij fshati...

16 vite nga masakra e Lubotenit

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Dymbëdhjetë gushti çdoherë për lubotenasit e Shkupit përkujtohet si një ditë e dhembshme, sepse u përkujton masakrën e vitit 2001, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë 10 civilë shqiptar....

16 vite nga masakra e Lubotenit

para 10 muajve - Fakti Ditor

Dymbëdhjetë gushti çdoherë për lubotenasit e Shkupit përkujtohet si një ditë e dhembshme, sepse u përkujton masakrën e vitit 2001, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë 10 civilë shqiptar. Atë mëngjes...

16 vite nga masakra e Lubotenit

para 10 muajve - Gazeta Express

Dymbëdhjetë gushti çdoherë për lubotenasit e Shkupit përkujtohet si një ditë e dhembshme, sepse u përkujton masakrën e vitit 2001, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë 10 civilë shqiptar. Atë mëngjes...

Sot përkujtohet Masakra e Lubotenit

para 10 muajve - Almakos

Kanë kaluar tashmë 16 vjet nga Masakra e Lubotenit.  Sot përkujtohet dit kur forcat maqedonase të sigurisë zhvilluan operacion në fshatin Luboten, ku vranë 10 civilë shqiptarë, përfshirë 6-vjeçarin Erxhan...

16 vjet nga masakra e Lubotenit

para 10 muajve - Portalb

Dymbëdhjetë gushti çdoherë për lubotenasit e Shkupit përkujtohet si një ditë e dhembshme, sepse u përkujton masakrën e Lubotenit të 12 gushtit te vitit 2001, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë 10...

Gjashtëmbëdhjetë vjet nga masakra e Lubotenit

para 10 muajve - Gazeta Max

Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë dhjetë civilë shqiptarë në këtë fshat të Shkupit. Ky përvjetor gjithmonë është i dhimbshëm për banorët e këtij fshati...

Sot përkujtohet Masakra e Lubotenit

para 10 muajve - Shenja

Kanë kaluar tashmë 16 vjet nga Masakra e Lubotenit.  Sot përkujtohet dit kur forcat maqedonase të sigurisë zhvilluan operacion në fshatin Luboten, ku vranë 10 civilë shqiptarë, përfshirë 6-vjeçarin Erxhan...

12 gushti i vitit 2001, kujtojmë viktimat e masakrës së Lubotenit

para 10 muajve - Flaka

Tmerr, frikë, krisma, zëra të njerëzve, këto janë gjërat që u vijnë në mend lubotenasve kur përmendet 12 gushti i vitit 2001. Edhe pse kanë kaluar tashmë 16 vite, koha nuk ka arritur atyre t’ua fshij kujtimet...

Lubotenasit kujtojnë masakrën e 12 gushtit: tmerr, frikë… kur përmendet kjo date

para 10 muajve - Lajm

Tmerr, frikë, krisma, zëra të njerëzve, këto janë gjërat që u vijnë në mend lubotenasve kur përmendet 12 gushti i vitit 2001. Edhe pse kanë kaluar tashmë 16 vite, koha nuk ka arritur atyre t’ua fshij kujtimet...

16 vite nga sulmi i forcave policore mbi fshatin Luboten

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht - 12 gushti çdoherë për lubotenasit është i dhembshëm, sepse u përkujton masakrën e fshatit të 12 gushtit të vitit 2001, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë 10 civilë shqiptarë. Atë...

16 vite nga masakra e Lubotenit

para 10 muajve - InfoShqip

Dymbëdhjetë gushti çdoherë për lubotenasit e Shkupit përkujtohet si një ditë e dhembshme, sepse u përkujton masakrën e vitit 2001, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë 10 civilë shqiptar. Atë mëngjes...

16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë 7 civilë shqiptar

para 10 muajve - Almakos

Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë shtatë civilë shqiptare në këtë fshat të Shkupit. Ky përvjetor gjithmonë është i dhimbshëm për banorët e këtij fshati...

Sot përkujtohet Masakra e Lubotenit

para 10 muajve - AlbPortali

Kanë kaluar tashmë 16 vjet nga Masakra e Lubotenit.  Sot përkujtohet dit kur forcat maqedonase të sigurisë zhvilluan operacion në fshatin Luboten, ku vranë 10 civilë shqiptarë, përfshirë 6-vjeçarin Erxhan...

​16 vjet nga masakra e Lubotenit

para 10 muajve - Indeks online

Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë shtatë civilë shqiptare në këtë fshat të Shkupit. Ky përvjetor gjithmonë është i dhimbshëm për banorët e këtij fshati...

16 vjet nga masakra në Luboten

para 10 muajve - Koha.net

Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë shtatë civilë shqiptare në këtë fshat të Shkupit. Ky përvjetor gjithmonë është i dhimbshëm për banorët e këtij fshati...

Shënohet 16 vjetori i masakrës së Lubotenit

para 10 muajve - Sovrani

Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë shtatë civilë shqiptare në këtë fshat të Shkupit. Ky përvjetor gjithmonë është i dhimbshëm për banorët e këtij fshati...

16 vjet nga masakra e Lubotenit

para 10 muajve - 10minuta

Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë shtatë civilë shqiptare në këtë fshat të Shkupit. Ky përvjetor gjithmonë është i dhimbshëm për banorët e këtij fshati...

16 vjet nga masakra e Lubotenit

para 10 muajve - Gazeta e re

Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë shtatë civilë shqiptare në këtë fshat të Shkupit. Ky përvjetor gjithmonë është i dhimbshëm për banorët e këtij fshati...

16 vjet nga masakra e Lubotenit

para 10 muajve - KosovaPress

Ky përvjetor gjithmonë është i dhimbshëm për banorët e këtij fshati dhe gjithë shqiptarët në Maqedoni, pasi që përkujton masakrën kur forcat maqedonase të sigurisë vranë 10 civilë shqiptar. Atë mëngjes...

Kujtohet masakra e 12 gushtit në Luboten, tmerr, frikë… kur përmendet kjo datë

para 10 muajve - Lajm

Tmerr, frikë, krisma, zëra të njerëzve, këto u vijnë në mend lubotenasve kur përmendet 12 gushti i vitit 2001. Edhe pse kanë kaluar tashmë 16 vite, koha nuk ka arritur atyre t’ua fshij kujtimet e hidhura...

Kujtohet masakra e 12 gushtit në Luboten, tmerr, frikë… kur përmendet kjo datë (FOTO LAJM)

para 10 muajve - Ina

Tmerr, frikë, krisma, zëra të njerëzve, këto u vijnë në mend lubotenasve kur përmendet 12 gushti i vitit 2001. Edhe pse kanë kaluar tashmë 16 vite, koha nuk ka arritur atyre t’ua fshij kujtimet e hidhura...

Kujtohet masakra e 12 gushtit në Luboten, tmerr, frikë? kur përmendet kjo datë (FOTO LAJM)

para 10 muajve - Albeu

Tmerr, frikë, krisma, zëra të njerëzve, këto u vijnë në mend lubotenasve kur përmendet 12 gushti i vitit 2001. Edhe pse kanë kaluar tashmë 16 vite, koha nuk ka arritur atyre t’ua fshij kujtimet e hidhura...

Luboten, kujtohet masakra e 12 gushtit: Tmerr, frikë… kur përmendet kjo datë (FOTO +18)

para 10 muajve - Gazeta Express

Tmerr, frikë, krisma, zëra të njerëzve, këto janë gjërat që u vijnë në mend lubotenasve kur përmendet 12 gushti i vitit 2001. Edhe pse kanë kaluar tashmë 16 vite, koha nuk ka arritur atyre t’ua fshij kujtimet...

“Brat Lube” masakroi shqiptarët, LSDM e mbron me mish e me shpirt

para 10 muajve - Gazeta Express

Nesër shënohet 16 vjetori nga masakra e Lubotenit. Më 12 gusht të vitit 2001, në fshatin Luboten të Shkupit u zhvillua operacioni i ndërhyrjes së forcave maqedonase të sigurisë, ku u vranë dhjetë civilë...

16 vite nga masakra e Lubotenit, të mbijetuarit kujtojnë tmerrin e frikën

para 10 muajve - Gazeta e re

Foto arkiv Tmerr, frikë, krisma, zëra të njerëzve, këto janë gjërat që u vijnë në mend lubotenasve kur përmendet 12 gushti i vitit 2001. Edhe pse kanë kaluar tashmë 16 vite, koha nuk ka arritur atyre t’ua...

Lubotenasit kujtojnë masakrën e 12 gushtit: Tmerr, frikë… kur përmendet kjo datë

para 10 muajve - Almakos

Tmerr, frikë, krisma, zëra të njerëzve, këto janë gjërat që u vijnë në mend lubotenasve kur përmendet 12 gushti i vitit 2001. Edhe pse kanë kaluar tashmë 16 vite, koha nuk ka arritur atyre t’ua fshij kujtimet...

Lubotenasit kujtojnë masakrën e 12 gushtit: Tmerr, frikë… kur përmendet kjo datë

para 10 muajve - Shenja

Tmerr, frikë, krisma, zëra të njerëzve, këto janë gjërat që u vijnë në mend lubotenasve kur përmendet 12 gushti i vitit 2001. Edhe pse kanë kaluar tashmë 16 vite, koha nuk ka arritur atyre t’ua fshij kujtimet...

Lubotenasit kujtojnë masakrën e 12 gushtit: Tmerr, frikë… kur përmendet kjo datë

para 10 muajve - AlbPortali

Tmerr, frikë, krisma, zëra të njerëzve, këto janë gjërat që u vijnë në mend lubotenasve kur përmendet 12 gushti i vitit 2001. Edhe pse kanë kaluar tashmë 16 vite, koha nuk ka arritur atyre t’ua fshij kujtimet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK