http://kariera.mk

Rrebeshe shiu dhe erëra të forta, por ja çfarë surprizash na presin në vijim

para 11 muajve - Syri

Mëngjesin e sotëm temperaturat kanë rënë ndjeshëm për shkak të reshjeve të shiut që përfshinë pjesën më të madhe të vendit. Por çfarë pritet në ditët në vazhdim? Instituti i Gjeoshkencave thotë se në disa...

Moti në Kosovë në pesë ditët e ardhshme

para 11 muajve - Telegrafi

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë pesë ditëve të ardhshme, mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat do të jenë normale që i përgjigjen...

Parashikimi i motit, e hënë 14 gusht 2017

para 11 muajve - NOA

Orët e paradites, dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin, më të theksuara vranësirat do të jenë në Veri – Verilindje të vendit duke rrezikuar shira të dobët. Pasditja do...

Kështu është parashikuar të jetë motit për pesë ditët e ardhshme!

para 11 muajve - GazetaBlic

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë pesë ditëve të ardhshme, mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat do të jenë normale që i përgjigjen...

Moti në Kosovë për pesë ditët e ardhshme

para 11 muajve - Indeks online

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë pesë ditëve të ardhshme, mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat do të jenë normale që i përgjigjen...

Ky është parashikimi i motit për ditët në vijim

para 11 muajve - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat do të jenë normale që i përgjigjen mesatareve të viteve tjera....

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

para 11 muajve - Lajmi.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka dhënë parashikimin e motit për pesë ditët në vijim. Temperaturat minimale parashihet të jenë nga 13 deri në 16 gradë Celsius, kurse ato maksimale nga 26 deri në...

Moti gjatë kësaj jave

para 11 muajve - RTV 21

Parashikimi i motit për pesë ditë nga IHMK Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë javës do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat do të jenë normale që i...

Kështu është parashikuar të jetë motit për pesë ditët e ardhshme!

para 11 muajve - Infokusi

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë pesë ditëve të ardhshme, mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat do të jenë normale që i përgjigjen...

Reshjet e shiut largojnë “Luciferin”, sinoptikania: Ja kur nis rritja e temperaturave

para 11 muajve - BalkanWeb

Nga Mariglen Mertiri Më në fund qytetarët panë shiun të bjerë pas disa muajsh mungese në shumicën e territorit. Ndryshimi i motit që nis që të shtunën solli edhe uljen e temperaturave të paktën me 10 gradë...

Moti në Kosovë në pesë ditët e ardhshme

para 11 muajve - Almakos

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë pesë ditëve të ardhshme, mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat do të jenë normale që i përgjigjen...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka dhënë parashikimin e motit për pesë ditët në vijim. Temperaturat minimale parashihet të jenë nga 13 deri në 16 gradë Celsius, kurse ato maksimale nga 26 deri në...

Moti në Kosovë për pesë ditët e ardhshme

para 11 muajve - Sovrani

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë pesë ditëve të ardhshme, mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat do të jenë normale që i përgjigjen...

Moti gjatë pesë ditëve të ardhshme

para 11 muajve - KosovaPress

Sipas IHK-së, temperaturat do të jenë normale që i përgjigjen mesatareve të viteve tjera. “Minimalet do të regjistrohen nga 13-16 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...

Mësoni si do të jetë moti në ditët në vijim

para 11 muajve - Gazeta e re

Sipas IHMK moti në ditët në vijim, do të jetë i ndryshueshëm – përcjell Gazeta e Re. Në raportin për javën që po vjen thuhet se do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët . Temperaturat do të jenë...

Shi e rrufe, si do të jetë moti në ditët në vijim

para 11 muajve - Shekulli

Mëngjesi i së dielës erdhi me një rënie të ndjeshme të temperaturave, ndërsa gjatë natës pati reshje shiu në disa qytete të vendit. Ekspertët thonë se disa zjarre mund të shuhen nga shirat e sapo shfaqur,...

Festë për ata që urrejnë vapën e madhe, `në zi` ata që nisin nesër pushimet

para 11 muajve - Syri

Duket se ditët e vapës së madhe kanë ikur, të paktën për ata që kanë planifikuar të nisin pushimet në pjesën e dytë të gushtit. Ditën e sotme temperaturat në vendin tonë kanë pësuar një ulje të ndjeshme...

Çfarë do të ndodh me temperaturat duke filluar nga 14 gushti?

para 11 muajve - Opozita

Sot temperaturat në vendin tonë kanë pësuar një ulje të ndjeshme duke bërë që termometri të shënoj 30 gradë celcius. Gjatë javës temperaturat do pësojnë një rritje të lehtë por nuk do ti kalojnë 36 gradë...

Moti tejet befasues për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

para 11 muajve - Bota Press

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët . Temperaturat do të jenë normale që i përgjigjen  mesatareve të viteve tjera. Minimalet do të regjistrohen nga 13-16 gradë Celsius, kurse maksimalet e ...

Lajm i keq për ata që nesër nisin pushimet!

para 11 muajve - Gazeta Express

Valët e të nxehtit afrikan duket se kanë kaluar. Sot temperaturat në vendin tonë kanë pësuar një ulje të ndjeshme duke bërë që termometri të shënoj 30 gradë celcius. Gjatë javës temperaturat do pësojnë...

Largohet vala e të nxehtit afrikan/Ja parashikimi për 10 ditët në vazhdim

para 11 muajve - AlbPress

Temperaturat në Shqipëri ditën e sotme kanë pësuar një ulje të ndjeshme, duke u regjistruar në 30 gradë celcius. Por, gjatë javës ato do të pësojnë një rritje të lehtë , duke shkuar deri në 36 gradë. Gjithsesi...

Largohet vala e të nxehtit afrikan, meterologët: ja parashikimi për 10 ditët në vazhdim

para 11 muajve - Te Sheshi

Temperaturat në Shqipëri ditën e sotme kanë pësuar një ulje të ndjeshme, duke u regjistruar në 30 gradë celcius. Por, gjatë javës ato do të pësojnë një rritje të lehtë , duke shkuar deri në 36 gradë. Gjithsesi...

Shi e rrufe apo sërish temperatura tropikale, si do të jetë moti në ditët në vijim?

para 11 muajve - Albeu

Mëngjesin e sotëm temperaturat kanë rënë ndjeshëm për shkak të reshjeve të shiut që përfshinë pjesën më të madhe të vendit. Por çfarë pritet në ditët në vazhdim. Instituti i Gjeoshkencave thotë se në disa...

Shi e rrufe, si do të jetë moti në ditët në vijim

para 11 muajve - Mapo

Mëngjesi i së dielës erdhi me një rënie të ndjeshme të temperaturave, ndërsa gjatë natës pati reshje shiu në disa qytete të vendit. Ekspertët thonë se disa zjarre mund të shuhen nga shirat e sapo shfaqur,...

Lajm i mirë: Pas shiut, temperaturat ulen 10 gradë celcius

para 11 muajve - Opinion

Valët e të nxehtit afrikan duket se kanë kaluar. Sot temperaturat në vendin tonë kanë pësuar një ulje të ndjeshme duke bërë që termometri të shënoj 30 gradë celcius. Gjatë javës temperaturat do pësojnë...

Do pushoni në fund të gushtit? Meteorologët japin lajmin e mirë

para 11 muajve - Shqiptarja

I nxehti afrikan i pagëzuar si "Luçiferi" duket se është larguar nga vendi ynë me rënien e reshjeve të para të shiut, por temperaturat e larta do rikthehen sërish. 10 ditët e para të gushtit u karakterizuar...

Lajm i mirë: Pas shiut, temperaturat ulen 10 gradë celcius

para 11 muajve - Ora news

Valët e të nxehtit afrikan duket se kanë kaluar. Sot temperaturat në vendin tonë kanë pësuar një ulje të ndjeshme duke bërë që termometri të shënoj 30 gradë celcius. Gjatë javës temperaturat do pësojnë...

Mot i ndryshueshëm dhe me vranësira sot

para 11 muajve - Alsat-M

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, do të fryjë erë me drejtim verior dhe do të jetë shumë më freskët. Paradite do të ketë reshje lokale të shiut. UV indeksi do të arrijë në 7. Temperaturat...

Moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - Portalb

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, do të fryjë erë me drejtim verior dhe do të jetë shumë më freskët. Paradite do të ketë reshje lokale të shiut. UV indeksi do të arrijë në 7. Temperaturat...

Mot i ndryshueshëm dhe me vranësira

para 11 muajve - Aktuale

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, do të fryjë erë me drejtim verior dhe do të jetë shumë më freskët. Paradite do të ketë reshje lokale të shiut. Temperaturat e mëngjesit...

Parashikimi i motit 13 Gusht 2017

para 11 muajve - Klan

Kthjellimet dhe vranësirat e lehta dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta ndërsa në zonat malore veriore do të ketë vranësira disi më të dendura. Pjesa e dytë e ditës vijon me alternime kthjellimesh dhe...

Pas ditëve me temperatura tropikale, nis shiu!

para 11 muajve - Almakos

Pas disa javësh me temperatura tropikale, nis shiu. Meterologët parashikojnë se gjatë ditës në Maqedoni do të ketë mot ndryshueshëm dhe me vranësira, do të fryjë erë me drejtim verior dhe do të jetë shumë...

Pas ditëve me temperatura tropikale, nis shiu!

para 11 muajve - Shenja

Pas disa javësh me temperatura tropikale, nis shiu. Meterologët parashikojnë se gjatë ditës në Maqedoni do të ketë mot ndryshueshëm dhe me vranësira, do të fryjë erë me drejtim verior dhe do të jetë shumë...

Moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - Telegrafi

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, do të fryjë erë me drejtim verior dhe do të jetë shumë më freskët. Paradite do të ketë reshje lokale të shiut. UV indeksi do të arrijë në 7 . Temperaturat...

Shi i rrëmbyeshëm dhe vetëtima në Shkup dhe rrethinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Moti jostabil mëngjesin e sotëm ka përfshirë pjesën veriore të Maqedonisë. Rajoni i Shkupit është kapluar nga shiu i rrëmbyeshëm i përcjellë me vetëtima. Jostabilitet lokal do të ketë edhe në pjesët tjera...

Ky do të jetë moti këto ditë, ja kur ngriten temperaturat

para 11 muajve - Periskopi

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, dje pasdite Kosova është përfshirë nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Mot i ndryshueshëm dhe me vranësira sot

para 11 muajve - Almakos

13 August Moti sot do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, do të fryjë erë me drejtim verior dhe do të jetë shumë më freskët. Paradite do të ketë reshje lokale të shiut. UV indeksi do të arrijë në...

Parashikimi i motit për sot në Shqipëri

para 11 muajve - Indeks online

Kthjellimet dhe vranësirat e lehta dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta ndërsa në zonat malore veriore do të ketë vranësira disi më të dendura. Pjesa e dytë e ditës vijon me alternime kthjellimesh dhe...

Parashikimi i motit në Kosovë

para 11 muajve - Arbresh

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, dje pasdite Kosova është përfshirë nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Vapa iku me gushtin? Reshje shiu dhe ulje temperaturash në të gjithë Shqipërinë

para 11 muajve - Albeu

Kthjellimet dhe vranësirat e lehta dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta ndërsa në zonat malore veriore do të ketë vranësira disi më të dendura . Pjesa e dytë e ditës vijon me alternime kthjellimesh dhe...

Pas ditëve me temperatura tropikale, nis shiu!

para 11 muajve - AlbPortali

Pas disa javësh me temperatura tropikale, nis shiu. Meterologët parashikojnë se gjatë ditës në Maqedoni do të ketë mot ndryshueshëm dhe me vranësira, do të fryjë erë me drejtim verior dhe do të jetë shumë...

E diel, nga mesdita nis kthjellimi i motit

para 11 muajve - Syri

Sot pritet një tjetër rënie  temperaturash prej 2 - 3 gradë në mëngjes, sipas Meteoalb dhe një rënie e lehtë gjatë mesditës duke bërë që minimumi të ulet në 12 - 13°C ndërsa maksimumi të ngjitet deri ne...

Parashikimi i motit për sot

para 11 muajve - Shekulli

Kthjellimet dhe vranësirat e lehta dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta ndërsa në zonat malore veriore do të ketë vranësira disi më të dendura. Pjesa e dytë e ditës vijon me alternime kthjellimesh dhe...

Parashikimi i motit për sot në Shqipëri

para 11 muajve - Sovrani

Kthjellimet dhe vranësirat e lehta dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta ndërsa në zonat malore veriore do të ketë vranësira disi më të dendura. Pjesa e dytë e ditës vijon me alternime kthjellimesh dhe...

Shiu nuk do të zgjasë shumë, ja nga cila ditë ngrihen prapë temperaturat

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, dje në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shi dhe vetëtima, ikën Lucifer

para 11 muajve - Klan

Ashtu siç ishte parashikuar, vala e të nxehtit që prej dy javësh kishte përfshirë të gjithë Shqipërinë dhe Europën po largohet. Këtë të shtunë, në kryeqytet kanë rënë edhe pikat e para të shiut shoqëruar...

Më në fund ca pika shiu në Tiranë, ja parashikimi për orët në vazhdim

para 11 muajve - Albeu

Mbrëmjen e sotme (e shtunë) është ndjerë më në fund pak freski dhe disa pika shiu në Tiranë pas gjithë atyre ditëve përvëluese. Shumë qytetarë nuk kanë hezituar ta ndajnë edhe me miqtë në rrjetet sociale...

Më në fund ca pika shiu… Ja parashikimi për orët në vazhdim

para 11 muajve - Opinion

Mbrëmjen e sotme (e shtunë) është ndjerë më në fund pak fresk dhe disa pika shiu në Tiranë pas shumë ditëve ëprvëluese. Shumë qytetarë nuk kanë hezituar ta ndajnë edhe me miqtë në rrjetet sociale kënaqësinë...

Shiu nuk do të zgjasë shumë, ja kur kthehet vapa afrikane

para 11 muajve - Indeks online

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shiu nuk do të zgjasë shumë, ja nga cila ditë ndryshojnë prapë temperaturat

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shi i madh në Kumanovë, Shkup dhe Shtip

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 gusht - Mot jostabil sonte po mbrëtëron në veri të Kumanovës, në Shkup dhe në Shtip. Reshje shiu të shoqëruara nga bubullima dhe era e fuqishme, njoftojnë nga Shërbimi Hidrometeorologjik. Sipas...

Më në fund nis shiu në Tiranë, por... Ja si do të jetë moti ditët në vijim

para 11 muajve - Syri

Para pak minutash kanë filluar reshjet e para të shiut në Tiranë pas një shumë ditëve të nxehta që kanë mbizotëruar. Por është ende herët për të thënë se i nxehti është larguar plotësisht. Meteoalb ka...

Pas “Luçiferit”, shi dhe breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Ora news

Pas temperaturave të larta që përfshinë edhe Kosovën javët e fundit, në disa pjesë territorit këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan...

VIDEO/ Çmendet moti, shi e breshër në tokën shqiptare. Ja ku po ndodh

para 11 muajve - Syri

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Indeks online

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Shiu nuk do të zgjasë shumë, ja nga cila ditë ngrihen prapë temperaturat

para 11 muajve - Zeri

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shiu uli temperaturat

para 11 muajve - Koha.net

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshirë nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë...

Shiu nuk do të zgjasë shumë, ja nga cila ditë ngriten prapë temperaturat

para 11 muajve - Zeri

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Më në fund, shi në Prishtinë

para 11 muajve - Telegrafi

Pas temperaturave të larta javët e fundit, nga sot pritet që ato të ulen. Në Prishtinë, pas shumë e shumë ditësh, në këto çaste pat edhe të reshura shiu të cilat në disa vende janë shoqëruar edhe me breshër.

Shirat ulin temperaturat e larta

para 11 muajve - RTV 21

Pritet të ulen temperaturat Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri. Shi bashkë me breshër ka rënë për...

Shiu filloj mirëpo nuk do të zgjasë shumë, ja nga cila ditë ngritën prapë temperaturat

para 11 muajve - GazetaBlic

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

​Shirat ulin temperaturat e larta

para 11 muajve - Indeks online

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Lajmi.net

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Klan Kosova

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Zeri

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Shi, vetëtimë dhe erë e përforëcuar në Kumanovë

para 11 muajve - Flaka

Moti i paqëndrueshëm i shoqëruar nga një shi i madh, stuhi dhe erë e intensifikuar aktualisht ka në veri të Kumanovës, njoftoi Shërbimi hidrometeorologjik. Shi lokal me erë të përforërcuar ka në më shumë...

Parashikimi i motit, ja kur do të ketë ngritje të temperaturave

para 11 muajve - Arbresh

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Më në fund, shi në Prishtinë

para 11 muajve - Almakos

Pas temperaturave të larta javët e fundit, nga sot pritet që ato të ulen për disa ditë. Në Prishtinë, pas shumë e shumë ditësh, në këto çaste pati edhe të reshura shiu të cilat në disa vende janë shoqëruar...

Shiu nuk do të zgjasë shumë – kur do të ndryshohen temperaturat?

para 11 muajve - Insajderi

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova....

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Fakti Ditor

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Pas “Luçiferit”, shi dhe breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Arbresh

Pas temperaturave të larta që përfshinë edhe Kosovën javët e fundit, në disa pjesë territorit këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shikoni pamjet:

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Gazeta e re

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Sovrani

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri, njofton Klan Kosova. Shi bashkë...

Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Bota Press

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri. Shi bashkë me breshër ka rënë për...

Ndryshim i papritur i motit: Shi e breshër në Prishtinë

para 11 muajve - Periskopi

Pas temperaturave të larta që mbuluan vendin javët e fundit, në disa pjesë këtë të shtunë ka pasur reshje shiu. Në Prishtinë përveç shiut, ka pasur edhe rënie breshëri. Shi bashkë me breshër ka rënë për...

Pas shiut, ja kur ngriten sërish temperaturat

para 11 muajve - Periskopi

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shirat ulin temperaturat e larta

para 11 muajve - Gazeta e re

Pas një kohe të gjatë me temperatura të larta, sot në mbrëmje Kosova është përfshi nga të reshura shiu, ndërsa në disa pjesë të vendit kishte stuhi dhe breshër. Temperaturat e larta, që në disa pjesë të...

Shirat ulin temperaturat e larta

para 11 muajve - KosovaPress

Temperaturat e larta, që në disa pjesë të vendit ishin mbi 40 gradë Celsiues, kanë filluar të bien. Shirat do të vazhdojnë të bien edhe nesër, ku temperatura maksimale do të jetë 20 gradë Celsiues, ndërsa,...

Parashikimi i motit, e diel 13 gusht 2017

para 11 muajve - NOA

Tiranë, NOA.al- Kthjellimet dhe vranësirat e lehta dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta ndërsa në zonat malore veriore do të ketë vranësira disi më të dendura. Pjesa e dytë e ditës vijon me alternime...

Pasditja e së shtunës sjell uljen e temperaturave, diku dhe shira të lehtë

para 11 muajve - Opinion

E shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës, njofton Meteoalb sot. Pasditja sjell shtim të vranësirave në territor duke gjeneruar kryesisht gjatë mbrëmjes dhe...

Pasditja e së shtunës sjell uljen e temperaturave, diku dhe shira të lehtë

para 11 muajve - Opozita

E shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës, njofton Meteoalb sot. Pasditja sjell shtim të vranësirave në territor duke gjeneruar kryesisht gjatë mbrëmjes dhe...

Pasditja e së shtunës sjell uljen e temperaturave, diku dhe shira të lehtë

para 11 muajve - Syri

E shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës, njofton Meteoalb sot. Pasditja sjell shtim të vranësirave në territor duke gjeneruar kryesisht gjatë mbrëmjes dhe...

Pasditja e së shtunës sjell uljen e temperaturave, diku dhe shira të lehtë

para 11 muajve - Opozita

E shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës, njofton Meteoalb sot. Pasditja sjell shtim të vranësirave në territor duke gjeneruar kryesisht gjatë mbrëmjes dhe...

Moti gjatë vikendit

para 11 muajve - Koha.net

Sipas parashikimit të meteorologëve mbi vendin tonë në pjesën e parë të ditës do të mbajë mot i kthjellët, kurse në orët pasdites do të ketë vranësira e rrebeshe lokale shiu, të përcjella me bubullimë....

Pasditja e së shtunës sjell uljen e temperaturave, diku dhe shira të lehtë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

E shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës, njofton Meteoalb sot. Pasditja sjell shtim të vranësirave në territor duke gjeneruar kryesisht gjatë mbrëmjes dhe...

Moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - Portalb

Moti sot në Maqedoni do të jetë më i freskët në krahasim me ditët e kaluara, njofton Portalb.mk. Paradite pritet do të ketë mot me diell, ndërkaq pasdite pritet që të ketë mot të ndryshueshëm më frymë,...

Vikendi me shi

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Sipas parashikimit të meteorologëve mbi vendin tonë në pjesën e parë të ditës do të mbajë mot i kthjellët, kurse në orët pasdites do të ketë vranësira e rrebeshe lokale shiu, të përcjella me bubullimë....

Moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - TV Koha

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Temperaturat sot deri 39 gradë, pritet shi pasdite

para 11 muajve - Alsat-M

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Moti në Kosovë gjatë vikendit

para 11 muajve - Telegrafi

Sipas parashikimit të meteorologëve mbi vendin tonë në pjesën e parë të ditës do të mbajë mot i kthjellët, kurse në orët pasditës do të ketë vranësira e rrebeshe lokale shiu, të përcjella me bubullimë....

Ja si do jetë moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - Fakti Ditor

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Vazhdon edhe sot vala e të nxehtit në Maqedoni

para 11 muajve - Gazeta Express

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Moti në Maqedoni

para 11 muajve - RTV 21

Temperatura maksimale do të arrijë deri në 39 gradë Sot në Maqedoni do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intensitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor,...

Ja si do jetë moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - Aktuale

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Çfarë Moti do Kemi Sot e Nesër

para 11 muajve - Kallxo

Për sot meteorologët parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu, të përcjella me bubullimë. Pra, sot do të mbajë mot me vranësira të...

Moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - Telegrafi

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Bien temperaturat në fundjavë priten reshje shiu

para 11 muajve - Shqiptarja

Nëse keni vendosur për ta kaluar fundjavën në plazh, do të bënit mirë ta rimendonit edhe njëherë zgjedhjen tuaj. Sipas Meteoalb dita e sotme paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme...

Parashikimi i motit në Shqipëri

para 11 muajve - RTV 21

Do të ketë edhe rrebeshe shiu Orët e paradites në Shqipëri do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Pritet që orët e mesditës të sjellin zhvillim të vranësirave në zonat malore duke gjeneruar...

Temperaturat sot deri 39 gradë, pritet shi pasdite

para 11 muajve - Almakos

12 August Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim...

Moti në Kosovë gjatë vikendit

para 11 muajve - Almakos

Sipas parashikimit të meteorologëve mbi vendin tonë në pjesën e parë të ditës do të mbajë mot i kthjellët, kurse në orët pasditës do të ketë vranësira e rrebeshe lokale shiu, të përcjella me bubullimë....

Mos dilni pa çadra nga shtëpia! Ky do jetë moti ditën e sotme

para 11 muajve - Albeu

Orët e paradites do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Pritet që orët e mesditës të sjellin zhvillim të vranësirave në zonat malore duke gjeneruar shira lokale. Pjesa e dytë e ditës...

Temperatura sot deri në 39 gradë Celsius

para 11 muajve - Almakos

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë i nxehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 15 deri më 23, ndërsa ato ditore prej 32 deri më 39 gradë celsius. Në Shkup do të mbajë mot i nxehtë dhe me diell...

Temperatura sot deri në 39 gradë Celsius

para 11 muajve - Shenja

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë i nxehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 15 deri më 23, ndërsa ato ditore prej 32 deri më 39 gradë celsius. Në Shkup do të mbajë mot i nxehtë dhe me diell...

Kujdes, sot mund të bie edhe shi

para 11 muajve - Indeks online

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Moti sot në Maqedoni

para 11 muajve - Lajm

Në Maqedoni sot do të mbajë mot i nxehtë me pak mjegull dhe do të fryjë erë me intenzitet të mesëm, në pjesët perëndimore të vendit me drejtim jug-perëndimor, ndërsa në lindje do të jetë me drejtim jugor....

Parashikimi, çfarë pritet të ndodhë në fundjavë me temperaturat

para 11 muajve - Te Sheshi

Fundjava, sipas parashikimeve, nuk do të jetë aq e mirë për plazh. Meteoalb parashikon se e shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme gjatë mesditës. Ndërsa, pasditja sjell...

Kujdes, sot moti do të ndërrojë plotësisht, mund të bie shi

para 11 muajve - GazetaBlic

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Kujdes, sot mund të bie edhe shi

para 11 muajve - Gazeta Express

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Kujdes, sot mund të bie edhe shi

para 11 muajve - Gazeta Liria

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Parashikimi i motit për sot, 12 gusht 2017

para 11 muajve - Shekulli

Orët e paradites do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Pritet që orët e mesditës të sjellin zhvillim të vranësirave në zonat malore duke gjeneruar shira lokale. Pjesa e dytë e ditës...

Parashikimi i motit

para 11 muajve - RTV 21

Temperaturat do të shënojnë rënie Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Kujdes, sot mund të bie edhe shi

para 11 muajve - Infokusi

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Kujdes, sot mund të bie edhe shi

para 11 muajve - Gazeta e re

Sot mot me vranësira dhe reshje shiu Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale...

Temperatura sot deri në 39 gradë Celsius

para 11 muajve - AlbPortali

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë i nxehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 15 deri më 23, ndërsa ato ditore prej 32 deri më 39 gradë celsius. Loading... Në Shkup do të mbajë mot i nxehtë...

Surprizat e motit per fundjaven, si do te ndryshojne temperaturat…

para 11 muajve - AlbPress

Fundjava sipas parashikimeve nuk do te jete aq e mire per plazh. Meteoalb parashikon se e shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranesira te shpeshta, me te dukshme gjate mesdites. Pasditja sjell shtim te...

Kujdes, sot mund të bie edhe shi

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Bien temperaturat

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Moti për sot, temperaturat shënojnë rënie

para 11 muajve - Sovrani

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Keni kujdes sot me motin !

para 11 muajve - Bota Press

Botapress, 12 gusht- Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella...

Ja çfarë moti do të kemi sot

para 11 muajve - Arbresh

Temperaturat do të shënojnë rënie. Për sot meteorologët, parashohin një ditë e cila do të fillojë me mot të kthjellët e do të mbarojë me vranësira e rrebeshe lokale shiu të përcjella me bubullimë. Pra,...

Vapa ikën me gushtin? Ja si pritet të jenë temperaturat në ditët e ardhshme

para 11 muajve - Albeu

Vala e të nxehtit ose sic është quajtur me të drejtë “Luciferi” pritet te marre fund këtë fundjave. Sinoptikanet e Meteoalb parashikojnë se deri ne fund te gushtit do te vazhdoje te këtë temperatura tipike...

Ja sa do jene temperaturat ne gjysmen e dyte te Gushtit

para 11 muajve - Opinion

Luciferi pritet te marre fund kete fundjave. Sinoptikanet e Meteoalb parashikojne se deri ne fund te gushtit do te vazhdoje te kete temperatura tipike te ketij muaji, jo me shume se 36 grade. E shtuna...

Eshtë momenti t'i thoni LAMTUMIRE të nxehtit afrikan...Ja kur 'buzëqesh' freskia

para 11 muajve - Gazeta Express

I nxehti përvëlues pritet të marrë fund këtë fundjave. Sipas Meteoal, deri në fund të gushtit temperaturat do të fillojnë të bien deri në 33 gradë Celicius, por jo më shumë se 36 gradë. Fundjava pritet...

Eshtë momenti t’i thoni lamtumirë të nxehtit afrikan…Ja kur ‘buzëqesh’ freskia

para 11 muajve - Gazeta Liria

I nxehti përvëlues pritet të marrë fund këtë fundjave. Sipas Meteoal, deri në fund të gushtit temperaturat do të fillojnë të bien deri në 33 gradë Celcius, por jo më shumë se 36 gradë. Fundjava pritet...

Eshtë momenti t’i thoni LAMTUMIRE të nxehtit afrikan…Ja kur ‘buzëqesh’ freskia

para 11 muajve - Opozita

I nxehti përvëlues pritet të marrë fund këtë fundjave. Sipas Meteoal, deri në fund të gushtit temperaturat do të fillojnë të bien deri në 33 gradë Celicius, por jo më shumë se 36 gradë. Fundjava pritet...

Vazhdon moti afrikan, temperatuart deri 40 gradë

para 11 muajve - Antpress

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë mesatare, në pjesët perëndimore nga drejtimi perëndimor, ndërsa në ato lindore nga drejtimi jugor. Temperatura do të lëviz prej...

Pas vapës së madhe, në Kosovë, kthehet shiu

para 11 muajve - Albinfo

Sipas një njoftimi nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, në vend do të mbajë mot me vranësira të çrregullta, që do të shoqërohen me rrufe dhe shi Pas të nxehtit të madh që mbizotëroi në Kosovë, pritet...

Moti sot në Shqipëri

para 12 muajve - Koha.net

Në gjithë territorin e Shqipërisë mbetet dominant moti i kthjellët dhe temperaturat e larta deri në mesditë kur në ekstremin verior dhe verilindor do të ketë vranësira të përkohshme. Pjesa e dytë e ditës,...

Vijnë ditët e freskëta në Kosovë

para 12 muajve - Bota Press

Kosova po përballet me temperatura të larta, por lajm i mirë është se gjatë vikendit temperaturat do të jenë më të ulëta, deri sa e shtuna do të jetë 33 gradë Celsius, e diela do të jetë dukshëm më e freskët...

Temperaturat ulen ndjeshëm në fundjavë. A do të ketë rreshje?!

para 12 muajve - Vizion Plus

Dita e sotme ka nisur e nxehtë, njësoj si ato të mëparshmet. Prej mëngjesit, temperaturat kanë vijuar të rriten me disa gradë. Vlera maksimale e tyre do të shënojë në orën 14.00, me 39 gradë për të zbritur...

Parashikimi i motit, e enjte 10 Gusht

para 12 muajve - Opinion

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë vendin, më të theksuara vranësirat do të paraqiten në zonat malore verilindore. Pjesa e dytë e ditës, do të vijojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK