http://kariera.mk

Japonia merr masa nëse Koreja e Veriut cënon hapësirën ajrore japoneze

para 11 muajve - RTSH

Japonia është duke punuar në vendosjen e sistemit antiraketor PAC – 3 në pjesën perëndimore të vendit, nëse raketat e Koresë së Veriut rrugës për në ishullin Guam në Paqësor cënojnë hapësirën ajrore japoneze,...

Koreja e Veriut kërcënon, Guami përgatitet

para 11 muajve - RTSH

Ishulli Guam, territor i papërfshirë i SHBA-ve, është duke u përgatitur për një sulm raketor të mundshëm, pasi Koreja e Veriut ka njoftuar se do të zhvillojë një operacion ushtarak. Theksohet se ekipet...

Padrino: Ndërhyrja e SHBA në Venezuelë çmenduri

para 11 muajve - RTSH

Ministri i Mbrojtjes së Venezuelës, Vladimir Padrino e ka quajtur një çmenduri dhe akt ekstremizmi mundësinë e ndërhyrjes ushtarake të SHBA në Venezuelë. “Me këtë elitë ekstremistësh në pushtet në SHBA,...

Djali i presidentit të Venezuelës: E pushtojmë Shtëpinë e Bardhë, nëse SHBA-ja intervenon në Venezuela

para 11 muajve - Zeri

I biri i presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, i ka dënuar kërcënimet e presidentit amerikan, Donald Trump, për intervenim ushtarak. Ai ka thënë se do ta pushtojë Shtëpinë e Bardhë, nëse Trump e prek...

I biri i presidentit të Venezuelës: E pushtojmë Shtëpinë e Bardhë, nëse SHBA-ja intervenon në Venezuela

para 11 muajve - Gazeta Express

I biri i presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, i ka dënuar kërcënimet e presidentit amerikan, Donald Trump, për intervenim ushtarak. Ai ka thënë se do ta pushtojë Shtëpinë e Bardhë, nëse Trump e prek...

dimir padrino, shba, venezuela, nderhyrje, trump

para 11 muajve - RTSH

Lajme të ngjashme: SHBA: Gjykata favorizon Trump për emigrimin Basha vizitë në SHBA synon një takim me presidentin Trump Merkel sot në SHBA, takohet për herë të parë me Donald Trump SHBA: Trump do takohet...

Venezuela kritikon ashpër Trump për komentet për “opsion ushtarak”

para 11 muajve - Ora news

Qeveria e Venezuelës të shtunën mbrëma ka paraqitur një kritikë të ashpër ndaj komenteve të presidentit amerikan, Donald Trump, lidhur me një “opsion ushtarak” potencial, për zgjidhjen e krizës politike...

Venezuela kritikon ashpër Trumpin për komentet për “opsion ushtarak”

para 11 muajve - Lajmi.net

Qeveria e Venezuelës të shtunën mbrëma ka paraqitur një kritikë të ashpër ndaj komenteve të presidentit amerikan, Donald Trump, lidhur me një “opsion ushtarak” potencial, për zgjidhjen e krizës politike...

Gjenerali i lartë amerikan Dunford shkon në gadishullin korean

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Gjenerali i lartë amerikan ka mbërritur në gadishullin Korean mes kërcënimeve të pashembullta midis Uashingtonit dhe Phenianit dhe ndërsa manovrat ushtarake vjetore midis Shteteve të Bashkuara dhe Koresë...

Venezuela kritikon ashpër Trumpin për komentet për “opsion ushtarak”

para 11 muajve - Politiko

Në deklaratën e lexuar nga ministri i Jashtëm i Venezuelës, Jorge Arreaza , gjatë një takimi me diplomatët e jashtëm në kryeqytetin Karakas, u theksua se komentet e Trumpit ishin akti më skandaloz luftënxitës...

Venezuela kritikon ashpër Trumpin për komentet për “opsion ushtarak”

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Qeveria e Venezuelës të shtunën mbrëma ka paraqitur një kritikë të ashpër ndaj komenteve të presidentit amerikan, Donald Trump, lidhur me një “opsion ushtarak” potencial, për zgjidhjen e krizës politike...

Gjenerali i lartë amerikan Dunford shkon në gadishullin korean

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Gjenerali i lartë amerikan ka mbërritur në gadishullin Korean mes kërcënimeve të pashembullta midis Uashingtonit dhe Phenianit dhe ndërsa manovrat ushtarake vjetore midis Shteteve të Bashkuara dhe Koresë...

Amerikanët s’e kanë idenë se ku gjendet Koreja e Veriut

para 11 muajve - Koha.net

Marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut janë duke u përshkallëzuar. Pasi presidenti amerikan, Donald Trump shkëmbeu deklarata retorike me zyrtarë në shtetin e izoluar të martën, Pyongyang kërcënoi...

Francë, 36 për qind e francezëve të kënaqur nga Macron

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PARIS (AA) – Sipas një sondazhi të zhvilluar në Francë vetëm 36 për qind e francezëve janë të kënaqur nga presidenti Emmanuel Macron, i cili tani përfundoi 100 ditët e para në detyrë, raporton...

Japonia dislokon sistemin anti-raketor pas kërcënimeve nga Koreja

para 11 muajve - Zhurnal

Ushtria japoneze ka dislokuar katër sisteme mbrojtëse kundër raketave tokë-ajër në pjesën perëndimore të vendit, pas kërcënimeve të Koresë së Veriut se planifikonte të sulmonte me raketa territorin amerikan...

Ushtria japoneze dislokon sisteme antiraketore

para 11 muajve - Zeri

Ushtria japoneze ka dislokuar katër sisteme mbrojtëse kundër raketave tokë-ajër në pjesën perëndimore të vendit, pas kërcënimeve të Koresë së Veriut se planifikonte të sulmonte me raketa territorin amerikan...

Kërcënimi për bombardim të Guamit, Japonia pozicionon ushtrinë

para 11 muajve - Shqiptarja

Ushtria japoneze ka dislokuar katër sisteme mbrojtëse kundër raketave tokë- ajër, në pjesën perëndimore të vendit, pas kërcënimit të Koresë së Veriut për një sulm me raketa në ishullin e Guamit. Sipas...

Venezuela kritikon ashpër Trumpin për komentet për “opsion ushtarak”

para 11 muajve - Gazeta e re

Qeveria e Venezuelës të shtunën mbrëma ka paraqitur një kritikë të ashpër ndaj komenteve të presidentit amerikan, Donald Trump, lidhur me një “opsion ushtarak” potencial, për zgjidhjen e krizës politike...

Trump: “Gati të godasim!” Kim: “Do ju bëjmë copë!”

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti kinez Xi Jinping, në një telefonatë të djeshme me homologun amerikan Donald Trump, tha se të gjitha palët e përfshira do të duhej të “parandalonin retorikë apo veprime të tilla që të përkeqësojnë...

Koreja e Veriut: Kush do të marshonte me Trump në luftë?

para 11 muajve - Mapo

Retorika mes Uashingtonit dhe Phenianit po ashpërsohet gjithnjë e më shumë. Rreziku i luftës po shtohet, gjë që mund të detyrojë shtetet e NATO-s për angazhim brenda aleancës. Skenarët e mundshëm: Bota...

Shkencëtarët atomikë zbulojnë mashtrimin e diktatorit korean për raketat bërthamore

para 11 muajve - Lajm

Kriza në gadishullin Korean është në prag të shpërthimit pasi presidenti amerikan Donald Trump ka premtuar të lëshojë “zjarr dhe tërbim” në këtë vend më parë gjatë kësaj jave. Përgjigja ka qenë e egër,...

Tramp dhe Macron pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një bisede telefonike, u pajtuan që të bashkëpunojnë, për të zgjidhur krizën në Gadishullin...

Trump dhe Macron pajtohen të punojnë së bashku për krizën në gadishullin korean

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron, zhvilluan dje një bisedë telefonike dhe u pajtuan të punojnë së bashku për krizën në gadishullin korean, njofton...

3.5 milionë vullnetarë në Korenë Jugore të gatshëm të luftojnë kundër SHBA-së

para 11 muajve - GazetaBlic

Koreja Veriore ka thënë dje se gati 3.5 milionë punëtorë, anëtarë të partisë dhe ushtarë, kanë shprehur vullnetin për t’iu bashkuar apo ribashkuar ushtrisë për t’i bërë qëndresë sanksioneve të OKB-së dhe...

3.5 milionë vullnetarë në Korenë Jugore të gatshëm të luftojnë kundër SHBA-së

para 11 muajve - Gazeta Express

Koreja Veriore ka thënë dje se gati 3.5 milionë punëtorë, anëtarë të partisë dhe ushtarë, kanë shprehur vullnetin për t’iu bashkuar apo ribashkuar ushtrisë për t’i bërë qëndresë sanksioneve të OKB-së dhe...

Japonia përgatitet për luftë, dislokon sistemin anti-raketor

para 11 muajve - Telegrafi

Ushtria japoneze ka dislokuar katër sisteme mbrojtëse kundër raketave tokë-ajër në pjesën perëndimore të vendit, pas kërcënimeve të Koresë së Veriut se planifikonte të sulmonte me raketa territorin amerikan...

Tramp dhe Makron pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Zhurnal

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një bisede telefonike, u pajtuan që të bashkëpunojnë, për të zgjidhur krizën në Gadishullin...

Tramp dhe Makron pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Alsat-M

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një bisede telefonike, u pajtuan që të bashkëpunojnë, për të zgjidhur krizën në Gadishullin...

Venezuela akuzon Trampin për kërcënim të stabilitetit të Amerikës Latine

para 11 muajve - Alsat-M

Qeveria venezueliane akuzoi sot presidentin amerikan, Donald Tramp se kërkon të kërcënojë stabilitetin e Amerikës Latine me “kërcënime absurde” rreth një “mundësie ushtarake” përballë krizës që po trondit...

Venezuela akuzon Trumpin

para 11 muajve - RTV 21

Kërcënim i stabilitetit të Amerikës Latine Qeveria venezueliane akuzoi sot presidentin amerikan, Donald Trump se kërkon të kërcënojë stabilitetin e Amerikës Latine me “kërcënime absurde” rreth një “mundësie...

Banorët e Guamit marrin paralajmërimin: Bëhuni gati për sulm nga Koreja Veriore

para 11 muajve - InfoShqip

Tensionet ndërmjet Koresë Veriore dhe SHBA-të janë duke u rritur, dhe banorët e ishullit Guam në Oqeanin Paqësor janë paralajmëruar për sulmin e mundshëm nga regjimi i Kim Jong-un. Siç raporton Sky News,...

Japonia dislokon sistemin anti-raketor pas kërcënimeve nga Koreja

para 11 muajve - Klan Kosova

Ushtria japoneze ka dislokuar katër sisteme mbrojtëse kundër raketave tokë-ajër në pjesën perëndimore të vendit, pas kërcënimeve të Koresë së Veriut se planifikonte të sulmonte me raketa territorin amerikan...

Pse Japonia po bëhet gati për luftë?

para 11 muajve - Gazeta e re

Ushtria japoneze ka dislokuar katër sisteme mbrojtëse kundër raketave tokë-ajër në pjesën perëndimore të vendit, pas kërcënimeve të Koresë së Veriut se planifikonte të sulmonte me raketa territorin amerikan...

Tramp dhe Makron pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Fol

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një bisede telefonike, u pajtuan që të bashkëpunojnë, për të zgjidhur krizën në Gadishullin...

​Venezuela akuzon Trump për kërcënim të stabilitetit të Amerikës Latine

para 11 muajve - Indeks online

Qeveria venezueliane akuzoi sot presidentin amerikan, Donald Trump se kërkon të kërcënojë stabilitetin e Amerikës Latine me “kërcënime absurde” rreth një “mundësie ushtarake” përballë krizës që po trondit...

Trump dhe Macron pajtohen të punojnë së bashku për krizën në gadishullin korean

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron, zhvilluan dje një bisedë telefonike dhe u pajtuan të punojnë së bashku për krizën në gadishullin korean, njofton...

Koreja e Veriut: Kush do të marshonte me Trumpin në luftë?

para 11 muajve - DW

Retorika mes Uashingtonit dhe Phenianit po ashpërsohet gjithnjë e më shumë. Rreziku i luftës po shtohet, gjë që mund të detyrojë shtetet e NATO-s për angazhim brenda aleancës. Skenarët e mundshëm: Bota...

Japonia dislokon sisteme antiraketore pas kërcënimeve të Koresë së Veriut për sulme kundër Guamit

para 11 muajve - Syri

Ushtria japoneze ka dislokuar katër sisteme mbrojtëse kundër raketave tokë-ajër në pjesën perëndimore të vendit, pas kërcënimeve të Koresë së Veriut se planifikonte të sulmonte me raketa territorin amerikan...

Venezuela akuzon Trump për kërcënim të stabilitetit të Amerikës Latine

para 11 muajve - Sovrani

Qeveria venezueliane akuzoi sot presidentin amerikan, Donald Trump se kërkon të kërcënojë stabilitetin e Amerikës Latine me “kërcënime absurde” rreth një “mundësie ushtarake” përballë krizës që po trondit...

Venezuela akuzon Trump për kërcënim të stabilitetit të Amerikës Latine

para 11 muajve - Gazeta e re

Qeveria venezueliane akuzoi sot presidentin amerikan, Donald Trump se kërkon të kërcënojë stabilitetin e Amerikës Latine me “kërcënime absurde” rreth një “mundësie ushtarake” përballë krizës që po trondit...

Venezuela akuzon Trump për kërcënim të stabilitetit të Amerikës Latine

para 11 muajve - KosovaPress

“Kërcënimi i pamatur i presidentit Donald Trump synon të nxisë Amerikën Latine dhe Karaibet në një konflikt që po trazon në mënyrë të vazhdueshme, stabilitetin, paqen dhe sigurinë e rajonit tonë”, deklaroi...

Kush do të marshonte me Trumpin në një luftë të mundshme me Korenë Veriore?

para 11 muajve - Insajderi

Retorika mes Uashingtonit dhe Phenianit po ashpërsohet gjithnjë e më shumë. Rreziku i luftës po shtohet, gjë që mund të detyrojë shtetet e NATO-s për angazhim brenda aleancës. Skenarët e mundshëm. Bota...

Po bëhen gati për luftë

para 11 muajve - Gazeta Express

Vendoset në gatishmëri sistemi kundërajror Japonia është bërë gati për luftë dhe ka vendosur në gatishmëri sistemet kundërajror për të rrëzuar raketat e Koresë së Veriut. Ndërsa Koreja e Jugut bën thirrje...

Ishulli amerikan që përgatitet për sulm të mundshëm raketor

para 11 muajve - Insajderi

Ishulli Guam, territor i painkorporuar i ShBA-së, është duke u përgatitur për një sulm raketor të mundshëm pasi që Koreja e Veriut njoftoi se do të zhvillojë operacion ushtarak. Theksohet se ekipet e mbrojtjes...

Japonia gati për luftë me Korenë e Veriut

para 11 muajve - Periskopi

Vendoset në gatishmëri sistemi kundërajror Japonia është bërë gati për luftë dhe ka vendosur në gatishmëri sistemet kundërajror për të rrëzuar raketat e Koresë së Veriut. Ndërsa Koreja e Jugut bën thirrje...

Japonia, gati për luftë me Korenë e Veriut

para 11 muajve - BalkanWeb

Japonia është bërë gati për luftë dhe ka vendosur në gadishmëri sistemet kundërajrore për të rrëzuar raketat e Koresë së Veriut. Ndërsa Koreja e Jugut bën thirrje për dialog. Përshkallëzimi i krizës mes...

Tensionet Kore – SHBA, Merkel: “Kundërshtoj përdorimin e dhunës”

para 11 muajve - RTSH

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ndersa  tha se qeveria gjermane i qëndron mendimit...

Lufta e mundshme SHBA-Kore e Veriut: Kimi e di se çfarë po bën, por a e di Trumpi?

para 11 muajve - Gazeta Express

Një sulm bërthamor në Shtetet e Bashkuara duket lëvizje tërësisht e çmendur, meqë do të shkaktonte hakmarrje të nivelit të lartë që do të çonte në shkatërrimin total të Koresë së Veriut. VOX shkruan se...

Lufta e mundshme SHBA-Kore e Veriut: Kimi e di se çfarë po bën, por a e di Trumpi?

para 11 muajve - Telegrafi

Një sulm bërthamor në Shtetet e Bashkuara duket lëvizje tërësisht e çmendur, meqë do të shkaktonte hakmarrje të nivelit të lartë që do të çonte në shkatërrimin total të Koresë së Veriut. VOX shkruan se...

Japonia bëhet gati për luftë me Korenë e Veriut

para 11 muajve - Gazeta Express

Vendoset në gatishmëri sistemi kundërajror Japonia është bërë gati për luftë dhe ka vendosur në gatishmëri sistemet kundërajror për të rrëzuar raketat e Koresë së Veriut. Ndërsa Koreja e Jugut bën thirrje...

Venezuela, Trump: Edhe opsion ushtarak. Padrino: Një çmenduri

para 11 muajve - Top Channel

Presidenti amerikan Donald Trump ka deklaruar se nuk e përjashton opsionin ushtarak për zgjidhjen e krizës në Venezuelë. “Ne kemi shumë opsione për Venezuelën, përfshirë atë ushtarak nëse do të jetë e...

Guami përgatitet për një sulm të mundshëm raketor

para 11 muajve - Klan

Ishulli Guam, territor i painkorporuar i SHBA-ve, është duke u përgatitur për një sulm raketor të mundshëm pasi që Koreja e Veriut njoftoi se do të zhvillojë operacion ushtarak. Theksohet se ekipet e mbrojtjes...

Japonia bëhet gati për luftë me Korenë e Veriut

para 11 muajve - Indeks online

Vendoset në gatishmëri sistemi kundërajror Japonia është bërë gati për luftë dhe ka vendosur në gatishmëri sistemet kundërajror për të rrëzuar raketat e Koresë së Veriut. Ndërsa Koreja e Jugut bën thirrje...

Japonia bëhet gati për luftë me Korenë e Veriut

para 11 muajve - Gazeta Express

Vendoset në gatishmëri sistemi kundërajror Japonia është bërë gati për luftë dhe ka vendosur në gatishmëri sistemet kundërajror për të rrëzuar raketat e Koresë së Veriut. Ndërsa Koreja e Jugut bën thirrje...

Trump: “Gati të godasim!” Kim: “Do ju bëjmë copë!”

para 11 muajve - Ina

Presidenti kinez Xi Jinping, në një telefonatë të djeshme me homologun amerikan Donald Trump, tha se të gjitha palët e përfshira do të duhej të “parandalonin retorikë apo veprime të tilla që të përkeqësojnë...

Trump: “Gati të godasim!” Kim: “Do ju bëjmë copë!”

para 11 muajve - InfoShqip

Presidenti kinez Xi Jinping, në një telefonatë të djeshme me homologun amerikan Donald Trump, tha se të gjitha palët e përfshira do të duhej të “parandalonin retorikë apo veprime të tilla që të përkeqësojnë...

Banorët e Guamit marrin paralajmërimin: Bëhuni gati për sulm nga Koreja Veriore

para 11 muajve - Ina

Tensionet ndërmjet Koresë Veriore dhe SHBA-të janë duke u rritur, dhe banorët e ishullit Guam në Oqeanin Paqësor janë paralajmëruar për sulmin e mundshëm nga regjimi i Kim Jong-un. Siç raporton Sky News,...

“Të ndalohet tensioni nga Koreja Veriore”

para 11 muajve - Shekulli

Presidenti francez, Emmanuel Macron bëri sot thirrje për të dëshmuar të gjithë përgjegjshmëri dhe për të parandaluar çdo përshkallëzim të mundshëm të tensioneve, pas disa ditë të mbingarkuara mes Uashingtonit...

Trump dhe Macron pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - RTV 21

Trump dhe Macron mirren vesh për Korenë e Veriut Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një bisede telefonike, u pajtuan që të bashkëpunojnë,...

​Trump dhe Macron pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Indeks online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një bisede telefonike, u pajtuan që të bashkëpunojnë, për të zgjidhur krizën në Gadishullin...

Korea e Veriut, Kina apel Trump: Jo përkeqësimit të situatës

para 11 muajve - Top Channel

Presidenti kinez Xi Jinping i ka bërë thirrje homologut Donald Trump dhe regjimit në Korenë e Veriut që të shmangin “fjalët dhe veprimet” që përkeqësojnë tensionet. Sipas mediave kineze, Xi i tha Trump...

Rritet përkrahja ndaj Trumpit për shkak të Koresë së Veriut

para 11 muajve - Koha.net

Përkrahja ndaj presidentit të SHBA-së, Donald Trump është rritur për 6 për qind, që kur ai bëri të ditur mundësinë e veprimit ushtarak kundër Koresë së Veriut. Sipas një sondazhi të publikuar nga “Rasmussen...

Rritet përkrahja ndaj Trumpit për shkak të Koresë së Veriut

para 11 muajve - GazetaBlic

Përkrahja ndaj presidentit të SHBA-ve, Donald Trump është rritur për 6 për qind, që kur ai bëri të ditur mundësinë e veprimit ushtarak kundër Koresë së Veriut. Sipas një sondazhi të publikuar nga “Rasmussen...

Koreja Veriore bën gati 3,5 milionë vullnetarë për ushtri

para 11 muajve - Portalb

Koreja Veriore ka bërë të ditur se pothuajse 3,5 milionë punëtorë, anëtarë të partisë dhe rezervistë që në mënyrë vullnetare janë paraqitur t’i bashkëngjiten ushtrisë në luftë kundër SHBA-ve. Siç thuhet,...

Kina i kërkon Trump që të tregojë kujdes me fjalët

para 11 muajve - Syri

Presidenti i Kinës Xi Jinping ka nxitur Donald Trump dhe Korenë e Veriut që të shmangin "fjalët dhe veprimet" që përkeqësojnë tensionet, thonë mediat shtetërore. Trump dhe Koreja e Veriut kanë shkëmbyer...

Trump kërcënon Korenë e Veriut: Do pendoheni nëse veproni

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Retorika mes Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut është ashpërsuar. Presidenti Donald Trump tha se udhëheqësi i Koresë së Veriut do të pendohet shpejt nëse kërcënon ose vepron kundër Guamit, apo...

Trump dhe Macron pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një bisede telefonike, u pajtuan që të bashkëpunojnë, për të zgjidhur krizën në Gadishullin...

'Kujdes me fjalët', Kina i bën thirrje Trumpit

para 11 muajve - Zeri

Presidenti i Kinës Xi Jinping u ka bërë thirrje Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump dhe Koresë Veriore që të shmangin ‘fjalët dhe veprimet’ që janë duke përkeqësuar situatën. Trump dhe Koreja Veriore...

Trump me presidentin francez pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një bisede telefonike, u pajtuan që të bashkëpunojnë, për të zgjidhur krizën në Gadishullin...

Venezuela, Trump: Edhe opsion ushtarak; Padrino: Një çmenduri

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti amerikan Donald Trump ka deklaruar se nuk e përjashton opsionin ushtarak për zgjidhjen e krizës në Venezuelë. “Ne kemi shumë opsione për Venezuelën, përfshirë atë ushtarak nëse do të jetë e...

Po nis lufta? Koreja Veriore bën gati 3.5 milionë ushtarë?

para 11 muajve - Shekulli

Koreja Veriore ka bërë të ditur se pothuajse 3,5 milionë punëtorë, anëtarë të partisë dhe rezervistë QË në mënyrë vullnetare janë paraqitur t’i bashkëngjiten ushtrisë në luftë kundër SHBA-ve. Siç thuhet,...

Banorët e ishullit Guam jetojnë mes frikës së sulmeve raketore të Koresë së Veriut

para 11 muajve - Koha.net

Ishulli Guam tash e sa ditë është në makth nga paralajmërimi se Koreja Veriore do ta sulmojë me raketa. Agjencia shtetërore e lajmeve në Penian, të enjten, njoftoi se ushtria e shtetit komunist gjatë gushtit...

Tramp dhe Macron pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një bisede telefonike, u pajtuan që të bashkëpunojnë, për të zgjidhur krizën në Gadishullin...

Tramp dhe Makron pajtohen për bashkëpunim ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - KosovaPress

Tramp dhe Macron folën për nevojën për t'u përballur me situata gjithnjë e më të rrezikshme ta shkaktuara nga sjellja destabilizuese e Koresë së Veriut, transmeton KosovaPress. Temat: Trump Macron SHBA...

Konflikti SHBA- Kore e Veriut, Kina: Mos përkeqësoni situatën

para 11 muajve - Shqiptarja

Presidenti i Kinës Xi Jinping i ka kërkuar SHBA-së dhe Koresë së Veriut që të shmangin "fjalët dhe veprimet" që përkeqësojnë tensionet. Trump dhe Koreja e Veriut kanë shkëmbyer retorikë armiqësore që kërcënon...

Koreja Veriore bën gati 3,5 milionë vullnetarë për ushtri

para 11 muajve - Telegrafi

Koreja Veriore ka bërë të ditur se pothuajse 3,5 milionë punëtorë, anëtarë të partisë dhe rezervistë QË në mënyrë vullnetare janë paraqitur t’i bashkëngjiten ushtrisë në luftë kundër SHBA-ve. Siç thuhet,...

Trump kërcënon Korenë e Veriut: Do kesh telashe shumë, shumë të mëdha

para 11 muajve - Syri

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar Korenë e Veriut se e presin “probeme shumë, shumë të mëdha” nëse ndodh gjë në territorin amerikan të Guamit. Duke folur në një resort golfi, ai tha se...

Merkel, kundër Trump: Jo zgjidhje ushtarake ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Syri

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

​ ​Koreja Veriore bën gati 3,5 milionë vullnetarë për ushtri

para 11 muajve - Zeri

Koreja Veriore ka bërë të ditur se pothuajse 3,5 milionë punëtorë, anëtarë të partisë dhe rezervistë në mënyrë vullnetare janë paraqitur t’i bashkëngjiten ushtrisë në luftë kundër SHBA-ve. Siç thuhet,...

Koreja Veriore bën gati 3,5 milionë vullnetarë për ushtri

para 11 muajve - RTV 21

Zhvillime të reja në Kore të Veriut Koreja Veriore ka bërë të ditur se pothuajse 3,5 milionë punëtorë, anëtarë të partisë dhe rezervistë në mënyrë vullnetare janë paraqitur t’i bashkëngjiten ushtrisë në...

​ ​Koreja Veriore bën gati 3,5 milionë vullnetarë për ushtri

para 11 muajve - GazetaBlic

Koreja Veriore ka bërë të ditur se pothuajse 3,5 milionë punëtorë, anëtarë të partisë dhe rezervistë në mënyrë vullnetare janë paraqitur t’i bashkëngjiten ushtrisë në luftë kundër SHBA-ve. Siç thuhet,...

Rritet përkrahja ndaj Trumpit për shkak të Koresë së Veriut

para 11 muajve - KosovaPress

Sipas një sondazhi të publikuar nga “Rasmussen Reports” përqindja e amerikanëve që mbështesin Trumpin është rritur nga 39 për qind, sa ajo ishte më parë, në 45 për qind./KosovaPress/ Temat: Trump Koreja...

Rritet përkrahja ndaj Trumpit për shkak të Koresë së Veriut

para 11 muajve - Gazeta e re

Donald Trump përsëri nën hetime Përkrahja ndaj presidentit të SHBA-ve, Donald Trump është rritur për 6 për qind, që kur ai bëri të ditur mundësinë e veprimit ushtarak kundër Koresë së Veriut. Sipas një...

Trump-Maduros: Takim, kur në Venezuelë të vendoset demokracia

para 11 muajve - Vizion Plus

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump, duke folur per situatën e trazuar në Venezuelë, i është përgjigjur kërkesës së presidentit Nikolas Maduro. Shtëpia e Bardhë, njofton se presidenti Trump do të flasë me...

Banorët e Guamit marrin paralajmërimin: Bëhuni gati për sulm nga Koreja Veriore

para 11 muajve - GazetaBlic

Tensionet ndërmjet Koresë Veriore dhe SHBA-të janë duke u rritur, dhe banorët e ishullit Guam në Oqeanin Paqësor janë paralajmëruar për sulmin e mundshëm nga regjimi i Kim Jong-un. Siç raporton Sky News,...

Paralajmërohen banorët e Guamit: Bëhuni gati për sulm nga Koreja Veriore

para 11 muajve - RTV 21

Tensionet ndërmjet Koresë Veriore dhe SHBA-të janë duke u rritur, dhe banorët e ishullit Guam në Oqeanin Paqësor janë paralajmëruar për sulmin e mundshëm nga regjimi i Kim Jong-un Siç raporton Sky News,...

Në prag lufte

para 11 muajve - Politiko

Presidenti kinez Xi Jinping, në një telefonatë të djeshme me homologun amerikan Donald Trump, tha se të gjitha palët e përfshira do të duhej të “parandalonin retorikë apo veprime të tilla që të përkeqësojnë...

Macron: Pheniani të parandalojë përshkallëzimin e tensioneve

para 11 muajve - Gazeta e re

Macron: Francën do të drejtoj si një startup Presidenti francez, Emmanuel Macron bëri sot thirrje për të dëshmuar të gjithë përgjegjshmëri dhe për të parandaluar çdo përshkallëzim të mundshëm të tensioneve,...

Merkel, kundër Trump: Jo zgjidhje ushtarake ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Gazeta Liria

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

Macron: Pheniani të parandalojë përshkallëzimin e tensioneve

para 11 muajve - KosovaPress

Macron shprehu shqetësimin e tij përballë përkeqësimit të kërcënimit balistik dhe bërthamor me burim nga Koreja e Veriut. “Komuniteti ndërkombëtar duhet të ndërmarrë veprime të përbashkëta, të vendosura...

Trump nuk e përjashton intervenimin ushtarak në Venezuelë

para 11 muajve - Almakos

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë Veriore, dje presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar intervenimin ushtarak...

Trump nuk e përjashton intervenimin ushtarak në Venezuelë

para 11 muajve - Shenja

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë Veriore, dje presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar intervenimin ushtarak...

“Kujdes me fjalët”, Kina i bën thirrje Trumpit

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i Kinës Xi Jinping u ka bërë thirrje Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump dhe Koresë Veriore që të shmangin ‘fjalët dhe veprimet’ që janë duke përkeqësuar situatën. Trump dhe Koreja Veriore...

Kjo është ‘parajsa’ në Tokë e cila mund të shkaktojë Luftën e III Botërore

para 11 muajve - Gazeta Max

Koreja e Veriut, së paku sipas autoriteteve të këtij vendi është duke finalizuar planet për të lansuar katër raketa të rangut të ndërmjetëm mbi Japoninë për të dalë në ujërat 18 deri 25 milje nga territori...

Trump: Mund të ndërhyjmë në Venezuelë

para 11 muajve - Shekulli

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë Veriore, dje presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar intervenimin ushtarak...

Trump nuk e përjashton intervenimin ushtarak në Venezuelë

para 11 muajve - AlbPortali

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë Veriore, dje presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar intervenimin ushtarak...

Paralajmërohen banorët e Guamit për sulm nga Koreja Veriore

para 11 muajve - Periskopi

Tensionet ndërmjet Koresë Veriore dhe SHBA-të janë duke u rritur, dhe banorët e ishullit Guam në Oqeanin Paqësor janë paralajmëruar për sulmin e mundshëm nga regjimi i Kim Jong-un. Siç raporton Sky News,...

Fillon mobilizimi në Korenë e Veriut

para 11 muajve - Alsat-M

Koreja e Veriut ka nisur mobilizimin qytetar për një luftë të mundshme me Shtetet e Bashkuara pas përshkallëzimit të tensionit. Sipas një gazete të regjimit komunist, 3.5 milionë qytetarë janë shprehur...

Trump nuk e përjashton intervenimin ushtarak në Venezuelë

para 11 muajve - Portalb

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë Veriore, dje presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar intervenimin ushtarak...

​ ​Koreja Veriore bën gati 3,5 milionë vullnetarë për ushtri

para 11 muajve - Gazeta e re

Koreja Veriore ka bërë të ditur se pothuajse 3,5 milionë punëtorë, anëtarë të partisë dhe rezervistë në mënyrë vullnetare janë paraqitur t’i bashkëngjiten ushtrisë në luftë kundër SHBA-ve. Siç thuhet,...

Trump për Venezuelën: Mund të ndërhyjmë ushtarakisht për zgjidhjen e krizës

para 11 muajve - Ora news

Presidenti Donald Trump nuk ka kursyer as Venezuelën nga retorika e tij e ashpër e ditëve të fundit. Trump deklaroi se zgjidhja e krizës në vendin latino-amerikan mund të jetë një ndërhyrje ushtarake....

Trump nuk e përjashton intervenimin ushtarak në Venezuelë

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë Veriore, dje presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar intervenimin ushtarak...

​Koreja Veriore bën gati 3,5 milionë vullnetarë për ushtri

para 11 muajve - KosovaPress

Siç thuhet, ata janë paraqitur në mënyrë që t’i bëjnë rezistencë sanksioneve të reja të Kombeve të Bashkuara. Gazeta zyrtare verikoreane "Rodong Sinmun" shkruan se vullnetarët janë paraqitur pasi që agjencia...

Trump: “Gati të godasim” – Kim: “Do ju bëjmë copë”

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti kinez Xi Jinping, në një telefonatë të djeshme me homologun amerikan Donald Trump, tha se të gjitha palët e përfshira do të duhej të “parandalonin retorikë apo veprime të tilla që të përkeqësojnë...

Bomba dhe shpërthime, këto pamje vërtetojnë se ushtria amerikane është e ‘pamposhtur’

para 11 muajve - Syri

Këto janë pamjet e një stërvitje masive ushtarake të ushtrisë amerikane, shumë pranë brigjeve të Koresë së Veriut. Ato janë filmuar pak ditë pas paradës ushtarake të Koresë së Veriut dhe janë parë si një...

Kina ka një kërkesë për Trumpin në raport me Korenë Veriore

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka kërkuar nga presidenti amerikan, Donald Trump,gjatë një bisede telefonike, që t’i shmangë “fjalët dhe veprimet” që mund ta “përkeqësojnë” edhe më tepër situatën e tensionuar...

Presidenti kinez kërkon nga Donald Trump shmangien e konfliktit me Korenë Veriore

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka kërkuar nga presidenti amerikan, Donald Trump, gjatë një bisede telefonike, që t’i shmangë “fjalët dhe veprimet” që mund ta “përkeqësojnë” edhe më tepër situatën e tensionuar...

Trump kërcënon Korenë e Veriut: Do kesh telashe shumë, shumë të mëdha

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar Korenë e Veriut se e presin “probeme shumë, shumë të mëdha” nëse ndodh gjë në territorin amerikan të Guamit. Duke folur në një resort golfi, ai tha se...

Presidenti kinez kërkon nga Donald Trump shmangien e konfliktit me Korenë Veriore

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka kërkuar nga presidenti amerikan, Donald Trump, gjatë një bisede telefonike, që t’i shmangë “fjalët dhe veprimet” që mund ta “përkeqësojnë” edhe më tepër situatën e tensionuar...

Trump hap një tjetër “front lufte”: Do të ndërhyjmë në Venezuelë

para 11 muajve - Te Sheshi

Pasi kërcënoi Korenë e Veriut se i kishte armët gati, presidenti amerikan Donald Trump ka hapur një tjetër “front lufte” duke deklaruar gadishmërinë për të ndërhyrë ushtarakisht në Venezuelë. Trump deklaroi...

Banorët e Guamit marrin paralajmërimin: Bëhuni gati për sulm nga Koreja Veriore

para 11 muajve - Gazeta e re

Tensionet ndërmjet Koresë Veriore dhe SHBA-të janë duke u rritur, dhe banorët e ishullit Guam në Oqeanin Paqësor janë paralajmëruar për sulmin e mundshëm nga regjimi i Kim Jong-un. Siç raporton Sky News,...

Banorët e Guamit marrin paralajmërimin: Bëhuni gati për sulm nga Koreja Veriore

para 11 muajve - KosovaPress

Siç raporton Sky News, Zyra për mbrojtje të civilëve në Guam ka shpërndarë një broshurë me të cilën paralajmëron banorët se si të veprojnë në rast se Koreja Veriore do të lansojë raketat në drejtim të...

Presidenti Trump komenton mbi gjendjen në Venezuelë

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti Donald Trump ka thënë se një opsion ushtarak kundër Venezuelës është në tavolinë, duke e përshkruar situatën atje si një rrëmujë e rrezikshme. Komentet e zotit Trump vijnë dy ditë pasi administrata...

Trump nuk e përjashton mundësinë e ndërhyrjes ushtarake në Venezuelë

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë e Veriut, dje presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar ndërhyrjen ushtarak...

Raketat nukleare të Koresë së Veriut

para 11 muajve - ABC News

Autoritetet e ishullit Guam në Paqësor kanë shpërndarë për banorët një udhëzues se si të mbrohen në rast të një sulmi me raketa bërthamore nga Koreja e Veriut. Pavarësisht kësaj guvernatori i këtij ishulli...

KOREJA VERIORE: 3,5 MILIONË VULLNETARË U PARAQITËN NË FORCAT E ARMATOSURA

para 11 muajve - TV21

Koreja e Veriut sot njoftoi se pothuajse 3,5 milionë të punësuar, anëtarë të partisë dhe rezervistë vullnetarisht janë paraqitur që të përfshihen në ushtrinë në luftën kundër SHBA-së dhe rezistencës kundër...

Kina ka një kërkesë për Trumpin në raport me Korenë Veriore

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka kërkuar nga presidenti amerikan, Donald Trump,gjatë një bisede telefonike, që t’i shmangë “fjalët dhe veprimet” që mund ta “përkeqësojnë” edhe më tepër situatën e tensionuar...

Retorikë e ashpër SHBA-Koreja e Veriut

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Retorika mes Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut është ashpërsuar më tej sot. Koreja e Veriut reagoi sot ndaj paralajmërimeve më të fundit të Presidentit Trump. Në një artikull editorial të botuar...

Presidenti kinez kërkon nga Trumpi shmangien e përshkallëzimit me K. Veriore

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kinës, Xi Jinping , ka kërkuar nga presidenti amerikan, Donald Trump, gjatë një bisede telefonike, që t’i shmangë “fjalët dhe veprimet” që mund ta “përkeqësojnë” edhe më tepër situatën e tensionuar...

Tensionet SHBA- Kore e Veriut Kina thirrje për ulje të tensioneve

para 11 muajve - Shqiptarja

Presidenti i Kinës Xi Jinping ka bërë thirrje kundrejt Donald Trump dhe Koresë së Veriut që të shmangin "fjalët dhe veprimet" që përkeqësojnë tensionet. Por Kina, aleati i vetëm i madh i Koresë së Veriut,...

Japonia vendos mbrojtjen raketore pas kërcënimit të Koresë së Veriut

para 11 muajve - Lajmi.net

Japonia është duke punuar në vendosjen e sistemit antiraketor PAC – 3 në pjesën perëndimore të vendit, nëse raketat e Koresë së Veriut rrugës për në ishullin Guam në Paqësor cenojnë hapësirën ajrore japoneze,...

Trump nuk e përjashton intervenimin ushtarak në Venezuelë

para 11 muajve - Lajmi.net

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë Veriore, dje presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar intervenimin ushtarak...

Fillon mobilizimi në Korenë e Veriut

para 11 muajve - ABC News

Koreja e Veriut ka nisur mobilizimin qytetar për një luftë të mundshme me Shtetet e Bashkuara pas përshkallëzimit të tensionit. Sipas një gazete të regjimit komunist, 3.5 milionë qytetarë janë shprehur...

Luftë me Korenë? Presidenti i Kinës telefonon Donald Trump

para 11 muajve - Klan

Presidenti i Kinës Xi Jinping ka telefonuar Presidentin amerikan pas përshkallëzimit të retorikës mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut. Sipas mediave shtetërore kineze, Presidenti Jinping i tha presidentit...

Pas Koresë, Presidenti Trump kërcënon të sulmojë një tjetër shtet

para 11 muajve - Klan

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë Veriore, dje presidenti amerikan Donald Trump ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar intervenimin ushtarak...

Trump nuk e përjashton intervenimin ushtarak në Venezuelë

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë Veriore, dje presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar intervenimin ushtarak...

BE-ja si ndërmjetësuese mes Koresë së Veriut dhe SHBA-së?

para 11 muajve - Syri

Politikanë në Gjermani në sfondin e konfrontimeve verbale mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut shprehin shqetësimin e tyre. Partia Socialdemokrate gjermane propozon, që BE-ja të ndërmjetësojë. Kryetari i grupit...

BE-ja si ndërmjetësuese mes Koresë së Veriut dhe SHBA-së?

para 11 muajve - Gazeta Liria

Politikanë në Gjermani në sfondin e konfrontimeve verbale mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut shprehin shqetësimin e tyre. Partia Socialdemokrate gjermane propozon, që BE-ja të ndërmjetësojë. Kryetari i grupit...

Japonia vendos mbrojtjen raketore pas kërcënimit të Koresë së Veriut ndaj Guamit

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv

Kina kërkon nga Trumpi shmangien e përshkallëzimit me Korenë Veriore

para 11 muajve - Sovrani

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka kërkuar nga presidenti amerikan, Donald Trump, gjatë një bisede telefonike, që t’i shmangë “fjalët dhe veprimet” që mund ta “përkeqësojnë” edhe më tepër situatën e tensionuar...

Guami përgatitet për një sulm të mundshëm raketor

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Ishulli Guam, territor i painkorporuar i SHBA-ve, është duke u përgatitur për një sulm raketor të mundshëm pasi që Koreja e Veriut njoftoi se do të zhvillojë operacion ushtarak,...

Bota në alarm: Njerëzit kërkojnë informacion për Luftën e Tretë Botërore

para 11 muajve - Syri

Njerëzit duket se janë alarmuar pas kercënimeve për luftë mes Trump dhe Koresë së Veriut, dhe shpalljes së neutralitetit nga ana e Kinës. Kim Jong-un ka kërcenuar se do sulmojë territorin amerikan të Guamit,...

Trump refuzon telefonatën me Maduron ”deri në rivendosjen e demokracisë”

para 11 muajve - Syri

Trump ka refuzuar një bisedë telefonike me homologun e tij venezuelian, Nicolas Maduro, duke thënë se ai nuk do t’i flasë atij deri sa “demokracia të rivendoset” në Venezuelë. “Maduro i ka refuzuar thirrjet...

Trump nuk e përjashton intervenimin ushtarak në Venezuelë

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë Veriore, dje presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar intervenimin ushtarak...

Presidenti kinez kërkon nga Trump shmangien e konfliktit me Korenë Veriore

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka kërkuar nga presidenti amerikan, Donald Trump, gjatë një bisede telefonike, që t’i shmangë “fjalët dhe veprimet” që mund ta “përkeqësojnë” edhe më tepër situatën e tensionuar...

BE-ja si ndërmjetësuese mes Koresë së Veriut dhe SHBA-së?

para 11 muajve - Opozita

Politikanë në Gjermani në sfondin e konfrontimeve verbale mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut shprehin shqetësimin e tyre. Partia Socialdemokrate gjermane propozon, që BE-ja të ndërmjetësojë. Kryetari i grupit...

Trump nuk e përjashton intervenimin ushtarak në Venezuelë

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë Veriore, dje presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar intervenimin ushtarak...

Bota në alarm: Njerëzit kërkojnë informacion në internet për Luftën e Tretë Botërore

para 11 muajve - Syri

Pas kercënimeve për luftë mes Trump dhe Koresë së Veriut, dhe shpalljes së neutralitetit nga ana e Kinës. njerëzit duket se janë alarmuar. Kim Jong-un ka kërcuar se do sulmojë territorin amerikan të Guamit,...

Kina i tërheq veshin Trumpit

para 11 muajve - ABC News

Në një bisedë telefonike presidenti i Kinës, Shi Xhinpin I kërkoi liderit amerikan, Donald Trump, që të ketë kujdes me fjalët dhe veprimet provokuese ndaj Koresë së Veriut. Sipas tij duhet një zgjidhje...

Trump: Nuk përjashtojmë mundësinë ushtarake ndaj Venezuelës

para 11 muajve - BalkanWeb

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk e kanë përjashtuar marrjen e një veprimi ushtarak kundër Venezuelës, ku presidenti Nicolas Maduro është akuzuar për përpjekje për vendosjen e diktaturës, deklaroi presidenti...

Kina: Do qëndrojmë neutral nëse Korea e Veriut sulmon e kundërpërgjigjet SHBA

para 11 muajve - Koha Jone

Kina njoftoi se nuk do ta ndihmonte Korenë e Veriut nëse ajo do të kryente e para një sulm ajror, që do të kërcënonte territorin e SHBA-së. Paralajmërimi i Kinës u botua në një editorial të premten në...

Bota në alarm: Njerëzit kërkojnë informacion për Luftën e Tretë Botërore

para 11 muajve - Opozita

Njerëzit duket se janë alarmuar pas kercënimeve për luftë mes Trump dhe Koresë së Veriut, dhe shpalljes së neutralitetit nga ana e Kinës. Kim Jong-un ka kërcenuar se do sulmojë territorin amerikan të Guamit,...

Kina paralajmëron SHBA-në në konfliktin me Korenë e Veriut

para 11 muajve - DW

Presidenti kinez, Xi ka kërkuar në një telefonatë me presidentin amerikan, Trump ulje të toneve në grindjen atomike me Korenë e Veriut. Ndërsa kancelarja Merkel nuk sheh zgjidhje të konfliktit me mjete...

Presidenti kinez kërkon nga Trumpi shmangien e përshkallëzimit me K. Veriore

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka kërkuar nga presidenti amerikan, Donald Trump,gjatë një bisede telefonike, që t’i shmangë “fjalët dhe veprimet” që mund ta “përkeqësojnë” edhe më tepër situatën e tensionuar...

Japonia bëhet gati për luftë me Korene e Veriut

para 11 muajve - ABC News

Japonia është bërë gati për luftë dhe ka vendosur në gatishmëri sistemet kundërajror për të rrëzuar raketat e Koresë së Veriut. Ndërsa Koreja e Jugut bën thirrje për dialog . Përshkallëzimi i krizës mes...

VIDEO/ Koreja e Veriut plan të detajuar për të sulmuar me 4 raketa Guamin

para 11 muajve - Syri

Koreja e Veriut ka prezantuar zyrtarisht një plan të detajuar për lëshimin e raketave në Guam, ishulli dhe baza më e  rëndësoihme ajore e Shteteve të Bashkuara në Oqeanin Paqësor. Sipas shtetit diktatorial...

Trump për Venezuelën: Nuk përjashtoj mundësinë e ndërhyrjes ushtarake

para 11 muajve - ABC News

SHBA mund të kryejë ndërhyrje ushtarake për të zgjidhur krizën në Venezuelë. Kjo u bë e ditur nga vetë Presidenti amerikan, Donald Trump. Ky paralajmërim I kreut të Shtëpisë së Bardhë është cilësuar çmenduri...

Kina, apel presidentit të SHBA: Trump të mos përkeqësoje

para 11 muajve - Vizion Plus

Pas thirrjeve të vazhdueshme të Uashingtonit për mbështetjen e Kinës kundër Koresë së Veriut, presidenti kinez Xi Jinping, përmes një telefonate, i bën thirrje Donald Trump që të shmangë tonet e ashpra...

Situata në Venezuelë, Trump nuk përjashton opsionin ushtarak

para 11 muajve - Alsat-M

Presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se nuk hedh poshtë mundësinë e opsionit ushtarak për Venezuelën, si përgjigje ndaj eskalimit të situatës politike në këtë vend. “Kemi shumë opsione për Venezuelën,...

Çka po bënë Donald Trump?! Tash e kërcënoi edhe një shtet tjetër!

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se nuk hedh poshtë mundësinë e opsionit ushtarak për Venezuelën, si përgjigje ndaj eskalimit të situatës politike në këtë vend. “Kemi shumë opsione për Venezuelën,...

Trump kërcënon Venezuelën

para 11 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se nuk hedh poshtë mundësinë e opsionit ushtarak për Venezuelën, si përgjigje ndaj eskalimit të situatës politike në këtë vend. “Kemi shumë opsione për Venezuelën,...

Kina paralajmëron SHBA-në për konfliktin me Korenë e Veriut

para 11 muajve - Insajderi

Presidenti kinez, Xi ka kërkuar në një telefonatë me presidentin amerikan, Trump ulje të toneve në grindjen atomike me Korenë e Veriut. Ndërsa kancelarja Merkel nuk sheh zgjidhje të konfliktit me mjete...

Presidenti Kinez Bën Thirrje për Përmbajtje Rreth Koresë Veriore

para 11 muajve - Kallxo

Presidenti kinez, Xi Jinping, ka bërë thirrje për përmbajtje gjatë një bisede telefonike të zhvilluar me homologun e tij amerikan, Donald Trump, pas përshkallëzimit të tensioneve me Korenë Veriore. Siç...

Merkel, kundër Trump: Jo zgjidhje ushtarake ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Top Channel

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

Trump kërcënon Korenë e Veriut: Do kesh telashe shumë, shumë të mëdha

para 11 muajve - Top Channel

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar Korenë e Veriut se e presin “probeme shumë, shumë të mëdha” nëse ndodh gjë në territorin amerikan të Guamit. Duke folur në një resort golfi, ai tha se...

Trump: Mund të vazhdoj me opsion ushtarak në Venezuelë

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë Veriore, dje presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar intervenimin ushtarak...

Telashe për Korenë e Veriut, Trump vijon kërcënimet

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Pas postimit në Twitter se ushtria amerikane ishte gati të merrej me Korenë e Veriut, presidenti Donald Trump ka paralajmëruar Penianin “të presë telashe të mëdha” në rast se diçka i ndodh territorit amerikan...

Fotot e ndaluara: Ushtria që do luftojë kundër superfuqisë

para 11 muajve - Mapo

Foto 1 nga 24 Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar Korenë e Veriut se e presin “probleme shumë, shumë të mëdha” nëse ndodh gjë në territorin amerikan të Guamit. Duke folur në një resort golfi,...

Trump: Opsioni ushtarak në Venezuelë është i mundur

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv UASHINGTON (AA) – Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, mbrëmë deklaroi se ka shumë alternative lidhur me Venezuelën dhe se nuk do ta hedh poshtë as opsionin ushtarak si alternativë, raporton...

Tensionet SHBA-Kore e Veriut, Merkel kundër Trump

para 11 muajve - Portalb

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

Kina i kërkon Trump-it të mos e përkeqësojë situatën me Korenë Veriore

para 11 muajve - Portalb

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka kërkuar nga Donald Trump dhe Koreja Veriore që të shmangin fjalët e ashpra dhe aksionet që e përkeqësojnë situatën mes dy vendeve, shkruan BBC, njofton Klan Kosova. Prej...

Trump kërcënon Venezuelën

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se nuk hedh poshtë mundësinë e opsionit ushtarak për Venezuelën, si përgjigje ndaj eskalimit të situatës politike në këtë vend. “Kemi shumë opsione për Venezuelën,...

Trump nuk e përjashton intervenimin ushtarak në Venezuelë

para 11 muajve - Insajderi

Pas një jave të retorikës së ashpër në shkëmbimet me Korenë Veriore, dje presidenti amerikan, Donald Trump, ka hyrë në një luftë fjalësh me Venezuelën, duke thënë se nuk e ka përjashtuar intervenimin ushtarak...

Trump kërcënon Venezuelën

para 11 muajve - Indeks online

Presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se nuk hedh poshtë mundësinë e opsionit ushtarak për Venezuelën, si përgjigje ndaj eskalimit të situatës politike në këtë vend. “Kemi shumë opsione për Venezuelën,...

Kina i kërkon Trump-it të mos e përkeqësojë situatën me Korenë Veriore

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka kërkuar nga Donald Trump dhe Koreja Veriore që të shmangin fjalët e ashpra dhe aksionet që e përkeqësojnë situatën mes dy vendeve, shkruan BBC, njofton Klan Kosova. Prej...

Trump kërcënon Venezuelën

para 11 muajve - RTV 21

Trump tha se ka shumë opsione për Venezuelën Presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se nuk hedh poshtë mundësinë e opsionit ushtarak për Venezuelën, si përgjigje ndaj eskalimit të situatës politike...

Kërcënimet për luftë mes SHBA-së dhe Koresë, ndërhyn Kina: Matni mirë fjalët..

para 11 muajve - Syri

Presidenti kinez, Xi Jinping ka nxitur Donald Trump dhe Korenë e Veriut të “matin fjalët dhe veprimet" që përkeqësojnë tensionet, njoftoi media shtetërore. Zoti Trump dhe Koreja e Veriut kanë shkëmbyer...

Në ishullin Guam po shpërndahen fletushkat informuese, ku tregohet se si të bëhet mbrojtja nga sulmet nuklear

para 11 muajve - Gazeta e re

Ishulli Guam, vendi që kërcënohet seriozisht nga Korea e Veriut, është një ishull i vogël që i takon Amerikës dhe ka rastisur të jetë në mes të Paqësorit. Por edhe brenda rrezes së goditjes së raketave...

Venezuela e quan “akt të çmendur” paralajmërimin e Trumpit për ndërhyrje ushtarake

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti i SHBA-së Donald Trump, nuk ka përjashtuar mundësinë për ndërhyrje ushtarake në Venezuela. Këtë ai e ka thënë gjatë ditës së premte në një takim me ambasadoren e SHBA-së në Kombet e Bashkuara...

Trump kërcënon Korenë e Veriut: Do kesh telashe shumë, shumë të mëdha

para 11 muajve - Politiko

Duke folur në një resort golfi, ai tha se territori do të jetë shumë i sigurtë. Trump tha se SHBA mund të vendosë sanksioine të tjera “sa  më të forta” për Korenë e Veriut. Trump foli dhe me homologun...

Trump: Zgjidhjet ushtarake tani janë gati

para 11 muajve - Shekulli

Presidenti amerikan Donald Trump vazhdon të përshkallëzojë retorikën e tij të ashpër ndaj Koresë së Veriut duke bërë edhe sot një kërcënim të ri. Deklarata e re vjen një ditë pas paralajmërimit të bërë...

Trump kërcënon Korenë e Veriut

para 11 muajve - Alsat-M

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar Korenë e Veriut se e presin “probeme shumë, shumë të mëdha” nëse ndodh gjë në territorin amerikan të Guamit. Duke folur në një resort golfi, ai tha se...

Tensionet SHBA-Kore e Veriut, Merkel kundër Trump

para 11 muajve - Alsat-M

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

Kjo është ‘parajsa’ në Tokë e cila mund të shkaktojë Luftën e III Botërore

para 11 muajve - Zhurnal

Koreja e Veriut, së paku sipas autoriteteve të këtij vendi është duke finalizuar planet për të lansuar katër raketa të rangut të ndërmjetëm mbi Japoninë për të dalë në ujërat 18 deri 25 milje nga territori...

Kina kërcënon SHBA-në: Nëse sulmoni Korenë ne ...

para 11 muajve - Zhurnal

Kina ka paralajmëruar SHBA-në se do të qëndrojë neutrale nëse Korea e Veriut sulmon e para bazën ushtarake amerikane. Por, nëse SHBA shpall e para luftë, atëherë Kina do të bashkohet me Korenë e Veriut...

‘Njerëzit po vuajnë!’ Trump nuk përjashton ndërhyrjen ushtarake në Venezuelë

para 11 muajve - Zhurnal

Presidenti amerkan Donald Trump ka bërë të ditur nuk përjashton opsionet ushtarake për zgjidhjen e krizës në Venezuelë. "Njerëzit po vuajnë dhe po vdesin", tha numri njw i Amerikws. Ministri venezuelas...

Kërcënimet për luftë mes SHBA-së dhe Koresë, ndërhyn Kina: Matni mirë fjalët..

para 11 muajve - Opozita

Presidenti kinez, Xi Jinping ka nxitur Donald Trump dhe Korenë e Veriut të “matin fjalët dhe veprimet” që përkeqësojnë tensionet, njoftoi media shtetërore. Zoti Trump dhe Koreja e Veriut kanë shkëmbyer...

‘Njerëzit po vuajnë!’ Trump nuk përjashton ndërhyrjen ushtarake në Venezuelë

para 11 muajve - Syri

Presidenti amerkan Donald Trump ka bërë të ditur nuk përjashton opsionet ushtarake për zgjidhjen e krizës në Venezuelë. "Njerëzit po vuajnë dhe po vdesin", tha numri njw i Amerikws. Ministri venezuelas...

Presidenti i Kinës bisedë telefonike me Trump për Korenë e Veriut

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PEKIN (AA) - Presidenti kinez, Xi Jinping, gjatë një bisede telefonike me presidentin amerikan, Donald Trump, i'u ka bërë thirrje të gjitha palëve për "maturi" në lidhje me problemin në...

Merkel kundër Trump për Korenë Veriore

para 11 muajve - Fol

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

Merkel kundër Trump për Korenë Veriore

para 11 muajve - Lajmi.net

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

Merkel kundër Trump për Korenë Veriore

para 11 muajve - Klan Kosova

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

Trump: Opsioni ushtarak në Venezuelë është i mundur

para 11 muajve - Gazeta e re

“Ne jemi të pranishëm në gjithë botën, kemi trupa nëpër gjithë botën, në vende të cilat janë shumë, shumë, larg. Venezuela nuk është shumë larg, atje njerëzit vuajnë dhe vdesin”, tha Trump Presidenti i...

Trump: “Gati të godasim!” Kim: “Do ju bëjmë copë!”

para 11 muajve - Bota.al

Presidenti kinez Xi Jinping, në një telefonatë të djeshme me homologun amerikan Donald Trump, tha se të gjitha palët e përfshira do të duhej të “parandalonin retorikë apo veprime të tilla që të përkeqësojnë...

Telashe për Korenë e Veriut, Trump vijon kërcënimet

para 11 muajve - Ora news

Pas postimit në Twitter se ushtria amerikane ishte gati të merrej me Korenë e Veriut, presidenti Donald Trump ka paralajmëruar Penianin “të presë telashe të mëdha” në rast se diçka i ndodh territorit amerikan...

Trump kërcënon Venezuelën

para 11 muajve - 10minuta

Presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se nuk hedh poshtë mundësinë e opsionit ushtarak për Venezuelën, si përgjigje ndaj eskalimit të situatës politike në këtë vend. “Kemi shumë opsione për Venezuelën,...

Trump kërcënon Korenë e Veriut: Nëse i ndodh gjë Guamit bëhuni gati për...

para 11 muajve - Syri

Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar Korenë e Veriut se e presin "probleme shumë shumë të mëdha" në qoftë se ndodh ndonjë gjë në territorin amerikan të Guamit. Duke folur në shtëpinë e tij të Bedminister,...

Donald Trump kërcenon Venezuelën

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se nuk hedh poshtë mundësinë e opsionit ushtarak për Venezuelën, si përgjigje ndaj eskalimit të situatës politike në këtë vend. “Kemi shumë opsione për Venezuelën,...

Trump kërcënon Venezuelën

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se nuk hedh poshtë mundësinë e opsionit ushtarak për Venezuelën, si përgjigje ndaj eskalimit të situatës politike në këtë vend. “Kemi shumë opsione për Venezuelën,...

Merkel: Jo zgjidhje ushtarake ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Shekulli

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka dënuar për herë të parë publikisht përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ajo tha se qeveria gjermane i qëndron mendimit...

Trump kërcënon Venezuelën

para 11 muajve - Periskopi

Presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se nuk hedh poshtë mundësinë e opsionit ushtarak për Venezuelën, si përgjigje ndaj eskalimit të situatës politike në këtë vend. “Kemi shumë opsione për Venezuelën,...

Trump kërcënon Venezuelën

para 11 muajve - KosovaPress

“Kemi shumë opsione për Venezuelën, përfshirë edhe opsionin potencial ushtarak nëse do të ishte e nevojshme. Kemi trupa në gjithë botën dhe në vendet, të cilat janë në largësi. Venezuela nuk është aq larg...

Merkel kundër Trump për Korenë Veriore

para 11 muajve - Gazeta e re

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

Merkel kundër Trump për Korenë Veriore

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

Kjo është ‘parajsa’ në Tokë e cila mund të shkaktojë Luftën e III Botërore

para 11 muajve - Gazeta Liria

Koreja e Veriut, së paku sipas autoriteteve të këtij vendi është duke finalizuar planet për të lansuar katër raketa të rangut të ndërmjetëm mbi Japoninë për të dalë në ujërat 18 deri 25 milje nga territori...

Telashe për Korenë e Veriut, Trump vijon kërcënimet

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Pas postimit në Twitter se ushtria amerikane ishte gati të merrej me Korenë e Veriut, presidenti Donald Trump ka paralajmëruar Penianin “të presë telashe të mëdha” në rast se diçka i ndodh territorit amerikan...

Merkel, kundër Trump: Jo zgjidhje ushtarake ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - 24 ore

Merkel, kundër Trump: Jo zgjidhje ushtarake ndaj Koresë së Veriut Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja...

Presidenti kinez i telefonon Trump-it: Hiq dorë nga retorika luftarake!

para 11 muajve - Te Sheshi

Presidenti i Kinës, Xi Jinping ka telefonuar homologun e tij amerikan, Donald Trump dhe e ka paralajmëruar që të mos guxojë të zhvillojë asnjë aksion të rrezikshëm në Korenë e Veriut. Siç bën të ditur...

Merkel kundër Trump: Jo zgjidhje ushtarake ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - BalkanWeb

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron mendimit...

Trangjinorët në ushtri padisin Presidentin Trump

para 11 muajve - Insajderi

Pesë përfaqësues transgjinorë të ushtrisë amerikane kanë vendosur të padisin presidentin Donald Trump për synimet e tij për të ndaluar personelin transgjinor të shërbejë në forcat e armatosura. Në 26 korrik...

Kjo është ‘parajsa’ në Tokë e cila mund të shkaktojë Luftën e III Botërore

para 11 muajve - Gazeta Express

Koreja e Veriut, së paku sipas autoriteteve të këtij vendi është duke finalizuar planet për të lansuar katër raketa të rangut të ndërmjetëm mbi Japoninë për të dalë në ujërat 18 deri 25 milje nga territori...

Merkel: Nuk shikoj zgjidhje ushtarake për konflkitin me Korenë Veriore

para 11 muajve - Gazeta Express

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se është kundërshtare e përdorimit të çfarëdo qoftë force në zgjidhjen e përleshjen me Korenë Veriore, ndërsa këtë e porositi pasi që presidenti amerikan...

Pas sanksioneve nga SHBA, vjen reagimi i presidentit të Venezuelës

para 11 muajve - BalkanWeb

Pas sanksioneve të ashpra nga SHBA ndaj Venezuelës, presidenti Nicolas Maduro i shtrin dorën Shtëpisë së Bardhë duke kërkuar takim me presidentin Donald Trump. Maduro e bëri njoftimin gjatë një fjalimi...

Pas sanksioneve nga SHBA, reagon presidenti i Venezuelës

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas sanksioneve të ashpra nga SHBA ndaj Venezuelës, presidenti Nicolas Maduro i shtrin dorën Shtëpisë së Bardhë duke kërkuar takim me presidentin Donald Trump. Njoftimin e bëri gjatë një fjalimi të gjatë...

Skenarët e mundshëm të përplasjes së ashpër mes SHBA’ve dhe Koresë së Veriut

para 11 muajve - Lajmi.net

Ja çfarë mund të ndodhë. “Lufta, ndërhyrja e Kinës apo zhvillimi i negociatave”. Këto janë 3 mundësitë që parashtrohen për zgjidhjen e krizës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara. Duke parë përshkallëzimin...

Kina kërcënon SHBA-në: Nëse sulmoni Korenë ne ...

para 11 muajve - Syri

Kina ka paralajmëruar SHBA-në se do të qëndrojë neutrale nëse Korea e Veriut sulmon e para bazën ushtarake amerikane. Por, nëse SHBA shpall e para luftë, atëherë Kina do të bashkohet me Korenë e Veriut...

Skenarët e mundshëm të përplasjes së ashpër mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut

para 11 muajve - GazetaBlic

Ja çfarë mund të ndodhë. “Lufta, ndërhyrja e Kinës apo zhvillimi i negociatave”. Këto janë 3 mundësitë që parashtrohen për zgjidhjen e krizës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara. Duke parë përshkallëzimin...

Skenarët e mundshëm të përplasjes së ashpër mes SHBA've dhe Koresë së Veriut

para 11 muajve - Gazeta Express

Ja çfarë mund të ndodhë. "Lufta, ndërhyrja e Kinës apo zhvillimi i negociatave”. Këto janë 3 mundësitë që parashtrohen për zgjidhjen e krizës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara. Duke parë përshkallëzimin...

Raportet SHBA-Kore e Veriut dhe vringëllimi i rrezikshëm i shpatave

para 11 muajve - GazetaBlic

Donald Trump kërcënon Korenë e Veriut me “zjarr, zemërim dhe fuqi”, si bota nuk e ka parë ndonjëherë. Pse nuk duhet që bota t’i shohë këto fjalë të këtij presidenti – si shumë të tjera – si fjalë boshe?...

Kina kërcënon SHBA-në: Nëse sulmoni Korenë ne …

para 11 muajve - Opozita

Kina ka paralajmëruar SHBA-në se do të qëndrojë neutrale nëse Korea e Veriut sulmon e para bazën ushtarake amerikane. Por, nëse SHBA shpall e para luftë, atëherë Kina do të bashkohet me Korenë e Veriut...

Kina: Nuk do ta ndihmojmë Penianin nëse sulmon i pari

para 11 muajve - Flaka

Kina njoftoi se nuk do ta ndihmonte Korenë e Veriut nëse ajo do të kryente e para një sulm ajror, që do të kërcënonte territorin e SHBA-së. Paralajmërimi i Kinës u botua në një editorial të premten në...

Merkel i del kundër Trump-it: Jo zgjidhje ushtarake ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Syri

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

Konflikti mes SHBA e Koresë së Veriut, Merkel: Jo zgjidhje ushtarake

para 11 muajve - Shqiptarja

Pas kërcënimeve e sulmeve  të vazhdueshme midis Trump dhe Pjong-jangun, ka reaguar edhe Kancelarja gjermane Angela Merkel. Merkel deklaroi sot se e kundërshton përdorimin e forcës për zgjidhjen e konfliktit...

Merkel kundër zgjidhjes ushtarake të konfliktit me Korenë Veriore

para 11 muajve - Aktuale

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, deklaroi sot se kundërshton përdorimin e forcës për zgjidhjen e konfliktit me Korenë Veriore. Porosia e kancelares gjermane vjen pasi që presidenti amerikan Donald Trump...

Lufta e fjalëve, Trump kërcënon sërish Korenë e Veriut

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti Donald Trump tha se ushtria amerikane është e gatshme të përballet me Korenë e Veriut, duke shtuar edhe më shumë retorikën luftënxitëse. “Zgjidhjet ushtarake janë gati. Gishtin e kemi në këmbëz,...

Qëndrimi i Kinës lidhur me Korenë e Veriut

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Kina njoftoi se nuk do ta ndihmonte Korenë e Veriut nëse ajo do të kryente e para një sulm ajror, që do të kërcënonte territorin e SHBA-së. Paralajmërimi i Kinës u botua në një editorial të premten në...

Trump: Gishtin e kemi në këmbëz nëse Koreja e Veriut vepron gabim

para 11 muajve - Shqiptarja

“Gishtin e kemi në këmbëz, Zgjidhjet ushtarake janë gati. Nëse Koreja e Veriut do të veprojë gabimisht. Shpresoj që Kim Jong-un të gjejë një tjetër rrugë”, shkroi Trump në “Twitter”. Sulmi me fjalë i presidentit...

Lufta e fjalëve, Trump kërcënon sërish Korenë e Veriut

para 11 muajve - Top Channel

Presidenti Donald Trump tha se ushtria amerikane është e gatshme të përballet me Korenë e Veriut, duke shtuar edhe më shumë retorikën luftënxitëse. “Zgjidhjet ushtarake janë gati. Gishtin e kemi në këmbëz,...

Merkel nuk sheh zgjidhje për konflikin ushtarak me Korenë Veriore

para 11 muajve - Portalb

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se është kundërshtare e përdorimit të çfarëdo qoftë force në zgjidhjen e përleshjen me Korenë Veriore, ndërsa këtë e porositi pasi që presidenti amerikan...

Skenarët e mundshëm të përplasjes së ashpër mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut

para 11 muajve - Bota Press

“Lufta, ndërhyrja e Kinës apo zhvillimi i negociatave”. Këto janë 3 mundësitë që parashtrohen për zgjidhjen e krizës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara. Duke parë përshkallëzimin e situatës...

Diplomatë të huaj komentojnë për shkrimet e Trump në Twitter

para 11 muajve - Gazeta Express

Të enjten në fushën e tij të golfit në New Jersey, Presidenti Donald Trump u tregoi gazetarëve, atë që është kthyer në një nga shenjat dalluese të presidencës së tij. "Ndoshta nuk isha i ashpër sa duhet"...

Skenarët e mundshëm të përplasjes së ashpër mes SHBA’ve dhe Koresë së Veriut

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ja çfarë mund të ndodhë. “Lufta, ndërhyrja e Kinës apo zhvillimi i negociatave”. Këto janë 3 mundësitë që parashtrohen për zgjidhjen e krizës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara. Duke parë përshkallëzimin...

Merkel, kundër Trump: Jo zgjidhje ushtarake ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Arbresh

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

Diplomatë të huaj komentojnë për twittet e Presidentit Trump

para 11 muajve - Zhurnal

Të enjten në fushën e tij të golfit në New Jersey, Presidenti Donald Trump u tregoi gazetarëve, atë që është kthyer në një nga shenjat dalluese të presidencës së tij. "Ndoshta nuk isha i ashpër sa duhet"...

Merkel, kundër Trump: Jo zgjidhje ushtarake ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

Merkel, kundër Trump: Jo zgjidhje ushtarake ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Insajderi

Përshkallëzimin e retorikës mes Koresë së Veriut dhe Shteteve të Bashkuara, këtë të premte e ka dënuar për herë të parë publikisht Kancelarja gjermane, Angela Merkel, teksa tha se qeveria gjermane i qëndron...

Diplomatë të huaj komentojnë për twittet e Presidentit Trump

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Të enjten në fushën e tij të golfit në New Jersey, Presidenti Donald Trump u tregoi gazetarëve, atë që është kthyer në një nga shenjat dalluese të presidencës së tij. " Ndoshta nuk isha i ashpër sa duhet...

Donald Trump paralajmëron Kim Jong-un: Po sulmove, do i biesh shpejt pishman!

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka paralajmëruar liderin e Koresë Veriore, Kim Jong-unë se nëse sulmon ndonjë territor të SHBA-ve, ‘shumë shpejt do t’i bie pishman’. “Ky njeri nuk ndalet nga ajo që...

Koreja e Veriut, Trump nuk heq dorë: Zgjidhjet ushtarake tani janë gati

para 11 muajve - BalkanWeb

Presidenti amerikan Donald Trump vazhdon të përshkallëzojë retorikën e tij të ashpër ndaj Koresë së Veriut duke bërë edhe sot një kërcënim të ri. Deklarata e re vjen një ditë pas paralajmërimit të bërë...

Diplomatë të huaj komentojnë për shkrimet e Trump në Twitter

para 11 muajve - Infokusi

Të enjten në fushën e tij të golfit në New Jersey, Presidenti Donald Trump u tregoi gazetarëve, atë që është kthyer në një nga shenjat dalluese të presidencës së tij. “Ndoshta nuk isha i ashpër sa duhet”...

Japonia mendon vendosjen e mbrojtjes raketore të ‘Patriot’, pas kërcënimeve nga Koreja Veriore

para 11 muajve - Arbresh

Tokio po konsideron vendosjen e katër interceptorëve të raketave PAC-3 për të shuar çfarëdo rakete të Koresë së Veriut që lundrojnë në territorin japonez, të cilat mund të kenë për qëllim sulmin ndaj ishullit...

Kjo është ‘parajsa’ në Tokë e cila mund të shkaktojë Luftën e III Botërore

para 11 muajve - Syri

Koreja e Veriut, së paku sipas autoriteteve të këtij vendi është duke finalizuar planet për të lansuar katër raketa të rangut të ndërmjetëm mbi Japoninë për të dalë në ujërat 18 deri 25 milje nga territori...

Lufta e fjalëve, Trump kërcënon sërish Korenë e Veriut

para 11 muajve - Bota Press

Presidenti Donald Trump tha se ushtria amerikane është e gatshme të përballet me Korenë e Veriut, duke shtuar edhe më shumë retorikën luftënxitëse. “Zgjidhjet ushtarake janë gati. Gishtin e kemi në këmbëz,...

Merkel kundër zgjidhjes ushtarake të konfliktit me Korenë Veriore

para 11 muajve - Lajmi.net

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, deklaroi sot se kundërshton përdorimin e forcës për zgjidhjen e konfliktit me Korenë Veriore. Porosia e kancelares gjermane vjen pasi që presidenti amerikan Donald Trump...

Kjo është ‘parajsa’ në Tokë e cila mund të shkaktojë Luftën e III Botërore

para 11 muajve - Opozita

Koreja e Veriut, së paku sipas autoriteteve të këtij vendi është duke finalizuar planet për të lansuar katër raketa të rangut të ndërmjetëm mbi Japoninë për të dalë në ujërat 18 deri 25 milje nga territori...

‘Do t’iu bëjmë hi’/ Trump kërcënon Korenë: Jemi gjithmonë me…

para 11 muajve - Mapo

Presidenti Donald Trump tha se ushtria amerikane është e gatshme të përballet me Korenë e Veriut, duke shtuar edhe më shumë retorikën luftënxitëse. “Zgjidhjet ushtarake janë gati. Gishtin e kemi në këmbëz,...

Merkel kundër zgjidhjes ushtarake të konfliktit me Korenë Veriore

para 11 muajve - Telegrafi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, deklaroi sot se kundërshton përdorimin e forcës për zgjidhjen e konfliktit me Korenë Veriore. Porosia e kancelares gjermane vjen pasi që presidenti amerikan Donald Trump...

Trump vazhdon paralajmërimet për Korenë e Veriut

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se deklarata e tij për Korenë Veriore se “do të përballet me zjarr dhe tërbim” nëse e kërcënon SHBA-në, nuk ka qenë “mjaftueshëm e ashpër”. Duke...

Trump: Ushtria, gati në Guam

para 11 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, vazhdon të paralajmërojë Korenë e Veriut. Përmes një postimi në Twitter shefi i Shtëpisë se Bardhe shprehet se forcat ushtarake në Guam janë...

Merkel kundër zgjidhjes ushtarake të konfliktit me Korenë Veriore

para 11 muajve - Zhurnal

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, deklaroi sot se kundërshton përdorimin e forcës për zgjidhjen e konfliktit me Korenë Veriore. Porosia e kancelares gjermane vjen pasi që presidenti amerikan Donald Trump...

Kërcënimet nga Koreja Veriore, Guam nxjerr udhëzimet emergjente për banorët

para 11 muajve - Arbresh

Gjatë ditës së djeshme, Koreja Veriore përmes agjencisë shtetërore të lajmeve ka bërë të ditur se ka gati katër raketa për të ‘sulmuar’ SHBA-të, konktreisht ishullin Guam. Pavarësisht që guvernatori i...

Merkel flet për konfliktin Amerikë- Kore e Veriut

para 11 muajve - RTV 21

Merkel kundër forcës Kancelarja gjermane, Angela Merkel, deklaroi sot se kundërshton përdorimin e forcës për zgjidhjen e konfliktit me Korenë Veriore. Porosia e kancelares gjermane vjen pasi që presidenti...

Merkel kundër zgjidhjes ushtarake të konfliktit me Korenë Veriore

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, deklaroi sot se kundërshton përdorimin e forcës për zgjidhjen e konfliktit me Korenë Veriore. Porosia e kancelares gjermane vjen pasi që presidenti amerikan Donald Trump...

Trump: Mundësitë ushtarake kundër Koresë së Veriut janë gati të përdoren

para 11 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sërish sot se do të përdorë forcën kundër Koresë së Veriut, duke theksuar se mundësitë ushtarake janë përgatitur dhe gati për t’u përdorur. “Zgjidhjet ushtarake...

‘Do t’iu bëjmë hi’/ Trump kërcënon Korenë: Jemi gjithmonë me ...

para 11 muajve - Syri

Presidenti Donald Trump tha se ushtria amerikane është e gatshme të përballet me Korenë e Veriut, duke shtuar edhe më shumë retorikën luftënxitëse. “Zgjidhjet ushtarake janë gati. Gishtin e kemi në këmbëz,...

Raportet SHBA-Kore e Veriut dhe vringëllimi i rrezikshëm i shpatave

para 11 muajve - Telegrafi

Donald Trump kërcënon Korenë e Veriut me “zjarr, zemërim dhe fuqi”, si bota nuk e ka parë ndonjëherë. Pse nuk duhet që bota t’i shohë këto fjalë të këtij presidenti – si shumë të tjera – si fjalë boshe?...

Trump thotë të ketë gati përgjigjen ushtarake ndaj Koresë së Veriut

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan Donald Trump vazhdon të përshkallëzojë retorikën e tij të ashpër ndaj Koresë së Veriut duke bërë edhe sot një kërcënim të ri. Deklarata e re vjen një ditë pas paralajmërimit të bërë...

Trump Kërcënon Sërish Korenë Veriore

para 11 muajve - Kallxo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka kërcënuar sërish Korenë Veriore. Siç raporton BBC, presidenti Trump në profilin e tij në “Twitter” ka thënë se zgjidhjet ushtarake janë plotësisht të...

Maduro dëshiron të takohet me Presidentin Trump

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Udhëheqësi i Venezuelës, Nicolas Maduro tha dje se dëshiron të takojë njeriun që e goditi atë me sanksione, siç u shpreh ai, duke iu referuar Presidentit amerikan Donald Trump. Sanksionet presidenti Maduro...

Trump kërcënon sërish Korenë e Veriut

para 11 muajve - RTV 21

Trump: Mundësitë ushtarake kundër Koresë së Veriut janë gati të përdoren Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sërish sot se do të përdorë forcën kundër Koresë së Veriut, duke theksuar se mundësitë...

Trump nuk përmbahet më: Kërcënon seriozisht Korenë e Veriut

para 11 muajve - GazetaBlic

​Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sërish sot se do të përdorë forcën kundër Koresë së Veriut, duke theksuar se mundësitë ushtarake janë përgatitur dhe gati për t’u përdorur. “Zgjidhjet ushtarake...

​Trump: Mundësitë ushtarake kundër Koresë së Veriut janë gati të përdoren

para 11 muajve - Indeks online

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sërish sot se do të përdorë forcën kundër Koresë së Veriut, duke theksuar se mundësitë ushtarake janë përgatitur dhe gati për t’u përdorur. “Zgjidhjet ushtarake...

Merkel kundër zgjidhjes ushtarake të konfliktit me Korenë Veriore

para 11 muajve - KosovaPress

Porosia e kancelares gjermane vjen pasi që presidenti amerikan Donald Trump paralajmëroi Pjong-jangun se ushtria amerikane është e gatshme nëse Koreja Veriore “sillet në mënyrë të paarsyeshme”. “Nuk shoh...

Merkel kundër zgjidhjes ushtarake të konfliktit me Korenë Veriore

para 11 muajve - Gazeta e re

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, deklaroi sot se kundërshton përdorimin e forcës për zgjidhjen e konfliktit me Korenë Veriore. Porosia e kancelares gjermane vjen pasi që presidenti amerikan Donald Trump...

Paralajmërimi i fundit për Korenë e Veriut, Trump: Ushtria, gati për luftë

para 11 muajve - Te Sheshi

Regjimi komunist i Koresë së Veriut ka marrë një tjetër paralajmërim nga presidenti amerikan Donald Trump sot. Edhe pse sekretari i mbrojtjes James Mattis u përpoq të zbuste tensionet duke e vënë theksin...

Trump: Mundësitë ushtarake kundër Koresë së Veriut janë gati të përdoren

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sërish sot se do të përdorë forcën kundër Koresë së Veriut, duke theksuar se mundësitë ushtarake janë përgatitur dhe gati për t’u përdorur. “Zgjidhjet ushtarake...

Trump: Mundësitë ushtarake kundër Koresë së Veriut janë gati të përdoren

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti amerikan, Donald Trump kërcënoi sërish sot se do të përdorë forcën kundër Koresë së Veriut, duke theksuar se mundësitë ushtarake janë përgatitur dhe gati për t’u përdorur. “Zgjidhjet ushtarake...

Trump: Mundësitë ushtarake kundër Koresë së Veriut janë gati të përdoren

para 11 muajve - KosovaPress

“Zgjidhjet ushtarake tani janë plotësisht të përgatitura dhe gati për t’u përdorur, nëse Koreja e Veriut sillet pa kujdes”, deklaroi presidenti amerikan në profilin e tij “Twitter”. “Shpresoj që Kim Jong...

BE-ja si ndërmjetësuese mes Koresë së Veriut dhe SHBA-së?

para 11 muajve - Koha Jone

Politikanë në Gjermani në sfondin e konfrontimeve verbale mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut shprehin shqetësimin e tyre. Partia Socialdemokrate gjermane propozon, që BE-ja të ndërmjetësojë. Kryetari i grupit...

SHBA-Kore e Veriut, vringëllimi i rrezikshëm i shpatave

para 11 muajve - Mapo

Nga Miodrag Soric , Deutsche Welle Donald Trump kërcënon Korenë e Veriut me “zjarr, zemërim dhe fuqi”, si bota nuk e ka parë ndonjëherë. Pse nuk duhet që bota t’i shohë këto fjalë të këtij presidenti -si...

Kërcënimet e Trump me “zjarr dhe tërbim” janë një granatë retorike

para 11 muajve - Periskopi

Armët bërthamore dhe programet e raketave që zhvillohen vazhdimisht në Korenë e Veriut janë serioze; Post njoftoi të martën se zyrtarët e inteligjencës besojnë se regjimi i Phenianit ka miniaturizuar me...

Australia qorton Trumpin: Konflikti me Korenë e Veriut do të ishte shkatërrimtar

para 11 muajve - Bota Press

Kryeministri australian, Malcolm Turnbull paralajmëroi sot se konflikti me Korenë e Veriut do të ishte shkatërrimtar, pas rritjes së tensioneve midis Uashingtonit dhe Phenianit. Presidenti i SHBA-së, Donald...

Koreja e Veriut kërcënon me një plan sulmi mbi Guamin (SHBA)

para 11 muajve - Koha Jone

Mediat shtetërore të Koresë së Veriut cituan të mërkurën Gjeneralin Kim Rak Gyom, sipas të cilit Pheniani është “gati të ndërmarrë” një veprim ushtarak që ka në shënjestër Territorin amerikan Guam në Paqësorin...

SHBA-Kore e Veriut: Vringëllimi i rrezikshëm i shpatave

para 11 muajve - Koha Jone

Trump nuk njihet për fjalët e përmbajtura, por kërcënimet e tij ndaj Koresë së Veriut kanë një tonalitet të ri. Ky konflikt është maksimalisht i rrezikshëm, palët rrezikojnë të bëhen pre e retorikës mendon...

SHBA-Kore e Veriut: Vringëllimi i rrezikshëm i shpatave

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Trump nuk njihet për fjalët e përmbajtura, por kërcënimet e tij ndaj Koresë së Veriut kanë një tonalitet të ri. Ky konflikt është maksimalisht i rrezikshëm, palët rrezikojnë të bëhen pre e retorikës mendon...

Çfarë dëme mund të shkaktojë Koreja e Veriut edhe pa armë bërthamore?

para 11 muajve - Arbresh

Shkruan: Jonathan Marcus Koreja e Veriut është shtet i izoluar, por shumë i militarizuar. Udhëheqja e saj ka një qëllim thelbësor- mbijetesën. Kjo është arsyeja pse ata kanë vendosur burime të mëdha në...

SHBA-Kore e Veriut: Vringëllimi i rrezikshëm i shpatave

para 11 muajve - Insajderi

Trump nuk njihet për fjalët e përmbajtura, por kërcënimet e tij ndaj Koresë së Veriut kanë një tonalitet të ri. Ky konflikt është maksimalisht i rrezikshëm, palët rrezikojnë të bëhen pre e retorikës mendon...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK