http://kariera.mk

Rakitiq: Jemi në formë të mirë

para 4 muajve - RTV 21

Mesfushori kroat realizoi golin e dytë në fitoren e Barcelonës ndaj Juventusit Starti perfekt i Barcelonës në sezonin e ri vazhdon edhe më tutje. Skuadra katalanase ka fituar katër ndeshjet e para ku ka...

Neymar i hyn në pjesë Messit dhe Ronaldos për ‘Topin e Artë’

para 4 muajve - Syri

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar, i cili u transferua në Francë për 222 milionë euro, thotë se nuk është i dhënë shumë pas “Topit të Artë”. Por, braziliani nuk e ka fshehur dëshirën për ta pasur këtë...

Neymar: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - GazetaBlic

Neymar beson se PSG-ja ka skuadër për ta fituar Ligën e Kampionëve. Paris Saint Germaini e nisi me goleadë aventurën në Ligën e Kampionëve ku synimi kryesor do të jetë triumfi. Neymar, i cili shënoi në...

Statistikat e çmendura të Messit, sa shumë portierë janë ‘viktimat’ e tij!

para 4 muajve - Koha Jone

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

VIDEO/ Të gjithë mendjen tek Zappacosta, por ju nuk keni parë supergolin e Pedros

para 4 muajve - Koha Jone

Mbrojtësi italian i Chelseas, Zappacosta mbrëmjen e djeshme ka shënuar një ndër golat më të çmendur në Champions Leagues. Por në krahun tjetër edhe Pedro shënoi një mrekulli të vërtetë gjatë golit të parë...

Infeksion pas depilimit, Asesensio humb ndeshjen e Champions Leagues

para 4 muajve - Koha Jone

Sot në orën 20:45 Real Madrid pret në “Santiago Bernabeu” skuadrën e APOEL-in në ndeshjen e parë të vlefshme për fazën e grupeve në Champions League. Tabloidi britanik “The SUN” raporton se në takimin...

Ndeshja ndaj Celtic, dënohet Parisi

para 4 muajve - Syri

Parisi e ka nisur mjaft mirë këtë sezon në Champions League duke mposhtur Celtic me rezultatin e thellë 0-5. Por, ka pasur edhe një lajm disi të keq, tifozët e Paris Saint-Germain ka thyer disa stola dhe...

Asensios nuk i ecën mirë proçesi i depilimit të këmbëve, humbet sfidën ndaj APOELI-it

para 4 muajve - Albeu

Real Madridi do të presë sot në mbrëmje në “Santiago Bernabeu”, APOEL Nikosian në sfidën e parë të grupeve të Ligës së Kampionëve. Në takimin e sotëm madrilenët duhet të bëjnë pa yllin e ri të skuadrës...

138 portierë 'viktima' të Messit, mposhtet edhe Buffon

para 4 muajve - Zeri

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Qëlloi me shkelm kundërshtarin, dënohet Marcelo

para 4 muajve - Koha Jone

Mbrojtësi i Real Madridit, Marcelo është pezulluar me 2 ndeshje për shkak të gjestit antisportiv në përballjen e fundjavës kundër Levantes. Vendimi është dhënë nga Komisioni Disiplinor i Ligës Spanjolle,...

Marko Asensio humb Championsin për arsye banale

para 4 muajve - ABC News

Marko Asensio nuk do të mundet të luajë sonte për Realin në Ligën e Kampionëve. Talenti i ri e humbi ndeshjen ndaj Apoel-it të Qipros për një arsye krejt banale. Ai pësoi infeksion pasi bëri depilim të...

Tifozi tentoi të qëllonte Mbappen, UEFA fillon hetimet për ndeshjen

para 4 muajve - Koha Jone

Një incident i shëmtuar ka ndodhur në sfidën mes Celcicut dhe PSG-së pasi një tifoz u fut në fushë duke tentuar të qëllojë sulmuesin e PSG-së, Mbappe. Ai u ndalua nga forcat e sigurimit, të cilët e shoqëruan...

Godet Real Madrid: Nënshkruan me yllin brazilian

para 4 muajve - GazetaBlic

Real Madridi ka nënshkruar me Rodrigo Antonio Rodrigues. E përditshmja madrilene, Marca, ka bërë të ditur se Real Madridi ka mbyllur transferimin e 17 vjeçarit brazilian, Rodrigo Antonio Rodrigues, transmeton...

Neymar flet për treshen e frikshme të PSG-së

para 4 muajve - Ina

Neymar ka vetëm fjalë të mira për Cavanin e Mbappen. Paris Saint Germaini ka krijuar një treshe sulmuese të frikshme pas transferimeve të Neymar nga Barcelona dhe Kylian Mbappe nga Monaco, transmeton Gazeta...

Neymar e ka një mesazh për Barcelonën dhe Real Madridin

para 4 muajve - Lajmi.net

. Neymar beson shumë te skuadra e tij. Braziliani thekson që PSG mund ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion. “Kemi një skuadër fantastike dhe nëse vazhdojmë kështu, mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve”,...

Statistikat e çmendura të Messit, sa shumë portierë janë ‘viktimat’ e tij

para 4 muajve - GazetaBlic

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Neymar flet për treshen e frikshme të PSG-së

para 4 muajve - Gazeta Express

. Neymar ka vetëm fjalë të mira për Cavanin e Mbappen. Paris Saint Germaini ka krijuar një treshe sulmuese të frikshme pas transferimeve të Neymar nga Barcelona dhe Kylian Mbappe nga Monaco, transmeton...

Ndeshja ndaj Celtic, dënohet Parisi

para 4 muajve - Tetova Sot

Parisi e ka nisur mjaft mirë këtë sezon në Champions League duke mposhtur Celtic me rezultatin e thellë 0-5. Por, ka pasur edhe një lajm disi të keq, tifozët e Paris Saint-Germain ka thyer disa stola dhe...

Statistikat e çmendura të Messit, sa shumë portierë janë ‘viktimat’ e tij!

para 4 muajve - Syri

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Ja çfarë thotë Neymar për “Topin e Artë”

para 4 muajve - GazetaBlic

Neymar thotë se nuk është i dhënë shumë pas “Topit të Artë”. Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar, i cili u transferua në Francë për 222 milionë euro, thotë se nuk është i dhënë shumë pas “Topit të Artë”....

Neymar: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Gazeta Express

. Neymar beson se PSG-ja ka skuadër për ta fituar Ligën e Kampionëve. Paris Saint Germaini e nisi me goleadë aventurën në Ligën e Kampionëve ku synimi kryesor do të jetë triumfi. Neymar, i cili shënoi...

Neymar: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Infokusi

Neymar beson se PSG-ja ka skuadër për ta fituar Ligën e Kampionëve. Paris Saint Germaini e nisi me goleadë aventurën në Ligën e Kampionëve ku synimi kryesor do të jetë triumfi. Neymar, i cili shënoi në...

Neymar flet për “Topin e Artë”

para 4 muajve - Gazeta Express

Neymar thotë se nuk është i dhënë shumë pas “Topit të Artë”. Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar, i cili u transferua në Francë për 222 milionë euro, thotë se nuk është i dhënë shumë pas “Topit të Artë”....

Fansi i Celtic tentoi ta godasë Mbappe-në

para 4 muajve - Klan Kosova

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, ishte gati viktimë e një “sulmi” të çuditshëm në ndeshjen e së martës mbrëma mes Celtic dhe PSG. Një fans i vendësve u fut në fushë dhe u duk të ketë provuar...

138 portierë “viktima” të Messit, mposhtet edhe Buffon

para 4 muajve - Top Channel

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Real Madridi nënshkruan me talentin brazilian

para 4 muajve - Gazeta Express

. Real Madridi ka nënshkruar me Rodrigo Antonio Rodrigues. E përditshmja madrilene, Marca, ka bërë të ditur se Real Madridi ka mbyllur transferimin e 17 vjeçarit brazilian, Rodrigo Antonio Rodrigues, transmeton...

Neymar flet për treshen e frikshme të PSG-së

para 4 muajve - Infokusi

Neymar ka vetëm fjalë të mira për Cavanin e Mbappen. Paris Saint Germaini ka krijuar një treshe sulmuese të frikshme pas transferimeve të Neymar nga Barcelona dhe Kylian Mbappe nga Monaco, transmeton Gazeta...

ZYRTARE: Reali merr super lajm nga Ronaldo

para 4 muajve - GazetaBlic

Real Madridi do të nisë aventurën për mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve ndaj kampionit të Qipros, APOEL Nicosias. Real Madridi për këtë duel nuk mund të llogarisë në Karim Benzeman për shkak të...

VIDEO/ Të gjithë mendjen tek Zappacosta, por ju nuk keni parë supergolin e Pedros

para 4 muajve - Syri

Mbrojtësi italian i Chelseas, Zappacosta mbrëmjen e djeshme ka shënuar një ndër golat më të çmendur në Champions Leagues. Por në krahun tjetër edhe Pedro shënoi një mrekulli të vërtetë gjatë golit të parë...

ZYRTARE: Reali merr super lajm nga Ronaldo

para 4 muajve - GazetaBlic

Real Madridi do të nisë aventurën për mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve ndaj kampionit të Qipros, APOEL Nicosias. Real Madridi për këtë duel nuk mund të llogarisë në Karim Benzeman për shkak të...

Ronaldo është gati për Champions

para 4 muajve - Gazeta Express

. Ronaldo është gati për Ligën e Kampionëve. Real Madridi do të nisë mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve sonte kundër Apoelit në “Santiago Bernabeu”. Pas pothuajse një muaj, Cristiano Ronaldo, pritet...

Neymar e ka një mesazh për Barcelonën dhe Real Madridin

para 4 muajve - Infokusi

Neymar beson shumë te skuadra e tij. Braziliani thekson që PSG mund ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion. “Kemi një skuadër fantastike dhe nëse vazhdojmë kështu, mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve”,...

Ronaldo ia jep një super-lajm Realit

para 4 muajve - Lajmi.net

. Real Madridi do të nisë aventurën për mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve ndaj kampionit të Qipros, APOEL Nicosias. Real Madridi për këtë duel nuk mund të llogarisë në Karim Benzeman për shkak...

Infeksion pas depilimit, Asesensio humb ndeshjen e Champions Leagues

para 4 muajve - Syri

Sot në orën 20:45 Real Madrid pret në “Santiago Bernabeu” skuadrën e APOEL-in në ndeshjen e parë të vlefshme për fazën e grupeve në Champions League. Tabloidi britanik “The SUN” raporton se në takimin...

Rikthehen mbretërit me "Perandorin" e tyre në Champions League

para 4 muajve - Albeu

Real Madridi do të nisë aventurën për mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve ndaj kampionit të Qipros, APOEL Nicosias. Real Madridi për këtë duel nuk mund të llogarisë në Karim Benzeman për shkak të...

Një ‘lëndim’ i çuditshëm për yllin e Real Madridit.

para 4 muajve - Indeks online

Marco Asensio nuk ishte përfshirë në skuadrën e Real Madridit për ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve ndaj APOEL Nicosias. Sot mediat në Spanjë tregojnë arsyen e vërtetë të mungesës së 21-vjeçarit ndaj...

Neymar: Mund ta fitojmë Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Infokusi

Neymar beson se PSG-ja ka skuadër për ta fituar Ligën e Kampionëve. Paris Saint Germaini e nisi me goleadë aventurën në Ligën e Kampionëve ku synimi kryesor do të jetë triumfi. Neymar, i cili shënoi në...

Neymar flet për “Topin e Artë”

para 4 muajve - Infokusi

Neymar thotë se nuk është i dhënë shumë pas “Topit të Artë”. Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar, i cili u transferua në Francë për 222 milionë euro, thotë se nuk është i dhënë shumë pas “Topit të Artë”....

Një ‘lëndim’ i çuditshëm për yllin e Real Madridit

para 4 muajve - Infokusi

Marco Asensio nuk ishte përfshirë në skuadrën e Real Madridit për ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve ndaj APOEL Nicosias. Sot mediat në Spanjë tregojnë arsyen e vërtetë të mungesës së 21-vjeçarit ndaj...

Barcelona – Juventus, fantastike çfarë ka bërë Dembele

para 4 muajve - Lajmi.net

. Ousmabe Dembele la përshtypje të mira në debutimin e tij te skuadra e Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Përforcimi i ardhur nga Borussia Dortmund luajti si titullar në fitoren 3:0 ndaj Juventusit të...

Real Madridi nënshkruan me talentin brazilian

para 4 muajve - Infokusi

Real Madridi ka nënshkruar me Rodrigo Antonio Rodrigues. E përditshmja madrilene, Marca, ka bërë të ditur se Real Madridi ka mbyllur transferimin e 17 vjeçarit brazilian, Rodrigo Antonio Rodrigues, transmeton...

Zappacosta shënoi një super gol dje, por ajo se çfarë thotë lojtari do t’ju befasojë

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Chelseat ka mposhtur Qarabagun dje me rezultatin e thellë 6-0. Një nga golat më të bukur u shënua nga Zappacosta i cili realizoi nga një distancë e madhe, shkruan Sovrani.info Goli i tij u bë...

Robben kritikon Bayern-in edhe pas fitores ndaj Anderlecht

para 4 muajve - KosovaPress

Holandezi e ka kritikuar ekipin e tij, pasi nuk arritën të shënojnë më shumë gola, ndaj Anderlecht-it, me vetëm 10 lojtarë, raporton KosovaPress. Sven Kums ishte ndëshkuar me karton të kuq që në minute...

Formacionet e mundshme: Real Madrid – APOEL

para 4 muajve - Infokusi

Real Madridi do të nisë aventurën për mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve ndaj kampionit të Qipros, APOEL Nicosias. Real Madridi për këtë duel nuk mund të llogarisë në Karim Benzeman për shkak të...

Qëlloi me shkelmë kundërshtarin, ZYRTARE: Dënohet Marcelo

para 4 muajve - Syri

Mbrojtësi i Real Madridit, Marcelo është pezulluar me 2 ndeshje për shkak të gjestit antisportiv në përballjen e fundjavës kundër Levantes. Vendimi është dhënë nga Komisioni Disiplinor i Ligës Spanjolle,...

Asensio humb ndeshjen hapëse të Championsit, merr infeksion shkaku i rruajtjes së këmbëve

para 4 muajve - Zhurnal

Marco Asensio do të mungojë në ndeshjen e Real Madridit kundër APOEL-it. Por arsyeja e mungesës është interesante. Lojtari do të mungojë pasi ka marr një infeksion nga rruajtja e këmbëve. I riu spanjoll,...

Formacionet e mundshme: Real Madrid – APOEL, rikthehet CR7

para 4 muajve - Zhurnal

Real Madridi do të nisë aventurën për mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve ndaj kampionit të Qipros, APOEL Nicosias. Real Madridi për këtë duel nuk mund të llogarisë në Karim Benzeman për shkak të...

Neymar ‘godet’ me këtë deklaratë

para 4 muajve - Arbresh

Ylli i futbollit botëror, Neymar, është i bindur se skuadra e tij e re Paris Saint Germain, mund ta fitojë Ligën e Kampionëve, përcjellë arbresh.info. Ai ka thënë se PSG e ka një skuadër fantastike. “Nëse...

Ronaldo është gati për Champions

para 4 muajve - Infokusi

Ronaldo është gati për Ligën e Kampionëve. Real Madridi do të nisë mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve sonte kundër Apoelit në “Santiago Bernabeu”. Pas pothuajse një muaj, Cristiano Ronaldo, pritet...

Ronaldo ia jep një super-lajm Realit

para 4 muajve - Infokusi

Real Madridi do të nisë aventurën për mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve ndaj kampionit të Qipros, APOEL Nicosias. Real Madridi për këtë duel nuk mund të llogarisë në Karim Benzeman për shkak të...

Real Madrid, Asensio humbet sfidën ndaj APOEL Nicosia

para 4 muajve - Shqiptarja

Marco Asensio do të mungojë në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve të Real Madridit kundër APOEL Nicosia sonte në  mbrëmje. Zinedine Zidane e shpjegoi mungesën e talentit të ri me arsyetimin se i kishte...

Marcelo dënohet me dy ndeshje moslojë shkaku i kartonit të kuq

para 4 muajve - Telegrafi

Federata spanjolle e ka dënuar Marcelon me dy ndeshej moslojë për shkak që e ka goditur me shqelm lojtarin e Leventes në barazimin 1-1. Ai u largua nga loja me kartonë të kuq pasi që e kishte goditur me...

Rakitiq: Jemi në formë të mirë

para 4 muajve - KosovaPress

Starti perfekt i Barcelonës në sezonin e ri vazhdon edhe më tutje. Skuadra katalanase ka fituar katër ndeshjet e para ku ka realizuar 12 gola dhe nuk ka pranuar ende asnjë. Të martën Barça shkeli Juventusin,...

ZYRTARE: La Liga vendos për dënimin e Marcelos

para 4 muajve - Lajmi.net

. Komisioni Disiplinor i Ligës Spanjolle e ka suspenduar mbrojtësin e Real Madridit, Marcelon, me dy ndeshje mo lojë. Reprezentuesi brazilian është suspenduar pasi e ka shqelmuar në shpinë lojtarin e Levante...

Neymar flet për Cavanin dhe Mbappen, ja çfarë thotë

para 4 muajve - Sovrani

Sulmuesi i PSG-së, Neymar ka folur pas fitorës së ekipit francez ndaj Celticut me rezultatin e thellë 5-0, shkruan Sovrani.info Lojtari ka lavdëruar dy bashkëlojtarët e tij, Cavani dhe Mbappe, ku tha:...

Ronaldo me një seri supergolash turpëron bashkëlojtarët në stërvitje

para 4 muajve - Telegrafi

Cristiano Ronaldo është gati për të befasuar të gjithë. Superylli portugez u shfaq në top formë para duelit të mbretërve ndaj qipriotëve. Ai realizoi një seri supergolash, duke u tallur me bashkëlojtarët,...

Ronaldo me një seri supergolash turpëron bashkëlojtarët në stërvitje

para 4 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo është gati për të befasuar të gjithë. Superylli portugez u shfaq në top formë para duelit të mbretërve ndaj qipriotëve. Ai realizoi një seri supergolash, duke u tallur me bashkëlojtarët,...

Barcelona – Juventus, fantastike çfarë ka bërë Dembele

para 4 muajve - Infokusi

Ousmane Dembele ka shkëlqyer ndaj Juventusit. Ousmabe Dembele la përshtypje të mira në debutimin e tij te skuadra e Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Përforcimi i ardhur nga Borussia Dortmund luajti si...

Si ndihesh pa Messin dhe Suarez? Përgjigja e Neymarit është e pabesueshme

para 4 muajve - Syri

Neymar ka dhuruar edhe një paraqitje të denjë në ndeshjen që PSG e fitoi ndaj Celtic. Ylli brazilian shënoi një gol dhe bëri një asist në fitoren 0-5. Pas ndeshjes, Neymar u pyet se ku është dallimi në...

Zyrtare, La Liga vendos për dënimin e Marcelos

para 4 muajve - Shenja

Lajm i keq për Real Madridin dhe mbrojtësin Marcelo. Komisioni Disiplinor i Ligës Spanjolle e ka suspenduar mbrojtësin e Real Madridit, Marcelon, me dy ndeshje mo lojë. Reprezentuesi brazilian është suspenduar...

U infektua pasi depiloi këmbët, ylli i ri i Realit humb sfidën ndaj APOEL-it

para 4 muajve - BalkanWeb

Real Madridi do të presë sot në mbrëmje në “Santiago Bernabeu”, APOEL Nikosian në sfidën e parë të grupeve të Ligës së Kampionëve. Në takimin e sotëm madrilenët duhet të bëjnë pa yllin e ri të skuadrës...

Neymar flet për Champions Leaguen, thotë se PSG mund ta fitojë

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e PSG-së ka fituar dje ndaj Celtic me rezultatin 5-0 në kuadër të fazës së grupeve të Champions Leagues, shkruan Sovrani.info Neymar pas takimit tha se nuk i intereson shumë ‘Topi i Artë’ dhe se...

Marcelos i konfirmohet suspendimi, ja sa ndeshje do të mungojë

para 4 muajve - Gazeta Express

. Komisioni Disiplinor i Ligës Spanjolle e ka suspenduar mbrojtësin e Real Madridit, Marcelon, me dy ndeshje mos lojë. Ai është suspenduar pasi e ka shqelmuar në shpinë lojtarin e Levante në minutën e...

Mbappe duhet të mësojë edhe si të vetëmbrohet

para 4 muajve - Top Channel

Ekipi skocez, Celtic Glasgoë pritet të përballet sërish me një ndëshkim nga UEFA, pasi një tifoz zbriti në fushën e lojtës për të sulmuar sulmuesin e Paris SG, Kylian Mbappe, gjatë fitores 5-0 të francezëve...

ZYRTARE: La Liga vendos për dënimin e Marcelos

para 4 muajve - Infokusi

Lajm i keq për Real Madridin dhe mbrojtësin Marcelo. Komisioni Disiplinor i Ligës Spanjolle e ka suspenduar mbrojtësin e Real Madridit, Marcelon, me dy ndeshje mo lojë. Reprezentuesi brazilian është suspenduar...

Dënohet Marcelo, ja sa ndeshje do t'i mungoi Realit

para 4 muajve - Indeks online

Real Madridi nuk do të mund të llogaris në dy ndeshjet e ardhshme në yllin e skuadrës, Marcelo. Mbrojtësi brazilian ëshë dënuar për shkak të kartonit të kuq të marrë në ndeshjen ndaj Levantes. Marcelo...

Formacionet e mundshme: Real Madrid – APOEL, rikthehet CR7

para 4 muajve - Telegrafi

Real Madridi do të nisë aventurën për mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve ndaj kampionit të Qipros, APOEL Nicosias. Real Madridi për këtë duel nuk mund të llogarisë në Karim Benzeman për shkak të...

Tifozi tentoi të qëllonte Mbappen, UEFA fillon hetimet për ndeshjen

para 4 muajve - Syri

Një incident i shëmtuar ka ndodhur në sfidën mes Celcicut dhe PSG-së pasi një tifoz u fut në fushë duke tentuar të qëllojë sulmuesin e PSG-së, Mbappe. Ai u ndalua nga forcat e sigurimit, të cilët e shoqëruan...

Neymar çuditë të gjithë me deklaratën e tij për ‘Topin e Artë’

para 4 muajve - Sovrani

Lojtari  i ri i PSG-së, Neymar Junior në një intervistë për media ka folur për objektivat e tij me skuadrën franceze. Ai ka thënë se është i koncentruar për të fituar trofe me klubin francez dhe se nuk...

Asensio nuk luan në Champions për një qime!!!

para 4 muajve - Lajm

Sonte në mbrëmje, Real Madrid do të rikthehet në Champions League. Kampionët në fuqi do të luajnë në “Santiago Bernabeu” kundër APOEL Nikosia, por nuk do të kenë në radhët e tyre një prej futbollistëve...

Marcelo dënohet me dy ndeshje moslojë shkaku i kartonit të kuq

para 4 muajve - Almakos

Federata spanjolle e ka dënuar Marcelon me dy ndeshej moslojë për shkak që e ka goditur me shqelm lojtarin e Leventes në barazimin 1-1. Ai u largua nga loja me kartonë të kuq pasi që e kishte goditur me...

Tifozi tentoi të qëllonte Mbappe, UEFA fillon hetimet për ndeshjen

para 4 muajve - Syri

Një incident i shëmtuar ka ndodhur në sfidën mes Celcicut dhe PSG-së pasi një tifoz u fut në fushë duke tentuar të qëllojë sulmuesin e PSG-së, Mbappe. Ai u ndalua nga forcat e sigurimit, të cilët e shoqëruan...

Asensio humb ndeshjen hapëse të Championsit, merr infeksion shkaku i rruajtjes së këmbëve

para 4 muajve - Telegrafi

Marco Asensio do të mungojë në ndeshjen e Real Madridit kundër APOEL-it. Por arsyeja e mungesës është interesante. Lojtari do të mungojë pasi ka marr një infeksion nga rruajtja e këmbëve. I riu spanjoll,...

Ronaldo i gatshëm për Champions League

para 4 muajve - Sovrani

Real Madrid sonte takohet me Apoelin me fillim nga ora 20:45, në kuadër të fazës së grupeve të Champions Leagues, shkruan Sovrani.info Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është i gatshëm për këtë takim....

UEFA nis masat disiplinore ndaj Celtic pasi tifozi i saj tentoi ta shqelmonte Mbappen

para 4 muajve - Zeri

UEFA i ka hapur procedurat disiplinore ndaj skuadrës skoceze, Celtic, pasi një tifoz i këtij ekipi u fut në fushë dhe tentoi ta godiste me shqelm sulmuesin e PSG-së, Kylian Mbappe, gjatë ndeshjes së parë...

Ronaldo me një seri supergolash turpëron bashkëlojtarët në stërvitje

para 4 muajve - Almakos

Cristiano Ronaldo është gati për të befasuar të gjithë. Superylli portugez u shfaq në top formë para duelit të mbretërve ndaj qipriotëve. Ai realizoi një seri supergolash, duke u tallur me bashkëlojtarët,...

Zyrtare, La Liga vendos për dënimin e Marcelos

para 4 muajve - AlbPortali

Lajm i keq për Real Madridin dhe mbrojtësin Marcelo. Komisioni Disiplinor i Ligës Spanjolle e ka suspenduar mbrojtësin e Real Madridit, Marcelon, me dy ndeshje mo lojë. Reprezentuesi brazilian është suspenduar...

Lukaku i lumtur për fitoren ndaj Baselit

para 4 muajve - Albeu

Romelu Lukaku është shprehur i lumtur pas fitores ndaj Baselit . Ai u shpreh se të gjithë te United po punojnë për të fituar. “Jam i ngazëllyer me këtë fitore. Të gjithë po punojnë shumë fort. Është një...

Kthehet “perandori” i Champions-it, kthehen edhe golat me Ronaldon…

para 4 muajve - Lajm

Mbëmjen e sotme vijon Champions-i me fazën e grupeve, ndërkohë që rikthehet “perandori”, dominuesi i madh i kompeticionit. Mos të flasim për Real Madridin, i cili është në nivel klubi me 12 fitore të kësaj...

UEFA nis masat disiplinore ndaj Celtic pasi tifozi i saj tentoi ta shqelmonte Mbappen

para 4 muajve - Gazeta Express

UEFA i ka hapur procedurat disiplinore ndaj skuadrës skoceze, Celtic, pasi një tifoz i këtij ekipi u fut në fushë dhe tentoi ta godiste me shqelm sulmuesit e PSG-së, Kylian Mbappe, gjatë ndeshjes së parë...

​“Messi është nga një planet tjetër”

para 4 muajve - RTV 21

​“Messi nga një planet tjetër” Barcelona e mposhti mbrëmë ‘Zonjën e Vjetër’ me rezultat 3-0, në ndeshjen e parë të grupeve në Ligën e Kampionëve, në ‘Camp Nou’, ndërsa Messi kishte shënuar dy nga golat...

Për një qime, Asensio nuk luan në Ligën e Kampioneve!

para 4 muajve - Alsat-M

Real Madrid do të nis sezonin e ri në Ligën e Kampionëve kundër Apoellit në “Santiago Bernabeu”, por nuk radhët e tyre do të mungojë Marko Asensio. Sulmuesi spanjoll nuk është grumbulluar për një arsye...

UEFA fillon hetimet për ndeshjen e Ligës së Kampionëve

para 4 muajve - Lajmi.net

. UEFA ka nisur procedurë disiplinore kundër Celticut pas hyrjes në fushë nga një tifoz gjatë ndeshjes kundër Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve. Tifozi shkeli fushën në Parkhead në fund të pjesës...

Dënohet Marcelo, ja sa ndeshje do t’i mungoi Realit

para 4 muajve - Infokusi

Real Madridi nuk do të mund të llogaris në dy ndeshjet e ardhshme në yllin e skuadrës, Marcelo. Mbrojtësi brazilian ëshë dënuar për shkak të kartonit të kuq të marrë në ndeshjen ndaj Levantes.  Marcelo...

Asensio mungon në “Champions” shkaku i infeksionit nga rruajtja e këmbëve

para 4 muajve - Koha.net

Marco Asensio do të mungojë në ndeshjen e Real Madridit kundër APOEL-it në Ligën e Kampionëve pasi ka pësuar një infeksion nga rruajtja e këmbëve. I riu spanjoll, i cili po kalon në një superformë gjatë...

Zyrtare: La Liga vendos për dënimin e Marcelos

para 4 muajve - Gazeta e re

Lajm i keq për Real Madridin dhe mbrojtësin Marcelo. Komisioni Disiplinor i Ligës Spanjolle e ka suspenduar mbrojtësin e Real Madridit, Marcelon, me dy ndeshje mo lojë. Reprezentuesi brazilian është suspenduar...

Formacionet e mundshme: Real Madrid – APOEL, rikthehet CR7

para 4 muajve - Almakos

Real Madridi do të nisë aventurën për mbrojtjen e titullit në Ligën e Kampionëve ndaj kampionit të Qipros, APOEL Nicosias. Real Madridi për këtë duel nuk mund të llogarisë në Karim Benzeman për shkak të...

Marcelos i konfirmohet suspendimi, ja sa ndeshje do të mungojë

para 4 muajve - Insajderi

Komisioni Disiplinor i Ligës Spanjolle e ka suspenduar mbrojtësin e Real Madridit, Marcelon, me dy ndeshje mos lojë. Ai është suspenduar pasi e ka shqelmuar në shpinë lojtarin e Levante në minutën e 89...

Asensio humb ndeshjen hapëse të Championsit

para 4 muajve - Infokusi

Marco Asensio do të mungojë në ndeshjen e Real Madridit kundër APOEL-it. Por arsyeja e mungesës është interesante. Lojtari do të mungojë pasi ka marr një infeksion nga rruajtja e këmbëve. I riu spanjoll,...

Real Madridi i lumtur me rikthimin e Cristiano Ronaldos

para 4 muajve - Arbresh

Skuadra e Real Madridit është e kënaqur për të mirëpritur rikthimin e Cristiano Ronaldos në aksion mbrëmjen e sotme (e mërkurë), ka pranuar portieri Keylor Navas. “Është gjithmonë mirë kur lojtarët më...

ZYRTARE: Dënohet Marcelo, ja në cilat ndeshje do të mungojë…

para 4 muajve - Sovrani

Komisioni Disiplinor i Ligës Spanjolle e ka suspenduar mbrojtësin e Real Madridit, Marcelon, me dy ndeshje mos lojë. Ai është suspenduar pasi e ka shqelmuar në shpinë lojtarin e Levante në minutën e 89...

Asensio humb ndeshjen hapëse të Championsit, merr infeksion shkaku i rruajtjes së këmbëve

para 4 muajve - Almakos

Marco Asensio do të mungojë në ndeshjen e Real Madridit kundër APOEL-it. Por arsyeja e mungesës është interesante. Lojtari do të mungojë pasi ka marr një infeksion nga rruajtja e këmbëve. I riu spanjoll,...

138 portierë “viktima” të Messit, mposhtet edhe Buffon

para 4 muajve - Infokusi

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Real Madrid – APOEL, formacionet e mundshme

para 4 muajve - Zeri

Kampioni aktual i Ligës së Kampionëve, Real Madridi e fillon edicionin e ri në shtëpi kundër APOEL Nicosias, raporton zeri.info Ndeshja fillon prej orës 20:45. Formacionet e mundshme: Real Madrid: Keylor...

Infektohet pas depilimit të këmbëve, Asensio nuk luan ndaj APOEL-it

para 4 muajve - KosovaPress

Marco Asensio nuk ishte përfshirë në skuadrën e Real Madridit për ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve ndaj APOEL Nicosias. Sot mediat në Spanjë tregojnë arsyen e vërtetë të mungesës së 21-vjeçarit ndaj...

138 portierë “viktima” të Messit, mposhtet edhe Buffon

para 4 muajve - Infokusi

Gianluiggi Buffon u bë viktima e radhës e Lionel Messit. Në ndeshjen e zhvilluar në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Juventusit në Ligën e Kampioneve, argjentinasi më në fund arriti të thyejë portierin italian...

Mbappe duhet të mësojë edhe si të vetëmbrohet

para 4 muajve - Infokusi

Ekipi skocez, Celtic Glasgoë pritet të përballet sërish me një ndëshkim nga UEFA, pasi një tifoz zbriti në fushën e lojtës për të sulmuar sulmuesin e Paris SG, Kylian Mbappe, gjatë fitores 5-0 të francezëve...

Ronaldo, fantastik në stërvitjen e Real Madridit

para 4 muajve - Infokusi

Cristiano Ronaldo duket në top formë para ndeshjes me APOEL-in në Ligën e Kampionëve. Etiketa: CR7

UEFA fillon hetimet për ndeshjen e Ligës së Kampionëve

para 4 muajve - Infokusi

UEFA ka nisur procedurë disiplinore kundër Celticut pas hyrjes në fushë nga një tifoz gjatë ndeshjes kundër Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve. Tifozi shkeli fushën në Parkhead në fund të pjesës...

ZYRTARE: Godet Real Madridi

para 4 muajve - Sovrani

Gjiganti spanjoll Real Madrid ka bërë një lëvizje të mençur në këtë pikë të edicionit. ‘Los Blancos’ kanë arritur marrëveshje me mbrojtësin brazilian Marcelo me të cilin ka vazhduar kontratën deri në qershorin...

Presidenti i Romës i palumtur

para 4 muajve - Infokusi

Presidenti i Romës, James Pallotta, e ka pranuar se nuk është i lumtur pasi skuadra e tij u nda baras me Atletico Madridin mbrëmë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Por, Roma është konsideruar si fatlume...

Starti modest i Champions Leagues, vetëm 3 skuadra themeluese marrin pjesë këtë sezon

para 4 muajve - Koha Jone

Ditën e djeshme nisi edicioni i 62-të i Champions Leagues. Në vitet 1955-1956 atëherë në Kupën e Kampionëve të Europës morën pjesë 16 kampionët e ligave të fituara në atë kohë. Edicioni i parë u fitua...

Tifozi i Celticut futet në fushë dhe tenton ta godas Mbappen

para 4 muajve - Zhurnal

Një tifoz i Celticut është arrestuar pasi është futur në fushë dhe ka tentuar ta sulmojë yllin e ri të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Policia e ka konfirmuar rastin e arrestimit me tifozin që është...

Mbappe duhet të mësojë edhe si të vetëmbrohet

para 4 muajve - Infokusi

Ekipi skocez, Celtic Glasgoë pritet të përballet sërish me një ndëshkim nga UEFA, pasi një tifoz zbriti në fushën e lojtës për të sulmuar sulmuesin e Paris SG, Kylian Mbappe, gjatë fitores 5-0 të francezëve...

‘Mos e krahasoni Dybalanë me Messin’, -Deklarata e legjendës së Juventusit

para 4 muajve - Koha Jone

Edgar Davids thotë se Paulo Dybala nuk bënë të krahasohet me Leo Messin, i cili për momentin është në një tjetër nivel. Në një intervistë për “Gazzette dello Sport”, legjenda e Juventusi nënvizon se krahasimet...

Asensio mungon në “Champions” shkaku i infeksionit nga rruajtja e këmbëve

para 4 muajve - Gazeta e re

Marco Asensio do të mungojë në ndeshjen e Real Madridit kundër APOEL-it në Ligën e Kampionëve pasi ka pësuar një infeksion nga rruajtja e këmbëve. I riu spanjoll, i cili po kalon në një superformë gjatë...

VIDEO/ Messi një jashtëtokësor, këto statistika po frikësojnë Ronaldon

para 4 muajve - Koha Jone

Lionel Messi po tregon një formë të jashtëzakonshme këtë sezon të ri. Jo vetëm në La Liga, sulmuesi argjentinas dëshmoi se është lojtari më i mirë në botë edhe në përballjen në “Camp Nou” kundër Juventusit...

Presidenti i Romës i palumtur

para 4 muajve - Gazeta Express

. Presidenti i Romës, James Pallotta, e ka pranuar se nuk është i lumtur pasi skuadra e tij u nda baras me Atletico Madridin mbrëmë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Por, Roma është konsideruar si fatlume...

Rakitic, ky motor i mesfushës së Barcelonës, shikoni statistikat ndaj Juventusit

para 4 muajve - Sovrani

Sezoni i kaluar ishte dëshpërues për mesfushorin kroat Ivan Rakitic tek Barcelona nën drejtimin e Luis Enriques. Si pasojë e mosaktivizimit, Rakitic kishte humbur në masë të madhe vetëbesimin, por ardhja...

Hakmarrja e Barcelonës, bindin PSZH dhe Çellsi

para 4 muajve - Alsat-M

Barcelona hakmerret ndaj bardhezinjëve për atë eliminim në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, duke shnëuar 3 herë në portën e italianëve me autor 2 herë Lionel Mesin dhe njëherë Ivan Raktiq. Në minutën...

Tifozi i Celtic tenton ta sulmojë Mbappen

para 4 muajve - KosovaPress

Një tifoz i Celticut është arrestuar pasi është futur në fushë dhe ka tentuar ta sulmojë yllin e ri të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Policia skoceze ka konfirmuar arrestimin e tifozit në fjalë, që...

Formacionet: Real Madrid- Apoel

para 4 muajve - GazetaBlic

Real Madridi luan sonte ndeshjen e parë në Champions League për sezonin 2017/18. Klubi Madrilen e pret skuadrën e Apoelit në Bernabeu sonte nga ora 20:45, me qëllimin e vetëm; fitoren pas dy barazimeve...

Starti modest i Champions Leagues, vetëm 3 skuadra themeluese marrin pjesë këtë sezon

para 4 muajve - Syri

Ditën e djeshme nisi edicioni i 62-të i Champions Leagues. Në vitet 1955-1956 atëherë në Kupën e Kampionëve të Europës morën pjesë 16 kampionët e ligave të fituara në atë kohë. Edicioni i parë u fitua...

Performanca fantastike e Messit ndaj Juventusit

para 4 muajve - Medial

Argjentinasi ka qenë mbrëmë lojtari më i mirë kundër Juventusit ku edhe shënoi dy gola për ti dhënë fitoren skuadrës së tij, Barcelonës. Messi kurrë nuk kishte shënuar gol ndaj “Zonjës së Vjetër” ndërsa...

Tjetër suspendim për skuadrën e Real Madridit

para 4 muajve - Arbresh

Federata e Futbollit të Spanjës ka konfirmuar dënimin me dy ndeshje mos-lojë ndaj Marcelos. Mbrojtësi i Real Madridit, Marcelo është suspenduar për dy ndeshje pas kartonin të kuq që pranoi në ndeshjen...

Panoramat që krijoi Messi duke i fotografuar portierët elitarë që për të konsideroheshin të “pamposhtshëm” (Foto/Video)

para 4 muajve - Telegrafi

Futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, Lionel Messi, po dëshmon një epitet të tillë në start të këtij sezoni. Messi po shkëlqen për Barcelonën duke qenë fundamental në secilën ndeshje. Sa i rëndësishëm...

Një huligan tentoi të godiste mbrëmë Mbappen

para 4 muajve - Zeri

Celtic mund të përballet me sanksione të ashpra të UEFA-s, pasi një tifoz depërtoi në fushë dhe tentoi të godasë yllin e PSG, Kylian Mbappe. Incidenti ndodhi vetëm pak minuta para pushimit të pjesës së...

Asensio nuk mund të luajë sonte, arsyeja është tepër e çuditshme

para 4 muajve - Sovrani

Marco Asensio padyshim se është njëri nga yjet më të përfolur të momentit i cili ka lënë gojëhapur të gjithë me performancat e tij fantastike si me Real Madridin ashtu edhe me Spanjën, shkruan Sovrani.info....

Neymar përgjigjet në pyetjen se si ndihet te PSG pa Messin e Suarezin

para 4 muajve - Indeks online

Neymar ka dhuruar edhe një paraqitje të denjë në ndeshjen që PSG e fitoi ndaj Celtic. Ylli brazilian shënoi një gol dhe bëri një asist në fitoren 0-5. Pas ndeshjes, Neymar u pyet se ku është dallimi në...

Tifozi i Celticut futet në fushë dhe tenton ta godas Mbappen

para 4 muajve - Telegrafi

Një tifoz i Celticut është arrestuar pasi është futur në fushë dhe ka tentuar ta sulmojë yllin e ri të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Policia e ka konfirmuar rastin e arrestimit me tifozin që është...

Valverde: Mposhtëm finalistët

para 4 muajve - Zeri

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde e festoi fitoren 3-0 ndaj Juventusit duke thënë se mposhtën finalistët e edicionit të kaluar në Ligën e Kampionëve, transmeton zeri.info Barcelona ishte eliminuar...

Super Messi, tetë gola në start të edicionit

para 4 muajve - Infokusi

Lionel Messi vazhdon të jetë i njëjti, jashtëtokësor në fushë. Ylli i Barcelonës e ka nisur edhe një edicion të frikshëm duke qenë i pakapshëm për kundërshtarët. Forma e tij u tregua edhe mbrëmë ndaj Juventusit...

Real Madrid ndryshon sulmin kundër APOEL-it

para 4 muajve - Lajmi.net

Real Madrid pritet të luajë me Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale në sulm ndaj APOEL-it në Ligën e Kampionëve.

Cavani thyen një rekord tek PSG

para 4 muajve - GazetaBlic

Edinson Cavani me golin e shënuar kundër Celtic ka kaluar Zlatan Ibrahimovic, duke u bërë golashënuesi më i mirë i Paris SG në historinë e Kupave të Europës. Uruguajani shënoi golin e 21-të në Champions...

Një huligan tentoi të godiste mbrëmë Mbappen (FOTO LAJM)

para 4 muajve - Albeu

Celtic mund të përballet me sanksione të ashpra të UEFA-s, pasi një tifoz depërtoi në fushë dhe tentoi të godasë yllin e PSG, Kylian Mbappe. Incidenti ndodhi vetëm pak minuta para pushimit të pjesës së...

Real Madrid ndryshon sulmin kundër APOEL-it

para 4 muajve - Lajmi.net

.

Neymar përgjigjet në pyetjen se si ndihet te PSG pa Messin e Suarezin

para 4 muajve - Infokusi

Neymar ka dhuruar edhe një paraqitje të denjë në ndeshjen që PSG e fitoi ndaj Celtic. Ylli brazilian shënoi një gol dhe bëri një asist në fitoren 0-5. Pas ndeshjes, Neymar u pyet se ku është dallimi në...

Real Madridi pa talentin Marco Asensio ndaj Apoelit

para 4 muajve - Arbresh

Real Madridi ka zbuluar listën e skuadrës së tyre për ndeshjen e së mërkurës kundër Apoelit. Marco Asensio është befasia në Santiago Bernabeu, i cili mungon për shkak të një lëndi, transmeton portali arbresh.info....

Edison Kavani është legjenda e PSG-së në listën e golashenënuesve të Champions League

para 4 muajve - Albeu

Edinson Cavani me golin e shënuar kundër Celtic ka kaluar Zlatan Ibrahimovic, duke u bërë golashënuesi më i mirë i Paris SG në historinë e Kupave të Europës. Uruguajani shënoi golin e 21-të në Champions...

VIDEO/ Messi një jashtëtokësor, këto statistika po frikësojnë Ronaldon

para 4 muajve - Syri

Lionel Messi po tregon një formë të jashtëzakonshme këtë sezon të ri. Jo vetëm në La Liga, sulmuesi argjentinas dëshmoi se është lojtari më i mirë në botë edhe në përballjen në “Camp Nou” kundër Juventusit...

Panoramat që krijoi Messi duke i fotografuar portierët elitarë që për të konsideroheshin të “pamposhtshëm” (Foto/Video)

para 4 muajve - Almakos

Futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, Lionel Messi, po dëshmon një epitet të tillë në start të këtij sezoni. Messi po shkëlqen për Barcelonën duke qenë fundamental në secilën ndeshje. Sa i rëndësishëm...

Formacionet: Real Madrid – APOEL

para 4 muajve - Aktuale

Real Madridi e pret sonte APOEL-in në kuadër të xhiros së parë të fazës grupore në Ligë të Kampionëve. Real Madrid nuk e ka ftuar fare talentin e ri Marco Asencion dhe Karim Benzeman e lënduar, transmeton...

Formacionet: Real Madrid – APOEL

para 4 muajve - Infokusi

Real Madridi e pret sonte APOEL-in në kuadër të xhiros së parë të fazës grupore në Ligë të Kampionëve. Real Madrid nuk e ka ftuar fare talentin e ri Marco Asencion dhe Karim Benzeman e lënduar, transmeton...

Barcelona bën hakmarrjen perfekte ndaj Juventusit, Messi i përgjigjet Dybalas

para 4 muajve - Albeu

Një hakmarrje perfekte ka ndodhur mbrëmë në Camp Nou. Me kujtime akoma të freskëta nga muaji maj, dy ekipet hyrën në fushë me mendimin se Juventus tashmë ishte i mësuar me shpërfytyrimin e Barcelonës....

Tifozi i Celticut futet në fushë dhe tenton ta godas Mbappen

para 4 muajve - Almakos

Një tifoz i Celticut është arrestuar pasi është futur në fushë dhe ka tentuar ta sulmojë yllin e ri të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Policia e ka konfirmuar rastin e arrestimit me tifozin që është...

Shikojeni 7 minuta përmbledhje se si Messi e shkatërroi Juventusin

para 4 muajve - GazetaBlic

Leo Messi mbrëmë ka qenë lojtari më i mirë në fushë përballë Juventusit. Messi i cili nuk kishte shënuar kurrë gol përballë “Zonjës së vjetër” mbrëmë realizoi dy gola fantastik shkruan Gazeta Blic. Për...

Presidenti i Romës i palumtur

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Romës, James Pallotta, e ka pranuar se nuk është i lumtur pasi skuadra e tij u nda baras me Atletico Madridin mbrëmë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Por, Roma është konsideruar si fatlume...

Zbulohen formacionet: Real Madrid-Apoel. Mungesë e madhe në sulm

para 4 muajve - Syri

Sot në orën 20:45 Real Madrid pret në “Santiago Bernabeu” skuadrën e APOEL-in në ndeshjen e parë të vlefshme për fazën e grupeve në Champions League. Trajneri Zinedine Zidane ka marrë lajmin e shkëlqyer...

Çfarë bëri Xhaka në “Old Trafford”?

para 4 muajve - Infokusi

Taulant Xhaka ka bërë paraqitje shumë të mirë ndaj Manchester Unitedit në humbjen e Baselit 3:0, duke u notuar si më i miri te zviceranët. Etiketa: taulant xhaka

Real Madrid ndryshon sulmin kundër APOEL-it

para 4 muajve - Infokusi

Real Madrid ndryshon sulmin kundër APOEL-it (FOTO) Etiketa: Real Madrid

Futbollistit i Juves : ‘Leo Messi është nga një tjetër planet’

para 4 muajve - Infokusi

Futbollisti , Rodrigo Bentancur tha se Leo Messi është nga një tjetër planet pasi Juventusi humbi 3-0 ndaj Barcelonës në Ligën  e Kampionëve, transmeton ORAinfo. Ishte një fillim i befasishëm për 20-vjeçarin...

Messi jashtëplanetar këtë sezon, statistika e golave që dëshmon se ai është lideri i Barcës

para 4 muajve - Telegrafi

Lionel Messi po tregon formë jo normale në sezonin e ri. Jo vetëm në La Liga, Messi dëshmoi supremacinë edhe ndaj Juventusit në Camp Nou. Messi shënoi plot dy gola ndaj Juventusit dhe ishte pranë hettrikut...

“Messi nga një planet tjetër”

para 4 muajve - KosovaPress

Barcelona e mposhti mbrëmë ‘Zonjën e Vjetër’ me rezultat 3-0, në ndeshjen e parë të grupeve në Ligën e Kampionëve, në ‘Camp Nou’, ndërsa Messi kishte shënuar dy nga golat e ‘Katalanëve’, raporton KosovaPress....

Young: Gjithmonë mirë të fitosh në shtëpi

para 4 muajve - Zhurnal

Ashley Young u shpreh tejet i kënaqur me fitoren ndaj Baselit në shtëpi. United demoloi skuadrën zvicerane duke dominuar totalisht takimin. Young u shpreh i ngazëllyer pasi u kthye në formacion për Djajtë...

Champions League/ 16 skuadra zbresin në fushë, zbuloni përballjet interesante të mbrëmjes së sotme

para 4 muajve - Newsport

Sot, do të luhen tetë takimet e tjera të fazës së grupeve në Champions League. 16 skuadra zbresin në fushë në orën 20:45. Në sy bien përballjet Liverpul – Sevilja apo Dortmund – Totenhem. Ashtu si mbrëmjen...

Real Madrid – Apoel Nicosia, formacionet e mundshme

para 4 muajve - Sovrani

Real Madridi do t’a pres sonte në ‘Santiago Bernabeu’ me fillim nga ora 20:45 Apoel Nicosian në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Sulmi i ‘Los Blancos’ do të jetë i frikshëm për...

Lukaku i ngazëllyer me fitoren ndaj Baselit

para 4 muajve - Zhurnal

Sulmuesi i Manchester United, Romelu Lukaku, ka treguar ngazëllim të madh pas fitores ndaj Baselit. Ai u shpreh se të gjithë te United po punojnë për të fituar. Djajtë e Kuq nuk patën aspak probleme ndaj...

Rakitic: Jemi në formë të mirë

para 4 muajve - Zhurnal

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, u shpreh shumë i kënaqur pas demolimit të Juventusti. Barcelona e shkatërroi Juventusin me rezultat 3-0 falë një paraqitje dominuese. Ishte Messi ai që shënoi dy...

Barca që 23 ndeshje në grup pa humbje, me numër golash monstruoz

para 4 muajve - Zhurnal

Barcelona ka vazhduar dominimin e madh në Ligën e Kampionëve. Katalanasit janë plot 23 ndeshje pa humbje në fazën grupore. Fitorja e radhës erdhi ndaj Juventusit me rezultat 3-0. Nga 23 ndeshjet e fundit...

Rakitic: Jemi në formë të mirë

para 4 muajve - Telegrafi

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, u shpreh shumë i kënaqur pas demolimit të Juventusti. Barcelona e shkatërroi Juventusin me rezultat 3-0 falë një paraqitje dominuese. Rakitic shënoi golin e dytë...

Statistikat e frikshme të sulmit të Barcelonës

para 4 muajve - Infokusi

Barcelona ka vazhduar dominimin e madh në Ligën e Kampionëve. Katalanasit janë plot 23 ndeshje pa humbje në fazën grupore. Fitorja e radhës erdhi ndaj Juventusit me rezultat 3-0. Nga 23 ndeshjet e fundit...

Formacionet: Real Madrid – APOEL

para 4 muajve - Gazeta Express

Real Madridi e pret sonte APOEL-in në kuadër të xhiros së parë të fazës grupore në Ligë të Kampionëve. Real Madrid nuk e ka ftuar fare talentin e ri Marco Asencion dhe Karim Benzeman e lënduar, transmeton...

Lojtari i Juventusit: Messi është i pabesueshëm

para 4 muajve - GazetaBlic

Rodrigo Bentancur ka thënë se Leo Messi vjen nga njëplanet tjetër pasi Juventus humbi 3 me 0 ndaj Barcelonës me dy gola të yllit argjentinas në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Për vetë...

Lukaku i ngazëllyer me fitoren ndaj Baselit

para 4 muajve - Telegrafi

Sulmuesi i Manchester United, Romelu Lukaku, ka treguar ngazëllim të madh pas fitores ndaj Baselit. Ai u shpreh se të gjithë te United po punojnë për të fituar. Djajtë e Kuq nuk patën aspak probleme ndaj...

Super Messi kundër Juventusit, ja çfarë ndodhi në Itali

para 4 muajve - Lajmi.net

. Lionel Messi shkëlqeu kundër Juventusit duke realizuar dy gola në fitoren 3:0. Kurse, mediat italiane e kanë përshkruar si “jashtëtokësore” paraqitjen e tij ndaj “Bianconerëve”, përcjell “lajmi.net”....

VIDEO/ Barcelona hakmerret ndaj Juventusit, fitore e thellë dhe thirrje për pavarësi në “Camp Nou”

para 4 muajve - Koha Jone

Barcelona i ka dhënë dje një leksion Juventusit në sfidën e parë të Grupit D të Ligës së Kampionëve. Katalanasit të cilët i pritën miqtë me banderola për pavarësinë e Katalonjës fituan me rezultatin e...

Çfarë Messi, tetë gola në start të edicionit

para 4 muajve - Indeks online

Lionel Messi vazhdon të jetë i njëjti, jashtëtokësor në fushë. Ylli i Barcelonës e ka nisur edhe një edicion të frikshëm duke qenë i pakapshëm për kundërshtarët. Forma e tij u tregua edhe mbrëmë ndaj Juventusit...

Real “injoron” APOEL-in, zbulohet formacioni i madrilenëve

para 4 muajve - Newsport

Real Madrid do të luajë sonte kundër APOEL-it në kuadër të fazës së grupeve në Champions League. “Mundo Deportivo” ka publikuar formacionet e mundshme të këtyre dy ekipeve. Në sy bie që kampionët e Spanjës...

Barca që 23 ndeshje në grup pa humbje, me numër golash monstruoz

para 4 muajve - Telegrafi

Barcelona ka vazhduar dominimin e madh në Ligën e Kampionëve. Katalanasit janë plot 23 ndeshje pa humbje në fazën grupore. Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Barcelona Fitorja e radhës erdhi ndaj Juventusit...

Young: Gjithmonë mirë të fitosh në shtëpi

para 4 muajve - Telegrafi

Ashley Young u shpreh tejet i kënaqur me fitoren ndaj Baselit në shtëpi. United demoloi skuadrën zvicerane duke dominuar totalisht takimin. Young u shpreh i ngazëllyer pasi u kthye në formacion për Djajtë...

Messi jashtëplanetar këtë sezon, statistika e golave që dëshmon se ai është lideri i Barcës

para 4 muajve - Almakos

Lionel Messi po tregon formë jo normale në sezonin e ri. Jo vetëm në La Liga, Messi dëshmoi supremacinë edhe ndaj Juventusit në Camp Nou. Messi shënoi plot dy gola ndaj Juventusit dhe ishte pranë hettrikut...

Ylli i Juventusit: Messi është nga një planet tjetër

para 4 muajve - Ina

Rodrigo Bentancur ka thënë se Leo Messi vjen nga një planet tjetër pasi Juventus humbi 3 me 0 ndaj Barcelonës me dy gola të yllit argjentinas në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Për vetë...

Këto janë fjalët e trajnerit të Barcelonës pas fitores ndaj Juventusit

para 4 muajve - Gazeta Express

. Valverde: E kemi mposhtur finalistin e vitit të kaluar Ernesto Valverde e ka festuar fitoren e Barcelonës ndaj Juventusit të martën mbrëma si një fillim të ri në Ligë të Kampionëve. Trajneri i “Blaugrana”...

Barcelona hakmerret ndaj Juventusit, shkëlqen Leo Mesi

para 4 muajve - Ina

Barça mposht “Zonjën” italiane 3-0, ka fitore të thella edhe për PSG-në e Çelsin. Bajerni e Junajtid bëjnë detyrën, kurse Roma barazon me Atletikon U luajtën dje ndeshjet e para në grupe të UEFA Champions...

Championsi: Barça leksion Juves. OK edhe Bayern e PSG

para 4 muajve - Gazeta Shqip

3 gola për  një fitore identike si ajo e Juventusit  disa muaj më parë. Barcelona hakmerret ndaj bardhezinjëve për atë eliminim në cerekfinalet e Championsit sezonin e kaluar, pasi me një super Leo Messi,...

Cristiano Ronaldo shënon supergol në stërvitje

para 4 muajve - Arbresh

Real Madridi fillon mbrojtjen e titullit në Ligë të Kampionëve me ndeshjen në shtëpi ndaj Apoel Nicosias mbrëmjen e së mërkurës. ‘Los Blancos’ janë favorit për të hapur sezonin evropian me tri pikë dhe...

Lukaku i ngazëllyer me fitoren ndaj Baselit

para 4 muajve - Almakos

Sulmuesi i Manchester United, Romelu Lukaku, ka treguar ngazëllim të madh pas fitores ndaj Baselit. Ai u shpreh se të gjithë te United po punojnë për të fituar. Djajtë e Kuq nuk patën aspak probleme ndaj...

Ylli i Juventusit: Messi është nga një planet tjetër

para 4 muajve - Gazeta Express

. Rodrigo Bentancur ka thënë se Leo Messi vjen nga një planet tjetër pasi Juventus humbi 3 me 0 ndaj Barcelonës me dy gola të yllit argjentinas në kuadër të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Për vetë...

Barcelona hakmerret ndaj Juventusit, shkëlqen Leo Mesi

para 4 muajve - Sot News

Barça mposht “Zonjën” italiane 3-0, ka fitore të thella edhe për PSG-në e Çelsin. Bajerni e Junajtid bëjnë detyrën, kurse Roma barazon me Atletikon U luajtën dje ndeshjet e para në grupe të UEFA Champions...

Barcelona “hakmerret” ndaj Juventusit

para 4 muajve - Infokusi

Barcelona ka triumfuar 3-0 ndaj Juventusit në ndeshjen e parë në fazën e grupeve të Champions League, duke u hakmarrë disi për atë eliminim të vjetshëm nga ky kompeticion në gjysmëfinale ndaj kampionëve...

Young: Gjithmonë mirë të fitosh në shtëpi

para 4 muajve - Almakos

Ashley Young u shpreh tejet i kënaqur me fitoren ndaj Baselit në shtëpi. United demoloi skuadrën zvicerane duke dominuar totalisht takimin. Young u shpreh i ngazëllyer pasi u kthye në formacion për Djajtë...

Barca që 23 ndeshje në grup pa humbje, me numër golash monstruoz

para 4 muajve - Almakos

Barcelona ka vazhduar dominimin e madh në Ligën e Kampionëve. Katalanasit janë plot 23 ndeshje pa humbje në fazën grupore. Lexo po ashtu: Fitorja e radhës erdhi ndaj Juventusit me rezultat 3-0. Nga 23...

Barcelona – Juventus, futbollistin e njohur e pret suspendimi?

para 4 muajve - Lajmi.net

.

Performanca impresive e Lionel Messit kundër Juventusit

para 4 muajve - Arbresh

Lionel Messi shfaqi një performancë të jashtëzakonshme mbrëmjen e së martës. Barcelona mori hakun e eliminimit sezonin e kaluar nga Liga e Kampionëve në duart e Juventusit në ndeshjen e mbrëmjes të së...

Real Madrid – APOEL, formacionet e ndeshjes në Bernabeu

para 4 muajve - Lajmi.net

Real Madrid ndeshet sonte me APOEL-in në Ligën e Kampionëve, këto janë formacionet e mundshme të skuadrave.

Real Madrid – APOEL, formacionet e ndeshjes në Bernabeu

para 4 muajve - Lajmi.net

. Real Madrid (4-3-3) : Navas; Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo; Kroos, Casemiro, Modric; Isco, Mayoral, Asensio. APOEL (4-4-2) : Waterman; Milanov, Rueda, Carlao, Lago; Ebecilio, Morais, Vinicius, Farias; de Camargo, Efrem

Barazim në Romë, Chelsea deklason Qarabagun

para 4 muajve - Gazeta e re

Roma dhe Atletico Madridi kanë luajtur pa gola. Kryendeshja e Grupit C u mbyll baras në “Olimpico”, 0:0. Në ndeshjen tjetër, Chelsea shkatërroi Qarabagun, 6:0. Golat i shënuan Pedro, Zappacosta, Azpiliqueta,...

Karikatura e ditës: Ja si duhet t’a zgjojë Zidane nga ‘gjumi i rëndë’ Ronaldon

para 4 muajve - Sovrani

Sulmuesi i Real Madridit Cristiano Ronaldo po e vuan dënimin prej 5 ndeshjeve mos lojë, por tani është në prag të përfundimit të tij. Karikatura e ditës nga ‘Goal.com’ i është kushtuar pikërisht atij dhe...

Asnjë ofertë për Paulo Dybalan nga Barcelona

para 4 muajve - Arbresh

Drejtori ekzekutiv i Juventusit, Giuseppe Morata ka mohuar raportet se ka pranuar një ofertë nga Barcelona për sulmuesin Paulo Dybala. Ylli i ri është kërkuar nga Barcelona dhe spekulimet rreth transferimit...

Shikojeni çfarë kanë bërë pas ndeshjes Messi dhe Buffon

para 4 muajve - Lajmi.net

.

Barça 23 ndeshje pa humbje në grupe, por shikoni sa gola ka shënuar

para 4 muajve - Sovrani

Duket se trajneri Ernesto Valverde ka gjetur rrugën e duhur për t’a stabilizuar Barcelonën përkundër largimeve dhe thashethemeve të shumta gjatë merkatos verore. Të martën katalanasit e nisën me fitore...

Buffon: Messi është shumë më i mirë se Ronaldo

para 4 muajve - Gazeta e re

Buffon mbrëmë i pranoi dy gola nga Lionel Messi, në ndeshjen ndërmjet Juventusit dhe Barcelonës, që përfundoi me fitore të blaugranëve 3-0. Pas ndeshjes, Buffon dhe Messi u përshëndeten në mënyrë miqësore...

E mposhti me lehtësi Juventusin, ja çfarë thotë Valverde

para 4 muajve - Sovrani

Ernesto Valverde e festoi triumfin 3-0 të Barcelonës ndaj Juventusit në fillimin e maratonës në Ligën e Kampionëve. Pas ndeshjes, ai u shpreh tejet i lumtur për faktin se skuadra e tij e ka mposhtur finalistin...

“Lionel Messi nga një planet tjetër”

para 4 muajve - Arbresh

Rodrigo Bentancur ka thënë se Lionel Messi është “nga një planet tjetër” pas disfatës së Juventusit 3 me 0 ndaj Barcelonës, ku shkëlqeu ylli argjentinas. Ishte një fillim befasues për mesfushorin 20 vjeçarin,...

Young: Gjithmonë mirë të fitosh në shtëpi

para 4 muajve - Insajderi

Ashley Young u shpreh tejet i kënaqur me fitoren ndaj Baselit në shtëpi. United demoloi skuadrën zvicerane duke dominuar totalisht takimin. Young u shpreh i ngazëllyer pasi u kthye në formacion për Djajtë...

Barca që 23 ndeshje në grup pa humbje

para 4 muajve - Insajderi

Barcelona ka vazhduar dominimin e madh në Ligën e Kampionëve. Katalanasit janë plot 23 ndeshje pa humbje në fazën grupore. Fitorja e radhës erdhi ndaj Juventusit me rezultat 3-0. Nga 23 ndeshjet e fundit...

Barca që 23 ndeshje në grup pa humbje, me numër golash monstruoz

para 4 muajve - Bota Press

Barcelona ka vazhduar dominimin e madh në Ligën e Kampionëve. Katalanasit janë plot 23 ndeshje pa humbje në fazën grupore. Fitorja e radhës erdhi ndaj Juventusit me rezultat 3-0. Nga 23 ndeshjet e fundit...

Ky është ylli i Juventusit që mbeti i ‘shtangur’ nga Messi: Ai është nga një tjetër planet

para 4 muajve - Sovrani

Barcelona doli triumfuese me rezultat të pastër 3-0 në ndeshjen e parë të fazës së grupeve ndaj kampionëve të Italisë, Juventusit, transmeton Sovrani.info. Ajo që i befasoi të gjithë në formacionin e ‘Zonjës...

Goleada në Champions, Barcelona “hakmerret” ndaj Juventusit

para 4 muajve - Top Channel

Barcelona ka triumfuar 3-0 ndaj Juventusit në ndeshjen e parë në fazën e grupeve të Champions League, duke u hakmarrë disi për atë eliminim të vjetshëm nga ky kompeticion në gjysmëfinale ndaj kampionëve...

Çfarë bëri Xhaka në “Old Trafford” sonte?

para 4 muajve - Lajmi.net

Taulant Xhaka ka bërë paraqitje shumë të mirë ndaj Manchester Unitedit në humbjen e Baselit 3:0, duke u notuar si më i miri te zviceranët.

FOTO/ Celtic-PSG, tifozi futet në fushë dhe sulmon Kylian Mbappe

para 4 muajve - BalkanWeb

Skuadra skoceze, Celtic, mund të përballet me dënim të rëndë nga UEFA për organizim të dobët të ndeshjes në Ligën e Kampionëve, ku një tifoz hyri lehtësisht në fushë dhe tentoi të sulmonte futbollistin...

Super Messi, Barcelona deklason JuventusinPrishtinë

para 4 muajve - RTV 21

Ylli argjentinas realizoi dy gola në fitoren e pastër 3:0 të Barcelonës ndaj Juventusit E udhëhequr nga një Lionel Messi në formën më të mirë, Barcelona ka shkatërruar Juventusin duke e mposhtur 3:0 në...

Barcelona deklasoi Juventusin

para 4 muajve - Alsat-M

Ylli argjentinas realizoi dy gola në fitoren e pastër 3:0 të Barcelonës ndaj Juventusit. E udhëhequr nga një Lionel Messi në formën më të mirë, Barcelona ka shkatërruar Juventusin duke e mposhtur 3:0 në...

Mbappe i shpëton për mrekulli agresionit të tifozit skocez që futet në fushë për ta goditur

para 4 muajve - Syri

Në stadiumin e Celticut ndodhi një incident i shëmtuar në sfidën Celtic-PSG, e fituar nga francezët me shifrat e thella 5-0, shkruan SYRI.net . Një tifoz u fut në fushë për të goditur sulmuesin e PSG-së,...

Ja sa gola i ka shënuar Messi në Ligën e Kampionëve, i duhen edhe kaq për ta arritur Ronaldon

para 4 muajve - GazetaBlic

Leo Messi ka shënuar golin e 96-të në Ligën e Kampionëve. Ylli i Barcelonës, Leo Messi, shkëlqeu në ndeshjen ndaj Juventusit, duke shënuar dy gola në fitoren 3:0, shkruan Gazeta Blic Me dy golat e shënuar...

Starton Championsi, Barça leksion Juves. OK edhe Bayern e PSG

para 4 muajve - SuperSport

3 gola për  një fitore identike si ajo e Juventusit  disa muaj më parë. Barcelona hakmerret ndaj bardhezinjëve për atë eliminim në cerekfinalet e Championsit sezonin e kaluar, pasi me një super Leo Messi,...

Manchester United 3–0 Basel, notat e lojtarëve

para 4 muajve - Telegrafi

Manchester United e ka mposhtur Baselin me rezultat 3-0. Në këtë ndeshje shkëlqeu Romelu Lukaku që shënoi një herë duke o notuar me notën 8.6. Paraqite të mirë kishte edhe Young që mori notën 8.5. Taulant...

Chelsea e Unitedi fitojnë pa mund në ?Champions?

para 4 muajve - Albeu

Chelsea ka poshtëruar Qarabagun me gjashtë gola në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, ndersa Manchester Unitedi mposhti 3 me 0 Baselin në Old Trafford. Golat për Chelsean i realizuan Pedro, Zapacosta,...

FOTO/ Nota që mori Taulant Xhaka ndaj Manchesterit do t’ju surprizojë

para 4 muajve - Syri

Manchester United e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve, duke mposhtur 3-0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë për skuadrën zvicerane. Marouane Fellaini (35’), Romelu Lukaku...

Notat e lojtarëve – Celtic 0:5 PSG, godet trinomi i tmerrit

para 4 muajve - Telegrafi

Paris Saint Germain ka shkatërruar Celticun në Glasgow. Dy gola nga Cavani, një nga Neymar dhe një nga Mbappe kompletuan rezultatin bashkë me një autogol. Treshja e frikshme e PSG-së dominon edhe në notat...

Roma – Atletico Madridi, notat e lojtarëve

para 4 muajve - Telegrafi

Roma dhe Atletico Madridi kanë barazuar 0:0 në ndeshjen e parë mes tyre në fazën e  grupeve. Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Saul Niguez që është notuar me notën 9.4. Ai qëlloi shtyllën dy herë në këtë...

Messi i shënoi Buffonit për herë të parë në karrierë

para 4 muajve - Zeri

Lionel Messi nuk i kishte shënuar kurrë më parë gol Gianluigi Buffonit, shkruan zeri.info. Mirëpo, ylli argjentinas e theu tabunë sonte, duke shënuar dy herë ndaj portierit legjendar italian, të cilin...

Barcelona-Juventus, notë e “çmendur” për Messin

para 4 muajve - Lajmi.net

. Leo Messi është notuar me 9.3 për paraqitjen ndaj Juventusit. Më poshtë i keni notat komplete të lojtarëve. Barcelona fitoi me rezultat të thellë, 3:0. / Lajmi.net/

Vlerësimet e lojtarëve: Xhaka më i miri në fushë ndaj Manchester Unitedit

para 4 muajve - GazetaBlic

Taulant Xhaka ishte ndër më të mirët në fushë për Baselin, ndaj Manchester Unitedit. Baseli i Taulant Xhakës u mposht me rezultat të thellë 3:0 nga Manchester Unitedi në “Old Trafford”, përcjell Gazeta...

Messi theu ‘tabunë’, ja nota që u vlerësua ‘pleshti’ pas dopjetës që i shënoi Juventusit

para 4 muajve - Syri

Messi është vlerësuar si më i miri në fitoren e Barcelonës ndaj Juventusit në “Camp Nou”. Barcelona është treguar e fortë për Juventusin, duke e mposhtur me rezultatin e pastër 3-0. Në këtë ndeshje shkëlqeu...

Barcelona 3-0 Juventus, vlerësimi i lojtarëve

para 4 muajve - Telegrafi

Barcelona ia ka shënuar tre gola Juventusit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Në këtë mënyrë kataluansit morën tri pikët e para në Grupin D. Natyrisht se më meritori për fitoren...

Champions League/ Chelsea shkatërron Qarabag-un e Agollit, fitojnë Manchester United, Bayern e Paris SG

para 4 muajve - BalkanWeb

GRUPI A Benfica-CSKA Moskow 1-2 51-Seferovic, 63-Vitinho, 71-Zhamaletdinov Manchester United-Bazel 3-0 35-Fellaini, 53-Lukaku, 84-Rashford GRUPI B Bayern Mynich-Anderlecht 3-0 12-Lewandowski, 65-Alcantara,...

Roma ? Atletico Madrid ndahen në paqe

para 4 muajve - Albeu

Roma dhe Atletico kanë barazuar 0:0 në “ Olimpico ”. Roma dhe Atletico Madridi kanë ndarë pikët pasi barazuan 0:0 në “ Olimpico ”, në ndeshjen e parë të fazës së Grupeve në Ligën e Kampionëve. Dyja klubet...

Notat e lojtarëve – Bayern 3:0 Anderlecht

para 4 muajve - Telegrafi

Bayern Munichu ka shënuar fitore bindëse ndaj Anderlechtit në Allianz Arena. Më i miri në këtë takim pa asnjë dilemë ishte Thiago Alcantara i cili mori notën 9.6 në këtë takim. Ai u ndihmua nga Leëa, Kimmich...

Neymar – Mbappe – Cavani marshojnë në Skoci për fitore

para 4 muajve - Telegrafi

Paris Saint-Germain ka bërë proces të shkurtër me Celticun në Celtic Park duke realizuar fitore bindëse prej 3-0. Pjesa e parë filloi shumë pozitivisht për PSG-në. Idetë e qarta për parizienët u shfaqën...

Barcelona – Juventus, kjo është nota marramendëse e Messit

para 4 muajve - Gazeta Express

. Messi është vlerësuar si më i miri në fitoren e Barcelonës 3:0 ndaj Juventusit në “Camp Nou”. Barcelona është treguar e fortë për Juventusin, duke e mposhtur 3:0 në “Camp Nou”, shkruan Gazeta Express....

Kështu duken Grupet A,B,C e D të Championsit pas ndeshjeve të sontme

para 4 muajve - Zeri

Barcelona e ka deklasuar Juventusin, të cilin e ka mposhtur me rezultat të thellë 3:0, në ndeshjen e zhvilluar sonte, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Lionel Messi ka qenë i pandalshëm...

Champions League,Chelsea dhuron spektakël,PSG shënon 5, bie Juve

para 4 muajve - Shqiptarja

Kanë përfunduar ndeshjet e para të grupeve në Champions League, ku nuk ka munguar spektakli nga skuadrat e mëdha. Chelsea ka mposhtur miqtë e Qarabag, duke u shënuar 6 gola. Skuadra nga Azebajxhan nuk...

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - GazetaBlic

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e katër grupeve të para në Ligën e Kampionëve. Fitoren më të thellë e shënoi Chelsea, me rezultat 6:0, derisa Barcelona e fitoi kryendeshjen me Juventusin, me rezultat...

Barcelona hakmerret ndaj Juventusit, fitore e thellë dhe thirrje për pavarësi në “Camp Nou”

para 4 muajve - BalkanWeb

Barcelona i ka dhënë një leksion Juventusit në sfidën e parë të Grupit D të Ligës së Kampionëve. Katalanasit të cilët i pritën miqtë me banderola për pavarësinë e Katalonjës fituan me rezultatin e thellë...

Man United – Basel, kjo është nota e Taulant Xhakës

para 4 muajve - Gazeta Express

. Manchester Unitedi e ka mposhtur 3:0 Baselin në “Old Trafford”. Manchester Unitedi e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve duke e mposhtur 3:0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë...

Bayerni i fortë për Anderlechtin

para 4 muajve - Koha.net

Bayern Munichu ka nisur me fitore sezonin e ri në Ligën e Kampionëve. Kampioni gjerman mposhti 3 me 0 Anderlechtin në Allianz Arena. Serinë e golave për Bayernin e nisi Robert Lewandowski që realizoi nga...

Barcelona mund pastër Juventusin, shkëlqen Messi me 2 gola

para 4 muajve - NOA

Përfundojnë disa prej takimeve të luajtura gjatë mbrëmjes së sotme, të vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve. Në takimin më të rendësishëm të mbrëmjes së sotme, mes Barcelonës dhe Juventusit,...

Messi fundos Juventus

para 4 muajve - Klan Kosova

Lionel Messi ka shënuar golin e tij të dytë dhe të tretin të Barcelonës në përballjen e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve ndaj Juventus. Interesante

Barça tregon klasin ndaj Juventus

para 4 muajve - Klan Kosova

Të përzgjedhurit e Ernesto Valverde u treguan më të fortë se ata të Massimiliano Allegri, duke fituar me plot meritë sfidën e parë të këtij edicioni të Champions Barcelona ka mposhtur Juventus me rezultat...

Bayerni i sigurt ndaj Ancerlechtit, start pozitiv në LK

para 4 muajve - Telegrafi

Bayern Munichu ka arritur të shënojë fitore komode në hapje të kampanjës në Ligën e Kampionëve. Bavarezët mposhtën Anderlechtin me rezultat 3-0. Bayerni dominoi nga fillimi i takimit duke mbajtur skuadrën...

Hakmerret Barca, nënshtron Juven në Camp Nou

para 4 muajve - Telegrafi

Barcelona është treguar skuadër tepër e fortë për Juventusin në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua të martën mbrëma në Camp Nou. Katalunasit fituan me rezultat 3-0 përballë...

Chelsea shkatërron Qarabagun, Roma dhe Atletico ndahen baras

para 4 muajve - Telegrafi

Chelsea ka shkatërruar Qarabagun duke e mposhtu me rezultat 6-0. Ndeshjen e nisi Pedro me gol që në minutën e 7-të. Pas tij shënoi edhe Zappacosta në minutën e 30-të, rezultat me të cilën u mbyll pjesa...

Taulant Xhaka zhvillon 90 minuta ndaj Manchester United, FC Basel fillon me humbje në Champion League

para 4 muajve - Radio Vala

Manchester, me 12 Shtator 2017 Kampioni i Zvicrës, FC Basel është mundur 3:0 nga Manchester United në ndeshjen e parë të sezonit 2017/2018 në Champions League, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Fellaini,...

VIDEO/ Barcelona shkatërron Juventusin

para 4 muajve - Syri

Barcelona ka mposhtur me rezultatin 3-0 Juventusin, duke u hakmarrë për eliminimin e vitit të kaluar. Golat për Barcën i shënuan Leo Messi (2) dhe Ivan Rakitic. Golat e shënuar sonte, ishin të parët për...

Kjo është nota e Leo Messit pasi shkëlqeu ndaj Juventusit

para 4 muajve - GazetaBlic

Lionel Messi është lojtari i ndeshjes Barcelona – Juventus. Argjentinasi shkëlqeu me dy gola në këtë takim, ku blaugranët fituan thellë 3:0, raporton Gazeta Blic Messi ishte dukshëm më i miri në këtë ndeshje,...

Champions League/ Mbrëmje me bollëk golash, shpërthejnë të mëdhatë

para 4 muajve - Syri

U mbyllën ndeshjet e para të grupeve A, B, C, D të Champions League, të cilat prodhuan bollëk golash, njofton SYRI.net . Mbrëmja e sotme nuk pati shumë suprriza, me ekipet pretendente që fituan pastër....

Neymari e Mbappe debutojnë me gola për PSG-në në “Champions”

para 4 muajve - Koha.net

Transferimet e reja të Paris Saint-Germainit, Neymar dhe Kylian Mbappe ishin në listën e shënuesve në fitoren e lartë që parisienët e arritën ndaj Celticut në ndeshjen e parë të grupeve në Ligën e Kampionëve....

Chelsea shkatërroi Qarabagun e Agollit

para 4 muajve - Aktuale

Chelsea e ka mposhtur 6:0 Qarabagun në “Stamford Bridge”. Chelsea e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 6:0 në “Stamford Bridge” Qarabagun e mbrojtësit shqiptar,...

Nuk ka fitues në ndeshjen Roma – Atletico Madrid

para 4 muajve - Gazeta Express

. Roma dhe Atletico Madridi kanë barazuar 0-0 në “Olimpico”, në ndeshjen e parë të fazës së Grupeve në Ligën e Kampionëve. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Manchester United shkelë Baselin

para 4 muajve - Lajmi.net

. Manchester United e ka nisur me fitore këtë edicion të Ligës së Kampionëve. Djajtë e Kuq fituan 3:0 ndaj Baselit. Golat për Unitedin i realizuan Fellaini, Lukaku dhe Rashford. Për mysafirët luajti kosovari Taulant Xhaka.

Barazim në Romë, Chelsea deklason Qarabagun

para 4 muajve - Lajmi.net

. Roma dhe Atletico Madridi kanë luajtur pa gola. Kryendeshja e Grupit C u mbyll baras në “Olimpico”, 0:0. Në ndeshjen tjetër, Chelsea shkatërroi Qarabagun, 6:0. Golat i shënuan Pedro, Zappacosta, Azpiliqueta,...

Barcelona merr hak kundër Juventusit

para 4 muajve - Albeu

Barcelona ka mundur Juventusin me rezultat 3 me 0 në Camp Nou, për t’u hakmarrë për eliminimin nga Liga e Kampionëve sezonin e kaluar. Në formë të jashtëzakonshme në ndeshjen e parë të grupeve ishte Leo...

Man United i fortë për Baselin e Taulant Xhakës

para 4 muajve - Gazeta Express

​Manchester Unitedi e ka mposhtur 3:0 Baselin. Manchester Unitedi e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve duke e mposhtur 3:0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë për skuadrën...

Bayerni fiton pastër ndaj Anderlechtit

para 4 muajve - Gazeta Express

Bayern Munich e ka mposhtur 3:0 Anderlechtin në “Allianz Arena”. Bayern Munichu e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 3:0 Anderlechtin në “Allianz...

Barcelona e fortë për Juventusin, shkëlqeu Leo Messi

para 4 muajve - Gazeta Express

​Barcelona e ka mposhtur 3:0 Juventusin në “Camp Nou”. Barcelona është treguar e fortë për Juventusin, duke e mposhtur 3:0 në “Camp Nou”, shkruan Gazeta Express. Në këtë ndeshje shkëlqeu Lionel Messi duke...

Barça deklason Juven, fitojnë bindshëm skuadrat e mëdha

para 4 muajve - Zeri

Barcelona e ka deklasuar Juventusin, të cilin e ka mposhtur me rezultat 3:0, në ndeshjen e zhvilluar sonte, shkruan zeri.info. Lionel Messi ka qenë i pandalshëm për Bianconeri duke shënuar dy gola, ndërsa...

Chelsea shkatërroi Qarabagun e Agollit

para 4 muajve - Gazeta Express

​Chelsea e ka mposhtur 6:0 Qarabagun në “Stamford Bridge”. Chelsea e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 6:0 në “Stamford Bridge” Qarabagun e mbrojtësit shqiptar,...

Chelsea e Unitedi fitojnë me lehtësi në “Champions”

para 4 muajve - Koha.net

Chelsea ka poshtëruar Qarabagun me gjashtë gola në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, derisa Manchester Unitedi mposhti 3 me 0 Baselin në Old Trafford. Golat për Chelsean i realizuan Pedro, Zapacosta,...

Barcelona shkatërron Juventusin

para 4 muajve - Aktuale

Barcelona e shkatërron Juventusin në “Camp Nou”. Katalunasit fituan me rezultat të pastër, 3:0. Golat për Barcën i shënuan Leo Messi (2) dhe Ivan Rakitic. Golat e shënuar sonte, ishin të parët për Messin ndaj Gianluigi Buffon.

Barcelona shkatërron Juventusin

para 4 muajve - Lajmi.net

Barcelona e shkatërron Juventusin në “Camp Nou”. Katalunasit fituan me rezultat të pastër, 3:0. Golat për Barcën i shënuan Leo Messi (2) dhe Ivan Rakitic. Golat e shënuar sonte, ishin të parët për Messin...

Chelsea shënon fitore me rezultat “shkatërrues”, fiton edhe Manchester Unitedi

para 4 muajve - GazetaBlic

Chelsea ka shënuar fitoren më të thellë të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve. Kampioni i Anglisë, Chelsea, është rikthyer furishëm në Ligën e Kampionëve këtë vit, përcjell Gazeta Blic Ekipi i Antonio Contes...

Live “Champions League”/ Barcelona shpërfytyron Juventusin, Chelsea i shënon 5 Qarabag-ut të Agollit

para 4 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Mbappe, Neymar dhe Cavani sulmi i frikshëm, fiton PSG-ja

para 4 muajve - Indeks online

Sulmi i Paris Saint Germain me Mbappen, Neymarin dhe Cavanin është vërtetë i fuqishëm. Këtë e konfirmon edhe fitorja e PSG-së kundër Celticut në Skoci, shkruan IndeksOnline. Parisi mposhti 5 me 0 kampionin...

Barcelona merr hak kundër Juventusit

para 4 muajve - Indeks online

Skuadra e Barcelonës merr hak kundër kampionit të Italisë, Juventus. Klubi i Barcelonës e mposhti me rezultat befasues Juventusin në “Camp Nou” 3 me 0, shkruan IndeksOnline. Golat për ekipin e Valverdes...

Bayerni arkëton tre pikë kundër Anderlecht

para 4 muajve - Indeks online

Bayern Munchen me lehtësi e ka mposhtur kampionin e Belgjikës, Anderlecht në “Allianz Arena”. Gjermanët fituan me rezultat 3 me 0, përkundër se ishin me një futbollist më shumë që nga minuta e 11-të. Golat...

Chelsea e nisë furishëm, “1 me 0 në sete”

para 4 muajve - Indeks online

Skuadra e Chelseat e ka nisur furishëm aventurën në Ligën e Kampionëve, shkruan IndeksOnline. Kampioni i Premier Ligës, mposhti kampionin e Azerbajxhanit Qarabag me rezultat të thellë 6 me 0. Golat për...

Barça i hakmerret Juves

para 4 muajve - Koha.net

Barcelona ka mposhtur Juventusin me rezultat 3 me 0 në Camp Nou, për t’u hakmarrë për eliminimin nga Liga e Kampionëve sezonin e kaluar. Në formë të jashtëzakonshme në ndeshjen e parë të grupeve ishte...

Barcelona e frikshme për Juventusin, shkëlqeu Leo Messi

para 4 muajve - GazetaBlic

Barcelona ka shënuar fitore të thellë ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve. Barcelona e mposhti Juventusin në ndeshjen e parë të sezonit të Ligës së Kampionëve, me rezultatin e thellë 3:0 në “Camp Nou,...

SuperMessi shënon golin e tretë të Barcës

para 4 muajve - Telegrafi

Është duke vazhduar loja e mirë e Barcelonës kundër Juventusit në Camp Nou. Blaugranët e kanë shënuar edhe golin e tretë kundër Biancionerëve. Dhe ishte sërish lojtari më i mirë i katalunasve, Lionel Messi,...

Live “Champions League”/ Shpërfytyrohet Juventusi, Barcelona udhëheq 3-0

para 4 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Nota që mori Taulant Xhaka ndaj Manchesterit do t’ju surprizojë

para 4 muajve - Tetova Sot

Manchester United e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve, duke mposhtur 3-0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë për skuadrën zvicerane. Marouane Fellaini (35’), Romelu Lukaku...

Chelsea-Qarabag, dy gola të shpejtë

para 4 muajve - Lajmi.net

Realizojnë Bakayoko dhe Batshuayi. Chelsea po e shkatërron Qarabagun 5:0.

Rakitiq dyfishon avantazhin e Barçës

para 4 muajve - Klan Kosova

Ivan Rakitiq ka shënuar golin e dytë për Barcelonën në përballje me Juventus, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Interesante

Nuk ndalet Barcelona, nuk ndalet Leo Messi

para 4 muajve - Gazeta Express

Barcelona ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Juventusit në ndeshjen që po zhvillohet në “Camp Nou”. Për 3:0 shënoi Leo Messi në minutën e 69’të, që ishte goli i dytë për të në këtë ndeshje. Bëje LIKE dhe...

Rakitic e dyfishon epërsinë për Barcën

para 4 muajve - Telegrafi

Barcelona e ka realizuar edhe golin e dytë kundër Juventusit në Camp Nou. Katalunasit e kanë nisur në mënyrë të rrezikshme fraksionin e dytë dhe kanë arritur ta dyfishojnë epërsinë. Lionel Messi vazhdon...

Live “Champions League”/ Barcelona dyfishon ndaj Juves, Te Paris SG shënon i gjithë sulmi

para 4 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Messi shënon super-gol ndaj Juventusit

para 4 muajve - Lajmi.net

Përsëri Leo Messi shënon ndaj Juventusit. Barcelona po fiton 3:0.

Nuk ka fitues në ndeshjen Roma – Atletico Madrid

para 4 muajve - Tetova Sot

Roma dhe Atletico kanë barazuar 0:0 në “Olimpico”. Roma dhe Atletico Madridi kanë ndarë pikët pasi barazuan 0:0 në “Olimpico”, në ndeshjen e parë të fazës së Grupeve në Ligën e Kampionëve. Dyja klubet...

Lukaku shënon golin e dytë të Unitedit

para 4 muajve - Telegrafi

Manchester Unitedi e ka shënuar edhe golin e dytë kundër Baselit. Djajtë e Kuq po shkojnë drejt fitores në ndeshjen që po zhvillohet në Old Trafford. Daley Blind dhuroi një harkim të bukur në zonë, të...

Live “Champions League”/ Barcelona dyfishon shifrat, pas Messi-t shënon edhe Rakitiç,

para 4 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Fantastik Messi

para 4 muajve - Indeks online

Lionel Messi ka shënuar golin e dytë personal dhe të tretin për skuadrën e Barcelonës kundër Juventusit. Argjentinasi shënoi një super gol në minutën e 68-të, shkruan IndeksOnline Lionel Messi Goal HD...

Manchester United 3–0 Basel, notat e lojtarëve

para 4 muajve - Almakos

Manchester United e ka mposhtur Baselin me rezultat 3-0. Në këtë ndeshje shkëlqeu Romelu Lukaku që shënoi një herë duke o notuar me notën 8.6. Paraqite të mirë kishte edhe Young që mori notën 8.5. Taulant...

Barcelona – Juventus, vjen edhe goli i tretë

para 4 muajve - Zeri

Barcelona e ka shënuar edhe golin e tretë në duel me Juventusin, shkruan zeri.info. Për gjigantin katalunas në minutën e 68-të ka realizuar Lionel Messi, për të cilin ky ishte goli i dytë personal, pasi...

Chelsea po e shkatërron Qarabagun, shënon edhe Bakayoko

para 4 muajve - Gazeta Express

. Chelsea ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Qarabag. Për 4:0 realizoi mesfushori i transferuar nga Monaco, Tiemoue Bakayoko , në minutën e 71’të. Tiemoue Bakayoko GOAL HD - Chelsea 4-0 Qarabag... by...

Leo Messi ngrit në këmbë “Camp Noun”, shënon tjetër gol spektakolar

para 4 muajve - GazetaBlic

Leo Messi ka realizuar për epërsinë 3:0 të Barcelonës ndaj Juventusit, në minutën e 69 të takimit.

Barcelona-Juventus, notë e “çmendur” për Messin

para 4 muajve - Infokusi

Leo Messi është notuar me 9.3 për paraqitjen ndaj Juventusit. Më poshtë i keni notat komplete të lojtarëve. Barcelona fitoi me rezultat të thellë, 3:0.

Thiago dyfishon epërsinë e Bayernit

para 4 muajve - Gazeta Express

Bayern Munich ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Anderlechtit. Për 2:0 shënoi Thiago Alcantara në minutën e 65’të. Goal  Thiago   (2:0) Bayern Munich vs Anderlecht by ylberenexhipi Bëje LIKE dhe merr lajmin...

Chelsea nuk ndalet, shënon golin e tretë

para 4 muajve - GazetaBlic

Cesar Azpilicueta ka shënuar për epërsinë 3:0 të Chelseat ndaj Qarabag, në minutën e 55 të takimit.

Nuk ndalet Chelsea

para 4 muajve - Indeks online

Skuadra e Chelseat ka shënuar golin e tretë në mbrëmje kundër Qarabag. Golin e tretë e realizoi mbrojtësi spanjoll, Cesar Azpilicueta. Cesar Azpilicueta Goal HD - Chelsea 3-0 Qarabag... by footballtvvideos

I mrekullueshmi Messi, shënon Rakitic

para 4 muajve - Gazeta Express

Barcelona ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Juventusit në ndeshjen që po zhvillohet në “Camp Nou”. Për 2:0 shënoi Ivan Rakitic në minutën e 56’të. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Barcelona – Juventus, vjen edhe goli i dytë

para 4 muajve - Zeri

Barcelona e ka shënuar edhe golin e dytë në duel me Juventusin, shkruan zeri.info. Për gjigantin katalunas në minutën e 56-të ka shënuar Ivan Rakitic pas iu kthye topi pas një gjuajtjeje të Lionel Messit....

Chelsea shënon sërish ndaj Qarabagut

para 4 muajve - Gazeta Express

Chelsea ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Qarabag. Për 3:0 realizoi Cesar Azpilicueta në minutën e 55’të. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Barcelona – Juventus, shënohet goli i dytë

para 4 muajve - GazetaBlic

Ivan Rakitic ka shënuar për epërsinë 2-0 të Barcelonës ndaj Juventusit, në minutën e 56 të takimit.

Barcelona-Juventus, goli i dytë

para 4 muajve - Lajmi.net

. Ivan Rakitic dyfishon epërsinë e Barcelonës ndaj Juventusit.

Messi i jep epërsinë Barcelonës

para 4 muajve - Klan Kosova

Lionel Messi i ka dhënë epërsinë Barcelonës në përballjen me Juventus, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Interesante

Neymar ia bën sefte me PSG në Champions

para 4 muajve - Klan Kosova

Neymar ka shënuar golin golin e tij të parë në fanellën e Paris Saint-Germain, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Interesante

Manchester United shënon golin e dytë

para 4 muajve - Indeks online

Skuadra e Manchester Unitedit ka shënuar golin e dytë kundër Basel. Realizator i golit për rezultatin 2 me 0 ishte Romelu Lukaku, i cili shënoi në minutën e 53-të, shkruan IndeksOnline. Romelu Lukaku Goal...

Barcelona shënon të dytin

para 4 muajve - Indeks online

Skuadra e Barcelonës ka shënuar golin e dytë kundër kampionit të Serie A-së, Juventus. Golin për 2 me 0 e shënoi mesfushori kroat, Ivan Rakitic, shkruan IndeksOnline. Ivan Rakitic Goal HD - Barcelona 2-0 Juventus... by fififilive

Notat e lojtarëve – Celtic 0:5 PSG, godet trinomi i tmerrit

para 4 muajve - Almakos

Paris Saint Germain ka shkatërruar Celticun në Glasgow. Dy gola nga Cavani, një nga Neymar dhe një nga Mbappe kompletuan rezultatin bashkë me një autogol. Treshja e frikshme e PSG-së dominon edhe në notat...

Nuk ndalet Man United, shënon edhe Lukaku

para 4 muajve - Gazeta Express

Manchester United ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Baselit në ndeshjen që po zhvillohet në “Old Trafford”. Për 2:0 shënoi sulmuesi Romelu Lukaku me të filluar pjesa e dytë. Bëje LIKE dhe merr lajmin e...

VIDEO/ ‘Tërbohet’ Zappacosta, shënon golin më të bukur në histori të Champions League?

para 4 muajve - Koha Jone

Mbrojtësi italian i Chelsea Zappacosta, ka shënuar një ndër golat më të çmendur në Champions League.

Roma – Atletico Madridi, notat e lojtarëve

para 4 muajve - Almakos

Roma dhe Atletico Madridi kanë barazuar 0:0 në ndeshjen e parë mes tyre në fazën e  grupeve. Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Saul Niguez që është notuar me notën 9.4. Ai qëlloi shtyllën dy herë në këtë...

Man Utd – Basel, goli i dytë

para 4 muajve - Lajmi.net

. Romelu Lukaku dyfishon epërsinë e Manchester United ndaj Baselit.

Goli i dytë në takimin Manchester United – Anderlecht

para 4 muajve - GazetaBlic

Romelu Lukaku ka shënuar për 2-0, në minutën e 53.

Live “Champions League”/ Messi shënon në fundin e pjesës së parë, Juve në disavantazh

para 4 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Barcelona e fortë për Juventusin, shkëlqeu Leo Messi

para 4 muajve - Tetova Sot

Barcelona e ka mposhtur 3:0 Juventusin në “Camp Nou”. Barcelona është treguar e fortë për Juventusin, duke e mposhtur 3:0 në “Camp Nou”, shkruan Gazeta Express. Në këtë ndeshje shkëlqeu Lionel Messi duke...

Messi dhe Barca shkon në pushim me epërsi

para 4 muajve - Telegrafi

Barcelona ka kaluar në epërsi kundër Juventusit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që po zhvillohet në Camp Nou. Në fund të pjesës së parë është thyer mbrojtja e Bianconerëve dhe...

Live “Champions League”/ Messi në fundin e pjesës së parë, Juventus në disavantazh

para 4 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Man United i fortë për Baselin e Taulant Xhakës

para 4 muajve - Tetova Sot

​Manchester Unitedi e ka mposhtur 3:0 Baselin. Manchester Unitedi e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve duke e mposhtur 3:0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë për skuadrën...

Bayerni fiton pastër ndaj Anderlechtit

para 4 muajve - Tetova Sot

Bayern Munich e ka mposhtur 3:0 Anderlechtin në “Allianz Arena”. Bayern Munichu e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 3:0 Anderlechtin në “Allianz...

Messi thyen “mallkimin”, vendos një rekord personal ndaj Juventusit

para 4 muajve - GazetaBlic

Lionel Messi më në fund ia ka dalur. Futbollisti argjentinas ka shënuar në takimin ndaj Juventusit për të zhbollkuar rezultatin në 1-0. Kësaj radhe goli i tij ishte i veçantë, pasi më në fund ai arrinë...

VIDEO/ ‘Tërbohet’ Zappacosta, shënon golin më të bukur në histori të Champions League?

para 4 muajve - Syri

Mbrojtësi italian i Chelsea Zappacosta, ka shënuar një ndër golat më të çmendur në Champions League. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Komentet Shto koment

Champions League/ Mbrëmje me bollëk golash, shpërthejnë të mëdhatë

para 4 muajve - AlbPortali

Loading... U mbyllën ndeshjet e para të grupeve A, B, C, D të Champions League, të cilat prodhuan bollëk golash, njofton SYRI.net. Mbrëmja e sotme nuk pati shumë surpriza, me ekipet pretendente që fituan...

Fellaini ka shënuar me kokë për Unitedin

para 4 muajve - Telegrafi

Manchester Unitedi e ka zhbllokuar rezultatin në ndeshjen kundër Baselit. Në ndeshjen që zhvillohet në Old Trafford, Djajtë e Kuq e gjetën rrjetën në minutën e 35-të. Një lëvizje e mirë e Ashley Young,...

Live “Champions League”/ Pas Neymar edhe Mbappe, debutim me gol për yjet e Paris SG

para 4 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Sonte ishte nata e Messit

para 4 muajve - Lajm

Barcelona e ka mposhtur 3:0 Juventusin në “Camp Nou”. Barcelona është treguar e fortë për Juventusin, duke e mposhtur 3:0 në “Camp Nou”, shkruan Gazeta Express. Në këtë ndeshje shkëlqeu Lionel Messi duke...

Barça fiton Juventusin, Roma me Atletikon ndahen me barazim

para 4 muajve - Shenja

Barcelona ka fituar Juventusin me rezultat 3:0 në ndeshjen e parë në kuadër të grupit D në Ligën e Kampionëve. Ishte Lionel Mesi që shënoi dy gola në minutën e 45-të dhe 69-të, ndërsa golin tjetër e realizoi...

Neymar – Mbappe – Cavani marshojnë në Skoci për fitore

para 4 muajve - Almakos

Paris Saint-Germain ka bërë proces të shkurtër me Celticun në Celtic Park duke realizuar fitore bindëse prej 3-0. Pjesa e parë filloi shumë pozitivisht për PSG-në. Idetë e qarta për parizienët u shfaqën...

Chelsea shkatërroi Qarabagun e Agollit

para 4 muajve - Tetova Sot

Chelsea e ka mposhtur 6:0 Qarabagun në “Stamford Bridge”. Chelsea e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 6:0 në “Stamford Bridge” Qarabagun e mbrojtësit shqiptar,...

Live “Champions League”/ Messi në fundin e pjesës së parë, Juventus në disavantazh

para 4 muajve - Koha Jone

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Barcelona – Juventus, vjen goli i parë

para 4 muajve - Zeri

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit me rezultat 1:0 falë golit të shënuar nga Lionel Messi në minutën e fundit të pjesës së parë, shkruan zeri.info. Ylli argjentinas bashkëveproi mjaft mirë me...

Kështu u mbyllën pjesët e para të ndeshjeve të Championsit

para 4 muajve - Zeri

Janë mbyllur pjesët e para të ndeshjeve të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan zeri.info. Manchester United po udhëheq ndaj Baselit me rezultat minimal, 1:0, falë golit të Marouane Fellainit....

Manchester United në epërsi me golin e Fellainit

para 4 muajve - GazetaBlic

Marouane Fellaini ka shënuar për epërsinë 1:0 të Unitedit ndaj Anderlechtit, në minutën e 35 të takimit.

Messi i shënon gol Juventusit

para 4 muajve - Aktuale

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit në ndeshjen që po zhvillohet në “Camp Nou”. Për 1:0 shënoi Lionel Messi në minutën e 45’të.

Champions League/ Rezultatet e pjesëve të para, shënohen 11 gola në 8 stadiume

para 4 muajve - Syri

Nisi sot faza e grupeve e Ligës së Kampioneve me 8 ndeshjet e para, njofton SYRI.net . Sapo u mbyllën pjesët e para, ku ekipet pretendente po fitojnë me kundërshtarë modest. Në pjesët e para janë shënuar...

VIDEO/ Messi ‘gjunjëzon’ Buffon

para 4 muajve - Syri

Lionel Messi më në fund ka arritur që t’i shënoj gol Buffon-it . Këtë e ka bërë në ndeshjen që po luhet për fazën e grupeve të sezonit 2017/18 në Champions League. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga...

​Davids: Mos e krahasoni Dybalan me Messin

para 4 muajve - RTV 21

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Juventusit nuk i pëlqen krahasimet mes dy futbollistëve Paulo Dybala është duke kaluar momente shumë të mira me Juventusin ku ka realizuar pesë gola në tri ndeshjet e para.Mediat...

Barcelona – Juventus, shënohet goli i parë

para 4 muajve - Indeks online

Skuadra e Barcelonës ka shënuar golin e epërsisë kundër Juventusit. Golin për 1 me 0 e shënoi “kush tjetër" pos Lionel Messit në minutën e 45-të, shkruan IndeksOnline Lionel Messi Goal HD - Barcelona 1-0 Juventus... by Jek09Pre

Super gol nga Messi, Barcelona ndëshkon Juventusin

para 4 muajve - GazetaBlic

Lionel Messi ka shënuar super gol për epërsinë 1:0 të Barcelonës ndaj Juventusit, në minutën e fundit të pjesë së parë.

Barcelona – Juventus, vjen goli i parë

para 4 muajve - Zeri

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit me rezultat 1:0 falë golit të shënuar nga Lionel Messi në minutën e fundit të pjesës së parë, shkruan zeri.info. Ylli argjentinas bashkëveproi mjaft mirë me...

Messi i shënon gol Juventusit

para 4 muajve - Gazeta Express

. Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit në ndeshjen që po zhvillohet në “Camp Nou”. Për 1:0 shënoi Lionel Messi në minutën e 45’të. Lionel Messi Goal HD - Barcelona 1-0 Juventus... by Goals_online...

Messi thyen mallkimin Buffon, Barca në epërsi

para 4 muajve - Lajmi.net

. Barcelona zhbllokon sfidën ndaj Juventusit me golin e Leo Messit, i cili realizoi për herë të parë në karrierë ndaj Gianluigi Buffon.

Celtic-PSG, ‘lind’ treshja e frikshme në Europë

para 4 muajve - Koha Jone

PSG po udhëheq bindshëm në fushën e Celtic Glasgow, duke fituar deri në këto momente të pjesës së parë me rezultatin 3-0, shkruan SYRI.net. Neymar-Mbappe-Cavani janë autorët e golave për ekipin francez....

Barcelona e frikshme për Juventusin, shkëlqeu Leo Messi

para 4 muajve - Infokusi

Barcelona ka shënuar fitore të thellë ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve. Barcelona e mposhti Juventusin në ndeshjen e parë të sezonit të Ligës së Kampionëve, me rezultatin e thellë 3:0 në “Camp Nou,...

Celtic-PSG, ‘lind’ treshja e frikshme në Europë

para 4 muajve - Syri

PSG po udhëheq bindshëm në fushën e Celtic Glasgow, duke fituar deri në këto momente të pjesës së parë me rezultatin 3-0, shkruan SYRI.net. Neymar-Mbappe-Cavani janë autorët e golave për ekipin francez....

Neymar i pandalshëm, nderon Parisin edhe në Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Albeu

Neymar ka arritur ta shënojë golin e parë me fanellën e PSG-së në Ligën e Kampionëve që në ndeshjen e parë kundër Celticut . Braziliani ka arritur të shënojë në portën e Celticut që në minutën e 20-të....

SuperMessi shënon golin e tretë të Barcës

para 4 muajve - Almakos

Është duke vazhduar loja e mirë e Barcelonës kundër Juventusit në Camp Nou. Blaugranët e kanë shënuar edhe golin e tretë kundër Biancionerëve. Dhe ishte sërish lojtari më i mirë i katalunasve, Lionel Messi,...

PSG-ja e frikshme, shënon edhe Cavani

para 4 muajve - Gazeta Express

. Paris Saint Germaini ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Celticut. Për 3:0 shënoi sulmuesi, Edinson Cavani, nga penaltia në minutën e 40’të, duke kompletuar kështu treshen sulmuese, pasi më parë shënuan...

Man Utd-Basel, zhbllokohet sfida

para 4 muajve - Lajmi.net

Marouane Fellaini kalon Manchester Unitedin në epërsi ndaj Baselit.

Live “Champions League”/ Neymar-it i mjaftojnë 19 minuta, vjen goli i parë me Paris SG

para 4 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Unitedi në epërsi kundër Baselit

para 4 muajve - Indeks online

Skuadra e Manchester Unitedit ka ardhur deri te goli kundër Baselit. Realizatori i golit për 1 me 0 ishte mesfushori belg, Fellaini në minutën e 35-të, shkruan IndeksOnline Marouane Fellaini Super Goal...

Ka gol në ndeshjen Man United – Basel

para 4 muajve - Gazeta Express

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Baselit në ndeshjen që po zhvillohet në “Old Trafford”. Për 1:0 shënoi mesfushori, Marouane Fellaini në minutën e 35’të. Manchester United ka kaluar në epërsi...

Nuk ndalet PSG-ja, shënon edhe Mbappe

para 4 muajve - Gazeta Express

Paris Saint Germaini ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Celticut. Për 2:0 shënoi i transferuari nga Monaco, Kylian Mbappe. Ai realizoi në minutën e 34’. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Celtic-PSG, goli i dytë

para 4 muajve - Lajmi.net

. Paris Saint Germain shënon edhe golin e dytë ndaj Celticut. Realizues Kylian Mbappe.

Chelsea – Qarabag, shënohet goli i dytë

para 4 muajve - Indeks online

Chelsea ka shënuar edhe golin e dytë kundër Qarabag. Golin për 2 me 0 e shënoi Zappacosta në minutën e 29-të, shkruan IndeksOnline Davide Zappacosta GOAL HD - Chelsea 2-0 Qarabag... by taraskorytko1

Live “Champions League”/ Mbrëmja e parë vjen me superduele, me gol e nisin Bayern e Chelsea

para 4 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

VIDEO/ Celtic-PSG, nuk ka surprizë, ja kush e shënon golin e parë

para 4 muajve - Koha Jone

Zhbllokohet sfida që po luhet në Skoci mes Celtic dhe PSG. Në minutën e 19-të është blerja më e shtrenjtë në historinë e futbollit, Neymar, i cili kalon skuadrën franceze në avantazh.

Transferimi i ri i Chelseat shënon gol spektakolar

para 4 muajve - Gazeta Express

. Chelsea po fiton 2:0 ndaj Qarabag në “Stamford Bridge”. Chelsea ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Qarabag në ndeshjen që po zhvillohet në “Stamford Bridge”, shkruan Gazeta Express. Për 2:0 shënoi transferimi...

Chelsea-Qarabag, shënohet goli i vitit

para 4 muajve - Lajmi.net

. Chelsea dyfishon epërsinë ndaj Qarabag me golin e Zapacostas.

Live “Champions League”/ Mbrëmja e parë vjen me superduele, në fushë Barca, Juve, Manchester United

para 4 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

VIDEO/ Gol dhe karton i kuq në sfidën Bayern Munchen-Anderlecht

para 4 muajve - Koha Jone

Bayern Munich ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit me golin e sulmuesit Robert Lewandowski, i cili realizoi në minutën e 11-të të nga pika e bardhë e 11-metërshit. Penalltia u shkaktua nga Sven Kums,...

Rakitic e dyfishon epërsinë për Barcën

para 4 muajve - Almakos

Barcelona e ka realizuar edhe golin e dytë kundër Juventusit në Camp Nou. Katalunasit e kanë nisur në mënyrë të rrezikshme fraksionin e dytë dhe kanë arritur ta dyfishojnë epërsinë. Lionel Messi vazhdon...

VIDEO/ Celtic-PSG, nuk ka surprizë, ja kush e shënon golin e parë

para 4 muajve - Syri

Zhbllokohet sfida që po luhet në Skoci mes Celtic dhe PSG. Në minutën e 19-të është blerja më e shtrenjtë në historinë e futbollit, Neymar, i cili kalon skuadrën franceze në avantazh. /SYRI.net/ Bëje LIKE...

Thiago dyfishon epërsinë e Bayernit

para 4 muajve - Tetova Sot

Bayern Munich ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Anderlechtit. Për 2:0 shënoi Thiago Alcantara në minutën e 65’të.

Live “Champions League”/ Mbrëmja e parë vjen me superduele, katër grupe luajnë ndeshjet e para

para 4 muajve - BalkanWeb

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë...

Neymar i pandalshëm, shënon gol të bukur për PSG-në

para 4 muajve - Gazeta Express

Paris Saint Germaini ka kaluar në epërsi ndaj Celticut me golin e talentit brazilian, Neymar, i cili realizoi për 1:0 në minutën e 19’të të ndeshjes. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Bayern-Anderlecht, gol dhe karton i kuq

para 4 muajve - Lajmi.net

Bayern Munich ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit me golin e sulmuesit Robert Lewandowski. Penaltia u shkaktua nga Sven Kums, që u ndëshkua direkt me të kuq.

Neymar shënon golin e parë për PSG-në në Champions

para 4 muajve - Lajmi.net

. Neymar kalon PSG-në në epërsi ndaj Celticut.

Gol i bukur nga Neymar, PSG në epërsi

para 4 muajve - GazetaBlic

Neymar ka shënuar për epërsinë 1-0 të PSG ndaj Celticut, në minutën e 19.

Video/ Super mbrëmje në Champions League, ndiqni 28 golat dhe rastet e ndeshjeve

para 4 muajve - Newsport

Janë mbyllur të gjitha ndeshjet e para në fazën e grupeve për mbrëmjen e sotme në Champions League. Përveç fitores së madhe të Barcelonës ndaj Juventusit, ekipet e mëdha kanë fituar me goelada ndeshjet...

Penallti për Bayernin, ja çfarë bëri Lewandowski

para 4 muajve - GazetaBlic

Robert Lewandwoski e ka kaluar Bayernin në epërsi nga penalltia ndaj Anderlechtit, në minutën e 12 të takimit.

VIDEO/ Gol dhe karton i kuq në sfidën Bayern Munchen-Anderlecht

para 4 muajve - Syri

Bayern Munich ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit me golin e sulmuesit Robert Lewandowski, i cili realizoi në minutën e 11-të të nga pika e bardhë e 11-metërshit. Penalltia u shkaktua nga Sven Kums,...

Shënohet gol i bukur në ndeshjen Chelsea – Qarabag

para 4 muajve - Aktuale

Chelsea po fiton 1:0 ndaj Qarabag në “Stamford Bridge”. Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Qarabag në ndeshjen që po zhvillohet në “Stamford Bridge”. Goli u shënua nga Pedro Rodriguez në minutën e pestë

Ka gol në ndeshjen Bayern – Anderlecht, përjashtohet një lojtar me të kuq

para 4 muajve - Gazeta Express

. Bayern Munich ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit me golin e sulmuesit Robert Lewandowski i cili realizoi në minutën e 11’të nga penaltia. Penaltia u shkaktua nga Sven Kums, që u ndëshkua direkt me...

Chelsea-Qarabag, gol i bukur

para 4 muajve - Lajmi.net

. Pedro Rodriguez ka kaluar Chelsean në avantazh ndaj Qarabagut.

Shënohet goli i parë në Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Indeks online

Skuadra e Chelseat ka shënuar golin e parë në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Golin për 1 me 0 për Blutë e Londrës kundër Qarabag e shënoi Pedro në minutën e 6-të, shkruan IndeksOnline Pedro Rodriguez...

Shënohet gol i bukur në ndeshjen Chelsea – Qarabag

para 4 muajve - Gazeta Express

. Chelsea po fiton 1:0 ndaj Qarabag në “Stamford Bridge”. Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Qarabag në ndeshjen që po zhvillohet në “Stamford Bridge”. Goli u shënua nga Pedro Rodriguez në minutën e pestë,...

VIDEO/ ‘Tërbohet’ Zappacosta, shënon golin më të bukur në histori të Champions League?

para 4 muajve - Fakti Ditor

VIDEO/ ‘Tërbohet’ Zappacosta, shënon golin më të bukur në histori të Champions League? Mbrojtësi italian i Chelsea Zappacosta, ka shënuar një ndër golat më të çmendur në Champions League.

Champions League/ Mbrëmje me bollëk golash, shpërthejnë të mëdhatë

para 4 muajve - Fakti Ditor

U mbyllën ndeshjet e para të grupeve A, B, C, D të Champions League, të cilat prodhuan bollëk golash, njofton SYRI.net. Mbrëmja e sotme nuk pati shumë surpriza, me ekipet pretendente që fituan pastër....

Gol i çmendur në ndeshjen Chelsea – Qarabag

para 4 muajve - GazetaBlic

Pedro Rodriguez ka shënuar për epërsinë 1:0 të Chelseat ndaj Qarabag, në minutën e 5-të të takimit.

Messi i shënon gol Juventusit

para 4 muajve - Infokusi

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit në ndeshjen që po zhvillohet në “Camp Nou”. Për 1:0 shënoi Lionel Messi në minutën e 45’të.

Simeone: Jam i kënaqur për ndeshjen

para 4 muajve - Sovrani

Roma dhe Atletico Madrid u ndanë në paqe në takimin e sotëm, pasi ndeshja përfundoi me rezultatin e barabartë 0-0, shkruan Sovrani.info Trajneri i Atletico Madridit, Simeone ka folur për media pas takimit,...

FOTO/ Nota që mori Taulant Xhaka ndaj Manchesterit do t’ju surprizojë

para 4 muajve - AlbPortali

Loading... Manchester United e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve, duke mposhtur 3-0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë për skuadrën zvicerane. Marouane Fellaini (35’), Romelu...

Barça fiton Juventusin, Roma me Atletikon ndahen me barazim

para 4 muajve - AlbPortali

Barcelona ka fituar Juventusin me rezultat 3:0 në ndeshjen e parë në kuadër të grupit D në Ligën e Kampionëve. Ishte Lionel Mesi që shënoi dy gola në minutën e 45-të dhe 69-të, ndërsa golin tjetër e realizoi...

FOTO/ Nota që mori Taulant Xhaka ndaj Manchesterit do t’ju surprizojë

para 4 muajve - Fakti Ditor

Manchester United e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve, duke mposhtur 3-0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë për skuadrën zvicerane. Marouane Fellaini (35’), Romelu Lukaku...

Barcelona i hakmerret Juventusit.Messi magjik

para 4 muajve - AlbPortali

Loading... Barcelona ka Mesin dhe ai shpartalloi Juventusin me disa mungesa në ndeshjen hapëse të Ligës së Kampionëve.Të dy skuadrat patën raste shënimi përfshirë edhe shtyllën e Messit por edhe atyre...

Messi dhe Barca shkon në pushim me epërsi

para 4 muajve - Almakos

Barcelona ka kaluar në epërsi kundër Juventusit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që po zhvillohet në Camp Nou. Në fund të pjesës së parë është thyer mbrojtja e Bianconerëve dhe...

Messi i shënon gol Juventusit

para 4 muajve - Tetova Sot

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit në ndeshjen që po zhvillohet në “Camp Nou”. Për 1:0 shënoi Lionel Messi në minutën e 45’të.

Zyrtare: Zidane lë në shtëpi Asension, këta janë lojtarët e ftuar

para 4 muajve - Tetova Sot

Vallejo, Achraf, Asensio dhe Llorente nuk janë ftuar për ndeshjen me Apoelin në Ligën e Kampionëve, derisa Karim Benzema do të mungojë për shkak të lëndimit që pësoi ndaj Levantes në La Liga. Zinedine...

E tmerrshme: Kylian Mbappe sulmohet nga një tifoz i Celticut

para 4 muajve - Sovrani

Një tifoz i Celtic-ut ka arritur të i ik sigurimit të stadiumit duke u futur në fushën e blertë dhe ka sulmuar yllin e PSG-së, Kylian Mbappe. Tifozi ka dal huq në goditjen e tij që kishte provuar ta bënte...

Zyrtare: Zidane lë në shtëpi Asension, këta janë lojtarët e ftuar (Foto/Video)

para 4 muajve - Gazeta Express

. Vallejo, Achraf, Asensio dhe Llorente nuk janë ftuar për ndeshjen me Apoelin në Ligën e Kampionëve, derisa Karim Benzema do të mungojë për shkak të lëndimit që pësoi ndaj Levantes në La Liga. Zinedine...

Man United – Basel, kjo është nota e Taulant Xhakës

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Manchester Unitedi e ka mposhtur 3:0 Baselin në “Old Trafford”. Manchester Unitedi e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve duke e mposhtur 3:0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë...

Gol dhe karton i kuq në sfidën Bayern Munchen-Anderlecht

para 4 muajve - Tetova Sot

Bayern Munich ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit me golin e sulmuesit Robert Lewandowski, i cili realizoi në minutën e 11-të të nga pika e bardhë e 11-metërshit. Penalltia u shkaktua nga Sven Kums,...

Barcelona – Juventus, kjo është nota marramendëse e Messit

para 4 muajve - Periskopi

Messi është vlerësuar si më i miri në fitoren e Barcelonës prej 3:0 ndaj Juventusit në “Camp Nou”. Argjentinasi shënoi dy gola në këtë takim, në minutat 45 dhe 69. Ai u vlerësua me notën 9.3. / Periskopi

Paris Saint Germain – Celtic, shikoni notat

para 4 muajve - Arbresh

Paris Saint Germain ka shkatërruar Celticun në Glasgow. Dy gola nga Cavani, një nga Neymar dhe një nga Mbappe kompletuan rezultatin bashkë me një autogol. Treshja e frikshme e PSG-së dominon edhe në notat...

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Bota Press

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e katër grupeve të para në Ligën e Kampionëve.Fitoren më të thellë e shënoi Chelsea, me rezultat 6:0, derisa Barcelona e fitoi kryendeshjen me Juventusin, me rezultat...

Mësohet arsyeja pse Agolli nuk do të luaj kundër Chelseat

para 4 muajve - Indeks online

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Ansi Agolli nuk është në formacionin e klubit nga Azerbajxhani, Qarabag, shkruan IndeksOnline. Takimi mes Chelseat dhe Qarabag do të zhvillohet sonte nga ora 20...

Si u sulmua Kylian Mbappe nga tifozi i Celtic-ut gjatë ndeshjes

para 4 muajve - Insajderi

Një tifoz i Celtic-ut ka arritur të i ik sigurimit të stadiumit duke u futur në fushën e blertë dhe ka sulmuar yllin e PSG-së, Kylian Mbappe. Tifozi ka dal huq në goditjen e tij që kishte provuar ta bënte...

Thomas flet pas takimit me Romën, ja çfarë thotë

para 4 muajve - Sovrani

Roma dhe Atletico Madrid u ndanë në paqe në takimin e sotëm, pasi ndeshja përfundoi me rezultatin e barabartë 0-0, shkruan Sovrani.info Lojtari i Atletico Madridit, Thomas Partey ka folur pas takimit me...

Barcelona 3-0 Juventus, notat lojtarëve

para 4 muajve - Arbresh

Barcelona e shkatërron Juventusin në “Camp Nou”. Katalunasit fituan me rezultat të pastër, 3:0. Golat për Barcën i shënuan Leo Messi (2) dhe Ivan Rakitic. Messi u vlerësua si më i miri në ndeshje me notën 9.7.

Ka gol në ndeshjen Man United – Basel

para 4 muajve - Infokusi

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Baselit në ndeshjen që po zhvillohet në “Old Trafford”. Për 1:0 shënoi mesfushori, Marouane Fellaini në minutën e 35’të. Manchester United ka kaluar në epërsi...

“Lumë” golash në Champions League, Messi “bën” ligjin ndaj Juventusit; shkëlqejnë “bigët” e Europës

para 4 muajve - Newsport

Kanë përfunduar takimet e sotme të Champions League me rezultate surprizë dhe një numër të konsiderueshëm golash ku regjistrohen plot 28 të tillë. Barcelona mposhti 3-0 Juventusin me golat e Messit dhe...

Super Messi, Barcelona deklason Juventusin

para 4 muajve - KosovaPress

E udhëhequr nga një Lionel Messi në formën më të mirë, Barcelona ka shkatërruar Juventusin duke e mposhtur 3:0 në ndeshjen e parë të edicionit të ri të Ligës së Kampionëve. Në fund të pjesës së parë erdhi...

Barcelona e fortë për Juventusin, shkëlqeu Leo Messi

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Barcelona e ka mposhtur 3:0 Juventusin në “Camp Nou”. Barcelona është treguar e fortë për Juventusin, duke e mposhtur 3:0 në “Camp Nou”, shkruan Gazeta Express. Në këtë ndeshje shkëlqeu Lionel Messi duke...

Nuk ndalet PSG-ja, shënon edhe Mbappe

para 4 muajve - Infokusi

Paris Saint Germaini ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Celticut. Për 2:0 shënoi i transferuari nga Monaco, Kylian Mbappe. Ai realizoi në minutën e 34’.

Neymar i pandalshëm, shënon gol të bukur për PSG-në

para 4 muajve - Infokusi

Paris Saint Germaini ka kaluar në epërsi ndaj Celticut me golin e talentit brazilian, Neymar, i cili realizoi për 1:0 në minutën e 19’të të ndeshjes.

Bayern Munchen – Anderlecht, formacionet zyrtare

para 4 muajve - GazetaBlic

Bayern Munich dhe Anderlecht do të përballen në “Allianz Arena” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë për dyja klubet në fazën e Grupeve të Ligës së Kampionëve

Celtic – PSG, notat e lojtarëve

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e PSG ka fituar ndaj Celticut me rezultatin e thellë 0-5. Dy lojtarët e rinj të ekipit francez, Neymar dhe Mbappe kanë shkëlqyer në këtë takim, shkruan Sovrani.info Golat në këtë duel u shënuan...

Barcelona – Juventus, notat e lojtarëve

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Barcelonës ka mposhtur Juventusin me rezultatin 3-0, në ndeshjen që u zhvillu në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info Golat në këtë takim u shënuan nga Messi...

Bayern dhe PSG pa probleme

para 4 muajve - Arbresh

Klubi francez Paris Saint-Germain ka bërë proces të shkurtër me Celticun në Celtic Park duke realizuar fitore bindëse prej 3-0. Kylian Mbappe vazhdoi pozitivisht duke debutuar me gol në minutën e 34 me...

Manchester United – Basel, formacionet zyrtare

para 4 muajve - GazetaBlic

Manchester United dhe Basel takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, do të luajë nga fillimi për Baselin ndaj “Djajve të Kuq”. Më poshtë i keni...

Barcelona me Messin në formë i hakmerret Juventusit

para 4 muajve - Insajderi

Barcelona është treguar skuadër e fortë për Juventusin, duke e mposhtur 3:0 në “Camp Nou”. Në këtë ndeshje shkëlqeu Lionel Messi duke shënuar dy gola derisa golin tjetër e shënoi Ivan Rakitic në minutën...

Barça i hakmerret Juventusit, deklason ekipin italian në ‘Camp Nou’

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Barcelonës ka mposhtur Juventusin me rezultatin 3-0, në ndeshjen që u zhvillu në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info Golat në këtë takim u shënuan nga Messi...

Mbappe dhe Neymar shkëlqejnë në fitorën e PSG-së

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e PSG ka fituar ndaj Celticut me rezultatin e thellë 0-5. Dy lojtarët e rinj të ekipit francez, Neymar dhe Mbappe kanë shkëlqyer në këtë takim, shkruan Sovrani.info Golat në këtë duel u shënuan...

Barcelona e turpëron Juventusi

para 4 muajve - Arbresh

Barcelona e shkatërron Juventusin në “Camp Nou”. Katalunasit fituan me rezultat të pastër, 3:0. Golat për Barcën i shënuan Leo Messi (2) dhe Ivan Rakitic. Golat e shënuar sonte, ishin të parët për Messin ndaj Gianluigi Buffon.

Roma baras, Chelsea me gjashtë gola

para 4 muajve - Arbresh

Skuadra e Romë dhe Atletico Madridi kanë luajtur pa gola 0:0. Kryendeshja e Grupit C u mbyll baras në “Olimpico”, 0:0. Në ndeshjen tjetër, Chelsea shkatërroi Qarabagun, 6:0. Golat i shënuan Pedro, Zappacosta,...

Barcelona i “hakmerret” Juventusit

para 4 muajve - Gazeta e re

Barcelona ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Juventusit, me rezultat 3-0. Messi hapi serinë e golave në fundin e pjesës së parë pas një solo aksioni. Për golin e dytë u përkujdes Ivan Raktic. Rezultatin...

Mbyllen takimet e Champions Leagues, shikoni rezultatet

para 4 muajve - Sovrani

Kanë përfunduar të gjitha takimet e Ligës së Kampionëve që janë zhvilluar sot me fillim nga ora 20:45, në kuadër të fazës së grupeve, shkruan Sovrani.info Në tetë ndeshjet e zhvilluara janë shënuar gjithsej...

Formacionet zyrtare: Celtic – PSG

para 4 muajve - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Celticut e PSG-së. Celtic dhe PSG do të përballen në “Celtic Park” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të Ligës së Kampionëve.

Barcelona i hakmerret Juventusit.Messi magjik

para 4 muajve - Fakti Ditor

Barcelona ka Mesin dhe ai shpartalloi Juventusin me disa mungesa në ndeshjen hapëse të Ligës së Kampionëve.Të dy skuadrat patën raste shënimi përfshirë edhe shtyllën e Messit por edhe atyre të Juventusit...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Qarabag

para 4 muajve - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Chelsea e Qarabag. Chelsea dhe Qarabag të përballen në “Stamford Bridge” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë për dyja klubet në fazën e Grupeve të Ligës...

Celtic – PSG, gol në fund dhe rezultat i thellë

para 4 muajve - Arbresh

Celticu takohet me Paris Saint Germain në kuadër të Ligës së Kampionëve, transmeton arbresh.info. PSG nuk ndalet. Po fiton 5:0, derisa golin e fundit e shënoi Edinson Cavani. /arbresh.info/

Formacionet bazë: Unitedi kërkon ta festojë me fitore ndaj Baselit kthimin në LK

para 4 muajve - Telegrafi

Manchester Unitedi është nikoqir i Baselit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Djajtë e Kuq kthehen në elitën evropiane të futbollit dhe natyrisht se për tifozët në Old Trafford,...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Qarabag

para 4 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Chelsea – Qarabag. Chelsea dhe Qarabag të përballen në “Stamford Bridge” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë për dyja klubet në fazën e Grupeve të Ligës...

Manchester United – Basel, gol në fund të ndeshjes

para 4 muajve - Arbresh

Manchester Unitedi është nikoqir i Baselit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Manchester e mbyll ndeshjen duke e realizuar golin e tretë për 3:0 me anë të Rashfordit (85). /arbresh.info/

Barcelona – Juventus, formacionet zyrtare

para 4 muajve - GazetaBlic

Barcelona dhe Juventusi kanë publikuar formacionet zyrtare të takimit të tyre në Ligën e Kampionëve. Barcelona e Juventus përballen në “Camp Nou”, në ndeshjen e parë të fazës së grupeve, përcjell Gazeta...

Bayerni favorit ndaj Anderlechtit – formacionet startuese

para 4 muajve - Telegrafi

Bayern Munichu ka një sfidë të lehtë në letër në ndeshjen e parë të këtij sezoni në Ligën e Kampionëve. Më kuadër të Grupit B, bavarezët janë nikoqirë të skuadrës belge, Anderlecht, në duelin që zhvillohet...

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Anderlecht

para 4 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Bayern Munich e Anderlecht. Bayern Munich dhe Anderlecht do të përballen në “Allianz Arena” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë për dyja klubet në fazën...

Chelsea – Qarabag, gjashtë plus

para 4 muajve - Arbresh

Chelsea është nikoqir i Qarabag FK për ndeshjen e parë të fazës grupore në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Chelsea po fiton 5:0. Realizojnë Bakayoko dhe Batshuayi dy herë për 6:0. /arbresh.info/

Bayern Munich – Anderlecht, sërish gol

para 4 muajve - Arbresh

Bayern Munich takohet me Anderlechtin në kuadër të ndeshjes së parë të Ligës së Kampionëve, faza e grupeve, përcjellë arbresh.info. Bayern Munich e dyfishon epërsinë në 2:0 me golin e realizuar nga Thiago Alcantara. /arbresh.info/

Messi po bën debakël, shënon supergol individual

para 4 muajve - Periskopi

Leo Messi ka realizuar për epërsinë 3:0 të Barcelonës ndaj Juventusit, në minutën e 69 të takimit.

Formacionet zyrtare: Manchester United – Basel

para 4 muajve - Zeri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester Unitedit e Baselit. Manchester United dhe Basel do të përballen në “Old Trafford” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të...

Man Utd – Basel, formacionet zyrtare

para 4 muajve - Lajmi.net

Manchester United dhe Basel takohen sonte në kuadër të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të skuadrave. Manchester United: De Gea, Young, Smalling, Lindelof, Blind, Matic, Pogba,...

Messi dhuron një tjetër super gol

para 4 muajve - Insajderi

Lional Messi ka shënuar edhe një herë në sfidën kundër Juventusit. Messi golin e dytë personal dhe të tretin për Barcelonën e shënojë pas një kundërsulmi të shpejt. Iniesta i dha një asistim të cilin Messi...

Zyrtare: Zidane lë në shtëpi Asension, këta janë lojtarët e ftuar (Foto/Video)

para 4 muajve - Infokusi

Vallejo, Achraf, Asensio dhe Llorente nuk janë ftuar për ndeshjen me Apoelin në Ligën e Kampionëve, derisa Karim Benzema do të mungojë për shkak të lëndimit që pësoi ndaj Levantes në La Liga. Zinedine...

FOTO/ Roma-Atletico Madrid, formacionet zyrtare

para 4 muajve - Syri

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Romës e Atletico Madridit. Skuadra italiane dhe ajo spanjolle do të përballen në “Olimpico” në orën 20:45. Kjo është ndeshja më e rëndësishme e Grupit...

Zidane krahason Asensio me Messi

para 4 muajve - Klan Kosova

Sulmuesi i Real Madrid ka pasur një start të shkëlqyeshëm këtë edicion, me paraqitje që e kanë shtyrë menaxherin e tij ta krahasojë me asin e Barcelona Marco Asensio ka treguar se Zinedine Zidane i ka...

Messi i pandalshëm, shënon përsëri

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Barcelonës ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Juventusit, me anë të super sulmuesit, Leo Messi në minutën e 69 të takimit, shkruan Sovrnai.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Manchester United – Basel, formacionet

para 4 muajve - Indeks online

Dy klubet kanë bërë publike formacionet e ndeshjes së parë në Ligën e Kampionëve, që zhvillohet nga ora 20 e 45, shkruan IndeksOnline. United: De Gea, Young, Smalling, Lindelöf, Blind, Matić, Pogba, Mata,...

Barcelona – Juventus, edhe 20 minuta, Messi e poshtëron Juventusin me këtë gol

para 4 muajve - Arbresh

Barcelona dhe Juventus takohen në ndeshjen e parë të gupeve të Ligës së Kampionëve, përcjellë arbresh.info. Lionel Messi nuk ka të ndalur. E poshtëron Juventusin me magjinë e tij duke e realizuar edhe...

Chelsea s’ndalet, shënon golin e tretë

para 4 muajve - Periskopi

Cesar Azpilicueta ka shënuar për epërsinë 3:0 të Chelseat ndaj Qarabag, në minutën e 55 të takimit.

Messi i pafat, shtylla i mohon një super gol

para 4 muajve - Sovrani

Lionel Messit ishte shumë afër të shënonte një super gol ndaj Juventusit, por shtylla u bë aleat i portierit, Buffon. Skuadra e Barcelonës aktualisht është duke fituar me rezultatin 2-0, me golat e Messit...

Formacionet zyrtare: Manchester United – Basel

para 4 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester Unitedit e Baselit. Manchester United dhe Basel do të përballen në “Old Trafford” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të...

Manchester United – Basel, shikoni golin e radhës

para 4 muajve - Arbresh

Manchester Unitedi është nikoqir i Baselit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Romelu Lukaku dyfishon epërsinë (2:0) e Manchester United ndaj Baselit. /arbresh.info/

Formacionet zyrtare: Celtic – PSG

para 4 muajve - Gazeta Express

​Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Celticut e PSG-së. Celtic dhe PSG do të përballen në “Celtic Park” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan...

Chelsea – Qarabag, gola me bollëk

para 4 muajve - Arbresh

Chelsea është nikoqir i Qarabag FK për ndeshjen e parë të fazës grupore në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Chelsea e ka shënuar edhe golin e dytë për 2:0 në minutën e 32-të me Zappacostan. Chelsea...

Qarabag debuton në Champions, Ansi Agolli jep mbështetjen e tij nga...

para 4 muajve - Syri

Qarabag i Ansi Agollit do të debutojë sonte për herë të parë në Champions League. Kjo është hera e parë që skuadra azerbajxhanase merr pjesë në këtë kompeticion. Agolli ka uruar shokët e tij të ekipit...

Edhe një gol në takimin Barcelona – Juventus

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Barcelonës ka dyfishuar rezultatin ndaj Juventusit në 2-0, pas golit të Ivan Rakitic në minutën e 56 të takimit, shkruan Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Formacionet zyrtare: Roma – Atletico Madrid

para 4 muajve - Gazeta Express

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Romës e Atletico Madridit. Roma dhe Atletico Madridi do të përballen në “Olimpico” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të Ligës së...

Manchester United – Basel, shënohet goli i dytë (VIDEO()

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Manchester Unitedit ka dyfishuar rezultatin ndaj Baselit pas golit të, Romelo Lukakut në minutën e 53 të takimit, shkruan Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Barcelona – Juventus, nuk ndalen golat

para 4 muajve - Arbresh

Barcelona dhe Juventus takohen në ndeshjen e parë të gupeve të Ligës së Kampionëve, përcjellë arbresh.info. Lionel Messi e kalon Barcelonën në epërsi 1:0 me golin e shënuar në minutën e 45-të. Barcelona...

Barcelona – Juventus, Messi në element, kësaj radhe nuk ka gol, por…

para 4 muajve - Arbresh

Barcelona dhe Juventus takohen në ndeshjen e parë të gupeve të Ligës së Kampionëve, përcjellë arbresh.info. Lionel Messi e kalon Barcelonën në epërsi 1:0 me golin e shënuar në minutën e 45-të. Barcelona...

Formacionet zyrtare: Chelsea – Qarabag

para 4 muajve - Infokusi

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Chelsea e Qarabag. Chelsea dhe Qarabag të përballen në “Stamford Bridge” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë për dyja klubet në fazën e Grupeve të Ligës...

Roma-Atletico Madrid, formacionet zyrtare

para 4 muajve - Tetova Sot

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Romës e Atletico Madridit. Skuadra italiane dhe ajo spanjolle do të përballen në “Olimpico” në orën 20:45. Kjo është ndeshja më e rëndësishme e Grupit...

Barcelona – Juventus, Messi e theu mallkimin

para 4 muajve - Arbresh

Barcelona dhe Juventus takohen në ndeshjen e parë të gupeve të Ligës së Kampionëve, përcjellë arbresh.info. Lionel Messi e kalon Barcelonën në epërsi 1:0 me golin e shënuar në minutën e 45-të. Leo Messi...

Messi thyen ”mallkimin”, vendos një rekord personal pas përfundimit të pjesës së parë

para 4 muajve - Sovrani

Lionel Messi më në fund ia ka dalur. Futbollisti argjentinas ka shënuar në takimin ndaj Juventusit për të zhbollkuar rezultatin në 1-0. Kësaj radhe goli i tij ishte i veçantë, pasi më në fund ai arrinë...

Përfundojnë pjesët e para të takimeve të Ligës së Kampionëve, shikoni rezultatet

para 4 muajve - Sovrani

Kanë përfunduar pjesët e para të të gjitha takimeve të Champions Leagues që kanë filluar nga ora 20:45, shkruan Sovrani.info Këto janë të gjitha rezultatet pas 45 minutave të para: Facebook Twitter Google Plus

“Shpërthen” Camp Nou, shënohet goli i parë tek Barcelona – Juventus

para 4 muajve - Periskopi

Barcelona po avanson me rezultat 1-0, ndaj Juventusit. Golin e vetëm për vendasit e shënoi super futbollisti, Leo Messi./ Periskopi

Video/ Neymar i pandalshëm, shënon gol të bukur për PSG-në

para 4 muajve - Newsport

Paris Saint Germaini ka kaluar në epërsi ndaj Selltikut me golin e talentit brazilian, Neymar, i cili realizoi golin e parë për PSG në minutën e 19-të të takimit.

Video/ Përfundojnë pjesët e para në 8 takimet e Champions League,Messi “gjunjëzon” Juventusin; PSG me makineri golash në sulm

para 4 muajve - Newsport

Mbremjen e sotme e cila është edhe e para në këtë sezon të Champions League, na dhuron 8 ndeshje spektakolare. Pjesët e para sapo kanë përfunduar dhe rezultat surprizë deri më tani është Sportingu i Lisbonës...

Gol në takimin Barcelona – Juventus

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Barcelonës ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit, pas golit të Lionel Messit në minutën e 45 të takimit, shkruan Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Barcelona – Juventus, Messi e zhbllokon ndeshjen me super-gol

para 4 muajve - Arbresh

Barcelona dhe Juventus takohen në ndeshjen e parë të gupeve të Ligës së Kampionëve, përcjellë arbresh.info. Lionel Messi e kalon Barcelonën në epërsi 1:0 me golin e shënuar në minutën e 45-të. /arbresh.info/

Barcelona kalon në epërsi

para 4 muajve - Gazeta e re

Lionel Messi ka kaluar Barcelonën në epërsi, me golin e tij në minutën e 45-të, shkruan Gazeta e Re.

A do të thyhet super rekordi i Real Madridit në Champions League?

para 4 muajve - Ina

Skuadra e Real Madridit fillon sezonin e ri të Champions Leagues nesër me fillim nga ora 20:45, pasi takohet me Apoel në fazën e grupeve të këtij kompeticioni evropian, shkruan Sovrani.info Ekipi i Zidane...

Debutim ëndërrash për lojtarin e Chelseat, shënon super gol ndaj Qarabag

para 4 muajve - Sovrani

Lojtari i Chelseat, Davide Zappacosta ka debutuar në mënyrë perfekte për skuadrën e Chelseat, pasi ka arritur të gjejë golin në sfidën ndaj Qarabagut në minutën e 30 të takimit, shkruan Sovrani.info Ja...

Të gjithë sytë sonte te PSG/ Në fushë Cavani, Mbappé dhe Neymar

para 4 muajve - Mapo

Të gjithë sytë janë sot të drejtuar te PSG. Mbappé, Neymar dhe Cavani kanë bërë premierën e tyre në kampionatin francez me 12 gola të shënuar në 5 javë, por në Champions League luhet një muzikë tjetër....

Taulant Xhaka pëson gol, shënon Man Unitedi

para 4 muajve - Periskopi

Manchester Unitedi ka kaluar në epërsi ndaj Baselit në 1-0. Golin për United e shënoi Marouane Fellaini, pas një harkimi të saktë nga Ashley Young. / Periskopi

Celtic – PSG, penallti në minutën, çka ndodhi

para 4 muajve - Arbresh

Celticu takohet me Paris Saint Germain në kuadër të Ligës së Kampionëve, transmeton arbresh.info. PSG vazhdon me gola. Vjen goli i tretë për 3:0 i shënuar nga penalltia në minutën e 40-të i shënuar nga...

Ka gol në ndeshjen Man United – Basel

para 4 muajve - Insajderi

Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Baselit në ndeshjen që po zhvillohet në “Old Trafford”. Për rezultatin 1 me 0 shënoi mesfushori, Marouane Fellaini në minutën e 35’të. Kujtojmë se në këtë ndeshje...

Gol në takimin Manchester United – Basel

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Baselit pas 35 minutave lojë. Golin për anglezët e ka shënuar, Fellaini i cili u inkuadrua në ndeshje pas lëndimit të Pogbas, shkruan Sovrani.info Ja...

Celtic – PSG, goli i radhës shënohet nga Mbappe

para 4 muajve - Arbresh

Celticu takohet me Paris Saint Germain në kuadër të Ligës së Kampionëve, transmeton arbresh.info. PSG vazhdon me gola. Në minutën e 34-të shënon Mbappe për 2:0. /arbresh.info/

Mbappe dyfishon epërsinë e PSG-së

para 4 muajve - Insajderi

Transferi i fundit i PSG-së Kylian Mbappe ka realizuar golin e tij të parë me PSG-në në Champions League dhe të dytin të skuadrës së tij kundër Celtic-ut. Goli i Mbappes erdhi pas një asistimi të Neymar-it...

Rikthehet magjia e Champions/ Prapaskenat e sfidës së sotme Barcelona– Juventus

para 4 muajve - Mapo

Foto 1 nga 1 Faza në grupe e Ligës së Kampioneve fillon sot në mbrëmje me 8 ndeshjet e para në grupet A, B, C dhe D. Në fushë zbresin disa nga ekipet pretendente dhe që në ditën e parë do të ketë përballje...

Chelsea – Qarabag, shënohet goli i dytë

para 4 muajve - Arbresh

Chelsea është nikoqir i Qarabag FK për ndeshjen e parë të fazës grupore në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Chelsea e ka shënuar edhe golin e dytë për 2:0 në minutën e 32-të me Zappacostan. /arbresh.info/

Ronaldo “turpëron” shokët në stërvitje

para 4 muajve - Lajmi.net

. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka turpëruar Llorenten dhe Vasquezin në stërvitje para ndeshjes me Apoelin në Ligën e Kampionëve.

Zappacosta shënon super gol për Chelsean

para 4 muajve - Gazeta e re

Chelsea ka dyfishuar epërsinë ndaj Qarabagut, me Zappacostan i cili ka shënuar një eurogol, shkruan Gazeta e Re.

Formacionet bazë: Unitedi kërkon ta festojë me fitore ndaj Baselit kthimin në LK

para 4 muajve - Almakos

Manchester Unitedi është nikoqir i Baselit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Djajtë e Kuq kthehen në elitën evropiane të futbollit dhe natyrisht se për tifozët në Old Trafford,...

Neymar i pandalshëm, shënon gol të bukur për PSG-në

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Paris Saint Germaini ka kaluar në epërsi ndaj Celticut me golin e talentit brazilian, Neymar, i cili realizoi për 1:0 në minutën e 19’të të ndeshjes.

Neymar kalon PSG-në në epërsi

para 4 muajve - Insajderi

Paris Saint Germaini ka kaluar në epërsi ndaj Celtic-ut me golin e talentit brazilian, Neymar, i cili realizoi për 1:0 në minutën e 19’ të ndeshjes. Goli erdhi pas një kundërsulmi të francezëve ku Rabiot...

Neymar vazhdon shkëlqimin, shënon supergol

para 4 muajve - Periskopi

Paris Saint-Germain ka kaluar në epërsi në duelin me Celtic. Goli u shënua nga nga sulmuesi brazilian Neymar. / Periskopi

Celtic – PSG, Neymar e hap llogarinë

para 4 muajve - Arbresh

Celticu takohet me Paris Saint Germain në kuadër të Ligës së Kampionëve, transmeton arbresh.info. PSG e realizon golin e parë me Neymarin në minutën e 19-të. /arbresh.info/

Neymar kalon Parisin në epërsi

para 4 muajve - Gazeta e re

Neymar ka kaluar PSG-në në epërsi, pas një asistimi nga Rabiot në minutën e 19-të, ndaj Celticit.

Neymar shënon gol ndaj Celtic

para 4 muajve - Sovrani

Super sulmuesi i PSG-së, Neymar Junior ka kaluar në epërsi ekipin e tij ndaj Celtic pas 19 minutave lojë, shkruan Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Një gol dhe një karton i kuq në ndeshjen Bayern Munich – Anderlecht

para 4 muajve - Insajderi

Bayern Munich ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit me golin e sulmuesit Robert Lewandowski i cili realizoi në minutën e 11’të nga penaltia. Penaltia u shkaktua nga Sven Kums, që u ndëshkua direkt me të...

Mesazhi i Agollit për tifozët e Qarabag në prag të përballjes me Chelsean

para 4 muajve - Gazeta Tema

Qarabag sot luan një ndeshje të madhe në Champions League kundër Chelsea, por fatkeqësisht lojtari ynë i kombëtares, Ansi Agolli, i cili aktivizohet me ekipin nga Azerbajxhani, nuk do të jetë gati, sepse...

Bayern Munich – Anderlecht, ku mbeti topi pas goditjes së penalltisë

para 4 muajve - Arbresh

Bayern Munich takohet me Anderlechtin në kuadër të ndeshjes së parë të Ligës së Kampionëve, faza e grupeve, përcjellë arbresh.info. Bayern Munich kalon në avantazh me golin e Robert Lewandowsit nga penalltia...

Shënohen golat e parë të mbrëmjes, skuadra e Hasit dhe Ansi Agollit pësojnë në 10 minuta

para 4 muajve - Newsport

Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Qarabag në ndeshjen që po zhvillohet në “Stamford Bridge”. Blutë e Londrës i kanë shënuar golin e parë skuadrës së Ansi Agollit. Ndërkohë goli i parë në natën e parë të...

Katastrofë për Hasin, ekipi i tij pëson edhe golin e dytë

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Besnik Hasit, Olympiakos ka pësuar edhe golin e dytë në takimin ndaj Sportingut, që po zhvillohet në kuadër të Champions Leagues, shkruan Sovrani.info Për vetëm 13 minuta, ekipi i tij pësoi dy...

Karton i kuq dhe penallti në takimin Bayern Munich – Anderlecht

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Bayernit ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit pas golit të Lewandwoskit në minutën e 11 të takimit, shkruan Sovrani.info Anderlecht ka mbetur me 10 lojtarë pasi Kums është ndëshkuar me karton...

“Nuk varemi nga Cristiano Ronaldo”

para 4 muajve - Tetova Sot

Zidane thotë se Reali nuk varet nga Ronaldo. Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë një ndeshje zyrtare për Real Madridin për herë të parë që nga 13 gushti, kur ishte ndëshkuar me të kuq në sfidën...

Bayerni kalon në epërsi

para 4 muajve - Gazeta e re

Bayern Munich ka kaluar në epërsi ndaj Anderlechtit, me golin e Lewandowskit nga pika e bardhë, në minutën e 12-të.

Champions League rikthehet në ‘Stamford Bridge’ me një gol tejet të bukur

para 4 muajve - Insajderi

Një korner i shkurtuar për Chelsean në minutën e pestë e ka zënë në befasi skuadrën debutuese në Champions League, Qarabag. Ish-futbollisti i Barcelonës Pedro, ka kaluar në epërsi skuadrën londineze më...

Gol fenomenal në ndeshjen Chelsea – Qarabag

para 4 muajve - Periskopi

Pedro Rodriguez ka shënuar për epërsinë 1:0 të Chelseat ndaj Qarabag, në minutën e 5-të të takimit.

Gol i shpejtë në takimin Chelsea – Qarabag

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Chelseat ka kaluar në epërsi ndaj Qarabagut pas golit të Pedros, në monutën e 5 të takimit, shkruan Sovrani.info Ja goli: Facebook Twitter Google Plus

Ronaldo i gatshëm për Champions

para 4 muajve - Albeu

Pas afro një muaji, Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë një ndeshje zyrtare me Real Madridin, shkruan Gazeta Express. Katër herë fituesi i “Topit të Artë” duket se është në formë të lartë dhe i...

Chelsea – Qarabag, vjen goli

para 4 muajve - Arbresh

Skuadra e Chelseas është nikoqir i Qarabag FK për ndeshjen e parë të fazës grupore në sezonin e ri të Ligës së Kampionëve. Chelsea ka kaluar në epërsi 1:0 në minutën e pestë me Pedron. /arbresh.info/

Fillojnë takimet e Championsit

para 4 muajve - Sovrani

Të gjitha takimet e parapara për tu zhvilluar sot në kuadër të fazës së grupeve të Champions League kanë startuar. Sovrani.info do t’ju mbajë të informuar për ndryshimet e rezultateve. Facebook Twitter Google Plus

Barcelona – Juventus, formacionet zyrtare

para 4 muajve - Bota Press

Barcelona dhe Juventusi kanë publikuar formacionet zyrtare të takimit të tyre në Ligën e Kampionëve. Barcelona e Juventus përballen në “Camp Nou”, në ndeshjen e parë të fazës së grupeve. Ernesto Valverde...

VIDEO/ A është Ronaldo gati të luajë? Shihni çka bërë në stërvitje

para 4 muajve - Syri

Cristiano Ronaldo ka turpëruar Llorenten dhe Vasquezin në stërvitje para ndeshjes me Apoelin në Ligën e Kampionëve. Pas afro një muaji ylli portugez do të rikthehet të luajë një ndeshje zyrtare me Real...

Ronaldo i gatshëm për Champions, turpëron dy lojtarë në stërvitje

para 4 muajve - Gazeta Express

Ronaldo ka turpëruar Llorenten dhe Vasquezin në stërvitje para ndeshjes me Apoelin në Ligën e Kampionëve. Pas afro një muaji, Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë një ndeshje zyrtare me Real Madridin,...

Chelsea-Qarabag, formacionet zyrtare

para 4 muajve - Gazeta e re

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen, Chelsea-Qarabag, shkruan Gazeta e Re. Ndeshja do të filloj në orën 20:45.

Zidane krahason Asensio me Messi

para 4 muajve - Gazeta Fjala

Sulmuesi i Real Madrid ka pasur një start të shkëlqyeshëm këtë edicion, me paraqitje që e kanë shtyrë menaxherin e tij ta krahasojë me asin e Barcelona. Marco Asensio ka treguar se Zinedine Zidane i ka...

Rikthehet Liga e Kampionëve

para 4 muajve - Ina

Sonte zhvillohen ndeshjet e para të sezonit të ri të Ligës së Kampionëve. Me fillim prej orës 20:45 zhvillohen tetë ndeshjet e para nga Grupet A, B, C dhe D. Ndeshja më interesante pritet të jetë ballafaqimi...

Manchester United-Basel: Formacionet zyrtare

para 4 muajve - Gazeta e re

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndëshjen Manchester United-Basel, që zhvillohet në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta e Re. Ndeshja fillon në orën 20:45.

Chelsea – Qarabag, formacionet zyrtare

para 4 muajve - Medial

Skuadra e Chelseat pret Qarabagun në Stamford Bridge me fillim nga ora 20:45. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të grupit C të Ligës së Kampionëve. Chelsea: Courtois; Azpilicueta, Christensen, Cahill (c);...

Dybala: Krahasimi me Messin më kënaq, por niveli i tij nuk arrihet

para 4 muajve - Albeu

Pavarësisht se e vlerëson Barcelonën sërish një skuadër të fortë edhe pas largimit të Neymar , Paulo Dybala shprehet se Juventusi do të luajë për fitore mbrëmjen e nesërme në sfidën e parë të fazës së...

A është Ronaldo gati të luajë? Shihni çka bërë në stërvitje

para 4 muajve - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo ka turpëruar Llorenten dhe Vasquezin në stërvitje para ndeshjes me Apoelin në Ligën e Kampionëve. Pas afro një muaji ylli portugez do të rikthehet të luajë një ndeshje zyrtare me Real...

“Mos e krahasoni Dybalan me Messin”

para 4 muajve - GazetaBlic

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Juventusit nuk i pëlqen krahasimet mes dy futbollistëve. Paulo Dybala është duke kaluar momente shumë të mira me Juventusin ku ka realizuar pesë gola në tri ndeshjet e...

Bayern-Anderlecht, formacionet zyrtare

para 4 muajve - Gazeta e re

Janë bërë publike formacionet zyrtare nga të dyja ekipet, për ndeshjen e sotme që zhvillohet në kaudër të grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta e Re. Ndeshja fillon nga ora 20:45, Bayerni në këtë...

Formacionet zyrtare: Barcelona –Juventus

para 4 muajve - Gazeta e re

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen Barcelona-Juventus, që zhvillohet në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta e Re. Ndeshja do të filloj nga ora 20:45, dhe do të zhvillohet në “Camp Nou”.

Xhaka nga minuta e parë kundër Manchester United

para 4 muajve - Insajderi

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester Unitedit e Baselit. Manchester United dhe Basel do të përballen në “Old Trafford” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të...

Chelsea – Qarabag, formacionet zyrtare

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Chelseat pret Qarabagun në Stamford Bridge me fillim nga ora 20:45. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të grupit C të Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info Chelsea: Courtois; Azpilicueta, Christensen,...

Formacionet zyrtare: Barcelona- Juventus

para 4 muajve - Insajderi

Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare në ndeshjen që do të zhvillohet me fillim nga ora 20:45 e vlefshme për grupet në Ligën e Kampionëve. Barcelona ka befasuar duke startuar e transferin...

Manchester United – Basel, formacionet zyrtare

para 4 muajve - Sovrani

Ndeshja ndërmjet Manchester Unitedit dhe Baselit do të fillojë nga ora 20:45 dhe zhvillohet në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info Manchester United: Basel: pas pak.....

Manchester United – Basel, formacionet zyrtare

para 4 muajve - Arbresh

Manchester Unitedi është nikoqir i Baselit në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Djajtë e Kuq kthehen në elitën evropiane të futbollit dhe natyrisht se për tifozët në Old Trafford,...

Formacionet zyrtare: Roma – Atletico Madrid

para 4 muajve - Periskopi

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Romës e Atletico Madridit. Roma dhe Atletico Madridi do të përballen në “Olimpico” nga ora 20:45. Kjo është sfida e parë në fazën e Grupeve të Ligës së...

Mabppe: Harrojeni Realin e Barcelonën

para 4 muajve - Politiko

Sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe ka folur për favoritet e këtij sezoni në Ligën e Kampionëve. Mbappe insiston se të gjithë flasin vetëm për Real Madrid, Barcelona dhe Bayern Munich, si favoritet kryesor...

Formacionet zyrtare: Roma – Atletico Madrid

para 4 muajve - Gazeta e re

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen, Roma- Atletico Madrid, shkruan Gazeta e Re. Ndeshja do të luhet nga ora 20:45, në kuadër të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ronaldo i gatshëm për Champions, turpëron dy lojtarë në stërvitje

para 4 muajve - Infokusi

Ronaldo ka turpëruar Llorenten dhe Vasquezin në stërvitje para ndeshjes me Apoelin në Ligën e Kampionëve. Pas afro një muaji, Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë një ndeshje zyrtare me Real Madridin,...

“Nuk varemi nga Cristiano Ronaldo”

para 4 muajve - Gazeta Express

Zidane thotë se Reali nuk varet nga Ronaldo. Cristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë një ndeshje zyrtare për Real Madridin për herë të parë që nga 13 gushti, kur ishte ndëshkuar me të kuq në sfidën...

Formacionet e skuadrave: Man Utd – Basel

para 4 muajve - Infokusi

Man Utd dhe Basel ndeshen sonte në Ligën e Kampionëve. Manchester United (4-3-3): de Gea; Valencia, Lindelof, Bailly, Darmian; Herrera, Matic, Pogba; Mkhitaryan, Lukaku, Rashford. Basel (4-2-3-1): Vaclik;...

Giggs parashikon katër ndeshje të Ligës së Kampionëve, jep këto rezultate

para 4 muajve - Indeks online

Ryan Giggs ka parashikuar katër ndeshje të Ligës së Kampionëve, që zhvillohet sonte nga ora 20 e 45. Legjenda e Manchester Unitedit, është shprehur tejet i lumtur për rikthimin e ish-skuadrës në kompeticionin...

Mabppe: Harrojeni Realin, Barcelonën e Bayernin, kjo skuadër mund ta fitojë Championsin

para 4 muajve - Infokusi

Sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe ka folur për favoritet e këtij sezoni në Ligën e Kampionëve. Mbappe insiston se të gjithë flasin vetëm për Real Madrid, Barcelona dhe Bayern Munich, si favoritet kryesor...

Foto/ Qarabag bën historinë dhe debuton në Champions League, Agolli: Jam i entuziasmuar, gjithmonë Qarabag

para 4 muajve - Newsport

Qarabag i Ansi Agollit do të debutojë sonte për herë të parë në Champions League. Kjo është skuadra e vetme që ka marrë ndonjëherë pjesë në këtë kompeticion. Agolli ka uruar shokët e tij të ekipit për...

Ronaldo i ‘uritur’ për të luajtur, shikoni çfarë ju bën shokëve në stërvitje

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Real Madridit nesër takohet me Apoelin në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, me fillim nga ora 20:45, shkruan Sovrani.info Cristiano Ronaldo do t’i rikthehet ekipit në dispozicion...

Dybala: Më vjen mirë të krahasohem me Messin, por vështirë të arrihen nivelet e tij

para 4 muajve - Zhurnal

Pavarësisht se e vlerëson Barcelonën sërish një skuadër të fortë edhe pas largimit të Neymar, Paulo Dybala shprehet se Juventusi do të luajë për fitore mbrëmjen e nesërme në sfidën e parë të fazës së grupeve...

A do të thyhet super rekordi i Real Madridit në Champions League?

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Real Madridit fillon sezonin e ri të Champions Leagues nesër me fillim nga ora 20:45, pasi takohet me Apoel në fazën e grupeve të këtij kompeticioni evropian, shkruan Sovrani.info Ekipi i Zidane...

Nuk varemi nga Ronaldo

para 4 muajve - Zeri

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane nuk mendon se skuadra e tij varet nga sulmuesi Cristiano Ronaldo, edhe pse madrilenët janë duke vuajtur në sulm pa yllin portugez, transmeton zeri.info “Ju e dini...

Formacionet zyrtare, Bayern Munich me tre sulmues

para 4 muajve - KosovaPress

Të dy klubet kanë bërë zyrtare listën e lojtarëve dhe formacionet që do të nxjerrin në fushë. Favoriti i kësaj ndeshje, Bayern Munich nga minuta e parë do të sulmojë me tre lojtarë. Formacionet: Temat:...

Legjenda e Juventusit vjen me një deklaratë ‘shokuese’ drejtuar Dybalas

para 4 muajve - Infokusi

Legjenda e Juventusit, Edgar Davids thotë se nuk duhet krahasuar asessi  Lionel Messin  me Paulo Dybala të Juventusit, përcjell ORAinfo. Numri 10 i Bianconerëve ka filluar sezonin në mahnitëse, me shtatë...

Giggs parashikon katër ndeshje të Ligës së Kampionëve, jep këto rezultate

para 4 muajve - Infokusi

Ryan Giggs ka parashikuar katër ndeshje të Ligës së Kampionëve, që zhvillohet sonte nga ora 20 e 45. Legjenda e Manchester Unitedit, është shprehur tejet i lumtur për rikthimin e ish-skuadrës në kompeticionin...

Dybala: Më vjen mirë të krahasohem me Messin, por vështirë të arrihen nivelet e tij

para 4 muajve - Infokusi

Pavarësisht se e vlerëson Barcelonën sërish një skuadër të fortë edhe pas largimit të Neymar, Paulo Dybala shprehet se Juventusi do të luajë për fitore mbrëmjen e nesërme në sfidën e parë të fazës së grupeve...

Champions Leage rikthen super ndeshjen Barcelona-Juventus

para 4 muajve - Insajderi

Dy skuadra spanjolle Barcelona dhe Atletico Madrid do të rivalizohen sot nga dy skuadra Italiane, Juventus dhe Roma, në ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve për sezonin e ri. Barcelona do të kërkojë...

Dybala: Më vjen mirë të krahasohem me Messin, por vështirë të arrihen nivelet e tij

para 4 muajve - Telegrafi

Pavarësisht se e vlerëson Barcelonën sërish një skuadër të fortë edhe pas largimit të Neymar, Paulo Dybala shprehet se Juventusi do të luajë për fitore mbrëmjen e nesërme në sfidën e parë të fazës së grupeve...

Formacionet e mundshme: Barcelona – Juventus

para 4 muajve - GazetaBlic

Barcelona dhe Juventus do të takohen sonte në Camp Nou në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Trajneri i Barcelonës, ernesto Valverde pritet të luajë me skuadrën më të mirë, duke përfshirë...

LIGA E KAMPIONËVE KTHEHET ME SFIDAT E PARA TË FAZËS SË GRUPEVE, SPIKAT PËRBALLJA BARÇA-JUVE

para 4 muajve - TV21

Liga e kampionëve kthehet sonte dhe nesër me sfidat e para të fazës së grupeve Kjo fazë e garave nis më përballjen e madhe mes Barcelonës dhe Juventusit, një ndeshje që pritet të prodhojë një lojë dramatike,...

DYBALA: BARÇA E FORTË DHE PA NEYMAR, NE LUAJMË PËR FITORE

para 4 muajve - TV21

“Ne e dimë që do të jetë një ndeshje shumë e vështirë, por do të japim maksimumin” Pavarësisht se e vlerëson Barcelonën sërish një skuadër të fortë edhe pas largimit të Neymar, Dybala shprehet se Juventusi...

Xhaka e “frikëson” Manchester Unitedin me këtë deklaratë

para 4 muajve - GazetaBlic

Granit Xhaka ia ka bërë me dije Manchester Unitedit se nuk do ta ketë aspak të lehtë përballjen me Baselin. Ylli kosovar ishte pjesë e skuadrës zvicëriane kur në vitin 2011 e kishte eliminuar Manchesterin...

Mbappe: Juventusi është një nga favoritet për të fituar Championsin

para 4 muajve - Gazeta Tema

Sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe, ka folur për favoritet e këtij sezoni në Ligën e Kampionëve Mbappe insiston se të gjithë flasin vetëm për Real Madrid, Barcelona dhe Bayern Munich, si favoritet kryesor...

Favoritët e Ligës së Kampionëve në bastore

para 4 muajve - Sovrani

Edicioni i ri i kompeticionit më të madh të futbollit fillon sonte. Champions League do të na dhurojë spektakël të madh deri në fund pasi ekipe mjaft të kompletuara marrin pjesë, shkruan Sovrani.info Kompanitë...

​Davids: Mos e krahasoni Dybalan me Messin

para 4 muajve - Gazeta e re

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Juventusit nuk i pëlqen krahasimet mes dy futbollistëve. Paulo Dybala është duke kaluar momente shumë të mira me Juventusin ku ka realizuar pesë gola në tri ndeshjet e...

Dybala i lumtur që mbetet pjesë e Juves

para 4 muajve - Koha.net

Paulo Dybala thotë se është shumë i lumtur që do të mbetet pjesë e Juventusit për një periudhë më të gjatë, pavarësisht interesimit të Barcelonës. Argjentinasi ka qenë në radarin e klubit katalonas pas...

Rikthehet Liga e Kampionëve

para 4 muajve - Albinfo

Ndeshja më interesante pritet të jetë ballafaqimi i Barcelonës dhe Juventusit në kuadër të Grupit D Sonte zhvillohen ndeshjet e para të sezonit të ri të Ligës së Kampionëve. Me fillim prej orës 20:45 zhvillohen...

Davids: Mos e krahasoni Dybalan me Messin

para 4 muajve - KosovaPress

Paulo Dybala është duke kaluar momente shumë të mira me Juventusin ku ka realizuar pesë gola në tri ndeshjet e para. Mediat në Itali kanë nisur ta krahasojnë 23-vjeçarin me Lionel Messin dhe kjo gjë nuk...

Barcelona-Juventus, formacionet e mundshme

para 4 muajve - Gazeta e re

Sot me fillim nga ora 20:45, do të luhet super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit, në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta e Re. Gazeta e njohur italiane, Sport Mediaset, ka publikuar...

Xhaka: Baseli mund ta befasojë Manchester Unitedin

para 4 muajve - Medial

Lojtari i Arsenalit, Granit Xhaka, ka lavdëruar ish klubin e tij Baselin duke thënë se Manchester Unitedi nuk do ta ketë të lehtë. Në vitin 2011 Xhaka ishte pjesë e Baselit kur e eliminuan nga Liga e Kampionëve,...

Dybala: Më vjen mirë të krahasohem me Messin, por vështirë të arrihen nivelet e tij

para 4 muajve - Almakos

Pavarësisht se e vlerëson Barcelonën sërish një skuadër të fortë edhe pas largimit të Neymar, Paulo Dybala shprehet se Juventusi do të luajë për fitore mbrëmjen e nesërme në sfidën e parë të fazës së grupeve...

Dybala e pranon: Nuk mund të luaj në një skuadër me Messin

para 4 muajve - Syri

Pavarësisht se e vlerëson Barcelonën sërish një skuadër të fortë edhe pas largimit të Neymar, Dybala shprehet se Juventusi do të luajë për fitore në sfidën e parë të fazës së grupeve në Champions League....

Sonte fillon Liga e Kampionëve, Barça-Juve ndeshja kryesore

para 4 muajve - Shenja

Sonte starton sezoni i ri 2017/18 në Ligën e Kampionëve evropian. Në program të natës së parë janë ndeshjet e grupeve A, B, C, dhe D, ku në fushë do të zbresin ekipe pretendente dhe që në start do të ketë...

A do ta thyejë Messi super rekordin e Ronaldos?

para 4 muajve - Sovrani

Sot fillon edicioni i ri i kompeticionit më të madh të futbollit, ai i Champions Leagues, shkruan Sovrani.info Dihet se rekordin për shënimin e më së shumti golave në këtë kompeticion për një sezon e mban...

Starton sot Championsi, Agolli, Xhaka dhe Hasi me sfida ”bombë”

para 4 muajve - GazetaBlic

Do të startojë sot në mbrëmje kompeticioni më i famshëm për klube në Europë, Champions League. Ditën e sotme do të luajnë dhe skuadrat e legjonarëve tanë, Ansi Agolli, Taulant Xhaka, si dhe e trajnerit...

Fundjavë shqiptarësh në Europë, 14 gola në 90 minuta

para 4 muajve - Newsport

Kjo fundjavë ka qënë me fat për shumë lojtarë më origjinë shqiptare, Kështu u shënuan 14 gola nga shqiptarë që luajnë për Shqipërinë, Kosovën apo dhe Zvicrën, shifra të çmendura këto, nëse lojtarët do...

Legjenda e Juventusit vjen me një deklaratë ‘shokuese’ drejtuar Dybalas

para 4 muajve - Infokusi

Legjenda e Juventusit, Edgar Davids thotë se nuk duhet krahasuar asessi  Lionel Messin  me Paulo Dybala të Juventusit, përcjell ORAinfo. Numri 10 i Bianconerëve ka filluar sezonin në mahnitëse, me shtatë...

Nuk është PSG, Reali as Barça, Mbappe: Ja kush e fiton Champions Leaguen

para 4 muajve - Syri

Sulmuesi i Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe ka folur për skuadrën favorite në Champions League. Në një intervistë për të përditshmen italiane “Gazzetta dello Sport”, talenti francez befasoi të gjithë...

Formacionet, Barcelona – Juventus

para 4 muajve - Gazeta Express

Barcelona dhe Juventus do të takohen sonte në Camp Nou në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Trajneri i Barcelonës, ernesto Valverde pritet të luajë me skuadrën më të mirë, duke përfshirë...

Mbappe tregon se cili është favoriti kryesor në Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Zeri

Sulmuesi i ri i Paris Saint-German, Kylian Mbappe ka befasuar të gjithë me zgjedhjen e favoritit kryesor për Ligën e Kampionëve, transmeton zeri.info Mbappe mendon se Juventusi ka shanse të mira për ta...

Mbappe: Kjo skuadër mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe ka folur për favoritet e këtij sezoni në Ligën e Kampionëve Mbappe insiston se të gjithë flasin vetëm për Real Madrid, Barcelona dhe Bayern Munich, si favoritet kryesor...

Xhaka e “frikëson” Manchester Unitedin me këtë deklaratë

para 4 muajve - Infokusi

Granit Xhaka ia ka bërë me dije Manchester Unitedit se nuk do ta ketë aspak të lehtë përballjen me Baselin. Ylli kosovar ishte pjesë e skuadrës zvicëriane kur në vitin 2011 e kishte eliminuar Manchesterin...

Xhaka e "frikëson" Manchester Unitedin me këtë deklaratë

para 4 muajve - Indeks online

Granit Xhaka ia ka bërë me dije Manchester Unitedit se nuk do ta ketë aspak të lehtë përballjen me Baselin. Ylli kosovar ishte pjesë e skuadrës zvicëriane kur në vitin 2011 e kishte eliminuar Manchesterin...

Mbappe: Harrojeni Real Madridin dhe Barcelonën, ky ekip mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Lajmi.net

Kylian Mbappe befason me zgjedhjen e tij. “Është e çuditshme sepse ne gjithnjë flasim vetëm për Realin, Barcelonën dhe Bayernin si favoritet kryesorë”, tha Mabppe për Gazzetta dello Sport. “Nuk flitet...

Manchester pret Baselin, formacionet e mundshme

para 4 muajve - Albeu

Manchester Unitedit kthehet në Ligën e Kampionëve me takimin ndaj Baselit. Objektivi i lojtarëve të Jose Mourinhos është të sigurojnë kreun në Grupin A, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme . Manchester...

Formacionet e skuadrave: Man Utd – Basel

para 4 muajve - Infokusi

Man Utd dhe Basel ndeshen sonte në Ligën e Kampionëve. Manchester United (4-3-3): de Gea; Valencia, Lindelof, Bailly, Darmian; Herrera, Matic, Pogba; Mkhitaryan, Lukaku, Rashford. Basel (4-2-3-1): Vaclik;...

Xhaka ka një mesazh për United para duelit me Baselin

para 4 muajve - Sovrani

Granit Xhaka ia ka bërë me dije Manchester Unitedit se nuk do ta ketë aspak të lehtë përballjen me Baselin. Ylli kosovar ishte pjesë e skuadrës zvicëriane kur në vitin 2011 e kishte eliminuar Manchesterin...

Sonte fillon Liga e Kampionëve, Barça-Juve ndeshja kryesore

para 4 muajve - AlbPortali

Sonte starton sezoni i ri 2017/18 në Ligën e Kampionëve evropian. Në program të natës së parë janë ndeshjet e grupeve A, B, C, dhe D, ku në fushë do të zbresin ekipe pretendente dhe që në start do të ketë...

Shokon Mbappe: Ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Infokusi

Futbollisti i Paris Saint-Germain , Kylian Mbappé thotë se është e çuditshme që Juventusi nuk konsiderohet nga favoritët e Ligës së Kampionëve,transmetohet ORAinfo. “Është e çuditshme, sepse ne gjithmonë...

Asensio flet për lëvdatat që i merr nga trajneri Zidane

para 4 muajve - Medial

Në një intervistë interesante për mediat në Spanjë, Marko Asensio, ka zbuluar se çfarë i ka thënë trajneri Zidane. Marco Asensio futbollisti i ri i cili është duke mahnitur me performancat e tij në klubin...

Formacionet e skuadrave: Man Utd – Basel

para 4 muajve - Lajmi.net

. Manchester United (4-3-3): de Gea; Valencia, Lindelof, Bailly, Darmian; Herrera, Matic, Pogba; Mkhitaryan, Lukaku, Rashford. Basel (4-2-3-1): Vaclik; Lang, Suchy, Akanji, Riveros Galeano; Xhaka, Die;...

​Mabppe: Harrojeni Realin, Barcelonën e Bayernin, kjo skuadër mund ta fitojë Championsin

para 4 muajve - Gazeta Express

Sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe ka folur për favoritet e këtij sezoni në Ligën e Kampionëve Mbappe insiston se të gjithë flasin vetëm për Real Madrid, Barcelona dhe Bayern Munich, si favoritet kryesor...

Federata spanjolle nuk ndalet me Ronaldon, pezullon edhe Marcelon me shumë ndeshje

para 4 muajve - Albeu

Piker e lëna në Bernabeu nuk ishin e vetmja e keqe për Realin e Madridit ndaj Levantes. Por kartoni i kuq i Marcelo është kthyer në një Ronaldo të dytë. Federata spanjolle e futbollit ka vendosur një pezullim...

Formacionet e mundshme: United-Basel. Taulant Xhaka titullar

para 4 muajve - Syri

Manchester United do të nis aventurën e saj në Champions League, duke pritur në “Old Trafford” skuadrën e Baselit të Taulant Xhakës. Trajneri portugez, Jose Mouinho pritet të bëjë disa ndryshim në mbrojtjen...

Ronaldo, me rekorde titanike në Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo ka mundësinë që t’i shtojë rekordet e tij në Ligën e Kampionëve pasi që kjo garë rikthehet këtë mesjavë. Ai ka katër tituj të Ligës së Kampionëve, një me Manchester United dhe tre me...

Nis me përballje gjigantësh

para 4 muajve - Zeri

Sonte starton kompeticioni më prestigjioz evropian - Liga e Kampionëve, e cila që në xhiron e parë të fazës së grupeve do të na sjellë duele interesante. Sonte do të përsëritet finalja e vitit 2015 dhe...

Ky është formacioni i frikshëm i PSG-së përballë Celtic

para 4 muajve - GazetaBlic

Sot në mbrëmje starton sezoni i ri 2017/18 në UEFA Champions League. PSG do të nisë aventurën e saj këtë sezon në një përballje në transfertë kundër Celtic në ndeshjen e vlefshme për Grupin B, shkruan...

Formacionet, Barcelona – Juventus

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Barcelona dhe Juventus do të takohen sonte në Camp Nou në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve Trajneri i Barcelonës, ernesto Valverde pritet të luajë me skuadrën më të mirë, duke përfshirë...

‘Mos e krahasoni Dybalanë me Messin’, -Deklarata e legjendës së Juventusit

para 4 muajve - Syri

Edgar Davids thotë se Paulo Dybala nuk bënë të krahasohet me Leo Messin, i cili për momentin është në një tjetër nivel. Në një intervistë për “Gazzette dello Sport”, legjenda e Juventusi nënvizon se krahasimet...

Barcelona e Juventusi luajnë tjetër sfidë të madhe të Championsit në “Kamp Nou”

para 4 muajve - ABC News

Barcelona dhe Juventusi luajnë sot një ndeshje të madhe në “Kamp Nou”. Liga e Kampionëve fillon me një nga klasiket më të mëdha të futbollit europian Nëse futbolli vlen kaq shumë, është sidomos për këto...

Atletico mund ta fitoj Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Zeri

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone thotë se klubi i tij mund ta fitoj Ligën e Kampionëve, transmeton zeri.info Argjentinasi ka hedhur poshtë zërat që thonë se humbja e dy finaleve në katër vitet...

Celtic-PSG. Super formacion: Mbappe, Neymar, Cavani synojnë triumfin në Champions

para 4 muajve - Syri

Sot në mbrëmje starton sezoni i ri 2017/18 në UEFA Champions League. PSG do të nisë aventurën e saj këtë sezon në një përballje në transfertë kundër Celtic në ndeshjen e vlefshme për Grupin B, shkruan...

Asensio: Ky lojtar e meriton Topin e Artë

para 4 muajve - Zhurnal

Ylli i Real Madridit, Marco Asensio insiston se Cristiano Ronaldo e meriton Topin e Artë. Edhe pak muaj kanë mbetur deri të fituesi i Topit të Artë për vitin 2017, për të cilin çmim Marco Asensio nuk ka...

Dybala: Ja pse nuk mund të luaj bashkë me Messin

para 4 muajve - Sovrani

Sonte do të luajnë kundër njëri-tjetrit në Ligën e Kampionëve, por një e ardhme që mund t’i shohë së bashku në një ekip Paulo Dybalan dhe Lionel Messin duket vetëm një imagjimatë. Kështu së paku ka lënë...

Starton sot Championsi, Agolli, Xhaka dhe Hasi me sfida ”bombë”

para 4 muajve - Newsport

Do të startojë sot në mbrëmje kompeticioni më i famshëm për klube në Europë, Champions League. Ditën e sotme do të luajnë dhe skuadrat e legjonarëve tanë, Ansi Agolli, Taulant Xhaka, si dhe e trajnerit...

Asensio: Ky lojtar e meriton Topin e Artë

para 4 muajve - GazetaBlic

Ylli i Real Madridit, Marco Asensio insiston se Cristiano Ronaldo e meriton Topin e Artë. Edhe pak muaj kanë mbetur deri të fituesi i Topit të Artë për vitin 2017, për të cilin çmim Marco Asensio nuk ka...

Koeficientët/ Kompanitë e Basteve: Ja kush e fiton Champions Leaguen

para 4 muajve - Syri

Sot në mbrëmje starton sezoni i ri 2017/18 në UEFA Champions League. Kampionët në fuqi të Europës, Real Madrid kuotohet (5.00) si skuadra favorite për ta fituar sërish trofeun më prestigjioz në rang klubesh....

Barça-Juve, grupet e Champions nisin sonte me një super përballje

para 4 muajve - Shqiptarja

Erdhi momenti,sonte në mbrëmje starton faza e grupeve e Champions League me ndeshjet e grupeve A,B,C dhe D.Dueli që spikat është ai i grupit D mes Barcelonës dhe Juventusit që do të luhet në “Camp Nou”.Katalanasit...

​“Mos e krahasoni Dybala me Messin”

para 4 muajve - Gazeta Express

Legjenda e Juventusit, Edgar Davids thotë se Paulo Dybala nuk bënë të krahasohet me Leo Messin, i cili për momentin është në tjetër nivel Davids kërkon që të mos i bëhet shumë presion Dybalas, i cili do...

Bastoret ‘shpallin’ ekipet fituese nga ndeshjet e para në Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Lajmi.net

.

Real Madrid favoriti numër një në Ligën e Kampionëve, ja sa larg është Barcelona

para 4 muajve - GazetaBlic

Sot do të rikthehet në aksion Liga e Kampionëve, me disa prej skuadrave favorite që luajnë ndeshjet e para në sezonin 2017/18 Kampioni aktual i Evropës, Real Madrid sipas bastoreve edhe këtë sezon është...

Dybala: Është shumë mirë të krahasohesh me Messin

para 4 muajve - Medial

Edhe pse pa Neymarin, Barcelona sërish është një skuadër e fortë dhe me lojtarë të rinj të cilët i janë bashkuar ekipit. Dybala mendon se Juventusi mund të arrijë fitore sonte në fazën e parë të grupeve...

Manchester Unitedit i mungon diçka për Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Zeri

Legjenda e Manchester United, Ryan Giggs thotë se gjigandit anglez i mungon diçka për të fituar Ligën e Kampionëve, por mendon se është njëra prej skuadrave më të fuqishme në këtë kompeticion, transmeton...

Zinedin Zidan zbulon futbollistin më të mirë në botë pas Mesit, nuk është Ronaldo

para 4 muajve - Newsport

Trajneri i Realit të Madridti, Zinedine Zidane i ka thurur elozhe talentit të ekipit të tij, Marko Asensio. Sipas trajnerit, Asensio ka gjuajtjen me të majtëtn më të mirë në botë, pas Leo Mesit. Lajmi...

Rikthehet Championsi: Këto janë gjashtë skuadrat favorite sipas bastoreve

para 4 muajve - Gazeta Express

Sot do të rikthehet në aksion Liga e Kampionëve, me disa prej skuadrave favorite që luajnë ndeshjet e para në sezonin 2017/18 Kampioni aktual i Evropës, Real Madrid sipas bastoreve edhe këtë sezon është...

Formacionet, Celtic – PSG

para 4 muajve - Aktuale

PSG të nis aventurën e saj këtë sezon në Ligën e Kampionëve, duke u takuar në udhëtim me Celtic. Trajneri Unai Emery do të nis sezonin e ri të Ligës së Kampionëve në udhëtim ndaj Celtic, skuadër të cilën...

Giggs: Ky ekip nuk mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Lajmi.net

. Ryan Giggs nuk beson se Manchester United mund ta fitojë Ligën e Kampionëve. “Ju e shikoni skuadrën aktuale të Unitedit dhe pyetni nëse mund ta fitojnë Ligën e Kampionëve? Nëse kanë lojtarët e duhur...

Mabppe: Harrojeni Realin, Barcelonën e Bayernin, kjo skuadër mund ta fitojë Championsin

para 4 muajve - Sovrani

Sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe ka folur për favoritet e këtij sezoni në Ligën e Kampionëve Mbappe insiston se të gjithë flasin vetëm për Real Madrid, Barcelona dhe Bayern Munich, si favoritet kryesor...

“Mos e krahasoni Dybala me Messin”

para 4 muajve - Infokusi

Legjenda e Juventusit, Edgar Davids thotë se Paulo Dybala nuk bënë të krahasohet me Leo Messin, i cili për momentin është në tjetër nivel. Davids kërkon që të mos i bëhet shumë presion Dybalas, i cili...

Rikthehet Championsi: Këto janë gjashtë skuadrat favorite sipas bastoreve

para 4 muajve - Infokusi

Sot do të rikthehet në aksion Liga e Kampionëve, me disa prej skuadrave favorite që luajnë ndeshjet e para në sezonin 2017/18. Kampioni aktual i Evropës, Real Madrid sipas bastoreve edhe këtë sezon është...

Bastoret e shpallin fituesin e duelit Barcelona – Juventus

para 4 muajve - GazetaBlic

Sfida e parë e Barcelonës në Ligën e Kampionëve për sezonin 2017/18 është ndaj Juventusit në fazën e grupeve. Favorit janë katalunasit para Zonjës së Vjetër pasi kanë ndihmën e publikut vendas. Bastoret...

Asensio: Ky lojtar e meriton Topin e Artë

para 4 muajve - Infokusi

Ylli i Real Madridit, Marco Asensio insiston se Cristiano Ronaldo e meriton Topin e Artë. Edhe pak muaj kanë mbetur deri të fituesi i Topit të Artë për vitin 2017, për të cilin çmim Marco Asensio nuk ka...

Formacionet, United – Basel

para 4 muajve - Aktuale

Manchester United do të nis aventurën e saj në Ligën e Kampionëve, duke pritur në Old Trafford skuadrën e Baselit. Trajneri portugez, Jose Mouinho pritet të bëjë disa ndryshim në mbrojtje, por në mesfushë...

Bastoret ‘shpallin’ ekipet fituese nga ndeshjet e para në Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Infokusi

Bastoret ‘shpallin’ ekipet fituese nga ndeshjet e para në Ligën e Kampionëve (FOTO) Etiketa: Real Madrid

Man Utd – Basel: Formacionet e mundshme, Xhaka titullar

para 4 muajve - Telegrafi

Manchester Unitedit kthehet në Ligën e Kampionëve me takimin ndaj Baselit. Objektivi i lojtarëve të Jose Mourinhos është të sigurojnë kreun në Grupin A, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme. Manchester...

Barcelona e “re” përballë Juventusit të “lënduar”

para 4 muajve - AlbPortali

Loading... Faktiditor-sport Sonte nis kompeticioni më i madh i futbollit -Liga e Kampionëve dhe nuk ka se si mos mungojnë supersfidat përfshirë edhe atë mes dy skuadrave që kanë ” llogari të papastruara”...

​Giggs dëshpëron Unitedin

para 4 muajve - Gazeta Express

Legjenda Ryan Giggs thotë se Unitedi nuk ka lojtarët e duhur për ta fituar Ligën e Kampionëve Ryan Giggs ka folur për mundësitë e Manchester Unitedit për të triumfuar këtë sezon në Ligën e Kampionëve....

Asensio: Ky futbollist e meriton ta fitojë “Topin e Artë”

para 4 muajve - Lajmi.net

. Marco Asensio nuk ka dyshime se cili futbollist e meriton ta fitojë “Topin e Artë”. Ylli i ri i Real Madridit ka thënë se bashkëlojtari i tij, Cristiano Ronaldo duhet të shpallet futbollisti më i mirë...

Liga e Kampionëve kthehet me sfidat e para të fazës së grupeve, spikat përballja Barça-Juve

para 4 muajve - RTV 21

Liga e kampionëve kthehet sonte dhe nesër me sfidat e para të fazës së grupeve Kjo fazë e garave nis më përballjen e madhe mes Barcelonës dhe Juventusit, një ndeshje që pritet të prodhojë një lojë dramatike,...

Këta dy sulmues i largoi Zidane, a e dini që kanë shënuar gola më shumë se e gjithë skuadra e Realit

para 4 muajve - GazetaBlic

Real Madridi nuk ka fillur sezonin në menyrën më të mirë te mundshme. Skuadra e Zinedine Zidane në tri ndeshjet e para ka fituar vetëm një ndeshje dhe ka barazuar 2 të tjera shkruan Gazeta Blic. Por kur...

Sot, rikthehet Champions League. Luhet Barcelona-Juventus

para 4 muajve - Syri

Sot në mbrëmje rikthehet “magjia” në UEFA Champions League. Pa dyshim e gjithë vëmendja do të përqendrohet në “Camp Nou” pasi Barcelona do të luajë kundër Juventusit në ndeshjen e vlefshme për Grupin D,...

Giggs: Ky ekip nuk mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Infokusi

Ryan Giggs nuk ka besim te ish skuadra e tij, Manchester United. Ryan Giggs nuk beson se Manchester United mund ta fitojë Ligën e Kampionëve. “Ju e shikoni skuadrën aktuale të Unitedit dhe pyetni nëse...

Giggs: Ky ekip nuk mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - Infokusi

Ryan Giggs nuk ka besim te ish skuadra e tij, Manchester United. Ryan Giggs nuk beson se Manchester United mund ta fitojë Ligën e Kampionëve. “Ju e shikoni skuadrën aktuale të Unitedit dhe pyetni nëse...

​Asensio: Ky lojtar e meriton Topin e Artë

para 4 muajve - Gazeta Express

Ylli i Real Madridit, Marco Asensio insiston se Cristiano Ronaldo e meriton Topin e Artë Edhe pak muaj kanë mbetur deri të fituesi i Topit të Artë për vitin 2017, për të cilin çmim Marco Asensio nuk ka...

Asensio: Ky futbollist e meriton ta fitojë “Topin e Artë”

para 4 muajve - Infokusi

Marco Asensio thotë se Cristiano Ronaldo e meriton ta fitojë “Topin e Artë”. Marco Asensio nuk ka dyshime se cili futbollist e meriton ta fitojë “Topin e Artë”. Ylli i ri i Real Madridit ka thënë se bashkëlojtari...

​Asensio: Ky lojtar e meriton Topin e Artë

para 4 muajve - Gazeta Liria

Ylli i Real Madridit, Marco Asensio insiston se Cristiano Ronaldo e meriton Topin e Artë Edhe pak muaj kanë mbetur deri të fituesi i Topit të Artë për vitin 2017, për të cilin çmim Marco Asensio nuk ka...

Zbulohet arsyeja pse Dybala nuk transferohet te Barcelona

para 4 muajve - Infokusi

Paulo Dybala ka zbuluar arsyet e tij. Paulo Dybala ka bërë të ditur se nuk planifikon të transferohet te Barcelona në të ardhmen e afërt. Sulmuesi argjentinas konfirmoi se ndihet i lumtur në Juventus para...

Barcelona – Juventus, formacionet me befasi

para 4 muajve - Infokusi

“Sport.es” ka publikuar formacionet e mundshme të ndeshjes Barcelona – Juventus në Ligën e Kampionëve. Etiketa: Barcelona

Gazeta e Barcelonës me titull fantastik para ndeshjes me Juventusin

para 4 muajve - Infokusi

“Sport” e ka përshkruar ndeshjen e sotme mes Barcelonës dhe Juventusit si një ‘Finale të Ligës së Kampionëve’. Etiketa: Juventus

Barcelona e “re” përballë Juventusit të “lënduar”

para 4 muajve - Fakti Ditor

Faktiditor-sport Sonte nis kompeticioni më i madh i futbollit -Liga e Kampionëve dhe nuk ka se si mos mungojnë supersfidat përfshirë edhe atë mes dy skuadrave që kanë ” llogari të papastruara” Barcelona-Juventus...

Befason Zidane: Ja çka i ka thënë Asensios

para 4 muajve - Gazeta Express

Marco Asensio ka treguar se cka i ka thënë Zinedine Zidane, pas golave të tij të jashtëzakonshëm në ndeshjet e fundit Ylli i Real Madridit, Marco Asensio që prej transferimit në Real Madrid, ka shënuar...

​Formacionet, Celtic – PSG

para 4 muajve - Gazeta Express

PSG të nis aventurën e saj këtë sezon në Ligën e Kampionëve, duke u takuar në udhëtim me Celtic Trajneri Unai Emery do të nis sezonin e ri të Ligës së Kampionëve në udhëtim ndaj Celtic, skuadër të cilën...

​Formacionet, Roma – Atletico

para 4 muajve - Gazeta Express

Atletico Madrid të nis aventurën e saj këtë sezon në Ligën e Kampionëve, duke u takuar me Romën në Olimpico Të dy skuadrat do të jenë me formacionet më të mirë, për të synuar kështu një fillim të mirë...

​Formacionet, Chelsea – Qarabag

para 4 muajve - Gazeta Express

Chelsea të nis aventurën e saj këtë sezon në Ligën e Kampionëve, duke pritur në Stamford Bridge skuadrën e Ansi Agollit, Qarabag Trajneri italian, Antonio Conte e ka konfirmuar se as këtë takim Eden Hazard...

Flet legjenda e Juventusit: Mos e krahasoni Dybala me Messin

para 4 muajve - Sovrani

Legjenda e Juventusit, Edgar Davids thotë se Paulo Dybala nuk bënë të krahasohet me Leo Messin, i cili për momentin është në tjetër nivel Davids kërkon që të mos i bëhet shumë presion Dybalas, i cili do...

Befason Zidane: Ja çka i ka thënë Asensios

para 4 muajve - Gazeta Liria

Marco Asensio ka treguar se cka i ka thënë Zinedine Zidane, pas golave të tij të jashtëzakonshëm në ndeshjet e fundit Ylli i Real Madridit, Marco Asensio që prej transferimit në Real Madrid, ka shënuar...

Man Utd – Basel: Formacionet e mundshme, Xhaka titullar

para 4 muajve - Almakos

Manchester Unitedit kthehet në Ligën e Kampionëve me takimin ndaj Baselit. Objektivi i lojtarëve të Jose Mourinhos është të sigurojnë kreun në Grupin A, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme. Manchester...

​Formacionet, United – Basel

para 4 muajve - Gazeta Express

Manchester United do të nis aventurën e saj në Ligën e Kampionëve, duke pritur në Old Trafford skuadrën e Baselit Trajneri portugez, Jose Mouinho pritet të bëjë disa ndryshim në mbrojtje, por në mesfushë...

Befason Zidane: Ja çka i ka thënë Asensios

para 4 muajve - Opozita

Marco Asensio ka treguar se cka i ka thënë Zinedine Zidane, pas golave të tij të jashtëzakonshëm në ndeshjet e fundit Ylli i Real Madridit, Marco Asensio që prej transferimit në Real Madrid, ka shënuar...

Sulmuesi/ Ronaldo bëhet gati për Realin, luan të mërkurën në Champions

para 4 muajve - Sot News

Reali ka zhgënjyer në dy ndeshjet e fundit në La Liga, duke marrë vetëm dy pikë, sepse barazoi fillimisht me Valencian e më pas me Levanten. Në këto dy ndeshje duket se sulmi nuk është superior si më parë...

Zbulohet arsyeja pse Dybala nuk transferohet te Barcelona

para 4 muajve - Ina

Paulo Dybala ka zbuluar arsyet e tij. Paulo Dybala ka bërë të ditur se nuk planifikon të transferohet te Barcelona në të ardhmen e afërt. Sulmuesi argjentinas konfirmoi se ndihet i lumtur në Juventus para...

Barcelona – Juventus, formacionet me befasi

para 4 muajve - Ina

“Sport.es” ka publikuar formacionet e mundshme të ndeshjes Barcelona – Juventus në Ligën e Kampionëve. Comments comments

Gazeta e Barcelonës me titull fantastik para ndeshjes me Juventusin

para 4 muajve - Ina

“Sport” e ka përshkruar ndeshjen e sotme mes Barcelonës dhe Juventusit si një ‘Finale të Ligës së Kampionëve’. Comments comments

Juventus me pesë mungesa, Barcelona favorizohet nga bastet

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Agron KAJA LIGA E KAMPIONEVE/ Sot dhe nesër luhen sfidat e para në grupe, veçohen përplasjet në Spanjë dhe në Itali Sot në mbrëmje në “Kamp Nou”, rikthehet “magjia” e Ligës së Kampioneve, ku Barcelona...

Dybala: Barça e fortë dhe pa Neymar, por luajmë për fitore

para 4 muajve - Infokusi

Pavarësisht se e vlerëson Barcelonën sërish një skuadër të fortë edhe pas largimit të Neymar, Dybala shprehet se Juventusi do të luajë për fitore mbrëmjen e nesërme në sfidën e parë të fazës së grupeve...

Gazeta e Barcelonës me titull fantastik para ndeshjes me Juventusin

para 4 muajve - Lajmi.net

.

Asensio: Ky futbollist e meriton ta fitojë “Topin e Artë”

para 4 muajve - Gazeta Monitor

Marco Asensio thotë se Cristiano Ronaldo e meriton ta fitojë “Topin e Artë”. Marco Asensio nuk ka dyshime se cili futbollist e meriton ta fitojë “Topin e Artë”. Ylli i ri i Real Madridit ka thënë se bashkëlojtari...

Zbulohet arsyeja pse Dybala nuk transferohet te Barcelona

para 4 muajve - Lajmi.net

Paulo Dybala ka zbuluar arsyet e tij. Paulo Dybala ka bërë të ditur se nuk planifikon të transferohet te Barcelona në të ardhmen e afërt. Sulmuesi argjentinas konfirmoi se ndihet i lumtur në Juventus para...

Barcelona – Juventus, formacionet me befasi

para 4 muajve - Lajmi.net

.

Formacionet e mundshme, Celtic – PSG

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra skoceze Celtic do të jetë kundërshtari i parë që do t’a testojë skuadrën e super përforcuar franceze Paris – Saint – Germain në grupin B të Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info. Formacioni...

Sonte ndeshja Barcelonë-Juventus

para 4 muajve - Insajderi

Sfida e parë e Barcelonës në Ligën e Kampionëve për sezonin 2017/18 është ndaj Juventusit në fazën e grupeve. Favorit janë katalunasit para Zonjës së Vjetër pasi kanë ndihmën e publikut vendas. Ndeshja...

Barcelona e re në Ligën e Kampionëve, Valverde, Dembele, Paulinho…

para 4 muajve - Sovrani

Sot me ndeshjen kundër Juventusit fillon rrugëtimi i vështirë i Ernesto Valverdes me timonin në duar të një skuadre e cila është e detyruar të kap majat e këtij kompeticioni. Si asnjëherë më parë, brenda...

Man UTD – Basel, formacionet e mundshme

para 4 muajve - Sovrani

Jose Mourinho rikthehet në të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve me skuadrën e tij Manchester United, dhe kundërshtari i parë në grupin A është skuadra zvicerane Baseli. Këto janë formacionet e mundshme...

Dybala: Barça e fortë dhe pa Neymar, ne luajmë për fitore

para 4 muajve - KosovaPress

Argjentinasi është i ndërgjegjshëm që kampionët e Italisë i pret një sfidë e vështirë, por kërkon që ta nisë me një fitore rrugëtimin e këtij sezoni në Champions. “Ne e dimë që do të jetë një ndeshje shumë...

Liga e Kampionëve rikthehet sonte me sfidat e para të fazës së grupeve, spikat përballja Barça-Juve

para 4 muajve - KosovaPress

Kjo fazë e garave nis më përballjen e madhe mes Barcelonës dhe Juventusit, një ndeshje që pritet të prodhojë një lojë dramatike, pasi që të dy skuadrat synojnë që të kalojnë gjithë rrugën e këtyre garave,...

Gazeta e Barcelonës me titull fantastik para ndeshjes me Juventusin

para 4 muajve - Gazeta Monitor

“Sport” e ka përshkruar ndeshjen e sotme mes Barcelonës dhe Juventusit si një ‘Finale të Ligës së Kampionëve’.

Kjo foto dëshmon se Cristiano Ronaldo e ka shumë në qejf veten

para 4 muajve - Arbresh

Cristiano Ronaldo është një nga sportistët më të dashur për publikun. Superylli portugez i futbollit është shumë i angazhuar në fushatat e tij. Së fundmi ai ka nisur një fushatë pro fitnesit, ku po shpalos...

Dybala: Barça e fortë dhe pa Neymar, por luajmë për fitore

para 4 muajve - Top Channel

Pavarësisht se e vlerëson Barcelonën sërish një skuadër të fortë edhe pas largimit të Neymar, Dybala shprehet se Juventusi do të luajë për fitore mbrëmjen e nesërme në sfidën e parë të fazës së grupeve...

Dybala: Unë si Messi? Nuk krahasohemi me asnjë

para 4 muajve - Syri

Pavarësisht se e vlerëson Barcelonën sërish një skuadër të fortë edhe pas largimit të Neymar, Dybala shprehet se Juventusi do të luajë për fitore mbrëmjen e nesërme në sfidën e parë të fazës së grupeve...

Trajneri i Barcelonës ‘kërcënon’ Juventusin

para 4 muajve - Ina

“Disfata e edicionit të kaluar djeg ende, ndjej dëshirën të hakmarrjes për atë eliminim”. Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde lajmëron kështu Juventusin në vigjilje të sfidës së Champions League. “Do...

FOTO/ Ronaldo, muskulozi bukurosh që ‘çmendet’ pas trupit të tij. Ja çfarë ka bërë këtë herë

para 4 muajve - Koha Jone

Cristiano Ronaldo është një nga sportistët më të dashur për publikun. Superylli portugez i futbollit është shumë i angazhuar në fushatat e tij. Së fundmi ai ka nisur një fushatë pro fitnesit, ku po shpalos...

FOTO/ Ronaldo, muskulozi bukurosh që 'çmendet' pas trupit të tij. Ja çfarë ka bërë këtë herë

para 4 muajve - Syri

Cristiano Ronaldo është një nga sportistët më të dashur për publikun. Superylli portugez i futbollit është shumë i angazhuar në fushatat e tij. Së fundmi ai ka nisur një fushatë pro fitnesit, ku po shpalos...

Valverde paralajmëron Juventusin para ndeshjes në Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - GazetaBlic

“Disfata e edicionit të kaluar djeg ende, ndjej dëshirën të hakmarrjes për atë eliminim”. Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde lajmëron kështu Juventusin në vigjilje të sfidës së Champions League. “Do...

Dybala ia jep një lajm të mirë Barcelonës para ndeshjes së nesërme

para 4 muajve - Lajmi.net

. Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka folur për mundësinë e largimit nga Juventusi dhe kalimit në Barcelonë. Ai insiston se është i lumtur në Juventus, por thotë se të ardhmes asnjëherë nuk i dihet....

Trajneri i Barcelonës ‘kërcënon’ Juventusin

para 4 muajve - Syri

“Disfata e edicionit të kaluar djeg ende, ndjej dëshirën të hakmarrjes për atë eliminim”. Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde lajmëron kështu Juventusin në vigjilje të sfidës së Champions League. “Do...

Sfidë e vështirë për Xhakën e Baselin

para 4 muajve - Albinfo

Baseli do të jetë mysafir i Manchester Unitedit në Ligën e Kampionëve Të martën fillon faza e grupeve në Ligën e Kampionëve, garës më prestigjioze për klube, shkruan albinfo.ch. Kampioni i Zvicrës, Baseli...

Simeone: Atletico do ta fitojë Ligën e Kampionëve

para 4 muajve - GazetaBlic

Diego Simeone insiston se Atletico Madrid do ta fitojë Ligën e Kampionëve. Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone beson se nëseinsistojnë, atëherë në vitet e ardhshme do ta fitojnë Ligën e Kampionëve....

Trajneri i Barcelonës ‘kërcënon’ Juventusin

para 4 muajve - Tetova Sot

Disfata e edicionit të kaluar djeg ende, ndjej dëshirën të hakmarrjes për atë eliminim”. Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde lajmëron kështu Juventusin në vigjilje të sfidës së Champions League. “Do...

Humbi dy finale të Ligës së Kampionëve, befason Simeone

para 4 muajve - Lajmi.net

. Diego Simeone insiston se Atletico Madrid do ta fitojë Ligën e Kampionëve Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone beson se nëseinsistojnë, atëherë në vitet e ardhshme do ta fitojnë Ligën e Kampionëve....

Dybala befason botën e futbollit, ja çfarë thotë për Messin

para 4 muajve - GazetaBlic

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka folur për mundësinë e largimit nga Juventusi dhe kalimit në Barcelonë. Ai insiston se është i lumtur në Juventus, por thotë se të ardhmes asnjëherë nuk i dihet. “Të...

Dybala ka një lajm të mirë për Barcelonën

para 4 muajve - Albeu

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka folur për mundësinë e largimit nga Juventusi dhe kalimit në Barcelonë. Ai insiston se është i lumtur në Juventus , por thotë se të ardhmes asnjëherë nuk i dihet....

Allegri: Champions League nuk është objektiv, por ëndërr…

para 4 muajve - Te Sheshi

Masimiliano Allegri pretendon se Champions League s’mund të jetë një objektiv për Juventus, por më tepër një ëndërr. Juventus ka arritur në dy nga tre finalet e fundit të Champions League, por megjithëse...

Trajneri i Barcelonës ‘kërcënon’ Juventusin

para 4 muajve - Arbresh

“Disfata e edicionit të kaluar djeg ende, ndjej dëshirën të hakmarrjes për atë eliminim”. Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde lajmëron kështu Juventusin në vigjilje të sfidës së Champions League. “Do...

Dybala gëzon Barcelonën

para 4 muajve - Tetova Sot

Paulo Dybala nuk e ka mohuar se një ditë mund të luajë me Leo Messin në Barcelonë Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka folur për mundësinë e largimit nga Juventusi dhe kalimit në Barcelonë. Ai insiston...

A do ta fitojë Atletico Topin e Artë? Ja si mendon Simeone

para 4 muajve - Albeu

Diego Simeone insiston se Atletico Madrid do ta fitojë Ligën e Kampionëve Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone beson se nëse insistojnë, atëherë në vitet e ardhshme do ta fitojnë Ligën e Kampionëve...

Ronaldo tregon trupin teksa vjen me një fjalë të urtë

para 4 muajve - Almakos

Cristiano Ronaldo është një nga sportistët më të dashur për publikun. Superylli portugez i futbollit është shumë i angazhuar në fushatat e tij. Së fundmi ai ka nisur një fushatë të fitnesit, ku po shfaqë...

​Dybala gëzon Barcelonën

para 4 muajve - Gazeta Express

Paulo Dybala nuk e ka mohuar se një ditë mund të luajë me Leo Messin në Barcelonë Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka folur për mundësinë e largimit nga Juventusi dhe kalimit në Barcelonë. Ai insiston...

Dybala ka një lajm të mirë për Barcelonën

para 4 muajve - Gazeta Fjala

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka folur për mundësinë e largimit nga Juventusi dhe kalimit në Barcelonë. Ai insiston se është i lumtur në Juventus, por thotë se të ardhmes asnjëherë nuk i dihet. “Të...

Barcelona – Juventus, formacionet e mundshme

para 4 muajve - Telegrafi

Barcelona dhe Juventusi do ndeshen mes vete në ndeshjen e parë të Grupit D në kuadër të Ligës së Kampionëve për sezonin e ri 2017/18. Gjiganti katalunas është nikoqir i Zonjës së Vjetër në ndeshjen e parë...

Simeone tregon nëse Atletico do ta fitojë Topin e Artë

para 4 muajve - Gazeta Express

Diego Simeone insiston se Atletico Madrid do ta fitojë Ligën e Kampionëve Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone beson se nëse insistojnë, atëherë në vitet e ardhshme do ta fitojnë Ligën e Kampionëve....

Humbi dy finale të Ligës së Kampionëve, befason Simeone

para 4 muajve - Newsport

Diego Simeone insiston se Atletico Madrid do ta fitojë Ligën e Kampionëve. Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone beson se nëse insistojnë, atëherë në vitet e ardhshme do ta fitojnë Ligën e Kampionëve....

“Juventusi i fortë, por ne duam fitore”

para 4 muajve - GazetaBlic

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, pret një ndeshje të fortë ndaj Juventusit. Bianconerët sezonin e shkuar kishin eliminuar Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3-0. “Ne e dimë që Juventusi është...

Valverde: Juventusi i fortë, por ne duam fitore

para 4 muajve - Telegrafi

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, pret një ndeshje të fortë ndaj Juventusit. Bianconerët sezonin e shkuar kishin eliminuar Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3-0. “Ne e dimë që Juventusi është...

Simeone: “Speciale ndaj Romës. Pas dy finaleve, herët a vonë do ta fitojmë Champions-in!”

para 4 muajve - Gazeta e re

“Ndeshje speciale për mua. Te Lazio kam përjetuar vite të jashtëzakonshme, por nuk i ngatërroj mes tyre sitatat krejtësisht të ndryshme. Kam respekt të madh për verdhekuqtë. Jam krenar për atë që kam dhënë...

Allegri ëndërron Championsin: Jemi më mirë se në sezonin e kaluar

para 4 muajve - Syri

Massimilliano Allegri pretendon se Champions League s’mund të jetë një objektiv për Juventus, por më tepër një ëndërr. Juventus ka arritur në dy nga tre finalet e fundit të Champions League, por megjithëse...

Dybala gëzon Barcelonën

para 4 muajve - Arbresh

Paulo Dybala nuk e ka mohuar se një ditë mund të luajë me Leo Messin në Barcelonë Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala ka folur për mundësinë e largimit nga Juventusi dhe kalimit në Barcelonë. Ai insiston...

Allegri: Liga e Kampionëve një ëndërr, jo një objektiv

para 4 muajve - Telegrafi

Max Allegri ka thënë se fitimi i Ligës së Kampionëve është një ëndërr jo një objektiv. Juve e ka arritur dy herë në finale në tri vitet e fundit, por duke dështuar ta fitojnë. “Tri vitet e fundit kanë...

​Valverde tregon nëse Dembele luan nga fillimi kundër Juventusit

para 4 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ende nuk e di nëse Ousmane Dembele do të startojë nga fillimi kundër Juventusit Trajneri spanjoll Valverde e ka pranuar se Dembele çdo ditë e më shumë po inkuadrohet...

Presion Realit

para 4 muajve - Tetova Sot

Igor de Camargo, lojtari i Apoel Nicosia ka dhënë një intervistë para ndeshjes së klubit të tij ndaj Real Madridit në Champions League të mërkurën. Talenti i skuadrës Apoel ka shkëlqyer në ndeshjen e fundit...

Allegri: Champions League nuk është objektiv, por ëndërr…

para 4 muajve - AlbPress

Masimiliano Allegri pretendon se Champions League s’mund të jetë një objektiv për Juventus, por më tepër një ëndërr. Juventus ka arritur në dy nga tre finalet e fundit të Champions League, por megjithëse...

Lionel Messi, njeriu i momentit

para 4 muajve - Telegrafi

Njëzet gola në 28 ndeshje kundër rivalit më të madh lokal, Espanyolit. Lionel Messi ka shënuar 17 herë në derbin katalunas në La Liga, ndërsa dy gola i ka shënuar kundër tyre në Kupën e Mbretit. Pas humbjes...

Valverde iu frikësohet tre futbollistëve të Juves

para 4 muajve - Lajmi.net

. Ernesto Valverde është gati për ndeshjen e parë me Barcelonën  në Ligën e Kampionëve. Ai e vlerëson shumë pozitivisht kundërshtarin e nesërm, Juventusin. “Juve është një ekip shumë i fortë. Ata bëjnë...

Allegri pretendon se Championsi s’mund të jetë një objektiv për Juven

para 4 muajve - Tetova Sot

Masimiliano Allegri pretendon se Champions League s’mund të jetë një objektiv për Juventus, por më tepër një ëndërr. Juventus ka arritur në dy nga tre finalet e fundit të Champions League, por megjithëse...

Barcelona – Juventus, formacionet e mundshme

para 4 muajve - Almakos

Barcelona dhe Juventusi do ndeshen mes vete në ndeshjen e parë të Grupit D në kuadër të Ligës së Kampionëve për sezonin e ri 2017/18. Gjiganti katalunas është nikoqir i Zonjës së Vjetër në ndeshjen e parë...

Valverde: Juventusi i fortë, por ne duam fitore

para 4 muajve - Almakos

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, pret një ndeshje të fortë ndaj Juventusit. Bianconerët sezonin e shkuar kishin eliminuar Barcelonën me rezultat të përgjithshëm 3-0. “Ne e dimë që Juventusi është...

Valverde tregon nëse Dembele luan nga fillimi kundër Juventusit

para 4 muajve - Infokusi

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde ende nuk e di nëse Ousmane Dembele do të startojë nga fillimi kundër Juventusit. Trajneri spanjoll Valverde e ka pranuar se Dembele çdo ditë e më shumë po inkuadrohet...

Valverde iu frikësohet tre futbollistëve të Juves

para 4 muajve - Infokusi

Ernesto Valverde është gati për ndeshjen e parë me Barcelonën  në Ligën e Kampionëve. Ai e vlerëson shumë pozitivisht kundërshtarin e nesërm, Juventusin. “Juve është një ekip shumë i fortë. Ata bëjnë presion...

Allegri: Liga e Kampionëve një ëndërr, jo një objektiv

para 4 muajve - Almakos

Max Allegri ka thënë se fitimi i Ligës së Kampionëve është një ëndërr jo një objektiv. Juve e ka arritur dy herë në finale në tri vitet e fundit, por duke dështuar ta fitojnë. “Tri vitet e fundit kanë...

Dybala befason botën e futbollit, ja çfarë thotë për Messin

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Juventusit nesër takohet me Barcelonën në ‘Camp Nou’ me fillim nga ora 20:45, në kuadër të fazës së grupeve të Champions Leagues, shkruan Sovrani.info Para këtij takimi, sulmuesi i Juventusit,...

LAJMI I FUNDIT: Barcelonës i lëndohet një sulmues, mungon në sfidën ndaj Juventusit

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Barcelonës pret nesër Juven në ‘Camp Nou’ për të zhvilluar ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Champions Leagues. Ndeshja fillon nga ora 20:45. Skuadra e Juventusit nuk do të llogarisë në...

Dybala: Jam i lumtur që luaj për një ekip si Juventus

para 4 muajve - Gazeta e re

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, ka folur në konferencë për media, para ndeshjes ndaj Barcelonës, që e zhvillojnë nesër nga ora 20:45, në kuadër të Ligës së Kampionëve, në “Camp Nou”. Dybala ka thënë...

Trajneri i Barcelonës ‘shokon’ të gjithë para duelit me Juventusin

para 4 muajve - Sovrani

Skuadra e Barcelonës nesër takohet me Juventusin me fillim nga ora 20:45 në ‘Camp Nou’ në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Sovrani.info Trajneri i skuadrës katalunase, Barcelona,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK