http://kariera.mk

Krijohet Qendra e Studimeve të Letërsisë Shqipe “Kadare”

para 10 muajve - Gazeta e re

Është hera e parë që ngrihet një qendër me fokus studimin e letërsisë, e korpusin e veprës së një prej shkrimtarëve tanë më përfaqësues. Qendra Studimore Kadare e ka nisur punën me një letër zyrtare drejtuar...

Krijohet qendra e studimeve Kadare

para 10 muajve - Arbresh

Alda Bardhyli, e njohur për lidhjen e saj me letërsinë do të jetë Drejtoresha e Qendrës Studimore Kadare, e ngritur pranë Universitetit Evropian të Tiranës. Revista letrare Saras e drejtuar nga Bardhyli...

Dosja e Kadaresë shkakton debate, kërkohet publikimi

para 10 muajve - Lajmi.net

Publikimi i 101 dokumenteve të periudhës komuniste mbi Ismail Kadarenë, të klasifikuara si “tepër sekrete”, kanë përfshirë në një debat të fortë protagonistët dhe jo vetëm. Të dhënat e panjohura nga Arkivat...

Dosja e Kadaresë shkakton debate, kërkohet publikimi

para 10 muajve - Koha.net

Publikimi i 101 dokumenteve të periudhës komuniste mbi Ismail Kadarenë, të klasifikuara si “tepër sekrete”, kanë përfshirë në një debat të fortë protagonistët dhe jo vetëm. Të dhënat e panjohura nga Arkivat...

Dosja e Kadaresë shkakton debate, kërkohet publikimi

para 10 muajve - Gazeta Max

Publikimi i 101 dokumenteve të periudhës komuniste mbi Ismail Kadarenë, të klasifikuara si “tepër sekrete”, kanë përfshirë në një debat të fortë protagonistët dhe jo vetëm. Të dhënat e panjohura nga Arkivat...

Dosja e Kadaresë, UET do të kërkojë publikimin

para 10 muajve - Top Channel

Publikimi i 101 dokumenteve të periudhës komuniste mbi Ismail Kadarenë, të klasifikuara si “tepër sekrete”, kanë përfshirë në një debat të fortë protagonistët dhe jo vetëm. Të dhënat e panjohura nga Arkivat...

Dosja e Kadaresë, UET do të kërkojë publikimin

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Publikimi i 101 dokumenteve të periudhës komuniste mbi Ismail Kadarenë, të klasifikuara si “tepër sekrete”, kanë përfshirë në një debat të fortë protagonistët dhe jo vetëm. Të dhënat e panjohura nga Arkivat...

Dëshmia në gjyq e Fatos Lubonjës dhe ballafaqimi me të atin: Librat e huaj babai i merrte te Kadareja

para 10 muajve - Telegrafi

Më poshtë mund të lexoni për të ashtuquajturin Dokumenti 65, ku është përballja mes dëshmisë së dhënë në gjyq nga Fatos Lubonja me qëndrimet e të atit, Todit, i cili hedh poshtë gjithçka. Dokumenti në...

Dëshmia në gjyq e Fatos Lubonjës dhe ballafaqimi me të atin: Librat e huaj babai i merrte te Kadareja

para 10 muajve - Almakos

Më poshtë mund të lexoni për të ashtuquajturin Dokumenti 65, ku është përballja mes dëshmisë së dhënë në gjyq nga Fatos Lubonja me qëndrimet e të atit, Todit, i cili hedh poshtë gjithçka. Dokumenti në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK