http://kariera.mk

SHBA: Tillerson nuk synon rritjen e tensioneve me Rusinë

para 10 muajve - Portalb

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, nuk dëshiron që mospajtimet diplomatike ndërmjet Uashingtonit dhe Moskës, të përshkallëzohen mëtutje dhe synon përmirësim të lidhjeve ndërmjet “dy fuqive atomike”,...

SHBA: Tillerson nuk synon rritjen e tensioneve me Rusinë

para 10 muajve - Ina

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, nuk dëshiron që mospajtimet diplomatike ndërmjet Uashingtonit dhe Moskës, të përshkallëzohen mëtutje dhe synon përmirësim të lidhjeve ndërmjet “dy fuqive atomike”,...

SHBA: Tillerson nuk synon rritjen e tensioneve me Rusinë

para 10 muajve - Gazeta Express

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, nuk dëshiron që mospajtimet diplomatike ndërmjet Uashingtonit dhe Moskës, të përshkallëzohen më tutje dhe synon përmirësim të lidhjeve ndërmjet “dy fuqive atomike”,...

SHBA - Tillerson nuk synon rritjen e tensioneve me Rusinë

para 10 muajve - Zhurnal

Uashington, 13 shtator - Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, nuk dëshiron që mospajtimet diplomatike ndërmjet Uashingtonit dhe Moskës, të përshkallëzohen mëtutje dhe synon përmirësim të lidhjeve...

SHBA: Tillerson nuk synon rritjen e tensioneve me Rusinë

para 10 muajve - Gazeta Liria

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, nuk dëshiron që mospajtimet diplomatike ndërmjet Uashingtonit dhe Moskës, të përshkallëzohen më tutje dhe synon përmirësim të lidhjeve ndërmjet “dy fuqive atomike”,...

SHBA: Tillerson nuk synon rritjen e tensioneve me Rusinë

para 10 muajve - Zeri

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, nuk dëshiron që mospajtimet diplomatike ndërmjet Uashingtonit dhe Moskës, të përshkallëzohen mëtutje dhe synon përmirësim të lidhjeve ndërmjet “dy fuqive atomike”,...

SHBA: Tillerson nuk synon rritjen e tensioneve me Rusinë

para 10 muajve - Lajmi.net

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, nuk dëshiron që mospajtimet diplomatike ndërmjet Uashingtonit dhe Moskës, të përshkallëzohen mëtutje dhe synon përmirësim të lidhjeve ndërmjet “dy fuqive atomike”,...

Tillerson nuk synon rritjen e tensioneve me Rusinë

para 10 muajve - Ora news

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, nuk dëshiron që mospajtimet diplomatike ndërmjet Uashingtonit dhe Moskës, të përshkallëzohen mëtutje dhe synon përmirësim të lidhjeve ndërmjet “dy fuqive atomike”,...

SHBA: Tillerson nuk synon rritjen e tensioneve me Rusinë

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, nuk dëshiron që mospajtimet diplomatike ndërmjet Uashingtonit dhe Moskës, të përshkallëzohen mëtutje dhe synon përmirësim të lidhjeve ndërmjet “dy fuqive atomike”,...

Tillerson nuk synon rritjen e tensioneve me Rusinë

para 10 muajve - Insajderi

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, nuk dëshiron që mospajtimet diplomatike ndërmjet Uashingtonit dhe Moskës, të përshkallëzohen mëtutje dhe synon përmirësim të lidhjeve ndërmjet “dy fuqive atomike”,...

Rregullat për demarkacionin nuk mund të ndryshohen

para 10 muajve - Gazeta Liria

Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi për të cilën ka pretendime se Kosovës i humb mijëra hektarë do të vazhdojë të qëndrojë në sirtarin e kryeministrit Ramush Haradinaj, shkruan sot Koha Ditore. Aty...

Ylli i Juventusit: Messi është nga një planet tjetër

para 10 muajve - Gazeta Liria

Rodrigo Bentancur ka thënë se Leo Messi vjen nga një planet tjetër pasi Juventus humbi 3 me 0 ndaj Barcelonës me dy gola të yllit argjentinas në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Për vetë...

Dallaveret për regjistrim të fëmijëve në shkollat më të mira fillore në Prishtinë

para 10 muajve - Gazeta Liria

Falsifikimet e dokumenteve të banimit nga ana e prindërve, sa për t’i dërguar fëmijët e tyre në shkollat ku ata dëshirojnë, është një fenomen që po ndodh së fundmi. Kjo ndodhë për shkak se prindërit dëshirojnë...

Egjipti mendohet se ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut

para 10 muajve - Medial

Sipas një raporti të agjencisë së lajmeve në Korenë Jugore, ministri i mbrojtjes së Egjiptit, në një vizitë në Seul, ka njoftuar se vendi i tij ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut. Nuk...

Egjipti thuhet se ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut

para 10 muajve - Tetova Sot

Sipas një raporti të agjencisë së lajmeve në Korenë Jugore, ministri i mbrojtjes së Egjiptit, në një vizitë në Seul, ka njoftuar se vendi i tij ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut. Nuk...

Ambasada amerikane mbështet marrëveshjen e demarkacionit të cilën e kundërshton Haradinaj

para 10 muajve - Gazeta Liria

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i qëndrojnë prapa asaj që kanë thënë në dy vitet e fundit, për marrëveshjen e kufirit me Malin e Zi. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mbështesin marrëveshjen e arritur...

Egjipti ndërpret marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut

para 10 muajve - Gazeta Express

Sipas një raporti të agjencisë së lajmeve në Korenë Jugore, ministri i mbrojtjes së Egjiptit, në një vizitë në Seul, ka njoftuar se vendi i tij ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut. Nuk...

Egjipti ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut

para 10 muajve - Lajmi.net

Sipas një raporti të agjencisë së lajmeve në Korenë Jugore, ministri i mbrojtjes së Egjiptit, në një vizitë në Seul, ka njoftuar se vendi i tij ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut. Nuk...

Egjipti ndërpret marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut

para 10 muajve - Tetova Sot

Sipas një raporti të agjencisë së lajmeve në Korenë Jugore, ministri i mbrojtjes së Egjiptit, në një vizitë në Seul, ka njoftuar se vendi i tij ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut. Nuk...

Egjipti ndërpret marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut

para 10 muajve - Gazeta Max

Sipas një raporti të agjencisë së lajmeve në Korenë Jugore, ministri i mbrojtjes së Egjiptit, në një vizitë në Seul, ka njoftuar se vendi i tij ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut. Nuk...

Egjipti thuhet se ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut

para 10 muajve - Evropa e Lirë

Sipas një raporti të agjencisë së lajmeve në Korenë Jugore, ministri i mbrojtjes së Egjiptit, në një vizitë në Seul, ka njoftuar se vendi i tij ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut. Nuk...

Egjipti ndërpret marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut

para 10 muajve - Gazeta Liria

Sipas një raporti të agjencisë së lajmeve në Korenë Jugore, ministri i mbrojtjes së Egjiptit, në një vizitë në Seul, ka njoftuar se vendi i tij ka ndërprerë marrëdhëniet ushtarake me Korenë e Veriut. Nuk...

Papa zbulon arsyen pse po ndodhin uraganet e stuhitë në botë

para 10 muajve - Gazeta Liria

Papa Françesku ka thënë që “historia do t’i gjykojë” ata që refuzojnë ta pranojnë shkencën mbi ndryshimet klimatike. “Nëse dikush dyshon që [ndryshimet klimatike]janë të vërteta, ata duhet pyetur shkencëtarët”,...

Papa zbulon arsyen pse po ndodhin uraganet e stuhitë në botë

para 10 muajve - Zeri

Papa Françesku ka thënë që “historia do t’i gjykojë” ata që refuzojnë ta pranojnë shkencën mbi ndryshimet klimatike. “Nëse dikush dyshon që [ndryshimet klimatike] janë të vërteta, ata duhet pyetur shkencëtarët”,...

Papa Françesku: Historia do t’i gjykojë mohuesit e ndryshimeve klimatike

para 10 muajve - Telegrafi

Papa Françesku ka thënë që “historia do t’i gjykojë” ata që refuzojnë ta pranojnë shkencën mbi ndryshimet klimatike. “Nëse dikush dyshon që [ndryshimet klimatike] janë të vërteta, ata duhet pyetur shkencëtarët”,...

Papa zbulon arsyen pse po ndodhin uraganet e stuhitë në botë

para 10 muajve - Gazeta Express

Papa Françesku ka thënë që “historia do t’i gjykojë” ata që refuzojnë ta pranojnë shkencën mbi ndryshimet klimatike. “Nëse dikush dyshon që [ndryshimet klimatike] janë të vërteta, ata duhet pyetur shkencëtarët”,...

Papa Françesku: Historia do t’i gjykojë mohuesit e ndryshimeve klimatike

para 10 muajve - Ina

Papa Françesku ka thënë që “historia do t’i gjykojë” ata që refuzojnë ta pranojnë shkencën mbi ndryshimet klimatike. “Nëse dikush dyshon që [ndryshimet klimatike] janë të vërteta, ata duhet pyetur shkencëtarët”,...

Papa Françesku: Historia do t’i gjykojë mohuesit e ndryshimeve klimatike

para 10 muajve - Klan Kosova

Papa Françesku ka thënë që “historia do t’i gjykojë” ata që refuzojnë ta pranojnë shkencën mbi ndryshimet klimatike. “Nëse dikush dyshon që [ndryshimet klimatike] janë të vërteta, ata duhet pyetur shkencëtarët”,...

Papa Françesku: Historia do t’i gjykojë mohuesit e ndryshimeve klimatike

para 10 muajve - GazetaBlic

Papa Françesku ka thënë që “historia do t’i gjykojë” ata që refuzojnë ta pranojnë shkencën mbi ndryshimet klimatike. “Nëse dikush dyshon që [ndryshimet klimatike] janë të vërteta, ata duhet pyetur shkencëtarët”,...

​”E kemi harruar turpërimin nga Barcelona”

para 10 muajve - Gazeta Liria

Kapiteni i PSG-së, Thiago Silva ka thënë se ata tashmë kanë harruar turpërimin 6:1 ndaj Barcelonës sezonin e kaluar Skuadra franceze vitin e kaluar ishte eliminuar nga Barcelona me rezultat të përgjithshëm...

Papa Françesku: Historia do t’i gjykojë mohuesit e ndryshimeve klimatike

para 10 muajve - Infokusi

Papa Françesku ka thënë që “historia do t’i gjykojë” ata që refuzojnë ta pranojnë shkencën mbi ndryshimet klimatike. “Nëse dikush dyshon që [ndryshimet klimatike] janë të vërteta, ata duhet pyetur shkencëtarët”,...

Papa thotë se kush dyshon në kushtet klimatike di t’i gjykoj historia

para 10 muajve - Insajderi

Papa Françesku ka thënë që “historia do t’i gjykojë” ata që refuzojnë ta pranojnë shkencën mbi ndryshimet klimatike. “Nëse dikush dyshon që ndryshimet klimatike janë të vërteta, ata duhet pyetur shkencëtarët”,...

Zbulohet arsyeja pse po ndodhin uraganet e stuhitë në botë

para 10 muajve - Bota Press

Papa Françesku ka thënë që “historia do t’i gjykojë” ata që refuzojnë ta pranojnë shkencën mbi ndryshimet klimatike. “Nëse dikush dyshon që [ndryshimet klimatike] janë të vërteta, ata duhet pyetur shkencëtarët”,...

Papa zbulon arsyen pse po ndodhin uraganet e stuhitë në botë

para 10 muajve - Gazeta Fjala

Papa Françesku ka thënë që “historia do t’i gjykojë” ata që refuzojnë ta pranojnë shkencën mbi ndryshimet klimatike. “Nëse dikush dyshon që [ndryshimet klimatike] janë të vërteta, ata duhet pyetur shkencëtarët”,...

Latifi dëshiron të përballët me pesëshen e madhe të UFC-së, tregon pse mungoi për një vit (Foto/Video)

para 10 muajve - Gazeta Liria

Ilir Latifi menjëherë pas fitores ndaj Tyson Pedros në UFC 215 është shprehur i gatshëm të ndeshjet me emrat e mëdhenj të këtij sporti. Shqiptari bëri një rikthim të madh në tetëkëndësh duke ia shkaktuar...

Plani për zvogëlimin e papunësisë në Pejë, sipas Fatmir Gashit të AAK-së

para 10 muajve - Gazeta Liria

Kandidati i AAK-së për kryetari të Pejës, Fatmir Gashi, ka thënë se kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj është njeri i vendimmarrjes dhe se shumë shpejt do të shihet efekti që do të japë ai. Në...

Era e fuqishme dëmton objektin e ri të Komunës së Prishtinës

para 10 muajve - Gazeta Liria

Një shi i rrufeshëm i përcjell me erë të fuqishme, ka dëmtuar çatinë e objektit e ri të Komunës së Prishtinës Përndryshe, nuk dihet për dëmet e tjera që mund t’i ketë shkaktuar era, bashkë me shiun që...

Zeka: Nëse nuk punon Haradinaj, atëherë e rrëzojmë

para 10 muajve - Gazeta Liria

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë në Info Magazine të Klan Kosovës se ai do të punojë vet për ta rrëzuar kryeministrin e ri, nëse Ramush Haradinaj nuk punon ashtu siç duhet. “Megjithatë,...

Rihanna flet për momentin kur ka humbur virgjërinë: Ja pse jam penduar

para 10 muajve - Gazeta Liria

Rihanna për herë të parë ka rrëfyer një eksperiencë të pakëndshme në jetën e saj për të cilën ka disa gjëra që është bërë pishman. Këngëtarja ka pozuar për revistën e famshme “Elle” ndërsa ka folur edhe...

Modelja e njohur “çmendet” me kolegun e saj gjatë xhirimeve

para 10 muajve - Gazeta Liria

Modelja e njohur botërore, Cara Delevigne u zhvesh tërësisht gjatë një skene të nxehtë në filmin “Tulip Fever”. Në disa fotografi të publikuara, modelja seksi e kthyer në aktore mund të shihet derisa bashkëpunon...

Ushtrimet e “çmendura” të Bebe Rexhës për fizik perfekt

para 10 muajve - Gazeta Liria

Këngëtarja me prejardhje shqiptare Bebe Rexha, njihet se njëra nga artistet që i kushton shumë rëndësi linjave trupore. Këtë gjë më së miri e dëshmojnë imazhet që ajo sjell kohë pas kohe në rrjete sociale,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK