http://kariera.mk

MBPU: Ministri me vëmendje ndjek situatën me zjarret

para 11 muajve - Telegrafi

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ujërave, në vazhdimësi ndërmerr masa dhe me kapacitet të plotë është duke i kryer obligimet për ballafaqim me zjarret. Ministri i bujqësisë, pylltarisë dhe ujërave,...

Shiu ndihmon shuarjen e zjarreve në Maqedonia

para 11 muajve - Telegrafi

Pas reshjeve të shiut që kanë kapluar vendin nga orët e mëngjesit, një pjesë e madhe e zjarreve në vend janë shuar, njoftojnë nga Qendra për Menaxhim me Kriza (QMK), përcjell Telegrafi Maqedoni. Por, edhe...

QMK: Janë shuar shumë zjarre aktive

para 11 muajve - Alsat-M

Pas reshjeve që sot në mëngjes e përfshinë territori e vendit, pjesa më e madhe e zjarreve që ishin aktive janë shuar, informojnë nga Qendra për Menaxhim me Krizat (QMK) në raportin për gjendjen deri në...

Janë shuar pjesa më e madhe e zjarreve që ishin aktive në Maqedoni

para 11 muajve - Gazeta Express

Pas reshjeve që sot në mëngjes e përfshinë territori e vendit, pjesa më e madhe e zjarreve që ishin aktive janë shuar, informojnë nga Qendra për Menaxhim me Krizat të RM-së në raportin për gjendjen deri...

QMK: Janë shuar pjesë më e madhe e zjarreve që ishin aktive

para 11 muajve - Portalb

Pas reshjeve që sot në mëngjes e përfshinë territori e vendit, pjesa më e madhe e zjarreve që ishin aktive janë shuar, informojnë nga Qendra për Menaxhim me Krizat të RM-së në raportin për gjendjen deri...

QMK: Janë shuar pjesë më e madhe e zjarreve që ishin aktivë

para 11 muajve - Almakos

Pas reshjeve që sot në mëngjes e përfshinë territori e vendit, pjesa më e madhe e zjarreve që ishin aktive janë shuar, informojnë nga Qendra për Menaxhim me Krizat të RM-së në raportin për gjendjen deri...

QMK: Janë shuar pjesë më e madhe e zjarreve që ishin aktive

para 11 muajve - Fol

Pas reshjeve që sot në mëngjes e përfshinë territori e vendit, pjesa më e madhe e zjarreve që ishin aktive janë shuar, informojnë nga Qendra për Menaxhim me Krizat të RM-së në raportin për gjendjen deri...

Zjarre në 13 vende të Maqedonisë

para 11 muajve - Telegrafi

Zjarri në afërsi të manastirit Treskavec dhe vendbanimet Mazhuçisht, Maramorani dhe Gorno Sello është ria aktivizuar. Në drejtim të fshatit Zabrçan, po digjet bar i thatë. Në terren janë ekipet e Njësië...

Zjarre në 13 vende të Maqedonisë

para 11 muajve - Aktuale

Zjarri në afërsi të manastirit Treskavec dhe vendbanimet Mazhuçisht, Maramorani dhe Gorno Sello është ria aktivizuar. Në drejtim të fshatit Zabrçan, po digjet bar i thatë. Në terren janë ekipet e Njësië...

Zjarr aktiv përsëri në Maqedoni

para 11 muajve - RTV 21

Digjet bari i thatë, dëllinjë dhe pyje të ulëta Zjarri në afërsi të manastirit Treskavec dhe vendbanimeve Mazhuçishte, Maramorani dhe Gorno Selo, sërish është aktiv. Në drejtim të fshatit Zabraçani digjet...

QMK: Sërish aktiv zjarri në afërsi të Treskavecit

para 11 muajve - Portalb

Zjarri në afërsi të manastirit Treskavec dhe vendbanimeve  Mazhuçishte, Maramorani dhe Gorno Selo, sërish është aktiv.  Në drejtim të fshatit Zabraçani digjet bar i thatë. Në terren ka ekipe të Njësisë...

QMK: SËRISH AKTIV ZJARRI NË AFËRSI TË TRESKAVECIT

para 11 muajve - TV21

Zjarri në afërsi të manastirit Treskavec dhe vendbanimeve  Mazhuçishte, Maramorani dhe Gorno Selo, sërish është aktiv.  Në drejtim të fshatit Zabraçani digjet bar i thatë. Në terren ka ekipe të Njësisë...

QMK: Sërish aktiv zjarri në afërsi të Treskavecit

para 11 muajve - Lajm

Zjarri në afërsi të manastirit Treskavec dhe vendbanimeve Mazhuçishte, Maramorani dhe Gorno Selo, sërish është aktiv. Në drejtim të fshatit Zabraçani digjet bar i thatë. Në terren ka ekipe të Njësisë...

Vihet nën kontroll zjarri përreth manastirit Treskavec

para 11 muajve - Almakos

Një zjarr të ri pyjor aktiv nga sot ka mbi fshatin Bogojci, komuna Strugë, ndërsa zjarri në afërsi të manastirit Treskavec dhe vendbanimet Mazhurishte, Maramorani dhe Gorno Sello të Prilepit është vënë...

Vihet nën kontroll zjarri përreth manastirit Treskavec

para 11 muajve - Shenja

Një zjarr të ri pyjor aktiv nga sot ka mbi fshatin Bogojci, komuna Strugë, ndërsa zjarri në afërsi të manastirit Treskavec dhe vendbanimet Mazhurishte, Maramorani dhe Gorno Sello të Prilepit është vënë...

Vihet nën kontroll zjarri përreth manastirit Treskavec

para 11 muajve - AlbPortali

Një zjarr të ri pyjor aktiv nga sot ka mbi fshatin Bogojci, komuna Strugë, ndërsa zjarri në afërsi të manastirit Treskavec dhe vendbanimet Mazhurishte, Maramorani dhe Gorno Sello të Prilepit është vënë...

Zjarri vazhdon të rrezikojë manastirin ?Treskavec? në Prilep

para 11 muajve - Albeu

Zjarri i cili para dy ditëve shpërtheu në afërsi të manastirit “Treskavec” në Prilep akoma është aktiv dhe ekziston rrezik ta përfshijë objektin e manastirit . “Në luftë” me zjarrin janë kyçur zjarrfikësit...

MBPEU: Ndërmarrim masa në mënyrë aktive për mbrojtje të pyjeve nga paraqitja e zjarreve

para 11 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 gusht - Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave kumtoi se në mënyrë aktive ndërmerr masa për mbrojtje të pyjeve nga paraqitja e zjarreve. Në pajtim me Ligjin, me kërkesë të...

Zjarri vazhdon të rrezikojë manastirin “Treskavec” në Prilep

para 11 muajve - Telegrafi

Zjarri i cili para dy ditëve shpërtheu në afërsi të manastirit “Treskavec” në Prilep akoma është aktiv dhe ekziston rrezik ta përfshijë objektin e manastirit. “Në luftë” me zjarrin janë kyçur zjarrfikësit...

Masat aktive për mbrojtje të pyjeve nga zjarret

para 11 muajve - Aktuale

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave kumtoi se në mënyrë aktive ndërmerr masa për mbrojtje të pyjeve nga paraqitja e zjarreve. Në pajtim me Ligjin, me kërkesë të NP Pyje të Maqedonisë...

MBPEU: Ndërmarrim masa në mënyrë aktive për mbrojtje të pyjeve nga paraqitja e zjarreve

para 11 muajve - Gazeta Express

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave kumtoi se në mënyrë aktive ndërmerr masa për mbrojtje të pyjeve nga paraqitja e zjarreve. Në pajtim me Ligjin, me kërkesë të NP Pyje të Maqedonisë...

MBPEU: Ndërmarrim masa në mënyrë aktive për mbrojtje të pyjeve nga paraqitja e zjarreve

para 11 muajve - Gazeta Max

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave kumtoi se në mënyrë aktive ndërmerr masa për mbrojtje të pyjeve nga paraqitja e zjarreve. Në pajtim me Ligjin, me kërkesë të NP Pyje të Maqedonisë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK