http://kariera.mk

Audi me model të fuqishëm me 450 kuaj fuqi

para 10 muajve - RTV 21

Karavani më i fuqishëm i Audi është më i shpejtë për 0.1 sekonda Audi në panairin aktual të veturave në Frankfurt ka prezantuar modelin e ri karavan RS4 Avant. Ai është automobili më i fuqishëm nga familja...

Premiera botërore: Audi me model të fuqishëm me 450 kuaj fuqi

para 10 muajve - Antpress

Audi në panairin aktual të veturave në Frankfurt ka prezantuar modelin e ri karavan RS4 Avant. Ai është automobili më i fuqishëm nga familja e Audi A4/A5 me motor 2.9 litra TFSI bi-turbo V6, i cili prodhon...

Premiera botërore: Audi me model të fuqishëm me 450 kuaj fuqi

para 10 muajve - Gazeta e re

Audi në panairin aktual të veturave në Frankfurt ka prezantuar modelin e ri karavan RS4 Avant. Ai është automobili më i fuqishëm nga familja e Audi A4/A5 me motor 2.9 litra TFSI bi-turbo V6, i cili prodhon...

Premiera botërore: Audi me model të fuqishëm me 450 kuaj fuqi

para 10 muajve - KosovaPress

Ai është automobili më i fuqishëm nga familja e Audi A4/A5 me motor 2.9 litra TFSI bi-turbo V6, i cili prodhon 450 kuaj fuqi. Fuqia bartet në të katër rrotat përmes sistemit Audi quattro dhe ndërruesit...

Audi prezanton makinën e së ardhmes

para 10 muajve - Gazeta Express

Edhe pse mund të duket si koncepti Audi E-Tron Sportback i prezantuar në Shanghai, Elaine në fakt është shumë më i avancuar, duke sjellë nivelin e 4-të në Frankfurt Motor Show. Ashtu si E-Tron Sportback,...

Audi prezanton makinën e së ardhmes

para 10 muajve - Aktuale

Edhe pse mund të duket si koncepti  Audi E-Tron Sportback i prezantuar në Shanghai, Elaine në fakt është shumë më i avancuar, duke sjellë nivelin e 4-të në Frankfurt Motor Shoë. Ashtu si E-Tron Sportback,...

BMW M5 me 600 kuaj fuqi debuton në Frankfurt

para 10 muajve - RTV 21

BMW M5 u prezantua në  panairin e automobilave në Frankfurt Modeli i ri M5 me motor 4.4 litra M TwinPower Turbo V8, i cili prodhon 600 kuaj fuqi, është prezantuar në panairin e automobilave në Frankfurt....

Debuton BMW M5 i ri me 600 kuajfuqi

para 10 muajve - Koha.net

Modeli i ri M5 me motor 4.4 litra M TwinPower Turbo V8 me kapacitet prej 600 kuajfuqi, është prezantuar në panairin e veturave në Frankfurt. Motori është në kombinim me marshin automatik prej tetë shpejtësive...

Audi prezanton makinën e së ardhmes (Foto/Video)

para 10 muajve - Zhurnal

Edhe pse mund të duket si koncepti  Audi E-Tron Sportback i prezantuar në Shanghai, Elaine në fakt është shumë më i avancuar, duke sjellë nivelin e 4-të në Frankfurt Motor Shoë. Ashtu si E-Tron Sportback,...

RS4 Avant, supermodeli i ri i Audit

para 10 muajve - Koha.net

Audi Sport ka prezantuar në Frankfurt Motor Show modelin e ri RS4 Avant. Audi RS4 Avant i ri ka motor biturbo 2.9-litërsh V6 të marrë nga RS5 Coupe, me 450 kuajfuqi. Atij i duhen vetëm 4.1 sekonda për...

RS4 Avant, supermodeli i ri i Audit

para 10 muajve - Infokusi

Audi Sport ka prezantuar në Frankfurt Motor Show modelin e ri RS4 Avant. Audi RS4 Avant i ri ka motor biturbo 2.9-litërsh V6 të marrë nga RS5 Coupe, me 450 kuajfuqi. Atij i duhen vetëm 4.1 sekonda për...

BMW M5 për 2018 me 600 kuaj fuqi debuton në Frankfurt

para 10 muajve - Gazeta e re

Modeli i ri M5 me motor 4.4 litra M TwinPower Turbo V8, i cili prodhon 600 kuaj fuqi, është prezantuar në panairin e automobilave në Frankfurt. Njësia e motorit është e pajisur me ndërrues automatik prej...

BMW M5 për 2018 me 600 kuaj fuqi debuton në Frankfurt

para 10 muajve - KosovaPress

Njësia e motorit është e pajisur me ndërrues automatik prej tetë shpejtësive dhe fuqia bartet në të katër rrotat. Automobili nga 0 deri 100 km/h arrin për vetëm 3.4 sekonda, derisa shpejtësinë deri në...

Makina Audi A8 që ecën vetë

para 10 muajve - Albeu

Audi do të tregojë në Sallonin e Frankfurtit deri ku ka arritur në lidhje me lëvizjen autonome të makinave të tij. Audi A8 do të jetë makina e parë në botë me mundësinë e lëvizjes autonome të nivelit 3....

Ky është modeli i ri i Audit që ecën vetë

para 10 muajve - BalkanWeb

Audi do të tregojë në Sallonin e Frankfurtit deri ku ka arritur në lidhje me lëvizjen autonome të makinave të tij. Audi A8 do të jetë makina e parë në botë me mundësinë e lëvizjes autonome të nivelit 3....

Audi që ecën vet

para 10 muajve - Lajmi.net

Audi do të tregojë në Sallonin e Frankfurtit deri ku ka arritur në lidhje me lëvizjen autonome të makinave të tij. Audi A8 do të jetë makina e parë në botë me mundësinë e lëvizjes autonome të nivelit 3....

“Audi” ju lë pa fjalë… sjell makinën që ecën vetë

para 10 muajve - Mapo

Foto 1 nga 12 Audi do të tregojë në Sallonin e Frankfurtit deri ku ka arritur në lidhje me lëvizjen autonome të makinave të tij. Audi A8 do të jetë makina e parë në botë me mundësinë e lëvizjes autonome...

Makina Audi që ecën vetë

para 10 muajve - Zhurnal

Audi do të tregojë në Sallonin e Frankfurtit deri ku ka arritur në lidhje me lëvizjen autonome të makinave të tij. Audi A8 do të jetë makina e parë në botë me mundësinë e lëvizjes autonome të nivelit 3....

Makina Audi që ecën vetë [Foto]

para 10 muajve - Gazeta Express

Audi do të tregojë në Sallonin e Frankfurtit deri ku ka arritur në lidhje me lëvizjen autonome të makinave të tij. Audi A8 do të jetë makina e parë në botë me mundësinë e lëvizjes autonome të nivelit 3....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK