http://kariera.mk

ZHERNOVSKI TËRHIQET NGA QENDRA, KALON NË LSDM DHE MERR FUNKSION TË LARTË SHTETËROR

para 10 muajve - TV21

Kryetari aktual i Komunës Qendër Andrej Zhernovski po tërhiqet nga gara për zgjedhjet lokale për të kaluar në një funksion të lartë në pushtetin qendror. Zhernovski këtë informacion e publikoi në profilin...

SELA: AHMETI U IK TAKIMEVE, “BDI, PAKT ME DJALLIN PËR TË FITUAR NË STRUGË”

para 10 muajve - TV21

Kryetari i Aleancës për shqiptarët Ziadin Sela akuzoi BDI-së, partinë me të cilën është në koalicion qeveritar. Ai tha se kjo parti po mundohet të bënë marrëveshje, siç tha me djallin, vetëm për ta mundur...

Fillojnë pazaret për kandidatët e përbashkët

para 10 muajve - Gazeta Express

Në 24-orëshin e fundit të afatit për dorëzimin e kandidaturave, partitë politike po bëjnë pazare mes veti që në rrethin e parë të zgjedhjeve të shpallin kandidat të përbashkët nëpër disa komuna. Kandidati...

NISIN PAZARET PËR KANDIDATË TË PËRBASHKËT, VMRO: BASHKOHEN ATA QË S’KANË VETËBESIM

para 10 muajve - TV21

Në 24-orëshin e fundit të afatit për dorëzimin e kandidaturave, partitë politike po bëjnë pazare mes veti që në rrethin e parë të zgjedhjeve të shpallin kandidat të përbashkët nëpër disa komuna. Kandidati...

SELA: AHMETI PO I IKË TAKIMEVE, “BDI MARRVESHJE ME DJALLIN PËR TË FITUAR NË STRUGË”

para 10 muajve - TV21

Kryetari i Aleancës për shqiptarët Ziadin Sela drejtoi akuza drejt BDI-së, partisë me të cilën është në kulaicion qeveritar. Ai tha se kjo parti po mundohet të bënë marrëveshje, siç tha me djallin, vetëm...

Zoran Zaev kalkulon me një kandidat shqiptar për komunën e Strugës!?

para 10 muajve - Ina

LSDM-ja dhe Zoran Zaev po kalkulon me një kandidat shqiptar, për të fituar komunën e Strugës,mëson Struga Ekspres nga disa burime të saj jozyrtare! Mësohet se kandidati shqiptar është një figurë publike...

Zhernovski, nga pushteti lokal në atë qendror

para 10 muajve - Alsat-M

Kreu i deritanishëm i komunës Qendër Andrej Zhërnovski ka tërhequr kandidaturën e tij si i pavarur për të parin e kësaj komune. Zhernovski në rrjetin social njoftoi se karterin e tij politike do ta vazhdojë...

Zgjedhjet lokale - kandidaturat, të enjten skadon afati për dorëzimin e listave

para 10 muajve - MRT

Vetëm edhe një ditë i ndan partitë politike në përzgjedhjen dhe dorëzimin e kandidaturave në Komisionin Shtetëror Zgjedhor për zgjedhjet lokale të 15 tetorit... Edhe pse tashmë janë përfunduar pjesa më...

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shtator - Kryetari i komunës Qendër, Andrej Zhernovski sot thërriti mbështetësit e LSDM-së të votojnë për kandidatin e kësaj partie, edhe pse tha se ende nuk dihet kush do të jetë kandidati në...

Zgjedhjet lokale, edhe pak kandidatura për tu zyrtarizuar

para 10 muajve - Shenja

Partitë politike kanë kohë që më së voni deri nesër të dorëzojnë të gjitha kandidaturat për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Së fundmi Partia Demokratike Shqiptare në mbledhjen e mbajtur mbrëmë ka zyrtarizuar...

Zhernovski, nga pushteti lokal në atë qendror

para 10 muajve - Almakos

13 September Kreu i deritanishëm i komunës Qendër Andrej Zhërnovski ka tërhequr kandidaturën e tij si i pavarur për të parin e kësaj komune. Zhernovski në rrjetin social njoftoi se karterin e tij politike...

Zgjedhjet lokale – kandidaturat, të enjten skadon afati për dorëzimin e listave

para 10 muajve - Almakos

Edhe pse tashmë janë përfunduar pjesa më e madhe e emrave, ende në disa komuna partitë kanë dilema marrë parasysh analizat dhe rejtingjet e brendshme për çdo kandidat potencial. Në Tetovë ende nuk dihet...

Zyrtare: Bogdanoviç kandidat I LSDM në Komunën Qendër

para 10 muajve - Medial

Sasha Bogdanoviq, drejtori aktual i ndërmarrjes “Parkingjet në Komunën Qendër”, do të jetë kandidat I Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë për Komunën Qendër, bëjnë të ditur burime brenda LSDM, raporton...

Zoran Zaev kalkulon me një kandidat shqiptar për komunën e Strugës!?

para 10 muajve - Fol

LSDM-ja dhe Zoran Zaev po kalkulon me një kandidat shqiptar, për të fituar komunën e Strugës,mëson Struga Ekspres nga disa burime të saj jozyrtare! Mësohet se kandidati shqiptar është një figurë publike...

Zaevi i dikurshëm dhe ai i sotmi, pse duhet t’i japim shans Lëvizjes BESA dhe shembulli me Kosovën

para 10 muajve - Almakos

Fitim DIKA -BDI nuk del nga koalicioni me VMRO-në sepse kreu i kësaj partie është zhytur në korrupsion. -BDI është e kapur nga krimi. -BDI e bën këtë vetëm për të na bërë presion dhe është e vështirë që...

Zhernoski konfirmon: Nuk do të garoj për Komunën Qendër

para 10 muajve - Medial

Kryetari i deritanishëm i Komunës Qendër dhe Kryetari i PLD-së Andrej Zhernoski, sot edhe zyrtarisht ka konfirmuar se nuk do të jetë kandidat për Komunën Qendër, njofton Medial.mk “Kishim një takim shumë...

Zhernovski tërheq kandidaturën për Komunën Qendër, do të bëhet pjesë e pushtetit qendror

para 10 muajve - Almakos

LSDM do të propozojë kandidatin e saj për kryetar në Komunën Qendër në Shkup, njoftoi mbrëmë kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, gjatë një interviste për 24Vesti. Ai shpjegoi se Andrej Zhernovski i cili kandidoi...

LSDM pritet të garoj me Bogdanoviq për ta fituar Komunën Qendër

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shtator - Opsioni më serioz për kandidat për Komunën Qendër-Shkup, nga rradhët e LSDM-së është Sasha Bogdanoviq. Megjithatë, mbrëmë në emisionin "Otvoreno", kreu i LSDM-së dhe kryeministri i...

Heq dorë nga kandidimi njëri nga kandidatët për kryetar komune në Maqedoni

para 10 muajve - TV Koha

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit qendror,...

Zhernovski tërhiqet nga gara për komunën Qendër

para 10 muajve - Albeu

Andrej Zhernovski është larguar nga kandidatura për komunë n Qendër, ka bërë të ditur kryeministri Zoran Zaev në emisionin “Otvoreno”, gjithashtu ai shtoi se Zhernovski do të mbështesë kandidatin e LSDM-së...

LSDM afër përzgjedhjes së kandidatit për Komunën Qendër

para 10 muajve - Portalb

Siç bëjnë të ditur nga “ MKD ”, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) sonte do të vendos përfundimisht që për kandidat të saj për Komunën Qendër të shpall Sasha Bogdanoviq, njofton Portalb.mk . Sasha...

Komuna Qendër, Zhernovski largohet nga kandidimi dhe do të mbështesë LSDM-në

para 10 muajve - Portalb

Andrej Zhernovski është larguar nga kandidatura për Komunën Qendër dhe për këtë komunë do të mbështes kandidatin e Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), ka bërë të ditur kryeministri Zoran Zaev...

Lideri i ASH, Zijadin Sela, kërkon nga Zoran Zaevi, të mos përkrah kandidatët shqiptar në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Gazeta Express

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, në një intervistë për TV21 tha se LSDM-ja duhet të jetë neutrale dhe të mos mbështetë asnjë nga partitë shqiptare në zgjedhjet e ardhshme lokale. “Në qoftë...

Zaev konfirmon lajmin: Zhernovski nuk do të jetë kandidat për komunën Qendër

para 10 muajve - Gazeta Express

Kryetari i komunës Qendër Andrej Zhernovski nuk do të kandidohet për edhe një mandat në zgjedhjet e ardhshme lokale, deklaroi kryeministri Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm “Otvoreno” në TV 24 lajme....

Tangoja Ahmeti-Zaev

para 10 muajve - TV Koha

Më shumë se përzgjedhja e kandidatëve dhe programet zgjedhore, partitë politike si ato në pushtet ashtu edhe ato në opozitë po kalkulojnë rreth përkrahjes që mund t’ia japin njëra-tjetrës në rrethin e...

Zhernovski tërheq kandidaturën për Komunën Qendër, do të bëhet pjesë e pushtetit qendror

para 10 muajve - Telegrafi

LSDM do të propozojë kandidatin e saj për kryetar në Komunën Qendër në Shkup, njoftoi mbrëmë kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, gjatë një interviste për 24Vesti. Ai shpjegoi se Andrej Zhernovski i cili kandidoi...

Zhernovski tërhiqet nga gara për komunën Qendër, mbështet kandidatin e LSDM-së

para 10 muajve - Lajm

Andrej Zhernovski është larguar nga kandidatura për Komunën Qendër dhe për këtë komunë do të mbështes kandidatin e Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), ka bërë të ditur kryeministri Zoran Zaev...

Sela paralajmëron Zaevin

para 10 muajve - Albeu

Kreu i Aleancës Ziadin Sela në njw intervistë për TV21 ka thënë se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike , qoftë edhe me partnerin maqedonas, LSDM-në. “Në qoftë se dëshiron të luajë korekt...

Zaev: Zhernovski nuk do të jetë kandidat për kryetar të komunës Qendër

para 10 muajve - Almakos

Kryetari i komunës Qendër Andrej Zhernovski nuk do të kandidohet për edhe një mandat në zgjedhjet e ardhshme lokale, deklaroi kryeministri Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm “Otvoreno” në TV 24 lajme....

Sela: LSDM duhet ta ruaj neutralitetin ndaj partnerëve të koalicionit në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Telegrafi

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, në një intervistë për TV21 tha se LSDM-ja duhet të jetë neutrale dhe të mos mbështetë asnjë nga partitë shqiptare në zgjedhjet e ardhshme lokale. “Në qoftë...

Sela: LSDM duhet ta ruaj neutralitetin ndaj partnerëve të koalicionit në zgjedhje

para 10 muajve - Indeks online

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, në një intervistë për TV21 tha se LSDM-ja duhet të jetë neutrale dhe të mos mbështetë asnjë nga partitë shqiptare në zgjedhjet e ardhshme lokale. “Në qoftë...

Sela: LSDM në këto zgjedhjet duhet të jetë neutrale ndaj partnerëve

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shtator - Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, në një intervistë për TV21 ka thënë se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike, qoftë edhe me partnerin maqedonas, LSDM-në....

Andrej Zhernovski tërhiqet nga gara për kryetar të Shkupit

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shtator - Andrej Zhernovski do të dorëhiqet nga kandidimi në komunën Qendër, dhe do të bëhet pjesë e Pushtetit eksekutiv, njofton Zhurnal. Këtë e deklaroi kryeministri Zoran Zaev në emisionin...

Tangoja Ahmeti-Zaev

para 10 muajve - Ina

Më shumë se përzgjedhja e kandidatëve dhe programet zgjedhore, partitë politike si ato në pushtet ashtu edhe ato në opozitë po kalkulojnë rreth përkrahjes që mund t’ia japin njëra-tjetrës në rrethin e...

Sela: LSDM-ja të mos mbështetë asnjë nga partitë shqiptare në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Lajm

lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, në një intervistë për TV21 tha se LSDM-ja duhet të jetë neutrale dhe të mos mbështetë asnjë nga partitë shqiptare në zgjedhjet e ardhshme lokale. “Në qoftë...

Sela: LSDM duhet ta ruaj neutralitetin ndaj partnerëve të koalicionit në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Almakos

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, në një intervistë për TV21 tha se LSDM-ja duhet të jetë neutrale dhe të mos mbështetë asnjë nga partitë shqiptare në zgjedhjet e ardhshme lokale. “Në qoftë...

Tangoja Ahmeti-Zaev

para 10 muajve - Almakos

Më shumë se përzgjedhja e kandidatëve dhe programet zgjedhore, partitë politike si ato në pushtet ashtu edhe ato në opozitë po kalkulojnë rreth përkrahjes që mund t’ia japin njëra-tjetrës në rrethin e...

GARA NË MES TË INDIVIDËVE TË FUQISHËM LË NËN HIJE PARTITË

para 10 muajve - Gazeta Fakti

Në prag të fushatës zgjedhore, partitë politike në Maqedoni janë shumë aktive në kanalizimin e energjive e aktiviteteve që do t’iu sillnin sa më shumë rezultate në zgjedhjet lokale të tetorit. Për dallim...

Fazliu: Zaevi a po gënjen apo ia ka larë gjynahet BDI-së?

para 10 muajve - Almakos

Faton Fazliu, shefi i kabinetit të kryetarit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami përmes një postimi në Facebook ka goditur LSDM për pazaret me BDI për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Ja postimi i tij: Nëse...

SELA:LSDM NË KËTO ZGJEDHJE DUHET TË JETË NEUTRALE NDAJ PARTNERËVE

para 10 muajve - Gazeta Fakti

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, në një intervistë për TV21 ka thënë se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike, qoftë edhe me partnerin maqedonas, LSDM-në. “Në qoftë se dëshiron...

ZAEV: Zhernovski nuk do të jetë kandidat për Qendrën

para 10 muajve - Medial

Kryetari i komunës Qendër Andrej Zhernovski nuk do të kandidohet edhe për një mandat në zgjedhjet vijuese lokale, ka thënë kryeministri Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm të emisionit “Otvoreno” në TV...

Fazliu: Zaevi a po gënjen apo ia ka larë gjynahet BDI-së?

para 10 muajve - Tetova Sot

Faton Fazliu, shefi i kabinetit të kryetarit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami përmes një postimi në facebook ka goditur LSDM për pazaret me BDI për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Ja postimi i tij: Nëse...

Sela: LSDM duhet ta ruaj neutralitetin ndaj partnerëve të koalicionit në zgjedhje

para 10 muajve - Arbresh

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela, në një intervistë për TV21 tha se LSDM-ja duhet të jetë neutrale dhe të mos mbështetë asnjë nga partitë shqiptare në zgjedhjet e ardhshme lokale. “Në qoftë...

Zaev: Qytetarët në zgjedhjet lokale do ta vlerësojnë punën e Qeverisë

para 10 muajve - Medial

Kryeministri aktual i Maqedonisë Zoran Zaev ka pohuar se një nga vlerësimet më të mira të punës së qeverisë do të jenë pikërisht Zgjedhjet Lokale, raporton medial.mk “Ne të gjithë besojmë se shteti është...

Fazliu: Zaevi a po gënjen apo ia ka larë gjynahet BDI-së?

para 10 muajve - Ina

Faton Fazliu, shefi i kabinetit të kryetarit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami përmes një postimi në facebook ka goditur LSDM për pazaret me BDI për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Ja postimi i tij: Nëse...

Heq dorë nga kandidimi njëri nga kandidatët për kryetar komune në Maqedoni

para 10 muajve - Ina

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit qendror,...

Besimi i shqiptarëve te Zoran Zaevi i gabuar

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 shtator - Mirlind Xhemaili, student i shkencave politike në Universitetin Shtetëror të Tetovës (USHT), i shqetësuar nga derdhja e votës shqiptare në partitë maqedonase me theks të veçant në LSDM-në...

Ja cili person ka hequr dorë nga rikandidimi për kryetar komune

para 10 muajve - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit qendror,...

Sela ka një mesazh për LSDM-në

para 10 muajve - Indeks online

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në një intervistë të dhënë për TV21 ka thënë se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike, qoftë edhe me partnerin maqedonas, LSDM-në. “Në qoftë...

Rrezikun nga parcializimi i votës shkak i "dashurisë" LSDM-BDI në zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 shtator - Në opinion po flitet për një marrëveshje parazgjedhore midis LSDM-së dhe BDI-së për zgjedhjet lokale të 15 tetorit. Çfarë e detyroj LSDM-në në një hap të till? Analistët politik vlerësojn...

SELA: LSDM-ja të ruajë neutralitetin karshi partnerëve në qeveri

para 10 muajve - Fakti Ditor

Kreu i Aleancës Ziadin Sela tutje në intervistën për TV21 ka thënë se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike, qoftë edhe me partnerin maqedonas, LSDM-në. “Në qoftë se dëshiron të luajë...

Zaev: Zhernovski do ta tërheq kandidaturën e tij, do të jetë pjesë e pushtetit

para 10 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit qendror,...

Sela: Nuk kam asnjë vërejtje ndaj Taravarit

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 shtator - Në intervistën e tij të fundit për Tv21 kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela lidhur me mbajtjen e zgjedhjeve lokale 2017, është shprehur se nuk do heq dorë nga Sruga pasiqë si...

Zaev: Zhernovski do ta tërheq kandidaturën e tij, do të jetë pjesë e pushtetit

para 10 muajve - AlbPortali

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit qendror,...

Sela ka një mesazh për LSDM-në

para 10 muajve - Albeu

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në një intervistë të dhënë për TV21 ka thënë se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike , qoftë edhe me partnerin maqedonas, LSDM-në. “Në qoftë...

?Nuk do ta lë Strugën?, Sela rrëfehet për rikandidimin e tij

para 10 muajve - Albeu

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në intervistën e dhënë për TV21 ka folur për situatën aktuale politike në vend. “Unë përsëri nuk do e lë Strugën…Kam pasur goxha vështirësi si kryetar i Strugës,...

Zaev: Zhernovski do ta tërheq kandidaturën e tij, do të jetë pjesë e pushtetit

para 10 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev në emision televiziv ka thënë se kryetari aktual i komunës Qendër Andrej Zhernovski do të heqë dorë nga kandidatura për kryetar komune dhe do të bëhet pjesë e pushtetit qendror,...

Sela ka një ‘selam’ për Zaevin, ruaje…

para 10 muajve - Ina

Kreu i Aleancës Ziadin Sela tutje në intervistën për TV21 ka thënë se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike, qoftë edhe me partnerin maqedonas, LSDM-në. “Në qoftë se dëshiron të luajë...

Sela rrëfehet për kandidimin në Strugë, Taravarin dhe sfidat përpara

para 10 muajve - Ina

Kryetari i Aleancës për shqiptarët Ziadin Sela në intervistën për TV21 ka folur për aktualitetet politike në vend. “Unë përsëri nuk do e lë Strugën…Kam pasur koxha vështirësi si kryetar i Strugës, pasi...

SELA: LSDM-ja të ruajë neutralitetin karshi partnerëve në qeveri

para 10 muajve - Aktuale

Kreu i Aleancës Ziadin Sela tutje në intervistën për TV21 ka thënë se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike, qoftë edhe me partnerin maqedonas, LSDM-në. “Në qoftë se dëshiron të luajë...

Sela ka një porosi për kreun e partnerit të koalicionit qeverisës

para 10 muajve - Lajm

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH) zoti Zijadin Sela, në intervistën për Televizioni “TV21”, ka theksuar se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike, qoftë edhe me partnerin maqedonas,...

SELA: Nuk kam ndikuar në vendimin e Taravarit për Gostivarin

para 10 muajve - Aktuale

Lidhur me deklaratën e Arben Taravarit, si kandidat për Gostivarin, ku thotë se partia është më e rëndësishme se komuna, kreu i Aleancës Ziadin Sela me përgjigje: “Nuk kam asnjë vërejtje ndaj Taravarit....

SELA: Unë përsëri nuk do e lë Strugën…

para 10 muajve - Aktuale

Kryetari i Aleancës për shqiptarët Ziadin Sela në intervistën për TV21 ka folur për aktualitetet politike në vend. “Unë përsëri nuk do e lë Strugën…Kam pasur koxha vështirësi si kryetar i Strugës, pasi...

Sela ka një ‘selam’ për Zaevin

para 10 muajve - Tetova Sot

Kreu i Aleancës Ziadin Sela  në intervistën për TV21 ka thënë se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike, qoftë edhe me partnerin maqedonas, LSDM-në. “Në qoftë se dëshiron të luajë korekt...

Sela ka një mesazh për LSDM-në

para 10 muajve - Arbresh

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në një intervistë të dhënë për TV21 ka thënë se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike, qoftë edhe me partnerin maqedonas, LSDM-në. “Në qoftë...

Sela ka një ‘selam’ për Zaevin

para 10 muajve - Fol

Kreu i Aleancës Ziadin Sela  në intervistën për TV21 ka thënë se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike, qoftë edhe me partnerin maqedonas, LSDM-në. “Në qoftë se dëshiron të luajë korekt...

Sela: Me kandidimin tonë, duam ta parandalojmë linçimin e konceptit tonë politikë

para 10 muajve - Fol

Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela i pyetur nga gazetari përse kandidon përsëri në Strugë, është përgjigjur duke thënë se ai dhe figurat e tjera kryesore do të hyn në garë për ta parandaluar...

Sela ka një ‘selam’ për Zaevin

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Kreu i Aleancës Ziadin Sela  në intervistën për TV21 ka thënë se nuk ka diçka konkrete nga bisedimet me partitë politike, qoftë edhe me partnerin maqedonas, LSDM-në. “Në qoftë se dëshiron të...

Sela: Nuk kam asnjë vërejtje ndaj Taravarit

para 10 muajve - Fol

Në intervistën e tij të fundit për Tv21 kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela lidhur me mbajtjen e zgjedhjeve lokale 2017, është shprehur se nuk do heq dorë nga Sruga pasiqë si kryetar ka pasur shumë...

Sela sonte tregon ërse këto zgjedhje janë jetë apo vdekje për Aleancën

para 10 muajve - Ina

Sonte në ora 21:30 në TV21 do jetë i ftuar lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ku do të diskutohet: -Përse këto zgjedhje janë jetë apo vdekje për Aleancën; -Cilat komuna synon ti fitoj kjo parti;...

Në Strugë del një kandidat i pavarur, ja kush është?

para 10 muajve - Ina

Përveç garës partiake në Strugë do të ketë edhe kandidat të pavarur. Sipas portalit strugalajm, bëhet fjalë për Nasto Palioski nga Struga. Sipas afatit për zbatimin e Zgjedhjeve lokale 2017 të Komisionit...

Komandant Hoxha ka një “selam”: për Sasho Mijallkov dhe partitë shqiptare!

para 10 muajve - Ina

Xhezair Shaqiri, komandant Hoxha përmes një postimi në facebook ka komentuar shkrimin “shqiptarët që adhuronin Sasho Mijallkovin”, duke sqaruar  se cili është pozicioni i partive shqiptare në këto zgjedhje...

Ja kush është kandidati i pavarur në Strugë

para 10 muajve - Albeu

Nasto Palioski deri tani është kandiatat i pavarur në Strugë. Sipas Afatit për zbatimin e Zgjedhjeve lokale 2017 të Komisionit shtetëror zgjedhor (KSHZ), listat e parashtruara nga ana e kandidatëve të...

Ndarja e pushtetit nga partia, Ganiu dorëhiqet nga posti i zëvendësministrit

para 10 muajve - MRT

Edhe pse fushata zgjedhore fillon zyrtarisht më 25 shtator, partitë veç më kanë hyrë në ethet e garës... Për të parandaluar çdo prezantim mediatik të zyrtarëve të emëruar në poste të ekzekutivit gjatë...

SHKËMBIM FAVORESH MES PARTIVE POLITIKE, NGA PUSHTETI QËNDROR GARA ZBRET NË ATË LOKAL

para 10 muajve - TV21

Në prag të dorëzimit të listave për kandidat komunash, ka filluar shkëmbimi i favoreve në mes partive politike. Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani, tha se për disa komuna së shpejti do të mësohen emrat e...

Ndarja e pushtetit nga partia, Ganiu dorëhiqet nga posti i zëvendësministrit

para 10 muajve - AlbPortali

Loading... Edhe pse fushata zgjedhore fillon zyrtarisht më 25 shtator, partitë veç më kanë hyrë në ethet e garës… Për të parandaluar çdo prezantim mediatik të zyrtarëve të emëruar në poste të ekzekutivit...

Zaev dhe Ahmeti “gatuajnë” bashkëpunim për Shkupin, Kërçovën, Tetovën, Çairin e Kumanovën

para 10 muajve - Gazeta Max

Shkupi, Kumanova, Tetova, Çairi, Buteli, Kërçova, janë vetëm disa nga komunat për të cilat Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti, po finalizojnë bisedimet për veprim të përbashkët në rrethin e parë të zgjedhjeve më...

OSMANI: Presim të finalizohen bisedimet me LSDM-në për Çairin

para 10 muajve - Ina

Shefi i Shtabit zgjedhor të BDI-së në Çair Bujar Osmani ka thënë se presin të rrumbullakohen gjitha kandidaturat në parti, janë lista për këshilltarë, ndërsa po vijojnë edhe bisedimet me partnerët e koalicionit....

Në Strugë del një kandidat i pavarur, ja kush është?

para 10 muajve - Fol

Përveç garës partiake në Strugë do të ketë edhe kandidat të pavarur. Sipas portalit strugalajm, bëhet fjalë për Nasto Palioski nga Struga. Sipas afatit për zbatimin e Zgjedhjeve lokale 2017 të Komisionit...

Sonte në TV21 Ziadin Sela

para 10 muajve - Fol

Sonte në ora 21:30 në TV21 do jetë i ftuar lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, ku do të diskutohet: -Përse këto zgjedhje janë jetë apo vdekje për Aleancën; -Cilat komuna synon ti fitoj kjo parti;...

Taktizimet e partive për zgjedhjet lokalet

para 10 muajve - Alsat-M

Partitë politike nuk përjashtojnë mundësinë e bashkëpunimit mes tyre në zgjedhjet lokale të 15 tetorit por deri në këto momente as nuk konfirmojnë për ndonjë marrëveshje të kësaj natyre. Bujar Osmani nga...

Ndarja e pushtetit nga partia, Ganiu dorëhiqet nga posti i zëvendësministrit

para 10 muajve - Fakti Ditor

Edhe pse fushata zgjedhore fillon zyrtarisht më 25 shtator, partitë veç më kanë hyrë në ethet e garës… Për të parandaluar çdo prezantim mediatik të zyrtarëve të emëruar në poste të ekzekutivit gjatë kësaj...

Osmani: Në Çair kemi situatën bardh e zi

para 10 muajve - RTV 21

Osmani thotë se ka klimë pozitive mes BDI-së dhe LSDM-së . Shefi i Shtabit zgjedhor të BDI-së në Çair Bujar Osmani ka thënë se presin të rrumbullakohen gjitha kandidaturat në parti, janë lista për këshilltarë,...

Ganiu tërhiqet nga zv/ministër, garon për Çairin

para 10 muajve - Almakos

Zëvendës ministri i arsimit Visar Ganiu dha dorëheqje nga posti për të kandiduar për postin e kryetarit të Çairit. Ganiu u zotua për përmirësimin e jetës në Çair gjatë katër vitet e ardhshme. “Këtu linda,...

Ganiu tërhiqet nga zv/ministër, garon për Çairin

para 10 muajve - Shenja

Zëvendës ministri i arsimit Visar Ganiu dha dorëheqje nga posti për të kandiduar për postin e kryetarit të Çairit. Ganiu u zotua për përmirësimin e jetës në Çair gjatë katër vitet e ardhshme. “Këtu linda,...

OSMANI: NË ÇAIR KEMI SITUATËN BARDH E ZI

para 10 muajve - TV21

Shefi i Shtabit zgjedhor të BDI-së në Çair Bujar Osmani ka thënë se presin të rrumbullakohen gjitha kandidaturat në parti, janë lista për këshilltarë, ndërsa po vijojnë edhe bisedimet me partnerët e koalicionit....

BDI konfirmon bisedimet për koalicion me LSDM-në, BESA rrumbullakon listën e kandidatëve për kryetarë

para 10 muajve - Shenja

BDI edhe zyrtarisht konfirmon se janë afër koalicionit me LSDM-në për mbështetje të dyanshme dhe për kandidat të përbashkët në disa komuna, përfshirë edhe qytetin e Shkupit. Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani,...

Shtabi i degës së BDI-së, dega e Çairit, prezantoi kanditatin për kryetar komune, Visar Ganiu

para 10 muajve - Almakos

Shefi i shtabit zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani dhe kandidati i partisë për kryetar të Komunës së Çairit, Visar Ganiu sot në sheshin “Skënderbej”, dy javë para fillimit të fushatës...

OSMANI: Presim të finalizohen bisedimet me LSDM-në për Çairin

para 10 muajve - Ina

Shefi i Shtabit zgjedhor të BDI-së në Çair Bujar Osmani ka thënë se presin të rrumbullakohen gjitha kandidaturat në parti, janë lista për këshilltarë, ndërsa po vijojnë edhe bisedimet me partnerët e koalicionit....

Ganiu tërhiqet nga zv/ministër, garon për Çairin

para 10 muajve - AlbPortali

Zëvendës ministri i arsimit Visar Ganiu dha dorëheqje nga posti për të kandiduar për postin e kryetarit të Çairit. Ganiu u zotua për përmirësimin e jetës në Çair gjatë katër vitet e ardhshme. “Këtu linda,...

Taktizimet e partive për zgjedhjet lokalet

para 10 muajve - Almakos

12 September Partitë politike nuk përjashtojnë mundësinë e bashkëpunimit mes tyre në zgjedhjet lokale të 15 tetorit por deri në këto momente as nuk konfirmojnë për ndonjë marrëveshje të kësaj natyre. Bujar...

A u ndërrua Çairi për Shkupin ndërmjet BDI-së dhe LSDM-së? Sqarohet Osmani

para 10 muajve - Portalb

Meqë Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) deri më sot nuk ka shpallur kandidat për Qytetin e Shkupit ndërkohë që Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë ngjashëm ka vepruar në Komunën e Çairit kjo sipas...

Zgjedhjet lokale 2017, edhe dy ditë për zyrtarizimin e kandidaturave

para 10 muajve - MRT

Kanë mbetur edhe dy ditë deri në skadimin zyrtar të afatit kur partitë politike duhet të dorëzojnë në KShZ listat.... Kanë mbetur edhe dy ditë deri në skadimin zyrtar të afatit kur partitë politike duhet ...

Ganiu tregoi arsyet se pse kandidoi për Komunën e Çairit

para 10 muajve - Portalb

Kandidati i Bashkimit Demokratik për Integrim pasi dha dorëheqje nga posti ministror , bëri të ditur se qëllimi i kandidimit për kryetar të Komunës së Çairit ka të bëjë me detektimin e anomalive të kësaj...

Osmani: Me Visar Ganiun situata në Çair është bardh e zi

para 10 muajve - Aktuale

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani në pyetjen e gazetarëve për përzgjedhjen e Visar Ganiut për kandidat të komunës së Çairit tha se ai është oferta më e mirë për komunën e Çairit, shkruan Aktuale.mk. Sipas...

Zgjedhjet lokale: Ganiu jep dorëheqje, Osmani në pushim vjetor

para 10 muajve - Portalb

Meqë kanë mbetur edhe dy ditë deri te shpallja e kandiatëve për kryetar dhe këshilla komunal për zgjedhjet lokale në Maqedoni, kandidati i bashkimit Demokratik për Integrim për Komunën e Çairit, Visar...

Analistët: Zaev ta shkarkojë Osmanin, degradoi eurointegrimet për pozitën shef i shtabit komunal

para 10 muajve - Almakos

Zëvendës kryeministri Bujar Osmani ka degraduar postin e zëvendës kryeministrit për eurointegrime, duke vendosur që të marrë pushim dhe 20 ditë të angazhohet si shef i shtabit komunal zgjedhor të BDI-së...

VISAR GANIU JEP DORËHEQJE NGA POSTI ZV.MINISTËR I ARSIMIT

para 10 muajve - TV21

Zv/ ministri i arsimit Visar Ganiu jep dorëheqje nga posti i tij dhe shpalli kandidimin për kryetar të komunës së Çairit. Edhe zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani tha se do të marrë pushimin...

Analistët: Zaev ta shkarkojë Osmanin, degradoi eurointegrimet për pozitën shef i shtabit komunal

para 10 muajve - Lajm

Zëvendës kryeministri Bujar Osmani ka degraduar postin e zëvendës kryeministrit për eurointegrime, duke vendosur që të marrë pushim dhe 20 ditë të angazhohet si shef i shtabit komunal zgjedhor të BDI-së...

Kandidati për komunën e Çairit jep dorëheqje nga posti i zëvendësministrit

para 10 muajve - Gazeta Express

Meqë kanë mbetur edhe dy ditë deri te shpallja e kandiatëve për kryetar dhe këshilla komunal për zgjedhjet lokale në Maqedoni, kandidati i bashkimit Demokratik për Integrim për Komunën e Çairit, Visar...

Osmani: BDI dhe LSDM bisedojnë për kandidat të përbashkët në Çair, s’përjashtohet edhe Kërçova

para 10 muajve - Aktuale

Zëdhënësi I BDI-së Bujar Osmani ka deklaruar se midis BDI-së dhe LSDM ekziston frymë pozitive për të dalë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale, shkruan Aktuale.mk. në bisedime përfshihen komuna...

OSMANI: Presim të finalizohen bisedimet me LSDM-në për Çairin

para 10 muajve - Aktuale

Shefi i Shtabit zgjedhor të BDI-së në Çair Bujar Osmani ka thënë se presin të rrumbullakohen gjitha kandidaturat në parti, janë lista për këshilltarë, ndërsa po vijojnë edhe bisedimet me partnerët e koalicionit....

Zgjedhjet lokale 2017, edhe dy ditë për zyrtarizimin e kandidaturave

para 10 muajve - Fakti Ditor

Kanë mbetur edhe dy ditë deri në skadimin zyrtar të afatit kur partitë politike duhet të dorëzojnë në KShZ listat…. Kanë mbetur edhe dy ditë deri në skadimin zyrtar të afatit kur partitë politike duhet...

Ja çfarë do të bëjë Bujar Osmani për zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Aktuale

Zv/kryeministri Bujar Osmani  tha se prej sot planifikon pushim vjetor me qëllim t’i kushtohet fushatës zgjedhore si kryetar i Shtabit të BDI-së në Çair. “Në kuadër të fushatës, planifikoj të marr pushim...

Dorëhiqet Visar Ganiu, do ti përkushtohet punës në nivel lokal

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 shtator - Zv.kryeministri i Republikës së Maqedonisë për euro-integrime, Bujar Osmani, së bashku me kandidatin për komunën e Çairit nga radhët e BDI-së, Visar Ganiun, sot në një pres konferencë...

Zëvendësministri i Arsimit Visar Ganiu heq dorë nga posti, përvesh mëngët për Çairin

para 10 muajve - Tetova Sot

Shefi i shtabit zgjedhor të Bashkimit Demokratik për Integrim, Bujar Osmani dhe kandidati i partisë për kryetar të Komunës së Çairit, Visar Ganiu sot në sheshin “Skënderbej”, dy javë para fillimit të fushatës...

Zv/ministri i arsimit Visar Ganiu jep dorëheqje nga posti

para 10 muajve - Albeu

Zv/ ministri i arsimit Visar Ganiu , ka dhënë dorëheqje nga posti i tij dhe ka shpallur kandidaturën për kryetar të komunës së Çairit. Ganiu u zotua për përmirësimin e jetës në Çair. Ai tha se ka një plan...

Ramadani: Çairi si Haraçina

para 10 muajve - Lajm

Analisti politik Rexhail Ramadani ka shigjetuar politikën e dështuar të BDI-së në komunën Çair. “Sheshi ne Çair është parking, Çairi nuk përngjan të jetë në Shkup. Herën e fundit kur kalova prej qendrës...

OSMANI: Presim të finalizohen bisedimet me LSDM-në për Çairin

para 10 muajve - Tetova Sot

Shefi i Shtabit zgjedhor të BDI-së në Çair Bujar Osmani ka thënë se presin të rrumbullakohen gjitha kandidaturat në parti, janë lista për këshilltarë, ndërsa po vijojnë edhe bisedimet me partnerët e koalicionit....

GANIU: Shqiptarët e Çairit do të jenë hartuesit e planit zhvillimor të Komunës

para 10 muajve - Antpress

Kandidati për Kryetarë të Komunës së Çairit Visar Ganiu, përpos dorëheqjes së dhënë nga posti i zv/ministrit të Arsimit dhe Shkencës, pohoj se do ti kyçet aktiviteteve dhe fushatës për Zgjedhjet Lokale,...

Dorëhiqet Ganiu nga posti, përvjel mëngët për garën për Çairin

para 10 muajve - Ina

Zv/ ministri i arsimit Visar Ganiu njoftoi se jep dorëheqje nga posti i tij dhe shpalli kandidimin për kryetar të komunës së Çairit. Edhe zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani tha se do të...

Ja porosia e Visar Ganiut për zyrtarët tjerë partiak

para 10 muajve - Aktuale

Zv/ ministri i arsimit dhe shkencës dhe njëherit kandidat i Bashkimit Demokratik për Integrim Visar Ganiu ka dhënë dorëheqje nga posti i zv. ministrit . Ganiu në fjalimin e tij tha se parimin e ndarjes...

Ja çfarë do të bëjë Bujar Osmani për zgjedhjet lokale

para 10 muajve - Tetova Sot

Zv/kryeministri Bujar Osmani  tha se prej sot planifikon pushim vjetor me qëllim t’i kushtohet fushatës zgjedhore si kryetar i Shtabit të BDI-së në Çair. “Në kuadër të fushatës, planifikoj të marr pushim...

Zaev dhe Ahmeti “gatuajnë” bashkëpunim për Shkupin, Kërçovën, Tetovën, Çairin e Kumanovën

para 10 muajve - Medial

Shkupi, Kumanova, Tetova, Çairi, Buteli, Kërçova, janë vetëm disa nga komunat për të cilat Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti, po finalizojnë bisedimet për veprim të përbashkët në rrethin e parë të zgjedhjeve më...

Osmani: Me LSDM-në po bisedojmë për kandidatë të përbashkët në Çair dhe Kërçovë

para 10 muajve - Lajm

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani duke u përgjigjur në pyetje gazetareske, ka thënë se ekziston frymë pozitive në negociatat mes BDI-së dhe LSDM-së për bashkëpunim në zgjedhjet lokale, shkruan Gazeta Lajm....

Ja porosia e Visar Ganiut për zyrtarët tjerë partiak

para 10 muajve - Tetova Sot

Zv/ ministri i arsimit dhe shkencës dhe njëherit kandidat i Bashkimit Demokratik për Integrim Visar Ganiu ka dhënë dorëheqje nga posti i zv. ministrit . Ganiu në fjalimin e tij tha se parimin e ndarjes...

Dorëhiqet Ganiu nga posti, përvjel mëngët për garën për Çairin

para 10 muajve - Fol

Zv/ ministri i arsimit Visar Ganiu njoftoi se jep dorëheqje nga posti i tij dhe shpalli kandidimin për kryetar të komunës së Çairit. Edhe zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani tha se do të...

Zv/ministri i arsimit Visar Ganiu jep dorëheqje nga posti, shpallë kandidaturën për kryetar të Çairit

para 10 muajve - Almakos

Zv/ ministri i arsimit Visar Ganiu njoftoi se jep dorëheqje nga posti i tij dhe shpalli kandidimin për kryetar të komunës së Çairit. Edhe zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani tha se do të...

Zv/ministri i arsimit Visar Ganiu jep dorëheqje nga posti, shpallë kandidaturën për kryetar të Çairit

para 10 muajve - Shenja

Zv/ ministri i arsimit Visar Ganiu njoftoi se jep dorëheqje nga posti i tij dhe shpalli kandidimin për kryetar të komunës së Çairit. Edhe zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani tha se do të...

Lajm i Fundit: Visar Ganiu jep dorëheqje

para 10 muajve - Lajm

Kandidati i BDI-së për kryetar në komunën e Çairit, Visar Ganiu, do të dorëhiqet nga posti i zv/kryeministri të arsimit, raporton Gazeta Lajm. Këtë informacion e ka bë të ditur Bujar Osmani, zv/kryeministër...

Zv/ministri i arsimit Visar Ganiu jep dorëheqje nga posti, shpallë kandidaturën për kryetar të Çairit

para 10 muajve - AlbPortali

Zv/ ministri i arsimit Visar Ganiu njoftoi se jep dorëheqje nga posti i tij dhe shpalli kandidimin për kryetar të komunës së Çairit. Edhe zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani tha se do të...

Zv.kryeministri Osmani pushon aktivitetin në eurointegrime, zv.ministri Ganiu dorëhiqet nga posti

para 10 muajve - Gazeta Max

Zv/kryeministri Bujar Osmani në një pres konferencë për gazetarë tha se prej sot planifikon pushim vjetor me qëllim t’i kushtohet fushatës zgjedhore si kryetar i Shtabit të BDI-së në Çair. “Në kuadër të...

Gani: Shqiptarët Çairit do të jenë hartuesit e planit zhvillimor të Komunës

para 10 muajve - Medial

Kandidati për Kryetarë të Komunës së Çairit Visar Ganiu, përpos dorëheqjes së dhënë nga posti i zv/ministrit të Arsimit dhe Shkencës, pohoj se do ti kyqet aktiviteteve dhe fushatës për Zgjedhjet Lokale,...

OSMANI: Ka alarm pozitiv me LSDM-në për Çairin, presim të finalizohen bisedimet

para 10 muajve - Medial

Shefi i Shtabit zgjedhor të BDI-së në Çair Bujar Osmani ka thënë se presin të rrumbullakohen gjitha kandidaturat në parti, janë lista për këshilltarë, ndërsa po vijojnë edhe bisedimet me partnerët e koalicionit,...

OSMANI: I përkushtohem fushatës, Ganiu dorëhiqet nga posti i zv/ministrit

para 10 muajve - Medial

Zv/kryeministri Bujar Osmani në një pres konferencë për gazetarë tha se prej sot planifikon pushim vjetor me qëllim t’i kushtohet fushatës zgjedhore si kryetar i Shtabit të BDI-së në Çair. “Në kuadër të...

Osmani e Ganiu me porosi për banorët e Çairit

para 10 muajve - Aktuale

Shefi i shtabit zgjedhor, Dega Çair Bujar Osmani dhe kandidati për kryetar komune Visar Ganiu sot pritet t’i drejtohen opinionit, njoftojnë nga BDI. “Në mesditë në platonë e sheshit Skënderbeu në Shkup...

LSDM-ja nuk do nxjerrë kandidat në Çair, do përkrahin BDI-në

para 10 muajve - Aktuale

LSDM nuk do të nxjerr kandidat të sajin për komunën e Çairit, ndërsa do të përkrah kandidatin e BDI-së për zgjedhjet lokale, mëson Medial.mk, nga burime brenda partisë shqiptare në qeveri. Si rezultat...

Edhe LSDM do të mbështes Nevzat Bejtën në Gostivar?

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 shtator - Kryetari aktual i Gostivarit dhe kandidat i Bashkimit Demokratik për Integim (BDI), Nevzat Bejta për zgjedhjet lokale të 15 tetorit ka mbështetjn edhe të Lidhjes Sociale Demokrate të...

Teuta Arifi tërhiqet: Unë nuk jam Visar Ganiu

para 10 muajve - Lajm

Fillimi Aktuale Teuta Arifi tërhiqet: Unë nuk jam Visar Ganiu TEUTA ARIFI TËRHIQET: UNË NUK JAM VISAR GANIU 11.09.2017 – 19:22Aktuale, Politikë0PËLQEJFACEBOOKTWITTERGOOGLE+LINKEDINTUMBLRPINTERESTMAIL...

Kandidatura e Zekirja Ibrahimit për Çairin është produkt i marrëveshjes VMRO – BESA

para 10 muajve - Aktuale

Artin Spahiu Befasia e zgjedhjeve të fundit parlamentare (2016) në Maqedoni ishte Lëvizja Besa. Në forma të ndryshme, përmes blerjes së votës; manipulimit me segmentet sensuale jetësore, -siç është feja...

Kandidatura e Zekirja Ibrahimit për Çairin është produkt i marrëveshjes VMRO – BESA

para 10 muajve - Fol

Artin Spahiu Befasia e zgjedhjeve të fundit parlamentare (2016) në Maqedoni ishte Lëvizja Besa. Në forma të ndryshme, përmes blerjes së votës; manipulimit me segmentet sensuale jetësore, -siç është feja...

Partitë finalizojnë kandidatët, BDI akoma pa kandidat në Tetovë

para 10 muajve - Albeu

Bashkimi Demokratik për Integrim ka ngelur partia e vetme e cila ende nuk ka caktuar kandidatin me të cilin do të garojë në Komunën e Tetovës. Burime brenda kësaj partie njoftojnë se edhe më tej ka përplasje...

BDI-ja nuk kandidon në Shkup, kurse LSDM-ja nuk kandidon në Çair

para 10 muajve - Gazeta Express

Kanë mbetur edhe tre ditë deri në përfundimin e afatit ligjor kur partitë politike duhet të dorëzojnë listat me emrat e kandidatëve për kryetar të komunave dhe këshilltar komunal, ndërsa partitë politike...

Partitë finalizojnë kandidatët, BDI akoma pa kandidat në Tetovë

para 10 muajve - Lajm

Bashkimi Demokratik për Integrim ka ngelur partia e vetme e cila ende nuk ka caktuar kandidatin me të cilin do të garojë në Komunën e Tetovës. Burime brenda kësaj partie njoftojnë se edhe më tej ka përplasje...

Spahiu i BDI-së: Kandidatura e Zekirja Ibrahimit për Çairin është produkt i marrëveshjes VMRO – BESA

para 10 muajve - Lajm

Befasia e zgjedhjeve të fundit parlamentare (2016) në Maqedoni ishte Lëvizja Besa. Në forma të ndryshme, përmes blerjes së votës; manipulimit me segmentet sensuale jetësore, -siç është feja dhe nacionalizmi-;...

Kandidatura e Zekirja Ibrahimit për Çairin është produkt i marrëveshjes VMRO – BESA

para 10 muajve - Tetova Sot

Artin Spahiu Befasia e zgjedhjeve të fundit parlamentare (2016) në Maqedoni ishte Lëvizja Besa. Në forma të ndryshme, përmes blerjes së votës; manipulimit me segmentet sensuale jetësore, -siç është feja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK