http://kariera.mk

Bilanci pozitiv i turizmit, 156 milionë euro

para 9 muajve - Top Channel

Kthimi i turizmit në një mundësi për zhvillimin ekonomik të vendit tashmë është fakt dhe shtimi i numrit të turistëve është shoqëruar me rritjen e të ardhurave. Banka e Shqipërisë konfirmon se për 6-mujorin...

Turizmi i sjell 156 milionë euro Shqipërisë për gjashtë muaj

para 9 muajve - Klan Kosova

Kthimi i turizmit në një mundësi për zhvillimin ekonomik të Shqipërisë tashmë është fakt dhe shtimi i numrit të turistëve është shoqëruar me rritjen e të ardhurave. Banka e Shqipërisë konfirmon se për...

Bilanci pozitiv i turizmit, 156 milionë euro

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Kthimi i turizmit në një mundësi për zhvillimin ekonomik të vendit tashmë është fakt dhe shtimi i numrit të turistëve është shoqëruar me rritjen e të ardhurave. Banka e Shqipërisë konfirmon se për 6-mujorin...

Bilanci i turizmit shqiptar arrin rekordin pozitiv

para 9 muajve - Koha.net

Teksa Shqipëria po kthehet në një destinacion turistik dhe mediat e huaja nuk pushojnë së shkruari për vendin e shqiponjave, po vijnë rezultatet e para pozitive. Sipas statistikave të publikuara nga Banka...

Sa fitoi Shqipëria këtë vit nga turizmi

para 9 muajve - Gazeta Express

Teksa Shqipëria po kthehet në një destinacion turistik dhe mediat e huaja nuk pushojnë së shkruari për vendin e shqiponjave, po vijnë rezultatet e para pozitive. Sipas statistikave të publikuara nga Banka...

Sa fitoi Shqipëria nga turizmi (Grafiku)

para 9 muajve - Antpress

Shqipëria po kthehet në një destinacion turistik dhe mediat e huaja nuk pushojnë së shkruari për vendin e shqiponjave. Kjo duket se po sjell rezultatet e para pozitive. Sipas statistikave të publikuara...

Lajmi i mirë nga turizmi dhe disa foto mahnitëse nga Shqipëria

para 9 muajve - Mapo

Foto 1 nga 24 “Vitin tjetër mos prenotoni jashtë shtetit”. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama, duke premtuar se qeveria e tij do t’i kushtojë vëmendje të madhe turizmit në vend. Në të vërtetë, teksa...

Bilanci i turizmit arrin rekordin pozitiv

para 9 muajve - Mapo

Teksa Shqipëria po kthehet në një destinacion turistik dhe mediat e huaja nuk pushojnë së shkruari për vendin e shqiponjave, po vijnë rezultatet e para pozitive. Sipas statistikave të publikuara nga Banka...

Sa fitoi Shqipëria këtë vit nga turizmi

para 9 muajve - Opozita

Teksa Shqipëria po kthehet në një destinacion turistik dhe mediat e huaja nuk pushojnë së shkruari për vendin e shqiponjave, po vijnë rezultatet e para pozitive. Sipas statistikave të publikuara nga Banka...

Të ardhura rekorde nga turizmi në Shqipëri

para 9 muajve - Albinfo

Bilanci neto i të ardhurave nga turizmi në Shqipëri në 6 muajt e parë të vitit ishte 156 milionë euro, një nivel rekord ky i pas viteve ’90 Sipas statistikave të publikuara nga Banka e Shqipërisë, bilanci...

Turizmi arrin rekordin pozitiv, milionat që mbetën në Shqipëri

para 9 muajve - Albeu

Teksa Shqipëria po kthehet në një destinacion turistik dhe mediat e huaja nuk pushojnë së shkruari për vendin e shqiponjave, po vijnë rezultatet e para pozitive. Sipas statistikave të publikuara nga Banka...

Rritet bilanci neto i të ardhurave nga turizmi, ja milionat që mbetën në Shqipëri

para 9 muajve - Sot News

Teksa Shqipëria po kthehet në një destinacion turistik dhe mediat e huaja nuk pushojnë së shkruari për vendin e shqiponjave, po vijnë rezultatet e para pozitive. Sipas statistikave të publikuara nga Banka...

Sa fitoi Shqipëria nga turizmi (grafiku)…

para 9 muajve - Te Sheshi

Shqipëria po kthehet në një destinacion turistik dhe mediat e huaja nuk pushojnë së shkruari për vendin e shqiponjave. Kjo duket se po sjell rezultatet e para pozitive. Sipas statistikave të publikuara...

Sa fitoi Shqipëria nga turizmi (grafiku)…

para 9 muajve - AlbPress

Shqipëria po kthehet në një destinacion turistik dhe mediat e huaja nuk pushojnë së shkruari për vendin e shqiponjave. Kjo duket se po sjell rezultatet e para pozitive. Sipas statistikave të publikuara...

Lajmi i mirë nga turizmi dhe disa foto mahnitëse nga Shqipëria (Fotoreportazh)

para 9 muajve - Bota Press

“Vitin tjetër mos prenotoni jashtë shtetit”. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama, duke premtuar se qeveria e tij do t’i kushtojë vëmendje të madhe turizmit në vend. Në të vërtetë, teksa Shqipëria po...

Investimet e huaja bien me 25% në tremujorin e dytë

para 9 muajve - Koha Jone

BSH: Investimet e huaja 200 milionë euro, ose 25% më pak se vitin e kaluar Investimet e huaja direkte pësuan rënie në tremujorin e dytë të vitit. Sipas Bankës së Shqipërisë, investimet e huaja kishin vlerën...

Investimet e huaja bien me 25% në tremujorin e dytë

para 9 muajve - Gazeta Telegraf

BSH: Investimet e huaja 200 milionë euro, ose 25% më pak se vitin e kaluar Investimet e huaja direkte pësuan rënie në tremujorin e dytë të vitit. Sipas Bankës së Shqipërisë, investimet e huaja kishin vlerën...

Investimet e huaja, alergji nga Shqipëria: Bien edhe me 25%, gjatë tremujorit të dytë

para 9 muajve - Syri

Investimet e huaja direkte pësuan rënie në tremujorin e dytë të vitit. Sipas Bankës së Shqipërisë, investimet e huaja kishin vlerën e 200 milionë eurove, 25% më pak krahasuar me të njëjtën periudhë të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK