http://kariera.mk

Shi dhe vetëtima, ikën Lucifer

para 11 muajve - Klan

Ashtu siç ishte parashikuar, vala e të nxehtit që prej dy javësh kishte përfshirë të gjithë Shqipërinë dhe Europën po largohet. Këtë të shtunë, në kryeqytet kanë rënë edhe pikat e para të shiut shoqëruar...

Më në fund ca pika shiu në Tiranë, ja parashikimi për orët në vazhdim

para 11 muajve - Albeu

Mbrëmjen e sotme (e shtunë) është ndjerë më në fund pak freski dhe disa pika shiu në Tiranë pas gjithë atyre ditëve përvëluese. Shumë qytetarë nuk kanë hezituar ta ndajnë edhe me miqtë në rrjetet sociale...

Më në fund ca pika shiu… Ja parashikimi për orët në vazhdim

para 11 muajve - Opinion

Mbrëmjen e sotme (e shtunë) është ndjerë më në fund pak fresk dhe disa pika shiu në Tiranë pas shumë ditëve ëprvëluese. Shumë qytetarë nuk kanë hezituar ta ndajnë edhe me miqtë në rrjetet sociale kënaqësinë...

Shiu nuk do të zgjasë shumë, ja kur kthehet vapa afrikane

para 11 muajve - Indeks online

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Pas të nxehtit të madh vjen e papritura në Tiranë, plas shiu…

para 11 muajve - Indeks online

Pas temperaturave që me raste kaluan dhe 40 gradë celcius, në Tiranë kanë nisur reshje shiu të shoqëruara me vetëtima të shpeshta. Nuk është një verë e lehtë për Shqipërinë, duke qenë se vendi është përfshirë...

Shiu nuk do të zgjasë shumë, ja nga cila ditë ndryshojnë prapë temperaturat

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Pas të nxehtit të madh vjen e papritura në Tiranë, plas shiu…

para 11 muajve - Shekulli

Pas temperaturave që me raste kaluan dhe 40 gradë celcius, në Tiranë kanë nisur reshje shiu të shoqëruara me vetëtima të shpeshta. Nuk është një verë e lehtë për Shqipërinë, duke qenë se vendi është përfshirë...

Më në fund nis shiu në Tiranë, por... Ja si do të jetë moti ditët në vijim

para 11 muajve - Syri

Para pak minutash kanë filluar reshjet e para të shiut në Tiranë pas një shumë ditëve të nxehta që kanë mbizotëruar. Por është ende herët për të thënë se i nxehti është larguar plotësisht. Meteoalb ka...

Më në fund, shi në Prishtinë

para 11 muajve - Telegrafi

Pas temperaturave të larta javët e fundit, nga sot pritet që ato të ulen. Në Prishtinë, pas shumë e shumë ditësh, në këto çaste pat edhe të reshura shiu të cilat në disa vende janë shoqëruar edhe me breshër.

Pas “Luçiferit”, shi dhe breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Ora news

Pas temperaturave të larta që përfshinë edhe Kosovën javët e fundit, në disa pjesë territorit këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan...

VIDEO/ Çmendet moti, shi e breshër në tokën shqiptare. Ja ku po ndodh

para 11 muajve - Syri

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Indeks online

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Shiu nuk do të zgjasë shumë, ja nga cila ditë ngrihen prapë temperaturat

para 11 muajve - Zeri

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shiu uli temperaturat

para 11 muajve - Koha.net

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshirë nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Klan Kosova

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Shiu nuk do të zgjasë shumë, ja nga cila ditë ngriten prapë temperaturat

para 11 muajve - Zeri

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shirat ulin temperaturat e larta

para 11 muajve - RTV 21

Pritet të ulen temperaturat Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri. Shi bashkë me breshër ka rënë për...

Shiu filloj mirëpo nuk do të zgjasë shumë, ja nga cila ditë ngritën prapë temperaturat

para 11 muajve - GazetaBlic

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

​Shirat ulin temperaturat e larta

para 11 muajve - Indeks online

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Lajmi.net

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Zeri

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Më në fund, shi në Prishtinë

para 11 muajve - Almakos

Pas temperaturave të larta javët e fundit, nga sot pritet që ato të ulen për disa ditë. Në Prishtinë, pas shumë e shumë ditësh, në këto çaste pati edhe të reshura shiu të cilat në disa vende janë shoqëruar...

Parashikimi i motit, ja kur do të ketë ngritje të temperaturave

para 11 muajve - Arbresh

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shiu nuk do të zgjasë shumë – kur do të ndryshohen temperaturat?

para 11 muajve - Insajderi

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova....

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Pas “Luçiferit”, shi dhe breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Arbresh

Pas temperaturave të larta që përfshinë edhe Kosovën javët e fundit, në disa pjesë territorit këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shikoni pamjet:

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Gazeta e re

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Sovrani

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Bota Press

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri. Shi bashkë me breshër ka rënë për...

Ndryshim i papritur i motit: Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Periskopi

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri. Shi bashkë me breshër ka rënë për...

Pas shiut, ja kur ngriten sërish temperaturat

para 11 muajve - Periskopi

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shirat ulin temperaturat e larta

para 11 muajve - Gazeta e re

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shirat ulin temperaturat e larta

para 11 muajve - KosovaPress

Temperaturat e larta, që në disa pjesë të vendit ishin mbi 40 gradë Celsiues, kanë filluar të bien. Shirat do të vazhdojnë të bien edhe nesër, ku temperatura maksimale do të jetë 20 gradë Celsiues, ndërsa,...

Parashikimi i motit, e diel 13 gusht 2017

para 11 muajve - NOA

Tiranë, NOA.al- Kthjellimet dhe vranësirat e lehta dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta ndërsa në zonat malore veriore do të ketë vranësira disi më të dendura. Pjesa e dytë e ditës vijon me alternime...

Pasditja e së shtunës sjell uljen e temperaturave, diku dhe shira të lehtë

para 11 muajve - Opinion

E shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës, njofton Meteoalb sot. Pasditja sjell shtim të vranësirave në territor duke gjeneruar kryesisht gjatë mbrëmjes dhe...

Pasditja e së shtunës sjell uljen e temperaturave, diku dhe shira të lehtë

para 11 muajve - Syri

E shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës, njofton Meteoalb sot. Pasditja sjell shtim të vranësirave në territor duke gjeneruar kryesisht gjatë mbrëmjes dhe...

Moti gjatë vikendit

para 11 muajve - Koha.net

Sipas parashikimit të meteorologëve mbi vendin tonë në pjesën e parë të ditës do të mbajë mot i kthjellët, kurse në orët pasdites do të ketë vranësira e rrebeshe lokale shiu, të përcjella me bubullimë....

Pasditja e së shtunës sjell uljen e temperaturave, diku dhe shira të lehtë

para 11 muajve - Opozita

E shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës, njofton Meteoalb sot. Pasditja sjell shtim të vranësirave në territor duke gjeneruar kryesisht gjatë mbrëmjes dhe...

Moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - Portalb

Moti sot në Maqedoni do të jetë më i freskët në krahasim me ditët e kaluara, njofton Portalb.mk. Paradite pritet do të ketë mot me diell, ndërkaq pasdite pritet që të ketë mot të ndryshueshëm më frymë,...

Pasditja e së shtunës sjell uljen e temperaturave, diku dhe shira të lehtë

para 11 muajve - Opozita

E shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës, njofton Meteoalb sot. Pasditja sjell shtim të vranësirave në territor duke gjeneruar kryesisht gjatë mbrëmjes dhe...

Temperaturat sot deri 39 gradë, pritet shi pasdite

para 11 muajve - Alsat-M

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Moti në Kosovë gjatë vikendit

para 11 muajve - Telegrafi

Sipas parashikimit të meteorologëve mbi vendin tonë në pjesën e parë të ditës do të mbajë mot i kthjellët, kurse në orët pasditës do të ketë vranësira e rrebeshe lokale shiu, të përcjella me bubullimë....

Moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - TV Koha

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Vazhdon edhe sot vala e të nxehtit në Maqedoni

para 11 muajve - Gazeta Express

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - Telegrafi

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Moti në Maqedoni

para 11 muajve - RTV 21

Temperatura maksimale do të arrijë deri në 39 gradë Sot në Maqedoni do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intensitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor,...

Ja si do jetë moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - Aktuale

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Çfarë Moti do Kemi Sot e Nesër

para 11 muajve - Kallxo

Për sot meteorologët parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu, të përcjella me bubullimë. Pra, sot do të mbajë mot me vranësira të...

Bien temperaturat në fundjavë priten reshje shiu

para 11 muajve - Shqiptarja

Nëse keni vendosur për ta kaluar fundjavën në plazh, do të bënit mirë ta rimendonit edhe njëherë zgjedhjen tuaj. Sipas Meteoalb dita e sotme paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme...

Parashikimi i motit në Shqipëri

para 11 muajve - RTV 21

Do të ketë edhe rrebeshe shiu Orët e paradites në Shqipëri do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Pritet që orët e mesditës të sjellin zhvillim të vranësirave në zonat malore duke gjeneruar...

Pasditja e së shtunës sjell uljen e temperaturave, diku dhe shira të lehtë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

E shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës, njofton Meteoalb sot. Pasditja sjell shtim të vranësirave në territor duke gjeneruar kryesisht gjatë mbrëmjes dhe...

Vikendi me shi

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Sipas parashikimit të meteorologëve mbi vendin tonë në pjesën e parë të ditës do të mbajë mot i kthjellët, kurse në orët pasdites do të ketë vranësira e rrebeshe lokale shiu, të përcjella me bubullimë....

Mos dilni pa çadra nga shtëpia! Ky do jetë moti ditën e sotme

para 11 muajve - Albeu

Orët e paradites do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Pritet që orët e mesditës të sjellin zhvillim të vranësirave në zonat malore duke gjeneruar shira lokale. Pjesa e dytë e ditës...

Kujdes, sot mund të bie edhe shi

para 11 muajve - Indeks online

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Kujdes, sot moti do të ndërrojë plotësisht, mund të bie shi

para 11 muajve - GazetaBlic

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Kujdes, sot mund të bie edhe shi

para 11 muajve - Gazeta Express

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Ja si do jetë moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - Fakti Ditor

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Parashikimi i motit për sot, 12 gusht 2017

para 11 muajve - Shekulli

Orët e paradites do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Pritet që orët e mesditës të sjellin zhvillim të vranësirave në zonat malore duke gjeneruar shira lokale. Pjesa e dytë e ditës...

Temperaturat sot deri 39 gradë, pritet shi pasdite

para 11 muajve - Almakos

12 August Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim...

Parashikimi i motit

para 11 muajve - RTV 21

Temperaturat do të shënojnë rënie Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Moti në Kosovë gjatë vikendit

para 11 muajve - Almakos

Sipas parashikimit të meteorologëve mbi vendin tonë në pjesën e parë të ditës do të mbajë mot i kthjellët, kurse në orët pasditës do të ketë vranësira e rrebeshe lokale shiu, të përcjella me bubullimë....

Temperatura sot deri në 39 gradë Celsius

para 11 muajve - Almakos

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë i nxehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 15 deri më 23, ndërsa ato ditore prej 32 deri më 39 gradë celsius. Në Shkup do të mbajë mot i nxehtë dhe me diell...

Temperatura sot deri në 39 gradë Celsius

para 11 muajve - Shenja

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë i nxehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 15 deri më 23, ndërsa ato ditore prej 32 deri më 39 gradë celsius. Në Shkup do të mbajë mot i nxehtë dhe me diell...

Moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - Lajm

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Parashikimi, çfarë pritet të ndodhë në fundjavë me temperaturat

para 11 muajve - Te Sheshi

Fundjava, sipas parashikimeve, nuk do të jetë aq e mirë për plazh. Meteoalb parashikon se e shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës. Ndërsa, pasditja sjell...

Kujdes, sot mund të bie edhe shi

para 11 muajve - Infokusi

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Kujdes, sot mund të bie edhe shi

para 11 muajve - Gazeta Liria

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Kujdes, sot mund të bie edhe shi

para 11 muajve - Gazeta e re

Sot mot me vranësira dhe reshje shiu Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale...

Temperatura sot deri në 39 gradë Celsius

para 11 muajve - AlbPortali

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë i nxehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 15 deri më 23, ndërsa ato ditore prej 32 deri më 39 gradë celsius. Loading... Në Shkup do të mbajë mot i nxehtë...

Surprizat e motit per fundjaven, si do te ndryshojne temperaturat…

para 11 muajve - AlbPress

Fundjava sipas parashikimeve nuk do te jete aq e mire per plazh. Meteoalb parashikon se e shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranesira te shpeshta, me te dukshme gjate mesdites. Pasditja sjell shtim te...

Kujdes, sot mund të bie edhe shi

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Bien temperaturat

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Moti për sot, temperaturat shënojnë rënie

para 11 muajve - Sovrani

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Keni kujdes sot me motin !

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 12 gusht- Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella...

Ja çfarë moti do të kemi sot

para 11 muajve - Arbresh

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Vapa ikën me gushtin? Ja si pritet të jenë temperaturat në ditët e ardhshme

para 11 muajve - Albeu

Vala e të nxehtit ose sic është quajtur me të drejtë “Luciferi” pritet te marre fund këtë fundjave. Sinoptikanet e Meteoalb parashikojnë se deri ne fund te gushtit do te vazhdoje te këtë temperatura tipike...

Ja sa do jene temperaturat ne gjysmen e dyte te Gushtit

para 11 muajve - Opinion

Luciferi pritet te marre fund kete fundjave. Sinoptikanet e Meteoalb parashikojne se deri ne fund te gushtit do te vazhdoje te kete temperatura tipike te ketij muaji, jo me shume se 36 grade. E shtuna...

Eshtë momenti t'i thoni LAMTUMIRE të nxehtit afrikan...Ja kur 'buzëqesh' freskia

para 11 muajve - Gazeta Express

I nxehti përvëlues pritet të marrë fund këtë fundjave. Sipas Meteoal, deri në fund të gushtit temperaturat do të fillojnë të bien deri në 33 gradë Celicius, por jo më shumë se 36 gradë. Fundjava pritet...

Eshtë momenti t’i thoni LAMTUMIRE të nxehtit afrikan…Ja kur ‘buzëqesh’ freskia

para 11 muajve - Opozita

I nxehti përvëlues pritet të marrë fund këtë fundjave. Sipas Meteoal, deri në fund të gushtit temperaturat do të fillojnë të bien deri në 33 gradë Celicius, por jo më shumë se 36 gradë. Fundjava pritet...

Eshtë momenti t’i thoni lamtumirë të nxehtit afrikan…Ja kur ‘buzëqesh’ freskia

para 11 muajve - Gazeta Liria

I nxehti përvëlues pritet të marrë fund këtë fundjave. Sipas Meteoal, deri në fund të gushtit temperaturat do të fillojnë të bien deri në 33 gradë Celcius, por jo më shumë se 36 gradë. Fundjava pritet...

Lamtumirë vapë! Nga nesër ulje temperaturash dhe shi

para 11 muajve - Syri

Temperaturat përvëluese që na e bënë këtë verë kaq të gjatë do duhet t’i duroni së paku edhe sot. Meteorologët njoftojnë se vala e të nxehtit që na mori frymën do të tërhiqet nga vendi. “Vala e të nxehtit...

Si do të jetë moti gjatë fundjavës, priten shira

para 11 muajve - Koha Jone

E shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës. Pasditja sjell shtim të vranësirave në territor duke gjeneruar kryesisht gjatë mbrëmjes dhe orëve të para të natës,...

Meteoalb: Marrin fund temperaturat përvëluese

para 11 muajve - ABC News

Luciferi pritet te marre fund kete fundjave. Sinoptikanet e Meteoalb parashikojne se deri ne fund te gushtit do te vazhdoje te kete temperatura tipike te ketij muaji, jo me shume se 36 grade. E shtuna...

Si do të jetë moti gjatë fundjavës, priten shira

para 11 muajve - Opinion

E shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës. Pasditja sjell shtim të vranësirave në territor duke gjeneruar kryesisht gjatë mbrëmjes dhe orëve të para të natës,...

PARASHIKIMI I MOTIT, E SHTUNË 12 GUSHT 2017

para 11 muajve - NOA

Orët e paradites do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Pritet që orët e mesditës të sjellin zhvillim të vranësirave në zonat malore duke gjeneruar shira lokale. Pjesa e dytë e ditës...

Të nxehtit po i vjen fundi, ky është moti për nesër

para 11 muajve - Klan Kosova

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell, të cilat do të shoqërohen me...

Të nxehtit po i vjen fundi

para 11 muajve - Politiko

Në këto kushte do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell, të cilat do të shoqërohen me shkarkime rrufesh dhe reshje shiu. Në territore të vogla ka rrezik që të bie breshër i shoqëruar...

Moti gjatë vikendit, i ndryshueshëm – do të ketë edhe shkarkime rrufesh dhe reshje shiu

para 11 muajve - Telegrafi

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte, siç thuhet në njoftimin e IHMK, do të mbajë...

Parashikimi i motit për vikend nga IHMK

para 11 muajve - Koha.net

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë ditëve të vikendit, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të...

Ky është moti për vikend

para 11 muajve - GazetaBlic

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë kësaj fundjave vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot...

Vazhdon edhe sot faza portokalli, 10 gradë freskim, vetëm të dielën

para 11 muajve - MRT

I gjithë vendi vazhdon të jetë në fazën portokalli me temperatura që asesi të ulen poshtë 40 gradëshit... Pak freskim na pret prej nesër , kur  gjatë ditës do të ketë rritje të vranësirave dhe  erë të...

Parashikimi i motit për vikend

para 11 muajve - RTV 21

Pritet të ketë reshje shiu Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell. Vranësirat...

Kujdes gjatë fundjavës: Ndryshim drastik i motit, erë, shi, rrufe, breshër…

para 11 muajve - Zeri

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell, njofton IHMK. Vranësirat nuk...

Kujdes gjatë fundjavës: Ndryshim drastik i motit, erë, shi, rrufe, breshër…

para 11 muajve - Lajmi.net

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell, njofton IHMK. Vranësirat nuk...

Vazhdon moti afrikan, temperatuart deri 40 gradë

para 11 muajve - Antpress

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor, ndërsa në ato lindore nga drejtimi jugor. Temperatura do të lëviz prej...

Vapa “afrikane” pritet të largohet, ky është moti për ditët e ardhshme

para 11 muajve - Indeks online

Në fundjavë pritet të ndryshoj moti i nxehtë që po mbretëron këto ditë. Madje, pritet të ketë edhe reshje lokale shiu, shkruan Indeksonline Një vorbull ciklonike nga Atlantiku, me masa më të ftohta ajrore,...

Nis rënia e temperaturave; ja sa do shkojnë në ditët në vazhdim

para 11 muajve - Vizion Plus

Temperaturat përvëluese janë drejt fundit. Pas ditëve të nxehta, sinoptikanët parashikojnë se këtë të premte fillon ulja e temperaturave. “Vala e të nxehtit tërhiqet të premten nga territori duke sjellë...

A po largohet “Luciferi” nga vendi? Kështu do të jetë moti në ditët e ardhshme

para 11 muajve - Gazeta Express

Një vorbull ciklonike nga Atlantiku, me masa më të ftohta ajrore, pritet të depërtojë mbi rajonin tonë gjatë ditëve të fundjavës, duke i dhënë kështu fund vapës afrikane të ditëve të fundit, parashikon...

Të dielën ulen temperaturat në Maqedoni

para 11 muajve - Aktuale

Të shtunën gjatë ditës do të ketë rritje të vranësirave dhe do të fryejë erë e përforcuar jugperëndimore, por temperatura e ditës ende do të jetë e lartë. Në orët e pasditës dhe natën ndaj së dielës moti...

Më në fund: Me sot përfundon vapa, freskët dhe shi

para 11 muajve - GazetaBlic

Një vorbull ciklonike nga Atlantiku, me masa më të ftohta ajrore, pritet të depërtojë mbi rajonin tonë gjatë ditëve të fundjavës, duke i dhënë kështu fund vapës afrikane të ditëve të fundit, parashikon...

MOT ME DIELL DHE SHUMË I NGROHTË, TEMPERATURA DERI 40 GRADË

para 11 muajve - TV21

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor, ndërsa në ato lindore nga drejtimi jugor. Temperatura do të lëviz prej...

TEMPERATURAT GJATË FUNDJAVËS, SIPAS INSTITUTIT HIDROMETEOROLOGJIK

para 11 muajve - Flaka

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell. “Temperaturat minimale do të...

Pas vapës së madhe, në Kosovë, kthehet shiu

para 11 muajve - Albinfo

Sipas një njoftimi nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, në vend do të mbajë mot me vranësira të çrregullta, që do të shoqërohen me rrufe dhe shi Pas të nxehtit të madh që mbizotëroi në Kosovë, pritet...

Moti gjatë vikendit, i ndryshueshëm – do të ketë edhe shkarkime rrufesh dhe reshje shiu

para 11 muajve - Almakos

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte, siç thuhet në njoftimin e IHMK, do të mbajë...

Edhe sot vapë përvëluese, sinoptikanët: Ja kur nis ndryshimi

para 12 muajve - TV Koha

Temperaturat përvëluese që na e bënë këtë verë kaq të gjatë do duhet t’i duroni së paku edhe sot Meteorologët njoftojnë se vala e të nxehtit që na mori frymën do të tërhiqet nga vendi. “Vala e te nxehtit...

Vazhdon moti afrikan, temperatuart deri 40 gradë

para 12 muajve - Alsat-M

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor, ndërsa në ato lindore nga drejtimi jugor. Temperatura do të lëviz prej...

Moti për vikend

para 11 muajve - 10minuta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë kësaj fundjave vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot...

Moti sot në Maqedoni

para 12 muajve - TV Koha

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor, ndërsa në ato lindore nga drejtimi jugor. Temperatura do të lëviz prej...

A po largohet “Luciferi” nga vendi? Kështu do të jetë moti në ditët e ardhshme

para 11 muajve - Gazeta Liria

Një vorbull ciklonike nga Atlantiku, me masa më të ftohta ajrore, pritet të depërtojë mbi rajonin tonë gjatë ditëve të fundjavës, duke i dhënë kështu fund vapës afrikane të ditëve të fundit, parashikon...

Të dielën vjen fresku, temperaturat do të ulen për 10 gradë

para 11 muajve - Flaka

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor, ndërsa në ato lindore nga drejtimi jugor. Temperatura do të lëviz prej...

Ndryshim drastik i motit për këtë fundjavë

para 11 muajve - Sovrani

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell, njofton IHMK. Vranësirat nuk...

Nesër merr fund tmerri me vapën, pritet shi në këto qytete

para 12 muajve - Albeu

Vapa përvëluese që ka përfshirë vendin është drejt fundit. Meteorologët bëjnë me dije se vala e të nxehtit që na mori frymën do të tërhiqet nga Shqipëria duke nisurb nga nesër. “ Vala e te nxehtit terhiqet...

Kështu do të jetë moti për fundjavë

para 11 muajve - Periskopi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë kësaj fundjave vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot...

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës paralajmëron për motin në vikend

para 11 muajve - Bota Press

Kosova këto ditë është përballur me të nxehtin afrikan dhe duket se ditët e nxehta do të jenë edhe në vazhdim të vikendit. Mirëpo IHMK në njoftimin e tyre kanë thënë kështu për motin në vikend: Vendi ynë...

Edhe sot vapë përvëluese, sinoptikanët: Ja kur nis ndryshimi

para 12 muajve - Gazeta Express

​Temperaturat përveluese qe na e bene kete vere kaq te gjatë do duhet t’i duroni se paku edhe sot. Meteorologet njoftojne se vala e te nxehtit qe na mori frymen do te terhiqet nga vendi. “Vala e te nxehtit...

Moti për vikend

para 11 muajve - KosovaPress

Në këto kushte do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell. Vranësirat nuk do të jenë stabile, kështu që gjatë ditës do të shoqërohen me shkarkime rrufesh dhe reshje shiu. Në territore...

Moti për vikend

para 11 muajve - Gazeta e re

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë kësaj fundjave vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot...

Moti për vikend

para 11 muajve - Gazeta e re

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë kësaj fundjave vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot...

Temperaturat gjatë fundjavës, sipas Institutit Hidrometeorologjik

para 11 muajve - Insajderi

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Në këto kushte do të mbajë mot me vranësira të çrregullta dhe intervale me diell. “Temperaturat minimale do të...

Moti sot në Shqipëri

para 12 muajve - RTV 21

Në Shqipëri do të mbajë mot i kthjellët me temperatura të larta Në gjithë territorin e Shqipërisë mbetet dominant moti i kthjellët dhe temperaturat e larta deri në mesditë kur në ekstremin verior dhe verilindor...

Edhe sot temperatura të larta, ja kur fillon rënia e temperaturave

para 12 muajve - Shqiptarja

Edhe dita e sotme do të jetë një ditë me temperatura të larta, ndërsa meteorologët njoftojnë se vala e të nxehtit që ka përfshirë vendin tonë do të tërhiqet ditën e premte. “Vala e të nxehtit tërhiqet...

Tërhiqet vapa përvëluese, ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

para 12 muajve - Sot News

“Vala e te nxehtit terhiqet te premten nga territori duke sjelle 7 – 8° RENIE te temperaturave ne te dy vlerat ekstremale ditore”- njofton Meteoalb, duke saktesuar se “te premten pas mesnates nis ulja...

Moti sot në Shqipëri

para 12 muajve - Koha.net

Në gjithë territorin e Shqipërisë mbetet dominant moti i kthjellët dhe temperaturat e larta deri në mesditë kur në ekstremin verior dhe verilindor do të ketë vranësira të përkohshme. Pjesa e dytë e ditës,...

Moti, rënie e lehtë e temperaturave

para 12 muajve - Koha Jone

Të premten vendi mbetet në kushtet e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare, më të dukshme në ekstremin verior, njofton Meteoalb. Edhe pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime në bregdet dhe zonat e ulëta...

Mos dilni nga shtëpia, temperatura të larta edhe sot

para 12 muajve - Albeu

Në gjithë territorin mbetet dominant moti i kthjellët dhe temperaturat e larta deri në mesditë kur në ekstremin verior dhe verilindor do të ketë vranësira të përkohshme. Pjesa e dytë e ditës, do të karakterizohet...

Moti sot në Maqedoni

para 12 muajve - Portalb

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor, ndërsa në ato lindore nga drejtimi jugor. Temperatura do të lëviz prej...

Parashikimi i motit/ Ja sa do të shkojnë temperaturat sot në të gjithë Shqipërinë

para 12 muajve - Opinion

Edhe sot temperaturat në të gjithë Shqipërinë do të jenë të larta. Sipas Meteoalb, në të gjithë territorin do të mbetet dominant moti i kthjellët dhe temperaturat e larta deri në mesditë kurse në ekstremin...

Moti sot në Maqedoni

para 12 muajve - Ina

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor, ndërsa në ato lindore nga drejtimi jugor. Temperatura do të lëviz prej...

Moti sot në Maqedoni

para 12 muajve - Telegrafi

Edhe sot moti në Maqedoni do të vazhdojë të jetë shumë i nxehtë, me temperatura maksimale deri në 40 gradë Celsius, shkruan Telegrafi Maqedoni. Temperatura e mëngjesit është 24 gradë Celsius, ndërsa gjatë...

A po largohet “Luciferi” nga vendi? Kështu do të jetë moti në ditët e ardhshme

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Një vorbull ciklonike nga Atlantiku, me masa më të ftohta ajrore, pritet të depërtojë mbi rajonin tonë gjatë ditëve të fundjavës, duke i dhënë kështu fund vapës afrikane të ditëve të fundit, parashikon...

Moti son në Maqedoni

para 12 muajve - Gazeta Express

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor, ndërsa në ato lindore nga drejtimi jugor. Temperatura do të lëviz prej...

Nesër merr fund tmerri me vapën, pritet shi në këto qytete

para 11 muajve - Infokusi

Vapa përvëluese që ka përfshirë vendin është drejt fundit. Meteorologët bëjnë me dije se vala e të nxehtit që na mori frymën do të tërhiqet nga Shqipëria duke nisurb nga nesër. “Vala e te nxehtit terhiqet...

Moti sot në Maqedoni

para 12 muajve - Indeks.mk

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor, ndërsa në ato lindore nga drejtimi jugor. Temperatura do të lëviz prej...

Moti sot në Maqedoni

para 12 muajve - Aktuale

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor, ndërsa në ato lindore nga drejtimi jugor. Temperatura do të lëviz prej...

Me sot përfundon vapa, freskët dhe shi

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Një vorbull ciklonike nga Atlantiku, me masa më të ftohta ajrore, pritet të depërtojë mbi rajonin tonë gjatë ditëve të fundjavës, duke i dhënë kështu fund vapës afrikane të ditëve të fundit, parashikon...

Ja kur përfundon vapa dhe fillon moti i freskët dhe me shi

para 11 muajve - Bota Press

Një vorbull ciklonike nga Atlantiku, me masa më të ftohta ajrore, pritet të depërtojë mbi rajonin tonë gjatë ditëve të fundjavës, duke i dhënë kështu fund vapës afrikane të ditëve të fundit, parashikon...

Në fundjavë ndryshon moti, më freskët dhe me reshje lokale shiu

para 11 muajve - Arbresh

11.08.2017 – Një vorbull ciklonike nga Atlantiku, me masa më të ftohta ajrore, pritet të depërtojë mbi rajonin tonë gjatë ditëve të fundjavës, duke i dhënë kështu fund vapës afrikane të ditëve të fundit....

Parashikimi i motit për sot

para 12 muajve - Shekulli

Në gjithë territorin mbetet dominant moti i kthjellët dhe temperaturat e larta deri në mesditë kur në ekstremin verior dhe verilindor do të ketë vranësira të përkohshme. Pjesa e dytë e ditës, do të karakterizohet...

Moti sot në Shqipëri

para 12 muajve - GazetaBlic

Në gjithë territorin mbetet dominant moti i kthjellët dhe temperaturat e larta deri në mesditë kur në ekstremin verior dhe verilindor do të ketë vranësira të përkohshme. Pjesa e dytë e ditës, do të karakterizohet...

Moti, rënie e lehtë e temperaturave

para 12 muajve - Syri

Të premten vendi mbetet në kushtet e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare, më të dukshme në ekstremin verior, njofton Meteoalb. Edhe pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime në bregdet dhe zonat e ulëta...

Moti sot në Shqipëri

para 12 muajve - Indeks online

Në gjithë territorin mbetet dominant moti i kthjellët dhe temperaturat e larta deri në mesditë kur në ekstremin verior dhe verilindor do të ketë vranësira të përkohshme. Pjesa e dytë e ditës, do të karakterizohet...

Vazhdon moti afrikan, temperatuart deri 40 gradë

para 12 muajve - Almakos

11 August Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor, ndërsa në ato lindore nga drejtimi jugor. Temperatura do të...

Moti, rënie e lehtë e temperaturave

para 12 muajve - Opozita

Të premten vendi mbetet në kushtet e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare, më të dukshme në ekstremin verior, njofton Meteoalb. Edhe pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime në bregdet dhe zonat e ulëta...

Moti sot në Maqedoni

para 12 muajve - Lajm

Edhe sot moti në Maqedoni do të vazhdojë të jetë shumë i nxehtë, me temperatura maksimale deri në 40 gradë Celsius. Temperatura e mëngjesit është 24 gradë Celsius, ndërsa gjatë ditës do të lëviz prej 33...

Parashikimi i motit

para 12 muajve - Shenja

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor, ndërsa në ato lindore nga drejtimi jugor. Temperatura do të lëviz prej...

Edhe sot vapë përvëluese, sinoptikanët: Ja kur nis ndryshimi

para 12 muajve - AlbPress

​Temperaturat përveluese qe na e bene kete vere kaq te gjatë do duhet t’i duroni se paku edhe sot. Meteorologet njoftojne se vala e te nxehtit qe na mori frymen do te terhiqet nga vendi. “Vala e te nxehtit...

Moti sot në Shqipëri

para 12 muajve - Sovrani

Në gjithë territorin e Shqipërisë mbetet dominant moti i kthjellët dhe temperaturat e larta deri në mesditë kur në ekstremin verior dhe verilindor do të ketë vranësira të përkohshme. Pjesa e dytë e ditës,...

Moti sot në Maqedoni

para 12 muajve - Arbresh

Edhe sot moti në Maqedoni do të vazhdojë të jetë shumë i nxehtë, me temperatura maksimale deri në 40 gradë Celsius, shkruan Telegrafi Maqedoni. Temperatura e mëngjesit është 24 gradë Celsius, ndërsa gjatë...

Moti sot

para 12 muajve - Kurir

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Temperatura do të arrijë deri 40 gradë Celsius. Të shtunën gjatë ditës do të ketë rritje të vranësirave dhe do të fryejë erë e përforcuar jugperëndimore,...

Vijnë ditët e freskëta në Kosovë

para 12 muajve - Bota Press

Kosova po përballet me temperatura të larta, por lajm i mirë është se gjatë vikendit temperaturat do të jenë më të ulëta, deri sa e shtuna do të jetë 33 gradë Celsius, e diela do të jetë dukshëm më e freskët...

Temperaturat ulen ndjeshëm në fundjavë. A do të ketë rreshje?!

para 12 muajve - Vizion Plus

Dita e sotme ka nisur e nxehtë, njësoj si ato të mëparshmet. Prej mëngjesit, temperaturat kanë vijuar të rriten me disa gradë. Vlera maksimale e tyre do të shënojë në orën 14.00, me 39 gradë për të zbritur...

Parashikimi i motit, e enjte 10 Gusht

para 12 muajve - Opinion

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë vendin, më të theksuara vranësirat do të paraqiten në zonat malore verilindore. Pjesa e dytë e ditës, do të vijojë...

Parashikimi i motit, e mërkurë 9 Gusht

para 12 muajve - Opinion

Pjesa me e madhe e territorit mbetet me mot te kthjellet dhe vranesira kalimtare, me te dukshme ekstremin verior ku priten shira te perkohshem. Temperaturat e ajrit nuk do te sjellin ndryshime te ndjeshme...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK