http://kariera.mk

Antifashizmi i çamëve dhe Marrëveshja e Konsipolit

para 10 muajve - Sot News

Dëshmitë historike që i kanë shkruar kombet, janë të pavdekshme dhe një nga treguesit e së vërtetës që përballet me çdo shtrembërim që kërkohet t’i bëhet asaj nga qarqet dhe rrethanat e kohës. Kur vjen...

Ku nuk jam dakord me “SANDUIÇ”-in e Mustafa Nanos

para 10 muajve - Mapo

Nga Gezim Zilja* Në librin e tij voluminoz “Sanduiç”, Mustafa Nano rreket të shpjegojë rrugën e gjatë e plot vështirësi të shqiptarit e Shqipërisë në vite, deri në ditët e sotme. Kërkon me ngulm të shpjegojë,...

Ashpërsohen tensionet Shqipëri-Greqi, Athina paralajmëron revolta në Jug të vendit, thirrje BE të reagojë

para 10 muajve - Sot News

Thellohen tensionet mes Shqipërisë dhe Greqisë mbi çështjen e Himarës. Edhe pse shteti shqiptar nuk u ka vënë shumë rëndësi akuzave të bëra nga shteti fqinj, këto akuza sa vijnë e shtohen më shumë. Pas...

Politikanët grekë ashpërsojnë tonet antishqiptare

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Qemal LAME Greqia me probleme të brendshme, krijon edhe shqetësime me fqinjët. Ajo vazhdon me këmbëngulje politikën me qëndrime të theksuara nacionale duke e reflektuar edhe në marrëdhëniet e jashtme me...

Fajin s’na e kanë grekët

para 10 muajve - Opozita

Mënyra arbitrare e qeverisjes së Rilindjes po i shërben si preteks Greqisë për të penguar përparimin e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian. Më shumë se retorika provokuese e Edi Ramës për të thithur simpati...

Fajin s’na e kanë grekët

para 10 muajve - Koha Jone

Le t’a themi që në fillim. Në to nuk ka asnjë qëllim antigrek, nuk ka asnjë tentativë diskriminuese për shkak të kombësisë, nuk ka asnjë paragjykim nëse do të prishën shtëpitë e atij që flet shqip apo...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK