http://kariera.mk

Shiu shuan zjarret, por ende 6 vatra në jug të vendit

para 11 muajve - Zhurnal

Rreshjet e shiut në një pjesë të vendit, edhe pse të lehta, kanë ndikuar në shuarjen e gati 70% të zjarreve në të gjithë Shqipërinë. Aktualisht, janë vetëm gjashtë vatra aktive, ndërkohë që në Shqipërinë...

Greqia sjell përforcime për fikjen e zjarreve në Dropull

para 11 muajve - Sot News

Zjarret e përhapura masivisht në Shqipëri kanë bërë të mundur që Greqia të sjellë përforcime të reja edhe në mjete, me qëllim që të përfshihen në operacionet e përballimit të zjarreve në jug të Shqipërisë....

Shiu shuan zjarret, por ende 6 vatra në jug të vendit

para 11 muajve - Indeks online

Rreshjet e shiut në një pjesë të vendit, edhe pse të lehta, kanë ndikuar në shuarjen e gati 70% të zjarreve në të gjithë Shqipërinë. Aktualisht, janë vetëm gjashtë vatra aktive, ndërkohë që në Shqipërinë...

Reshjet ndihmojnë në shuarjen e zjarreve

para 11 muajve - Top Channel

Sipas Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës,...

Reshjet ndihmojnë në shuarjen e zjarreve

para 11 muajve - Lajmi.net

Sipas Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Shqipërinë janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës,...

Shiu “aleati” më i mirë i zjarrfikësve

para 11 muajve - ABC News

Reshjet e shiut thyen vapën e tmerrshme të kësaj vere dhe kanë qetësuar ekipet e përfshira për diët të tëra në shuarjen e zjarreve në mbarë vendin. Disa vatra zjarri u shuan prej shiut njoftuan Emergjncat...

Zjarret në Dropull rrezikojnë banesat, Greqia sjell përforcime të reja

para 11 muajve - Ora news

Greqia ka dërguar përforcime të reja edhe në mjete, me qëllim që të përfshihen në operacionet e përballimit të zjarreve në jug të Shqipërisë. Në këtë mënyrë, qeveria greke i është përgjigjur kërkesës së...

Reshjet ndihmojnë në shuarjen e zjarreve, ja situata sipas qarqeve

para 11 muajve - Shekulli

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës, 23 automjete zjarrfikëse,...

Helikopterët VIVA izoluan flakët në Malësinë e Madhe

para 11 muajve - Zhurnal

Disa vatra zjarri që alarmuan edhe Malësinë e Madhe gjatë orëve të fundit, u arritën të viheshin në kontroll falë ndërhyrjes së shpejtë të helikopterëve të VIVA që asistuan me sukses në aksion bashkë me...

Zjarret vazhdojnë edhe pas shirave

para 11 muajve - RTSH

Shirat e shumtë gjatë natës të së shtunës duke u gdhirë e diel në territorin e Shqipërisë, sollën një ulje të ndjeshme të temperaturave, por nuk kanë shuajtur vatrat e zjarrit. Nga raportimi më i fundit...

Shiu shuan zjarret, por ende 6 vatra në jug të vendit

para 11 muajve - Sovrani

Rreshjet e shiut në një pjesë të vendit, edhe pse të lehta, kanë ndikuar në shuarjen e gati 70% të zjarreve në të gjithë Shqipërinë. Aktualisht, janë vetëm gjashtë vatra aktive, ndërkohë që në Shqipërinë...

Reshjet ndihmojnë në shuarjen vatrave të zjarrit

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Sipas Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës,...

Helikopterët VIVA izoluan flakët në Malësinë e Madhe

para 11 muajve - Ora news

Disa vatra zjarri që alarmuan edhe Malësinë e Madhe gjatë orëve të fundit, u arritën të viheshin në kontroll falë ndërhyrjes së shpejtë të helikopterëve të VIVA që asistuan me sukses në aksion bashkë me...

Reshjet ndihmojnë në shuarjen e zjarreve në Shqipëri

para 11 muajve - Koha.net

Sipas Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës,...

Shiu shuan zjarret nëpër Shqipëri, por Finiqi dhe Dropulli s’e patën këtë fat: Vazhdon beteja me flakët

para 11 muajve - Opinion

Shirat e natës së shkuar kanë shuar zjarret nëpër Shqipëri në pjesën më të madhe të tyre, duke ua lehtësuar barrën Emergjencave Civile, por në dy vatra në jug të vendit situata nuk ka ndryshuar: në Finiq...

Shiu shuan zjarret nëpër Shqipëri, por Finiqi dhe Dropulli s'e patën këtë fat: Vazhdon beteja me flakët

para 11 muajve - Syri

Shirat e natës së shkuar kanë shuar zjarret nëpër Shqipëri në pjesën më të madhe të tyre, duke ua lehtësuar barrën Emergjencave Civile, por në dy vatra në jug të vendit situata nuk ka ndryshuar: në Finiq...

Lajm i mirë nga emergjencat, reshjet e natës shuajnë plotësisht zjarret në disa zona

para 11 muajve - BalkanWeb

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës, 23 automjete zjarrfikëse,...

Reshjet ndihmojnë në shuarjen e zjarreve

para 11 muajve - Mapo

Sipas Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës,...

Reshjet ndihmojnë në shuarjen e zjarreve

para 11 muajve - Indeks online

Sipas Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës,...

Shiu ndihmon shuarjen e flakëve

para 11 muajve - Vizion Plus

Pavarësisht reshjeve te shiut qe kane rene gjate natës, situata e zjarreve vijon te jete problematike ne disa zona. Ne 24 orët e fundit u evidentuan 11 vatra, por shiu i rene ka shuar disa prej tyre. Ndërkohe...

Reshjet shuajnë zjarret në Tiranë, por jo në Dropull e Vlorë

para 11 muajve - Ora news

Reshjet e rëna gjatë natës kanë ndihmuar për të shuar plotësisht zjarret në disa zona por Emergjencat Civile raportojnë se janë ende 11 vatra aktive në disa qarqe të vendit. Kështu reshjet e shiut kanë...

Emergjencat civile: Ja sa vatra zjarri janë shuar natën e mbrëmshme nga rreshjet e shiut

para 11 muajve - Sot News

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës, 23 automjete zjarrfikëse,...

Zjarret, Emergjencat Civile:  11 vatra në 24 orë, i fiku shiu

para 11 muajve - Shqiptarja

Emergjencat Civile kanë bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Sipas Emergjencave, në operacione për shuarjen e zjarreve janë...

11 vatra zjarri mbajnë në flakë Shqipërinë, si ndërhyhet nga ajri për shuarjen e flakëve

para 11 muajve - NOA

Vijon të jetë problematike situata e zjarreve në vendin tonë, ku deri në mesditën e sotme numërohen 11 vatra zjarri agresive. Shërbimi i Emergjencave Civile thotë se deri në mesditën e së dielës, janë...

11 vatra zjarri në gjithë vendin, në Gjirokastër erdhën në ndihmë avionët grek

para 11 muajve - Gazeta Express

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës, 23 automjete zjarrfikëse,...

Zjarrfikës dhe vullnetarë tërë natën kundër zjarrit, shtëpitë jashtë rrezikut

para 11 muajve - Telegrafi

Shumë zjarrfikës dhe banorë vendas tërë natën e kaluar u munduan ta shuajnë zjarrin që filloi dhe u përhap shpejtë si pasojë e erës në Kondovë të Shkupit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas informatave...

Zjarrfikës dhe vullnetarë tërë natën kundër zjarrit, shtëpitë jashtë rrezikut

para 11 muajve - GazetaBlic

Shumë zjarrfikës dhe banorë vendas tërë natën e kaluar u munduan ta shuajnë zjarrin që filloi dhe u përhap shpejtë si pasojë e erës në Kondovë të Shkupit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas informatave...

Zjarret, 11 vatra në 24 orë: situata problematike në Gjirokastër e Vlorë

para 11 muajve - AlbPress

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit, ndërsa situata paraqitej më problematike në Gjirokastër ku flakët rrezikonin të përfshinin disa banesa...

Zjarret, 11 vatra në 24 orë: situata problematike në Gjirokastër e Vlorë

para 11 muajve - Te Sheshi

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit, ndërsa situata paraqitej më problematike në Gjirokastër ku flakët rrezikonin të përfshinin disa banesa...

Zjarrfikës dhe vullnetarë tërë natën kundër zjarrit, shtëpitë jashtë rrezikut

para 11 muajve - Antpress

Shumë zjarrfikës dhe banorë vendas tërë natën e kaluar u munduan ta shuajnë zjarrin që filloi dhe u përhap shpejtë si pasojë e erës në Kondovë të Shkupit, Sipas informatave të fundit nga Qendra për Menaxhim...

Reshjet po ndihmojnë në shuarjen e zjarreve

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Sipas Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës,...

Reshjet po ndihmojnë në shuarjen e zjarreve

para 11 muajve - Periskopi

Sipas Emergjencave Civile, gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 137 punonjës zjarrfikës,...

Zjarret në jug/ Mirela Kumbaro shkon në Dropull, takohet me banorët në Terihat dhe Dhuvjan

para 11 muajve - Gazeta Tema

Fshatrat e Dropullit po kalojnë prej disa ditësh një situatë emergjente për shkak të zjarreve. Emergjencat Civile, Shërbimi Zjarrfikës dhe efektivë të Forcave të Armatosura janë në një operacion të gjerë...

Helikopterët Viva shpëtojnë banesat nga flakë, zjarret në Malësi të qëllimshme

para 11 muajve - Gazeta Express

Zjarri që përfshiu sot Malësinë e Madhe u vu nën kontroll falë ndërhyrjes së helikopterëve Vivia. Në një lidhje telefonike për Ora News, kryetari i bashkisë Malësi e Madhe Tonin Marinaj tha se policia...

Kryebashkiaku i Malësisë së Madhe: Zjarret e qëllimshme, janë ndaluar disa persona

para 11 muajve - Ora news

Zjarri që përfshiu sot Malësinë e Madhe u vu nën kontroll fal ndërhyrjes së helikopterëve Vivia. Në një lidhje telefonike për Ora News, kryetari i bashkisë Malësi e Madhe Tonin Marinaj tha se policia ka...

Zjarr masiv në Kreshpan të Fierit, digjen 10 hektarë me ullinj

para 11 muajve - Sot News

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe me ullishte në Kreshpan të Fierit. Forcat zjarrfikëse të Fierit dhe Patost shkuan në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për fiken e flakëve. Zjarri është i përmasave...

Greqia lë Shqipërinë "në baltë", tërhiqen urgjentisht avionët për fikjen e zjarreve

para 11 muajve - InfoShqip

Shefi i ushtrisë greke ka urdhëruar tërheqjen e menjëhershme të avionëve grekë nga jugu i Shqipërisë. Me një urdhër urgjent dhe pa asnjë sqarim të shefit të ushtrisë greke avionët “Canadair” janë larguar...

Zjarr masiv në një sipërfaqe me ullishte në Kreshpan

para 11 muajve - Ora news

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe me ullishte në Kreshpan të Fierit. Forcat zjarrfikëse të Fierit dhe Patost shkuan në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për fiken e flakëve. Zjarri është i përmasave...

Zjarr në Malësinë e Madhe, ndërhyjnë helikopterët

para 11 muajve - Shekulli

Zjarret janë duke u përhapur në pyje thuajse të të gjithë Shqipërisë. Ata po përhapen edhe në fshatrat më të thellë të Malësisë së Madhe. “Viva Helikopter” kanë ndërhyrë për shuarjen e flakëve në Kastrat...

Helikopterët Viva në luftë me flakët në Malësinë e Madhe

para 11 muajve - Ora news

Helikopterët Viva pasditen e sotme kanë vazhduar operacionin për shuarjen e flakëve në Kastrat të Malësisë së Madhe. Helikopterët e kompanisë Viva shkuan në ndihmë të kësaj zonë pas kërkesës së bërë nga...

Video/ Gjendje e rëndë në Dropull, flakët rrezikojnë tre fshatra, në operacion 2 avionë nga Greqia

para 11 muajve - Mapo

Vazhdon situata emergjente në Dropull. Nga raportimet e fundit mësohet se në fshatin Sofratikë është aktive një vatër zjarri. Në terren për shuarjen e flakëve janë 30 efektive të Forcave të Armatosura....

Çfarë po ndodh?! Helikopteri dhe ushtria me urgjencë drejt Malësisë së Madhe

para 11 muajve - Opozita

Situata nga zjarret vijon të përkeqësohet çdo ditë e më shumë në vend, duke rrezikuar jo pak qytetarët. Një zjarr i përmasave të frikshme ka përfshirë këtë pasdite zonën e Vukpalajt në Malësi të Madhe....

Greqia lë Shqipërinë “në baltë”, tërhiqen urgjentisht avionët për fikjen e zjarreve

para 11 muajve - Arbresh

Shefi i ushtrisë greke ka urdhëruar tërheqjen e menjëhershme të avionëve grekë nga jugu i Shqipërisë. Me një urdhër urgjent dhe pa asnjë sqarim të shefit të ushtrisë greke avionët “Canadair” janë larguar...

Vorë, helikopterët e VIVA shpëtojnë fabrikën e fishekzjarreve

para 11 muajve - Ora news

Beteja me zjarret e e helikopterëve VIVA ka vazhduar  në zonën e Kucit në Vorë ku prej dy ditësh një zjarr i madh po rrezikonte një fabrikë fishekzjarrësh që ndodhej pranë. Por falë kësaj ndërhyrjeje në...

Zjarret në Malësinë e Madhe, helikopterët shpëtojnë djegien e banesave

para 11 muajve - Te Sheshi

Përfshirja e helikopterëve në operacionin kundër zjarreve në Malësinë e Madhe bëri të mundur që disa banesa në këtë zonë të shpëtonin nga flakët. Policia mësohet se ka ndaluar disa persona si të dyshuar...

E Fundit/ Gjendje e rëndë në Dropull, flakët rrezikojnë tre fshatra, në operacion 2 avionë nga Greqia

para 11 muajve - Opinion

Vazhdon situata emergjente në Dropull. Nga raportimet e fundit mësohet se në fshatin Sofratikë është aktive një vatër zjarri. Në terren për shuarjen e flakëve janë 30 efektive të Forcave të Armatosura....

Zjarret, shfaqen 8 vatra të reja

para 11 muajve - Top Channel

Tetë vatra të reja zjarri janë shënuar në 24 orët e fundit, sipas Emergjencave Civile, në Tiranë,Dibër, Durrës, Fier, Vlorë e Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës...

E Fundit/ Gjendje e rëndë në Dropull, flakët rrezikojnë tre fshatra, në operacion 2 avionë nga Greqia

para 11 muajve - Opozita

Vazhdon situata emergjente në Dropull. Nga raportimet e fundit mësohet se në fshatin Sofratikë është aktive një vatër zjarri. Në terren për shuarjen e flakëve janë 30 efektive të Forcave të Armatosura....

Zjarret “kalojnë” kufirin. Grekët: Flakët na erdhën nga Shqipëria

para 11 muajve - Mapo

Disa orë pasi tërhoqën avionët, të cilët i kishin dërguar në Shqipëri për të ndihmuar në shuarjen e zjarreve, do t’i aktivizojë sërish, por këtë herë në kufi me Shqipërinë, ku siç shprehen autoritetet...

Zjarr në Malësinë e Madhe, ndërhyjnë helikopterët

para 11 muajve - Arbresh

Zjarret janë duke u përhapur në pyje thuajse të të gjithë Shqipërisë. Ata po përhapen edhe në fshatrat më të thellë të Malësisë së Madhe. “Viva Helikopter” kanë ndërhyrë për shuarjen e flakëve në Kastrat...

Situatë dramatike në Dibër, Durrës, Vlorë e Gjirokastër

para 11 muajve - Klan Kosova

Zjarret kanë përparuar me shpejtësi nga nata e kaluar dhe sot po i afrohen fshatrave, si në Dibër, Durrës, Vlorë dhe Gjirokastër. Emergjenca Civile njoftoi se një vatër e fuqishme zjarri ka rënë në Bllatë...

Emergjencat Civile: Tetë vatra të reja zjarri në 24 orët e fundit

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Tetë vatra të reja zjarri janë shënuar në 24 orët e fundit, sipas Emergjencave Civile, në Tiranë,Dibër, Durrës, Fier, Vlorë e Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës...

Zjarret shkrumbojnë pyjet, digjen edhe tre shtëpi te pabanuara

para 11 muajve - Vizion Plus

Situata nga zjarret vijon të jete shqetësuese, pasi 8 vatra të reja janë shfaqur në 24 orët e fundit. Emergjencat civile raportojnë se zjarret janë shënuar në qarqet Tiranë, Dibër Durrës, Fier, Vlorë,...

Zjarret i afrohen fshatrave, situatë dramatike në Dibër, Durrës, Vlorë e Gjirokastër

para 11 muajve - Opinion

Zjarret kanë përparuar me shpejtësi nga nata e kaluar dhe sot po i afrohen fshatrave, si në Dibër, Durrës, Vlorë dhe Gjirokastër. Emergjenca Civile njoftoi se një vatër e fuqishme zjarri ka rënë në Bllatë...

Zjarret i afrohen fshatrave, situatë dramatike në Dibër, Durrës, Vlorë e Gjirokastër

para 11 muajve - Syri

Zjarret kanë përparuar me shpejtësi nga nata e kaluar dhe sot po i afrohen fshatrave, si në Dibër, Durrës, Vlorë dhe Gjirokastër. Emergjenca Civile njoftoi se një vatër e fuqishme zjarri ka rënë në Bllatë...

Emergjencat Civile: 8 vatra zjarri në 24 orët e fundit

para 11 muajve - ABC News

8 vatra zjarri janë shënuar 24 orët e fundit sipas shtabit të emergjencave civile. Qarqet problematikë janë Tirana, Dibra, Durrësi, Fieri, Vlora dhe Gjirokastra. Shqipëria nuk I ka shpëtuar ende zjarrit...

Gjenerali grek akuzon shqiptarët për zjarrvënie të qëllimshme

para 11 muajve - TV Koha

Disa orë pasi tërhoqën avionët, të cilët i kishin dërguar në Shqipëri për të ndihmuar në shuarjen e zjarreve, do t’i aktivizojë sërish, por këtë herë në kufi me Shqipërinë, ku siç shprehen autoritetet...

Vijon rreziku i zjarreve, EC: 8 vatra në 24 orët e vendit, zonat më shqetësuese

para 11 muajve - BalkanWeb

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës zjarrfikës,...

Zjarret, shfaqen 8 vatra të reja në Shqipëri

para 11 muajve - Klan Kosova

Tetë vatra të reja zjarri janë shënuar në 24 orët e fundit, sipas Emergjencave Civile, në Tiranë,Dibër, Durrës, Fier, Vlorë e Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës...

Zjarr në fshatin Corrush të Mallakastrës. Ja pasojat.

para 11 muajve - RTSH

Zjarri i fuqishëm që përfshiu pasditen e së premtes fshatin Corrush të Mallakastrës la pasoja të rënda pas. Si pasojë e flakëve janë djegur tre banesa, por fatmirësisht nuk ka patur njerëz të lënduar....

Zjarri në Çorrush të Fierit dogji mbi 4000 rrënjë ullinj

para 11 muajve - Ora news

Flakët që shpërthyen në fshatin Çorrush të bashkisë së Mallakastrës dogjën jo vetëm tre banesa të pabanuara por dhe 4 mijë rrënjë ullinj. Ky është bilanci që Emergjencat Civile publikuan sot. Zjarri ra...

Zjarret, sot 11 vatra më pak. Rrezikohet Parku Kombëtar i Qafë Shtamës

para 11 muajve - Ora news

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin shihet një rënie e numrit të vatrave të zjarrit. Nga 19 vatra zjarri që ishin identifikuar dje sot janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës,...

Zjarret, sot 11 vatra më pak. Rrezikohet Parkun Kombëtar i Qafë Shtamës

para 11 muajve - Ora news

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin shihet një rënie e numrit të vatrave të zjarrit. Nga 19 vatra zjarri që ishin identifikuar dje sot janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës,...

Vazhdon rreziku nga flakët, 8 vatra të reja zjarri në disa qarqe

para 11 muajve - Sot News

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës zjarrfikës,...

Zjarret, shfaqen 8 vatra të reja

para 11 muajve - Mapo

Tetë vatra të reja zjarri janë shënuar në 24 orët e fundit, sipas Emergjencave Civile, në Tiranë,Dibër, Durrës, Fier, Vlorë e Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës...

Situata e zjarreve/8 vatra  në 24 orët e fundit

para 11 muajve - Shekulli

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës zjarrfikës,...

Zjarret, shfaqen 8 vatra të reja në Shqipëri

para 11 muajve - Lajmi.net

Tetë vatra të reja zjarri janë shënuar në 24 orët e fundit, sipas Emergjencave Civile, në Tiranë,Dibër, Durrës, Fier, Vlorë e Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës...

Zjarret “kalojnë” kufirin. Grekët: Flakët na erdhën nga Shqipëria

para 11 muajve - Top Channel

Disa orë pasi tërhoqën avionët, të cilët i kishin dërguar në Shqipëri për të ndihmuar në shuarjen e zjarreve, do t’i aktivizojë sërish, por këtë herë në kufi me Shqipërinë, ku siç shprehen autoritetet...

Ky është numri i zjarreve në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja cilat janë zonat me rrezik

para 11 muajve - GazetaBlic

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës zjarrfikës,...

Situata e zjarreve, gjatë 24 orëve 8 vatra në të gjithë vendin

para 11 muajve - Shqiptarja

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë, Gjirokastër. Emergjencat Civile bëjnë me dije se në operacione për shuarjen e zjarreve...

8 zjarre në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat me rrezik

para 11 muajve - Gazeta Express

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës zjarrfikës,...

Shqipëria digjet, EC: 8 vatra zjarri gjatë 24 orëve në 6 qarqe

para 11 muajve - Koha Jone

Emergjencat Civile kanë publikuar të dhënat më të fundit në lidhje me situatën e zjarreve në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë...

REDUKTOHEN VATRAT E ZJARRIT... POR DIGJEN TRE BANESA

para 11 muajve - NOA

Gjatë 24 orëve të fundit vihet re një reduktim i vatrave të zjarrit, në raport me një ditë më parë kur u shënuan 19 të tilla. Deri në paraditen e kësaj të shtune në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra...

Zjarret, Athina tërheq urgjentisht avionët nga jugu i Shqipërisë

para 11 muajve - Klan Kosova

Shefi i ushtrisë greke ka urdhëruar tërheqjen e menjëhershme të avionëve grekë nga jugu i Shqipërisë. Me një urdhër urgjent dhe pa asnjë sqarim të shefit të ushtrisë greke avionët “Canadair” janë larguar...

Zjarret, Athina tërheq urgjentisht avionët nga jugu i Shqipërisë

para 11 muajve - Lajmi.net

Shefi i ushtrisë greke ka urdhëruar tërheqjen e menjëhershme të avionëve grekë nga jugu i Shqipërisë. Me një urdhër urgjent dhe pa asnjë sqarim të shefit të ushtrisë greke avionët “Canadair” janë larguar...

Zjarret “kalojnë” kufirin, Greqia: Flakët na erdhën nga Shqipëria

para 11 muajve - Koha Jone

Disa orë pasi tërhoqën avionët, të cilët i kishin dërguar në Shqipëri për të ndihmuar në shuarjen e zjarreve, do t’i aktivizojë sërish, por këtë herë në kufi me Shqipërinë, ku siç shprehen autoritetet...

Zjarret i afrohen fshatrave, situatë dramatike në Dibër, Durrës, Vlorë e Gjirokastër

para 11 muajve - Opozita

Zjarret kanë përparuar me shpejtësi nga nata e kaluar dhe sot po i afrohen fshatrave, si në Dibër, Durrës, Vlorë dhe Gjirokastër. Emergjenca Civile njoftoi se një vatër e fuqishme zjarri ka rënë në Bllatë...

Greqia akuzon Shqipërinë për zjarrëvënie të qëllimshme në kufi

para 11 muajve - Lajmi.net

Greqia tërhoqi avionët që i kishte dërguar shqipërisë për ta ndihmua për fikjen e zjarreve. Ndërkohë, mësohet se këto avionë do të riaktivizohen në tokën greke këtë, pasi ka patur disa vatra zjarri në...

Luftë me zjarret do vijojë edhe 1 muaj, riaktivizimi i flakëve rrezik për banorët

para 11 muajve - Sot News

Situate e zjarreve ka vijuar edhe gjatë ditës së djeshme të ishte problematike. Forcat e shumta të shërbimit zjarrfikës në bashkëpunim me Forcat e Armatosura të Shqipërisë si dhe me grupe të ndryshme vullnetarësh...

3 shtëpi dhe ullishte digjen nga zjarret në Shqipëri

para 11 muajve - Koha.net

Një zjarr i fuqishëm ka rënë pasditen e së premtes në fshatin Corrush të Mallakastrës. Si pasojë e flakëve janë djegur tri shtëpi, por fatmirësisht nuk ka pasur njerëz të lënduar. Zjarri ka përfshirë kodrat...

Rama nis ushtarët me lopata të shuajnë zjarret

para 11 muajve - Shekulli

Nga Erneta Shevroja Nga dita në ditë Shqipëria është më e shkrumbuar nga zjarret që kanë nisur gati një muaj më parë e nuk po shuhen. Pothuajse çdo ditë raportohen vatra të reja zjarresh, që i janë afruar...

Zjarret, Athina tërheq urgjentisht avionët nga jugu i Shqipërisë

para 11 muajve - Syri

Shefi i ushtrisë greke ka urdhëruar tërheqjen e menjëhershme të avionëve grekë nga jugu i Shqipërisë. Me një urdhër urgjent dhe pa asnjë sqarim të shefit të ushtrisë greke avionët “Canadair” janë larguar...

Greqia tërhoqi helikopterët e ndihmës, akuzon Shqipërinë: “Zjarrvënie e qëllimshme në zonat minoritare”

para 11 muajve - Blitz

Disa prej helikopterëve të ndihmës nga Greqi për të të shuar flakët që kanë pushtuar vendin tonë janë tërhequr ditën e djeshme nga shteti fqinj. Pak orë më vonë autoritetet greke u shprehën se avionët...

11 vatra zjarri më pak brenda 24 orëve

para 11 muajve - Illyria

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin shihet një rënie e numrit të vatrave të zjarrit. Nga 19 vatra zjarri që ishin identifikuar dje sot janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës,...

Zjarret i afrohen fshatrave, situatë dramatike në Dibër, Durrës, Vlorë e Gjirokastër

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Zjarret kanë përparuar me shpejtësi nga nata e kaluar dhe sot po i afrohen fshatrave, si në Dibër, Durrës, Vlorë dhe Gjirokastër. Emergjenca Civile njoftoi se një vatër e fuqishme zjarri ka rënë në Bllatë...

Situatë dramatike në Dibër, Durrës, Vlorë e Gjirokastër

para 11 muajve - Gazeta Liria

Zjarret kanë përparuar me shpejtësi nga nata e kaluar dhe sot po i afrohen fshatrave, si në Dibër, Durrës, Vlorë dhe Gjirokastër. Emergjenca Civile njoftoi se një vatër e fuqishme zjarri ka rënë në Bllatë...

Zjarret, 8 vatra në 24 orë: zonat më problematike dhe ku pritet ndërhyrja nga ajri

para 11 muajve - Te Sheshi

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës zjarrfikës,...

Zjarret, 8 vatra ne 24 ore/ Zonat me problematike

para 11 muajve - AlbPress

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës zjarrfikës,...

Zjarret, shfaqen 8 vatra të reja në Shqipëri

para 11 muajve - Fol

Tetë vatra të reja zjarri janë shënuar në 24 orët e fundit, sipas Emergjencave Civile, në Tiranë,Dibër, Durrës, Fier, Vlorë e Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës...

Zjarret, Athina tërheq urgjentisht avionët nga jugu i Shqipërisë

para 11 muajve - Opozita

Shefi i ushtrisë greke ka urdhëruar tërheqjen e menjëhershme të avionëve grekë nga jugu i Shqipërisë. Me një urdhër urgjent dhe pa asnjë sqarim të shefit të ushtrisë greke avionët “Canadair” janë larguar...

8 vatra të reja zjarri në Shqipëri

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Tetë vatra të reja zjarri janë shënuar në 24 orët e fundit, sipas Emergjencave Civile, në Tiranë,Dibër, Durrës, Fier, Vlorë e Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës...

Vijon rreziku i zjarreve, EC: 8 vatra në 24 orët e vendit, zonat më shqetësuese

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës zjarrfikës,...

Rëndohet situata nga zjarret në vend, shtohen vatrat e digjen banesa

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Vendi drejt katastrofës natyrore. Zjarret i afrohen banesave, shkatërrohen sipërfaqe të tëra me pyje. Reagojnë politikanë dhe qytetarë Rëndohet situata nga zjarret, gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë...

Akuzohet Shqipëria për zjarrëvënie të qëllimshme në kufi me Greqia

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Greqia tërhoqi avionët që i kishte dërguar shqipërisë për ta ndihmua për fikjen e zjarreve. Ndërkohë, mësohet se këto avionë do të riaktivizohen në tokën greke këtë, pasi ka patur disa vatra zjarri në...

Gjenerali grek akuzon shqiptarët për zjarrvënie të qëllimshme

para 11 muajve - Insajderi

Disa orë pasi tërhoqën avionët, të cilët i kishin dërguar në Shqipëri për të ndihmuar në shuarjen e zjarreve, do t’i aktivizojë sërish, por këtë herë në kufi me Shqipërinë, ku siç shprehen autoritetet...

Zjarret, 19 vatra aktive në vend, digjen 3 shtëpi në Mallakastër

para 11 muajve - 24 ore

Një zjarr i fuqishëm ka renë pasditen e së premtes në fshatin Corrush të Mallakastrës. Si pasojë e flakëve janë djegur tre banesa, por fatmirësisht nuk ka patur njerëz të lënduar. Zjarri ka përfshirë kodrat...

Zjarret në Shqipëri, digjen 3 shtëpi në Mallakastër

para 11 muajve - Telegrafi

Një zjarr i fuqishëm ka rënë pasditen e së premtes në fshatin Corrush të Mallakastrës. Si pasojë e flakëve janë djegur tri banesa, por fatmirësisht nuk ka patur njerëz të lënduar. Zjarri ka përfshirë kodrat...

Zjarret “kalojnë” kufirin. Grekët: Flakët na erdhën nga Shqipëria

para 11 muajve - Lajmi.net

Disa orë pasi tërhoqën avionët, të cilët i kishin dërguar në Shqipëri për të ndihmuar në shuarjen e zjarreve, do t’i aktivizojë sërish, por këtë herë në kufi me Shqipërinë, ku siç shprehen autoritetet...

Zjarret “kalojnë” kufirin. Grekët: Flakët na erdhën nga Shqipëria

para 11 muajve - Indeks online

Disa orë pasi tërhoqën avionët, të cilët i kishin dërguar në Shqipëri për të ndihmuar në shuarjen e zjarreve, do t’i aktivizojë sërish, por këtë herë në kufi me Shqipërinë, ku siç shprehen autoritetet...

Ky është bilanci i sotëm i zjarreve në Shqipëri

para 11 muajve - Gazeta Express

Një zjarr i fuqishëm ka renë pasditen e së premtes në fshatin Corrush të Mallakastrës. Si pasojë e flakëve janë djegur tre banesa, por fatmirësisht nuk ka patur njerëz të lënduar.Zjarri ka përfshirë kodrat...

Zjarret, 19 vatra aktive në vend, digjen 3 shtëpi në Mallakastër

para 11 muajve - Top Channel

Një zjarr i fuqishëm ka renë pasditen e së premtes në fshatin Corrush të Mallakastrës. Si pasojë e flakëve janë djegur tre banesa, por fatmirësisht nuk ka patur njerëz të lënduar. Zjarri ka përfshirë kodrat...

Ndodh edhe kjo! Zjarret shqiptare “emigrojnë” në Greqi

para 11 muajve - Gazeta Express

Zjarret e shumta në territorin shqiptar kanë mundur të “emigrojnë” edhe në Greqinë fqinje. Shërbimi zjarrfikës grek ka njoftuar se në orët e pasdites në zonënë greke janë përhapur disa flakë që origjininën...

Zjarret shqiptare ‘pushtojnë’ Greqinë

para 11 muajve - Syri

Sipas shërbimit zjarrfikës grek, zjarret që digjen prej disa ditësh në territorin shqiptar, në orët e pasdites së të premtes janë përhapur edhe në Greqi. Që prej orës 14:20, sipas asaj lokale, një vatër...

Kërkohet 36-vjeçari, dyshohet se nisi zjarrin në mal

para 11 muajve - Portalb

Policia ka shpallur në kërkim një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrit në fshatin Çorush në Mallakastër. Sipas policisë bëhet fjalë për shtetasin L.L banues në lagjen “Bajraktari” të Mallakastrës,...

Shpallet në kërkim 36-vjeçari që dyshohet t’i ketë vënë zjarrin Mallakastrës

para 11 muajve - Lajmi.net

Një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrit në fshatin Çorush në Mallakastër është shpallur në kërkim nga policia. Policia e Fierit thotë se bëhet fjalë për shtetasin L.L banues në lagjen...

Shpallet në kërkim 36-vjeçari që dyshohet t’i ketë vënë zjarrin Mallakastrës

para 11 muajve - Koha Jone

Një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrit në fshatin Çorush në Mallakastër është shpallur në kërkim nga policia. Policia e Fierit thotë se bëhet fjalë për shtetasin L.L banues në lagjen...

Zjarret po shkrumbojnë vendin situata dramatike në shumë zona. Fikja me helikopterë me qira

para 11 muajve - Koha Jone

Situata e zjarreve në zonën e Mallakastrës paraqitet e trishtë, masive të tëra me pyje tashmë janë shkrumbuar. Ndërkohë zjarrfikësit po luftojnë me flakët, por me mjete rrethanore pasi iu mungojnë të gjitha...

Zjarret në Shqipëri, digjen 3 shtëpi në Mallakastër

para 11 muajve - Almakos

Një zjarr i fuqishëm ka rënë pasditen e së premtes në fshatin Corrush të Mallakastrës. Si pasojë e flakëve janë djegur tri banesa, por fatmirësisht nuk ka patur njerëz të lënduar. Zjarri ka përfshirë kodrat...

Shefi i zjarrfikësve: Edhe 1 muaj betejë me zjarret

para 11 muajve - Flaka

Në territorin e Bashkisë së Tiranës janë aktive 3 vatra, ajo në malin e Derjes, në Krrabë dhe vatra e riaktivizuar në Pezë. Drejtori i Repartit të Zjarrfikësve të Tiranës kërkon nga banorët e zonave ku...

Zjarret “kalojnë” kufirin. Grekët: Flakët na erdhën nga Shqipëria

para 11 muajve - Flaka

Disa orë pasi tërhoqën avionët, të cilët i kishin dërguar në Shqipëri për të ndihmuar në shuarjen e zjarreve, do t’i aktivizojë sërish, por këtë herë në kufi me Shqipërinë, ku siç shprehen autoritetet...

Dyshohet se ndezi zjarrin në Mallakastër, shpallet në kërkim 36-vjeçari

para 11 muajve - Shekulli

Policia ka shpallur në kërkim një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrit në fshatin Çorush në Mallakastër. Sipas policisë bëhet fjalë për shtetasin L.L banues në lagjen “Bajraktari” të Mallakastrës,...

Shpallet në kërkim 36-vjeçari që dyshohet t?i ketë vënë zjarrin Mallakastrës

para 11 muajve - Albeu

Një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrit në fshatin Çorush në Mallakastër është shpallur në kërkim nga policia. Policia e Fierit thotë se bëhet fjalë për shtetasin L.L banues në lagjen...

Zjarret, mln € shpenzime për logjistikë, por s'dihet ku shkojnë

para 11 muajve - Shqiptarja

Situata e zjarreve në zonën e Mallakastrës paraqitet e trishtë, masive të tëra me pyje tashmë janë shkrumbuar. Ndërkohë zjarrfikësit po luftojnë me flakët, por me mjete rrethanore pasi iu mungojnë të gjitha...

Toka djerrë! Policia në kërkim të “pirromanit” që dogji një fshat të tërë në Mallakastër

para 11 muajve - Gazeta Express

Policia e Mallakastrës ka nisur kërkimet për një 36 vjeçar me inicialet L.L i cili dyshohet si personi përgjegjës për zjarrin masiv në fshatin Çorush, ku jeta e një sërë banorëve u vu seriozisht në rrezik....

Shpallet në kërkim një person, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

para 11 muajve - NOA

Një tjetër person është shpallur në kërkim, pasi dyshohet se ka vënë qëllimisht një zjarr. Bëhet fjalë për zjarrin e raportuar në fshatin Çorush të  Mallakastrës, ku mendohet se shkaktar i situatës ka...

Apeli i vajzës, zjarrfikësit vënë nën kontroll zjarrin në Mallakastër

para 11 muajve - BalkanWeb

Forcat zjarrfikëse në Patos kanë vënë në kontroll flakët në fshatin Çorrush që rrezikonin disa familje. Shefi i MZSH Patos, Halimi tha se është arritur të shpëtohen banesat e rrezikuara dhe se po punohet...

Dyshohet se vuri zjarrin në Mallakastër, shpallet në kërkim 36 vjeçari

para 11 muajve - Sot News

Policia ka shpallur në kerkim një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrvënies në fshatin Çorush në Mallakastër është shpallur në kërkim nga policia. Policia e Fierit thotë se bëhet fjalë për...

Zjarret në jug të Shqipërisë rrezikojnë zonat e banuara

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Situata e zjarreve paraqitet problematike edhe në jug të vendit. Vatra të fuqishme zjarri përfshinë Qarkun e Gjirokastrës, duke rrezikuar madje edhe zona të banuara. Në ndihmë kanë ardhur edhe helikopterë...

Zjarret shqiptare ‘pushtojnë’ Greqinë

para 11 muajve - Opozita

Sipas shërbimit zjarrfikës grek, zjarret që digjen prej disa ditësh në territorin shqiptar, në orët e pasdites së të premtes janë përhapur edhe në Greqi. Që prej orës 14:20, sipas asaj lokale, një vatër...

Shpallet në kërkim 36-vjeçari që dyshohet se i vuri zjarrin Mallakastrës

para 11 muajve - Ora news

Një 36-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i zjarrvënies në fshatin Çorush në Mallakastër është shpallur në kërkim nga policia. Policia e Fierit thotë se bëhet fjalë për shtetasin L.L banues në lagjen...

Situata e zjarreve në veri të Shqipërisë

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri situata për shkak të zjarreve vazhdon të jetë problematike, kryesisht në sipërfaqet pyjore. Të premten në të gjithe vendin ishin aktive 19 vatra zjarri. Per shuarjen e tyre janë angazhuar forcat...

Zjarret “kalojnë” kufirin, grekët: Flakët na erdhën nga Shqipëria

para 11 muajve - Arbresh

Disa orë pasi tërhoqën avionët, të cilët i kishin dërguar në Shqipëri për të ndihmuar në shuarjen e zjarreve, do t’i aktivizojë sërish, por këtë herë në kufi me Shqipërinë, ku siç shprehen autoritetet...

19 zjarre ende aktive, digjen tri shtëpi

para 11 muajve - Insajderi

Një zjarr i fuqishëm ka renë pasditen e së premtes në fshatin Corrush të Mallakastrës. Si pasojë e flakëve janë djegur tre banesa, por fatmirësisht nuk ka patur njerëz të lënduar. Zjarri ka përfshirë kodrat...

Policia në kërkim të pirromanit që shkrumboi një fshat

para 11 muajve - AlbPress

Rreth 10 hektarë është sipërfaqja e shkrumbuar totalisht nga zjarri në fshatin Çorush të Mallakastrës, ndërsa policia ka shpallur në kërkim shtetasin L.L, 36 vjeç. Burime zyrtare bënë të ditur se rreth...

Policia në kërkim të zjarrvënësit që shkrumboi një fshat në Mallakastër

para 11 muajve - Te Sheshi

Rreth 10 hektarë është sipërfaqja e shkrumbuar totalisht nga zjarri në fshatin Çorush të Mallakastrës, ndërsa policia ka shpallur në kërkim shtetasin L.L, 36 vjeç. Burime zyrtare bënë të ditur se rreth...

Zjarret, Athina tërheq urgjentisht avionët nga jugu i Shqipërisë

para 11 muajve - Koha.net

Shefi i ushtrisë greke ka urdhëruar tërheqjen e menjëhershme të avionëve grekë nga jugu i Shqipërisë. Me një urdhër urgjent dhe pa asnjë sqarim të shefit të ushtrisë greke avionët “Canadair” janë larguar...

Vazhdojnë zjarret në Shqipëri, në ndihmë edhe avionë grekë

para 11 muajve - Koha.net

Situata e rëndë e krijuar nga zjarret në vend gjatë muajve të fundit, ka vënë në vështirësi autoritet shqiptare. Këto të fundit nuk kanë mundur dot t’ia dalin mbanë në fikjen e zjarreve, të cilët kanë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK