http://kariera.mk

KLSH: Bashkia e Fierit ti kthejë shtetit 51.3 milion lekë abuzime

para 11 muajve - Koha Jone

Bashkia e Fierit sipas Raporti Përfundimtar të Auditimit nga KLSH duhet të marrë masa për të kompensuar dëmin ekonomik që i ka shkaktuar buxhetit të shtetit. Rekomandimet e bëra për këtë bashki janë: marrja...

Raporti i KLSH: Bashkia e Fierit ka shkaktuar një dëm prej 51.3 milionë lekësh

para 11 muajve - Gazeta Express

Një sërë veprimesh në kundërshtim me ligjin e prokurimeve publike dhe në vlerësimin e ofertave ekonomike kanë sjellë një dëm të madh në buxhetin e shtetit, për të cilin Kontrolli i Lartë i Shtetit bën...

KLSH: Bashkia e Fierit duhet të kthejë buxhetit të shtetit 51.3 milion lekë abuzime

para 11 muajve - Syri

Bashkia e Fierit sipas Raporti Përfundimtar të Auditimit nga KLSH duhet të marrë masa për të kompensuar dëmin ekonomik që i ka shkaktuar buxhetit të shtetit. Rekomandimet e bëra për këtë bashki janë: marrja...

KLSH- Bashkia e Fierit duhet ti paguajë buxhetit të shtetit abuzimet prej 51.3 milion lekësh

para 11 muajve - Blitz

Sipas Raportit Përfundimtar të Auditimit nga KLSH, bashkia e Fierit duhet të marrë masa për të kompensuar dëmin ekonomik që i ka shkaktuar buxhetit të shtetit. Marrja e masave me karakter organizativ,...

Abuzimet me detyrën, mbi 2 miliardë euro janë vjedhur nga pushtetarët

para 11 muajve - Sot News

Deri më tani është përfolur shumë për abuzime, korrupsion dhe vjedhje nga ana e pushtetarëve, por kush janë ata dhe sa është vlera e parave të vëna në mënyrë të dyshimtë? Në prokurori janë paditur mbi...

KLSH konfirmon batërdinë në hipoteka, 467 zyrtarë kanë abuzuar me detyrën, 2.4 miliard lekë dëm buxhetit të shtetit

para 11 muajve - Sot News

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konfirmuar batërdinë në zyrat e hipotekave dhe atë të ALUIZNIt. Një gjë të tillë e ka theksuar edhe kryeministri Rama ku për ditë me radhë e ka cilësuar zyrën e ZVRPP si...

Auditi i KLSH: Hipotekat dhe ALUIZNI dëm ekonomik prej 2.4 mld lekë

para 11 muajve - NOA

Nga një auditim i KLSH-së, për zyrat e Hipotekës dhe ALUIZNI-t, rezulton se në 4 vjet dëmi ekonomik që i kanë shkaktuar shtetit këto institucione është 2,4 mld lekë. Për këtë KLSH thotë se “janë rekomanduar:...

2.4 miliardë lekë dëm nga abuzimet tek Legalizimet dhe Hipotekat

para 11 muajve - Te Sheshi

Në 4 vitet e qeverisjes së kaluar sektorët shtetërore që merren me pronat, ALUIZNI dhe ZVRPP, i kanë shkaktuar shtetit të paktën 2.4 miliardë lekë të reja dëm. Kjo shifër del nga një raport i fundit i...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK