http://kariera.mk

Investimet e huaja/ ZAEV: Nesër, pako e re e masave

para 9 muajve - Aktuale

Qeveria e re do të vazhdojë të përmirësojë kushtet për investuesit e huaj, premtoi kryeministri, Zoran Zaev, në takimin e sotëm me investuesit gjermanë, anëtarë të Shoqatës Ekonomike të Maqedonisë. Paralajmëroi...

Qeveria synon rritje të prodhimtarisë vendore dhe eksportit

para 10 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, së bashku me zv.kryeministrin për çështje ekonomike dhe koordinim të resoreve ekonomike, Koço Angjushev, sot u drejtuan para 150 përfaqësuesve të kompanive...

Investimet e huaja, Zaevi: nesër, pako e re e masave

para 10 muajve - MRT

Qeveria e re do të vazhdojë të përmirësojë kushtet për investuesit e huaj, premtoi kryeministri, Zoran Zaev... Qeveria e re do të vazhdojë të përmirësojë kushtet për investuesit e huaj, premtoi kryeministri,...

MAQEDONIA SI EVROPA PAS 30 VITEVE, INSTITUTI EKONOMIK I VJENËS PUBLIKON TË METAT

para 10 muajve - TV21

Qytetarët e Maqedonisë, do ta mbërrijnë standardin evropian të jetesës për 30 vite, edhe atë, me kusht që në vitet e ardhshme, të ketë rritje të Bruto Prodhimit të Brendshëm prej 4% dhe rritja ekonomike...

Eksporti, kyç për zhvillimin e vendit

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shtator - Qytetarët e Maqedonisë shpenzojnë ndërkaq të huajt investojnë. Kjo shprehi patjetër të ndryshojë nëse duam që Maqedonia të bëhet ekonomi e fuqishme me orientim në eksport, vlerëson...

Zaev paralajmëroi pako të re të masave për tërheqjen e investimeve të fundit

para 10 muajve - Portalb

Kushtet për investuesit e huaj në Maqedoni vazhdimisht po përmirësohen, e ashtu vazhdon edhe Qeveria e re, paralajmëroi kryeminsitri Zoran Zaev në takimin e sotëm me investuesit gjermanë, anëtarë të Shoqatës...

Ekspertët: Eksporti, kyç për zhvillimin e vendit

para 10 muajve - Alsat-M

Qytetarët e Maqedonisë shpenzojnë ndërkaq të huajt investojnë. Kjo shprehi patjetër të ndryshojë nëse duam që Maqedonia të bëhet ekonomi e fuqishme me orientim në eksport, vlerëson profesori Vlladimir...

Të krijohet model që do të nxitë rritjen dhe zhvillimin ekonomik

para 10 muajve - Almakos

Oda Ekonomike e Maqedonisë prezantoi studimin shkencor-hulumtues “Eksporti i Maqedonisë”, i përpunuar nga ana e Institutit vjenez për studime ndërkombëtare ekonomike. Studimi, krahas përpunimit të eksportit...

Gligorov: Për rritje ekonomike më me rëndësi është mbështetja e kompanive vendore

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shtator - Qytetarët e Maqedonisë do ta arrijnë standardin evropian të jetesës për 30 vite nëse në vitet e ardhshme ka rritje të BPV-së në vend 4 për qind, ndërsa rritja në BE të jetë 2 për qind....

Gligorov: Ekonomia rritet duke i mbështetur kompanitë vendore

para 10 muajve - Gazeta Express

Qytetarët e Maqedonisë do ta arrijnë standardin evropian të jetesës për 30 vite nëse në vitet e ardhshme ka rritje të BPV-së në vend 4 për qind, ndërsa rritja në BE të jetë 2 për qind. Këtë e tregon studimi...

Standardin evropian, pas 30 viteve

para 10 muajve - Medial

Sipas hulumtimit, problemet kryesore në 30 vitet e kaluara janë papunësia, e cila është problem i përhershëm, jostabiliteti, mbyllja e ekonomisë, gjegjësisht eksporti i ulët. Sipas kryeministrit Zaev,...

Gligorov: Ekonomia rritet duke i mbështetur kompanitë vendore

para 10 muajve - Lajm

Qytetarët e Maqedonisë do ta arrijnë standardin evropian të jetesës për 30 vite nëse në vitet e ardhshme ka rritje të BPV-së në vend 4 për qind, ndërsa rritja në BE të jetë 2 për qind. Këtë e tregon studimi...

Oda ekonomike prezanton studimin për eksportin e Maqedonisë

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shtator - Oda Ekonomike e Maqedonisë sot do ta prezantojë studimin shkencor-hulumtues “Eksporti i Maqedonisë”, i përpunuar nga ana e Institutit vjenez për studime ndërkombëtare ekonomike. Në...

Zaev paralajmëroi pako të re të masave për tërheqjen e investimeve të fundit

para 10 muajve - Medial

Kushtet për investuesit e huaj në Maqedoni vazhdimisht po përmirësohen, e ashtu vazhdon edhe Qeveria e re, paralajmëroi kryeminsitri Zoran Zaev në takimin e sotëm me investuesit gjermanë, anëtarë të Shoqatës...

Qeveria nesër do të publikojë masa ekonomike

para 10 muajve - Medial

Qeveria nesër do të publikojë setin e masave dedikuar për ekonominë. Zëvendëskryeminsitri për çështje ekonomike, Koço Angjushev sot paralajmëroi se masat përmbajnë tre shtylla kryesore, do të dedikohen...

Prezantim i një studimi për eksportin e Maqedonisë

para 10 muajve - Zhurnal

Shkup, 13 shtator- Oda Ekonomike e Maqedonisë sot do ta prezantojë studimin shkencor-hulumtues "Eksporti i Maqedonisë", i përpunuar nga ana e Institutit vjenez për studime ndërkombëtare ekonomike. Në promovim...

Oda ekonomike prezanton studimin për eksportin e Maqedonisë

para 10 muajve - Gazeta Express

Oda Ekonomike e Maqedonisë sot do ta prezantojë studimin shkencor-hulumtues “Eksporti i Maqedonisë”, i përpunuar nga ana e Institutit vjenez për studime ndërkombëtare ekonomike. Në promovim do të marrë...

Prezantohet studimi për eksportin e Maqedonisë

para 10 muajve - Aktuale

Oda Ekonomike e Maqedonisë sot do ta prezantojë studimin shkencor-hulumtues “Eksporti i Maqedonisë”, i përpunuar nga ana e Institutit vjenez për studime ndërkombëtare ekonomike. Në promovim do të marrë...

Gligorov: Për rritje ekonomike më me rëndësi është mbështetja e kompanive vendore

para 10 muajve - Medial

Qytetarët e Maqedonisë do ta arrijnë standardin evropian të jetesës për 30 vite nëse në vitet e ardhshme ka rritje të BPV-së në vend 4 për qind, ndërsa rritja në BE të jetë 2 për qind. Këtë e tregon studimi...

Prezantim i një studimi për eksportin e Maqedonisë

para 10 muajve - Almakos

Oda Ekonomike e Maqedonisë sot do ta prezantojë studimin shkencor-hulumtues “Eksporti i Maqedonisë”, i përpunuar nga ana e Institutit vjenez për studime ndërkombëtare ekonomike. Në promovim do të marrë...

Prezantim i një studimi për eksportin e Maqedonisë

para 10 muajve - Medial

Oda Ekonomike e Maqedonisë sot do ta prezantojë studimin shkencor-hulumtues “Eksporti i Maqedonisë”, i përpunuar nga ana e Institutit vjenez për studime ndërkombëtare ekonomike. Në promovim do të marrë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK