http://kariera.mk

Liverpool barazon, Chelsea humb, City fiton

para 7 muajve - Ina

Këtë të shtunë u zhvillua pjesa dërrmuese e ndeshjeve të javës së parë të këtij stinori në Premier Ligë. Pas fitores së mbrëmshme të Arsenal ndaj Leicester City, këtë gjë nuk arriti ta bëjë Liverpool që...

VIDEO/ City fiton me vuajtje

para 7 muajve - Koha Jone

Skuadra e Pep Guardiolas, me shumë vështirësi arriti ta mposht 0-2 Brightonin në udhëtim. Aguero në minutën e 70’të dhe Dunk me një autogol, realizuan në fitoren e Cityt. Në xhiron e ardhshme, City në shtëpi pret Evertonin

VIDEO/ Morata gjen golin e parë në Premier League, pas vetëm 10 minutash lojë

para 7 muajve - Koha Jone

Alvaro Morata ka shënuar golin e parë në Premier League pas vetëm 10 minutash lojë duke ngushtuar rezultatin e takimit në 1-3.

Premier League, thyhet Chelsea me 9 lojtarë, Liverpool barazim dramatik

para 7 muajve - Shqiptarja

Ndeshja e parë e sezonit të Premier League, është një makth i vërtetë për Chelsea, që u mund në shtëpi nga Burnley 2-3 dhe më pas u fishkëllye nga tifozët e vet. Gary Cahill dhe Cesc Fabregas u ndëshkuan...

Fitore komode e Cityt për tri pikët e para

para 7 muajve - Telegrafi

Manchester City ka realizuar fitore prej 2-0 si mysafir i Brighton & Hove Albion në ndeshjen e parë sezonale në Ligën Premier. Me gjithë përpjekjet e të zgjedhurve të Pep Guardiolas për të shënuar në pjesën...

Liverpool barazon, Chelsea humb, City fiton

para 7 muajve - Klan Kosova

Këtë të shtunë u zhvillua pjesa dërrmuese e ndeshjeve të javës së parë të këtij stinori në Premier Ligë. Pas fitores së mbrëmshme të Arsenal ndaj Leicester City, këtë gjë nuk arriti ta bëjë Liverpool që...

Flet Morata pas debutimit me gol në Premierligë (Foto/Video)

para 7 muajve - Gazeta Express

Morata ka debutuar me gol në Premierligë, por nuk arriti të shpëtojë Chelsean nga humbja, pasi "Blutë e Londrës" u mposhtën 3:2 nga Burnley. Kampioni i Premierligës, Chelsea, e ka nisur me humbje sezonin...

City me të dytin

para 7 muajve - Klan Kosova

Manchester City shpejt ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Brighton. Kësaj radhe, Lewis Dunk i Brighton i shpërbleu mysafirët duke shënuar autogol në minutën e 75-të. Interesante

VIDEO/ City fiton me vuajtje

para 7 muajve - Syri

Skuadra e Pep Guardiolas, me shumë vështirësi arriti ta mposht 0-2 Brightonin në udhëtim. Aguero në minutën e 70’të dhe Dunk me një autogol, realizuan në fitoren e Cityt. Në xhiron e ardhshme, City në...

Manchester City e fillon mbarë sezonin e ri

para 7 muajve - Aktuale

Manchester City e ks nisur me fitore sezonin e ri në Premierligë, shkruan indeksonline. Skuadra e Guardiolas mposhti Brightonin me rezultat 2-0. Golat në këtë ndeshje i shënuan Aguero dhe një autogol i Dunk. /IndeksOnline

City fiton ndaj Brightonit

para 7 muajve - Koha.net

City ka arkëtuar pikët e plota në përballjen e sotme ndaj Brightonit. Skuadra e Pep Guardiolas ndeshjen e parë të sezonit të ri në Premier Ligë e fitoi me rezultat 2-0, transmeton Koha.net. Ishte Aguero...

Manchester City e nis me fitore sezonin e ri në Premierligë

para 7 muajve - Gazeta Express

Manchester City e ka mposhtur 2:0 skuadrën e Brighton & Hove Albion në ndeshjen e parë në Premierligë për sezonin 2017/18. Manchester City e ka nisur me fitore sezonin e ri në Premierligë, duke e mposhtur...

Manchester City e fillon mbarë sezonin e ri

para 7 muajve - Indeks online

Manchester City e ks nisur me fitore sezonin e ri në Premierligë, shkruan indeksonline. Skuadra e Guardiolas mposhti Brightonin me rezultat 2-0. Golat në këtë ndeshje i shënuan Aguero dhe një autogol i Dunk. / IndeksOnline /

Vuan City, por fiton

para 7 muajve - Lajmi.net

. Manchester City e ka nisur me fitore sezonin në Premierligë. Skuadra e Pep Guardiolas, me shumë vështirësi arriti ta mposht 0-2 Brightonin në udhëtim. Aguero në minutën e 70’të dhe Dunk me një autogol,...

Conte: Luajtëm mirë në gjysmën e dytë – lëvdon Moratan

para 7 muajve - Telegrafi

Antonio Conte ka thënë se lojtarët e Chelseat treguan përkushtim të madh, vullnet dhe dëshirë në gjysmën e dytë të ndeshjes kundër Burnleyt dhe për këtë gjë është shprehur krenar. Blutë pësuan humbje prej...

Autogol qesharak në ndeshjen Brighton – City

para 7 muajve - Lajmi.net

. City ka dyfishuar epërsinë ndaj Brighton, me autogolin e shënuar nga Dunk në minutën e 75’të. Lewis Dunk Own Goal HD – Brighton & Hove Albion… by smoki-bobi

City shënon dy gola të shpejtë

para 7 muajve - Gazeta Express

. Manchester City është duke fituar 2:0 ndaj Brighton & Hove Albion. Manchestr City ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Brighton & Hove Albion dhe po fiton 2:0, shkruan Gazeta Express. Për 1:0 shënoi sulmuesi,...

Brighton – City, shënohet goli i parë

para 7 muajve - Lajmi.net

. Manchester City ka kaluar në epërsi ndaj Brighton, me golin e shënuar nga Aguero në minutën e 70-të. Sergio Aguero Goal HD – Brighton & Hove Albion… by soccerhub3651 strong>

Goli i Rooneyt ia sjell fitoren Evertonit

para 7 muajve - Klan Kosova

Wayne Rooney e ka nisur stinorin e ri të Premier Ligës me gol për Evertonin, e që rezultoi të jetë edhe i fitores. Goli i tij në minutën e parë të lojës shtesë në pjesën e parë ia arkëtoi tri pikë klubit...

Fjalët e para të Contes pas humbjes nga Burnley

para 7 muajve - Lajmi.net

. Antonio Conte ka folur pas humbjes befasuese te Chelsea. Chelsea e nisi me humbje mbrojtjen e titullit në Premierligë, duke u mposhtur 2:3 në ‘Stamford Bridge’ nga Burnley. Conte në fjalët e para pas...

Chelsea 2-3 Burnley, vlerësimi lojtarëve

para 7 muajve - Telegrafi

Chelsea e nisi më këmbë të majtë sezonin e ri në Ligën Premier duke pësuar në shtëpi nga Burnley (2-3). Golashënuesi i dyfishtë, Sam Vokes, ka marrë notën më të lartë në këtë takim (9). Dy lojtarët që...

Goli i Rooneyt ia sjell fitoren Evertonit

para 7 muajve - Zeri

Wayne Rooney e ka nisur stinorin e ri të Premier Ligës me gol për Evertonin, e që rezultoi të jetë edhe i fitores. Goli i tij në minutën e parë të lojës shtesë në pjesën e parë ia arkëtoi tri pikë klubit të kaltër nga Merseyside.

Kthimi triumfues i Rooneyt, vendos fitoren e Evertonit

para 7 muajve - Telegrafi

Evertoni e nisi me fitore edicionin e ri të Ligës Premier duke e mposhtur Stoke Cityn me rezultat minimal prej 1-0. Goli i vetëm u shënua në fund të pjesës së parë (45’+1), ndërsa realizues ishte futbollisti...

Fillim i keq për kampionin, Chelsea mposhtet në shtëpi

para 7 muajve - BalkanWeb

Nuk ka nisur aspak mirë sezoni i ri në Ligën Premier për kampionin në fuqi, Chelsea, që para tifozëve në Stamford Bridge pësoi humbje prej 3-2 nga Burnley. Që nga minuta e 14-të e takimit, Blutë mbetën...

Burnley “Djeg” Chelsean

para 7 muajve - Klan Kosova

Burnley e ka befasuar kampionin anglez, Chelsean, duke e mposhtur me rezultat 2:3. Vokes në minutat 24’, 43’ dhe Ward në të 39-tën, shënuan për mysafirët, ndërsa Morata (69’) dhe Luiz (88’) kanë shënuar...

Fillim i keq për kampionin, Chelsea mposhtet në shtëpi

para 7 muajve - Telegrafi

Nuk ka nisur aspak mirë sezoni i ri në Ligën Premier për kampionin në fuqi, Chelsea, që para tifozëve në Stamford Bridge pësoi humbje prej 3-2 nga Burnley. Që nga minuta e 14-të e takimit, Blutë mbetën...

Chelsea ngushton epërsinë në 2:3

para 7 muajve - Klan Kosova

Chelsea ka ngushtuar epërsinë e Burnleyt në 2:3 David Luiz shënoi dy minuta para fundit të kohës së rregullt pas asistim të Moratës.

Chelsea mundet që në start nga Burnley

para 7 muajve - Vizion Plus

Chelsea e ka nisur mbrojtjen e titullit kampion ne Angli ne mënyrën me te dobët. Skuadra e Contes u mund në fushën e vet 2 me 3 nga Burnley në një ndeshje më së shumti të vendosur nga kartonët e kuq që...

Brighton – Manchester City, formacionet startuese

para 7 muajve - Telegrafi

Manchester City e nis sezonin e ri në Ligën Premier si mysafir i Brighton & Hove Albion. Pep Guardiolo do të shpresojë se lojtarët që i ka inkuadruar në fushë nga minuta e parë, të bëjnë paraqitje më të...

Pep Guardiola: Ne jemi një klub i fortë

para 7 muajve - Arbresh

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka zbuluar që ishte “shumë i lumtur me lojtarët e rinj” në fitoren 2 me 0 të së shtunës ndaj Brightonit në Premierë Ligë. Një gol nga sulmuesi Sergio Aguero dhe...

Morata debuton me gol në Premier Ligë

para 7 muajve - Klan Kosova

Alvaro Morata ka shënuar gol në minutën e 69-të për Chelsean për ta zvogëluar epërsinë e Burnleyt në 1:3. Interesante

Pas tre golave të pranuar, Chelsea e gjen rrjetën

para 7 muajve - Telegrafi

Chelsea ka arritur t’ia shënojë një gol Burnleyt, në ndeshjen në të cilën i ka pranuar tre gola. Kampioni në fuqi i Ligës Premier e nisi keq sezonin e ri në kampionatin anglez duke i pranuar tre gola para...

VIDEO/ Chelsea ‘shokohet’ nga Burnley

para 7 muajve - Syri

Nuk ka nisur aspak mirë sezoni i ri në Ligën Premier për kampionin në fuqi, Chelsea, që para tifozëve në Stamford Bridge pësoi humbje prej 3-2 nga Burnley. Që nga minuta e 14-të e takimit, Blutë mbetën...

Rooney i siguron pikët e plota Evertonit

para 7 muajve - Koha.net

Evertoni ka arkëtuar tri pikët e plota falë golit të shënuar nga ish-kapiteni i Manchester Unitedit, Wayne Rooney. Në ndeshjen e parë të Premier Ligës, Evertoni e mposhti në Goodison Park sot Stoke Cityn...

Tifozët e Stoke City i kanë shpresat te Shaqiri, ja çfarë kanë bërë

para 7 muajve - Gazeta Express

. Shaqiri vazhdon të mbetet lojtari më i pëlqyer i tifozëve të Stoke City. Anësori shqiptar, Xherdan Shaqiri, është lojtari më i pëlqyer në skuadër nga tifozët e Stoke City, të cilit i kanë kënduar para...

Kampioni i nis me humbje sezonin e ri në Premierligë

para 7 muajve - GazetaBlic

Chelsea është mposhtur 3:2 nga Burnley në “Stamford Bridge”. Kampioni i Premierligës, Chelsea, e ka nisur me humbje sezonin e ri pasi është mposhtur 3:2 nga Burnley midis stadiumit “Stamford Bridge”, shkruan...

Burnley deklason Chelsean në pjesën e parë

para 7 muajve - Klan Kosova

Burnley tani është në epërsi prej 0:3 ndaj Chelseas. Vokes shënoi golin e tij të dytë në ndeshje dhe të tretin për mysafiërt në minutën e 43-të, pas asistimit nga Vokes. Interesante

Fitore komode e Cityt për tri pikët e para

para 7 muajve - Almakos

Manchester City ka realizuar fitore prej 2-0 si mysafir i Brighton & Hove Albion në ndeshjen e parë sezonale në Ligën Premier. Me gjithë përpjekjet e të zgjedhurve të Pep Guardiolas për të shënuar në pjesën...

Fillim i keq për kampionin, Chelsea mposhtet në shtëpi

para 7 muajve - Zeri

Nuk ka nisur aspak mirë sezoni i ri në Ligën Premier për kampionin në fuqi, Chelsea, që para tifozëve në Stamford Bridge pësoi humbje prej 3-2 nga Burnley. Që nga minuta e 14-të e takimit, Blutë mbetën...

Chelsea e nis me humbje sezonin në Premierligë

para 7 muajve - Lajmi.net

Chelsea e ka nisur në mënyrën më të keqe sezonin e ri në Premierligë. Kampionët në fuqi, janë mposhtur në shtëpi nga skuadra e Burnleyt, me rezultat 2:3. Gjithçka nisi keq për Chelsean, kur në minutën...

Chelsea me nëntë lojtar e nis në mënyrë "katastrofe" sezonin e ri

para 7 muajve - Indeks online

Chelsea është mposhtur në ndeshjen e parë të Premierligës nga Burnley me rezultat 2-3, shkruan indeksonline. Në një ndeshje të tensionuar, ku Cahill dhe Fabregas u larguan me të kuq dhe kampionët në fuqi...

Kampioni i nis me humbje sezonin e ri në Premierligë

para 7 muajve - Gazeta Express

Chelsea është mposhtur 3:2 nga Burnley në “Stamford Bridge”. Kampioni i Premierligës, Chelsea, e ka nisur me humbje sezonin e ri pasi është mposhtur 3:2 nga Burnley midis stadiumit “Stamford Bridge”, shkruan...

Kampioni e nis me humbje sezonin e ri në Premier Ligë

para 7 muajve - Koha.net

Kampioni i Premier Ligës, Chelsea e ka nisur me humbje sezonin 2017/18. Skuadra e Antonio Contes u mposht në shtëpi nga Burnley, që mori pikët e plota duke fituar 2 me 3, raporton Koha.net. Chelsea nuk...

VIDEO/ Chelsea me dy kartona të kuq, David Luiz bën sulmuesin. Ngushtohet rezultati

para 7 muajve - Syri

Chelsea ka ndezur një fije shprese për të dalë me pikë nga takimi kundër Burnley ku edhe pse me dy të kuq ka çuar rezultatin në 2-3. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Komentet Shto koment

Fabregas ndëshkohet me të kuq

para 7 muajve - Gazeta Express

. Chelsea ka mbetur me dy lojtarë më pak në fushë ndaj Burnley pas tani edhe Cesc Fabregas është ndëshkuar me të kuq. Mesfushori spanjoll kishte një karton të verdhë dhe të dytin e mori në minutën e 81’të,...

FOTO/ Chelsea merr kartonin e dytë të kuq

para 7 muajve - Syri

Chelsea ka marrë kartonin e dytë të kuq duke e bërë të pa mundur një rezultat pozitiv kundër Burnley. Ndeshja është 1-3 dhe po luhen minutat e fundit. Me 9 lojtarë duket gjithçka e përfunduar. Bëje LIKE...

Morata debuton me gol në Premierligë

para 7 muajve - Indeks online

Chelsea ka shënuar golin e parë në ndeshjen kundër Burnley. Golin e parë për kampionët në fuqi e shënoi transferi i kësaj vere, Alvaro Morata në minutën e 69-të. / IndeksOnline / Amazing Goal Morata (1:3)...

Formacionet zyrtare: Brighton & Hove Albion – Manchester City

para 7 muajve - Gazeta Express

. Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Brighton & Hove Albion dhe Manchester City. Brighton & Hove Albion: Ryan; Bruno, Dunk, Duffy, Suttner; Brown, Propper, Stephens, March; Gross; Hemed....

Formacionet zyrtare: Brighton – Manchester City

para 7 muajve - Lajmi.net

. Manchester City e hap sezonin e ri të Premierligës në udhëtim te Brighton. Skuadra e Pep Guardiolas, do të kërkojë fitore ndaj Brightonit, në ndeshjen që fillon nga ora 18:30. Formacionet zyrtare: Brighton:...

Burnley dyfishon avantazhin ndaj Chelseas

para 7 muajve - Klan Kosova

Burnley tani po avancon me rezultat prej 0:2 ndaj kampionit aktual, Chelseas. Golin e dytë për ta e shënoi Ëard, pas asistimit nga Cork, në minutën e 39-të. Interesante

Alvaro Morata debuton me gol, i jep shpresa Chelseat

para 7 muajve - Gazeta Express

Alvaro Morata ka debutuar me gol në Premierligë. Chelsea ka ngushtuar epërsinë në 3:1 ndaj Burnley me golin e Alvaro Moratas të shënuar në minutën e 69’të, pas vetëm 10 minutave në fushë, duke debutuar...

Alvaro Morata e shënon golin e parë për Chelsean

para 7 muajve - Lajmi.net

. Chelsea ka ngushtuar epërsinë në 1:3 ndaj Burnleyt, me golin e shënuar nga Alvaro Morata. Alvaro Morata Goal HD – Chelsea 1-3 Burnley 12… by sofiene-l

VIDEO/ Morata gjen golin e parë në Premier League, pas vetëm 10 minutash lojë

para 7 muajve - Syri

Alvaro Morata ka shënuar golin e parë në Premier League pas vetëm 10 minutash lojë duke ngushtuar rezultatin e takimit në 1-3. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Komentet Shto koment

Burnley dyfishin avantazhin ndaj Chelseas

para 7 muajve - Klan Kosova

Burnley tani po avancon me rezultat prej 0:2 ndaj kampionit aktual, Chelseas. Golin e dytë për ta e shënoi Ëard, pas asistimit nga Cork, në minutën e 39-të. Interesante

Super debutim i Rooney në Premierligë me Evertonin

para 7 muajve - Indeks online

Rooney e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën e tij te Evertoni. Ish sulmuesi i Manchester United debutoi me gol në ndeshjen kundër Stoke Cityt. / IndeksOnline /

Vokes befason Chelsean

para 7 muajve - Klan Kosova

Burnley po avancon kundër Chelseas me rezultat 0:1, në javën e parë të këtij sezoni në Premier Ligë. Golin për mysafirët e shënoi Sam Vokes në minutën e 24-t. Interesante

Fantastike: Ja si i këndojnë Shaqirit tifozët e Stokes

para 7 muajve - Lajmi.net

. Xherdan Shaqiri mbetet një idhull për tifozët e Stoke City. Këta të fundit, presin shumë nga anësori me prejardhje nga Kosova, që paraqitet për reprezentacionin e Zvicrës. Para ndeshjes hapëse të Premierligës...

Conte: Luajtëm mirë në gjysmën e dytë – lëvdon Moratan

para 7 muajve - Almakos

Antonio Conte ka thënë se lojtarët e Chelseat treguan përkushtim të madh, vullnet dhe dëshirë në gjysmën e dytë të ndeshjes kundër Burnleyt dhe për këtë gjë është shprehur krenar. Blutë pësuan humbje prej...

Rooney shënon gol që në ndeshjen e parë te Evertoni në Premierligë

para 7 muajve - Lajmi.net

Wayne Rooney ka shënuar gol të bukur për Evertonin që në ndeshjen e parë në rikthimin e tij pas 13 viteve. Sulmuesi anglez që këtë verë u rikthye në ‘Goodison Park’, ka shënuar në minutën e 45’-të gol...

VIDEO/ Magjiku ‘Rooney’, ja çfarë goli ka shënuar

para 7 muajve - Syri

Wayn Rooney ka shënuar gol kundër Stoke City duke kaluar Evertonin në avantazh. Sulmuesi u ka mbyllur gojën Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Komentet Shto koment

Burnley po poshtëron Chelsean, shënon edhe golin e tretë

para 7 muajve - Aktuale

Burnley po poshtëron Chelsean, duke ia shënuar edhe golin e tretë me anë të Vokes në minutën e 43’-të.

Rooney shënon gol të bukur për Evertonin

para 7 muajve - Gazeta Express

. Evertoni po fiton 1:0 ndaj Stoke Cityt të Shaqirit. Evertoni ka kaluar në epërsi ndaj Stoke Cityt të Xherdan Shaqirit dhe po fiton 1:0. Ishte ish kapiteni i Manchester United, Wayne Rooney, ai që realizoi...

Burnley po poshtëron Chelsean, ia shënon edhe golin e tretë

para 7 muajve - Lajmi.net

Burnley po poshtëron Chelsean, duke ia shënuar edhe golin e tretë me anë të Vokes në minutën e 43’-të. Sam Vokes GOAL HD – Chelsea 0-3 Burnley 12.08.2017 by 87taras

Burnley "bombardon" Chelsean, i shënon edhe dy gola

para 7 muajve - Indeks online

Burnley ka trefishuar rezultatin në ndeshjen kundër Chelseas. Golin e dytë në këtë ndeshje e shënoi Stephan Ward, ndërsa të tretin Sam Vokes. Stephen Ward Stunning Goal vs Chelsea (0-2) by wittyfu

Çfarë po ndodh me Chelsean, Burnley shënon edhe dy gola tjerë

para 7 muajve - Gazeta Express

Burnley është duke fituar 3:0 ndaj Chelseat pas vetëm 45 minutave lojë. Burnley ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Chelseat dhe po fiton 3:0. Për 2:0 shënoi Stephen Ward në minutën e 39’të, derisa pas...

Super-gol në ndeshjen Chelsea – Burnley

para 7 muajve - Lajmi.net

Burnley ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Chelsea, me anë të Ward në minutën e 39’-të. 0-2 Stephen Ward GOAL HD – Chelsea 0-2 Burnley… by 87taras

Pas tre golave të pranuar, Chelsea e gjen rrjetën

para 7 muajve - InfoShqip

Chelsea ka arritur t’ia shënojë një gol Burnleyt, në ndeshjen në të cilën i ka pranuar tre gola. Kampioni në fuqi i Ligës Premier e nisi keq sezonin e ri në kampionatin anglez duke i pranuar tre gola para...

VIDEO/ Londra në heshtje, e pabesueshme se çfarë po ndodh

para 7 muajve - Syri

Burnley ka shënuar dy gola të shpejtë duke e çuar rezultatin në 0-3 kundër kampionëve të Premier Leagues, Chelsea. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Komentet Shto koment

Befasohet Chelsea, Burnley kalon në epërsi

para 7 muajve - Indeks online

Burnley ka kaluar në epërsi në ndeshjen kundër Chelseas. Golin e shënoi Sam Vokes në minutën e 24-të. Nga minuta e 14 Chelsea është me një lojtar më pak pas largimit të Cahill me të kuq. / IndeksOnline...

VIDEO/ Burrnley shokon Chelsean në ‘Stamford Bridge’

para 7 muajve - Syri

Burnley ka kaluar në avantazh kundër kampionëve të Anglisë, Chelsea, me anë të Voks në minutën e 24. Ndërkohë ‘Blutë e Londrës’ janë më 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Cahill. Bëje LIKE dhe merr...

Burnley befason kampionin

para 7 muajve - Gazeta Express

. Burnley ka kaluar në epërsi ndaj Chelseat pak minuta pas Gary Cahill u ndëshkua me karton të kuq. Ishte Sam Vokes ai që shënoi për 1:0 në minutën e 24’të. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Gol befasues në sfidën Chelsea – Burnley

para 7 muajve - Lajmi.net

. Burnley ka kaluar në epërsi ndaj Chelsea në minutën e 23’-të, me golin e shënuar nga Vokes. Sam Vokes Goal HD – Chelsea 0-1 Burnley 12.08.2017 by soccerhub3651

Chelsea e fillon "mbrapsht" sezonin

para 7 muajve - Indeks online

Chelsea e ka filluar "mbrapshtë" sezoni e ri në Premierligë, shkruan indeksonline. Mbrojtësi i kampionëve në fuq, Gary Cahill është ndeshkuar me të kuq vetëm pas 14 minutash lojë. Gary Cahill Red Card...

Ka karton të kuq në ndeshjen Chelsea – Burnley

para 7 muajve - Gazeta Express

Gary Cahill e ka lënë skuadrën e tij në lloç në ndeshjen ndaj Burnley, duke u ndëshkuar me karton direkt të kuq në minutën e 14’të të ndeshjes, rezultati po vazhdon të jetë 0:0. Bëje LIKE dhe merr lajmin...

Tronditet Chelsea, lojtari kryesor ndëshkohet me karton të kuq

para 7 muajve - Lajmi.net

. Chelsea e ka nisur keq sezonin e ri në Premierligë. Që nga minuta e 13’-të, duhet të luaj me një lojtar më pak, pas ndëshkimit me karton të kuq të Cahill. Gary Cahill Red Card – Chelsea vs Burnley 12… by ak-productions

Chelsea 2-3 Burnley, vlerësimi lojtarëve

para 7 muajve - Almakos

Chelsea e nisi më këmbë të majtë sezonin e ri në Ligën Premier duke pësuar në shtëpi nga Burnley (2-3). Golashënuesi i dyfishtë, Sam Vokes, ka marrë notën më të lartë në këtë takim (9). Lexo po ashtu:...

Notat e lojtarëve, Brighton 0:2 Man City

para 7 muajve - Arbresh

Manchester City e nisi me fitore sezonin e ri në Premierë Ligë duke mposhtur me rezultat 0 me 2 Brightonin. Skuadra e Pepe Guardiola ka siguruar tre pikët e para në Premierë Ligë falë golave në pjesën...

Manchester City e nis me fitore sezonin e ri në Premierligë

para 7 muajve - Gazeta Max

Manchester City e ka mposhtur 2:0 skuadrën e Brighton & Hove Albion në ndeshjen e parë në Premierligë për sezonin 2017/18. Manchester City e ka nisur me fitore sezonin e ri në Premierligë, duke e mposhtur...

Kthimi triumfues i Rooneyt, vendos fitoren e Evertonit

para 7 muajve - Almakos

Evertoni e nisi me fitore edicionin e ri të Ligës Premier duke e mposhtur Stoke Cityn me rezultat minimal prej 1-0. Goli i vetëm u shënua në fund të pjesës së parë (45’+1), ndërsa realizues ishte futbollisti...

Manchester City e nis me fitore sezonin e ri në Premierligë

para 7 muajve - Sovrani

Manchester City e ka mposhtur 2:0 skuadrën e Brighton & Hove Albion në ndeshjen e parë në Premierligë për sezonin 2017/18. Manchester City e ka nisur me fitore sezonin e ri në Premierligë, duke e mposhtur...

Tifozët e Stoke City i kanë shpresat te Shaqiri, ja çfarë kanë bërë

para 7 muajve - Opozita

Shaqiri vazhdon të mbetet lojtari më i pëlqyer për tifozët e Stoke City. Anësori shqiptar, Xherdan Shaqiri, është lojtari më i pëlqyer në skuadër nga tifozët e Stoke City, të cilit i kanë kënduar para...

Manchester City e nis me fitore sezonin e ri

para 7 muajve - Arbresh

Manchester City ka nisur me fitore sezonin e ri në Premierë Ligë. Gjiganti anglez ka regjistruar fitore me rezultat 0 me 2 në ndeshjen e xhiros së parë në Premierë Ligë të zhvilluar si mysafirë ndaj Brightonit...

City shënon dy gola të shpejtë

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Manchester City është duke fituar 2:0 ndaj Brighton & Hove Albion. Manchester City ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Brighton & Hove Albion dhe po fiton 2:0, shkruan Gazeta Express. Për 1:0 shënoi sulmuesi,...

Man City dyfishon epërsinë ndaj Brighton me autogol

para 7 muajve - Arbresh

Manchester City ka dyfishuar epërsinë në ndeshjen e xhiros së parë ndaj Brightonit. Klubi nën udhëheqjen e Pep Guardiolas ka siguruar avantazhin prej 0 me 2 në ndeshjen si mysafirë në stadiumin ‘American...

City shënon edhe golin e dytë

para 7 muajve - Sovrani

Ekipi i Manchester Cityt ka arritur edhe një herë të kalojë në epërsi me auto golin e Dunk L. në minuten e 77 të takimit Loja është e vlefshme për javen e parë të Premier League ku Guardiola do të jetë...

Autogol qesharak i futbollistit të Brighton ndaj Manchester Cityt

para 7 muajve - Insajderi

Lewis Dunk, qendërmbrojtësi i skuadrës së sapo inkuadruar në elitën e futbollit anglez, Brighton, ka realizuar një autogol qesharak në ndeshjen ndaj Manchester Cityt. Kur po zhvillohej minuta e 75-të,...

Sergio Augero dërgon Man Cityn në epërsi

para 7 muajve - Arbresh

Manchester City ka kaluar në epërsi në ndeshjen e xhiros së parë në Premierë Ligë kundër Brightonit. Skuadra nën udhëheqjen e trajnerit Pep Guardiola kaloi në avantazh pas më shumë se një ore lojë në ndeshjen...

Manchester City kalon në epërsi në takimin kundër Brighton

para 7 muajve - Sovrani

Ekipi i Manchester Cityt ka arritur të kalojë në epërsi me golin e Sergio Agueros në minuten e 70 të takimit. Loja është e vlefshme për javen e parë të Premier League ku Guardiola do të jetë në kërkim...

Fillim i keq për kampionin, Chelsea mposhtet në shtëpi

para 7 muajve - Almakos

Nuk ka nisur aspak mirë sezoni i ri në Ligën Premier për kampionin në fuqi, Chelsea, që para tifozëve në Stamford Bridge pësoi humbje prej 3-2 nga Burnley. Që nga minuta e 14-të e takimit, Blutë mbetën...

Kampioni i nis me humbje sezonin e ri në Premierligë

para 7 muajve - Opozita

Chelsea është mposhtur 3:2 nga Burnley në “Stamford Bridge”. Kampioni i Premierligës, Chelsea, e ka nisur me humbje sezonin e ri pasi është mposhtur 3:2 nga Burnley midis stadiumit “Stamford Bridge”, shkruan...

Chelsea e nis me humbje sezonin në Premierligë

para 7 muajve - Infokusi

Chelsea e ka nisur në mënyrën më të keqe sezonin e ri në Premierligë. Kampionët në fuqi, janë mposhtur në shtëpi nga skuadra e Burnleyt, me rezultat 2:3. Gjithçka nisi keq për Chelsean, kur në minutën...

Pas tre golave të pranuar, Chelsea e gjen rrjetën

para 7 muajve - Almakos

Chelsea ka arritur t’ia shënojë një gol Burnleyt, në ndeshjen në të cilën i ka pranuar tre gola. Kampioni në fuqi i Ligës Premier e nisi keq sezonin e ri në kampionatin anglez duke i pranuar tre gola para...

Brighton – Manchester City, formacionet startuese

para 7 muajve - Almakos

Manchester City e nis sezonin e ri në Ligën Premier si mysafir i Brighton & Hove Albion. Pep Guardiolo do të shpresojë se lojtarët që i ka inkuadruar në fushë nga minuta e parë, të bëjnë paraqitje më të...

VIDEO/ Chelsea ‘shokohet’ nga Burnley

para 7 muajve - Fakti Ditor

Nuk ka nisur aspak mirë sezoni i ri në Ligën Premier për kampionin në fuqi, Chelsea, që para tifozëve në Stamford Bridge pësoi humbje prej 3-2 nga Burnley. Që nga minuta e 14-të e takimit, Blutë mbetën...

Formacionet zyrtare: Chelsea dhe Burnley

para 7 muajve - Gazeta Express

. Chelsea dhe Burnley do të përballen sot, nga ora 16:00, në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Premierligë. Trajnerët e të dy skuadrave kanë publikuar formacionet për këtë takim Chelsea Burnley Bëje...

Super gol nga Rooney

para 7 muajve - Infokusi

Evertoni po fiton 1:0 ndaj Stoke Cityt të Shaqirit. Evertoni ka kaluar në epërsi ndaj Stoke Cityt të Xherdan Shaqirit dhe po fiton 1:0. Ishte ish kapiteni i Manchester United, Wayne Rooney, ai që realizoi...

Arsenali e nis mbarë, fiton me përmbysje ndaj Leicester

para 7 muajve - Shqiptarja

Premier League nis me një ndeshje të çmendur. Arsenali ka mposhtur me përmbysje 4-3 Leicester Cityn në ndeshjen e parë të këtij sezoni që premton spektakël. Topçinjtë e Londrës kaluan në avantazh që në...

VIDEO/ Londra në heshtje, e pabesueshme se çfarë po ndodh

para 7 muajve - Opozita

Burnley ka shënuar dy gola të shpejtë duke e çuar rezultatin në 0-3 kundër kampionëve të Premier Leagues, Chelsea. Related

Arsenali e nisi me fitore Premier Ligën Angleze

para 7 muajve - ABC News

Arsenalit iu desh të përmbyste rezultatin për ta nisur me fitore sezonin e ri në kampionatit anglez. Golat në minutat e fundit i dhanë suksesin ndaj Leisterit Kur filloi nuk ishte aspak dramë. Përkundrazi,...

Tifozët e Stoke City i kanë shpresat te Shaqiri, ja çfarë kanë bërë

para 7 muajve - Sovrani

Shaqiri vazhdon të mbetet lojtari më i pëlqyer për tifozët e Stoke City. Anësori shqiptar, Xherdan Shaqiri, është lojtari më i pëlqyer në skuadër nga tifozët e Stoke City, të cilit i kanë kënduar para...

Chelsea e nis me humbje sezonin në Premierligë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Chelsea e ka nisur në mënyrën më të keqe sezonin e ri në Premierligë. Kampionët në fuqi, janë mposhtur në shtëpi nga skuadra e Burnleyt, me rezultat 2:3. Gjithçka nisi keq për Chelsean, kur në minutën...

Notat e lojtarëve: Chelsea 2:3 Burnley

para 7 muajve - Arbresh

Chelsea është mposhtur me rezultat 2 me 3 në ndeshjen e xhiros së parë në Premierë Ligë ndaj Burnleyt. Kampioni anglez në fuqi është befasuar pasditen e së shtunës nga skuadra e trajnerit Sean Dyches duke...

Lajmi i fundit/ Mbyllen 5 ndeshje të Premier League-s, Chelsea ‘KO’, Rooney riktheht me gol, Huddersfield debuton me fitore pas 45 vitesh

para 7 muajve - Newsport

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e tjera të javës së parë të Premier League-s të programuara për t’u luajtur në orën 16:00. Rezultati më surprizues ishte ai në ‘Stamford Bridge’, ku kampioni në fuqi i Anglisë,...

Lajmi i fundit/ Mbyllen 5 ndeshje të Premier League-s, Chelsea ‘KO’, Rooney riktheht me gol, Huddersfield debuton me fitore pas 45 vitesh

para 7 muajve - Newsport

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e tjera të javës së parë të Premier League-s të programuara për t’u luajtur në orën 16:00. Rezultati më surprizues ishte ai në ‘Stamford Bridge’, ku kampioni në fuqi i Anglisë,...

Fillim katastrofik i stinorit nga Chelsea [video]

para 7 muajve - Insajderi

Kampionia në fuqi e Premier Ligës angleze, Chelsea, e ka nisur stinorin e ri me një humbje 3 me 2 nga Burnley në shtëpinë e saj. Në “Stamford Bridge”, Burnley e mposhti Chelsean e Antonio Contes pasi realizoi...

Shokohet Chelsea në mes të Stamford Bridge

para 7 muajve - Periskopi

Nuk ka nisur aspak mirë sezoni i ri në Ligën Premier për kampionin në fuqi, Chelsea, që para tifozëve në Stamford Bridge pësoi humbje prej 3-2 nga Burnley. Që nga minuta e 14-të e takimit, Blutë mbetën...

Kampioni i nis me humbje sezonin e ri në Premierligë

para 7 muajve - Sovrani

Chelsea është mposhtur 3:2 nga Burnley në “Stamford Bridge”. Kampioni i Premierligës, Chelsea, e ka nisur me humbje sezonin e ri pasi është mposhtur 3:2 nga Burnley midis stadiumit “Stamford Bridge”, shkruan...

Fillim i tmerrshëm për kampionin e Premierë Ligës

para 7 muajve - Arbresh

Kampioni në fuqi i Premierë Ligë, Chelsea ka nisur në një formë të tmerrshme sezonin 2017/18. Skuadra e Antonio Conte është mposhtur me rezultat 2 me 3 në ndeshjen si nikoqir në Stamford Bridge kundër...

Chelsea shënon përseri me 9-të lojtarë

para 7 muajve - Sovrani

Ekipi i Chelseat nuk dorëzohet, pasi shenoi edhe golin e dytë me David Luiz duke mbajtur shpresat gjallë, transmeton Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Chelsea mbetet me 9-të lojtarë

para 7 muajve - Sovrani

Pas kartonit të kuqë që morri Cahill në pjesën e parë, tash u ndëshkua edhe Fabregasi me të kuqin pas një nderhyrje të tmerrshme që ai bëri në minuten e 81, transmeton Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Formacionet zyrtare, Brighton – Man City

para 7 muajve - Arbresh

Brighton dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e xhiros së parë në Premierë Ligë. Takimi ndërmjet dy skuadrave angleze zhvillohet në stadiumin ‘American Express Community’...

Chelsea rikthehet në lojë me golin e Moratas

para 7 muajve - Sovrani

Alvaro Morata ka arritur ta rikthejë Chelsean në lojë me golin e tij të shënuar në minutën e 68, transmeton Sovrani.info Rezultati i përgjithshëm i lojës është 1-3 një avantazh mjaft i madhë për ekipin...

Alvaro Morata shënon gol në ndeshjen debutuese

para 7 muajve - Arbresh

Alvaro Morata ka shënuar gol në ndeshjen debutuese në Premierë Ligë te Chelsea. Sulmuesi spanjoll ka shënuar në ndeshjen e tij të parë në Premierë Ligë nën fanellën e Chelseat, shkruan portali arbresh.info....

Alvaro Morata debuton në Premierë Ligë

para 7 muajve - Arbresh

Sulmuesi Alvaro Morata ka debutuar sot (e shtunë) në Premierë Ligë. Morata ka zëvendësuar Michy Batshuayin te Chelsea duke bërë debutimin e tij në Premierë Ligë, shkruan portali arbresh.info . Ndeshja...

Arsenal e nis me përmbysje, dorëzohet Leicester

para 7 muajve - Vizion Plus

Arsenal e nisi me një fitore te vështirë, por te bukur, kampionatin anglez. Ne sfidën hapëse të Premier League për këtë edicion, topçinjve munden me përmbysje 4 me 3, Leciester. Ende pa kaluar 2 minuta...

Rooney shënon gol që në ndeshjen e parë te Evertoni në Premierligë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Wayne Rooney ka shënuar gol të bukur për Evertonin që në ndeshjen e parë në rikthimin e tij pas 13 viteve. Sulmuesi anglez që këtë verë u rikthye në ‘Goodison Park’, ka shënuar në minutën e 45’-të gol...

Rooney realizon gol në debutim me Evertonin

para 7 muajve - Insajderi

Wayne Rooney ka realizuar gol në debutim me skuadrën e tij të re, Everton, në ndeshjen e parë të stinorit të ri të Premier Ligës ndaj Stoke City. Ish-futbollisti i Manchester United realizoi gol në minutën...

Start i “çmendur”, Arsenali fiton 4-3 ndaj Leicester

para 7 muajve - Top Channel

Premier League nisi që në ndeshjen e parë spektakolare me Arsenalin dhe Leicesterin që ngritën siparin me një sfidë fantastike mes tyre, ku Topcinjtë goditën në fund me Ramsey e Giroud për të fituar 4-3...

Wayne Rooney shënon ndaj Stoke Cityt

para 7 muajve - Arbresh

Evertoni ka kaluar në epërsi në ndeshjen e xhiros së parë në Premierë Ligë ndaj Stoke Cityt. Sulmuesi Wayne Rooney ka shënuar një gol të bukur me kokë në minutën e fundit të kohës shtesë të pjesës së parë,...

Debakël për Chelsean, Burnley avanson 3-0

para 7 muajve - Periskopi

Sam Vokes ka shënuar golin e tretë për Burnleyn, duke e dërguar në 3-0 epërsinë e mysafirëve.

Befasit nuk kanë të ndalur, Burnley i shënon 3 gola Chelseat

para 7 muajve - Sovrani

Ekipi i Burnley ka befasuar të gjithë duke shenuar edhe dy gola  në takimin kunder Chelseat në minutën e 39 dhe 42 , transmeton Sovrani.info Këtë herë ishin Ward dhe përsëri Vokes ata që i shënuan  Chelseat....

Burnley shënon dy gola të shpejtë ndaj Chelseat

para 7 muajve - Arbresh

Kampioni në fuqi i Premierë Ligës është befasuar sërish. Burnley ka shënuar dy gola të shpejtë në ndeshjen e xhiros së parë në Premierë Ligë kundër skuadrës së Antonio Contes, shkruan portali arbresh.info...

Çfarë po ndodh me Chelsean, pëson supergol nga Burnley

para 7 muajve - Periskopi

Burnley ka dyfishuar epërsinë e saj në duel me kampionin e Premier Ligës, Chelsean. Për 2-0 shënoi Stephen Ward. /Periskopi

Çfarë po ndodh me Chelsean, pëson supergol nga Burnley

para 7 muajve - Periskopi

Burnley ka dyfishuar epërsinë e saj në duel me kampionin e Premier Ligës, Chelsean. Për 2-0 shënoi Stephen Ward. /Periskopi

Befasi e madhe në ndeshjen Chelsea – Watford, shënohet goli i parë

para 7 muajve - Periskopi

Burnley ka kaluar në epërsi prej 1-0, në duelin e saj ndaj Chelseat. Golin për mysafirët e shënoi Sam Vokes. /Periskopi

“Shokohet” Chelsea, e nis keq kampionatin

para 7 muajve - Insajderi

Chelsea e ka nisur në mënyrë të keqe stinorin e ri të Premier Ligës, pasi ka kaluar në disavantazh ndaj Burnleyt në “Stamford Bridge”. Me anë të Sam Vokes, Burnley kaloi në epërsi 1-0 në minutën e 25-të...

Burnley në epërsi ndaj Chelseat, shënon Sam Vokes

para 7 muajve - Arbresh

Burnley ka kaluar në epërsi në ndeshjen e xhiros së parë në Premierë Ligë kundër Chelseat. Skuadra e Sean Dyches kaloi në epërsi në minutën e 24′ në ndeshjen si mysafirë në Stamford Bridge ndaj kampionit...

Burnley kalon në epërsi kundër Chelseat

para 7 muajve - Sovrani

Ekipi i Burnley ka kaluar në avantazh me golin e Vokes në minutën e 23 , transmeton Sovrani.info Facebook Twitter Google Plus

Gary Cahill ndëshkohet me karton të kuq

para 7 muajve - Arbresh

Chelsea ka mbetur me vetëm dhjetë lojtarë në fushë në ndeshjen e xhiros së parë në Premierë Ligë për këtë edicion ndaj Burnleyt. Skuadra e trajnerit italian Antonio Conte do të luaj për më shumë se 70...

Tronditet Chelsea, ndëshkohet me të kuq lojtari kryesor

para 7 muajve - Periskopi

Chelsea e ka nisur keq sezonin e ri në Premierligë. Që nga minuta e 13’-të, duhet të luaj me një lojtar më pak, pas ndëshkimit me karton të kuq të Cahill.

Chelsea mbetet me 10-të lojtarë

para 7 muajve - Sovrani

Cahill pas një ndërhyrje të rrezikshme është ndëshkuar me karton direkt të kuq, transmeton Sovrani.info Ai u largua nga loja në minutën e 13, duke i lënë ekipin e tij me 10 lojtarë. /SOVRANI/ Facebook Twitter Google Plus

Start i “çmendur”, Arsenali fiton 4-3 ndaj Leicester

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Premier League nisi që në ndeshjen e parë spektakolare me Arsenalin dhe Leicesterin që ngritën siparin me një sfidë fantastike mes tyre, ku Topçinjtë goditën në fund me Ramsey e Giroud për të fituar 4-3...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Burnley

para 7 muajve - Sovrani

Chelsea dhe Burnley do të përballen sot, nga ora 16:00, në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Premierligë. Trajnerët e të dy skuadrave kanë publikuar formacionet për këtë takim Antonio Conte, trajneri...

Formacionet zyrtare: Chelsea dhe Burnley

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Chelsea dhe Burnley do të përballen sot, nga ora 16:00, në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Premierligë. Trajnerët e të dy skuadrave kanë publikuar formacionet për këtë takim Chelsea Burnley

Conte gëzon Moratan

para 7 muajve - Gazeta Express

. Chelsea dhe Burnley do të përballen sot, nga ora 16:00, në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Premierligë Tabloidi britanik, The Guardian, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, përcjell...

Leonita nuk i ndahet as në stadium Granit Xhakës

para 7 muajve - Zhurnal

Loading... Arsenal sonte (e premte) starton kampionatin e ri në Ligën Premier. Ekipi londinez ka mirëpritur sot Leicester Cityn për ndeshjen e tyre, ndërsa shumë të entuziasmuar duket të kenë qenë shqiptarët...

Lacazette hyn në histori të Ligës Premier me golin e shënuar ndaj Leicesterit

para 7 muajve - Telegrafi

Alexandre Lacazette ka hyrë në histori të Ligës Premier me golin e shënuar ndaj Leicester Cityt në fitoren 4-3 të Top çinjve. Sulmuesi francez shënoi golin e përbashkët më të shpejtë në ditën debutuese...

Shaqiri merr një lajm të mirë para ndeshjes së parë në Premierligë

para 7 muajve - Gazeta Express

. Everton dhe Stoke City do të përballen sot, nga ora 16:00, në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Premierligë Tabloidi britanik, The Guardian ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, përcjell...

Xhaka: Gabova te goli i dytë, por nuk u ndala së punuari dhe asistova dy herë

para 7 muajve - Telegrafi

Granit Xhaka ka folur për gazetarët anglezë pas fitores në ndeshjen hapëse të Ligës Premier ndaj Leicester Cityt. Arsenali e hapi sezonin e ri të Ligës Premier ndaj Leicester Cityt në Emirates, në një...

Shaqiri merr një lajm të mirë para ndeshjes së parë në Premierligë

para 7 muajve - Infokusi

Everton dhe Stoke City do të përballen sot, nga ora 16:00, në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Premierligë. Tabloidi britanik, The Guardian, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, përcjell...

Conte gëzon Moratan

para 7 muajve - Infokusi

Chelsea dhe Burnley do të përballen sot, nga ora 16:00, në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Premierligë. Tabloidi britanik, The Guardian, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, përcjell...

Lacazettes iu deshën vetëm dy minuta për të hyrë në histori të Premierligës

para 7 muajve - GazetaBlic

Alexandre Lacazette i janë dashur vetëm dy minuta për të hyrë në histori të Premierligës. Sulmuesi francez, Alexandre Lacazette e ka nisur në mënyrë të shkëlqyeshme aventurën te Arsenali. Ish yllit të...

Lacazette në histori të Premierligës

para 7 muajve - Gazeta Express

Alexandre Lacazette i janë dashur vetëm dy minuta për të hyrë në histori të Premierligës Sulmuesi francez, Alexandre Lacazette e ka nisur në mënyrë të shkëlqyeshme aventurën te Arsenali. Ish yllit të Lyonit,...

Conte gëzon Moratan

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Chelsea dhe Burnley do të përballen sot, nga ora 16:00, në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Premierligë Tabloidi britanik, The Guardian, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, përcjell...

Lacazette hyn në histori të Ligës Premier me golin e shënuar ndaj Leicesterit

para 7 muajve - Almakos

Alexandre Lacazette ka hyrë në histori të Ligës Premier me golin e shënuar ndaj Leicester Cityt në fitoren 4-3 të Top çinjve. Sulmuesi francez shënoi golin e përbashkët më të shpejtë në ditën debutuese...

Lajm i mirë për Shaqirin para ndeshjes së parë në Premierligë

para 7 muajve - Sovrani

Everton dhe Stoke City do të përballen sot, nga ora 16:00, në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Premierligë. Tabloidi britanik, The Guardian ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave. Nga...

Xhaka: Gabova te goli i dytë, por nuk u ndala së punuari dhe asistova dy herë

para 7 muajve - Almakos

Granit Xhaka ka folur për gazetarët anglezë pas fitores në ndeshjen hapëse të Ligës Premier ndaj Leicester Cityt. Arsenali e hapi sezonin e ri të Ligës Premier ndaj Leicester Cityt në Emirates, në një...

Edhe Xherdan Shaqiri do të luajë në ndeshjen Everton-Stoke City

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Everton dhe Stoke City do të përballen sot, nga ora 16:00, në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Premierligë Tabloidi britanik, The Guardian, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, përcjell...

Lacazette me rekord në Premier Ligë

para 7 muajve - Insajderi

Alexandre Lacazette shënoi golin e shpejtë në ditën e hapjes së sezonit të Premier League pas 94 sekondave të lojës, me fanellën e Arsenalit, kundër Leicester City. Regjistrimi i emrit të tij si shënues...

Lacazette në histori të Premierligës

para 7 muajve - Gazeta Liria

Alexandre Lacazette i janë dashur vetëm dy minuta për të hyrë në histori të Premierligës Sulmuesi francez, Alexandre Lacazette e ka nisur në mënyrë të shkëlqyeshme aventurën te Arsenali. Ish yllit të Lyonit,...

Lacazette në histori të Premierligës

para 7 muajve - Sovrani

Alexandre Lacazette i janë dashur vetëm dy minuta për të hyrë në histori të Premierligës. Sulmuesi francez, Alexandre Lacazette e ka nisur në mënyrë të shkëlqyeshme aventurën te Arsenali. Ish yllit të...

Start i “çmendur”, Arsenali fiton 4-3 ndaj Leicester

para 7 muajve - Ina

Premier League nisi që në ndeshjen e parë spektakolare me Arsenalin dhe Leicesterin që ngritën siparin me një sfidë fantastike mes tyre, ku Topcinjtë goditën në fund me Ramsey e Giroud për të fituar 4-3...

Granit Xhaka pas fitores kundër Leicesterit: Një rikthim i çmendur

para 7 muajve - Telegrafi

Arsenali ka shënuar fitore kundër Leicester Cityt. Londinezët e kanë hapur sezonin e ri të Ligës Premier me një fitore me rezultat 4-3. Granit Xhaka ka qenë ndër protagonistët kryesor të triumfit, duke...

Granit Xhaka me statistika fantastike kundër Leicester Cityt

para 7 muajve - Telegrafi

Arsenal ka nisur kampanjën e re me fitore në Ligën Premier. Londinezët kanë triumfuar kundër Leicester Cityt me rezultat 4-3, megjithëse dy herë ishin në disavantazh. Një ndër më meritorët për këtë fitore...

Xhaka “shpërthen” pas fitores

para 7 muajve - Lajmi.net

. Granit Xhaka ka shkëlqyer kundër Leicester Cityt. Kosovari dhuroi dy asistime, derisa pas ndeshjes u shpreh shumë i lumtur. “Rikthim i jashtëzakonshëm në ndeshjen e parë në ligën më të fortë në botë....

Reagon Granit Xhaka: Ja çfarë thotë për fitoren e jashtëzakonshme ndaj Leicesterit

para 7 muajve - GazetaBlic

Granit Xhaka ka qenë ndër protagonistët kryesor të triumfit të Arsenalit ndaj Leicesterit, duke asistuar dy herë në rikthimin e rezultatit të Gunnersave. Arsenali ka qenë dy herë në disavantazh dhe kur...

Flet Xhaka pas paraqitjes mbresëlënëse ndaj Leicester Cityt

para 7 muajve - Gazeta Express

Granit Xhaka ka shkëlqyer në fitoren e Arsenalit prej 4:3 ndaj Leicester Cityt, duke asistuar dy herë në fund të ndeshjes, për ta ndihmuar ekipin e Wenger që t’i marrë tri pikë. Arsenali e ka nisur me...

Futbollisti shqiptar premton një sezon të jashtëzakonshëm

para 7 muajve - Syri

Arsenali e ka nisur me fitore zezonin e ri në Premierligë, duke mposhtur 4-3 Leicester Cityn në stadiumin “Emirates”, ku skuadrat dhuruan spektakël për gjithë të pranishmit. Në këtë ndeshje shkëlqeu mesfushori...

Arsenal-Leicester, shikoni çfarë ka bërë Xhaka

para 7 muajve - Lajmi.net

. Granit Xhaka ka bërë një paraqitje fantastike ndaj Leicester Cityt. Kosovari ka bërë dy asistime në golat e Ramsey dhe Giroud, përcjellë “Lajmi.net”. Mediat angleze e kanë konsideruar atë si një ndër...

Liga Premier fillon me spektakël dhe shtatë gola, Arsenali triumfon ndaj Leicesterit (Foto/Video)

para 7 muajve - Telegrafi

Liga Premier e ka nisur sezonin e ri ashtu siç i ka hije këtij kampionati me spektakël e shumë gola. Arsenali edhe pse ishte dy herë në disavantazh në fund arrit ta mposht Leiceter Cityn me rezultat 4-3....

Arsenal përmbys gjithçka, për këtë kujdeset Giroud

para 7 muajve - Klan Kosova

Arsenal ka arrit që me dy gola të shpejtë të përmbys rezultatin e Leicester City. Është zëvendësuesi Olivier Giroud që ka shënuar në minutën e 85-të, për rezultatin 4:3, transmeton Klan Kosova. Ky është goli i Giroud: Interesante

Arsenal barazon në 3:3

para 7 muajve - Klan Kosova

Arsenal ka arrit që edhe një herë të barazojë rezultatin kundër Leicester City. Pas Lacazette dhe Welbeck në listën e golashënuesve të topçinjve është shënuar edhe Aaron Ramsey. Ai ka arrit që ta shënojë...

Arsenali triumfoi ndaj Leicesterit

para 7 muajve - RTV 21

Arsenali fitoi 4-3 ndaj Leicester Premier League nisi që në ndeshjen e parë spektakolare me Arsenalin dhe Leicesterin që ngritën siparin me një sfidë fantastike mes tyre, ku Topcinjtë goditën në fund me...

Statistikat mbresëlënëse të Xhakës ndaj Leicester City

para 7 muajve - Gazeta Express

. Granit Xhaka ka shkëlqyer në fitoren e Arsenalit prej 4:3 ndaj Leicester Cityt. Arsenali e ka nisur me fitore zezonin e ri në Premierligë, duke e mposhtur 4:3 Leicester Cityn në stadiumin “Emirates”,...

Nota e Granit Xhakës në fitoren e Arsenalit ndaj Leicesterit

para 7 muajve - GazetaBlic

Arsenali e ka nisur me fitore sezonin e ri në Premierligë. Arsenal ka arritur të mposht Leicester Cityn në ndeshjen e parë të sezonit, duke e mundur me përmbysje me rezultat 4:3, shkruan Gazeta Blic Mesfushori...

Çmenduri në startin e Premierligës, Arsenali bën përmbysjen e madhe ndaj Leicesterit

para 7 muajve - Syri

Arsenali dhe Leicester City hapën sezonin e ri të Premierligës me sfidën mes tyre në stadiumin “Emirates”, shkruan SYRI.net . Vetëm 2 minuta lojë i është dashur “Topçinjve” për të kaluar në avantazh. Alexandre...

Arsenal përsëri në disavantazh

para 7 muajve - Klan Kosova

Leicester City ka krijuar edhe një herë epërsi ndaj Arsenal. Është sulmuesi Jamie Vardy që ka realizuar për 2:3 në minutën e 56-të të takimit që po zhvillohet në Emirates Stadium, transmeton Klan Kosova....

Vardy i pandalshëm, rikthen Leicesterin në epërsi

para 7 muajve - Telegrafi

Jamie Vardy ka arritur të shënojë golin e dytë personal, ndërsa të tretin për Leicesterin. Rezultati aktual është 3-2 në të mirë të dhelprave. Harkim i bukur në zonë nga goditja e këndit, e Vardy i vetmuar...

Xhaka asiston në rikthimin e madh të Arsenalit

para 7 muajve - Koha.net

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, ka asistuar dy herë në fitoren të cilën Arsenali e siguroi në çastet e fundit të takimit kundër Leicester Cityt. Ndeshjen hapëse të Premier Ligës për sezonin e ri Arsenali...

Xhaka premton një sezon të madh, shikoni çfarë ka arritur në ndeshjen e parë në Premierligë

para 7 muajve - Gazeta Express

Arsenali e ka mposhtur 4:3 Leicester Cityn në ndeshjen e parë të Premierligës për sezonin 2017/18 ku shkëlqeu Granit Xhaka. Arsenali e ka nisur me fitore zezonin e ri në Premierligë, duke e mposhtur 4:3...

Arsenali fiton me përmbysje të jashtëzakonshme ndaj Leicesterit

para 7 muajve - Aktuale

Arsenali e ka mposhtur Leicester Cityn në ndeshjen hapëse të Premierligës. Skuadra londineze fitoi me rikthim në rezultat, 4:3. Golat për Arsenalin i shënuan Alexandre Lacazette, Danny Welbeck, Aron Ramsey...

Arsenali e nis me fitore sezonin e ri në Premierligë

para 7 muajve - GazetaBlic

Arsenali e ka mposhtur Leicester Cityn në ndeshjen hapëse të Premierligës. Skuadra londineze fitoi me rikthim në rezultat, 4:3. Golat për Arsenalin i shënuan Alexandre Lacazette, Danny Welbeck, Aron Ramsey...

Start i “çmendur”, Arsenali fiton 4-3 ndaj Leicester

para 7 muajve - SuperSport

Premier League nisi që në ndeshjen e parë spektakolare me Arsenalin dhe Leicesterin që ngritën siparin me një sfidë fantastike mes tyre, ku Topcinjtë goditën në fund me Ramsey e Giroud për të fituar 4-3...

Arsenali përmbysi Leicesterin, e nisi me fitore sezonin e ri në Premierligë

para 7 muajve - Gazeta Express

Arsenali e ka mposhtur 4:3 Leicester Cityn në ndeshjen e parë të Premierligës për sezonin 2017/18 ku shkëlqeu Granit Xhaka. Arsenali e ka nisur me fitore zezonin e ri në Premierligë, duke e mposhtur 4:3...

Rrebesh golash në Premierligë, Arsenali fiton me "çyk" të zorit

para 7 muajve - Indeks online

Ndeshje spektakolare ka qenë ndeshja hapëse e Premierligës Angleze këtë edicion. Rikthime në rezultat dhe plot shtatë gola janë shënuar në sfidën në mes të Arsenalit dhe Leicesterit. Lojtari kryesor i...

Arsenal-Leicester, përmbysje sensacionale

para 7 muajve - Aktuale

Arsenali përmbysë rezultatin në mënyrë sensacionale. Olivier Giroud shënon për 4:3.

Arsenali fiton me përmbysje të jashtëzakonshme ndaj Leicesterit

para 7 muajve - Lajmi.net

. Arsenali e ka mposhtur Leicester Cityn në ndeshjen hapëse të Premierligës. Skuadra londineze fitoi me rikthim në rezultat, 4:3. Golat për Arsenalin i shënuan Alexandre Lacazette, Danny Welbeck, Aron...

Arsenal-Leicester, përmbysje sensacionale

para 7 muajve - Lajmi.net

. Arsenali përmbysë rezultatin në mënyrë sensacionale. Olivier Giroud shënon për 4:3.

Arsenali shënon dy gola për dy minuta, përmbys Leicester Cityn

para 7 muajve - Gazeta Express

. Arsenali ka përmbysur Leicester Cityn dhe po fiton 4:3. Për 3:3 shënoi Aaron Ramsey në minutën e 83’të, derisa sulmuesi Oliver Giroud shënoi për 4:3 në minutën e 85’të. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit...

Arsenal-Leicester, barazim dramatik

para 7 muajve - Lajmi.net

. Aron Ramsey barazon rezultatin ndaj Leicesterit. 3:3.

Ramsey shënon, Arsenali barazon

para 7 muajve - Aktuale

Aron Ramsey në minutën e 83 barazon rezultatin

Asistim fenomenal nga Xhaka, shënon përsëri Arsenali

para 7 muajve - GazetaBlic

Aaron Ramsey ka shënuar duke barazuar në 3-3 për Arsenalin, në minutën e 83 të takimit, pas një asistimi fantastik nga Granit Xhaka. https://my.mixtape.moe/rskcqr.mp4

Welbeck barazon në sekondat e fundit të pjesës së parë

para 7 muajve - Klan Kosova

Arsenal dhe Leicester City kanë shkuar në pushimin mes dy pjesëve me rezultat të barabartë. Është sulmuesi i Arsenal, Danny Welbeck që ka barazuar në sekondat e fundit të lojës shtesë, transmeton Klan...

Leicesteri rikthen epërsinë ndaj Arsenalit, gol i bukur nga Vardy

para 7 muajve - GazetaBlic

Jamie Vardy ka shënuar për epërsinë 3-2 të Leicesterit ndaj Arsenalit në ‘Emirates’, në minutën e 56 të takimit. https://my.mixtape.moe/uklgdy.mp4

Vardy shënon për ta dërguar Leicesterin në epërsi

para 7 muajve - Telegrafi

Jamie Vardy ka shënuar në Emirates për ta dërguar në epërsi Leicesterin në 2-1. Zhvillohej minuta e 29-të ku Arsenali gaboj një mbrojtje e Vardy u gjend më së mirë në zonë pas një pasimi të Albrihgton....

Çfarë po ndodh me Arsenalin, Leicesteri shënon sërish

para 7 muajve - Gazeta Express

. Leicester City ka kaluar sërish në epërsi ndaj Arsenalit. Për 3:2 shënoi sërish sulmuesi, Jamie Vardy, në minutën e 56’të, që ishte goli i dytë personal për anglezin në këtë ndeshje. Bëje LIKE dhe merr...

VIDEO/ Arsenal-Leicester, nuk kanë të mbaruar surprizat, shihni çfarë ndodh në fund të pjesës së parë

para 7 muajve - Syri

Arsenali dhe Leicester City hapin sezonin e ri të Premierligës me sfidën që po luajnë mes tyre në stadiumin “Emirates”, shkruan SYRI.net . Vetëm 2 minuta lojë i është dashur “Topçinjve” për të kaluar në...

Leicester përmbys rezultatin ndaj Arsenal

para 7 muajve - Klan Kosova

Arsenal e nisi mjaftë mirë takimin ndaj Leicester City duke shënuar gol herët. Por mysafirëve po u shkon më mirë loja. Ata pas barazimit tash kanë krijuar epërsi prej 1:2, transmeton Klan Kosova. Është...

Arsenal-Leicester, gol shokues

para 7 muajve - Lajmi.net

. Jamie Vardy ka rikthyer epërsinë e Leicester Cityt ndaj Arsenalit.

Leonita nuk i ndahet as në stadium Granit Xhakës

para 7 muajve - Telegrafi

Arsenal sonte (e premte) starton kampionatin e ri në Ligën Premier. Ekipi londinez ka mirëpritur sot Leicester Cityn për ndeshjen e tyre, ndërsa shumë të entuziasmuar duket të kenë qenë shqiptarët Shkodran...

Lacazette shënon pas 2 minutave për Arsenalin

para 7 muajve - Portalb

Alexandre Lacazette ka shënuar gol pas vetëm 2 minutash lojë. Ylli francez ka debutuar në mënyrën më të mirë të mundshme duke shënuar në aksionin e parë serioz për topçinjtë. Transferi më i shtrenjtë në...

Barazohet rezultati në Emirates Stadium

para 7 muajve - Klan Kosova

Epërsia e Arsenal e krijuar përmes Lacazette kundër Leicester, ka zgjat pak. Vetëm tre minuta pas golit debutues të francezit, Shinji Okazani ka barazuar rezultatin në 1:1 në minutën e pestë, transmeton...

Welbeck e kthen në lojë Arsenalin

para 7 muajve - Aktuale

Në minutën e 45 Arsenali përmes Dany Welbeck barazon rezultatin Danny Welbeck Goal HD – Arsenal 2-2 Leicester… by fififilive

Arsenal-Leicester, edhe një gol tjetër

para 7 muajve - Lajmi.net

. Danny Welbeck barazon rezultatin ndaj Leicesterit në 2:2.

VIDEO/ Arsenal-Leicester, nuk kanë të mabruar surprizat, shihni çfarë ndodh në fund të pjesës së parë

para 7 muajve - Syri

Arsenali dhe Leicester City hapin sezonin e ri të Premierligës me sfidën që po luajnë mes tyre në stadiumin “Emirates”, shkruan SYRI.net . Vetëm 2 minuta lojë i është dashur “Topçinjve” për të kaluar në...

Një minutë pas debutimit, Lacazette shënon gol për Arsenal

para 7 muajve - Klan Kosova

Arsenal e ka nisur mjaftë mirë ndeshjen hapëse kampionate kundër Leicester City. Veçse edhe më i mriz ka qenë debutimi në Premier League për sulmuesin Alexandre Lacazette. Francezi ka arrit që të shënojë...

Arsenali barazon gjithçka

para 7 muajve - Gazeta Express

. Arsenali ka barazuar në 2:2 rezultatin ndaj Leicester City. Golin e dytë për “Topçinjtë” e shënoi në fund të ndeshjes sulmuesi, Danny Welbeck, pas një tollovie të krijuar në zonë. Bëje LIKE dhe merr...

Arsenal – Leicester City, gol në fundin e pjesës së parë

para 7 muajve - GazetaBlic

Danny Welbeck ka barazuar në 2-2 rezultatin për Arsenalin, në fundin e pjesës së parë. https://my.mixtape.moe/mjzinu.mp4

"Dhelpra" është gjallë, Vardy ia terron Arsenalit

para 7 muajve - Indeks online

Jamie Vardy është ai i njëjti. Sulmuesi anglez e ka kaluar Leicesterin në epërsi në përballjen që po zhvillohet në Londër. Pas golit të Okazakit, Vardy u përkujdes për epërsinë e parë të "dhelprave" duke...

Start i “çmendur”, Arsenali fiton 4-3 ndaj Leicester

para 7 muajve - Flaka

Premier League nisi që në ndeshjen e parë spektakolare me Arsenalin dhe Leicesterin që ngritën siparin me një sfidë fantastike mes tyre, ku Topcinjtë goditën në fund me Ramsey e Giroud për të fituar 4-3...

Arsenal-Leicester, gol i papritur

para 7 muajve - Lajmi.net

. Jamie Vardy ka kaluar Leicesterin në epërsi ndaj Arsenalit. 1:2.

VIDEO/ Arsenal-Leicester, surprizë e madhe në ‘Emirates’, shokohen ‘Topçinjtë’

para 7 muajve - Syri

Arsenali dhe Leicester City hapin sezonin e ri të Premierligës me sfidën që po luajnë mes tyre në stadiumin “Emirates”, shkruan SYRI.net . Vetëm 2 minuta lojë i është dashur “Topçinjve” për të kaluar në...

Granit Xhaka pas fitores kundër Leicesterit: Një rikthim i çmendur

para 7 muajve - Almakos

Arsenali ka shënuar fitore kundër Leicester Cityt. Londinezët e kanë hapur sezonin e ri të Ligës Premier me një fitore me rezultat 4-3. Granit Xhaka ka qenë ndër protagonistët kryesor të triumfit, duke...

Tjetër gol në ndeshjen Arsenal – Leicester City

para 7 muajve - Gazeta Express

. Leicester City ka kaluar në epërsi ndaj Arsenalit në ndeshjen që po zhvillohet ne stadiumin “Emirates” dhe po fiton 2:1. Golin e dytë për mysafirët e shënoi sulmuesi, Jamie Vardy, në minutën e 29’të....

VIDEO/ Arsenal-Leicester, ndizet sfida nga ky gol me kokë

para 7 muajve - Syri

Arsenali dhe Leicester City hapin sezonin e ri të Premierligës me sfidën që po luajnë mes tyre në stadiumin “Emirates”, shkruan SYRI.net . Vetëm 2 minuta lojë i është dashur “Topçinjve” për të kaluar në...

Granit Xhaka me statistika fantastike kundër Leicester Cityt

para 7 muajve - Almakos

Arsenal ka nisur kampanjën e re me fitore në Ligën Premier. Londinezët kanë triumfuar kundër Leicester Cityt me rezultat 4-3, megjithëse dy herë ishin në disavantazh. Një ndër më meritorët për këtë fitore...

Arsenal-Leicester, dy gola për dy minuta

para 7 muajve - Lajmi.net

. Shinji Okazaki barazon rezultatin në ndeshjen Arsenal-Leicester (1:1).

Leicesteri befason Arsenalin, e barazon rezultatin

para 7 muajve - GazetaBlic

Shinji Okazaki ka barazuar në 1-1 rezultatin për Leicester Cityn, pas 5 minutave lojë. https://my.mixtape.moe/jelbiu.mp4

VIDEO/ Arsenal-Leicester, në minutën e 2-të shënohet goli i parë i sezonit në Angli

para 7 muajve - Syri

Arsenali dhe Leicester City hapin sezonin e ri të Premierligës me sfidën që po luajnë mes tyre në stadiumin “Emirates”, shkruan SYRI.net . Vetëm 2 minuta lojë i është dashur “Topçinjve” për të kaluar në...

Arsenal-Leicester, dy gola për dy minuta

para 7 muajve - Aktuale

Shinji Okazaki barazon rezultatin në ndeshjen Arsenal-Leicester (1:1).

Shënohen dy gola të shpejtë në ndeshjen Arsenal – Leicester City

para 7 muajve - Gazeta Express

Janë shënuar dy gola të shpejtë në sfidën që po zhvillohet në stadiumin “Emirates” mes Arsenalit e Leicester Cityt, rezultati vazhdon të jetë i barabartë, 1:1. Të parët në epërsi kaluan vendasit përmes...

Goli i parë sezonal në Premierligë shënohet në minutën e dytë

para 7 muajve - Aktuale

Alexandre Lacazette ka shënuar në minutën e dytë për Arsenalin ndaj Leicesterit.

Goli i parë sezonal në Premierligë shënohet në minutën e dytë

para 7 muajve - Lajmi.net

. Alexandre Lacazette ka shënuar në minutën e dytë për Arsenalin ndaj Leicesterit.

Formacionet zyrtare: Arsenal – Leicester

para 7 muajve - Klan Kosova

Këtë të premte kampionati anglez për sezonin e ri hapet me ndeshjen Arsenal – Leicester City. Për këtë takim sapo janë publikuar edhe formacionet zyrtare, transmeton Klan Kosova. Sonte do të debutojë në...

Çfarë debutimi, Lacazette shënon pas 2 minutave për Arsenalin

para 7 muajve - Indeks online

Alexandre Lacazette ka shënuar gol pas vetëm 2 minutash lojë. Ylli francez ka debutuar në mënyrën më të mirë të mundshme duke shënuar në aksionin e parë serioz për topçinjtë. Transferi më i shtrenjtë në...

Ka gol në takimin Arsenal – Leicester City

para 7 muajve - GazetaBlic

Alexandre Lacazette ka shënuar për epërsinë 1:0 të Arsenalit ndaj Leicester Cityt, në minutën e 2-të të takimit. https://my.mixtape.moe/jixnvl.mp4

Fillon Liga Premier me ndeshjen Arsenal – Leicester, formacionet zyrtare

para 7 muajve - Telegrafi

Arsenali do ta bëjë hapjen e Ligës Premier, me ndeshjen që do ta zhvillojë si vendas kundër Leicester Cityt. Arsene Wenger për këtë takim ka zgjedhur lojtarët më në formë, duke mos i rrezikuar disa nga...

Formacionet zyrtare: Arsenal – Leicester City

para 7 muajve - Aktuale

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Arsenalit dhe Leicester Cityt. Arsenali dhe Leicester City do të hapin sezonin e ri në Premierligë nga ora 20:45, që do të përballen në stadiumin “Emirates”....

Starton Premierliga me sfidën Arsenal-Leicester, ja formacionet zyrtare

para 7 muajve - Ora news

Arsenali dhe Leicester City do të hapin sezonin e ri të Premierligës me sfidën që do të luajnë mes tyre në stadiumin “Emirates” në orën 20:45, shkruan SYRI.net . Dy trajnerët kanë publikuar formacionet...

Arsenali shënon dy gola për dy minuta, përmbys Leicester Cityn

para 7 muajve - Opozita

Arsenali ka përmbysur Leicester Cityn dhe po fiton 4:3. Për 3:3 shënoi Aaron Ramsey në minutën e 83’të, derisa sulmuesi Oliver Giroud shënoi për 4:3 në minutën e 85’të Related

Start i çmendur në Premier League, Arsenal përmbys Leicester

para 7 muajve - Te Sheshi

Premier League hapi siparin me sfidën fantastike mes Arsenalit dhe Leicesterit, ku “topçinjtë” përmbysën në fund me Ramsey e Giroud për të fituar 4-3. Fillimi ishte i shpejtë në “Emirates” me “topçinjtë”...

Arsenal – Leicester City, formacionet zyrtare

para 7 muajve - GazetaBlic

Arsenali dhe Leicester City kanë publikuar formacionet zyrtare para ndeshjes hapëse për edicionin e ri në Premierligë. Ky takim nis me fillim nga ora 20.45 Arsenal: Cech, Holding, Monreal, Kolasinac, Eleneny,...

Arsenal-Leicester City, formacionet zyrtare

para 7 muajve - Lajmi.net

. Arsenali dhe Leicester City kanë publikuar formacionet zyrtare para ndeshjes. Arsenal: Cech, Holding, Monreal, Kolasinac, Eleneny, Xhaka, Bellerin, Chamberlain, Ozil, Welbeck, Lacazette. Leicester City:...

Starton Premierliga me sfidën Arsenal-Leicester, ja formacionet zyrtare

para 7 muajve - Syri

Arsenali dhe Leicester City do të hapin sezonin e ri të Premierligës me sfidën që do të luajnë mes tyre në stadiumin “Emirates” në orën 20:45, shkruan SYRI.net . Dy trajnerët kanë publikuar formacionet...

Starton Premierliga Angleze, një kosovar në formacionin e parë

para 7 muajve - Indeks online

Arsenal-Leicester është ndeshja hapëse e Premierligës Angleze. Granit Xhaka do të startoi nga minuta e parë për Arsenalin ndërsa Mustafi është lënë në bankën rezervë. Lacazette poashtu e ka nisur ndeshjen...

Start i “çmendur”, Arsenali fiton 4-3 ndaj Leicester

para 7 muajve - AlbPress

Premier League nisi që në ndeshjen e parë spektakolare me Arsenalin dhe Leicesterin që ngritën siparin me një sfidë fantastike mes tyre, ku Topcinjtë goditën në fund me Ramsey e Giroud për të fituar 4-3...

Vardy i pandalshëm, rikthen Leicesterin në epërsi

para 7 muajve - Almakos

Jamie Vardy ka arritur të shënojë golin e dytë personal, ndërsa të tretin për Leicesterin. Rezultati aktual është 3-2 në të mirë të dhelprave. Harkim i bukur në zonë nga goditja e këndit, e Vardy i vetmuar...

Formacionet zyrtare: Arsenal – Leicester City

para 7 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Arsenalit dhe Leicester Cityt. Arsenali dhe Leicester City do të hapin sezonin e ri në Premierligë nga ora 20:45, që do të përballen në stadiumin “Emirates”,...

Xhaka, i rëndësishëm në fitoren e parë të Arsenalit

para 7 muajve - Albinfo

Reprezentuesi i Zvicrës asistoi dy herë në fitoren 4 me 3 ndaj Leicester City-t. Për dy minuta, ai asistoi për Aaron Ramseyn ’83 dhe Olivier Giroudin ’85 Mesfushori Granit Xhaka ishte ndër më meritorët...

Vardy shënon për ta dërguar Leicesterin në epërsi

para 7 muajve - Almakos

Jamie Vardy ka shënuar në Emirates për ta dërguar në epërsi Leicesterin në 2-1. Zhvillohej minuta e 29-të ku Arsenali gaboj një mbrojtje e Vardy u gjend më së mirë në zonë pas një pasimi të Albrihgton....

Leonita nuk i ndahet as në stadium Granit Xhakës

para 7 muajve - Almakos

Arsenal sonte (e premte) starton kampionatin e ri në Ligën Premier. Ekipi londinez ka mirëpritur sot Leicester Cityn për ndeshjen e tyre, ndërsa shumë të entuziasmuar duket të kenë qenë shqiptarët Shkodran...

Arsenali fiton 4-3 ndaj Leicester

para 7 muajve - Gazeta e re

Premier League nisi që në ndeshjen e parë spektakolare me Arsenalin dhe Leicesterin që ngritën siparin me një sfidë fantastike mes tyre, ku Topcinjtë goditën në fund me Ramsey e Giroud për të fituar 4-3...

Arsenali fiton 4-3 ndaj Leicester

para 7 muajve - KosovaPress

Fillimi ishte i zjarrtë ne “Emirates” me “topçinjtë” që goditën të parët që në të 2-tën kur Lacazzette shënoi golin e tij të parë anglez. Përgjigja e miqve nuk vonoi pasi në të 5-tën ishte radha e Okazakit...

Shpend Ahmeti i gëzohet dy asistimeve të Xhakës

para 7 muajve - Insajderi

Granit Xhaka me skuadrën e tij, Arsenalin, e ka nisur mirë stinorin e ri të Premier Ligës angleze pasi e mposhti Leciester Cityn me rezultat 4-3. Mesfushori me origjinë shqiptare asistoi në dy gola të...

Xhaka premton një sezon të madh, shikoni çfarë ka arritur në ndeshjen e parë në Premierligë

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Arsenali e ka mposhtur 4:3 Leicester Cityn në ndeshjen e parë të Premierligës për sezonin 2017/18 ku shkëlqeu Granit Xhaka. Arsenali e ka nisur me fitore zezonin e ri në Premierligë, duke e mposhtur 4:3...

Arsenali përmbysi Leicesterin, e nisi me fitore sezonin e ri në Premierligë

para 7 muajve - Gazeta Liria

Arsenali e ka mposhtur 4:3 Leicester Cityn në ndeshjen e parë të Premierligës për sezonin 2017/18 ku shkëlqeu Granit Xhaka. Arsenali e ka nisur me fitore zezonin e ri në Premierligë, duke e mposhtur 4:3...

Arsenali e nisi me fitore sezonin e ri në Premierligë

para 7 muajve - Sovrani

Arsenali e ka mposhtur 4:3 Leicester Cityn në ndeshjen e parë të Premierligës për sezonin 2017/18 ku shkëlqeu Granit Xhaka. Arsenali e ka nisur me fitore zezonin e ri në Premierligë, duke e mposhtur 4:3...

Lajmi i fundit/ Premier League nis me spektakël, 7 gola dhe super përmbysje e Arsenalit ndaj Leicester (VIDEOT E GOLAVE)

para 7 muajve - Newsport

Premier League nis me spektakël, plot 7 gola që në ndeshjen hapëse të sezonit. Arsenal mposht Leicester-in me shifrat 4-3 në një përballje emocionuese dhe drithëruese, madje edhe dramatike. Lacazete shënoi...

Arsenali fiton me përmbysje ndaj Leicesterit [video]

para 7 muajve - Insajderi

Arsenali e ka mposhtur 4:3 Leicester Cityn në ndeshjen e parë të Premier Ligës për sezonin 2017/18. Arsenali e ka nisur me fitore zezonin e ri në Premierligë, duke e mposhtur 4:3 Leicester Cityn në stadiumin...

Arsenali shënon dy gola për dy minuta, përmbys Leicester Cityn

para 7 muajve - Sovrani

Arsenali ka përmbysur Leicester Cityn dhe po fiton 4:3. Për 3:3 shënoi Aaron Ramsey në minutën e 83’të, derisa sulmuesi Oliver Giroud shënoi për 4:3 në minutën e 85’të. Facebook Twitter Google Plus

Conte tregon favoritët e Premierligës

para 7 muajve - Gazeta Express

Conte pret një edicion të zjarrtë në Premierligë. Sezoni 2017/18 në Premielrigë nis me sfidën e sotme mes Arsenalit dhe Leicester Cityt, që do të zhvillohet nga ora 20:45. Trajneri i Chelseat, Antonio...

Conte dëshpëron Moratan

para 7 muajve - Gazeta Express

. Alvaro Morata mund të mos debutojë në Premierligë të shtunën ndaj Burnley, ai do ta nisë ndeshjen nga stoli. Sulmuesi spanjoll, Alvaro Morata, i cili u transferua te Chelsea nga Real Madridi për 80 milionë...

Conte: Moratas i nevojitet kohë

para 7 muajve - Zeri

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte thotë se sulmuesit të ri të skuadrës, Alvaro Morata i nevojitet më shumë kohë për t’u adaptuar, transmeton zeri.info Klubi londinez shpenzoi 70 milionë funte për nënshkrimin...

Fillon Liga Premier me ndeshjen Arsenal – Leicester, formacionet zyrtare

para 7 muajve - Almakos

Arsenali do ta bëjë hapjen e Ligës Premier, me ndeshjen që do ta zhvillojë si vendas kundër Leicester Cityt. Arsene Wenger për këtë takim ka zgjedhur lojtarët më në formë, duke mos i rrezikuar disa nga...

Arsenali barazon gjithçka

para 7 muajve - Sovrani

Arsenali ka barazuar në 2:2 rezultatin ndaj Leicester City. Golin e dytë për “Topçinjtë” e shënoi në fund të ndeshjes sulmuesi, Danny Welbeck, pas një tollovie të krijuar në zonë. Facebook Twitter Google Plus

Tjetër gol në ndeshjen Arsenal – Leicester City

para 7 muajve - Sovrani

Leicesteri është duke e fituar 2:1 Arsenalit në “Emirates”. Leicester City ka kaluar në epërsi ndaj Arsenalit në ndeshjen që po zhvillohet ne stadiumin “Emirates” dhe po fiton 2:1. Golin e dytë për mysafirët...

Leonita nuk i ndahet as në stadium Granit Xhakës

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Arsenal sonte (e premte) starton kampionatin e ri në Ligën Premier. Ekipi londinez ka mirëpritur sot Leicester Cityn për ndeshjen e tyre, ndërsa shumë të entuziasmuar duket të kenë qenë shqiptarët Shkodran...

Çfarë debutimi, Lacazette shënon pas 2 minutave për Arsenalin

para 7 muajve - Sovrani

Alexandre Lacazette ka shënuar gol pas vetëm 2 minutash lojë. Ylli francez ka debutuar në mënyrën më të mirë të mundshme duke shënuar në aksionin e parë serioz për topçinjtë. Transferi më i shtrenjtë në...

Premier League nis me Arsenal-Leicester, formacionet zyrtare të ndeshjes hapëse të sezonit të ri

para 7 muajve - Newsport

Premier League nis sot sezonin futbollistik 2017-2018. Ndeshja hapëse do të jetë ajo mes Arsenalit dhe Leicester që do të luhet në orën 20:45. Gjithçka është gati për fillimin e një tjetër sezoni që premton...

Starton Premierliga Angleze, një kosovar në formacionin e parë

para 7 muajve - Periskopi

Arsenal-Leicester është ndeshja hapëse e Premierligës Angleze. Granit Xhaka do të startoi nga minuta e parë për Arsenalin ndërsa Mustafi është lënë në bankën rezervë. Lacazette poashtu e ka nisur ndeshjen...

Formacioni zyrtar i Arsenalit, starton Xhaka

para 7 muajve - Insajderi

Arsenali do ta bëjë hapjen e Ligës Premier, me ndeshjen që do ta zhvillojë si vendas kundër Leicester Cityt. Faqja zyrtare e Arsenalit ka publikuar 11 futbollistët të cilët do të startojnë. Në mesfushë...

Conte dëshpëron Moratan

para 7 muajve - Gazeta Liria

Alvaro Morata mund të mos debutojë në Premierligë të shtunën ndaj Burnley, ai do ta nisë ndeshjen nga stoli. Sulmuesi spanjoll, Alvaro Morata, i cili u transferua te Chelsea nga Real Madridi për 80 milionë...

Conte dëshpëron Moratan

para 7 muajve - Sovrani

Alvaro Morata mund të mos debutojë në Premierligë të shtunën ndaj Burnley, ai do ta nisë ndeshjen nga stoli. Sulmuesi spanjoll, Alvaro Morata, i cili u transferua te Chelsea nga Real Madridi për 80 milionë...

Morata, ndodh një problem i madh në Chelsea

para 7 muajve - Lajmi.net

Alvaro Morata ka një problem te skuadra e re, Chelsea. Alvaro Morata është ankuar se ka filluar të kritikohet nga tifozët e Chelseas ende pa filluar sezoni i ri në Premierligë. “Unë kam luajtur në dy miqësore,...

Morata i shqetësuar në Chelsea: Tifozët tashmë më kanë vrarë

para 7 muajve - Gazeta Express

​Alvaro Morata nuk e ka nisur qysh duhet aventurën në Chelsea Sulmuesi spanjoll, Alvaro Morata gjatë kësaj vere u largua nga Real Madrid për të kaluar në Chelsea për 80 milionë euro. Fillimi për Moratan...

Premierliga sonte nis sezonin e ri, do të kemi një superndeshje

para 7 muajve - Koha Jone

Premierliga angleze sonte do të kthehet në aksion me ndeshjen ndërmjet Arsenalit dhe Leicester Cityt Pritjes së tifozëve për të parë skuadrat e tyre në aksion në ligat kombëtare po i vjen fundi, me Premierligën...

Nis sezoni i ri i Premier League, Xhaka pritet të startojë për Arsenalin

para 7 muajve - Albinfo

Mesfushori Granit Xhaka i cili ishte edhe njeriu i ndeshjen ne finalen e superkupës që e fituan ndaj Chelseas pritët që të startojë në 11-shen e parë Sezoni i ri i Premier Ligës do të nisë sonte në mbrëmje....

Sonte starton “Premier League”, “dhelprat” kanë 23 vite pa fitore kundër londinezëve

para 7 muajve - BalkanWeb

Pritjes së tifozëve anglez për të parë në aksion skuadrat e tyre do t’i vijë fundi sonte në orën 20:45 kur Arsenal dhe Leicester do të hapin zyrtarisht sezonin e ri 2017-2018 të “Premier League”. Dy skuadrat...

Sonte starton “Premier League”, “dhelprat” kanë 23 vite pa fitore kundër londinezëve

para 7 muajve - Koha Jone

Pritjes së tifozëve anglez për të parë në aksion skuadrat e tyre do t’i vijë fundi sonte në orën 20:45 kur Arsenal dhe Leicester do të hapin zyrtarisht sezonin e ri 2017-2018 të “Premier League”. Dy skuadrat...

Arsenal – Leicester City, befasi në formacionet startuese

para 7 muajve - Infokusi

Sonte do të zhvillohet ndeshja e parë e sezonit 2017/18 e Premierligës, ndërmjet Arsenalit dhe Leicester Cityt. Skuadra e Arsenalit do të nis sezonin e ri të Premierligës, duke pritur në Emirates Stadium...

Premierliga sonte nis sezonin e ri, do të kemi një superndeshje

para 7 muajve - Ina

Premierliga angleze sonte do të kthehet në aksion me ndeshjen ndërmjet Arsenalit dhe Leicester Cityt Pritjes së tifozëve për të parë skuadrat e tyre në aksion në ligat kombëtare po i vjen fundi, me Premierligën...

Premierliga sonte nis sezonin e ri, do të kemi një superndeshje

para 7 muajve - Syri

Premierliga angleze sonte do të kthehet në aksion me ndeshjen ndërmjet Arsenalit dhe Leicester Cityt Pritjes së tifozëve për të parë skuadrat e tyre në aksion në ligat kombëtare po i vjen fundi, me Premierligën...

Morata i shqetësuar në Chelsea: Tifozët tashmë më kanë vrarë

para 7 muajve - Infokusi

Alvaro Morata nuk e ka nisur qysh duhet aventurën në Chelsea. Sulmuesi spanjoll, Alvaro Morata gjatë kësaj vere u largua nga Real Madrid për të kaluar në Chelsea për 80 milionë euro. Fillimi për Moratan...

Arsenal – Leicester City, formacionet e ndeshjes së parë në sezonin e ri në Premierligë

para 7 muajve - Lajmi.net

Sonte do të zhvillohet ndeshja e parë e sezonit 2017/18 e Premierligës, ndërmjet Arsenalit dhe Leicester Cityt.

​Formacionet, Arsenal – Leicester

para 7 muajve - Gazeta Express

Sonte do të zhvillohet ndeshja e parë e sezonit 2017/18 e Premierligës, ndërmjet Arsenalit dhe Leicester Cityt Skuadra e Arsenalit do të nis sezonin e ri të Premierligës, duke pritur në Emirates Stadium...

​Premierliga sonte nis sezonin e ri, do të kemi një superndeshje

para 7 muajve - Gazeta Express

Premierliga angleze sonte do të kthehet në aksion me ndeshjen ndërmjet Arsenalit dhe Leicester Cityt Pritjes së tifozëve për të parë skuadrat e tyre në aksion në ligat kombëtare po i vjen fundi, me Premierligën...

Sonte na pret një ndeshje e madhe: Arsenal – Leicester City

para 7 muajve - Periskopi

Sonte edhe zyrtarisht fillon sezoni i ri i Premier Ligës Angleze. Sonte nga ora 20:45 do të përballen Arsenal – Leicester City duke e hapur sezonin e ri të Premier Ligës Angleze. Ndeshja e xhiros së parë...

Morata i shqetësuar në Chelsea: Tifozët tashmë më kanë vrarë

para 7 muajve - Sovrani

Alvaro Morata nuk e ka nisur qysh duhet aventurën në Chelsea. Sulmuesi spanjoll, Alvaro Morata gjatë kësaj vere u largua nga Real Madrid për të kaluar në Chelsea për 80 milionë euro. Fillimi për Moratan...

Formacionet Arsenal-Leicester

para 7 muajve - Sovrani

Sonte do të zhvillohet ndeshja e parë e sezonit 2017/18 e Premierligës, ndërmjet Arsenalit dhe Leicester Cityt. Facebook Twitter Google Plus

Arsenal – Leicester City, formacionet e ndeshjes së parë në sezonin e ri në Premierligë

para 7 muajve - Periskopi

Sonte do të zhvillohet ndeshja e parë e sezonit 2017/18 e Premierligës, ndërmjet Arsenalit dhe Leicester Cityt.

Premierliga sonte nis sezonin e ri, do të kemi një superndeshje

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Premierliga angleze sonte do të kthehet në aksion me ndeshjen ndërmjet Arsenalit dhe Leicester Cityt Pritjes së tifozëve për të parë skuadrat e tyre në aksion në ligat kombëtare po i vjen fundi, me Premierligën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK