http://kariera.mk

Tahiri: Kam nisur punën në ndryshimin e Ligjit për Konfiskimin e Pasurisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se e ka njoftuar shefen e zyrës së BE’së në Prishtinë dhe atë të EULEX’it, për hapat që ka ndërmarrë për tre nisma ligjore për ndryshimin e Kodit Penal, atë...

Papadopoulou: EULEX vazhdon të japë mbështetje sundimit të ligjit në Kosovë

para 10 muajve - Klan Kosova

Shefja e Misionit të Bashkimit Europian për Sundimin e Ligjit në Kosovë, Alexandra Papadopoulou, ka potencuar edhe njëherë se EULEX, do jap mbështetjen e vazhdueshme në Ministrinë e Drejtësisë, për luftimin...

BE do të ndihmojë Kosovën në avancimin e sundimit të ligjit

para 10 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se BE vazhdon të jetë e gatshme ta ndihmojë Kosovën në procesin e avancimit të sundimit të ligjit konform agjendës evropiane për...

EULEX premton përkrahje për Ministrinë e Drejtësisë

para 10 muajve - Koha.net

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX) Alexandra Papadopoulou, njofton kumtesa ministrore, transmeton Koha.net....

Tahiri pret Papadopoulou, flasim për bashkëpunim

para 10 muajve - Indeks online

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX) Alexandra  Papadopoulou. Gjatë takimit, Tahiri dhe Papadopoulou...

BE do të ndihmojë Kosovën në avancimin e sundimit të ligjit

para 10 muajve - Zeri

Përfaqësuesja e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se BE vazhdon të jetë e gatshme ta ndihmojë Kosovën në procesin e avancimit të sundimit të ligjit konform agjendës evropiane për...

BE do të ndihmojë Kosovën në avancimin e sundimit të ligjit

para 10 muajve - RTV 21

Apostolova u takua sot me Tahirin Përfaqësuesja e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se BE vazhdon të jetë e gatshme ta ndihmojë Kosovën në procesin e avancimit të sundimit të ligjit...

Apostolova takon ministrin Tahiri

para 10 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesja e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se BE vazhdon të jetë e gatshme ta ndihmojë Kosovën në procesin e avancimit të sundimit të ligjit konform agjendës evropiane për...

Apostolova takon ministrin Tahiri

para 10 muajve - Klan Kosova

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri është takuar me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian, njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova. Tahiri shprehu përkushtimin e Ministrisë...

Tahiri në takim njoftues me Papadopouloun, flasin për mbështetjen e EULEX-it në fushën e drejtësisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Alexandra Papadopoulou. “Gjatë takimit, Tahiri dhe  Papadopoulou...

Ministri i Drejtësisë nisë hapat konkretë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

para 10 muajve - Lajmi.net

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka ndëmarrë hapat e parë për të përafruar ndryshimin e Kodit Penal, Kodin e Procedurës Penale dhe Ligjin për Konfiskimin e Pasurisë si akte ligjore të domsodoshme...

Ministri i Drejtësisë nisë hapat konkretë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

para 10 muajve - Indeks online

Sot, Ministri i Drejtësisë,  Abelard Tahiri, u takua me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian, njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë,  Nataliya Apostolova. Tahiri shprehu përkushtimin e Ministrisë...

Tahiri: Kam nisur punën në ndryshimin e Ligjit për Konfiskimin e Pasurisë

para 10 muajve - Infokusi

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se e ka njoftuar shefen e zyrës së BE’së në Prishtinë dhe atë të EULEX’it, për hapat që ka ndërmarrë për tre nisma ligjore për ndryshimin e Kodit Penal, atë...

Kroacia mbështet Kosovën në proceset integruese

para 10 muajve - RTV 21

Pacolli ka informuar diplomaten kroate me prioritetet e politikës së jashtme të Kosovës Ambasadorja e Kroacisë në Prishtinë, Marija Kapitanoviq sot ka rikonfirmuar vazhdimin e përkrahjes së fuqishme të...

Pacolli vazhdon takimet formale, pret ambasadoren kroate

para 10 muajve - Zeri

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli dhe ambasadorja e Kroacisë, Marija Kapitanović, kanë zhvilluar takim formal, në të cilin, përfaqësuesja kroate ka uruar Pacollin me rastin e pranimit të detyrave të...

Pacolli vazhdon takimet formale, pret ambasadoren kroate

para 10 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli dhe ambasadorja e Kroacisë, Marija Kapitanović, kanë zhvilluar takim formal, në të cilin, përfaqësuesja kroate ka uruar Pacollin me rastin e pranimit të detyrave të...

Ministri i Drejtësisë nisë hapat konkretë kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka ndëmarrë hapat e parë për të përafruar ndryshimin e Kodit Penal, Kodin e Procedurës Penale dhe Ligjin për Konfiskimin e Pasurisë si akte ligjore të domsodoshme...

Pacolli thekson prioritet fokusimin në diplomacinë ekonomike

para 10 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviqin. Ambasadorja Kapitanoviq i ka...

BE do të ndihmojë Kosovën në avancimin e sundimit të ligjit

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2017 – Përfaqësuesja e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka thënë se BE-ja vazhdon të jetë e gatshme ta ndihmojë Kosovën në procesin e avancimit të sundimit të ligjit,...

EULEX do të vazhdojë mbështetjen për sistemin e drejtësisë

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2017 – Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim kortezie shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Alexandra  Papadopoulou....

Turqia rikonfirmon mbështetjen për Kosovën

para 10 muajve - 10minuta

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli takoi ambasadoren e Turqisë Kivilcim Kiliç. Ambasadorja Kiliç ka ri-konfirmuar, në emër të shtetit të saj mbështetjen dhe bashkëpunimin...

Tahiri në takim njoftues me Papadopouloun, flasin për mbështetjen e EULEX-it në fushën e drejtësisë

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues shefen e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Alexandra Papadopoulou. “Gjatë takimit, Tahiri dhe  Papadopoulou...

Ministri i Drejtësisë takohet me shefen e Zyrës së BE-së

para 10 muajve - Gazeta e re

Sot, Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, u takua me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian, njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova. Tahiri shprehu përkushtimin e Ministrisë...

BE do të ndihmojë Kosovën në avancimin e sundimit të ligjit

para 10 muajve - KosovaPress

Ajo këto komente i bëri gjatë një takimi që pati me ministrin e Drejtësisë, Abelard Tahiri të cilin e uroi për përgjegjësinë e re, për të udhëhequr me Ministrinë e Drejtësisë. Ajo njëkohësisht nënvizoi...

Tahiri takoi shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian, znj Apostolova

para 10 muajve - Bota Press

Sot, Ministri i Drejtësisë, z. Abelard Tahiri,  u takua me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian, njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, znj. Nataliya Apostolova. Ministri Tahiri shprehu përkushtimin...

Delawie uron Hamzën për pozitën e ministrit, thotë se Amerika partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - Gazeta Express

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Hamza: Amerika partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - Klan Kosova

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delaëie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

”SHBA-të partner kyç për zhvillimin e Kosovës”

para 10 muajve - RTV 21

Hamza e njoftoi ambasadorin amerikan për prioritetet e Qeverisë Ministri i Financave, Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie ku diskutuan...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - Alsat-M

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Pacolli vazhdon aktivitetet, takon ambasadoren kroate

para 10 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli dhe ambasadorja e Kroacisë, Marija Kapitanović, kanë zhvilluar takim formal, në të cilin, përfaqësuesja kroate ka uruar Pacollin me rastin e pranimit të detyrave të...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - Indeks online

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

SHBA, partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - Koha.net

Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka pritur në takim ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet dy vendeve, në veçanti në fushën e ekonomisë dhe financave....

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - GazetaBlic

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - Lajmi.net

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Kroacia premton mbështetje të fuqishme për Kosovën

para 10 muajve - Gazeta e re

Ambasadorja e Kroacisë në Prishtinë, Marija Kapitanoviq, ka rikonfirmuar sot vazhdimin e përkrahjes së fuqishme të shtetit të saj për forcimin e subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës, avancimit të proceseve...

Kroacia premton mbështetje të fuqishme për Kosovën

para 10 muajve - KosovaPress

Ajo këto komente i bëri gjatë një takimi që pati me zëvendëskryeministrin e parë dhe shefin e diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli. Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm, Pacolli ka informuar...

Kroacia premton mbështetje të fuqishme për Kosovën

para 10 muajve - Medial

Ambasadorja e Kroacisë në Prishtinë, Marija Kapitanoviq, ka rikonfirmuar sot vazhdimin e përkrahjes së fuqishme të shtetit të saj për forcimin e subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës, avancimit të proceseve...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - Infokusi

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Turqia rikonfirmon mbështetjen për Kosovën

para 10 muajve - RTV 21

Pacolli kërkoi që kjo mbështetja të vazhdojë edhe më tutje Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli takoi ambasadoren e Turqisë, Kivilcim Kiliç. Ambasadorja Kiliç ka...

Kosova e Turqia me vullnet të dyanshëm për thellimin e bashkëpunimit

para 10 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli takoi sot Ambasadoren e Turqisë, ri-konfirmohet mbështetje dhe bashkëpunimi dypalësh, transmeton Koha.net. Në vazhdën e takimeve...

Pacolli kërkon nga Turqia mbështetje për njohjet

para 10 muajve - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri i parë njëherit ministër I Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim edhe Ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Ambasadorja turke  ka përgëzuar...

Pacolli takoi ambasadoren e Turqisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Në vazhdën e takimeve me korin diplomatik të akredituar në Kosovë, Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim edhe Ambasadoren...

SHBA – partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2017 – Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka pritur në takim ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, ku kanë diskutuar për bashkëpunimin ndërmjet dy vendeve, në veçanti në...

Hamza: Amerika partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delaëie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - Insajderi

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - KosovaPress

Hamza e falënderoi ambasadorin Greg Delawie për bashkëpunimin dhe ndihmën e ofruar gjatë tërë këtyre viteve nga Shtetet të Bashkuara të Amerikës, si partner kyç për zhvillimin e Kosovës, në veçanti për...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - KosovaLive360

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës partner kyç për zhvillimin e Kosovës

para 10 muajve - Gazeta e re

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie, ku diskutuan për bashkëpunimin ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara...

Pacolli kërkon nga Turqia mbështetje për njohjet

para 10 muajve - Gazeta Max

Zëvendëskryeministri i parë njëherit ministër I Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim edhe Ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Ambasadorja turke  ka përgëzuar...

Turqia rikonfirmon mbështetjen për Kosovën

para 10 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli takoi ambasadoren e Turqisë Kivilcim Kiliç. Ambasadorja Kiliç ka ri-konfirmuar, në emër të shtetit të saj mbështetjen dhe bashkëpunimin...

Pacolli takoi ambasadoren e Turqisë

para 10 muajve - Arbresh

Në vazhdën e takimeve me korin diplomatik të akredituar në Kosovë, Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim edhe Ambasadoren...

Turqia rikonfirmon mbështetjen për Kosovën

para 10 muajve - KosovaPress

Ambasadorja Kiliç ka ri-konfirmuar, në emër të shtetit të saj mbështetjen dhe bashkëpunimin e plotë të Turqisë në konsolidimin e mëtejmë të shtetësisë së Kosovës në aspektin ndërkombëtarë, përfshirë integrimin...

Ambasadori Delawie viziton ministrin Hamza

para 10 muajve - Albeu

Ministri i Financave , Bedri Hamza sot pret në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie .Takimi zhvillohet në Ministrinë e Financave , ndërsa realizohet në ditën e tretë...

Delawie takohet me ministrin Hamza

para 10 muajve - Klan Kosova

Ministri i Financave, Bedri Hamza,  pret sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Ky takim do të mbahet në orën 11:50, transmeton Klan Kosova Interesante

Delawie viziton ministrin Hamza

para 10 muajve - RTV 21

Takimi në ditën e tretë të punë së qeverisë së re Ministri i Financave, Bedri Hamza sot pret në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Takimi zhvillohet në Ministrinë...

​Ambasadori Delawie viziton ministrin Hamza

para 10 muajve - Indeks online

Ministri i Financave, Bedri Hamza sot pret në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie. Takimi zhvillohet në Ministrinë e Financave, ndërsa realizohet në ditën e tretë...

Ambasadori Delawie viziton ministrin Hamza

para 10 muajve - GazetaBlic

Ministri i Financave, Bedri Hamza sot pret në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie. Takimi zhvillohet në Ministrinë e Financave, ndërsa realizohet në ditën e tretë...

Ambasadori Delawie viziton ministrin Hamza

para 10 muajve - Infokusi

Ministri i Financave, Bedri Hamza sot pret në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie. Takimi zhvillohet në Ministrinë e Financave, ndërsa realizohet në ditën e tretë...

Delawie takohet me ministrin Hamza

para 10 muajve - Gazeta Max

Ministri i Financave, Bedri Hamza, pret sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Ky takim do të mbahet në orën 11:50, transmeton Klan Kosova

Ambasadori Delawie viziton ministrin Hamza

para 10 muajve - Gazeta e re

Ministri i Financave, Bedri Hamza sot pret në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë Greg Delawie. Takimi zhvillohet në Ministrinë e Financave, ndërsa realizohet në ditën e tretë...

Ambasadori Delawie viziton ministrin Hamza

para 10 muajve - KosovaPress

Takimi zhvillohet në Ministrinë e Financave, ndërsa realizohet në ditën e tretë të punë së qeverisë së re të Kosovës. Temat: Greg Delawie Bedri Hamza Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia...

Mesazhi i ambasadorit Delawie

para 10 muajve - Albinfo

Në ditën e dytë të punës së tij ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Tahiri shfaqi përkushtimin për vazhdimin...

Italia premton mbështetje për integrimet evropiane

para 10 muajve - Albinfo

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka marrë mbështetjen e shtetit italian për integrimet evropiane të Kosovës, transmeton albinfo.ch. Ajo ka pritur në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë,...

Pacolli-Apostolova diskutojnë për procesin e integrimit evropian të Kosovës

para 10 muajve - 10minuta

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh shef i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli ka pritur sot në takim shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, me të cilën bisedoi rreth procesit të...

Kryeministri Haradinaj priti shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos

para 10 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Gjatë takimit, Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë...

Haradinaj dhe Kiliç flasin për 'forcimin e lidhjeve të forta Kosovë – Turqi'

para 10 muajve - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj dhe ambasadorja Kiliç diskutuan për lidhjet...

Haradinaj-Kiliç shprehen për forcimin e zhvillimit të politikave ekonomike

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot ambasadoren e Turqisë në Prishtinë, Kivilcim Kiliç, me të cilën diskutuan për lidhjet e forta midis dy vendeve dhe për forcimin e mëtejshëm të zhvillimit...

Haradinaj dhe Kiliç flasin për “forcimin e lidhjeve të forta Kosovë – Turqi”

para 10 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç, njofton kumtesa kryeministrore, trasnbemton Koha.net. Në këtë takim të frytshëm, Haradinaj...

Apostolova dhe Hoxha qytetarëve: Mos bini pre e dezinformatave për migrim

para 10 muajve - Zeri

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, u takua sot me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, njofton kumtesa ministrore....

Apostolova: Kosova ka mbështetjen e BE-së për liberalizimin e vizave

para 10 muajve - Klan Kosova

Shefja e zyrës së Bashkimit Europian Nataliya Apostolova, ka potencuar sot se BE-ja vazhdimisht do jetë e gatshme ta ndihmojë Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave. Këto deklarime Apostolova i...

Apostolova dhe Hoxha qytetarëve: Mos bini pre e dezinformatave për migrim

para 10 muajve - Lajmi.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, u takua sot me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, njofton kumtesa ministrore....

Ambasadori Delawie i lumtur me vendimin e KQZ-së

para 10 muajve - KosovaPress

“I lumtur që shoh që KQZ-Kosova i përmbahet Ligjit dhe ka larguar kandidatët e dënuar nga lista për zgjedhjet lokale”, ka shkruar Delaeie në Twitter, transmeton KosovaPress. Temat: Greg Delawie SHBA Twitter...

Apostolova dhe Hoxha qytetarëve: Mos bini pre e dezinformatave për migrim

para 10 muajve - Gazeta Express

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, u takua sot me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, njofton kumtesa ministrore....

I palodhshmi Haradinaj, e takon edhe ambasadoren e radhës

para 10 muajve - Indeks online

Ramush Haradinaj e ka nisur me plot energji punën e tij si kryeministër. Në takimin e radhës, Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj...

Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë, diskutuan për lidhjet e forta midis dy vendeve

para 10 muajve - Gazeta Express

​Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj dhe ambasadorja Kiliç diskutuan për lidhjet...

Kryeministri Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë, Kivilcim Kiliç

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj dhe ambasadorja Kiliç diskutuan për lidhjet...

Apel kundër migrimit të parregullt

para 10 muajve - Koha.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, u takua sot me shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian njëherësh përfaqësuese e posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, njofton kumtesa ministrore,...

Haradinaj Diskuton për Qëndrueshmërinë Fiskale me Zyrtarin e FMN-së

para 10 muajve - Kallxo

Qëndrueshmëria fiskale e Kosovës si dhe bashkëpunimi me Fondin Monetar Ndërkombëtar, ishin temë diskutimi ndërmjet kryeministrit Ramush Haradinaj dhe përfaqësuesit të përhershëm të FMN-së për Kosovën,...

Haradinaj takon shefen e EULEX, diskutohet edhe për drejtësinë në Veri

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Gjatë takimit, Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë në...

Haradinaj priti përfaqësuesin e përhershëm të FMN-së për Kosovën, Ruud Vermeulen

para 10 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Apostolova: BE do ta ndihmojë Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave

para 10 muajve - Indeks online

Ministrja e re e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian Nataliya Apostolova gjatë një takimi sot u kanë bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të mos bien pre e dezinformatave...

FMN do të mbështesë Qeverinë e re të Kosovës

para 10 muajve - RTV 21

Haradinaj takohet me përfaqësuesin e FMN-së Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen, me të...

Apostolova: BE do ta ndihmojë Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave

para 10 muajve - GazetaBlic

Ministrja e re e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian Nataliya Apostolova gjatë një takimi sot u kanë bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të mos bien pre e dezinformatave...

Pacolli takon Apostolovan, diskutojnë për Kosovën drejt Integrimit Europian

para 10 muajve - Klan Kosova

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim Shefen e Zyres së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së, ambasadoren Nataliya...

Transferimi i kompetencave nga EULEX-i do bëhet sipas planit të veprimit

para 10 muajve - Indeks online

Shefja e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos, ka thënë sot se transferimi i kompetencave nga EULEX-i në institucionet e Kosovës do të realizohet në harmoni të plotë me planin e përbashkët të veprimit, i cili...

Vlerësohet mbështetja financiare e FMN-së për Kosovën

para 10 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen, i cili shoqërohej nga Selim Thaçi ekonomist...

Si do të bëhet transferimi i kompetencave nga EULEX-i në institucionet e Kosovës

para 10 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot priti shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos, njofton kumtesa nga Kryeministria, transmeton Koha.net. Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për...

Haradinaj takon shefen e EULEX-it, flasin për transferimin e kompetencave nga EULEX-i në institucionet e Kosovës

para 10 muajve - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Gjatë takimit, Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë...

EULEX ka një kërkesë për kryeministrin Haradinaj

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot mes takimesh të shumta ka takuar edhe udhëheqësen e misionit të EULEX-it në Kosovë, Alexandra Papadopoulou. Në këtë takim është diskutuar për fuqizimin e zbatimit...

Vlerësohet mbështetja financiar e FMN-së për Kosovën

para 10 muajve - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. "Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Papadopoulos: Bashkëpunim me Qeverinë e Kosovës deri në përfundim të EULEX-it

para 10 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Gjatë takimit, Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë...

Edhe një takim tjetër i Haradinajt, pret shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Gjatë takimit, Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë...

Transferimi i kompetencave nga EULEX-i të bëhet sipas planit të veprimit

para 10 muajve - GazetaBlic

Shefja e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos, ka thënë sot se transferimi i kompetencave nga EULEX-i në institucionet e Kosovës do të realizohet në harmoni të plotë me planin e përbashkët të veprimit, i cili...

Haradinaj dhe Kiliç, lidhjet e forta midis Kosovës dhe Turqisë

para 10 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj dhe ambasadorja Kiliç diskutuan për lidhjet...

BE e përkushtuar për të ndihmuar Kosovën

para 10 muajve - Zeri

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së, ambasadoren...

Përfaqësuesi i FMN'së uron Haradinajn, i premton Kosovës mbështetje financiare

para 10 muajve - Gazeta Express

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Shefi i FMN’së, Ruud Vermeulen,...

Vlerësohet mbështetja financiar e FMN-së për Kosovën

para 10 muajve - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Haradinaj priti përfaqësuesin e përhershëm të FMN-së për Kosovën, Ruud Vermeulen

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Kryeministri Haradinaj priti përfaqësuesin e përhershëm të FMN-së për Kosovën, Ruud Vermeulen

para 10 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Pacolli-Apostolova diskutojnë për procesin e integrimit evropian të Kosovës

para 10 muajve - Indeks online

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh shef i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli ka pritur sot në takim shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, me të cilën bisedoi rreth procesit të...

Haradinaj takohet me përfaqësuesin e përhershëm të FMN-së për Kosovën

para 10 muajve - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Pacolli dhe Apostolova diskutojnë për integrimin e Kosovës në BE

para 10 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë ambasadoren Nataliya Apostolova, me të cilën...

Pacolli takohet edhe me Shefen e BE’së në Kosovë

para 10 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli takoi Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së, Nataliya Apostolova Zëvendëskryeministri i parë dhe...

BE e përkushtuar për të ndihmuar Kosovën

para 10 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës dhe ministri i Jashtëm i saj. Behgjet Pacolli, ka pritur sot shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë dhe Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së ambasadoren Nataliya Apostolova,...

Takohen Pacolli dhe Aposotlova

para 10 muajve - RTV 21

Flasin për procesin e integrimit të Kosovës në Evropë Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli takoi Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë Nataliya Apostolova Në këtë takim...

Kosovë- Pacoolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në

para 10 muajve - Presheva Jone

PRISHTINË, 12 Shtator/ATSH/By Klotilda Saracini .-Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behxhet Pacolli, priti sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara...

Kryeministri Haradinaj priti përfaqësuesin e përhershëm të FMN-së për Kosovën, Ruud Vermeulen

para 10 muajve - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Haradinaj e Papadopoulos biseduan për mandatin e EULEX-it

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 shtator 2017 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë...

Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë, diskutuan për lidhjet e forta midis dy vendeve

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj dhe ambasadorja Kiliç diskutuan për lidhjet...

Haradinaj e vlerëson mbështetjen e FMN-së për Kosovën

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 shtator 2017 – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) për Kosovën, Ruud Vermeulen, i cili...

Haradinaj nuk ndalet, takon edhe ambasadoren e Turqisë

para 10 muajve - Arbresh

Ramush Haradinaj e ka nisur me plot energji punën e tij si kryeministër. Në takimin e radhës, Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj...

Haradinaj e ambasadori italian flasin për liberalizimin e vizave

para 10 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 shtator - Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka takuar sot ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të...

Pacolli takon ambasadoren finlandeze

para 10 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 shtator - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamaki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin e marrjes...

Kryeministri Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë, Kivilcim Kiliç

para 10 muajve - Bota Press

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në këtë takim të frytshëm, kryeministri Haradinaj dhe ambasadorja Kiliç diskutuan për lidhjet...

Haradinaj-Kiliç shprehen për forcimin e zhvillimit të politikave ekonomike

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot ambasadoren e Turqisë në Prishtinë, Kivilcim Kiliç, me të cilën diskutuan për lidhjet e forta midis dy vendeve dhe për forcimin e mëtejshëm të zhvillimit...

Haradinaj e ambasadori italian flasin për liberalizimin e vizave

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka takuar sot ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja. Ambasadori Sardi...

FMN pret të vazhdojë bashkëpunimin dhe mbështes qeverinë e re brenda mandatit

para 10 muajve - KosovaLive360

Kryeministri Haradinaj priti përfaqësuesin e përhershëm të FMN-së për Kosovën, Ruud Vermeulen Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit...

Haradinaj-Kiliç shprehen për forcimin e zhvillimit të politikave ekonomike

para 10 muajve - KosovaPress

Haradinaj ka theksuar se është i gatshëm të punojë së bashku në shumë sfera me Turqinë në të mirën e të dy vendeve dhe të zgjerojë bashkëpunimin dypalësh. Ndërsa, diplomatja Kiliç ka theksuar se ata janë...

Apostolova: BE do ta ndihmojë Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave

para 10 muajve - Gazeta e re

Ministrja e re e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian Nataliya Apostolova gjatë një takimi sot u kanë bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të mos bien pre e dezinformatave...

Haradinaj takohet me ambasadorin italian, flasin edhe për vizat

para 10 muajve - RTV 21

Kryeministri  Ramush Haradinaj  u takua me ambasadorin e Italisë në Kosovë Kryeministri i Republikës së Kosovës Ramush Haradinaj priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero...

Haradinaj dhe ambasadori Sardi diskutojnë për çështjen e liberalizimit të vizave

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

Italia premton mbështetje për integrimet evropiane të Kosovës

para 10 muajve - Klan Kosova

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin kanë biseduar për agjendën Evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

Haradinaj takon shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos

para 10 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos. Gjatë takimit, Papadopoulos e përgëzoi kryeministri Haradinaj për detyrën e re, duke vënë...

Haradinaj merr përkrahjen e Italisë në të gjitha fushat

para 10 muajve - Zeri

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti  sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

Haradinaj flet me ambasadorin italian për çështjen e vizave

para 10 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja. Ambasadori Sardi e përgëzoi...

Apostolova e përgëzoi Pacollin për detyrën e re

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. BehgjetPacolli, ka pritur sot në takim Shefen e Zyres së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së, ambasadoren...

Italia premton mbështetje për integrimet evropiane të Kosovës

para 10 muajve - Lajmi.net

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin kanë biseduar për agjendën Evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

Haradinaj priti ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

Transferimi i kompetencave nga EULEX-i të bëhet sipas planit të veprimit

para 10 muajve - Gazeta e re

Shefja e EULEX-it, Alexandra Papadopoulos, ka thënë sot se transferimi i kompetencave nga EULEX-i në institucionet e Kosovës do të realizohet në harmoni të plotë me planin e përbashkët të veprimit, i cili...

Pacolli flet për liberalizimin e vizave

para 10 muajve - Albeu

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës , Behgjet Pacolli , ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës , Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

Apostolova: BE do ta ndihmojë Kosovën në procesin e liberalizimit të vizave

para 10 muajve - KosovaPress

Hoxha dhe Apostolova thanë se në rast të ndonjë kalimi eventual, organet e sigurisë të cilitdo nga kufijtë e zonës Shengen do të marrin masa ligjore për kalim të parregullt të kufirit dhe përveç shpenzimeve...

Kosova merr premtim të madh nga Italia

para 10 muajve - Zeri

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin kanë biseduar për agjendën Evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

Hoxha takohet me ambasadorin italian

para 10 muajve - Klan Kosova

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin kanë biseduar për agjendën Evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

FMN pret të thellojë bashkëpunimin me qeverinë e re

para 10 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen. Qëndrueshmëria fiskale e Republikës së...

Transferimi i kompetencave nga EULEX-i të bëhet sipas planit të veprimit

para 10 muajve - KosovaPress

Ajo këto komente i bëri gjatë një takimi që pati me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, të cilin e përgëzoi për detyrën e re, duke vënë në pah bashkëpunimin e ngushtë me Qeverinë e Kosovës deri në...

Pacolli nis punën për liberalizim të vizave

para 10 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

FMN do të mbështesë Qeverinë e re të Kosovës

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesin e përhershëm të Fondit Monetar Ndërkombëtar për Kosovën, Ruud Vermeulen, me të cilin ka biseduar për stabilitetin fiskal të...

Pacolli takon ambasadoren finlandeze

para 10 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamaki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin e marrjes së detyrës së re, duke...

EULEX-i ka një kërkesë për kryeministrin Haradinaj

para 10 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot mes takimesh të shumta ka takuar edhe udhëheqësen e misionit të EULEX-it në Kosovë, Alexandra Papadopoulou, raporton Sovrani.info Në këtë takim është diskutuar...

Italia premton përkrahje për Kosovën në integrimin evropian

para 10 muajve - Indeks online

Ministrja e porsaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Italia premton përkrahje për Kosovën në integrimin evropian

para 10 muajve - RTV 21

Gjatë takimit të ministres Hoxha me ambasadorin Italian në Kosovë Ministrja e posaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi,...

Haradinaj: Përkrahja e Italisë për rrugën evropiane të Kosovës është e nevojshme

para 10 muajve - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti  sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 10 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 12 shtator - Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt...

Ministrja e Integrimeve takon ambasadorin italian, flasin për proceset integruese

para 10 muajve - Gazeta Express

Ministrja e posa emëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

FMN do të mbështesë Qeverinë e re të Kosovës

para 10 muajve - KosovaPress

Me këtë rast Haradinaj vlerësoi lart rolin e FMN-së në mbështetjen financiare për Kosovën. Ndërsa, Vermeulen, përgëzoi kryeministrin Haradinaj për zgjedhjen e tij si dhe i uroi atij dhe Qeverisë suksese....

Pacolli dhe Apostolova diskutojnë për integrimin e Kosovës në BE

para 10 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë ambasadoren Nataliya Apostolova, me të cilën...

Pacolli takoi ambasadoren finlandeze, flasin për liberalizimin e vizave

para 10 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. “Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Pacolli me ambasadoren finlandeze, diskutojnë për liberalizimin e vizave

para 10 muajve - RTV 21

Është folur edhe për marrëdhëniet bilaterale ndërmjet dy shteteve Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli sot ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës,...

Italia, e gatshme të ndihmojë agjendën evropiane të Kosovës

para 10 muajve - Koha.net

Ministrja e porsaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

Mbështetja e Finlandës për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare

para 10 muajve - KosovaLive360

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Pacolli nis punën për liberalizim të vizave

para 10 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

Pacolli-Apostolova diskutojnë për procesin e integrimit evropian të Kosovës

para 10 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh shef i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli ka pritur sot në takim shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, me të cilën bisedoi rreth procesit të...

Pacolli e nisë punën me vizat

para 10 muajve - Indeks online

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

Kosova e Finlanda të vullnetshme për thellimin e bashkëpunimit

para 10 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, ka pritur sot ambasadoren e Finlandës në Prishtinë, Anne Huhtamäki, transmeton Koha.net. Ambasadorja...

Behgjet Pacolli: Do plotësojmë kushtet për liberalizimin e vizave

para 10 muajve - Koha Jone

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Italia premton përkhraje për Kosovën në integrimin evropian

para 10 muajve - 10minuta

Ministrja e posaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Pacolli-Apostolova diskutojnë për procesin e integrimit evropian të Kosovës

para 10 muajve - KosovaPress

Ambasadorja Apostolova me këtë rast përgëzoi Pacollin për detyrën e re, duke ritheksuar përkushtimin e BE-së në mbështetjen e Kosovës për përmbushjen e agjendës për reforma evropiane. Ndërsa, zëvendëskryeministri...

Kryeministri Haradinaj priti ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi

para 10 muajve - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti  sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 10 muajve - Telegrafi

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Ministri Tahiri takoi ambasadorin Greg Delawie

para 10 muajve - Lajmi.net

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Gjatë këtij takimi, Tahiri falënderoi Ambasadorin Delawie për bashkëpunimin...

Ministri Tahiri priti në takim ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie

para 10 muajve - Klan Kosova

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Gjatë këtij takimi, Tahiri falënderoi Ambasadorin Delawie për bashkëpunimin...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 10 muajve - Indeks online

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Pacolli: Duhet mbështetja e SHBA-së që Kosova të ketë sukses

para 10 muajve - Albeu

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës , Behgjet Pacolli , ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie....

Ambasadori i SHBA'së, Greg Delawie viziton ministrin e Drejtësisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Gjatë këtij takimi, Tahiri falënderoi Ambasadorin Delawie për bashkëpunimin...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 10 muajve - GazetaBlic

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Pacolli nis punën për liberalizim të vizave

para 10 muajve - Infokusi

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

Pacolli takoi ambasadoren finlandeze, flasin për liberalizimin e vizave

para 10 muajve - Almakos

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. “Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 10 muajve - Telegrafi

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Pacolli kërkon nga Delawie mbështetjen për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

para 10 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve Greg Delawie Pacolli bashkë me ambasadorin Delawie kanë diskutuar për pozicionin...

Pacolli kërkon nga SHBA-të ndihmë për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

para 10 muajve - Klan Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli është takuar me ambasadorin e SHBA-ve, Greg Delawie. Pacolli dhe Delawie kanë diskutuar për pozicionin aktual dhe prioritetet e politikës së Jashtme të Republikës...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 10 muajve - RTV 21

Diskutuan edhe për pozicionin aktual dhe prioritetet e politikës së Jashtme të Kosovës Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me SHBA-të

para 10 muajve - Indeks online

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Pacolli takon Delawien, i kërkon bashkëpunim për konsolidimin e shtetësisë së Kosovës

para 10 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli bashkë me Delawien kanë diskutuar...

Pacolli i bën një kërkesë të madhe ambasadorit Delawie

para 10 muajve - Zeri

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve Greg Delawie Pacolli bashkë me ambasadorin Delawie kanë diskutuar për pozicionin...

Haradinaj me ambasadorin e Italisë biseduan për përshpejtimin e gjendës evropiane

para 10 muajve - KosovaPress

Kryeministri  e vlerësoi lart përkrahjen e Italisë për Kosovën në periudhat e shtet formimit dhe theksoi rëndësinë e thellimit të bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve. Ai tha se përkrahja e Italisë për rrugën...

Pacoolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 10 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Pacolli takon ambasadorin Delawie

para 10 muajve - Lajmi.net

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Duke...

Haradinaj me ambasaodrin e Italisë biseduan për përshpejtimin e gjendës evropiane

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja. Ambasadori...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 10 muajve - Almakos

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Ministri i drejtësisë së Kosovës, Tahiri takon ambasadorin amerikan Delawie

para 10 muajve - Gazeta Max

Sot pata kënaqësinë të takoja, Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, z. Greg Delawie. E falënderova për mbështetjen që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë për Kosovën dhe vazhdojnë të...

Haradinaj fillon bisedimet me shtetet e BE-së për liberalizimin e vizave

para 10 muajve - Sovrani

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

Kryeministri Haradinaj priti ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi

para 10 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin bisedoi për krijimin e institucioneve të reja....

Kosova merr përkrahje nga ky shtet për integrimin në BE

para 10 muajve - Sovrani

Ministrja e porsaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Italia premton përkrahje për Kosovën në integrimin evropian

para 10 muajve - Gazeta e re

Ministrja e porsaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Dhurata Hoxha diskuton me ambasadorin italian për proceset integruese

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Ministrja e posa emëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe mundësitë...

Italia premton përkhraje për Kosovën në integrimin evropian

para 10 muajve - Medial

Ministrja e posaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Ministrja Hoxha: Institucionet t’i përmbushin obligimet e agjendës evropiane

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Ministrja e sapo emëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 10 muajve - Almakos

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Italia premton përkrahje për Kosovën në integrimin evropian

para 10 muajve - Gazeta e re

Ministrja e posaemëruar e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti sot në takim Ambasadorin Italian në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin biseduan për agjendën Evropiane të Kosovës dhe, mundësitë...

Pacolli nis punën për liberalizim të vizave

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

Italia premton përkhraje për Kosovën në integrimin evropian

para 10 muajve - KosovaPress

Hoxha ka diskutuar për proceset të cilat ndërlidhen me agjendën evropiane të Kosovës, zhvillimet në rajon dhe deri tek lëvizja e lirë për qytetarët e Kosovës. Me këtë rast  ajo falënderoi amasbadorin Sardi...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 10 muajve - Medial

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Pacolli takon Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në

para 10 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli takohet me ambasadoren e Finlandës

para 10 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Pacolli takoi ambasadoren finlandeze, flasin për liberalizimin e vizave

para 10 muajve - Bota Press

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. “Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Pacolli takoi ambasadoren finlandeze, diskutohet liberalizimi i vizave

para 10 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin...

Pacolli takoi ambasadoren finlandeze, diskutohet liberalizimi i vizave

para 10 muajve - KosovaPress

Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin me rastin e marrjes së detyrës së re, duke i ofruar mbështetjen dhe bashkëpunimin e Finlandës në proceset nëpër të cilat po kalon Republika e Kosovës. Në takim...

Pacolli takon ambasadoren finlandeze, diskutohet liberalizimi i vizave

para 10 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim ambasadoren e Finlandës, Anne Huhtamäki. Ambasadorja finlandeze ka uruar Pacollin...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 10 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 10 muajve - Gazeta e re

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin e SHBA-së Greg Delawie, me të cilin ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit reciprok drejt përmbushjes së objektivave...

Pacolli kërkon mbështetjen e SHBA-së për konsolidimin e shtetësisë së Kosovës

para 10 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 shtator 2017 – Zëvendës-kryeministri i Parë dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Tahiri-Delawie: Sistemi i drejtësisë të funksionojë sipas mandatit kushtetues

para 10 muajve - KosovaPress

Gjatë këtij takimi, ministri Tahiri falënderoi diplomatin amerikan për bashkëpunimin dhe përkrahjen që ka ofruar Ambasada e SHBA-së në Kosovë, me theks të veçantë në fushën e sundimit të ligjit dhe forcimit...

Ministri Tahiri priti në takim ambasadorin e SHBA-së, Greg Delawie

para 10 muajve - Insajderi

Sot, Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Gjatë këtij takimi, Tahiri falënderoi ambasadorin Delawie për bashkëpunimin...

Ja se çfarë po kërkon Pacolli nga Delawie

para 10 muajve - Bota Press

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve Greg Delawie Pacolli bashkë me ambasadorin Delawie kanë diskutuar për pozicionin...

Pacoolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 10 muajve - 10minuta

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Pacolli takohet me Delawien, kërkon mbështetjen e ShBA-së për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

para 10 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve Greg Delawie Pacolli bashkë me ambasadorin Delaëie kanë diskutuar për pozicionin...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 10 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Kërkesa e Pacollit për ambasadorin amerikan

para 10 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delaëie. Pacolli bashkë me Delaëien kanë diskutuar...

Mbështetja e SHBA në proceset e shtetndërtimit, rëndësi e madhe që Kosova të shënojë sukses

para 10 muajve - KosovaLive360

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Duke...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 10 muajve - KosovaPress

Pacolli bashkë me ambasadorin Delawie kanë diskutuar për pozicionin aktual dhe prioritetet e politikës së Jashtme të Kosovës. Pacolli gjithashtu kërkoi bashkëpunim të ngushtë me përfaqësuesit e Shteteve...

Pacolli takohet me Delawie, kërkon bashkëpunim të ngushtë me ShBA-të

para 10 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Pacolli...

Delawie takon edhe Pacollin

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-ve Greg Delawie Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme...

Pacolli paralajmëron ndryshime të personelit diplomatik, tregon se cilat janë prioritet e MPJ'së

para 10 muajve - Gazeta Express

Behgjet Pacolli në një status të orëve të natës ka treguar prioritet e ministrisë që ai do të udhëheq Zv/kryeministri i parë i Kosovës njëkohësisht Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli ka numëruar një sërë...

Haradinaj nis punën me çështjet e lëna në gjysmë rreth demarkacionit dhe Asociacionit

para 10 muajve - Aktuale

Kryeministri i deritanishëm i Kosovës, Isa Mustafa , i ka dorëzuar detyrën kryeministrit të sapozgjedhur, Ramush Haradinaj . Pritja e zotit Haradinaj në Kryeministri është bërë me ceremoni shtetërore,...

Ky është vendimi i parë i Haradinajt kryeministër

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në ditën e parë në zyrë, zhvilloi shumë takime. Pastaj në mbrëmje e mori edhe vendimin e parë – e shkarkoi komisionin që e arriti ujdinë për demarkacionin, dhe...

Mustafa i liron zyrën Haradinajt

para 10 muajve - Klan Kosova

Ramush Haradinaj, kryeministri i ri i Kosovës, ka zënë vendin e tij në zyrën e kryeministrit. Ai u prit nga tashmë ish kryeministri, Isa Mustafa, ku bë edhe dorëzimi i detyrës. Në zyrën e re Haradinaj...

Ky është vendimi i ri i Haradinajt kryeministër

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në ditën e parë në zyrë, zhvilloi shumë takime. Pastaj në mbrëmje e mori edhe vendimin e parë – e shkarkoi komisionin që e arriti ujdinë për demarkacionin, dhe...

Pacolli takon tre ambasadorë, u flet për forcimin e shtetësisë së Kosovës ndërkombëtarisht

para 10 muajve - Tetova Sot

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takime të ndara ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, ambasadorin e Mbretërisë...

BE: Qeveria e re të kryejë reformat e nevojshme

para 10 muajve - Ora news

BE kërkon nga qeveria e Kosovës të vazhdojë luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, duke rikujtuar që duhet të ecet përpara edhe në ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi dhe dialogun me...

Haradinajt edhe zyrtarisht i dorëzohet posti i kryeministrit

para 10 muajve - RTV 21

Delawie: Të vihen interesat e shtetit para atyre personale Edhe zyrtarisht me ceremoni shtetërore, ish-kryeministri, Isa Mustafa i ka dorëzuar detyrën e kryeministrit Ramush Haradianjt. Ndërkohë, mysafir...

Haradinaj dhe Apostolova flasin për avancimin e rrugës euro-atlantike

para 10 muajve - AlbPortali

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, ambasadoren Nataliya Apostolova, ku është biseduar për avancimin e rrugës euro-atlantike...

Dita e parë e Hardinajt si kryeministër

para 10 muajve - Koha.net

Me ceremoni shtetërore është bërë pranim-dorëzimi i detyrës kryeministrit Ramush Haradinaj nga pararendësi i tij, Isa Mustafa. Mustafa e Haradinaj i bënë revistë Gardës së Nderit të FSK-së. Në zyrën ku...

Pacolli takon tre ambasadorë, u flet për forcimin e shtetësisë së Kosovës ndërkombëtarisht

para 10 muajve - Gazeta Express

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takime të ndara ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, ambasadorin e Mbretërisë...

Pacolli ka pritur ambasadorët e Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë

para 10 muajve - GazetaBlic

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takime të ndara ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, ambasadorin...

Pacolli priti ambasadorin e Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë

para 10 muajve - RTV 21

Pacolli ka veçuar angazhimet e mëdha që i presin institucionet në përmbushjen e agjendës evropiane Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli,...

Qeveria e re e Kosovës fillon punën

para 10 muajve - Zëri i Amerikës

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, mori edhe zyrtarisht detyrën nga ish-kryeministri, Isa Mustafa. Kalimi i pushtetit u bë në një ceremoni solemne të përcjellë nga parakalimi i Gardës së Kosovës....

​Pacolli ka pritur ambasadorët e Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë

para 10 muajve - Zhurnal

Siç njofton Zyra e kryeministrit, duke i falënderuar ata për vizitën, zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli diskutoi për forcimin e shtetësisë dhe subjektivitetit...

Haradinaj dhe Apostolova flasin për avancimin e rrugës euro-atlantike

para 10 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, ambasadoren Nataliya Apostolova, ku është biseduar për avancimin e rrugës euro-atlantike...

BE: Qeveria e re të kryejë reformat e nevojshme

para 10 muajve - Gazeta Tema

BE kërkon nga qeveria e Kosovës të vazhdojë luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, duke rikujtuar që duhet të ecet përpara edhe në ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi dhe dialogun me...

Ja cili ishte ndryshimi i parë në zyrën e kryeministrit Haradinaj

para 10 muajve - InfoShqip

Tashmë gjithçka është ndërruar. Dera e zyrës e cila e pret sot Ramush Haradinajn është emëruar me emrin e tij. Pas orës 12 Haradinaj zyrtarisht merr detyrën e kryeministrit të Kosovës. Megjithatë përgatitjet...

Pacolli takon tre ambasadorë, u flet për forcimin e shtetësisë së Kosovës ndërkombëtarisht

para 10 muajve - Koha.net

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takime të ndara ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, ambasadorin...

Mustafa i liron zyrën Haradinajt

para 10 muajve - Periskopi

Ramush Haradinaj, kryeministri i ri i Kosovës, ka zënë vendin e tij në zyrën e kryeministrit. Ai u prit nga tashmë ish kryeministri, Isa Mustafa, ku bë edhe dorëzimi i detyrës. Në zyrën e re Haradinaj...

Pacolli takon tre ambasadorë, u flet për forcimin e Kosovës ndërkombëtarisht

para 10 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takime të ndara ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, ambasadorin...

Pacolli takon tre ambasadorë, u flet për forcimin e Kosovës ndërkombëtarisht

para 10 muajve - Insajderi

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takime të ndara ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, ambasadorin...

Pacolli ka pritur ambasadorët e Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë

para 10 muajve - Gazeta e re

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në takime të ndara ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, ambasadorin...

Pacolli ka pritur ambasadorët e Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shqipërisë

para 10 muajve - KosovaPress

Siç njofton Zyra e kryeministrit, duke i falënderuar ata për vizitën, zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli diskutoi për forcimin e shtetësisë dhe subjektivitetit...

Takimi i parë si kryeministër i Haradinajt me Delawie

para 10 muajve - Koha.net

Sot në orën 11:30, Kryeministri në detyrë i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, do t’ia dorëzojë postin Ramush Haradinajt. Menjëherë pas kësaj, "në orën 12:00, Haradinaj pret në takim ambasadorin e Shteteve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK