http://kariera.mk

Inva Mula rikthehet si regjisore me 'Peshkatarët e Perlave'

para 9 muajve - Syri

Në vitin 1964 sopranoja, Nina Mula interpretonte rolin e Leilës në operan “Peshkatarët e Perlave”. Opera e kompozitorit Georges Bizet, me libret të Michel Carré dhe Eugène Cormon, u ngjit në skenën e TKOBAP...

“Peshkatarët e Perlave”, Inva Mula rikthehet si regjisore

para 9 muajve - Koha Jone

Në vitin 1964 sopranoja, Nina Mula interpretonte rolin e Leilës në operan “Peshkatarët e Perlave”. Opera e kompozitorit Georges Bizet, me libret të Michel Carré dhe Eugène Cormon, u ngjit në skenën e TKOBAP...

“Peshkatarët e Perlave”, Inva Mula rikthehet si regjisore

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Në vitin 1964 sopranoja, Nina Mula interpretonte rolin e Leilës në operan “Peshkatërt e Perlave”. Opera e kompozitorit Georges Bizet, me libret të Michel Carré dhe Eugène Cormon, u ngjit në skenën e TKOBAP...

Inva Mula rikthehet si regjisore me ‘Peshkatarët e Perlave’

para 9 muajve - Opozita

Në vitin 1964 sopranoja, Nina Mula interpretonte rolin e Leilës në operan “Peshkatarët e Perlave”. Opera e kompozitorit Georges Bizet, me libret të Michel Carré dhe Eugène Cormon, u ngjit në skenën e TKOBAP...

Nina Mula e Inva Mula sopranot shqiptare që mrekulluan me operën ‘Peshkatarët e Perlave’

para 9 muajve - Medial

Pas afro 53 vitesh rikthehet për herë të tretë opera ‘Peshkatarët e Perlave’ nga familja Mula. Fillimisht në vitin 1964 sopranoja, Nina Mula (e ëma e Inva Mulës) interpretonte rolin e Lejlës në operën...

Peshkatarët e perlave: Dinastia Mula përsërit historinë e Lejlas

para 9 muajve - Mapo

Foto 1 nga 4 E realizuar për herë të parë në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit, në vitin 1964 opera Peshkatarët e perlave rikthen Inva Mulën, në rolin e Lejlas që dikur e ka luajtur sopranoja Nina...

Inva Mula, pas 27 vitesh rikthehet në operën “Peshkatarët e Perlave”

para 9 muajve - Antpress

Opera “Peshkatarët e Perlave” e kompozitorit Georges Bizet, me regjisore dhe protagoniste soparanon me famë botërore, Inva Mula, do të shfaqet premierë në 22 shtator në skenën e Pallatit të Kongreseve.Në...

Inva Mula, pas 27 vitesh rikthehet në operën “Peshkatarët e Perlave”

para 9 muajve - RTV 21

“Peshkatarët e Perlave” do të shfaqet premierë në 22 shtator në skenën e Pallatit të Kongreseve Opera “Peshkatarët e Perlave” e kompozitorit Georges Bizet, me regjisore dhe protagoniste soparanon me famë...

Inva Mula pas 27 vitesh rikthehet në operën “Peshkatarët e Perlave”

para 9 muajve - TV Koha

Opera “Peshkatarët e Perlave” e kompozitorit Georges Bizet, me regjisore dhe protagoniste soparanon me famë botërore, Inva Mula, do të shfaqet premierë në 22 shtator në skenën e Pallatit të Kongreseve....

Inva Mula pas 27 vitesh rikthehet në operën “Peshkatarët e Perlave”

para 9 muajve - Koha.net

Opera “Peshkatarët e Perlave” e kompozitorit Georges Bizet, me regjisore dhe protagoniste soparanon me famë botërore Inva Mula, do të shfaqet premierë në 22 shtator në skenën e Pallatit të Kongreseve....

Inva Mula pas 27 vitesh rikthehet në operën “Peshkatarët e Perlave”

para 9 muajve - Ina

Opera “Peshkatarët e Perlave” e kompozitorit Georges Bizet, me regjisore dhe protagoniste soparanon me famë botërore Inva Mula, do të shfaqet premierë në 22 shtator në skenën e Pallatit të Kongreseve....

Inva Mula, pas 27 vitesh rikthehet në operën “Peshkatarët e Perlave”

para 9 muajve - Medial

Inva Mula, pas 27 vitesh rikthehet në operën “Peshkatarët e Perlave” Opera “Peshkatarët e Perlave” e kompozitorit Georges Bizet, me regjisore dhe protagoniste soparanon me famë botërore Inva Mula, do të...

Inva Mula pas 27 vitesh rikthehet në operën “Peshkatarët e Perlave”

para 9 muajve - Zhurnal

Opera “Peshkatarët e Perlave” e kompozitorit Georges Bizet, me regjisore dhe protagoniste soparanon me famë botërore Inva Mula, do të shfaqet premierë në 22 shtator në skenën e Pallatit të Kongreseve....

Inva Mula pas 27 vitesh rikthehet në operën “Peshkatarët e Perlave”

para 9 muajve - Aktuale

Opera “Peshkatarët e Perlave” e kompozitorit Georges Bizet, me regjisore dhe protagoniste soparanon me famë botërore, Inva Mula, do të shfaqet premierë në 22 shtator në skenën e Pallatit të Kongreseve....

Inva Mula çel sezonin artistik me "Peshkatarët e perlave" në TKOB

para 9 muajve - Shqiptarja

Opera me tri akte “Peshkatarët e Perlave” e Bizet do të cel sezonin artistik të Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit me regjinë dhe protagonizmin e sopranos me famë botërore Inva Mula. Premiera do të...

Inva Mula, pas 27 vitesh rikthehet në operën “Peshkatarët e Perlave”

para 9 muajve - BalkanWeb

Opera “Peshkatarët e Perlave” e kompozitorit Georges Bizet, me regjisore dhe protagoniste soparanon me famë botërore Inva Mula, do të shfaqet premierë në 22 shtator në skenën e Pallatit të Kongreseve....

Inva Mula, pas 27 vitesh rikthehet në operën “Peshkatarët e Perlave”

para 9 muajve - Koha Jone

Opera “Peshkatarët e Perlave” e kompozitorit Georges Bizet, me regjisore dhe protagoniste sopranon me famë botërore Inva Mula, do të shfaqet premierë më 22 shtator në skenën e Pallatit të Kongreseve. Në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK