http://kariera.mk

Ministri i Shëndetësisë për vdekjet në QKUK: Problemi nuk ka qenë tek faktori njeri

para 10 muajve - Gazeta Express

Lidhur me tri vdekjet e dyshimta të cilat ndodhën ditën më parë në QKUK, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se ende nuk dihet saktë se çfarë ka ndodhur. Ai ka thënë se problemi nuk ka qenë...

Ministri i ri i Shëndetësisë flet për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Zeri

Lidhur me tri vdekjet e dyshimta të cilat ndodhën ditën më parë në QKUK, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se ende nuk dihet saktë se çfarë ka ndodhur. Ai ka thënë se problemi nuk ka qenë...

Ministri Ismaili për vdekjet e dyshimta në QKUK: Nuk ka pasur gabime nga stafi

para 10 muajve - Zeri

Lidhur me tri vdekjet e dyshimta të cilat ndodhën ditën më parë në QKUK, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se ende nuk dihet saktë se çfarë ka ndodhur. Ai ka thënë se problemi nuk ka qenë...

Shfaqen dyshime të tjera për vdekjet në QKUK, nuk është vetëm oksigjeni

para 10 muajve - Gazeta Express

Komisionet e formuara nga SHSKUK-ja për vdekjen e tre pacientëve në klinikat e QKUK-së, kanë hedhur dyshimet e para mbi shkakun. Përveç oksigjenit për çka u raportua dje, dyshime janë hedhur edhe për oksidull-in...

Policia nis hetimet për rastet e vdekjeve në QKUK

para 10 muajve - GazetaBlic

Disa pacientë kanë ndërruar jetë brenda pak ditësh, pasi janë nxjerrë nga sallat e operacionit në klinikat kirurgjike të Qendrës Klinike Universitare (QKUK) në Prishtinë. Deri më tash nuk janë bërë të...

Ministri Ismaili për vdekjet e dyshimta në QKUK: Nuk ka pasur gabime nga stafi

para 10 muajve - Lajmi.net

Lidhur me tri vdekjet e dyshimta të cilat ndodhën ditën më parë në QKUK, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se ende nuk dihet saktë se çfarë ka ndodhur. Ai ka thënë se problemi nuk ka qenë...

Policia nis hetimet për rastet e vdekjeve në QKUK

para 10 muajve - RTV 21

Nuk dihen ende shkaqet e vdekjeve së  disa personave në QKUK Disa pacientë kanë ndërruar jetë brenda pak ditësh, pasi janë nxjerrë nga sallat e operacionit në klinikat kirurgjike të Qendrës Klinike Universitare...

Policia nis hetimet për rastet e vdekjeve në QKUK

para 10 muajve - Koha.net

Disa pacientë kanë ndërruar jetë brenda pak ditësh, pasi janë nxjerrë nga sallat e operacionit në klinikat kirurgjike të Qendrës Klinike Universitare (QKUK) në Prishtinë. Deri më tash nuk janë bërë të...

Prokuroria po Grumbullon Informata për Vdekjet e Dyshimta

para 10 muajve - Kallxo

Pas raportimit për vdekje të dyshimta në QKUK, prokuroria ka nisur mbledhjen e informatave. Prokuroria ka nisur mbledhjen e informatave pas raportimeve të kohëve të fundit për vdekje të dyshimta në QKUK....

Ministri i Shëndetësisë për vdekjet në QKUK: Problemi nuk ka qenë tek faktori njeri

para 10 muajve - Arbresh

Lidhur me tri vdekjet e dyshimta të cilat ndodhën ditën më parë në QKUK, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se ende nuk dihet saktë se çfarë ka ndodhur. Ai ka thënë se problemi nuk ka qenë...

Ja çfarë thotë ministri i Shëndetësisë për vdekjet në QKUK

para 10 muajve - Sovrani

Lidhur me tri vdekjet e dyshimta të cilat ndodhën ditën më parë në QKUK, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se ende nuk dihet saktë se çfarë ka ndodhur. Ai ka thënë se problemi nuk ka qenë...

Shfaqen dyshime të tjera për vdekjet në QKUK, nuk është vetëm oksigjeni

para 10 muajve - Periskopi

Komisionet e formuara nga SHSKUK-ja për vdekjen e tre pacientëve në klinikat e QKUK-së, kanë hedhur dyshimet e para mbi shkakun. Përveç oksigjenit për çka u raportua dje, dyshime janë hedhur edhe për oksidull-in...

Kjo është arsyeja tjetër për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Sovrani

Komisionet e formuara nga SHSKUK-ja për vdekjen e tre pacientëve në klinikat e QKUK-së, kanë hedhur dyshimet e para mbi shkakun. Përveç oksigjenit për çka u raportua dje, dyshime janë hedhur edhe për oksidull-in...

Salla operative nën hetime, thonë që s'kanë vdekur 4 por 2

para 10 muajve - Albeu

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës , të enjten më 7 shtator, kanë vdekur dy persona, nga siç thuhet, komplikimet gjatë operacioneve. Vdekja e tyre është cilësuar si e dyshimtë. Të paktën për një...

Ministri Ismaili për vdekjet e dyshimta në QKUK: Nuk ka pasur gabime nga stafi

para 10 muajve - Insajderi

Lidhur me tri vdekjet e dyshimta të cilat ndodhën ditën më parë në QKUK, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka thënë se ende nuk dihet saktë se çfarë ka ndodhur. Ai ka thënë se problemi nuk ka qenë...

Identifikohen dyshimet se vdekjet në QKUK nuk ishin të natyrshme

para 10 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 shtator - Këtë të hënë u raportua se të enjten e kaluar në QKUK, kanë ndodhur katër vdekje gjatë operacioneve, dhe u dyshua se ato nuk ishin të natyrshme, por shkaku i problemeve gjatë trajtimit...

Sallat operative në QKUK, nën hetime

para 10 muajve - Indeks online

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, të enjten më 7 shtator, kanë vdekur dy persona, nga siç thuhet, komplikimet gjatë operacioneve. Vdekja e tyre është cilësuar si e dyshimtë. Të paktën për një...

Sallat operative në QKUK, nën hetime

para 10 muajve - GazetaBlic

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, të enjten më 7 shtator, kanë vdekur dy persona, nga siç thuhet, komplikimet gjatë operacioneve. Vdekja e tyre është cilësuar si e dyshimtë. Të paktën për një...

Policia nis hetimet për rastet e vdekjeve në QKUK

para 10 muajve - Periskopi

Disa pacientë kanë ndërruar jetë brenda pak ditësh, pasi janë nxjerrë nga sallat e operacionit në klinikat kirurgjike të Qendrës Klinike Universitare (QKUK) në Prishtinë. Deri më tash nuk janë bërë të...

Sallat operative në QKUK, nën hetime

para 10 muajve - Lajmi.net

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, të enjten më 7 shtator, kanë vdekur dy persona, nga siç thuhet, komplikimet gjatë operacioneve. Vdekja e tyre është cilësuar si e dyshimtë. Të paktën për një...

Oksigjeni shkaku i vdekjeve në QKU?

para 10 muajve - Gazeta Express

Këtë të hënë u raportua se të enjten e kaluar në QKUK, kanë ndodhur katër vdekje gjatë operacioneve, dhe u dyshua se ato nuk ishin të natyrshme, por shkaku i problemeve gjatë trajtimit mjekësor. Për, këto...

Policia nis hetimet për rastet e vdekjeve në QKUK

para 10 muajve - Gazeta e re

Disa pacientë kanë ndërruar jetë brenda pak ditësh, pasi janë nxjerrë nga sallat e operacionit në klinikat kirurgjike të Qendrës Klinike Universitare (QKUK) në Prishtinë. Deri më tash nuk janë bërë të...

Sallat operative në QKUK, nën hetime

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, të enjten më 7 shtator, kanë vdekur dy persona, nga siç thuhet, komplikimet gjatë operacioneve. Vdekja e tyre është cilësuar si e dyshimtë nga sindikalistët....

Policia nis hetimet për rastet e vdekjeve në QKUK

para 10 muajve - KosovaPress

Deri më tash nuk janë bërë të ditura shkaqet e vdekjes së këtyre personave. Sipas një raportimi të QKUK-së thuhet se bëhet fjalë për dy vdekje të dyshimta, përderisa është raportuar se kanë ndodhur katër...

Identifikohen dyshimet se vdekjet në QKUK nuk ishin të natyrshme

para 10 muajve - GazetaBlic

Këtë të hënë u raportua se të enjten e kaluar në QKUK, kanë ndodhur katër vdekje gjatë operacioneve, dhe u dyshua se ato nuk ishin të natyrshme, por shkaku i problemeve gjatë trajtimit mjekësor. Për, këto...

Dërgohen jashtë vendit analizat për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Albinfo

Menjëherë janë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për të hulumtuar “dyshimet” e ngritura  për  ndonjë parregullsi të mundshme Qendra Klinike Universitare e Kosovës njofton se pas  dy vdekjeve të dyshimta...

Oksigjeni shkaku i vdekjeve në QKU?

para 10 muajve - Infokusi

Këtë të hënë u raportua se të enjten e kaluar në QKUK, kanë ndodhur katër vdekje gjatë operacioneve, dhe u dyshua se ato nuk ishin të natyrshme, por shkaku i problemeve gjatë trajtimit mjekësor. Për, këto...

Oksigjeni shkaku i vdekjeve në QKUK?

para 10 muajve - Infokusi

Këtë të hënë u raportua se të enjten e kaluar në QKUK, kanë ndodhur katër vdekje gjatë operacioneve, dhe u dyshua se ato nuk ishin të natyrshme, por shkaku i problemeve gjatë trajtimit mjekësor. Për, këto...

Hetohen sallat operative të QKUK-së, vdesin disa pacientë

para 10 muajve - Albinfo

Sipas njoftimit, në QKUK, të enjten më 7 shtator, kanë vdekur dy persona, nga siç thuhet, komplikimet gjatë operacioneve. Edhe dy pacientë të tjerë kanë vdekur nga komplikimet, që nga disa e enjte Disa...

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Gazeta Express

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me shqetësim e ka pritur lajmin e vdekjes së pacientëve në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK. FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të zbardhet...

Fillojnë hetimet për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 13 shtator - Prokuroria ka nisur hetimet për tri vdekjet e dyshimta që kanë ndodh ditëve të fundit në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar Ekrem...

Fillojnë hetimet për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Klan Kosova

Prokuroria ka nisur hetimet për tri vdekjet e dyshimta që kanë ndodh ditëve të fundit në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar Ekrem Lutfiu, zëdhënës për media....

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Telegrafi

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me shqetësim e ka pritur lajmin e vdekjes së pacientëve në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK,. FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të zbardhet...

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKUK

para 10 muajve - RTV 21

Duhet të pritet vlerësimi përfundimtar nga ana e zyrtarëve përgjegjës të ngarkuar për rastin konkret Federata e Sindikatave të Shëndetësisë  (FSSHK) së Kosovës përmes një deklarate për media thotë se me...

Sallat operative në QKUK, nën hetime

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, të enjten më 7 shtator, kanë vdekur dy persona, nga siç thuhet, komplikimet gjatë operacioneve. Vdekja e tyre është cilësuar si e dyshimtë. Të paktën për një...

Sallat operative në QKUK, nën hetime

para 10 muajve - Arbresh

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, të enjten më 7 shtator, kanë vdekur dy persona, nga siç thuhet, komplikimet gjatë operacioneve. Vdekja e tyre është cilësuar si e dyshimtë. Të paktën për një...

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKU

para 10 muajve - GazetaBlic

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me shqetësim e ka pritur lajmin e vdekjes së pacientëve në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK,. FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të zbardhet...

Zbulohet shkaku i vdekjeve në QKUK

para 10 muajve - Bota Press

Këtë të hënë u raportua se të enjten e kaluar në QKUK, kanë ndodhur katër vdekje gjatë operacioneve, dhe u dyshua se ato nuk ishin të natyrshme, por shkaku i problemeve gjatë trajtimit mjekësor. Për, këto...

Ky ishte shkaku i vdekjeve të dyshimta në QKUK?

para 10 muajve - Periskopi

Këtë të hënë u raportua se të enjten e kaluar në QKUK, kanë ndodhur katër vdekje gjatë operacioneve, dhe u dyshua se ato nuk ishin të natyrshme, por shkaku i problemeve gjatë trajtimit mjekësor. Për, këto...

FSSHK kërkon që të zbardhen vdekjet në QKUK

para 10 muajve - Klan Kosova

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka reaguar ndaj vdekjes së pacientëve në QKUK. “FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të zbardhet rasti i vdekjes së tyre në mënyrë që...

SKANDAL/ Vdekjet në QKUK nuk ishin të natyrshme

para 10 muajve - Sovrani

Këtë të hënë u raportua se të enjten e kaluar në QKUK, kanë ndodhur katër vdekje gjatë operacioneve, dhe u dyshua se ato nuk ishin të natyrshme, por shkaku i problemeve gjatë trajtimit mjekësor. Për, këto...

FSSHK kërkon që të zbardhen vdekjet në QKUK

para 10 muajve - GazetaBlic

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka reaguar ndaj vdekjes së pacientëve në QKUK. “FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të zbardhet rasti i vdekjes së tyre në mënyrë që...

Oksigjeni shkaku i vdekjeve në QKUK?

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Këtë të hënë u raportua se të enjten e kaluar në QKUK, kanë ndodhur katër vdekje gjatë operacioneve, dhe u dyshua se ato nuk ishin të natyrshme, por shkaku i problemeve gjatë trajtimit mjekësor. Për, këto...

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKU

para 10 muajve - Indeks online

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me shqetësim e ka pritur lajmin e vdekjes së pacientëve në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK,. FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të zbardhet...

Prokuroria nis hetimet për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Telegrafi

Javën që lamë pas, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), kanë ndërruar jetë tre persona. Deri më tani ende nuk janë bërë të ditura arsyet e vdekjes së këtyre personave, edhe pse tashmë Ministri...

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Almakos

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me shqetësim e ka pritur lajmin e vdekjes së pacientëve në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK,. FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të zbardhet...

​A do t’ua ndryshojnë mendimin Haradinajt e Ismajlit vdekjet në QKU?

para 10 muajve - Gazeta Express

Heroike e konsideroi punën e mjekëve në QKUK, kryeministri Ramush Haradinaj në vizitën e tij të parë në Emergjencë, si shef i ekzekutivit, të hënën mbrëma. Vetëm pak orë pas kësaj vizite e vlerësimi, në...

Prokuroria nis hetime, policia demanton QKUK-në për numrin e vdekje të dyshimta

para 10 muajve - Zeri

Prokuroria e Shtetit tashmë ka autorizuar Policinë e Kosovës që të fillojë hetimet lidhur me vdekjen e katër pacientëve, të cilët që nga dita e enjte kanë ndërruar jetë në klinikat kirurgjike të QKUK-së....

Identifikohen dyshimet se vdekjet në QKUK nuk ishin të natyrshme

para 10 muajve - Gazeta Max

Këtë të hënë u raportua se të enjten e kaluar në QKUK, kanë ndodhur katër vdekje gjatë operacioneve, dhe u dyshua se ato nuk ishin të natyrshme, por shkaku i problemeve gjatë trajtimit mjekësor. Për, këto...

Ministri Ismaili për vdekjet e dyshimta në QKUK: Do të hetohen në nivelin më të lartë

para 10 muajve - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka njoftuar opinionin rreth vdekjeve të dyshimta që kanë ndodhur në QKUK, ku ka theksuar se Ministria e Shëndetësisë ka urdhëruar të gjitha inspektoratet që të fillojnë...

Prokuroria fillon hetimet për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Indeks online

Prokuroria e Shtetit ka nisur hetimet lidhur me vdekjen e tre pacientëve në QKUK. “Ju njoftoj se Prokuroria ka filluar hetimet lidhur me vdekjen e tre (3) pacientëve në QKUK” kanë thënë në një përgjigje...

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKU

para 10 muajve - Infokusi

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me shqetësim e ka pritur lajmin e vdekjes së pacientëve në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK,. FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të zbardhet...

Ismaili: Vdekjet e dyshimta në QKUK do të hetohen në nivelin më të lartë

para 10 muajve - Zeri

Ministri i ri i Shëndetësisë Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, ka informuar opinionin lidhur me veprimet konkrete të ndërmarra nga ana e tij lidhur me rastet e raportuara për "vdekjet e dyshimta”...

Ministri Deklarohet për ‘Vdekjet e Dyshimta’ në QKUK

para 10 muajve - Kallxo

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, përmes një deklarate, ka thënë se që nga dita e djeshme ka angazhuar inspektoratet e Ministrisë për të filluar hetimet ‘e pavarura dhe të detajuara’ për vdekjet e...

Ismajli: Vdekjet e dyshimta në QKUK do të hetohet në nivelin më të lartë

para 10 muajve - Zeri

Ministri i ri i Shëndetësisë Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, ka informuar opinionin lidhur me veprimet konkrete të ndërmarra nga ana e tij lidhur me rastet e raportuara për "vdekjet e dyshimta”...

Edhe një vdekje në QKUK, kësaj radhe nipi i ish deputetit të Kuvendit

para 10 muajve - Presheva Jone

Ilustrim Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka reaguar pas vdekjes së një foshnje në QKUK, dy ditë më parë. Kjo foshnjë dy muajshe ishte e djalit të vëllaut të ish deputetit Kelmendi. Ish deputeti...

Reagojnë edhe sindikalistët për vdekjet në QKUK, kanë këtë kërkesë për autoritetet

para 10 muajve - Sovrani

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me shqetësim e ka pritur lajmin e vdekjes së pacientëve në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK. FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të zbardhet...

Ministri Ismaili: Ja veprimet që do ndërmarrim pas vdekjeve të dyshimta

para 10 muajve - Albeu

Ministri i ri i Shëndetësisë Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, ka informuar opinionin lidhur me veprimet konkrete të ndërmarra nga ana e tij lidhur me rastet e raportuara për "vdekjet e dyshimta”...

MSH: Analizat e vdekjeve të dyshimta në QKUK do të dërgohen jashtë vendit

para 10 muajve - Indeks online

Ministria e Shëndetësisë ka informuar opinionin lidhur me veprimet konkrete të ndërmarra nga ana e tij lidhur me rastet e raportuara për “vdekjet e dyshimta” në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës....

Prokuroria nis hetime, policia demanton QKUK-në për numrin e vdekje të dyshimta

para 10 muajve - Gazeta Express

Prokuroria e Shtetit tashmë ka autorizuar Policinë e Kosovës që të fillojë hetimet lidhur me vdekjen e katër pacientëve, të cilët që nga dita e enjte kanë ndërruar jetë në klinikat kirurgjike të QKUK-së....

Ministri i Shëndetësisë deklarohet për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Klan Kosova

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka reaguar lidhur me “vdekjet e dyshimta” në QKUK. Ai përmes një deklarate për media ka treguar për veprimet konkrete të ndërmarrë nga ana e tij lidhur mbi vdekjet...

”Analizat për vdekjet e dyshimta në QKUK dërgohen jashtë vendit”

para 10 muajve - RTV 21

Ministri Ismaili lëshoi deklaratë lidhur me vdekjet e dyshimta në QKUK Që nga e hëna Ministria e Shëndetësisë ka ndërmarrë veprime konkrete për vdekjet e dyshuara në QKUK. Si rrjedhojë, kjo ministri ia...

Ministri i Shëndetësisë thotë se vdekjet e dyshimta në QKUK do të hetohet në nivelin më të lartë

para 10 muajve - Zeri

Ministri i ri i Shëndetësisë Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, ka informuar opinionin lidhur me veprimet konkrete të ndërmarra nga ana e tij lidhur me rastet e raportuara për "vdekjet e dyshimta”...

Fillojnë hetimet për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Bota Press

Prokuroria ka nisur hetimet për tri vdekjet e dyshimta që kanë ndodh ditëve të fundit në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar Ekrem Lutfiu, zëdhënës për media....

Ministri Ismaili kërkon hetim të detajuar për vdekjet në QKUK, premton transparencë maksimale

para 10 muajve - Lajmi.net

Ministri i ri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka kërkuar hetime të dëtajuara dhe profesionale për rastin e vdkejeve në QKUK, që ndodhen të enjtën, disa ditë para se ai të merrte dëtyren. Ismaili në një deklaratë...

Për vdekjet e dyshimta në QKUK reagon edhe ministria e Uran Ismajlit: Ja çka paralajmëron!

para 10 muajve - GazetaBlic

Ministri i ri i Shëndetësisë Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, dëshiron të informojë opinionin lidhur me veprimet konkrete të ndërmarrë nga ana e tij lidhur me rastet e raportuara për “vdekjet...

QKUK jep detaje për vdekjet e dyshimta të pacientëve

para 10 muajve - Albeu

Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, se që nga dita e enjte klinikat kirurgjike në QKUK, janë raportuar dy raste të vdekjeve të ndodhura gjatë operacionit . QKUK njofton se përkohësisht...

Ministri i Shëndetësisë thotë se vdekjet e dyshimta në QKUK do të hetohet në nivelin më të lartë

para 10 muajve - Gazeta Express

Ministri i ri i Shëndetësisë Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, dëshiron të informojë opinionin lidhur me veprimet konkrete të ndërmarrë nga ana e tij lidhur me rastet e raportuara për “vdekjet...

MSH-ja i dërgon analizat jashtë vendit për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Koha.net

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, dëshiron të informojë opinionin lidhur me veprimet konkrete të ndërmarra nga ana e tij lidhur me rastet e raportuara për “vdekjet...

QKUK jep detaje për vdekjet e dyshimta të pacientëve

para 10 muajve - Zeri

Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, se që nga dita e enjte klinikat kirurgjike në QKUK, janë raportuar dy raste të vdekjeve të ndodhura gjatë operacionit. QKUK njofton se përkohësisht...

QKUK jep detaje për vdekjet e dyshimta të pacientëve

para 10 muajve - GazetaBlic

Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, se që nga dita e enjte klinikat kirurgjike në QKUK, janë raportuar dy raste të vdekjeve të ndodhura gjatë operacionit. QKUK njofton se që nga dita...

Edhe një vdekje e dyshimtë në QKUK

para 10 muajve - Telegrafi

Një grua ka vdekur derisa ishte duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Rasti ka ndodh dje, rreth orës 16:00, ndërsa vdekja është cilësuar si e dyshimtë nga Policia. “Një mashkull K/Shqiptar...

QKUK jep detaje për vdekjet e dyshimta të pacientëve

para 10 muajve - Gazeta Express

Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, se që nga dita e enjte klinikat kirurgjike në QKUK, janë raportuar dy raste të vdekjeve të ndodhura gjatë operacionit. QKUK njofton se  që nga dita...

QKUK pezullon operacionet

para 10 muajve - Telegrafi

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e Ortopedisë,...

Vdekje e Dyshimtë në QKUK

para 10 muajve - Kallxo

Një person e ka raportuar dje në polici vdekjen e bashkëshortes që po trajtohej në QKUK. Në raportin e përditshëm të policisë thuhet se një person e ka raportuar në polici vdekjen e bashkëshortes. Raportuesi...

Detaje të reja për hetimin e ‘vdekjeve të dyshimta’ në QKUK

para 10 muajve - Insajderi

Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës (QKUK) ka bërë të ditur se operacionet nëpër klinikat tjera janë duke u zhvilluar normalisht, përveç në Klinën Kirurgjike, në të cilën janë pezulluar operimet....

Ministri Ismaili për vdekjet e dyshimta në QKUK: Do të hetohen në nivelin më të lartë

para 10 muajve - Almakos

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka njoftuar opinionin rreth vdekjeve të dyshimta që kanë ndodhur në QKUK, ku ka theksuar se Ministria e Shëndetësisë ka urdhëruar të gjitha inspektoratet që të fillojnë...

Edhe një vdekje e dyshimtë në QKUK

para 10 muajve - Gazeta Express

Një grua ka vdekur derisa ishte duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Rasti ka ndodh dje, rreth orës 16:00, ndërsa vdekja është cilësuar si e dyshimtë nga Policia. “Një mashkull K/Shqiptar...

Në QKUK ndalen operacionet “jourgjente”, pas rasteve të vdekjeve

para 10 muajve - Lajmi.net

. Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) ka njoftuar se që nga dita e enjte janë pezulluar përkohësisht operacionet e planifikuara, jo urgjente. “Rastet urgjente nga blloku kirurgjik janë duke u...

QKUK: Puna në sallat e operacioneve po zhvillohet normalisht

para 10 muajve - RTV 21

Kërkohet hapësirë për hulumtim nga organet kompetente Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën...

Në sallat e operacionit të QKUK punët po vazhdojnë normalisht

para 10 muajve - Zeri

Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, përmes një njoftimi për opinionin, se janë duke u zhvilluar normalisht punët në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrikë, në...

Ismaili: Analizat për vdekjet e dyshimta në QKUK dërgohen jashtë

para 10 muajve - Infokusi

Që nga e hëna Ministria e Shëndetësisë ka ndërmarrë veprime konkrete për vdekjet e dyshuara në QKUK. Si rrjedhojë, kjo ministri ia ka nisur analizat jashtë vendit analizat për vdekjet e dyshimta. Kështu...

QKUK pezullon operacionet

para 10 muajve - Klan Kosova

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në atë të Ortopedisë, ORL-së dhe  Klinikën...

Alarmuese/ Pezullohen operacionet në QKUK pas vdekjeve të fundit

para 10 muajve - Albeu

Për shkak të vdekjes së 4 pacientëve në klinikat e QKUK-së, kjo e fundit ka marrë vendim për pezullimin e të gjitha operacioneve të planifikuara. Burime të Gazetës Shneta bëjnë të ditur se ndërhyrjet kirurgjikale...

Në sallat e operacionit të QKUK punët po vazhdojnë normalisht

para 10 muajve - Koha.net

Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, përmes një njoftimi për opinionin, se janë duke u zhvilluar normalisht punët në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrikë, në...

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Gazeta e re

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me shqetësim e ka pritur lajmin e vdekjes së pacientëve në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK. FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të zbardhet...

Alarmante, QKUK-ja pezullon të gjitha operacionet në klinika

para 10 muajve - Politiko

Burime të Gazetës Shneta bëjnë të ditur se ndërhyrjet kirurgjikale janë ndërprerë për shkak të vdekjes së pacientëve në klinikën e Urologjisë, Kirurgjisë dhe Neurokirurgjisë. Për momentin në QKUK janë...

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Periskopi

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me shqetësim e ka pritur lajmin e vdekjes së pacientëve në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK,. FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të zbardhet...

Alarmante, QKUK-ja pezullon të gjitha operacionet në klinika

para 10 muajve - Zeri

Për shkak të vdekjes së 4 pacientëve në klinikat e QKUK-së, kjo e fundit ka marrë vendim për pezullimin e të gjitha operacioneve të planifikuara. Burime të Gazetës Shneta bëjnë të ditur se ndërhyrjet kirurgjikale...

QKU: Nuk janë bllokuar operacionet, po hetojmë vdekjet e dyshimta

para 10 muajve - GazetaBlic

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e Ortopedisë,...

QKUK pezullon operacionet

para 10 muajve - Lajm

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në atë të Ortopedisë, ORL-së dhe  Klinikën...

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKU

para 10 muajve - Insajderi

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me shqetësim e ka pritur lajmin e vdekjes së pacientëve në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK,. FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të zbardhet...

QKUK pezullon operacionet

para 10 muajve - Indeks online

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin  publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e Ortopedisë,...

Alarmante, QKUK-ja pezullon të gjitha operacionet në klinika

para 10 muajve - GazetaBlic

Për shkak të vdekjes së 4 pacientëve në klinikat e QKUK-së, kjo e fundit ka marr vendim për pezullimin e të gjitha operacioneve të planifikuara. Burime të Gazetës Shneta bëjnë të ditur se ndërhyrjet kirurgjikale...

Humb jetën një femër në QKUK

para 10 muajve - Albeu

Policia e Kosovës , në raportin 24 orësh, ka bërë me dije se dje në QKUK, në orën 16:00, ka ndodhur një rast i cilësuar “Vdekje e Dyshimtë”. “Një mashkull K/Shqiptar ka informuar se bashkëshortja e tij,...

Alarmante, QKUK-ja pezullon të gjitha operacionet në klinika

para 10 muajve - Gazeta Express

Për shkak të vdekjes së 4 pacientëve në klinikat e QKUK-së, kjo e fundit ka marr vendim për pezullimin e të gjitha operacioneve të planifikuara. Burime të Gazetës Shneta bëjnë të ditur se ndërhyrjet kirurgjikale...

Sindikalistët kërkojnë zbardhjen e vdekjeve të dyshimta në QKU

para 10 muajve - KosovaPress

FSSHK kërkon nga autoritetet përgjegjëse që sa më parë të zbardhet rasti i vdekjes së tyre në mënyrë që të shmangen keqinterpretimet të cilat po raportohen nga burime të ndryshme anonime, institucionet...

QKUK pezullon operacionet

para 10 muajve - Almakos

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e Ortopedisë,...

Edhe një vdekje e dyshimtë në QKUK

para 10 muajve - Almakos

Një grua ka vdekur derisa ishte duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Rasti ka ndodh dje, rreth orës 16:00, ndërsa vdekja është cilësuar si e dyshimtë nga Policia. “Një mashkull K/Shqiptar...

Ministri Ismaili për vdekjet e dyshimta në QKUK: Do të hetohen në nivelin më të lartë

para 10 muajve - Gazeta Max

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka njoftuar opinionin rreth vdekjeve të dyshimta që kanë ndodhur në QKUK, ku ka theksuar se Ministria e Shëndetësisë ka urdhëruar të gjitha inspektoratet që të fillojnë...

Prokuroria nis hetimet për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Insajderi

Javën që lamë pas, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), kanë ndërruar jetë tre persona. Deri më tani ende nuk janë bërë të ditura arsyet e vdekjes së këtyre personave, edhe pse tashmë Ministri...

Prokuroria fillon hetimet për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Prokuroria e Shtetit ka nisur hetimet lidhur me vdekjen e tre pacientëve në QKUK. “Ju njoftoj se Prokuroria ka filluar hetimet lidhur me vdekjen e tre (3) pacientëve në QKUK” kanë thënë në një përgjigje...

Edhe një vdekje e dyshimtë në QKUK

para 10 muajve - Klan Kosova

Një grua ka vdekur derisa ishte duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, njofton Klan Kosova. Rasti ka ndodh dje, rreth orës 16:00, ndërsa vdekja është cilësuar si e dyshimtë nga Policia....

Vdes një grua në QKUK, Policia e cilëson “Vdekje të dyshimtë”

para 10 muajve - Koha.net

Policia e Kosovës, në raportin 24 orësh, ka bërë me dije se dje në QKUK, në orën 16:00, ka ndodhur një rast i cilësuar “Vdekje e Dyshimtë”. “Një mashkull K/Shqiptar ka informuar se bashkëshortja e tij,...

Edhe një vdekje e dyshimtë në QKUK

para 10 muajve - Lajmi.net

Para pakë ditëve në QKUK kanë ndodhur katër vdekje për një ditë. Të gjitha janë cilësuar si të dyshimta. Një vdekje e dyshimtë ka ndodhur edhe të martën. Policia e Kosovës ka informuar se me datë 12 shtatorë...

Edhe një vdekje e dyshimtë në QKUK

para 10 muajve - Zeri

Në Qendrën Klinikë Universitare të Kosovës (QKUK), ditën e djeshme ka ndodhur një vdekje, e cila prej Policisë së Kosovës është cilësuar si e dyshimtë. Rasti është konfirmuar në raportin 24 orësh të Policisë...

QKUK jep detaje për vdekjet e dyshimta të pacientëve

para 10 muajve - Gazeta Max

Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, se që nga dita e enjte klinikat kirurgjike në QKUK, janë raportuar dy raste të vdekjeve të ndodhura gjatë operacionit. QKUK njofton se përkohësisht...

Analizat për vdekjet e dyshimta në QKUK do të dërgohen jashtë vendit

para 10 muajve - Periskopi

Që nga e hëna Ministria e Shëndetësisë ka ndërmarrë veprime konkrete për vdekjet e dyshuara në QKUK. Si rrjedhojë, kjo ministri ia ka nisur analizat jashtë vendit analizat për vdekjet e dyshimta. Kështu...

Ismaili: Analizat për vdekjet e dyshimta në QKUK dërgohen jashtë vendit

para 10 muajve - KosovaPress

Si rrjedhojë, kjo ministri ia ka nisur analizat jashtë vendit analizat për vdekjet e dyshimta. Kështu ka njoftuar ministri Shëndetësisë Uran Ismaili në një deklaratë dërguar mediave. Deklarata e Ismailit...

Alarmante, QKUK-ja pezullon të gjitha operacionet në klinika

para 10 muajve - Infokusi

Për shkak të vdekjes së 4 pacientëve në klinikat e QKUK-së, kjo e fundit ka marrë vendim për pezullimin e të gjitha operacioneve të planifikuara. Burime të Gazetës Shneta bëjnë të ditur se ndërhyrjet kirurgjikale...

Ismaili: Analizat për vdekjet e dyshimta në QKUK dërgohen jashtë

para 10 muajve - Gazeta e re

Që nga e hëna Ministria e Shëndetësisë ka ndërmarrë veprime konkrete për vdekjet e dyshuara në QKUK. Si rrjedhojë, kjo ministri ia ka nisur analizat jashtë vendit analizat për vdekjet e dyshimta. Kështu...

Flet ministri i Shëndetësisë për vdekjet në QKUK

para 10 muajve - Sovrani

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka reaguar në lidhje me vdekjet e dyshimta në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Përmes një deklarate nga ai ka  renditur veprimet konkrete të kësaj ministrie...

Edhe një vdekje e dyshimtë në QKUK

para 10 muajve - Gazeta Max

Një grua ka vdekur derisa ishte duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Rasti ka ndodh dje, rreth orës 16:00, ndërsa vdekja është cilësuar si e dyshimtë nga Policia. “Një mashkull K/Shqiptar...

Deklaratë e ministrit të Shëndetësisë, Ismaili, për “vdekjet e dyshimta” në QKUK

para 10 muajve - KosovaLive360

Ministri i Shëndetësisë Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, dëshiron të informojë opinionin lidhur me veprimet konkrete të ndërmarrë nga ana e tij lidhur me rastet e raportuara për “vdekjet...

Ministri Ismaili kërkon hetim të detajuar për vdekjet në QKUK

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Ministri i ri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka kërkuar hetime të dëtajuara dhe profesionale për rastin e vdkejeve në QKUK, që ndodhen të enjtën, disa ditë para se ai të merrte dëtyren.  Ismaili në një deklaratë...

Ministri Ismaili kërkon hetim të detajuar për vdekjet në QKUK, premton transparencë maksimale

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i ri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka kërkuar hetime të dëtajuara dhe profesionale për rastin e vdkejeve në QKUK, që ndodhen të enjtën, disa ditë para se ai të merrte dëtyren. Ismaili në një deklaratë...

QKU: Nuk janë bllokuar operacionet, po hetojmë vdekjet e dyshimta

para 10 muajve - AlbPortali

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e Ortopedisë,...

QKUK jep detaje për vdekjet e dyshimta të pacientëve

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, se që nga dita e enjte klinikat kirurgjike në QKUK, janë raportuar dy raste të vdekjeve të ndodhura gjatë operacionit. QKUK njofton se  që nga dita...

QKUK ka një njoftim të rëndësishëm

para 10 muajve - Arbresh

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin  publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e Ortopedisë,  Klinikën...

QKUK jep detaje për vdekjet e dyshimta të pacientëve

para 10 muajve - Bota Press

Zyra e drejtorit të Përgjithshëm të QKUK bën të ditur, se që nga dita e enjte klinikat kirurgjike në QKUK, janë raportuar dy raste të vdekjeve të ndodhura gjatë operacionit. QKUK njofton se  që nga dita...

QKUK pezullon operacionet

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në atë të Ortopedisë, ORL-së dhe  Klinikën...

Edhe një vdekje e dyshimtë në QKUK, ja çfarë thotë policia

para 10 muajve - Periskopi

Një grua ka vdekur derisa ishte duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Rasti ka ndodhur dje, rreth orës 16:00, ndërsa vdekja është cilësuar si e dyshimtë nga Policia. “Një mashkull...

QKUK: Në klinika është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit

para 10 muajve - KosovaLive360

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e Ortopedisë,  Klinikën e ORL-së dhe  Klinikën...

Ja çka thonë në QKUK për vdekjet e dyshimta që ndodhën ditët e fundit

para 10 muajve - Periskopi

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e Ortopedisë,...

QKUK: Operacionet po zhvillohen normalisht, përveç kirurgjisë

para 10 muajve - Insajderi

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin  publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e Ortopedisë, ...

Alarmante, QKUK-ja pezullon të gjitha operacionet në klinika

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Për shkak të vdekjes së 4 pacientëve në klinikat e QKUK-së, kjo e fundit ka marr vendim për pezullimin e të gjitha operacioneve të planifikuara. Burime të Gazetës Shneta bëjnë të ditur se ndërhyrjet kirurgjikale...

QKUK pezullon operacionet e planifikuara

para 10 muajve - Gazeta e re

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e Ortopedisë,...

QKUK-ja pezullon të gjitha operacionet në klinika

para 10 muajve - Bota Press

Botapress, 13 shtator- Për shkak të vdekjes së 4 pacientëve në klinikat e QKUK-së, kjo e fundit ka marrë vendim për pezullimin e të gjitha operacioneve të planifikuara. Burime të Gazetës Shneta bëjnë të...

Kryeministër vepro! Alarmante, QKUK pezullon gjitha operacionet në klinika

para 10 muajve - Sovrani

Vetëm dy ditë më parë kryeministri Ramush Haradinaj vizitoi Qendrën Emergjente të QKUK-së, ku tha se po bëhet një pune heroike. Mirëpo brenda këtij institucioni ka aq shumë probleme të akumuluara nga të...

QKU: Nuk janë bllokuar operacionet, po hetojmë vdekjet e dyshimta

para 10 muajve - KosovaPress

Ndërkohë, nga dita e enjte,  përkohësisht janë pezulluar rastet e operacioneve të planifikuara (jo urgjente) në bllokun e klinikave kirurgjike. Rastet urgjente nga blloku kirurgjik  janë operuar në sallat...

QKUK pezullon operacionet jo urgjente

para 10 muajve - Arbresh

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e Ortopedisë,...

QKU: Nuk janë bllokuar operacionet, po hetojmë vdekjet e dyshimta

para 10 muajve - 10minuta

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) njofton opinionin publik se është duke u zhvilluar normalisht puna në sallat e operacionit në Klinikën e Gjinekologjisë me Obstetrike, në Klinikën e Ortopedisë,...

Alarmante kjo që po ndodh në QKUK në këto momente !

para 10 muajve - Bota Press

Për shkak të vdekjes së 4 pacientëve në klinikat e QKUK-së, kjo e fundit ka marrë vendim për pezullimin e të gjitha operacioneve të planifikuara. Burime të Gazetës Shneta bëjnë të ditur se ndërhyrjet kirurgjikale...

QKUK-ja pezullon të gjitha operacionet në klinika

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Për shkak të vdekjes së 4 pacientëve në klinikat e QKUK-së, kjo e fundit ka marr vendim për pezullimin e të gjitha operacioneve të planifikuara. Burime të Gazetës Shneta bëjnë të ditur se ndërhyrjet kirurgjikale...

Edhe një vdekje e dyshimtë në QKUK

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Para pakë ditëve në QKUK kanë ndodhur katër vdekje për një ditë. Të gjitha janë cilësuar si të dyshimta. Një vdekje e dyshimtë ka ndodhur edhe të martën. Policia e Kosovës ka informuar se me datë 12 shtatorë...

Kërkohet hetim i jashtëm për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Klan Kosova

Drejtori Ekzekutiv i Organizatës për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi “ KISCOMS ”, Xheladin Ujkani, ka reaguar ndaj rastit të katër vdekjeve të dyshimta brenda klinikave të kirurgjisë në QKUK. Përmes një...

Kërkohet hetim i jashtëm për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Gazeta Express

​ Drejtori Ekzekutiv i Organizatës për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi “ KISCOMS ”, Xheladin Ujkani, ka reaguar ndaj rastit të katër vdekjeve të dyshimta brenda klinikave të kirurgjisë në QKUK. Përmes...

Kërkohet hetim i jashtëm për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Indeks online

Drejtori Ekzekutiv i Organizatës për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi “ KISCOMS ”, Xheladin Ujkani, ka reaguar ndaj rastit të katër vdekjeve të dyshimta brenda klinikave të kirurgjisë në QKUK. Përmes një...

Kërkohet hetim i jashtëm për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Zeri

Drejtori Ekzekutiv i Organizatës për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi “ KISCOMS ”, Xheladin Ujkani, ka reaguar ndaj rastit të katër vdekjeve të dyshimta brenda klinikave të kirurgjisë në QKUK. Përmes një...

Kërkohet hetim i jashtëm për vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Arbresh

Drejtori Ekzekutiv i Organizatës për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi “ KISCOMS ”, Xheladin Ujkani, ka reaguar ndaj rastit të katër vdekjeve të dyshimta brenda klinikave të kirurgjisë në QKUK. Përmes një...

Vdekjet e dyshimta në QKUK, të hetohen nga jashtë

para 10 muajve - Sovrani

Drejtori Ekzekutiv i Organizatës për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi “ KISCOMS ”, Xheladin Ujkani përmes një postimi në Facebook ka folur për rastin e katër vdekjeve të dyshimta brenda Klinikave të Kirurgjisë...

Vdekje të dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Koha.net

Në Klinikën e Kirurgjisë, brenda një dite kanë vdekur katër persona; njëri prej tyre fëmijë. Ngjarja ka ndodhur javën që shkoi por e tëra ka kaluar në heshtje derisa nuk u bë publike nga mediat. Sot është...

Çka po ndodhë në QKUK, katër vdekje të dyshimta brenda ditës

para 10 muajve - Indeks online

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Në Klinikën e Kirurgjisë, brenda një dite kanë vdekur katër persona;...

Vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Telegrafi

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Të enjten e kaluar, në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK kanë vdekur...

Kërkohet hetim i jashtëm për rastin e katër vdekjeve të dyshimta brenda QKUK

para 10 muajve - Periskopi

Drejtor Ekzekutiv i Organizatës për Arsim, Shkencë dhe Shëndetësi “ KISCOMS ”, Xheladin Ujkani përmes një postimi në Facebook ka folur për rastin e katër vdekjeve të dyshimta brenda Klinikave të Kirurgjisë...

Çka po ndodhë në QKUK, katër vdekje të dyshimta brenda ditës

para 10 muajve - Indeks online

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Në Klinikën e Kirurgjisë, brenda një dite kanë vdekur katër persona;...

Publikohen dyshimet e para për 3 vdekjet brenda ditës në QKUK

para 10 muajve - Gazeta Express

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Në Klinikën e Kirurgjisë, brenda një dite kanë vdekur katër persona;...

Si ndodhën katër vdekje brenda një dite në QKUK?

para 10 muajve - Lajmi.net

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Në Klinikën e Kirurgjisë, brenda një dite kanë vdekur katër persona;...

Vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Almakos

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Të enjten e kaluar, në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK kanë vdekur...

Publikohen dyshimet e para për 3 vdekjet brenda ditës në QKUK

para 10 muajve - Infokusi

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Në Klinikën e Kirurgjisë, brenda një dite kanë vdekur katër persona;...

Si ndodhën katër vdekje të dyshimta në QKUK brenda një nate

para 10 muajve - Insajderi

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Të enjten e kaluar, në Klinikën e Kirurgjisë në QKUK kanë vdekur...

Si ndodhën katër vdekje brenda një dite në QKUK?

para 10 muajve - Bota Press

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Në Klinikën e Kirurgjisë, brenda një dite kanë vdekur katër persona;...

Vdekjet e dyshimta në QKUK

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Në Klinikën e Kirurgjisë, brenda një dite kanë vdekur katër persona;...

Si ndodhën katër vdekje brenda një dite në QKUK?

para 10 muajve - Arbresh

Do të duhej të ishte vendi ku gjen shërim dhe i shpëton rrezikut nga vdekja, por në Qendrën Klinike Universitare ka ndodhur e kundërta. Në Klinikën e Kirurgjisë, brenda një dite kanë vdekur katër persona;...

Vdekjet e ditëve të fundit alarmojnë QKUK-në

para 10 muajve - Albeu

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët, zyrtarë të...

QKUK po hulumton rastet e vdekjeve në klinikat kirurgjikale

para 10 muajve - Klan Kosova

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët , zyrtarë të...

QKUK po heton rastet e vdekjeve në klinikat kirurgjikale

para 10 muajve - Lajmi.net

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët , zyrtarë të...

Vdekjet e dyshimta në QKUK, nisin hetimet për rasin

para 10 muajve - Gazeta Express

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët, zyrtarë të...

QKUK po hulumton rastet në klinikat kirurgjikale

para 10 muajve - Indeks online

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës , dr. Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët , zyrtarë...

QKUK po hulumton rastet në klinikat kirurgjikale

para 10 muajve - KosovaLive360

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës , dr. Curr Gjocaj,  gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune  me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët , zyrtarë...

QKUK po hulumton rastet e vdekjeve në klinikat kirurgjikale

para 10 muajve - Koha.net

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët, zyrtarë të...

QKUK po hulumton rastet në klinikat kirurgjikale

para 10 muajve - Indeks online

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës , dr. Curr Gjocaj,  gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune  me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët , zyrtarë...

Tri vdekje të dyshimta për një ditë, QKUK nis hulumtimin

para 10 muajve - Bota Press

Dje u raportua se javën e kaluar nga 18 operacione, në tri raste nuk ka mbijetuar pacienti, e sot menjëherë ka marrë QKUK’ja. Curr Gjocaj, drejtor i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar...

Rrëfim nga ndërtimi i Emergjencës së re në QKUK, ku kontestohet lokacioni

para 10 muajve - Lajmi.net

Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës  (QKUK), çështjen e hapësirave të vogla duhet ta durojë deri në vitin 2019-të. Pasi që në oborrin e QKUK-së, mbrapa objektit të Emergjencës...

Menaxhmenti i QKUK-së akuzohet për vdekjen e një foshnje

para 10 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 shtator - Kryetari i Partisë “Fjala”, Gëzim Kelmendi nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka thënë se krimi i organizuar që ka përfshi shëndetësinë kosovare po vazhdon të shkaktoj vdekje të...

QKUK po hulumton rastet e vdekjeve në klinikat kirurgjikale

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët, zyrtarë të...

QKUK po hulumton rastet në klinikat kirurgjikale

para 10 muajve - KosovaPress

Në takim  u diskutua në lidhje  me punën  në bllokun operativ kirurgjikal, me theks të veçantë në lidhje me rastet e fundit të raportuara nga klinikat përkatëse, si komplikime të mundshme të gjendjes shëndetësore...

QKUK po hulumton rastet në klinikat kirurgjikale

para 10 muajve - Gazeta e re

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës , dr. Curr Gjocaj, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët , zyrtarë...

QKUK formon komision për hetimin e vdekjeve të dyshimta gjatë operimeve

para 10 muajve - Insajderi

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës , Curr Gjocaj,  gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim pune  me drejtorët e klinikave kirurgjikale, anesteziologët , zyrtarë...

Menaxhmenti i QKUK-së akuzohet për vdekjen e një foshnje

para 10 muajve - Albeu

Kryetari i Partisë “Fjala”, Gëzim Kelmendi nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka thënë se krimi i organizuar që ka përfshi shëndetësinë kosovare po vazhdon të shkaktoj vdekje të pacientëve të ndryshëm....

‘Çartet’ Gëzimi, flet për vdekjen e foshnjës në QKUK

para 10 muajve - Indeks online

Kryetari i Partisë “Fjala”, Gëzim Kelmendi nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka thënë se krimi i organizuar që ka përfshi shëndetësinë kosovare po vazhdon të shkaktoj vdekje të pacientëve të ndryshëm....

Haradinaj në QKUK, premton përmirësim të gjendjes në shëndetësi

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i ri i vendit, Ramush Haradinaj pas një dite të ngjeshur që ka pasur me marrjen e detyrës së re si shef i ekzekutivit në mbrëmje ka qëndruar për vizitë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës....

Haradinaj në QKUK, premton përmirësim të gjendjes në shëndetësi

para 10 muajve - Zeri

Kryeministri i ri i vendit, Ramush Haradinaj pas një dite të ngjeshur që ka pasur me marrjen e detyrës së re si shef i ekzekutivit në mbrëmje ka qëndruar për vizitë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës....

‘Çartet’ Gëzimi, flet për vdekjen e foshnjës në QKUK

para 10 muajve - Infokusi

Kryetari i Partisë “Fjala”, Gëzim Kelmendi nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka thënë se krimi i organizuar që ka përfshi shëndetësinë kosovare po vazhdon të shkaktoj vdekje të pacientëve të ndryshëm....

Haradinaj në emergjencë!

para 10 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Haradinaj vizitoi QKUK-në! Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar...

Haradinaj vizitoi Qendrën Klinike Universitare të Kosovës

para 10 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar në orët e mbrëmjes Qendrën Klinike...

Kryeministri Haradinaj vizitoi Qendrën Klinike Universitare të Kosovës

para 10 muajve - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar në orët e mbrëmjes Qendrën Klinike...

Haradinaj: Do ta përmirësojmë gjendjen në shëndetësi

para 10 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar në orët e mbrëmjes Qendrën Klinike Universitare...

Haradinaj premton përmirësimin e gjendjes në shëndetësi

para 10 muajve - RTV 21

Vizita e parë e kryeministrit Haradinaj ishte në QKUK Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli si dhe ministri i Shëndetësisë,...

Haradinaj në Emergjencë, inspekton kushtet

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, dhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar në orët e mbrëmjes Qendrën Klinike Universitare...

Haradinaj: Do ta përmirësojmë gjendjen në shëndetësi

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar në orët e mbrëmjes Qendrën Klinike...

Haradinaj në Emergjencë, inspekton kushtet

para 10 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, dhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar në orët e mbrëmjes Qendrën Klinike Universitare...

Kryeministri Haradinaj vizitoi Qendrën Klinike Universitare të Kosovës

para 10 muajve - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar në orët e mbrëmjes Qendrën Klinike...

Kryeministri Haradinaj vizitoi QKUK-në!

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar në orët e mbrëmjes Qendrën Klinike...

Shëndetësia në emergjencë

para 10 muajve - Politiko

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar në orët e mbrëmjes Qendrën Klinike...

Haradinaj në QKUK

para 10 muajve - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinja, vizitën e parë si kryeministër e po e realizon në QKUK. AI është shoqëruar edhe nga zëvendëskryeministri Behxhet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismajli,...

Haradinaj viziton QKUK-në

para 10 muajve - Indeks online

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinja, vizitën e parë si kryeministër e po e realizon në QKUK. Haradinaj është i shoqëruar edhe nga zëvendëskryeministri, Behxhet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë,...

Haradinaj në Emergjencë

para 10 muajve - Koha.net

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, vizitën e parë si kryeministër po e realizon në QKUK. Haradinaj është i shoqëruar edhe nga zëvendëskryeministri, Behgjet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë, Uran...

Katër ditë pas vdekjeve të dyshimta, Haradinaj thotë se ”QKUK po bën punë heroike”

para 10 muajve - Sovrani

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK), Curr Gjocaj, njoftoi sot për tri vdekje të dyshimta që ndodhën të enjtën e 7 shtatorit në QKUK. Për këto tri vdekje...

Haradinaj vizitën e parë në QKUK

para 10 muajve - RTV 21

Kryeministri i Kosovës viziton Qendrën Klikine Universitare të Prishtinës Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, vizitën e parë si kryeministër po e realizon në QKUK. Haradinaj është i shoqëruar edhe...

Kryeministri Haradinaj vizitoi QKUK-në!

para 10 muajve - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar në orët e mbrëmjes Qendrën Klinike...

Haradinaj në QKUK

para 10 muajve - Almakos

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinja, vizitën e parë si kryeministër e po e realizon në QKUK. Ai është shoqëruar edhe nga zëvendëskryeministri Behxhet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismajli,...

Katër ditë pas vdekjeve të dyshimta, Haradinaj thotë se “QKUK po bën punë heroike”

para 10 muajve - Insajderi

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (ShSKUK), Curr Gjocaj, njoftoi sot për tri vdekje të dyshimta që ndodhën të enjtën e 7 shtatorit në QKUK. Për këto tri vdekje...

Haradinaj premton përmirësimin e gjendjes në shëndetësi

para 10 muajve - Periskopi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, vizitën e parë si kryeministër e realizoi në QKUK gjatë orëve të mbrëmjes, ku ishte i shoqëruar nga zv. kryeministri Bexhet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë,...

Haradinaj: Do ta përmirësojmë gjendjen në shëndetësi

para 10 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar në orët e mbrëmjes Qendrën Klinike...

Kryeministri Haradinaj vizitoi Qendrën Klinike Universitare të Kosovës

para 10 muajve - Sovrani

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar në orët e mbrëmjes Qendrën Klinike...

Kryeministri Haradinaj vizitoi Qendrën Klinike Universitare të Kosovës

para 10 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar në orët e mbrëmjes Qendrën Klinike...

Haradinaj premton përmirësimin e gjendjes në shëndetësi

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, vizitën e parë si kryeministër e realizoi në QKUK gjatë orëve të mbrëmjes, ku ishte i shoqëruar nga zv. kryeministri Bexhet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë,...

Haradinaj premton përmirësimin e gjendjes në shëndetësi

para 10 muajve - KosovaPress

Mjeku kujdestar Avdush Bajgora, e ka njoftuar kryeministrin për gjendjen në QKUK, i cili i tha se janë në gjendje para falimentimit. “Na jemi në gjendjen para kolapsit. Shpresojmë shumë në Qeverinë e juaj...

Tri vdekje të dyshimta në QKUK brenda një dite

para 10 muajve - Zhurnal

Vetëm ditën e enjte kanë ndërruar jetë tre persona që po operoheshin në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), derisa arsyet për këto humbje të jetëve ende janë të paqarta. Lajmin për Insajderin...

Haradinaj viziton QKUK-në

para 10 muajve - Arbresh

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinja, vizitën e parë si kryeministër e po e realizon në QKUK. Haradinaj është i shoqëruar edhe nga zëvendëskryeministri, Behxhet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë,...

Haradinaj flet për gjendjen e ekonomisë, shëndetësisë si dhe njohjet karshi Kosovës!

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Haradinaj, në mbledhje e parë e cila është duke u mbajtur tani, ka folur për gjendjen e rëndë në ekonomi, shëndetësi si dhe për çështjen e njohjeve të reja për Kosovën, raporton Gazeta Blic....

Haradinaj viziton QKUK-në

para 10 muajve - Sovrani

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinja, vizitën e parë si kryeministër e po e realizon në QKUK. Haradinaj është i shoqëruar edhe nga zëvendëskryeministri, Behxhet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë,...

Haradinaj në QKUK

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinja, vizitën e parë si kryeministër e po e realizon në QKUK. Haradinaj është i shoqëruar edhe nga zëvendëskryeministri, Behxhet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë,...

Haradinaj në QKUK

para 10 muajve - Periskopi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinja, vizitën e parë si kryeministër e po e realizon në QKUK. Haradinaj është i shoqëruar edhe nga zëvendëskryeministri, Behxhet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë,...

Haradinaj në QKUK

para 10 muajve - KosovaPress

Haradinaj është i shoqëruar edhe nga zëvendëskryeministri, Behxhet Pacolli dhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismajli, të cilët janë pritur nga drejtori i Emergjencës Basri Lenjani, nga i cili po informohen...

Emergjenca pa barna të listës esenciale, alarmin e drejtuesve të saj s’e dëgjon askush

para 10 muajve - Koha.net

Ndonëse është adresa kryesore ku drejtohen rastet më të rënda dhe urgjente, Klinika e Emergjencës në QKUK ka mungesë të barnave esenciale. Janë katër lloje të barnave nga lista esenciale, të cilat kjo...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK