http://kariera.mk

Qeveria “Rama 2” betohet në Presidencë: Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - Telegrafi

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Betohet qeveria “Rama 2”

para 10 muajve - ABC News

Qeveria e re e kryeministrit Rama, e miratuar sot në mëngjes në Parlamentin e vendit është betuar sot pasdite para presidentit të republikës Ilir Meta. Ceremonia e betimit u zhvillua në presidencë në orën...

Qeveria “Rama 2” betohet në presidencë

para 10 muajve - Vizion Plus

14 ministrat së bashku me kryeministrin Edi Rama janë betuar në presidencë, në një ceremoni e cila nis në orën 17:00 dhe që zgjati vetëm pak minuta. Te gjithë anëtaret e kabinetit iu përmbajtën protokollit...

Ndodh edhe kjo! Rama harron të bëjë betimin

para 10 muajve - Albeu

Pasditen e sotme u bë betimi para Presidentit të Republikës së Shqipërisë, zotit Ilir Meta , i kryeministrit Edi Rama dhe të gjithë ministrave të kabinetit të ri qeveritar. Ajo që u vu rë e sotme. Ndërsa...

“Rama 2” betohet në Presidencë. Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - Portalb

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

“Rama 2” betohet në Presidencë

para 10 muajve - Alsat-M

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Betohet qeveria ‘Rama 2’, Meta: Bashkë për integrimin, shqiptarët po presin

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Rreth orës 17:00 te pasdites se sotme ka nisur në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. I pari qe është betuar me doren mbi Kushtetute ishte kryeministri Edi Rama, i cili...

Ceremonia e betimit, Presidenti Meta gëzohet kur i shtrëngon dorën ministrit të...

para 10 muajve - Gazeta Express

Këtë të mërkurë qeveria Rama2 ka zhvilluar ceremoninë e betimit në ambientet e Presidencës, ku është pritur nga kreu i shtetit Ilir Meta. Të gjithë janë betuar sipas rregullave, duke vënë fillimisht dorën...

Komisionet parlamentare, PS i zbardh emrat e drejtuesve nesër

para 10 muajve - Koha Jone

Partia Socialiste ka vendosur të mbledhë nesër kryesinë dhe grupin parlamentar për të votuar dhe zyrtarizuar emrat që do të drejtojnë jetën parlamentare për 4 vitet e ardhshme dhe 5 komisionet e mazhorancës....

Komisionet parlamentare, PS zbardh emrat e drejtuesve nesër

para 10 muajve - Syri

Partia Socialiste ka vendosur të mbledhë nesër kryesinë dhe grupin parlamentar për të votuar dhe zyrtarizuar emrat që do të drejtojnë jetën parlamentare për 4 vitet e ardhshme dhe 5 komisionet e mazhorancës....

Shtrëngim duarsh Rama-Meta gjatë betimit të ministrave të rinj

para 10 muajve - Klan Kosova

Pasditen e kësaj të mërkure, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë...

'Rama 2' betohet në Presidencë

para 10 muajve - Zeri

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

ABC News zbardh rendin e ditës të mbledhjes së parë të qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - ABC News

ABC News ka mësuar cili do të jetë rendi i ditës së mbledhjes së parë të Qeverisë, që do të zhvillohet pas betimit të Këshillit të Ministrave te Presidenti i Republikës. Vendimi i parë do të jetë shpallja...

Meta uron qeverinë "Rama 2": Suksese dhe rezultate sa më pozitive

para 10 muajve - Albeu

Presidenti i vendit Ilir Meta ka pershendetur edhe me nje fjale rasti kabinetin e ri qeveritar pas betimit ne Presidence. Duke iu uruar suksese qeverise se re, ai i ka kerkuar të përshpejtohet zbatimi...

A ishte i vlefshëm betimi i Ramës? Ja gafa që bëri në Presidencë

para 10 muajve - Gazeta Express

Pak minuta kanë kaluar nga betimi i qeverisë dhe Rama, por një detaj duket e tradhëton kryeministrin, e më konkretisht mënyrën sesi ai është betuar në Presidencë. Kryeministri ka qenë i pari i cili i...

“Rama 2” betohet në Presidencë

para 10 muajve - Koha.net

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Qeveria e re betohet para Presidentit Meta

para 10 muajve - Albeu

Ne ambientet e Presidences u mbajt ceremonia e betimit të qeverisë së re “ Rama 2”, te cilen mund ta ndiqni edhe ne videon e siperme. Nikolla, Xhafaj e Ahmetaj kane qene nder te paret ministra qe mberriten....

“Rama 2” betohet në Presidencë. Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Qeveria e re betohet në presidencë, Meta: Bashkëpunoni me opozitën

para 10 muajve - Mapo

Foto 1 nga 3 Pas dekretimit të qeverisë ‘Rama 2’ presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta i uroi suksese kabinetit të ri. Nga institucioni që ai drejton, Meta u dha një mesazh të qartë kryeministrit...

Pas dekretimit të qeverisë ‘Rama 2’, Meta: Sfidë anëtarësimi në BE, bashkëpunoni me opozitën

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas dekretimit të qeverisë ‘Rama 2’ presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta u uroi suksese kabinetit të ri. Nga institucioni që ai drejton, Meta pohoi se tashmë shqiptarët dhe Shqipëria...

Dekretimi i qeverisë “Rama 2”, ja mesazhi i Metës për Ramën dhe ministrat

para 10 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës Ilir Meta pas dekretimit të qeverisë “Rama 2” i uroi suksese kabinetit të ri. Meta u dha një mesazh të qartë kryeministrit Edi Rama dhe skuadrës së tij, duke shtuar se tashmë shqiptarët...

Meta dekreton ministrat e rinj: Të zbatohet sa më parë reforma në drejtësi

para 10 muajve - Opinion

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar të gjithë ministrat e rinj të kabinetit qeveritar të drejtuar nga kryeministri Edi Rama. Pas himnit të flamurit, sekretari i Përgjithshëm i Presidencës ka deklaruar se...

Partitë e Bashës dhe Kryemadhit paralajmëruan opozitë më të fortë

para 10 muajve - Portalb

Partia Demokratike (PD) e Lulëzim Bashës dhe Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) e Monika Kryemadhit kanë rënë dakord që një prej tre komisioneve parlamentare që i kishte Partia Demokratike, t’i kalojë...

Qeveria e re betohet para Presidentit Meta, detaje nga ceremonia zyrtare (Fotot)

para 10 muajve - Gazeta Express

Qeveria e re “Rama 2” që do të drejtojë vendin gjatë 4 viteve të ardhshme u betua pasditen e sotme para Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Rreth orës 17:00 kryeministri Edi Rama, zv. kryeministrja Senida...

Ky është mesazhi i Presidentit Meta pas shtrëngimit të duarve me Ramën

para 10 muajve - Gazeta Express

Qeveria Rama2 është betuar zyrtarisht në Presidencë. I pari që është betuar ka qenë kryeministri Edi Rama, i cili ka shtrënguar duart me Presidentin Ilir Meta. Në përfundim të betimit të gjithë kabinetit...

Pas betimit Rama dhe Meta shtrëngojnë duart

para 10 muajve - Opinion

Qeveria Rama II është betuar në Presidencë këtë pasdite. Në ceremoni kanë marrë pjesë të gjithë ministrat e kabinetit të ri qeveritar. Kryeministri Edi Rama është betuar i pari, pas nënshkrimit ai ka shtrënguar...

Qeveria “Rama 2” betohet në Presidencë: Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - InfoShqip

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Qeveria “Rama 2” betohet në Presidencë: Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - Almakos

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Live nga ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Mapo

Ka nisur ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”. Kabineti i ri qeveritar do të betohen sot para Presidentit Ilir Meta. Ministrat e rinj dhe kryeministri Edi Rama iu drejtuan institucionit...

Rama merr “bekimin” te Presidenti Meta, qeveria nis zyrtarisht punën

para 10 muajve - NOA

Pas tingujve të himnit kombëtar Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri, u betuan para Presidentit Ilir Meta duke nisur zyrtarisht detyrën si qeveritarë. I pari që u betua ishte kreu i qeverisë...

Nis ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Sot News

Ka nisur ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”. Kabineti i ri qeveritar do të betohen sot para Presidentit Ilir Meta. Ministrat e rinj dhe kryeministri Edi Rama iu drejtuan institucionit...

VIDEO LIVE/ Ceremonia e betimit të Kabineti “Rama 2” në Presidencë

para 10 muajve - Koha Jone

Pas miratimit në Parlament të kabinetit qeveritar, ministrat bënë betimin e tyre pranë Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kreu i Shtetit ka mbërritur në selinë e Presidencës, ndërsa ceremonia pritet...

Kabineti “Rama 2” mbërrin në Presidencë

para 10 muajve - Koha Jone

Pas miratimit në Parlament të kabinetit qeveritar, ministrat pritet të bëjnë betimin e tyre pranë Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kreu i Shtetit ka mbërritur në selinë e Presidencës, ndërsa ceremonia...

Kuvendi do të zgjedhë kryetarët. Ndarja e drejtimit të komisioneve parlamentare

para 10 muajve - Top Channel

Menjëherë pas betimit në Presidencë, Kuvendi mbledh Konferencën e Kryetarëve për të bërë ndarjen e komisioneve parlamentare. Mazhoranca do të drejtojë 5 komisione, ligjet, politikën e jashtme, ekonominë...

Votbesohet qeveria “Rama 2” në Kuvend, merr plot 78 vota

para 10 muajve - Mapo

Pas 21 orësh diskutime e debati, Kuvendi votoi me 78 vota pro e 51 kundër kabinetin e ri qeveritar të drejtuar nga Edi Rama dhe programin e tij qeverisës për 4 vitet e ardhshme. Ndonëse në Kuvend kanë...

Parlamenti; Votimet për qeverinë dhe programi

para 10 muajve - RTSH

Seanca maratonë e Parlamentit për debatin mbi programin e qeverisë, ka përfunduar punimet në orën 7 të mëngjesit të së mërkurës. 121 deputetë kanë mbajtur fjalën e tyre duke qartësuar dallimet dhe kundërshtitë...

VIDEO/Qeveria “Rama 2” bën betimin në presidencë, reagimi i Ramës dhe Metës

para 10 muajve - Opozita

U zhvillua në Presidencë ceremonia e betimit të ministrave të rinj të qeverisë “Rama 2”. Ceremonia nisi me ekzekutimin e himnit kombëtar dhe më pas le leximin e emrave të kabinetit të ri. Më pas kryeministri...

Rama mbledh qeverinë pas betimit te Meta, zbulohen vendimet që do të merren

para 10 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të dytë qeveritar të drejtuar prej tij, në orën 17.00 do të betohen te Presidenti Ilir Meta. Por pas ceremonisë së betimit, kreu i qeverisë, do të zhvillojë...

Qeveria “Rama 2”, zbulohen vendimet që merren sot pas betimit

para 10 muajve - Koha Jone

Qeveria e re do të mblidhet sot për herë të parë pas krijimit të saj dhe dekretimit nga Presidenti. Mësohet se mbledhja do të mbahet pas ceremonisë së betimit tek Presidenti, Ilir Meta. Në mbledhjen e...

Qeveria e re mblidhet sot pasdite, ja vendimet e para të “Rama II”

para 10 muajve - Opinion

Qeveria e re Rama II betohet sot në 17:00 tek Presidenti Meta dhe menjëherë nis punën duke u mbledhur në selinë e Kryeministrisë. Disa pika të axhendës së mbledhjes së parë të qeverisë së drejtuar nga...

LAJM I FUNDIT/ Qeveria “Rama 2” mblidhet sot për herë të parë, zbulohen vendimet që do miratohen

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Qeveria e re do të mblidhet sot për herë të parë pas krijimit të saj dhe dekretimit nga Presidenti. Mbledhja do të mbahet pas ceremonisë së betimit tek Presidenti i Republikës Ilir Meta. “BalkanWeb”...

Qeveria gati të marrë “bekimin” e Presidentit, zbardhet axhenda e mbledhjes së parë

para 10 muajve - Gazeta Express

Për rreth 30 minuta qeveria “Rama 2” do të shkojë në presidencë për të bërë betimin para Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kreu i Shtetit ka mbërritur në selinë e Presidencës, pasi mbylli një vizitë...

Batutat pa mikrofon, Ruçi: Zoti Berishaaaa, uluuuu

para 10 muajve - Albeu

Gramoz Ruçi , në seancën e dytë në krye të Kuvendit, ka detyruar ish-Kryeministrin Sali Berisha të flasë vetëm 20 minuta, duke mos e lënë të përfundojë fjalimin e tij të gjatë. Për të lejuar Berishën të...

Qeveria “Rama 2” mblidhet sot, ja vendimet që do të miratohen

para 10 muajve - Sot News

Pas krijimit të saj qeveria “Rama 2” do të mblidhet sot për herë të parë pas krijimit të saj dhe dekretimit nga Presidenti. Mbledhja do të mbahet pas ceremonisë së betimit tek Presidenti i Republikës Ilir...

Qeveria e re “Rama 2” del nga mbledhja e parë. Ja vendimet

para 10 muajve - Koha Jone

Qeveria e re “Rama 2”, po zhvillon sot mbledhjen e parë të saj, pas dekretimit nga Presidenti i Republikës. Në këtë mbledhje janë 10 pika për tu miratuar, ku vendim i parë pritet të jetë ai i shpalljes...

(Lajm i fundit) Betohet qeveria e re “Rama 2”, dekretohen ministrat nga presidenti Meta

para 10 muajve - Blitz

Ashtu siç ishte paralajmëruar edhe më parë, ceremonia e betimit të ministrave të rinj të “Rama 2” ka nisur në orën 17:00 në godinën e presidencës ku janë pritur sigurisht nga presidenti Ilir Meta. 14 ministrat...

Shqipëri, votohet Qeveria e re, debate e replika në seancën maratonë

para 10 muajve - MRT

Pas 21 orë diskutimesh, Kuvendi shqiptar votoi me 78 vota pro e 51 kundër kabinetin e ri qeveritar të drejtuar nga Edi Rama dhe programin e tij qeverisës për 4 vitet e ardhshme... Debati kaloi mes replikave...

Meta mbërrin në Presidencë, zbardhet axhenda e mbledhjes së qeverisë

para 10 muajve - Ora news

Pas miratimit në Parlament të kabinetit qeveritar, ministrat pritet të bëjnë betimin e tre pranë Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kreu i Shtetit ka mbërritur në selinë e Presidencës, ndërsa ceremonia...

Qeveria e re ‘Rama 2’ zhvillon mbledhjen e parë. Ja çfarë vendimesh priten të miratohen

para 10 muajve - Syri

Qeveria e re ‘Rama 2’, po zhvillon sot mbledhjen e parë të saj, pas dekretimit nga Presidenti i Republikës. Në këtë mbledhje janë 10 pika për tu miratuar, ku vendim i parë pritet të jetë ai i shpalljes...

Report Tv siguron axhendën e  mbledhjes së parë të Qeverisë

para 10 muajve - Shqiptarja

Pas betimit në Presidencë, qeveria Rama do zhvillojë pasditen e sotme mbledhjen e parë. Report Tv ka siguruar axhendën e kësaj mbledhje. Pika e parë e rendit të ditës do jetë shpallja e 2018, viti mbarëkombëtar...

Sot betohen ministrat e qeverisë ”Rama 2”

para 10 muajve - RTV 21

Dekreti mban firmën e presidentit Meta Sot duke filluar nga ora 17:00, në Presidencë do të zhvillohet ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi...

Zbulohet pazari i pisët i Lulzim Bashës me Monika Kryemadhin

para 10 muajve - Albeu

Emri i kreut të Komisionit Parlamentar të Shëndetësisë ka dalë pas një pazari të projektuar më parë nga Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi dhe jo gjatë negociatave në orët e vona të mbrëmjes së djeshme....

Rama i kujton Patozin dhe Topallin, Basha i përgjigjet: Mos fol në emrin tim, as të PD

para 10 muajve - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kthyer përgjigje kryeministrit Edi Rama që ironizoi fjalën e tij të parë në Kuvend. Ndërsa Rama u shpreh se Basha duket sikur do të mbrohet nga fantazmat...

Zbulohet pakti i parë mes Bashës dhe Kryemadhit

para 10 muajve - Opozita

Ditë zhvillimesh kanë qenë këto të fundit në ambjentet e Kuvendit të Shqipërisë. Pas votimit të programit të qeverisë “Rama 2”mes PD-së dhe LSI-së kanë nisur negociatat për ndarjen e komisionve parlamentare....

Betiimi në Presidencë, Rama harron të vërë dorën mbi Kushtetutë…

para 10 muajve - AlbPress

Kryeministri Edi Rama ka harruar të vendosë dorën mbi Kushtetutë gjatë betimit të qeverisë në Presidencë. Sapo është lexuar dekreti që e emëronte si kryeministër, Rama duket se ka anashkaluar betimin mbi...

Aqif Rakipi mes 78 deputetëve që votuan pro programit “Rama 2”

para 10 muajve - Ora news

Zbulohet emrat e deputetëve që votuan pro dhe kush kundër programit të qeverisë Rama II”. Debati për programin në parlament zgjati 21 orë dhe programi u votua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Nga procesverbali...

Basha i përgjigjet ashpër Ramës: Je shterp

para 10 muajve - Albeu

Kreu i PD-së, Lulzim Basha reaguar pas fjalës së Ramës i cili i përmendi fantazmat e Patozit e Topallit në Kuvend. Basha deklaroi se kryeministri nuk e mbulon dot shterpësinë dhe mungesën e programit me...

“Rama 2” betohet në Presidencë. Shtrëngim duarsh Rama-Meta

para 10 muajve - Arbresh

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

78 deputetët që votuan për "Rama 2" kush mungoi dhe si votoi Sali Berisha

para 10 muajve - Shqiptarja

Report Tv ka zbardhur procesverbalin e votimit të qeverisë së re dhe programit në Kuvend sot në mëngjes. Në Kuvend ishin të pranishëm 136 deputetë, votuan 129, nga të cilët qeveria dhe programi u miratuan...

Sot betohen ministrat

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 shtator - Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër...

Rama i përmendi “fantazmat” që e ndjekin nga pas, Basha ngre zërin: Je shterp

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i PD-së, Lulzim Basha i ka kthyer përgjigje kryeministrit Edi Rama që ironizoi fjalën e tij të parë në Kuvend. Ndërsa Rama u shpreh se Basha duket sikur do të mbrohet nga fantazmat e Patozit...

Qeveria Rama betohet para Presidentit, Meta: të përshpejtohet reforma në drejtësi, bashkëpunim pozitë-opozitë

para 10 muajve - Te Sheshi

Qeveria “Rama2” është betuar para Presidentit të Republikës, duke përmbyllur në këtë mënyrë proçedurën ligjore. Tashmë ajo nis zyrtarisht detyrën. Qeveria u miratua me 78 vota pro në Kuvend, ndërsa kundër...

Betim i qeverisë me tokjen e duarve mes KM Rama dhe presidentit Meta

para 10 muajve - Illyria

Kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë pasditen e së mërkurës betimin në Presidencë. Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat...

Ceremonia e betimit në Presidencë, mesazhi që Meta i dha Ramës dhe ministrave të rinj​

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Pas dekretimit të qeverisë ‘Rama 2’ presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta i uroi suksese kabinetit të ri. Nga institucioni që ai drejton, Meta u dha një mesazh të qartë kryeministrit Edi Rama...

Qeveria Rama betohet para Presidentit, Meta: të përshpejtohet reforma në drejtësi, bashkëpunim pozitë-opozitë

para 10 muajve - AlbPress

Qeveria “Rama2” është betuar para Presidentit të Republikës, duke përmbyllur në këtë mënyrë proçedurën ligjore. Tashmë ajo nis zyrtarisht detyrën. Qeveria u miratua me 78 vota pro në Kuvend, ndërsa kundër...

Sot betohen ministrat

para 10 muajve - Top Channel

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Pas dekretimit të qeverisë ‘Rama 2’, Meta: Sfidë anëtarësimi në BE, bashkëpunoni me opozitën

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Pas dekretimit të qeverisë ‘Rama 2’ presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta u uroi suksese kabinetit të ri. Nga institucioni që ai drejton, Meta pohoi se tashmë shqiptarët dhe Shqipëria presin...

Pas betimit në Presidencë, Rama mbledh qeverinë: ja vendimet që do të merren

para 10 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë sot qeverinë, pas betimit në Presidencë, ceremoni që do të mbahet në orën 17:00. Në këtë mbledhje të parë të qeverisë, e cila morri 78 vota mëngjesin e sotëm në Parlament,...

Tabulatet/ Votimi i qeverisë, si i bëri mazhoranca 78 vota. Deputetët që munguan dhe vendimi që mori Berisha

para 10 muajve - BalkanWeb

Pas 21 orësh diskutimesh dhe debati, Kuvendi votoi sot me 78 vota pro dhe 51 kundër kabinetin e ri qeveritar të drejtuar nga kryeministri Edi Rama dhe programin e tij qeverisës për 4 vitet e ardhshme....

Nis ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”. Ndiqeni live

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Ka nisur ceremonia e betimit të ministrave të qeverisë “Rama 2”. Kabineti i ri qeveritar do të betohen sot para Presidentit Ilir Meta. Ministrat e rinj dhe kryeministri Edi Rama iu drejtuan institucionit...

Zbulohet votimi në Kuvend/ Qeveria Rama mori 78 vota , ja 8 deputetëte PD-së që munguan

para 10 muajve - Gazeta Express

Pas një seance maratonë, me debate e replika të forta, Kuvendi i Shqipërisë ka votuar programin e qeverisë “Rama II” dhe njëherësh edhe kabinetin e ri qeveritar. Me një votim te vetem, per programin dhe...

Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

para 10 muajve - Telegrafi

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Katër deputetët jo socialist që votuan për Edi Ramën

para 10 muajve - Indeks.mk

Maxhoranca e kryesuar nga Edi Rama mori 78 vota sot në mëngjes në Kuvend, ndërkohë që ka 74 deputetë aty. Duke patur këtë numër të madh votash, Ramës nuk i është dashur të sforcohet për të gjetur aleatë...

Ruçi thërret në takim krerët e grupeve, çfarë pritet të ndodhë sot me Qeverinë e re

para 10 muajve - Indeks.mk

Qeveria e re “Rama 2” do të betohet sot në orën 17:00 para Presidentit Ilir Meta. Pas betimit, kryeministri Rama do të zhvilloje mbledhjen e parë zyrtare të qeverisë, me ministrat e rinj. Pas miratimit...

Pas betimit në Presidencë, Rama mbledh qeverinë: ja vendimet që do të merren

para 10 muajve - AlbPress

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë sot qeverinë, pas betimit në Presidencë, ceremoni që do të mbahet në orën 17:00. Në këtë mbledhje të parë të qeverisë, e cila morri 78 vota mëngjesin e sotëm në Parlament,...

Qeveria “Rama 2” mblidhet sot për herë të parë, zbulohen vendimet që do miratohen

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Qeveria e re “Rama 2” nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama do të mblidhet sot për herë të parë pas krijimit të saj dhe dekretimit nga Presidenti. Mbledhja do të mbahet pas ceremonisë së betimit tek Presidenti...

​Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

para 10 muajve - Indeks online

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Sot betohen ministrat

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Kuvendi i Shqipërisë miraton programin e qeverisë

para 10 muajve - Albinfo

Kuvendi i Shqipërisë në seancën e cila ka zgjatur gjatë tërë ditës ka arritur të miratojë programin qeverisës me 78 vota për dhe 51 kundër. Reforma në drejtësi dhe vetting-u mbeten për qeverinë shtyllat...

Merren vesh pikat e rendit të ditës për mbledhjen e parë të qeverisë

para 10 muajve - Illyria

Pas miratimit në Parlament të kabinetit qeveritar, ministrat pritet të bëjnë betimin e tre pranë Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kreu i Shtetit ka mbërritur në selinë e Presidencës, ndërsa ceremonia...

Rama mbledh për herë të parë qeverinë pas betimit

para 10 muajve - Indeks online

Qeveria Rama 2 do të betohet sot në orën 17:00 para Presidentit Ilir Meta. Ky moment shënon zyrtarishtdhe përfundimin e procedurave ligjore dhe nisjen zyrtarisht nga puna të saj.Pas betimit, kryeministri...

Ruçi thërret në takim krerët e grupeve, çfarë pritet të ndodhë sot me Qeverinë e re

para 10 muajve - Sot News

Qeveria e re “Rama 2” do të betohet sot në orën 17:00 para Presidentit Ilir Meta. Pas betimit, kryeministri Rama do të zhvilloje mbledhjen e parë zyrtare të qeverisë, me ministrat e rinj. Pas miratimit...

Rama mbledh për herë të parë qeverinë pas betimit

para 10 muajve - Albeu

Qeveria Rama 2 do të betohet sot në orën 17:00 para Presidentit Ilir Meta. Ky moment shënon zyrtarisht dhe përfundimin e procedurave ligjore dhe nisjen zyrtarisht nga puna të saj. Pas betimit , kryeministri...

Tiranë, betohen sot ministrat e kabinetit të ri qeveritarë

para 10 muajve - Alsat-M

Sot në Presidencë do të zhvillohet ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti i Republikës,...

Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

para 10 muajve - Almakos

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Shëndetësia/ Vasili në krye të komisionit, priten debate të ashpra për koncensionet

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 shtator - Një betejë e fortë parlamentare pritet të zhvillohet në komisionin e Shëndetësisë, jo vetëm për shkak të profilit, eksperiencës dhe pozicionit të kreu të ri të këtij komisioni Petrit...

Votimi i kryetarëve të Komisioneve, në seancën e radhës

para 10 muajve - Koha Jone

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka thirrur sot në orën 18:00 kryetarët e grupeve parlamentare për të caktuar seancën e radhës. Ndërkohë grupet parlamentare duhet të caktojnë kryetarët e komisioneve dhe...

Katër deputetët jo socialist që votuan për Edi Ramën

para 10 muajve - Indeks online

Maxhoranca e kryesuar nga Edi Rama mori 78 vota sot në mëngjes në Kuvend, ndërkohë që ka 74 deputetë aty.Duke patur këtë numër të madh votash, Ramës nuk i është dashur të sforcohet për të gjetur aleatë...

Ruçi thërret në takim krerët e grupeve parlamentare, Rama mbledh për herë të parë qeverinë pas betimit

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas seancës maratonë në Parlament, ku është diskutuar e më pas miratuar me 78 vota pro dhe 51 kundër programi i ri qeverisës, Qeveria “Rama 2” do të betohet sot në orën 17:00 para Presidentit Ilir...

Shëndetësia/ Vasili në krye të komisionit, priten debate të ashpra për koncensionet

para 10 muajve - BalkanWeb

Një betejë e fortë parlamentare pritet të zhvillohet në komisionin e Shëndetësisë, jo vetëm për shkak të profilit, eksperiencës dhe pozicionit të kreu të ri të këtij komisioni Petrit Vasili, por edhe për...

Katër deputetët jo socialist që votuan për Edi Ramën

para 10 muajve - Albeu

Maxhoranca e kryesuar nga Edi Rama mori 78 vota sot në mëngjes në Kuvend, ndërkohë që ka 74 deputetë aty. Duke patur këtë numër të madh votash, Ramës nuk i është dashur të sforcohet për të gjetur aleatë...

Miratohet programi i qeverisë. Seanca maratonë mbyllet me 78 vota pro, 51 kundër

para 10 muajve - Top Channel

Pas 21 orësh diskutime e debati, Kuvendi votoi me 78 vota pro e 51 kundër kabinetin e ri qeveritar të drejtuar nga Edi Rama dhe programin e tij qeverisës për 4 vitet e ardhshme. Por, edhe pak minuta përpara...

Votimi i kryetarëve të Komisioneve, në seancën e radhës

para 10 muajve - Ora news

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka thirrur sot në orën 18:00 kryetarët e grupeve parlamentare për të caktuar seancën e radhës. Ndërkohë grupet parlamentare duhet të caktojnë kryetarët e komisioneve dhe...

Rama me ministrat shkojnë te Meta, pasdite bëhet betimi i kabinetit qeveritar

para 10 muajve - NOA

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e propozuar prej tij shkojnë sot te Presidenti Ilir Meta. Në orën 17:00 të ditës së sotme do të zhvillohet në Presidence ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit...

Shëndetësia/ Vasili në krye të komisionit, priten debate të ashpra për koncensionet

para 10 muajve - Koha Jone

Një betejë e fortë parlamentare pritet të zhvillohet në komisionin e Shëndetësisë, jo vetëm për shkak të profilit, eksperiencës dhe pozicionit të kreu të ri të këtij komisioni Petrit Vasili, por edhe për...

Betohet sot qeveria “Rama 2”, ministrat e rinj sot te Presidenti Meta

para 10 muajve - BalkanWeb

Qeveria “Rama 2” pas miratimit në Kuvend me 78 vota pro dhe 51 kundër, do të betohet sot në orën 17:00 para presidentit Ilir Meta. Ky moment shënon zyrtarisht dhe përfundimin e procedurave ligjore dhe...

Sot merr detyrën “Rama II”, betimi pasdite në Presidencë

para 10 muajve - Opinion

Qeveria “Rama II” do të marrë detyrën sot. Kabineti i Edi Ramës do të betohet sot pasdite tek Presidenti Ilir Meta. Zyra për mediat njofton se “në institucionin e Presidencës, ora 17:00 zhvillohet ceremonia...

Parlamenti votëbeson qeverinë “Rama 2”

para 10 muajve - RTSH

Parlamenti i Shqipërisë e përfundoi në orën 7 të mëngjesit të sotëm seancën e debatit mbi programin e qeverisë. Që prej mëngjesit të ditës së djeshme kur nisi maratona e diskutimeve, 121 deputetë folën...

RAMA MBYLLI VESHËT KUR FOLI KRYEMADHI, KRYETARJA E LSI BËHET BASHKË ME BERISHËN

para 10 muajve - NOA

Një veprim i Kryeministrit Edi Rama mbrëmjen e djeshme gjatë seancës parlamentare kur diskutohej programi katër vjeçar qeverisës ka ngjallur polemika të shumta. Në momentin që kryeparlamentari Ilir Meta...

Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

para 10 muajve - Arbresh

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

PD dhe LSI nisin bashkëpunim si opozitë

para 10 muajve - Klan Kosova

Me fillimin e sesionit të ri parlamentar, pritet edhe intensifikimi i aksionit opozitar. Dy partitë kryesore në opozitë, PD dhe LSI duket se kanë nisur bashkëpunimin e tyre. PD dhe LSI kanë nisur negociatat...

“Mbylli veshët kur ajo fliste në Kuvend”, gjesti i Ramës bën bashkë Kryemadhin dhe Berishën

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Gjesti i kryeministrit Edi Rama pasditen e djeshme në Kuvend, i cili mbylli veshët teksa po fliste kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka ngjallur jo pak reagime. I pari ka reaguar ish-kryeministri...

"ERTV", zbuloni kush është deputetja më e ndjekur gjatë Kuvendit

para 10 muajve - Sot News

“Edi Rama Televizion” (ERTV), ka transmetuar direkt të gjithë Kuvendin ku u debatua në lidhje me miratimin e programit të Qeverisë së re "Rama 2". Ndjekësit e kryeministrit në Facebook kanë qënë të interesuar...

‘Reparti ushtarak’ i Ruçit: Seancat nisin fiks; Bashës i lejohet ‘kohë kryeministrore’; Berishës i ndërpritet fjala, por i jepet një ‘dritare speciale’

para 10 muajve - Mapo

Gramoz Ruçi ka vendosur ta drejtojë me dorë të hekurt, si të ishte një repart ushtarak, Parlamentin e ri. Krejt ndryshe nga politikani i ‘qetësisë dhe dashurisë’, Ilir Meta. Ky i fundit, tashmë në Presidencë,...

ERTV nuk çensuron Bashën, zbuloni kush është deputetja e ndjekur më shumë se Rama gjatë Kuvendit

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- “Edi Rama Televizion” (ERTV), ditën e djeshme ka transmetuar live punimet e parlamentit të ri, ku po debatohej për programin e qeverisë “Rama II”, që u miratua me 78 vota, madje nuk ka çensuruar...

Rama e injoroi duke ?mbyllë? veshët, reagon ashpër Kryemadhi

para 10 muajve - Albeu

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas fotos të shpërndarë online ku dukej se kryeministri Edi Rama i cili kishte vënë kufje në vesh gjatë kohës që ajo mbante fjalën e saj të parë në Kuvend....

Çudia në “ERTV” e Ramës: Spiropali në rekord si më e ndjekura, Tahiri më i pëlqyeri dhe Basha…

para 10 muajve - Koha Jone

Seanca maratonë në parlament, ku fjalën e morën 128 deputetë, u mbyll mëngjesin e sotëm me 78 vota pro dhe 51 kundër, për programin 4-vjeçar të qeverisë “Rama 2”. Interes të lartë kishte kjo seancë, e...

Seanca maratonë lodhi deputetët, disa edhe dremisin

para 10 muajve - Te Sheshi

Kuvendi zhvilloi një seancë maratonë që nisi të martën në orën 09:00 dhe u mbyll sot në orën 07:00 me votimin e programit dhe qeverisë “Rama2”. Përgjatë kësaj séance pati një pushim rreth 90 minuta dhe...

Qeveria “Rama 2” betohet sot tek Presidenti

para 10 muajve - Klan Kosova

Kryeministri dhe ministrat e qeverisë “Rama 2” do të betohen në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. E ndërsa gjatë ditës së djeshme, u zhvillua seanca maratonë e cila përfundoi në orët e para të mëngjesit...

Seanca maratonë lodhi deputetët, disa edhe dremisin

para 10 muajve - AlbPress

Seanca maratonë lodhi deputetët, disa edhe dremisin (foto) Kuvendi zhvilloi një seancë maratonë që nisi të martën në orën 09:00 dhe u mbyll sot në orën 07:00 me votimin e programit dhe qeverisë “Rama2”....

Zyrtarizohet sot qeveria ‘Rama 2’, ja çfarë do të ndodhë pasdite

para 10 muajve - Koha Jone

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Parlamenti voton qeverinë “Rama 2”

para 10 muajve - Vizion Plus

Pas 22 orë debati të gjatë, Parlamenti votoi kabinetin e ri qeveritar. Votimi u parapri nga përplasja mes kryeministrit Rama dhe kryeopozitarit Basha. Ndërsa shefi i mazhorancës përsëriti gatishmërinë...

Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

para 10 muajve - KosovaPress

Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar edhe qeverinë e re, të propozuar nga kryeministri. Veprimi është kryer...

Sot betohen ministrat e qeverisë ‘Rama 2’

para 10 muajve - Gazeta e re

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Sot betohen ministrat

para 10 muajve - Gazeta e re

Sot, në orën 17:00, do të zhvillohet në Presidencë ceremonia e betimit të anëtarëve të Këshillit të Ministrave. Paraditen e të dielës, një ditë pasi dekretoi Edi Ramën si kryeministër të vendit, Presidenti...

Këta katër deputetë jo socialist votuan për Edi Ramën

para 10 muajve - Sovrani

Maxhoranca e kryesuar nga Edi Rama mori 78 vota sot në mëngjes në Kuvend, ndërkohë që ka 74 deputetë aty.Duke patur këtë numër të madh votash, Ramës nuk i është dashur të sforcohet për të gjetur aleatë...

Ceremonia në 17:00/ Betohet sot në Presidencë Qeveria e re "Rama 2"

para 10 muajve - Sot News

Qeveria e re "Rama 2" do të betohet sot në Presidencë në orën 17:00. Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrat e rinj do të nisin zyrtarisht punën pas betimit në Presidencë për programin në mandatin...

Zyrtarizohet sot qeveria ‘Rama 2’, ja çfarë do të ndodhë pasdite

para 10 muajve - Syri

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Votimi i kryetarëve të Komisioneve, në seancën e radhës

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka thirrur sot në orën 18:00 kryetarët e grupeve parlamentare për të caktuar seancën e radhës. Ndërkohë grupet parlamentare duhet të caktojnë kryetarët e komisioneve dhe...

Shëndetësia/ Vasili në krye të komisionit, priten debate të ashpra për koncensionet

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Një betejë e fortë parlamentare pritet të zhvillohet në komisionin e Shëndetësisë, jo vetëm për shkak të profilit, eksperiencës dhe pozicionit të kreu të ri të këtij komisioni Petrit Vasili, por edhe për...

Katër deputetët jo socialist që votuan për Edi Ramën

para 10 muajve - Arbresh

Maxhoranca e kryesuar nga Edi Rama mori 78 vota sot në mëngjes në Kuvend, ndërkohë që ka 74 deputetë aty.Duke patur këtë numër të madh votash, Ramës nuk i është dashur të sforcohet për të gjetur aleatë...

Sot ditë e rëndësishme për qeverinë “Rama 2”, ja çfarë pritet të ndodhë

para 10 muajve - GazetaBlic

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Sot ditë e rëndësishme për qeverinë “Rama 2”, ja çfarë pritet të ndodhë

para 10 muajve - Gazeta Express

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Dy opozitat arrijnë marrëveshje, PD i jep LSI Komisionin e Shëndetësisë

para 10 muajve - Mapo

PD i jep LSI një nga tre komisionet parlamentare. Ora News ka mësuar se pas miratimit të programit të qeverisë “Rama 2” ka pasur negociata midis PD dhe LSI në përfundim të të cilave është rënë dakord që...

PS ka 74 deputetë, por “Rama2” morri 78 vota: ja ligjvënësit që votuan pro…

para 10 muajve - Te Sheshi

Qeveria “Rama2” u miratua në Kuvend me 78 vota, 4 më shumë se numri i deputetëve që ka grupi parlamentar socialist. Votimi u bë i hapur, ashtu sikundër e përcakton edhe rregullorja e Kuvendit. Por cilët...

Kuvendi i Shqipërisë miraton kabinetin e ri qeveritar

para 10 muajve - Zeri

Miratohet programi i qeverisë. Seanca maratonë mbyllet me 78 vota pro, 51 kundër. Seanca maratonë e Kuvendit, që zgjati pothuaj një ditë, përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë “Rama...

Miratohet programi i qeverisë, ja projektet kryesore

para 10 muajve - Sot News

Seanca maratonë e Kuvendit, përfundoi mëngjesin e së mërkurës me miratimin e programit të qeverisë “Rama 2”. Programi u miratua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Kryeministri Edi Rama e prezantoi programin...

Zbulohen negociatat e mesnatës, PD dhe LSI arrijnë paktin e parë në Kuvend

para 10 muajve - Zeri

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë arritur paktin e parë në Kuvend. Dy forcat politike kanë rënë dakord që një prej tre komisioneve parlamentare që i kishte Partia Demokratike,...

FOTO/ Ndodh çudia në ‘ERTV’/ Spiropali më ‘popullore’ se Rama, Tahiri mund Xhafën, Basha i treti…

para 10 muajve - Syri

Media personale e kryeministrit në Facebok, “Edi Rama Televizion” (ERTV), ditën e djeshme për gati 24 orë ka transmetuar live punimet e parlamentit të ri, ku po debatohej për programin e qeverisë “Rama...

Miratohet programi i qeverisë, ja projektet kryesore

para 10 muajve - Sot News

Seanca maratonë e Kuvendit, përfundoi mëngjesin e së mërkurës me miratimin e programit të qeverisë “Rama 2”. Programi u miratua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Kryeministri Edi Rama e prezantoi programin...

Kuvendi i Shqipërisë e miratoi programin e qeverisë shqiptare “Rama 2″

para 10 muajve - Portalb

Kuvendi i Shqipërisë me 78 vota pro dhe 51 kundër e miratoi sot programin e qeverisë “Rama 2″. Kryeministri shqiptar Edi Rama e prezantoi programin e tij në seancën e së hënës, ku paraqiti synimet kryesore...

Tiranë, miratohet programi i qeverisë

para 10 muajve - Alsat-M

Seanca maratonë e Kuvendit, që zgjati pothuaj një ditë, përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë “Rama 2”. Programi u miratua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Kryeministri Edi Rama e prezantoi...

Kuvendi Shqipërisë miraton qeverinë “Rama 2” me 78 vota pro dhe 51 kundër

para 10 muajve - Koha.net

Është miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë kabineti i ri qeverisës “Rama 2”. Në Kuvend, kabineti “Rama 2” u votua me 78 vota “pro” dhe 51 “kundër”, duke pasur kështu shumë skeptikë për punën e kësaj qeverie....

Zbulohen negociatat e mesnatës, PD dhe LSI arrijnë paktin e parë në Kuvend

para 10 muajve - Gazeta Express

​Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë arritur paktin e parë në Kuvend. Dy forcat politike kanë rënë dakord që një prej tre komisioneve parlamentare që i kishte Partia Demokratike,...

Kuvendi i Shqipërisë miraton kabinetin e ri qeveritar

para 10 muajve - Lajmi.net

. Miratohet programi i qeverisë. Seanca maratonë mbyllet me 78 vota pro, 51 kundër. Seanca maratonë e Kuvendit, që zgjati pothuaj një ditë, përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë “Rama...

Zyrtarizohet sot qeveria ‘Rama 2’, ja çfarë do të ndodhë pasdite

para 10 muajve - Opozita

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Pas votimit, sot në orën 17:00 betohet në Presidencë qeveria e re “Rama 2”

para 10 muajve - Infokusi

Ditën e sotme në orën 17:00 qeveria e re “Rama 2” do të betohet në Presidencë. Pas votimit në orët e para të mëngjesit të kabinetit “Rama 2”mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit dhe ministrat e rinj...

PS ka 74 deputetë, por “Rama2” morri 78 vota: ja ligjvënësit që votuan pro, jashtë rradhëve të mazhorancës

para 10 muajve - AlbPress

Qeveria “Rama2” u miratua në Kuvend me 78 vota, 4 më shumë se numri i deputetëve që ka grupi parlamentar socialist. Votimi u bë i hapur, ashtu sikundër e përcakton edhe rregullorja e Kuvendit. Por cilët...

Gati për opozitë të fortë, PD-LSI arrijnë paktin e parë në Kuvend

para 10 muajve - Albeu

Pas votimit të qeverisë së re të Ramës, PD dhe LSI janë gati për opozitë duke arritur edhe paktin e parë mes tyre në Kuvend . Burime pranë tyre bëjnë me dije se dy partitë politike kanë rënë dakord që...

Marrëveshja e parë e opozitës, PD dhe LSI ndajnë komisionet

para 10 muajve - Indeks online

Opozita në parlament ka bërë marrëveshjen e parë: PD dhe LSI kanë ndarë drejtimin e tre komisioneve parlamentare. Nënkryetari i PD, Edmond Spaho dhe kryetarja e LSi, Monika Kryemadhi kanë rënë dakord gjatë...

Marrëveshja e parë e opozitës, PD dhe LSI ndajnë komisionet

para 10 muajve - Syri

Opozita në parlament ka bërë marrëveshjen e parë: PD dhe LSI kanë ndarë drejtimin e tre komisioneve parlamentare. Nënkryetari i PD, Edmond Spaho dhe kryetarja e LSi, Monika Kryemadhi kanë rënë dakord gjatë...

Sot në orën 17:00 qeveria e re do të betohet në Presidencë

para 10 muajve - Shqiptarja

Sot në orën 17:00 qeveria e re do të betohet në Presidencë Ndalohet riprodhimi i shkrimit!

​Miratohet programi i qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - RTV 21

Rama paraqiti synimet kryesore Seanca maratonë e Kuvendit të Shqipërisë që zgjati pothuaj një ditë përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë “Rama 2”.

LSI merr një nga tre komisionet parlamentare, propozon Vasilin kryetar

para 10 muajve - Sot News

Lëvizja Socialiste për Integrim merr një nga komisionet parlamentare që duhet të drejtojë opozita dhe ka propozuar si kryetar të Komisionit të Shëndetësisë Petrit Vasilin. Nga tetë komisione parlamentare,...

Miratohet me 78 vota pro “Rama 2” dhe programi politik

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Seanca maratonë e Kuvendit, që zgjati pothuaj një ditë, përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë “Rama 2”. Programi u miratua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Kryeministri Edi Rama e prezantoi...

Fotoja që ndezi debatin: Kryemadhi shpërndan postimin e Berishës

para 10 muajve - Mapo

Ka bërë xhiron e rrjetit një foto e kryeministrit Edi Rama, që vendos kufjet gjatë kohës që në Kuvend po flet kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Fotoja është komentuar edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha....

Ndahen komisionet parlamentare, ja cilin do ta drejtojë PD dhe LSI

para 10 muajve - Gazeta Express

Janë ndarë komisionet parlamentare, të cilët do të kenë kryetar nga PD dhe LSI. Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë një nga tre komisionet parlamentare që duhet të drejtojë opozita, atë të Shëndetësisë,...

Ndahen komisionet, PD merr 3 nën administrim

para 10 muajve - Koha Jone

Janë ndarë komisionet sipas partive politike. Nga tetë komisione parlamentare, 5 i ka marrë nën administrim maxhoranca dhe 3 opozita. Në këtë ndarje, Partia Demokratike e Shqipërisë ka marrë nën administrim...

Zbulohen negociatat e mesnatës, PD dhe LSI arrijnë paktin e parë në Kuvend

para 10 muajve - Opozita

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë arritur paktin e parë në Kuvend. Dy forcat politike kanë rënë dakord që një prej tre komisioneve parlamentare që i kishte Partia Demokratike,...

Veprimi i Ramës ndaj Kryemadhit, reagon Berisha: Ka komplekse ndaj grave

para 10 muajve - Opinion

Nuk kaloi pa u vënë re nga mediat veprimi i djeshëm në Parlament i Kryeministrit Rama. Ai vuri kufjet teksa në foltore fliste Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Edi Rama i votuar për një mandat të dytë...

Ministrat betohen në 17:00 tek presidenti Ilir Meta

para 10 muajve - Illyria

Presidenca njoftoi zhvillimin e ceremonisë së betimit të ministrave të rinj Sot dt. 13 shtator 2017 , ne oren 17:00 do te zhvillohet ne Presidence ceremonia e betimit te anetareve te Keshillit te Ministrave....

Qeveria “Rama 2” sot bën betimin tek presidenti Meta

para 10 muajve - Medial

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ministrat e qeverisë “Rama 2” sot do të betohen para presidentit Ilir Meta për të marrë zyrtarisht punën për mandatin e dytë qeveritar. Ceremonia e betimit u vendos...

Berisha kritikon Ramën për Kryemadhin

para 10 muajve - Koha Jone

Sali Berisha nuk ka heshtur për veprimin e Edi Ramës në parlement kur foli Monika Kryemadhi. Kryeministri vuri një palë kufje për të mos e dëgjuar kryetaren e LSI duke e shpërfillur fjalën e saj. “Kjo...

Ndahen komisionet parlamentare, ja cilat do t’i drejtojnë PD dhe LSI

para 10 muajve - Opozita

Janë ndarë komisionet parlamentare, të cilët do të kenë kryetar nga PD dhe LSI. Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë një nga tre komisionet parlamentare që duhet të drejtojë opozita, atë të Shëndetësisë,...

Opozita në krizë totale, aleatët e PD nisin lobimet te deputetët për të krijuar grup më vete parlamentar, garda e vjetër akuza Bashës

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 shtator - Opozita ndodhet në krizë totale. Pas rivalëve, të cilët i përjashtoi nga partia, Lulzim Basha nuk i ka marrëdhëniet e mira as me aleatët. Bashës do t’i duhet të gjejë një rrugë të...

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 13 shtator - Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi...

Berisha kritikon Ramën për Kryemadhin

para 10 muajve - Koha Jone

Sali Berisha nuk ka heshtur për veprimin e Edi Ramës në parlement kur foli Monika Kryemadhi. Kryeministri vuri një palë kufje për të mos e dëgjuar kryetaren e LSI duke e shpërfillur fjalën e saj. “Kjo...

Zyrtarizohet sot qeveria ‘Rama 2’, ja çfarë do të ndodhë pasdite

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Kuvendi votoi me 78 vota pro qeverinë “Rama 2”

para 10 muajve - ABC News

Parlamenti i dha votëbesimin me 78 vota pro dhe 51 kundër kabinetit të ri të qeverisë “Rama 2” dhe programin e saj politik. 7 prej 136 ligjvënënsve që ishin në sallë nuk votuan. Votimi u zhvillua rreth...

LSI merr një nga tre komisione që duhet të drejtojë opozita

para 10 muajve - Ora news

Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë një nga tre komisionet parlamentare që duhet të drejtojë opozita. Kjo forcë politike ka propozuar Petrit Vasilin si kryetar të Komisionit të Shëndetësisë. Nga tetë...

Komisionet/Shqiptarja.com zbardh negociatat PD-LSI

para 10 muajve - Shqiptarja

Zbardhen negociatat PD-LSI sa i përket ndarjes së Komisioneve. Vetëm një orë pas votimit të qeverisë ‘Rama 2” Shqiptarja.com mëson se Kreu Demokrat Lulzim Basha i ka hapur krahun Kryemadhit për Komisonin...

Sot ditë e rëndësishme për qeverinë “Rama 2”, ja çfarë pritet të ndodhë

para 10 muajve - Gazeta Max

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00.Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta.Në përfundim të seancës maratonë...

Opozita paralajmëron se revolta e heshtur e 25 qershorit përmes bojkotit do të kthehet në kryengritje popullore

para 10 muajve - Gazeta 55

Lulzim Basha: Reforma zgjedhore, rruga dhe shansi i vetëm që ndryshimi të jetë paqësor dhe institucional Kreu i PD, Lulzim Basha tha se brenda mureve të parlamentit mbahet peng vullneti i vjedhur dhe i...

Miratohet programi i qeverisë 'Rama 2'

para 10 muajve - Zeri

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi i qeverisë u...

Berisha “mbron” Kryemadhin dhe sulmon Ramën: Kur s’ju mbyll dot grave gojën, do të mbyllësh veshët

para 10 muajve - Blitz

Ditën e djeshme në media ka qarkulluar një foto ku kryeministri Rama mbyll veshët për të mos dëgjuar kritikat e kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi. Madje ky gjest u krahasua me atë të ambasadorit Donald...

Berisha: Fotoja që provon kompleksin e Ramës nga gratë

para 10 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama zgjodhi të imitojë ambasadorin amerikan Donald Lu në Kuvend. Gjatë kohës që në foltoren e Kuvendit doli Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, Rama vendosi kufjet...

Deklarata e PD/Marrëveshja e 18 Majit vdiq – në themel të saj, zgjedhjet e lira dhe ndërprerja e aleancës me krimin

para 10 muajve - Gazeta 55

Në fjalën e tij të parë në Parlament, kryetari Lulzim Basha deklaroi vdekjen dhe varrosjen e marrëveshjes së 18 majit me Edi Ramën. Kreu i PD theksoi se kjo marrëveshje vdiq, pasi themeli i saj ishin zgjedhjet...

Qeverinë “Rama 2” e pret ditë e madhe

para 10 muajve - Sovrani

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin” e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Berisha poston foton ‘shkatërruese’ të Ramës në Parlament

para 10 muajve - Ina

Nje foto e kryeministrit Edi Rama eshte shperndare nga deputeti i PD-se, Sali Berisha. Ish-kryeministri i vendit Sali Beirsha e ka komentuar foton përmes një statusi në Facebook, ku gjatë seancës maratonë...

Miratohet qeveria e re e Ramës, opozita mbledh 51 vota kundër

para 10 muajve - Albeu

Është miratuar sot kabineti i qeverisë Rama 2. Ditën e sotme në orën 7:00, Kuvendi ka miratuar me 78 vota "pro" dhe 51 vota " kundër ", qeverinë e re të Ramës . Gjatë seancës u hodh për miratim programi...

Opozita në krizë totale, aleatët e PD nisin lobimet te deputetët për të krijuar grup më vete parlamentar, garda e vjetër akuza Bashës

para 10 muajve - Sot News

Opozita ndodhet në krizë totale. Pas rivalëve, të cilët i përjashtoi nga partia, Lulzim Basha nuk i ka marrëdhëniet e mira as me aleatët. Bashës do t’i duhet të gjejë një rrugë të ndërmjetme, për të mbajtur...

Sot ditë e rëndësishme për qeverinë “Rama 2”, ja çfarë pritet të ndodhë

para 10 muajve - Arbresh

Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00. Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta. Në përfundim të seancës maratonë...

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Klan Kosova

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi i qeverisë u...

Gramoz Ruçi i jep fund dominimit të Berishës në Parlament, i ndërpret fjalën dhe e detyron të largohet nga foltorja, ish-kryeministri akuza qeverisë

para 10 muajve - Sot News

Epoka e dominimit të ish-liderit demokrat, Sali Berisha, në Kuvend, duket se ka përfunduar. Seanca e djeshme parlamentare, e ka treguar një gjë të tillë. Ndonëse për vite me radhë ish-kryeministri Berisha...

Basha: Programi “Rama2” konfirmon kalimin e ekonomisë kombëtare në pronësi të oligarkëve

para 10 muajve - Gazeta 55

Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha deklaroi se programi Rama2 është bosh dhe një dëshmi se qeveria ka braktisur interesat qytetare. Ky dokument pa përmbajtje, pa analizë e argumentim sipas Bashës konfirmon...

I qetë e me kufje në vesh, Rama injoron keq Kryemadhin në Kuvend

para 10 muajve - Albeu

Ditën e djeshme në Kuvendin e Shqipërisë u mbajt seanca e dytë e Kuvendit pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Si pozita edhe opozita e kanë nisur me vrull, duke akuzuar njëri tjetrin në sallën e Kuvendit ....

Shqipëri, votohet programi i qeverisë

para 10 muajve - Aktuale

Kjo mund të cilësohet seanca më e gjatë e zhvilluar ndonjëherë në Shqipëri. Ka nisur dje në orën 18.00 dhe ka përfunduar sot rreth orës 7 të mëngjesit. Kryetari i ri i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka mbajtur...

Konsensusi i parë PD-LSI: ja si do të ndahen 3 komisionet parlamentare mes dy opozitave

para 10 muajve - AlbPress

Partia Demokratike dhe LSI, dy partitë në opozitë, duket se janë marrë vesh, në negociatat e zhvilluara për ndarjen e 3 komisioneve parlamentare që i takojnë. Negociatat janë zhvilluar mes kreut të grupit...

Lulzim Basha i jep fund paktit të 18 majit me Ramën dhe kërcënon me protesta, Donald Lu e thërret me urgjencë në takim

para 10 muajve - Sot News

Paktit i 18 majit, mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës, ka marrë fund. Kryeministri Rama prej disa ditësh deklaroi se i trembej një tërheqje të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndërsa dje ka...

Kryemadhi shpërndan postimin e Berishës: E vërteta e shëmtuar!

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi pas fotos së postuar nga ish kryeministri Sali Berisha për Edi Ramën duket se mbështet plotësisht komentin që ka marrë ky i fundit. E vërteta e shëmtuar”, shkruan Kryemadhi...

Kryemadhi e LSI negocion me Spahon e PD: ja si do të ndahen 3 komisionet parlamentare mes dy opozitave

para 10 muajve - Te Sheshi

Partia Demokratike dhe LSI, dy partitë në opozitë, duket se janë marrë vesh, në negociatat e zhvilluara për ndarjen e 3 komisioneve parlamentare që i takojnë. Negociatat janë zhvilluar mes kreut të grupit...

Kuvendi voton programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Indeks online

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar programin e qeverisë Rama II me 78 vota pro dhe 51 kundër sot në orën 7.00 të mëngjesit të së mërkurës. Pas thuajse 24 orë debateve, që nisën të martën në orën 9:00 dhe ku...

Berisha poston foton 'shkatërruese' të Ramës në Parlament

para 10 muajve - Gazeta Express

Nje foto e kryeministrit Edi Rama eshte shperndare nga deputeti i PD-se, Sali Berisha. Ish-kryeministri i vendit Sali Beirsha e ka komentuar foton përmes një statusi në Facebook, ku gjatë seancës maratonë...

PD dhe LSI marrin komisionet e Kuvendit

para 10 muajve - Illyria

Partia Demokratike do të drejtojë komisionin e Integrimit, Edukimit dhe Mediave. Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë një nga tre komisionet parlamentare që duhet të drejtojë opozita. Kjo forcë politike...

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro

para 10 muajve - Koha Jone

Kuvendi ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi i qeverisë u prezantua nga...

Berisha merr në “mbrojtje” Kryemadhin, sulmon Ramën: Kur s’ju mbyll dot grave gojën me dorë…

para 10 muajve - Koha Jone

Ish-kryeministri i vendit Sali Beirsha ka komentuar përmes një statusi në Facebook, foton e shpërndarë dje në media, ku gjatë seancës maratonë të Kuvendit, kryeministri mbylli veshët për të mos dëgjuar...

Miratohet në Parlament programi qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - GazetaBlic

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj politik. 78 vota pro dhe 51 kundër...

Opozita shqiptare arrin marrëveshjen e parë

para 10 muajve - Periskopi

Opozita në parlament ka bërë marrëveshjen e parë: PD dhe LSI kanë ndarë drejtimin e tre komisioneve parlamentare. Nënkryetari i PD, Edmond Spaho dhe kryetarja e LSi, Monika Kryemadhi kanë rënë dakord gjatë...

Miratohet në Parlament programii qeverisë "Rama 2"

para 10 muajve - Gazeta Express

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj politik. 78 vota pro dhe 51 kundër...

Kuvendi voton programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Ina

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar programin e qeverisë Rama II me 78 vota pro dhe 51 kundër sot në orën 7.00 të mëngjesit të së mërkurës. Pas thuajse 24 orë debateve, që nisën të martën në orën 9:00 dhe ku...

Basha: Rama prishi paktin e 18 majit !

para 10 muajve - Telegrafi

Marrëveshja e 18 majit të kaluar, e “lidhur” mes PS-së dhe PD-së ka vdekur. Deklarata është bërë nga njëri prej protagonistëve të kësaj marrëveshje, Lulzim Basha, i cili thekson se shkaku i ndërprerjes...

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Gazeta e re

Seanca maratonë e Kuvendit, që zgjati pothuaj një ditë, përfundoi këtë mëngjes me miratimin e programit të qeverisë “Rama 2”. Programi u miratua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Kryeministri Edi Rama e prezantoi...

Miratohet programi i qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - KosovaPress

Programi u miratua me 78 vota pro dhe 51 kundër. Kryeministri Edi Rama e prezantoi programin e tij në seancën e së hënës, ku paraqiti synimet kryesore të qeverisë për ekonominë, turizmin, integrimin e...

Berisha merr në “mbrojtje” Kryemadhin, sulmon Ramën: Kur s’ju mbyll dot grave gojën me dorë…

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ish-kryeministri i vendit Sali Beirsha ka komentuar përmes një statusi në Facebook, foton e shpërndarë dje në media, ku gjatë seancës maratonë të Kuvendit, kryeministri mbylli veshët për të mos...

Miratohet programmi i qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kuvendi ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi i qeverisë u prezantua...

Ndahen komisionet parlamentare, ja cilat do t'i drejtojnë PD dhe LSI

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Janë ndarë komisionet parlamentare, të cilët do të kenë kryetar nga PD dhe LSI. Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë një nga tre komisionet parlamentare që duhet të drejtojë opozita, atë të Shëndetësisë,...

KUVENDI MIRATON PROGRAMIN E QEVERISË ‘RAMA 2’, JA SA VOTA MORI

para 10 muajve - NOA

Pas një ditë nate maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi ka miratuar kabinetin e qeverisë ‘Rama 2’ dhe programin e saj politik. Gjatë votimit rezultuan 78...

Kryemadhi shpërndan postimin e Berishës: E vërteta e shëmtuar!

para 10 muajve - Opozita

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi pas fotos së postuar nga ish kryeministri Sali Berisha për Edi Ramën duket se mbështet plotësisht komentin që ka marrë ky i fundit. E vërteta e shëmtuar”, shkruan Kryemadhi...

Miratohet me 78 vota pro “Rama 2” dhe programi politik

para 10 muajve - Ora news

Miratohet me 78 vota pro “Rama 2” dhe programi politik Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Facebook dhe në Twitter

Berisha poston foton ‘shkatërruese’ të Ramës në Parlament

para 10 muajve - Opozita

Nje foto e kryeministrit Edi Rama eshte shperndare nga deputeti i PD-se, Sali Berisha. Ish-kryeministri i vendit Sali Beirsha e ka komentuar foton përmes një statusi në Facebook, ku gjatë seancës maratonë...

Pas një seance maratonë, miratohet programi i qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro

para 10 muajve - Opozita

Kuvendi ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi i qeverisë u prezantua nga...

Pas një seance maratonë, miratohet programi i qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro

para 10 muajve - Infokusi

Kuvendi ka miratuar programin e qeverisë “Rama 2” me 78 vota pro. Në përfundim të seancës maratonë që nisi ditën e djeshme në orën 09:00, programi “Rama 2” u miratua. Programi i qeverisë u prezantua nga...

Kryemadhi shpërndan postimin e Berishës: E vërteta e shëmtuar!

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi pas fotos së postuar nga ish kryeministri Sali Berisha për Edi Ramën duket se mbështet plotësisht komentin që ka marrë ky i fundit. E vërteta e shëmtuar”, shkruan Kryemadhi...

Opozita në krizë totale, aleatët e PD nisin lobimet te deputetët për të krijuar grup më vete parlamentar, garda e vjetër akuza Bashës

para 10 muajve - Gazeta Max

Opozita ndodhet në krizë totale. Pas rivalëve, të cilët i përjashtoi nga partia, Lulzim Basha nuk i ka marrëdhëniet e mira as me aleatët. Bashës do t’i duhet të gjejë një rrugë të ndërmjetme, për të mbajtur...

Miratohet në Parlament programi i qeverisë "Rama 2"

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj politik. 78 vota pro dhe 51 kundër...

Kuvendi voton programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Syri

Komentet Shto koment

Kuvendi miraton programin e qeverisë 'Rama 2'

para 10 muajve - Shqiptarja

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj politik.Gjatë votimit rezultuan...

Rreth orës 7 në mëngjes, 78 deputetë votuan programin dhe qeverinë “Rama 2”

para 10 muajve - Illyria

Qeveria thotë se programi përmbush objektivat për eurointegrimin, ekonominë dhe njehsimin e politikave me Kosovën. Denion Ndrenika Kuvendi i Shqipërisë miratoi qeverinë si dhe programin e ri të qeverisë...

Monika Kryemadhi mbështet Berishën: e vërteta e shëmtuar

para 10 muajve - AlbPress

Kryeministri Edi Rama gjatë seancës së djeshme parlamentare zgjidhi një mënyrë të veçantë për të mos dëgjuar fjalimin e kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi. Në momentin që ajo nisi fjalimin, Rama vendosi...

Monika Kryemadhi mbështet Berishën: e vërteta e shëmtuar

para 10 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Edi Rama gjatë seancës së djeshme parlamentare zgjidhi një mënyrë të veçantë për të mos dëgjuar fjalimin e kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi. Në momentin që ajo nisi fjalimin, Rama vendosi...

Miratohet qeveria e re e Ramës, opozita mbledh 51 vota kundër

para 10 muajve - Gazeta Max

Është miratuar sot kabineti i qeverisë Rama 2. Ditën e sotme në orën 7:00, Kuvendi ka miratuar me 78 vota “pro” dhe 51 vota “kundër”, qeverinë e re të Ramës. Gjatë seancës u hodh për miratim programi qeverisës...

Basha: Rama prishi paktin e 18 majit !

para 10 muajve - Almakos

Marrëveshja e 18 majit të kaluar, e “lidhur” mes PS-së dhe PD-së ka vdekur. Deklarata është bërë nga njëri prej protagonistëve të kësaj marrëveshje, Lulzim Basha, i cili thekson se shkaku i ndërprerjes...

Kuvendi voton programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Gazeta Max

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar programin e qeverisë Rama II me 78 vota pro dhe 51 kundër sot në orën 7.00 të mëngjesit të së mërkurës. Pas thuajse 24 orë debateve, që nisën të martën në orën 9:00 dhe ku...

Pas diskutimeve tërë natën, në mëngjes Kuvendi miraton “Ramën 2”

para 10 muajve - Sovrani

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj politik. 78 vota pro dhe 51 kundër...

Kuvendi voton programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Arbresh

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar programin e qeverisë Rama II me 78 vota pro dhe 51 kundër sot në orën 7.00 të mëngjesit të së mërkurës. Pas thuajse 24 orë debateve, që nisën të martën në orën 9:00 dhe ku...

Miratohet programi i Qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Periskopi

Pas një ditë dhe nate të gjatë maratonë diskutimesh më në fund rreth orës 07:00 të mëngjesit të së mërkurës Kuvendi miratoi kabinetin e qeverisë Rama 2 dhe programin e saj politik. 78 vota pro dhe 51 kundër...

Basha: Rama prishi paktin e 18 majit !

para 10 muajve - Insajderi

Marrëveshja e 18 majit të kaluar, e “lidhur” mes PS-së dhe PD-së ka vdekur. Deklarata është bërë nga njëri prej protagonistëve të kësaj marrëveshje, Lulzim Basha, i cili thekson se shkaku i ndërprerjes...

Basha: Rama prishi paktin e 18 majit !

para 10 muajve - Arbresh

Marrëveshja e 18 majit të kaluar, e “lidhur” mes PS-së dhe PD-së ka vdekur. Deklarata është bërë nga njëri prej protagonistëve të kësaj marrëveshje, Lulzim Basha, i cili thekson se shkaku i ndërprerjes...

Kuvend, miratohet me 78 vota programi i qeverisë “Rama2”

para 10 muajve - AlbPress

Kuvendi miratoi sot në orën 07:00, pas më shumë se 20 orësh debate, programin e qeverisë “Rama2”. Pro qeverisë votuan 78 deputetë, ndërsa kundër 51. Kështu veç votave të deputetëve socialistë, pro votuan...

Kuvend, miratohet me 78 vota programi i qeverisë “Rama2”

para 10 muajve - Te Sheshi

Kuvendi miratoi sot në orën 07:00, pas më shumë se 20 orësh debatesh, programin e qeverisë “Rama2”. Pro qeverisë votuan 78 deputetë, ndërsa kundër 51. Kështu veç votave të deputetëve socialistë, pro votuan...

Basha, “live” në ERTV

para 10 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka transmetuar në faqen e tij të Facebook-ut fjalimin e liderit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në ditën që Sali Berishës iu mbyll mikrofoni, kreu i qeverisë duket se ka dashur...

Berisha: Kjo foto provon kompleksin e Ramës nga gratë

para 10 muajve - Koha Jone

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për gjestin e kryeministrit Edi Rama gjatë fjalimit të kryetares së LSI, Monika Kryemadhi. Gjatë kohës që Kryemadhi mbante fjalimin në Kuvend, Rama vendosi kufjet....

‘FOTO që provon kompleksin e Ramës nga gratë’

para 10 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama sot ka zgjedhur të imitojë ambasadorin Amerikan në vendin tonë Donald Lu. Gjatë kohës që në foltoren e Kuvendit doli kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi,...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Në Shqipëri kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot se marrëveshja e 18 majit të kaluar, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur për shkak të manipulimit siç u shpreh ai, të...

Kreu demokrat Basha drekë pune me ambasadorin Lu

para 10 muajve - RTSH

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së Donald Lu, drekuan sot në një restorant në zonën e ish-bllokut në Tiranë. Për këtë takim Lulzim Basha u largua nga salla e seancës plenare,...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - Fakti Ditor

Në Shqipëri kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot se marrëveshja e 18 majit të kaluar, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur për shkak të manipulimit siç u shpreh ai, të zgjedhjeve...

Monika Kryemadhi flet, Rama dëgjon muzikë…

para 10 muajve - Gazeta Tema

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI-së, ka qenë shumë e ashpër në fjalën e saj në Kuvend kundër kryeministrit Edi Rama. Por, ky i fundit e ka injoruar totalisht atë. Ndërsa Kryemadhi fliste, ai është fotografuar...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - RTV 21

Basha tha sot se marrëveshja e 18 majit ka vdekur Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak...

Basha: Marrëveshja me Ramën ka vdekur

para 10 muajve - Indeks online

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - InfoShqip

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

Diversioni i Ramës/ Basha live në ‘ERTV’

para 10 muajve - Syri

Kreu i qeverisë Edi Rama, përveç ministrave dhe deputetëve të tij, ka transmetuar në faqen e tij në Facebook, edhe fjalimin e kryetarit të opozitës Lulzim Basha. Kjo gjë ka ndodhur pikërisht gjatë ditës...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - Koha.net

Në Shqipëri kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot se marrëveshja e 18 majit të kaluar, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur për shkak të manipulimit siç u shpreh ai, të zgjedhjeve...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - Almakos

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

Rama vazhdon “dashurinë” me PD

para 10 muajve - Opinion

Edhe pse Lulzim Basha e deklaroi të prishur paktin e 18 Majit me Ramën, dashuria e Edi Ramës për kreun e Partisë Demokratike duket se vazhdon. Këtë lë të kuptohet vetë kryeministri Edi Rama. Megjithëse...

Diversioni i Ramës/ Basha live në ‘ERTV’

para 10 muajve - Tetova Sot

Kreu i qeverisë Edi Rama, përveç ministrave dhe deputetëve të tij, ka transmetuar në faqen e tij në Facebook, edhe fjalimin e kryetarit të opozitës Lulzim Basha. Kjo gjë ka ndodhur pikërisht gjatë ditës...

Diversioni i Ramës/ Basha live në ‘ERTV’

para 10 muajve - Opozita

Kreu i qeverisë Edi Rama, përveç ministrave dhe deputetëve të tij, ka transmetuar në faqen e tij në Facebook, edhe fjalimin e kryetarit të opozitës Lulzim Basha. Kjo gjë ka ndodhur pikërisht gjatë ditës...

Berisha-Ramës: Përdor krimin për qëllimet e tua

para 10 muajve - Portalb

Në seancën parlamentare të kësaj të marte, ish-kryeministri Berisha ka përsëritur akuzat ndaj pasardhësit të tij sa i takon kultivimit të drogës, transmeton Top Channel. Në fillim të fjalës së tij, Berisha...

Rama nuk e duron, mbyll veshët kur nis fjalën Kryemadhi

para 10 muajve - Mapo

Foto 1 nga 1 Kryeministri i vendit Edi Rama ka zgjedhur të imitojë ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu gjatë seancës së sotme, me veprimin që ka bërë sapo ka nisur të flasë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi....

Basha: Marrëveshja me Ramën ka vdekur

para 10 muajve - Arbresh

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

Rama mbylli veshët kur mori fjalën Monika Kryemadhi

para 10 muajve - NOA

Kryeministri Rama ka bërë një gjest jo fort të pranueshëm në sallën e Parlamentit. Në momentin që kryesuesi i seancës i dha fjalën për të folur kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi, kreu i qeverisë u...

Basha: Zgjedhjet e 25 qershorit shënuan vdekjen e marrëveshjes me Ramën

para 10 muajve - Sovrani

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

Basha: Marrëveshja me Ramën ka vdekur

para 10 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, tha sot se marrëveshja e 18 majit, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, ka vdekur për shkak të manipulimit të, siç u shpreh ai, zgjedhjeve të...

FOTO/ Rama “imiton” Donald Lu, mbyll veshët sapo nis të flasë Monika Kryemadhi

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kryeministri i vendit Edi Rama ka zgjedhur të imitojë ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu gjatë seancës së sotme, me veprimin që ka bërë sapo ka nisur të flasë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi....

Berisha-Ramës: Je përdorues droge! Eja të shkojmë bashkë të bëjmë testin e drogës ku të duash!

para 10 muajve - Aktuale

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka sfiduar hapur Kryeministrin Edi Rama se nëse do të provojë para qytetarëve se nuk i ka mashtrime, premtimet e tij dhe se nuk me të vërtetë udhëhiqet nga filozofia e drogës,...

Rama nuk e ‘duron’, mbyll veshët kur nis fjalën Kryemadhi

para 10 muajve - Opozita

Edi Rama ka zgjedhur të imitojë ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu gjatë seancës së sotme, me veprimin që ka bërë sapo ka nisur të flasë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Ndërsa Lu, refuzoi një ditë...

VIDEO/Rama vendos kufjet kur merr fjalën Kryemadhi

para 10 muajve - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama dhe liderja e opozitës Monika Kryemadhi duket se do të kenë një vjeshtë politike të mbushur jo vetëm me batuta, kundërshti, por edhe gjeste që tregojnë se klima e "qetësisë dhe dashurisë"...

Imiton Lu/ Flet Kryemadhi, Rama mbyll veshët

para 10 muajve - Syri

Kryeministri Edi Rama sot ka zgjedhur të imitojë ambasadorin Amerikan në vendin tonë Donald Lu. Gjatë kohës që në foltoren e Kuvendit doli kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi,...

"Rama mund të blejë në mënyrë spektakolare gjysmën e PD-së", analisti plas bombën

para 10 muajve - Albeu

Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Të paekspozuarit” Ylli Rakipi ka komentuar edhe rrjedhjen e votave nga Partia Demokratike për Gramoz Ruçin, i cili u zgjodh kryetar parlamenti edhe me votat e opozitës....

“Bomba” e analistit: Rama mund të blejë në mënyrë spektakolare gjysmën e PD-së

para 10 muajve - Gazeta Express

Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Të paekspozuarit” Ylli Rakipi ka komentuar edhe rrjedhjen e votave nga Partia Demokratike për Gramoz Ruçin, i cili u zgjodh kryetar parlamenti edhe me votat e opozitës....

Basha: marrëveshja me Ramën vdiq

para 10 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot se marrëveshja e 18 majit të kaluar, mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur për shkak të manipulimit siç u shpreh ai, të zgjedhjeve...

Deklarata ‘e fortë’ e gazetarit: Qeveria e Ramës mund të blejë në mënyrë spektakolare dhe gjysmën e PD

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Të paekspozuarit” në News24 Ylli Rakipi ka komentuar edhe rrjedhjen e votave nga Partia Demokratike për Gramoz Ruçin, i cili u zgjodh kryetar parlamenti edhe...

Ylli Rakipi: Vendi nuk ka opozitë, është e frikshme

para 10 muajve - Gazeta Tema

Gazetari Ylli Rakipi ka folur sot për qeverinë e re, parlamentin e ri dhe lëvizjet në politikë si dhe rolin e opozitës. Në rubrikën “Opinion” në News24, Rakipi deklaroi se vendi është pa opozitë dhe se...

Ylli Rakipi: Vendi nuk ka opozitë, është e frikshme. Këtu janë të gjithë komunistë

para 10 muajve - Koha Jone

Gazetari Ylli Rakipi ka folur sot për qeverinë e re, parlamentin e ri dhe lëvizjet në politikë si dhe rolin e opozitës. Në rubrikën “Opinion” në News24, Rakipi deklaroi se vendi është pa opozitë dhe se...

Imiton Lu/ Flet Kryemadhi, Rama mbyll veshët

para 10 muajve - Opozita

Kryeministri Edi Rama sot ka zgjedhur të imitojë ambasadorin Amerikan në vendin tonë Donald Lu. Gjatë kohës që në foltoren e Kuvendit doli kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi,...

Ylli Rakipi: Vendi nuk ka opozitë. E pavlerë të diskutosh për Ruçin me problemet që kemi

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Gazetari Ylli Rakipi ka folur sot për qeverinë e re, parlamentin e ri dhe lëvizjet në politikë si dhe rolin e opozitës. Në rubrikën “Opinion” në News24, Rakipi deklaroi se vendi është pa opozitë...

Rama vendos kufjet, kur flet Kryemadhi

para 10 muajve - AlbPress

Kryeministri Edi Rama duket se ka zgjedhur të imitojë ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu gjatë seancës së sotme. Ndërsa Lu një ditë më parë hoqi kufjet kur po fliste kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, sot...

Rama vendos kufjet, kur flet Kryemadhi

para 10 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Edi Rama duket se ka zgjedhur të imitojë ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu gjatë seancës së sotme. Ndërsa Lu një ditë më parë hoqi kufjet kur po fliste kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, sot...

Përçahet PD, aleatët dhe një grup deputetësh shkëputen nga Basha dhe bashkohen me…

para 10 muajve - Gazeta Tema

Kreu i PR-së, Fatmir Mediu, kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi dhe disa deputetë nga Partia Demokratike, priten të jenë pjesë e një tjetër grupi parlamentar që do të krijohet krahas grupit të PD-së në parlament....

Dolën nga lista e PD-së, aleatët braktisin Lulzim Bashën

para 10 muajve - Albeu

Pavarësisht se dolën nga lista e Bashës deputetë, aleatët tashmë janë gati të dalin nga PD duke lënë në baltë Lulzim Bashën. Kreu i PR-së, Fatmir Mediu , kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi dhe disa deputetë...

Lulizm Basha takon ambasadorin amerikan Donald Lu

para 10 muajve - ABC News

Në aktivitetin e tij të ditës Lulzim Basha kishte dhe një takim me ambasadorin amerikan Donald Lu. Mediat i fokusuan ata në një prej restoranteve në zonën e ish-bllokut. Ky është takimi i tyre i parë pas...

A do të largohet nga grupi parlamentar i PD? Ja si përgjigjet Nard Ndoka

para 10 muajve - Sot News

I ftuar në studion e “Report Tv” kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka foli për zhvillimet e fundit politike. Duke u ndaluar te dreka e sotme mes kryedemokratit Lulzim Basha me ambasadorin e SHBA, Ndoka...

Berisha-Ramës: Përdor krimin për qëllimet e tua

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 shtator - Në seancën parlamentare të kësaj të marte, ish-kryeministri Berisha ka përsëritur akuzat ndaj pasardhësit të tij sa i takon kultivimit të drogës. Në fillim të fjalës së tij, Berisha...

Berisha-Ramës: Përdor krimin për qëllimet e tua

para 10 muajve - Top Channel

Në seancën parlamentare të kësaj të marte, ish-kryeministri Berisha ka përsëritur akuzat ndaj pasardhësit të tij sa i takon kultivimit të drogës. Në fillim të fjalës së tij, Berisha i ka bërë Ramës një...

I mbaroi koha, Ruçi i ndërpret fjalën Berishës

para 10 muajve - Top Channel

Të hënën, Gramoz Ruçi u lexoi pjesë të rregullores dhe tha se e bënte këtë për të informuar kryesisht deputetët e rinj të Parlamentit. Por nëse në seancat paraardhëse procedura dhe rregullorja nuk parashikonin...

Basha dhe Lu, takim kokë më kokë në një restorant

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i PD-së Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu kanë zhvilluar një takim mes tyre në një restorant në zonën e ish-Bllokut në kryeqytet. Ata mësohet se kanë drekuar të vetëm, të...

Shqipëri, debat i ashpër në Kuvend për Qeverinë e re

para 10 muajve - Alsat-M

Debat i ashpër në Kuvendin e Shqipërisë. Në fjalën e tij të parë në Parlament, kryetari i opozitës Lulzim Basha deklaroi vdekjen dhe varrosjen e marrëveshjes së 18 majit me Edi Ramën. Por nga ana tjetër...

Donald Lu drekon me Bashën

para 10 muajve - Vizion Plus

Ndërsa pasardhësi i tij Sali Berisha fliste ne parlament, kryetari i PD Lulzim Basha ishte larguar nga salla e seancave plenare per te takuar ambasadorin amerikan ne Tirane Donald Lu. Basha dhe diplomati...

Berisha, Ramës: Eja të bëjmë bashkë testin e drogës

para 10 muajve - Klan Kosova

Në seancën parlamentare të kësaj të marte, ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka përsëritur akuzat ndaj pasardhësit të tij sa i takon kultivimit të drogës. Në fillim të fjalës së tij, Berisha...

Ruçi i prerë me zbatimin e rregullores

para 10 muajve - ABC News

Ashtu siç kishte paralajmëruar, kryeparlamentari Gramoz Ruçi nuk toleroi shkeljen e rregullores së Kuvendit, që për diskutimet mbi programin e Qeverisë i jep 20 minuta kohë çdo deputeti. Ruçi nuk bëri...

Ish ministri i Ramiz Alisë/ U votua edhe nga dy demokrat, Ruçi i fik mikrofonin Berishës

para 10 muajve - Syri

Ish-ministri i Ramiz Alisë i votuar si kryetar Kuvendi edhe nga dy deputetë demokratë sot ka dashur që të tregojë se do e bëjë detyrën që i dhuruan. Ndryshe nga ish-kryetari i Kuvendit, tani presidenti...

Berisha-Ramës: Përdor krimin për qëllimet e tua

para 10 muajve - RTV 21

Berisha i bën Ramës një ftesë aspak të zakontë Në seancën parlamentare të kësaj të marte, ish-kryeministri Sali Berisha ka përsëritur akuzat ndaj pasardhësit të tij sa i takon kultivimit të drogës. Në...

Përplasja me Ruçin. Vetëm një deputet i PD u ngrit të mbronte Berishën

para 10 muajve - Koha Jone

Ashtu siç ishte parashikuar që përpara fillimit të seancës, marrëdhënia e Sali Berishës me kryetarin e ri të Kuvendit, Gramoz Ruçi, nuk do të jetë e karakterizuar nga qetësia dhe dashuria si ajo me ish-kryetarin...

Godet Ndoka: Rama po hap konflikt me ndërkombëtarët, do ketë kosto

para 10 muajve - Shqiptarja

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, foli sot në studion e Report Tv për zhvillimet e fundit politike. Duke u ndaluar te dreka e sotme mes kryedemokratit Lulzim Basha me ambasadorin e SHBA, Ndoka...

BERISHA-RAMËS: PËRDOR KRIMIN PËR QËLLIMET E TUA

para 10 muajve - TV21

Në seancën parlamentare të kësaj të marte, ish-kryeministri Berisha ka përsëritur akuzat ndaj pasardhësit të tij sa i takon kultivimit të drogës. Në fillim të fjalës së tij, Berisha i ka bërë Ramës një...

Berisha-Ramës: Përdor krimin për qëllimet e tua

para 10 muajve - Mapo

Në seancën parlamentare të kësaj të marte, ish-kryeministri Berisha ka përsëritur akuzat ndaj pasardhësit të tij sa i takon kultivimit të drogës. Në fillim të fjalës së tij, Berisha i ka bërë Ramës një...

Berisha për qeverinë “Rama 2”: Fitorja juaj si dasmë pa nuse

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 shtator - Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha mbajti fjalimin e tij në Kuvend, në diskutimin për programin e qeverisë “Rama 2”, e ndërsa fitoren e qeverisë, Berisha e ka konsideruar...

Berisha: Mijëra tonelata drogë në tunelet e ushtrisë presin të shiten

para 10 muajve - Klan

Gjatë debateve në parlament për programin e qeverisë së re, ish-Kryeministri Sali Berisha akuzoi shumicën si mazhorancë droge dhe se mijëra tonelata drogë ndodhen në tunelet e ushtrisë anekënd vendit në...

Video/ Iku koha e Metës, Ruçi i ndërpret fjalën Berishës: Ulu, mos të marr masa…

para 10 muajve - Opinion

Ndryshe nga katër vitet e fundit kur Kryetari i atëhershëm i Kuvendit, Ilir Meta ishte zotuar të mos ia ndërpriste fjalën në asnjë rast ish-Kryeministrit Sali Berisha, kryetari i ri Gramoz Ruçi e ka nisur...

Berisha humb ‘betejën e parë’ në Parlament kundër…

para 10 muajve - Ina

Ndryshe nga katër vitet e shkuara ne Parlament, ku ish kreu i PD-së, Sali Berisha konsiderohej si një prej deputetëve që kishte kohën më të madhe në dispozicion për të folur në foltoren e kuvendit, nga...

Përfundon takimi Basha-Donald Lu, kreu opozitar nuk jep detaje

para 10 muajve - Sot News

Ka përfunduar dreka mes kreut të PD-së Lulzim Basha dhe ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Donald Lu. Dreka mes dy zyrtarëve të cilët zgjodhën zonën e ish-bllokut, ka përfunduar...

Video/Debate në Kuvend, Ruçi ‘kërcënon’ Berishën

para 10 muajve - Opozita

Ndryshe nga katër vitet e shkuara ne Parlament, ku ish kreu i PD-së, Sali Berisha konsiderohej si një prej deputetëve që kishte kohën më të madhe në dispozicion për të folur në foltoren e kuvendit, nga...

Berisha për qeverinë “Rama 2”: Fitorja juaj si dasmë pa nuse

para 10 muajve - Klan Kosova

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha mbajti fjalimin e tij në Kuvend, në diskutimin për programin e qeverisë “Rama 2”, e ndërsa fitoren e qeverisë, Berisha e ka konsideruar si një dasmë pa nuse....

Berisha-Ramës: Përdor krimin për qëllimet e tua

para 10 muajve - Alsat-M

Në seancën parlamentare të kësaj të marte, ish-kryeministri Berisha ka përsëritur akuzat ndaj pasardhësit të tij sa i takon kultivimit të drogës. Në fillim të fjalës së tij, Berisha i ka bërë Ramës një...

Akuza e fortë e Berishës: Rama urdhëroi bllokimin e radarëve

para 10 muajve - Shqiptarja

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur fjalën e tij në seancën e sotme plenare. Nga foltorja e Kuvendit, Berisha komentoi fitoren e PS në zgjedhjet e 25 qershorit, duke folur për atë që ai e quan Kushtetuta...

Berisha sfidon Ramën: Je përdorues droge! Eja të shkojmë bashkë të bëjmë testin e drogës ku të duash!

para 10 muajve - Syri

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka sfiduar hapur Kryeministrin Edi Rama se nëse do të provojë para qytetarëve se nuk i ka mashtrime, premtimet e tij dhe se nuk udhëhiqet nga filozofia e drogës, atëherë...

LAJM I FUNDIT/ Përfundon takimi me ambasadorin Donald Lu, Basha refuzon të japë detaje. Për çfarë biseduan?

para 10 muajve - BalkanWeb

Dreka mes kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe amabasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, ka përfunduar pas rreth 1 ore. Dy zyrtarët u takuan rreth orës 13:00...

Merr fund koha kur Berisha bënte "qejf" me fjalimet në Kuvend, Gramoz Ruçi ia pret shkurt

para 10 muajve - Albeu

Koha kur ish-kryeministri Berisha fliste sa të donte për shkak të dobësisë së Metës ndaj tij duket se ka përfunduar. Ndërkohë ai tentoi të vijonte fjalimin edhe pas përfundimit të kohës,kreu i Kuvendit...

FOTO/ Përfundon dreka Basha-Donald Lu, asnjëri nuk flet me median

para 10 muajve - Syri

Dreka mes kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, ka përfunduar pas rreth 1 orë. Dy zyrtarët u takuan rreth orës 13:00 të...

Shpallja e Bashës në Kuvend

para 10 muajve - ABC News

Në fjalën e tij të parë në Parlament, kryetari i opozitës Lulzim Basha deklaroi vdekjen dhe varrosjen e marrëveshjes së 18 majit me Edi Ramën. Por nga ana tjetër ai tha se politika ka nevojë për një reformë...

Basha drekon me ambasadorin Lu në një restorant në Tiranë

para 10 muajve - Ora news

Kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Lulzim Basha ndodhen bashkë në një prej restoranteve në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ata mësohet se janë duke drekuar të vetëm, të pashoqëruar...

Kryetari i PD, Basha drekë me ambasadorin amerikan në Bllok

para 10 muajve - Shqiptarja

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka lënë seancën për pak kohë për të drekuar me ambasadorin e SHBA në Shqipëri, Donald Lu në një restorant pranë zonës së ish-Bllokut. Takimi mes Bashës dhe ambasadorit të SHBA...

Debat për minutazhin, prova e parë e forcës mes Ruçit dhe Berishës

para 10 muajve - Shqiptarja

Ish-kryeministri Sali Berisha është përplasur sot për herë të parë me kryetarin e ri të Kuvendit, Gramoz Ruçi. Ish-kryeministri Berisha nuk ka pranuar të largohet nga foltorja e Kuvendit, pasi ka mbaruar...

Ruçi i ndërpret fjalën Berishës: Koha kaloi, ulu mos e tepro!

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruci i ka ndërprerë fjalën ish-kryeministri Berisha, pasi koha e këtij të fundit kishte mbaruar gjatë fjalimit të tij në Parlament. Ndryshe nga sesionet e kaluara, kur Berisha...

Basha e Donald Lu, takim kokë më kokë në një restorant

para 10 muajve - Koha Jone

Kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Lulzim Basha janë duke zhvilluar një takim mes tyre. Takimi po bëhet në një restorant në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ata mësohet se janë...

Replikat/ Ruçi i fik mikrofonin, Berisha largohet nga salla

para 10 muajve - Sot News

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, nuk po tregohet tolerant duke zbatuar me përpikmëri rregulloren e Kuvendit. Në daljen e ish-kryeministrit Sali Berisha, fill pas mbarimit të minutazhit i ka fikur  atij mikrofonin....

Përfundon dreka mes Bashës dhe ambasadorit Lu. Për çfarë biseduan?

para 10 muajve - Opozita

Vetëm pak minuta më parë ka përfunduar dreka mes Lulzim bashës dhe amabasadorit Donald Lu-Së. Basha dhe Lu drekuan sot në një lokal në zonën e ish-bllokut dhe pas drekës nuk bënë asnjë koment në lidhe...

Berisha-Ramës: Përdor krimin për qëllimet e tua; Ruçi e ul në vend

para 10 muajve - GazetaBlic

Në seancën parlamentare të kësaj të marte, ish-kryeministri Berisha ka përsëritur akuzat ndaj pasardhësit të tij sa i takon kultivimit të drogës. Në fillim të fjalës së tij, Berisha i ka bërë Ramës një...

Ruçi i rreptë, i fik mikrofonin Berishës: Boll i gënjeve këta, se i more në qafë. Mos më detyro…

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, me sa duket është i vendosur të zbatojë me përpikëri rregulloren e Kuvendit. Ndryshe parardhësi i tij në këtë post, Ilir Meta, kryetari i ri nuk është treguar tolerat...

Berisha sfidon publikisht Ramën: Hajde bëjmë të dy testin e drogës

para 10 muajve - Albeu

Ish-Kryeministri Sali Berisha ishte luftarak gjatë fjalës së tij në Kuvend kundrejt maxhorancës dhe sidomos Partisë Socialiste. Duke u fokusuar tek krimi dhe lëndët narkotike, Berisha akuzoi qeverinë se...

Berisha-Ramës: Përdor krimin për qëllimet e tua; Ruçi e ul në vend

para 10 muajve - Lajmi.net

Në seancën parlamentare të kësaj të marte, ish-kryeministri Berisha ka përsëritur akuzat ndaj pasardhësit të tij sa i takon kultivimit të drogës. Në fillim të fjalës së tij, Berisha i ka bërë Ramës një...

Pas fjalimit në Kuvend, Basha drekon me ambasadorin amerikan Lu

para 10 muajve - Ina

Pas një fjalimi të gjatë ‘anti-program’, ku ka detajuar të metat e programit të qeverisë ‘Rama 2’, kryetari i Partisë Demokratike po takohet për një drekë pune me ambasadorin amerikan Donald Lu. Burime...

Iku Meta, reagimi ndryshe i Gramoz Ruçit përballë Berishës

para 10 muajve - Ora news

Ka folur vetëm 20 minuta, koha në dispozicion sipas rregullores ish kryeministri Berisha. Ndryshe nga seancat e parlamentare të katër viteve rresht kur Ilir Meta i la Berishës kohë të pakufizuar në foltore....

Pas fjalës në Kuvend, Basha drekon me ambasadorin Lu

para 10 muajve - NOA

Ndërkohë që seanca parlamentare vijon prej shumë orësh për të diskutuar programin katër vjeçar qeverisës, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, po drekon me ambasadorin amerikan në vendin tonë Donald...

Pas fjalimit në Kuvend, Basha drekon me ambasadorin amerikan Lu

para 10 muajve - Mapo

Pas një fjalimi të gjatë ‘anti-program’, ku ka detajuar të metat e programit të qeverisë ‘Rama 2’, kryetari i Partisë Demokratike po takohet për një drekë pune me ambasadorin amerikan Donald Lu. Burime...

Nis përplasja, Ruçi i pret fjalën Berishës: Mbaroi koha

para 10 muajve - Mapo

Dihej që do ishte ndryshe nga sa ndodhte me Ilir Metën si kryetar Kuvendi. Gramoz Ruçi nuk e ka lejuar ish-kryeministrin Sali Berisha që të flasë më shumë se koha e përcaktuar. “Koha jote mbaroi,” iu drejtua...

E FUNDIT/ Basha braktis Kuvendin, drekon me Donald Lu në "Ish-Bllok"

para 10 muajve - Albeu

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka braktisur seancën parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë e po drekon me amabasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu. Burime nga mediat mësohet...

Berisha humb 'betejën e parë' në Parlament kundër...

para 10 muajve - Gazeta Express

Ndryshe nga katër vitet e shkuara ne Parlament, ku ish kreu i PD-së, Sali Berisha konsiderohej si një prej deputetëve që kishte kohën më të madhe në dispozicion për të folur në foltoren e kuvendit, nga...

Ruçi i pret fjalën Berishës: Mos më detyro të …

para 10 muajve - Koha Jone

Që në seancat e para, Gramoz Ruçi ka vendosur të zbatojë me përpikëri rregulloren e Kuvendit. Pas mbarimit të kohës për të folur në Kuvend, Ruçi i ka ndërprerë fjalën Sali Berishës. Edhe pas insistimit...

Lulzim Basha e Donald Lu takim kokë më kokë në një restorant në Tiranë

para 10 muajve - Syri

Kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Lulzim Basha janë duke zhvilluar një takim mes tyre. Takimi po bëhet në një restorant në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ata mësohet se janë...

Lajm i Fundit/ Basha drekë me ambasadorin amerikan

para 10 muajve - Opinion

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha po drekon me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara Donald Lu në një nga restorantet e njohura të kryeqytetit. Takimi i tyre kokë më kokë vjen menjëherë pas dy seancave...

LAJM I FUNDIT/ Lë seancën parlamentare, Basha drekon me Donald Lu

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po drekon me amabasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu. Gazetarja e News24, Elda Menga, raporton për BalkanWeb se ata po drekojnë në...

Votat e PD-së pro Ruçit, ironia e Berishës me mandatet e PS: U shtuan rrugës

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar sot rrjedhjen e votave të PD-së që iu bashkuan votave për kreun e ri të Kuvendit, Gramoz Ruçit. Nga foltorja e Kuvendit Berisha pohoi se maxhoranca arriti...

Ruçi i pret fjalën Berishës: Mos më detyro të të përjashtoj

para 10 muajve - Koha Jone

Që në seancat e para, Gramoz Ruçi ka vendosur të zbatojë me përpikëri rregulloren e Kuvendit. Pas mbarimit të kohës për të folur në Kuvend, Ruçi i ka ndërprerë fjalën Sali Berishës. Edhe pas insistimit...

Basha lë Parlamentin, në drekë me ambasadorin Lu

para 10 muajve - Gazeta Express

Kreu i PD-së, Lulzim Basha duket se ka nisur takimet me ambasadorët e huajë në vendin tonë. Raportohet se aktualisht ai ndodhet në një drekë me ambasadorin amerikan Donald Lu, në një prej restoranteve...

Lulzim Basha drekë me ambasadorin Lu në ish-Bllok

para 10 muajve - Sot News

Ndërsa në Kuvend mbahet seanca parlamentare ku është duke folur ish kryeministri Sali Berisha, kreu aktual i PD, Lulzim Basha po drekon me amabasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu. Mësohet...

Kuvend, Berisha sulmon Ramën: Fjalimi i ndryshëm nga ai i 2013, i diktuar nga një panik i madh

para 10 muajve - Sot News

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur sot nga foltorja e Kuvendit. Berisha sulmoi kryeministrin me pretendimin se ky i fundit ka pasur një fjalim ndryshe nga ai i viteve më parë, sipas tij nën diktimin...

Berisha- Ramës: Ju jeni fitimtarët-humbës më të mëdhenj në historinë e këtij vendi

para 10 muajve - NOA

Kryeministri Sali Berisha ka marrë fjalën sot në Kuvend duke i deklaruar mazhorancës se sipas Kushtetutës morale të shqiptarëve, “ju jeni fitimtarët-humbës më të mëdhenj në historinë e këtij vendi.” Gjatë...

Berisha "sulmon" Bashën në Kuvend: Ia falët Ramës dy mandate

para 10 muajve - Albeu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë fjalën në Kuvendin e Shqipërisë ku ka folur gjerë e gjatë mbi zgjedhjet e 25 qershorit qe u fituan ndjeshëm nga PS si dhe emërimin e Xhafës e Ruçit në qeveri. Berisha...

Berisha-Ramës: Fitorja juaj është si dasmë pa nuse

para 10 muajve - Ora news

Ish-kryeministri Sali Berisha po mban fjalimin në Kuvend Berisha: Në ligjet dhe kushtetutën e vendit, kjo seancë mblidhet për raportin për programin e qeverisë së 4 viteve që vijnë, mazhorancë kjo e dalë...

Berisha-Ramës: Fitorja juaj është si dasmë pa nuse

para 10 muajve - Koha Jone

Ish-kryeministri Sali Berisha po mban fjalimin në Kuvend Berisha: Në ligjet dhe kushtetutën e vendit, kjo seancë mblidhet për raportin për programin e qeverisë së 4 viteve që vijnë, mazhorancë kjo e dalë...

Basha e Donald Lu takim kokë më kokë në një restorant në Tiranë

para 10 muajve - Syri

Kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Lulzim Basha janë duke zhvilluar një takim mes tyre. Takimi po bëhet në një restorant në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ata mësohet se janë...

Berisha flet për qeverinë "Rama 2": Fitorja juaj si një dasmë pa nuse, u përçmove si Enver Hoxha

para 10 muajve - Gazeta Express

Në fjalën e tij në seancën plenare, ish kreu i qeverisë Sali Berisha ka qenë kritik ndaj qeverisë se re të drejtuar nga Edi Rama, duke i kujtuar se kjo qeveri është braktisur nga shqiptarët. “ Në sytë...

Berisha i drejtohet mazhorancës në Kuvend: Ju, fitimtarët-humbës më të mëdhenj në histori

para 10 muajve - Syri

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka marrë fjalën sot në Kuvend duke i deklaruar mazhorancës se sipas Kushtetutës morale të shqiptarëve, “ju jeni fitimtarët-humbës më të mëdhenj në historinë e këtij vendi.” Komentet Shto koment

Berisha i drejohet mazhorancës në Kuvend: Ju, fitimtarët-humbës më të mëdhenj në histori

para 10 muajve - Syri

Kryeministri Sali Berisha ka marrë fjalën sot në Kuvend duke i deklaruar mazhorancës se sipas Kushtetutës morale të shqiptarëve, “ju jeni fitimtarët-humbës më të mëdhenj në historinë e këtij vendi.” Komentet Shto koment

Ruçi “i mbyll gojën” Berishës: Ulu, mos më detyro të…

para 10 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, nuk është treguar aq zemërgjerë sa pararendësi i tij, Ilir Meta, në lidhje me deputetin Sali Berisha. Pasi i ka mbaruar koha zyrtare e fjalës në Kuvend, Ruçi ia ka hequr...

Berisha-Ramës: Përdor krimin për qëllimet e tua

para 10 muajve - Medial

Në seancën parlamentare të kësaj të marte, ish-kryeministri Berisha ka përsëritur akuzat ndaj pasardhësit të tij sa i takon kultivimit të drogës. Në fillim të fjalës së tij, Berisha i ka bërë Ramës një...

Berisha i drejtohet mazhorancës në Kuvend: Ju, fitimtarët-humbës më të mëdhenj në histori

para 10 muajve - Opozita

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka marrë fjalën sot në Kuvend duke i deklaruar mazhorancës se sipas Kushtetutës morale të shqiptarëve, “ju jeni fitimtarët-humbës më të mëdhenj në historinë e këtij vendi.”...

Basha e Donald Lu takim kokë më kokë në një restorant në Tiranë

para 10 muajve - Opozita

Kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Lulzim Basha janë duke zhvilluar një takim mes tyre. Takimi po bëhet në një restorant në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Ata mësohet se janë...

Berisha-Ramës: Përdor krimin për qëllimet e tua

para 10 muajve - KosovaPress

Në fillim të fjalës së tij, Berisha i ka bërë Ramës një ftesë aspak të zakontë. “Hajde të shkojmë të bëjmë bashkë testin e drogës, ku të duash”, ka thënë Berisha, i cili më pas ka vijuar akuzat. “E mbushe...

Berisha-Ramës: Përdor krimin për qëllimet e tua

para 10 muajve - Gazeta e re

Në seancën parlamentare të kësaj të marte, ish-kryeministri Berisha ka përsëritur akuzat ndaj pasardhësit të tij sa i takon kultivimit të drogës. Në fillim të fjalës së tij, Berisha i ka bërë Ramës një...

Basha i "përplas në fytyrë" Gramoz Ruçit 'thashethemet' mediatike, reagimi...

para 10 muajve - Gazeta Express

Zgjedhja e Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit të Shqipërisë, si propozim i socialistëve nuk është kritikuar vetëm për postet zyrtare që ai ka pasur në kohën e regjimit komunist në Shqipëri. Ish-të përndjekurit...

A votoi Nard Ndoka pro Gramoz Ruçit si kryetar Kuvendi? Ja çfarë thotë kreu i PDK

para 10 muajve - Sot News

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka është përfolur se mund të jetë njëri nga demokratët që votoi pro zgjedhjes së Gramoz Ruçit si kryetari i ri i Kuvendit. Së fundmi Ndoka ka replikuar me fotografin e Kuvendit të...

Ka vdekur apo jo?! Basha i jep Ramës përgjigjen e prerë

para 10 muajve - Gazeta Express

Ndërsa kryeministri Edi Rama është shprehur publikisht se shpreson që marrëveshja parazgjedhor e 18 majit me Bashën të vijojë, lideri demokrat i ka dhënë përgjigjen e prerë. Pakti i vendosur në një takime...

Berisha për qeverinë “Rama 2”: Fitorja juaj si dasmë pa nuse

para 10 muajve - Gazeta e re

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha mbajti fjalimin e tij në Kuvend, në diskutimin për programin e qeverisë “Rama 2”, e ndërsa fitoren e qeverisë, Berisha e ka konsideruar si një dasmë pa nuse....

Basha ‘degjeneron’ kreun e Kuvendit dhe nxjerr blof ata që e akuzuan për ‘miqësi’. Ruçi hesht dhe mban shënim

para 10 muajve - Syri

Ditët e fundit, sidomos pas dy votave pro dhe një abstenimi për zgjedhjen e Gramoz Ruçit si kryetar i Kuvendit të Shqipërisë, në mediat pranë kryeministrit Rama por edhe nga zëra që njihen si kundërshtarë...

Kuvend, Basha: “Rama 1”, qeveria e dështimit

para 10 muajve - Top Channel

Në fjalimin e parë si kryetar i opozitës, Lulzim Basha ka bërë bilancin sipas tij të dështuar të qeverisë “Rama 1”. “Para 4 viteve, Edi Rama erdhi këtu si kryeministër dhe premtoi 300 mijë vende pune,...

Basha ‘degjeneron’ kreun e Kuvendit dhe nxjerr blof ata që e akuzuan për ‘miqësi’. Ruçi hesht dhe mban shënim

para 10 muajve - Syri

Ditët e fundit, sidomos pas dy votave pro dhe një abstenimi për zgjedhjen e Gramoz Ruçit si kryetar i Kuvendit të Shqipërisë, në mediat pranë kryeministrit Rama por edhe nga zëra që njihen si kundërshtarë...

Kuvendi debate për “Rama 2”, Basha drekon me ambasadorin Lu

para 10 muajve - AlbPress

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka nisur takimet me ambasadorët e akredituar në Tiranë. Në një kohë që në Kuvend po debatohet për qeverinë e re dhe programin e saj, Basha po drekon me ambasadorin Donald...

Kuvendi debate për “Rama 2”, Basha drekon me ambasadorin Lu

para 10 muajve - Te Sheshi

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka nisur takimet me ambasadorët e akredituar në Tiranë. Në një kohë që në Kuvend po debatohet për qeverinë e re dhe programin e saj, Basha po drekon me ambasadorin Donald...

GRISJA E NJË MARRËVESHJE PA VLERË

para 10 muajve - Gazeta Fakti

Ajo që u tund si fitore e demokracisë dhe konsensusit politik nuk ishte asgjë tjetër sesa një letër që Edi Rama dhe Lulzim Basha do e përdorin me sa duket për nevoja të tjera, shumë më praktike sesa shpëtimi...

I mbaron koha, Ruçi nuk i fal asnjë sekondë Berishës: do aplikoj masat që parashikon…I mbaron koha, Ruçi nuk i fal asnjë sekondë Berishës: do aplikoj masat që parashikon…

para 10 muajve - AlbPress

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, nuk i ka lejuar asnjë sekondë më shumë përtej 20 minutëshit që parashikon Rregullorja e Parlamentit, deputetit Sali Berisha. “Mos më detyroni që në seancën e parë të Kuvendit...

Tiranë, Basha: “Rama 1”, qeveria e dështimit

para 10 muajve - Alsat-M

Në fjalimin e parë si kryetar i opozitës, Lulzim Basha ka bërë bilancin sipas tij të dështuar të qeverisë “Rama 1”. “ Para 4 viteve, Edi Rama erdhi këtu si kryeministër dhe premtoi 300 mijë vende pune,...

Kushtet e Bashës për Ramën: Shkarko Ruçin e Xhafën, arresto Tahirin dhe drejtorët e policisë

para 10 muajve - Periskopi

Shkarko Gramoz Ruçin. Arresto vëllanë trafikant të Fatmir Xhafës dhe shkarko Xhafën nga detyra. Arresto gjithë drejtuesit e policisë të lidhur me trafikun e drogës me në krye Tahirin. Rikthe në burg banditët...

A e votoi Ruçin kryetar Kuvendi? Ndoka: Unë s?jam frikacak

para 10 muajve - Albeu

Pas kërkesës së Nard Ndokës për t’u shkëputur nga Partia Demokratike, zëra të ndryshëm në media kanë hedhur dyshimet se mos Ndoka ishte një ndër dy demokratët që ka votuar Ruçin . Fotografi i Kuvendit...

Rama u përgjigjet pyetjeve për programin

para 10 muajve - RTSH

Deputetët u mblodhen sërish pasditen e të hënës për të dëgjuar përgjigjet e kryeministrit Rama mbi pyetjet e deputetëve rreth programit të qeverisë. Kryetari i kuvendit njoftoi sapo nisi seanca plenare...

Basha: Shkarko Gramoz Ruçin dhe Fatmir Xhafën, marrëveshja e 18 majit vdiq

para 10 muajve - Indeks online

Seanca e sotme plenare maratonë ka filluar me fjalën e kreut të opozitës Lulzim Basha, i cili kërkoi shkarkimin e Gramoz Ruçit dhe Fatmir Xhafajt. Basha po ashtu kërkoi shkarkimin e shefave të policisë,...

I mbaron koha, Ruçi nuk i fal asnjë sekondë Berishës: do aplikoj masat që parashikon…

para 10 muajve - Te Sheshi

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, nuk i ka lejuar asnjë sekondë më shumë përtej 20 minutëshit që parashikon Rregullorja e Parlamentit, deputetit Sali Berisha. “Mos më detyroni që në seancën e parë të Kuvendit...

Basha dhe ambasadori Lu drekojnë bashkë

para 10 muajve - Illyria

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po drekon me amabasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu. Televizioni News24 raportoi se e ata po drekojnë në një lokal në zonën e ish-Bllokut....

Debati ka degraduar se si të fshehim faktin që Gramozi ka 88 vota në Kuvend

para 10 muajve - Ora news

Ka dy paradokse të mëdha në debatin për “rrjedhjen” e votave të PD në favor të Gramoz Ruçit. Paradoksi i parë është ai i PD, që debaton nëse janë blerë votat, nëse janë manipuluar, apo nëse janë dhënë...

Berisha i drejtohet mazhorancës në Kuvend: Ju, fitimtarët-humbës më të mëdhenj në histori

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka marrë fjalën sot në Kuvend duke i deklaruar mazhorancës se sipas Kushtetutës morale të shqiptarëve, “ju jeni fitimtarët-humbës më të mëdhenj në historinë e këtij vendi.”...

Berisha: Fitorja e PS-së si dasëm pa nuse, bazuar mbi krim dhe drogë

para 10 muajve - Illyria

Ish-presidenti dhe ish-kryeministri Sali Berisha flet në seancën plenare të Kuvendit për programin e ri të qeverisë së socialistit Edi Rama “Ekziston Kushtetuta që buron nga morali i njerëzve dhe ju jeni...

Kuvend – Basha kushtëzon Ramën: “Shkarko Ruçin dhe Xhafën!”

para 10 muajve - Blitz

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbajtur fjalën e tij të parë nga foltorja e Kuvendit që prej marrjes së mandatit si kreu i PD. Në fjalën e tij Basha ka bërë një bilanc të 4 viteve të qeverisë...

LIVE- Kuvendi diskuton programin qeverisës/ Basha jep detajet: Marrëveshja ime me Edi Ramën ka vdekur

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ashtu siç u përcaktua edhe dje, ditën e sotme ka filluar seanca plenare për të diskutuar programin e qeverisë “Rama2” për katër vitet e ardhshme. Seanca ka nisur në orën 09:00, dhe fjalën e parë...

Pse heshti Gramoz Ruçi përballë deklaratës së fortë të Lulzim Bashës…

para 10 muajve - AlbPress

Lulzim Basha deklaroi në sallën e Kuvendit se Gramoz Ruçit nga viti 2005 i është ndaluar përjetësisht në shkelë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për shkak të lidhjeve të tij me krimin dhe drogën. Deklarata...

Pse heshti Gramoz Ruçi përballë deklaratës së fortë të Lulzim Bashës…

para 10 muajve - Te Sheshi

Lulzim Basha deklaroi në sallën e Kuvendit se Gramoz Ruçit nga viti 2005 i është ndaluar përjetësisht në shkelë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për shkak të lidhjeve të tij me krimin dhe drogën. Deklarata...

Ka vdekur apo jo marrëveshja e 18 majit, ja përgjigjia që Basha i jep Ramës

para 10 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Edi Rama disa herë ka ngritur pyetjen, në pritje të një përgjigjeje nga Lulzim Basha, nëse marrëveshja e 18 majit ka vdekur apo jo. Deri më sot, Basha nuk kishte reaguar kundrejt pyetjes që...

Basha ia thotë në sy: “Nuk të lejohet hyrja në SHBA”. Ja reagimi i Ruçit

para 10 muajve - Koha Jone

Në fjalën e tij në parlament ditën e sotme, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një përmbledhje të mandatit të parë të qeverisë Rama në këto 4 vite. Mes të tjerash Basha nuk i kurseu akuzat...

Basha zbardh 'skemën dinake' të Ramës për borxhin e fshehtë: Janë shpikje origjinale

para 10 muajve - Syri

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka zbardhur sot para Kuvendit, atë që ai e quajti, "skemë dinake të qeverisë për marrjen e borxhit të fshehtë" dhe e konkretizoi me projektin e fundit të Rrugës së Arbrit....

Basha sfidon Ramën në Kuvend: Ja kushtet kur mund të jemi konkurrentë ne të dy

para 10 muajve - Syri

Lulzim Basha ka mbajtur fjalën e tij të parë në Kuvend, si kryetar i Partisë Demokratike. Gjatë fjalës që zgjati më shumë se 35 minuta, Basha ka sfiduar kryeministrin Edi Rama, duke i thënë se do të duhej...

Ka vdekur apo jo marrëveshja e 18 majit, ja përgjigjia që Basha i jep Ramës

para 10 muajve - AlbPress

Kryeministri Edi Rama disa herë ka ngritur pyetjen, në pritje të një përgjigjeje nga Lulzim Basha, nëse marrëveshja e 18 majit ka vdekur apo jo. Deri më sot, Basha nuk kishte reaguar kundrejt pyetjes që...

Basha akuza për lidhjet me krimin, ja çfarë bën Rama në kuvend

para 10 muajve - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mbajti sot fjalimin e parë pas 6 vitesh mungesë në kuvend. 116 deputetë do të diskutojnë sot programin e qeverisë, e në fjalën e tij, Basha e përqëndroi te akuzat...

Basha: “Rama 1”, Qeveria e dështimit

para 10 muajve - Lajmi.net

Në fjalimin e parë si kryetar i opozitës, Lulzim Basha ka bërë bilancin sipas tij të dështuar të qeverisë “Rama 1”. “Para 4 viteve, Edi Rama erdhi këtu si kryeministër dhe premtoi 300 mijë vende pune,...

Basha: Asgjë nuk më bashkon me Ramën. Shkarko Ruçin dhe Xhafajn

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Fjalimin tij e parë si deputet dhe kryetar i opozitës në Parlament, Lulzim Basha e nisi me akuzat ndaj programit qeverisës të kryeministrit Edi Rama. Basha tha se nëse zgjedhjet do të ishin të lira, Rama...

NË MBROJTJE TË SË VËRTETËS

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Nga Jozefina TOPALLI Dje Basha pas mbledhjes se grupit shperndau ne media nje deklarate qe kishte dhe fjaline: “Kush shet votën nuk do të ketë vend në grupin tonë parlamentar.” Kjo eshte nje tjeter genjeshter...

Kërkesa e fortë e Bashës ndaj Ramës: Shkarko Ruçin e Xhafën, janë peceta për….

para 10 muajve - Koha Jone

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në fjalën e tij të parë nga foltorja e Kuvendit për këtë legjislaturë parlamentare, ka bërë një bilanc për qeverinë “Rama 1”. E ndërsa i ka kërkuar kryeministrit...

Basha: “Rama 1”, Qeveria e dështimit

para 10 muajve - Klan Kosova

Në fjalimin e parë si kryetar i opozitës, Lulzim Basha ka bërë bilancin sipas tij të dështuar të qeverisë “Rama 1”. “Para 4 viteve, Edi Rama erdhi këtu si kryeministër dhe premtoi 300 mijë vende pune,...

Kuvend/Basha: “Rama 1” s’mbajti asnjë premtim, qeveria e vetme që bëri hapa pas për integrimin

para 10 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 shtator - Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në të parën fjalë në Kuvend pas rikthimit si deputet, ku po diskutohet programi qeverisës për katër vitet e ardhshme, tha se Edi Rama katër...

Basha i vë kushte Ramës: Shkarko Ruçin e Xhafën. Kush janë dy ministrat që i përdor si garuzhde korrupsioni

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në fjalën e tij të parë nga foltorja e Kuvendit për këtë legjislaturë parlamentare, i ka kërkuar kryeministrit Rama që të marrë disa vendime të rëndësishme,...

Basha mban fjalimin e parë si deputet

para 10 muajve - Aktuale

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë ‘Rama II”. Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

PD-së i ikin katër deputetë, formojnë grup të ri opozitar

para 10 muajve - Koha.net

Katër deputetë të dalë nga listat e PD-së pritet t’i largohen Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike. Nard Ndoka, Fatmir Mediu, Dashamir Shehi dhe Vangjel Dule kanë bërë kërkesë për t’u shkëputur nga...

Basha i zhgënjyer nga Rama: Asgjë nuk na bashkon më!

para 10 muajve - Albeu

Lulzim Basha ka marrë fjalën në Kuvendin e Shqipërisë ku ka akuzuar rëndë kryeministrin Rama duke deklaruar se ai nuk e ka respektuar marrëveshjen mes tyre. Ndër të tjera, Basha deklaroi se Rama nuk është...

Basha bën bilancin e qeverisë “Rama 1”: I bëre shqiptarët të jetojnë 4 vite në ferr

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Në fjalën e tij në parlament ditën e sotme, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një përmbledhje të mandatit të parë të qeverisë Rama në këto 4 vite. Lideri opozitar e akuzoi kryeministrin...

Basha: Marrëveshja me Ramën vdiq! Nuk ka degë ulliri për paqe mes nesh

para 10 muajve - NOA

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi prerë sot nga Kuvendi, se marrëveshja e 18 majit mes tij dhe Kryeministrit Edi Rama ka vdekur. “Thelbi i marrëveshjes së 18 majit ishin zgjedhjet e lira dhe të ndershme....

Vijon debati në Kuvend për programin, Basha-Ramës: Nuk ka degë ulliri për paqe mes nesh

para 10 muajve - Sot News

Referuar marrëveshjes së 18 Majit, kryetari i PD-së Lulzim Basha, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama teksa theksoi se tashmë nuk ka më asnjë pakt me të dhe se asgjë nuk e bashkon, duke hedhur kështu poshtë...

Basha: “Rama 1”, qeveria e dështimit, marrëveshja e majit ka vdekur

para 10 muajve - Koha Jone

Lulzim Basha sot në kuvend po mban fjalën e parë si kryetar i PD-së, ku ka bërë bilancin sipas tij të dështuar të qeverisë “Rama 1”. Në seancën e sotme, opozita pritet të analizojë programin qeverisës...

Basha zbardh ‘skemën dinake’ të Ramës për borxhin e fshehtë: Janë shpikje origjinale

para 10 muajve - Opozita

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka zbardhur sot para Kuvendit, atë që ai e quajti, “skemë dinake të qeverisë për marrjen e borxhit të fshehtë” dhe e konkretizoi me projektin e fundit të Rrugës së Arbrit....

Basha: Marrëveshja e 18 Majit ka vdekur, nuk ka paqe me Ramën

para 10 muajve - Mapo

Foto 1 nga 6 Në seancën e sotme plenare, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, teksa fliste për programin e ri qeveritar tha se marrëveshja e 18 Majit mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur...

LIVE/ Basha jep detajet: Marrëveshja ime me Edi Ramën ka vdekur

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ashtu siç u përcaktua edhe dje, ditën e sotme ka filluar seanca plenare për të diskutuar programin e qeverisë “Rama2” për katër vitet e ardhshme. Seanca ka nisur në orën 09:00, dhe fjalën e parë...

Basha i tregon Ramës rrugën për ta konkurruar: I bën dot ti këto?!

para 10 muajve - Gazeta Express

E ka nisur fjalën e tij të parë në Kuvend në legjislaturën e IX i rikthyer pas gjashtë vjetësh si ligjvënës, duke bërë dallimet mes tij dhe kryeministrit Edi Rama. Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim...

Programi i ri qeverisës, Basha-Ramës: Nuk bëre kurrë bilanc dhe nuk dhe llogari

para 10 muajve - Sot News

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, kreu i opozitës Lulzim Basha ka bërë një bilanc të qeverisë "Rama 1" në këto katër vite qendrimi në pushtet. Basha akuzoi Ramën se s’mbajti asnjë premtim nga ato që dha në...

Kushtet e Bashës për Ramën: Shkarko Ruçin e Xhafën, arresto drejtorët e policisë

para 10 muajve - Opinion

1. Shkarko Gramoz Ruçin. 2. Arresto vëllanë trafikant të Fatmir Xhafës 3. Arresto gjithë drejtuesit e policisë të lidhur me trafikun e drogës me në krye ish-ministrin Saimir Tahiri I bën dot këto ti? Nëse...

Fjalimi i parë i Bashës si deputet në Kuvendin e Shqipërisë

para 10 muajve - Albeu

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë ' Rama II". Ka nisur seanca e parë parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë ku sot pritet të votohet qeveria e...

Basha e akuzon rëndë në Kuvend, Rama e ?përshëndet? nga Facebook-u

para 10 muajve - Albeu

Ndërkohë që kreu i Opozitës, Lulzim Basha ka marrë fjalën në Kuvend ku po nurmëron akuza të rënda në drejtim të kryeministrit Rama , ky i fundit ka gjetur mënyrën më interesante për t’u përgjigjur. Edi...

​Votat e demokratëve për Ruçin, Topalli: Ja si gënjeu Basha, kjo është e vërteta

para 10 muajve - Gazeta Express

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka zbardhur sot atë se çfarë është diskutuar ditën e djeshme në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike. Përmes një postimi në Facebook, Topalli, shkruan...

Basha mban fjalimin e parë si kreu i PD dhe sfidon Ramën: Shkarko Gramoz Ruçin, arresto vëllanë e Fatmir Xhafës

para 10 muajve - Syri

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

Basha mban fjalën e parë në Kuvend pas 6 vitesh mungesë, Ruçi: Kam një këshillë dhe një përjashtim

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është drejtuar mëngjesin e sotme foltores së Kuvendit, duke mbajtur kështu fjalën e parë për këtë legjislaturë, pas 6 vitesh mungesë. Një ditë më...

Basha në Kuvend: Marrëveshja e 18 majit me Edi Ramën ka vdekur. Ja kush i dha fund

para 10 muajve - Syri

Kreu i PD-së Lulzim Basha duke folur mëngjesin e sotëm në Kuvend është shprehur se marrëveshja e 18 majit është e vdekur dhe nuk qëndron më. “Thelbi i marrëveshjes së 18 majit ishin zgjedhjet e lira dhe...

Basha mban fjalimin e parë si kreu i PD, nis debati për programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Syri

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

Basha flet në Parlament: Marrëveshja e 18 Majit me Ramën ka vdekur!

para 10 muajve - Opinion

Kuvendi ka hapur punimet sot në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë “Rama II”. Lideri i opozitës që i kthehet jetës parlamentare këtë legjislaturë e ka marrë fjalën i pari. Ai foli për dështimet...

Basha në Kuvend, Ruçi i bën ?favorin? e parë

para 10 muajve - Albeu

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka mbajtur sot fjalën e parë si deputet në Parlamentin e Shqipërisë, lidhur me programin qeveritar të prezantuar dje nga kryeministri Rama . Ditën e sotme ka nisur që në orët...

Kuvend/Basha: “Rama 1” s’mbajti asnjë premtim, qeveria e vetme që bëri hapa pas për integrimin

para 10 muajve - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në të parën fjalë në Kuvend pas rikthimit si deputet, ku po diskutohet programi qeverisës për katër vitet e ardhshme, tha se Edi Rama katër vite më parë premtoi...

Basha 'korr fitoren' e parë në Parlament, numëron dështimet e qeverisë "Rama 1": Ke bërë aleancë me krimin

para 10 muajve - Gazeta Express

Në fjalimin e tij të p[arë në sesionin e ri parlament kreu i opozitës Lulzim Basha është ndalur në një analizë për qeverinë “Rama 1” Basha eshte ndalur ne akuza per krimin, blerjen e votave, mungesen e...

Kuvend/ Debati për programin, Basha mban fjalimin e parë si deputet

para 10 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbajtur fjalën e parë në Kuvend si deputet pas 6 vitesh në mungesë. Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, ndryshe nga sa parashikon rregullorja e Kuvendit për kohën...

Basha flet si deputet pas 6 vjetësh, ja çfarë bën LIVE Rama

para 10 muajve - Gazeta Express

Ndërsa lideri demokrat Lulzim Basha mbajti fjalën e tij të parë si deputet në legjislaturën e re të Kuvendit të dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke shpërndarë...

Debati parlamentar për programin e qeverisë “Rama 2”, Basha: Borxhi në nivele rekord

para 10 muajve - Vizion Plus

Ka nisur seanca e debatit parlamentar për programin e përmbledhur te qeverise Rama për mandatin e dyte. Kryedemokrati Lulzim Basha akuzoi kreun e qeverisë per mosmbajtjen e premtimeve ne katër vitet e...

Sot seanca plenare, priten debate për programin e qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ashtu siç u përcaktua edhe dje, ditën e sotme do të mbahet sërish seanca plenare. Seanca pritet të nisë në orën 09:00, duke vazhduar kështu diskutimi për programin e qeverisë për katër vitet e...

Sot seanca plenare, nis debati për programin e qeverisë së re

para 10 muajve - Sot News

Ka nisur seanca plenare në orën 09:00, sikurse ishte pëcaktuar dhe dje. Në seancë priten diskutime për programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. Në seancën e djeshme kryeministri Rama iu përgjigj...

Basha mban fjalimin e parë si deputet, nis debati për programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Syri

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

Nard Ndoka ?lë në baltë? Bashën: S?kam qenë kurrë pjesë e PD-së

para 10 muajve - Albeu

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka ka paraqitur kërkesën për largimin nga PD. Në një kohë që opozita është përfshirë në përplasje të forta brenda saj për shkak të rrjedhjes së dy votave në votimin për kreun e ri...

Basha bën bilancin e “Rama 1”: Erdhi pas 4 vitesh me asnjë premtim të mbajtur

para 10 muajve - Ora news

Basha po mban fjalën e parë si kryetari i PD në Kuvendin e Shqipërisë Basha: Para 4 viteve Edi Rama erdhi si kryeministër dhe shpalli 300 mijë vende pune, shëndetësi falas, rend dhe siguri, ulje taksash,...

Kuvend, Basha mban fjalimin e parë si deputet, nis debati për programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Syri

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

Sot seanca e dytë për programin dhe votimin, pritet debat nga PD

para 10 muajve - Shqiptarja

Po zhvillohet në Kuvendin e Shqipërisë seanca maratonë për diskutimin e programit qeverisës të “Rama 2”. Pas seancës së djeshme ku Rama, iu përgjigj pyetjeve të LSI, sot PD ka paralajmëruar debat të fortë...

Kuvend, nis debati për programin e qeverisë Rama II, e merr fjalën Basha

para 10 muajve - Syri

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Vijon... Komentet Shto koment

Votat për Ruçin, Topalli: PD në krizë, Basha hipokrit e gënjeshtar

para 10 muajve - Shqiptarja

Ish-n/kryetarja e PD, Jozefina Topalli shprehet se PD ndodhet në një krizë të thellë morale, ndërsa Lulzim Basha, jo vetëm hipokrit, por është edhe gënjeshtar. Sipas Topallit, Basha nuk e foli për votat...

Basha në Kuvend: Marrëveshja e 18 majit me Edi Ramën ka vdekur. Ja kush i dha fund

para 10 muajve - Opozita

Kreu i PD-së Lulzim Basha duke folur mëngjesin e sotëm në Kuvend është shprehur se marrëveshja e 18 majit është e vdekur dhe nuk qëndron më. “Thelbi i marrëveshjes së 18 majit ishin zgjedhjet e lira dhe...

Sot vazhdon debati për programin e qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Telegrafi

Seanca plenare e ditës së sotme në Kuvend do të nisë në orën 09:00, dhe do të vazhdoj diskutimi për programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. E ndërsa të gjithë deputetët kanë regjistruar emrat...

Grisja e një marrëveshje pa vlerë

para 10 muajve - Respublica

Ajo që u tund si fitore e demokracisë dhe konsensusit politik nuk ishte asgjë tjetër sesa një letër që Edi Rama dhe Lulzim Basha do e përdorin me sa duket për nevoja të tjera, shumë më praktike sesa shpëtimi...

Basha ia thotë në sy: “Nuk të lejohet hyrja në SHBA”. Ja reagimi i Ruçit

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Në fjalën e tij në parlament ditën e sotme, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një përmbledhje të mandatit të parë të qeverisë Rama në këto 4 vite. Mes të tjerash Basha nuk i kurseu akuzat...

Sot vazhdon debati për programin e qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Klan Kosova

Seanca plenare e ditës së sotme në Kuvendin e Shqipërisë do të nisë në orën  09:00 dhe do të vazhdoj  diskutimi për programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. E ndërsa të gjithë deputetët kanë regjistruar...

PD-LSI sërish në panik për rrjedhje votash, ultimatum deputetëve të mos votojnë qeverinë e re, kush shkel urdhrin largohet

para 10 muajve - Sot News

Votimi i Gramoz Ruçit me 80 vota ditën e shtunë, ka sjellë panik në radhët e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ditën e djeshme, të dyja këto forca politike kanë mbledhur grupet...

PD i ikin aleatët, Dashamir Shehi: Të mos i kërkojnë tradhtarët te ne, ja e vërteta e rrjedhjes së votave për Ruçin dhe ku gaboi Basha

para 10 muajve - Sot News

Pavarësisht se Lulzim Basha e pastroi partinë nga rivalët e tij kundërshtarë të përbetuar, duket se brenda kampit të djathtë do të ketë sërish debate dhe tensione. Menjëherë pas konstituimit të Kuvendit...

Rrjedhja e votave për Ruçin ndez PD, Ristani kërkon hetime dhe rinumërim

para 10 muajve - Sot News

Zgjedhja e Gramoz Ruçit si kryetari i ri i Kuvendit të Shqipërisë, e nga ku rezultoi se u votua edhe nga ligjvënësit demokratë, ka shkaktuar shumë debat në radhët e Partisë Demokratike dhe jo vetëm. Ndonëse...

Nis sot maratona e debateve në Parlament për qeverinë “Rama 2”

para 10 muajve - Gazeta Express

Deputetet do te mblidhen serish sot ne Parlament ku do të diskutojnë per programin e qeverisë "Rama 2" për katër vitet e ardhshme. Seanca plenare e cila do të nisë në orën 09:00 të paradites, do të jetë...

Basha në Kuvend: Marrëveshja e 18 majit me Edi Ramën ka vdekur. Ja kush i dha fund

para 10 muajve - Opozita

Kreu i PD-së Lulzim Basha duke folur mëngjesin e sotëm në Kuvend është shprehur se marrëveshja e 18 majit është e vdekur dhe nuk qëndron më. “Thelbi i marrëveshjes së 18 majit ishin zgjedhjet e lira dhe...

Sot seancë rekord! 118 deputetë të regjistruar për diskutim

para 10 muajve - Koha Jone

Seanca plenare e ditës së sotme mund të rezultojë një nga seancat më të gjata të zhvilluara në vend. Janë 118 deputetë që janë regjistruar për të mbajtur fjalim në podium. Kohëzgjatja e një diskutimi është...

Ndoka: Në opozitë, por jo pjesë e PD. Ruçin e votova kundër

para 10 muajve - Ina

Nard Ndoka konfirmoi në Top Story lajmin që po qarkullon nëpër portale se ai nuk do të jetë pjesë e grupit të deputetëve të Partisë Demokratike në Parlament. Duke folur drejtpërdrejtë në lidhje telefonike...

Kuvend, sot debatet për programin e qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Ora news

Kuvendi do të diskutojë sot programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. Seanca plenare do të nisë në orën 09:00 të paradites. Duke qenë se një pjesë e konsiderueshme e deputetëve të legjislaturës...

Nis sot maratona e debateve në Parlament për qeverinë “Rama 2”

para 10 muajve - Opozita

Deputetet do te mblidhen serish sot ne Parlament ku do të diskutojnë per programin e qeverisë “Rama 2” për katër vitet e ardhshme. Seanca plenare e cila do të nisë në orën 09:00 të paradites, do të jetë...

Sot vazhdon debati për programin e qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Almakos

Seanca plenare e ditës së sotme në Kuvend do të nisë në orën 09:00, dhe do të vazhdoj diskutimi për programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. E ndërsa të gjithë deputetët kanë regjistruar emrat...

Basha kërkon shkarkimin e Ruçit dhe Xhafajt

para 10 muajve - Gazeta e re

Fjalimin e tij të parë si deputet dhe kryetar i opozitës në Parlament, Lulzim Basha e nisi me akuzat ndaj programit qeverisës të kryeministrit Edi Rama. Basha tha se nëse zgjedhjet do të ishin të lira,...

Deklarata/PD: Mazhoranca po përdor Kuvendin për propagandë qeveritare

para 10 muajve - Gazeta 55

Partia Demokratike nuk depozitojë pyetje për programin e qeverisë, përgjigjet e së cilave ishin parashikuar të merreshin në seancën plenare të orës 18:00. Përmes një deklarate për mediat, grupi parlamentar...

Basha: Programi “Rama2”, paraqitje boshe – prezantimi, si në kohën e Byrosë Politike

para 10 muajve - Gazeta 55

Kryetari i opozitës e ka cilësuar paraqitje ‘boshe e sipërfaqësore” prezantimin e programit të qeverisë “Rama 2”. Në një prononcim jashtë Kuvendit, Lulzim Basha deklaroi se ky program ishte një reminishencë...

SHBA kundër Ruçit/ Ambasadori Lu heq kufjen gjatë fjalës së ish-ministrit të brendshëm të komunizmit

para 10 muajve - Gazeta 55

Seanca e parë parlamentare që  u mbajt ditën e shtunë hyri në histori si mbledhja e parë e Kuvendit në demokraci, ku në sallë nuk ishte prezent ambasadori i SHBA-ve në Tiranë. Mungesa e Donald Lu ishte...

Topalli zbardh debatet në grupin e PD për votat pro Ruçit: Basha hipokrit dhe gënjeshtar, s´tha asnjë fjalë…

para 10 muajve - Te Sheshi

Jozefina Topalli, ish-kryetare e Kuvendit, përmes një komenti në rrjetet sociale, ka zbardhur diskutimet dhe debatet në dy mbledhjet e zhvilluara nga grupi parlamentar demokrat, pas votimit të Gramoz Ruçit...

Topalli zbardh debatet në grupin e PD për votat pro Ruçit: Basha hipokrit dhe gënjeshtar, s´tha asnjë fjalë…

para 10 muajve - AlbPress

Jozefina Topalli, ish-kryetare e Kuvendit, përmes një komenti në rrjetet sociale, ka zbardhur diskutimet dhe debatet në dy mbledhjet e zhvilluara nga grupi parlamentar demokrat, pas votimit të Gramoz Ruçit...

Figurat që vijnë e kush përjashtohet nga kupola drejtuese e PD

para 10 muajve - Shqiptarja

Konstituimi i parlamentit të ri ka prodhuar ndryshime radikale në kupolën drejtuese të Partisë Demokratike. 24 eksponentë me peshë të Partisë Demokratike, të cilët u përjashtuan nga lista e kandidatëve...

Godet Basha: “Rama 1”, qeveria e dështimit

para 10 muajve - Insajderi

Në fjalimin e parë si kryetar i opozitës, Lulzim Basha ka bërë bilancin sipas tij të dështuar të qeverisë “Rama 1”. “Para 4 viteve, Edi Rama erdhi këtu si kryeministër dhe premtoi 300 mijë vende pune,...

Basha në Kuvend: Marrëveshja e 18 majit me Edi Ramën ka vdekur. Ja kush i dha fund

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i PD-së Lulzim Basha duke folur mëngjesin e sotëm në Kuvend është shprehur se marrëveshja e 18 majit është e vdekur dhe nuk qëndron më. “Thelbi i marrëveshjes së 18 majit ishin zgjedhjet e lira dhe...

Basha mban fjalimin e parë si kreu i PD dhe sfidon Ramën: Shkarko Gramoz Ruçin, arresto vëllanë e Fatmir Xhafës

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

Basha: Marrëveshja e 18 Majit ka vdekur

para 10 muajve - 24 ore

Në seancën e sotme plenare, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, teksa fliste për programin e ri qeveritar tha se marrëveshja e 18 Majit mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur me zgjedhjet...

Drejtpërdrejtë, Basha: Burg kriminelëve, por Rama i fut në Kuvend

para 10 muajve - Illyria

Fjala në Kuvend në debatin për qeverinë e re nga Lulzim Basha, kryetar i Partisë Demokratike opozitare Denion Ndrenika ERTV Live 😀: Sot në Kuvend – Debati për Programin dhe Qeverinë e Re Posted by Edi...

ERTV transmeton akuzat e Lulzim Bashës: Rama prioritet pati Serbinë, Ruçi përjetësisht nuk shkon dot në SHBA

para 10 muajve - AlbPress

Kuvendi ka nisur seancën e debatit, e cila është çelur nga Lulzim Basha, kryetari i PD-së, që është i pari në listën e gjatë të deputetëve që do të flasin sot mbi programin dhe qeverinë “Rama2”. Ajo që...

ERTV transmeton akuzat e Lulzim Bashës: Rama prioritet pati Serbinë, Ruçi përjetësisht nuk shkon dot në SHBA

para 10 muajve - Te Sheshi

Kuvendi ka nisur seancën e debatit, e cila është çelur nga Lulzim Basha, kryetari i PD-së, që është i pari në listën e gjatë të deputetëve që do të flasin sot mbi programin dhe qeverinë “Rama2”. Ajo që...

"Luli gënjen...edhe për vetë gëzimin e rrenës"

para 10 muajve - Respublica

Dy votat e “djathta” që shkuan për Gramoz Ruçin, kanë provokuar një situatë të trazuar në Partinë Demokratike. Lulzim Basha, kryetari me vulë i saj, tha pas votimit se kush shet votën do të përjashtohet...

Kuvend, Basha mban fjalimin e parë si deputet, nis debati për programin e qeverisë Rama II

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Kuvendi ka hapur punimet paraditen e sotme, në orën 9:00 për të debatuar programin e qeverisë 'Rama II". Fjalën e ka marrë kreu i opozitës, Lulzim Basha, fjala e parë e tij si deputet i Kuvendit. Basha...

Ndoka: Basha po humbet terren si lider i opozitës

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, kritikoi qëndrimet e kreut të PD-së, Lulzim Basha, ndërsa konfirmoi se nuk do të jetë pjesë e grupit të deputetëve të kësaj partie në Parlament. “Ka një debat...

Kryemadhi: Ofertat që morëm për të votuar Ruçin

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetarja e LSI-së rrëfen bisedën me ministrin e Financave dhe shpjegon largimin nga seanca. Marrëdhënia me PD për zgjedhjet e ardhshme Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, paralajmëron shtimin e bashkëpunimit...

Seanca maratonë: debati për qeverinë, mbi 100 deputetë janë regjistruar për të folur

para 10 muajve - AlbPress

Kuvendi pritet të nisë punimet në seancë plenare në orën 09:00 në një seancë maratonë, e cila pritet të karakterizohet nga debatet dhe akuzat e ndërsjellëta mes palëve. Në këtë seancë ligjëvënsit do të...

Seanca maratonë: debati për qeverinë, mbi 100 deputetë janë regjistruar për të folur

para 10 muajve - Te Sheshi

Kuvendi pritet të nisë punimet në seancë plenare në orën 09:00 në një seancë maratonë, e cila pritet të karakterizohet nga debatet dhe akuzat e ndërsjellëta mes palëve. Në këtë seancë ligjvënësit do të...

Sot vazhdon debati për programin e qeverisë “Rama 2”

para 10 muajve - Insajderi

Seanca plenare e ditës së sotme në Kuvendin e Shqipërisë do të nisë në orën  09:00 dhe do të vazhdoj  diskutimi për programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. E ndërsa të gjithë deputetët kanë regjistruar...

Ndoka: Në opozitë, por jo pjesë e PD. Ruçin e votova kundër

para 10 muajve - Top Channel

Nard Ndoka konfirmoi në Top Story lajmin që po qarkullon nëpër portale se ai nuk do të jetë pjesë e grupit të deputetëve të Partisë Demokratike në Parlament. Duke folur drejtpërdrejtë në lidhje telefonike...

Top Story, votimi i Gramoz Ruçit dhe PD

para 10 muajve - Top Channel

Partia Demokratike u shfaq me një profil të ri këtë shtator dhe u përball me një temë të vjetër, me emrin e Gramoz Ruçit. Votimi tregoi se të paktën dy vota nga opozita kanë rrjedhur për Ruçin në krye...

Debati ka degraduar se si të fshehim faktin që Gramozi ka 88 vota në Kuvend

para 10 muajve - BalkanWeb

Nga Mero BAZE Ka dy paradokse të mëdha në debatin për “rrjedhjen” e votave të PD në favor të Gramoz Ruçit. Paradoksi i parë është ai i PD, që debaton nëse janë blerë votat, nëse janë manipuluar, apo nëse...

Në mbrojtje të së vërtetës

para 10 muajve - NOA

Nga Jozefina Topalli Dje Basha pas mbledhjes se grupit shperndau ne media nje deklarate qe kishte dhe fjaline: "Kush shet votën nuk do të ketë vend në grupin tonë parlamentar." Kjo eshte nje tjeter genjeshter...

Ngjela: Ruçi është më i fortë se Rama. Mori më shumë se 2 vota nga PD

para 10 muajve - Zhurnal

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në #DritaremeRudinën, në Vizion Plus tha se gramor Ruçi u zgjodh nga kryeministri Rama në krye të Kuvendit, në mënyrë që të vazhdojë marrëveshjen me Bashën dhe Berishën....

Votat e PD pro Ruçit, Nishani: Shitblerje e turpshme. Mos kryqëzoni Bashën

para 10 muajve - Zhurnal

Në një intervistë për ‘Studio e Hapur’ në “News24” Nishani i doli në mbrojtje kryetarit të PD-së, Lulzim Basha se ky i fundit nuk ka përgjegjësi për këto dy vota, duke ia adresuar fajin personave që kanë...

Votat për Ruçin/ Topalli: Ja si gënjeu Basha, kjo është e vërteta

para 10 muajve - Opinion

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka zbardhur sot atë se çfarë është diskutuar ditën e djeshme në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike. Përmes një postimi në Facebook, Topalli, shkruan...

Rrjedhja e votave, Nishani shpërthen ndaj dy deputetëve anonimë dhe mbron Bashën

para 10 muajve - Gazeta Express

Ish-presidenti Bujar Nishani e ka cilësuar të turpshme rrjedhjen e dy votave nga opozita që shkuan në favor të votimit të Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit. Në një intervistë për ‘Studio e Hapur’ në “News24”...

Votat e PD pro Ruçit, Nishani: Shitblerje e turpshme. Mos kryqëzoni Bashën

para 10 muajve - Koha Jone

Ish-presidenti Bujar Nishani e ka cilësuar të turpshme rrjedhjen e dy votave nga opozita që shkuan në favor të votimit të Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit. Në një intervistë për ‘Studio e Hapur’ në “News24”...

Votat e PD pro Ruçit, Nishani: Shitblerje e turpshme. Mos kryqëzoni Bashën

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Ish-presidenti Bujar Nishani e ka cilësuar të turpshme rrjedhjen e dy votave nga opozita që shkuan në favor të votimit të Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit. Në një intervistë për ‘Studio e Hapur’...

Ngjela: Ruçi është më i fortë se Rama. Mori më shumë se 2 vota nga PD

para 10 muajve - Koha Jone

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në #DritaremeRudinën, në Vizion Plus tha se gramor Ruçi u zgjodh nga kryeministri Rama në krye të Kuvendit, në mënyrë që të vazhdojë marrëveshjen me Bashën dhe Berishën....

Gramoz Ruçi e nis me gabime, harron emrin e Berishës

para 10 muajve - Koha Jone

Pasditen e sotme Kuvendi ka zhvilluar punimet, ku kryeministri Rama iu është përgjigjur 19 pyetjeve të drejtuara nga LSI në lidhje me programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. Në përfundim të seancës...

Votat pro Ruçit, Topalli: Ju tregoj çfarë ndodhi në mbledhjen e grupit PD

para 10 muajve - Mapo

Deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli ka reaguar pas rrjedhjes të votave nga disa deputetë të opozitës gjatë votimit për zgjedhjen Gramoz Rucit si kreu i Kuvendit si dhe paralajmërimit të PD-së...

Votat pro Ruçit, Topalli: Ju tregoj çfarë ndodhi në mbledhjen e grupit PD

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli ka reaguar pas rrjedhjes të votave nga disa deputetë të opozitës gjatë vetmit për zgjedhjen Gramoz Rucit si kreu i Kuvendit si dhe paralajmërimit...

Votat për Ruçin/ Topalli: Ja si gënjeu Basha, kjo është e vërteta

para 10 muajve - Syri

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka zbardhur sot atë se çfarë është diskutuar ditën e djeshme në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike. Përmes një postimi në Facebook, Topalli, shkruan...

Basha: Fjalimi i Ramës, reminishencë e së kaluarës

para 10 muajve - Portalb

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka cilësuar si paraqitjen “më boshe e sipërfaqësore” fjalimin e kryeministrit Rama në seancën e kësaj të hëne në Parlament. “Për një brez më të vjetër, ky...

Mbledhja e grupit të PD, Topalli sjell një tjetër variant: Ju tregoj arsyet pse heshti Basha

para 10 muajve - Sot News

Zgjedhja e Gramoz Ruçit në krye të Parlamentit ka shkaktuar mjaft komente dhe polemika. Së fundmi, edhe Jozefina Topalli ka reaguar përmes një postimi në faqen e saj të Facebook duke treguar edhe detaje...

Partitë e vogla duan grup parlamentar më vete

para 10 muajve - Ora news

Partitë e vogla parlamentare kanë nisur një diskutim me Partinë Demokratike për të krijuar grupin e tyre parlamentar. Burimet kanë bërë të ditur se kjo nuk do të sjellë daljen nga opozita, por një procedurë...

Ja "krimi" që akuzohet Gramoz Ruçi, ish- ministri i PS-së zbulon detaje

para 10 muajve - Gazeta Express

Ish-ministër i Mbrojtjes Luan Hajdaraga i ka dalë në mbrojtje kryetarit të ri të Kuvendit, Gramoz Ruçi, i cili është akuzuar nga ish-të përndjekurit si sigurims i shtetit dhe se ka qenë i implikuar në...

Topalli: Luli gënjen edhe për vetë “gëzimin” e rrenes….

para 10 muajve - Koha Jone

Ish kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli ka publikuar një mesazh në rrjetin social, që tregon sipas saj se Lulzim Basha ka gënjyer të gjithë shqiptarët. Për më tepër lexoni se çfarë shkruan Topalli:...

Jozefina Topalli nxjerr BLLOF Lulzim Bashën!

para 10 muajve - Gazeta Express

Ish kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli ka publikuar një mesazh në rrjetin social, që tregon sipas saj se Lulzim Basha ka gënjyer të gjithë shqiptarët. Sipas Topallit, rrjedhja e votave nga ana e...

Hipokriti Lulzim Basha!/Diskutoi vetëm dokrra dhe muhabete kafeje në mbledhjen e grupit

para 10 muajve - Opozita

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka reaguar ashpër pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së dhe deklaratave të dhëna nga Lulzim Basha më pas për mediat. Topalli thotë se Basha gënjeu për ato...

Ish-ministri i Mbrojtjes: Ruçi u akuzua për ngjarjen e 2 prillit, por…

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Ish-ministër i Mbrojtjes Luan Hajdaraga i ka dalë në mbrojtje kryetarit të ri të Kuvendit, Gramoz Ruçi, i cili është akuzuar nga ish-të përndjekurit si sigurims i shtetit dhe se ka qenë i implikuar...

Ish-ministri i Mbrojtjes: Ruçi u akuzua për ngjarjen e 2 prillit, por…

para 10 muajve - Mapo

Ish-ministër i Mbrojtjes Luan Hajdaraga i ka dalë në mbrojtje kryetarit të ri të Kuvendit, Gramoz Ruçi, i cili është akuzuar nga ish-të përndjekurit si sigurims i shtetit dhe se ka qenë i implikuar në...

Nard Ndoka ikën nga grupi i PD-së: Do të mbetem në opozitë

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, ka sqaruar lajmin se aleatët po largohen nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike. Pas lajmeve të shumta në media, Ndoka e shikon këtë “lëvizje” të thjeshtë...

Reagon Nard Ndoka: Nuk jam larguar nga PD, ja pse e firmosa kërkesën

para 10 muajve - Opozita

Deputeti Nard Ndoka ka mohuar largimin nga PD, por dhe ka sqaruar firmosjen e kërkesës për t’u larguar nga grupi parlamentar i PD-së. Sipas tij, deklarata që bëjnë deputetët në Kuvend për grupet parlamentare...

Votat për Ruçin/ Topalli: Ja si gënjeu Basha, kjo është e vërteta

para 10 muajve - Opozita

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka zbardhur sot atë se çfarë është diskutuar ditën e djeshme në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike. Përmes një postimi në Facebook, Topalli, shkruan...

PD-së i ikin katër deputetë, formojnë grup të ri opozitar

para 10 muajve - Vizion Plus

Kater deputete te dale nga listat e PD-se pritet t’i largohen grupit parlamentar te Partisë Demokratike. Nard Ndoka, Fatmir Mediu, Dashamir Shehi dhe Vangjel Dule kane bere kërkesë per t’u shkëputur nga...

Ndoka: Në opozitë, por jo pjesë e PD

para 10 muajve - Koha Jone

Nard Ndoka konfirmoi në Top Story lajmin që po qarkullon nëpër portale se ai nuk do të jetë pjesë e grupit të deputetëve të Partisë Demokratike në Parlament. Ndoka tha se shpreson që të formojë një grup...

“Përçahet” PD-ja e Bashës, ja deputeti i parë i larguar nga grupi

para 10 muajve - Gazeta Express

Nard Ndoka konfirmoi në Top Stor lajmin se ai nuk do të jetë pjesë e grupit të deputetëve të Partisë Demokratike në Parlament. Duke folur drejtpërdrejtë në lidhje telefonike me Sokol Ballën, Ndoka tha...

Kryemadhi: Patëm oferta nga PS të votonim Gramoz Ruçin

para 10 muajve - Koha Jone

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi flet për herë të parë te “5 pyetjet nga Babaramo” se pse 19 deputetët e kësaj force politike nuk e votuan zgjedhjen e Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit. Kryemadhi tha se...

Ruçi në krye të Kuvendit/ Kryemadhi shpjegon për rrjedhjen e votave të PD

para 10 muajve - Opinion

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka shpjeguar rrjedhjen e votave nga PD, në votim e Gramuz Ruçit në krye të Kuvendit. Sipas Kryemadhit, ajo që ndodhi nuk ishte një tkurrje...

Kryemadhi tregon prapaskenat e votimit të Ruçit: E dinim që do bëhej një lojë e "pisët"

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka folur për herë të parë mbi arsyet se përse LSI nuk votoi Gramoz Ruçin në krye të parlamentit dhe disa prapaskena të panjohura. E ftuar në “5 pyetje nga Babaramo”,...

Ruçi në krye të Kuvendit/ Kryemadhi shpjegon rrjedhjen e votave të PD

para 10 muajve - Syri

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka shpjeguar rrjedhjen e votave nga PD, në votim e Gramuz Ruçit në krye të Kuvendit. Sipas Kryemadhit, ajo që ndodhi nuk ishte një tkurrje...

Kryemadhi te "5 pyetjet nga Babaramo: Pse s'e votuam Ruçin

para 10 muajve - Shqiptarja

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi flet për herë të parë te "5 pyetjet nga Babaramo" se pse 19 deputetët e kësaj force politike nuk e votuan zgjedhjen e Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit. Kryemadhi tha se...

Ruçi në krye të Kuvendit/ Kryemadhi shpjegon për rrjedhjen e votave të PD

para 10 muajve - Syri

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka shpjeguar rrjedhjen e votave nga PD, në votim e Gramuz Ruçit në krye të Kuvendit. Sipas Kryemadhit, ajo që ndodhi nuk ishte një tkurrje...

Nard Ndoka largohet nga grupi parlamentar i PD-së? Deputeti tregon si është e vërteta

para 10 muajve - Albeu

Pak orë më parë u raportua se deputeti Nard Ndoka ka bërë kërkesë në Kuvend për t’u larguar nga grupi parlamentar i PD-së. Lidhur me këtë çështje, Ndoka është prononcuar për “Panoramën” duke thënë se ai...

Largimi nga grupi parlamentar i PD-së, flet Nard Ndoka: Ja e vërteta

para 10 muajve - Mapo

Ditën e sotme, “ Panorama ” njoftoi se deputeti Nard Ndoka ka bërë kërkesë në Kuvend për t’u larguar nga grupi parlamentar i PD-së. Lidhur me këtë çështje, Ndoka është prononcuar për duke thënë se ai kurrë...

Reagon Nard Ndoka: Nuk jam larguar nga PD, ja pse e firmosa kërkesën

para 10 muajve - Opinion

Deputeti Nard Ndoka ka mohuar largimin nga PD, por dhe ka sqaruar firmosjen e kërkesës. Sipas tij, deklarata që bëjnë deputetët në Kuvend për grupet parlamentare është nënshkruar si subjekt në vete dhe...

Nard Ndoka: E vërteta e ‘largimit’ tim nga grupi parlamentar i PD-së

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE- Pas lajmin që u publiku lidhur me një largim të mundshëm nga grupi parlamentar i PD-së, ka reaguar kryetari i PDK-së, Nard Ndoka. Gazetarja e ‘News24’ Elda Menga ka siguruar për ‘BalkanWeb’ një...

Flet Nard Ndoka: Ju rrëfej të vërtetën e largimit tim nga grupi parlamentar i PD

para 10 muajve - Sot News

Menjëherë pas lajmit që qarkulloi në media lidhur me largimin e deputetit të Partisë Demokratike Nard Ndoka, vjen reagimi i këtij të fundit. Kryetari i PDK-së sqaron se në Kuvend ka firmosur një kërkesë...

Ndoka ikën nga grupi i PD?  Kreu i PDK: S'është e vërtetë

para 10 muajve - Shqiptarja

" Nuk jam larguar nga grupi parlamentar i PD ". Kjo ka qenë përgjigjia që kryetari i PDK, Nard Ndoka ka dhënë për Shqiptarja.com pas lajmeve në disa portale se ka bërë kërkesë për t'u larguar nga radhët...

Nard Ndoka largohet nga grupi parlamentar i PD-së, kritikon Bashën se e ka anashkaluar

para 10 muajve - NOA

Një prej aleatëve të Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka kërkuar të largohet nga grupi parlamentar i të djathtëve. “Panorama” shkruan se deputeti në fjalë ka bërë kërkesë në Kuvend për një vendim të tillë....

Deputeti bën kërkesë për largim nga grupi parlamentar i PD-së

para 10 muajve - Koha Jone

Deputeti Nard Ndoka ka bërë kërkesë që të largohet nga grupi parlamentar i PD-së. Lajmin e bëjnë të ditur burime të “Panoramës” pranë Kuvendit, ku është bërë edhe kërkesa. Ndoka, i cili u përfshi në marrëveshjen...

Nard Ndoka: Nuk iki nga PD. Ja pse e firmosa kërkesën

para 10 muajve - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, ka përgënjeshtruar lajmin se aleatët po largohen nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike. Në një prononcim për Syri.net. Ndoka ka sqaruar se është thjeshtë...

Ndoka “shpërthen” kundër Bashës: Po hedh hije mosbesimi ndaj aleatëve

para 10 muajve - Gazeta Express

Nard Ndoka, kreu i Partisë Demokristiane, hedh hije dyshimi mbi aleatin e tij më të madh Lulzim Basha. Ndoka shkruan se ka zgjedhur me veprimet dhe mosveprimet e tij të përfaqësojë vetëm PD-në në Kuvend...

Nard Ndoka kërkesë për largim nga grupi parlamentar i PD-së

para 10 muajve - Opinion

Deputeti Nard Ndoka ka bërë kërkesë që të largohet nga grupi parlamentar i PD-së. Lajmi është konfirmuar nga burime të opinion.al, pranë deputetit. Ndoka, i cili u përfshi në marrëveshjen e Bashës me aleatët...

A po largohen aleatët nga PD? Rrëfehet Nard Ndoka: Ja si qëndron e vërteta

para 10 muajve - Syri

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, ka përgënjeshtruar lajmin se aleatët po largohen nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike. Në një prononcim për Syri.net. Ndoka ka sqaruar se është thjeshtë...

E papritur nga Nard Ndoka, bën kërkesë që të largohet nga PD

para 10 muajve - Albeu

Deputeti Nard Ndoka ka bërë kërkesë që të largohet nga grupi parlamentar i PD-së. Lajmin e bëjnë të ditur burime pranë deputetit. Ndoka , i cili u përfshi në marrëveshjen e Bashës me aleatët është shprehur...

Deputeti bën kërkesë për largim nga grupi parlamentar i PD

para 10 muajve - BalkanWeb

Deputeti Nard Ndoka ka bërë kërkesë që të largohet nga grupi parlamentar i PD-së. Lajmin e bëjnë të ditur burime të “Panoramës” pranë deputetit. Ndoka, i cili u përfshi në marrëveshjen e Bashës me aleatët...

Bashës i ikën një deputet nga grupi parlamentar

para 10 muajve - Koha Jone

Deputeti Nard Ndoka ka bërë kërkesë që të largohet nga grupi parlamentar i PD-së. Lajmin e bëjnë të ditur burime të “Panoramës” pranë Kuvendit, ku është bërë edhe kërkesa. Ndoka, i cili u përfshi në marrëveshjen...

Një deputet i PD kërkon të largohet nga grupi parlamentar

para 10 muajve - Koha Jone

Deputeti Nard Ndoka ka bërë kërkesë që të largohet nga grupi parlamentar i PD-së. Lajmin e bëjnë të ditur burime të “Panoramës” pranë Kuvendit, ku është bërë edhe kërkesa. Ndoka, i cili u përfshi në marrëveshjen...

Nard Ndoka bën kërkesë për largim nga grupi parlamentar i PD

para 10 muajve - Sot News

Deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka bërë kërkesë për tu larguar nga grupi parlamentar i PD, raportojnë burimet të panoramës. Nard Ndoka e ka kritikuar sot Bashën me anë të një shkrimi në faqen...

Ruçi me dorë të hekurt në Parlament: Askush nuk do të flasë më shumë se 20 minuta

para 10 muajve - Koha Jone

Në mbyllje të seancës së sotme plenare, ku kryeministri iu përgjigj pyetjeve të deputetëve, kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi u kujtoi të gjithë deputetëve rregulloren e kuvendit. Ditën e nesërme do të...

Gramoz Ruçi e nis me gabime harron emrin e Berishës /VD

para 10 muajve - Shqiptarja

Pasditen e sotme Kuvendi ka zhvilluar punimet, ku kryeministri Rama iu është përgjigjur 19 pyetjeve të drejtuara nga LSI në lidhje me programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. Në përfundim të seancës...

A po largohen aleatët nga PD? Rrëfehet Nard Ndoka: Ja si qëndron e vërteta

para 10 muajve - Opozita

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, ka përgënjeshtruar lajmin se aleatët po largohen nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike. Në një prononcim për Syri.net. Ndoka ka sqaruar se është thjeshtë...

Programi, Rama falenderon opozitarët në fund të seancës: Nesër jam këtu për të dëgjuar PD

para 10 muajve - Sot News

Kreu i PD-së, Lulzim Basha nuk mori pjesë në seancën e përgjigjeve të kryeministrit Rama për programin qeverisës, pas pyetjeve të LSI-së, ndërsa ish-kryeministri Sali Berisha është larguar nga salla. Sipas...

Kryeministri Rama u përgjigjet pyetjeve të LSI për programin e qeverisë

para 10 muajve - ABC News

Në një seancë të zhvilluar gjatë pasdites, kryeministri Rama iu përgjigj pyetjeve të deputetëve të LSI për programin qeverisës. Demokratët nuk kishin depozituar asnjë pyetje, ndërkohe që do të shfrytëzojne...

Programi, Rama falenderon opozitaret ne fund te seances: Nesër jam këtu për të dëgjuar PD

para 10 muajve - Sot News

Kreu i PD-së, Lulzim Basha nuk mori pjesë në seancën e përgjigjeve të kryeministrit Rama për programin qeverisës, pas pyetjeve të LSI-së, ndërsa ish-kryeministri Sali Berisha është larguar nga salla. Sipas...

Gramoz Ruçi gabon që në seancën e parë, për pak sa nuk harron Sali Berishën

para 10 muajve - Opinion

Sot Gramoz Ruçi ka drejtuar seancën e parë parlamentare si kreu i ri i Kuvendit të Shqipërisë.  Ruçi ka listuar ditën e sotme emrat e diskutantëve për seancën e nesërme parlamentare sipas rendit. Mirëpo,...

Programi qeverisës, Rama: Respekt për ata që patën durimin të qëndrojnë deri në fund, sidomos për kolegët e opozitës

para 10 muajve - Sot News

Kreu i PD-së, Lulzim Basha nuk mori pjesë në seancën e përgjigjeve të kryeministrit Rama për programin qeverisës, pas pyetjeve të LSI-së, ndërsa ish-kryeministri Sali Berisha është larguar nga salla. Sipas...

Ruçi me “shpatë” në Parlament: Askush nuk do të flasë më shumë se 20 minuta

para 10 muajve - NOA

Në mbyllje të seancës së sotme plenare, ku kryeministri iu përgjigj pyetjeve të deputetëve, kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi u kujtoi të gjithë deputetëve rregulloren e kuvendit. Ditën e nesërme do të...

E papritur, deputeti bën kërkesë për largim nga grupi parlamentar i PD-së

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Tani ka kuptim ai shkrimi kundër kreut të PD-së Basha. Nard Ndoka ka bërë një shkrim nëpërmjet të cilit ka “sulmuar” Bashën duke u shprehur se ai po lë menjanë aleatët dhe tashmë mesa duket, Ndoka ka bërë...

Gramoz Ruçi bën gabimin e parë si Kryetar Kuvendi, ja çfarë harroi

para 10 muajve - Albeu

Kreu i ri i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka listuar ditën e sotme emrat e diskutantëve për seancën e nesërmë parlamentare sipas rendit. Mirëpo, teksa ka lexuar të gjithë emrat , u vu re se mungonte Sali Berisha...

Debati për buxhetin, Ruçi kujton rregullat për deputetët e rinj e të vjetër

para 10 muajve - Ora news

Kuvendi do të diskutojë nesër programin e qeverisë për katër vitet e ardhshme. Seanca plenare do të nisë në orën 09:00 të paradites. Duke qenë se një pjesë e konsiderueshme e deputetëve të legjislaturës...

Programi i qeverisë, pse i falënderoi Rama deputetët e PD në fund të seancës

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANË- Ndërsa kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zgjedhur të mos marrë pjesë në seancën e përgjigjeve të kryeministrit Rama për programin qeverisës, pas pyetjeve të LSI-së, ish-kryeministri Sali Berisha ka...

Shpërthimi i Berishës në mbledhje: Dola me kokë ulur

para 10 muajve - Mapo

Kur nuk ishin mbushur ende 24 orë nga votimi i Gramoz Ruçit në krye të Parlamentit, kreu i PD-së, Lulzim Basha, thirri kryesinë dhe Grupin Parlamentar. Mbi dy orë diskutime në mbledhjen e Grupit Parlamentar...

Nesër në parlament pritet të “thyhen” nervat e deputetëve, Ruçi jep paralajmërimin!

para 10 muajve - Gazeta Express

Dita e nesërme shënon dhe nisjen e seancës së parë parlamentare të formatit me të cilin jemi mësuar, ku do të ketë debate, akuza, kundër akuza e replika me tepri. Por ende pa u mbyllur seanca e pyetje...

"Gafa" e Gramoz Ruçit "harron" Sali Berishën

para 10 muajve - Gazeta Express

Por teksa lexonte emrat e 140 deputetëve duke, folur për seancën e ditës së nesërme Ruçi harron të përmendë emrin e ish- kryeministrit Sali Berisha. “A më falni edhe Sali Berisha tha Ruçi”, pas brohorimave...

Rama u përgjigjet pyetjeve të LSI për programin, Basha largohet, Berisha nuk merr pjesë

para 10 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur sot në Kuvend të gjitha pyetjeve të depozituara të LSI-së, përpara votimit të programit të ri qeverisës. Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është larguar nga...

Kuvend/ Rama i përgjigjet pyetjeve të LSI, Berisha nuk merr pjesë, Basha largohet

para 10 muajve - BalkanWeb

TIRANE – Kryeministri Edi Rama po i përgjigjet 19 pyetjeve të LSI, përpara votimit të programit qeverisës në Kuvend. Rama u ndal tek arsimi, bujqësia dhe shëndetësia. Por ndërsa kryeministri është duke...

Rama i përgjigjet pyetjeve të LSI, Basha largohet nga salla e Kuvendit

para 10 muajve - Mapo

Kryeministri Edi Rama po i përgjigjet 19 pyetjeve të LSI, përpara votimit të programit qeverisës në Kuvend. Rama u ndal tek arsimi, bujqësia dhe shëndetësia. Por ndërsa kryeministri është duke folur, kreu...

Çfarë po ndodh? Edi Rama i përgjigjet LSI-së, Basha largohet ‘pa bërë fjalë’ nga seanca

para 10 muajve - Syri

Ndërkohë që kryeministri Edi Rama, është duke ju përgjigjur pyetjeve të bëra nga deputetët e LSI-së, për programin qeverisë në 4 viteve e ardhshme, kreu i PD-së,Lulzim Basha është larguar nga seanca plenare....

A është larguar Nard Ndoka nga PD, ja sqarimi i kreut të PDK

para 10 muajve - AlbPress

Nard Ndoka është larguar nga PD. Është ky lajmi që qarkulloi në disa prej portaleve, por që në fakt nuk është i vërtetë. Portalet i referoheshin deklaratave që deputetët plotësojnë në Kuvend dhe Ndoka...

A është larguar Nard Ndoka nga PD? Ja sqarimi i kreut të PDK…

para 10 muajve - Te Sheshi

Nard Ndoka është larguar nga PD. Është ky lajmi që qarkulloi në disa prej portaleve, por që në fakt nuk është i vërtetë. Portalet i referoheshin deklaratave që deputetët plotësojnë në Kuvend dhe Ndoka...

Debati për qeverinë, nesër seanca në Kuvend, Ruçi: nuk fal askënd për rregulloren (por harron Berishën…)

para 10 muajve - AlbPress

Kuvendi i Shqipërisë do të vijojë nesër seancën me debat mbi qeverinë dhe programin e saj, ndërsa Gramoz Ruçi ka paralajmëruar deputetët se nuk do të falë askënd që do të tentojë të shkelë Rregulloren....

Debati për qeverinë, nesër seanca në Kuvend, Ruçi: nuk fal askënd për rregulloren (por harron Berishën…)

para 10 muajve - Te Sheshi

Kuvendi i Shqipërisë do të vijojë nesër seancën me debat mbi qeverinë dhe programin e saj, ndërsa Gramoz Ruçi ka paralajmëruar deputetët se nuk do të falë askënd që do të tentojë të shkelë Rregulloren....

Kuvend/ Rama i përgjigjet pyetjeve të LSI, Berisha nuk merr pjesë, Basha largohet

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri Edi Rama po i përgjigjet 19 pyetjeve të LSI, përpara votimit të programit qeverisës në Kuvend. Rama u ndal tek arsimi, bujqësia dhe shëndetësia. Por ndërsa kryeministri është duke folur, kreu...

Luli ik!

para 10 muajve - Opozita

Nga Elvi FUNDO Dje parlamenti zgjodhi Gramoz Ruçin në krye për katër vite, një votim ku  deputetë të PD-së të vendosur në listë nga Lulzim Basha, votuan për zgjedhjen e numrit dy të Partisë Socialiste...

Erë tradhti burra, “kryqëzojini” deputetët tradhtarë

para 10 muajve - Gazeta Tema

Nga Andrea Danglli “Opozitë e fortë, beteja politike dhe luftë frontale me qeverinë!” Këto ishin disa nga fjalët kyçe të prononcimeve plot patos të një grupi personazhesh brenda të djathtës përpara seancës...

Mospranimi i parë masiv në PD, i Lulzim Bashës!

para 10 muajve - Gazeta Tema

Nga Mero Baze Më shumë se sa për atë që ndodhi në Kuvend, debati brenda PD, ka përparuar me atë që ndodhi pas Kuvendit, me faktin që Basha nxori dy ciceronë të tij për ta mbyllur këtë si “vjedhje votash”....

VENDI ËSHTË PA OPOZITË, BASHA E KA SHITUR PD

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Nga Jozefina TOPALLI Kjo nuk është Partia Demokratike! Vendi është pa opozitë! Menjëherë pas betimit si deputetë, lista e deputetëve e familjes se Lulzin Bashë Isufit, kontribuoi në zgjedhjen me 80 vota...

Pse Basha revolton më shumë se Rama?

para 10 muajve - Koha Jone

Nga Enton Abilekaj Kriza e Partisë Demokratike po thellohet me një shpejtësi që as Timonieri nuk e mendonte në 17 maj. Votat pro Gramoz Ruçit e zhveshën politikisht grupin e kopshtit privat që krijoi Lulzim...

Zoti Patozi, mos i lini gjerat ne mes …!

para 10 muajve - Gazeta Tema

Bashkim Kopliku Zoti Patozi, po replikoj me shkrimin tënd ne Tema, te sotmin, me dt. 10.09.2017, me titull “Demokratët nuk e meritojnë këtë përfaqësim poshtërues”. Jam dakord që nuk duhet të bëni hipotezën...

Vendi është pa opozitë, Basha e ka shitur PD!

para 10 muajve - Ora news

Menjehere pas betimit si deputete, lista e deputeteve e familjes se Lulzin Bashe Isufit, kontriboi ne zgjedhjen me 80 vota te Gramoz Rucit, Kryetar te Kuvendit te Shqiperise, 27 vite pas rrezimit te komunizmit....

Taksa e betejave fallco të PD

para 10 muajve - BalkanWeb

Nga Mero BAZE Tre deputetë të grupit parlamentar të PD, nuk ju bindën vendimit politik të PD, për të mos votuar Gramoz Ruçin. Dy votuan pro Ruçit, ndërsa i treti abstenoi, duke votuar kundër vendimit politik...

Fatos Klosi: Ja pse Edi Rama propozoi Gramoz Ruçin për kryetar të Kuvendit

para 10 muajve - Te Sheshi

Fatos Klosi, ish-kreu i SHISH, shprehet se zgjedhja e Gramoz Ruçit si kryetar i Kuvendit do të vendosë këtë institucion në një stad të ri. Në këtë kuadër, Klosi thotë se Ruçi është një politikan me eksperiencë...

RD:E vërteta e 2 votave të PD, si e manipuloi Rama zgjedhjen e Ruçit

para 10 muajve - Koha Jone

“Përfundimi i votimit për zgjedhjen e Gramoz Ruçit kryetar Kuvendi, është shoqëruar me debate të ashpra e të forta, për shkak të dy votave “pro” sikurse u theksuan të opozitës. Ruçi mori 80 vota, nga të...

Taksa e betejave fallco të PD-së

para 10 muajve - Opozita

Nga Mero Baze Tre deputetë të grupit parlamentar të PD, nuk ju bindën vendimit politik të PD, për të mos votuar Gramoz Ruçin. Dy votuan pro Ruçit, ndërsa i treti abstenoi, duke votuar kundër vendimit politik...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK