http://kariera.mk

Protesta raciste në SHBA, humb jetën një person, shpallet gjendje e jashtëzakonshme

para 6 muajve - Gazeta Express

Një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e ngjarjeve të përjetuara në protestën ku qindra racistë mbajtën në qytetin Charlottesville, në rajonin Virginia të SHBA-ve, ku pas...

SHBA, trazira në protestën e nacionalistëve të bardhë

para 6 muajve - Top Channel

Ekstremistet e djathte te armatosur Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa...

Gjendje e jashtëzakonshme në Virxhinia

para 6 muajve - Klan

Në Virxhinia po zhvillohen protesta të dhunshme të supremacistëve të bardhë, të cilët u u përleshën me kundërprotestues në rrugët përreth një parku, ku po mbahej një miting. Presidenti Trump e dënoi dhunën...

Sulm me veturë, një i vdekur dhe 19 të plagosur

para 6 muajve - RTV 21

Vozitësi është arrestuar Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville...

SHBA: Makina godet protestuesit në tubimin e supremacistëve, një i vdekur

para 6 muajve - Lajmi.net

Të paktën një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur kur dikush hyri me makinë në grumbullin e protestuesve gjatë një tubimi të supremacistëve të bardhë në Sharlotsvil të Virxhinias. Ngjarja...

​Momenti kur shoferi sulmon qytetarët me veturë, 1 i vdekur dhe 19 të plagosur

para 6 muajve - Indeks online

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

Virxhinia në gjendje të jashtëzakonshme, një protestues u vra, 19 u plagosën

para 6 muajve - Gazeta Express

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë u plagosën kur një makinë përplasi një turmë njerëzish që kundërshtonin një tubim të së djathtës në shtetin amerikan të Virxhinias. Ngjarja ndodhi kur njerëzit po largoheshin...

Virxhinia në gjendje të jashtëzakonshme, një protestues u vra, 19 u plagosën

para 6 muajve - Shekulli

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë u plagosën kur një makinë përplasi një turmë njerëzish që kundërshtonin një tubim të së djathtës në shtetin amerikan të Virxhinias. Ngjarja ndodhi kur njerëzit po largoheshin...

SHBA, pas protestës së racistëve shpallet gjendje e jashtëzakonshme

para 6 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON (AA) - Një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e ngjarjeve të përjetuara në protestën ku qindra racistë mbajtën në qytetin Charlottesville, në rajonin...

Gjendje e jashtëzakonshme në Virgjinia

para 6 muajve - RTV 21

Shkak protesta Guvernatori i Virgjinias, Terry Mcauliffe shpalli sot gjendje të jashtëzakonshme, para mbajtjes së protestës e paralajmëruar nga e djathta nacionaliste, ku pritet të marrin pjesë mbi 6.000...

​Paralajmërimi për protestë, shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Virgjinia

para 6 muajve - Indeks online

Guvernatori i Virgjinias, Terry Mcauliffe shpalli sot gjendje të jashtëzakonshme, para mbajtjes së protestës e paralajmëruar nga e djathta nacionaliste, ku pritet të marrin pjesë mbi 6.000 protestues....

Virxhinia në gjendje të jashtëzakonshme, një protestues u vra, 19 u plagosën

para 6 muajve - Ora news

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë u plagosën kur një makinë përplasi një turmë njerëzish që kundërshtonin një tubim të së djathtës në shtetin amerikan të Virxhinias. Ngjarja ndodhi kur njerëzit po largoheshin...

Gjendja e jashtëzakonshme në Virxhinia pas protestave të dhunshme

para 6 muajve - Ina

Në Virxhinia po zhvillohen protesta dhunshme të supremacistëve të bardhë, të cilëtu u përleshën me kundërprotestues në rrugët përreth një parku, ku po mbahej një miting. Presidenti Trump e dënoi dhunën...

SHBA: Makina godet protestuesit në tubimin e supremacistëve, një i vdekur

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Të paktën një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur kur dikush hyri me makinë në grumbullin e protestuesve gjatë një tubimi të supremacistëve të bardhë në Sharlotsvil të Virxhinias. Ngjarja...

Gjendje e jashtëzakonshme në SHBA pas protestave të dhunshme (Foto/Video)

para 6 muajve - Gazeta Express

Zyrtarët në qytetin e Charlottesville në shtetin amerikan të Virginias kanë deklaruar gjendje emergjente para një marshimi të madh të nacionalistëve të amerikanë të bardhë, shkruan BBC. Lëvizja lejon autoritetet...

Gjendje e jashtëzakonshme në SHBA pas protestave të dhunshme (Foto/Video)

para 6 muajve - GazetaBlic

Zyrtarët në qytetin e Charlottesville në shtetin amerikan të Virginias kanë deklaruar gjendje emergjente para një marshimi të madh të nacionalistëve të amerikanë të bardhë, shkruan BBC. Lëvizja lejon autoritetet...

Gjendja e jashtëzakonshme në Virxhinia pas protestave të dhunshme

para 6 muajve - Portalb

Në Virxhinia po zhvillohen protesta dhunshme të supremacistëve të bardhë, të cilëtu u përleshën me kundërprotestues në rrugët përreth një parku, ku po mbahej një miting, njofton Zëri i Amerikës . Presidenti...

Protesta raciste në SHBA, humb jetën një person, shpallet gjendje e jashtëzakonshme

para 6 muajve - Almakos

Një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e ngjarjeve të përjetuara në protestën ku qindra racistë mbajtën në qytetin Charlottesville, në rajonin Virginia të SHBA-ve, ku pas...

Protesta raciste në SHBA, humb jetën një person, shpallet gjendje e jashtëzakonshme

para 6 muajve - Shenja

Një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e ngjarjeve të përjetuara në protestën ku qindra racistë mbajtën në qytetin Charlottesville, në rajonin Virginia të SHBA-ve, ku pas...

Gjendje e jashtëzakonshme në Virginia pas protestave të dhunshme

para 6 muajve - Koha.net

Në Virginia po zhvillohen protesta dhunshme të supremacistëve të bardhë, të cilëtu u përleshën me kundërprotestues në rrugët përreth një parku, ku po mbahej një miting. Presidenti amerikan, Donald Trump,...

Ekstremi i djathtë tregon forcën në SHBA. Përplasje e dhunshme për simbolet e Luftës Civile

para 6 muajve - Gazeta Tema

Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa mijëra persona pritet t’i bashkohen...

Protestat e dhunshme, shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Virxhinia

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Në shtetin amerikan të Virxhinia po zhvillohen protesta të dhunshme të supremacistëve të bardhë, të cilët u përleshën me kundërprotestues në rrugët përreth një parku, ku po mbahej një miting. Presidenti...

FOTO/ Çfarë po ndodh në SHBA, makina futet me protestuesve

para 6 muajve - Syri

Zyrtarët në Charlottesville në shtetin e Virxhinias kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme përpara një marshimi të madh nga nacionalistët e bardhë. Përleshjet e dhunshme mes grupeve të ekstremit të djathtë...

Gjendje e jashtëzakonshme në Virgjinia

para 6 muajve - Antpress

Guvernatori i Virgjinias, Terry Mcauliffe shpalli sot gjendje të jashtëzakonshme, para mbajtjes së protestës e paralajmëruar nga e djathta nacionaliste, ku pritet të marrin pjesë mbi 6.000 protestues....

SHBA, trazira në protestën e nacionalistëve të bardhë

para 6 muajve - Lajmi.net

Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa mijëra persona pritet t’i bashkohen...

Sulmon qytetarët me veturë, 1 i vdekur dhe 19 të plagosur

para 6 muajve - Gazeta e re

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

Protesta raciste në SHBA, humb jetën një person, shpallet gjendje e jashtëzakonshme

para 6 muajve - AlbPortali

Një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e ngjarjeve të përjetuara në protestën ku qindra racistë mbajtën në qytetin Charlottesville, në rajonin Virginia të SHBA-ve, ku pas...

Shpërthejnë protestat e nacionalistëve të bardhë në SHBA, ja çfarë kërkojnë

para 6 muajve - Syri

Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa mijëra persona pritet t’i bashkohen...

SHBA, gjendje emergjente pas tubimit të së djathtës radikale

para 6 muajve - Ora news

Zyrtarët në qytetin e Charlottesville në shtetin amerikan të Virginias kanë deklaruar gjendje emergjente para një marshimi të madh të nacionalistëve të amerikanë të bardhë, shkruan BBC. Lëvizja lejon autoritetet...

​Momenti kur shoferi sulmon qytetarët me veturë, 1 i vdekur dhe 19 të plagosur

para 6 muajve - Sovrani

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

Momenti i tmerrshëm kur shoferi sulmon qytetarët me veturë, një i vdekur dhe 19 të plagosur

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

Momenti i tmerrshëm kur shoferi sulmon qytetarët me veturë, një i vdekur dhe 19 të plagosur

para 6 muajve - Periskopi

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

Sulmon qytetarët me veturë, 1 i vdekur dhe 19 të plagosur

para 6 muajve - KosovaPress

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump e ka dënuar dhunën dhe guvernatori i Virxhinias e ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, raporton BBC. E djathta ekstreme ka bërë thirrje për të protestuar kundër planeve...

Protesta të dhunshme në Virxhinia

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Në Virxhinia po zhvillohen protesta dhunshme të supremacistëve të bardhë, të cilëtu u përleshën me kundërprotestuesit në rrugët përreth një parku, ku po mbahej një miting. Videot e marra gjatë incidenteve...

SHBA, Virxhinia shpall gjendje të jashtëzakonshme

para 6 muajve - Arbresh

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë u plagosën kur një makinë përplasi një turmë njerëzish që kundërshtonin një tubim të së djathtës në shtetin amerikan të Virxhinias. Ngjarja ndodhi kur njerëzit po largoheshin...

Gjendje emergjente në SHBA pas tubimit të së djathtës radikale

para 6 muajve - Klan Kosova

Zyrtarët në qytetin e Charlottesville në shtetin amerikan të Virginias kanë deklaruar gjendje emergjente para një marshi të madh të nacionalistëve të amerikanë të bardhë, shkruan BBC. Lëvizja lejon autoritetet...

Makina godet protestuesit në tubimin e supremacistëve, një i vdekur

para 6 muajve - Insajderi

Të paktën një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur kur dikush hyri me makinë në grumbullin e protestuesve gjatë një tubimi të supremacistëve të bardhë në Sharlotsvil të Virxhinias. Ngjarja...

Gjendje emergjente në SHBA pas tubimit të së djathtës radikale

para 6 muajve - GazetaBlic

Zyrtarët në qytetin e Charlottesville në shtetin amerikan të Virginias kanë deklaruar gjendje emergjente para një marshi të madh të nacionalistëve të amerikanë të bardhë, shkruan BBC. Lëvizja lejon autoritetet...

FOTO/ Çfarë po ndodh në SHBA, makina futet me protestuesve

para 6 muajve - Opozita

Zyrtarët në Charlottesville në shtetin e Virxhinias kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme përpara një marshimi të madh nga nacionalistët e bardhë. Përleshjet e dhunshme mes grupeve të ekstremit të djathtë...

Shpërthejnë protestat e nacionalistëve të bardhë në SHBA, ja çfarë kërkojnë

para 6 muajve - Opozita

Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa mijëra persona pritet t’i bashkohen...

SHBA, gjendje emergjente pas tubimit të së djathtës radikale

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Zyrtarët në qytetin e Charlottesville në shtetin amerikan të Virginias kanë deklaruar gjendje emergjente para një marshimi të madh të nacionalistëve të amerikanë të bardhë, shkruan BBC. Lëvizja lejon autoritetet...

Shpërthejnë protestat e nacionalistëve të bardhë në SHBA, ja çfarë kërkojnë

para 6 muajve - Gazeta Max

Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa mijëra persona pritet t’i bashkohen...

SHBA, trazira në protestën e nacionalistëve të bardhë

para 6 muajve - Arbresh

Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa mijëra persona pritet t’i bashkohen...

Tronditet universiteti: Nacionalistët e bardhë protestojnë me pishtarë dhe këngë naziste

para 6 muajve - Syri

Qindra nacionalistë të bardhë, nga grupi famëkeq amerikan, u mblodhën në Universitetin e Virxhinias, duke protestuar kundër planeve për të hequr një statujë të një gjenerali. Ndërkohë që marshonin nëpër...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK