http://kariera.mk

Matoshi: Haradinaj nuk ofendoi, të gjithë kemi nevojë për më shumë shkollë

para 6 muajve - Telegrafi

Drejtori  i zyrës për Marrëdhënie me Media në Kryeministri, Halil Matoshi, lidhur me përgjigjen kryeministrit Haradinaj drejtuar gazetarëve gjatë një konference për media, ka thënë që është keqkuptuar...

Matoshi: Haradinaj nuk ofendoi, të gjithë kemi nevojë për më shumë shkollë

para 6 muajve - Klan Kosova

Shefi i zyrës për Marrëdhënie me Media, Halil Matoshi, lidhur me përgjigjen kryeministrit Haradinaj drejtuar gazetarëve gjatë një konference për media, ka thënë që është keqkuptuar dhe se ka marrë një...

Ish-gazetari Halil Matoshi: Edhe unë do t'i përgjigjesha gazetares si Ramush Haradinaj

para 6 muajve - Gazeta Express

Përgjigjja e kryeministrit Ramush Haradinaj ndaj një gazetareje për qëndrimin e SHBA’së për çështjen e Demarkacionit nxiti reagime. Ai në vend që t’i përgjigjej, i tha se gazetarët po interpretojnë gabimisht...

Matoshi: Haradinaj nuk i ofendoi gazetarët, e as nuk i quajti të pashkollë

para 6 muajve - Lajmi.net

Shefi i Zyrës për Informim në qeverinë e Kosovës, Halil Matoshi është shprehur i bindur se kryeministri, Ramush Haradinaj sot nuk i ka fyer gazetarët. Sipas tij, reagimi i Haradinajt ndaj gazetares së...

Halil Matoshi arsyeton Ramush Haradinajn për deklaratën ndaj gazetarëve!

para 6 muajve - GazetaBlic

Ish-gazetari Halil Matoshi, i cili u bë pjesë e partisë së kryeministrit Ramush Haradinaj (AAK), para zgjedhjeve të 11 qershorit, ka komentuar polemikat që ndodhën mes Haradinajt dhe një gazetareje, gjatë...

Zyrës së Kryeministrit për Komunikim me Publikun “i vjen keq për mosdije të gazetarëve”

para 6 muajve - Koha.net

Një akuzë tjetër kundër gazetarëve ka ardhur sot nga Kryeministria, transmeto n Koha.net. Ka qenë Zyra për Komunikim me Publikun në Zyrën e Kryeministrit, që, sikur dhe kryeministri Haradinaj, gazetarët...

Fyerja ndaj gazetarëve, vjen përgjigjja nga Zyra e kryeministrit

para 6 muajve - RTV 21

Haradinaj ka kërkuar vetëm profesionalizëm dhe etikë prej disa gazetarëve Zyra e Kryeministrit përmes një komunikate për media thotë se kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar vetëm profesionalizëm dhe...

Le t’ia përsëritim pyetjen kryeministrit

para 6 muajve - Gazeta Express

Gazetarët (një pjesë e caktuar e tyre) mund të jenë të pashkollë, por gazetarja ishte me shkollë dhe pyetja e saj meritonte përgjigje me shkollë. Bile, ajo ishte pyetja që e kishim ndërmend të gjithë,...

Halil Matoshi arsyeton Ramush Haradinajn për deklaratën ndaj gazetarëve!

para 6 muajve - Infokusi

Ish-gazetari Halil Matoshi, i cili u bë pjesë e partisë së kryeministrit Ramush Haradinaj (AAK), para zgjedhjeve të 11 qershorit, ka komentuar polemikat që ndodhën mes Haradinajt dhe një gazetareje, gjatë...

Zyra e kryeministrit reagon ndaj gazetarëve

para 6 muajve - Albeu

Ish-gazetarët që tani punojnë si këshilltarë në Zyrën e Kryeministrit Haradinaj kanë reaguar pas një letre që kanë marrë nga Asocioacioni i Gazetarëve , i cili ka kërkuar që Haradinaj të mos ofendojë gazetarët...

Zyrës për Komunikim me Publikun e Kryeministrit “i vjen keq për mosdije të gazetarëve”

para 6 muajve - Koha.net

Një akuzë tjetër kundër gazetarëve ka ardhur sot nga Kryeministria, transmeto n Koha.net. Ka qenë Zyra për Komunikim me Publikun në Zyrën e Kryeministrit, që, sikur dhe kryeministri Haradinaj, gazetarët...

Haradinaj ofendon rëndë gazetarët: Shumica prej jush nuk dinë të lexojnë, shkoni në shkollë…

para 6 muajve - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane, sipas...

Fyerja ndaj gazetarëve, vjen përgjigjja nga Zyra e kryeministrit

para 6 muajve - GazetaBlic

Zyra e Kryeministrit përmes një komunikate për media thotë se kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar vetëm profesionalizëm dhe etikë prej disa gazetarëve dhe asgjë më shumë. “Sot pasdite kemi marrë një...

Ofendimi i gazetarëve nga Haradinaj, vjen përgjigja nga Zyra e Kryeministrit

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk ka hezituar t’i fyejë gazetarët. Gjatë një konference për shtyp, një pyetje të gazetarëve rreth Demarkacionit...

Ramush Haradinaj ofendon gazetarët: Shkoni më shumë në shkollë

para 6 muajve - BalkanWeb

KOSOVE -Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane,...

Zyra e Kryeministrit: Haradinaj kërkon profesionalizëm nga gazetarët

para 6 muajve - Klan Kosova

Zyra e Kryeministrit ka reaguar pas polemikës së kryeministrit Haradinaj dhe gazetares së Ekonomia Online e ku i pari i ekzekutivit u rekomandoi gazetarëve që të mësojnë gjuhën angleze. Ata e kanë konsideruar...

Zyra e Kryeministrit: Haradinaj kërkon profesionalizëm nga gazetarët

para 6 muajve - Lajmi.net

Zyra e Kryeministrit ka reaguar pas polemikës së kryeministrit Haradinaj dhe gazetares së Ekonomia Online e ku i pari i ekzekutivit u rekomandoi gazetarëve që të mësojnë gjuhën angleze. Ata e kanë konsideruar...

Përgjigjet Zyra për media e Kryeministrit - tash e ofendon Asociacionin e gazetarëve

para 6 muajve - Gazeta Express

Ish – gazetarët që tani punojnë si këshilltarë në Zyrën e Kryeministrit Haradinaj kanë reaguar pas një letre që kanë marrë nga Asocioacioni i Gazetarëve i cili ka kërkuar që Haradinaj të mos ofendjhë gazetarët...

Zyra e Kryeministrit: Haradinaj kërkon profesionalizëm nga gazetarët

para 6 muajve - Zeri

Zyra e Kryeministrit ka reaguar pas polemikës së kryeministrit Haradinaj dhe gazetares së Ekonomia Online e ku i pari i ekzekutivit u rekomandoi gazetarëve që të mësojnë gjuhën angleze. Ata e kanë konsideruar...

Zyra e Kryeministrit: Haradinaj kërkon profesionalizëm nga gazetarët

para 6 muajve - Politiko

Zyra e Kryeministrit ka reaguar pas polemikës së kryeministrit Haradinaj dhe gazetares së Ekonomia Online e ku i pari i ekzekutivit u rekomandoi gazetarëve që të mësojnë gjuhën angleze. Ata e kanë konsideruar...

Kështu flet anglisht Kryeministri Ramush Haradinaj

para 6 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, së fundi u përfshi në polemika me një gazetare të cilës i tha se “mediat nuk po dinë anglisht”. “Kam respekt për media shumë, më besoni por shumica prej juve,...

Beteja e humbur e Ramushit

para 6 muajve - Gazeta Express

Në vend se të fillojë betejën kundër korrupsionit, krimit e paligjshmërisë, Ramush Haradinaj zgjodhi atë me gazetarët. Një betejë e humbur qysh në fillim. Kryeministri duhet ta dijë se nuk ka pyetje idioteske...

Info Magazine: Polemika e Kryeministrit Haradinaj me gazetarët

para 6 muajve - Klan Kosova

Sot në Info Magazine do të diskutohet për polemikën që pati kryeministri Ramush Haradinaj me gazetaren Kaltrina Zymberi. Haradinaj gjatë konferencës për media që ka mbajtur pas vizitës së tij në Ministrinë...

Reagimi i Haradinajt për anglishten e gazetarëve shfrytëzohet për marketing

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot gjatë ditës u ka rekomanduar gazetarëve që të mësojnë gjuhën angleze. Ai gjatë një polemike që ka pasur me gazetaren e Ekonomia Online ka thënë se shumica e...

Kështu flet anglisht Kryeministri Ramush Haradinaj

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, së fundi u përfshi në polemika me një gazetare të cilës i tha se “mediat nuk po dinë anglisht”. “Kam respekt për media shumë, më besoni por shumica prej juve,...

Kështu flet anglisht Kryeministri Ramush Haradinaj

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, së fundi u përfshi në polemika me një gazetare të cilës i tha se “mediat nuk po dinë anglisht”. “Kam respekt për media shumë, më besoni por shumica prej juve,...

Përgjigjet Zyra për media e Kryeministrit – tash e ofendon Asociacionin e gazetarëve

para 6 muajve - Gazeta Liria

Ish-gazetarët që tani punojnë si këshilltarë në Zyrën e Kryeministrit Haradinaj kanë reaguar pas një letre që kanë marrë nga Asocioacioni i Gazetarëve, i cili ka kërkuar që Haradinaj të mos ofendojë gazetarët...

Përgjigjet Zyra për media e Kryeministrit – tash e ofendon Asociacionin e gazetarëve

para 6 muajve - Infokusi

Ish-gazetarët që tani punojnë si këshilltarë në Zyrën e Kryeministrit Haradinaj kanë reaguar pas një letre që kanë marrë nga Asocioacioni i Gazetarëve, i cili ka kërkuar që Haradinaj të mos ofendojë gazetarët...

Beteja e humbur e Ramushit

para 6 muajve - Infokusi

Në vend se të fillojë betejën kundër korrupsionit, krimit e paligjshmërisë, Ramush Haradinaj zgjodhi atë me gazetarët. Një betejë e humbur qysh në fillim. Kryeministri duhet ta dijë se nuk ka pyetje idioteske...

Ofendimi i gazetarëve nga Haradinaj, vjen përgjigja nga Zyra e Kryeministrit

para 6 muajve - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk ka hezituar t’i fyejë gazetarët. Gjatë një konference për shtyp, një pyetje të gazetarëve rreth Demarkacionit...

Haradinaj “kapet” me gazetarët: Shkoni më shumë në shkollë, lexoni më shumë

para 6 muajve - Ina

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më shumë,...

AGK: Kryeminstër bëhu bashkëpunues jo ofendues

para 6 muajve - RTV 21

AGK shpreh shqetësimin ndaj reagimit të kryeministrit që u cilësua si ofendim i gazetarëve Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës- AGK ka deklaruar se është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit,...

Haradinaj “kapet” me gazetarët: Shkoni më shumë në shkollë, lexoni më shumë

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më shumë,...

Vjen oferta e parë për gazetarët që të mësojnë anglishten, pas komenteve të Ramush Haradinajt

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot gjatë ditës u ka rekomanduar gazetarëve që të mësojnë gjuhën angleze. Ai gjatë një polemike që ka pasur me gazetaren e Ekonomia Online ka thënë se shumica e...

Matoshi arsyeton Haradinajn: Në kohën time si gazetar nuk ka pas sajime të tilla

para 6 muajve - Insajderi

Ish-gazetari Halil Matoshi, i cili u bë pjesë e partisë së kryeministrit Ramush Haradinaj (AAK), para zgjedhjeve të 11 qershorit, ka komentuar polemikat që ndodhën mes Haradinajt dhe një gazetareje, gjatë...

AGK Haradinajt: Po të mësojmë se cili është misioni i gazetarisë

para 6 muajve - Albeu

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar lidhur me gjuhën e përdorur të kryeministrit Ramush Haradinaj , ndaj gazetarëve gjatë një konference. “AGK është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit...

Haradinaj fyen gazetarët: Kryeni shkollë e lexoni, se s’po i kuptoni gjërat

para 6 muajve - 10minuta

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më shumë,...

Ish-gazetari Halil Matoshi arsyeton Ramush Hardinajn për deklaratën ndaj gazetarëve

para 6 muajve - Periskopi

Ish-gazetari Halil Matoshi, i cili u bë pjesë e partisë së kryeministrit Ramush Haradinaj (AAK), para zgjedhjeve të 11 qershorit, ka komentuar polemikat që ndodhën mes Haradinajt dhe një gazetareje, gjatë...

AGK i reagon kryeministrit Haradinaj: Bëhu bashkëpunues, jo ofendues

para 6 muajve - Lajmi.net

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të papranueshëm...

Kjo është gazetarja e cila u ofendua nga kryeministri Haradinaj

para 6 muajve - Lajmi.net

Në konferencën e mbajtur sot në Ministrinë e Infrastrukturës, kryeministri i sapo emëruar, Ramush Haradinaj, është nervozuar kur është pyetur në lidhje me çështjen e Demarkacionit. Gazetarja Kaltrina Zymberi...

Haradinaj ofendon gazetarët, ja me çfarë fjalor u drejtohet ai

para 6 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane, sipas...

AGK: Kryeministër bëhu bashkëpunues, e jo ofendues

para 6 muajve - Klan Kosova

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar lidhur me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të papranueshëm...

AGK reagon ndaj kryeministrit Haradinaj: Bëhu bashkëpunues e jo ofendues!

para 6 muajve - Telegrafi

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar lidhur me gjuhën e përdorur të kryeministrit Ramush Haradinaj, ndaj gazetarëve gjatë një konference. “AGK është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit...

AGK i reagon kryeministrit Haradinaj: Bëhu bashkëpunues, jo ofendues

para 6 muajve - Zeri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të papranueshëm...

Fyerja ndaj gazetarëve, vjen përgjigjja nga Zyra e Kryeministrit

para 6 muajve - Gazeta e re

Zyra e Kryeministrit përmes një komunikate për media thotë se kryeministri Ramush Haradinaj ka kërkuar vetëm profesionalizëm dhe etikë prej disa gazetarëve dhe asgjë më shumë. “Sot pasdite kemi marrë një...

AGK: Kryeministër, bëhu bashkëpunues, jo ofendues

para 6 muajve - GazetaBlic

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës thotë se është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj, i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të...

Zyra e Kryeministrit i përgjigjet asociacionit të gazetarëve

para 6 muajve - Arbresh

Ish – gazetarët që tani punojnë si këshilltarë në Zyrën e Kryeministrit Haradinaj kanë reaguar pas një letre që kanë marrë nga Asocioacioni i Gazetarëve i cili ka kërkuar që Haradinaj të mos ofendjhë gazetarët...

AGK i reagon kryeministrit Haradinaj: Bëhu bashkëpunues, jo ofendues

para 6 muajve - Gazeta Express

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të papranueshëm...

Gazetarët i Reagojnë Kryeministrit Haradinaj

para 6 muajve - Kallxo

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është shprehur i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve kur u pyet rreth qëndrimit...

AGK: Askush s’do të mund ta kontrollojë përmbajtjen e pyetjes së gazetarëve, Kryeministër

para 6 muajve - Koha.net

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të papranueshëm...

Kjo është gazetarja e cila u ofendua nga kryeministri Haradinaj

para 6 muajve - GazetaBlic

Në konferencën e mbajtur sot në Ministrinë e Infrastrukturës, kryeministri i sapo emëruar, Ramush Haradinaj, është nervozuar kur është pyetur në lidhje me çështjen e Demarkacionit. Gazetarja Kaltrina Zymberi...

Fyerja ndaj gazetarëve, vjen përgjigjja nga Zyra e kryeministrit

para 6 muajve - KosovaPress

“Sot pasdite kemi marrë një letër nga AGK, e cila një apel të Kryeministrit Haradinaj që disa gazetarë të jenë më profesionistë dhe më të shkolluar, e ka konsideruar si ofendim ndaj gazetarëve dhe mediave....

Kështu flet anglisht Kryeministri Ramush Haradinaj

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, së fundi u përfshi në polemika me një gazetare të cilës i tha se “mediat nuk po dinë anglisht”. “Kam respekt për media shumë, më besoni por shumica prej juve,...

Haradinaj “sulmon” gazetarët: S’dini anglisht, duhet të bëni me shumë shkollë

para 6 muajve - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka debatuar me një gazetare lidhur me qëndrimin e Ambasadës Amerikane për çështjen e Demarkacionit. Haradinaj gjatë konferencës për media që ka mbajtur pas vizitës...

Zyra e Kryeministrit insiston se Haradinaj ka të drejtë mbi gazetarët

para 6 muajve - Insajderi

Disa orë pasi kryeministri Ramush Haraidnaj në një konferencë për media së bashku me ministrin e Infrastrukturës, Pal Lekaj, tha se shumica e gazetarëve as nuk dinë të lexojnë anglisht dhe se janë të pashkolluar,...

Përgjigjet Zyra për media e Kryeministrit – tash e ofendon Asociacionin e gazetarëve

para 6 muajve - Arbresh

Ish – gazetarët që tani punojnë si këshilltarë në Zyrën e Kryeministrit Haradinaj kanë reaguar pas një letre që kanë marrë nga Asocioacioni i Gazetarëve i cili ka kërkuar që Haradinaj të mos ofendjhë gazetarët...

Kjo është gazetarja e cila u ofendua nga kryeministri Haradinaj

para 6 muajve - Gazeta Express

Në konferencën e mbajtur sot në Ministrinë e Infrastrukturës, kryeministri i sapo emëruar, Ramush Haradinaj, është nervozuar kur është pyetur në lidhje me çështjen e Demarkacionit. Gazetarja Kaltrina Zymberi...

Ofendimi i gazetarëve nga Haradinaj, vjen përgjigja nga Zyra e Kryeministrit

para 6 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk ka hezituar t’i fyejë gazetarët. Gjatë një konference për shtyp, një pyetje të gazetarëve rreth Demarkacionit...

Zyra e Kryeministrit: Haradinaj kërkon profesionalizëm nga gazetarët

para 6 muajve - Sovrani

Zyra e Kryeministrit ka reaguar pas polemikës së kryeministrit Haradinaj dhe gazetares së Ekonomia Online e ku i pari i ekzekutivit u rekomandoi gazetarëve që të mësojnë gjuhën angleze. Ata e kanë konsideruar...

Zyra e Kryeministrit reagon për punsimin e Sylës dhe për gazetaren që ofendoi Haradinaj

para 6 muajve - Bota Press

Shprehim keqardhje për publikimin ose ritransmetimin e informatave të pasakta e tendencioze nga disa media, lidhur me emërimin e Gazmend Sylës, këshilltar politik i Kryeministrit për çështje të veteranëve...

VIDEO/ Ramush Haradinaj ofendon gazetarët: Shkoni më shumë në shkollë

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane, sipas...

Haradinaj nuk tërhiqet, tani ka një kërkesë për gazetarët

para 6 muajve - Periskopi

Zyra e Kryeministrit ka reaguar pas polemikës së kryeministrit Haradinaj dhe gazetares së Ekonomia Online e ku i pari i ekzekutivit u rekomandoi gazetarëve që të mësojnë gjuhën angleze. Ata e kanë konsideruar...

AGK i reagon kryeministrit Haradinaj: Bëhu bashkëpunues, jo ofendues

para 6 muajve - Infokusi

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të papranueshëm...

Kjo është gazetarja e cila u ofendua nga kryeministri Haradinaj

para 6 muajve - Infokusi

Në konferencën e mbajtur sot në Ministrinë e Infrastrukturës, kryeministri i sapo emëruar, Ramush Haradinaj, është nervozuar kur është pyetur në lidhje me çështjen e Demarkacionit. Gazetarja Kaltrina Zymberi...

Haradinaj polemizon me gazetaren: Shkoni më shumë në shkollë

para 6 muajve - Zhurnal

Prishtinë,13 shtator - Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka polemizuar me një gazetare lidhur me qëndrimin e Ambasadës Amerikane për çështjen e Demarkacionit. Haradinaj gjatë...

Kjo është anglishtja e kryeministrit

para 6 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, së fundi u përfshi në polemika me një gazetare të cilës i tha se “mediat nuk po dinë anglisht”. “Kam respekt për media shumë, më besoni por shumica prej juve,...

Kështu flet anglisht Kryeministri Ramush Haradinaj

para 6 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, së fundi u përfshi në polemika me një gazetare të cilës i tha se “mediat nuk po dinë anglisht”. “Kam respekt për media shumë, më besoni por shumica prej juve,...

AGK reagon ndaj kryeministrit Haradinaj: Bëhu bashkëpunues e jo ofendues!

para 6 muajve - Almakos

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar lidhur me gjuhën e përdorur të kryeministrit Ramush Haradinaj, ndaj gazetarëve gjatë një konference. “AGK është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit...

Haradinaj ofendon gazetarët, i quan të pashkollë

para 6 muajve - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj , ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane,...

Haradinaj “sulmon” gazetarët: S’dini anglisht, duhet të bëni me shumë shkollë

para 6 muajve - Ora news

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka debatuar me një gazetare lidhur me qëndrimin e Ambasadës Amerikane për çështjen e Demarkacionit. Haradinaj gjatë konferencës për media që ka mbajtur pas vizitës...

AGK: Kryeministër bëhu bashkëpunues jo ofendues!

para 6 muajve - Tetova Sot

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të papranueshëm...

Haradinaj polemizon me gazetaren: Shkoni më shumë në shkollë

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka polemizuar me një gazetare lidhur me qëndrimin e Ambasadës Amerikane për çështjen e Demarkacionit. Haradinaj gjatë konferencës për media...

Haradinaj fyen gazetarët: Kryeni shkollë e lexoni, se s’po i kuptoni gjërat

para 6 muajve - Antpress

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më shumë,...

Ofertë ekskluzive për  mësimin e anglishtes gazetarëve

para 6 muajve - Arbresh

Pas rekomandimit të kryeministrit Ramush Haradinaj që gazetarët kosovarë të mësojnë gjuhën angleze,  ka ardhur edhe oferta speciale nga “Qendra Evropiane për studimin e gjuhës angleze me 20 për qind zbritje...

Haradinaj ofendon gazetarët

para 6 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane, sipas...

Në ditën e tretë të qeverisjes, Haradinaj i ofendon gazetarët

para 6 muajve - Albinfo

Haradinaj i ka thënë gazetares që të shkojnë më shumë në shkollë sepse nuk po e kuptojnë esencën, ndërsa menjëherë ka reaguar Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës Në ditën e tretë të detyrës së tij si kryeministri...

Haradinajt nuk i pëlqen pyetja për Demarkacionin, ofendon gazetarët: Kryeni shkollë e lexoni, se s’po i kuptoni gjërat

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më shumë,...

Haradinaj i ofendon gazetarët, i quan “të pashkollë”

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 13 shtator 2017 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media, pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga një gazetare lidhur...

Haradinaj sulmon gazetarët: Nuk dini anglisht, nuk dini ç'raportoni, shkoni në shkollë

para 6 muajve - Syri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane, sipas...

Kryeministri Haradinaj nis konflikt të hapur me media: Gazetarët të shkojnë në shkollë

para 6 muajve - Gazeta Express

​Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane,...

Haradinaj ofendon gazetarët, i quan të pashkollë

para 6 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane, sipas...

Haradinaj fyen gazetarët: Kryeni shkollë e lexoni, se s’po i kuptoni gjërat

para 6 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më shumë,...

Reagon AGK: Kryeministër bëhu bashkëpunues, jo ofendues

para 6 muajve - Arbresh

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të papranueshëm...

Kështu flet anglisht Ramush Hardinaj

para 6 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë një konference për media të mbajtur sot, ofendoi rëndë gazetarët lidhu me njohjen e gjuhës angleze. Ai u rekomandoi atyre që të shkojnë në shkollë dhe ta...

Reagojnë gazetarët ndaj Haradinajt: Pyetjet tona nuk mund t’i kontrollojë askush

para 6 muajve - Sovrani

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. “Duke përcjellë me shqetësim këtë deklarim...

Haradinaj ofendon gazetarët, i quan të pashkollë

para 6 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane, sipas...

AGK: Kryeministër bëhu bashkëpunues jo ofendues!

para 6 muajve - KosovaLive360

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të papranueshëm...

AGK reagon ndaj ofendimit të Haradinajt: Bëhu bashkëpunues

para 6 muajve - Periskopi

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të papranueshëm...

AGK i reagon kryeministrit Haradinaj

para 6 muajve - Gazeta Fjala

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të papranueshëm...

AGK: Kryeministër bëhu bashkëpunues jo ofendues

para 6 muajve - Gazeta Fjala

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka reaguar ndaj ofendimit që kryeministri Ramush Haradinaj u ka bërë gazetarëve. Ky është reagimi i AGK-së: AGK: KRYEMINISTËR BËHU BASHKËPUNUES JO OFENDUES! Asociacioni...

AGK: Kryeministër, bëhu bashkëpunues, jo ofendues

para 6 muajve - Gazeta e re

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës thotë se është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj, i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të...

AGK reagon ndaj gjuhës ofenduese të kryeministrit

para 6 muajve - Insajderi

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka reaguar ndaj deklaratve ofenduese të kryemistrit Ramush Haradinaj, që u bëri gazetarëve gjatë një konference. AGK e konsideron të papranueshëm veprimin e kryeminsitrit...

Kjo është gazetarja që polemizoi me Haradinajn

para 6 muajve - Sovrani

Në konferencën e mbajtur sot në Ministrinë e Infrastrukturës, kryeministri i sapo emëruar, Ramush Haradinaj, është nervozuar kur është pyetur në lidhje me çështjen e Demarkacionit. Gazetarja Kaltrina Zymberi...

AGK: Kryeministër, bëhu bashkëpunues, jo ofendues

para 6 muajve - KosovaPress

AGK e konsideron të papranueshëm veprimin e kryeministrit ndërkohë që deklaratat e bëra nga ai paraqesin ofendim ndaj gazetarëve në vend. “Duke përcjellë me shqetësim këtë deklarim të kryeministrit të...

AGK: Kryeministër bëhu bashkëpunues, e jo ofendues

para 6 muajve - Bota Press

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar lidhur me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve. AGK e konsideron të papranueshëm...

Kjo është gazetarja e cila u ofendua nga kryeministri Haradinaj

para 6 muajve - Gazeta Fjala

Në konferencën e mbajtur sot në Ministrinë e Infrastrukturës, kryeministri i sapo emëruar, Ramush Haradinaj, është nervozuar kur është pyetur në lidhje me çështjen e Demarkacionit. Gazetarja Kaltrina Zymberi...

Haradinajt nuk i pëlqen pyetja për Demarkacionin, ofendon gazetarët: Kryeni shkollë e lexoni, se s’po i kuptoni gjërat

para 6 muajve - Almakos

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më shumë,...

Kryeministri Haradinaj nis konflikt të hapur me media: Gazetarët të shkojnë në shkollë

para 6 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane, sipas...

Kjo është gazetarja që ofendoi kryeministri Haradinaj

para 6 muajve - Bota Press

Në konferencën e mbajtur sot në Ministrinë e Infrastrukturës, kryeministri i sapo emëruar, Ramush Haradinaj, është nervozuar kur është pyetur në lidhje me çështjen e Demarkacionit. Gazetarja Kaltrina Zymberi...

Haradinaj-gazetarëve: Shumica nuk dini anglisht, shkoni më shumë në shkollë

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane, sipas...

Haradinaj poleminizon me gazetarët për demarkacionin

para 6 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane, sipas...

Haradinaj ofendon gazetarët

para 6 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane, sipas...

Kjo është gazetarja që ofendoi kryeministri Haradinaj

para 6 muajve - Periskopi

Në konferencën e mbajtur sot në Ministrinë e Infrastrukturës, kryeministri i sapo emëruar, Ramush Haradinaj, është nervozuar kur është pyetur në lidhje me çështjen e Demarkacionit. Gazetarja Kaltrina Zymberi...

Kjo është gazetarja e cila u ofendua nga kryeministri Haradinaj

para 6 muajve - Insajderi

Në konferencën e mbajtur sot në Ministrinë e Infrastrukturës, kryeministri i sapo emëruar, Ramush Haradinaj, është nervozuar kur është pyetur në lidhje me çështjen e Demarkacionit. Gazetarja Kaltrina Zymberi...

Haradinaj ofendon gazetarët: Kryeni shkollë e lexoni, se s’po i kuptoni gjërat

para 6 muajve - Bota Press

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më shumë,...

Haradinaj ofendon gazetarët, i quan të pashkollë

para 6 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada Amerikane, sipas...

Haradinaj fyen gazetarët: Kryeni shkollë e lexoni, se s’po i kuptoni gjërat

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më shumë,...

Ramush Haradinaj i ofendon rëndë gazetarët, shikoni si i quan

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada e Amerikane,...

Haradinaj fyen gazetarët: Kryeni shkollë e lexoni, se s’po i kuptoni gjërat

para 6 muajve - KosovaPress

Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më shumë, sepse nuk po i kuptojnë gjërat. Reagimi i kryeministrit erdhi pas një pyetje që iu bë lidhur me qëndrimin e SHBA-ve, për çështjen...

Haradinaj ofendon gazetarët, i quan të pashkollë

para 6 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës. I pyetur nga gazetarët se Ambasada e Amerikane,...

Halil Matoshi do të jetë pjesë e kabinetit te Kryeministrit Haradinaj

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 shtator 2017 – Gazetari e publicisti Halil Matoshi, i cili u bë pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës para zgjedhjeve të 11 qershorit, ka treguar se ai do të jetë pjesë e kabinetit të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK