http://kariera.mk

Atletika, Bolt dhe Mo Farah e mbyllin me dështime

para 11 muajve - Top Channel

Të gjithë prisnin që njeriu më i shpejtë në planet t’i bënte një mbyllje dinjitoze karrierës spektakolare, por tifozët që shpresonin në medaljen e artë të xhamajkanit panë dështimin dhe dëmtimin e Usain...

Përfundim i dhembshëm i atletit Bolt në Kampionatin Botëror

para 11 muajve - Shqiptarja

Atleti i Xhamajkës, Usain Bolt, duket se e ka përfunduar karrierën e tij legjendare në mënyrë zhgënjyese, pasi dje u rrëzua nga lëndimi, në garën finale të stafetës 4x100 metra, në Kampionatin Botëror...

Përfundim i dhembshëm i atletit Bolt në Kampionatin Botëror

para 11 muajve - Ora news

Atleti i Xhamajkës, Usain Bolt, duket se e ka përfunduar karrierën e tij legjendare në mënyrë zhgënjyese, pasi dje u rrëzua nga lëndimi, në garën finale të stafetës 4×100 metra, në Kampionatin Botëror...

Rrëzimi i Perëndive në Londër

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Më e trishta e lamtumirave. Epilogu më i bujshëm! Në garën e fundit të karrierës së tij, Usain Bolt merr mbi vete gjithë vëmendjen, por jo për medaljen e 20 të artë me të cilën shpresonte të mbyllte aventurën...

Përfundim i dhembshëm i atletit Bolt në Kampionatin Botëror

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Atleti i Xhamajkës, Usain Bolt, duket se e ka përfunduar karrierën e tij legjendare në mënyrë zhgënjyese, pasi dje u rrëzua nga lëndimi, në garën finale të stafetës 4x100 metra, në Kampionatin Botëror...

Rrëzimi i Perëndive në Londër

para 11 muajve - Mapo

Më e trishta e lamtumirave. Epilogu më i bujshëm! Në garën e fundit të karrierës së tij, Usain Bolt merr mbi vete gjithë vëmendjen, por jo për medaljen e 20 të artë me të cilën shpresonte të mbyllte aventurën...

Bolt:Nuk kam dashur kështu ta përfundoj karrierën

para 11 muajve - Lajm

Mbrëmë e përfumdoi karrierën një sportist i madh. Sipas të gjitha gjasave sprinteri më i mirë i të gjitha kohërave dhe njeriu më i shpejtë në botë, Usain Bolt, i tha lamtumirë tartanit. Mirëpo, për fat...

Bolt e mbyll karrierën me lëndim në garën e fundit

para 11 muajve - Alsat-M

Usain Bolt sot i ka dhënë fund karrierës së tij në garat e Atletikës, por jo në mënyrën më të mirë të mundshme.BBC raporton se Bolt u lëndua në garën 4×100 metra stafetë, garë në të cilën Britania e Madhe...

Rrëzimi i Perëndive në Londër

para 11 muajve - SuperSport

Më e trishta e lamtumirave. Epilogu më i bujshëm! Në garën e fundit të karrierës së tij, Usain Bolt merr mbi vete gjithë vëmendjen, por jo për medaljen e 20 të artë me të cilën shpresonte të mbyllte aventurën...

Përfundim i dhembshëm i atletit në Kampionatin Botëror

para 11 muajve - Insajderi

Atleti i Xhamajkës, Usain Bolt, duket se e ka përfunduar karrierën e tij legjendare në mënyrë zhgënjyese, pasi dje u rrëzua nga lëndimi, në garën finale të stafetës 4×100 metra, në Kampionatin Botëror...

Legjenda në lotë e përfundoi karrierën:Kështu dukej sprinti i fundit i të madhit Bolt

para 11 muajve - Lajm

E pabesueshme në Londër. Usain Bolt u dëmtua në garën e fundit të karrierës së tij, duke mos përfunduar kështu fraksionin e tij në finalen e stafetës 4×100. Pas medaljes së bronxit në 100 metra, ku u rendit...

Legjenda në lotë e përfundoi karrierrën:Kështu dukej sprinti i fundit i të madhit Bolt

para 11 muajve - Lajm

E pabesueshme në Londër. Usain Bolt u dëmtua në garën e fundit të karrierës së tij, duke mos përfunduar kështu fraksionin e tij në finalen e stafetës 4×100. Pas medaljes së bronxit në 100 metra, ku u rendit...

Pse u lëndua Usain Bolt në vrapimin e fundit të karrierës

para 11 muajve - Telegrafi

Usain Bolt nuk ka arritur të përfundoj vrapimin e fundit në garat zyrtare ndërkombëtare. Sprinteri ka pësuar një lëndim para fundit të finales në 4×100 metra, të cilën e fitoi Britania e Madhe. Por, bashkëkombësi...

Pse u lëndua Usain Bolt në vrapimin e fundit të karrierës

para 11 muajve - GazetaBlic

Usain Bolt nuk ka arritur të përfundoj vrapimin e fundit në garat zyrtare ndërkombëtare. Sprinteri ka pësuar një lëndim para fundit të finales në 4×100 metra, të cilën e fitoi Britania e Madhe. Por, bashkëkombësi...

Video/ Dëmtohet rëndë Kampioni i Botës në fund të karrierës së tij, zbulohet arsyeja

para 11 muajve - Newsport

Usain Bolt nuk ka arritur të përfundojë garën e fundit në garat zyrtare ndërkombëtare. Kampioni ka pësuar një lëndim para fundit të finales në 4×100 metra, të cilën e fitoi Britania e Madhe. Por, bashkëkombasi...

Pse u lëndua Usain Bolt në vrapimin e fundit të karrierës

para 11 muajve - Almakos

Usain Bolt nuk ka arritur të përfundoj vrapimin e fundit në garat zyrtare ndërkombëtare. Sprinteri ka pësuar një lëndim para fundit të finales në 4×100 metra, të cilën e fitoi Britania e Madhe. Por, bashkëkombësi...

Si erdhi deri te lëndimi i Usain Boltit në vrapimin e fundit të karrierës

para 11 muajve - Koha.net

Usain Bolt “ishte ftohur” para se të pësonte lëndimin në finalen e tij të fundit në vrapim, ka thënë bashkëlojtari i tij te Xhamajka. Finalja e karrierës së tij në Londër përfundoi me zhgënjim pasi pësoi...

Lamtumira e dhimbshme e Usain Bolt

para 11 muajve - Gazeta e re

Usain Bolt dhe Xhamajka e kanë mbyllur garën 4×100 pa asnjë medalje, për shkak të dëmtimit të legjendës së atletikës në pistë. Medalja e artë i takoi atletëve të Britanisë së Madhe, të cilët realizuan...

E trishtueshme/ Sporti i sprintit zgjohet sot pa kampionin historik

para 11 muajve - Albeu

Usain Bolt, sprinteri më i madh në histori,i jep fund karrierës së tij fantastike pas finales 4x100m. "Unë nuk isha i sigurt nëse kisha fituar apo jo, i dhashë të gjitha, por unë mund të shihja Christian...

Fund me lotë për Boltin

para 11 muajve - Lajm

Usain Bolt ka dështuar në garën 400 metra duke e përfunduar karrierën në mënyrën më të keqe. Botërori i Atletikes që po mbahet në Londër ishte i fundit për Boltin. Gara e fundit ishte ajo në 4×100, por...

Lëndohet “mbreti”

para 11 muajve - Aktuale

Usain Bolt ka pësuar një lëndim mbrëmë. Sprinteri xhamajkan ka lënë në gjysë garën në diciplinën 4×100 metra. Ky lëndim i vjen pasi humbi primatin në garën ku deri dje ishte mbreti. / IndeksOnline/ Usain...

Pse u lëndua Usain Bolt në vrapimin e fundit të karrierës

para 11 muajve - Fol

Usain Bolt nuk ka arritur të përfundoj vrapimin e fundit në garat zyrtare ndërkombëtare. Sprinteri ka pësuar një lëndim para fundit të finales në 4×100 metra, të cilën e fitoi Britania e Madhe. Por, bashkëkombësi...

Lëndohet "mbreti"

para 11 muajve - Indeks online

Usain Bolt ka pësuar një lëndim mbrëmë, shkruan indeksonline. Sprinteri xhamajkan ka lënë në gjysë garën në diciplinën 4x100 metra. Ky lëndim i vjen pasi humbi primatin në garën ku deri dje ishte mbreti....

Fund i dhimbshëm për Usain Bolt, atleti i famshëm nuk arrin ta përfundojë garën finale

para 11 muajve - BalkanWeb

Usain Bolt është padyshim vrapuesi më i madh i gjeneratës së tij, ndoshta edhe në histori, mirëpo ai nuk ia doli që t’i mbaronte 100 metrat e tij të fundit në karrierë. Të gjithë prisnin që xhamajkani...

Fund pikëllues për Usain Bolt, atleti i famshëm nuk arriti ta përfundojë garën finale për shkak të lëndimit (Foto/Video)

para 11 muajve - Telegrafi

Usain Bolt është padyshim vrapuesi më i madh i gjeneratës së tij, ndoshta edhe në histori, mirëpo ai nuk ia doli që t’i mbaronte 100 metrat e tij të fundit në karrierë. Të gjithë prisnin që xhamajkani...

Fund pikëllues për Usain Bolt, atleti i famshëm nuk arriti ta përfundojë garën finale për shkak të lëndimit (Foto/Video)

para 11 muajve - Almakos

Usain Bolt është padyshim vrapuesi më i madh i gjeneratës së tij, ndoshta edhe në histori, mirëpo ai nuk ia doli që t’i mbaronte 100 metrat e tij të fundit në karrierë. Të gjithë prisnin që xhamajkani...

USAIN BOLT E MBYLL KARRIERËN NË MËNYRËN MË TË TMERRSHME |VIDEO

para 11 muajve - NOA

I cilësuar “njeriu i erës”, atleti rekordmen, Usain Bolt, e ka përfunduar karrierën e tij në mënyrë të tmerrshme. Atleti xhamajkan ka dështuar në garën 400 metra, në Botërorin e Atletikës që po mbahet...

I pafat Bolt, e pabesueshme çka i ndodhi në garën e fundit të karrierës së tij

para 11 muajve - GazetaBlic

Fat i ka rezervuar Usain Boltit një përfundim të karrierës që as ai vet se ka menduar, e po ashtu se ka merituar. Në garën e fundit të Boltit në 4×100 në botërorin e atletikës në Londër, garuesi nga Xhamajka...

Bolt çalon drejt pensionimit; një përmbyllje pikëlluese

para 11 muajve - Klan Kosova

Legjenda e atletikës, Usain Bolt, nuk ka arritur ta përmbyllë karrierën e tij madhështore si kampion, pasi që humbi në garën 400 metra me stafeta në Kampionatin Botëror të Atletikës në Londër. Bolt ishte...

Bolt e mbyll karrierën në mënyrë të tmerrshme

para 11 muajve - Gazeta Express

Usain Bolt ka dështuar në shtafetën 400 metra duke e përfunduar karrierën në mënyrën më të keqe. Ai u lëndua në fund, ku të artën fitoi Britania e Madhe. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Bolt e mbyll karrierën me lëndim në garën e fundit

para 11 muajve - Koha.net

Usain Bolt sot i ka dhënë fund karrierës së tij në garat e Atletikës, por jo në mënyrën më të mirë të mundshme. BBC raporton se Bolt u lëndua në garën 4x100 metra stafetë, garë në të cilën Britania e Madhe...

I pafat Bolt, lëndohet në garën e fundit të karrierës së tij

para 11 muajve - Lajmi.net

. Fat i ka rezervuar Usain Boltit një përfundim të karrierës që as ai vet se ka menduar, e po ashtu se ka merituar. Në garën e fundit të Boltit në 4×100 në botërorin e atletikës në Londër, garuesi nga...

Usain Bolt, lamtumirë nga dyshemeja

para 11 muajve - Arbresh

E tmerrshme ajo që ndodhi me Usain Bolt? Sprinteri më i mirë në histori ka thënë lamtumirë nga dyshemeja gjatë garës 4×100 metra në Kampionatin Botëror që është duke u zhvilluar në Londër. Xhamajkani lëndoi...

Usain Bolt përfundon karrierën i lënduar

para 11 muajve - Arbresh

Në formë të tmerrshme ka përfunduar karriera e Usain Bolt, i cili u lëndua në kofshë të këmbës në garën 4×100 metra të Kampionatit Botëror, e cila ishte edhe e fundit për të. Titullin e ka fituar Britania...

Londra e gatshme për t’i dhënë lamtumirën Boltit

para 11 muajve - Lajm

Atletika sonte do të shënoj fundin e një epoke, kur Husein Bolt për herë të fundit do të dalë për të vrapuar në stafetën 4×100 m për Jamajkën në botërorin e Londrës. Ai shpreson se do të kaloj tartanin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK