http://kariera.mk

Në flakë edhe mali pranë fshatit Tatesh në Strugë

para 10 muajve - Alsat-M

Mali pranë fshatit Tatesh, në rrethinën e Strugës, është kapluar nga flakë të mëdha zjarri. Vatra e zjarrit është shumë pranë zonës së banur. Në Mungesë të ekipëve të zjarrfikësve banorët e zonës kanë...

Fshati Tatesh përfshihet nga zjarri, mungojnë zjarrëfikësit

para 10 muajve - RTV 21

Era ndikon në përhapjen e zjarrit Fshati Tatesh nën flakë, banorët shuajnë vetë zjarrin, mjetet zjarrëfikëse e nuk ndodhen atje, shkruan tv21.tv. Epërsia e fshatit Tatesh në rrethinën e Strugës është përfshirë...

Gjendje alarmante me zjarret në Kondovë të Shkupit

para 10 muajve - Alsat-M

Mali mbi fshatin  Kondovë të Komunës së Sarajit sonte vone është përfshi nga flakët. Zjarri po përhapet në drejtim të fshatit suke rezikuar kështu edhe shtëpit. Ekipet zjarrëfikëse janë në teren dhe po...

ZJARRET NUK KURSEJNË AS STRUGËN

para 10 muajve - TV21

Fshati Tatesh nën flakë, banorët shuajnë vet zjarrin, shkruan tv21.tv Epërsia e fshatit Tatesh në rrethinën e Strugës është përfshirë nga flakët e mëdha të cilat sa vijnë e shtohen. Banorët kanë vendosur...

ZJARR MBI KONDOVË, BANORËT NË PANIKË

para 10 muajve - TV21

Një zjarr i madh kaploi pyjet me pisha mbi fshatin Kondovë, zjarri i cili në hapsirat e njejta ishte lokalizuar disa ditë më parë sot u aktivizua përsëri, shkruan tv21.tv Zjarri u përhap me shpejtësi të...

Zjarr në Kondovë, banorët në panikë

para 10 muajve - RTV 21

Zjarri po ndihmohet edhe nga erërat e forta Një zjarr i madh është përhapur pranë fshatit Kondovë, i cili gjendet në dalje të Shkupit, pranë rrugës për në Tetovë. Banorët kanë shfaqur frikën se zjarri...

Zjarri kaplon fshatin Kondovë të Shkupit, fillon evakuimi i banorëve

para 10 muajve - TV Koha

Një zjarr i madh ka shpërthyer në malin mbi fshatin Kondovë të Shkupit. Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes pasi nisi të fryjë era....

Zjarr i madh mbi fshatin Kondovë, autoritetet komunale në gjumë

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht - Zjarr i madh ka kapluar pyjet me pisha mbi fshatin KOndovë, raporton Zhurnal.mk Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes...

Zjarr mbi fshatin Kondovë, rrezikohen disa shtëpi

para 10 muajve - Portalb

Një zjarr i madh ka shpërthyer në malin mbi fshatin Kondovë. Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes pasi nisi të fryjë era. Zjarri është...

Zjarri kaplon fshatin Kondovë të Shkupit, fillon evakuimi i banorëve

para 10 muajve - Gazeta Express

Një zjarr i madh ka shpërthyer në malin mbi fshatin Kondovë të Shkupit. Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes pasi nisi të fryjë era....

Në flakë edhe mali pranë fshatit Tatesh në Strugë

para 10 muajve - Almakos

13 August Mali pranë fshatit Tatesh, në rrethinën e Strugës, është kapluar nga flakë të mëdha zjarri. Vatra e zjarrit është shumë pranë zonës së banur. Në Mungesë të ekipëve të zjarrfikësve banorët e zonës...

Pamje tjera nga zjarri mbi Kondovë. Banorët në panikë

para 10 muajve - Aktuale

Janë këto pamje tjera të zjarrit mbi fshatin Kondovë të Shkupit, i cili ishte rindezur sot në orët e mbrëmjes pas nisjes së erërave, ndërsa vatrat e zjarrit kanë qenë aktive edhe më herët, transmeton Aktuale.mk....

Bujar Osmani thotë se nuk punojnë natën avionët që ta shuajnë zjarrin në Kondovë!

para 10 muajve - Almakos

“Sapo vizitova vatrat e zjarrit ne Kondove bashke me drejtorin e Qendres per Menaxhim me Krizat Agron Buxhaku dhe Kryetarin e Sarajit. Te gjitha resurset jane vene ne funkcion te parandalimit te zgjerimit...

Revoltohen banorët e Kondovës: Ministrat e BDI-së dhe Qeverisë erdhën veç për fotografi

para 10 muajve - Almakos

Mali mbi fshatin Kondovë të Komunës së Sarajit sonte vone është përfshi nga flakët. Zjarri po përhapet në drejtim të fshatit duke rezikuar kështu edhe shtëpit. Edhe banorët janë kyçur dhe po ndihmojnë...

Zjarr mbi fshatin Kondovë, rrezikohen disa shtëpi

para 10 muajve - Aktuale

Një zjarr i madh ka shpërthyer në malin mbi fshatin Kondovë. Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes pasi nisi të fryjë era. Zjarri është...

Zjarri kaplon fshatin Kondovë të Shkupit, banorët të pa shpresë për shuarje braktisin shtëpitë

para 10 muajve - InfoShqip

Diçka e tmerrshme ka ndodhur natën e sotme në fshatin Kondovë të Shkupit. Flakët e zjarrit kanë kapluar pothuajse gjithë rajonin dhe shanset për shuarjen e këtij zjarri masiv duket se janë të pakta, transmeton...

Zjarr i madh mbi fshatin Kondovë, rrezikohen disa shtëpi

para 10 muajve - Ina

Një zjarr i madh është ndezur në pyjet me pisha mbi fshatin Kondovë, raporton SHENJA. Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes pasi nisi...

Gjendje alarmante me zjarret në Kondovë të Shkupit

para 10 muajve - Almakos

13 August Mali mbi fshatin  Kondovë të Komunës së Sarajit sonte vone është përfshi nga flakët. Zjarri po përhapet në drejtim të fshatit duke rezikuar kështu edhe shtëpit. Ekipet zjarrëfikëse janë në teren...

Gjendje alarmante me zjarret në Kondovë të Shkupit

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Mali mbi fshatin Kondovë të Komunës së Sarajit sonte vone është përfshi nga flakët. Zjarri po përhapet në drejtim të fshatit duke rezikuar kështu edhe shtëpit. Ekipet zjarrëfikëse janë në teren...

Gjendje alarmante me zjarret në Kondovë të Shkupit

para 10 muajve - Fakti Ditor

Mali mbi fshatin Kondovë të Komunës së Sarajit sonte vone është përfshi nga flakët. Zjarri po përhapet në drejtim të fshatit duke rezikuar kështu edhe shtëpit. Ekipet zjarrëfikëse janë në teren dhe po...

LAJM I FUNDIT: Fshati Kondove ka nevoje per ndihme, Banoret: Po digjemi

para 10 muajve - Antpress

Zjarri madhe eshte afruar shtepive te banimit ne Kondove, ne rrjetet sociale banoret e Kondoves po kerkojne ndihme, jane te shqetsuar sepse zjarri i madh eshte shume prane shtepive te tyre./Antpress

Maqedonia në flak, fshatrat shqiptare po digjen

para 10 muajve - AlbPress

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë në orët e vona malin mbi Kondovë të Komunës së Sarajit, ndërsa flakët rrezikojnë edhe banesat e banorëve të zonës. Ekipet zjarrëfikëse janë në terren dhe po...

Maqedonia në flakë, rrezikohen banesat në komunën e Sarajit

para 10 muajve - Te Sheshi

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë në orët e vona malin mbi Kondovë të Komunës së Sarajit, ndërsa flakët rrezikojnë edhe banesat e banorëve të zonës. Ekipet zjarrëfikëse janë në terren dhe po...

Zjarr ne Kondove te Shkupit, nje pjese e banoreve largohen nga shtepite e tyre

para 10 muajve - Antpress

Zjarr i madh qe ka kapluar Kondoven mesohet se zjarri eshte afruar ne afersi te shtepive te banimit. Mesohet se nje pjese e banoreve jane larguar nga shtepite e tyre./Antpress

Zjarr i madh mbi fshatin Kondovë, rrezikohen disa shtëpi

para 10 muajve - Antpress

Një zjarr i madh ka shpërthyer në malin mbi fshatin Kondovë. Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes pasi nisi të fryjë era. Zjarri është...

Zjarr në Kondovë

para 10 muajve - Gazeta e re

Një zjarr i madh është përhapur pranë fshatit Kondovë, i cili gjendet në dalje të Shkupit, pranë rrugës për në Tetovë. Banorët kanë shfaqur frikën se zjarri do të përfshi edhe shtet pite e tyre, të cilat...

E frikshme, përhapet zjarri në pyjet mbi Kondovë

para 10 muajve - Almakos

Po vazhdon të digjet pylli në hapësirën mbi fshatin Kondovë. Ndërkohë që aktualisht është duke fryrë erë dhe herë pas here ka edhe pika të shiut, raporton SHENJA. Nga minarja e xhamisë së fshatit u është...

E frikshme, përhapet zjarri në pyjet mbi Kondovë

para 10 muajve - Shenja

Po vazhdon të digjet pylli në hapësirën mbi fshatin Kondovë. Ndërkohë që aktualisht është duke fryrë erë dhe herë pas here ka edhe pika të shiut, raporton SHENJA. Nga minarja e xhamisë së fshatit u është...

Zjarr i madh mbi fshatin Kondovë, rrezikohen disa shtëpi

para 10 muajve - Lajm

Një zjarr i madh është ndezur në pyjet me pisha mbi fshatin Kondovë, raporton SHENJA. Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes pasi nisi...

Vazhdon të digjet mali shumë afër shtëpive në Kondovë

para 10 muajve - Almakos

PAMJE EKSKLUZIVE NGA KONDOVA/ Vazhdon të digjet mali shumë afër shtëpive në Kondovë Banorët e Kondovës edhe në kotë orë të vona vazhdojnë të “luftojnë” me zjarrin. Siç raporton Almakos nga vendngjarja...

Gjendje alarmante me zjarret në Kondovë të Shkupit

para 10 muajve - Arbresh

Mali mbi fshatin  Kondovë të Komunës së Sarajit sonte vone është përfshi nga flakët. Zjarri po përhapet në drejtim të fshatit suke rezikuar kështu edhe shtëpit. Ekipet zjarrëfikëse janë në teren dhe po...

Zjarr i madh në Kondovë, rrezikohen disa shtëpi

para 10 muajve - Shenja

Një zjarr i madh ka shpërthyer në pyjet me pisha në pjesëm mbi fshatin Kondovë. Zjarri është rindezur sot në orët e mbrëmjes pas nisjes së erërav. Vatrat e zjarrit kanë qenë aktive edhe më herët. Për momentin...

Zjarr i madh mbi fshatin Kondovë, rrezikohen disa shtëpi

para 10 muajve - Flaka

Një zjarr i madh është ndezur në pyjet me pisha mbi fshatin Kondovë, raporton SHENJA. Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes pasi nisi...

Zjarr në Kondovë

para 10 muajve - KosovaPress

Banorët kanë shfaqur frikën se zjarri do të përfshi edhe shtet pite e tyre, të cilat ndodhen qindra metra larg zjarrit. Ata janë shfaqur të pakënaqur më ndërhyrjen e ekipeve zjarrfikëse dhe njësive tjera....

Zjarr i madh mbi fshatin Kondovë, rrezikohen disa shtëpi

para 10 muajve - Almakos

Një zjarr i madh është ndezur në pyjet me pisha mbi fshatin Kondovë, raporton SHENJA. Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes pasi nisi...

Zjarr i madh mbi fshatin Kondovë, rrezikohen disa shtëpi

para 10 muajve - Shenja

Një zjarr i madh është ndezur në pyjet me pisha mbi fshatin Kondovë, raporton SHENJA. Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes pasi nisi...

Përhapet zjarri mbi Kondovë

para 10 muajve - Gazeta e re

Po vazhdon të digjet pylli në hapësirën mbi fshatin Kondovë. Ndërkohë që aktualisht është duke fryrë erë dhe herë pas here ka edhe pika të shiut, raporton SHENJA. Nga minarja e xhamisë së fshatit u është...

E frikshme, përhapet zjarri në pyjet mbi Kondovë

para 10 muajve - AlbPortali

Po vazhdon të digjet pylli në hapësirën mbi fshatin Kondovë. Ndërkohë që aktualisht është duke fryrë erë dhe herë pas here ka edhe pika të shiut, raporton SHENJA. Nga minarja e xhamisë së fshatit u është...

Zjarr i madh mbi fshatin Kondovë, rrezikohen disa shtëpi

para 10 muajve - AlbPortali

Një zjarr i madh është ndezur në pyjet me pisha mbi fshatin Kondovë, raporton SHENJA. Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes pasi nisi...

Zjarrfikësit e banorët po shuajnë zjarrin në Tunelin e parë në Mitrovicë

para 10 muajve - Klan Kosova

Prej disa ditësh një zjarr i madh ka përfshirë fshatrat e Mitrovicës. Tashmë situata është përkeqësuar, kur flakët kanë arritur afër shtëpive të banuara, duke rrezikuar banorët rezidentë. Edhe në këto...

Zjarrfikësit e banorët po shuajnë zjarrin në Tunelin e parë në Mitrovicë

para 10 muajve - GazetaBlic

Prej disa ditësh një zjarr i madh ka përfshirë fshatrat e Mitrovicës. Tashmë situata është përkeqësuar, kur flakët kanë arritur afër shtëpive të banuara, duke rrezikuar banorët rezidentë. Edhe në këto...

Zjarr në Loshkobare të Ferizajt

para 10 muajve - Koha.net

Një zjarr i madh ka rrezikuar banorët e fshatit Loshkobare të Ferizajt. Për rreth tri orë banorët e këtij fshati janë rrezikuar nga zjarri që ka kapluar një afërsi, raporton Koha.net. Zjarri është lokalizuar...

Zjarrfikësit e banorët në aksion për shuarjen e zjarrit në tunelin e parë në Mitrovicë

para 10 muajve - Periskopi

Prej disa ditësh një zjarr i madh ka përfshirë fshatrat e Mitrovicës. Tashmë situata është përkeqësuar, kur flakët kanë arritur afër shtëpive të banuara, duke rrezikuar banorët rezidentë. Edhe në këto...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK