http://kariera.mk

Trump reagon për incidentet në Charlottesville

para 11 muajve - Zeri

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump lidhur me incidentet mes protestuesve racistë dhe kundërshtarëve të tyre në qytetin Charlottesville të shtetit federal amerikan Virginia tha se “Në SHBA nuk ka vend për...

SHBA, FBI nis hetimin për protestën në Virxhinia

para 11 muajve - Alsat-M

FBI ka nisur një hetim mbi ngjarjen e dhunshme të së shtunës në Virxhinia, ku gjatë një proteste të nacionalistëve të bardhë, një 20 vjecar, që më pas u arrestua, goditi me automjet goditi turmën duke...

SHBA, Trump reagon për incidentet në Charlottesville

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON (AA) – Presidenti i SHBA-ve Donald Trump lidhur me incidentet mes protestuesve racistë dhe kundërshtarëve të tyre në qytetin Charlottesville të shtetit federal amerikan Virginia...

SHBA, FBI nis hetimin për protestën në Virxhinia

para 11 muajve - ABC News

FBI ka nisur një hetim për shkeljen e të drejtave civile për dhunën e shënuar në Virxhinia të Shteteve të Bashkuara ku një grua humbi jetën për shkak se u godit me një makinë. Ndërkohë, në Shtetet e Bashkuara...

FBI nis hetimin pas incidentit tragjik në protestën e dhunshme të ekstremistëve të djathtë

para 11 muajve - Syri

FBI nisi hetimin për zbardhjen e rrethanave ku një makinë ka përshkuar me shpejtësi të madhe mes për mes turmës duke vrarë një grua në Charlottesville (Virxhinia) gjatë konfrontimeve të dhunshme mes militantëve...

Incidente në Virginia, automjeti përplas turmën. Reagon guvernatori

para 11 muajve - Lajmi.net

Guvernatori i Virginias, Terry McAuliffe është shprehur se mesazhi i vetëm për supremacistët e bardhë, të cilët shkaktuan kaos në qytetin Charlottesville, është “shkoni në shtëpi”. Një grua ndërroi jetë...

Incidente në Virginia, automjeti përplas turmën. Reagon guvernatori

para 11 muajve - Top Channel

Guvernatori i Virginias, Terry McAuliffe është shprehur se mesazhi i vetëm për supremacistët e bardhë, të cilët shkaktuan kaos në qytetin Charlottesville, është “shkoni në shtëpi”. Një grua ndërroi jetë...

Trump: Shumë palë fajtore për përleshjet e dhunshme në Virgjinia

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë sot se shumë palë janë fajtore për përleshjet e dhunshme mes protestuesve dhe supermacistëve të bardhë në Virgjinia. Trump pretendoi se urrejtja dhe fanatizmi...

Pamjet që tronditën botën: Makina merr përpara protestuesit

para 11 muajve - Telegrafi

Një 20-vjeçar nga Ohajo në SHBA është nën akuzë për vrasje, pasi të shtunën e përplasi makinën e tij me protestuesit anti-fashistë në Sharlotesvil të Virxhinias në SHBA. James Alex Fields Jr. vrau një...

Momentet e tmerrshme kur vetura i shkeli protestuesit, edhe FBI nis hetimin (Video + 16)

para 11 muajve - Gazeta e re

FBI nisi hetimin për zbardhjen e rrethanave ku një makinë ka përshkuar me shpejtësi të madhe mes për mes turmës duke vrarë një grua në Charlottesville (Virxhinia) gjatë konfrontimeve të dhunshme mes militantëve...

FBI nis hetimin pas incidentit tragjik në Charlottesville (Video + 16)

para 11 muajve - Gazeta e re

FBI nisi hetimin për zbardhjen e rrethanave ku një makinë ka përshkuar me shpejtësi të madhe mes për mes turmës duke vrarë një grua në Charlottesville (Virxhinia) gjatë konfrontimeve të dhunshme mes militantëve...

FBI nis hetimin pas incidentit tragjik në Charlottesville

para 11 muajve - KosovaPress

Nisja e hetimit në lidhje me rrethanat e aksidentit tragjik ku u përfshi një makinë dje në Charlottesville u njoftua në një deklaratë nga ana e njësisë Richmond (Virxhinia) të FBI-së, policia federale...

Pamjet që tronditën botën: Makina merr përpara protestuesit

para 11 muajve - RTV 21

Gjendje e jashtëzakonshme në Sharlotsvil Një 20-vjeçar nga Ohajo në SHBA është nën akuzë për vrasje, pasi e përplasi makinën e tij me protestuesit anti-fashistë në Sharlotesvil të Virxhinias. James Alex...

FOTOT/ Protesta në SHBA, shënohen disa viktima

para 11 muajve - Gazeta Tema

Shkallëzohet dhuna mes ultra-të djathtëve e kundështarëve të tyre të shtunën. Një makinë iu vërsul një grupi demonstruesish, një helikopter rrëzohet. Trazirat në Virginia shkaktuan disa të vdekur. Trump...

Pamjet që tronditën botën: Makina merr përpara protestuesit

para 11 muajve - Zhurnal

Një 20-vjeçar nga Ohajo në SHBA është nën akuzë për vrasje, pasi e përplasi makinën e tij me protestuesit anti-fashistë në Sharlotesvil të Virxhinias. James Alex Fields Jr. vrau një grua dhe plagosi 19...

Pamjet që tronditën botën: Makina merr përpara protestuesit

para 11 muajve - Bota Press

Një 20-vjeçar nga Ohajo në SHBA është nën akuzë për vrasje, pasi të shtunën e përplasi makinën e tij me protestuesit anti-fashistë në Sharlotesvil të Virxhinias në SHBA. James Alex Fields Jr. vrau një...

Rishfaqet frikshëm Ku Klux Klani, përleshje të egra në Virxhinia

para 11 muajve - Syri

Një person humbi jetën dhe nëntë të tjerë u plagosën në një sulm kriminal me makinë ditën e shtunë në qytetin e Charlottesville në shtetin e Virginias. Policia arrestoi shoferin e makinës dhe raportoi...

Video/ Pamjet që tronditën botën: Makina merr përpara protestuesit

para 11 muajve - Opinion

Një 20-vjeçar nga Ohajo në SHBA është nën akuzë për vrasje, pasi e përplasi makinën e tij me protestuesit anti-fashistë në Sharlotesvil të Virxhinias. James Alex Fields Jr. vrau një grua dhe plagosi 19...

Virxhina, 1 i vdekur dhe 19 të plagosur nga sulmimi i turmës

para 11 muajve - Alsat-M

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

Momenti kur shoferi sulmon qytetarët me veturë, 1 i vdekur dhe 19 të plagosur

para 11 muajve - InfoShqip

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

SHBA: Hetime për të drejtat civile për ngjarjet në Virgjinia

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Hetuesit federalë të Shteteve të Bashkuara thonë se i kanë hapur hetimin për të drejtat civile lidhur me rrethant të cilat e çuan një person me makinë për ta goditur turmën në tubimin e nacionalistëve...

SHBA, pas protestës shpallet gjendje e jashtëzakonshme

para 11 muajve - Zhurnal

Një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e ngjarjeve të përjetuara në protestën ku qindra racistë mbajtën në qytetin Charlottesville, në rajonin Virginia të SHBA-ve, ku pas...

Pamjet që tronditën botën: Makina merr përpara protestuesit

para 11 muajve - Mapo

Foto 1 nga 10 KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Një 20-vjeçar nga Ohajo në SHBA është nën akuzë për vrasje, pasi e përplasi makinën e tij me protestuesit anti-fashistë në Sharlotesvil të Virxhinias. James Alex...

Tre të vdekur në tubimin e supremacistëve, nisin hetimet

para 11 muajve - Klan

Në Shtetet e Bashkuara, FBI-ja, Seksioni i të Drejtave Civile pranë Departamentit të Drejtësisë dhe Zyra e Prokurorit kanë hapur një hetim për të drejtat civile lidhur me goditjen e turmës me makinë gjatë...

Nisin hetimet për vdekjen në tubimin e supremacistëve në SHBA

para 11 muajve - Koha.net

Në Shtetet e Bashkuara, FBI-ja, Seksioni i të Drejtave Civile pranë Departamentit të Drejtësisë dhe Zyra e Prokurorit kanë hapur një hetim për të drejtat civile lidhur me goditjen e turmës me makinë gjatë...

Trump e dënoi dhunën në tubimin e nacionalistëve të bardhë

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka dënuar dhunën e mbrëmshme në shtetin Virgjinia, që ka çuar në vrasjen e tre vetëve dhe plagosjen e së paku 35 të tjerëve, gjatë tubimit të nacionalistëve...

Trump e dënoi dhunën në tubimin e nacionalistëve të bardhë

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka dënuar dhunën e mbrëmshme në shtetin Virgjinia, që ka çuar në vrasjen e tre vetëve dhe plagosjen e së paku 35 të tjerëve, gjatë tubimit të nacionalistëve...

SHBA, pas protestës shpallet gjendje e jashtëzakonshme

para 11 muajve - Lajmi.net

Pas planit për heqjen e statujës së komandantit të ushtrisë së konfederatës së qytetit Charlottesville, bëhet e ditur se në protestën e nisur nga grupet raciste ka patur përleshje Një person ka humbur...

Virxhinia, arrestohet shoferi i makinës që përplasi turmën

para 11 muajve - Ora news

FBI-ja, Seksioni i të Drejtave Civile pranë Departamentit të Drejtësisë kanë hapur një hetim lidhur me goditjen e turmës me makinë gjatë një proteste të ndodhur dje kundër një demonstrate të nacionalistëve...

Virxhinia, arrestohet shoferi i makinës që përplasi turmën

para 11 muajve - Ora news

FBI-ja, Seksioni i të Drejtave Civile pranë Departamentit të Drejtësisë kanë hapur një hetim lidhur me goditjen e turmës me makinë gjatë një proteste të ndodhur dje kundër një demonstrate të nacionalistëve...

Shpërthen dhuna në SHBA, disa viktima

para 11 muajve - Aktuale

Shkallëzohet dhuna mes ultra-të djathtëve e kundështarëve të tyre të shtunën. Një makinë iu vërsul një grupi demonstruesish, një helikopter rrëzohet. Trazirat në Virginia shkaktuan disa të vdekur. Trump...

SHBA, pas protestës së racistëve shpallet gjendje e jashtëzakonshme

para 11 muajve - Gazeta e re

Pas planit për heqjen e statujës së komandantit të ushtrisë së konfederatës së qytetit Charlottesville, bëhet e ditur se në protestën e nisur nga grupet raciste ka patur përleshje. Një person ka humbur...

SHBA: Viktima pas trazirave në Charlottesville

para 11 muajve - DW

Shkallëzohet dhuna mes ultra-të djathtëve e kundështarëve të tyre të shtunën. Një makinë iu vërsul një grupi demonstruesish, një helikopter rrëzohet. Trazirat në Virginia shkaktuan disa të vdekur. Trump...

Shpërthen dhuna në SHBA, disa viktima

para 11 muajve - Gazeta Express

Shkallëzohet dhuna mes ultra-të djathtëve e kundështarëve të tyre të shtunën. Një makinë iu vërsul një grupi demonstruesish, një helikopter rrëzohet. Trazirat në Virginia shkaktuan disa të vdekur. Trump...

Shpërthen dhuna në SHBA, disa viktima

para 11 muajve - Syri

Shkallëzohet dhuna mes ultra-të djathtëve e kundështarëve të tyre të shtunën. Një makinë iu vërsul një grupi demonstruesish, një helikopter rrëzohet. Trazirat në Virginia shkaktuan disa të vdekur. Trump...

SHBA: Nisin hetimet për vdekjen në tubimin e supremacistëve

para 11 muajve - Telegrafi

Në Shtetet e Bashkuara, FBI-ja, Seksioni i të Drejtave Civile pranë Departamentit të Drejtësisë dhe Zyra e Prokurorit kanë hapur një hetim për të drejtat civile lidhur me goditjen e turmës me makinë gjatë...

Sulmon qytetarët me veturë, 1 i vdekur dhe 19 të plagosur

para 11 muajve - 10minuta

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

Trump dënon dhunën në tubimin e nacionalistëve të bardhë

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka dënuar dhunën e mbrëmshme në shtetin Virgjinia, që ka çuar në vrasjen e tre vetëve dhe plagosjen e së paku 35 të tjerëve, gjatë tubimit të nacionalistëve...

Trump dënon dhunën në tubimin e nacionalistëve të bardhë

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka dënuar dhunën e mbrëmshme në shtetin Virgjinia, që ka çuar në vrasjen e tre vetëve dhe plagosjen e së paku 35 të tjerëve, gjatë tubimit të nacionalistëve...

SHBA: Nisin hetimet për vdekjen në tubimin e supremacistëve

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shtetet e Bashkuara, FBI-ja, Seksioni i të Drejtave Civile pranë Departamentit të Drejtësisë dhe Zyra e Prokurorit kanë hapur një hetim për të drejtat civile lidhur me goditjen e turmës me makinë gjatë...

SHBA: Nisin hetimet për vdekjen në tubimin e supremacistëve

para 11 muajve - 24 ore

Në Shtetet e Bashkuara, FBI-ja, Seksioni i të Drejtave Civile pranë Departamentit të Drejtësisë dhe Zyra e Prokurorit kanë hapur një hetim për të drejtat civile lidhur me goditjen e turmës me makinë gjatë...

Shpërthen dhuna në SHBA, disa viktima

para 11 muajve - Gazeta Max

Shkallëzohet dhuna mes ultra-të djathtëve e kundështarëve të tyre të shtunën. Një makinë iu vërsul një grupi demonstruesish, një helikopter rrëzohet. Trazirat në Virginia shkaktuan disa të vdekur. Trump...

Virxhinia, sulmon qytetarët me veturë, 1 i vdekur e 19 të plagosur

para 11 muajve - BalkanWeb

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

Protesta raciste në SHBA, humb jetën një person, shpallet gjendje e jashtëzakonshme

para 11 muajve - Gazeta Express

Një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e ngjarjeve të përjetuara në protestën ku qindra racistë mbajtën në qytetin Charlottesville, në rajonin Virginia të SHBA-ve, ku pas...

SHBA, trazira në protestën e nacionalistëve të bardhë

para 11 muajve - Top Channel

Ekstremistet e djathte te armatosur Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa...

Gjendje e jashtëzakonshme në Virxhinia

para 11 muajve - Klan

Në Virxhinia po zhvillohen protesta të dhunshme të supremacistëve të bardhë, të cilët u u përleshën me kundërprotestues në rrugët përreth një parku, ku po mbahej një miting. Presidenti Trump e dënoi dhunën...

Sulm me veturë, një i vdekur dhe 19 të plagosur

para 11 muajve - RTV 21

Vozitësi është arrestuar Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville...

Protesta raciste në SHBA, humb jetën një person, shpallet gjendje e jashtëzakonshme

para 11 muajve - Almakos

Një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e ngjarjeve të përjetuara në protestën ku qindra racistë mbajtën në qytetin Charlottesville, në rajonin Virginia të SHBA-ve, ku pas...

Protesta raciste në SHBA, humb jetën një person, shpallet gjendje e jashtëzakonshme

para 11 muajve - Shenja

Një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e ngjarjeve të përjetuara në protestën ku qindra racistë mbajtën në qytetin Charlottesville, në rajonin Virginia të SHBA-ve, ku pas...

SHBA: Makina godet protestuesit në tubimin e supremacistëve, një i vdekur

para 11 muajve - Lajmi.net

Të paktën një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur kur dikush hyri me makinë në grumbullin e protestuesve gjatë një tubimi të supremacistëve të bardhë në Sharlotsvil të Virxhinias. Ngjarja...

Virxhinia në gjendje të jashtëzakonshme, një protestues u vra, 19 u plagosën

para 11 muajve - Gazeta Express

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë u plagosën kur një makinë përplasi një turmë njerëzish që kundërshtonin një tubim të së djathtës në shtetin amerikan të Virxhinias. Ngjarja ndodhi kur njerëzit po largoheshin...

​Momenti kur shoferi sulmon qytetarët me veturë, 1 i vdekur dhe 19 të plagosur

para 11 muajve - Indeks online

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

Virxhinia në gjendje të jashtëzakonshme, një protestues u vra, 19 u plagosën

para 11 muajve - Shekulli

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë u plagosën kur një makinë përplasi një turmë njerëzish që kundërshtonin një tubim të së djathtës në shtetin amerikan të Virxhinias. Ngjarja ndodhi kur njerëzit po largoheshin...

SHBA, pas protestës së racistëve shpallet gjendje e jashtëzakonshme

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON (AA) - Një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e ngjarjeve të përjetuara në protestën ku qindra racistë mbajtën në qytetin Charlottesville, në rajonin...

Gjendje e jashtëzakonshme në Virgjinia

para 11 muajve - RTV 21

Shkak protesta Guvernatori i Virgjinias, Terry Mcauliffe shpalli sot gjendje të jashtëzakonshme, para mbajtjes së protestës e paralajmëruar nga e djathta nacionaliste, ku pritet të marrin pjesë mbi 6.000...

​Paralajmërimi për protestë, shpallet gjendje e jashtëzakonshme në Virgjinia

para 11 muajve - Indeks online

Guvernatori i Virgjinias, Terry Mcauliffe shpalli sot gjendje të jashtëzakonshme, para mbajtjes së protestës e paralajmëruar nga e djathta nacionaliste, ku pritet të marrin pjesë mbi 6.000 protestues....

Virxhinia në gjendje të jashtëzakonshme, një protestues u vra, 19 u plagosën

para 11 muajve - Ora news

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë u plagosën kur një makinë përplasi një turmë njerëzish që kundërshtonin një tubim të së djathtës në shtetin amerikan të Virxhinias. Ngjarja ndodhi kur njerëzit po largoheshin...

Gjendja e jashtëzakonshme në Virxhinia pas protestave të dhunshme

para 11 muajve - Ina

Në Virxhinia po zhvillohen protesta dhunshme të supremacistëve të bardhë, të cilëtu u përleshën me kundërprotestues në rrugët përreth një parku, ku po mbahej një miting. Presidenti Trump e dënoi dhunën...

SHBA: Makina godet protestuesit në tubimin e supremacistëve, një i vdekur

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Të paktën një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur kur dikush hyri me makinë në grumbullin e protestuesve gjatë një tubimi të supremacistëve të bardhë në Sharlotsvil të Virxhinias. Ngjarja...

Gjendje e jashtëzakonshme në SHBA pas protestave të dhunshme (Foto/Video)

para 11 muajve - Gazeta Express

Zyrtarët në qytetin e Charlottesville në shtetin amerikan të Virginias kanë deklaruar gjendje emergjente para një marshimi të madh të nacionalistëve të amerikanë të bardhë, shkruan BBC. Lëvizja lejon autoritetet...

Gjendje e jashtëzakonshme në SHBA pas protestave të dhunshme (Foto/Video)

para 11 muajve - GazetaBlic

Zyrtarët në qytetin e Charlottesville në shtetin amerikan të Virginias kanë deklaruar gjendje emergjente para një marshimi të madh të nacionalistëve të amerikanë të bardhë, shkruan BBC. Lëvizja lejon autoritetet...

Sulmon qytetarët me veturë, 1 i vdekur dhe 19 të plagosur

para 11 muajve - Gazeta e re

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

Protesta raciste në SHBA, humb jetën një person, shpallet gjendje e jashtëzakonshme

para 11 muajve - AlbPortali

Një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e ngjarjeve të përjetuara në protestën ku qindra racistë mbajtën në qytetin Charlottesville, në rajonin Virginia të SHBA-ve, ku pas...

Gjendje e jashtëzakonshme në Virgjinia

para 11 muajve - Antpress

Guvernatori i Virgjinias, Terry Mcauliffe shpalli sot gjendje të jashtëzakonshme, para mbajtjes së protestës e paralajmëruar nga e djathta nacionaliste, ku pritet të marrin pjesë mbi 6.000 protestues....

Gjendje e jashtëzakonshme në Virginia pas protestave të dhunshme

para 11 muajve - Koha.net

Në Virginia po zhvillohen protesta dhunshme të supremacistëve të bardhë, të cilëtu u përleshën me kundërprotestues në rrugët përreth një parku, ku po mbahej një miting. Presidenti amerikan, Donald Trump,...

Gjendja e jashtëzakonshme në Virxhinia pas protestave të dhunshme

para 11 muajve - Portalb

Në Virxhinia po zhvillohen protesta dhunshme të supremacistëve të bardhë, të cilëtu u përleshën me kundërprotestues në rrugët përreth një parku, ku po mbahej një miting, njofton Zëri i Amerikës . Presidenti...

​Momenti kur shoferi sulmon qytetarët me veturë, 1 i vdekur dhe 19 të plagosur

para 11 muajve - Sovrani

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

Ekstremi i djathtë tregon forcën në SHBA. Përplasje e dhunshme për simbolet e Luftës Civile

para 11 muajve - Gazeta Tema

Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa mijëra persona pritet t’i bashkohen...

Momenti i tmerrshëm kur shoferi sulmon qytetarët me veturë, një i vdekur dhe 19 të plagosur

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

Momenti i tmerrshëm kur shoferi sulmon qytetarët me veturë, një i vdekur dhe 19 të plagosur

para 11 muajve - Periskopi

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë janë plagosur kur një person sulmoi turmën e qytetarëve me veturë, të cilët po kundërshtonin një tubim të së djathtës ekstreme në qytetin Charlottesville të Virxhinias,...

Sulmon qytetarët me veturë, 1 i vdekur dhe 19 të plagosur

para 11 muajve - KosovaPress

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump e ka dënuar dhunën dhe guvernatori i Virxhinias e ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, raporton BBC. E djathta ekstreme ka bërë thirrje për të protestuar kundër planeve...

Protestat e dhunshme, shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Virxhinia

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Në shtetin amerikan të Virxhinia po zhvillohen protesta të dhunshme të supremacistëve të bardhë, të cilët u përleshën me kundërprotestues në rrugët përreth një parku, ku po mbahej një miting. Presidenti...

FOTO/ Çfarë po ndodh në SHBA, makina futet me protestuesve

para 11 muajve - Syri

Zyrtarët në Charlottesville në shtetin e Virxhinias kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme përpara një marshimi të madh nga nacionalistët e bardhë. Përleshjet e dhunshme mes grupeve të ekstremit të djathtë...

SHBA, Virxhinia shpall gjendje të jashtëzakonshme

para 11 muajve - Arbresh

Një person ka vdekur dhe 19 të tjerë u plagosën kur një makinë përplasi një turmë njerëzish që kundërshtonin një tubim të së djathtës në shtetin amerikan të Virxhinias. Ngjarja ndodhi kur njerëzit po largoheshin...

Makina godet protestuesit në tubimin e supremacistëve, një i vdekur

para 11 muajve - Insajderi

Të paktën një person ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur kur dikush hyri me makinë në grumbullin e protestuesve gjatë një tubimi të supremacistëve të bardhë në Sharlotsvil të Virxhinias. Ngjarja...

SHBA, trazira në protestën e nacionalistëve të bardhë

para 11 muajve - Lajmi.net

Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa mijëra persona pritet t’i bashkohen...

Shpërthejnë protestat e nacionalistëve të bardhë në SHBA, ja çfarë kërkojnë

para 11 muajve - Syri

Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa mijëra persona pritet t’i bashkohen...

FOTO/ Çfarë po ndodh në SHBA, makina futet me protestuesve

para 11 muajve - Opozita

Zyrtarët në Charlottesville në shtetin e Virxhinias kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme përpara një marshimi të madh nga nacionalistët e bardhë. Përleshjet e dhunshme mes grupeve të ekstremit të djathtë...

SHBA, gjendje emergjente pas tubimit të së djathtës radikale

para 11 muajve - Ora news

Zyrtarët në qytetin e Charlottesville në shtetin amerikan të Virginias kanë deklaruar gjendje emergjente para një marshimi të madh të nacionalistëve të amerikanë të bardhë, shkruan BBC. Lëvizja lejon autoritetet...

Shpërthejnë protestat e nacionalistëve të bardhë në SHBA, ja çfarë kërkojnë

para 11 muajve - Opozita

Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa mijëra persona pritet t’i bashkohen...

Protesta të dhunshme në Virxhinia

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Në Virxhinia po zhvillohen protesta dhunshme të supremacistëve të bardhë, të cilëtu u përleshën me kundërprotestuesit në rrugët përreth një parku, ku po mbahej një miting. Videot e marra gjatë incidenteve...

Përplasjeve të dhunshme në Charlottesville: Trump akuzohet për rritjen e tensioneve racore

para 11 muajve - Te Sheshi

Presidenti amerikan Donald Trump është fajësuar nga kryetari i bashkisë së Charlottesville, për përleshjet e dhunshme midis supremacistëve të bardhë dhe grupeve kundërshtare me policinë në Virxhinia. Kryebashkiaku...

SHBA, gjendje emergjente pas tubimit të së djathtës radikale

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Zyrtarët në qytetin e Charlottesville në shtetin amerikan të Virginias kanë deklaruar gjendje emergjente para një marshimi të madh të nacionalistëve të amerikanë të bardhë, shkruan BBC. Lëvizja lejon autoritetet...

Gjendje emergjente në SHBA pas tubimit të së djathtës radikale

para 11 muajve - GazetaBlic

Zyrtarët në qytetin e Charlottesville në shtetin amerikan të Virginias kanë deklaruar gjendje emergjente para një marshi të madh të nacionalistëve të amerikanë të bardhë, shkruan BBC. Lëvizja lejon autoritetet...

Gjendje emergjente në SHBA pas tubimit të së djathtës radikale

para 11 muajve - Klan Kosova

Zyrtarët në qytetin e Charlottesville në shtetin amerikan të Virginias kanë deklaruar gjendje emergjente para një marshi të madh të nacionalistëve të amerikanë të bardhë, shkruan BBC. Lëvizja lejon autoritetet...

Shpërthejnë protestat e nacionalistëve të bardhë në SHBA, ja çfarë kërkojnë

para 11 muajve - Gazeta Max

Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa mijëra persona pritet t’i bashkohen...

SHBA, trazira në protestën e nacionalistëve të bardhë

para 11 muajve - Arbresh

Autoritetet në Sherlotsvill, në shtetin amerikan të Virxhinias, kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në prag të një marshimi masiv të nacionalistëve të bardhë. Disa mijëra persona pritet t’i bashkohen...

Tronditet universiteti: Nacionalistët e bardhë protestojnë me pishtarë dhe këngë naziste

para 11 muajve - Syri

Qindra nacionalistë të bardhë, nga grupi famëkeq amerikan, u mblodhën në Universitetin e Virxhinias, duke protestuar kundër planeve për të hequr një statujë të një gjenerali. Ndërkohë që marshonin nëpër...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK