http://kariera.mk

Kuvendi mblidhet sërish të hënën

para 10 muajve - Klan

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Veliu për AKR-në: S’është mirë të prishet koalicioni

para 10 muajve - Koha.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK-ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm....

Bahtiri: LDK dëshiron t’i bashkohet PAN-it

para 10 muajve - GazetaBlic

Agim Bahtiri i AKR-së, ka thënë se deklarata e tij e mëhershme se nuk do të pritet LDK-ja deri në pafundësi është nxjerr nga konteksti, pasi ai thotë se vazhdon të qëndroj kundër bashkimit me koalicionin...

Deputeti i LDK-së: LAA-ja është e qëndrueshme, PAN po e bllokon seancën

para 10 muajve - Indeks online

Përkundër dilemave që ka ngritur kreu i AKR-së Behgjet Pacolli për një bashkim me koalicionin PDK-AAK-Nisma, duket se një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Të paktën kështu thotë deputeti i LDK-së, Armend...

PAN-i shpreson në themelim të shpejtë të institucioneve

para 10 muajve - Koha.net

Brenda dhjetë ditësh, do të formohen institucionet e reja. Kështu kanë deklaruar Ramush Haradinaj dhe Kadri Veseli, për mediat lokale në Prizren. I nominuari për kryeministër nga koalicion PAN, Ramush...

Veliu për AKR-në: S’është mirë të pritesh koalicioni

para 10 muajve - Koha.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK-ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm....

Bahtiri: LDK dëshiron t’i bashkohet PAN-it, s’mund të qëndrojmë gjatë në këtë pozicion

para 10 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri ka thënë se deklarata e tij e mëhershme se nuk do të pritet LDK-ja deri në pafundësi është nxjerr nga konteksti, pasi ai thotë se vazhdon të qëndroj kundër...

Deputeti i LDK-së: LAA-ja është e qëndrueshme, PAN-i po e bllokon seancën

para 10 muajve - Indeks online

Përkundër dilemave që ka ngritur kreu i AKR-së Behgjet Pacolli për një bashkim me koalicionin PDK-AAK-Nisma, duket se një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Të paktën kështu thotë deputeti i LDK-së, Armend...

Bahtiri: LDK dëshiron t’i bashkohet PAN-it, AKR s’mund të qëndrojë gjatë në këtë pozicion

para 10 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri ka thënë se deklarata e tij e mëhershme se nuk do të pritet LDK-ja deri në pafundësi është nxjerr nga konteksti, pasi ai thotë se vazhdon të qëndroj kundër...

A po përçahen LDK e AKR?

para 10 muajve - Indeks online

Koalicioni LAA duket se nuk është tërsisht i palëkundur. Veçse kanë filluar polemikat mes deputetëve të LDK –së e AKR-së. Polemikat mes Agim Bahtirit nga Aleanca Kosova e Re,  e Agim Veliut nga Lidhja...

Veliu, Bahtirit: As ti, as AKR e askush tjetër nuk mund të na tregojë se me kë duhet të ulemi të bisedojmë

para 10 muajve - Telegrafi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, thotë se po presin hapin e koalicionit PDK-AAK-NISMA drejt krijimit të institucioneve të reja, e më pas LDK do të shqyrtojë hapat e mëtejshëm....

Matoshi godet Arben Gashin: Nëse LDK s’është e gatshme të marrë përgjegjësi, atëherë le të…

para 10 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë për Gazeta Blic se Behgjet Pacolli dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me LDK-së nëse ata e vlerësojnë...

Bahtiri: Problemi është te LDK-ja që nuk po bisedon me VV-në

para 10 muajve - Telegrafi

Agim Bahtiri thotë se partia e tij, Aleanca Kosova e Re, nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës e cila, sipas tij, “për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirt, ja çfarë thotë për AKR-në

para 10 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK-ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Agim Veliu i kundërpërgjigjet Bahtirit

para 10 muajve - Zeri

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Matoshi – Gashit: Nëse LDK s’është e gatshme të marrë përgjegjësi, mos ta mbajë vendin të bllokuar

para 10 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me LDK-së nëse ata e vlerësojnë se ajo është gjëja...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirit, ja çfarë thotë për AKR-në

para 10 muajve - Indeks online

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Eskalon “lufta” LDK- AKR: Ja si e godet Agim Veliu, Agim Bahtirin!

para 10 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirt, ja çfarë thotë për AKR’në

para 10 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

PAN-i e bëri AKR-në për vete, po tash si ka votat e duhura të deputetëve serbë që kanë një kusht tjetër!?

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, Alternativën...

Detaje të reja për takimin Veseli- Haradinaj- Limaj e Rugova

para 10 muajve - GazetaBlic

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej lokaleve të Prishtinës. Sipas raportimeve...

‘Lëkundet’ koalicioni LAA

para 10 muajve - Lajmi.net

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

Bahtiri thotë se nuk e presin pafundësisht LDK-në

para 10 muajve - Lajmi.net

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

PDK vendos: Ky do të jetë kandidati për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës ndonëse ende zyrtarisht nuk e ka vendosur emrin e kandidatit për kryetar të Prishtinës, merret vesh se njëri nga deputetët e kësaj partie do të jetë në garë. Sipas burimeve...

Bahtiri: LDK dëshiron t’i bashkohet PAN-it

para 10 muajve - Infokusi

Agim Bahtiri i AKR-së, ka thënë se deklarata e tij e mëhershme se nuk do të pritet LDK-ja deri në pafundësi është nxjerr nga konteksti, pasi ai thotë se vazhdon të qëndroj kundër bashkimit me koalicionin...

Bahtiri: Nuk e presim pafundësisht LDK-në

para 10 muajve - Flaka

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Bahtiri flet për formimin e institucioneve, thotë se nuk e presin pafundësisht LDK-në

para 10 muajve - Zeri

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Shtohen takimet për konstituimin e institucioneve

para 10 muajve - Flaka

Shtohen takimet mes liderëve politikë për të zhbllokuar situatën politike në vend. Sot pati takime në kryeqytet, ndërsa deklarata për krijimin e institucioneve u dhanë mbrëmë në qytetin e Prizrenit nga...

Agim Bahtiri flet për formimin e institucioneve: Befason me deklaratën e sapo dhënë

para 10 muajve - GazetaBlic

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Bahtiri flet për formimin e institucioneve, thotë se nuk e presin pafundësisht LDK'në

para 10 muajve - Gazeta Express

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

AAK e synon Prishtinën me Arbër Vllahiun

para 10 muajve - Klan Kosova

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës të shtunën pati mbledhi, për çka edhe i ftojë mediat. Aty, erdhi edhe kreu i saj, i cili po synon edhe postin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar...

Veseli i sigurt, Qeverinë e re drejton Haradinaj

para 10 muajve - Klan Kosova

Vendin e Adem Mikullovcit nëKuvendin e Kosovës, Kadri Veseli po beson se do ta zë brenda 10 ditësh. Kjo pasi kreu i PDK është i bindur se koalicioni, të cilit i prinë partia e tij e bashkë me të janë edhe...

PAN-i e bëri AKR-në për vete, po tash si ka votat e pesë deputetëve serbë që kanë një kusht tjetër!?

para 10 muajve - Telegrafi

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, Alternativën...

'Lëkundet' koalicioni LAA

para 10 muajve - Zeri

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

PDK vendos: Ky do të jetë kandidati për kryetar të Prishtinës?

para 10 muajve - Antpress

Partia Demokratike e Kosovës ndonëse ende zyrtarisht nuk e ka vendosur emrin e kandidatit për kryetar të Prishtinës, merret vesh se njëri nga deputetët e kësaj partie do të jetë në garë.Sipas burimeve...

“Lëkundet” koalicioni LAA

para 10 muajve - Indeks online

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Zeri

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës të shtunën pati mbledhi, për çka edhe i ftojë mediat. Aty, erdhi edhe kreu i saj, i cili po synon edhe postin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar...

Arbër Vllahiu kandidat për kryetar Komune nga radhët e AAK-së

para 10 muajve - GazetaBlic

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës të shtunën pati mbledhi, për çka edhe i ftojë mediat. Aty, erdhi edhe kreu i saj, i cili po synon edhe postin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar...

Sejdiu: Vota ime nuk shkon për koalicionin PAN!

para 10 muajve - GazetaBlic

Derisa drejtues të koalicionit PAN po llogaritin në votat e AKR-së, kështu nuk mendon deputeti i zgjedhur i kësaj partie, Korab Sejdiu. Ai për KTV-në ka thënë se ka garuar që të bëhet deputet dhe jo pjesë...

Korab Sejdiu flet për bashkëpunimin me PAN'in

para 10 muajve - Gazeta Express

Derisa drejtues të koalicionit PAN po llogaritin në votat e AKR’së, kështu nuk mendon deputeti i zgjedhur i kësaj partie, Korab Sejdiu. Ai për KTV’në ka thënë se ka garuar që të bëhet deputet dhe jo pjesë...

Mospajtime në koalicionin LAA?!

para 10 muajve - RTV 21

Bahtiri: ”Për teke LDK nuk bisedon me VV-ën”!.-Veliu: ”LDK nuk nënshtrohet”! Duket se ka shenja mospajtimi në koalicionin LAA. AKR-ja fajëson LDK-në se për teke personale nuk po bisedon me “Vetëvendosjen”...

Veliu, Bahtirit: As ti, as AKR e askush tjetër nuk mund të na tregojë se me kë duhet të ulemi të bisedojmë

para 10 muajve - Almakos

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, thotë se po presin hapin e koalicionit PDK-AAK-NISMA drejt krijimit të institucioneve të reja, e më pas LDK do të shqyrtojë hapat e mëtejshëm....

Bahtiri: LDK dëshiron ti zvarrisë proceset dhe t’i bashkohet PAN-it

para 10 muajve - Periskopi

Agim Bahtiri i AKR-së, ka thënë se deklarata e tij e mëhershme se nuk do të pritet LDK-ja deri në pafundësi është nxjerr nga konteksti, pasi ai thotë se vazhdon të qëndroj kundër bashkimit me koalicionin...

Bahtiri: Problemi është te LDK-ja që nuk po bisedon me VV-në!

para 10 muajve - Infokusi

Agim Bahtiri thotë se partia e tij, Aleanca Kosova e Re, nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës e cila, sipas tij, “për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve...

Deputeti i LDK-së: LAA-ja është e qëndrueshme, PAN po e bllokon seancën

para 10 muajve - Sovrani

Përkundër dilemave që ka ngritur kreu i AKR-së Behgjet Pacolli për një bashkim me koalicionin PDK-AAK-Nisma, duket se një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Të paktën kështu thotë deputeti i LDK-së, Armend...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 10 muajve - Ora news

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Arbër Vllahiu zyrtarizon kandidaturen në një ditë të vecantë

para 10 muajve - Lajmi.net

Arbër Vllahiu ka zyrtarizuar sot kandidaturen për kryetar të Prishtinës nga Alenaca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK). Nuk ka qenë e rastësishme bërja publike e kandidatures në këtë ditë vikendi. Sot në gjithë...

LAA-ja është e qëndrueshme, PAN po e bllokon seancën

para 10 muajve - Arbresh

Përkundër dilemave që ka ngritur kreu i AKR-së Behgjet Pacolli për një bashkim me koalicionin PDK-AAK-Nisma, duket se një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Të paktën kështu thotë deputeti i LDK-së, Armend...

Vllahiu: Prishtinën do ta bëjmë më ndryshe

para 10 muajve - RTV 21

Haradinaj: Arbëri unifikon në vete vlera të udhëheqësit Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot ka zyrtarizuar kandidaturën e Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës nga radhët e këtij subjekti politik në...

Takimet konsultative – pro et contra!

para 10 muajve - RTV 21

Mikullovci: Konsultat nuk na qojnë askund.-Kadaj-Bujupi: Takimet konsultative për të bërë pazare politike.- Zemaj: Konsultime janë të mirë se ardhura Kryesuesi i Kuvendit Adem Mikullovci ka bërë të ditur...

PAN-i shpreson në themelim të shpejtë të institucioneve

para 10 muajve - Koha.net

Brenda dhjetë ditësh, do të formohen institucionet e reja. Kështu kanë deklaruar Ramush Haradinaj dhe Kadri Veseli, për mediat lokale në Prizren. I nominuari për kryeministër nga koalicion PAN, Ramush...

Bahtiri: Problemi është te LDK-ja që nuk po bisedon me VV-në

para 10 muajve - Almakos

Agim Bahtiri thotë se partia e tij, Aleanca Kosova e Re, nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës e cila, sipas tij, “për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve...

Deputeti i LDK-së thotë se koalicioni LAA është i qëndrueshëm

para 10 muajve - Periskopi

Përkundër dilemave që ka ngritur kreu i AKR-së Behgjet Pacolli për një bashkim me koalicionin PDK-AAK-Nisma, duket se një gjë e tillë nuk do të ndodhë. Të paktën kështu thotë deputeti i LDK-së, Armend...

A po përçahen LDK e AKR?

para 10 muajve - Sovrani

Koalicioni LAA duket se nuk është tërsisht i palëkundur. Veçse kanë filluar polemikat mes deputetëve të LDK –së e AKR-së. Polemikat mes Agim Bahtirit nga Aleanca Kosova e Re, e Agim Veliut nga Lidhja Demokratike...

Mikullovci – PAN-it: S’do të ketë takime konsultative, veç ftesa

para 10 muajve - Lajmi.net

Katër seanca konstituive për Kuvendin kanë dështuar, koalicioni PAN nuk po merr pjesë në to pasi ende nuk i ka numrat për kryetar të Kuvendit. Kuvendi, ditën e hënë të javës se ardhshme përsëri ka thirrur...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirt, ja çfarë thotë për AKR-në

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK-ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Matoshi – Gashit: Nëse LDK s’është e gatshme të marrë përgjegjësi, mos ta mbajë vendin të bllokuar

para 10 muajve - Bota Press

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me LDK-së nëse ata e vlerësojnë se ajo është gjëja...

PAN-i e bëri AKR-në për vete, po tash si ka votat e duhura të deputetëve serbë që kanë një kusht tjetër!?

para 10 muajve - Almakos

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, Alternativën...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën!

para 10 muajve - GazetaBlic

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

PAN tash si ka votat e duhura të deputetëve serbë që kanë një kusht tjetër?

para 10 muajve - Periskopi

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, Alternativën...

S'ka marrëveshje për formimin e institucioneve, Kuvendi mblidhet sërish të hënën

para 10 muajve - Albeu

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit , nga kryesuesi i seancës , deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirt, ja çfarë thotë për AKR’në

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s'ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 10 muajve - Zeri

Të hënën, për të pestën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Matoshi – Gashit: Nëse LDK s’është e gatshme të marrë përgjegjësi, mos ta mbajë vendin të bllokuar

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me LDK-së nëse ata e vlerësojnë se ajo është gjëja...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirit, ja çfarë thotë për AKR-në

para 10 muajve - Sovrani

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s'ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 10 muajve - Gazeta Express

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirit, ja çfarë thotë për AKR-në

para 10 muajve - Gazeta e re

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s'ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 10 muajve - Indeks online

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 10 muajve - Lajmi.net

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Veliu u përgjigjet kritikave të Bahtirt, ja çfarë thotë për AKR’në

para 10 muajve - Bota Press

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Veliu u përgjigjet kritikave të Agim Bahtirt

para 10 muajve - Insajderi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK-ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Veliu i përgjigjet Agim Bahtirit, këto fjalë i ka për AKR-në

para 10 muajve - Periskopi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Veliu thotë se po presin hapin e koalicionit PAN drejt krijimit të institucioneve të reja e më pas LDK’ja do të shqyrtojë hapat e vetë të mëtejshëm. Veliu...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s'ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Ky do të jetë kandidati i PDK-së për kryetar të Prishtinës?

para 10 muajve - Arbresh

Partia Demokratike e Kosovës ndonëse ende zyrtarisht nuk e ka vendosur emrin e kandidatit për kryetar të Prishtinës, merret vesh se njëri nga deputetët e kësaj partie do të jetë në garë. Sipas burimeve...

Agim Bahtiri ka një lajm të keq për LDK-në

para 10 muajve - Bota Press

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

PAN-i e bëri AKR-në për vete, po tash si ka votat e duhura të deputetëve serbë që kanë një kusht tjetër!?

para 10 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, Alternativën...

‘Lëkundet’ koalicioni LAA

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

Bahtiri flet për formimin e institucioneve, thotë se nuk e presin pafundësisht LDK’në

para 10 muajve - Arbresh

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Ky do të jetë kandidati i PDK-së për kryetar të Prishtinës?

para 10 muajve - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës ndonëse ende zyrtarisht nuk e ka vendosur emrin e kandidatit për kryetar të Prishtinës, merret vesh se njëri nga deputetët e kësaj partie do të jetë në garë. Sipas burimeve...

Bahtiri thotë se nuk e presin pafundësisht LDK’në

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Bahtiri thotë se nuk e presin pafundësisht LDK-në

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Në takimin mes PAN-it dhe Ukë Rugovës u diskutua ndarja e ministrive

para 10 muajve - Telegrafi

Krerët e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN) – Kadri Veseli (PDK), kandidati për kryeministër, Ramush Haradinaj (AAK), si dhe Fatmir Limaj (NISMA) – kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej...

“Pacolli me ultimatum ka dhënë shenja për bashkim me PAN-in”

para 10 muajve - Indeks online

Të premten e javës së ardhshme do të përfundoj afati që kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli i ka vënë dy partive LDK-së dhe VV-së që të koordinohen për formimin e institucioneve të reja, duke paralajmaëruar...

Bahtiri flet për formimin e institucioneve, thotë se nuk e presin pafundësisht LDK’në

para 10 muajve - Sovrani

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Bahtiri: Problemi është te LDK-ja në krye me Isa Mustafën

para 10 muajve - Insajderi

Agim Bahtiri i Aleancës Kosova e Re, thotë se ata nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës, e cila sipas tij, për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të...

Dridhet Koalicioni LAA

para 10 muajve - Bota Press

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

Veseli e këshillon Mikullovcin: Kosova është mbi partinë

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe ish-kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ia ka dhënë një këshillë, kryesuesit të seancës së përbërjes së re parlamentare, deputetit të Vetëvendosjes,...

Koalicioni LAA nuk i ka punët mirë

para 10 muajve - Periskopi

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

Sejdiu: Ky është bashkëpunimin ynë me PAN’in

para 10 muajve - Bota Press

Derisa drejtues të koalicionit PAN po llogaritin në votat e AKR’së, kështu nuk mendon deputeti i zgjedhur i kësaj partie, Korab Sejdiu. Ai për KTV’në ka thënë se ka garuar që të bëhet deputet dhe jo pjesë...

“Lëkundet” koalicioni LAA

para 10 muajve - Sovrani

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të institucioneve...

Prapaskenat e takimit të sotëm ndërmjet PAN-it dhe Ukë Rugovës

para 10 muajve - Zeri

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej lokaleve të Prishtinës. Temë kyçe e këtij...

Ish-kandidati i AAK-së për Prishtinën pajtohet me vendimin e partisë

para 10 muajve - Insajderi

Ish-kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri është shprehur i kënaqur me vendimin e partisë së tij, për ta kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar...

Veseli e këshillon Mikullovcin

para 10 muajve - Zeri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe ish-kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ia ka dhënë një këshillë, kryesuesit të seancës së përbërjes së re parlamentare, deputetit të Vetëvendosjes,...

Prapaskenat e takimit të sotëm ndërmjet PAN-it dhe Ukë Rugovës (Video+Foto)

para 10 muajve - Indeks online

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej lokaleve të Prishtinës. Temë kyçe e këtij...

Korab Sejdiu flet për bashkëpunimin me PAN-in

para 10 muajve - Insajderi

Derisa drejtues të koalicionit PAN po llogaritin në votat e AKR-së, kështu nuk mendon deputeti i zgjedhur i kësaj partie, Korab Sejdiu. Ai për KTV-në ka thënë se ka garuar që të bëhet deputet dhe jo pjesë...

Sejdiu: Vota ime nuk shkon për PAN-in

para 10 muajve - Periskopi

Derisa drejtues të koalicionit PAN po llogaritin në votat e AKR-së, kështu nuk mendon deputeti i zgjedhur i kësaj partie, Korab Sejdiu. Ai për KTV-në ka thënë se ka garuar që të bëhet deputet dhe jo pjesë...

Deputeti i LDK-së thotë se Pacollin s’po e mbajnë me zor në koalicion

para 10 muajve - Telegrafi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata e...

Lutfi Haziri tregon hapur, duam të bëjmë koalicion me këtë parti, ja për cilën e ka fjalën!

para 10 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Kadri Veseli ka një këshillë për Adem Mikullovcin

para 10 muajve - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Haziri: Me Vetëvendosjen, qëllimet i kemi të përbashkëta

para 10 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Haziri thotë se me VV-në duan ta bëjnë Qeverinë, ka një porosi për Konjufcën

para 10 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Haziri thotë se me VV-në duanë ta bëjnë Qeverinë, ka një porosi për Konjufcën

para 10 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Haradinaj, Veseli e Limaj takohen me Ukë Rugovën

para 10 muajve - Klan Kosova

Ramush Haradinaj, Kadri Veseli e Fatmir Limaj janë takuar në një restorant në kryeqytet me Ukë Rugovën, djalin e presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova. Kandidati për kryeministër i PAN-it, lideri i listës...

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Ukë Rugova

para 10 muajve - Telegrafi

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli, Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Edhe Veseli e thotë se Qeveria formohet brenda dhjetë ditësh

para 10 muajve - Koha.net

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli e ka përsëritur në Priren atë që partneri i tij në koalicion Ramush Haradinaj e ka thënë në Prishtinës, se institucionet e vendit krijohen brenda dhjetë ditësh. “Nuk do ta lejojmë...

Veseli ka një porosi për Adem Mikullovcin, tregon kur do të bëhet Qeveria

para 10 muajve - Indeks online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Kadri Veseli ka një këshillë për Adem Mikullovcin

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

E konfirmon Kadri Veseli, tregon kur do të formohen institucionet në vend

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Veseli ka një porosi për Adem Mikullovcin, tregon kur do të bëhet Qeveria

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

PAN-i në kërkim të votave, ja me kë u takuam sëfundmi

para 10 muajve - Albeu

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli , Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Kjo është këshilla e Kadri Veselit për vetëvendosësin Adem Mikullovci

para 10 muajve - Te Sheshi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës, për më tepër e...

Ukë Rugova takohet me Veselin, Haradinajn e Limajn

para 10 muajve - Koha.net

Kadri Veseli i PDK-së, Ramush Haradinaj i AAK-së dhe Fatmir Limaj i Nismës, po vazhdojnë përpjekjet për të bërë edhe dy vota për ta bërë këtë të parin kryeparlamentar e të dytin kryeministër. Sot ata janë...

Adem Mikullovci i qon selam PAN-it: Nuk do të …

para 10 muajve - Bota Press

Katër seanca konstituive për Kuvendin kanë dështuar, koalicioni PAN nuk po merr pjesë në to pasi ende nuk i ka numrat për kryetar të Kuvendit. Kuvendi, ditën e hënë të javës se ardhshme përsëri ka thirrur...

Gashi për Pacollin: Le të largohet, ne s’po e mbajmë me zor

para 10 muajve - Klan Kosova

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata e...

Prapaskenat e takimit të PAN me Ukë Rugovën

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej lokaleve të Prishtinës. Temë kyçe e këtij...

Gaxheri: Pacolli s’largohet nga LAA-ja, LDK-ja ta merr seriozisht këtë situatë të krijuar!

para 10 muajve - Arbresh

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

Kadri Veseli habitë me fjalët e thëna për Adem Mikullovcin!

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën themeltare të Kuvendit...

Mikullovci: Nuk do të ketë më konsultime, vetëm ftesa për seancë

para 10 muajve - Insajderi

Katër seanca konstituive për Kuvendin kanë dështuar, koalicioni PAN nuk po merr pjesë, pasi ende nuk i ka numrat për kryetar të Kuvendit. Kuvendi, ditën e hënë të javës se ardhshme përsëri ka thirrur seancë...

VV: PAN-i nuk i ka numrat për kryeparlamentar, as për kryeministër

para 10 muajve - Insajderi

Vetëvendosje beson se koalicioni PDK-AAK-NISMA nuk i ka numrat e mjaftueshëm për krijimin e qeverisë së ardhshme të Kosovës. Shkodran Hoti , zyrtar për media në Lëvizjen Vetëvendosje thotë për Radion Evropa...

Arben Gashi “shuplakë” Behgjet Pacollit

para 10 muajve - Bota Press

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka komentuar ultimatumin e liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili kishte thënë se nëse brenda 10 ditësh LDK e VV nuk merren vesh për koalicion,...

Takohen Haradinaj, Limaj, Veseli e Ukë Rugova

para 10 muajve - Zeri

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Zyrtari i PAN-it: Familja Rugova i ka kuptuar mirë proceset që po zhvillohen

para 10 muajve - Insajderi

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Krerët e PAN-it takojnë Ukë Rugovën, ja ç’pazare mund të kenë diskutuar

para 10 muajve - Te Sheshi

Krerët e koalicionit PDK-AAK-NISMA, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj e Fatmir Limaj sot kanë zhvilluar një takim me Ukë Rugovën, djalin e presidentit të ndjerë Rugova, në një nga lokalet e Prishtinës. Ky...

Në takimin mes PAN-it dhe Ukë Rugovës u diskutua ndarja e ministrive

para 10 muajve - Almakos

Krerët e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN) – Kadri Veseli (PDK), kandidati për kryeministër, Ramush Haradinaj (AAK), si dhe Fatmir Limaj (NISMA) – kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej...

Krerët e PAN Veseli, Haradinaj e Limaj vazhdojnë konsultimet për Qeverinë, ja kë e takuan sot

para 10 muajve - Gazeta Express

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet nw Prishtinw, Veseli Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Gashi për Pacollin: Le të largohet, ne s’po e mbajmë me zor

para 10 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata e...

Takohen "elefantët", Haradinaj, Veseli, Limaj e Rugova

para 10 muajve - Indeks online

Krerët e koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, Kadri Veseli e Fatmir Limaj janë takuar para pak minutash në një nga lokalet e Prishtinës. Bashkë me ta në takim është parë edhe Ukë Rugova, vëllau i deputetet...

Ekskluzive: Veseli, Haradinaj e Limaj takojnë Ukë Rugovën, a po i ndajnë dikasteret?!

para 10 muajve - Lajmi.net

Përfaqsuesit e koalicionit PAN kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukë Rugova. Ky takim është zhvilluar në një nga kafiteritë në Prishtinë dhe nga fotografitë e siguruara...

Ekskluzive: Veseli, Haradinaj e Limaj takojnë Ukë Rugovën, a po i ofrojë ndonjë post?!

para 10 muajve - Lajmi.net

Përfaqsuesit e koalicionit PAN kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukë Rugova. Ky takim është zhvilluar në një nga kafiteritë në Prishtinë dhe nga fotografitë e siguruara...

Takohen Haradinaj- Veseli- Limaj e Ukë Rugova! A po i ndajnë ministritë?!

para 10 muajve - GazetaBlic

Para pak çastesh është zhvilluar një takim ndërmjet tre liderëve të PAN-it, Kadri Veselit, Ramush Haradinajt, Fatmir Limajt dhe djalit të ish- presidentit, Ibrahim Rugova, Ukës. Gazeta Blic ka arritur...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Kuvendi mblidhet të hënën, ende pa marrëveshje për formimin e institucioneve

para 10 muajve - Periskopi

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Deputeti i LDK’së për Pacollin: S’po e mbajmë më zor

para 10 muajve - Gazeta Express

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka komentuar ultimatumin e liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili kishte thënë se nëse brenda 10 ditësh LDK e VV nuk merren vesh për koalicion,...

Deputeti i LDK’së për Pacollin: S’po e mbajmë më zor

para 10 muajve - Zeri

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka komentuar ultimatumin e liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili kishte thënë se nëse brenda 10 ditësh LDK e VV nuk merren vesh për koalicion,...

Arben Gashi “shuplakë” Behgjet Pacollit: S’jemi tuj e mbajtë me zor…

para 10 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka komentuar ultimatumin e liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili kishte thënë se nëse brenda 10 ditësh LDK e VV nuk merren vesh për koalicion,...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

para 10 muajve - Arbresh

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit...

Veseli tregon se kur do të formohet Qeveria e re

para 10 muajve - Bota Press

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se vendi shumë shpejt do t’i ketë institucionet e veta. Sipas tij, i nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, është në fazën finale të konsultimeve...

“Pacolli me ultimatum ka dhënë shenja për bashkim me PAN-in”

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Të premten e javës së ardhshme do të përfundoj afati që kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli i ka vënë dy partive LDK-së dhe VV-së që të koordinohen për formimin e institucioneve të reja, duke paralajmaëruar...

“Pacolli me ultimatum ka dhënë shenja për bashkim me PAN-in”

para 10 muajve - Sovrani

Të premten e javës së ardhshme do të përfundoj afati që kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli i ka vënë dy partive LDK-së dhe VV-së që të koordinohen për formimin e institucioneve të reja, duke paralajmaëruar...

Gaxheri: Pacolli s’largohet nga LAA-ja, LDK-ja ta merr seriozisht këtë situatë të krijuar!

para 10 muajve - Indeks online

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

Krerët e PAN Veseli, Haradinaj e Limaj vazhdojnë konsultimet për Qeverinë, ja kë e takuan sot

para 10 muajve - Infokusi

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Arbër Vllahiu, kandidati i AAK-së për Prishtinën

para 10 muajve - Telegrafi

Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para zgjedhjeve të fundit nacionale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar...

Gaxherri lavdëron Pacollin, mirëpo “qorton” LDK-në

para 10 muajve - Indeks online

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behxhjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

Deputeti i LDK-së thotë se Pacollin s’po e mbajnë me zor në koalicion

para 10 muajve - Almakos

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata e...

“Pacolli me ultimatum ka dhënë shenja për bashkim me PAN-in”

para 10 muajve - Periskopi

Të premten e javës së ardhshme do të përfundoj afati që kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli i ka vënë dy partive LDK-së dhe VV-së që të koordinohen për formimin e institucioneve të reja, duke paralajmaëruar...

Vllahiu premton se Prishtinën do ta bëjë më ndryshe

para 10 muajve - RTV 21

Sipas Haradinajt kandidati Vllahiu unifikon në vete vlera të udhëheqësit, të lidershipit të një mendimtari Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka zyrtarizuar kandidaturën e Arbër Vllahiut për kryetar...

Veseli ka një porosi për Adem Mikullovcin, tregon kur do të bëhet Qeveria

para 10 muajve - Opozita

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Arbër Vllahiu – kandidati i AAK-së për Prishtinën

para 10 muajve - Klan Kosova

Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para zgjedhjeve të fundit nacionale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar...

Kadri Veseli ka një këshillë për Adem Mikullovcin

para 10 muajve - Almakos

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Arbër Vllahiu, Kandidat i AAK-së për Kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Kallxo

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kandiduar sot Arbër Vllahiun, ish-këshilltar i ish-presidentes Atifete Jahjaga, për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor. Kjo...

Arbër Vllahiu, kandidati i AAK-së për Prishtinën

para 10 muajve - Zeri

Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para zgjedhjeve të fundit nacionale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar...

Kështu e quan Haradinaj kandidimin e Vllahiut për të parin e Prishtinës

para 10 muajve - GazetaBlic

Kandidati për kryeministër, njëherësh kreu i AAK-së Ramush Haradinaj në zyrtarizimin e kandidaturës së Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës ka thënë se është moment i veçantë dhe se është një nder...

Ja çfarë u diskutua në takimin mes PAN-it dhe Ukë Rugovës

para 10 muajve - Periskopi

Krerët e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN) – Kadri Veseli (PDK), kandidati për kryeministër, Ramush Haradinaj (AAK), si dhe Fatmir Limaj (NISMA) – kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej...

AAK sfidon me një Arbër për Prishtinën

para 10 muajve - Albeu

Dega e AAK-së për Prishtinën ka vendosur që të kandidojë me Arbër Vllahiun për kreun e komunës. Vetë kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur me vlerësime për të duke theksuar se Arbri unifikon vlerat...

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Ukë Rugova

para 10 muajve - Almakos

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli, Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Nxehet gara për Prishtinën

para 10 muajve - Zeri

Kryetari aktual i Prishtinës, Shpend Ahmeti, do ta ketë një prej sfidave më të mëdha me 22 tetor, ditën kur do të mbahen zgjedhjet lokale. I votuar edhe për një mandat që të jetë kandidati i lëvizjes “Vetëvendosje”...

Haradinaj: Vllahiu është kandidati që përfaqëson çdo qytetar të Prishtinës

para 10 muajve - Koha.net

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj në prezantimin e Arbër Vllahiut si kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës, ka thënë se qytetarët e kryeqytetit do të gjejnë veten në kandidatin e partisë së tij....

Haradinaj e quan nder të veçantë kandidimin e Vllahiut për të parin e Prishtinës

para 10 muajve - Gazeta Express

Kandidati për kryeministër, njëherësh kreu i AAK’së Ramush Haradinaj në zyrtarizimin e kandidaturës së Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës ka thënë se është moment i veçantë dhe se është një nder...

BE thirrje Kosovës: “Formoni sa më parë institucionet!”

para 10 muajve - RTSH

Bashkimi Europian i bën thirrje partive politike në Kosovë që të formojnë sa më shpejt insititucionet. Zyrtarë të BE-së, të cituar nga mediat kosovare, pohojnë se vendi nuk ka kohë për të humbur, prandaj...

Sekseri i PAN-it thotë se në takimin e sotëm u diskutua për ndarjen e ministrive

para 10 muajve - Insajderi

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej lokaleve të Prishtinës. Temë kyçe e këtij...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - RTV 21

AAK prezanton kandidatin për kryetar të Prishtinës Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kandiduar sot Arbër Vllahiun, ish-këshilltar i ish-presidentes Atifete Jahjaga, për kryetar të Prishtinës në...

Arbër Vllahiu: Prishtinën e përbuzur ta kthejmë në kryeqytet me vlera

para 10 muajve - Lajmi.net

Arbër Vllahiu ka falënderuar kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn për besimin e dhënë. Vllahiu në konferencën e thirrur nga AAK për zyrtarizimin e tij si kandidat i kësaj partie për Prishtinën ka thënë,...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - RTV 21

AAK prezanton kandidatin për kryetar të Prishtinës Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kandiduar sot Arbër Vllahiun, ish-këshilltar i ish-presidentes Atifete Jahjaga, për kryetar të Prishtinës në...

Zyrtare: Arbër Vllahiu kandidat për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Lajmi.net

Ramush Haradinaj në zyrtarizimin e kandidaturës së Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës ka thënë se është një moment i veçantë. Ai ka thënë se është një nder për AAK por edhe për kryeqytetin kandidimi...

Prapaskenat e takimit të sotëm ndërmjet PAN-it dhe Ukë Rugovës

para 10 muajve - Gazeta e re

Prapaskenat e takimit të sotëm ndërmjet PAN-it dhe Ukë Rugovës (Video) Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot një takim...

Haradinaj ia beson Arbër Vllahiut kandidaturën për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Indeks online

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka zyrtarizuar kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Dega e kësaj komune ka vendosur unanimisht që pjesë e kësaj gare të jetë Arbër Vllahiu. Me këtë rast, kryetari...

Ramush Haradinaj gati ta zyrtarizojë Arbër Vllahiun për Prishtinë

para 10 muajve - Lajmi.net

Siç edhe kish raportuar lajmi.net ditë më parë se Arbër Vllahiu do të jetë kandidatë i AAK-së për Prishtinën. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë  e Kosovës, Ramush Haradinaj së bashku me Arbër Vllahiun...

Ky është kandidati i AAK’së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Zeri

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat për Prishtinën në konferencën...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - GazetaBlic

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor. Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat për Prishtinën në...

Ky është kandidati i AAK’së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Gazeta Express

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat për Prishtinën në konferencën...

Nënkryetari i AKR-së nuk ia jep votën PAN-it edhe nëse këtë e bën Pacolli

para 10 muajve - Zeri

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

AAK-ja kandidon Vllahiun për Prishtinë

para 10 muajve - Koha.net

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor, raporton Koha.net. Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat...

Haziri: Me Vetëvendosjen, qëllimet i kemi të përbashkëta

para 10 muajve - Bota Press

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Deputeti i AKR-së "tradhton" Behgjet Pacollin

para 10 muajve - Albeu

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli duket se do të mbështese PAN-in në votimin e ardhshëm në Kuvend duke siguruar kështu një maxhorancë të qendrueshme të tyre. Por, nëse në deklaratat e tij publike ai ka lënë...

Nënkryetari i AKR-së nuk ia jep votën PAN-it edhe nëse këtë e bën Pacolli

para 10 muajve - Lajmi.net

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Haziri: Me Vetëvendosjen, qëllimet i kemi të përbashkëta

para 10 muajve - Arbresh

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Lutfi Haziri tregon hapur, duam të bëjmë koalicion me këtë parti

para 10 muajve - Periskopi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Haziri thotë se me VV-në duan ta bëjnë Qeverinë, ka një porosi për Konjufcën

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Haziri thotë se me VV-në duan ta bëjnë Qeverinë

para 10 muajve - Insajderi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri vazhdon të përkrah një bashkëpunim mes LDK-së dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se dy partitë kanë qëllimin për të bashkëpunuar dhe për ta bërë qeverinë...

Veseli: Haradinaj në fazën finale të konsultimeve me partitë

para 10 muajve - Insajderi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se vendi shumë shpejt do t’i ketë institucionet e veta. Sipas tij, i nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, është në fazën finale të konsultimeve...

Nënkryetari i AKR-së nuk ia jep votën PAN-it edhe nëse këtë e bën Pacolli

para 10 muajve - Gazeta Express

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Veseli ka një porosi për Adem Mikullovcin, tregon kur do të bëhet Qeveria

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Këshilla e Veselit për Mikullovcin

para 10 muajve - Sovrani

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën themeltare të Kuvendit të...

Kadri Veseli ka një këshillë për Adem Mikullovcin

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Veseli-Mikullovcit: Mbi partinë është Kosova

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të Kuvendit...

Kadri Veseli habit me fjalët e thëna për Adem Mikullovcin!

para 10 muajve - Bota Press

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën themeltare të Kuvendit...

Veseli, Haradinaj e Limaj takohen me Ukë Rugovën

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 gusht 2017 – Kryetarët e tri partive kryesore të koalicionit PAN – PDK-së, AAK-së dhe Nismës – kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, Ukë Rugovën....

Deputeti i LDK-së thotë se Pacollin s’po e mbajnë me zor në koalicion

para 10 muajve - Insajderi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka komentuar ultimatumin e liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili kishte thënë se nëse brenda 10 ditësh LDK e VV nuk merren vesh për koalicion,...

Kadri Veseli flet për Adem Mikullovcin, ka edhe një këshillë për të

para 10 muajve - Periskopi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën themeltare të Kuvendit...

Sejdiu nuk do të shkonte me PAN-in nëse këtë vendos ta bëjë Pacolli

para 10 muajve - Koha.net

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Ja çfarë thotë Kadri Veseli për Adem Mikullovcin

para 10 muajve - Periskopi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës(PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën themeltare të Kuvendit...

BE, apel Kosovës: Krijoni sa më shpejt institucionet!

para 10 muajve - Flaka

Bashkimi Europian i bën thirrje partive politike në Kosovë që të formojnë sa më shpejt insititucionet. Zyrtarë të BE-së, të cituar nga mediat kosovare, pohojnë se vendi nuk ka kohë për të humbur, prandaj...

Takohen Veseli, Haradinaj, Rugova dhe Limaj

para 10 muajve - Arbresh

Përfaqsuesit e koalicionit PAN kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukë Rugova. Ky takim është zhvilluar në një nga kafiteritë në Prishtinë dhe nga fotografitë e siguruara...

Arbër Vllahiu kandidat i AAK-së për Prishtinën

para 10 muajve - Koha.net

Ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu, do të jetë kandidat i AAK-së për Komunën e Prishtinës në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor. Burime të KTV-së kanë konfirmuar se...

Gashi për Pacollin: Le të largohet, ne s’po e mbajmë me zor

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata e...

Takohen Veseli, Haradinaj, Rugova dhe Lima

para 10 muajve - Arbresh

Përfaqsuesit e koalicionit PAN kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukë Rugova. Ky takim është zhvilluar në një nga kafiteritë në Prishtinë dhe nga fotografitë e siguruara...

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Ukë Rugova

para 10 muajve - Sovrani

Para pak çastesh është zhvilluar një takim ndërmjet tre liderëve të PAN-it, Kadri Veselit, Ramush Haradinajt, Fatmir Limajt dhe djalit të ish- presidentit, Ibrahim Rugova, Ukës. Mësohet se në këtë takim...

PROFIL: Ja kush është Arbër Vllahiu, i përzgjedhuri i Ramushit për të sfiduar Shpend Ahmetin në Prishtinë

para 10 muajve - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi Ndërsa Ramush Haradinaj pret që në dhjetë ditët e ardhshme të ulet në karrigen e Kryeministrit të Kosovës, ai tashmë ka nisur betejën për të marrë pushtetin për herë të parë edhe në Prishtinë,...

AAK-ja e kandidon Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 gusht 2017 – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) e ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor, raporton Koha.net. Ish-këshilltari i...

Krerët e PAN-it, takohen me Ukë Rugovën

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Përfaqsuesit e koalicionit PAN kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukë Rugova. Ky takim është zhvilluar në një nga kafiteritë në Prishtinë dhe nga fotografitë e siguruara...

Tre liderët e PAN-it e takojnë të akuzuarin për krim të organizuar

para 10 muajve - Insajderi

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli Haradinaj e Limaj u panë në takim...

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Rugova

para 10 muajve - Bota Press

Krerët e koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, Kadri Veseli e Fatmir Limaj janë takuar para pak minutash në një nga lokalet e Prishtinës. Bashkë me ta në takim është parë edhe Ukë Rugova, vëllau i deputetet...

Gashi për Pacollin: Le të largohet, ne s’po e mbajmë me zor

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata e...

Ekskluzive: Veseli, Haradinaj e Limaj takojnë Ukë Rugovën, a po i ndajnë dikasteret?!

para 10 muajve - Gazeta Liria

Përfaqsuesit e koalicionit PAN kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukë Rugova. Ky takim është zhvilluar në një nga kafiteritë në Prishtinë dhe nga fotografitë e siguruara...

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Rugova

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Krerët e koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, Kadri Veseli e Fatmir Limaj janë takuar para pak minutash në një nga lokalet e Prishtinës. Bashkë me ta në takim është parë edhe Ukë Rugova, vëllau i deputetes...

Për çfarë po e takojnë treshja e PAN-it Ukë Rugoven?

para 10 muajve - Periskopi

Para pak çastesh është zhvilluar një takim ndërmjet tre liderëve të PAN-it, Kadri Veselit, Ramush Haradinajt, Fatmir Limajt dhe djalit të ish- presidentit, Ibrahim Rugova, Ukës. Gazeta Blic ka arritur...

Zgjedhjet lokale: AAK prezanton kandidatin për Prishtinën

para 10 muajve - Klan Kosova

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka filluar të prezantojë kandidatët për kryetarë komunash për zgjedhjet e ardhshme lokale që mbahen në tetor, njofton Klan Kosova. Kjo parti me fillim në orën 11:00, do...

Arbër Vllahiu, kandidati i AAK-së për Prishtinën

para 10 muajve - Almakos

Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para zgjedhjeve të fundit nacionale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar...

Deputeti i AKR-së: Se votoj këtë Qeveri koalicioni edhe sikur këtë ta bënin 119 deputet të tjerë

para 10 muajve - GazetaBlic

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Korabi i ka konfirmuar gazetës “Koha Ditore” se...

AAK sot zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Telegrafi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

AAK zyrtarizon sot kandidatin për kryetar të Prishtinës.

para 10 muajve - Ina

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

“Brenda PAN-it konflikte të mëdha, po tentohet të arrihet diçka në sekondat e fundit”

para 10 muajve - Ina

Që nga shpallja e rezultateve finale të zgjedhjeve të  11 qershorit, koalicioni fitues PAN nuk ka arritur t’i sigurojë numrat e nevojshëm për të formuar institucionet e reja. Pas tri seancave të dështuara...

Deputeti i AKR’së që këmbëngul kundër koalicionit PAN

para 10 muajve - Gazeta Express

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Deputeti i LDK’së për Pacollin: S’po e mbajmë më zor

para 10 muajve - Bota Press

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka komentuar ultimatumin e liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili kishte thënë se nëse brenda 10 ditësh LDK e VV nuk merren vesh për koalicion,...

Gaxheri: Pacolli s’largohet nga LAA-ja

para 10 muajve - Sovrani

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të...

Gaxheri: Pacolli s’largohet nga LAA-ja, LDK-ja ta merr seriozisht këtë situatë të krijuar!

para 10 muajve - Bota Press

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

Çfarë po kërkon Gaxheri nga LDK për zgjidhjen e situatës ne vend?

para 10 muajve - Periskopi

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

Vllahiu e quan Prishtinën të përbuzur, thotë se me AAK-në do kthehet në qytet me vlera

para 10 muajve - Periskopi

Arbër Vllahiu ka falënderuar kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn për besimin e dhënë. Vllahiu në konferencën e thirrur nga AAK për zyrtarizimin e tij si kandidat i kësaj partie për Prishtinën ka thënë,...

AAK-ja sot del me emrin e kandidatit për Prishtinë

para 10 muajve - Koha.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka njoftuar se sot në orën 11:00, në ambientet e një hoteli në Prishtinë do të bëjë t zyrtarizimin e kandidatit të saj për kryetar të kryeqytetit. Ajo që kuptohet...

Arbër Vllahiu, kandidati i AAK-së për Prishtinën

para 10 muajve - Fakti Ditor

Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para zgjedhjeve të fundit nacionale në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar...

Gaxheri: Pacolli s’largohet nga LAA-ja, LDK-ja ta merr seriozisht këtë situatë të krijuar!

para 10 muajve - Gazeta e re

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

AAK zyrtarizon sot kandidatin për kryetar të Prishtinës ​

para 10 muajve - Lajmi.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

Gaxheri: Pacolli s’largohet nga LAA-ja

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Ultimatumi apo thirrja prej 10 ditësh kohë që ja u dha kreu  i AKR-së, Behgjet Pacolli dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së  në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë...

AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - RTV 21

Arsyetimin e kësaj kandidature do ta bëjë kryetari i AAK Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Sipas një njoftimi për medie kjo parti...

AAK tregon kush është kandidati për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - GazetaBlic

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot në ora 11:00, do të bëjë zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për...

Arbër Vllahiu – kandidati i AAK-së për Prishtinën

para 10 muajve - Gazeta Liria

Vllahiu: Ka ardhur koha që bashkë ta ndryshojmë të ardhmen e këtij qyteti duke ia kthyer dinjitetin e nëpërkëmbur. Arbër Vllahiu, ish-gazetar dhe ish-këshilltar i Presidentes së Kosovës, që aderoi para...

AAK tregon kush është kandidati për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Gazeta Express

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot në ora 11, bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën,...

​AAK zyrtarizon sot kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Indeks online

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

Vllahiu premton se Prishtinën do ta bëjë më ndryshe

para 10 muajve - Gazeta e re

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka zyrtarizuar kandidaturën e Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës nga radhët e këtij subjekti politik. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se zyrtarizimi...

Vllahiu premton se Prishtinën do ta bëjë më ndryshe

para 10 muajve - KosovaPress

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se zyrtarizimi i kandidaturës së Vllahiut për kryetar të Prishtinës është i veçantë për faktin se bëhet fjalë për udhëheqjen e kryeqytetit të Kosovës. Ndërsa, kandidati...

Vllahiu: Prishtinën e përbuzur ta kthejmë në kryeqytet me vlera

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Arbër Vllahiu ka falënderuar kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn për besimin e dhënë. Vllahiu në konferencën e thirrur nga AAK për zyrtarizimin e tij si kandidat i kësaj partie për Prishtinën ka thënë,...

Forca e AKR-së nuk siguron Qeveri stabile

para 10 muajve - Koha.net

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Haradinaj e quan nder të veçantë kandidimin e Vllahiut për të parin e Prishtinës

para 10 muajve - Bota Press

Kandidati për kryeministër, njëherësh kreu i AAK’së Ramush Haradinaj në zyrtarizimin e kandidaturës së Arbër Vllahiut për kryetar të Prishtinës ka thënë se është moment i veçantë dhe se është një nder...

Haradinaj ia beson Arbër Vllahiut kandidaturën për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Arbresh

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka zyrtarizuar kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Dega e kësaj komune ka vendosur unanimisht që pjesë e kësaj gare të jetë Arbër Vllahiu. Me këtë rast, kryetari...

Ky është kandidati i AAK’së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Gazeta Monitor

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat për Prishtinën në konferencën...

Arbër Vllahiu zyrtarisht kandidat i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Sovrani

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës edhe zyrtarisht ka shpallur kandidatin e kësaj partie për kryetar të Prishtinës. Arbër Vllahiu, ish këshilltar i presidentes Atifete Jahjaga, është i përzgjedhuri i AAK-së...

Krizën e PDK po synojnë ta transformojnë në krizë të shtetit – Nga Albin Kurti

para 10 muajve - Opozita

Nuk përdoren fjalë që të ndërtohen fjali që të shprehet kuptim. Më parë, thuhen fjali që të përdoren fjalë, që të përdoret një fjalë, për të shprehur dominim. Qëllimi i fjalive është frekuenca e përdorimit...

​Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Gazeta e re

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kandiduar sot Arbër Vllahiun, ish-këshilltar i ish-presidentes Atifete Jahjaga, për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Kjo është bërë e ditur...

​Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - KosovaPress

Kjo është bërë e ditur sot në një konferencë për media të AAK-së. AAK në zgjedhjet e kaluara komunale dy herë ishte në garë me Besnik Tahirin./KosovaPress/ Temat: AAK kryetari Prishtina kandidati Kjo web...

Zyrtare: Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Periskopi

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat për Prishtinën në konferencën...

Arbër Vllahiu, kandidat i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Gazeta Fjala

AAK-ja ka kandiduar Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet që do të mbahen më 22 tetor Ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, është prezantuar si kandidat për Prishtinën në konferencën...

AAK prezanton kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Insajderi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se Arbër Vllahiu do të jetë kandidati i saj për kryetar të Prishtinës. Njoftimi është bërë në një konferencë për media. Vllahiu i është bashkuar AAK-së para...

Arbër Vllahiu kandidat i AAK-së për Prishtinën?

para 10 muajve - Arbresh

Ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu, do të jetë kandidat i AAK-së për Komunën e Prishtinës në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor. Burime të KTV-së kanë konfirmuar se...

Korab Sejdiu kundër koalicionit të AKR-së me Koalicionin PAN

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 gusht 2017 – Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër...

Deputeti i AKR’së që këmbëngul kundër koalicionit PAN

para 10 muajve - Gazeta Liria

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Gazeta e re

Ishte njoftuar më herët se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Burime të KTV-së kanë konfirmuar se ish-këshilltari i presidentes Atifete...

AAK sot zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Almakos

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

AAK tregon kush është kandidati për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Gazeta Liria

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot në ora 11, bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën,...

AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - 10minuta

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

Sejdiu: Se votoj këtë Qeveri koalicioni edhe sikur këtë ta bënin 119 deputetë të tjerë

para 10 muajve - Sovrani

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Korabi i ka konfirmuar gazetës “Koha Ditore” se...

Korab Sejdiu kundër koalicionit PAN

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Deputeti i AKR’së që këmbëngul kundër koalicionit PAN

para 10 muajve - Bota Press

Botapress, 12 gusht- Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve...

Deputeti i AKR’së që këmbëngul kundër koalicionit PAN

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Deputeti i AKR-së që këmbëngul kundër koalicionit PAN

para 10 muajve - Insajderi

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

AAK zyrtarizon sot kandidatin për kryetar të Prishtinës ​

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas Pacollit nëse ai bashkohet me PAN’in

para 10 muajve - Periskopi

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve publike që e prezantojnë...

Ky është kandidati i AAK-së që pritet të kandidojë për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Bota Press

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sipas gjitha gjasave do ta kandidojë Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës. Indeksonline mëson se Dega e AAK-së në këtë komunë ka marrë vendim që ish-zyrtari i Presidencës...

AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Gazeta e re

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

Sot zyrtarizohet kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Sovrani

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin...

AAK tregon kush është kandidati për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Bota Press

Botapress, 12 gusht- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot në ora 11, bën zyrtarizmin e kandidatit të saj për kryetar të Prishtinës. Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe...

Katër votat e  AKR-së nuk sigurojnë Qeveri stabile

para 10 muajve - Bota Press

Botapress, 12 Gusht – Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas. Sejdiu është kundër vlerësimeve...

AAK zyrtarizon kandidatin për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - KosovaPress

Me këtë rast vizionin e tij për Prishtinën do ta shpalos edhe kandidati për Prishtinën, ndërkaq arsyetimin e kësaj kandidature do ta bëjë kryetari i AAK, Ramush Harasinaj. Temat: aak Prishtinë Zgjedhjet...

Bajrami: “Trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës s’mund ta dëmtojë askush, as vajza Teuta”

para 10 muajve - Bota Press

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka shprehur bindjen se as pasardhësit biologjikë e askush tjetër nuk mundet ta dëmtojë trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës. Madje, duke folur në Interaktiv të...

Ja kush do të jetë kandidati i AAK-së për Prishtinën?

para 10 muajve - Bota Press

Botapress, 12 Gusht – Aleanca per Ardhmerine e Kosoves (AAK), sot ne ora 11, ne Hotel Sirius ne Prishtine, ben zyrtarizimin e kandidatit te saj per kryetar te Prishtines. Me kete rast vizionin e tij per...

Ky është kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës?

para 10 muajve - Periskopi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sipas gjitha gjasave do ta kandidojë Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës. Indeksonline mëson se Dega e AAK-së në këtë komunë ka marrë vendim që ish-zyrtari i Presidencës...

“LDK-ja pret që Teuta të reflektojë”

para 10 muajve - Gazeta Express

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka shprehur bindjen se as pasardhësit biologjikë e askush tjetër nuk mundet ta dëmtojë trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës. Madje, duke folur në Interaktiv të...

Bajrami: Kemi kandidat të fortë për ta kthyer Prishtinën

para 10 muajve - Gazeta Express

Deputetja e LDK-së Hykmete Bajrami, ka thënë se zgjedhjet e 11 qershorit kanë definuar se kush janë kandidatët potencial për zgjedhjet lokale. Ajo nuk ka treguar se kush do të jetë kandidat i LDK-së për...

“LDK-ja pret që Teuta të reflektojë, por trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës s’mund ta dëmtojë askush”

para 10 muajve - Koha.net

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka shprehur bindjen se as pasardhësit biologjikë e askush tjetër nuk mundet ta dëmtojë trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës. Madje, duke folur në Interaktiv të...

Bajrami: Kemi kandidat të fortë për ta kthyer Prishtinën

para 10 muajve - Koha.net

Deputetja e LDK-së Hykmete Bajrami, ka thënë se zgjedhjet e 11 qershorit kanë definuar se kush janë kandidatët potencial për zgjedhjet lokale. Ajo nuk ka treguar se kush do të jetë kandidat i LDK-së për...

“LDK-ja pret që Teuta të reflektojë, por trashëgimin historike të Ibrahim Rugovës s’mund ta dëmtojë askush”

para 10 muajve - Koha.net

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka shprehur bindjen se as pasardhësit biologjikë e askush tjetër nuk mundet ta dëmtojë trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës. Madje, duke folur në Interaktiv të...

Ky është kandidati i AAK-së që pritet të kandidojë për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Indeks online

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sipas gjitha gjasave do ta kandidojë Arbër Vllahiun për kryetar të Prishtinës. Indeksonline mëson se Dega e AAK-së në këtë komunë ka marrë vendim që ish-zyrtari i Presidencës...

Bajrami: Ultimatumi i Pacollit është i ngutshëm

para 10 muajve - Gazeta Express

Deputetja e LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se deri tani është konfirmuar se koalicioni LAA është i qëndrueshëm. “Nuk shohim ndonjë individ që do ta braktisë”, ka thënë ajo. E pyetur...

Bajrami thotë se ultimatumi i Pacollit është i ngutshëm

para 10 muajve - GazetaBlic

Deputetja e LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se deri tani është konfirmuar se koalicioni LAA është i qëndrueshëm. “Nuk shohim ndonjë individ që do ta braktisë”, ka thënë ajo. E pyetur...

Ultimatumi i Pacollit është i ngutshëm, thotë Bajrami

para 10 muajve - Koha.net

Deputetja e LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se deri tani është konfirmuar se koalicioni LAA është i qëndrueshëm. “Nuk shohim ndonjë individ që do ta braktisë”, ka thënë ajo. E pyetur...

Bajrami: Ata që e rrëzuan qeverinë Mustafa të bashkohen në qeveri

para 10 muajve - Koha.net

Hykmete Bajrami në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se “ne si LDK do të dëshironim që të gjithë ata që u bashkuan për të rrëzuar qeverinë Mustafa, le të bëhen bashkë e ta formojnë tani”. Bajrami tutje tha...

Bajrami: PAN'i po bllokon krijimin e institucioneve

para 10 muajve - Gazeta Express

Deputetja e LDK-së Hykmete Bajrami, ka thënë se Adem Mikullovci e ka të drejtën të thërrasë seancën kur të dojë, e koalicioni PAN duhet t’i përmbahet. Por sipas saj, janë koalicioni PAN ata që po bllokojnë...

Bajrami: PAN-i po bllokon krijimin e institucioneve

para 10 muajve - Koha.net

Deputetja e LDK-së Hykmete Bajrami, ka thënë se Adem Mikullovci e ka të drejtën të thërrasë seancën kur të dojë, e koalicioni PAN duhet t’i përmbahet. Por sipas saj, janë koalicioni PAN ata që po bllokojnë...

Dorëzohet LDK-ja: Nuk mund të garantojmë për AKR-në dhe për disa deputetë!

para 10 muajve - GazetaBlic

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se koalicioni LAA është shumë stabil. Sipas saj, nuk ka asnjë indikacion që dikush nga LAA, në këtë rast AKR do ta votoj PAN-in. “Megjithatë,...

Deputetja e LDK-së: Kadri Veseli e ka bllok

para 10 muajve - GazetaBlic

Hykmete Bajrami, deputete e zgjedhur e LDK-së, ka thënë se është absurde që PAN po kërkon që t’i votohet kandidati për kryetar të Kuvendit. Ajo në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se Kadri Veseli...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën

para 10 muajve - Telegrafi

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën?

para 10 muajve - Gazeta Express

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën

para 10 muajve - Albeu

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës . Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor....

Isa Mustafën dikur e sulmonin me vezë e quanin tradhtar, VV tash i kërkon bashkëqeverisje

para 10 muajve - Lajmi.net

Derisa po fliste në foltoren e Kuvendit të Kosovës, kryeministrit në detyrë dhe kryetarit i LDK-së, Isa Mustafës, i fluturonin vezët mbi kokë, që i gjuante grupi parlamentar i Vetëvendosjes. Madje Mustafa...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën, në këtë ditë pritet zyrtarizimi

para 10 muajve - Indeks online

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Konjufca: Veseli nuk duhet të zgjedhet për kryeparlamentar

para 10 muajve - RTV 21

Konjufca thotë e Veseli nuk është figurë kredibile Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se Kadri Veseli nuk duhet të zgjidhet për kryetar të Kuvendit të Kosovës, sipas tij nuk është...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve

para 10 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Konjufca: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në

para 10 muajve - Zeri

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

Konjufca godet LDK-në

para 10 muajve - Zeri

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

Bajrami: Kemi mjaft arsye për të mos e votuar Kadri Veselin

para 10 muajve - Flaka

Hykmete Bajrami, deputete e zgjedhur e LDK-së, ka thënë se është absurde që PAN po kërkon që t’i votohet kandidati për kryetar të Kuvendit. Ajo në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se Kadri Veseli...

Bahtiri tregon pse LDK po pengon formimin e institucioneve

para 10 muajve - Zhurnal

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se subjekti...

Konjufca: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në

para 10 muajve - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

AKR me akuza të reja ndaj LDK-së!

para 10 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Mustafa fton Haradinajn që ta bëjë më shpejt Qeverinë

para 10 muajve - Klan Kosova

Për krijimin e qeverisë së re, kandidati i PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj tha se i duhen 10 ditë, njofton Klan Kosova. Ndërkaq, shefi i qeverisë në detyrë, Mustafa e porositi ta bëjë më shpejt...

Haliti: Në interes të Kosovës një koalicion me LDK-në

para 10 muajve - Flaka

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

“Pacolli ka vendosur t’ia bëjë numrat PAN-it”

para 10 muajve - Flaka

Analistët politik konsiderojnë se Behgjet Pacolli shumë lehtë mund t’i bashkohet PAN-it për formimin e Qeverisë. Në një prononcim për Gazeta Blic, Imer Mushkolaj ka theksuar se AKR e Behgjet Pacollit duket...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ?blindon? krijimin e institucioneve, AKR-ja s?pret më!

para 10 muajve - Albeu

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri , ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Konjufca: LDK-ja nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në

para 10 muajve - Flaka

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. (E Plotësuar) “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK'ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve

para 10 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Rreshtimi i Pacollit kah PAN-i do të ishte gabim, thotë Konjufca

para 10 muajve - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, në televizionin publik ka folur edhe për deklarimin e Behgjet Pacolli rreth afatit dhjetë ditësh ndaj LDK-së dhe VV-së. “Do të ishte...

Konjufca thotë se LDK-ja po do distancë të njëjtë nga PDK e VV për të rritur pazarin

para 10 muajve - Koha.net

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, ka shprehur bindjen se LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për bashkëpunim me partinë e tij. “Kemi pasur tri takime deri...

Kërkesa e papritur e Isa Mustafës për Ramush Haradinajn

para 10 muajve - GazetaBlic

Për krijimin e qeverisë së re, kandidati i PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj tha se i duhen 10 ditë, njofton Klan Kosova. Ndërkaq, shefi i qeverisë në detyrë, Mustafa e porositi ta bëjë më shpejt...

Konjufca: LDK-ja nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në!

para 10 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

Konjufca: LDK-ja me veprimet e fundit po projekton t’ia rris pazarin vetes

para 10 muajve - Lajmi.net

Shefi i grupit parlamentar të VV-së, Glauk Konjufa, ka thënë se PDK nuk po shfaq bashkëpunim, dhe sipas tij, partia e Isa Mustafës kanë vetëm një opsion, një koalicion me VV-në. Ai duke folur në RTK ka...

Konjufca: Veseli nuk duhet të zgjidhet për kryeparlamentar

para 10 muajve - RTV 21

Konjufca thotë e Veseli nuk është figurë kredibile Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se Kadri Veseli nuk duhet të zgjidhet për kryetar të Kuvendit të Kosovës, sipas tij nuk është...

“LDK-ja pret që Teuta të reflektojë”

para 10 muajve - Arbresh

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka shprehur bindjen se as pasardhësit biologjikë e askush tjetër nuk mundet ta dëmtojë trashëgiminë historike të Ibrahim Rugovës. Madje, duke folur në Interaktiv të...

Konjufca: Hoti i takon gardës së vjetër të LDK-së

para 10 muajve - Indeks online

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, tha se janë të gatshëm të votojnë kandidatin e PAN-it, për kryetar të Kuvendit të Kosovës, por jo kreun e PDK-së, Kadri Veselin. Ai në...

Konjufca: Avdullah Hoti i takon gardës së vjetër të LDK-së!

para 10 muajve - GazetaBlic

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, tha se janë të gatshëm të votojnë kandidatin e PAN-it, për kryetar të Kuvendit të Kosovës, por jo kreun e PDK-së, Kadri Veselin. Ai në...

Konjufca: Avdullah Hoti i takon gardës së vjetër të LDK’së

para 10 muajve - Gazeta Express

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, ka folur për zhvillimet e fundit politike, për seancën e Kuvendit dhe themelimit të institucioneve të reja të Kosovës. Sipas Konjufcës,...

Bajrami: Kemi kandidat të fortë për ta kthyer Prishtinën

para 10 muajve - Arbresh

Deputetja e LDK-së Hykmete Bajrami, ka thënë se zgjedhjet e 11 qershorit kanë definuar se kush janë kandidatët potencial për zgjedhjet lokale. Ajo nuk ka treguar se kush do të jetë kandidat i LDK-së për...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën

para 10 muajve - Almakos

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve

para 10 muajve - Zeri

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Morina: Pacolli ta bëjë qeverinë me AAK-në, Nisman dhe Vetëvendosjen

para 10 muajve - Klan Kosova

Sipas analistit politik, Bajrush Morina, AKR duhet të provojë që të shkëputet nga LAA, por që të mos shkojë me PDK. Ai jep mendimin e tij se si Behgjet Pacolli mund të veprojë, që të bëhet pjesë e një...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve, AKR-ja s’pret më!

para 10 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një prononcim për “Indeksonline”,...

Ahmeti, Vllahiu e Çelaj, gara e fortë për Kryetarin e Prishtinës

para 10 muajve - Albeu

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën . Zgjedhjet lokale kanë...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve, AKR-ja s’pret më!

para 10 muajve - Indeks online

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Bajrami: Ata që e rrëzuan qeverinë Mustafa të bashkohen në qeveri

para 10 muajve - Arbresh

Hykmete Bajrami në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se “ne si LDK do të dëshironim që të gjithë ata që u bashkuan për të rrëzuar qeverinë Mustafa, le të bëhen bashkë e ta formojnë tani”. Bajrami tutje tha...

Brukseli i shqetësuar për Kosovën

para 10 muajve - Albeu

Pas dështimit disa here te përpjekjeve per për mbajtjen e seancës parlamentare, zyrtarët e Bashkimit Europian i bëjnë apel Kosovës që të formojnë sa më shpejtë institucionet, pasi nuk ka më kohë për të...

Morina: Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës

para 10 muajve - Telegrafi

Një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës. “Problemi në Kosovë ka dy emra...

Morina: Largimi i Pacollit nga LAA, vdekje politike për të

para 10 muajve - Klan Kosova

AKR dhe lideri i saj Behgjet Pacolli janë zhvatur më së shumti në skenën politike kosovare, nga të gjithë të tjerët. Analisti politik, Bajrush Morina, madje përmend subjekte politike dhe emra të përveçëm...

Bajrami: Kemi mjaft arsye për të mos e votuar Kadri Veselin

para 10 muajve - Periskopi

Hykmete Bajrami, deputete e zgjedhur e LDK-së, ka thënë se është absurde që PAN po kërkon që t’i votohet kandidati për kryetar të Kuvendit. Ajo në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se Kadri Veseli...

Morina: Problemi në Kosovë ka dy emra, ata mund ta zhbllokojnë situatën

para 10 muajve - Klan Kosova

Një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës. “Problemi në Kosovë ka dy emra...

Pacolli insiston në Qeveri gjithëpërfshirëse

para 10 muajve - Koha.net

Gjatë muajit korrik, presidenti Hashim Thaçi, kishte zhvilluar takime të ndara nëpër kafene me liderin e PDK-së, Kadri Veseli, e atë të AAK-së, Ramush Haradinaj, e tek më pas kishte caktuar seancën për...

Gara e fort për të parin e Prishtinës, këta janë kandidatët e mundshëm!

para 10 muajve - GazetaBlic

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën. Zgjedhjet lokale kanë mbetur...

Mustafa ende beson se Pacolli nuk do të prishë marrëveshjen në LAA

para 10 muajve - Koha.net

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa nuk pret që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ta braktisë koalicionin LAA. “Besoj që z.Pacolli i përmbahet marrëveshjes që kemi arritur”, ka thënë shkurt Mustafa pas mbledhjes...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën?

para 10 muajve - Arbresh

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Dilemat ngelin: Kur konstituohet Kuvendi?

para 10 muajve - RTV 21

Haradinaj: Brenda dhjetë ditësh do të formohen institucionet.-Mustafa: Besoj se Pacolli do ta respektoj marrëveshjen e koalicionit Kandidati për kryeministër nga koalicion PAN Ramush Haradinaj beson se...

Gara e fort për të parin e Prishtinës, këta janë kandidatët e mundshëm

para 10 muajve - Gazeta Express

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën. Zgjedhjet lokale kanë mbetur...

Porosia e Mustafës për Haradinajn

para 10 muajve - Koha.net

Kryeministri në detyrë dhe kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh. Sipas Mustafës,...

Largimi i Pacollit nga LAA, vdekje politike për të!

para 10 muajve - GazetaBlic

AKR dhe lideri i saj Behgjet Pacolli janë zhvatur më së shumti në skenën politike kosovare, nga të gjithë të tjerët. Analisti politik, Bajrush Morina, madje përmend subjekte politike dhe emra të përveçëm...

“Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës”

para 10 muajve - GazetaBlic

Një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës. “Problemi në Kosovë ka dy emra...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve

para 10 muajve - Almakos

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Ahmeti, Vllahiu e Çelaj- Gara e fort për të parin e Prishtinës

para 10 muajve - Lajmi.net

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën. Zgjedhjet lokale kanë mbetur...

Isa Mustafën dikur e sulmonin me vezë e quanin tradhtar, VV tash i kërkon bashkëqeverisje

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Derisa po fliste në foltoren e Kuvendit të Kosovës, kryeministrit në detyrë dhe kryetarit i LDK-së, Isa Mustafës, i fluturonin vezët mbi kokë, që i gjuante grupi parlamentar i Vetëvendosjes. Madje Mustafa...

AKR me akuza të reja ndaj LDK-së!

para 10 muajve - Infokusi

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Kuvendi njofton zyrtatisht mbajtjen e seancës konstituive të hënën

para 10 muajve - Shqiptarja

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar zyrtarisht mediat se të hënën duke filluar në orën 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë koalicioni...

Konjufca: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në

para 10 muajve - Gazeta Liria

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

Konjufca: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në

para 10 muajve - Almakos

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

Haziri: Koalicioni LAA i fuqishëm, po pret mandatin për formimin e Qeverisë

para 10 muajve - Telegrafi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Haziri thotë se koalicioni LAA është i fuqishëm, po pret mandatin për formimin e Qeverisë

para 10 muajve - Indeks online

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën?

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Beqiri, kandidat i LDK-së për kryetar të Prishtinës

para 10 muajve - Sovrani

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Mësohet se se tërheqja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri është i propozuari...

Mikullovci: Veprimi i PAN-it e dëmton jashtëzakonisht Kosovën

para 10 muajve - Ora news

Deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës Adem Mikullovci, ka konsideruar se vendimi i PAN-it që ta bojkotojë seancën e dëmton tej mase Republikën e Kosovës. “Po e dëmtojnë Kosovën jashtëzakonisht shumë....

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK-ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Ky është kandidati i LDK-së për Prishtinën, në këtë ditë pritet zyrtarizimi

para 10 muajve - Periskopi

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor. Beqiri...

Haziri: Koalicioni me AKR-në është ende i fuqishëm

para 10 muajve - Albeu

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Ismet Beqiri kandidat i LDK-së për Prishtinën, në këtë ditë pritet zyrtarizimi

para 10 muajve - Gazeta e re

Ismet Beqiri do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës. Burime të Indeksonline mësojnë se tërheqja e Vjosa Osmanit nga kandidatura e mundshme ka bërë që Beqiri të jetë favoriti kryesor....

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive

para 10 muajve - Portalb

Kuvendi i Kosovës përmes një komunikatë për media ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, duke filluar nga ora 10:00. Në rende ditë do të jetë zgjedhja e kryetarit dhe nënkryetarëve...

Kuvendi njofton se të hënën do të ketë seancë, edhe pse ajo mund të dështojë!

para 10 muajve - Telegrafi

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht i ka njoftuar mediat se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë...

Lutfi Haziri: Teuta do të votoj me dorën tjetër për koalicionin PAN!

para 10 muajve - GazetaBlic

Pavarësisht faktit se deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Teuta Rugova i ka dhënë mbështetje koalicionit PAN në seancën e parë konstituive, nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri ende beson...

Bahtiri: Nëse LDK dëshiron t’i mbaj peng institucionet AKR nuk do ta tolerojë

para 10 muajve - Insajderi

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Brukseli i shqetësuar për Kosovën

para 10 muajve - Vizion Plus

Pas dështimit disa here te përpjekjeve per për mbajtjen e seancës parlamentare, zyrtarët e Bashkimit Europian i bëjnë apel Kosovës që të formojnë sa më shpejtë institucionet, pasi nuk ka më kohë për të...

Haziri zbulon prapaskenat e situatës me AKR-në

para 10 muajve - Zeri

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Shpend Ahmeti befason me fjalët për Vjosa Osmanin!

para 10 muajve - GazetaBlic

Shpend Ahmeti ka thënë sot se kandidatura e mundshme e Vjosa Osmanit për kryetare të Komunës së Prishtinës nga LDK, do t’i bënte mirë garës në zgjedhjet lokale. Në një intervistë me portalin Periskopi,...

Haliti: PDK-ja s’i ka numrat – kishim marrëveshje, por dikush na lëvizi

para 10 muajve - Zhurnal

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

“Pacolli ka vendosur t’ia bëjë numrat PAN-it”

para 10 muajve - GazetaBlic

Analistët politik konsiderojnë se Behgjet Pacolli shumë lehtë mund t’i bashkohet PAN-it për formimin e Qeverisë. Në një prononcim për Gazeta Blic, Imer Mushkolaj ka theksuar se AKR e Behgjet Pacollit duket...

Konjufca “godet” rëndë LDK-në: Nuk do ta besoni çka tha tani…

para 10 muajve - Bota Press

Shefi i grupit parlamentar të VV-së, Glauk Konjufa, ka thënë se PDK nuk po shfaq bashkëpunim, dhe sipas tij, partia e Isa Mustafës kanë vetëm një opsion, një koalicion me VV-në. Ai duke folur në RTK ka...

Hipokrizi dështakësh

para 10 muajve - Gazeta Express

Zyrtarët e partive politike në Kosovë po dëshmojnë për të satën herë se skena politike në Kosovë është skenë inatesh të ndërsjella, zhurmash, hipokrizish, ndërskamcash e bllokadash, e jo skenë politike...

Për LDK-në koalicioni me AKR-në ende i fuqishëm

para 10 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Mushkolaj: Problemet LDK–VV do bëjnë që AKR-ja t’i bashkohet PAN-it

para 10 muajve - Zhurnal

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli të mërkurën në një emision televiziv tha se nuk do ta mbaj të bllokuar vendin. Ai sha ultimatum drejtë LDK-së dhe VV-së se nëse nuk e bëjnë të qartë se i kanë numrat...

Vetëvendosje nuk mbështet propozimin e Pacollit

para 10 muajve - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, është shprehur kundër propozimit të kryetarit të Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli për krijimin e një qeverie gjithpërfshrëse. Sipas...

Haliti: Po t?i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - Albeu

Me gjithë deklaratat që janë bërë së fundmi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti , ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Kuvendi i Kosovës përmes një komunikatë për media ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, duke filluar nga ora 10:00. Në rende ditë do të jetë zgjedhja e kryetarit dhe nënkryetarëve...

Pacolli: Kosova është dhe mbetet në rend të parë

para 10 muajve - Albeu

Lideri i AKR-së, Behxhet Pacolli ka bërë apel që të bëhet një qeveri gjithë përfshirëse me bazë të gjerë , ku minoritetet nuk përcaktojnë fatin e shtetit “Po kërkohen patriotët, ata qe e dojnë Kosovën...

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Kuvendi i Kosovës përmes një komunikatë për media ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, duke filluar nga ora 10:00. Në rende ditë do të jetë zgjedhja e kryetarit dhe nënkryetarëve...

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive

para 10 muajve - Aktuale

Kuvendi i Kosovës përmes një komunikatë për media ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, duke filluar nga ora 10:00. Në rende ditë do të jetë zgjedhja e kryetarit dhe nënkryetarëve...

Gara e fort për të parin e Prishtinës, këta janë kandidatët e mundshëm

para 10 muajve - Infokusi

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën. Zgjedhjet lokale kanë mbetur...

Kuvendi e konfirmon datën e seancës konstituive

para 10 muajve - Indeks online

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht i ka njoftuar mediat se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë...

Konjufca thotë se LDK-ja po do distancë të njëjtë nga PDK e VV për të rritur pazarin

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, ka shprehur bindjen se LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për bashkëpunim me partinë e tij. “Kemi pasur tri takime deri...

Bahtiri: Kjo është arsyeja pse LDK’ja po ‘blindon’ krijimin e institucioneve

para 10 muajve - Bota Press

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Seanca konstituive do të mbahet të hënën

para 10 muajve - Albeu

Në faqen zyrtare të Kuvendit të Kosovës, njoftohet se Vazhdimi i Seancës konstituive do të mbahet të hënën me 14 gusht në orën 10:00. Në rend të ditës do të jetë Zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit dhe e...

Haziri: 10 ditëshi i Pacollit si propozim për qeveri gjithpërfshirëse, jo ultimatum!

para 10 muajve - GazetaBlic

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri konsideron se dhënia e afatit prej 10 ditëve nga kreu i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli për LDK-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje për zhbllokimin...

“PDK-ja s’i ka numrat – kishim marrëveshje, por dikush na lëvizi”

para 10 muajve - Klan Kosova

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Haziri thotë se koalicioni me AKR-në është ende i fuqishëm

para 10 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Morina: Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës

para 10 muajve - Almakos

Analisti Bajrush Morina, thotë se një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës....

Morina: Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës

para 10 muajve - Gazeta Liria

Analisti Bajrush Morina, thotë se një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës....

Konjufca thotë se LDK-ja po do distancë të njëjtë nga PDK e VV për të rritur pazarin

para 10 muajve - Arbresh

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, ka shprehur bindjen se LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për bashkëpunim me partinë e tij. “Kemi pasur tri takime deri...

Zyrtari i parë i PAN-it që pranoi se koalicioni nuk i ka numrat për qeverinë

para 10 muajve - Insajderi

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Mustafa komenton 10 ditëshin e Haradinajt

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryeministri në detyrë, Isa Mustafa, ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh, raporton Ekonomia Online. Sipas...

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit

para 10 muajve - Zeri

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive. Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV'së, si deputeti më i vjetër nga mosha i...

Konjufca: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim me VV-në

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, në një intervistë për RTK, ka folur edhe për mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në. “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë për...

Zyrtare: Ja kur mbahet vazhdimi i seancës konstituive

para 10 muajve - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive. Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV’së, si deputeti më i vjetër nga mosha i...

Adem Mikullovci cakton edhe një seancë që do të bojkotohet nga PAN

para 10 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive. Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV'së, si deputeti më i vjetër nga mosha i...

Ftesa e Mustafës ndaj Haradinajt

para 10 muajve - Periskopi

Për krijimin e qeverisë së re, kandidati i PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj tha se i duhen 10 ditë, njofton Klan Kosova. Ndërkaq, shefi i qeverisë në detyrë, Mustafa e porositi ta bëjë më shpejt...

Konjufca: Nuk pajtohemi që Veseli ta udhëheq Kuvendin e Kosovës

para 10 muajve - AlbPortali

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se Kadri Veseli nuk duhet të zgjidhet për kryetar të Kuvendit të Kosovës, pasi nuk është figurë kredibile, pasi kryetari i Kuvendit është pozita...

Konjufca: Hoti i takon gardës së vjetër të LDK-së që nuk don reformime

para 10 muajve - Sovrani

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, tha se janë të gatshëm të votojnë kandidatin e PAN-it, për kryetar të Kuvendit të Kosovës, por jo kreun e PDK-së, Kadri Veselin. Ai në...

Haliti: PDK-ja s’i ka numrat, koalicioni me LDK-në në interes të vendit

para 10 muajve - Koha.net

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Konjufca: LDK nuk shfaq vullnet për bashkëpunim me Vetëvendosjen

para 10 muajve - Insajderi

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka shfaqur vullnet për bashkëpunim me VV-në “LDK-ja përgjithësisht nuk shfaq vullnet të fortë...

Bahtiri tregon pse LDK po pengon formimin e institucioneve

para 10 muajve - Sovrani

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Ai ka thënë se subjekti...

Konjufca: Nuk pajtohemi që Veseli ta udhëheq Kuvendin e Kosovës

para 10 muajve - 10minuta

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se Kadri Veseli nuk duhet të zgjidhet për kryetar të Kuvendit të Kosovës, pasi nuk është figurë kredibile, pasi kryetari i Kuvendit është pozita...

Konjufca: Nuk pajtohemi që Veseli ta udhëheq Kuvendin e Kosovës

para 10 muajve - KosovaPress

“Ne jemi të vendosur, duke u nisur nga biografia politike e Kadri Veselit, nuk mund të pajtohemi që një njeri i tillë ta udhëheq vendin, pasi Kushtetuta e përcakton vendin tonë një Republikë Parlamentare...

Konjufca thotë se Avdullah Hoti i takon gardës së vjetër të LDK-së

para 10 muajve - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, tha se janë të gatshëm të votojnë kandidatin e PAN-it, për kryetar të Kuvendit të Kosovës, por jo kreun e PDK-së, Kadri Veselin. Ai në...

Konjufca tregon nëse VV ka ndryshuar qëndrimin ndaj Veselit

para 10 muajve - Gazeta e re

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se Kadri Veseli nuk duhet të zgjidhet për kryetar të Kuvendit të Kosovës, pasi nuk është figurë kredibile, pasi kryetari i Kuvendit është pozita...

Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - Telegrafi

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Haliti:PDK-ja s’i ka numrat – kishim marrëveshje, por dikush na lëvizi

para 10 muajve - Aktuale

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Të Hënën Vazhdimi i Seancës Konstituive

para 10 muajve - Kallxo

Në faqen zyrtare të Kuvendit të Kosovës është publikuar njoftimi se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, më 14 gusht, në orën 10:00. Në rend të ditës do të jetë zgjedhja e kryetarit të...

Sfiduesit e mundshëm të Shpend Ahmetit në garën për Prishtinën

para 10 muajve - Insajderi

Asnjëra prej partive politike, përveç Lëvizjes Vetëvendosje, nuk ka zyrtarizuar kandidatin e tyre në Komunën e Prishtinës për zgjedhjet lokale të 22 tetorit. Por, pavarësisht kësaj, brenda të gjitha partive...

Analistët:LDK do të shkrihej në Vetëvendosje nëse do të bënin koalicion bashkërisht

para 10 muajve - Indeks online

Sot një javë përfundon ultimatumi që kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli i ka dhënë LDK-së dhe VV-së që të bëjnë marrëveshje për formimin e institucioneve te reja të vendit. Përndryshe,...

Haliti: PDK –ja s’i ka numrat, koalicioni me LDK-në në interes të vendit

para 10 muajve - Koha.net

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

“LDK do të shkrihej në Vetëvendosje nëse do të bënin koalicion bashkërisht”

para 10 muajve - Indeks online

Sot një javë përfundon ultimatumi që kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli i ka dhënë LDK-së dhe VV-së që të bëjnë marrëveshje për formimin e institucioneve te reja të vendit. Përndryshe,...

Mikullovci: Zvarritja e PAN-it, e qëllimshme

para 10 muajve - Zeri

Kryesuesi i seancës konstituive Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më mbledhje konsultative për ta caktuar seancën. “Konsultime më nuk ka”, ka deklaruar Mikullovci gjatë një bisede për “ Zërin”....

Bahtiri: Subjekti i Isa Mustafës po zvarrit me qëllim krijimin e institucioneve

para 10 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

E pranon Xhavit Haliti: Po t'i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - Gazeta Express

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - RTV 21

Haliti: Kandidat i vetëm Kadri Veseli Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti,...

Bahtiri godet LDK-në, ka një paralajmërim se çka do të bëjnë me PAN-in

para 10 muajve - Periskopi

Zëvendëskryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka fajësuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për neglizhimin që është duke i bërë partisë të cilën e drejton Behgjet Pacolli. Në një intervistë për...

Mustafa, Haradinajt: Institucionet do të duhej të formoheshin më herët, jo për 10 ditë

para 10 muajve - Telegrafi

Kryeministri në detyrë, Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh Mustafa në një deklaratë për media...

Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - GazetaBlic

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Pse u takuan Albin Kurti e Agim Bahtiri?

para 10 muajve - GazetaBlic

Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës pritet të mbahet ditën e hënë. Të gjitha subjektet politike janë vënë në lëvizje për ta zgjidhur këtë bllokadë institucionale, pasi që edhe dy muaj...

​Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - Indeks online

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Ramush Haradinaj: Për 10 ditë Kosova do të ketë institucionet dhe qeverinë e re

para 10 muajve - ABC News

Sipas kandidatit për kryeministër te koalicionit PAN ne Kosove, Ramush Haradinaj, brenda 10 ditesh do te krijohen institucionet dhe qeveria e re. Ne nje interviste per Radio Europa e Lire, Haradinaj shprehet...

Haziri: Koalicioni LAA i fuqishëm, po pret mandatin për formimin e Qeverisë

para 10 muajve - Almakos

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Pacolli përforcon ultimatumin ndaj LDK-së: Punoni në shërbim të Kosovës

para 10 muajve - Albeu

Kreu i AKR-së ka përsëritur ultimatumin e tij ndaj partive politike, kryesisht LDK-së për zgjidhjen e ngërçit institucional në Kosovë. Përmes një postimi në Facebook ai ka bërë thirrje që partitë dhe politikanët...

“Problemet LDK–VV do bëjnë që AKR-ja t’i bashkohet PAN-it”

para 10 muajve - Lajmi.net

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli të mërkurën në një emision televiziv tha se nuk do ta mbaj të bllokuar vendin. Ai sha ultimatum drejtë LDK-së dhe VV-së se nëse nuk e bëjnë të qartë se i kanë numrat...

Garë e fort për të parin e Prishtinës, këta janë kandidatët e mundshëm

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën. Zgjedhjet lokale kanë mbetur...

“Problemet LDK – VV do bëjnë që AKR t’i bashkohet PAN-it “

para 10 muajve - Lajmi.net

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli të mërkurën në një emision televiziv tha se nuk do ta mbaj të bllokuar vendin. Ai sha ultimatum drejtë LDK-së dhe VV-së se nëse nuk e bëjnë të qartë se i kanë numrat...

Kjo është Qeveria që e do Pacolli

para 10 muajve - Politiko

Behgjet Pacolli thotë se Kosova dhe qytetarët e saj s’kanë kohë të presin, prandaj duhet një qeverisje ku do të përfshihen të gjitha partitë dhe fati i vendi s’do të jetë në dorën e pakicës, njofton Klan...

‘’Pacolli ta bëjë qeverinë me AAK-në, Nisman dhe Vetëvendosjen’’

para 10 muajve - Periskopi

Sipas analistit politik, Bajrush Morina, AKR duhet të provojë që të shkëputet nga LAA, por që të mos shkojë me PDK. Ai jep mendimin e tij se si Behgjet Pacolli mund të veprojë, që të bëhet pjesë e një...

Gara e fort për të parin e Prishtinës, këta janë kandidatët e mundshëm

para 10 muajve - Bota Press

Gara për kreun e Prishtinës ka qenë tradicionalisht top prioritet për partitë politike. Të gjitha partitë vazhdimisht kanë nxjerr figura të rëndësishme për ta fituar Prishtinën. Zgjedhjet lokale kanë mbetur...

Porosia e Mustafës për Haradinajn

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri në detyrë dhe kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh. Sipas Mustafës,...

Morina: Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës

para 10 muajve - Periskopi

Një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës. “Problemi në Kosovë ka dy emra...

Haziri: Koalicioni LAA është i fuqishëm, presim mandatin për formimin e Qeverisë

para 10 muajve - Arbresh

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Nënkryetari i AKR-së: LDK-në nuk mund ta presim pafundësisht

para 10 muajve - Lajmi.net

Nënkryetari i AKR-së, njëherit edhe kryetar i Mitrovicës, Agim Bahtiri, e ka ripërsëritur atë që ka thënë ditë më parë presidenti i kësaj partie, Behgjet Pacolli, se nuk do të presin pafundësisht duke...

Kuvendi njofton se të hënën do të ketë seancë, edhe pse ajo mund të dështojë!

para 10 muajve - Almakos

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht i ka njoftuar mediat se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë...

Morina: Problemi në Kosovë ka dy emra, ata mund ta zhbllokojnë situatën

para 10 muajve - Bota Press

Një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës. “Problemi në Kosovë ka dy emra...

Mustafa -Haradinajt: Institucionet do duhej të formoheshin më herët, jo për 10 ditë

para 10 muajve - Zeri

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh, raporton Ekonomia Online. Sipas...

Pacolli përsërit: Interesi i Kosovës është një qeveri gjithëpërfshirëse

para 10 muajve - Telegrafi

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë se institucionet duhet të krijohen menjëherë dhe nuk duhet lejuar që të përsëritet gjendja e 2014-s. Pacolli në një postim në rrjetin social ka...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Alsat-M

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Pacolli: Kosova është dhe mbetet në rend të parë

para 10 muajve - RTV 21

Pacolli ka thënë se institucionet e Kosovës duhet të formohen sa më shpejtë Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli ka apeluar që të bëhet një Qeveri gjithë përfshirëse me bazë të gjerë , ku minoritetet nuk përcaktojnë...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditëve do të ketë institucionet e reja

para 10 muajve - RTSH

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Shpend Ahmeti befason me fjalët për Vjosa Osmanin!

para 10 muajve - Bota Press

Shpend Ahmeti ka thënë sot se kandidatura e mundshme e Vjosa Osmanit për kryetare të Komunës së Prishtinës nga LDK, do t’i bënte mirë garës në zgjedhjet lokale. Në një intervistë me portalin Periskopi,...

Haradinaj optimist: Brenda dhjetë ditëve, Kosova me qeveri të re

para 10 muajve - MRT

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i PAN... Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i PAN, ka thënë se Kosova...

Pacolli do qeveri me përfshirjen e të gjithëve

para 10 muajve - Klan Kosova

Behgjet Pacolli thotë se Kosova dhe qytetarët e saj s’kanë kohë të presin, prandaj duhet një qeverisje ku do të përfshihen të gjitha partitë dhe fati i vendi s’do të jetë në dorën e pakicës, njofton Klan...

Mustafa komenton deklaratën e Hardinajt për formimin e institucioneve

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh. Sipas Mustafës, institucionet...

Bllokada

para 10 muajve - Gazeta e re

Albinot Maloku Seancat që u mbajtën dhe takimet konsultative me shefat e grupeve parlamentare, nuk e prodhuan formulën e duhur për zhbllokimin e situatës politike. Me fjalë të tjera, kjo legjislaturë,...

Kjo është porosia e Isa Mustafës për Ramush Haradinajn e Behgjet Pacollin

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh, raporton Ekonomia Online. Sipas...

Haziri thotë se koalicioni me AKR-në është ende i fuqishëm

para 10 muajve - Gazeta Liria

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Pacolli : Më dhimbset Kosova, prandaj institucionet duhet të krijohen menjëherë

para 10 muajve - Koha.net

Kryetari i AKR-së, Begjet Pacolli, sot sërish ka apeluar për krijimin e Qeverisë gjithëpërfshirëse në mënyrë që, siç ka thënë, dëmet nga moskrijimi të mos i paguajë qytetari i Kosovës, ka shkruar ai në...

Ja si e Komenton Mustafa deklaratën e Haradinajt se “Qeveria do të bëhet brenda 10 ditësh”

para 10 muajve - Indeks online

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh. Sipas Mustafës, institucionet...

Pacolli do qeveri me përfshirjen e të gjithëve

para 10 muajve - Aktuale

Behgjet Pacolli thotë se Kosova dhe qytetarët e saj s’kanë kohë të presin, prandaj duhet një qeverisje ku do të përfshihen të gjitha partitë dhe fati i vendi s’do të jetë në dorën e pakicës, njofton Klan...

Mustafa komenton deklaratat e Haradinajt se “Qeveria do të bëhet brenda 10 ditësh”

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh. Sipas Mustafës, institucionet...

Adem Mikullovci cakton edhe një seancë që do të bojkotohet nga PAN

para 10 muajve - Gazeta Liria

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive. Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV’së, si deputeti më i vjetër nga mosha i...

Seanca konstituive vazhdon të hënën

para 10 muajve - Albinfo

Sekretaria e Kuvendit të Kosovë njofton se kryesuesi i kuvendit ka ftuar për të hënën deputetët për vazhdimin e seancës konstituive. Pika e vetme e rendit të ditës është zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit...

Ahmeti: Kandidimi i Vjosa Osmanit për kryetare të Prishtinës, do t’i bënte mirë garës

para 10 muajve - Sovrani

Shpend Ahmeti ka thënë sot se kandidatura e mundshme e Vjosa Osmanit për kryetare të Komunës së Prishtinës nga LDK, do t’i bënte mirë garës në zgjedhjet lokale. I pyetur se a do të ishte gara më e vështirë...

LDK: Koalicioni me AKR-në ende i fuqishëm

para 10 muajve - Bota Press

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Pacolli thotë se formimi i institucioneve është bllokuar për interesa personale e partiake

para 10 muajve - Zeri

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli edhe një herë ka bërë thirrje që formimi i institucioneve të bëhet sa më shpejtë. Ai ka thënë se duhet qitur në rend të parë Kosova dhe gjendja e qytetarëve....

Befason Xhavit Haliti: PDK nuk i ka numrat

para 10 muajve - Bota Press

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

MIKULLOVCI: NUK THËRRAS MË TAKIME KONSULTATIVE, HARADINAJ: BRENDA 10 DITËVE KOSOVA DO TË KETË QEVERI

para 10 muajve - TV21

Kryesuesi i kuvendit të Republikës së KOsovës, Adem Mikullovci, i cili në mungesë të PAN, u detyrua ta ndërpresë seancën e djeshme, ka caktuar vazhdimin e seancës për të hënën, më 14 gusht. Ai theksoi...

Pacolli: Për mua, Kosova është dhe mbetet në rend të parë!

para 10 muajve - GazetaBlic

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli përmes një postimi në Facebook ka thënë se të gjitha paritë duhet të bashkëpunojnë për ta formuar një Qeveri gjithpërfshirëse, raporton Gazeta Blic. Sipas Pacolli, Kosova...

Lutfi Haziri ka këtë qëndrim për votën e Teuta Rugovës në seancën e radhës

para 10 muajve - Periskopi

Pavarësisht faktit se deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Teuta Rugova i ka dhënë mbështetje koalicionit PAN në seancën e parë konstituive, nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri ende beson...

Haradinaj: Brenda 10 ditësh do të formohet Qeveria e Kosovës

para 10 muajve - Mapo

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Seanca konstituive thirret për të hënën

para 10 muajve - RTV 21

Berisha: Seanca e radhës do të jetë një seancë komike Në faqen zyrtare të Kuvendit të Kosovës, njoftohet se Vazhdimi i Seancës konstituive do të mbahet të hënën me 14 gusht në orën 10:00. Në rend të ditës...

Mikullovci: Bllokada mund të zgjas deri në zgjedhje lokale

para 10 muajve - Telegrafi

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme....

Pacolli: Propozimi im për Qeverinë nuk është për interesin tim, por për hir të vendit

para 10 muajve - Indeks online

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, është shprehur se partitë politike, pa marrë parayssh blloqet, duhet të bashkohen në mënyrë të krijohet një qeveri gjithëpërfshirësë. Pacolli ka thënë...

LDK beson ende në lojalitetin e Pacollit

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 gusht 2017 – Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, nuk i konsideron si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili u ka dhënë dhjetë...

Mikullovci: Veprimi i PAN-it e dëmton jashtëzakonisht Kosovën

para 10 muajve - Zeri

Deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës Adem Mikullovci, ka konsideruar se vendimi i PAN-it që ta bojkotojë seancën e dëmton tej mase Republikën e Kosovës. “Po e dëmtojnë Kosovën jashtëzakonisht shumë....

Pacolli forcon ultimatumin: Qeveria dhe institucionet të krijohen tani

para 10 muajve - Gazeta Express

Kreu i AKR’së Behgjet Pacolli e ka forcuar ultimatumin e tij duke thënë se institucionet e vendit duhet krijuar menjëherë. Thotë se për të Kosova është gjithmonë në rend të parë dhe se e di arsyen përse...

Haziri zbulon prapaskenat e situatës me AKR-në

para 10 muajve - Gazeta Max

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

E papritur:’Teuta Rugova do të votoj me dorën tjetër për koalicionin PAN!’

para 10 muajve - Bota Press

Pavarësisht faktit se deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Teuta Rugova i ka dhënë mbështetje koalicionit PAN në seancën e parë konstituive, nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri ende beson...

“Pacolli ka vendosur t’ia bëjë numrat PAN-it”

para 10 muajve - Bota Press

Analistët politik konsiderojnë se Behgjet Pacolli shumë lehtë mund t’i bashkohet PAN-it për formimin e Qeverisë.Në një prononcim për Gazeta Blic, Imer Mushkolaj ka theksuar se AKR e Behgjet Pacollit duket...

“Heroizmi” i Behxhet Pacollit dhe skenari për zgjidhjen e krizës

para 10 muajve - Gazeta e re

Kreu i AKR-së Behgjet Pacolli ditë më parë foli për një afat 10 ditor, i cili u cil ë sua si ultimatum ndaj partner ë ve t ë koalicionit, ve ç an ë risht ndaj LDK-së. Sipas Pacollit, nëse nuk respektohet...

Haradinaj: Brenda 10 ditësh do ta bëjmë qeverinë e Kosovës

para 10 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 gusht- Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur...

Mikullovci: Nuk thërras më takime konsultative, seanca do të mbahet të hënën

para 10 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 gusht- Mikullovci ka thënë se seanca e radhës do të mbahet të hënën Me gjithë kërkesën e PAN, që të thirret një takim konsultativ të mërkurën e javës që vjen, për të caktuar datën e vazhdimit...

Pacolli thotë se formimi i institucioneve është bllokuar për interesa personale e partiake

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli edhe një herë ka bërë thirrje që formimi i institucioneve të bëhet sa më shpejtë. Ai ka thënë se duhet qitur në rend të parë Kosova dhe gjendja e qytetarëve....

Haziri: 10 ditëshi i Pacollit si propozim për qeveri gjithpërfshirëse, jo ultimatum

para 10 muajve - Sovrani

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri konsideron se dhënia e afatit prej 10 ditëve nga kreu i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli për LDK-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje për zhbllokimin...

Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - Almakos

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Pacolli përforcon ultimatumin ndaj LDK-së: Punoni në shërbim të Kosovës

para 10 muajve - Flaka

Kreu i AKR-së ka përsëritur ultimatumin e tij ndaj partive politike, kryesisht LDK-së për zgjidhjen e ngërçit institucional në Kosovë. Përmes një postimi në Facebook ai ka bërë thirrje që partitë dhe politikanët...

Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - Infokusi

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Seanca konstituive do të vazhdojë të hënën

para 10 muajve - Arbresh

Në faqen zyrtare të Kuvendit të Kosovës, njoftohet se Vazhdimi i Seancës konstituive do të mbahet të hënën me 14 gusht në orën 10:00. Në rend të ditës do të jetë Zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit dhe e...

E pranon Xhavit Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - Gazeta Liria

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

“Pacolli shumë lehtë mund t’i bashkohet PAN-it”

para 10 muajve - Periskopi

Analistët politik konsiderojnë se Behgjet Pacolli shumë lehtë mund t’i bashkohet PAN-it për formimin e Qeverisë. Në një prononcim për Gazeta Blic, Imer Mushkolaj ka theksuar se AKR e Behgjet Pacollit duket...

Kosova s’është në krizë, PDK po – thotë Kurti

para 10 muajve - Klan Kosova

Albin Kurti, kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se nuk është Kosova në krizë e as institucionet e saj, por Partia Demokratike e Kosovës....

Kandidati për kryeministër: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë qeverinë

para 10 muajve - Shekulli

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Seanca konstituive mbahet të hënën në orën 10:00

para 10 muajve - Sovrani

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën duke filluar në orën 10:00. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë koalicioni PAN. Këta të...

Për LDK-në koalicioni me AKR-në, ende i fuqishëm

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Ahmeti thotë se kandidimi i Vjosa Osmanit i bën mirë garës në Prishtinë

para 10 muajve - Insajderi

Shpend Ahmeti ka thënë sot se kandidatura e mundshme e Vjosa Osmanit për kryetare të Komunës së Prishtinës nga LDK, do t’i bënte mirë garës në zgjedhjet lokale. Në një intervistë me portalin Periskopi,...

Mustafa, Haradinajt: Institucionet do të duhej të formoheshin më herët, jo për 10 ditë

para 10 muajve - Flaka

Kryeministri në detyrë, Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh Mustafa në një deklaratë për media...

Kurti: Krizën e vet PDK-ja dëshiron ta shndërrojë në krizë institucionale

para 10 muajve - Koha.net

Kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër, Albin Kurti në një postim në Facebook, ka shkruar se Partia Demokratike e Kosovës krizën e saj dëshiron ta kthejë në krizë institucionale. Ky është postimi i...

Kurti: Kosova s’është në krizë, PDK po

para 10 muajve - Politiko

Albin Kurti, kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se nuk është Kosova në krizë e as institucionet e saj, por Partia Demokratike e Kosovës....

Haziri: 10 ditëshi i Pacollit si propozim për qeveri gjithpërfshirëse, të mos shihet si ultimatum

para 10 muajve - Periskopi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri konsideron se dhënia e afatit prej 10 ditëve nga kreu i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli për LDK-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje për zhbllokimin...

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Zyra për media dhe marrëdhënie me publikun nga Kuvendi i Kosovës ka bërë me dije se të Hënën do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Në këtë lajmërim thuhet se seanca do të filloj nga ora 10:00, seancë...

Haziri thotë se koalicioni me AKR-në është ende i fuqishëm

para 10 muajve - Arbresh

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes Demokratike...

Zyrtare: Në këtë ditë mbahet vazhdimi i seancës konstituive

para 10 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive.Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV’së, si deputeti më i vjetër nga mosha i Kuvendit,...

Kuvendi njofton për vazhdimin e seancës konstituive

para 10 muajve - Insajderi

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht i ka njoftuar mediat se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë...

Kurti drejton një mori akuzash për PDK-në

para 10 muajve - RTV 21

PDK po orvatet që krizën e vet ta transformoj në krizë institucionale Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosë, sot ka drejtuar një mori akuzash në drejtim të PDK mbi krizën politike në vend....

LDK e vlerëson “të fuqishëm” koalicionin me AKR-në

para 10 muajve - Insajderi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR-së Behgjet Pacollit, pasi ai u ka dhënë dhjetë ditë kohë LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje,...

Haradinaj: “PAN” do të bëjë qeverinë

para 10 muajve - Vizion Plus

Përpjekjet e deritanishme për mbajtjen e seancës parlamentare ne Kosove dhe zgjedhjen e kryetarit te parlamentit kane dështuar. Por Ramush Haradinaj i nominuar nga koalicion “PAN” per kryeministër është...

Mustafa, Haradinajt: Institucionet do të duhej të formoheshin më herët, jo për 10 ditë

para 10 muajve - Almakos

Kryeministri në detyrë, Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh Mustafa në një deklaratë për media...

Haliti: PDK-ja s’i ka numrat

para 10 muajve - Arbresh

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Adem Mikullovci cakton edhe një seancë tjetër

para 10 muajve - Bota Press

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive. Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV’së, si deputeti më i vjetër nga mosha i...

Kuvendi jep njoftimin për vazhdimin e seancës konstituive

para 10 muajve - Gazeta e re

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht i ka njoftuar mediat se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë...

Shpërthen Zafir Berisha: Ja si i quan thirrjet e Adem Mikullovcit për mbajtjen e Seancës!

para 10 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Nisma-s për Kosovën, Zafir Berisha tha për “Gazeta Blic”, se Seanca e radhës e thirrur nga kryesuesi nuk do të jetë funksionale për shkak të mos konsultimit me PAN-in. Ai më tej shtoi se thirrjet...

Kuvendi njofton mediat për vazhdimin e seancës konstituive

para 10 muajve - KosovaPress

Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë pjesë koalicioni PAN. Këta të fundit kanë kërkuar që të mërkurën e javës që vjen të mbahet një takim konsultativ, në mënyrë që të vendose për të...

‘’LDK do të shkrihej në Vetëvendosje nëse do të bënin koalicion bashkërisht’’

para 10 muajve - Periskopi

Sot një javë përfundon ultimatumi që kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli i ka dhënë LDK-së dhe VV-së që të bëjnë marrëveshje për formimin e institucioneve te reja të vendit. Përndryshe,...

Mikullovci: Nuk thërras më takime konsultative, seanca do të mbahet të hënën

para 10 muajve - RTV 21

Mikullovci ka thënë se seanca e radhës do të mbahet të hënën Me gjithë kërkesën e PAN, që të thirret një takim konsultativ të mërkurën e javës që vjen, për të caktuar datën e vazhdimit të seancës konstituive,...

Pacolli përsërit: Interesi i Kosovës është një qeveri gjithëpërfshirëse

para 10 muajve - Shenja

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë se institucionet duhet të krijohen menjëherë dhe nuk duhet lejuar që të përsëritet gjendja e 2014-s. Pacolli në një postim në rrjetin social ka...

Xhavit Haliti e pranon: PAN nuk i ka votat për të zgjedhur kryekuvendarin dhe kryeministrin

para 10 muajve - Te Sheshi

Pavarësisht deklarimeve të deritanishme zyrtarëve të PDK-së se i kanë numrat për të votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së kësaj partie, Xhavit Haliti, ka pranuar se votat mungojnë, pasi po...

Pacolli forcon ultimatumin: Qeveria dhe institucionet të krijohen tani

para 10 muajve - Infokusi

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, e ka forcuar ultimatumin e tij duke thënë se institucionet e vendit duhet krijuar menjëherë. Thotë se për të Kosova është gjithmonë në rend të parë dhe se e di arsyen përse...

Kurti thotë se PDK po e transformon krizën e vet në institucionet e shtetit

para 10 muajve - Zeri

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosë ka drejtuar një mori akuzash në drejtim të PDK mbi krizën politike në vend. Kurti thotë, se 11 qershori e ka zbritur PDK-në në pikën e saj më të ultë...

​Mikullovci: Nuk thërras më takime konsultative, seanca do të mbahet të hënën

para 10 muajve - Indeks online

Me gjithë kërkesën e PAN, që të thirret një takim konsultativ të mërkurën e javës që vjen, për të caktuar datën e vazhdimit të seancës konstituive, një gjë tillë nuk ka ndodhur. Kryesuesi i seancës, Adem...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Koha.net

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - Arbresh

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Kurti thotë se PDK po e transformon krizën e vet në institucionet e shtetit

para 10 muajve - Lajmi.net

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosë ka drejtuar një mori akuzash në drejtim të PDK mbi krizën politike në vend. Kurti thotë, se 11 qershori e ka zbritur PDK-në në pikën e saj më të ultë...

Mikullovci: PAN-i mund të ketë përçarje për ndarjen e posteve

para 10 muajve - Insajderi

Kryesuesi i seancës konstituive Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më mbledhje konsultative për ta caktuar seancën. “Konsultime më nuk ka”, ka deklaruar shkurt Mikullovci për këtë çështje.. Ai...

Krizën e PDK po synojnë ta transformojnë në krizë të shtetit - Nga Albin Kurti

para 10 muajve - Syri

Nuk përdoren fjalë që të ndërtohen fjali që të shprehet kuptim. Më parë, thuhen fjali që të përdoren fjalë, që të përdoret një fjalë, për të shprehur dominim. Qëllimi i fjalive është frekuenca e përdorimit...

Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Haradinaj: Brenda 10 ditësh Kosova do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Gazeta Max

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Mushkolaj: Problemet LDK–VV do bëjnë që AKR-ja t’i bashkohet PAN-it

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli të mërkurën në një emision televiziv tha se nuk do ta mbaj të bllokuar vendin. Ai sha ultimatum drejtë LDK-së dhe VV-së se nëse nuk e bëjnë të qartë se i kanë numrat...

Kurti ka disa fjalë për PDK-në

para 10 muajve - Indeks online

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka akuzuar Partinë Demokratike të Kosovës qe siç thotë ai krizën e kësaj partie po synon ta institucionalizoj. Kjo parti, sipas...

Institucionalizimi i krizës partiake - Nga Albin Kurti

para 10 muajve - Syri

Nuk përdoren fjalë që të ndërtohen fjali që të shprehet kuptim. Më parë, thuhen fjali që të përdoren fjalë, që të përdoret një fjalë, për të shprehur dominim. Qëllimi i fjalive është frekuenca e përdorimit...

Takohen Bahtiri dhe Kurti

para 10 muajve - Sovrani

Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës pritet të mbahet ditën e hënë. Të gjitha subjektet politike janë vënë në lëvizje për ta zgjidhur këtë bllokadë institucionale, pasi që edhe dy muaj...

Pacolli: LDK do të shkrihej në Vetëvendosje nëse do të bënin koalicion bashkërisht

para 10 muajve - Gazeta e re

Sot një javë përfundon ultimatumi që kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli i ka dhënë LDK-së dhe VV-së që të bëjnë marrëveshje për formimin e institucioneve te reja të vendit. Përndryshe,...

Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - AlbPortali

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Pacolli përsërit: Interesi i Kosovës është një qeveri gjithëpërfshirëse

para 10 muajve - Almakos

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë se institucionet duhet të krijohen menjëherë dhe nuk duhet lejuar që të përsëritet gjendja e 2014-s. Pacolli në një postim në rrjetin social ka...

Haradinaj: Brenda 10 ditësh do ta bëjmë qeverinë e Kosovës

para 10 muajve - Syri

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - 10minuta

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Haradinaj: Brenda 10 ditësh Kosova do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Klan Kosova

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Pacolli kërkon formimin e shpejtë të institucioneve të Kosovës

para 10 muajve - AlbPortali

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka kërkuar krijimin urgjent të institucioneve të Kosovës dhe të mos përsëritet gjendja e vitit 2014. Loading... Ai përmes një statusi në Facebook ka tërhequr vërejtjen...

Kandidati për kryeministër: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE – Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni...

Haradinaj: Brenda 10 ditësh, Kosova do të ketë qeverinë e re

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Kurti: Kjo është vepra penale e PDK-së, sikur të kishte shtet demokratik

para 10 muajve - 10minuta

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurit ka thënë se krizën e PDK-së si parti po orvaten ta transformojnë në krizë të institucioneve të shtetit. Sipas tij, kjo po bëhet duke zvarritur e duke mohuar,...

Pacolli kërkon formimin e shpejtë të institucioneve të Kosovës

para 10 muajve - 10minuta

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka kërkuar krijimin urgjent të institucioneve të Kosovës dhe të mos përsëritet gjendja e vitit 2014. Ai përmes një statusi në Facebook ka tërhequr vërejtjen se si...

Befason Xhavit Haliti: Po t’i kishim votat…

para 10 muajve - Periskopi

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Pse u takuan Albin Kurti e Agim Bahtiri?

para 10 muajve - Bota Press

Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës pritet të mbahet ditën e hënë. Të gjitha subjektet politike janë vënë në lëvizje për ta zgjidhur këtë bllokadë institucionale, pasi që edhe dy muaj...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Telegrafi

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Ora news

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

E thotë Xhavit Haliti: Nuk i kemi numrat përndryshe…

para 10 muajve - Bota Press

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - Gazeta e re

Me gjithë deklarimet që janë bërë së fundi nga zyrtarë të PDK-së, se i kanë numrat për ta votuar kryetarin e Kuvendit, anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ata nuk i kanë numrat,...

Xhavit Haliti tregon nëse PAN merr pjesë në seancën e së hënës

para 10 muajve - Gazeta Express

Partia Demokratike e Kosovës ende nuk ka ndonjë vendim nëse do të marr pjesë në seancën e së hënës, e cila është thirrur nga kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci. Anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti...

Haliti: Po t’i kishim votat do të shkonim në seancë

para 10 muajve - KosovaPress

Haliti  në një intervistë për KosovaPress, ka thënë se ende nuk dihet nëse PAN, do të marrë pjesë në seancën e së hënës, derisa ka shtuar se është në interes të vendit koalicioni me LDK-në. “Është një...

Mikullovci ka një parashikim të keq

para 10 muajve - Albeu

Adem Mikullovci është deputeti më i moshuar i legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës. Kjo ka bërë që të marrë drejtimin e seancace konstituive, të cilat kanë dështuar deri më tani. Në një intervistë...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Portalb

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Bahtiri: LDK-në nuk mund ta presim pafundësisht

para 10 muajve - Sovrani

Nënkryetari i AKR-së, njëherit edhe kryetar i Mitrovicës, Agim Bahtiri, e ka ripërsëritur atë që ka thënë ditë më parë presidenti i kësaj partie, Behgjet Pacolli, se nuk do të presin pafundësisht duke...

A do të shkojë të hënën në Kuvend PAN-i, tregon Xhavit Haliti

para 10 muajve - Zeri

Partia Demokratike e Kosovës ende nuk ka ndonjë vendim nëse do të marr pjesë në seancën e së hënës, e cila është thirrur nga kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci. Anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti...

Kandidati për kryeministër: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Koha Jone

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Mustafa komenton deklaratën e Hardinajt për formimin e institucioneve

para 10 muajve - Bota Press

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh. Sipas Mustafës, institucionet...

INTERVISTA/ Haradinaj premton qeveri brenda 10 ditëve

para 10 muajve - Albeu

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj , i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - RTV 21

Haradinaj ka folur për themelimin e institucioneve të Kosovës Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë...

Pacolli shihet si partner i PAN-it

para 10 muajve - Portalb

Behgjet Pacolli dhe tre deputetë të partisë së tij, AKR-së, të enjten kanë qenë bashkë me kolegët e tyre të koalicionit LAA, e edhe me deputetët e LVV-së në vazhdimin e seancës konstitutive të Kuvendit,...

Pacolli forcon ultimatumin: Qeveria dhe institucionet të krijohen tani

para 10 muajve - Gazeta Liria

Kreu i AKR’së Behgjet Pacolli e ka forcuar ultimatumin e tij duke thënë se institucionet e vendit duhet krijuar menjëherë. Thotë se për të Kosova është gjithmonë në rend të parë dhe se e di arsyen përse...

Kreu i Kuvendit: Do të ketë bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Shqiptarja

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme....

A do të shkojë të hënën në Kuvend PAN-i, tregon Xhavit Haliti

para 10 muajve - Lajmi.net

. Partia Demokratike e Kosovës ende nuk ka ndonjë vendim nëse do të marr pjesë në seancën e së hënës, e cila është thirrur nga kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci. Anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Lajmi.net

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Ramush Haradinaj tregon se kur do të formohet Qeveria

para 10 muajve - GazetaBlic

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Ramush Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Shqiptarja

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Mikullovci: Bllokada mund të zgjas deri në zgjedhje lokale

para 10 muajve - Almakos

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme....

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Zeri

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Haradinaj thotë se brenda 10 ditë do të formohet Qeveria me përkrahjen e AKR-së

para 10 muajve - Indeks online

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Pacolli përsërit: Interesi i Kosovës është një qeveri gjithëpërfshirëse

para 10 muajve - AlbPortali

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë se institucionet duhet të krijohen menjëherë dhe nuk duhet lejuar që të përsëritet gjendja e 2014-s. Loading... Pacolli në një postim në rrjetin...

Kuvendi njofton që seanca e ardhshme do të mbahet të hënën

para 10 muajve - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën. Njoftimi për mbajtjen e seancës është bërë në faqen e Kuvendit. Kjo seancë e cila në rend dite ka zgjedhjen e kryetarit...

Qeveria brenda 10 ditësh

para 10 muajve - Politiko

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Mikullovci: Bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - RTV 21

Mikullovci ka konsideruar se PAN është duke e zvarritur qëllimisht procesin e krijimit të institucioneve Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative...

Nënkryetari i AKR-së: Problemi është te LDK, ne nuk i presim pafundësisht

para 10 muajve - Insajderi

Nënkryetari i AKR-së, njëherit edhe kryetar i Mitrovicës, Agim Bahtiri, e ka ripërsëritur atë që ka thënë ditë më parë presidenti i kësaj partie, Behgjet Pacolli, se nuk do të presin pafundësisht duke...

Kështu e komenton Mustafa deklaratën e Haradinajn për formimin e Qeverisë

para 10 muajve - Sovrani

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh. Sipas Mustafës, institucionet...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Pacolli kërkon formimin e shpejtë të institucioneve të Kosovës

para 10 muajve - Gazeta e re

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka kërkuar krijimin urgjent të institucioneve të Kosovës dhe të mos përsëritet gjendja e vitit 2014. Ai përmes një statusi në Facebook ka tërhequr vërejtjen se si...

Pacolli: Propozimi im për Qeverinë nuk është për interesin tim, por për hir të vendit

para 10 muajve - Sovrani

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, është shprehur se partitë politike, pa marrë parayssh blloqet, duhet të bashkohen në mënyrë të krijohet një qeveri gjithëpërfshirësë. Pacolli ka thënë...

Pacolli kërkon formimin e shpejtë të institucioneve të Kosovës

para 10 muajve - KosovaPress

Ai përmes një statusi në Facebook ka tërhequr vërejtjen se si pasojë e mos krijimit të institucioneve të reja Kosova po pëson dëme ekonomike, pasojat e të cilave do t’i paguajnë qytetarët e saj. Postimi...

'Bllokadë deri në zgjedhjet lokale në Kosovë'

para 10 muajve - Syri

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme...

Adem Mikullovci i vendosur!

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme...

‘Xhokeri’ i PAN-it

para 10 muajve - Politiko

Bindja e Behgjet Pacollit për t’u larguar nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën është “xhokeri” i fundit që koalicioni PAN t’i formojë institucionet, pasi që “kontrabandimi” individual i deputetëve...

Mustafa komenton deklaratën e Hardinajt për formimin e institucioneve

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh. Sipas Mustafës, institucionet...

Mustafa-Haradinajt: Institucionet do të duhej të formoheshin më heret jo për 10 ditë

para 10 muajve - Insajderi

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh, raporton Ekonomia Online. Sipas...

Kështu e  komenton Mustafa deklaratën e Haradinajt se “Qeveria do të bëhet brenda 10 ditësh”

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh. Sipas Mustafës, institucionet...

Bllokada mund te zgjasë

para 10 muajve - Politiko

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme....

‘Ka intenca që LDK-ja t’i bashkohet PAN-it’

para 10 muajve - Ina

Analisti politik, Vigan Qorrolli në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se në rast se koalicioni parazgjedhor bie me Kadri Veselin atëherë bie edhe Ramush Haradinaj. Qorrolli ka thënë se justifikimi 2 mujor,...

Ja ultimatumi i Behgjet Pacollit për ta zgjidhur krizën politike

para 10 muajve - Te Sheshi

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka ashpërsuar ultimatumin e tij për zgjidhjen e krizës politike, duke thënë se institucionet e vendit duhet krijuar menjëherë. Ai thotë se për të Kosova është...

Mustafa komenton deklaratat e Haradinajt se “Qeveria do të bëhet brenda 10 ditësh”

para 10 muajve - Arbresh

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh. Sipas Mustafës, institucionet...

‘Xhokeri’ i PAN-it

para 10 muajve - Ina

Bindja e Behgjet Pacollit për t’u larguar nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën është “xhokeri” i fundit që koalicioni PAN t’i formojë institucionet, pasi që “kontrabandimi” individual i deputetëve...

Mikullovci:Do të ketë bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Ina

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme...

Mikullovci thotë se do të ketë bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Indeks online

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme...

Porosia e Mustafës për Behgjet Pacollin dhe Ramush Haradinajn

para 10 muajve - Periskopi

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh, raporton Ekonomia Online. Sipas...

Cila është mundësia e fundit që PAN të formoj qeverinë?

para 10 muajve - Klan Kosova

Bindja e Behgjet Pacollit për t’u larguar nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën është “xhokeri” i fundit që koalicioni PAN t’i formojë institucionet, pasi që “kontrabandimi” individual i deputetëve...

Pacolli me akuza të rënda për politikanët

para 10 muajve - Gazeta e re

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Behgjet Pacolli, ka thënë se gjithçka që ka bërë, dhe kam propozuar, ka qenë në shërbim të Kosovës, përcjell Gazeta e Re. Tutje, ai ka thënë se të gjithë në rend...

Pacolli forcon ultimatumin: Qeveria dhe institucionet të krijohen tani

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kreu i AKR’së Behgjet Pacolli e ka forcuar ultimatumin e tij duke thënë se institucionet e vendit duhet krijuar menjëherë. Thotë se për të Kosova është gjithmonë në rend të parë dhe se e di arsyen përse...

Kush është ‘xhokeri’ i PAN-it!

para 10 muajve - GazetaBlic

Bindja e Behgjet Pacollit për t’u larguar nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën është “xhokeri” i fundit që koalicioni PAN t’i formojë institucionet, pasi që “kontrabandimi” individual i deputetëve...

Mikullovci thotë se do të ketë bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme...

Pacolli insiston për qeveri gjithëpërfshirëse dhe zhbllokim të institucioneve

para 10 muajve - Arbresh

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli ka ripërsëritur qëndrimin e tij për një qeveri gjithëpërfshirës dhe dalje sa më të shpejt nga ngërçi politik. Përmes një statusi të publikuar në faqen e tij në Facebook,...

Befason përsëri Pacolli me deklaratën e tij të fundit

para 10 muajve - Bota Press

Kreu i AKR’së Behgjet Pacolli e ka forcuar ultimatumin e tij duke thënë se institucionet e vendit duhet krijuar menjëherë. Thotë se për të Kosova është gjithmonë në rend të parë dhe se e di arsyen përse...

Mikullovci: Bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme....

Pacolli: Formimi i institucioneve është bllokuar për interesa personale

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli edhe një herë ka bërë thirrje që formimi i institucioneve të bëhet sa më shpejtë. Ai ka thënë se duhet qitur në rend të parë Kosova dhe gjendja e qytetarëve....

Mikullovci: Bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Zeri

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme,...

Ultimatumi i ri i Behgjet Pacollit

para 10 muajve - Periskopi

Kryetari i AKR’së Behgjet Pacolli thotë se gjendja e bllokuar në vend nuk mund të vazhdojë ende. Ai ka thënë se institucionet e Kosovës duhet të krijohen tani. Pacolli u rikujton partive politike gjendjen...

Institucionalizimi i krizës politike

para 10 muajve - Periskopi

Nuk përdoren fjalë që të ndërtohen fjali që të shprehet kuptim. Më parë, thuhen fjali që të përdoren fjalë, që të përdoret një fjalë, për të shprehur dominim. Qëllimi i fjalive është frekuenca e përdorimit...

Kurti: Republika jonë e përbashkët nuk do të ndalet prej një partie në krizë e prej krizës së asaj partie

para 10 muajve - KosovaLive360

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje në faqen e tij në Facebook ka kritikuar Partinë Demokratike të Kosovës për krizën politike në vend. “Institucionalizimi i krizës partiake...

Dështimi i katërt seancave për ta zgjedhur kryeparlamentarin

para 10 muajve - Gazeta Express

Ka dështuar për të katërtën herë me radhë seanca konstituive, në të cilën ishte paraparë të zgjidhej kryetari i Kuvendit. Kjo pasi që në Kuvend nuk qe i pranishëm koalicioni fitues i zgjedhjeve PDK-AAK-Nisma...

‘Xhokeri’ i PAN-it

para 10 muajve - Lajmi.net

Bindja e Behgjet Pacollit për t’u larguar nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën është “xhokeri” i fundit që koalicioni PAN t’i formojë institucionet, pasi që “kontrabandimi” individual i deputetëve...

Cila është mundësia e fundit që PAN të formoj qeverinë?

para 10 muajve - GazetaBlic

Bindja e Behgjet Pacollit për t’u larguar nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën është “xhokeri” i fundit që koalicioni PAN t’i formojë institucionet, pasi që “kontrabandimi” individual i deputetëve...

Dështimi i katërt i konstituimit të Kuvendit

para 10 muajve - Zeri

Ka dështuar për të katërtën herë me radhë seanca konstituive, në të cilën ishte paraparë të zgjidhej kryetari i Kuvendit. Kjo pasi që në Kuvend nuk qe i pranishëm koalicioni fitues i zgjedhjeve PDK-AAK-Nisma...

Dështimi i katërt i seancës për ta zgjedhur kryeparlamentarin

para 10 muajve - Lajm

Ka dështuar për të katërtën herë me radhë seanca konstituive, në të cilën ishte paraparë të zgjidhej kryetari i Kuvendit. Kjo pasi që në Kuvend nuk qe i pranishëm koalicioni fitues i zgjedhjeve PDK-AAK-Nisma...

Analistët nuk presin qe VV e LDK të merren vesh brenda 10 dite

para 10 muajve - Indeks online

Behgjet Pacolli dhe tre deputetë të partisë së tij, AKR-së, të enjten kanë qenë bashkë me kolegët e tyre të koalicionit LAA, e edhe me deputetët e LVV-së në vazhdimin e seancës konstitutive të Kuvendit,...

Kurti: Kjo është vepra penale e PDK-së, sikur të kishte shtet demokratik

para 10 muajve - KosovaPress

Sipas tij, kjo po bëhet duke zvarritur e duke mohuar, duke bojkotuar e duke bllokuar, duke mbajtur anë presidenti e duke lobuar me kriminelë, duke joshur e duke kërcënuar, të afërm të deputetëve e me të...

Pse u takuan Albin Kurti e Agim Bahtiri?

para 10 muajve - Arbresh

Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës pritet të mbahet ditën e hënë. Të gjitha subjektet politike janë vënë në lëvizje për ta zgjidhur këtë bllokadë institucionale, pasi që edhe dy muaj...

Pacolli: Të gjithë po vendosin interesin personal para interesit shtetëror

para 10 muajve - Insajderi

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka deklaruar sërish se rrethanat aktuale nxit nevojën e bashkimit të të gjitha partive për të formuar institucionet dhe evituar ndonjë krizë më të gjatë politike. Ai...

'Xhokeri' i PAN-it

para 10 muajve - Indeks online

Bindja e Behgjet Pacollit për t’u larguar nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën është “xhokeri” i fundit që koalicioni PAN t’i formojë institucionet, pasi që “kontrabandimi” individual i deputetëve...

Albin Kurti akuza PDK-së: Krizën e vet po e transformon në institucionet e shtetit

para 10 muajve - Te Sheshi

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shprehur një mori akuzash në drejtim të PDK-së mbi krizën politike në vend. Kurti thotë, se 11 qershori e ka zbritur PDK-në në pikën...

Pacolli përsërit kërkesën ndaj Vetëvendosjes dhe LDK-së: Lëvizni më shpejt

para 10 muajve - BalkanWeb

PRISHTINE – Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka komentuar seancën e djeshme në Kuvendin e Kosovës duke thënë se kjo seancë me bllokadën e PAN-it kaloi pa ndodhur asgjë. Ai thotë se partia e tij është fokusuar...

'Xhokeri' i PAN-it

para 10 muajve - Zeri

Bindja e Behgjet Pacollit për t’u larguar nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën është “xhokeri” i fundit që koalicioni PAN t’i formojë institucionet, pasi që “kontrabandimi” individual i deputetëve...

Institucionalizimi i krizës partiake

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Nuk përdoren fjalë që të ndërtohen fjali që të shprehet kuptim. Më parë, thuhen fjali që të përdoren fjalë, që të përdoret një fjalë, për të shprehur dominim. Qëllimi i fjalive është frekuenca e përdorimit...

Albin Kurti: Institucionalizimi i krizës partiake

para 10 muajve - Bota Press

Nuk përdoren fjalë që të ndërtohen fjali që të shprehet kuptim. Më parë, thuhen fjali që të përdoren fjalë, që të përdoret një fjalë, për të shprehur dominim. Qëllimi i fjalive është frekuenca e përdorimit...

Haradinaj i bindur: brenda 10 ditësh formohen institucionet, Veseli i vetmi kandidat për kryekuvendar

para 10 muajve - Te Sheshi

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj, beson se brenda dhjetë ditësh Kosova do të ketë institucionet e reja. Ai këtë e mbështet në reflektimin që është bërë ditët e...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Almakos

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Haradinaj thotë se brenda 10 ditë do të formohet Qeveria me përkrahjen e AKR-së

para 10 muajve - Infokusi

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Pacolli, partner i PAN’it?

para 10 muajve - Gazeta Express

Behgjet Pacolli dhe tre deputetë të partisë së tij, AKR-së, të enjten kanë qenë bashkë me kolegët e tyre të koalicionit LAA, e edhe me deputetët e LVV-së në vazhdimin e seancës konstitutive të Kuvendit,...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Haradinaj: Veseli i vetmi kandidat për kryetar të Kuvendit

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Mikullovci jep lajmin më të keq të ditës për PAN’in

para 10 muajve - Periskopi

Me gjithë kërkesën e PAN, që të thirret një takim konsultativ të mërkurën e javës që vjen, për të caktuar datën e vazhdimit të seancës konstituive, një gjë tillë nuk ka ndodhur. Kryesuesi i seancës, Adem...

Mikullovci: Nuk thërras më takime konsultative, seanca do të mbahet të hënën

para 10 muajve - AlbPortali

Me gjithë kërkesën e PAN, që të thirret një takim konsultativ të mërkurën e javës që vjen, për të caktuar datën e vazhdimit të seancës konstituive, një gjë tillë nuk ka ndodhur. Kryesuesi i seancës, Adem...

LDK-ja drejt Lokaleve të 22 tetorit: si reflektohet kriza tek kandidatët për kryekomunarë

para 10 muajve - Te Sheshi

Nga Blendi Gashi LDK-ja e Isa Mustafës ndërsa befasoi jo pak me listën zgjedhore për deputetë ku në plan të parë vendosi të ashtuquajturin “brezi i ri”, duke i dhënë numrat më të mirë rendor, për zgjedhjet...

Mikullovci: Nuk thërras më takime konsultative, seanca do të mbahet të hënën

para 10 muajve - 10minuta

Me gjithë kërkesën e PAN, që të thirret një takim konsultativ të mërkurën e javës që vjen, për të caktuar datën e vazhdimit të seancës konstituive, një gjë tillë nuk ka ndodhur. Kryesuesi i seancës, Adem...

Kurti: PDK në panik po donë ta institucionalizojë krizën partiake

para 10 muajve - Insajderi

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeminisër, Albin Kurti, ka deklaruar se PDK me 11 qershor ka zbritur në pikën e saj më të ultë historikisht, duke arritur të siguroj vetëm 23 ulëse për deputet....

Kurti: PDK po e bllokon formimin e institucioneve

para 10 muajve - Sovrani

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka akuzuar Partinë Demokratike të Kosovës qe siç thotë ai krizën e brendshme po synon ta institucionalizoj. Kjo parti, sipas tij,...

Pacolli shihet si partner i PAN-it

para 10 muajve - Koha.net

Behgjet Pacolli dhe tre deputetë të partisë së tij, AKR-së, të enjten kanë qenë bashkë me kolegët e tyre të koalicionit LAA, e edhe me deputetët e LVV-së në vazhdimin e seancës konstitutive të Kuvendit,...

Mikullovci: Nuk thërras më takime konsultative, seanca mbahet të hënën

para 10 muajve - Gazeta e re

Me gjithë kërkesën e PAN, që të thirret një takim konsultativ të mërkurën e javës që vjen, për të caktuar datën e vazhdimit të seancës konstituive, një gjë tillë nuk ka ndodhur. Kryesuesi i seancës, Adem...

Mikullovci: Nuk thërras më takime konsultative, seanca do të mbahet të hënën

para 10 muajve - KosovaPress

E kërkesë për takim konsultativ kishte në seancën e djeshme edhe shefi i GP të LDK-së, Avdullah Hoti. Mikullovci është i vendosur që mos të kërkojë më takime të tilla konsultative, por vetëm të caktojë...

Kurti: PDK në pikën më të ulët historikisht, po tenton ta bartë krizën partiake në institucione

para 10 muajve - Periskopi

Albin Kurti në një shkrim në Facebook ka sqaruar se si PDK po tenton të krijojë opinionin se në vend ka krizë. Por ai thotë se Kosova nuk është në krizë. Ai thotë se në fakt, PDK është në krizë dhe kjo...

Mikullovci ka një parashikim të keq

para 10 muajve - Fol

Adem Mikullovci është deputeti më i moshuar i legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës. Kjo ka bërë që të marrë drejtimin e seancace konstituive, të cilat kanë dështuar deri më tani. Në një intervistë...

Mikullovci thotë se do të ketë bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Infokusi

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme...

Haliti tregon nëse PAN merr pjesë në seancën e së hënës

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Partia Demokratike e Kosovës ende nuk ka ndonjë vendim nëse do të marr pjesë në seancën e së hënës, e cila është thirrur nga kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci. Anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Fol

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Xhavit Haliti tregon se a do të marrë pjesë PAN në seancën e së hënës

para 10 muajve - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës ende nuk ka ndonjë vendim nëse do të marr pjesë në seancën e së hënës, e cila është thirrur nga kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci. Anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti...

A do të shkojë të hënën në Kuvend PAN-i, tregon Xhavit Haliti

para 10 muajve - Bota Press

Partia Demokratike e Kosovës ende nuk ka ndonjë vendim nëse do të marr pjesë në seancën e së hënës, e cila është thirrur nga kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci. Anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti...

Haradinaj: Është krijuar një situatë e re në të cilën Pacolli nuk do të rrij duarkryq

para 10 muajve - Insajderi

Kandidati për kryeminishtër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, duke folur për takimin që ka pasur me kryetarin e AKR-së Behgjet Pacollin  ditëve të fundit, tha se është krijuar një situatë e re politike...

Haradinaj: Kosova do ta ketë qeverinë brenda 10 ditësh

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 gusht 2017 – Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën,...

A do të shkojë të hënën në Kuvend PAN-i, tregon Xhavit Haliti

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Partia Demokratike e Kosovës ende nuk ka ndonjë vendim nëse do të marr pjesë në seancën e së hënës, e cila është thirrur nga kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci. Anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti...

Mikullovci thotë se do të ketë bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Gazeta Liria

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme...

Analistët nuk presin qe VV e LDK të merren vesh brenda 10 dite

para 10 muajve - Infokusi

Behgjet Pacolli dhe tre deputetë të partisë së tij, AKR-së, të enjten kanë qenë bashkë me kolegët e tyre të koalicionit LAA, e edhe me deputetët e LVV-së në vazhdimin e seancës konstitutive të Kuvendit,...

Haliti tregon nëse PAN-i do shkojë në seancë të hënën

para 10 muajve - Sovrani

Partia Demokratike e Kosovës ende nuk ka ndonjë vendim nëse do të marr pjesë në seancën e së hënës, e cila është thirrur nga kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci. Anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti...

‘Xhokeri’ i PAN-it

para 10 muajve - Infokusi

Bindja e Behgjet Pacollit për t’u larguar nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën është “xhokeri” i fundit që koalicioni PAN t’i formojë institucionet, pasi që “kontrabandimi” individual i deputetëve...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Periskopi

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Kuvendi njofton që seanca e ardhshme do të mbahet të hënën

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 gusht 2017 – Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën. Njoftimi për mbajtjen e seancës është bërë në faqen e Kuvendit. Kjo seancë e cila në rend...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Sovrani

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Mikullovci: Kriza mund të zgjasë deri në pafundësi

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës Adem Mikullovci ka thënë se koalicionit PAN i ka ardhur fundi, megjithëse ata po mundohen ta zvarrisin procesin ngase nuk i kanë numrat ose kanë mosmarrëveshje mes vete....

Kuvendi njofton që seanca e ardhshme do të mbahet të hënën

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën. Njoftimi për mbajtjen e seancës është bërë në faqen e Kuvendit. Kjo seancë e cila në rend dite ka zgjedhjen e kryetarit...

Seanca e ardhshme do të mbahet të hënën

para 10 muajve - Sovrani

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën. Njoftimi për mbajtjen e seancës është bërë në faqen e Kuvendit. Kjo seancë e cila në rend dite ka zgjedhjen e kryetarit...

Haradinaj e zbulon brenda sa ditëve do të formohet Qeveria

para 10 muajve - Bota Press

Botapress, 11 gusht- Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur...

Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

para 10 muajve - Insajderi

Kandidati për kryeministër të Kosovës, Ramush Haradinaj, i nominuar nga koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën, i njohur si koalicioni PAN,...

Kush është ‘xhokeri’ i PAN-it?

para 10 muajve - Periskopi

Bindja e Behgjet Pacollit për t’u larguar nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën është “xhokeri” i fundit që koalicioni PAN t’i formojë institucionet, pasi që “kontrabandimi” individual i deputetëve...

Mikullovci: Bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 gusht 2017 – Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative të përfaqësueve të partive parlamentare, pavarësisht...

Dështimi i katërt i seancës për ta zgjedhur kryeparlamentarin

para 10 muajve - Gazeta Liria

Ka dështuar për të katërtën herë me radhë seanca konstituive, në të cilën ishte paraparë të zgjidhej kryetari i Kuvendit. Kjo pasi që në Kuvend nuk qe i pranishëm koalicioni fitues i zgjedhjeve PDK-AAK-Nisma...

Pacolli tashmë shihet si partner i PAN-it

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 gusht 2017 – Behgjet Pacolli dhe tre deputetë të partisë së tij, AKR-së, të enjten kanë qenë bashkë me kolegët e tyre të koalicionit LAA dhe të  Vetëvendosjes, në vazhdimin e seancës konstitutive...

Mikullovci: Bllokada mund të zgjasë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Periskopi

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme,...

Mikullovci thotë se do të ketë bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme...

Pacolli shihet si partner i PAN-it

para 10 muajve - Bota Press

Botapress, 11 Gusht – Behgjet Pacolli dhe tre deputetë të partisë së tij, AKR-së, të enjten kanë qenë bashkë me kolegët e tyre të koalicionit LAA, e edhe me deputetët e LVV-së në vazhdimin e seancës konstitutive...

‘Xhokeri’ i PAN-it

para 10 muajve - Bota Press

Botapress, 11 gusht- Bindja e Behgjet Pacollit për t’u larguar nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën është “xhokeri” i fundit që koalicioni PAN t’i formojë institucionet, pasi që “kontrabandimi” individual...

Mikullovci: Bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Bota Press

Botapress, 11 gusht- Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet...

Mikullovci: Bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Sovrani

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme....

Mikullovci: Bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Insajderi

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme,...

Mikullovci: Bllokadë deri në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ardhshme,...

Analistët nuk presin qe VV e LDK të merren vesh brenda 10 dite

para 10 muajve - Sovrani

Behgjet Pacolli dhe tre deputetë të partisë së tij, AKR-së, të enjten kanë qenë bashkë me kolegët e tyre të koalicionit LAA, e edhe me deputetët e LVV-së në vazhdimin e seancës konstitutive të Kuvendit,...

Pacolli dhe afrimi i tij me PAN-in

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Bindja e Behgjet Pacollit për t’u larguar nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën është “xhokeri” i fundit që koalicioni PAN t’i formojë institucionet, pasi që “kontrabandimi” individual i deputetëve...

‘Xhokeri’ i PAN-it

para 10 muajve - Sovrani

Bindja e Behgjet Pacollit për t’u larguar nga koalicioni me LDK-në dhe Alternativën është “xhokeri” i fundit që koalicioni PAN t’i formojë institucionet, pasi që “kontrabandimi” individual i deputetëve...

Dështimi i katërt seancave për ta zgjedhur kryeparlamentarin

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Ka dështuar për të katërtën herë me radhë seanca konstituive, në të cilën ishte paraparë të zgjidhej kryetari i Kuvendit. Kjo pasi që në Kuvend nuk qe i pranishëm koalicioni fitues i zgjedhjeve PDK-AAK-Nisma...

Pacolli shihet si partner i PAN-it

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Behgjet Pacolli dhe tre deputetë të partisë së tij, AKR-së, të enjten kanë qenë bashkë me kolegët e tyre të koalicionit LAA, e edhe me deputetët e LVV-së në vazhdimin e seancës konstitutive të Kuvendit,...

‘Ka intenca që LDK-ja t’i bashkohet PAN-it’

para 10 muajve - Periskopi

Analisti politik, Vigan Qorrolli në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se në rast se koalicioni parazgjedhor bie me Kadri Veselin atëherë bie edhe Ramush Haradinaj. Qorrolli ka thënë se justifikimi 2 mujor,...

Bajrami thotë se javën e ardhshme mund të formohen institucionet

para 10 muajve - Koha.net

Nënkryetari i PDK-së, Arsim Bajrami në reagimin e tij ndaj deklaratës së nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri se “PDK duhet të shkojë në opozitë”, ka thënë se “për të shkuar në opozitë nuk tregon Lutfi...

Pacolli kishte thënë se s’ka tradhtuar ndonjëherë, tash ka dhënë ultimatum

para 10 muajve - Koha.net

Këtë garanci ia kishte dhënë kreu i AKR-së, Begjet Pacolli, koalicionit LAA ditën e regjistrimit si deputet në Kuvendin e Kosovës. Por të mërkurën mbrëma, Pacolli, në një intervistë për televizionin publik,...

Mikullovci nuk do të thërrasë më takime konsultuese, vetëm vazhdimin e Seancës

para 10 muajve - Koha.net

Partitë politike nuk do të mblidhen më në takime konsultuese por vetëm në vazhdim të seancës. KohaVisioni ka mësuar nga burime brenda Kuvendit se kryesuesi Adem Mikullovci nuk do të thërrasë më takime...

Kosovë: Pa shpresë për dalje nga ngërçi politik

para 10 muajve - BalkanWeb

Nga: Bekim SHEHU Vazhdimi i seancës konsistuese të Parlamentit të Kosovës për të enjten (10.08) duket se sërish do të dështojë. Koalicioni PAN paralajmëroi bojkotim të seancës. Subjektet politike parlamentare...

Kryesuesi Mikullovci i gatshëm për vazhdimin e seancës

para 10 muajve - Koha.net

Derisa kanë mbetur vetëm edhe pak minuta nga fillimi i vazhdimit të seancës konstitutive të Kuvendit të Kosovës, vendin e kryesuesit tashmë e ka zënë kryesuesi i seancës Adem Mikullovci, raporton KTV....

PAN-i zvarrit konstituimin e Kuvendit, pret Pacollin t’i bashkohet

para 10 muajve - Koha.net

Kuvendi nuk do të konstituohet të enjten. Kjo për shkak të bojkotit të koalicionit PAN, i cili ka dalë fitues relativ i zgjedhjeve të qershorit, por që nuk i ka votat e mjaftueshme për ta bërë Kadri Veselin...

Takimi konsultativ përfundon pa rezultat, seanca konstitutive nesër

para 10 muajve - Koha.net

Takimi i sotëm konsultues i partive politike për gjetjen e një zgjidhje për formimin e institucioneve të Kosovës ka përfunduar pa ndonjë rezultat. Kryesuesi i seancës së Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK